UITVERKOOP KLOEFFEN D LIEVELING- BRANDVERZEKERING van POPERINGHE |YIOflCfll{EY, Poperinghe. We Justin RENIEHE-PflPIfl Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Jules Lefebvre-Vandenameele JéFörae Dehondt-Delmaere, Wetensweerdigheden. B. Van Caeyseele, Feesten en Vermakelijkheden HOPPE. Jules BEHEYT-ADRIAEN, |Geen tandpijn meerj 15 1/2 °/o nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF Delegation des Producteurs de Nitrate de Sou de du Chili pour la Belgique et la Hollande FOOTBflhLi-ChUB. ALGEMEENE VERGADERING Het blad bevat een bijvoegsel, Legons Particulières. Le^oiis de Piano. Op Zondag 27" September, HE RB ER G KERMISSEN Herbergkermis en Geit te verhollen Jaarlijksche Kermis, Combat-Boiling in de Tra, op Zondag 4" October, EERSTEE TAP. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN PROVEN. MARKTPRIJZEN. aan prijs van factuur. POPERINGHE, Xe I*»cliteii. Men vraagt Xe Koop BERICHTErV. CAMILLE CLAEYS - DONDEYNE, ONGELOOFLIJK EN TOCH WAAR. Jules DOCHY, Watoustraat, 24 Poperinghe. ARTHUR VANNIEUWENHUYZE TELEEFOOH 16. IN 'T PARADIJS. van rauwe en gebrande KOFPIES, Suikers en Siropen. timmerman en speldewerkkussen^maker. Jerome Dobbelaere= Monteine, VERANDERING YAN WOONST. In 't groot - In 't klein MARIE DEFEVER, In de Blauwe Laars. POPERINGHE (bij de Hoppeschaal) A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, Sansen-Decorte, In den Bazar, IN DE LAARS, Au Café de la Paix WAREN ..GOEDEN KOOP Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg zal zorgen. Ilpgp Let wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. onmiddelijh opneembaar. Vraagt inlichtingen,, Brochuren en Staal (kosteloos) aan de 29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndieaten. prachtig weder begunstigd, werd in den velodrom van Karreveld, te Brussel, de zes ure* koers gereden zonder gangmakers. Er waren29 deelnemers. De koers begon slechts teil ure, maar reeds van 9 ure was de velodroom gestampt vol. Juist te 11 ure werd het teeken tot het vertrek gegeven. Cyriel Van Houwaert, door geestdriftige toejuichingen begroet, nam aanstonds het hoofd, 't was hij die van 't begin tot het ein de de koers zou leiden. Heel het peloton volgde hem op de hielen, met Frans Faber Garrigou en Passerieu aan 't hoofd. De laatste halve uur. Met angstige spanning werd de laatste strijd te gemoet gezien. Hij beloofde inderdaad buitengewoon hevig te zijn tusschen de 5 eersten men zag dat de geduchtige tegenstrevers hunne krachten wilden sparen voor de laatste inspanning. Toen kreeg de kommissie het ongelukkig gedacht te roepen dat de vijf eersten nog twee toeren moesten doen, voor den einduit slag al de anderen moesten na den eersten toer stil houden. Dat bracht eene zichtbare verwarring teweeg tusschen de rijders Plateau, Kranskens en Bertrand maakten er gebruik van om snel weg te rijden. Daar stonden Van Houwaert en Garrigou. Dat duurde slechts eenige sekonden, maar die sekonden kostten de overwinning aan onzen braven kampioen Van Houwaert. 't Was inderdaad te laat toen hij op de anderen in stormde. Men zag Cyriel bovenmenschelijke pogingen doen, maar 't bate ongelukkiglijk nietPlateau eindigde op een half wiel voor hem, Kranskens kwam de derde op eenige centimeters, Bertrand de vierde en Garrigou de vijfde. Die uitslag geeft geen goed gedacht van die koers; de eerste plaats kwam zonder tegenspraak toe aan Van Houwaertzes uren lang was hij al de anderen baas, dat sprong in 't oog, en 't is, zooals wij hooger zegden, alleen te wijten aan de betreurens- weerdige eindbeslissing der kommissie, dat eene schitterende overwinning hem onstnap- te. De Uitslag. 