HET notariëel en nijverheids annoncenblad NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN verschijnende den Zaterdag namiddag. VRUCHTEN HOFSTEDEKEN VRUCHTEN Hofstede MEUBELEN MENAGIEGOEDEREN, EEN WOONHUIS EEN WOONHUIS LANDBOUWBELANGEN. BUiTEJJLAfjÖSCH flIEUUlS NIEUWS UIT BELGIE. NIETS ZONDAG 26 Juli 1908. Uitgever, VALÈRE SANSEM, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Notaris DE VOS, Notaris CA SSJEES 5 Centiemen: Vierde Jaar.N 35. ANNONCEN Den drukregel 10 c. Hef haalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bolliagen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Wekelijksche Almanak. JulbOogst. Zon op. Zon onder. Op Maandag 27 Juli 1908, Openbare Verkooping te WATOU, Pauwhoek TE POPERINC GHE. 44 45 35 45 15 42 Peerdeboonen Aardappels Meerschhooi Beetrapen. Dinsdag 28 Juli 1908, Openbare Verkooping KANTOOR VAN DEN Notaris VANCAYZEELE, TE RENINGIIELST Op Dinsdag 4 Augusti 1908, Openbare Verkooping Beestialen Landbouwersalaam TE WESTOUTRE, A.Vruchten.—1 h 32 aren Tarwe, 55 aren Haver,22 aren IJeerdeboo- nen,44 aren Rogge,—44 aren aller best ingeoogst Meerschhooi. Maandag, 8 Oogst 1908, Definitieve Toewij2 ing gelegen te Poperinghe, Met tusschenkomst van de Notarissen Cantoni en Delwart te Brussel. ii. Op Woensdag 29 Juli 1908, Openbare Verkooping Toegevingen in 'thuishouden. Loof of Rapen. Uit ter hand te koop TE IJOPERINGHE. UIT TER HAND TE KOOP (adastrale Plans der Stad Poperinghe opgemaakt door P.-C. P0PP, Luchtverversching in de stallen. Examens. Bijzondere decoratiës. Belooning voor daden van moed en zelfsopoffering. Voor de vreemde hoppeplukkers. worden ingelijfd SEEMS Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 26 27 28 29 30 31 1 s. Anna, Exupöria. s. Pantaleon, Marciaan, Hermolaus, s. Beatrice, Nazarius, Innocentius, Victor. s. Martha, Lupus bis. Seraphina. s. Abdon, Domitila. s. Ignatius de Loyola. s. Pieters banden. ure 1 min. Eerste Kwartier. Maandag 6 Juli, ten 8 ure 25 Volle .Maan. Maandag 13 Juli, ten 2 ure 48 Laatste Kwartier. Maandag 20 Juli, ten 12 ure 2 Nieuwe Maan. Dinsdag- 28 Juli, ten 7 ure 17 4 4 4 4 4 4 4 minuten minuten minuten minuten 7 ure 36 min, 3 7 35 4 7 33 6 7 31 7 7 30 9 7 29 10 7 27 's avonds, 's avonds, 's namiddags, s morgen ds. STUDIE VAN DEN TE WATOU. "f van om 3 ure namiddag STUDIE VAN DEN ter hofstede bewoond door te Watou, bij d'herberg - aren Terwe Louis DECR0CK De Pauw De Vergadering ter herberg DE PAUW Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borg, ten aanveerden van voornoemden Notaris 2. om 3 ure namiddag, in eene zitting, ter herberg St-Eioi, bewoond door Edouard Ridez, te Watou, langs de Callecanesstraat. van GEMEENTE WATOU groot 2 hect.41 aren 40 centiaren, bekend bij kadaster sectie E, nrs 324a, 325, 326, 327,' 328a/2°, 329, 328b, 268 en 161, palende MM. Ernest Delobeau en De Hemp- tine, verdeeld in drij koopen. Gebruikt het woonhuis en de weide tot eersten Oktober aanstaande, door de ver- koopers echtgenooten Benauwt-L'hommé en het overige aanslag met het weiren der vruchten Titels en voorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris DEV0S. van om 1 ure namiddag, ter hofstede ge bruikt door Mr iSené Jus, te Westoutre bij d'herberg De Neergraaf Poperinghe kassei, 11.