HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. MAAIGRAZEN MAAIGRAZEN BUlTEJiMpSGH JfilEUCÜS. Ons nieutti Mengelwerk. NIEUWS UIT BELGIË. ANNONCEN CAMILLE VANDERMEERSCH. VRIJDAG 19 JUNI 1908, INSTEL VAN DINSDAG 23 JUNI 1908, Openbare Verkooping TE RENINGHE, Woensdag 24 Juni 1908, Groote ^erliooplaig Den drukregel 10 c. Herhaalde Armocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en Herkrgkennissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnenstad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Wekelijksche Almanak. Juni. Zon op. Zon onder. TE LANGEMARCK. TE RENINGrHE, A. Te Westoutre en Reninghelst. B. Nog te Westoutre, Voor een ander. DE 0NWEDERS. BERICHT. De provinciale kiezingen van 14 Juni. Ml Ï7TQ 's meer aan Ie Bevelen tegen 11 1H 1 ij .Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan üe VERSTERKENDE PILLEN. De zes eerste Ronde mannen kwamen ZONDAG 7 Juni igo8. worden ingelijfd ES AAS Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Sinxen.s. Robertus, Julitta, Pauwels. 2S Sinxendag.s. Medard, Audomar. s. Pelagie, Primus. Kwalertempers. Margriete, Scholastika. s. Barnabas, Aleyde, Rembrecht, Roselina. Kwatertempers. Basil, Leo, Jan a Fac. Kwatertempers. Antonius v. Padua. ure 33 min. 33 32 32 32 31 31 7 ure 51 min. 51 52 53 53 54 55 Eerste Kwartier. Zondag 7 Juni, ten 4 ure 56 minuten 's morgends. Volle Maan. Zondag 14 Juni, ten 1 ure 55 minuten 's avonds. Laatste Kwartier. Zondag 21 Juni, ten 5 ure 26 minuten 's morgends. Nieuwe Maan. Zondag 28 Juni, ten 4 ure 32 minuten 's avonds. t- STUDIE VAN DEN NOTARIS om 2 ure namiddag, ter herberg De Blee kerij, te PoperingheVeurnestraat), zal er door bevoegd ambt, overgegaan wor den tot den A. Gemeenten Poperinghe en Westvleteren Eene Hofstede van 8 heet. 97 aren 16 cent., bij de Nachtegaal en gebruikt door Alois Claeys en een deelke door de weduwe Cornette. B. Gemeente Poperinghe 1°/ 82 aren 90 cent. Zaailand, langs de Pottestraat, gebruikt door de weduwe Auguste Adriaens. 2°j 1 heet. 13,aren 50 cent. Zaailand, hij de Groenestraat, gebruikt door Achille Lauwers. 3°/ 1 heet. 29 aren 50 cent. Zaailand, langs de Casselstraat, gebruikt door Cyrille Bossaert. 4°/ 92 aren 70 cent. Zaailand, (brijke- land), langs den keiweg naar Watou, ge bruikt door dito Bossaert. 5°/ 19 aren 50 cent. Zaailand, aanpa lende voorgaande land, gebruikt door Edou- ard Charles. Volgens plakbrieven verdeeld in koopen 1)2 instelpremien te winnen. STUDIE VAN DEN Af o t ar is PIETERS, om 5 ure zeer stipt namiddag Ier herberg bewoond door d'heer Désiré Merlevede-Sampers, te Reninghe, VAN WASSENDE in den westbroek, als «de Paling twaalf gemeten, verdeeld in twaalf koopen, de Paling tien lijnen verdeeld in drie koopen. Gewone tijd van betaling voor de koopers die borg stellen. De Suikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. KANTOOR VAN DEN Notaris CASSIERS TE POPERINGHE. (St. Jansdag,) om 1 uur namiddag, VAN Op 25 hectaren eigendommen van den Heer Pierre Degroote (na den heer graaf de Béthune-Sully en wijlen M1' Berten), M. de graaf de Diesbach, M. L. Behaghel. Mad. wed. Duflour-Vanhouver, de vrouw wed. Désiré Dainbre-Deburgrave en de heeren B. Dewitte en J. Delporte. voor Het Gemeentehuis Het maaigras van 1 hectare 80 aren meersch, gelegen te Poperinghe, bij de Lee ne, voortijds toebehoorende aan M. Berten en door de liefhebbers vóór de verkooping te gaan