EEN WOONHUIS Groote AFSLAG UITVERKOOP LIEVELING- J. BEHEYT-ADRIAEN, opgemaakte pTflASSEfl L VANNESTE-MATTHYS TAWLOEISTOF Jules Lefebvre-Vandenameele Elie Lietaert-Vanlioueke, Stokpaardjes - Lelienmelkzeep i 'Kt - We Justin REfllERE-PAPIfl BRANDVmEKERlHfl POPERIME HOPPE. HE RB ER GKERMIS Uit ter hand te koop Feesten en Vermakelijkheden M AT RASMAKERIJ JW Geen tandpijn meer! aan prijs van factuur. 15 o/0 nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF Delegation des Producteurs de Nitrate de Sonde du Chili pour la Belgique et la Hollande Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. BURGERSTAND VANPOPERINGHE Burgerstand van WESTOUTRE Op gelet Op Zondag 9" Oogst, TE TERBOLLEM, EEN KONIJN, Combat met Blinde Vinken, van 6 tot 7 ure 's morgens, In den Keizer, Groote Prijsbolling voor Geld, Op Zaterdag i5" Oogst, MARKTPRIJZEN. TE POPERINGHE. Te I* steil te ii» Worden gevraagd Te Koop BERICHTEN. VERANDERING VAN WOONST. Jules DOCI1Y, Proven-Steeuweg, 50, Poperinghe. ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Alpiionse WALLYN, timmerman en speldewerkknssemmaker. Jerome Dobbelaere=Monteine, Bekendmaking aan de kliënten. Groote Magazijnen OYGHEM, Tramstatie. Kadastrale Plans der Stad Poperinghe opgemaakt door P.-C, POPP. IN DE LAARS, POPE'RINGHE, Aan de Duivenliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe, A. Wlonteyne, Apotheker, Groote markt, Sansen-Decorte, In den Bazar. \fWtlIlAGT 8APO. Burgei's-Welzijn. Tabak - Sigaren en Sigaretten. Specialiteit van MEXIEKSIGAREN. In de Blauwe Laars. POPERINGHE (bij deHoppeschaal) onmiddelijk opneembaar. Vraagt inlichtingen^ Brochuren en Staal (kosteloos) aan de 29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Geachte Inwoners Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door de plaatselijke maatschappij 't gestorte gekl blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat hij tijds voor den opzeg zal zorgen. llPff3 wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. Gedrukt met de inkt van het huis Elambremé te Braine-l'Alleud, Redevaart van September naar Lou ril es. Het Comiteit heeft als volgt het programma der Bedevaart vastgesteld den 14n September 4 treinen via Lyon terugkeer 23nden 29n 8 treinen via Bor deaux terugkeer den 7n October. De pel grims van dezen laatsten groep zullen te Lourdes de groote plechtigheden kunnen bijwonen van den 4en October feest van den H. Rozenkrans. Vertrek der treinen uit de voornaamste steden van België. Voor inlichtingen wende men zich tot Heer Delarge, inrichter der Bedevaart, rue des Prébendiers, 18, te Luik. Veritas. Gedurende de maand juni, vergingen, volgens opgave van het bureel Veritas 27 zeilschepen en 30 stoorn- booten. Groote keus van alle slach van goed- koope en schoone stoelen in den Bazar bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Aalst, 1 Augustus, De bloei der hop is goed gevorderd. De plant overigens schijnt zoo goed niet ontwikkeld als in jaren van overvloedige opbrengst, zoodat de neêrge- drukte stemming der markt niet kan gestaafd zijn op den stand onzer hop alleen, maar wel op den overvloed in andere landen. Het is nog te vroeg om den hopoogst te schatten de maand Augustus kan nog veel schade of veel baat bijbrengen. Aalst 8 merken ot stadslood) leverbaar October - November noteert 32 1/2 fr. Eenige posten (1907) gingen naar Engeland aan 22-24 frank. Brussel5 Augustus. Markt kalm. Aalst 29-31 fr., Poperinghe (stad) 26-27 frank. Op levering December-Januari verhandelde men Poperinghe (stad) aan 24 frank. Poperinghe, 7Augustus. Deze week was de handel onbestendig. Dinsdag bood men 28-30 frank nu slecbts 25-26 frank. