UITVERKOOP LIEVELING- Groote AFSLAG BRANDVERZEKERINGPOPERIKGHË J. BEHEYT-ADRIAEN, Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Jules Lefebvre-Vandenameele A. VAMESTE-MATTHYS HERBERGKERMIS Feesten en Vermakelijkheden HOPPE. Jéföme Deh ondtDelmaere, jöeen tandpijn meer! I W" Justin RENlERE-PAPIfi IN DE LAARS, opgemaakte JAATRASSEH 15 1/2 0/0 nitrische stikstof Delegation des Producteurs de Nitrate de Sou de du Chili pour la Belgique et la Hollande Groote Wieirijdersprijskamp. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van Beveren-op-Yzer van 1 Juli tot 1 September. Burgerstand van WESTVLETEREN BURGERSTAND VAN WATOU Op Zondag 6" September, Schoon Konijn te verhollen, A l'Espagne, MARKTPRIJZEN. Te Koop Te In 't Groot KLOEFFEN In 't Klein MARIE DEFEVER, BERICHTEIV. VERANDERING YAN WOONST. .lilies DOCHY, Watonstraat, li Poperinghe. ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Alphonse WALLYN, timmerman en speldewerkkussen=maker. Jerome DobbelaereMonteine, Au Café de la Paix WAREN GOEDEN KOOP MTÏTTQ *s meer aan bevelen tegen IN lUl O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. aan prijs van factuur. POPERINGHE, In de Blauwe Laars. POPERINGHE (bij delloppeschaal) A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, Sansen-Decorte, In den Bazar. Bekendmaking aan de kliënten. Groote Magazijnen fV3 ATR ASSVSAKERÏJ OYGHEM, Tramstatie. Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg zal zorgen. ÜfdiSP' ÏLet wel op s Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. BESTE STIKSTOFIWESTSTOF onmiddelijk opneembaar. Vraagt inlichtingen, Brochuren en Staal (kosteloos) aan de 629, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. de arm moeten afzetten. De families De- croix en Parez, kleine landbouwers te Komen, leven sinds lange in twist. Maandag ontstond een algemeen gevecht, toen vader Decroix, 64 jaar, ter plaatse kwam en in groote gram schap schoot. Eensklaps stuikte hij ten gron de en was dood. Zondag werd te Kortrijk de 8jarige Adrienne Verhaeghe, door een SOjarigen stoker afschuwelijk mishandeld. De dader is op vlucht. Te Meulebekp, zijn drie roggeschelven, twee haverschelven en eene vlasmi.jt, toebehoorende aan A. Veys, opgebrand. Men vermoedt kwaadwilligheid. Brussel. Een oud-gediende van Barnum. Dinsdag morgend, rond 7 ure, kwam een man het politiebureel der Bruid straat binnengestormd en eischte met woeste gebaren dat men aanstonds de fontein der e Brouckereplaats zou afbreken. Hij zegde die plaats gehuurd te hebben om zijnen cirk op te slaan en dien avond reeds eene vertoo ning te moeten geven. De politieoverste be greep met een zinnelooze te doen te hebben, wat een bijgeroepen geneesheer bevestigde. De man diende vroeger in den cirk Barnum, waar hij kasseisteenen op zijn hoofd liet stuk slaan, zulks bleek op eene oude verbintenis op hem gevonden. De ongelukkige werd naar een gesticht gezonden. llicr en daar. Maandag werd E. Hauwaert 40 jaar, aardewerker te Laeken, door een locomotief verrast en onthoofd. Zondag nacht werd A. De Clerck, 18 jaar oud, van Aaltre met messteken vermoord. De vermoedelijke dader, Aug. Wullaert is aangehouden.Mad. Van Eye, te Elsene ging dinsdag avond slapen zij viel van de en met de lamp in de hand deze brak e het vuur meê en de vrouw werd levend verbrand.In het slachthuis van Cureghem werd zekere Vandersmissen, 43 jaar oud en vader van 6 kinderen, door een stier doodge- steken.