HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. DE POPERINGHENAAR EEN WOONHUIS HOFSTEDEKEN BMTEfihAflDSCH NIEU81S. HIEUWS UIT BELGIE. Lijn Foperingtie-ïBurte. ZONDAG 18 October 1908. 5 Centiemen Vierde Jaar.Nr 47. Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Uit ter hand te koop No taris CA SSIJSNS Op Dinsdag 10 November 1908 Openbare Verkooping ST-JAN BIJ YPER, Wetensweerdigheden. ANNONCEN Den drukregel 40 c. Herhaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkennissen worden ingelijfd mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-nosn ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f 1,50 binnen stad f 1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Wekelijksche Almanak.—October. Zondag 18 Maandag 19 Dinsdag 20 Woensdag 21 Donderdag 22 Vrijdag 23 /Saterdag 24 Zon op. 6 ure 12 min. 6 13 4 42 6 15 4 40 6 17 4 38 6 19 4 36 6 21 4 34 6 22 4 32 Zon onder. 4 ure 44 min. s. Lucas, patr. der geneest), en der drukkers s. Aquelinus, Pieter van Alcantara s. irena, Jan Canitus, Wendelinus O. L. V. Zuiverheid, s. Ursula, Celina s. Cordula, Elodkx s. Oda, Severinus s. Raphaël, Evarist. Zaterdag 3 October, ten 6 «re 14 minuten 's morgens. Vrijdag 9 October, ten 9 ure 3 minuten 's avonds. Zaterdag 17 October, ten 3 ure 35 minuten 's morgens. Zondag 25 October, ten 6 ure 47 minuten 's morgens. Inschrijvingen op Van heden tot 31 December 1908. Herbergiers in stad fr. 0,25 op den buiten fr. 0,40 Bijzonderen in stad fr. 0,50 Bijzonderen op den buiten fr. 0,70 Voor Frankrijk fr. 1,15 dienstig voor WINKEL gelegen in de Gasthuisstraat, Nr 34, TE POPERINGHE. groot t are 7 centiaren. STUDIE VAN DEN TE POPERINGHE. VAN EEN GOED gelegen ter gemeente Noordwest bij d'herberg HET HEMEL RIJK langs den keiweg van Yper naar Langemarck, groot volgens titel 2 beGt. 5 aren 57 cent. Verdeeld in 4 koopen zoo volgt. Koop een. - De hofplaats met de gebouwen, hoving, weide en zaailand, bekend bij kadas ter sectie A, nummers 201, 202e, 203b en 204 voor eene grootte van 1 h. 11 a. 17 c. Koop twee. - Noord bij 't voorgaande, eene partie zaailand groot volgens nummer 199 der sectie A van 't kadaster 34 A 40 C. Koop drie. - Twee partiën zaailand aan elkander happende, te samen groot volgens nummers 218 en 219 der sectie A van 't ka daster 77 A 80 C. Koop vier. - Zuid bij het voorgaande, eene partie zaailand, groot volgens nummer 215 der sectie A van het kadaster 36 A 20 C. 1)2 °)o instelpremie te winnen. Begraving van tH. Camille Lernout Luitenant-Kommandant der Pompiers, te Poperinghe. Woensdag laatst had alhier de treurige begraving plaats van den Heer Camille Ler nout, luitenant-kommandant van bet Korps des Sapeurs-Pompiers onzer stad. De wreede dood had geen medelijden ge had met de tranen die zijne teergeliefde ou ders en zusters voor hem stortten, en, na omtrent 6 jaar door ziekte tehuis gehouden geweest te zijn, werd hij opeeas door de dood verrast Zaterdag namiddag, 10n October, rond 2 ure. Na de smerten eener langdurige ziekte met onverschrokken moed en wonderbare onder werping aan den Heiligen Wil van God on derstaan te hebben, stierf hij vol betrouwen in den Heer. I Het droevig nieuws trof diep al wie Camil le Lernout kende, en bijzonderlijk de over-' heden en leden van het Korps der Sapeurs- Pompiers die, de eenen in hem een trouwen makker, de anderen eenen dienstwilligen en vriendelijken overste, maar allen eenen aan- genamen, oprechten en trouwen vriend verliezen. De begraving had plaats onder eenen groo- ten toeloop van volk 't Was onder den droevigen indruk van