HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. HOFSTEDE EEN WOONHUIS «mé GOEDERES NIEUWS UIT BEIiGIE. ZONDAG 6 September igo8. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Notaris DB VOS, Openbare Verkooping GEMEENTE WATOU, Notaris VANCAYSEELE, TE WESTOUTRE, Op Maandag 28 September, TE RENINGHELST, Uit ter hand te koop Notaris PEEL op Stavele en Crombeke. Vrijdag 11" September 1908, BU1TEMDSCH filEUOIS. Den drukregel 40 c. Heriiaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en lierbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Wekelijksche Almanak.—September. Zon op. Zon onder. Op Donderdag 24 September 1908, Openbare Verkooping 0p Dinsdag 15 September 1908, Beestialen 3 goede melkkoeien, jaarling, lijfzeug en pluimgedierte. Vruchten 55 aren aardappels, 22 aren beeten, 11 aren peerdeboonen, 45o blokken wassende hop met persen, 450 schoven rogge, wijdouwhaag. MOBILAIRE VOORWERPEN. Beestialen 3 goede bekalfde melkkoeien. Vruchten 33 aren aardappels, 11 aren peerdeboonen, 1200 hoppepersen, 6000 kilos Tarwen en haveren strooi. Voiture en Monturing voor muil of voiture- peerd. Landbouwersalaam, ÏVIenagiegerief dienstig voor WINKEL TE POPERINGHE. te Rousbrugge=liaringhe. Openbare Verkooping A. Gemeente Crombeke. Stormen. Lecons Particulières H-ecjoass de Piano. B. Van Caeyseele, Wreede misdaad te Moorslede IloeseSaere. Avondfeest.We lezen in De(n) Landbouwer van Roeselaere dat de heer Prosper Matthys, zoon van onzen achtbaren muziekbestuurder, heer Jer. Mat thys, in het feest gehouden door den Jong- St'udentenbond, zijn bekroond Concertostuk in ré-min. van Mendelssohn komt uit te voe ren. Groot was de bijval dien hij verwierf door zijn betooverend klavierspel verrukte hij de talrijke muziekkenners op het feest aanwezig ook hadden de kunstlievende studenten gene kosten gespaard om de uit voering te doen gelukken een vleugelkla vier Pleyel werd te zijner beschikking ge steld, en een orkest samengesteld uit studen ten en leden van den Jongelingenkring begeleidde den jeugdigen kunstenaar. worden ingelijfd POPEMHEHEBAAB Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Zondag 6 s. Humbert, Zacharias, Alvitias, Onésiphorus 5 ure 5 min. 6 ure 16 min Maandag 7 s. Regina, Hilduardus, Christine 5 7 6 14 Dinsdag 8 O. L. V. Geboorte.s. Adriaan 5 8 6 12 Woensdag 9 s. Omaar, Pieter-Claver, Georgonius 5 10 6 10 Donderdag 10 s. Niklaas van Tolentyn, Theodoor, Hilarius 5 11 6 8 Vrijdag 11 s. Vinciana, Patiens, Protus, Hyacint 5 13 6 6 Zaterdag 12 s. Guido, Juventius, Nathalis. 5 15 6 3 Eerste Kwartier. Donderdag 3 September, ten 8 ure 31 minuten 's avonds. Volle Maah. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. Donderdag 10 September, ten 12 ure 23 minuten 's namiddags. Donderdag 17 September, ten 10 ure 33 minuten 's morgens. Vrijdag 25 September, ten 2 ure 59 minuten 's namiddags STUDIE VAN DEN TE WATOU. om 1 uur namiddag, ter herberg La Concorde bewoond door de Weduwe Blomme, te Watou, van langs den steenweg naar Poperinghe, eene zeer goede en welgelegen met woonhuis, schuur, stallingen, hoppekeet en verdere afhanglijkheden, alsmede 11 hectaren.,j69 aren 40 centiaren grond van gebouwen, hof, weide, meersch en zaailand, bekend bij kadaster sectie C, nummers 20b, 21b, 22a, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 949, 950, 952, 953, 954, 955, 956, 957, 958, 959, 961, 962, 963, 964, 970c, 971 en 972a. Gebruikt door Edmond Vandeputte, tot ln October 1916, mits 1500 franks 's jaars, boven de lasten en de verzekeringspremie. Verdeeld