DE POPERINGHENAAR DYSELEINE J. BEHEYT-ADRIAEN, H. HERKEhBOUT-ROORYCK, LIEVELING- Hofstede BEENHOUWERIJ 3 andere Woonhuizen jnaaigras Mlie 1908 Terres a Labour Wc Justin REftlERE-PAPIfl Jules Lefebvre-Vandenameele Stokpaardjes - Lelienmelkzeep IöschiuJv/mcjen NT Ï?TQ *s meer aan bevelen tegen Ui lil 1 u Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. IN DE LAARS, James DYSON C°, Eiland. Justin Devos Cappelaere, Verhuizingen voor alle Landen Hotel de la Régenee, ROUSBRUGGE, op Maandag 20 Juli 1908, Openbare Verkooping Notaris CASSIERS Dinsdag 80 Juni 1908, gelegen te Poperinghe, DELAHAYE, te Merchem, en BONTE te Thourout. 80 hectaren in Merckem, Maitre DEVOS Commune de Winnezeele. leJEUDÏ 16 JUILLET 1908 CAMILLE VANDERMEERSCH, VRIJDAG 8 JULI 1908, Dinsdag. Zitting van Woensdag. Vervolg in ons nummer van Zondag. van ln Juli tot einde 1908. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. Yperstraat, POPERINGHE, Onfeilbaar middel tegen de Insekten De BESTE en GOEDKOOPSTE voor het wasschen van Hop, Wijngaarden, FruiÜxioinen en Planten. In blitoen van 4i, Gt en 9 liters fr. 1,10 per liter lo HbiM van 22- en 45 liters fr. 1,00 per liter In houtvaten van 180 liters fp. 0,80 pep liter Jul. MONEFELDT, 46, Solvynstraat, ANTWERPEN. H Is in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinghe, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. BERICHT. VEURNESTRAAT, POPERINGHE. Alphonse WALLYN, 32, Veurnestraat, Poperinghe. ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Rijtuigen zijn bijzonderlijk geschikt voor het VERVOER per IJZERENWEG. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Sansen-Decorte, In den Bazar. CASSIERS te Poperinghe, Cantorii en Delwart te Brussel. GEMEENTE POPERINGHE eene zeer wel betimmerde, goede en geblpkte Verdeeld in 9 koopen. TE POPERINGHE. Openbare Verkooping van EENE WELGEKALANTE in de Boescheepstraat, nrs 105, 107, 109 111. Worden ^evraa^l Halven Kleermakersgast, bij kleermaker van stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Seraphin Six, wenende bij den Drogen tak, Woesten-kals. aanvaard kinderen om op te voeden. Voordeelige voorwaarden DINSDAG 30 JUNI, in het Gemeentehuis, WOENSDAG 1 JULI, in het Molenhuis, 50 heet. in Merckem Woumen, VRIJDAG 3 JULI, in Sidronius Hosschius, 60 heet. in Merckem Woumen, Telkens aanvang om 2 1)2 ure, te Merckem. 97 ares 38 centiares d'exellentes avec MAISON et GRANGE, en une séance, TE LAN'GEMARCK. A. Gemeenten Poperinghe en Westvleteren Te Koop Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Drie Occasiemachienen, (Vélos) te beginnen van 30 fr. bij Em. Pattou-Clarys, Yper- strart, Poperinghe. Twee steekkarren, één ten dienste voor peerdenkar, alsook een goeden trekhond, In den Watermolen Veurnestraat, nr 8, Poperinghe. Kindervoiture zoo goed als nieuwe. - Adres Eene Stoommachien, 21/» peerden kracht, met graanbreker, buizen om te kokefi, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe. Abelee. In de Blauwe Laars, Noordstraat, 15, POPERINGHE (bij deHoppeschaal) dood geweest zijn. Ik sloeg met het scherp, met den kant van het deksel, dat ik Yromant afgenomen had. Daarbij gij kunt zeer goed de slagen kennen die ik toegebracht heb, daar Vromant alleen met het plat geslagen had. Ik heb de juffer gedood, heeren rech ters, toen zij mij smeekend vroegWat gaat gij nu met mij doen Het lijk harer moeder lag daar reeds... Ja, ik ben een groot misdadiger, maar ik heb berouw. August Pollet. Dat zeg ik ook, dat heb ik ook reeds gezegd Abel. Gij? Maar 't is de eerste maal dat gij den moed hebt liet te zeggenDaarbij waar zou men moed vinden bij