Baron RUZETTE b Groote AFSLAG UITVERKOOP LIEVELING- n - mien BRANDVERZEKERING m POPERINGHE J. BEHEYT-ADRIAEN, opgemaakte HlflTRASSEH A. VANNESTE-MATTHYS ITANDVLOEIS' Elie Lietaert-Vanhoucke Stokpaardjes - Lelienmelkzeep W" Justin REN1ERE-PAPIN Jules Lefebvre-Vandenameele HOPPE. Feesten en Vermakelijkheden MATRASMAKERIJ JK Geen tandpijn meerj IN DE LAARS, 15 1/2 °/0 nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF Delegation des Producteurs de Nitrate de Sou de du Chili pour la Belgique et la Hollande Brussel, 29 Juli. In gevolge de goede vooruitzichten van den aanstaanden hop oogst, levert de verhandeling van beschik bare waar weinig belang op. Voor het nieuw gewas kwoteert men Aalst 30 - 31 fr. Poperinghe 26 - 2714 fr. Poperinghe, 31 Juli. Markt kalm. Hop 1907 (stadslood) 22 - 23 fr. Hop 1908, nieuw gewas 26 - 27 frank. Weinig zaken. STERFGEVALLEN. BURGERSTAND van POPERINGHE BURGERSTAND van WATOU Burgerstand van ELVERDINGHE Burgerstand van WESTVLETEREN BOLDAGEN te WATOU. TE VERBOLLEN, GAAIBOLLING, SCHIETING AAN DE PERS. Op Zondag 2" Oogst, TE VERBOLLEN, EEN KONIJN, Op Zondag gn Oogst, Combat met Blinde Vinken, van 6 tot 7 ure 's morgens, In den Keizer, Groote Prijsbolling voor Geld, STAD POPERINGHE, Op Zondag 16 Oogst 1908 AMBTELIJK BEZOEK van den Heer Gouverneur Woeden gevraagd Xe Koop Schoonen biljard, met twee spelen billen, "Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2v» peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, BER1GHTE1V. VERANDERING VAN WOONST. VEURNESTRAAT, POPERINGHE. •Fifties DÖ€H¥, Proven=Steenweg, 50, Poperinghe. ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Alpiionse WALLYN, timmerman en speldewerkkussen=maker. Jerome DobbelaereMonteine, Bekendmaking aan de kliënten. Groote Magazijnen 0Y6HEM, Tramstatie. aan prijs van factuur. POPERINGHE, Aan de Duivenliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe, A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Sansen-Decorte, In den Bazar, VRAAGT SAPO. Volledige en zekere genezing in weinigen tijd van Sciatiek, Flerecijn, Rumatiek, Len- denzeer, enz. door het gebruik der POIL DE BRETAGHE. anti-rumatische Wol, a jpG gebreveteerd voort- Burgers-Welzijn. i. Gasthuisstraat, 17, POPERINGHE. Tabak - Sigaren en Sigaretten. Specialiteit van MEXIEKSÏGAREN. In de Blauwe Laars. Noordstraat, 15, POPERINGHE (bij deHoppeschaal) laatste modellen. Kadastrale Plans der Stad Poperinghe opgemaakt door P.-C. POPP. Tweede uitgaaf, bevattende Yperstraat, POPERINGHE, onmiddelijk opneembaar. Vraagt inlichtingen, Brochuren en Staal (kosteloos) aan de '29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg zal zorgen. jjftiSP' Let wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. i Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Brained'Alleud. bijwonen van den 4n October feest van den H. Rozenkrans. Vertrek der treinen uit de voornaamste steden van België. Voor inlichtingen wende men zich tot Heer DELA.RGE, inrichter der Bedevaart, rue des Prébendiers, 18, te Luik. Hei is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Ministerie van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. Aan werving. In September eerstkomende, hebben een Vlaamsoh en een Fransch ver gelijkend examen plaats voor het aanwijzen van 212 candidaten tot de bediening van ORDEKLERK bij het behèer van Spoor wegen en bij het beheer van Posterijen, voorde helft te verdeelen tusschen de beide examens. Wie de voorwaarden van toelating tot die examen verlangt te kennen, leze de berich ten die in de spoorwegstatiën en in de post en telegraafkantoren aangeplakt zijn. Aanvragen voor eene bediening moeten UITERLIJK OP 10 AUGUSTUS 1908 bij het Departement inkomen. Dagboek va» eene oude juffer. 