—Beestialen.Goede Muil (oud 4 jaar), 2 Jaarlingen, Veerskalfen vol Zeugezwijn., Landbouwersalaam. Nieuwe Drie- wielkar, onlangs nieuw Eegde en ijzeren Ploeg, Sleephout, Rol, zinken Aalpomp, nieuw Aalkarteel, Hoppezakken, Bascule en Gewichtenenz. Op tijd van betaling mits goede borg, den 10n penning voldoen. en de bespreken comptant te 8. om een uur namiddag te Poperinghe, op de Groole Marktter estaminet A ia Maison de Ville van eene zeer wel betimmerde, goede en geblokte langs steenwegnvtar. Woestm, bij d'herberg Den Drogentak, groot volgens kadaster 13 H. 97 A05 C. Gébruikt door Charles Vandecasteele- Comeyne, met recht van pacht tot 1 Octo ber 1916, aan 1700 franks 'sjaars boven de lasten en de kosten van brandverzeke ring. Boomprijs iooi frs. SleelilM ingesteld 48,OÜ<& frs. om 1 ure namiddag, ten huize van d'heer Aloïs Decorte, Boe- scheepstraat, te Poperinghe, VAN EN Alles met gereed geld en verhoog van| den 10" penning. Jonge lieden, die in den echt wilt treden, denkt wel na over dit het is dat het huwe lijk, voor elk der echtgenoten de verzaking meesleept van een gedeelte van zijn vrijen wil en hem noodzakelijk plaatst onder het gebied der toegevingen. Gewoonlijk gebeurt de oplossing der moei lijkheden stilaan. Mevrouw zal de geur van tabak eerst dulden, maar later zelfs gaarne rieken, indien haar man een rooker is Mijnheer zal wel verdragen dat zijne vrouw zich eenigen tijd, die hem eerst te lang scheen, met haren opschik bezig houdt. De weder- zijdsche genegenheid baart deze mirakels voor wat betreft de duizenden verschillende opvattingen der karakters, die somtijds van het eerste uur eenige wolken in den vlekke- loozen hemel der wittebroodsweken te voor schijn roepen. Maar het gaat er dikwijls heel anders toe op het punt van beginsel. Zoo kende ik menschen, die zich aldus uitlieten Ik, ik zou nooit toelaten dat mijne vrouw ter kerke gaat. En jonge meisjes, die zegden Ik, ik wil niet dat mijn man een voet in 't koffiehuis zet. Hoor eens hier en laat ons eens redenee ren Gij, Mijnheer, gij hoort geene mis. Dat is uw recht. Maar ik denk dat het buiten uwe bedoeling is, dat recht, dat u uitsluitelijk alleen aangaat, te veranderen in een voor recht van geweldadige opperheerschappij tegenover eene vrouw, wier innerlijke over tuiging, alles wel beschouwd, even eerbieffi weerdig is dan de uwe Wat u betreft, mevrouw, uwe verwaand heid van aan uw echtgenoot het bezoeken van een koffiehuis te verbieden, is met het zelfde dwingelandij-verwijt te laken. Er zijn, denkt er goed over na, gewoon ten waarvan men zich nimmer ontmaakt Het koffiehuis is er zoo eene. Indien uw man geen herbergpilaar is in welk geval gr ongelijk zoudt hebben met hem getrouwd te zijn) waarom hem dan zijn dagelijks pintje of dominopartij ontzeggen; onschulig verzet dat misschien de eenige band nog daarst'elt tusschen zijn leven als vrijgezel en dat van gehuwd man en dank waaraan gij hem glimlachend en gelukkig wederziet, tevre den over uwe instemming. Ver van u de beginselen, die het geweten dwingen tracht elkander te verstaan jonge echtgenoten. Er is niets leelijker, gekker dan iemand die te paard springt voor zijne beginselen, ten einde zijn wil aan anderen op te dringen. En als gij mij zegt dat ik in de hierboven aangehaalde voorbeelden, de moeilijkheid oplos door drogredenen, zal ik u antwoorden dat de eene manier van oplossen de andere waard is, wel te verstaan wanneer beiden voeren tot de vóór alles gewenschte zaak overeenkomen en gelukkig zijn. Gabrielle Cavellier. dienstig voor WINKEL gelegen in de Gasthuisstraat, N1' 34, groot f are 7 centiaren. Voor inlichtingen zich te wenden bij Con stant Sansen, Noordstraat, te Poperinghe. met Schuur en Stallingen, en 33 aren 50 cent. beste ZituilaiiJ, gelegen langs de opulieren straat bij het Rozendaal, tusschen Watou en Abeele en gebruikt door de Wed. Charles Swijngedauw- Verhille. Voor inlichtingen zich te wenden bij den eigenaar M. Amand Verschoole, Abeele, Tweede uitgaaf, bevattende Vier kaarten, met geheel het grondgebied der gemeente, op schaal van 1 voor 5000. Eene kaart der stad, op de schaal van 1 tot 2000. 