OE POPERINGHENAAR J. BEHEYT-ADRIAEN, LIEVELING- ÜIEUWS DIT BHiGIE. Jules Lefebvre-Vandenameele W" Justin HEJilERE-PAPIN Stokpaardjes - Lelienmelkzeep HOPPE. BERICHT. Justin Devos Cappelaere, Combatbolling hard tegen onzacht, Feesten en Vermakelijkheden Itisehifljvincjeti Alphonse WALLYN, GEMEENTE - FEESTEN. WESTOUTRE. WOESTEN. CROMBEKE. POPERINGHE. ALLE VISSCHERSGERIEF, N T Ï7TQ *s meer aan Bevelen tegen li 1H 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting' en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, HEILIGE WIJDINGEN. Sub-Diaken Alexis Debevere Joseph Spriet, II. Kruin 30tal waaronder Adolf Brut- saert van Poperinghe en Arthur Durein van Beninghelst. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN STAVELE 32, Veurnestraat, Poperinghe, Op Zondag 14 Juni. HERBERGKERMIS 1. Au Soleil qui luit pour tout le monde, en Laatsten Tap, op Donderdag 18 Juli (H. Sakram.) LAATSTEN TAP, XE TERBOLLEIV, Eene schoone HESP, Een schoon KONIJN, Een MANSKOSTUUM, Combat met de Vloer- en de Buitenbal, Jaarlijksche Combat met de buitenbol, Op Zondag 21 juni. HERBERGKERMIS BOLDAG. SCHIETINGEN AAN DE PERS. GAA1B0LLINGEN. FLESSCHESCHIETING. WIELRIJDERSFEEST (Ringsteking). van lö Juli tot einde 1908. Xe Koop Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Drie Occasiemachienen, (Vélos) te beginnen van 30 fr. bij Em. Pattou-Clarys, Yper- strart, Poperinghe. Twee steekkarren, één ten dienste voor peerdenkar, alsook een goeden trekhond, In den Watermolen Veurnestraat, nr 8, Poperinghe. Kindervoiture zoo goed als nieuwe. - Adres ten bureele dezer. Worden gevraagd Halven Kleermakersgast, bij kleermaker van stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Goede kleermakersgasten bij Jéröme De hondt Au Cafe de la PaixGroote Markt, Poperinghe. Xabakplanten. Schoone Fransche Tabakplanten IN DE LAARS, Yperstraat, POPERINGHE, BERICHX. VEURNESTRAAT, POPERINGHE. 73, Veurnestraat, POPERINGHE. In de Blauwe Laars. Noordstraat, 15, POPERINGHE (bij deHoppeschaal) Jaarlijksche Wijk-Kermis der Poperinghestraat St. Jan-ter-Biezen. Te bekomen in den Bazar PIJ SANSÊN - DÊCORTÊ, Vischpersen te beginnen aan 50 centiemen. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, Sansen-Decorte, In den Bazar. len te Poperinghe, bij wien Ahel Pollet op een achternoen binst den hoppepluk van 1905 binnen drong en 200 fr. stool. M. Corteel van Watou waar Abel en Lapare binnen braken en vertrokken met 350 fr. en juweelen.Den landbouwer Dehuyser insge lijks van Watou waar in den loop van 1905 600 fr. gestolen werd door Abel Pollet René Cappelaere van bij de Wolf- holle, waar Abel, verkleed als veekoopman in huis drong, het goudewerk der bewoners nam-en op de vlucht gedreven werd. M. Deprez van St. Jan-ter-Biezen, waar Abel met een medeplichtige 25 fr. en een zilveren uurwerk stool. M. Ange Baelden van Oostvleteren, waar Abel en Lapare in den namiddag van 18 October 1905 een paar oorbellen, 300 fr. en een spaarboekje van 1300 fr. ontvreemden.Henri Derycke van Crombeke, waar Abel met Lapare 700 fr. meênamen.