HET VONNIS. 'Cl Om 7 ure wordt de zitting geheven. Zitting van Woensdag. Zitting van Donderdag. Vrijdag. De Onthoofding1 HIEÜWS UIT BELGIE. 3. Cinématographe, Geisller. Prijs 3,00 fr. de does van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Lchvoii. Een Antwerpsche student gewezen leerling van 7 College van Pope ringhe verdronken. Zaterdag namiddag rond 3 ure ging de genaamde Ludovic Ide, 20 jaar, student van het eerste jaar in de medecijnen aan de Iloogeichool van Leuven ,pn gewezen leerling vin 't Bisschoppelijk College onzer stad, met tweo zijner vrienden op den vaart van Leuven naar Mechelen een tochtje per bootje doen. Te Wygmael- stapten zij het bootjen uit en na een glas bier gedronken te hebben vaarden zij wéder Leu ven op. Halfweg Wygmael-Leuven, wilden zij in eene daartoe geschikte plaats een bad nemen. Ludovic, zeer goede zwemmer, doch wat bezweet van het roeien, ging de eerste in het water. Helaas hij moest niet we derom boven komen. 6. Koers voor motocyclellen. XDANSTFEEST (met Groot Orkest) 01 BURGERSTAND van POPERINGHE p Pameltjc-Maandag om 3 u. nam. Groote Jaarlijksche BaanboHing, too IV*. PRIJZEN. De Slag van Kortrijk. Vier platen versieren het boekje dat 96 bladzijden tekst bevat. DE NEDERLANDSCÖE BOEKHANDEL 50, ST-JACOBSMARKT, ANTWERPEN. Worden gevraagd Seraphin Six, wenende bij den Drogen- tak, Woesten-kalsaanvaard kinderen om op te voeden. Voordeelige voorwaarden Te Koop Schoonen biljard, met twee spelen billen, »Au Peüit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Drie Occasiemachienen, (Vélos) te beginnen van 30 fr. bij Em. Pattou-Clarys, Yper- strart, Poperinghe. Twee steekkarren, één ten dienste voor peerdenkar, alsook een goeden trekhond, In den Watermolen Veurnestraat, nr 8, Poperinghe. Kindervoiture zoo goed als nieuwe.-Adres Eene Stoommachien, 2y, peerden kracht, wet graan breker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, Abelee. Volledige en zekere genezing in weinigen tijd Burgei's-W elzy n. i. Gasthuisstraat, 17, POPERINGHE. HNNDEL I\ Tabak - Sigaren en Sigaretten. Specialiteit van MEXIEKSIÖAREN. de omstandigheden waarin de moordpoging gebeurde, en zegt dat Deroo hem de strop rond den hals deed en dat vervolgens Deroo en Pollet elk aan een eind trokken tot dat hem de tong uil den mond kwam. Hetslacht- offer houdt staan dat Pollet twee revolver schoten op hem gelost heeft. M. Careye heeft het slachtoffer in de wei de nabij de woning vinden liggen: het gelaat zwart opgezwollen en vol bloed, de long uit den mond en eene strop rond den hals. De koord was zoo diep in het vleescb gedrongen dat zij onmogelijk kon doorgesneden worden. Het kostte moeite de koord los te krijgen er waren drie of vier knopen. Deze ook beweert dat er sporen van revol verschoten te zien waren, doch Abel beweert dat hij niet geschoten heeft. De zitting wordt ten 12'A ure opgeschorst, 's Namiddags. De zitting wordt ten 2 ure hernomen. Wederom wordt de openbare omheining van het justiciepaleis door eene woelige menigte ingenomen. Abel Pollet, die tus- schen het publiek kennissen herkent, doet met de hand en het hoofd teekens en ziet er ongemeen welgemoed uit. Zooveel onver- schilligMd en brutale koelbloedigheid heeft men nog nooit bij misdadigers aangetroffen. Diefstal met gewelddaden te Oostvleteren. Den nacht van 17 April 1906, werd M. Baillu, 70 jaar oud, die met zijne 36 jarige dochter een afgelegen huis te Oostvleteren bewoont, het slachtoffer van een diefstal met gewelddaden en bedreigingen. Men stool er juweelen, kleergoed, boter, enz. Abel rollet bekent dat hij dezen diefstal pleegde met Guyard en Th. Deroo. M. Simons, wachtmeester van gendarme rie, te Oostvleteren, geeft verslag over de bestatiging van dit misdrijf. De slachtoffers, Baillu en zijne dochter, verhalen dat de bandieten met revolvers gewapend waren. Een zette den revolver op de borst van den man, die bed