HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. EEN WOONHUIS MEUBELEN ItflpBOUWBEMflGEN. BlUTEfUiflJiDSGtf fHEÖttlS. NIEUWS UIT BEIiGIE. ZONDAG 27 September igo8. Vierde Jaar.Nr 44 Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Notaris VANCAYSEELE, TE RENINGHELST, No taris CA SSIBJ? S Uit ter hand te koop Openbare Verkooping TE POPERINGHE. Maandag 5 October 1908, 5 Centiemen, ANNONCEN Den drukregel 40 c. Herhaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Wekelijksche Almanak.September. =October. Zon op. Zon onder. Openbare Verkooping Op Maandag 28 September, Beestialen 3 goede bekalfde melkkoeien. Vruchten 33 aren aardappels, 11 aren peerdeboonen, 1200 hoppepersen, 6000 kilos Tarwen en haveren strooi. Voiture en Monturing voor muil of voiture- peerd. Landbouwersalaam, Menagiegerief 0p Woensdag 30 September 1908, Openbare Verkooping dienstig voor WINKEL TE POPERINGHE. Uit oorzaak van vertrek. van bestaande namentlijk in Klagen zonder nood. Luizenvangers in de legnesten. Hoe moet men melken AlgemeenVerbond derPoperingsche Hopgilden. TENTOONSTELLINGEN VAN HOP IN 1908. Wedstrijd voor't Middelb. Onderwijs Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. BERICHT. Het Bestuur. De zes uren koers. Zondag, door een worden ingelijfd PQPERINGHENMR Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. 27 s. Cosmas en Damiaan, Florentinus, 5 ure 37 min. 5 ure 30 28 s. Wencelas, Livyne, 5 39 5 28 29 s. Michaël, Ludwyn, Euphonia, 5 40 5 26 30 s. Jeroom, Celestina, 5 42 5 24 1 s. Remi, Bavo, Piat, Coralia, 5 44 5 21 2 H. Engel-Bewaarder, Leodegaard, 5 46 5 18 3 s. Gilbertus, Geeraert, Maximiliaan. 5 47 5 16 Donderdag 3 September, ten 8 ure 31 minuten 's avonds. Donderdag 10 September, ten 12 ure 23 minuten 's namiddags, Donderdag 17 September, ten 10 ure 33 minuten 's morgens Vrijdag 25 September, ten 2 ure 59 minuten 's namiddags STUDIE VAN DEN TE RENINGHELST. om 12 1)2 ure namiddag ter hofstede gebruikt door MrCyr. Beddeleem, bij d'herberg Het Hooghof Tijd van betaling voor de koopen boven de 20 franken, mits goede borg, den 10n penning en de bespreken comptant te vol doen in handen van voornoemden Notaris. KANTOOR VAN DEN TE POPERINGHE, om een uur namiddag te Poperinghe, bij d'herberg DE STER langs de Elverdinghe- en Ypersteenweg, ter hofstede gebruikt door de We Vancayseele- Vanspranghe, als napachtster van de Kinders Yancayseele. VAN Voiture met harnasseuring, landsalaam, keukengerief, 4000 hommelpersen, 9 bekalf de koeien, 4 goede veerzekalvers en een goed stierekalf, 1 hectare 10 aren aardappe len in koopen verdeeld. Op gewonen tijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr. mits goede en wel bekende borg d'andere koopenlOn pen ning en bespreken gereed betaalbaar. gelegen in de Gasthuisstraat, Nr 34, £root 1 are centiaren. Voor inlichtingen zich te wenden bij Con stant Sansen, Noordstraatte Poperinghe. om 2 uren namiddag Gasthuisstraat, nr 33, 2 ronde tafels, 3 vierkante tafels, lange tafel, 7 notelaren stoelen, 6 gebourreerae stoelen in accajou, commode in eiken hout met 4 schuiven, ledekant in accajou, andere ledekant, ijzeren bed alle drie met res sortnaaimachien (Columbia), waschma- chien, salonstove genaamd Jupiter 2 an dere stoven, schoone suspentie (9 bougien), keukengerief en andere mobilaire voorwer pen. Met gereed geld en verhoog van 10 °/0 voor hosten. Door 't ambt van den Deur