HIL. OSSTYN-CAMBIE, IJZERDRAAD UITVERKOOP DYSELEINE E. Angillis-Bouquet, HIEÜWS UIT BEkGIE. 5, Catffionstbaat, 5, YPER. BANK WISSELKANTOOR HOPPE. WOESTEN. HERRERGKERMIS aan prijs van factuur. James DYSON C°, Eiland. Delegation des Producteurs de Nitrate de Sou de du Chili pour la Belgique et la Hollande Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. BERICHT. Geitenbond van Poperinghe. SPORT. Wetensweerdigheden. STERFGEVALLEN. BURGERSTAND vanPOPERINGHE BURGERSTAND van WATOU GEMEENTE - FEESTEN. PROVEN. TUINBOLLING in de landsherbergen als volgt WESTOUTRE. Jaarlijksche Wijk-Kermis der Poperinghestraat Op Zondag 3i Mei, EERSTEN TAP Xe ¥erbollen EENE SCHOONE HESP, Een Manskostuum, fl f In 't Vinkevcld, bij Emille Dezwarte, Westvleteren-kalsiede. Schoonen Tableau in gesneden hout, Eene groote Melkgeit, van 't tweede lam, 4 pinten melk daags ge vend, waarde 25 fr. geheel den dag zichbaar, Op Sinxen-Zondag 7 Juni, Schoonen Regulateur, Feesten en Vermakelijkheden GAAIBOLLINGEN. CONCERT. SCHIETINGEN AAN DE PERS. 75 Frs Prijzen.—Inleg 6 frs terug 5 frs Inschrijving in het lokaal bij Henri Vanden- berghe-Werquin, van 1 ure tot 2 ure 20. 80 Frs. prijzen. Inleg 7 fr., terug 5 fr. Inschrijving ter herberg Sint Jacob bij Louis Eeuwaert-Tack, van 1 tot 2 1/2 ure namiddag. FLESSCHESCHIETING ¥erloren. Aanbod. Xe Koop Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Worden gevraagd Halven Kleermakersgast, bij kleermaker van stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Goede kleermakersgasten bij Jéröme De- hondt »Au Café de la Paix» Groote Markt, Poperinghe. MARKTPRIJZEN. L'EUROPEENNE b. Verzekeringen van 1000 tot 5000 fr. door maandelijksche premiën. 't Ih «Ie forüiin voor fl frank. herberg Het Hooge, te Poperinghe. Gegalvaniseerden VOOR HOPPE. POPERINGHE, Onfeilbaar middel tegen de Insekten De BESTE en GOEDKOOPSTE voor het wasschen van Hop, Wijngaarden, Fruitboomen en Planten. In blitora ra 87 en 9 liters fr. 1,19 per liter In blitesea ra 22^ en 45 liters fr. 1,C In boiitvaten ra 180 liters fr, Jul. MONEFELDT, 46, Solvynstraat, ANTWERPEN. Aankoop Verkoop van Publieke Fondsen aan een frank per duizend alle onkosten inbegrepen, Betaling zonder onkosten van Belgische en Vreemde Coupons. Vernieuwing van Coupons-bladen en uitwisseling van Titels. Inlichtingen op alle weerden.Korting van Handelseffecten. Uitwisselingen.- Loopende Rekeningen. -Voorschotten op onderpand, enz. Het Kantoor is open van 9 tot 12 uren en van 2 tot 4 u/en. Den Zaterdag van 8 tot 1 uur. 15 ik o/0 nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF onmiddelijk opneembaar Vraagt inlichtingen, Brochuren en Staal (kosteloos) aan de 29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. De liberalen verliezen 2 zetels te Luik en 1 te Charleroi, doch zij winnen er 1 te Gent op de socialisten en 1 te Dendermonde op de katholieken. Het verlies komt dus op 1 zetel. De socialisten winnen 1 zetel te Luik, doch verliezen er 1 te Gent. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Aloïs DI1CORTE, beenhouwer, in de Boescheepstraat., te Poperinghe, verwit tigt alle stieldoeners en winkeliers, dat zij, in hun eigen belang, niets meer mo gen verkoopen aan zijne vrouw Emma*Leb be of aan dienstboden door haar gezonden, zonder zijne schriftelijke toestemming tenzij met gereed geld. STADSNIEUWS. Goed nieuws. Zondag laatst in eene algemeene vergadering der cominissiën dei- twee maatschappijen van gewezen militairen die in onze stad bestonden is er, na van wederzijden eenige toegevingen gedaan te hebben, besloten geweest tot de samenkomst of samensmelting der twee maatschappijen. Dat is voorzeker eene schoone zaak en het zal de leden toelaten weldra de inhuldiging van het vaandel door Z. K. Majesteit de Koning aan dergelijke maatschappijen gege ven met luister te vieren. Het lokaal der Maatschappij is in het Stad huis. Vreemde bezoekers in Poperinghe. De Voorzitter van het assisenhof van St. Omer M. Lefrangois, vergezeld van den procu reur der Republiek der zelfde stad zijn dins dag rond 12 1)2 ure per automobiel alhier aangekomen. Zij kwamen van Violaines, Locon en Belle en begaven zich 's namiddags naar Crombeke om er het plan der huizen op te nemen waar de grootste misdaden door de bende Pollet-Lapare gepleegd, plaats gre pen en tevens zelfs een gedacht van de lig ging der plaatsen te hebben om alzoo beter te kunnen oordeelen in het berucht proces dat op maandag 15 Juni aanstaande begint en voorzeker de nieuwsgierigheid van gansch onze streek zal verwekken. Zooals ge woonte zullen wij onze lezers op de hoogte houden van al wat er desaangaande zal plaats grijpen. Ongeval. Een jongeling van Moor slede, zekere Carron werkend voor rekening van den aannemer M. Soetevan Yper, was Woensdag rond 6 ure aan 't opmaken van een steenput langs de Ouderdom kalsiede op de plaats waar eertijds de vuilnishoopen van stad lagen. Hij was bezig met de laatste laag brijken metsen toen opeens, een steunder der stelling wegschoof en het opperste met- sewerk scheurde. De man viel in den put die 28 voet diep was met al de brijken op hem. Men verhaastte zich het slachtoffer uit fijnen neteligen toestand te verlossen en iedereen dacht dat men een doode ging bo venhalen, Door duizend gelukken was hij niet al te erg gekwetst wat aan de beenen en aan het hoofd. Hij werd in een nabijge legen huis binnengedregen waar een genees heer hem kwam bezorgen. Eenige dagen rust zullen hem weldra herstellen, Vrouwenkrakeel. Donderdag mor gen, terugkeerende der 9 ure mis, werd Sidonie Sergier, wonende in de Pottestraat, aangevallen door twee vrouwen uit haar ge buurte Emma en Georgine Cl.... Zij werd haar hoed afgetrokken en plat getrappeld, bij het haar rondgetrokken en afgeranseld. Klacht is bij de politie ingediend. Koningschietingen. Donderdag laatst was het Koningschieting in beide maatschappijen van handboogschutters. Bij Willem-Teil was het M. René Vandenber- ghe die koning schoot en bij St-Sebastiaan was het M. Camille Dupont. Hei is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Siliy Weigert Namaaksels, Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Crombeke. Doodelijk ongeluk.— Zaterdag namiddag kwam Lucien Accaert, voerman te Crombeke, met een ijdelen wa gen met drie peerden bespannen huiswaarts langs de kalsiede van Poperinghe naar Crombeke, Gekomen voor het huis van Achille Vandevoorde, wat over de herberg De Leeuwerk kwam het klein kindje van Vandevoorde, 21 maanden oud, buitengeloo- pen en ging voor de peerden staan. Het wichtje werd door deze omgeworpen en onder hunne pooten vertrappeld. Men haalde het kindje van onder de peerden doch het was erg gekwetst en stierf na korte oogen- blikken. Een onderzoek is ingesteld. Rechtbank van Yper.Zekere H... van Poperinghe had over eenigen tijd in ruzie geweest met drie andere jonkheden. De zaak kwam dinsdag te voorschijn. H... werd veroordeeld tot 15 dagen gevang en 26 fr. boete. R,., en G... tot 26 fr. boete of 8 dagen. Yper.Notarissen.