15 jaar.Goesting om uit te gaan. 16 jaar.Begonnen aan teedere gene genheid te denken. 17 jaar.Gesproken met vriendinnen, van belanglooze liefde in een klein huizeken, met een lief ventje. 18 jaar.Gedacht dat een jongen mij geerne ziet. 19 jaar.Van verschillende kanten op gemerkt. Moeilijk geworden in de keus. 20 jaar.Koket geworden. Fel voor de chic 21 jaar. Nog koketter. Schitterende verwachtingen gekoesterd. 22 jaar.Een goed aanbod geweigerd, omdat hij niet chic genoeg was. 23 jaar.Gevrijd met iederen jongen man dien ik tegen kwam. 24 jaar.Verwonderd gekeken, omdat ik niet getrouwd was. 25 jaar. Voorzichtig geworden in den omgang. 26 jaar. Begonnen te denken dat chic en veel geld niet heelemaal noodzakelijk zijn om gelukkig te wezen. 27 jaar.Den omgang mannen verkozen. 28 jaar.Verlangd naar een'stil huwelijk, met een stil man en een koppel kinderen. 29 jaar. Begonnen te wanhopen ooit getrouwd te geraken. 30 jaar.Bang geworden een oude juffer te zullen worden. 31 jaar. Bijzondere zorg besteed aan mijn toilet... Ge kunt nooit weten. 32 jaar.Een afkeer gekregen voor bals; daar zijn zoo weinig goede dansers. 33 jaar.Opgemerkt dat de mannen veel liever met jonge snotneuzen omgaan dan met verstandige vrouwen. 34 jaar.Altijd plezant geweest en gela chen, als er mannen omtrent waren. 35 jaar. Jaloersch geworden als men van andere vrouwen lof sprak. 36 jaar.Ruzie gemaakt met eene vrien din die onlangs getrouwd is. 37 jaar. Gedacht dat ik geschuwd werd in gezelschap. 38jaar.Plezier gevonden in kwaad spreken van mijne getrouwde kennissen, en verheugd geweest in hunnen tegenslag. 40 jaar.Een kwaatong geworden. 41 tot 49 jaar. Plezier gevonden in schoothondjes, kattekens en koffievisiten, waar de vriendinnen een kleêrken werd gepast. 50 jaar.Grijze haren gekregen geene oude jufier meereen oud madam geworden. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. met verstandige De E. H. Gryspeerdt, pastor te Coucke- laere, is zondag aldaar overleden in den ouderdom van ruim 43 jaar. Zaterdag avond is alhier het treurig nieuws toegekomen van het schielijk over lijden van Mad. Maria Lava, echtgenoote van M. Stroom, notaris te Nieupoort, aldaar overleden in den ouderdom van 31 jaren. Mad. Stroom was de dochter van Mijnheer A. Lava, gewezen notaris te Poperinghe. Wij bieden de geachte en diepbeproef- de familiën, onze innigste deelneming van rouw aan. van 26 Juli tot 2 Oogst. Geboorten.Georges Gyselen, z. v. Theo- phile en Julia Desaver.Yvonne Questroy, d. v. Jerome en Madeleine Verclyte. Josèphe Fiers, d. v. Oscar en Godelieve Verlende. Jeanne Durant, d. v. Joseph en Emilia Priem. OverlijdensDeraedt Jeanne, 3 1)2 maanden, Westoutrestraat.Techel Julien, 1 maand, Pottestraat. Huwelijksbeloften. René Fieu, land bouwer te Westvleteren met Mathilde Ros- seel, zonder beroep te Poperinghe. van 25 Juni tot 30 Juli. GeboortenDegraeve AngèleVuylste- ker Hector.Neuville Maria.Top Ömer. Leupe Margarita.Firey Albert.Rou- seré Camille.Soubry Maurice.Theeten Anna.Vancaeyzeele Godelieve. Dequidt Maria. Overlijdens.Messiaen Catharina, echt genoote van Leopold Terry, 52 jaar. Dequidt Maria, 4 dagen. Masson Pieter, 52 1/2 jaar. Huwelijksbeloften.Achiel Outtier met Elisa