-~M. Baillu en zijne dochter van Oostvleteren, waar Theophile Deroo, Abel en Lapare des nachts binnendrongen, de dochter in een koffer sloten, en al het geld en juweelen die zij vonden medenamen. M. Plorentin Quaghebeur van tusschen Pro ven en Rousbrugge, waar Abel in October 1905, 20 fr. zilvergeld uit eene kas nam. M. Désiré Vercruyse van den Zwarten Berg, die op 8 April 1906 bestolen en bijna ver moord werd. De Weduwe Weemaere van Rousbrugge, waar Theophile Deroo, Pollet en Lapare 2 titels van 1000 fr. een spaar boekje van 1300 fr. en 3900 fr. in geld stolen is ook gevraagd. De vrouw die nu in een ge sticht te Poperinghe verblijft, zal. gezien haren hoogen ouderdom, waarschijnlijk zich ter plaatse niet kunnen begeven. M. Fon- treyn van Crombeke, waar 150 fr. gestolen werd.Eugenie Ryckeboe^ vau Pollinchove die Abel Pollet, Lapare en Theophile Deroo die bij hare tante, de Weduwe Verlende te Elsendamme, wilden inbreken in den nacht van 27 December 1905, op de vlucht dreef, en nog veel andere die min of meer door de leden der beruchte bende bestolen werden. Gelijk gewoonte zullen wij onze lezers wel op de hoogte houden van dit geruchtmakend proces. Het onderzoek te Poperinghe. Woensdag morgend met den trein van 9 ure, zijn alhier afgestapt de heeren baron van Zuylen van Nyveld, raadsheer aan 't hof van beroep van Gent en ridder van Elewyck, substituut van den procureur-generaal van Gent. Deze heeren kwamen om het onder zoek over de belgische beschuldigden en medeplichtigen der bende Pollet gansch te erbeginnen en al de getuigen opnieuw te onderhooren. Zij begaven zich seffens bij de wed. Parret, herbergierster op de statie en bleven haar onderhooren tot rond den middag. Twee andere getuigen werden in den loop der ondervragingen ontboden en onderhoord. 's Namiddags zetelden de gerechtsheeren in eene zaal van het stadhuis en onderhoor- den er vier getuigen. Daarna vertrokken zij met den trein van 4 V» ure. Gezegde heeren zullen nog menige zittin gen te Poperinghe houden om alzoo de getuigen gemakkelijk en ter plaats te kun nen onderhooren. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken BERICHT. Alois DECOltTE, beenhouwer, in de Boescheepstraat, te Poperinghe, verwit tigt alle stieldoeners en winkeliers, dat zij, in hun eigen belang, niets meer mo- fen verkoopen aan zijne vrouw Emma Leb- e of aan dienstboden door haar gezonden, tenzij met gereed geld. STADSNIEUWS. Woestaard. Zondag avond heeft een onbekende op de landen van den land bouwer Vercruysse - Ghesquiere, bij den Droogen Tak, 13 hopperanken afgesneden en eene zekere hoeveelheid erwten en peer deboonen platgestampt. Goote Markt, 18, POPERINGHE. Stavele.Festival.'t Is heden Zon dag dat het festival alhier plaats heeft. 13 Maatschappijen komen er naartoe en zullen in de volgende orde den «toet vormen Stavele, Alveringhem, De Panne, Isenberghe, Isenberghe, Leysele, Loo, Oostvleteren, Pollinchove, Poperinghe, Rexpoede, Rous brugge, Veurne. De stoet vertrekt om 3 ure aan de Stavelbrug. Indien het weder gunstig is, zal er *e Stavele voorzeker veel volk zijn. Loo. Ongeval. Een nieuw ongeval is hier maandag voormiddag voorgevallen. E. Borry, metser, is in een opbouw zijnde huis van de stelling van slechts 2 meters hoogte gevallen en- heeft zich nogal erg bezeerd. Men heeft hem bewusteloos weg gedragen. Hij had verscheidene wonden bekomen aan het hoofd. Zijn toestand was 's avonds wat verbeterd, docb is nu