het pijnlijk verlies dat zij kwamen te ondergaan, dat het muziek en het Pompierskorps hun nen overste naar zijne laatste rustplaats ge leidden. De heeren Burgemeester en Schepe nen van stad de commissie van den Ka tholieken Kring M. Franchomme, ridder van het orde van Leopold en voorzitter van het pompierskorps van WervickM. J. Gallant, kapitein van hetzelfde korps M. Henri Decour, onder-luitenant van het pompierskorps van Komen MM. Vergracht Ducorney en Vanaerde, luitenant en adju danten van het pompierskorps van Yper; afgeveerdigden van den provin tialcn pom- piersbond van Westviaanderen en van den koninklijken pompiersbond van Belgie, had den er ook aangehouden eene laatste hulde te komen bewijzen aan hunnen overleden mak ker en een vurig gebed te storten tot lafenis zijner ziel. Het pelder werd gehouden door M. Mauri ce Coevoet, ander-luitenant van 't pompiers korps onzer stad, M. Franchomme, afgeveer- digde en voorzitter van den Westvlaamschen pompiersbond, M. Lava, eere-notaris, voor zitter van den Katholieken Kring en M. Reaé gumon, lid der commissie van het mu ziek. Op het kerkhof werden de volgend lijkre- den uitgesproken: Door M. Maurice Coevoet, van wegens het Korps der Sapeurs-Pompiers onzer stad Het zij mij toegelaten, in naam van het korps der Sapeurs-Pompiers, hier aan den boord van dit somber graf, een laatste vaar wel te zeggen aan het stoffelijk overschot van den vriend die wij allen zoo lief hadden. Kamiel Lernout is geboren te Watou op 15en Februari 1866. Hij had dus den ouder dom van 43 jaren nog niet bereikt, toen de wreede dood reeds bij hem kwam aanklop pen om er hare prooi van te maken. Geboren uit een door en door katholieke familie werden de grondleerstelsels van onzen Godsdienst hem van kindsbeen af in het hert geprent. Evenals de bloem die in eenen vruchtbaren grond weelderig opschiet, werd Kamiel in de edele gevoelens van geloof en godsdienst opgekweekt. Daardoor ook, Jjad hij het geluk van 'goeden christenbraven eh deugdzamen zoon en broeder te zijn, en in menige omstandigheden gaf hij blijken van taaien moed en volherding. Indien hij een voorbeeld was op zedelijk gebied hij was niet min de stoffelijke zaken genegen, vooral wanneer het den voorspoed en bloei van het Korps der Sapeurs-Pom piers gold. Hij wierd benoemd als Sergeant-Major in 't jaar 1894, als Adjudant in 1898 én als Luitenant van het Korps in wier naam ik •spreek, den 19en Oogst 1902. Hoe zeer hij dit Korps genegen was Mijn heeren, dat hoeft niet gezegd te worden. Immers hoe dikwijls hebben wij, medeleden, ons met dezen goeden vriend niet verlustigd 1 Hoe aangenaam was ons zijn gezelschap niet Beredend en verstandig als hij was, wist hij, waar te spreken viel over de belangen van het Korps, altijd een goed woord, een voordeelig gedacht te leveren. Zijn zulke oversten voor het goed beheer eener maatschappij niet kostelijk Ja zelfs niet onmisbaar? Voorzeker zal niemand zulks ontkennen. Bezield met een vrijmoedig en dienstwillig karakter werd Kamiel van iedereen geacht en bemind. Altijd was hij bereid om iemand met raad en daad bij te staan en dit hebben wij ondervonden het was zijn grootste ge noegen, wanneer bij zijnen evenmensch kon behulpzaam zijn. En nu, beste Vriend, nuoh neen! met u zullen wij thans niet meer kunnen omgaan! Van u zijn wij thans geschèiden, envan uwen wijzen raad voor altijd beroofd Eene langdurige en wreede ziekte heeft u helaas aan onze genegenheid en liefde ontrukt Maar onderwerpen wij ons aan den wil van God en zeggen moesten wij onzen dierba ren vriend zoo