—Mad. Ru wet, echtgenoote van den gemeenteontvanger van Biistain werd vrij dag avond door een onbekende aangevallen en met dolksteken doorkerfd. De ongeluk kige is dinsdag gestorven. SPORT. Union Cycliste Poperinghoise. Zondag laatst had de snelheidskoers plaats, gegeven door de maatschappij Union Cy cliste Poperinghoise langs de Abeele-kals. Het feest heeft veel volk aangetrokken en is ook wel afgeloopen. Eenige kleine onge vallen van rijders die omtuimelden grepen plaats, maar niets van erg. Een rijder werd nog al erg gekwetst, M. Dejonghe van Re- ninghelst, maar den ievérigen ambulan cier M. A. Deneire, was er rap bij en bracht hem de beste zorgen toe. Ziehier den uitslag der koers: De zes prijzen voor de koers gegeven aan de leden der maatschappij zijn toegekend geweest aan 1. Camerlynck J., Reninghelst; 2. Cappoen, Locre3. Marquis Flor.. Reninghelst; 4. Decadt Alidor, Poperinghe; 5. Salomé Ju- lien, id; 6. Pouseele Nestor, id. Koers voor vreemde en leden Eerste serie 1. Wildermeersch, Dickebusch 2. Mahieu, Locre. Tweede serie: 1. Bourgeois, Yper2. Dejonghe, Reninghelst, (Bosseboom). Derde serie 1Rousquens, Dickebusch 2. Dumortier, id. Repêchage 1. Dejonghe 2. Mahieu. Finale 1. Bourgeois 2. Wildermeersch 3. Dejonghe. M. Vanhee van Rousselaere, die voorzeker een der beste rijders was, is nabij Abeele door een hond, die in de wielen sprong, van zijn velo geworpen en in de onmogelijkheid gesteld geweest voort te rijden. Volgens wij vernemen zal, tijdens de doortocht in onze stad der rijders Parijs- Moorslede, op zondag 13n dezer, de orde op den doortocht gehandhaafd worden door de leden van den Velo-Club, bijgestaan door de politie, 't Is aan den kapitein der maatschap pij, M. Maurice Desquand te danken, dat de groote koers alhier zal voorbijtrekken 't is hij die in persoon M. Bonte van Moor slede gaan spreken is, en hem overhaald heeft om de koersmannen alhier te doen rijden in plaats van langs Belle, Locre. De commissie der Maatschappij is ook van zin eene premie toe te staan aan den rijder van Parijs-Moorslede die hier yoorbij rijdt en den eersten uit de prijzen zal vallen. Luik-Bastenaken en terug 235 km. Op Zondag 30 Oogst. Liefhebbers. 1. André Trousselier, Parijs; 2. Alfons Lau- wers, Leuven, op vijf lengten3. Dubois 4. Vanden Berghe, Rousselaere; 5. Verbist, Leuven; 6.Dhaen, Leuven; 7. Lasson.Luik; 8. Théralle, Ayeueux; 9. Kops, Dolhem10. Bettens, Brussel. Toeristen (126 km.) 1. De Roeck2. Mos- heux; 3. Bouaumy; 4. Damblet; 5. Jans; 6. Turquin; 7. Groonen; 8. Duchatel; 9. Wiame; 10. Lonerée. Velokoers Gent-Oostende, Het ver trek werd zondag ten 3 ure gegeven te Gent, op den steenweg van Mariakerke. Er waren 73 ingeschrevenen, maar slechts 69 waren opgekomen. Officieele uitslag 1 2 en 3. Hendrickx en Bruynooghe van Thourout, en Julien Tuyten, van Oostende, ten 5 u. 32; 4 en 5. De Visschere, van Oostende en Dauwe van Middelkerke; 6. Verwulst, van Brugge; 7. Devetter, van Gent8. Bobie, van Gent 9. Van Reybroeck, van Maldeghem. Kampioenschap van België op baan, (100 km.) Zondag werd te Keumiée het kampioenschap van België op baan, 100 km. voor beroepsrijders gereden. Er was buiten gewoon veel volk. Ziehier de officieele uitslag dier belangrijke koers1. Frans Verstraeten, van St-Lambrechts-Woluwe, in 3 uren 25 minuten 44 sec. 2/5; 2. Cyriel Van Houwaert, op 2 lengten;3. Colsaet; 4. Plateau; 5. Dewaide; 6. Catteau. Er waren 23 deelnemers. De 50 eerste kilometers was Van Houwaert aan 't hoofdhij heeft ze af gelegd in 1 uur 38 min. Frans Verstraeten was reeds verleden jaar kampioen