iemand die zijne oude moeder geslagen en zijne vrouw en kinderen mishandelde dat het eene schan de was Uwe vrouw durft hier zelfs nog niet spreken, zoo bang is zij van ui... De twee gebroeders huilen en tieren als razenden tegen een op en de voorzitter roept hen toeGij zijt eene schande van het menschelijk geslacht, zwijgt nu en zit neer Het vervolg der ondervraging loopt over den diefstal, die op de driedubbele moord volgde Er werd ongeveer acht duizend frank en talrijke juweelen gestolen. Abel hield zooals altijd het grootste deel voor zich en gaf aan ieder 13 tot 1400 frank de juweelen verdeelde hij ook, doch tusschen gansch de bende. De vrouwen van de Pollet's, Angele Plat- teel en Louise Matoret worden ondervraagd over het deel dat zij als verheelsters aan de zaak van Yiolaines genomen hebben zij worden ook ondervraagd over de kwestie te weten of zij op voorhand geweten hebben dat de misdaad ontworpen was en dat de daders naar Yiolaines vertrokken waren om haar uit te vervoeren. Zij spreken elkaar tegen en geraken eindelijk in volle gekijf. Op zeker oogent lik moeten de gendarmen tusschen komen om te beletten dat de vrouw van Abel Pollet en Louise Matoret, die elkaar een bijzonderen haat toedragen die zijn oor sprong in de jaloerschheid heeft aan 't vechlen geraken. Eugenie Morent, vrouw van August Pollet, kreeg gansch de som door haren man ont vangen Angele i'latteel, vrouw Quaghebeur, vriendin van Vromant, heeft 25 fr. van den buit ontvangen Louise Matoret, die volgens de beschuldiging, op de hoogste van den ontworpen sla» was, heeft voor haar deel 10 fr. van Abel gekregen en nieuwe kleede ren zij loochent alles uitgenomen het ont vangen van de 10 fr.zij is mede naar Poperinghe gegaan om een bankbiljet van 1000 fr. te laten wisselen. Celinie Pollet heeft ongeveer 200 fr. gekregen Gustave Lecleire kreeg 300 fr. hij kende er de her komst van Vaudevelde heeft van Abel 40 fr. van August 20 en van Vromant 10 fr. ont vangen Brabandt heeft 33 fr. en een paar schoenen aangenomen. De zittingwordt ten 12 ure 1(4 opge schorst. Nog de misdaad van Violaines. Een getuige vraagt dat zij zouden onthoofd worden. De zitting wordt ten 2 ure 15 hernomen. M. Debourrey, burgemeester van Violai nes, getuigt op hartroerende wijze. Hij was het die de eerste bestatiging deed, samen met een gebuur. Het was te midden van een ijselijk stormweder dat de i wilde beesten de onmenschen de schurken -zegde getuige hunne ijselijke misdaad te Yio laines kwamen tegen. Hetgeen ik in het huis der misdaad gezien heb, is onbeschrijfelijk. Bloed, overal bloed, en de lijken van drie der geachtste, der hraafste, der voorbeeld ig- ste inwoners mijner gemeente. Ik wensch, heeren gezwoornen, dat gij nooit in uw leven, zulk tooneel zien zoudtnooit zag ik zulk een bloedbad, nooit zag ik zulke slach ting, en nochtans heb ik den oorlog van 1870 bijgewoond... En toen de ellendelingen, na hunne gruweldaad met den buit, het huis, waar eenige uren vroeger nog zooveel geluk heerschte, verlieten, dan sloten zij de voor deur op slot, alsof zij nog hunne slachtoffers vreesden... En dan tot bekroning van de euveldaad, werd een eerlijk man, een onder wijzer van verdienste, beticht van de moord op de huisgenooten Lecocq de man is van verdriet gestorven eenige maanden nadien. Ik breng hier openlijk hulde aan de nage dachtenis van dit slachtoffer der ellendelin gen, die, gelukkig voor de samenleving, thans voor hunne rechters staan. Wij vragen dat de President der Republiek geen gebruik zal maken van zijne macht tot genadever- leening en aan de wet haren loop zal laten. (Toejuichingen spoedig