1. Plateau, belg, heeft 210 km. 400 met. afgelegd; 2. Van Houwaert, belg, op 1)2 wiel; 3. Kranskens, op eenige centimeters; 4. Bertrand, belg, op 3)4 lengte5. Garrigou franschman, op 1 wiel; 6. Salès, belg, op 1 ronde7. Vereecke, belg, op 1 ronde en 1 lengte8. Desmedt, belg, op 1 ronde en 2 lengten9. Verlinden, belg, op 2 ronden10. Lemouche, belg, op 2 ronden en 2 lengten; 11. Catteau, belg, op 2 ronden en 2 1)2 leng ten; 12. Frans Faber, op 7 ronden; 13.0tto, belg, op 9 ronden. Wat zij gewonnen hebben. Plateau won den le prijs 1200 fr., eene eerste en 2 2e premies samen 1220 fr.; Van Houwaert won 800 fr. 5 eerste en 1 tweede premies, samen 855 fr.Kranskens won 600 fr.Bertrand 400 fr. en 2 tweede premies, samen 410 fr.Garrigou 200 fr. en 2 tweede premies, dus 210 fr.Salès 100 fr.Vereec ke 75 fr.Desmedt 50 fr.Verlinden 40 fr. 1 eerste en 1 tweede premie, samen 55 fr. Lemouche 30 fr.Passerieu 2 eerste en 1 tweede premies, 25 fr.Trelb 1 eerste en 1 tweede premie, 15 fr.Vincent d'Hulst 1 eerste premie, 10 fr.Deulens 1 tweede pre mie, 5 fr. Omloop der Zeekust. Deze koers met prachtig weder begunstigd, heeft veel bijval genoten en strekt tot hulde van den inrich ter M. Herreboudt. le Reeks: 1.VandenEerghe,Rousselaere; 2. Buysse, Lootenhulle3. Gerardy, Ant werpen 4. Populiere, Lichtervelde5. De Waele, Knesselaere6. Van Reybrouck, Maldeghem7. Verrecas, Brugge8. De Bock, Brugge; 9. Dhaenens, Brugge; 10. Coppin, Brugge; 11. Lamon, Rousselaere. 2e Reeks 1. Leliaert., Rudder voorde2. Barbry, Brugge; 3. Mus, Dudzeele; 4. Min ne, Brugge; 5. De Busscher, Brugge. 3e Reeks 1. Sel, Berchem; 2. Dessau va- ges, Gheluwe; 3. Wenne, Thourout; 4. Van Elstraete. TieghemHoornaert van Malde ghem eerst aangekomen is de 5e geplaatst omdat hij gedurende verscheidene kilomet. achter een automobiel gereden heeft. Antwerpen. 1. Match Verbist-Gui- gnard 100 km. 1. Verbist in 1 u. 8 m. 52 (record). Vorig record 1 u. 16 m. De gebroeders Van der Stuyft te Ber lijn.—1. A.Van der Stuyft; 2. Theile; 3. L. Van der Stuyft4. Ryser 5. Wills. De 24 uren koers. Zaterdag 26 Sep tember, te 4 ure namiddag, wordt in den velodroom van Karreveld het teeken tot het vertrek gegeven voor de geruchtmakende 24 uren koers. Onder de ingeschreven rijders merken wij opCyriel Van Houwaert, Eugeen Plateau, Adrien Kranskens, Ber trand, Salès, Samson, Robert, Wancour, Jozef Dewaide, Block, Lucien, Aposteel, Spruyt, Lambot, allen belgen; Catteau, Cruchon, Pagès, Vincent d'Hulst en Colsaet, franschen; Kudela, oostenrijker ;VanSchoon- hove en Vaneenigen, hollandersWalter Werner, duitscher. Velodroom »Alcyon te Moorslede. Op Kermis-Zondag 27 Sept. om 2 u. namidd. 1. Snelheidsmatch, tusschen Piard (Parijs), Mostacchi (Afrika), Verlinden (Antwerpen). 2. Snelheidskoers voor liefhebbers. 3. Koers met premien voor liefhebbers, 10,000 meters. 4. Koers voor Motocycletten tusschen Lepoutre, Nevejans en Du Culot. Vliegmachien. Wilburg Wright klopt alle records. Wilburg Wright heeft dinsdag op het oefe ningsplein van Auvours eene vlucht afgelegd die 1 u. 31 m. 25 s. geduurd heeft. In dien tijd legde hij den kolossalen afstand af van 90 k. aizoo al de thans bestaande wereldre cords aan Orville Wright, ver overtreffend. Hij bereikte eene hoogte van 30 meters en legde de twee laatste ronden af in de volle digste duisternis. POPERINGSCHE Op Zondag 27 September te 11 ure voormiddag in het lokaal PARC ST. GEORGES DAG-ORDE 1. Verscheidene mededeelingen. 