zoover- slecht dat men de man donderdag avond de laatste HH. Sacramenten moest toedienen. Dat is nu de vierde erge val die hier sedert een tiental dagen is gebeurd. Brugge. Doodelijk ongeluk. De genaamde Karei Pollet, 18iaar, machinist in de brikettenfabriek te Zeeorugge, is don derdag aldaar in aanraking gekomen met den elektriemen stoom. De ongelukkige jongeling was op den slag dood. Moord en dubbele moordpoging Een rentenier Pieter De Bruycker, 66 jaar, wonende in de Snaggaardstraat, leeft daar gescheiden van zijne vrouw. Wetende dat aeze vrijdag aan 't werk was bij M. Demise, kleermaker op de Ste-Anna plaats, begaf hij zich er 's avonds naar toe. Hij sprong op zijne vrouw en buacht haar twee doodelijke steken toe. Mad. Dereuse, 52 jaar, diewil.de tusschenkomen kreeg een steek in het hert en viel dood. De moordenaar begaf zich dan bij zijn schoonvader, Jan Vandenbroucke, bracht hem twee steken toe en vluchtte. Hij werd op de Eiermarkt aangehouden. Hier en Daar.Een jongeling van Zonnebeke die den jachtwachter van baron DeVinck een doodelijken haat gezworen had, heeft hem Zondag een doodelijken mes steek toegebracht. De dader is aangehouden. De gebroeders Commeyne van Gheluwe, werden maandag nacht bijna vermoord door zekere J. Ghesquiere en R. Taillieu. Te Oyghem is voor 25,000 fr. vlas toebehooren- de aan de kinders Coucke, door brand ver nield. Alles was verzekerd. Zekere Lam bert van Lodelinsart heeft zijne schoonzuster, aan wien hij het hof maakte, met een revol ver doodgeschoten, omdat zij hem niet aan hoorde. Jeinelle. IJselijk ongeluk op den spoorweg. 4 Dooden. Nabij Jemelle heeft Zondag avond een ijselijk ongeluk plaats gehad. M. Alexander Sion, hotelhouder te Ro- chefort, had zich in gezelschap van zijn knecht, Volvert genaamd, in den namiddag per break naar Jemelle begeven, om aan de statie aldaar verwanten af te halen, komende van Luxemburg. Omstreeks 6 ure kwamen de genoodigden, en allen namen in den break plaats, om naar Rochef'ort terug te keeren. Om dit te doen moest men de spoorbaan oversteken niet ver van Jemelle. Doch juist toen de break zich op de spoor baan bevond, kwam er in volle vaart een locomotief aangesneld en eene ontzettende botsing was er het gevolg van. Al de per sonen, in den break gezeten, werden op den weg geslingerd, terwijl de wielen der kolos sale lokomotief de lichamen der ongeluk- kigen vermorzelden en het rijtuig volkomen in splinters geslagen werd. M. Sion en diens knecht die op den slag gedood werden, waren ijselijk gesteld. Het hoofd van den eerste was vermorzeld en de ruggegraat gebroken. De knecht was onthoofdmen vond zijn hoofd verscheidene meters verder, in eene gracht. M. Sion had eene groote opening in de zijde, waar men een vuist kon in leggen. Marie Hamès en Nikolas Hobes, van Colmar, werden in be- denkeiijken toestand opgenomen. Zij stier ven kort nadien. De buik van Marie Hamès was opengereten en een been was afgesne den. Nicolas Hobes was den schedel geklo ven. De drie andere slachtoffers leven nog maar allen verkeeren in bedenkelijken toe stand. Het zijn mej. Betzei, 17 jaar, mad. Kalmus en mad. Beringer. Mad. Kalmus heeft tal rijke wonden aan het hoofd, waarvan eene zeer erg aan het rechteroog. De rechterarm is ontvleescht