Plancke, beide te Watou. Huwelijken. Cyriel Morrez met Elisa Thoré, beide te Watou.Jules Lebbe met Julienne Verhille, beide te Watou.Julien Dervyn, landbouwer te Godewaertsvelde met Rachel Fovez te Watou. van 1 Juni tot 29 Juli. Geboorten.Logie Irma, d. v. Jules, en Derycke Eugenie. Neire Willem, z. v. Jules en Hauspië Maria. Van Engelandt Martha, d. v. Aimé en Tytgat Lydie. OverlijdensDecramer Leo, landbou wer, 81 jaar.Melis Carolina, landbouwster 74 jaar.Vandamme Servatius, werkman, 75 jaar. Noyez Barbara, huishoudster, 72 jaar.Vandromme Elodie, rentenierster, 50 jaar. Huwelijksbeloften. Petyt Camille, werkman te Elverdinghe met Verhack Maria, werkvrouw te Brielen. Dedrie Arthur, werkman te Elverdinghe met Bon- due Maria, kantwerkster te Vlamertinghe van 30 Juni tot 30 Juli. Geboorten.Six Achille.Parret Octave. Bouve Alice.Devinck Joseph. Overlijdens. Dekindt Gerard, 4 maan den.Pil Rosalie, 73 jaar, weduwe van Debuysere Charles. Huwelijksbeloften. Kino Julien met Bremeersch Elodie. Huwelijken Hahn Maurice met Ber- naert Irma.Gouhie Emile met Geeraert Julia. Temperville Henri met Maerten Eugenie. SPORT. Kampioenschap der wereld. Te Leipzig werd aanvang genomen met het wereldkampioenschap voor liefhebbers, snelheid en fondrit. De halve finalen werden gewonnen door Johnson (Engelschman), Demangel (Fransch- man), Jones (Engelschman). Finaal: 1. Johnson, 2. Jones, 3. Demangel. De 100 kilom. voor liefhebbers gaf1. Meredith, Engelschman, ten 1 u. 28 m. 34 s.; 2. Janke, Deen, op 5 ronden 3. Vander Stuyft, Belg, op 13 ronden 4. Herzog, Duitscher. Vander Stuyft heeft met zijne gangmaking te sukkelen gehad. Du ronde van Frank rijk. 7e Tocht. Nice - Nimes. (345 km.) De lijst der overbl ij venden wordt kleiner en kleiner. Van 110 is het getal op 45 geval len, die Zaterdag uit Nice vertrokken naar Nimes. Het was juist 3 u. 35 toen het teeken tot het vertrek gegeven werd. Te Esterel stond Cyriel Van Houwaert achter den laat- sten draai verborgen en juichte uit ter herte zijne gelukkigere mededingers toe. De rijders waren door dien onverwachten blijk van genegenheid en openhertigheid zeer getrof fen. Van Houwaert zegde dat de omreis van Frankrijk geen koers is voor hem, daar hij te veel tegenslag heeft. Wacht tot ik her steld ben, zegde nij, men zal mij in de andere koersen terug zienmaar ik denk niet dat ik nog ooit aan de koers rond Frankrijk zal rneêdoen. Verleden jaar had ik ook allen mogelijken tegenslag Ziehier de orde van aankomst te Nimes 1. Petit-Breton, ten 3 u. 40; 2. Gerbi. op 2 lengten; 3. Canna. 3 u. 50; 4. Godivier, op twee lengten5. Ganepari6. Garrigou 7. Cornet; 8. Brocco; 9. Bettini10. Fores- tier11. Paulmier; 12. Fleury; 13. Chauvet: 14. Frans Faber; 15. Passerieu; 16. Emile Faber; 17. Catteau; 18. Pottier; 19. Ger main; 20. Payan; 21. Gonzalès 22. Char- piot; 23. Söulié; 24. Bodinier; 25. Rossi- gnoli; 26. Lecointe; 27. Duboc; 28. Narcy; 29. Bronchard; 30. Dortignac31. Beaugen- dre; 32. Gardent; 33. Ed. Wattelier; 34. Ant. Wattelier. De rijders zagen er na de zevende koers zeer afgemat en vermoeid uit. Bijna allen lijden aan de oogen. Petit-Bretron is zeer te neergeslagen, maar dat is een beetje zijne gewoonte. 