2. Aanvaarding van leden. N. B. De reeds ingeschreven leden zijn dringend verzocht aanwezig te zijn. De Belgische vlag. Men vraagt ons of, nu de vereeniging van Congo bij België eene afgedane zaak is,dus een land met één vorst onze driekleur de nationale vlag van België en Coloniën zal blijven. Het is moeilijk zoo niet onmogelijk, daar op te antwoorden. Zeer waarschijnlijk zal onze nationale driekleur de hoofdvlag blijven, maar of men er een vierkleurig zal van ma ken, zooals het vroeger Transvaalsch vlag, ofwel te midden of tegen den stok, een blauwen spiegel met gouden ster zal in zetten, dat is mogelijk. Zeei'ainpeii. Volgens het bureel Veritas vergingen in juli 1908 19 zeil schepen en 23 stoombooten. Blijvende post.Het Staatsblad van woensdag deelt het volgende bericht mee van af 1 november 1908, is het verboden postliggende stukken te verzenden, waar van de bestemmeling enkel aangewezen is door letters, cijfers, voornamen of overeen gekomen merken. Na 1 november postliggend verzonden stukken, waarop de naam de firma of de hoedanigheid van den bestemmeling niet staat, worden terug gegeven aan den afzen der, zoo deze gekend iszoo niet, worden zij als onbestelbaar ter zijde gelegd. Het blijft verboden zich stukken te laten toezenden ondereen verzonnen ofonrechten naam. Bestemmelingen van postliggende stukken moeten hunne indentiteit bewijzen, wanneer de van dienst zijnde beambten hem niet kennen. De Vrouweiilioetleii. Wat de mode ons belooft met den aanstaanden win ter voor wat de vrouwenhoeden betreft is om er kiekenvleesch van te krijgen. Als men thans de hoofddeksels zonne- scherméh kan noemen, zullen deze voor den winter echte regenschermen zijn. Men is reeds begonnen er te maken van 65 centi meters doorsnede of 2 meters en 5 centime ters omtrek en men zegt dat zij tot 3 meter» zullen komen, hetzij eene doorsnede van 95 centimeters. De paraplumakers bekom meren zich erg, en zij voorzien, niet ten onrechte, een slecht seizoen, want wie een zulken hoed heeft, kan heel gemakkelijk in geval van slecht weer, zijne familie er onder bevrijden. Bier.Verklaarde hoeveelheid gestort graan in brouwerijen sedert 1 jan. tot 30 juni 1908. Brabant 33.739,467 kilogr. Henegouw 18,540,497 Oost-Vlaanderen 17,492,626 West-Vlaanderen 14,478,766 Antwerpen 12,514,118 Luik 2,918,156 Namen 2,910,717 Limburg 2,002,960 Luxemburg 1,108,085 105,705,392 kilogr. Wat een miljard is. Een miljard is duizend miljoen, zult gij antwoorden, doch er is meer over te zeggen. Een miljard weegt In zilver 5,000,000 kilos, dus zooveel als een stoomboot van 5000 ton (netto) laden kan, of 5000 wagons, dat zijn 200 treinen van 25 wagons. In goud kil. 322,580 In briefkens van 1000 fr. 1,780 In briefkens van 100 fr. 11,580 Om een miljard te dragen, zou men eiken man 100 kilo op de schouders gevend, noo- dig hebben Voor briefkens van 1000 fr. 18 man Voor briefkens van 100 fr. 115 Voor goud 3,225 Voor zilver 50,000 Een miljard in briefkens van 1000 fr. in gebonden zou 2000 boekdeelen vormen van 1000 bladzijden of 500 bladen. Mertg-eling-en. Een Herberg Reglement. In aekere herberg heb ik het volgende schoon reglement gelezen. Ohwerd het onderhouden, wat zou het in de wereld be ter gaan REGLEMENT. De dronkaard krijgt hier geenen drank. De vloeker gaat hier zijnen gank, Die hier wil