vroegtijdig verliezen, hij heeft een dal van tranen verlaten om het rijk der gelukzaligen binnen te treden. En gij achtbare familie, gij, lieve Vader, dierbare Moeder, beminde Zusters troost u 't Is waar, de slag die u getroffen heeft is verschrikkelijk, maar denkt dat God die almachtig en goed is, U, in uwe beproevin gen zal bijstaan. En nu alvorens deze grafstede te ver laten, wil ik nog eenen bitteren traan storten op het stoffelijk overschot van onzen besten onzen getrouwsten vriend Vaarwel vriend Kamiel, vaarwel! Rust zacht onder de schaduwe van het kruisVaarwel en tot wederziens in een beter Vaderland. Door M. Vergracht, luitenant van het Pompierskorps van Yper, in name van den koninklijken pompiersbond van België Au nom de la fédération royale des Corps de Sapeurs-Pompiers de Belgique, je viens adresser un dernier adieu au camarade que nous accompagnons k sa dernière demeure. Je ne tacherai pas de retracer la carrière du regretté Lieutenant du Corps des Pom piers de Poperinghe. Tout ie monde connais- sait le lieutenant Lernout et le respectait comme un homme d'honneur. qui sacrifiaii tout pour remplir son devoir et ne connaissait ni danger, ni difflcultés lorsqu'il s'agis'sait d'apporter des secours, C'est le coeur serré que je viens ici au nom de tous les camarades porter un dernier hommage au regretté défunt. Son souvenir nous restera toujours et sa vie exemplaire sera pour nous un encouragement dans l'accomplissement du devoir. Au nom de tous nos camarades, adieu Lernout, adieu Door M. Decour, luitenant van het Pom pierskorps van Komen, len bond van Westviaanderen Als afgevaardigde van den Pompiersbond van West-Vlaanderen, valt mij de droevige plicht te beurt bij dit gapend graf een laatst vaarwel te sturen aan onzen bondgenoot, den betreurden Luitenant Lernout. Ik zal mij niet ophouden met de verdien sten aan te halen van dezen die zoo nog in den bloei des levens door de onverbiddelijke dood uit onzen bond gerukt werd't is de taak geweest van de meer bevoegde stemmen dan de mijne die gij met zooveel aandoening komt te aanhooren. Luitenant Lernout, in naam van al de Pompiers van den Westvlaamschen bond en van diens bestuur in 't bijzonder, mag ik U verzekeren dat wij ons steeds uw moedig streven zullen herinneren. Gij hebt immers het uwe bijgedragen om uw schoon Pompiers Korps bij onzen bond aan te sluiten omdat gij overtuigd waart van de noodzakelijkheid onzer jonge instelling. De aiepe droefheid die wij in de blikken voor den province al uwe Pompiers ontwaren welke leemte gij bij zegt ons hun zult van genoegzaam maken. Luitenant Lernout, de Westvlaamsehe Pompiersbond verliest in U een ieverig en veelbeloovend lid. In zijnen naam bied ik uwe diepbeproefde familie alsmede het Pom piers Korps van Poperinghe zijn rechtzin nigst rouwbeklag aap. -f Vaarwel-duur bare bondgenoot De Almogende schenke U de zoete beloo ning die Hij voorbehoudt aan dezen, die zooals gij, hun bestaan voor hunnen even mensch ten nutte brengen. VaarwelVaarwel Hoptentoonstelling te Berlijn. Te Berlijn werd er dit jaar eene interna tionale tentoonstelling van hop gehouden waaraan verschillende hopstreken deelna men: namelijk Duitschland met 185, Oosten rijk met 172, Hongarië met 77, Belgie met 64, Frankrijk met 9, Rusland met 6, Enge land en Amerika met een onbeduidend getal stalen. Het was de eerste maal, sedert 25 jaar, dat België die proef durfde wagen dit was het werk der hopbonden. Het hopkwartier Aalst-Brabant bood 20 stalen Groene Bél, 18 stalen Goigneau en 2 stalen Wittfe Rank aanhet