8e Tocht. Nimes - Toulouse. (3o3 km.) Maandag morgend ten 3 ure werd te Nimes het teeken gegeven tot vertrek voor de achtste reeks. Het weer was stikkend heet, maar gelukkiglijk was de weg niet zoo lastig als de vorigen. De grond is effen tusschen Nimes en Toulouse, maar daardoor werd ook de strijd tusschen de rijders, die in dichte groepen bleven, vinniger dan ooit te voren en de officieele toezichters hadden het zeer moeilijk om de volgorde der eerste rijders vast te stellen. De officieele klassee ring, die wij hier achter laten volgen, zal er een gedacht van geven 1. Frans Faber, ten 3 u. 8; 2. Petit-Breton, op l'/a lengte; 3. Passerieu, op 1 wiel; 4. Duboc, op 1 wiel; 5. Bettini, op 1 lengte; 6. Godivier, op 1 lengte7. Cornet, op 1 lengte8. Fleury, op 1 wiel; 9. Garrigou, ten 3 u. 1610 Beau- gendre, op V» lengte; 11. Ganna, ten 3 u. 33; 12. Narcy; 13. Soulié14. Rossignoli; 15. Germain; 16. Pottier; 17. Combelles; 18. Gerbi; 19. Catteau; 20. Brocco; 21. Paul mier; 22. Gonzalès; 23. Bodinier. 9e Tocht. Toulouse-Bayonne. (299 km.) De 9e koers werd Woensdag gereden. Het vertrek werd te Toulouse om 3 11. 50 's mor gens gegeven. Er zijn 35 vertrekkenden Ziehier de officieele aankomst 1. Petit-Breton, ten 1 u. 37; 2. Rossignoli, op 1 lengte; 3. Garrigou; 4. Cornet; 5. Frans Faber; 6. Passerieu; 7. Fleury; 8. Paulmier; 9. Ganna; 10. Chauvet; 11. Cane- pari; 12. Duboc; 13. Pottier; 14. Godivier; 15. Beaugendre; 16. Payant; 17. Germain; 18. Catteau; 19. Bettini. Aangevallen door hevige krampen in de buik, heeft Brocco het moeten opgeven. Het weder is uitmuntend. De rijders zien er moede uit maar toch goed gezind om voort te strijden. Algemeene klasseering. Na de 9e koers is de algemeene klasseering als volgt 1. Petit-Breton, 18 punten; 2. Frans Fa- 57 p.;' 3. Garrigou, 58 p.; 4. Passerieu, 59 p.; 5. Ganna, 63 p.; 6. Cornet, 90 p.; 7. Paulmier, 91 p.; 8. Godivier, 96 p.; 9. Fleu ry, 101 p.; 10. Rossignoli. 102 p.; 11. Duboc, 110 p.; 12. Ganepari, 112 p.; 13. Pottier, 126 p.; 14. Gerbi, 140 p.; 15. Chauvet, 140 p.; 16. Beaugendre, 147 p.; 17. Emile Faber, 151 p.; 18. Catteau, 153 p.; 19. Bettini, 154 p.; 20. Forestier, 167 p.; 21. Germain, 178 p.; 22. Narcy, 196 p.; 23. Soulié, 197 p.; 24. Payan, 200 p.; 25. Combelles, 226 p.; 26. Bodinier, 241 p. Wat hebben zij gewonnen De bijzonderste rijders hebben nu al eeD rond sommetje gewonnen. Petit-Breton heeft 2,325 fr. opgestreken Frans Faber 1,645 fr.; Passerieu 1,475 fr.; Garrigou 735 fr., Dortignac 550 fr.; Ganna. 490 fr.; Cornet 380 fr.; Gerbi, 265 fr.; Godi vier 260 fr.; Paulmier 200 fr.; Duboc 200 fr.; Emiel Faber 125 fr.Brocco 125 fr.; Van Houwaert 110 fr.; Canepari 100 fr.; Bettini 100 fr.; Pavesi 60 fr.; Chauvet 60 fr.; Feres- tier 50fr.; Lignon 40 fr.; Galetti 40 fr. ioe Tocht. - Bayonne-Bordeaux 269 km. Om 4 ure werd het vertrek gegeven en al de rijders vlogen tegelijk vooruit. Petit-Bre ton bleef gedurig aan 't hoofd. Toen hij op 800 meters van liet doel was, sprong zijn achterste band. Dank aan zijne buitengewo ne wilskracht, kon hij nog bij den eersten ploeg blijven. Ziehier de klasseering: 1. Paulmier ten 11 u. 25; de weg, 269 km., werd dus afgelegd op 8 u. 5, hetgeen eene gemiddelde snelheid uitmaakt van 31 km. 920 m. per uur; 2. Passerieu, op 1)2 wiel3. Frans Faber, op 1)2 wiel4. Gar rigou, op 1)2 wiel; 5. Godivier, op 1)2 wiel 6. Fleury, op I wiel; 7. Beaugendre, op 1 wiel; 8. Germain, op 1 wiel; 9. Duboc, op een wiel; 10. Petit-Breton, op 1 lengte; II. Cornet, op 1 lengte, 12. Forestier, ten 12 u. 26; 13. Ganna, ten 12 u. 3714. Emiel Faber; 15. Bettini; 16. Payan; 17. Rossi gnoli; 18. Pottier; 19. Catteau; 20. Gerbi; 21. Narcy; 22. Chauvet. Zoodra hij aangekomen was, kreeg Petit- Breton eene geweldige zenuwkrisis, die meer dan 50 minuten duurde Velodroom llcyon Moorslede. Op Zondag 9 Augusti, om 2 ure 45 stipt Groote Wielloopstrijden. 