van Bel gië in dezelfde koers. Hij behoudt dus zijn titel. In Duitschland. Doodelijk ongeluk bij een velokoers.Zondag bij de velokoers voor den grooten prijs der Rhijnprovincie, te Dusseldorf, is een erg ongeluk gebeurd. M. Schwarz, van Berlijn, reed met zijne motocyclet als gangmaker voor den wereld kampioen Ryser, toen eensklaps, in de volle vaart, de band van zijn achterwiel sprong. Hij stuikte op den grond en ook Ryser viel neer. Schwarz bleef bedwelmd ten gronde liggen, en werd overreden door de motocy clet van M. Giinther, van Keulen, die hem volgde; hij bleef op den slag dood. Ryser was ter zij geslingerd geweest en bekwam slechts lichte wonden aan het hoofd. Giin ther vloog tegen de omheining en werd aan de linkerknie gekwetst. De Velokoers werd onmiddelijk onderbroken. Koers Parijs-Moorslede. De koers Parijs-Moorslede, die aangekondigd was voor 6 September, is uitgesteld tot den volgenden Zondag, 13 September, omdat den 6 September te Parijs de 24 urenkoers, Bol d'Or, plaats heeft, waaraan talrijke beroepsrijders deel nemen. De weg door de rijders te volgen is als volgt Parijs (Chatou) vertrek, kilometers Pontoise, vliegende kontrool, 25 Beauvais, vaste 75 Poix, vliegende 118 Abbeville, vaste 160 Iiesdin, vliegende 197 St-Omer, vaste 247 Cassel, 268 Steenvoorde, 275 Abeele, (belg. front.) kontrool, 282 Poperinghe, 287,500 Vlamertinghe, 293,500 Yper, vliegende ko.ntrool, 298,500 Zonnebeke, 306 Moorslede, 314 1 kilometer in den velodroom, 315 In afwachting der aankomst der rijders, zullen er in den velodroom koersen gegeven worden 1. Snelheidskoers voor liefhebbers, 1000 meterskunstvoorwerpen eener waarde van 50, 30, 20 en 10 fr. 2. Koers voor Dames25,20,15,10 en 5fr. 3. Koers voor motocycletten50, 30, 20 fr. Ounloop der Zeekust, ingericht door het Brugsch Handelsbladmet de medewerking van Het Sportblad, op 20 September 1908. 1.—Liefhebbers (le reeks), die reeds le, 2e en 3e prijzen behaalden. 2. Liefhebbers (2e reeks Toeristen inbe grepen.) 3.Beginnelingen tot 16 jaar. De prijzen bestaan uit rijwielen en kunst voorwerpen. Alsmede eene prachtige Eere- schaal, vriendelijk geschonken door den Weled. Heer Bon Ruzette, Gouverneur van West-Vlaanderen. Inschrijvingen worden aanvaard ten bu- reele van hetBrugsch Handelsblad. Alsook te Antwerpen in het bureel van Het Sport blad, Moretuslei, 60. Inleg 1 fr. Het bedrag mag in postzegels gezonden worden. De af te leggen weg: Brugge naar Blanken berghe—Oostende— GhistelBrugge. Vertrek om 3 uren aan de Ezelpoort. Aankomst aan de Katelijnepoort. van 30 Oogst tot 6 September. Geboorten. Laura Dobbelaere, d. v. Achille en Emma Monteine.René Bossaert z. v. Julien en Catharina Verbeke.Maria Paesschesoone, d. v. Ilonoré en Maria Hauspie. André Iluys, z. v. Canaille en Rachel Merlevede. Maria Breeinersch, d. v. Jules en Maria Desmytter. Overlijdens.— Vanhee Joseph, 15 maan den, Meessenstraat. Venet Maurice, 4 maanden, Wijk J.Coppejans Thomas, 13 jaar, gehuisvest te Brugge.Olivier Aima- ble, 65 jaar, landbouwer, weduwaar van Rosalie Bafcop en echtgenoot van Amelie Delmaere, Wijk L. Malbrancke Maria, 10 dagen, Wijk C. Debyser Victorine, 20 jaar, kantwerkster, ongehuwd Tien Gebo denstraat. Huwelijksbeloften. Achille Cuvelier, fabriekwerker te Neer-Waasten met Leon- tine Yandersype, kantwerkster te Renin- helst, voorgaandelijk te Poperinghe. Geboorten. Camilla en Aline Develter, dochters van Camille en Félicie Biebauw. Joanna Dewaele, d. v. Jerome en Louise Deloz. Leon Samyn, z. v. Louis