lag, en vroeg de beurs of het leven Een andere wierp jufvrouw Baillu, die opgestaan was, in een koffer. Zij verloor het bewustzijn. De schel men sloegen het deksel van den koffer toe, alhoewel hare beenen eruit staken. De laatste zaak. Den nacht van 20 April 1906 werd er bij Mad. Nathalie Wemaere, weduwe Delhaye, 74 jaar oud, te Kousbrugge (Belgie) een dief stal met geweld gepleegd. De daders waren Abel Pollet, Deroo en Guyard zii bekenden reeds in 1906 hunne plichtigheid. Voor de twee laatste diefstallen werd Guyard door het belgisch gerecht streng getraft. M. Vieren, oud-wachtmeester der gendar merie, te Rousbrugge, thans te Waterloo, getuigt in deze zaak. M. de Voorzitter ondervraagt vervolgens de betichten over de laatste betichting de vereeniging van kwaaddoeners. Elke betich te wordt ondervraagd. De eene bekennen, de anderen niet, zij kijven, verwijten en schreeuwen dat hooren en zien vergaat. De maatschappij ontbindt zich, zegt de voorzitter, indien men die gasten een half uur alleen liet, zou er t'avond niet veel meer van overblijven. MM. Franceschi, kommissaris van Haze- brouck Vignolle, geheime politie en Van- houtte, politiekommissaris van Pgperinghe komen stellige bewijzen geven dat er vergadering bestond. Voegen wij erbij dat M. Lefrangois, voorzitter van het hof, hertelijk onzen heer politiekommissaris ge luk wenschte over het vooruitzicht en de onvermoeibaarheid waarmede hij sedert twee jaar zijne opzoekingen nopens de bende doet. Er werd dus vastgesteld dat er vergadering bestond doch dat Marie De ram, Paul Josi'en en Dehouck die op sterven ligt te Bethune, er geen deel van maken. Misdaden in 't zicht. Ziehier eenige zaken die de bandieten be kend hebben in 't korte te bedrijvenmaar waartoe zij in belet geweest zijn door hunne aanhouding Celinie Pollet, vrouw Leeleire, stelde aan haar broeder Abel, haren minnaar Theofiel Deroo en aan Guyard voor in de woning van Dr Taccoen, burgemeester te Strazeele, een diefstal te plegen. Zij begaf zich zelfs naar Poperinghe om aan Guyard te spreken August Pollet bekende aan zijn broeder Abel, aan Theofiel Deroo en aan Guyard twee diefstallen te Ebblinghem en te Pont- d'Ardres voorgesteld te hebben. Camerlynck en vrouw Vandamme hebben aan Abel Pollet en aan Theofiel Deroo in tegenwoordigheid van Louise Matoret en van Celinie Pollet, een diefstal voorgesteld bij twee oude lieden, nabij de statie van Steen- beke, en een anderen diefstal bij zekeren Pollaert te Hazebroeck. Tusschen dezelfde betichten hebben er onderhandelingen plaats gehad, met het doel twee oude menschen te Bavichove, te beste len. Vrouw Vandamme heeft aan Abel Pollet en Theofiel Deroo gesproken van een diefstal bij een gepensionneerd gendarm, te Worm- houdt, te plegen. Vooraleer den diefstal te Belle, bij Ver- cruysse, te plegen, zijn Abel Pollet, zijne vrouw, Theofiel Deroo en Celinie Pollet, te Westoutre (België) een huis gaan afspieden, bewoond door twee oude lieden, waar zij een nachtelijken diefstal wilden plegen. Vromant heeft met de echtgenooten Abel Pollet en Angèle Platteel gepoogd in te bre ken bij zekeren Delbecque, te Hazebroeck. Theofiel Deroo had in januari 1906, met vrouw Abel Pollet, Guyard en Celine Pollet een diefstal te Hazebroeck beraamd; daar Abel niet op de afgesproken plaats kwam kon het plan niet uitgevoerd worden. Het rekwisitorium. M. Mouron, prokureur der republiek spreekt de strafvordering uit. Men moet zegi het achtbaar orgaan van het openbaar mi nisterie, eene eeuw achteruit gaan om eene bende onder de oogen te hebben zooals er thans een terecht staat. Men kan de bende Pollet goed vergelijken aan deze van de voetbranders zij gingen beiden op dezelfde wijze te werk. Hij toont hoe Abel de hoofdman was. M. Mouron zet het rekwisitorium voort. Het is eene lange herhaling van misdaden, moorden en verheling. De medeplichtigheid van ieder betichte wordt er bepaald. Op het einde eischt de procureur het hoofd van 4 mannen, de eeuwigdurende dwangarbeid voor Marcel Deroo en strenge straffen voor ieder der beschuldigde. Zijne woorden ma ken diepen indruk op al de aanwezigen. De houding der betichte. Abel ziet er moedeloos uit en houdt soms het hoofd in de handen om zijn spijt te ver duiken. Louise Matoret ziet rond in de zaal alsof er niets gebeurde. Theophile Deroo buigt het hoofd dat gestadig heen en weer gaat, Auguste heeft een spottend uitzicht, Al de andere zien er onverschillig uit. 