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. Zijn pastoor be noemd te Clemskerke, de E. H. Reynaert, pastoor te Bekeghem, in vervanging van den E. H. Steelant, die zijne rust neemt te Houthulst, de E. H. Van Houtte, pastoor te Ghyverinchove te Couckelaere, de E. H. Goethals, geestelijke opziener van het lager onderwijs voor het bisdom Brugge te Be keghem, de E. H. De Clerck, onderpastoor te Leyseele te Ghyverinchove, de E. H. Ghyoot, onderpastoor te Middelkerke. Zijn onderpastoor benoemd te Middelkerke, de E. H. Nicaise, onderpastoor te Loo, in ver vanging van den E. H. Ghyoot, die pastoor benoemd is te Ghyverinchove te Loo, de E. H. Samain, onderpastoor te Wacken te Wacken, de E. H. De Vloo, id. te Ten Brie- len te Belleghem (nieuwe plaats), de E. H. Herman, id. in St-Joseph te Meenen, waar hij vervangen wordt door den E. H. Ver- straete, leeraar in het St-Lodewijkskollegie te Brugge te Leyseele, de E. H. Van Ryc- keghem, bewaker in hetzelfde kollegie te Ten Brielen, de E. H. Carlier, coadjutor van wijlen den pastoor van Clemskerke. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. SPORT. ne Tocht.Bordeaux-Nantes. (3gi km.) 't Was nog pikdonker, zondag morgend, toen de 37 overblijvende rijders te Bordeaux vertrokken, op weg naar Nantes. Passerieu, Petit-Breton, Garrigou, Forestier, Paul- mier en Frans Faber waren van 't begin af aan 't hoofd en vormden den eersten groep. 't Was na den kontrool van Roche-sur- Yon waar de eerste ploeg, nog bestaande uit Petit-Breton, Passerieu, Gerbi, Frans Faber en Paulmier, ten 1 u. 45 teekenende, dat de echte strijd begon. Petit-Breton is geboortig van Nantes en hij hield er dus aan van daar eerste in zijne stad aan te komen. Op nog 20 kilometers van Nantes reden de 5 eersten zeer langzaam. Plotseling schoot Petit-Bre ton vooruit op een oogenblik dat zijne tegen strevers er zich niet aan verwachtten. De andere rijders waren er gansch door uit hun lood geslagen, en vooraleer zij van hunne verstomming hersteld waren, was Petit- Breton reeds uit het zicht verdwenen. Onmiddellijk begon de jacht, maar te vergeefs. Petit-Breton kwam 12 minuten voor al de anderen, gansch alleen zijne ge boortestad ingereden. Hij werd op geestdrif tig gejuich onthaald. Petit-Breton, die er altijd zoo neerslachtig en slecht geluimd uit ziet, scheen nu gansch veranderd en zijn aangezicht glansde van genoegen, 't Was zijne schoonste overwinning Twaalf minuten nadien kwamen de vier volgende rijders als een wervelwind samen aangereden. De uitslag. 1. Petit-Breton, ten 4 ure 5; hij heeft 14 uren 5 minuten gezet om de 391 kilo meters af te leggen, hetgeen eene gemiddelde snelheid uitmaakt van 27 kilometers 450 me ters per uur; 2. Passerieu, ten 4 u. 17; 3. Frans Faber op 1/2 wiel; 4. Paulmier op 1 wiel; 5. Gerbi op 1 lengte; 6. Canepari, ten 4 u. 447. Garrigou8. Cornet9. Fléury; 10. Beaugendre; 11. Chauvet; 12. Germain 13. Duboc; 14. Forestier; 15. Go- divier; 16. Narcy; 17. Ganna; 18. Rossi- gnoli; 19. Soulié; 20. Emiel Faber; 21. Bettini22. Payan23. Pottier. I2e Tocht. Nantes-Brest. (321 km.) Dinsdag morgend ten 4 ure werd te Nan tes het teeken tot het vertrek gegeven, voor de twaalfde koers. De af te leggen weg, Nantes-Brest, 321 kilometers, is weer zeer lastig en vermoeiend hij loopt langs bergen en rotsende baan is doorzaaid met kloven en hobbels, heel Bretanje door. Er zijn nog 37 deelnemers. Er was een nogal sterke wind opgestoken die groote stofwolken in de hoogte blies en het rijden uiterst pijnlijk maakte. De vijf eersten kwamen in de