tot aan den elleboog. De spie ren zijn afgerukt en het armbeen ligt gansch bloot. De beide paarden, voor den break ge spannen, zijn eveneens in stukken gereden. In den loop van den avond is het parket van Dinant ter plaats van de ramp afgestapt. De machinist van de lokomotief beweert dat hij van den break niets bemerkt heeft de draai der baan Het het hem niet toe het eerder te zien. Het toezicht over den bareel van Mablaine waar het schrikkelijk ongeluk gebeurde, was toevertrouwd aan de vrouw van den grondwerker-ploegbaas Dery. De vrouw lag echter in 't gasthuis en nu moest het lljarig dochtertje van den ploegbaas voor den bareel zorgen. Hét meisje beweert dat Jemelle niet gebeld heeft om het vertrek van de lokomo tief aan te kondigen. Deze afgrijselijke ramp heeft te Rochefort waar M. Sion zeer bekend en geacht was, eene onbeschrijfelijke ontroering verwekt. IM aiTles-bij - A thSpoorwegramp - 4 dooden. Tengevolge van het liggen van nieuwe riggels tusschen de statiën van Brugelette en Maffles, is donderdag morgend een reizigerstrein ontriggeld, De trein be stond uit 10 wagons. De locomotief, de ten der en de foergon vielen van eene hoogte van 3 meters. Het vuur der locomotief deelde het vuur mede aan den foergon en spoedig breid de de brand zich uit tot de drie volgende wagons. De reddingswerken werden spoedig doch moeilijk ingericht. Er zijn 4 dooden De machinist, Jadouille Gustaaf, 49 jaar, wonende te Bergen, en de treinoverste Des- sart, van Dendermonde, waren op den slag gedood evenals een boekhouder van Belceil, M. Lenain, 35 jaar oud, en Emile Leonard, stoker. Er zijn ook talrijke gekwetste. SPORT. Wielrijden. De omreis van België. Zondag morgend ten 10 ure 37 werd op den steenweg van Ensival, te Pepinster, het teeken tot vertrek gegeven, voor den zesden en laatsten dag der omreis van België (Brus- sel-Verviers 182 km.) Eene overgroote menigte was te Brussel naar den velodroom van Karreveld gekomen, om de aankomst der rijders bij te wonen. Zonder overdrijven mag men het getal aanwezigen op 10,000 schatten, want geen enkel plaatsken was er onbezet. Verscheide ne koersen hadden plaats, waarvan wij de bijzondersten slechts aanstippen. De match Vandenborn (belg) - Ruft (duitscher), werd met veel belangstelling gevolgd. Na elk eene reeks gewonnen te hebben, won Rutt in de finaal slechts met een half wiel. Daarna kwam André en Nevejans koers met mo tos dien de eerstgenoemde gemakkelijk won. Om 5 1)4 ure kondigde men de aankomst van de mededingers voor de omreis van België aan. Petit-Breton, Platteau, Masselis (belg), Garrigou deden hunne intrede in den velodroom; en onder onbeschrijfelijke toe juichingen legden zij hunne twee voorge schreven toeren af. Petit-Breton won deze maal nog eens de reis Verviers-Brussel. Het muziek speelde het fransch volkslied en een bloemruiker werd den koenen rijder aangeboden. Masselis werd als belg die zich het meest onderscheiden heeft, ook geest driftig gevierd, Jammer dat onze landgenoot geen aanspraak maken kan op eene plaats in de algemeene rangschikking, daar hij ten gevolge van een ongeval slechts 5 reizen op de zes heeft kunnen medemaken. Ziehier de algemeene rangschikking voor de geheele ronde 1Petit-Breton2. Garri gou; 3.Platteau; 