's Namiddags. De pleidooien. Abel vraagt genade voor zijne vrouw. M. Lefrangois geeft het woord aan M. Bellanger, advokaat van Abel. M. Bellanger zegt dat zijn klient gevraagd heeft eenige woorden te spreken, hetgeen hem toegestaan wordt. Abel staat rechthij is zeer veranderd van houding en voor de eerste maal sedert acht dagen blinken tranen in zijne oogen. Iedereen is angstig om te weten wat hij zal zeggen. Met kalme en bedroevende stem spreekt hij Heeren gezwoornea, ik vraag u geen genade voor mij. Ik ben een moordenaar en weet wat mij te wachten staat. Maar, gena de, Heeren, voor mijne arme vrouw, ik smeek er u om. Voor dat ik ze kende gedroeg zij zich goedeens getrouwd wrocht ik niet, zij moest wel het geld aanveerden dat van moorden en dieften voortkwam, anders kreeg zij niet. Ik sloeg ze en miek ze ongelukkig: zij durfde mij niet doen aanhouden. Ik ben eene groote plichtige maar heb nu toch oede diensten bewezen met alles te ver laren. Ik vraag niets voor mij, veroor deeld mij, ik heb het verdiend, ïm^ar hebt medelijden met haar. Na deze woorden uitgesproken te hebben aat hij zich op den bank nedervallen, het hoofd in de handen. Zijne vrouw weent overvloedig. Mr Bellanger staat op. Met ontroerde stem zegt hij dat toen hij het op zich nam Abel te verdedigen, hij de hooi» had iets te kunnen vinden om hem te verontschuldigen. Helaas Ik heb niets gevonden, zegt hij, maar het lot is er de schuld van alles. Veroordeeld otn 3 maan den ia een verbeteringshuis te blijven voor eene diefte van eenige sous op den dag zijner eerste communie, heeft Abel dadr een afkeer van het recht gekregen. In treffende woorden vindt Meester Bellan ger zinnen om de wreede moorden van Abel te verminderen en eindigt zijne schoone redevoering met genade te vragen voor de vrouw, die als eene slaaf, blindelijk moest ehoorzamen. Vele betichten weenen, de vrouwen bij zonderlijk en in de zaal zelf zijn er die de tranen in de oogen hebben. Voor August en zijne vrouw. M. Lefebvre du Prey pleit voor August en zijnd vrouw. Hij verzet zich seffens tegen de doodstraf die voor zijn klient gevraagd is. Hij toont hoe het verleden van zijn klient zoo slecht niet is. Slechte eenige kleine dief ten. In de moord van Violaines heeft hij alleenlijk de man vastgehouden Vromant die erop gekomen is heeft hem doodgesla- m. De samenleving heeft het recht niet iemand ter dood te veroordeelen zij die zelf zulke slechte voorbeelden geeft. Gij, samenleving, die al de goederen der kloosteren en het geld per fondatiën door le dooden nagelaten, gestoten hebt onder voorwendsel dat gij geld noodig hadt, inoogt gij iemand veroordeelen voor eene hesp of zoo iets te stelen De verdediger spreekt ook over de vrouw van Auguste, haar goed verleden en vraagt genade voor haar. M. Cordonnier pleit dan voor de oude moeder Fauvart beticht van verheling. M. Leblanc pleit eerst voor Angèle Pollet, vrouw Herman en zegt dat het haar broeder is die haar medegelokt heeftdan voor Vic tor Note en zijne vrouw voor wie hij ver zachtende omstandigheden vraagt. M. Tourneur hoopt dat Henri Fauvart, die slechts van eene verheling van 25 fr. be schuldigd is en reeds twee jaar gevang ge daan heeft, zal vrijgelaten worden. M. Treyfous bekent dat Leon Fauvart een dronkaard is maar hij is slechts door Pollet beticht 20 fr. van hem gekregen te hebben. Moet men Pollet