3° Den kadastralen legger van geheel het grondgebied. Te verkrijgen bij R. Castelein, landmeter van 't hadaster, Boescheepstraat, 39, te Poperinghe, aan 8 frank. Het loof is gewis eene kostelijke plant, zoowel onder opzicht van algemeene huis houdkunde als van dierenvoeding. Zijnen snellen wasdom is de oorzaak dat men het gewoonlijk als navrucht teelt, na graan gewassen en bijzonder achter rogge. Deze teelt is dan ook heel het vlaamsche land door verspreid. En niet zonder reden, want op korten tijd geeft het eene groote massa uitmuntend veevoeder, dat in den winter bijzonder goed te pas komt. De raap benuttigt overigens de overge bleven navette, voornamelijk de stikstof- houdende, welke tengevolge der nitrificatie zou kunnen in den ondergrond verloren tan. Daaruit mag men echter niet afleiden dat rapen geene rechtstreeksche bemesting vragen. Wel integendeel, want de eischen van deze plant zijn zeer groot. Inderdaad, eene middelmatige opbrengst van 40.000 kgr per hectare bevat: 125 kilos stikstof, 67 kilos fosfoorzuur en 150 kilos potasch. Uit deze cijfers blijkt dat zoo de rapen in den grond al niet redelijk veel navette von den men eene zeer sterke bemesting zou moeten toedienen. Beschikt men over wel verteerd stalmest, geef er eene halve bemesting of ongeveer 15.000 kgr. per hectare van. Versche stal mest is niet aan te.prijzen. Beir is uitmun tend goed voor loof: hij brengt het noodige vocht aan dat in dit jaargetijde niet zelden ontbreekt en verschaft daarenboven eene tamelijk groote hoeveelheid voedende be- standdeelen. Maar aangezien op dit oogenblik de hoeve- mesten gewoonlijk ontbreken of voor de herfetzaaïngen bestemd zijn, zal men bijna noodzakelijk tot scheikundige meststoffen zijnen toevlucht moeten nemen. In gewone omstandigheden zal eene bij voeging van 100 kgr. ammoniaksulfaat, 300 kgr. superfosfaat en 100 kgr. zwavelzure potasch, uitmuntende uitslagen opleveren. Al die meststoffen mogen voor het zaaien ingeploegd worden. Op dit oogenblik, zal de tamelijk hooge temperatuur het ammoniak sulfaat redelijk snel doen nitrificieeren en opneembaar maken. Sommige voegen daar nog 50 kgr. soda- nitraat bij, dat ze op de sneden strooien en met de eg inwerken. Derwijze zeggen zij, is de eerste ontwikkeling der plant meer ver zekerd. WiliAM. Vele stallen sijn te warm. Te groote warmte brengt onrustonrust doet den bloedstroom versnellen en dit vraagt meer voeder. Door het openen van deuren en luiken gaat men tegenwoordig de lucht der stallen zui veren en verfrisschen. Daardoor echter ontstaat toaht en dikwijls te groote afkoeling. Tocht veroorzaakt nog al dikwijls ongesteldheid; te veel afkoeling vraagt wederom meer voeder. De verloren warmte moet toch hersteld worden en dit geschiedt door opwekking van dierlijke warmte. Beter dan geopende deuren werken dan ook de luchtbuizen. Ze worden op het dak der stallen geplaatst en bestaan uit twee geheel van elkaar gescheiden luchtka- nalen. Beiden zijn van boven met openingen voor zien. Door de openingen van de kortste buis, die tot den zolder reikt, stijgt de warme lucht naar buitendoor die van' de laagste treedt de frissche lucht in de stallen. Dit ka naal reikt tot den vloer. Zoodra nu de warme en bedorven lucht door de kortste buis ontsnapt, treedt de frissche lucht door de langste binnen. De thermometer stelt den