HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPÉRINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. PJlAGIEGOEDEREJl, VRUCHTEN Vrachten op stam VRUCHTEN HOFSTEDEKEN EEN WOONHUIS MEUBELS, Hofstede MEUBELEN MENAGIEGOEDEREN EEN WOONHUIS BUlTEJÏMpSGH JUEUOIS. JilEUWS UIT BELG1E. Uitgever, VA Dinsdag '21 Juli 1908. KOOPDAG Landbouwersallaam Vrijdag 24 Juli 1908. Openbare Verkooping Notaris DE VOS, Dinsdag 28 Juli 1908, Op Zaterdag 25 Juli 1908, Notaris BOUCQUEY, Maandag 20 Juli 1908. op Maandag 20 Juli 1908, Openbare Verkooping Notaris CA SS IER S Op Woensdag 29 Juli 1908, Uit ter hand te koop ZONDAG ig Juli igo8. 5 Centiemen, Vierde Jaar,N' 34, ANNONCEN Den drukregel 40 c. Herhaalde Annoceu volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en lierbergkerinissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f 1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. den Notaris PEEL, TE ROUSBRUGGE. Op Stam, Om ure namiddag ten huize en hove van sieur Frederik VANLOO, ter gemeente Stavele, nabij den Doodemannenput Openbaar Verkoopen It. 1. 0m 10 ure voormiddag Openbare licitatie Verkooping Gemeente BEVEREN Eerste koopEen woonhuis ten twee woonsten met schuur, stallingen en verdere afhankelijkheden, daarmedegaande, bekend bij kadaster sectie D, nrs 65a, 67a, 68 en 69 voor eene inhoudsgrootte onder bebouwde grond, hofplaats, hovenierhof en weide van 24 aren 30 centiaren. Tweede koop: Oost aan voorgaanden koop een perceel zaailand, bekend bij kadaster sectie D, nr 64a, voor eene inhoudsgrootte van 28 aren 10 centiaren. IS. Om 2 ure namiddag te Rousbrugge-Haringhe, te Proven en te Beveren. Gewone voorwaarden. TE WATOU. T. Op Maandag 27 Juli 1908, Openbare Verkooping van te WATOU, Pauwhoek 44 aren Terwe 45 Rogge 8 '6 PeerdeRnonea 45 Aardappels 45 Meerschhooi 42 Beetrapen. De Vergadering ter herberg DE PAUW om 3 ure namiddag, in eene zitting, Openbare Verkooping UIT TER HAND TE KOOP Wekelijksche Almanak. Juli. Zon op. Zon onder. Notaris Haghebae^T, TE PROVEN. TE PROVEN, KOOPDAG van Menagiegoederen Landbouwalaam, BAAIDE RUINPEERD, hennen en 1 hectare 60 aren VELDVRUCHTEN. STUDIE VAN DEN Verkooping van s 4 h. 50 aren tarwe, 4 h. 85 aren haver, 30 aren klaver (4e en 2e snee Land-alaam, wagen, karren, enz Vergadering ter herberg «DE PATRIJS." CASSIERS te Poperinghe, Cantoni en Delwart te Brussel. GEMEENTE POPERINGHE eene zeer wel betimmerde, goede en geblokte Boomprijs iooi frs. Verdeeld in 9 koopen. TE POPERINGHE. Openbare Verkooping dienstig voor WINKEL TE POPERINGHE. groot f ure 7 centiaren. I>e Poperinghenaar van heden tot einde 1908. buiten stad Voor 't buitenland HET LEVENSIDEAAL. Frankrijk. De doodstraf. De Fransche Kamer heeft, met twee stemmen meerderheid besloten de bespreking over de doodstraf te verdagen. Rüiigelaiid. Een gelukkige. Een arme mijnwerker uit Durham, Barnett ge naamd, die tot hiertoe in de grootste be krompenheid leefde, werd vrijdag gelukkig verrast. De man ontving het bericht dat een bloedverwant gestorven was, die hem een erfdeel van 2 1/2 miljoen nalaat. Ameri ks». Miljardair vermoord. Een schatrijke amerikaan, Pierre Gartland, werd dinsdag in zijn paleis, te Buenos-Ayres, vermoord gevonden. Het diepste geheim om hult die misdaad. Examens. STADSNIEUWS. van den Z. E. H. GOEMAERE als Pastor van O. L. V. parochie. mmm worden ingelijfd POPERINGHEHAAB Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. «sfi» Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. - Maandag 