in 3 loten volgens plan en aan wijzingstafel op de plakbrieven aangeduid. De titels van eigendom, plan en vei- lingsvoorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. STUDIE VAN DEN TE RENINGHELST. van I. om 1 ure namiddag, ter hofstede gebruikt door Mr RENÉ LINS, bij d'herberg De Ncdcrgraaf, II. om 12 1)2 ure namiddag, ter hofstede gebruikt door MrCyr. Beddeleem, bij d'herberg Het Ilooghof Tijd van betaling voor de koopen boven de 20 franken, mits goede borg, den 10" penning en de bespreken comptant te vol doen in handen van voornoemden Notaris. gelegen in de Gasthuisstraat, Nr 34, groot 1 are 7 centiaren. Voor inlichtingen zich te wenden bij Con stant Sansen, Noordstraat, te Poperinghe. STUDIE VAN DEN van om 10 ure voormiddag ter gehoorzaal en ten overstaan van den heer Vrederechter te Rousbrugge-Harin- ghezal de Notaris PEEL openbaar lijk verlioopen Koop één Een allerschoonste woon huis met schuur, stallingen en verde afhank- lijkheden, alsmede 10 aren 22 centiaren bebouwde grond, erve en hovenierhof, ter dorpplaats van Crombeke, bekend bij kadas ter, sectie A, nummer 331a en zuidaeel van nummer 345k. Bewoond door Mr Henri Kesteleyn-De- backer tol 1 Januari 1909. Koop twee Een perceel hovenierliof, zeer dienstig voor bouwgrond, groot 7 aren 68 centiaren, ter dorpplaats van Crombeke, bekend bij kadaster sectie A, noorddeei van 345k. Aanslag met de geldtelling. Koop drie s Eene partie zaailand, be kend bij kadaster sectie B, nummer 523b voor eene inboudsgrootte van 33 aren 80 ca. en, volgens meting, 36 ar. 62 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Henri Regheere. Dinsdag middag brak er een echt honden weer losde regen viel bij stroomen, de wind huilde schrikwekkend en het was on mogelijk een regenscherm open te houden. Dat nieuwerwetsch zomerweder duurde zoo maar verscheidene urenook zag men geen mensch in de straten. Het bliksemde en don derde geweldigboomtakken en dakpannen werden overal afgerukt. Van alle kanten komen ons tijdingen toe van het groote on- weder, dat overal overgroote schade aan richtte. Al het fruit, vooral appels, peren en pruimen, is van de boomen gewaaid de hop die sedert lange zoo schoon niet meer ge weest was dan dit jaar, is erg door de wind beschadigd en vernield; gansche keperhom- meihoven liggen plat en onze boeren, reeds beproefd door de lage prijzen der hop, onder gaan hierdoor overgroote verliezen. Hier en daar zijn boomen omgewaaid vele kruinen van groote boomen zijn gansch afgerukt. Te Beveren-op-Yzer werden in den boomgaard van den heer Louis Missiaen twee boomen in splenters geslegen door den donder. Te Yper werden talrijke boomen van de vestingen ontworteld of erg beschadigd, evenals in het park. Langsheen de vaart naar Boesinghe is de grond bezaaid met boomen en met takken. Rond 1 v» ure is de stelling, welke opgericht was rond het to rentje van den-Oostkant der Hallen, met oorverdoovend lawijd ingestort. Een deel van den gevel van het Nieuwerck is erg beschadigd, vooral de puntgevel en den leeuw, die er boven op staat. In den omtrek der stad is er ontzaggelijke schade aange richt in de velden en in de hovingen. Te Moorslede is er eene schuur omge waaid. Te Rousselaere, waar het kermis is, werd de danstent van Jules Vandenbussche omgeworpen en den orgel erg beschadigd. To Ghistel brandde eene strooimijt opte Assebroucke sloeg de bliksem twee koei- beesten doodkortom er werd in geheel de provincie door, veel schade aangericht. Te Oostende. Aan de kust heeft dinsdag een schrikkelijk