onderdrukt tusschen het publiek.) Nog misdrijven in België. Werden vervolgens opgeroepen: diefte bij mad. Pype, landbouwster, door Guyard en Pollet; inbraak rond nieuwjaar 1906 bij M. Giller te Yper door dezelfde inbraak en doodsbedreigingen op Jufv. Stragier en hare meid Bertha Vannieuwenburghete Rumbeke door Abel Pollet, Theofiel Deroo en Guyard zij werden op dé vlucht gedreven.Inbraak op 24 februari 1706 bij Jan Benoit, 65 jaar en zijne zuster, herbergiers te Dottenys beide slachtoffers werden op een stoel gebonden en die dieven, Abel Polllet, Guyard en twee andere Belgen vertrokken met 2400 fr. Dieften bij M. Waterblei en bij M. Leupe, beide te Yper, op 11 maart 1906, door Abel Pollet, Deroo en Guyard. Om 7 ure werdt de zitting opgeschorst. Ter gelegenheid der kermis van St-Omaars was er maandag nog veel volk te been en in den omtrek van het justitiepaleis moest een bijzondere ordedienst door de gendarmen te peerd ingericht worden; het dagelijksch piket soldaten was niet meer voldoende. Toen de bende te 7 ure 1/4 met de gewone voorzorgen terug naar "t gevang gevoerd werdt, hoorde men voor de eerste maal kre ten Ter doodter dooduit het volk op stijgen. De zitting wordt om 9 ure geopend. De zaal was volMen begint met de zaak van Thiennes Op 1 maart 1906, drongen Abel Pollet, Theofiel Deroo, de vrouw van Pullet en zijne zuster binnen de eclitgenooten De- poix en stolen er 200 fral wat de slachtoffers bezaten, 't Was ook d'eerste maal dat de vrouwen rechtstreeks aan een misdrijf deel namen. De eehtgenoote Depoix verhaalt de zaak en verwenscht gedurig de leden der laffe bende. De misdaad van Belle. Vervolgens wordt deze zaak opgeroepen. Onze lezers weten dat den zondag 8 april 1906, 's morgens vroeg de 69jarige Yercruysse in zijne woning overvallen werd door Abel Pollet en Theofiel Deroo. Getuigenis van het slachtoffer. M. Vercruysse (het slachtoffer) verhaalt de omstandigheden waarin de moordpoging gebeurde, en zegt dat Deroo hem de strop rond den hals deed en dat vervolgens Deroo en Pollet elk aan een eind trokken tot dat hem de tong uit den mond kwam. Hetslacht- offer houdt staan dat Pollet twee revolver schoten op hem gelost heeft. M. Careye heeft het slachtoffer in de wei de nabij de woning vinden liggen: het gelaat zwart opgezwollen en vol bloed, de toDg uit den mond en eene strop rond den hals. De koord was zoo diep in het vleesch gedrongen dat zij onmogelijk kon doorgesneden worden. Het kostte moeite de koord los te krijgen er waren drie of vier knopen. Deze ook beweert dat er sporen van revol verschoten te.zien waren, doch Abel beweert dat hij niet geschoten heeft. De zitting wordt ten 12 y» ure opgeschorst, 's Namiddags. De zitting wordt ten 2 ure hernomen. Wederom wordt de openbare omheining van het justiciepaleis door eene woelige menigte ingenomen. Abel Pollet, die tus schen het publiek keunissen herkent, doet met de hand en het hoofd teekens en ziet er ongemeen welgemoed uit. Zooveel onver schilligheid en brutale koelbloedigheid heeft men nog nooit bij misdadigers aangetroffen. Diefstal met gewelddaden te Oostvleteren. Den nacht van 17 April 1906, werd M. Baillu, 70 jaar oud, die met zijne 36 jarige dochter een afgelegen huis te Oostvleteren bewoont, het slachtoffer van een diefstal met gewelddaden en bedreigingen. Men stool er juweelen, kleergoed, boter, enz. Abel Pollet bekent dat hij dezen diefstal pleegde met Guyard en Th. Deroo. M. Simons, wachtmeester van gendarme rie, te Oostvleteren, geeft verslag over de bestatiging van dit misdrijf. De slachtoffers, Baillu en zijne dochter, verhalen dat de bandieten met