landbouwer in de gelegenheid de warmte graad te bestatigen. Deze moet steeds van 12 tot 15 honderddeelige graden bedragen Luchtverversching is een gebiedende eiscb en toch hoe weinig stallen zijn van doelmatige luchtbuizen voorzien. Xenun jichtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken Frankrijk. President Faillières naar Denemarken. De fransche Kamers hebben een krediet gestemd van 400,000 frs voor eene reis van den president der Repu bliek, M. Faillières, naar Denemarken Zweden, Noorwegen en Rusland. De reis is nu begonnen. De president is aan boord van de Vérité uit Duinkerke vertrokken, en maandag namiddag te Kopen hagen, de Deensche hoofdstad aangekomen na eene voorspoedige zeereis van twee dagen De stad Kopenhagen was bevlagd en de be volking heeft geestdriftig den president der fransche Republiek ontvangen Woendag avond vertrok M. Faillières naar Zweden waar hij te Trelhafet eene bijeenkomst met den 'Zweedschen koning zal hebben. Een voerman door aulomobielrijders gedood. Zekere Goussu, voerman w,erd zondag zijne zweep afgenomen en geslegen te Saint-Laurent-des-Eaux, door twee auto mobielrijders volgens wiens zin hij met zijn gespan niet op tijd uit den weg gegaan was. Eene uur later zag Goussu de automobiel terugkeerenhij zette zijn gespan dwars over den steenweg en dwong den auto bezij den de baan te rijden. De auto stopte en tl mannen geraakten handgemeen. Goussu kreeg een slag op het hoofd met de lucht pomp en viel neder. De automobilisten voer den hem bij een geneesheer die do schedel boring deed. Goussu is drij dagen nadien overleden. Schrikkelijk spoorwegongeluk. De sneltrein, die ten 1 ure 10 's namiddags uit arijs naar Brussel vertrekt, heeft woens dag te Gompiègne 5 werklieden verrast, die allen vreeselijk vermorzeld werden. Te Jeu mont werd de trein tegengehouden. Hei machien was gansch met bloed besmeurd en men moest dc brokken vleesch van tusschen de wielen halen. Het parket van Avesnes werd verwittigd. De sneltrein is te Charleroi met 43 minuten vertraging aangekomen. Een onverwachte erfenis van 3 millioen. Het huisgezin Goldsmith gaat in 't bezit komen van een erfenis van 3 millioen, de nalatenschap van een oom, die sinds 17 jaar dood is. Toen de oom stierf, bood zieh geen enkel erfgenaam aan en de Staat hield het ander half millioen, dat de man naliet, in depot. Met de samengestelde intresten, is liet som metje thans tot bij de 3 millioen aangegroeid. Laatst had een notaris van Lyon nog eens een dringenden oproep tot de erfgenamen in de gazetten doen verschijnen, en die aan kondiging was onder oogen gevallen van de rechthebbenden. De man Aug. Goldsmith, is koffiehuisbe- diende te Versailles. Het gezin kende tegen spoed en zelfs armoede, die nu met de 3 millioentjes zal vergeld worden. De erfgename is eigenlijk mad. Goldsmith. De jubelfeesten te Gourdes. Donder dag avond ten 5 1/2 ure, juist op het oogen blik der laatste verschijning van Maria aan Bernadette, zong Mgr Graselli, aartsbisschop wan Viterbo, eene plechtige mis in de grot, Krachtens een buitengewoon voorrecht hem door Paus Pius X verleend. Meer dan 50,000 personen waren aanwezig. Na eene prachtige redevoering van Mgr Schoepfcr, werd de pauselijke zegen gegeven, 's Avonds, te mid den der algemeene verlichting, had de plechtige keorskensprocessie plaats, waar aan 60,000 bedevaarders deel namen. Er zijn twee wonderbare genezingen gebeurd. Vrij dag is eeue Zuster van den Goeden Herder genezen. Akelig einde van een godslasteraar Talrijke geloofweerdige personen zijn oog getuigen geweest van de volgende