4. Emile Georget; 5,Wan- cour; 6. Cornet. Velodroom van Karreveld. Koersen van maandag Liefhebbers l. Renard, 2. Coeckelbergh, 3. Werbrouck, Professioneelen 1. Rutt, 2. Wilmots, 3. Michiels, 4. Treib. Match Vanderstuyft-Verbist (achter motors) De le koers (40 km.) is gemakkelijk ge wonnen door Vanderstuyft in 20 m. 52 sec., met 7 ronden voor Verbist. De ronde(400m.) in 16 s. 4/5 dat maakt 84 k. 714 m in 60 min. 2e koérs (60 km.) ook gemakkelijk ge wonnen door Vanderstuyf, in 47 m. 26 sec., ondanks een ongeval aan de motocyclette van zijnen gangmaker, hetgeen hem ver scheidene ronden deed verliezen, Verbist 12 ronden achter. 3e koers(100 km.) 1. Vandertuyft, 2. Ver bist. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Brussel, 10 Juni.Markt kalm. Beschik bare waar, Aalst 37 fr. Poperinghe (stad) 28-31 fr.voor het nieuw gewas, Aalst 47 fr.; Poperinghe (stad) 42-44 fr. IvLerLg-elIng-en. Rekruut.Kapitein zoudtgij mij willen een weinig vuur geven Kapitein, terwijl hij den rekruut zijne sigaar overhandigt. Daar hebt ge vuur, maar indien wij in Pruisen waren zou het niet geoorloofd zijn uwen kapitein op zulke wijze aan te spreken. Rekruut. Dat is waar, doch, zoo we in Pruisen waren, zoudt gij nooit kapitein geworden zijn. Stijgen en zakken. Een herbergier zei tot een bezoeker, die reeds goed gedron ken hadIk zou niet meer drinken, het stijgt te veel naar het hoofd. O, dat is niets, geef er mij nog een. Toen hij wilde heênga&n zakte hij ineen, zijne beenen begaven Ht?m. De herbergier wilde hem helpen. Gij zijt een bedrieger Ge zegt dat uwe genever naar het hoofd trekt, en hij is in mijn beenen gezakt. Bedelaar. Ik dank u duizendmaal mevrouw voor dat lekker brood dat gij mij geeft. Mevrouw. Oh duizendmaal dat is te veelals gij al eenmaal dankt dat is ruim genoeg. Bedelaar. Wel, mevrouw, voor die negen honderd en negen en negentig bedan kingen die nog overschieten, geeft mij dan hollandschen kaas voor. Hebben op Zaterdag 13 Juni de Heilige Wijding ontvangen van Priester Charles van Merris van Pope ringhe. DiakenEmile Zone van Poperinghe Auguste Bonne Maurice Demeester Ephrem D'liondtCamille DondeyneEtien- ne Dumon van PoperingheAlphonse La- noye; Désiré LeysMichel Moulaert; Robert Passchier Jules Rommelaere Petrus Sey- naeve. Minder Orders30tal waaronder Hector Delbaere van Poperinghe. van 7 tot 14 Juni, Geboorten.Madeleine Goemaere, d. v. Camille en Rachel Lermyte, Agnes Cat- rycke, d. v. René en Emma Quaghebeur. Roger Beaup'rez, d. v. Arthur en Irma Vanthournout. Overlijdens,Boutton Fidelis, 80 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Boescheepstraat. Bailleul Dominique, 80 jaar, ongehuwd, werkman, Wijk K.Blanckaert Jules, 18 jaar, landwerker, Wijk G,Adriaen Maria 12 dagen, Wijk G. Huwelijksbeloften.Hector Creus, tram- bediende met Rachel Vallaeys, winkelierster, beide te Poperinghe, Huwelijken.Henri Clou, 28 jaar, statie onderoverste met Maria Vuylsteke, 23 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe.Aimé Roussey, 32 jaar, kantounier te Cassel met Georgine Clarysse, 26 jaar, zonder beroep te Poperinghe. Ainédée Kranskens, 29 jaar, stoker in de Gazfabriek te Tourcoing met Lucie Deuwel, 23 jaar, dienstmeid te Poperinghe.René Questroy, 28 jaar, land werkman met Clementine Deroo, 23 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. van 15 Maart tot 1 Juni. Geboorten.Leys Joseph, Butaye Daniel. Dever Juliaan.