waarder VIJYLSTEKE. Zeiium achtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Het leven is eene leerschool van geduld, want ons geduld wordt onophoudelijk op de proef gesteld. De wereld is een onmeetbare Calvarieberg, overal metkruissen beplant. De gevolgtrekking van al die beproevingen wel ke wij niet kunnen ontvluchten, is Maar geduld hebben klagen kan toch niet baten. Niettemin, daar is niets minder opde wereld dan geduld. Droevig is het, velen die lang reeds in de leerschool van het geduld door brachten, nog te hooren klagen en morren. Velen kwellen zich met het verleden. Zij kermen omdat zij door onvoorzichtigheid, domheid, enz. zelf oorzaak zijn geweest van ongeval, schade. Daar komen zij altijd nog op terug, zagen en malen daarover, zonder einde. Kon ik nog maar eens hertrouwen. Was ik nog eens jongHad ik toch dat stuk land gekocht of verkochtHad ik daar aardappe len geplant, of koren gezaaid! Had ik die koei toch maar zoo vroeg niet verkocht Had ik mij toch voor die zaak met mijn ge- buur Jau t'akkoord gesteld Wat baat dat al? Denkt: wat voorbij is, E voorbij. Gedane zakeii hebben geenei» terugkeer. En herstelt den misslag, zooveel mogelijk, zonder achteruitzien. Trekt er eene les uit, veeleer dan verdriet. Velen kwellen zich met het tegenwoordige. Zij kermen over een tijdverlies, over tegen spoed in landbouw, in eene onderneming op stal. Ofwel zij zingen een onverdraaglijk treurmuziek over hunnen tand-, hoofd- of schouderpijn. Of zij klagen over hunnen stand. Zij zouden beter doen met te denkendat is goed om onze schuld voor 't ander leven te betalen wij hebben nog al meer verdiend anderen worden nog al harder beproefd daarbij, dat zal ons later in den hemel ruim schoots vergoed worden. Velen kwellen zich met zaken die mis schien nooit zullen komen, en vergallen alzoo hunne levensdagen. Bij voorbeeld Ach als mijnen man eens vóór mij stierf Hoe zou 't later met mij gaan, als ik oud wordtMijn huis moest eens afbranden Wel, doe uw best om alles zoowel te rege len als mogelijk eerst gij kunt in alles voor de toekomst verzekeren. Voor 'tsterven van een of ander hebt gij de levensverzekering. Voor uwen ouden dag, hebt gij de pensioen kas. Voor uw huis hebt gij de brandver zekering. Voor uwe koe hebt gij de veeverzekering. Maakt daar gebruik van om u gerust te stellen berust u voor 't ove rige op Gods vaderlijke Voorzienigheid. Geen zorgen voor morgen.Ieder dag heeft genoeg met zijn eigen leed. Vele hoenderkweekers bezigen porcelein- eiers voor nesteiers. Doch slechts weinigen is het bekend, dat de eiers wonderwel schik ken om 't ongedierte, dat altijd min of meer talrijk in de nesten aanwezig is, te vangen. Daartoe moet men zulke porceleineiers ne men, waar eene opening toegang geeft naar de binnenholte reeds vele zulke zijn in den handel te krijgen. Door die openingen sluipen de luizen en andere ongedierten naar binnen, waar zij eenen voortreffelijken sluiphoek vinden. Alle twee of drie dagen worden die eiers in kokende water gelegd, waar de bloedzuipers hunnen laatsten adem uitblazen. Terzelfder tijde kan men eens de eiers was- schen, waardoor de aantrekkingskracht op de leg-hen merkelijk grooter is. Bij het melken der koeien kan men vijf ten honderd meer melk bekomen als men zich steeds aan de volgende regels houdt 1° Men drijve de koeien nooit snel van of naar de weide2° Men melke nauwkeurig- lijk steeds op hetzelfde tijdstip; 3e Men weze, bijzonder op het melkuur, zeer vriendelijk jegens de koe4° Als men aan het melken is, zoo doe men dit zoo snel en zoo zindelijk mogelijk 5° Men spreke of denke niet over andere zaken bij dit werk6° Men streele de koe, spreke haar zeer vriendelijk toe, als men bij haar komt en weder weggaat; hoe vertrouwlijker men is, des te beter vloeit de melk. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly 1 Weigert namaaksels. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen I. Plaatselijke tentoonstellingen voor de leden van elke hopbond. Poperinghe-stad, van Vrijdag 2 tót Zondag 4 October. Crombeke, Zondag Elverdinghe, Proven, Westouter, Watou, Maandag 5 Vlamertinghe, Dinsdag II. Gewestelijke tentoonstelling voor keur- hoppen van de verschillende bonden, van Vrijdag 9 tot Zondag 11 October, te Pope ringhe. Frankrijk.Grootebrandrampen.— Zondag namiddag is een depot van de kar tonfabriek van M. Joseph Clabaut, te Mar quette bij Rijssel, door brand vernield ge weest. De schade bedraagt 300,000 franken. Alles is verzekerd. Zondag voormiddag zijn de groote ma gazijnen van nieuwigheden La Ville de St-Denyste Parijs, gansch opgebrand. Schade 20 miljoen. Zondag avond rond 7 ure, is er ten ge volge eener ontploffing, toegeschreven aan eene uitstraling van electriciteit, brand ont staan in het middentelefoonbureel van de rue du Louvre, te Parijs. Ten 10 ure stond gansch het reusachtig gebouw in laaie vlam, en aan blusschen viel er niet te denken. Men rekent de schade, de vernielde toestellen in begrepen, op 30 miljoen franken. Door den brand zijn 25,000 geabonneerden, voor min of meer langen tijd, van alle telefoonverkeer beroofd. Ramp op het fransch schoolschip 14 dooden. Aan boord van het school schip Latouche-Trèville ter reede van Toulon, is dinsdag tijdens de oefeningen, een kanon gesprongen. 13 Kanonniers werden op den slag gedood en hunne onkenlijke lij ken in stukken opgeraapt2 waren erg ge kwetst en een ervan is reeds overleden. Deze nieuwe ramp heeft eene groote versla genheid onder de fransche zeevaart teweeg gebracht. Portugal. Stieren op hol.— Zondag namiddag moest te Noïta een groot stieren gevecht plaats hebben. Twee duizend toe schouwers wachtten in de renbaan. Opeens opende een kwaadwillige persoon de kooi waar 22 jonge stieren in opgesloten waren. Deze ontsnapten en stormden tusschen de menigte, die verschrikt de vlucht nam, door de stieren op straat achtervolgd. De troepen werden ontboden en konnen 15 stieren dood schieten men is er niet in gelukt de andere te vangen. Zeven personen werden door ude dieren gedood en veertig gekwetst. Clioloragcvaar. De Cholera is in Rusland uitgebarsten en zet zijnen akeligen weg rap voort. Verleden week hebben zich, te St-Peters- burg en voorgeborchten, 1456 gevallen van cholera voorgedaan, waarvan 439 met doo- delijken afloop, tegen 197 gevallen met 53 overlijdens, de vorige week. Sedert het ontstaan der ziekte, t. t. z., se dert 6 sept., stelde men 1653 gevallen vast, waarvan 491 met doodelijken afloop. Zondag stelde men 400 gevallen vast met 142 sterfgevallen. Maandag was de stad beplakt met aflichen dragende voor opschriftdrinkt geen onge kookt water. Dinsdag stelde men te St-Petersburg 417 nieuwe gevallen vast, waarvan 176 met doodelijken afloop. Donderdag waren er 308 gevallen van cholera, waarvan 116 met doodelijken