—Voor 1908- 1909 is de Kamer der notarissen van 't arrondis sement samengesteld als volgt Voorzitter: M. Vandermeersch, Yper; syndic, M. Lauwers, id.; verslaggever, M. Lannoye, Komen secretaris, M. Vandela- noitte, Vlamertinghe schatbewaarder, M. Bayart, Becelaere leden, M. Vancayzeele, Reninghelst en M. Lahousse, Nieuwkerke. Een kind in 't water. De jonge Estelle Willekens, dochter van Henri, can- tonnier, wonende langs de Poperinghe-kal- siede, viel woensdag in de vaart bij de statie, M. Jules Beele sprong geheel gekleed in 't water en gelukte erin, met veel moeite, het kind te redden. Amerika voor katholieke boe ren .-Voor inlichtingen schrijft naar Eerw. Heer G. Mvan der Velden, Hasselt, Limburg. Loo. Nog een val. Dinsdag na middag was een schaliedekker aan het werk op het dak der kerk toen de ladder die in de corniche stond, wegschoof en de man op den grond nederviel. De E. H. Pastor was er seffens bij en deed hem de noodige zorgen toedienen door den doktoor. De ongelukkige klaagt van hevige inwendige pijnen in de zijde en is daarenboven zoo erg gekwetst dat men voor zijn leven vreest. De Suikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. In de provincie. -- Te Beveren-aan- Leie werd de 2 jarige Marcellina Lannean onder het voorwiel van eene kar het hoofd verpletterd. Edw. Scherpereel van Rous selaere, 60 jaar oud, die een erfdeel van 40 000 fr. opgemaakt heeft, werd deze week naar een bedelaarsgesticht gezonden. Te Gulleghern reden twee wielrijders op elkaar; een hunner, zekere Opsomer Georges, was den schedel gebroken en stierf nog denzelf den dag. Te Meulebeke werden zekere Verbeke en Vanseveren aangevallen door een 14 tal kerels. Verbeke bekwam 14 messteken, zijn toestand is bedenkelijk Van severen werd doodgeslegen met stokken, messen, steenen en revolvers. Te Eessen werd een 60 jarige man van Clercken op den weg naar Dixrnude omvergereden door een rijtuig met caoutchouc wielen. De man, die erg gekwetst wes, is overleden. flier en Daar.Adolf Eggens, 35 jaar, stond te Ryckevorsel met een douanier aan 't spreken van een revolver die getoond werd. Opeens ging een schot af en Eggens werd getroffen en was na korten tijd een lijk. Te Eecloo werd de 7 jarige Valcke onder een wagen de borst verpletterd.Te Jumet drongen twee zwartgemaakte kerels des nachts binnen bij de vrouw Durvaux, 67 jaar. Deze stond op en kreeg een revolver schot door het hoofd. Te Poppel werd de de landbouwer Bayel, 45 jaar, door den bliksem doodgeslegen. Een 68 jarige ou derling, Jan-Louis L..., woonde alleen in eene zolderkamer te Luik. De sukkelaar leefde van hetgeen hij hier en daar kreeg. Maandag vond men hem dood liggen op een bussel strooi, die als bed dienst deed. Eene oor, het gelaat en de rechterhand waren door de ratten afgeknaagd. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Boerenmenscheii geeft acht en ziet of ge uwen toestand niet duizendmaal kunt verbeteren in AmerikaEerw. Heer G. M. van der Velden, Hasselt (Limburg.) Deze die begeeren in den Geitenbond te komen, worden vriendelijk doch dringend verzocht op vandaag zondag SI Mei van 11 ure tot 12 ure en van 4 1)2 ure tot 5 1)2 ure hunne naam te komen aangeven in 't Volkshuis. Namens 't Bestuur. BERICHT. Henri Vandenbroele, veekoopman, Brug- gestraat Poperinghe, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij ter gelegen heid van Poperinghe-Kermis op Donderdag 2 Juli aanslaande eene echte kermis- koeibeeste zal slaan, van de beste kwa liteit dat men kan vinden en deze met Vrijdag 4 Juli zal beginnen verkoopen. Hij hoopt door de goede hoedanigheid en zijne matige prijzen met een bezoek zijner kliënten vereerd te worden. Wielrijdgn. Sedert Donderdag 28 Mei zijn de sterkste velorijders van Frankrijk en Befgie bezig met de ronde van Belgie te bekampen 47 rijders zijn ingeschreven waaronder Emile Georget, Petit Breton, Garrigou, Platteau, Masselis-gebroeders, De Vogelaere, Catteau, Verstraeten enz. Deze prijskamp bestaat uit zes etapen en duurt tot 7 Juni. le Etape, 28 Mei, Brussel-Luik-Antwer- pen, 177 km.2e Etape, 29 Mei, Antwer- pen-Gent-Oostende, 155 km.—3° Etape, 31 MeiOostende-Deinze-Kortrij k-Rousselaere- Yper - Meenen - Roubaix, 172 km. 4® Etape, 2 Juni, Roubaix-Doornik-Namen, 153 km.5e Etape, 5 Juni, Namen-Verviers, 202 km. 6e Etape, 7 Juni, Verviers-Gem- blouse-Brussel, 184 km. Aankomst in den nieuwen velodroom van Karreveld. De rijders zullen Zondag rond 3 ure aan (de Bascule) te Yper voorbijrijden. In de 1® etape is Petit-Breton eerst geko men en in de 2e Garrigou. Vliegmachienen. Farman te Gent.Farman heeft dinsdag morgend te Gent de proefnemingen begon nen, welke maandag niet konden plaats grijpen tengveolge van den regen. Farman stak tweemaal het reusachtig plein, vier kilometers op twee over, doch daar de wind nogal hevig was, kon hij zich slechts in de lucht houden over een afstand van 20 a 30 meters, om dan weer grond te raken. Dinsdag namiddag werden de proefnemin gen hernomen. Farman vloog verscheidene malen uit en gelukte erin eene hoogte van 4 a 5 meters te bereiken. Men had gehoopt dat Farman het vliegmachien zou kunnen doen keeren hebben, doch zulks was onmo gelijk tengevolge van den hevigen wind. Farman legde afstanden af van 200 A 300 meters ver. Qnnoodig te zeggen dat die proefnemingen talrijke nieuwsgierigen uit gelokt hadden. Woensdag rnprgend is Farman erin gelukt tweemaal op te stijgen, de eerste maal over een afstand van 80 meters, de tweede maal van 450 meters. In deze laatste opstijging vloog de machien 3 A 4 meters boven den grond. Het publiek, waartusschen M. de gouverneur, juichte den uitslag geestdriftig toe. Benoemingen in de Leopoldsor de.Z. M. de Koning willende de pogingen tot vooruitgang en den bloei van den land bouw aangewend aanmoedigen heeft ver- schillige voorstanders van dit zoo belangrijk vak, tot Ridder van 't Leopoldsorde benoemd. M. De Laey, voorzitter der provinciale landbouwcommissie, te Hooghlede, is bevor derd tot den graad van officier der Leo poldsorde. Zijn benoemd tot ridders der Leopoldsorde MM. Callens, landbouwer, te Ingelmunster; H. Cornille, id., te Coxyde De Brabandere, id., te WielsbekeZ. E. H. kanonik De Slée, stichter der landbouwschool van Avelghem MM. Houtsaegher, voorzitter vari het landbouwcomice van Veurne lam- mertyn, landbouwer, te Moorslede Yan Raes, id., te Wervick. Staatsblad. Bij Kon. besl. van 9 mei is het burg. eereteeken verleend, kruis le kl. aan M. J. Mermuys, schepen Meet- kerke, med. 1® klasse aan'MM. D. Willekens, schepen Eggewaertscappelle J. Vanden Berghe burgemeester Meetkerke med. 2ekl. aan MM. L. Debacker veldwachter, Beve- ren-aan-Yser C. Ryckeboer, beambte van den burgelijke stand Leysele. 