—Beddeleem Margaretha. Schoonaert Marcel. Van Engelandt Maria. Overlijdens.Regheere Petrus.Lignel Margaretha.Lefever René.Peperstraete Camille.Vandenbroucke Sophie.Garrein Amelia.Pil Arnand. Zondag 21en dezer om 4 y« ure In t Volks huisaanspraak van den Heer Vandewouwer, Staatslandbouwkundige te Yper. Alle geitenboeren en geitenboerinnen worden tot die voordracht vriendelijk uitge- uoodigd. Hei Bestuur. Ik laat het gewerd publiek weten dat ik zal vertinnen den Woensdag van elke week, van heden tot Poperinghekermis. 'tls in den Gouden Schoen by Berat- Fremault, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinghe, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. bij Jos. Corselis, Ouderdom-kals. 2 Au Pare t.iiillaume-Tell, bij de Kinders Denorme, Bruggestraat. 3 In de Oude Violette, bij Camille Dumelie, Boescheepstraat. 4 I11 de hesp. bij Frederic Artois, Bruggestraat. 6 In de Koeimarkt, bij Arthur Blanckaert. Boescheepstraat. O I11 den Boterpot, bij Charles Billiau, Werfstraat, 7 In deu Gouden Arend, bij Pieter Kesteman, Groote Markt. 8 A la I*etite Station, bij Arthur Onraet, Statie-plein. 9 In Si-Ceeilia, bij Acliille Gauquie, Veurnestraat. 10 Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 30 cent. Inleg3 pinten gratis terug. 11 Gegeven door Cyr. Desmyttere, In de Warande, bij Henri Gesquiere, Veurnestraat. 12 Gegeven door Rich. Truwant, I11 de Voorstad, bij René Couwet, Proven-kals. 13 Gegeven door Maur. Graeve, In 't Roozendaal, bij Cyr. Dhondt, Veurnestraat. 14 Gegeven door Julien Verhaeghe. I11 st-Arnold, bij Achille Verhaeghe, Casselstraat. 15 Gegeven door Liev. Clabau, (12 pond) I11 't hoekje, bij Gustave Liefooghe, Casselstraat. om 6 ure,aan 5 cent. de bol. 16 In de Zoutziederij, bij Florent Schmidt, Hondstraat. 17 Gegeven door Jerome Dehondt, In de Landing, bij Aug. Dhondt, Proven-kals. 18 In den lijster, bij P. Laconte, Crombeke-kals. 19 In het Berdenkot, bii Pieter Maerten, Reninghelst-kals. 20. In den Boonaert, bij Fr. Lermytte, Boeschepe-kals. 21. A la vile de Florence, bij René Synaeve, Boescheepstraat. (Acht dagen vervroegt om reden der Hespe- Bolling van Poperinghe-Kermis,) 1 ln den drogen Tak, bij Henri Rappelet, Woesten-kalsiede. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Watou. Op Maandag 15" Juni, bij Camille Lannoy-Coudron. Op Donderdag 18, bij Emile Bouden. Crombeke.Op Zondag 21 Juni, gegeven door de maatschappij St-Sebastiaan 80 Frs. prijzen. Inleg 7 fr., terug 6 fr. Inschrijving ter herberg Sint Jacob bij Louis Eeuwaert-Tack, van 1 tot 2 1/2 ure namiddag. Crombeke.Op Zondag 21 Juni, gegeven door de Maatschappij De Verlaten Vrien den ter herberg Be liooge Zaag, langs den steenweg naar Proven, bewoond door Désiré Wylleman. 40 frs Prijzen. Oppervogel 20 frs. - Zijdvogels 10 frs. Inschrijving van 1 tot 3 ure.Inleg 1,30 fr. voor 2 bollen. Poperinghe. Op Zondag 21 Juni, ter herberg DE GROENE JACHT, bij Achille Lampaert - Lemahieu, langs de Woesten kalsiede, stiihangende en vliegende Fles- scheschieting.Inschrijving van 2 tot 2 1/2 ure namiddag. Westvleteren (Gehucht den Eik). Op Zondag 21 Juni 1908, ter herberg In den Hoepel bij Henri Dewidf.le prijs 3 fr.