afloop. De besmettelijke ziekte woedt nu in al de wij ken van stad. Tusschen de soldaten van het garnizoen zijn er 400 zieken. De onrust neemt toe. De fruitkooplieden verkoopen niet meer. De gasthuizen van St-Petersburg liggen vol choleralijders. Het stedelijk bestuur heeft besloten al de gemeente scholen voor zes we ken te sluiten, de leerlingen naar huis te zenden en de schoolgebouwen te veranderen in verpleegzalen voor de zieken die door de cholera aangetast zijn. De regeeringen aller landen nemen voor zorgen. De reizigers uit Rusland worden aan de grenzen onderzocht en hun goed ontsmet. Daar men van Rusland naar België niet kan komen zonder door andere landen te reizen, werken die andere landen voor ons. Al dien kant mogen wij gerust zijn. Niettemin heeft het bestuur der Belgische Staatsspoorwegen maatregelen voorgeschreven tegen alle voor val. Maar 't is al den kant der zee, Ant werpen, Oostende, Gent, Zee-Brugge, dat de vijand zou kunnen binnendringen. Op een engelsche stoomboot woensdag uit Rusland te Viburg (Finland) aangekomen, waren den kapitein en negen matrozen van de cholera aangetast, het schip werd aan stonds in quarantaine gelegd. Niemand mocht er bij of omtrent. Geen een schip uit Rusland mag in eene belgische have aanlanden indien het niet eerst nauwkeurig door eenen geneesheer onderzocht en ontsmet is. Men weet dat de cholera enkel voortgezet wordt door een leveling of microob, die Koch reeds in 1883 ontdekt heeft. Die leve ling zet zich door het water voort en de uit werpsels der choleralijders besmetten dit water. Dus is het goed, vooral in het Vlaamsche land, dat met gezond drinbaar water bedeeld is, het water te koken en dit voor alle ge bruik; spijzen, wasschen, reinigen, enz. Hét is ook noodig dat men ongekookt fruit en groenten streng were. Vooral hoeft men de woonhuizen, kleede ren, beddegoed en keukengerief rein te houden. Reinheid en ontsmetting zijn machtige middelen tegen cholera, typhus en pokken. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Vereenigde-Stateii. - Schrikkelijke Zeeramp. Het Amerikaansch zeilschip Star of Bengale toehoorende aan de maatschappij Alaska is met man en muis vergaan. Er waren 137 personen aan boord, matrozen en reizigers. Het schip is vergaan tijdens een schrikkelijken storm, in het zicht van 'teiland Coronation, op de kust van Alaska, Alleen 27 mannen zijn aan wal ge haakt. Al de anderen zijn verdronken. Hüwelifk'snieuwsjes. Eén record in de snelheid waarmee een huwelijk ge sloten werd heeft zekere juffer Estella Mayers Snacks, uit Philadelphia, bereikt. Zij kwam te 4 ure namiddag in deze stad aan uit Atlantic City. Bij het verlaten van den trein verloor zij haar porte-monnaie en een heer op het perron, M. Mac Gregor, raapte hem op en reikte hem haar over met eene galante buiging. Zij dankte, werd rood, beide zagen elkander aan, en er ontstond een gesprek. Tien minuten na 4 ure begon men van trouwen te spreken, een kwart na vieren deed Mac Gregor in de vereischten vorm zijne aanvraag en werd aanstonds aangenomen. Zonder tijdverlies ging men op zoek naar eenen geestelijke, men tele foneerde naar den burgerlijken stand schafte zich aanstonds getuigen aan en te 5 ure 35, na 80 minuten verloofd te zijn geweest, was het huwelijk gesloten en het jonge paar ging aanstonds op huwelijksreis. Niet alle dochters van Uncle Sam echter geraken zoo gemakkelijk