6 Juli, ten 8 ure 25 minuten 's avonds. Maandag 13 Juli, ten 2 ure 48 minuten 's avonds. Maandag 20 JuM, ten 12 ure 2 minuten 's namiddags. Dinsdag 28 Juli, ten 7 ure 17 minuten 's morgends. KANTOOR VAN van en - rFiE zal de Notaris 1*EKL te Rousbrugge, I. Alle slach van menagiegoederen en huise lijke voorwerpen II. Deel landbouwersallaam, kuip- en kern- allaam, enz. III. Vruchten op stam 56 aren aardappels verdeeld in loten; 80 aren tarwe; 35 a. rogge40 aren haver15 aren paarde- boonen; 15 aren klaver 2de snede; en 10 aren bestaan met beetrapen, erwten en maïs. Gewone voorwaarden. Ter gehoorzaal van den heer Vrederechter te Rousbrugge, van gehucht Hooge Seine Aanslag met de geldtelling. Andere inlichtingen te bekomen Ier stu die van voornoemden Notaris I*5E1ML. van Bestaande namentlijk in 1/ Gemeente Rousbrugge-Haringhe, (ge hucht De vier uitersten 43 aren rogge, 28 aren aardappels en 15 aren voederbeeten. 2/ Gemeente Proven (langs de Uilegatstraat): 43 aren haver 28 aren suikerbeeten en 28 aren voed erbee ten. 3/ Gemeente Beveren a) Langs den steenweg van Rousbrugge naar Beveren 43 aren haver 28 aren geerste en 4 aren aardappels. En b) Op de wijk Hooge Seine 2 hectaren 40 aren haver 30 aren hut- teboonen; 36 aren tarwe; 30 aren rogge; 55 aren suikerbeetenen 11 aren aard appels. STUDIE VAN DEN om 3 ure namiddag ter hofstede bewoond door Louis DECR0CK, te Watou, bij d'herberg De Pauw Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borg, ten aanveerden van voornoemden Notaris 2. ter herberg St-Eloi, bewoond door Edouard Ridez, te Watou, langs de Callecanesstraat. van GEMEENTE WATOü groot 2 hect.41 aren 40 centiaren, bekend bij kadaster sectie E, nrs 324a, 325, 326, 327, 328a/2°, 329, 328b, 268 en 161, palende MM. Ernest Delobeau en De Hemp- tine, verdeeld in drij koopen. Gebruikt het woonhuis en «le weide tot eersten Oktober aanstaande, door de ver- koopers echtgenooten Benauwt-L'hommé en het overige aanslag met het weiren der vruchten Titels en voorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris DEV0S. met Schuur en Stallingcn, en 33 aren 50 cent. beste Zaailand, gelegen langs de Populieren straat bij het Rozendaal, tusschen Watou en Abeele en gebruikt door de Wed. Charles Swijngedauw- Verhitte. Voor inlichtingen zich te wenden bij den eigenaar M. Amand Verschoote, Abeele. Zondag 19 s. Vincentius a Paulo, Arseen. 3 ure 53 min. 7 ure 44 min. Maandag 20 s. Margareta, Jerooin, Elias. 3 54 7 43 Dinsdag 21 s. Praxides, Victor, Daniël. 3 55 7 42 Woensdag 22 s. Maria Magdalena, Vaudriel. 3 50 7 41 Donderdag 23 s. Liborius, Apollinaris, Romula. s. Cristina, Alix, Nicetas, 3 58 7 40 Vrijdag 24 3 59 7 39 Zaterdag 25 s. Jacobus apost. Cristoffel. 4 0 7 38 STUDIE VAN DEN om 2 ure namiddag, ten hove en medegaande landen gebruikt door Dominic Leynaert, en kinders, waaronder wagen, driewielkar, hooge traamkar, ploeg, bascule, aalpomp, enz. Op gewone voorwaarden en met gereed geld. TE POPERINGHE. om 2 uren namiddag op de landen' en bij de schuur van H1'1 Catryckc te 'Poperinghe. KANTOOR VAN DE NOTARISSEN om een en half uur namiddag te Poperinghe, op de Groote Marktter estaminet A la Maison de Ville gehouden door den heer Alidoor RaekelbóomV in eene enkele zitting, van langs „den pe&y, "V'-ft ffPW Woe.