Hopverbond der Poperingsche streek integendeel stelde ten toon 20 stalen Buvrines $D 4 stalen Witte Rank. Volgens Art. 6 moest de jury bestaan uit Duitschers, waarbij een vakkundig voor elk deelnemend land ging gevoegd worden. Voor België was M. Miserez aangeduid. Doch de inrichters der tentoonstelling hebben het feest gevonden dezen bekwamen hopkenner weg te laten en alleen onze hop te beoordee- len. Was dit Duitsche dweperij Daarenboven is er eene onbehoorlijke ver gissing begaan, ten nadeele der Aalstersche en Poperingsche Witte Rank, die om zoo te zeggen buiten prijskamp gesteld werd on der voorwendsel dat het getal tentoonstel- Iers in die klas niet genoegzaam was. Dit is een verkeerde uitlegging van Art. 7 van het reglement daartegen heeft het Verbond ee ne reclamatie ingediend. Voor de Buvrinsche hop is de uitslag prachtig, zoo schrijft ons de secretaris van het Belgisch Komiteit, M. Miserez. le prijs J. Desrnytter, Vlarnertinghe, 36 punten 2e prijs Jules Hardeman, Wes- toutre, en R. Vandenbussche, Stavele, 31 punten.3® prijs A. Capelle, Elverdinghe; Wed. Dehouck, Poperinghe; Jan Descamps, Westouter, en Em. Pareyn, Proven, 30 punten.Eervolle meldingen Silv. Desmy ter, Poperinghe 29 Wed. Pety, Poperinghe 29 Wed. Benauwt, Watou 29 Pieter De heegher, Watou, 29 H. Boeket, Poperinghe 28 Wed. Ooghe, Poperinghe, 28 Van- caeyseele, Poperinghe, 27 L. Veys, Vlarner tinghe, 27 Em. Desmyter, Poperinghe, 26 Em. Dambre, Vlarnertinghe, 25 René De- ryeke, Poperinghe, 22. De ofRcieele lijst van Berlijn bevat twee fouten van namen, zoodat de uitslag voor twee deelnemers ons onbekend is. Voor de Witte Rank verdienen eene eer volle melding Wed. Ooghe, Emiel Desmy ter, Hector en Maurice Lebbe, van Poperin ghe. Hier ter stede op de tentoonstelling heeft iedereen de stalen Witte Rank bewon derd en ze verre boven de Buvrines of zooge zegde Witte Duitsche gesteld. De Hopverbonden van Aalst en van Bra- band bekomen 11 prijzen met 38 stalen na melijk 2 eerste, 3 tweede en 6 derde prijzen. Volgens het Duitsch dagblad Hopfenzei- tuna waren de Belgische hoppen meestal glad groen,' doch met te groote en niet ge noeg gesloten bellen. Zij verwekten tocli een uiterst gunstigen indruk. Het dagblad LeXXe Siècle zegt dat de uitslag voor de Hopbon den schitterend is, zoodat onze hop onge twijfeld een betere faam verwerven zal in het vreemde. Te Berlijn heeft België de der de plaats bekomen, na Duitschland en Oos tenrijk doch bemerkt wel dat Engeland zijn fijne, uitstekende hopsoorten niet tentoon gesteld heeft. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Frankrijk. Moord. Een oude rentier, M. Louis Hanocque, die alleen woont, is maandag nacht vermoord geweest. Diefstal was de drijfveer der misdaad. De vermoedelijke dader, Jules Miilon, 21 jaar, die sedert maandag laatst 400 fr. verteerd had, is te Boulogne aangekouden. Bambeke. Door een zwijn dood gebeten. De .60 jarige Xavier Vanhamme die rond gaat met een zwijnebeer, was dins dag namiddag rond 4 ure op onze gemeente. Vooruitgaande gaf hij het dier een slag met een stok. Opeens woedend wordend, keert de beer zich om, valt Vanhamme aan, werpt hem ten gronde en bijt hem overal. Werk lieden, die dit zagen gebeuren, verlosten het slachtoffer, maar de man was reeds deerlijk gesteld. Hij had twee ijselijke wonden aan den buik waaruit de darmen uitpuilden en was verminkt over gansch het lichaam. De man stierf ter plaatse. Duitschlf|i)c|. Afgehouwen. In het prinsdom Reuss brengt men nog ter dood volgens de oude methode, met bijl en kapblok. Vrijdag werd te