getrouwd. De jonge dames van Planfield, bij voorbeeld, verkeeren in treurige omstandigheden, want in het stadje staat het zeer slecht met de huwelijkskansen. Seder veertien maanden heeft geen enkele een huwelijks voorstel ontvangen en daarom hebben zij nu eene trouwprocessie ingericht om de jonge lingen van Planfield aan te moedigen. Met groote vlaggen voorop trokken nagenoeg honderd jonge dochters door de straten, en op de banieren kon men allerlei beteekenis- volle opschriften lezen, welke de goede in zichten en de edele voornemens der trouw lustigen uitdrukten. O God, geef mij een man las men op de eene vlag. Ik zal steeds uwe knoppen aan naaien stond er op eene andere. Verder las men Vraag mijne hand aan mijn vader en ik zal voor uwe kousen zorgen Die schoone betooging schijnt evenwel haar doel gemist te hebben, want de jonge hoeren, zoo meldt men, vonden den stoet meer amuzant dan overtuigend, en zij waren har teloos genoeg om hunne toekomstige huis vrouwen uit te lachen. Want eens toch zullen ook de jongelingen van Planfield tot het huwelijk besluiten. Het sell ij nt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Vervolg De Moniteur Beige heeft de laatste uitslagen van den algemeenen wedstrijd voor het Middelbaar Onderwijs kenbaar gemaakt. Het Bisschoppelijk College heeft nog eens schoone uitslagen behaalt. Rhetorica. In Vlaamsche taal 142 me dedingers Jerome Priem bekomt 55, Oswald Doucy 51, Joseph Lebbe en Daniël Liefooghe 50 punten. In Duitsche taal124 mededingers Da niel Liefooghe behaalt 62 punten, dat is de zevende plaats; Oswald Doucy 61, Florent Delanote 54, Joseph Lebbe 51, Albert Brut- saert en Jerome Priem 50. Onze beste gelukwensc'nen aan al de me dedingende leerlingen, zij hebben waarlijk de goede faam van ons College in stand gehouden. STADSNIEUWS. Aanhoudingen. Deze week zijn door de politie en de gendarmen eenige dronkaards en landloopers aangehouden ge weest, allen vreemde plukkers. De hoppepluk is zoo goed als gedaan. Eenige landbouwers hebben hunne laatste hop niet geplukt omdat zij het niet meer weerd was. Bijna al de vreemdelingen zijn vertrokken. De pluk is dit jaar geheel rustig afgeloopen. Arm gebroken.Dinsdag laatst ging Cyriel Verstraete, herbergier in de Vlaming straat, naar zijn duivenhok toen hij opeens door de ladder viel met het ongelukkig ge volg dat hij een arm gebroken en de schou der ontwricht werd. Snoek's Almanak voor het jaar 1909 is te verkrijgen ter drukkerij van De Poperinghenaar. Aan de Bieënlief hebbers Op Zondag 27 September om 4 ure zal er in den Katholieken Kring te Poperinghe eene voordracht gegeven worden over Bieënteelt door den landbouwleeraar Heer Knudde. Alle liefhebbers worden er uitgenoodigd. NTJ7TQ 's meer aan tegen IN I Ej 1 o Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. St Jan-ter-Biezen. Muil op hol. Donderdag namiddag kwam de muil van de We Deniere in volle vaart de Kapelle- straat ingeloopen. Ai mé Theeten, kleer maker, die het dier zag afkomen, liep buiten sprong koelbloedig het beest naar den kop en kon het doen stilhouden, alzoo alle ongelukken vermijdende. Vele hop zal alhier ook op het veld blijven. Deze week is de hoppepluk alhier overal geëindigd. Brielen. Aanranding. Logie, die met zijne vrouw van de kermis van Brielen naar Vlamertinghe terugkeerde, werd door twee kerels, met welke hij te Brielen in eene herberg eene woordenwisse ling