-pri,,^ bij (ïheroerg Den Drogentak, met woonhuis, peerdenstal, koeistal, vaar zenstal, zwijnstallen, schuur, wagenkot, hoppekeet, verdere gebouwen en 13 heet. 97 aren 05 cent. onder bebouwden grond, hoving, weide, zaailanden en meersch, vol gens kadaster sektie B, nummers lloa, iiia/2, 111b, 112a, 112a 12, 113a, 114a, 115, 116a, 118a, 119a, 120d en 511a, sektie C, nummers 311b, 316a 317 en 325, sektie L, nummer 711, gelegen te Poperinghe in den Ham- en Peselhoek. Gebruikt door Charles Vandecasteele- Comeyne, met recht van pacht t.ot 1 Octo ber 1916aan 1700 franks sjaars boven de lasten en de kosten van brandverzeke ring De veilingsvoorwaarden, titelen en plans, berusten ter inzage der liefhebbers, ten kan tore van voornoemden Notaris CASSIERS, met deze verkooping belast. STUDIE VAN DEN om 1 ure namiddag, ten huize van d'heer Aloïs Decorte, Boe- scheepstraat, te Poperinghe, VAN EN Alles met gereed geld en verhoog van den 10n penning. 9 gelegen in de Gasthuisstraat, Nr 34, Voor inlichtingen zich te wenden bij Con stant Sansen, Noordstraatte Poperinghe. IIVSCllK!JVIi\GEl\ OP Bijzoiideren in stad 1.00 fr. buiten stad Herbergiers in stad 9 1.25 0.50 0.75 2,25 leder mensch die de kinderjaren ontgroeit is en welhaast de schoolbanken zal mogen verlaten, doet eens een kijkje in de toekomst en ziet natuurlijk alles in roozekleur Dat in 't leven alles niet rooskleurig is, daar denkt men niet aan men smeedt maar plannen voor de toekomst, men bouwt lucht- kasteelen, men zal wel slim te werk gaan, voorzichtig zijn, veel voorzichtiger dan vader was, bovenal beter gelukken men hoopt O, die schoone hoop, in dit tranendal ons van God geschonken uit loutere goedheid Als dezen die zóó hoopt eon jongen is, die in zijne eerste vurigheid zou wiflen wonde ren doen, een ambacht kiest of gelijk welk vak in de burgersklas, dan overziet hij met een enkelen blik zijne toekomst natuurlijk volgens zijn gedacht 't Is zijn IdeaalEen jongen kan zich zooal wat voorstellen Het voorgesteld Ideaal eindigt bijna altijd op een voordeelig huwelijk Natuurlijk een soort van Engel, de jongen weet immers nog niet dat de Engels ver schrikkelijk raar om vinden zijn, maar hij zal wel een Engel vinden en dan voert zijne inbeelding hem verschillelijk ver Hij kent er bij hoopen Margrietje uitden Wijngaard, Marie uit de Roos, Louise van Boer Simpels een godskind, Rachel uit den Kruideniers winkel de beste der wereld en bij glimlacht van ware genoegen Wat prachtige keus Dat die prachtige keus hem naar de maan kan zenden, daar deukt hij natuurlijk niet aan, ten anderen, hij, den oudsten zoon van Karei Plattebeurs! Ne flinken jongen, in volle daglicht van niemand verveerd De jongen draait eens zijne dertien haren van onder zijnen neus en heel vergenoegd van zich zelveö gaan de plannen' maar immer vooruit Is den hopenden persoon eene jonge doch ter, dan is 't wat anders gesteld, 't Ideaal is veel grooter, zoeter, verhevener, rijker voor al Onmiddelijk na het aantrekken van een nieuw geheel of gedeeltelijk kostuum, zich eens gespiegeld, machtig bevonden en den prijs er naar gemaakt. Neen, met den eersten den gereedsten gaat ze niet mede, hoort ge Dat ze misschien wacht tot 45 jaren en zich steeds uitgeeft voor rond de dertig, jammer dat dan de eene of de andere nijdige lange- tong haar herinnert dat zij samen hunne eerste kommunie te gaar deden, dat wordt natuurlijk afgegeven aan wie het maar hoören wil Vader en Moeder vormen zich ook een Ideaal voor hunne lievelingen, heden zijn er immers geen kinders meer, 't zijn al lievelin gen in 't fransch chéri Zij zullen ze wel grooter maken