en Irma Missiaen. Magdalena Vienne, d. v. Jules en Euphrasie Baroo. Joseph Vereyck, z. v. Remy en Eiodie Dequeker. Germaine Gruwez, d. v. Karolus en Eugenia Sohier. André Blomme, z. v. Hector en Elisa Ghyselen. Germaine Brutsaert, d. v. René en Euphrasie Verbrigghe. Maria Lebleu, d. v. Richard en Lucia Notebaert. Agnes Ducorney, d. v. Seraphin en Seraphine De- koninck. Overlijdens. Corbeau Seraphin, 73 j., echtgenoot van Philomene Dusoir. Sagon Rosalie, 64 jaar, echtgenoote van Pieter- Francis Corbeau. Debacker Abel, 10 m., zoon van Octave en Elodie Cossey. Huwelijkensbeloften.Leonardus Minne tolbeambte te Rousbrugge met Maria Dar ras, strijkster te Leysele.André Provoost, landbouwer te Watou met Rachel Blomme, dienstmeid te Watou. van 30 Juli tot 2 September. Geboorten. Persoone Magdalena. Queldry Romanus. Lampaert Gaston. Bouckenhove Blanca. Vasseur Julia. Overlijdens.Delanghe Nathalie, 72 j. Catteeuw Sophie, weduwe van Henri De- meulenaere, 69 jaar. Karei Bouckenhove, weduwaar van Catharina Graefschepe, 88 j. Huwelijksbeloften. Renatus Fion, met Mathilde 'Rosseel. Huwelijken. Juliaan Kinoo met Elodie Breemeersch. van 31 Juli tot 3 September. Geboorten. Maerten Gerard. Lievois Daniël.Annothé Blanca.Boeket Gaston. Van Eecke André.Dekiere David.Decos- ter André.Decock Irma. Overlijdens.Lucie Decrock, 50 jaar. Eudoxie Fouttrein, 62 jaar, weduwe van Emile Truwant.Maurice Vanhove, 8VI m. Ida Ackaert, 19 jaar.Margarita Stever- lynck, 22 maanden. Huwelijken. Louis Quetstroey met Eu genie Ollevier, beide te Watou.Achille Outtier met Elisa Plancke, beide te Watou. André Provoost van Watou met Rachel Blomme van Beveren. Camille Merlevede, douanier te Ploegsteert met Elisa Verbrugge naaister te Watou. In den Lijster, bij René Thoris, Crombeke-kalsiede. bij Arsène Gantois, Westvleteren-kalsiede. In de nieuwe Lelie, weg. 5 kilos, gegeven door Jules Denaut, bij Franqois Verwaerde, Casselstraat. De Programmen of Kaarten van fees ten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. GAMBOLLING. Poperinghe.Op Zondag 13 September gegeven door De Valérianen ter herberg Het Volkslusthof bij Achille Berat. 30 fr. prijzen en een schoonen haas. Inschrij ving van 1 tot 3 uren. Inleg fr. 0,65 voor 2 bollen. FLESSCHESCHIETINGEN. Proven. Op Zondag 13 September, groote stilhangende en vliegende Flessche- schieting, ter herberg Canada bij Sera phin Veniere (bij de Lovie.) Inschrijving van 2 tot 2 V> ure. Poperinghe.Op Zondag 27 September, groote stilhangende en vliegende Flessche- schieting In den Oosthoek bij Jerome Chaerle, Elverdinghe-kalsiede. Inschrij ving van 2 tot 2 1)2 ure. ALLERHANDE VOLKSVERMAKEN. Watou.S'-Jan-ter-Biezen.Ter her berg Den groenen Spriet" bij C. Woutters- Hautekeur. Op Zondag 20 September, om 3 ure Tuinbolling 10 fr. prijzen. Om 4 ureSnelheidskoers voor hondemobilen. Om5 ureGroote Gymnastiekfeest's avonds Prachtig Vuurwerk. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 27 September gegeven door de Maatschappij Willem- Teil Begin om 2 1)4 ure. 260 fr. prijzen. Oppervogel 40 fr. Inleg 7,50 fr.terug 6 fr. Gewone voorwaarden. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Nuremberg 2 September. Markt be stendiger. Marktwaar le kwaliteit 60 fr. 2e kwaliteit 40 - 50 fr. Hallertau 70 - 85 fr. Spalt 90 fr. Er is veel vraag naar goede pro- dukten van gelijk welke herkomst. Londen 31 Augustus. Markt kalm. le kwaliteit 45 - 70 fr. 2e kwaliteit 35 fr.; de verhandelingen gaan niet vlot. Brussel 2 September. Markt prijshou dend. Poperinghe (Stadslood) 25-26 fr. Aalst (8 merken) 27 1/2- 28 fr. Weinig beweging. Aalst 2 September. Handel kalm. Zaterdag waren er reeds 15 kleine balen ter markt; ze werden verkocht aan 30-47 1/2 f. volgens kwaliteit. Poperinghe 4 September. Markt vast. Stad: koopers, 26 fr., verkoopers 27 1/2fr.; dorp 20 - 22 fr. De planters zijn zeer terug houdend, in onzekerheid zijnde over den hopoogst, zoowel voor hoeveelheid als voor hoedanigheid. Het is zeer warm, drinken wij goeden kouden koffie, die kan gemaakt worden door de suikerij der Trappisten Vincart. 't Is de meest ververschende drank. Dépöt bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. WETTELIJKE BESLUITEN M. Ulens, ontvanger der rechtstreeksche belastingen en douanen te Poperinghe, wordt in dezelfde hoedanigheid benoemd te St-Ni- klaas; hij wordt vervangen door M. Van Hoeck, ontvanger te Drongen. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste t Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt isengeene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. Per occasie 4 Velos aan 35 - 50 - 60 - 65 fr. bij Emile Pattou-Clarys, Yperstraat Po peringhe. NZLeng-eling-en. Ook al een licht.Overlijd zat Sus Stok kers in 't Leeuwken met de kaart te spe len, maar de lamp brandde zoo leeg dat de man al twee maal een zot voor eenen heer had genomen.Bazin riep de spuiter op ze ker oogenblik, ge moest eens een sulfertjen aansteken. Waarom, Sus, vroeg de weer- din, gij rookt toch niet.'t Is waar bazin, sprak de kaarter, maar 't is om te zien of de lamp nog brandt. Poperinghe, markt van den 4 Sept. Tarwe heet. 15,70-Rogge 13,80-Haver 8,00 Aardappelen, 100 k. 8,75-Boter de kil. 3,00 Eieren de 26, 2,70 fr. Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2 v* peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich tebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden Velo. 3. Een onlangs nieuwen Violon met kas. 4. Een goeden koperen Trommel. 5. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goe den staat. 6. Een goede zware Jachtstove met oven en toebehoorten. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Een groot en een klein bad met de viering erbij alsook eene kindervoiture, bij René Devos-Deschodt, Boescbeepstr., Poperinghe. Schoonen winkeltoog en dubbel-pupiter kun nende dienen voor Notaris, enz., bij Jules Terstond te pachten Schoone groote Herberg met hof en boltrA Am pare Guillaum- Tcll, gelegen te Poperinghe langs de Elverdingsche steenweg, aan geheel genadi- gen prijs. Inlichtingen te bekomen bij Pyck Henri en bij Pyck- Vercruysse, Brouwer. De herberg In de Zoutziederij, in de Hondstraat, Poperinghe, - schikkende voor allen handel of stiel uit te oefenen. - Zich te begeven bij M. Emile Gantois, brou wer, Pries terstraat, Poperinghe. NWoiMlen gevi-HSig'd Terstond in Poperinghe, goede meid kun nende burger keuken, 25 fr. te maande. Inlichtingen ten buroele van 't blad. Voor huis in stad goede meid, goed keu ken kennende. Goed loon. Inlichtingen ten bureele dezer. 