gehad had, aangevallen. Hij kon geluk- kiglijk vluchten en keerde naar Brielen terug, naar de woning van zijn vader. Een geruimen tijd later wilde hij naar Vlamer tinghe vertrekken zijn vader vergezelde hem en ging vooraan om te zien of de baan vrij was, toen hij door dezelfde twee kerels lafïelijk aangerand werd, verscheidene ste ken in het hoofd kreeg en menigvuldige slagen op gansch het lichaam, zoodat hij bewusteloos op den grond bleef liggen. De aanranders zijn gekend. Waastcn. Moordpoging. In de herberg van Leserme, op den Touquet, ont stond zaterdag avond ruzie tusschen drie werklieden van M. Basseine, die samen geheel den dag gedronken hadden. Charles, Fouillée, 36 jaar, een dezer, ging heen en trad in de herberg Six. Pas was hij daar of Heyte, zijn gezel, kwam ook binnen en be- fon hem te verwijten. Fouillée nam een olkmes en gaf twee steken aan zijn tegen strever, welke werd getroffen in onderbuik en aan linkerschouder. De dader werd aan gehouden en te Yper opgesloten. Adinkerke. Verdronken.Uit de vaart van Veurne naar Duinkerke, op het grondgebied van Adinkerke, heeft men Don derdag het lijk opgehaald van den genaamde Cuffet, statiebediende dier gemeente. Ilarelbeke. MoordpogingEen landbouwwerkman die zondag nacht in de danszaal der herberg De Zandberg met iedereen ruzie zocht werd door den baas buiten gesteld. Hij verschool zich achter de deur en Phileman Malfait, 20 jaar, die de eerste buiten ging bekwam een schrikkelij ken messteek in de keel, waarop de land bouwwerkman de vlucht nam. Het slachtoffer alhoewel erg gekwetst, verkeerd in geen stervengevaar. Gent.Groote brand.Verleden week donderdag is brand ontstaan in de groote spinnerij Feyerik waar 650 werklieden ge bezigd worden. Er is voor 150.000fr. schade. Brussel.Moordpoging.Donderdag nacht, rond 12 ure, was een parijzenaar zekere Minnarau, op zoek naar zijne oude vriendin, Celina De R... Opeens zag de kerel uit de Wolvengracht een meisje komen. Hij liep er naar toe en bracht haar verscheidene messteken toe in het hoofd en de borst. De ongelukkige stortte gansch bebloed neer. Op haar hulpgeschreeuw kwamen eenige voor bijgangers en een politieagent toegeloopen. Minnerau stond over zijn slachtoffer gebo gen en bestatigde met ontzetting dat hij zich bedrogen had. Inderdaad, het meisje, dat vier messteken bekomen had, was Celina DeR... niet, maar een jonge naaister, mej. Laura Catton, 26 jaar, die na haar werk huiswaarts keerde. Minnarau liet zich gedwee aanhouden. Hij werd in het gevang van Sint-Gillis opge sloten. Het slachtoffer werd naar het gast huis gebracht. Hare wonden, alhoewel erg, zijn niet doodelijk. Flouges. Mijnongeluk. Dinsdag nacht had eene grauwvuurontploffing plaats in den put n° 8. Een groote instorting volg de, en drie werklieden werden onder de pui- nen begraven J. Dequévy, 26 jaar, gehuwd en vader van een kind zijn broeder Adolf, 35 jaar, vader van twee kinderen en A. Faidherbe, 51 jaar, vader van drie kinderen. Dinsdag heeft men de lijken der drie werk lieden bovengehaald. Zij waren aan verstik king overleden. Bornheiii. Erge zaak. Deze week heeft men hier eene vrouw aangehou den, die haar 60jarige gebrekkelijke man op den zolder opgesloten had, hem slechts brood en water te eten gaf en daarenboven nog da gelijks eene ferme ranseling. 