vechten of wil kijven, Zal men algauw de deur uitdrijven. Nochtans verkoop ik gaarne drank, Op schoon plezier, in schoon gezang, Maar hier ook zit gij voor uw geld, En gij geen slechte praat vertelt. Als de policieklokke slaat, Is 't tijd dat gij naar huis toe gaat, Want later tapt men hier niet meer, Noch voor een boer, noch voor een heer. Wie met God is, heeft God met hem Aan God geven verarmt niet Wie niet wil, kan niet. Pachter Jan moest bij zijnen advokaat een stuk onderteeken,waarop de advokaat zijnen eigen naam, maar onleesbaar had gezet. Kunt ge schrijven, vroeg de advokaat. Zoo een beetje, zei Jan, maar toch veel beter en schooner dan dat daar, op het hand- teeken van den advokaat wijzend. Of den anderen stond te kijken Uit den nieuwen - oudenlijd. Een trapwieler velomanreed in volle galop voorbij eene boere woning. Moeder, moeder, kom zien, riep een kleinejongen die op den dorpel der deur stond Wat is er Jefken. —Kijk Moeder, de schaarslijper is zot ge worden, hij rijdt boven op zijn wiel Suikerij Yan Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Rue de Bruges, 5, POPERINGHE. f I11 1( Alieelliof, bij Jerome Jacob, Abeele-kalsiede 2 Au Bassin, bij Stanislas Bentin, Komstraat 3 I11 ilen krommen Boom, bij Alois Turkerij, Boeschepe-kalsiede 4 I11 'I vliedende Peerd, bij Emile Rappelet, Westvleteren-kals 5 I11 Jeuu ISai-d, bij Maurice Creus, Casselstraat. O In den Sultan, bij Gustave Desegher, Veurnestraat. 7 In de nieuwe Zwaluw, bij Henri Vandepitte, Watoustraat. N In de Caiitine, bij Justin Vandenameele, Boescheepst. O I11 den k. v. d. Ommegang, bij Henri Lazoore, Keer v. d. Ommegang. ÏO I11 de Clijtte, bij René Carley, Brabanthoek Westouter. 11 I11 liet Ueele lluis, bij Auguste Liebeert, Werfstraat. 12 In den Papegaai, bij Theophile Saesen, Westvleteren-kals. 13 Au Pare Duillaume-Telle, bij Petrus Logie, Elverdinghe-kalsiede. Wekelijksche eslaminet den Maandag. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 27 September gegeven door de Maatschappij Willem- Teil Begin om 2 1)4 ure. 200 fï*. |ii-ijxen. Oppervogel 40 fr. Inleg 7,50 fr.; terug 6 fr. Gewone voorwaarden. BAANBOLLING. Poperinghe Gehucht 't Couthof. Op Zondag 27 September 1908, in de herber gen 't Couthof, de Kleine Gapaarde en de Landing. 6o fr. Prijzen. In ieder herberg 15 fr. te verhollen, verdeeld in prij zen van 6, 5 en 4 fr. en 15 fr. te verloten verdeeld in 5 prijzen van 2 fr. en 5 prijzen van 1 fr. onder de nietwinnende tegenwoor dig zijnde pelotons. Inschrijving van 2 tot 3 uren in het Couthof. Inleg 20 cent. waarvoor men 2 pinten bier krijgt. Nuremberg 23 Sept.Markt verflauwd. Marktwaar le kwaliteit 50 - 60 fr. 2e kwali teit 37 - 50 fr. Hallertau 35 - 80 fr. Elzas 55 - 75 fr. Spalt 62 - 87 fr. Saaz 80-110 fr. Londen 22 Sept. Markt vast. Men kwoteertEngelsche hop le kwal. 60 - 80 fr. 2e kwal. 40 - 50 fr. Brussel 23 Sept. Markt prijshoudend. Poperinghe (stadslood) 30 - 31 fr. Aalst (8 merken) 30 fr. Aalst 19 Sept. Markt onbestendig. Er waren 57 balen ter markt, die rap verkocht werden aan 30 - 50 fr. Poperinghe 24 Sept. Markt prijshou dend Stad 30 - 35 fr. Dorp 24 - 27 fr. Sedert 15 September werden reeds meer dan 300 balen in de stadsschaal geperst. van 20 tot 27 September. Geboorten.Julien Clabau, z. v. Camille en Louisa Debruyne.Martha Clabau, d. v. Henri en Maria Berat.—Pierre Lepler, z. v. Julien en Emma Caytan.Raoul Oreel, z. v. Arthur en Madeleine Ballyn.