dan zij waren, studeeren moeten zij, in'tPension- naat en Kollegie komen zij terecht! Werken is veel te klein, geleerd zijn en niets doen om later in de stad het leger der nietsdoeners te gaan vergrooten Den handelaar en winkelier vormen zich ook een Ideaal, die vooral bestaat in de twee einden aan elkander te knoopen zij zijn immers aan teleurstellingen gewoon Wat al moeite wordt er al gedaan om het zoo moeilijk evenwicht te behouden, en komt er eens beternis in de zaken wat gelukkig vooruitzichtDeftig publiek weest dit in dachtig! De soldaat heeft ook zijn Ideaal! die bij zonderlijk bestaat in de dagen te tellen die hij nog te doen heeft ende dochters van zijne parochie eens in zijn geheugen in oogenschouw te nemen De ouderlingen zelf hebben ook hun Ideaal; zoolang mogelijk te leven met weinig onge makken, geërbiedigd van hunne kinderen en kleinkinderen waar zij op de eereplaats behooren te zitten Het schoonste Ideaal is dit van de God toegewijde personen! God te beminnen en te doen beminnen, de ellenden hunner mede- menschen te lenigen, zich zelf te vergeten en daarna niets dan liefde en zelf'sopoffering, te betrachten Mochtet gij allen, achtbare lezers en leze ressen uw Ideaal zóó vormen dat het kan verwezentlijkt worden, vrij van smet en vlek, Gode aangenaam, u.en uw evenmensch dienstig. Zóó wensch ik het u allen Louis Kindt. Het drama aan fort Saighin. De verwer Ledoux, die verleden week onvrij willig, zijn verloofde en dier zuster dood schoot, is in voorloopige vrijheid gesteld. VergiftigingTe Gouterne, arrondis sement Domfort, zijn 50 personen ziek gewor den na melk gedronken te hebben. Negen er van zijn reeds overleden. 10 zijn nog in gevaar. Vadermoord. Te Feignies, ontstond er twist tusschen den landbouwer Filiep Ribot en zijn zoon, 28 jaar oud. De vader gaf zijn zoon bevel de woning te verlaten en er nooit meer terug te keeren. De jongeling was daarover wanhopig hij nam een ge weer en loste een schot op zijn vader, die aan het hart getroffen werd en dood ten gronde stortte. De moordenaar is aange houden. Vreeselijhe zelfsmoord te Roebaais. Over eenige maanden had Jufvrouw Adela Bourgeois, 35 jaar, winkelierster in de Rijs- selstraat, met het hoofd tegen eenen muur gestooten. Sedert dien was zij in de hersens geraakt en de geneesheeren hadden besloten de schedelboring te doen. Verschrikt door dit gedacht heeft dè arme vrouw zich op verschrikkelijke wijze gezelfsmoord. Met een mes heeft zij armen en beenen doorkorven en zich meer dan 100 steken toegebracht. De vrouw stierf letterlijk uitgebloed. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. MM. Arthur Deheegher, van Poelcapelle en Enk Vandersehelden, van Oostvleieren, oud-leerlingen van ons Bisschoppelijk colle ge, hebben aan de katholieke Hoogeschool te Leuven, hun tweede examen afgelegd van candidaat in de natuurlijke wetenschappen voorbereidend tot de geneeskunde, de eerste met goeden uitslag, de tweede met onder scheiding.