onweer gewoed. Een geweldige stortregen viel zonder ophou den neer en de hagel verbrijzelde duizende ruiten. Op de Gemeenteplaats, werden ver scheidene vrouwen omgeworpen door den stormwind ongekwetst. Talrijke huizen zijn overstroomd; De Wellingtonstraat was in een meer herschapen .'Op de koerslei 'zijn al de afsluitingen omgewaaid en in het park zijn al de grootste boomen afgekraakt. Nooit heeft men zulk tempeest gezien. Op de visscherskaai heerschte een hevige angst. Het gerucht liep rond dat twee vis- schersbooten in gevaar verkeerden. En werkelijk rond drie uur seinde men van Nieuwpoort dat een visschersboot met ge broken masten in 't zicht van de haven was. Dadelijk werd de groote sleepboot ter hulp uitgezonden. Toen hij ongeveer twintig minuten vertrokken was seinde men van de zijde van Blankenberghe de tegenwoordig heid van een kleinere bootkorten tijd daar na kon hij in de haven binnengevoerd worden door de tweede sleepboot die ter zijner hulp was vertrokken. Een uur later kwam ook de groote sleep boot terug met de geredde visscherssloep. Geheel de plage stond proppensvol volk die angstig de redding gevolgd had. Geestdriftige toejuichingen begroetten de ze reddingde bemanning der sloep die aan de dood kwam te ontsnappen, werd ook vurig geluk gewenscht. Naar we vernemen, hebben verscheidene Oostendsche booten eene schuilplaats gevon den tegen het onweder in de haten van Blankenberghe en Zeebrugge. Tot nu toe zijn geen menschenlevens te betreuren. De dienst der Belgische mailbooten, alhoe wel iets vertraagd door den storm, kon toch plaats grijpen. Afgezien van het gevaar dat zulke plotse linge stormen opleveren voor onze visschers- bevolking, is het een prachtig schouwspel, van op den dijk, de woedende baren te zien. Het is ook geen wonder, dat dinsdag namid dag de Zeedijk vol menschen was, vreemde en Oostendenaars, die met gretige oogen aanzagen hoe de woelige zee den dijk op stormde en de toeschouwers met schuim en water bedekte. Buiten de Provincie. In Brabant, Oostvlaanderen, Antwerpen, Limburg, Namen en Henegouw, woedde het tempeest evenveel als hier en richtte overal onzeggelijk veel schade aan. Te Luttre viel den bliksem op een huis. De brand breid de zich uit en eene reek van acht schoone huizen werd vernield. Verscheidene men schen werden ook doodgebliksemd. Op Zee. De Italiaansche bark Selina Stanford varende van Foway naar Genua, werd door den storm in de West-bay Portland gewor pen. De masten waren gebroken en de bark was bijna gestrand. De bemanning was uit geput door 20 uren onophoudend werken. Admiraal Doresford heeft 50 matrozen aan boord gezonden. De viermaster, Amazon van Greenoch, werd letterlijk in twee gesne den, 8 matrozen werden gered, maar de an deren ten getalle van 20 worden aanzien als verloren; 8 lijken zijn reeds aan wal gespoeld De storm in de hommelhoven. Wij lezen in de gazette van Maidstone In verschillende plaatsen is er veel schade aan de hopvelden toegebracht door den ge weldigen wind en de stortvlagen. Vooral rondom Tonbridge en ook in andere dorpen zijn er verleden week veel groote hommelho ven met draadleiding te gronde nêergeveld. Doch de stortn van Dinsdag laatst heeft nog veel meer akkers verwoest. Als een gevolg van dit tempeest is de hopoogst nu geheel onzeker veel kopplanters laten den moed in de schoenen zakken bij het zicht der ver slagen hoptuinen. Kan de pluk niet rapper doorgedreven worden, veel hop zal bederven te velde. Daarbij was er op sommige akkers, sedert 14 dagen, schimmelziekte ontstaan