revolvers gewapend waren. Een zette den revolver op de borst van den man, die bed lag, en vroeg de beurs of het leven Een andere wierp jufvrouw Baillu, die opgestaan was, in een koffer. Zij verloor het bewustzijn. De schel men sloegen het deksel van den koffer toe, alhoewel hare beenen eruit staken. De laatste zaak. Den nacht van 20 April 1906 werd er bij Mad. Nathalie Wemaere, weduwe Delhaye, 74 jaar oud, te Rousbrugge (Belgie) een dief stal met geweld gepleegd. De daders waren Abel Pollet, Deroo en Guyard zij bekenden reeds in 1906 hunne plichtigheid. Voor de twee laatste diefstallen werd Guyard door het belgisch gerecht streng getraft. M. Vieren, oud-wachtmeester der gendar merie, te Rousbrugge, thans te Waterloo, getuigt in deze zaak. M. de Voorzitter ondervraagt vervolgens de betichten over de laatste betichting de vereeniging van kwaaddoeners. Elke betich te wordt ondervraagd. De eene bekennen, de anderen niet, zij kijven, verwijten en schreeuwen dat hooren en zien vergaat. De maatschappij ontbindt zich, zegt de voorzitter, indien men die gasten een half uur alleen liet, zou er t'avond niet veel meer van overblijven. MM. Franceschi, kommissaris van Haze- brouck Yignolle, geheime politie en Van- houtte, politiekommissaris van Poperinghe komen stellige bewijzen geven dat er vergadering bestond. Voegen wij erbij dat M. Lefranqois, voorzitter van het hof, hertelijk onzen heer politiekommissaris ge luk wenschte over het vooruitzicht en de onvermoeibaarheid waarmede hij sedert twee jaar zijne opzoekingen nopens de bende doet. Er werd dus vastgesteld dat er vergadering bestond doch dat Marie Deram, Paul Josien en Dehouck die op sterven legt te Bethune, er geen deel van maken. Misdaden in 't zicht. Ziehier eenige zaken die de bandieten be kend hebben in 't korte te bedrijven; maar waartoe zij in belet geweest zijn door hunne aanhouding Celine Pollet, vrouw Lecleire, stelde aan haar broeder Abel, haren minnaar Theofiel Deroo en aan Guyard voor in de woning van Dr Taccoen, burgemeester te Strazeele, een diefstal te plegen. Zij begaf zich zelfs naar Poperinghe om aan Guyard te spreken August Pollet bekende aan zijn broeder Abel, aan Theofiel Deroo en aan Guyard twee diefstallen te Ebblinghem en te Pont- d'Ardres voorgesteld te hebben. Camerlynck en vrouw Vandamine hebben aan Abel Pollet en aan Theofiel Deroo in tegenwoordigheid van Louise Matoret en van Celine Pollet, een diefstal voorgesteld bij twee oude lieden, nabij de statie van Steen- beke, en een anderen diefstal bij zekeren Pollaert te Hazebroeck. Tusschen dezelfde betichten hebben er 'onderhandelingen plaats gehad, met het doel twee oude menschen te Bavichove, te beste len. Vrouw Vandamme heeft aan Abel Pollet en Theofiel Deroo gesproken van een diefstal bij een gepensionneerd gendarm, te Worm- houdt, te plegen. Vooraleer den diefstal te Belle, bij Ver cruysse, te plegen, zijn Abel Pollet, zijne vrouw, Theofiel Deroo en Celine Pollet, te Westoutre (België) een huis gaan afspieden, bewoond door twee oude lieden, waar zij een nachtelijken diefstal wilden plegen. Vromant heeft met de echtgenooten Abel Pollet en Angèle Platteel gepoogd in te bre ken bij zekeren Delbecque, te Hazebroeck. Theofiel Deroo had in januari 1906, met vrouw Abel Pollet, Guyard en Celine Pollet een diefstal te Hazebroeck beraamddaar Abel niet op de afgesproken plaats kwam kon het plan niet uitgevoerd worden. Het rekwisitorium. M. Mouron, prokureur der republiek spreekt de strafvordering uit. Men moet zegt het achtbaar orgaan van het openbaar mi nisterie, eene eeuw achteruit gaan om eene bende onder de oogen te