gelooven De andere zullen donderdag spreken. Het onderzoek in België. Donderdag morgen zijn de heeren van Elewyck en Van Zuylen van Gent in Pope ringhe afgestapt en hebben er vrouw Parret onderhoord. De heeren zijn 's avonds naar Gent teruggekeerd. Zooals te begrijpen is wordt de toeloop van volk steeds grooterVoor de zitting klappen en lachen de betichten met hunne bewakers; vooral de Pollets teonen zich uitgelaten de minste schijn van ontroering is verdwe nen De zitting wordt ten 9 ure hernomen. Voortzetting der pleidooien. M. Cordonnier die pleit voor Paul Josien, zegt dat zijn klient niet slecht geboekt staat en dat hij Abel verlaten heeft van zoohaast hij wist 'hoe deze handelde. Hij vraagt de vrijstelling. k. Briquet vraagt voor de echtgenooten Ovarlet, beticht van eene verheling, dat zij in vrijheid zouden gesteld zijn daar zij reeds genoeg geboet hebben Komt dan M. Benoit voor Vromant en Angèle Platteel. Hij zegt dat Vromant etn meêlooper was die nooit stoutmoedig ge weest is; Hij heeft geslegen te Violaines maar was dronken gemaakt geweest door Abel en mag dus dezelfde straf niet hebben als Abel. De advokaat zegt dat men de levenslonge dwangarbeid moet uitspreken en niet de doodstraf. Hij vraagt vergiffenis voor Angèle Platteel omdat zij niets erg misdreven en de misdaad van Violaines op gehelderd heeft. M. Jardel en Treyfous nemen dan opvol gent lijk het woord ten voordeele der kaar- tenlegster Marie Deram en van Vandevelde. M. Vitrant pleit voor de echtgenoten Leeleirevrouw Leeleire was de vriendin van Theofiel Deroo. De beide sukkels waren verplicht mede tt doen en te zwijgen wilden zij niet zelf vermoord zijn. Hij vindt dat het reeds genoeg is met de 25 maanden die zij gezeten hebbm. De zitting wordt ten 12 ure opgeschorst. 's namiddags. Om 2 u. 10 worden de pleidooien voortge- tet. M. Degand verdedigt Theofiel Deroo en vraagt rneêdoogendheid voor zijn klient voor zooveel het mogelijk is. M. Jardel pleit voor Marcel Deroo, die tech maar een slag gegeven heeft te Crombeke, zegt hij, en dus een der minst plichtige der bende is. M. Segheraert pleit voor vrouw Lagacbe. M. Crussairezegt dat zijn klient Brabandts wat geld en een kostuum gekregen heeft van Abel maar dat hij niet wist hoe Abel zich geld verschafte. Men mag daarvoor niemand straffen, zegt hij. M. Treyfous stelt Louise Matoret voor als gansch onder de orders en de grillen van Abel staande. Zij .heeft niets misdaan en moet in vrijheid gesteld worden. M. Benoit en M. Tourneur verdedigen, de eerste vrouw Vandamme, de tweede Camer lynck. De pleidooien zijn gedaan. Vooraleer de zitting op te schorsen, vraagt M. Lefrangois aan ieder aangehouden of zij iels te zeggen hebben. Abel verklaart niets te zeggen te hebben. Canut Vromant vraagt het medelij den der gezwoornen. August Pollet schiet uit tegen zijn medeplichtige en lacht de poli tie uit omdat zij hen nooit hebben kunnen bel rapen Al de andere vragen vergiffenis en rneêdoogendheid. Na ieder betichtte aanhoord te hebben, verklaart de Voorzitter de debatten geslo ten Vrijdag, beraadslaging der gezwoornen, na dat M. de Voorzifter hen de 998 vragen zal afgelezen hebben waarop zij moeten ant woorden. De beraadslaging zal minstens 7 tot 8 uren duren. De zitting begint om 8 ure. 's Namiddags spreekt de jury het vonnis uit 1. Abel Pollet, 34 jaar, daglooner te Haze broeck, is ter dood veroordeeld. 2. Auguste Pollet, 37 jaar, daglooner te Hazebroeck, is ter dood veroordeeld. 3. Canut Vromant, 29 jafar, is ter dood veroordeeld. 4. Theophile Deroo, 29 jaar, is ter dood veroordeeld. 5. Marcel Deroo, 26 ja'ar, is tot 8 jaren dwangarbeid veroordeeld. 6. Philoinène Rancy, vrouw Fauvart, 68 jaar, ver. tot 4 jaren gevang 7. Angèle Platteel, vrouw Quaghebeur, 30 jaar, ver. tot 5 jaar gevang. 8. Julienne Platteel, vrouw van Abel Pol let, 35 jaar, 5 jaren gevang. 