die rasse vorderingen maakt, want regen en wind beletten den boer zijn velden nog te sulferen. In onze streek zijn de hopplantérs ook fel beproefd geweest. Toen zij, over twee, drie weken, dat geweld van hommel zagen, kloe- gen zij over de lagen prijs. In hun verwaand heid wenschten er sommigen dat de hop maar half zou geplukt geraken andereu hadden hun hommel wel willen de lucht zien invliegen. En nu Verleden week had den regen en wind reeds veel kwaad gedaan aan onze hommelhoven. Dinsdag middag echter is er over geheel onze streek een he vige storm losgebroken. Overal werden er een groot getal schêeranken afgerukt. Doch het ergste was dat een wervelwind, komen de van Cassel-waarts en in de richting van Yper voortvarende, al de hommelhoven op zijnen doortocht neêrvelde, voornamelijk te St. Janscappelle, op den Vogelhoek, den Hamhoek en den Pezelhoek te Poperinghe, en verders te Elverdinghe en te Vlamertin- ghe. Elders zijn er ook veel ijzerdraadvelden ingestort onder den geweldigen wind. In een oogenblik zagen de boeren alzoo hun kostelijke draadinrichtingen, rijkelijk met bommel geladen, in den grond neêrgeveld de schade voor kepers alleen mag aan 700 tot 800 frank per gemet geschat worden. In gansch de streek, zoowel in het Fransche als in het Belgische gedeelte, liggen er een vier de der hommelhoven plat. Buitengewoon groot zal de schade zijn op den hopoogst, voor hoeveelheid en voor hoedanigheid. Het land van Aalst heeft niet beter geva ren dan wij De rukwind ofhopduivel, zoo als de Aalstersche boertjes zeggen, heeft daar pok zijn perten gespeeld. Een Aalster sche koopman, die reeds 50 jaar in den han del is, heeft van zijn leven zulk geen ver woesting der hoplochtingen gezien. De stieek van Pamel naar Goyck, waar men persen van 7-8 meters plant, heeft het meest afgezien. Geen wonder dat de planters op hqn weerhouden zijn om teverkoopen gaan zijl goede waar kunnen leveren en hoeveel 't Zal noodig zijn 't bedorven goed aan de ranken te laten. iue de Bruges, 5POPERINGHE. jFraiiki'ijk. - Vijf'ter doodver oor deel den in een gevang. Het verbrekingshof van Rijssel heeft de voorziening verworpen van Van Houtte, den moordenaar van Lens, dié M. Rousselle vermoord had, met de hulp vaai de vrouw van het slachtoffer. In het gevang van Bethune verblijven er bijgevolg owdit oogenblik vijf terdoodveroordeelden, w$iartusschen de vier van de bende Pollet. 1— De bende Pollet. Verwerping van het in beroep gaan der vier veroordeelde. Dó crimineele Kamer van het Verbrekings hof komt h.uis'woep te verwerpen dat ingediend was uourTheophile Deroo, Canut Vromant en de gebroeders Abel en Auguste Pollet, op 26 juni laatst door het assisenhof -,ctn Pas-de-Calais ter dood veroordeeld. fëommSge pakkensuikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Japan. Schipbreuk. 52 slacht offers. Den 26 augusti is de engelsche stoomboot Duncan tijdens een tempeest vergaan. Van de 54 koppen der bemanning, zijn er 52 verdronken. De twee overlevenden werden, gansch uitgeput, door eene japan- sche boot opgenomen. Marokko. 