2800 fr. prijzen. Eerste rit der toer van BelgiëBrussel- Moorslede. Aankomst in den velodroom waar 4 toeren te doen zijn. 150 Renners. Snelkoers voor Beroeprijders.Premie- koers voor die in den voorgaanden niet gewonnen hebben. Koers met Gangmakers achter groote Motocycletten in 2 manche», 15 en 20 km., tusschen Hedspath, amerikaansche neger, gangmaker van ParijsLepoutre van Rijsel, gangmaker Nevejans en Deleu Art. van Brussel, gangmaker André. Koers van Motocycletten voor de gang makers. Roeien. De internationale regatten van Henley. Bij de groote internationale regatten van Henley (Engeland) wordt Belgie door acht- riems vertegenwoordigd, alsook Noorwegen, Hongarië en Canada. Engeland kampt met twee achtriems. Duizenden toeschouwers volgen de roeiwedstrijd. Het weder is prach tig en ontelbare plezierbootjes liggen op de Theems. De gentenaars hebben veel beziens. Dinsdag legden zij den grooten afstand op 7 minuten 52^ seconden af. Verleden jaar werd het beste record, op den zelfden afstand door den Leander behaald op 7 minuten 58 seconden, met een hevigen wind in den rug. Donderdag begonnen de Olympische re gatten. De gentenaars hebben de twee engelsche ploegen overwonnen. M. Braun, burgemeester van Gent. en volksvertegenwoordiger, heeft 's namiddags in de Kamer het volgende telegram ontvan gen van den gentschen achtriem Gemak kelijk gewonnen met twee lengten. M. Braun heeft onmiddelijk het volgende telegram teruggezonden Bravo voor de eerste overwinningGoeden moed voor morgengansch België heeft de oogen op u gevestigd Neerlaag der Gentenaars. Vrijdag rond 4 ure kwam te Brussel een telegram toe, meldend dat de gentenaars in den eindwedstrijd geklopt werden door de Leander met 2 1)2 lengten. riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich tebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Gansch nieuw Breimachien, met al de toebehoorten gekost hebbende 550 frs. te verknopen voor 300 frs. Adres ten buree- le van 't blad. 15 Oogst, (O. V. dag) in de Vandenbruane-Demol. Op Zaterdag Vereeniging bij Westoutre. Op Zondag 2a Oogst, 18 schoone prijzen, bestaande in Mena'gie- goederen en Landbouwersalaam, ter herberg In de Linde bij Caron-Vion. Proven. Op Zondag 9 Oogst, gegeven door de maatschappij Vlaanderen den Leeuw ter herberg Het Lekkertje bij Désiré Deschrevel. 24 fr. prijzen. In leg fr. 0,65 voor 2 bollen. Inschrijving van 1 tot 3 ure. Abeele. Op Zondag 9 Oogst gegeven door de Maatschappij St-Sebastiaan.In schrijving van 1 tot 2 ure bij II. Vanden- berg he-Werquin.Inleg 10,50fr. terug 8 fr. 49© fir. prijzen. Oppervogel lOO fr. De Maandag, Wekelijsche Estaminet, I11 den Leeuw, bij Florent Couttenier, Casselstraat. In den Ingang van Westoutre, gegeven door Frangois Botthé, bij Medard Deraedt, Westoutrestraat. In den Oostlioek, bij Jer. Charles, bijg. Bloeme, Elverd.-kals. voor alle liefhebbers, bij Achille Papegaey, Boescheepstraat. Prijzen van 7-6-5-4-2 fr. en verscheidene prijzen van 1 fr. In de Clytte, bij René Carlei, Brabanthoek. Het is zeer warm, drinken wij goeden kouden koffie, die kan gemaakt worden door de suikerij der Trappisten Vincart. 't Is de meest ververschende drank. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. ektvame schrijver bij een hande laar dezer streek. Inlichtingen ten bureele. rn proper huisgezin wonend huiten stad, 1 wordt kind van weldoende menschen gevraagd om op te voeden. Inlichtin- ten bureele dezer. De Rootle Laar* huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Aangemoedigd door den bijval welke de AALI»OMI»Ei\, door mij op 't nieuw systeem hersteld, overal genieten, en, op aanvraag van verscheidene landbouwers die in bezit zijn van eene ijzeren pomp in geute heb ik eene proef gedaan om deze ook op 't nieuw systeem te stellen en ben er opper best in geiukt. Wilt gij dus uwe Aal pomp, 't is gelijk hoe zij gemaakt is, op 't nieuw systeem her steld hebben, begeeft U bij Eenige uitvinder van dit systeem. (weigert in uw voordeel alle namaaksels Mijne werkhuizen zijn overgebracht van nr 64 naar nr 85 derzèlfde straat. Zij zijn derwijze geschikt dat alle herstel lingen er kunnen gedaan worden en dat men er zich alle landbouwmachienen kan verschaffen Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. BtJ ZIJjVE OUDERS, Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize begeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijn verzorgd werk, het vertrouwen en de voorkeur van eenieder te genieten. 73, Veurnestraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75 fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. Matrassen in schaapivol, voor 2 personen met of zonder erin, vanaf©5, 7©, 80, 9ö, 95 fr. Specialiteit van schaapwol, aan fr. 2,80, 3,65,3,85, 4 en 4,25 de kilo. Matrassen in floooiiwol, vooi* 2 personen aan fr. 20, 25, 3©, 35 en 4© fr. Bijzonderheid van floconwol, uitne mend zacht, niet knollend, proper ongezond, kan erwasschen worden gelijk schaapwol fr. 1,00 1,25, 1,50, 1,70, 1,90 de kilo, enz Matrassen in konijnliaar, voor 2 personen gezuiverd metmachien.in de ondercouverte, aan 22 en 24 fr. met de bovencouverte, aan 28 en 30,5© fr. VAN Bijzonderere verkoop voor jonge trouwers en scholieren.Leveringen door gansch het •land.Zend stalen op aanvraag. LV 'T GROOT.IV 'T Itl.ilY I>JE STER 29 T E L E F OOM 29 geneest oogenblikkelijk en Ivoor altijd.Prijs 1 f. 5tl Apot. Canivet, Doornijk. lApot. Monteyne, Poperinghe. bij de Wede De Rynck, Gasthuisstraat, en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Au Voyngeur t, zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. per Stuk 75 ets. in Roperinghe, bij Gouden Medalie te Oostende in 1888, Zilveren Medalie te Brussel in 1888 en Gouden Medalie te Tunis in 1889. brengsel, gemakke- lijk middel en |aanbevolen door al de geneesheeren. Algemeenen depot voor alle landen. ELISA VAN HOUTRYVE, 72-74, Scheepsdaelelaan, te Brugge. Zij is ook voorzien van gebreveteerde Breisaaietle Poil de Bretagnevoor Cale- gons, Kousen, Slaaplijven, enz. Te bekomen bij Sansen-Decorte, Poperinghe HAVDEL IA Oud Rui» van vertrouwen GEHOUDEN DOOR DE Alle slag van beste Bottinen Werkschoe nen voor Heeren, Da- men en Kinderen. Alle fatsoenen wor den in alle leder en met de hand gemaakt. Cirage Pilo en Bison, enz. 1° Vier kaarten, met geheel het grondgebied der gemeente, op schaal van 1 voor 5000. 2° Eene kaart der stad, op de schaal van 1 tot 2000. 3° Den kadastralen legger van geheel het grondgebied. Te verkrijgen bij R. Casteleinlandmeter van 't kadaster, Boescheepstraat,39, te Poperinghe, aan 8 frank. BIJ KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- lenextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwart; alle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. SODA NITRAAT -fe-r-rr; -if -rri-i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4