9. Eugenie Morent, vrouw van August Pol let, 37 jaar, ver. tot 5 jaren gevang. 10. Angèle Pollet, vrouw Herman, 45 jaar, is tot 5 jaren gevang veroordeeld. 11. Henri Fauvart, 29 jaar, ver tot 2 jaren gevang. 12. Léon Fauvart, 26 jaar, is tot 5 jaren gevang veroordeeld. 13. Victor Note, 35 jaar, ver. tot 8 ja: en gevang 14. karie Josien, vrouw Note, 34 jaar, is vrijgesproken. 15. Paul Josien, 38 jaar, vrijgesproken. 16. Adolphe Ovarlet, 44 jaar, is tot 3 ja ren gevang veroordeeld. 17. Eugénie Laron le, vrouw Ovarlet, 41 jaar ver. tot 5 jar es gevang. 18. Marie Deram, weduwe Picquet, 56 jaar, ver. tot 5 jaren gevang. 19. Charles Vandevelde, 39 jaar, is tot 7 jaren gevang veroordeeld. 20. Gustave Leeleire, 48 jaar, vrijgesproken 21. Céline Pollet, vrouw Leeleire, 42 jaar, ver. tot 20 jaren dwangarbeid. 22. Sidonie Deken, vrouw Deroo, 51 jaar, is tot 3 jaren gevang veroordeeld. 23. Marie Góuffroy, 31 jaar, vrijgesproken. 24. Louise Matoret, 22 jaar, is vrijgespro ken. 25. Jules Brabandts, 45 jaar, ver. tot 5 ja ren gevang. 26. Marie Debril, vrouw Vandamme, ver. tot 7 jaren gevang. 27. Constant Camerlynck, 36 jaar, rer. tot 5 jaren gevang. De 28e betichte, Dehouck, is krankzinnig geworden en is in een gesticht ter verple ging opgenomen. xal te BCTIILIVE plaats hebben. STADSNIEUWS. Diefte. Toen August Riem, metser, wonende in de Arendstraat, maandag mor- gend zijne konijnen wilde gaan eten geven, bemerkte hij dat eene keune-moer met hare jongskens uit den hangaard ontvreemd wa ren. Die niet willen betalen moeten oplet ten. Sedert eenige dagen komen geaurig klachten in het politiebureel, van menschen bij wie eenige kwajongens gaan ruiten uit werpen, hagen beschadigen, enz. bijzonder lijk in de Crombekestraat. De ouders dienen wel te weten dat zij burgerlijk verantwoor delijk zijn voor de schade door hunne kktders aangedaan. De politie houdt een oog in 't zeil en die betrapt wordt zal betalen. Val. Julia Theeten meid bij M IJzeel-Moncarey, handelaar in de Watou- straat. was dinsdag namiddag op het eerste verdiep bezig de opperlichten der venster te wasschen. In den middensten venster hield zij zich va$t aan het kruishout toen dit opeens uitkwam en het meisje beneden op de straatsteenen viel. Zij werd seffens binnen red regen en een geneesheer kwam haar de eerste zorgen toebrengen. Zij was niet ge kwetst en is bijna hersteld. Arm gebroken. Aan de vaartbrug in de Véurnestraat, al de bant van - 't Sas van Gent waren dinsdag namiddag eenige jongens aan 't spelen, toen Theofiel Debeir, door onvoorzichtigheid erin viel. Daar de yaart droog is door de werken die men eraan doet kon de jongen niet verdrinken, maar in zijn val had hij zich den'arm gebroken. Hij werd huiswaarts gedragen. Stoor afgereden.Woensdag morgen stond een peërd aan een rijtuig bespannen bij den winkel van M. Vantours, in de Gasthuisstraat. Bij 't voorbijgaan eeniger wagens wilde het peerd vooruitloopen het viel op den trottoir en den ijzeren stoor van M. Roy-Deraedt werd gansch afgetrokken. De schade was maar gering. Vermakelijkheden die met deti Zondag afenstaande naar Poperinghe-kenmis komen: 1. De prachtige Carroussel-fermé, style Louis XV; eigenaar Ml"Overmeer-Lagae. 2. La Colosse Belg# wegende 245 kilos. 4. Marionnettes, Driesen,. 5. Friture, Lamaere. 6. Photograph»®, Ceuninck. 7. Tir Flobert, Deeraen#. 8. Tir Flobert, Degryse. 9. Carroussel, - Clauw. 10. Balangoir#s, De Deken. 11. Friture, VandeveJde. 