gebeur tenis Met de H. Sacramentsdag te Ste James-sur-Sarthe, was er een smid, August Railland genaamd, 53 jaar oud, die op do» grofste wijze spotte met de toebereidselen voor de processie gedaan. Hij klom ver volgens, ondanks het publiek, op het taber nakel van een rustaltaar, dat men rechtover een kalvarieberg optimmerde vandaar riep hij het Christusbeeld toeIndien gij geen luiaard waart, zoudt gij mij hier af smijten!» Op 't zelfde oogenblik stortte de godslasteraar van eene hoogte van 4 meters en bekwam zulke erge wonden dat hij drie dagen later, na eenen ijselijken doodstrijd, stierf. Het einde van den smid Railland heeft in gansch de streek eene groote opschudding verwekt. TisHiijc.Overstroomingen.Tele grammen uit Samsoum bevestigen dat 2000 opgesloten der gevangenissen van Tokat door de overslroomingen verrast werden en verdronken. Op 600 nieuw aangeworven soldaten, ver- eenigd in den koer van het stadhuis, heeft men er enkel een honderdtal, na overgroote pogingen, kunnen redden. Hei is zoo gemukBiclijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. STADSNIEUWS. Het parket van Gent in stad. Het parket van Gent is woensdag alweer in onze stad afgestapt en vergezeld van de gendar men heeft het zich naar de herberg op de statie begeven, bewoond door de vrouw P... Schrijfpapier, pen, pennestokken en inktpot zijn er aangeslegen geweest. Solo-slim. Donderdag namiddag werd in de herberg In den Wijngaard eene solo-slim gespeeld door M. Marcel Lootvoet. Zijn tegenkampers waren de hee- ren Julien Kestelyn, Joseph Lebbe, Achille Dekervel en Edmond Devloo.-Men heeft er MM. Hilaire Follet en Albert Gombert beide van Poperinghe, hebben met goeden uitslag hun laatste examen afgelegd als ge neesheer, voor de Hoogeschool van Gent. M. Remi Dewickere, van Poperinghe, heeft met onderscheiding zijn derde exa men afgelegd voor veearts. M. Joseph Bouciqué, van Merckem, heeft met groote onderscheiding zijn derde exa men afgelegd voor geneesheer. M. Achille Vallaeys, van Meenen, heeft met onderscheiding zijn derde examen af gelegd voor veearts. M. Fursy Hollevoet, van Crombeke, heef; met goeden uitslag zijn vierde examen af gelegd voor ingenieur. Allen zijn gewezen leerlingen van ons Bisschoppelijk College. Dinsdag voormiddag had in de Halle van het Jubelpark te Brussel, de plechtige uit reiking plaats van de nijverheids- landbouw en bijzondere eereteekens. Verscheidene personen onzer stad waren geroepen om te Brussel plechtiglijk hunne decoratie over handigd te worden, voor 25 jaar goeden en getrouwen dienst in hetzelfde huis. Het waren Gustave Vanspranghe, kleer maker van het huis Rouseré-Yperman Henri Morisse, winkelknecht in het huis Moncarey, In 't ParadijsLouise Raekelboom meid bij M. Theophile Beddeleem en Leonie £)edruyve,gew.meid bij wijlen M. Debreyne. Woensdag morgen had in de groote zaal van het Paleis der Academies te Brussel, en in tegenwoordigheid van Z. M. Leopold II, H. K. H. prinses Clementine en hun gevolg, de plechtige uitreiking plaats der beloonin gen voor moed en zelfsopoffering. Onder het getal bekroonden dat overgroot was, treffen wij de volgende aan De medalie van le klas aan M. René De raedt werkman te Poperinghe die op vrijdag 30 november 1906, twee werklieden, Henri Bruneel en zijn zoon, uit een beirput van een gewisse dood redde; M, Debergh, kleerma ker te Rousbrugge-Haringhe die op 21janu- tri 1908, twee kinderen gered heeft welke loor het ijs geschoten waren. Aan al de gedecoreerden hertelijk proficiat Gezien de zeer lage prijzen der hop, heb ben eenige landbouwers in