—-M. Florent Vandermarliere van Elverdinghe, insgelijks oud-leerling van ons bisschoppelijk college,.heeft met goeden uit slagzijn leexamen afgelegd voor geneesheer. Aanhoudingen. Zondag morgend rond 6 ure stond R. C. op de markt en ruzie zoeken tegen de voorbijgangers. De politie werd verwittigd en sloot hem op in den amigo tot hij nuchteren geworden was. Omtrent dezelfde uur werd de gendarmerie verwittigd dat een jongeling zekeren D. la- wijd miek in De Huidevetterij in de Veur- nestraat. De gendarmen gingen den gast halen en sloten hem voor eenige uren in het gevang van de gendarmerie op. Weggeloopen. Dinsdag avond rond 10 ure zag een politie-agent, alhier twee jon gentjes van rond de 11-12 jaar oud op de markt ronddraaien alsof zij niet wisten waar naartoe. De agent ging erbij en ondervroeg ze. Na wat verteld en gelogen te hebben be kenden de kereltjes de eene van Oostvleteren en de andere van Staden te zijn en beiden 's namiddags uit het wezengesticht van Sta den weggevlucht te zijn. Zij beweerden daar gedurig mishandeld te worden door kinders ouder dan zij. De gastjes waren hier aange komen en wisten niet meer waar naartoe. Er werd hun eten en slaping gegeven en 's anderendaags werd het bestuur van het gesticht te Staden verwittigd. De veldwach ter kwam af en deed de jongens weder mede. InvrijheidstellingTh. Vandevoor- de wiens huisje over omtrent 1 maand op de Kazemarkt afbrandde werd toen door het parket aangehouden, en in 't gevang van Yper opgesloten. Men heeft de zaak nu on derzocht en niets gevonden ten laste van Vandevoorde. Woensdag morgen werd hij als onplichtig in vrijheid gesteld. Onder vrouwen.Vrijdag op de markt rond 11 ure ontstond ruzie tusschen eene fruitverkoopster en eene winkelierster van stad. Eenige slagen en klauwen werden ge geven en door een der vrouwen klacht bij de politie ingediend. Poperinghe-OmmegangOnze ker mis van dit jaar is met een, ofschoon wat veranderlijk, toch voldoende weder begun stigd geweest en de plechtige en vroolijke feestvieringen konnen zonder groote stoornis plaats grijpen. De groote processie die op Zondag 5 Juli de stad doortrok was buiten gewoon prachtig en hare schoone groepen wekten bij de toegestroomde volksmassa niet alleen genoegen en bewondering op, maar zij boezemden ook godsdienstigen eerbied in. De feesten gedurende de week gegeven Vuurvogelschieting en Baanbolling, liepen allerbest af. Het getal personen, gekomen om O. L. V. van 't mirakel te vereeren en den ommegang te doen is onschatbaarbijzonderlijk op Zaterdag, donkeren - ommegang was den toeloop overgroot. Dit jaar zag men op de markt den Carrou sel-Salon moderne van M. Overmeer-Lagae, de cinématographe van M. Geissler, Balan- coires, paardenmolens, schietkot, wafelhui zen, lekkernijkramen, enz. en op de paarde- markt stond de cirque Van Bever. De groote Carrousel-Salon moderne van M. Overmeer is waarlijk een overheerlijk stuk en verwekte ieders bewondering op. Paarden, rijtuigen, décors en schilderingen: alles is er zeer kunstig gemaakt. De molen is in beweging gebracht door een prachtig stoommachien. Geen schokken of bevingen zijn bij het kunsttuig te bemerken en eigenaars en personeel zijn zeer wellevend en welvoegelijk. Een bijzondere goede orkest orgel vormt er eene ware symphonie. Talrijke schitterende lampen verspreiden er eene aangename dagklaarte, 't Is dus niet te verwonderen dat eene overgroote menigte deze vermakelijke inrichting gedurig be zocht, dat de twee prachtige tombolas en confetti-gevechten op Woensdag en pamel- tje-Maandag gegeven, zulken machtigen bijval genoten en dat de Carrousel goed nering had. De cinématographe was ook eene puike instelling het ware onmogelijk de prachtige tai'ereelen, die daar voorgesteld werden, te beschrijven, want het ging ieders inbeelding te boven. De cirque Van Bever is ook eene zeer belangrijke kunstinrichting. Van buiten ziet hij er zoo wat onbeduidend uit, maar de uitvoering der