't Zijn geburen die hoorden kermen die klacht ingediend hadden. Flénu. Drama. Woensdag was de vrouw van Louis Godart, 37 jaar, zekere F. Blondiau, 35 jaar, huiswaarts gekeerd, na verscheidene maanden met een anderen man in Frankrijk gewoond te hebben. Don derdag wilde zij opnieuw vertrekken, maar Godart loste een revolverschot op haar, trof haar in den buik en bracht haar nog ver scheidene messteken toe. Daarna sloot hij zich op in zijne kamer en sneed zich de keel over. De vrouw, alhoewel erg gekwetst, ver keert in geen stervensgevaar. Antwerpen.Geslikt.De twee kin dertjes der echtgenooten Verscheuren, die tijdens de afwezigheid hunner ouders met stekskens gespeeld hadden, werden in hun brandende slaapkamer dood gevonden, ver stikt door den rook. Een man verwurgt zijn kind en pleegt dan zelfmoord. Sedert een paar maanden woonden in de Burggracht nr 1, de echtgenooten Jonen met hun 5 jarig kindje. De vader was goed kleermaker en kon wel zijn brood verdienen. Soms gedroeg hij zich niet wel jegens zijne vrouw zoodat deze over eenige dagen man en kind verliet en naar Dusseldorf bij een vriend ging wonen. Daarover zeer bedroefd, had de verlatene herhaalde malen aan zijne vrouw geschreven om het echtelijk leven te hernemen, maar liep eene weigering op. Verleden week nog had zij hem gemeld dat zij verheugd was van hem te scheiden. Dit alles maakte den man mistroostig en hij gewaagde aan verschillige personen van zelfmoord te plegen. Hij berichtte dit wan hopig besluit aan zijne vrouw maar deze schreef terug... dat het goed was 'i Dan zal het mij, voegde zij er bij, geen moeite kosten om te scheiden, en ik zal alzoo in het bezit komen van mijn geliefd dochtertje Maria, die gij bij u houdt. Zondag morgend zond Jonen zijn doch tertje eene boodschap doen. Het kind kwam weldra weer en sedert dien zag men noch het meisje noch de vader weer. In den na middag werden de geburen daarover onge rust en besloten eens te gaan zien. Een koffiehuisbediende klopte op de deur, maar bekwam geen antwoord. Hij beukte dan de deur in en stond voor een verschrikkelijk schouwspel. Jonen lag op het bed uitge- stekt, met doorschoten hoofd. Nevens hem lag het lijkje van het kind, door den vader verwurgd. De revolver nog met vijf kogels geladen, vond men weer in het bed. De twee lijken werden naar het doodenhuis gebracht. Jonen, die zeker zag dat hij door de echt scheiding door de wet zou verplicht zijn het kind aan zijne vrouw te laten, wilde zulks beletten. Met zijn kind en zichzelven te dooden, zou hij zijne vrouw die hem zoo haatte, wel in het hart treffen. Die haat tusschen de echtelingen moest de dood van het kind kosten De vrouw werd per telegram verwittigd van de jammerlijke gevolgen harer licht zinnige daad. De broodbakkersbazen van Poperinghe hebben de eer aan hunne klienten te laten weten dat, gezien de aanhoudende duurte en de nieuwe stijging van de prijzen der bloeme, zij zich verplicht bevinden van te beginnen met Maandag 28 September, de prijs van het brood met 2 centiemen op te slaan. Zoolang er eenigszins mogelijkheid was hebben wij onze prijzen behouden maar op heden vinden wij ons verplicht het voorbeeld te volgen van onze vakbroeders van andere steden. Zelfs de grootste en machtigste Coöperatieven hebben reeds hunne prijzen met vier en vijf centiemen opgeslagen. Van zoohaast er daling zal zijn, zullen wij van Teerste zijn om onze prijzen er naar te schikken. SPORT.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1