- 2® pr. 2,50 fr.-3e pr. 2,50 fr.-4e pr. 1,50 fr.- 5e pr. 1 fr.-6e pr. 0,50 fr, Inleg 0,50 fr.— Inschrijving om 3 ure. Amerika voor katholieke boe ren .-Voor inlichtingen schrijft naar Eerw. HeerG. M. vanderVelden, Hasselt,Limburg. OP worden aanvaard Bijzonderen in stad 1.00 fr. buiten stad 1.25 Herbergiers in stad 0.50 buiten stad 0.75 Voor 't buitenland 2,25 Twee schoone Harnais voor Peerden, bij Cam. Baltheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Uit ter hand: Schoon en gerievig Woonhuis bestaande uit eene binnenplaats, slaap kamer, keuken, stallingen en steenput. Als ook 1 are 35 cent. land méégaande met het Woonhuis. Medepacht van 22 aren. Handslag met October 1908. Zich te wen den bij d'heer Pieter Barroy, dorpplaats, Westvleteren. Terstond, goede meid, voor huis in stad. Adres ten bureele dezer. Vanaf Vrijdag aanstaande 12 Juni, zal ik eiken Vrijdag- en Zondag morgen op de groote Markt te Poperinghe aan de genadig- ste prijzen mogelijk te koop aanbieden komende uit de beste streken van Estaires, Laventie en La Bassée, alsook alle slag van KOOLPLANTEN. Léon Amlries, Koopman in Konijnen, ABEELE. BIJ KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- lenextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwart; alle groette van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. Boerenmenseheti geeft acht en ziet of ge uwen toestand niet duizendmaal kunt verbeteren in Amerika.Eerw. Heer G. M. van der Velden, Hasselt (Limburg.) Henri Vandenbroele, veekoopman, Brug gestraat Poperinghe, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij ter gelegen heid van Poperinghe-Kermis op Donderdag 2 Juli aanstaande eene echte kermis- koeibeeste zal slaan, van de beste kwa liteit dat men kan vinden en deze met Vrijdag 4 Juli zal beginnen verkoopen. Hij hoopt door de goede hoedanigheid en zijne matige prijzen met een bezoek zijner kliënten vereerd te worden. Aangemoedigd door den bijval welke de AAUPOMPEA, door mij op 't nieuw systeem hersteld, overal genieten, en, op aanvraag van verscheidene landbouwers die in bezit zijn van eene ijzeren pomp in geute heb ik eene proef gedaan om deze ook op 't nieuw systeem te stellen en ben er opper best in gelukt. Wilt gij dus uwe Aalpomp, 't is gelijk hoe zij gemaakt is, op 't nieuw systeem her steld hebben, begeeft U bij Eenige uitvinder van dit systeem. (weigert in uw voordeel alle namaaksels Met ln Oogst aanstaande zullen mijne werkhuizen overgebracht worden van nr 64 naar nr 85 derzelfde straat en derwijze ge schikt worden dat alle herstellingen er zul len kunnen gedaan worden en dat men er zich alle landbouwmachienen zal kunnen verschaffen. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize begeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijn verzorgd werk, het vertrouwen en de voorkaur van eenieder te genieten. Oud Huis van verdroqwen gehouden door de Alle slag van beste Bottinen Werkschoenen voor Heeren, Damen en Kinderen. Alle fatsoenen worden in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. Op Zondag 21 Juni 1908, GROOTE BAAN- BOLLING.269 fr. prijzen.