overzien. De Vergadering ter herberg He Peenhof of Neerplaats te Westoutre. lagen Het was reeds midden in den nacht en nog altijd brandde de lamp met het groene scherm op ae schrijftafel en twee ieverige handen sloegen blad na blad op van de dikke koop mansboeken, twee ernstige oogen volgden de regels en de getallen. Bladzijde na bladzij de, boek na boek werd nagezien. Op den grond, op alle stoelen in de kamer documenten en boeken. Een diepe ademhaling. Zoo, nu even op houden en rusten en overleggen. Het jonge meisje met heldere scherpziende oogen leunde achterover in den bureelstoel het hoofd met volle bruine haar buigt zich achterover. De wangen lijken vaal en in de oogen ligt een uitdrukking van iets ontzet tends, iets kwellendseen groote angst. Ja, we zijn klaar... En binnen drie dagen moeten de beide wissels van meer dan 50,000 fr. vervallen en er is niets om te dekken en geen uitzicht er geld voor te krijgen of den tijd te verlen gen. Dat beteekende, den ondergang der we! is waar nog jonge, doch in de weinige jaren van haar bestaan, goed ontwikkelde en vooruitstrevende firma Martin Heider. Else Werner had als heel jong meisje toen ze plotseling hare beide ouders liad verloren en op eigen beenen moest staan een plaats gekregen op het bureel van de toen pas opgerichte firma Heider. Zij had beleef'd dat de firma vooruitging en zij kon eerlijk zeggen dat zij daartoe had meegewerkt Want den arbeid beschouwde zij als haar levensdoel. Zij was nu reeds 26 jaar gewor den, maar zij had een betrekking, die haar ten volle bevredigde, en, wat nog meer waard was, zij was bij dien arbeid innerlijk krachtig geworden en zij voelde, hoe dr; leven haar staalde. En nu zat zij daar reeds den geheelen nacht en rekenen. Haar slapen brandden en klopten, haar handen waren ijskoud en de (kalmte, die haar patroon zoo in haar bewon derde, scheen haar nu in den steek te laten. Plotseling sprong zij op. O ja, er zou nog een weg tot redding zijn, al was die ook gewaagd. Zij had zelf een vermogen, een beefje meer dan 100,000 fr.als zij dat los maakte, dan konden de beide wissels worden gedekt, dan kreeg men tijd en misschien weer ere- diet, tot dat de groote opdracht voor een handelaar voldaan was en men het geld daarvoor kon ontvangen. Dan was men voor 'angen tijd geholpen, voor altijd misschien Ja, zoo moest het gaan. En zij zat daar met gerimpeld voorhoofd en dacht en peinsde. Ja, den volgenden morgen zou zij het dade lijk haar patroon voorstellen. Als zij daarbij ook haar vermogen waagde, zij zou het doen, ze vertrouwde op zijn en haar kracht. Heel rustig was zij nu in haar besluit gewordenzij pakte de boeken bijeen. Maar aan slapen viel nog niet te denken. Zij blies het licht uit, trok de gordijnen op en opende iet venster. De morgenlucht verkoelde haar gelaat. De dag begon te schemeren. Tevredenheid en kracht voelde zij in haar linnenste. Maar was het dat alleen Had daar ook niet een andere, fluisterende stem gesproken en had zij toch eigenlijk daarnaar niet het minste geluisterd Die stem zeide, dat zij niet alleen de zaak redde, haar en zijn werk, maar ook hem, den man, met en naast wien zij nu reeds jaren werkte, dien zij kende en hoogachtte als een goeden kameraad. Een goeden kameraad alleen In dezen stillen nacht kwam er een weemoedig ge voel in haar op, dat zij hem gaarne meer wilde zijn dan een goeden kameraad, dat zij gaarne door hem wilde