hebben zooals er thans een terecht staat. Men kan de bende Pollet goed vergelijken aan deze van de voetbranders zij gingen beiden op dezelfde wijze te werk. Hij toont hoe Abel de hoofdman was. Om 7 ure wordt de zitting geheven. M. Mouron zet het rekwisitorium voort. Het is eene lange herhaling van misdaden, moorden en verheling. De medeplichtigheid van ieder betichte wordt er bepaald. Op het einde eischt de procureur het hoofd van 4 mannen, deeeuwigdurende dwangarbeid voor Marcel Deroo en strenge straffen voor ieder der beschuldigde. Zijne woorden ma ken diepen indruk op al de aanwezigen. De houding der betichte. Abel ziet er moedeloos uit en houdt soms het hoofd in de handen om zijn spijt te ver duiken. Louise Matoret ziet rond in de zaal alsof er niets gebeurde. Theophile Deroo buigt het hoofd dat gestadig heen en weer gaat, Auguste heeft een spottend uitzicht, Al de andere zien er onverschillig uit. 's Namiddags. De pleidooien. Abel vraagt genade voor zijne vrouw. M. Lefranqois geeft het woord aan M. Bellanger, advokaat van Abel. M. Bellanger zegt dat zijn klient gevraagd heeft eenige woorden te spreken, hetgeen hem toegestaan wordt. Abel staat rechthij is zeer veranderd van houding en voor de eerste maal sedert acht dage blinken tranen in zijne oogen. Iedereen is angstig om te weten wat hij zal zeggen. Met kalme en bedroevende stem spreekt hij Heeren gezwoornen,. ik vraag u geen genade voor mij. Ik ben' een moordenaar en weet wat mij te wachten staat. Maar, gena de, Heeren, voor mijne arme vrouw, ik smeek er u om. Voor dat ik ze kende gedroeg zij zich goedeens getrouwd wrocht ik niet, zij moest wel liet geld aanveerden dat van moorden en dieften voortkwam, anders kreeg zij niet. Ik sloeg ze en miek ze ongelukkig zij durfde mij met doen aanhouden. Ik ben eene groote plichtige maar heb nu toch foede diensten bewezen met alles te ver laren. Ik vraag niets voor mij, veroor deeld mij, ik heb het verdiend, maar hebt medelijden met haar. Na deze woorden uitgesproken te hebben laat hij zich op den bank nedervallen, het hoofd in de handen. Zijne vrouw weent overvloedig. Mr Bellanger staat op. Met ontroerde stem zegt hij dat toen hij het óp zich nam Abel te verdedigeu, hij de noop had iets te kunnen vinden om hem te verontschuldigen. HelasIk heb niets gevonden, zegt hij, maar het lot is er de schuld van alles. Veroordeeld om 3 maan den in een verbeteringshuis te blijven voor eene diefte van eenige sous op den dag zijner eerste communie, heeft Abel daar een afkeer van het recht gekregen. In treffende woorden vindt Meester Bellan ger zinnen om de wreede moorden van Abel te verminderen en eindigt zijne schoone redevoering met genade te vragen voor de vrouw, die als eene slaaf, blindelijk moest gehoorzamen. Vele betichten weenen, de vrouwen bij zonderlijk en in de zaal zelf zijn er die de tranen in de oogen hebben. Voor August en zijne vrouw. M. Lefebvre du Prey pleit voor August en zijne vrouw. Hij verzet zich seffens tegen de doodstraf die voor zijn kleint gevraagd is. Hij toont hoe het verleden van zijn klient zoo slecht niet is. Slechts eenige kleine dief ten. In de moord van Violaines heeft hij alleenlijk de man vastgehouden Vromant die erop gekomen is heeft hem doodgesla gen. De samenleving heeft het recht niet iemand ter dood te veroordeelen zij die zelf zulke slechte voorbeelden geeft. Gij, samenleving, die al de goederen der kloosteren en het geld per fondatiën door de doodeu nagelaten, gestolen heeft onder voorwendsel dat gij geld noodig heeft, moogt gij iemand veroordeelen voor eene hesp of zoo iets te stelen De verdediger spreekt