—1® prijs 80 fr. 2e prijs 50 fr., 3e prijs 30 fr., 4e prijs 20 fr., 5® prijs 10 fr., 6e prijs 8 fr., 7e prijs 7 fr. 7 prijzen van 5 fr. ieder voor de 7 laatste verliezende pelotons. 4 prijzen van 5 fr. ieder te verloten onder de nietwinnende pe lotons. Inleg 30 cent. per man. Inschrij ving van 3 tot 4 ure bij MM. Hoornaert en Vaneeckhoutte. De boliing zal niet verscho ven worden, nogtans in geval van al te slecht weder, behoudt de Commissie het recht al de prijzen te verloten. Op Koeke-Zondag 14 JuniWielrijders feesten (snelloop en Ringsteking) 35 fr. prij zen. Inschrijving In de Rustplaats» van 3 Va tot 4 Va ure. Om 6 ure 'savonds, In den Engel Lachprijskamp, 5 fr. prij zen. Om 7 ure, In het wit Peerd Bol- prijskamp, 5 fr. prijzen. Op Maandag 15 Juni, om 10 ure voor middag, in St. Joseph, prijskamp in het schoonst zingen voor vrouwspersonen om 11 ure, In de Rustplaats prijskamp voor het leelijkst Muilmaken voor manspersonen. Om 5 ure namiddag, begraving van 't Hespe been vergadering in De Kruisstraat. Om 9 ure, prachtige Fakkeltocht. Op Kermis - Maandag 22 Juni 1908, Wielrijdersfeest - Ringsteking. 36 frank prijzen en eene premie van 5 fr. aan de rijders van elke gemeente ten minste met tien in getal en voorzien van een getuig schrift.Inleg 50 cent.Inschrijving van 3 tot 4 ure ter herberg De Rustplaats bij A. Decuyper. Op Kermis-D onder dag 25 Juni, Wiel rijdersfeest- Ringsteking.--!5 frankprijzen en eene Surprise.Inleg 20 cent.Inschrij ving van 4 tot 5 ure ter herberg De Kei zerin bij Charles Rossey. Op Koeke-Zondag 28 Juni, Wielrijders- feest-Ringsteking op 't gehucht De Leeu- werick". 19,25 fr. prijzen en eene surprise.Inleg 30 cent.Inschrijving van 4 tot 5 ure ter herberg De Leeuwerik -> bij A. Sergier. Op Zondag 28 Juni, LUISTERRIJKE BAANBOLLING.— lOOfr. prijzen. Inleg 1 fr. per peloton van 4 mannen. Inschrijving van 3 tot 5 ure In de Wagenmakerij bij Remi Lievois. Op Kermis-D onder dag 25 Juni, BAAN BOLLING. 20 fr. prijzen. Inleg 0,40 per peloton van 2 mannen. Inschrijving van 3 tot 5 ure in De Brik bij J. Bebruyne. In geval van slecht weder behoudt de Commissie het recht de bollingen te verzetten. Zondag 28 Juni in Bruggestraat, om 4 ure 's namiddags Tuinbolling om 12 Hespen. Zaterdag 4 JuliOpening der Gemeente- Kermis en der negendaagsche plechtigheid ter eere van O.-L.-V. van St-Jan. Zondag 5 Juli om 6 ure 's morgens Prijskamp voor Blinde Vinken gegeven door de Maatschappij gevestigd Inden Wijngaard Om 10 urè: Uitgang der vermaarde Proces sie van O.-L.V. van St-Jan. Om 2 ureGaaibolling in de herberg »1 'Épée Royale Maandag 6 Juli, om 6 ure 's avonds, in 't Park van 'tCollege Groot Goncert te geven door het Stadsmuziek en Koorzangmaat schappij. Woensdag 8 Juli, in de Casselstraat om 4 ure Schieting voor het Korps der Sapeurs- Pompiers. Donderdag 9 Juli, in de Priester-, Garen en Vlamingstraat, om 4 ureVuurvogel- schieting. Zondag 12 Juli, in de Duinkerkstraat, om 2 ureGroote Baanbolling 669fr. prijzen. Voor alle andere voorwaarden nopens elk dezer bovengemelde feesten, zie bij zondere programma. Gasthuisstraat, Poperinghe, zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig ultterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. perStuk: 75 ets. in Poperinghe, bij Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4