worden bemind, dat zij... hem... liefhad En ineens verborg zij haar gelaat in de landen en weende. Martin Heider had haar aanbod aangeno men en nu volgden er weken van ingespan nen arbeid en daarna eindelijk de dag, dat men ruimer... kon ademhalen, dat de beide, kameraden een ferm handdruk wisselden de firma had den tegenslag doorstaan. Ach, deze trots op hetsucces, deze vreugde, dat de beminde man gered was Met schit terende oogen doet zij haar werk. Elke dag brengt hen nader tot elkaar of in een der eerstvolgende dagen moet de beslissing vallen over hen beiden en hij zal zeggen Ik heb u lief, beste kameraad. En toen kwam er een heel schoone voor jaarsmorgen, en Martin Heider zag er uit, alsof hij de zon en de lente meebracht, toen hij het kantoor binnentrad. Ook over haar gezicht gleed een glimlach als van een zonne straal, toen zij liern zag. Jufvrouw Wernerzij hoorde ontroe ring in zijn stem, Jufvrouw Werner, gij zijt de eerste die het verneemt, gij, mijn goede trouwe kameraad -- ik ben verloofd sedert gisteren. Hoe heb ik geleefd in de laatste weken, dat ik mijn geld en mijn zaak kon verliezen, en nu lieb ik beide nog, en dat heb ik u tè darikén... En hier, Jufvrouw Werner, hier, dat heb ik voor u... Ik... ik... wensch u geluk... dat...komt zoo verrassend... maar ik wensch u van harte geluk... en... en... Hij is zoo gelukkig, zoo blijde, hij ziet niet hoe zij lijdt, hoe alles aan haar beeft, hoe zij luide zou willen uitroepen, dat er iets is, dat haar de keel dichtsnoert. Hij drukt haar de beide handen en snelt weer weg. Haar blik valt op het document, dat hij voor haar heeft neergelegd. Zij is benoemd tot procuratiehoudster der firma wegens de vele moeite, die zij gehad heeft... Wegens de moeite... O, hoe pijnlijk is dat, hoe wreed... Zij lacht hardop, schel en hoog. Daarna drukt zij de handen-op haar hart Gij hebt immers uw werk, zegt zij tot zichzelf. Gij waart altijd een dapper meisje 't is nu de gelegenheid, om te toonen, dat ge sterk en fier zijt... En zij heeft kracht en fierheid getoond, zij heeft haar leed overwonnen. Zaterdag namiddag brak een geweldig onweer los in de omstreken van Kortrijk Meenen-Komen. In de streek van Halluin Meenen werden vele moestuinen door hagelslag vernield. Te Komen sloeg de |bli|ksem in het ehegoederenmagazijn van fM. Dewadder, waardoor een begin van brand ontstond die 4000 fr. schade veroor •zaakte. Te Thourout, werd K. Vanrobaeys, ■onder een boom doodgeslegen. Te Lauwe, Frankrijk. De bende van Haze- broeck. Zooals onze lezers wefen, wordt de zaak der bende van Hazebroeck den 15 Juni, in buitengewoonen zittijd, opgeroepen voor het assisenhof van St-Omaars. De de batten zullen een lOtal dagen duren. De getuigen zullen opgeroepen worden in ploe gen zoodra zij gehoord zijn, zullen zij terug naar huis mogen gaan. Het getuigenverhoor, zal naar men denkt, op het einde van de eerste week afgeloopen zijn. De maandag en dinsdag daaropvolgend zouden voorbehouden worden aan het re- kwisitorium en aan de pleidooien. Het vonnis zou uitgesproken worden in den avond van woensdag der tweede weekmen denkt dat een halve dag voldoende zijn zal voor de lezing der vragen die aan de ge- zwoornen zullen gesteld worden. De 28 beschuldigden zullen verdedigd worden door 12 advokaten. Buiten eenige advokaten van St-Omaars zullen de volgenden nog plaats nemen aan de bank der verdedi ging MMrs Degand, Jardel, Treyföus