12. Friture, Delmaere. Abeele. Gouden JubelfeestGeheel den xVbeele was in feest maandag laatst en dit ter gelegenheid der 50 verjaardag van het huwelijk van Petrus Lnmmeye en Rosa lie Annoot. De plaats en straten waren sdhoon versierd aan de huizen pronken vlaggen en opschriften men zag dal ieder een ër het zijne wilde bijdragen om zijne genegenheid aan de 2 geachte ouderlingen te toonen. Qm 10 ure had eene solemneele mis van daftkzegging plaats in de kerk van den Abeele. Voorafgegaan door de vinkegil- d£, trommel aan 't hoofd, begaven de oudjes vergezeld van kinders, kleinkinders, broe ders, zusters, bloed ver waanten en veel nieuwsgierigen, zich ter kerke. Na de plechtigheid der mis werd de eerewijn ge schonken bij den E. h. Pastoor en M. Decanter, ineier van Boesehepe, op welke grondgebied de gezonde jubilarissen wonen, kwam er een redevoering aflezen, en luwi geluk en nog lang leven wenschen. Ben feestmaal werd. In de vink opge diend ter eere der echtgenooten Lammeye- Annoot, en eene hevige geestdrift haerschte .onder al de aanwezige. Wij voegen onze gelukwenschen bij die der Abeelnaars en hopen de jubilarissen nog lang bier gezond te vinden. too. Ambtelijk bezoek van den Heer baron RuzeMe. Gouverneur der Provincie. 't Is heden Zondag dat de Heer Gouverneur van West-Vlaanderen, ter gelegenheid der inhuldiging van het her stelde stadhuis onze stad met zijn ambtelijk bezoek zal vereeren. Iedereen te l.oo is ieverig aan t' werk geweest om het well uk ken van het feest te verzekeren. De heer baron Ruzette komt aan om 10 ure per bijzondere h tramde maatschappijen van Loo, muziek aan 't hoofd, zullen hem ter tramstatie afhalen en in stoet ter markt •geleiden waar eenkoor begeleid door 't muziek zal uitgevoerd worden. Om 1 ure banket den heer Gouverneur- aangeboden. Om 3 ure zal de stoet samengesteld uit de muzieken van Dixmude, Loo, Pollinchove, Poperinghe en Yeurne, zich in de Hooge- brugstraat vormen en van daar de bijzonder ste straten rond de markt voorbijtrekken. Om 3/4 ure geeft de Stadsharmonie van Poperinghe een coneert van een uur, op de Groote Markt. Om 4 3/4 ure afreis van den heer Gou verneur. Om 5 ure concert door de Koninklijke Fanfare der Melomanen van Yeurne. Om 6 ure concert door de Stadsharmonie van Dixmude. Om 7 ure concert door de Fanfare De Yzergalm van Pollinehove. Een praehtig vuurwerk, om 9 ure afge schoten, zal dit schoone feëst sluiten. Itciiisitghc. Ongelukkige val. De genaamde C. Merlevede is dinsdag achter over van den zolder zijner woning gestuikt en werd zoo erg gekwetst, dat men voor zijn leven vreest. De ongelukkige was 's avonds ten 8 ure tot het bewustzijn nog niet weer gekeerd. MTCTQ '9 meer aan te bevelen tegen IN 1 Ca 1 u Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan ae VERSTERKENDE PILLEN. Goote Markt, 18, POPERINGHE. Itodslraffclijlie rechtbank van Üoi'trijk. De diefstal der schilderij Van Dyck. Woensdag morgend werd voor de korrektionneele rechtbank xan Kor- trijk de berichte zaak opgeroepen van den diefstal der schilderij van Van Dy#kin de O.-L.-Vrouwkerk te Kortrijk, gepleegd. Onze lezers zullen zich die zaak nog zeer goed herinneren, daar wij des tijds al de feiten meegedeeld hebben. De betichting luidt als volgt 1. Verfaille, Joseph schilder, wonende te Harelbeke 2. Carlier, Albert-Joseph-Marie, drukker, wonende te Harelbeke. Verdacht van De eerste, a) te Kortrijk, den nacht van 6 tot 7 december 1907, bij middel van braak en beklimming, in Onze-Lieve-Vrouwkerk eene schilderij van Anto'on Van Dyck, ver beeldende de Kruisrechting, bedriegelijk ontvreemd te hebben De tweede b) de schilderij, door misdaad of wanbedrijf verkregen, geheel of ten deele verheeld lehebben. Na het getuigenverhoor, de ondervraging der betichten en de pleidooien besliste de rechtbank de uitspraak vast te stellen, op woensdag aanstaande. Waarom is de suikerij Verbargh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Een der kameraden, Victor Maertens, het gevaar ziende, spong de ongelukkige zonder aarzelen na en gelulde erin hem bij den arm vast te krijgen. Ludovic echter klampte aich loo hevig aan zijnen reuder vast dat deze den drenkeling moest loslaten en al zijne macht gebruiken om zelf aan de oppervlakte weder te geraken. Hij dook op nieuw maar gelukte er niet meer in den ongelukkige te vinden, dit al gebeurde in eenige oogenblik- ken en onder