volgende orde aan: 1. Frans Faber, ten 3 u. 8; hij heeft bijgevolg 11 ure 8 minuten gezet om 321 kilometers af te leggen, hetgeen eene gemiddelde snelheid uitmaakt van 29,85 kilometers in het uur; 2. Garrigou, op 1 lengte; 3. Petit-Breton, op 1/2 lengte; 4. Rossignoli, op 1/2 lengte; 5. Fleury, op 5 lengten: 6. Passerieu, ten 3 u. 44; 7. Ganna; 8. Cornet; 9. Emiel Faber; 10. Chauvet; 11. Beaugendre; 12. Paulmier; 13. Godivier; 14. Germain. i3e Tocht. Brest-Caen. (415 km.) Te midden van den nacht, ten 12 ure, werd donderdag morgend te Brest het tee ken tot het vertrek voor de 13e koers gegeven. Deze koers, 415 kilometers, is de langste en de moeilijkste van de gansche omreis van Frankrijkdaarbij was het weder niet al te gunstig en de wegen waren doorweekt van de regen. Toen de rijders op nog 150 km. van Caen waren, regende het bij stroomen. Te Caen kwamen de rijders aan geduren de eene geweldige regenbui. 1. Passerieu, ten 4 u. 23 m.; 2. Frans Faber, ten 4 u. 23 m. 12 s.; Petit-Breton, ten 4 u. 25; 4. Fleury, ten 4 u. 315. Ros signoli; 6. Duboc; 7. Ganna; 8. Canepari; 9. Godivier; 10. Garrigou11. Paulmier; 12. Germain; 13. Forestier; 14. Gerbi; 15. Chauvet. De algemeene rangschikking. Na de koers Brest-Caen is de algemeene rangschikking als volgt 1. Petit Breton, 35 punten 2. Frans Fa ber, 66 p.; 3. Passerieu, 70 p.; 4. Garrigou, 81 p.; 5. Ganna, 107 p.; 6. Paulmier, 119 p. Wat ze tot nu toe gewonnen hebben. Petit-Breton heeft voor de dertien koersen 3.050 fr. gewonnen Frans Faber, 2.595 fr.; Passerieu, 2.485 fr.; Garrigou, 1.100 fr.; Paulmier, 700 fr.; Ganna, 570.; Rossignoli, 425.; Cornet, 380.; Godivier, 320.; Gerbi, 265 Duboc, 260.; Fleury, 190.; Canepari, 160.; Emiel Faber 125.; Bettini 100.; Chau vet, 60 Forestier, 50.; Beaugendre 40 fr. De laatste koers. Heden Zondag wordt de laatste koers Caen-Parijs geloopen. De reis is niet lang en ook niet al te lastig, slechts 250 kilometers. Men mag zich dus aan eene snelheidskoers verwachten, te meer daar Petit-Breton, Frans Faber en Passerieu nu elk vier koer sen gewonnen hebben en hun uiterste best zullen doen om de laatste overwinning te behalen, en zegevierend Parijs binnen te rijden. Toer rond Belgie voor liefhebbers. De koers rond België voor liefhebbers is heden zondag begonnen. Zij zal gereden wor den in 8 reeksen zondag 9, Brussel-Moor slede, 146 kilometers maandag 10, Moor- slede-Oostende, 95 km. dinsdag 11, Oosten- de-Antwerpen, 141,5 km. woensdag 12, Antwerpen-Hasselt, 66 km. Donderdag 13, Hasselt-Namen, 151,5 km. vrijdag 14, Na- men-Momalle, 112,5 km. zaterdag 15, Mo- malle-Verviers zondag 16, Verviers-Brus- sel, 159 km. aankomst in den velodroom van Karreveld rond 4 ure 's namiddags. Brussel - Karreveld. Uitslagen der baankoersen, Brussel-Na men, Brussel-Leuven en Brussel-Gent waar van de aankomst in den velodroom plaats had. Brussel - Namen 1. Van den Berghe. 2. Linart.3. Bettens. 4. Piasset. 5. Vanhamme. 6. Verbist. Brussel-Leuven: 1. Stoop. 2. Feyten. 3. Jacobs. 4. De Cock. Brussel-Gent 1. Derveck. 2. Spiessen. 3. De Wachter. 4. Thiberghien. 5. Van Aasbergh. 6. Detyer. Berlijn. Wereldkampioen. Het is de Duitscher Ryser die het kampioenschap der 100 km. gewonnen heeft, terwijl Elle gaard zich het snelheidskampioenschap voor ae vijfde maal toeeigende. Kampioenschap der 100 km. 1. Ryser in 1 u. 22 m. 3 c.2. Bruni na 2100 m. 3. A. Van der Stuyft na 3850 in 4. Parent na 4370 m. 5. Scheurman 6. Stelbrinck 7. Deinke 8. Bedell 9. Rosenloecher 10. Taxol. De koers is regelmatig gereden en Ryser heeft ware wilskracht getoond. Tot den 90eQ km. reed hij aan 't hoofd en nam een voldoenden voorsprong om niettegen staande een kleine verzwakking zegevierend den eindpaal te kunnen bereiken. Snelheidskampioenschap Finaal 1. Ellegaard. 