Gera de moorde naar Marten Boeltger onthoofd en men stel de nog eens te meer de betreurenswaardige hindernis vast van deze strafuitvoering. Bij den eersten slag toegebracht door den beul, werd de veroordeelde vreeselijk ver minkt, maar het hoofd viel niet. Twee andere bijlslagen waren er noodig om er een einde aan te stellen en intusschentijd huilde het slachtoffer vreeselijk. Het publiek eischt dat men thans de guil- lotien zou gebruiken. Huishoudsters Opent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly 1 Weigert namaaksels. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. De Italkan-erisis.De onverwachte afscheiding van Bulgarië, Bosnië, Herzego- wina en Creta vap het Tarksche rijk heeft al de andere Europeesche mogendheden met verbazing geslagen en deze verbreking van het verdrag van Berlijn heeft op punt geweest eenen algemeenen oorlog te doen uitbreken, 't Kan nog gebeuren, doch waar schijnlijk zal alles door eene internationale conferentie geregeld worden.'tWare 't hopen. STADSNIEUWS. G. Debruyne, herbergier in het Lamme tje was naar het kandeel gegaan in eene herberg in de buurt, zijne vrouw alleen tehuis latend. Als de man tehuis komt, treedt hij gewoonlijk binnen langs de achterdeur welke de vrouw, toen hij klopt, opendoet Maandagavond dus rond 11 Va ure hoorde de vrouw, die reeds te bed was, op de ach terdeur kloppen. Zij staat op trekt de deur van baar slaapkamer open, daalt eenige trap pen af, doet de achterdeur open en keert seffens terug naar boven in den duisteren kon zij niet zien wie er binnen gekomen was maar dacht natuurlijk dat het haar man was. Doch, in plaats van naar boven te gaan, gaat de bimiengekomene recht naar den keuken, 't geen de vrouw verwonderde. Na eenige oogenblikken echter, komt hij naar boven, treedt in de slaapkamer, en zoohaast hij daar is, loopt hij naar de vrouw, neemt haar bij de keel en eischt geld. De kerel had eene vod in de handen die hij waarschijnlijk de vrouw in den mond ging duwen om haar het schreeuwen te beletten. Gelukkiglijk, klopte er op 't zelfde oogen- blik iemand op de voordeur die langs den keizei uitgeeft en een mannestem riep Doe maar open 't is ik, en de baas is hier ook. Door deze onverwachte tehuis komst gansch onthutst, liep de aanrander weg zoo rap hij kon langs de achterdeur en, liet iets dat klonk als een mes, op den grond vallen. Verschrikt ging de vrouw de voordeur opendoen en vertelde zoo zij kon, het gebeur de aan den man die binnentrad een been houwer van stad. Samen met gebuurs ging deze alles afzoe ken, maar tevergeefsde kerel was lang verdwenen. Op den slaapkamer echter vond men het broodmes die de inbreker uit de keuken gaan halen was, zijne klak die hij verloren tiad en de vod die hij als prop ging doen dienen. Déze bewijsstukken werden 's anderdaags aan de politie overgeleverd, die de zaak ieve rig onderzoekt. De vrouw is ziek van schrik en is eenige dagen te bed moeten blijven. De klak die de kerel heeft achtergelaten, is tentoongesteld aan de vensters van het stadhuis en de politie verzoekt vriendelijk alwie haar nopens dezes herkomst eenige inlichtingen zou kunnen geven, niet na te laten dit te doen, opdat men de dader zou kunnen ontdekken. Stavele. Woestaards. Verleden maandag nacht, hebben kwaaddoeners vier ruiten verbrijzeld met kasseisteenen, op de hoeve van Petrus Butaye. Een onderzoek is ingesteld. Woesteii. Onvoorzichtige. Een wielrijder, misschien wat bedronken, reed op twee personen die rustig stonden te klap pen. De onvoorzichtige rijder werd ten gronde geworpen. Hij sprong