en Vitrant, van de balie van Dowaai; Deblock en Margerin van de balie van Hazebroeck, Mr Bellanger, stokhouder, zal de verdediging voordragen van Abel Pollet, kapitein van de bende. Mr Lefebvre du Prey zal pleiten voor August Pollet. Te zwaar. De revisieraad van Arras ïeeft eenen l'oteling wegens zwaarte afge keurd. Het is zekere L. Descendre, bakker hij weegt 150 kgr. Naar het schijnt, heeft hij eene 18jarige zuster, die reeds 100 kgr. weegt. Zwitserland. Eene ramp. Men raamt de schade, door een sneeuwval in Zwitserland veroorzaakt, op 100.000.000 fr. Vooral 't kanton Bern heeft veel geleden de verliezen zouden er 30.000.000 frank jedragen. China. Schipbreuk. Tijdens een hevig onweer is te Khabarowsk, op de Amour, eene boot vergaan. Zes gevangen- bewakers en 83 chineezen zijn verdronken. Vereeuigtlc - Staten. Tragische dood. Zondag was te New-Jersey eene groote menigte vereenigd om het nederdalen in eene valscherm bij te wonen van eenen luchtreiziger. De ballon was ongeveer 600 meters hoog wanneer de luchtreiziger de nederdaling wilde beproeven. Hij geraakte echter ver ward in een vaandel dat onder de schuit hing en viel in eene rivier. Zijn lijk werd gevonden omringd door de vlag. Aioïs DBSCOISTE, beenhouwer, in Boescheepstraat, te Poperinghe, verwit tigt alle stieldoeners en winkeliers, dat zij, i n liii si eigen belang, niets meer mo gen verkoopen aan zijne vrouw Emma Leb- je of aan dienstboden door haar gezonden, tenzij met gereed geld. werd de tweewoonst van Pollefaiten Ferlin wernield. Te Moorslede, viel de bliksem op fie pachthoeve bewoond door de kinders Deklorck woning, stal, dieren alles werd (verbrand. i In 't Noorden van Frankrijk en op den Roodenberg, woedde het onweer van Zater- ag ook verschrikkelijk. De streken van 'Hazebroeck, Belle en Strazeele werden bij feonder erg beproefd. De aardappelen zijn floor het water versmoord. De bliksem heeft |e Outersteene nabij de spoorbaan van Ilaze- proeck naar Rijssel. twee hoeven in asch pelegd. 5 Maandag nacht rond 11 ure, is een ge weldig onweder voorafgegaan van eene hevige wind, over onze stad losgeborsten. Gedurende ruim eene uur donderde en weer lichtte het zonder ophouden, terwijl groote stortvlagen de straten overstroomden. In stad heeft de bliksem geen ongelukken ver oorzaakt hij is slechts gevallen in den hof Van M. E. Roelens. Wat over de statie in de herberg De Groote Seule en in het huisje er nevens, heeft hij aardige toeren uitgeme ten. Hij drong binnen langs de schouw van let huisje nevens de herberg en van daar in oy .herbergtwee of drie fleuren werden vernield, een gat m 't plafond"gebrand',*ua de kelder werd het opperste van eene ton afgeslegen, weder boven gekomen werd een horloge in stukken geslegen. Een meisje dat juist onder de horloge zat, bekwam geen letsel. De bliksem heeft brand gesticht bij Jules Verdonck, langs de Keibiikstraat. In een oogwenk was alles in vlam. De ouders en hunne zes kleine kinderen die op waren, konden allen ontvluchten. Het woonhuis zwijnstal en schuur zijn gansch afgebrand met den inboedel.. De schade door verzeke ring gedekt bedraagt rond de 1500 frank. Rond Yper woedde het onweder ook erg maar heeft er geen brand gesticht. Te Veurne woedden er opvolgentlijk twee on- weders die overal schade aanrichtten. Te Oostcamp is eene hoeve afgebrand. In een begin van brand te Thourout kwamen 700 kiekens en eenige stuks vee