't Is in de kloefkapperij van Louis Defever bijgenaamd Louis Kloeffe,Watoustraat, 46, Poperinghe, dat men ten allen tijde kan krijgen alle slach van kloeffen in alle kleuren voor mans, vrouwen en kinders, in iepen, wilgen, beuken en populieren hout aan zeer genadige prijzen. Ik ben ook voorzien van een schoon as sortiment Rlodekloeffen en Kloefleers. Watoustraat, nr 46, POPERINGHE. De H«o«Bc Laars huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Noordstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Aangemoedigd door den bijval welke de AA L POM PE1\door mij' op 't nieuw systeem hersteld, overal genieten, en, op aanvraag van verscheidene landbouwers die in bezit zijn van eene ijzeren pomp in geute heb ik eene proef gedaan om deze ook op 't nieuw systeem te stellen en ben er opper best in geiukt. Wilt gij dus uwe Aaipoinp, 't is gelijk hoe zij gemaakt is, op 't nieuw systeem her steld hebben, begeeft U bij VEURNESTRAAT, POPERINGHE. Eenige uitvinder van dit systeem. (weigert in uw voordeel alle namaaksels.) Mijne werkhuizen zijn overgebracht van nr 64 naar nr 85 derzelfde straat. Zij zijn derwijze geschikt dat alle herstel lingen er kunnen gedaan worden en dat men er zich alle landbouwmachienen kan verschaffen. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouioen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugheer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize begeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijn verzorgd werk, het vertrouwen en de voorkeur van eenieder te genieten. 73, Veurnestraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75 fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. bij ;Groote Markt, Poperinghe. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostuum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stoffiën vanjalle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdens vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. bij de Weda D© Rynck, Gasthuisstraat, Gouden Medalie ie Oostende in 1888, Zilveren Medalie te Brussel in 1888 en Gouden Medalie te Tunis in 1889. Volledige en zekere genezing in weinigen tijd van Sciatiek, Flerecijn, Rumatiek, Len- denzeer, enz. door het gebruik der POIL DE BBETAGNE. anti-rumatische Wol, gebreveteerd voort brengsel, gemakke- s, lijk middel en jaanbevolen door al de geneesheeren. A Igemeenen depot voor alle landen. ELISA VAN IIOUTRYVE, 72-74, Scheepsdaelelaan, te Brugge. Zij is ook voorzien van gebreveteerde Breisaaietle Poil de Bretagne, voor Cale- Qons, Kousen, Slaaplijven, enz. Te bekomen bij Sansen-Decorte, Poperinghe geneest oogenblikkelijk en Ivoor altijd.Prijs f f. 56 Apot. Canivet, Doomijk. ÏApot. Monteyne, Poperinghe. Oud Huis van vertrouwen gehouden door de NnnpHctpjuit 1R Alle slag van beste Bottinen Werkschoe nen voor Heeren, Da- men en Kinderen. Alle fatsftenen wor den in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. perStuk: 75 ets. in Poperinghe, bij BIJ Yperstraat, POPERINGHE, KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- lenextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwartalle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. Mairasseii in sehaapwoi, voor 2 personen met of zonder erin, vanaf'65, 76, 86, 06, 95 fr. Specialiteit van schaapwol, aan fr. 2,80, 3,65,3,85,4 en 4,25 de kilo. MaO'assen in iloeonwol, voor 2 personen aan fr. 26, 25, 36, 35 en 46 fr. Bijzonderheid van floconwol, uitne mend zacht, niet knollend, proper en gezond, kan erwasschen worden gelijk schaapwol fr. 1,00 1,25, 1,50, 1,70, 1,90 de kilo, enz. MairnHsen in konijnliaar, voor2 personen gezuiverd metmachien.in de ondercouverte, aan 22 en 24 fr. met de bovencouverte, aan 28 en 36,56 fr. van Bijzonderere verkoop voor jonge trouwers en scholieren.Leveringen door gansch het land.Zend stalen op aanvraag. I\ 'T ttltOOT.LY 'T KLEIN «DE STElt» 29 TELEFOON 29 SODA NITRAAT Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4