2. Poullain 3. Van den Born. Poulain rijdt aan 't hoofd, in de laatste bocht, haalt Ellegaard stilaan in en bij het uitkomen van de bocht heeft hij een halve wiellengte voorsprong, welke hij tot het einde behoudt. Van den Born die achteraan reed, eindigde zeer dicht bij zijn tegen strevers. Van der Stuyft heeft de volgende verbin tenissen op 9 Augustus te Antwerpen te gen Verbist op 11 Augustus te Antwerpen met Verbist, tegen Guignard. Parent op 16 Augustus te Keulen tegen Verbistop 28 Augustus te Leipzig tegen Robl en Rosen loecher op 30 Augustus, te Magdeburg te gen Guignard en Robl. (Eene SSaaukoers Parijs - Moorslede wordt in den loop der maand September op touw gezet. Eene som van 3000 fr. zal aan prijzen worden uitgegeven. Van Houwaert is de eerste inschrijver. Wielrijilerswctlstrijilen.Den 15 en 16 Augusti aanstaande zal eene koers voor liefhebbers Parijs-Brussel gereden worden. De koers zal in twee dagen geschieden. Velodroom Alcyois Moorslede. Op Zondag 9 Augusti, om 2 ure 45 stipt Groote Wielloopstrijden. 2800 fr. prijzen. Eerste rit der toer van BelgiëBrussel- Moorslede. Aankomst in den velodroom waar 4 toeren te doen zijn. 150 Renners. Snelkoers voor Beroeprijders.—Premie- koers voor die in den voorgaanden niet gewonnen hebben. Koers met Gangmakers achter groote Koers makers. van Motocydetten voor de gang- van 2 tot 9 Oogst. Geboorten. Felix Degruyter, zoon van Maurice en Lucia Chatelet. Elisa Creus, dochter van Theophile en Maria Deroo. Gerard Lamond, dochter van Henri en Maria Plaetevoet. Blanche Prinsie, doch ter van Joseph en Elisa Vergeele. Jeanne Markey, dochter van Cyrille en Maria Van Cayseele. Celina Debyser, dochter van Henri en Hortensia Clabau. Huwelijksbeloften. Albert Gombert, doktor in geneeskunde gehuisvest te Pope ringhe met Gabrielle Lallemand zonder be roep te Schaarbeek. Joseph Notredame, handelaar te Poperinghe met Maria Van Eeckhoutte bijzondere te Rousselaere. Hector Hauspie, fabriekwerker, te Ander- lecht met Jeannette Room, zonder beroep gehuisvest te Poperinghe. Seraphin Hau spie, landwerkman, met Sidonie Carlé, dienstmeid, beide te Poperinghe. Alois Crombez, lamlgebruiker, te Merckem, met Irma Vancayzeele, zonder beroep, te Pope ringhe. van 1 Juni tot 5 Oogst. Geboorten. Malfait Jerome. Caron Valere. Hoornaert Gabriel. Lebleu Joanna. Overlijdens. Morreel Amelie, weduwe van Karei Vanhove, 79 jaar. Gardin Ju liana, 6 maanden.—-Flauw Georges, 10 jaar. Ingelaere Rachel, 6 maanden. Boone Maria, 10 jaar. Dequeker Cyrille, wedu- waar van Folcque Philomena, 65 jaar. Hoornaert Gabriel, 1 dagen.Cornyn Louis, 79 jaar. ilmvelijhsbeloften.Duyver Arthur met Vion Eudoxie. Cordenier Henri met Gau win Marie. Huwelijken. Caulier El. met Gakiere Julia. Iwïeng'eliïig'en De Zuster. Een soldaat, die met zijn meisje gearmd liep, stond bij het binnen gaan van een koffiehuis plotseling voor zijn sergeant. Hij sloeg aan en stelde het meisje voor Mijne zuster, sergeant Ja, ja, was het antwoord, daar weet ik alles van. Zij is ook eens mijn zuster geweest. De personen bij wie er op Zaterdag 15n Oogst of op Zondag 16n Oogst Herbergker- mis of iets te verhollen is, worden verzocht het te komen opgeven tot den Vrijdag 14n voor ure 's morgens, Na 9 ure wordt niets meer aanvaard om die week ingelascht te worden. De Maandag, Wekelijsche Estaminet, In den Leeuw, bij Florent Couttenier, Casselstraat. In den nieuwen Keizel, bij Joseph Hauspie, Werfstraat. voor alle liefhebbers, bij Achille Papegaey, Boescheepstraat. Prijzen van 7-6-5-4-2 fr. en verscheidene prijzen van 1 fr. In de Clytte, bij Reaé Cai'lei, Brabanthoek. In den Koekoek, bij de We Billiau-Lebbe, St.