echter op en meende de twee personen nog af te ranselen erbijMaar of liij geranseld werd Bixscliote. Geheimzinnige dood van eene pachteres.Is het eene moord Op een tiental stappen van Bixschote plaats, langs eenen binnenweg, woont op een klein hofstedeken, Jufvrouw Eudoxie Lebbe, rond de vijftig jaar oud zij is aanzien door de inwoners der streek ais een zeker fortuin bezittend. Voor alle gezelschap, heeft zij bij haar een knaapje van een tiental jaren, het welk zij opvoedt. Toen de knaap woensdag morgena opstond, was hij zeer verwonderd jufvr. Lebbe niet te zien;"hij ging zien in al de plaatsen van het huis, in het koeistal, maar vond ze nergens. Een man der gemeen Pieter Veniere, en den knecht, twintig De jachtwachters, te, die gewoonlijk bloem komt halen, kwam eenigen tijd nadien naar de hofstede en was zeer verwonderd op den mesthoop iets te zien liggen dat aan een lichaam geleek. Hij trad erbij, samen met den jongen, en herken de jufvr. Lebbe. Zij lag op hare zijde; rond den hals was er een neusdoek die langs achter stevig toegebonden was in twee knoopen, rond bare linkerhand was een stukje koord gebonden. De vrouw moest reeds sedert eenige uren dood zijn. De politie werd verwittigd en een onderzoek ingesteld, 's Namiddags kwam het parket van Yper ter plaats en volgens de bestatigingen der ge- neesheeren was de vrouw overleden sedert middernacht. De knaap die bij jufvr. Lebbe inwoont had in den nacht niets buitenge woons gehoord en in het huis was geen enkel voorwerp verplaatst. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Proven. Belangrijke vergadering Op heden zondag, 18 October, ten 3 ure na middag, is er in het lokaal der jongelingen vergadering en voordracht door meester Muyssen, over de pensioenkas of lijfrentgilde Mannen en Vrouwen, Jongelingen en Dochters worden vriendelijk tot die verga dering uitgenoodigd. Rond de provintië. Het 4 jarig meisje van Henri Derycke te Ingooigem is in een pot kokende soep gevallen en in schrik kelijke pijnen gestorven. De kleine Alice D... te Oostende trok eene kokende koffiekan om en stierf doodelijk verbrand. Donder dag avond werden te Yper op de pachthoeve van M. Bcoeck, twee graansehelven door brand vernield. M. H. Gastelein en zijn zoon van Pervyse warén vrijdag een beirput aan 't kuischen. Vooraleer te eindigen liet de zoon zich in den put afdalen. Nauwelijks was hij op den bodem of, verstikt door de doodende uitwasemingen, viel hij neer. De vader, ooggetuige van de weeselijke gebeur tenis, snelde zijn zoon ter hulp, maar viel op zijne beurt neer. Een meisje, dat in de nabij heid werkte, riep om hulp. De reddingswer ken werden aanstonds ingericht. De eerste redder, een andere zoon Castelein, werd ook bijna verstikt. Eindelijk kon men de onge- lukkigen boven krijgen, maar 't was te laat, beide waren dood. Jumet. Voor een menschlievend werk. Men meldt ons dat den verkoop der loten voor de tombola van het Gasthuis- Sanatorium dagelijks toeneemt. De trekking is bepaald vastgesteld op 25 December. De weerde der bijzonderste premiën 30.000, 20.000, 10.000, 5000, 1000 fr. enz. en den geringen prijs van de loten 20 centie men veroorzaken eene groote vraag. Lotjes zijn te bekomen ten bureele van De Poperinghenaar en bij den Boekhouder der tombola van het Gasthuis-Sanatorium te Jumet. Rond België.