ook over de vrouw van Auguste, haar goed verleden en vraagt genade voor haar. M. Cordonnier pleit dan voor de oude moeder Fauvart beticht van verheling. M. Leblanc pleit eerst voor Angéle Pollet, vrouw Herman en zegt dat het haar broeder is die haar medegelokt heeftdan voor Vic tor Notte en zijne vrouw voor wie hij ver zachtende omstandigheden vraagt. M. Tourneur hoop dat Henri Fauvart, die slechts van eene verheling van 25 fr. be schuldigd is en reeds twee jaar gevang ge daan heeft, zal vrijgelaten worden. M. Treyfous bekent dat Leon Fauvart een dronkaard is maar hij is slechts door Pollet beticht 20 fr. van hem gekregen te hebben. Moet men Pollet gelooven De andere zullen donderdag spreken. Het onderzoek in België. Donderdag morgen zijn de heeren van Elewyck en Van Zuylen van Gent in Pope ringhe afgestapt en hebben er vrouw Parret onderhoord. De heeren zijn 's avonds naar Gent teruggekeerd. OP worden aanvaard Bijzonderen in stad 1.00 fr. buiten stad 1.25 Herbergiers in stad 0.50 buiten stad 0.75 Voor 't buitenland 2,25 Groote keus van alle slach van STOELEN IN DEN BAZAR, -bij Sansen-Decorte, 15, Gasthuisstraat, Poperinghe. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Hei is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. BIJ KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- lenextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwart; alle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. Onthoudt geen arseniek en is niet vergiftig. Gebruik Voor Hop, maar een liter op 100 liters water Voor Fruitboomen, maar twee liters op 100 liters water. Algemeen Agentschap voor BelgiëHol land en Noord-Frankrijk, Vraagt het prospectus. Henri Vandenbroele, veekoopman, Brug- gestraat Poperinghe, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij ter gelegen heid van Poperinghe-Kermis op Donderdag 2 Juli aanstaande eene echte kerrnis- koeibeeste zal slaan, van de beste kwa liteit dat men kan vinden en deze met Vrijdag 4 Juli zal beginnen verkoopen. Hij hoopt door de goede hoedanigheid en zijne matige prijzen met een bezoek zijner kiiënten vereerd te worden. Aangemoedigd door den bijval welke de AALPOMPEI*, door mij op 't nieuw systeem hersteld, overal genieten, en, op aanvraag van verscheidene landbouwers die in bezit zijn van eene ijzeren pomp in geute heb ik eene proef gedaan om deze ook op 't nieuw systeem te stellen en ben er opper best in gelukt. Wilt gij dus uwe Aalpomp, 't is gelijk hoe zij gemaakt is, op 't nieuw systeem her steld hebben, begeeft U bij Eenige uitvinder van dit systeem. (weigert in uw voordeel alle namaaksels Met ln Oogst aanstaande zullen mijne werkhuizen overgebracht worden van nr 64 naar nr 85 derzelfde straat en derwijze ge schikt worden dat alle herstellingen er zul len kunnen gedaan worden en dat men er zich alle landbouwmachienen zal kunnen verschaffen. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize begeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijn verzorgd werk, het vertrouwen en de voorkeur van eenieder te genieten. 73, Veurnestraat, POPERINGHE. Ik laat het geëerd publiek weten dat ik zal vertinnen den Woensdag van elke week, van heden tot Poperinghekermis. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren 'en 'tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugheer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Amerika voor katholieke boe ren .