-Sixstraat. Poperinghe, markt van den 7 Oogst. Tarwehect. 16,10-Rogge 14,20-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 7,00-Boter de kil. 3,00 Eieren de 26, 2,25 fr. Rousselaere 4 Oogst. Tqrwe, 100 kil. 20,00 a 21,00 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 18,00 a 18,50 - Haver, 18,50 a 19,00 Boonen, 19,50 a 20,50-Aardappelen de 100k. 8,00 a 8,50- Boter de k. 3,00 a 3,30- Eieren 2,20 a 2,30- Suikereiboon. oude, 13,75 - id. nieuwe, 14,25. Kortrijk 3 Oogst. Tarwe. heet. 20,00- Rogge, 19,25-Haver, 19,50-Chicorei 100 k. 14,50 - Boter de 1/2 k. 1.55 - Eieren, 2,20 - Koolzaadolie 100 k. 74,25-Limolie, id. 50,50 Koolzaadkoeken, id. 14,10- Lijnzaadkoeken, id. 00,00. Kortrijk veemarkt 3 Oogst. 322 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 121 Veerzen, le klas 90— 2®kl. 823ekl. 73 61 Ossen, 86— 80— 70 114 Koeien, 85— 75— 70 26 Stieren,, 84— 75— 70 Brussel 4 Oogst. 415 verkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 4 Oogst. 2,498 Verkens, op voet de kilo, 0,81 a 0,95 ■ma dienstig voor WINKEL gelegen in de Gasthuisstraat, Nr 34, groot I are 7 centiaren. Voor inlichtingen zich te zoenden bij Con stant Sansen, Noordstraat, te Poperinghe. De herberg In de Zoutziederij, in de Hondstraat, Poperinghe, - schikkende voor allen handel of stiel uit te oefenen. - Zich te begeven bij M. Emile Gantois, brou wer, Priesterstraat, Poperinghe. In proper huisgezin wonend buiten stad, wordt kind van weldoende menschen gevraagd om op te voeden. Inlichtin gen bureele dezer. Terstond in Poperinghe, goede meid kun nende burger keuken, tegen goed loon. Inlichtingen ten bureele van 't blad. Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2V% peerden kracht, met graan breker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zichtebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden Velo. 3. Een onlangs nieuwen Violon met kas. 4. Een goeden koperen Trommel. 5. Een Muziektiuit met 11 sloten in geheel goe den staat. 6. Een goede zware Jachtstove met oven en toebehoorten.. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Gansch nieuw Breimachien, met al de toebehoorten gekost hebbende 550 frs. te verkoopen voor 300 frs. Adres ten buree le van 't blad. BOLDAG te WAT0U. Op Zaterdag 15 Oogst, (O. V. dag) in de Vereeniging bij Vandenbruane-Demol. GAAIB0LLING, Proven. Op Zondag 9 Oogstgegeven door de maatschappij Vlaanderen den Leeuw ter herberg Het Lekkertje bij Désiré Deschrevel. 24 fr. prijzen. In leg fr, 0,65 voor 2 bollen. Inschrijving van 1 tot 3 ure. SCHIETING AAN DE PERS. Abeele. Op Zondag 9 Oogst gegeven door de Maatschappij St-Sebastiaan.In schrijving van 1 tot 2 ure bij H. Vanden- berg he-Werquin.Inleg 10,50fr. terug 8 fr. 490 fr. girijzeu. Oppervogel 11OO fr. De Itooile Laars huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in ae Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Aangemoedigd door den bijval welke de AALPOMPEX, door mij op 't nieuw systeem hersteld, overal genieten, en, op aanvraag van verscheidene landbouwers die in bezit zijn van eene ijzeren pomp in geute heb ik eene proef gedaan om deze ook op 't nieuw systeem te stellen en ben er opper best in gelukt. Wilt gij dus uwe Aalpomp, 't is gelijk hoe zij gemaakt is, op 't nieuw systeem her steld hebben, begeeft U bij VEURNESTRAAT, POPERINGHE. Eenige uitvinder van dit systeem. (weigert in uw voordeel alle namaaksels.) Mijne werkhuizen zijn overgebracht van nr 64 naar nr 85 derzelfde straat. Zij zijn derwijze geschikt dat alle herstel lingen er kunnen gedaan worden en dat men er zich alle landbouwmachienen kan verschaffen. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu at' gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver koopen van nieuwe. bij zijne ouders, Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, zoegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakkenkleine of grootedie men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer .- vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize begeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijn verzorgd werk, het vertrouwen en de voorkeur van eenieder te genieten. 73, Veurnestraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75 fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MOOIST JE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. Matrassen in seliaagiwol, voor 2 personen met of zonder erin, vanaf05, 70, 80, 90, 95 fr. Specialiteit van schaapwol, aan fr. 2,80, 3,65,3,85,4 en 4,25 de kilo. Matrassen in ttoconwol, voor 2 personen aan fr. 29, 25, 39, 35 en 40 fr. Bijzonderheid van floconwol, uitne mend zacht, niet knollend, proper en gezond, kan erwasschen worden gelijk schaapwol fr. 1,00 1,25, 1,50, 1,70, 1,90 de kilo, enz. Matrassen in konijnliaar, voor 2 personen gezuiverd met m'achien.in de ondercouverte, aan 22 en 24 fr. met de bovencouverte, aan 28 en 30,59 fr. van Bijzonderere verkoop voor jonge trouwers en scholieren,Leveringen door gansch het land.Zend stalen op aanvraag. IA 'T «ROOT.— IA 'T KLEIX DE STER 29 TELE E OOA 29 -.'I* Tweede uitgaaf, bevattende 1° Vier kaarten, met geheel het grondgebied der gemeente, op schaal van 1 voor 5000. 2° Eene kaart der stad, op de schaal van 1 tot 2000. 3° Den kadastralen legger van geheel het grondgebied. Teverkrijgenbij R. Castelein, landmeter van 't kadaster, Boescheepstraat, 39, le Poperinghe, aan 8 frank. BIJ Yperstraat, POPERINGHE, KAN MEN VERKRIJGEN Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- lenextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwart; alle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. geneest oogenblikkelijk en Ivoor al tijd.Prijs 1 if. 59 Apot. Canivet, Doornijk. lApot. Monteyne, Poperinghe. bij de Wede De Rrnek, Gasthuisstraat, en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Au Voyageui' zeep aller dames is de alleen echt# van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, reingezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en'schoone tint. per Stuk 15 ets. in Poperinghe, bij Gouden Medalie te Oostende in 1888, Zilveren Medalie le Brussel in 1888 en Gouden Medalie le Tunis in 1889. Volledige en zekere genezing in weinigen tijd van Sciatiek, Flerecijn, Rumatiek, Len- denzeer, enz. door het gebruik der PDIL DE BRETAGNE. anti-rumalische Wol, gebreveteerd voort- -'épwwV brengsel, gemakke- lijk middel en '^aanbevolen door al <le geneesheeren. A Igemeenen depot voor alle landen. ELISA VAN HOUTRYVE, 72-74, Scheepsdaelelaan, te Brugge. Zij is ook voorzien van gebreveteerde Breisaaietle Poü de Bretagne, voor Cale- Qons, Kousen, Slaaplijven, enz. Te bekomen bij Sansen-Decorte, Poperinghe Gasthuisstraat, 17, POPERINGHE. IIANDEL II¥ Duit Iluis van vertrouwen gehouden door de Noordstraat, 15, Alle slag van beste Bottinen Werkschoe nen voor Heeren, Da- men en Kinderen. Alle fatsoenen wor den in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. SODA NITRAAT

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4