'tis in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinghe, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Brussel, 27 Mei.Hopmarkt kalm met onbestendige prijzen. Aalst 38 - 40 fr. Pope ringhe, 30-31 fr.voor het nieuw gewas, Aalst 50-52 fr.; Poperinghe 46-48 frank. De Z. E. H. Fonteyne, die slechts over eenige maanden pastoor benoemd werd te Pitthem, is aldaar overleden. De gekende fransche dichter Frangois Coppée, lid der Akademie, en wiens zuster over eenig dagen gestorven was, is zaterdag te Parijs overleden. van 24 tot 31 Mei. Geboorten. Daniel Kesteman, z. v. Frangois en Hortense Goeman.Nestorine Vandevoorde, d. v. Charles en Julienne Lava.Jeanne Bulckaert, d. v. Omer en Hélène Hardy. Urbain Lahousse, z. v. Petrus en Maria Dewaegemaecker. Overlijdens.De Cae Emile, 3 maanden, Wijk L,Verstraete Amand, 37 jaar, brou wersgast en herbergier, echtgenoot van Felicie Hennaert, Casselstraat.Milleville Basile, 76 jaar, schoenmaker, weduwaar van Leonie Annoot en echtgenoot van Rosa lie Degroote, Peerdenmarkt. Huwelijksbeloften.Henri Clou, Statie- Onderoverste met Maria Vuylsteke, zonder beroep, beide te Poperinghe. Huwelijken. Emile Lecluse, 46 jaar, landbouwer te Boesinghe met Louise Pau wels, 37 jaar, landbouwster te Poperinghe. van 30 April tot 27 Mei. Geboorten. Dehaene Louis. Beys Maria. Vandeputte Anna. Meese Jozef. Degraeve Gabriel la. Couture Adrien, Ingelaere Oscar. OverlijdensSilvie Debergh, weduwe van Jan Vanheule, 74 jaar. Merlevede Emma, 18 jaar,Kinoo Marcel, 4 ys maan den.Alhert Cleenewerck, 3 maanden. Huwelijksbeloften. Achille Looten, landwerker te Proven, met Camilla Dehaeck, dienstmeid te Watou.Remi Decrock, voor tijds te Watou, blikslager, thans te Mariem- bourg, met. Ena Van Maercke, naaister te Mariembourg. Jeremie Leys met Maria Decrock, beide te Watou.Georges Accou met Helene Cottaer, beide te Wulverghem. Huwelijken.Leopold Devos met Louise Duflou, beide te Watou. Achille Looten, landwerker te Proven met Camilla Dehaeck, te Watou. Op Sinxen-Zondaq 9 Juni 1908, BUITEN GEWONE BOLLING.—'tOO fr. prijzen, als ook het inleggeld. Inschrijving ten 2 ure in De Vette Os bij Th. Bossuwe. Inleg fr. 1,20 per peloton van 4 bolders. Ieder peloton zal na elke gewonnen partij eene vergelding van 1 fr, ontvangen, zoolang het in de prijzen niet valt, Op SI Mei, bij Th.Dewulf, bij Cam. Maerten en bij Gauric Dewippe. Op 11 Jura', (Kermis-Donderdag) bij de kinders Proot en bij Cam. Laseure. Op 28 Juni, bij S. Veniere, bij H. Quaghe- beur en bij Fr. Pieters. In iedere herberg zijn 10 frs prijzen. Inschrijving om 5 ure. Inleg 0 fr. 20 per man recht gevende aan 2 pinten, bier. Op Zondag 21 Juni 1908, GROOTE BAAN- BOLLING-260 fr. prijzen.1° prijs 80 fr. 2e prijs 50 fr., 3e prijs 30 fr., 4e prijs 20 fr., 5e prijs 10 fr., 6e prijs 8 fr., 7® prijs 7 fr. 7 prijzen van 5 fr. ieder voor de 7 laatste verliezende pelotons. 