-Voor inlichtingen schrijft naar Eerw. Heer G. M. van der Velden, Hasselt, Limburg. Hijtnigverlimirder, heeft de eer kenbaar te maken dat hij zich belast met het vervoer van verhuizin gen voor alle Landen. Daar al de rijtuigen gekapiton- neerd zijn, en alles met groote zorg ingepakt is, mag men verzekerd zijn dat de meubels niet beschadigd zullen worden door het vervoer. Door zijne goede zorgen en matige prij zen, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij KANTOOR VAN DE NOTARISSEN om een en half uur namiddag, te Poperinghe, op de Groote Markt, ter estaminet A la Maison de Ville gehouden door den heer A lidoor Raekelboom, in eene enkele zitting, van langs den steenweg naar Woesten, bij d'herberg Den Drogentak, met woonhuis, peerdenstal, koeistal, vaar zenstal, zwij nstallen, schuur, wagenkot, hoppekeet, verdere gebouwen en 13 heet. 97 aren 05 cent. onder bebouwden grond, hoving, weide, zaailanden en meersen, vol gens kadaster sektie B, nummers 110a, 111 a/2, 111b, 112a, 112a/2, 113a, 114a, 115, 116a, 118a, 119a, 120d en 511a, sektie C, nummers 311b, 316a 317 en 325, sektie L, nummer 711, gelegen te Poperinghe in den Ham- en Peselhoek. Gebruikt door Charles Vandecasteele- Comeyne, met recht van pacht tot 1 Octo ber 1916. aan 1700 franks sjaars boven de lasten en de kosten van brandverzeke ring. Boomprijs iooi frs. De veilingsvoorwaarden, titelen en plans, berusten ter inzage der liefhebbers, ten kan tore van voornoemden Notaris CASSIERS, met deze verkooping belast. KANTOOR VAN DEN om 3 ure namiddag, te Poperinghe, op de Groote Markt, ter estaminet -> A la Maison de Ville gehouden door den heer Alidor Raekelboom, en Gebruikt de beenhouwerij door den ver- kooper den heer Aloïse Decorte tot 30 Juni 1908 en de drie andere woonhuizen door verscheidene te samen aan 20 frs. 50 c. te maande, vrij van lasten. Bekwame schrijver bij een hande laar dezer streek. Inlichtingen ten bureele. In proper huisgezin wonend buiten stad, wordt kind van weldoende menschen gevraagd om op te voeden. 30 frs. te maande. Inlichtingen ten bureele. Gedrukt met de inkt van het Kantoren van de Notarissen en met tusschenkomst van Mter SYOEM, Notaris te Loo, de geniete in Woumen en de 15 geniete ia Merckem bij de Drie Grachten. Gewone voowaarden. ÉTUDE DE NOT AIRE d WATOU. te long du gravier vers Watou et a l'ex tréme frontière, A vendre Publiquement a 2 heures précises de relevée en Vesta minet Au Lion d'Or, tenu par M. Geor ges Van Eecke, a Watou. Arbres a reprendre fr. 3oo. OCCUPATION Les b&timents et dépendances et 82 ares 67 centiares de terre k labour par Auguste Ryckebusch le reste par divers. STUDIE VAN DEN NOTARIS om 2 ure namiddagter herberg De Blee- kerij, te Poperinghe, (Veurnestraat), zal er door bevoegd ambt, overgegaan wor den tot den VAM Eene Hofstede van 8 heet. 97 aren 16 cent., bij de Nachtegaal en gebruikt door Alois Claeys en een deelke door de weduwe Cornette. Ingesteld frs. 27,500 B. Gemeente Poperinghe 1°/ 82 aren 90 cent. Zaailand, langs de Pottestraat, gebruikt door de weduwe Auguste Adriaens. Ingesteld frs. 4,35o 2°/ 1 heet. 13 aren 50 cent. Zaailand, bij ae Groenestraat, gebruikt door Achille Lauwers. Ingesteld frs. 4,i5o 3°/ 1 heet. 29 aren 50 cent. Zaailand, langs de Casselstraat, gebruikt door Cyrille Bossaert. Ingesteld frs. 4,600 4°/ 92 aren 70 cent. Zaailand, (brijke- land), langs den keiweg naar Watou, ge bruikt door dito Bossaert. 5°/ 19 aren 50 cent. Zaailand, aanpa lende voorgaande land, gebruikt door Edou- ard Charles. Masse 4 en 5 ingesteld frs. 6,000 ten bureele dezer. Oud Huis van vertrouwen gehouden door de Alle slag van beste Bottinen Werkschoenen voor Heeren, Damen en Kinderen. Alle fatsoenen worden in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. He Suikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4