50 menschen verdron ken. Op de Dum-er-Rabier is woensdag eene boot gekapsijd de 50 Marokkanen die op het vaartuig waren, zijn verdronken. Een Hjarig meisje vermoord. Zaterdag namiddag werd de wijk De Koekuit <- te Moorslede in opschudding ge bracht door eene afschuwelijke misdaad, welke de zaak van Jeanneken VanCalck, van Brussel, herinnert, gepleegd in de volgende omstandigheden Rond 9 ure 's morgens, werd het meisje Augusta Vanhalst, door zijne moeder op boodschap gezonden bij Marcelin Yannevele, kruidenier, wijk Koekuit De ouders van het meisje wonen op de wijk De Nachtegaal omtrent een kwar tier van genoemden winkel gelegen, en bet kind moest langs het Teerliugenbosch voorbijkomen. Korts voor elf ure voormid dag, verliet het meisje den winkel van Yan nevele, dragende een pak suikerij, snuif en een tol tabakgaren. Het kind werd laatst bemerkt door zeke ren Camiel Cuypers, die het van uit zijne woning in de verte zag voorbijgaan, en door een vreemdeling zag aanspreken, die den weg scheen te vragen, want het meisje strekte den arm uit, in de richting van de bosschen. De kerel, schijnende 45 jaar, kort van gestalte, vertrok in tegenovergestelde richting van kind, doch een honderdtal stappen ver gegaan, keerde hij terug en ging hetzelve achterna. Alsdan verloor Cuypers, welke geen achterdocht had opgevat, beiden uit het oog. Rond den middag haar kind niet ziende huiswaarts keeren, begaf vrouw Vanhalst zich bij den winkelier Vannevele, om te zien waar het gebleven wasdaar vernam zij dat het korts voor elf ure vertrokken was. Voor bij de woning van Cuypers komende, vroeg zij of dezen haar kind niet hadden gezien. Alsdan vertelde men in welke omstandighe den men tiaar dochtertje gezien had. Toen rees een ijselijk vermoeden bij de moeder op. Vergezeld van een tiental lieden uit de buurt, doorzocht de moeder velden en bosschen. Rond één uur namiddag, gekomen nabij het Teerlingenbosch, vond zekeren Frans Seynaeve, welke voorop ging, op den openbaren weg een paar kinderblokjes lig gen. Deze vondst deelde hij aan de moeder mede, welke aanstonds de blokjes herkende, als deze door kind gedragen bij zijn vertrek. Reeds verschrikt en ontroerd, bij het denk beeld van een mogelijk ongeluk, besloten allen het bosch te doorzoeken. Nauwelijks een- dertigtal meters er binnen getreden, ontdekten zij, o gruwel! te midden eenen bloedplas, het arme meisje dat lag te zielto gen: de buik van het arm kindje was open gesneden, en het had ook eene groote won de aan den hals. Toen het zijne moeder bemerkte, spande het al zijne krachten in om zijne arrntjes naar haar uit te strekken. Onmogelijk ware het, de smarten en de afgrijselijke zielepijn der moeder te bescbij- ven. I Het kleine slachtoffer werd naar de nabij gelegen schooi van de Zusters van den H. Vincentius gedragen, alwaar het door een geestelijke de H. Olie werd toegediend. Daar na bracht men het naar het hospitaal van Moorslede over, waar het door Dr Mariens verzorgd werd. Door het overvloedig bloed verlies was bet meisje krachteloos; toen het tot bezinning kwam, kon het de ijselijke misdaad verbalen. De wonden van de kleine AugustaVanhalst zijn toegebracht met een versleten mes. Het arme kind was, toen zij zich in de nabijheid van het dennenbosch bevond, opgenomen door een kerel van een 45tal jaar, die een pakje droeg gewikkeld in een handdoek. De schurk droeg de kleine in het bosch, pleegde den afschuwelijken aanslag en plofte ver scheidene malen het mes in den buik en in de keelhet ongelukkig kind was zoo verschrikt dat het niet kon om hulp roepen en verloor vervolgens het bewustzijn, 't Is ijselijk... Intusschen was de politie niet onledig gebleven. Met de weinige inlich tingen over de zaak gekend, werd door den heer politiekommissaris van Moorslede, ver gezeld door veldwachter en geburen, den omtrek nauwkeurig afgezocht. De gendar men van Zonnebeke doorkruisten per rijwiel alle richtingen, om eenig spoor van den ver- moedelijken dader te ontdekken. De politie der