4 prijzen van 5 fr. ieder te verloten onder de nietwinnende pe lotons. Inleg 30 cent, per man. Inschrij ving van 3 tot 4 ure bij MM. Hoornaert en Vaneeckhoutte, De bolling zal niet verscho ven worden, nogtans in geval van al te slecht weder, behoudt, de Commissie het recht al de prijzen te verloten. Op Koelie-Zondag 14 Juni, Wielrijders feesten (snelloop en Ringsteking) 35 fr. prij zen. Inschrijving In de Rustplaats van 3 '/s tot 4 Va ure. Om 6 ure 's avonds, In den Engel Lachprijskamp, 5 fr. prij zen. Om 7 ure, In het wit Peerd Bol- prijskamp, 5 fr. prijzen. Op Maandag 15 Juni, om 10 ure voor middag, in St. Joseph, prijskamp in het schoonst zingen voor vrouwspersonen om 11 ure, In de Rustplaats prijskamp voor het leelijkst Nluilmaken voor manspersonen. Om 5 ure namiddag, begraving van 't Hespe been vergadering in De Kruisstraat, Om 9 ure, prachtige Fakkeltocht, Op Donderdag 11 Juni, Luisterrijke Prijskamp voor Geiten, ingeschreven in het syndikaat. 60 fr. prijzen. 1 In 't Hiirscruelzijn, bij Vanoverbeke-Leeuwerck, Gasthuisstr. Wekelijksche Estaminetden Maandag, t In 'I Hovenier hot, bij Charles Verbieze, Pottestraat. 3 In «Ie Kruisstraat, bij Jules Logie, Reninghelst-kalsiede. 4 A Ia Ville d'Arlon, bij Benoit Christiaen, Yperstraat. 5 A la Ville «le Dixinude. bij Charles Worms, Veurnestraat. <i In den ingang van Westoutre, bij Medard Deraedt, Westoutrestraat. 7 In de Cantine, bij Justin Vandenameele, Casselstraat. 8 In de Belgische VIaft-, bij Camille Minot, Boescheepstraat. 9 In 't Doorntje, bij Jules Legrand, Doornstr. weg. 12 pond. 19 Au Cornet d'Or, bij René Deroo, St. Jans-kruis, achterhesp. waarde 10 frank, 12 In de Bruftftestraat, bij Th. Roetynck, Bruggestraat, van 6 ure. KONIJN, gegeven door Remi Blanckaert, 13 In de nieuwe Wereld, bij Henri Bruneel, Casselstraat. Schoone GEIT, geg. door Cam. Milleville 14 A Ia petit Station, bij Arthur Onraet, Statie-plein, van 6 ure. KONIJN wegende io pond, 15 In St. Sebastiaan, bij Henri Degruytter, Hondstraat. gegeven door Gustave Theeten, bollen om 6 uren. 5 centiemen de bol. 19 In den Gouden Fezant, bij Jules Couwet, Veurnestraat. waarde 30 fr. toebehoorende aan Julien Bat- theu, beginnen om 6 uren stipt, 17 In den Enftel, bij de Kinders Pareyn, Pottestraat. I)e programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Crombeke.Op Zondag 21 Juni, gegeven door de Maatschappij De Verlaten Vrien den ter herberg De Iioofte Zaag, langs den steenweg naar Proven, bewoond doorDésiré Wylleman. 40 frs Prijzen. Oppervogel 20 frs. - Zijdvogels 10 frs. Inschrijving van 1 tot 3 ure.Inleg 1,30 fr. voor 2 bollen. Poperinghe.Op Zondag 31 Mei, gege ven door eenige liefhebbers van stad ter herberg De Sperre bewoond door Gargon Room, Brabandhoek. Poperinghe. Op Zondag 7 Juni, Schieting gegeven door de maatschappij Willem-Teil. 610 frs prijzen. Opper vogel 100 frs. 2 zijdvogels van 50 frs.2 kallen van 25 frs. 30 geprimeerde vogels van 12 frs. Inleg frs. 10,50, terug 8 frs. Inschrijving in het lokaal Willem-Teil, bij Charles Deweerdt, van 1 tot 1 3A ure. Abeele.Op Donderdag 11 Juni, gegeven door de Maatschappij St Sebastiaan Crombeke.Op Zondag 21 Juni, gegeven door de maatschappij St-Sebastiaan Poperinghe. Op Zondag 21 Juni, ter herberg DE GROENE JACHT, bij Achille Lampaert -Lemahieu, langs de Woesten kalsiede, stilhangende en vliegende Fles- scheschieting.Inschrijving van 2 tot 2 1/2 ure namiddag. Op Donderdag laatst, zijnde O. H. Hemel- vaartdag, in den morgen, waarschijnlijk inde Valk- of Yperstraat, eene gouden Broche. Ze te dragen naar het politiebureel tegen goede beloon ing. Werkvrouw kunnende goed naaien, was- schen en strijken, zal zich op aanvraag ten huize begeven. Zich