—Marguerite Delaplace, d, v. Gustave en Ida Camerlynck. Marie Thery, d. v. Charles en Blanche Vandevoorde.Maurice Ampen, z. v. Al- phonse en Georgine Messiaen.Julien Ghes- quiere, z. v. Henri en Rachel Verpoot. OverlijdensVanpuyenbroeck Susanne, 3 maanden, wijk B.Banckaert Elodie, 56 jaar, ongehuwd, zonder beroep, St Jans- Kruisstraat.Mavaut Louise, 65 jaar, we duwe van Joseph Schaballie, Yperstraat. Bulteel Eugenie, 78 jaar, zonder beroep, weduwe van Seraphin Degryse, St Michiel- straat. Huwelijksbeloften. Jules Delbeque, landbouwer met Celina Hauspie, zonder be roep, beide te Poperinghe.--Hector Chris- tiaen, lattensplijter met Louisa Degraeve, werkvrouw, beide te Poperinghe.Jerome Barbé, metser te Voormezeele met Julienne Cossey, kleermaakster te Poperinghe. Remi Matton, dienstknecht te Poperinghe met Silvie Vermeulen, dienstmeid te El- verdinghe. van 1 Oogst tot 15 September. Geboorten.Deberdt Maurice. Deprez Rachel.Lermyte Martha.L'Epée André. Phlypo Bertha.—Pannekoecke Anna. Overlijdens.Desmyttere Henri, 49 jaar, ongehuwd. Ryon Karei, 89 jaar, wedu- waar van Amelie Mahieu. Huwelijksbeloften.Bustraen Henri met Braem Elodie.—Beun Georges met Godderis Helena. Verbeke Joseph met Houvenagel Maria. Huwelijken.Dochy Jules te Poperinghe met Swaels Magdalena te Proven. Van sintjan Isidore te St Gillis met Lermytte Agnes te Proven. Desomer Camille met Matton Marina, beide te Proven. Poperinghe, markt van den 25 Sept. Tarwe heet. 16,35-Rogge 13,50-Haver 8,75 Aardappelen, 100 k. 9,00-Boter de kil. 3,25 Eieren de 26, 3,10 fr. bij de Wede De Ilynck, Gasthuisstraat, De herberg In de Zoutziederij, in de Hondstraat, Poperinghe, - schikkende voor allen handel of stiel uit te oefenen. Zich te begeven bij M. Emile Gantois, brou wer, Priesterstraat, Poperinghe. Sommige pakken suikerij VanTieghem Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Goede meid, kennende burgerkeuken. Goed loon. Inlichtingen ten bureele dezer. Men vraagt in huisgezin van twee perso- nen. bejaarde meid, die veel tijd zal hebben om te speldewerken voor haar pro fijt. Inlichtingen ten bureele dezer. Halven Kleermakersgast bij Joseph Du- mon, Priesterstraat, 15, Poperinghe. Udele kisten van alle grootten, In den Bazar bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Een groot en een klein bad met de viering erbij alsook eene kindervoiture, bij René Devos-Deschodt, Boescheepstr., Poperinghe. Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2y« peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Frangais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden Velo. 3. Een onlangs nieuwen Violon met kas. 4. Een goeden koperen Trommel. 5. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goe den staat. 6. Een goede zware Jachtstove met oven en toebehoorten. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Ik heb de eer mij aan de inwoners van Poperinghe aan te bevelen voor het sehce- ren en het liaai'Miiijdeii. Voortaan zal ik mij ten huize begeven om te scheeren, haar te snijden en hoofd te wasschen per abonnement van 1 jaar of 1/2 jaar. Mijne vrouw beveelt zich ook aan voor al wat vrouwen coiffuren aangaat coiffeeren, haar wasschen, hoofd wasschenhaar der kinders boudeer en, enz. Door onze matige prijzen, ons net en ver zorgd werk, hopen wij wel het vertrouwen van eenieder te verkrijgen. De personen die in ons hun vertrouwen stellen met ons te be proeven zullen voorzeker over ons voldaan zijn en ons hunne voorkeur voort schenken. Meessenstraat, POPERINGHE. TA r T de verbeteringen welke aan de AAL- Dl J POMPEN bij mij reeds gedaan zijn ge weest, kom ik er nog een nieuwe te voegen die het last nog van twee derden vermin dert. Deze uitvinding bestaat in een zeer eenvoudig werk aan den slinger vastgehecht. Alleen te verkrijgen bij Veurnestraat, 83, POPERINGHE, NAMAKERS ZULLEN VERVOLGD WORDEN. De oude zinken en ijzeren pompen op 't nieuw gezet zullen, zoowel als de nieu we, van deze uitvinding genieten. De prijzen blijven de zelfde. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oüde velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren 'en tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Groot. HUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS Dépot van de echte Ainerikaansche Petrool (Lux-Oil); Suikerij (der Trappisten); Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Sulfers (de Ster); Maagbitter Van Crombrugghe de Chocoladen (Tobler'milk Chocolade, Paradis en Véronique). Tarwe bloem, Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie-, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moet et Chandon, Delbeck en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75 fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden ieveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. De Itootle Eaar* huis van ver trouwen, alom bekend om liare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. 't Is in de kloefkapperij van Louis Defever bijgenaamd Louis Kloette, Watoustraat, 46, Poperinghe, dat men ten allen tijde kan krijgen alle slach van kloeffen in alle kleuren voor mans, vrouwen en kinders, in iepen, wilgen, beuken en populieren hout aan zeer genadige prijzen. Ik ben ook voorzien van een schoon as sortiment Modekloeffen en Kloefleers. Watoustraat, nr 46, POPERINGHE. geneest oogenblikkelijk en Ivoor altijd.Prijs f i'. 50| Apot. Canivet, Doornijk. lApot. Monteyne, Poperinghe. Outl Huis van vcrtrouiveii GEHOUDEN DOOR DE NnnrH<itraat 1R Alle slag van beste Bottinen Werkschoe nen voor Heeren, Da- men en Kinderen. Alle fatsoenen wor den in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. perStuk: 75 ets. iu Poperinghe, bij BIJ Yperstraat, POPERINGHE, KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- lenextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwartalle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen, worden er aanveerd. BIJ jGroote Markt, Poperinghe. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen cn kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostuum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stofflën van/alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdens vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. Gouden Medalie te Oostende in 1888, Zilveren Medalie te Brussel in 1888 en Gouden Medalie te Tunis in 1889. Volledige en zekere genezing in weinigen tijd van SciatiekFlerecijn, Rumatiek, Len- denzeer, enz. door het gebruik der POIL DE BRETAGNE. anti-rumatische Wol, gebreveteerd voort brengsel, gemakke lijk middel en ^aanbevolen door al (*e geneesheeren. A Igemeenen depot voor alle landen. ELISA VAN HOUTRYVE, 72-74, Scheepsdaelelaan, te Brugge. Zij is ook voorzien van gebreveteerde Breisaaiette Poil de Bretagne, voor Cale- Qons, Kousen, Slaaplijven, enz. Te bekomen bij Sansen-Decorte, Poperinghe SODA NITRAAT Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé to Braine-TAlleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 8