om in de vlam men. Te Kortrijk was het onweder ver schrikkelijk vau 10 ure tot middernacht. Te Lauwe brandde het op 5 plaatsen. In eene weide te Wytschaete werden 5 koeien van den landbouwer Deconinck van Mees sen, doodgebliksemd. Het was de eerste nacht dat de beesten buiten waren. Te Wer- vick werd het peet'd van den landbouwer Deputte doodgebliksemd. Te Rumbeke brandde de woning af van A. De Jonckhee- re. Te Westroosebeke werd eene tweewoonst vernield. Te Rollegem-Kapelle werd een huis afgebrand en een peerd doodgeslegen Kortom in geheel de provincie door werd onzeggelijk veel schade veroorzaakt door brand en hagelvele landbouwers zijn ten onder gebracht. In de andere Provintiën. Het onweder heeft in Oostvlaanderen zeer veel schade aangericht aan de vruchten. Te Ronse, Aalst, Audenaerde, Gent, Lokeren, heeft het onweder op vreeselijke wijze ge woed. Te Burst werd een onbekende dood gebliksemd. Rond Brussel was het onweder ook zeer hevig. Te Sint Genesius Rhode brandde de groote hofstede van den landbou wer Pauwels af. Te Pamele werd insgelijks eene hoeve vernield. In Luxemburg in de streek van Arlon, in Henegouwen rond Bergfen, Ath en in Luik werd ook vele scha de en verschillige branden door het onweder veroorzaakt. Donderdag namiddag is een nieuw on weder over onze stad en omstreken losge broken. Bliksem, donder en stortregens kwamen al te samen. Geen schade of onge lukken werden in Poperinghe gesticht door brand, maar eene geweldige hagelvlaag heeft veel kwaad veroorzaakt aan de vruchten. Rond 4 1)2 ure zijn in dé stad hagels gevallen de grootte van gewone marmerbollen. Op den Bosseboomhoek en rond de Wolfholle waren zij nog grooter. Al de vlasvelden zijn vernield en vele landbouwers hebben ze reeds van vrijdag afgemaaid. De hop is de toppen afgeslegen en zal daardoor veel verachterd zijn en veel werk en moeite vragen. De peer- deboonen- rog- en tarwevelden hebben erg geleden, 't Is een groote schade voor onze andbouwers. De roode Handset, zoo is de titel van het nieuw meDgelwerk dat wij op Zon dag 21 Juni aanstaande zullen beginnen. De roode Handiet is het schoonste en aantrekkelijkste werk dat in de laatste tijden in 't vlaamsch verschenen is. De roode ISamliet schildert span nende, aangrijpende toestanden, die den Lezer van den beginne af medeslepen en boeien en blijft niettemin altijd deftig en zedelijk. Hij mag elkeen in handen gegeven worden. De roode Damliel heeft overal in België, en ook in Amerika den grootsten bijval gevonden. I>e roode Stamdlet is geene verta ling maar echt vlaamsch werk. B>e roode BSamliet is een werk van langen adem en zou meer dan honderd-vijf tig van onze gewone nummers beslaan Daarom zullen wij ons, benevens de ofïerin- gen, welke wij gedaan hebben om er den eigendom van te bekomen, nog deze moe ten getroosten van de stof van onzen feuille ton uit te breiden maar dat is geerne gedaan om meer en meer de gunst onzer talrijke lezers te verdienen en de faam van Oe Poperingheiiaar.staande te houden. Dus, beste Vrienden leest neerstig en spaart wel al de nummers die zullen ver schijnen anders zult gij het u beklagen. - De- katholieke" kaftdMïrten zijn gekozen zonder strijd in de kantons Ardoye, Dixmu- de, Ghistel, Hooghlede, Meessen, Oost-Roo- sebeke, Thielt en Veurne. Kortrijk. Drie lijsten zijn voorgesteld (katholieken, liberalen en socialisten Oostende. Twee lijsten zijn voorge dragen geworden voor de provinciale kie zing de liberale lijst met de namen der uittredende raadsleden en de katholieke lijst met M. den advokaat Baels, als werkelijken kandidaat, en M. den advokaat Dupont, als plaatsvervanger. Thourout. Een afzonderlijke kandi daat stelt zich tegen de katholieke lijst. Moeskroen. Voor de provinciale kie zingen van Moeskroen, zullen er drie lijsten zijn katholiek, liberaal en socialist. Wervick. Er zijn twee lijsten voorge steld en een afzonderlijke kandidaat. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen I gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. 'i I» in den Gouden Schoen bij Berat- Fremoult, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinghe, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan-die van Brussel en andere] steden. STADSNIEUWS. Gewezen Militairen. Verledene week meldden wij met genoegen dat de com- missiën der twee maatschappijen van gewe zen soldaten die in onze stad bestaan, samen gekomen waren en besloten hadden de twee maatschappijen in een te smelten. Dat was een schoon besluit dat strekte tot eer der leden van de Commissiën. Volgens wij nu vernemen is het plan in duigen gevallen, en verscheidene redens worden daartoe verteld. Welke de redens ook zijn, het gebeurde is te betreuren. Gevonden. Dinsdag avond is bij de werken der brug op de markt een huissleu tel gevonden geweest. Hij berust ten politie- bureele. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MQNTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. Watou. Baldadigaard. Zondag namiddag was een fransche deserteur, die hier sedert eenigen tijd in de streek verblijft, in de herberg Den Pauw De man ge- rocht er in ruzie met de andere verbruikers en werd door den baas aan de deur gezet. Over van woede sloeg hij al de ruiten uit die er waren en kwetste zich nog erg aan de handen. De gendarmen werden verwittigd, kwamen den kerel opzoeken en deden hem mede. Passcliendale. Ongeluk en zelf moord. Bij de aankomst van den reizi gerstrein uit Yper, reed de landbouwer D... over den overweg met paard en wagen door de openstaande barreelen van de stopplaats van Frezenberg. Gelukkig kon de machinist, die op het laatste oogenblik het gevaar zag, met groote moeite in tijds stoppen en den stoom omwerpen. De machien raakte lichte lijk den kamion. Men ging zoeken waar de baanwachter, E. Vandelanoote, verbleven was, dewijl hij niet op zijnen post was. De ongelukkige had zich in zijn wachthuisje opgehangen. Zijn lijk was reeds koud. fseghem. Schrikkelijk ongeluk. In de statie is A.Spriet, 21 jaar oud, die bezig was aan het lossen vau een wagon arduin onder een blok, wegende 3000 kilo, verplet terd geworden. Het hoofd van den ongelukkige was plat gedrukt. Het Is zeer warm. drinken wij goeden koudon koffie, die kan gemaakt worden door de suikerij der Trappisten Vincart. 't Is de meest ververschende drank. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Kortrijk.