kunstoefeningen doet u al rap van denkwijze veranderen de caoutchouc- duivel, de koordedanseres die tevens goede paardenrijdster is, de twee goed gedresseer de en het tellend paardje, de gebroe- der Delta die waarlijk wondertoeren doen, hebben de vertooningen altijd zeer aantrek kelijk gemaakt en de clowns M. Henri Van Bever en Gusten hebben door hunue kwinkslagen en kodden het publiek harte lijk doen lachen. In 't algemeen dus is de kermisweek goed en vreedzaam afgeloopen en het getal vreem de bezoekers zeer aanzienlijk geweest. En nu, na het kermisvieren, de gewone werk zaamheden dapper voortgezet met de hoop op nieuwe, op tijd en stond te komen uitspanningen. Deze zullen zich niet lang doen afwachten want op Zondag 16 Oogst, ter gelegenheid van het bezoek van den weledelen heer Baron Ruzette, gouverneur der provintie, zullen alhier prachtige feesten plaatsgrijpen zooals men kan zien op de uitgegeven pro- grammas. 1NIILXDING Dinsdag laatst, rond 11 ure, had op O.- L.-V. Parochie, hier ter stede, de plechtige inhulding plaats vanden eerw. Heer Is. Goeraaere als Pastor. Aan het klooster der EE. Zusters Benedic- tinen, trok de nieuwe Herder het kerkelijk gewaad aan, en de herderlijke makke, zin nebeeld der pastoreele bediening wierd hem aangeboden door het jongste zoontje van M. Arthur Lahaye-Lebbe. Op die zelfde plaats ook wierd de nieuwe pastor verwel komd door M. F. van Merris, namens de burgerlijke Overheid, en door M. Marcel Debaene, namens de leden van den Kerkraad, en door alle twee wierd gezeid dat beide besturen den nieuwen Herder zouden bewij zen eerbied en genegenheid, zouden verleenen steun en behulpzaamheid... Ongelukkiglijk, kwam op dezen oogenblik eene zware regen- vlage den stoet uiteendrijven, hetgeen voor gevolg had, dat de groepen der processie, die rijk en schoone waren, moesten achter blijven, uit vrees voor verderen regen en voor beschadiging. Voor de gelegenheid was een prachtige nieuwe groep gevormd, Onze Lieve Vrouw van den Rozenkrans met de 15 mysteriën verbeeldende. Menigeen die hem in 't voorbijgaan had opgemerkt drukte zijne bewondering uit voor de frissche kleu ren en deftige voorstelling. Onze Lieve Vrouw Parochie hield er aan hare goede faam getrouw te blijven, op eene heerlijke wijze dezen te ontvangen, die als Gods afge zanten haar toegezonden worden. Volk en geestdrift ontbraken niet, en op alle wezens stond tevredenheid en vreugde te lezen. Op geheel den doortocht was alles liefelijk ver sierd in de straten waren het sperren en zegepoortenaan de huizen waren het bloe men en groen, vaandels, kransen, jaarschrif ten en gedichten. De straten waren als in eenen lusthof herschapen en de armste menschen zelve hadden het hunne bijgebracht om de inhulding op te luisteren. Waarlijk de inwoners van O.-L -V. Parochie halen er eere van, en ware het weder gunstig geweest overheerlijk zou de inhulding geweest zijn. Aan de kerkdeure, wierden den nieuwen Pastor de sloters aangeboden door het jong ste dochtertje van onzen achtbaren Heer Burgmeester. In de kerk, die door de zorgen van onzen stadsgenoot Albert Baert, sierlijk en behendig was opgetooid, waren het de gewone en treffende ceremoniën eener pas toreele inhulding. 's Pastors getuigen aan den altaar, waren Zeer eerw. HeerMoulaert, Deken van Dixmuide en eerw. Heer Dehul- ster Pastor van Moscroen. Na de geplogent- heden der inbezitstelling, beklom Zeer eerw.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1