te wenden bij Octavie Mahieu, 136, Crombekestraat, Pop. Twee schoone Ha'rnais voor Peerden, bij Cam. Batfheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Q cLoone Tabakplanten bij Auguste ij Merlevede, Au Parc St - Georges, Reninghelst-kalsiede, Poperinghe. Oit ter hand: Schoon en gerievig Woonhuis bestaande uit eene binnenplaats, slaap kamer, keuken, stallingen en steenput. Als ook 1 are 35 cent. land meêgaande met het Woonhuis. Medepacht van 22 aren. Handslag met October 1908. Zich te wen den bij d'heer Pieter Barroy, dorpplaats, Westvleteren. Schoone Hutteboonen «Legos» om te planten; geschorst met de hand, bij Jules Deweerdt-Lambry, te Westoutre. rn de Lovie, bij Mr Cortil, 1000 eiken bon- 1 dels, zich te begeven bij den beheerder Benoit Labaere. Poperinghe, markt van den 29 Mei. Tarwe heet. 16,40-Rogge 13,60-Haver 9,50 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,35 Eieren de 26, 2,00 fr. Yper 23 Mei. Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 18,00 a 18,50-Haver, 18,75 a 19,00- Aardappels, 100 k. 8,00-Boter, 2,20 a 2,80 -Eieren het 26, 1,80 a 1,90. Rousselaere 26 Mei. Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20,50 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 17.50 a 18,00 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 8,00 a 8,50- Boter de k. 2,70 a 2,90- Eieren 1,90 a 2,00 - Suikereiboon. oude, 15,50 - id. nieuwe, 15,50. Kortrijk 25 Mei. Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 17,00-Haver, 18,50-Chicorei 100 k. 15,00 - Boter de 1/2 k. 1,00 - Eieren, 1,75 - Koolzaadolie 100 k. 81,50-Liinolie, id. 49,00 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 00,00. Dixmuide 25 Mei. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Boter de kilo, 2,60 a 2,85-Eieren het 25, 1,85. Kortrijk veemarkt 25 Mei. 384 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 107 Veerzen, 1® klas 91—2®kl. 803ekl. 71 61 Ossen, 88— 77— 68 166 Koeiea, 867671 49 Stieren, 857570 Brussel 26 Mei. 40S verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 26 Mei. 2,637 Verkens, op voet de kilo, 0,80 a 0,94 (Naamlooze Maatschappij). Maatschappij van Verzekeringen op het Leven en van Lijfrenten. Belliardstraat, 47, BRUSSEL. Ingeschreven Kapitaal 2,000,000. Voorbehouden1,5oo,ooo in openbare fond sen, hypotheeken en onroerende goederen. a. Verzekeringen van 5,000 tot 10,000 fr. en meer door jaarlijksche premiën. c. Verzekeringen voor iedereen van lOOtot 1000 fr. door wekelijksche premiën. Alle samenvoegingen. Verkoop van obli- gatiën met loten, met verzekeringen op 't leven door maandelijksche of wekelijksche betalingen. PEERDENSMID, Alle slag en beste kwaliteit van van alle nummers, Men vraagt een goede en deftige agent voor Poperinghe en ook voor de omliggende gemeenten waar de maatschappij niet ver tegenwoordigd is. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Maurice DESQUAND, 25, Yperstraat, Poperinghe, toeziener voor zuiderlijk gedeelte van West-Vlaanderen. bij de Wede De Rynck, Gasthuisstraat, Onthoudt geen arseniek en is niet vergiftig. Gebruik Voor Hop, maar een liter óp 100 liters water Voor Fruitboomen, maar twee liters op 100 liters water. Algemeen Agentschap voor België, Hol land en Noord-Frankrijk, Vraagt het prospectus. SODA NITRAAT Gedrukt met de inkt van het huis Daoibremé te. Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4