omliggende gemeenten werden verwit tigd per telefoon. Volgens het signalement, door het slachtoffer opgegeven, denkt men dat de moordenaar een kerel is- die naar Poperinghe ging voor den hoppepluk. Men heeft het arme kind zondag namiddag, ten 2 ure, met alle mogelijke zorgen, in den auto mobiel van M. den senateur Capelle, naar de kliniek van doctoor Lauwers, te Kortrijk, overgebracht. Alhoewel de toestand van het arme kind zeer erg is hestaat er toch hoop op redding. De kleine Augusta heeft thans eenige uit leggingen kunnen geven over de persoonsbe schrijving van den ellendeling, die haar zoo schrikkelijk mishandeld heeft. Volledige persoonsbeschrijving van den moordenaar.Een verzoek aan de landbouwers onzer streek. 't Is een man van rond de 45 jaar, nogal zwaarlijvig, met zwart haar, zonder baard of knevel, zonder hoed, misschien eene klak dragend, gekieed met zwarte vest, met een blauw en wit hemdhij was barrevoets in zijn kloefen en sprak westvlaamsch. Op 't oogenblik der moord was hij in bezit van een groot mes met horen hecht, en drager van een pak van ongeveer vijftig centimeters lang, waarschijnlijk kleederen bevattende met een handdoek er rond. Op den kerel zal men waarschijnlijk bloed vlekken ontdekken, 't zij op de kleederen 't zij op het hemd. Het kan ook zijn dat hij drager was der volgende voorwerpen aan zijn slachtoffer ontstolen een pak chicorei, een pakje tabak garen en een pak snuif V. D. B. Verscheidene personen werden reeds door de politie lastig gevalleneenigen hunner werden zelfs gekonfronteerd met de kleine Augusta, doch zij hadden geene moeite om hunne onschuld te bewijzen. De klopjachten van de politie en van de gendarmen zijn tot hiertoe nog altijd vruchteloos gebleven. Zooals wij hooger zegden, denkt men dat de moordenaar een kerel is die naar Pope ringhe gekomen Is voor den hoppepluk. Wij weten dat er naar onze streek veel menschen komen plukken, die geheel deftig en eerlijk zijn, en komen met geheel het huisgezin om geld te verdienen, maar het is ook zeker dat in deze dagen al het schuim der omliggende gemeenten hier werkt of ronddoolt. Dat de landbouwers dus, die vreemde plukkers op hun hof hebben, eens wei hun volk overloopen en zien en overpeizen of zij zaterdag namiddag, of zondag, of misschien nog later geen mannen gezien of in dienst genomen hebben die aan de persoonsbe schrijving, die wij geven, beantwoorden. Het gerecht zou misschien alzoo op goed spoor geraken, en de landbouwers zouden alzoo de samenleving van een monster verlost hebben. Dood van het slachtoffer. De kleine Augusta Vanhalst, is maandag avond, ten 9 1)2 ure, gestorven in de kliniek van doktor Lauwers, te Kortrijk. Woensdag morgend werd het lijk van het ongelukkig kind gekist, en ten 11 ure werd het door een voerman naar Moorslede over gebracht. Het parket van Yper en de wetsdoktoors zijn woensdag namiddag te Moorslede ge weest, voor de lijkschouwing van het kleine slachtoffer. De grootste verslagenheid heerscht onder gansch de bevolking. M. Coupillaud, onderzoeksrechter te Haze- brouck, doet ook ieverige opzoekingen in het Noorden van Frankrijk. Men denkt nu dat de moordenaar zich daar schuilhoudt. Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. STADSNIEUWS. Voorloopige sluiting der kiezerslijs ten. Het college van Burgemeester en Schepenen beeft voorloopig de lijst der kie zers gesloten als volgt Voor de Kamer van Volksvertegen woordigers 1712 kiezers met 1 stem, 562 met 2 stemmen, 377 met 3 stemmen. Samen 2651 kiezers beschikkende over 3967 stem men. Voor den Senaat en de Provincie 1399 kiezers met 1 stem, 547 met 2 stemmen, 303 met 3 stemmen. Samen 2949 kiezers beschik kende over 3582 stemmen. Voor de Gemeente 1457 kiezers met 1 stem, 359 met 2 stemmen, 179 met 3 stem men, 204 met 4 stemmen. Samen 2193 kie zers beschikkende over 3528 stemmen. -- Groote keus van alle slach van goed- koope en schoone stoelen in den Bazar bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Gevecht. Zaterdag namiddag waren eenige metsers bezig met de muren afbreken die nog op het eigendom door de stad aange kocht op onze groote markt, stonden, toen twee hunner voor eene nietige reden aan 't vechten gingen. De politie kwam erbij en scheidde de kampers. Proces-verbaal is niettemin tegen beide opgemaakt voor weder- zijdsche slagen. Door een hond gebeten. Arthur Schmidt, brouwersknecht bij M. Felix Rommens, voerde dinsdag namiddag bier tehuis in de Wolfholle. Toen het bier gelost was, ging hij op den koer eene ijdele ton halen. Eene groote hond, die daar op keten lag sprong toe de keten brak en de hond vloog Schmidt te lijve en beet hem in de armen. De bewoners moesten den hond met geweld en slagen van de ongelukkige trek ken, anders ging hij door het woedend dier erg gehavend worden. Ruzie. Donderdag namiddag kwam G... voorbij "Het Vliegende Peerd» toen hij er C... ontmoette; de twee mannen gerech ten in woordenwisseling en 't en duurde niet lang of ze waren aan elkaar. Elk van zijnen kant wilde den sterksten zijn en zijn tegen strever kloppen, maar geen een der twee ge lukte erin. Toen dit lang genoeg geduurd liadde hielden beiden op, t' enden adem zij bezagen malkaar eens en vertrokken elk van zijnen kant. 't Was kamp dood Slecht weder voor den pluk. Het slecht weder dat wij hebben, miskomt veel voor de hoppeplukkers. Vrijdag morgen zijn een 80tal vreemde huiswaarts gegaan. Moet het weder zoo voortduren, de landbouwers zullen voorzeker veel ruzie hebben om hunne plukkers te houden. Watou. OntploffingVrijdag na middag 25n Oogst is de stoomketel der stoom- maalderij van Isidore Flipp, wonende bij de Gasthui sbosschen, gesprongen. Stukken ijzer vlogen tot 150 meters ver en beschadig den het woonhuis dat op 200 stappen van de plaats der ontploffing staat. Het gerucht werd drie kwaart unrs ver gehoord. Geluk- kiglijk bevondt zich niemand bij de machine, anders zou men ongetwijfeld groote onge lukken te betreuren gehad hebben. Westvleteren.Brand. De hoppe keet van M. Charles Molders, gelegen langs de kalsiede naar Poperinghe, en waar men aan 't drogen was, is vrijdag morgend afgebrand. Woesten. Brand. Dinsdag nacht ontstond er een begin van brand in de hop pekeet der W° Sylvie Depuydt. Aangewak kerd door de felle wind, kon men het vuur niet overmeesteren en gansch de keet brandde af. Meer zeggen over de uitvoering der ver schillende stukken kunnen we niet, daar we op het feest niet aanwezig waren, doch al wie de kunstfamilie Matthys uit Roeselaere kent, kan geenszins twijfelen aan de netheid waarmede de stukken uitgevoerd werden. Proficiat, aan U, geachte heer bestuurder, die de eerste muziekale stappen van uwen zoon geleiddet proficiat inzonder aan U, beer Prosper Ga voort op den weg dien ge nu ingeslagen hebt, en mochten we U wel dra te Poperinghe bewonderen, ge zoudt voorzeker alle echte Poperinghenaren veel eer en genoegen aandoen. Een echte Keikop. Nieuws uit West-Vlaanderen. Te Eerneghem liéeft men eene vrouw die door eene vlieg in de hand gesteken werd,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1