vergadering besloten en ons gevraagd kenbaar te maken, dat aj dit jaar aan de vreemde hoppepluk- ters maar ÖO centiemen per dag en de cost zullen geven. wel op gedronken. Hertelijk proficiat Voet overreden. Henri Cappon, brouwersknecht bij M. Parret onzer stad, is donderdag te Reninghelst zijnde, door zijn gespan den voet overreden geweest. De man werd naar huis gevoerd waar hem de noodi ge zorgen toegediend werden. Duim verpletterd. Eugêne Debyser van Poperinghe die slechts sedert enkele weken dienst doet van stoker op de tramlijn Poperinghe-Veurne, is vrijdag namiddag, al twee wagons aan elkaar vasthechtend, tus schen twee buttoirs een duim verpletterd geweest. Bijzondere trams ter gelegenheid van Veurne processie. Op Zondag 26 Juli 1908 zal een bijzonder tram uit Pope ringhe vertrekken om 13. 15 ure hij zal stilhouden in alle statiën der linie en de bij zonderste statiën doorrijden op de volgende uren Watou 13.45 Proven 14. 3 Rousbrugge 14.15 Beveren 14.25 Leysele 14.42 Houthem 14.51 en toeko men in Veurne om 15.25 Een bijzonder trein zal vertrekken uit Veurne om 21 u. volgende den trein 12 en rijdende tot Poperinghe. Plechtige instellatie van den nieuwen orgel in St Bertens kerk.Zooals iedereen weet is men sedert Paschen bezig aan het plaatsen van eenen prachtigen nieuwen orgel in St Bertens kerk. Deze is nu om zoo te zeggen opgedaan en zal donderdag na middag plechtig geinstalieerd wordeD, Verscheidene artisten zijn te dezer weerd gelegenheid gevraagd zoodat het de moeite zal zijn deze plechtigheid bij te wonen. De orgel is gemaakt en geplaatst door M. Cloetens van Brussel. Nieuwe Klokken. Volgens wij ver nemen zijn de twee nieuwe klokken die in St Bertens kerk moeten gehangen worden, ook gereed. Geheel waarschijnlijk zullen zij in de eerste week van den oogstmaand hier toekomen. Bezoek van den Gouverneur in onze stad. 't Is op Zondag 16 Oogst dat de heer baron Ruzette zijn ambtelijk bezoek in onze stad zal afleggenDe feesten te dezer gele- geheid gegeven, beloven prachtig te zijn. (Zie onder Feesten en Vermakelijkheden.) is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépotApotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. fi*roven. Doodelijk ongeluk. Een pijnlijk ongeluk is alhier zondag avond rond 6 ure voorgevallen in het huisgezin van den heer C. Ryon, molenaar bij Proven-plaatse. De molenaar was aan 't werk met den molen toen zijn 2 1/2 jarig kindje zijn vader wilde gaan halen. Het wichtje liep te dicht bij de draaiende wieken, kreeg een slag op het hoofd en viel bewusteloos ten gronde. Gebu- ren die het gezien hadden liepen het kindje ter hulp en verwittigden de ouders. Niet tegenstaande de beste zorgen stierf het kindje bijna onmiddellijk. De droefheid der ouders was hartroerend. Ilcchllmnk van Yper.Dief te te PoperingheHélène Denorme, beticht in t begin van juni een gouden uurwerk gestolen te hebben in het huis en ten nadeele van Jufvr. Madeleine Adriaen, kleermaak ster te Poperinghe, werd daarvoor donder dag laatst bij verstek door de correctionneele rechtbank van Yper veroordeeld tot 2 maan den gevang en 26 fr. of 8 dagen gevang. 't Is in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperingbe, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen Chaussures de Euxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Y per. Brand. Dinsdag morgend, ond 4 ure, zag een werkman, die zich naar den arbeid begaf, rook opstijgen uit het dak eener afhankelijkheid van ae herberg In de Sterbewoond door bakker Pyck, op-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1