de oogen van den derden mak ker die, niet kunnende zwemmen, machte loos van op het bootje dit akelig tooneel aanschouwde. Het lijk van Ludovic Ide werd slechts rond vijf ure uit de vaart gehaald en naar het doodenhuis van Wilsele gedregen van waar het naar zijn kwartier in de Bruaselsche- straat te Leuven overgebracht werd. Twee studenten zijn de ouders van het slachtoffer gaan verwittigen naar Antwerpen waar M. Ide geneesheer is. Bij het geneeskundig onderzoek bestatigde men dat de heer Ludovic Ide bözweken was aan eene» bloedopdrang, (congestion). Dit smartelijk ongeluk bracht eene alge- meene verslagenheid onder de studenten, het is voor hen een algemeenen rouw. De lijkdienst heeft woensdag plaats gehad. XXXI' Nationale Itedevaart vau September naar LourilcM. HetComiteit heeft als volgt het programma der Bedevaart vastgesteld den 14n Septem ber 4 treinen vi& Lyonterugkeer 23nden 29" 8 treinen viA Bordeaux terugkeer den 7H October. De pelgrims van deaen laatsten groei» zullen te Lourdes de groote plechtig heden kunnen bijwonen van den 4n October feest van den H. Rozenkrans. Vertrek der treinen ait de voornaamste steden van België. Voor inlichtingen wende men zich t Heer Delarge, inrichter der Bedevaart, rue^ des Prébendiers, 18, te Luik. Staatwblad. Bij Kon. besl. van 15 Juni is de wettelijke erkenning verleend aan de Maatschappij van ouderlingen bijstand Oud-Soldaten te Walou. Bij Kon. besl. van 22 Juni wordt M. C. Feys, burgemeester benoemd te Beveren (Yeurne). SPORT. Groote prijs van Antwerpen -Bepaal de uitslag 1. Edegaard (3 punten): 2. Hour- lier(7punten);3. Delage (Spanten). Edegaard werd geestdriftig toegejuicht. Handicap voor beroepstrijders. Ziehier den uitslag 1. Friol 2. Schifting 3 Hedspath. Friol werd geest driftig toegejuicht. Velodroom van Karreveld te Brus-sel. Ziehier de uitslagen der koersen van Zondag Groote prijs van Molenbeek, 1« reeks, 40 ki lometers. 1. Van der Stuyft2. Parent, met 6 l)22oeren. 2e reeks 60 kilometers 1. Van der Stuyft, 2. Parent met 8 toeren. Snelheidswedstrijd l9 reeks 1. Van den Born 2. Dupré, op V» lengte 1 in. 53 c. 1/2 2e reeks zelfden -uitslag. Eindkamp Van den Borren, Dupré, Trelb op 10 ctm. De ronde van Limburg (liefhebbers.) 1. Lauwers, Leuven 2. Thys, Brussel 3. Guinaert, Vorst. Kr waren 59 deelnemers. De groote prijs van Parijs. De neger Major Taylor heeft te Parijs den Franschinan Jacquelin geklopt in de beide manchen. De internationale prijskamp gaf voor uit slag 1° Jacquelin, 2e Pouchois, 3e Comès, 4» Michaud, 5® Picard. De groote prijs van Parijs wordt gewonnen door Pouchois voor Jacquelin en Martin in de orde. Major Taylors te Karreveld (Brussel). Maandag, om 5 ure namideag, zal Major Taylor tegen Van den Born een snelheids- koers betwisten. Vanhouwaert klopte op den Velodroom te Roubaix, Marcelli en Catteau in eene manohe van 50 kilometers, Van Houwaert legde den afstand af in 1 u. 10 m. 2 c. 2. Marcelli op 30 met. 3. Catteau op 200 met. Verbist wint te Keulen den Gouden be ker vóór Goor, Salzman en Combault. Velodroom van Moorslede. Op zon dag 28 juni groote Wielloopstrijden in den velodroom Alcyon 3000 fr. prijzen. 1. Groote prijs Alcyon Toer der Vlaan ders. Loopstrijd voor amateurs, touristen en debutanten die een velo Alcyon of Sun berijden. 130 kilometers. 1500 fr. prijzen. Vertrek te Moorslede om 10 u. voormid dag, langs Dadizeele, Meenen, Wevelghem, Bisseghem, Kortrijk, Harelbeke, Desselghem Zulte, Oteetie, Deynze, Thielt, Pitihem, Waerdamme, Oostcamp, Brugge, Thourout, Rousselaere, en aankomst in den velodroom te Moorslede, waar 4 toeren te doen zijn. Premie voor deze die dezen laatsten kilome ter in het minst tijd aflegt. 2. Om 3 ure namiddag, in den velodroom Koers voor Damen. SVKeers Franco-Beige, 60 kilom. zon der entraineurs. 1000 fr. prijzen. Premie alle vijf toeren Ingeschreven belgen Van Houwaert, Massejis, Ilaeck, enz. franschen Trousselier, Plat'teau, D'Ilulst, enz. 4. Koers voor kinderen beneden de 12 jaar. Handicap. 