— MoordpogingDinsdag namiddag rond 6 ure vond men A. Decock, 30 jaar, fabriekwerker, in een bloedplas liggen in Sweveghemstraat. De ongelukkige had een diepen messteek ontvangen in de linkerborst. Men droeg de gekwetste naar het gasthuis. Zekere Rademan, 46 jaar, leurder is aangehouden als de dader. Hij loochent echter plichtig te zijn doch de ge kwetste en getuigen betichten hem. De toestand van Decock is hopeloos. Spiere. MoordpogingIn een werkersgezin gebeurde een bloedig tooneel op het gehucht De Hoeve». Om een nietige reden, loste de man, Désiré V... een dronk aard en luiaard, een geweerschot op zijne dertigjarige vrouw, Josefien Soyez. Voor wildstrooperij en slagen werd hij reeds 30 maal veroordeeld. Hij was den vorigen dag betrapt gewor den door een jachtbewaker en daar de vrouw geen kwaad vermoedend dezen de naam had medegedeeld van zijn gezel kreeg hij twist met haar sloeg al de potten in stukken en lóste eeh geweerschot op haar. De ongelukkige werd getroffen in de rug en hals en haar toestand is erg, doch men wanhoopt niet haar te redden. Haar jongste kindje is door schroot ge troffen geworden aan het hoofd De dader werd aangehouden. De spoorwegramp Ie Conlieli. De gekwetste Meeus, die in liet gasthuis van Stuyvenberg verzorgd was geweest en te ruggekeerd was naar Herenthout, waar hij woonde, is daar vrijdag overleden. Josef Willem, 25 jaar oud, soldaat bij het 6e linie regiment. wonende te Koekelberg, dien men hoopte te redden, is in het gasthuis van Mechelen overleden. Verscheure is ook aan zijne wonden bezweken. Het aantal slachtoffers bedraagt thans 230 gekwetsten en 40 dooden. De toestand van M. Paul Nys van Kor trijk is sedert drie dagen merkelijk verbe terd zoodat men hem nu buiten gevaar acht. Men schat op ongeveer 3 miljoen het beloop der schadevergoedingen die door den Staat aan de slachtoffers der ramp van Con- tich zuilen moeten betaald worden. Itoerenmenschen geeft acht en ziet of ge uwen toestand niet duizendmaal kunt verbeteren in Amerika.Eerw. Heer G. M. van der Velden, Hasselt (Limburg.) Miei* en Daar.—Zondag avond speel den 7 kinderen in een zandput te Etterbeek. Eene instorting had plaats en allen werden onder het zand begraven. Vijf konnen gered worden twee werden gedood.De laatste wagon van de duitsche exprestrein is maan dag te Chênée ontriggeld en omgevallen. Vijf reizigers werden doodelijk gekwetst. Een ervan, M. Lully, handelsreiziger van Schaerbeek, is overleden. J. Adam en dautemicke, beide werklieden te Marcinelle, gerochten in ruzie voor eene vrouwenzaak. Hautemicke gaf Adam een dolksteek in de rug de ongelukkige stierf een uur later. J. Martin, 55 jaar, en zijn zoon, beide glas blazers die te Namen op logement waren op den zelfden kamer van zekere Deville, zijn woensdag nacht beide met eene bijl door Deville doodgeslegen geweest.Een fransche koffijhuisbediende die met zijne minnares in de beenhouwerstraat woonde te Brussel heeft deze een kogel door het hoofd gescho ten. Een tramvoerder van Brussel die buiten zijn rijtuig zag omdat het hem dacht dat er iets aan mankeerde, werd tegen eene troleystaak het hoofd verbrijzeld en bleef op den slag dood SPORT. Wielrijden. Ronde van Belgie.—3e Dag.Oostende- Deinze- Kor tr ij k-Rousselaere -Y per- Meenen- Roebaais, 172 km.De voorname wielrij- derskoers die thans rond Belgie gereden wordt (het is heden den laatsten dag) wekt in de hoogste maat iedereens aandacht. Geen wonder dus dat er zondag laatst zooveel volk te Yper langs den aangeduiden weg wandelde in angstige spanning om er de mededingers der Ronde onder de bran dende zonne te zien voorbijstuiven. De deelnemende wielrijders moesten langs de Drij Zotten en De Catotjes naar De Bascule rijden waar een vaste con- trool ingericht was en vandaar langs de Zillebeke-weg vertrekken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1