—Te Fagnolles werd de kamion der melkerij van Philippeville aan een open barreel door den trein verrast en in stukken gereden. Een der peerden was op den slag dood en men moest het andere afmaken. De voerman M. Hardy, 22 jaar en een 22 jarig meisje, die hem vergezelde, waren beide op den slag dood. Twee werklieden van den heer Delcourte van Nijvel, werden door een automobiel omge worpen. De eene werd dood opgenomen, de andere droeg men doodelijk gekwetst naar 't gasthuis. De automobiel vertrok met versnelde gezwindheid zonder spoor te laten. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Bijvoegsel aan den Uurtabel van ln October. Sedert 15" October vertrekken de treinen I en 2 uit Beveren stapelplaats en de treinen II en 12 stoppen er. De treinen 3 en 4 rijden op de volgende uren De trein 3 op de uurtabels aangeduid als vertrekkende om 7 u. 5, vertrekt nu om 7 u. 20, en komt te Veurne aan om 9 u. 35. De trein 4 op de uurtabels aangeduid als vertrekkende om 7 u. 56 vertrekt nu om 7 u. 46, en komt te Poperinghe aan om 9 u. 55. Ons Ministerie.Zaterdag namiddag leeft het Ministerie het vraagstuk opgelost, dat sedert eenige dagen de geesten tamelijk gespannen Hield. De Ministerraad heeft vast gesteld dat er 10 departementen zijn, het nieuwe Ministerie van Congo inbegrepen. Het nieuwe Cabinet is nu samengesteld FOFERISSEHAAB Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. Voor inlichtingen zich te wendm bij Gon- stantSansen, Noordstraatte^D opening he, om 3 uren ZEER STIPT namiddag, te Poperinghe, op de Groote Markt, ter esta- minet A la Maison de Ville gehouden door den heer Alidore Raekelboom, Gebruikt door de wed. Augusts Ovyn, met recht van pacht tot 1 October 1909, aan 375 fr. 'sjaars boven de tasten. De voorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. Mijnheeren, Messieurs, Mijnheeren, Vruchtbaar huisgezin. Bij het 5e regiment kanonniers, te Remiremont, is een loteling ingelijfd. Ch. Amet, de oudste van 21 in 't leven zijnde kinderen. De ouders zijn fabriekwerkers en bezittqn eene kleine pachthoeve. Mad. Amet verwacht thans haar 22e kind. OvertredingZondag nacht werdén in eene herberg langs de Yperkalsiede 7 jon gelingen in overtreding genomen voor in .eene herberg te verblijven na middernacht. De herbergierster zal niet vervolgd worden omdat zij de gasten geboden had te vertrek ken en deze onder geen voorwendsel wilden. Gevonden deze week in stad twee sleutels aan een ringel. Die ze verloren heeft kan ze gaan halen naar het politiebureel. Inbraak en doodsbedreigingen. Maandag avond had alhier op den Werfhoek eene inbraak plaats in de volgende omstan digheden. Velo ongeval. Julien Vandenb... die zich dinsdag avond wat lang in stad opgehouden had, is in 't naar huis gaan langs de Crombeke kalsiede, met zijn velo over een hond gevallen en heeft zich zoo erg bezeerd aan de knie dat hij tot nu toe naar zijn werk niet is kunnen gaan. Revue. De revue voor de klassen der jaren 1896 tot 1908 zal alhier plaats hebben op Zaterdag 7» November aanstaande om 10 ure 's morgens, in de zalen van het vredege recht. Diefstal. Over eenige dagen zijn stoutmoedige dieven bij klaren dage binnen gedrongen bij.de wed. hebben er het geld van frank, medegenomen. - Jachtmisdrijf. - Centelin en Petyt die zondag nacht op ronde waren, betrapten op heeterdaad twee per sonen van jachtmisdrijf. Deze weigerden hunne naam op te geven, doch wierden wel haast, ter herberg De Stier erkend voor twee personen van Oostvleteren. Later. Het parket is donderdag op nieuw alhier afgestapt en de zaak en plaats wel onderzocht; er zijn geen opzoekingen ingespannen. Het algemeen gedacht alhier is dat er geen moord bedreven is geweest. Snijdt dit uit en plakt het op de Uurtabel.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1