5. Koers voor oude velos voorwiel 1 rn. 75, achterwiel 0,30. Priesterlijke benoemingen Bisdom Brugge.De E. H. DeSaegher. doktor in wijsbegeerte en in godgeleerdheid van de grgoriaansche hoogeschool van Rome, leeraar in liet klein seminarie van Rousse laere, is overste benoemd van gezegd gesticht, in vervanging van den Z. E. H. Devroe, thans pastoor te Pitthem. Zijn benoemd Tot pastoer van O.-L.- Vrouw te Poperinghe E. H. Goemaere, principaal van het Collegia te Moescroen; tot pastoor te Ichteghem E H. Vandenber- ghe, pastoor van Zerkeghem tot pastoor te Zerkeghein E. H. Dalle, onderpastoor te Cortemarek tot pastoor te Moerkerke E. H. Lietaert, pastoor te Zeebrugge; tot pas toor ie Zeebrugge E. H. Wittouck. onder pastoor te Oostende, (St-Pieters). IINSCIIHIJVINGEN OP fi>e Popei'liigheiiaar van ln Juli tot einde 1908. Bijzonderen in stad 1.00 fr. buiten stad 1.25 Herbergiers in stad 0.50 buiten stad 0.75 Voor 't buitenland 2,25 In tien Gouden Appel, bij Hënri Gomeyne, op Zondag 5, Dinsdag 7, Zaterdag 11 en Zondag 12 Juli. ue- van 21 tot 28 Juni. Geboorten.Maria Clinckemaillie, tl. v. Emile en Rachel Kiecken.André Bottez, z. v. Canaille en Maria Brabandts.Leonard Vanhove, z. v. Alphonse en Louisa Wicke. Camille Persone, z. v. Emile en Emiliana Verbeke.Christina en Julien Teehel d. en z. v. Alphonse en Irma Couwejt. Huwelijksbeloften. Achille Delanghe, werkman met Rachel Messiaen, zonder éigen beroep, beide te Poperinghe.Gerard Lefever, koetsier met Helene Delfosse, kleer maakster, beide te Poperinghe. Julien Six, stoeldraaier te Wytschaete hiervoren te Poperinghe met Sophie Adam, herber gierster te Wytschaete. Huwelijken.Euchec Deheegher, 25 j landbouwer te Rousbrugge met Emma De- weerdt, 24 jaar, zonder Iieroep te Poperin ghe.Hector Creus, 23 jaar, trambeaiende met Rachel Valkeys, 24 jaar, winkelierster, beide te Poperinghe. bij dc Leeue, 't lloodkrute, ingericht door de landbouwers Boldersgilde. UOIlltENNIlltW8. Op 11 Juli viert Vlaanderen weder den heldenstrijd van 1302 en toch weet een groot deel van het Vlaamsche volk nog niet waarvoor onze Vaderen streden of hoe de slag geleverd werd. In een zeer omstandig verhaal, getiteld De Slag van Kortrijk heeft de heer Th. Sevens, (die in 1902 bij de 500e verjaar dag secretaris was van het Nationaal Comi- teit van Groeninge) in 8 hoofdstukken eene klare, duidelijke uiteenzetting gegeven, van 1® De 13e eeuw 2® De franschen aan het werk 3* Na Brugge's Goeden Vrijdag 4e De stad Kortrijk in 1302 5® Het Sche pendom van Kortrijk in 13026® De slag der Gulden Sporen 7® Wat er na den Guldonsporenslag gebeurde 8® De gevolgen van den Guldensporenslag. Ten einde de propaganda te bevorderen wordt het werk geleverd bij 1 exemplaar voor 40 centiemen 10 exemplaren voor 30 centiemen per exemplaar 25 exemplaren 85 centiemen 50 exemplaren 20 centiemen; 100 exemplaren 15 cent. per exemplaar in Bekwame schrijver bij een hande laar dezer streek. Inlichtingen ten bureele. rn proper huisgezin wonend buiten stad, 1 wordt kind van weldoende menschen gevraagd om op te voeden. 30 frs. te maande. Inlichtingen ten bureele. ten bureele dezer. Gouden Medalie te Oostende in 1888, Zilveren Medalie te Brussel in 1888 en Gouden Medalie te Tunis in 1889. van SciatiekFlerecijn, Rumatiek, Len- denzeer, enz. door het gebruik der POIL DE BRETAGHE. anti-rumatische Wol, gebreveteerd voort brengsel, gemakke lijk middel en aanbevolen door al de geneesheeren. A Igemeenm depot voor alle landen. ELISA VAN HOUTRYVE, 72-74, Scheepsdaelelaan, te Brugge. Zij is ook voorzien van gebreveteerde Breisaaictte Poü de Brelagnevoor Cale- gons, Kousen, Slaaplijven, enz. Te bekomen bij Sansen-Decorte, Poperinghe Q U Gedrukt met de inkt van hel huis Dambremé te Braine-1'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 6