LA MISS PAULA LIEVELINÖ Justin Devos-Cappela FOURRUREN KLÖEFFE MARIA WARLOMONT SINGER STERKE 't Jüanneke dit de pane Nieuwjaar nadert DUVERLIE-RENAERTS BIJ ACHILLE BERAT, MATRASSE H BniMlIElOS. VAJi BRUWAEJjE-SflflSEti, |voor al wat CONFECTIËN betreft T Elie Lietaert-Vanhoucke, GEER GftlJSE HflREJÏ JffEER Justin DERUT Stokpaardjes - Lelienmelkzeep YPFJi, Hondslraal, 26, YPE EERSTEN TAP bij R. fVlaerten-Boeket, IjBiik. Aardbeving. Donderdag morgend heeft men in de streek van Luik, vooral te Esneux, te Vaux-sous-Chêvremont en te Spa een aardbevingschok gevoeld. De schok duurde twee a drie sekonden en heeft geene ernstige schade aangericht. In sommi ge huizen vielen eenige voorwerpen op de schabben om. Over een dertigtal jaar deed hetzelfde feit zich voor in het. land van Luik. Alhoewel de bevolking juist niet half dood is van schrik, wordt er toch veelover het voorval gesproken. Gezondheidsleer. Wetensweerdigheden. HOPPE. BURGERSTAND van POPERINGHE DEZELFDE KOFFIES aan ÜÖNCMEY, Poperinghe. op Zondag i5" November, jaarlijksche kermis, Feesten en Vermakelijkheden J. DEHONDT DELMAERE, Te Pachten. Men vcaagt ZAKUURWERKEN, REGULATEURS eii XVckkcrs. MARCEL D'ÜEERE-DECORTE, Watou-.ln den goeden koop.-Watou. BERICI1TEJ\. Eugène Debyser-Heuser, LEEST DIT ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Aan de Duivenliefhebbers Vetirnestraat, Poperinghe, VERANDERING VAN WOONST ONGELOOFLIJK EN TOCH WAAR. Jules BEHEYT-ADRIAEN. Jule§ DOCHY, Watonstraat, 24 Poperinghe, CAMILLE CLAEYS - DONDEYNE, timmerman en speldewerkkussen=maker. Jerome Dobbelaere-Monteine, Meessenstraat, Poperinghe. WERQUIN-DECONINCK, B. Van Caeyseele, 2, Duinkerkstraat, POPERINGHE. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt Sansen-Decorte, In den Bazar. Landbouwers, Voermans 10.000 ks zuiver gilf Wagensmout, ïan e n. cleii kilo. in de Bruggestraat, te Poperinghe, PD Veurnestraat, 32, Poperinghe, belast zich met het plaatsen van Grooten keus van Casselstraat, 49, Poperinghe. I11 't groot-In't klein MARIE DEFEVER, WISSELKANTOOR. Noordstraat, 46, Poperinghe. qj Om naar de laatste mode en in vertrouwen te koopen i WENDT U RECHT NAAR 1 eene volledige keus van PALETOTS zwarte en fantaisie, het grootste assortiment REGENMANTELS, de laatste nieuwigheden in Kosturnen, Kleedrokken, Pélerinen Alle slag van BLOUSEN, laatste genre, groote keus van Kleederen, Mantels en Hoeden voor kinderen. AHes in de genadigste prijzen. IVIits eenige centiemen per dag te sparen een uitmuntend naaimachien van zeer constructie KORTRIJK, 47, Doornijkstraat. een landbouwer van Dudzeele, L. Vanderijse genaamd, kreeg een geweldigen slag in het gelaat. De ongelukkige viel bewusteloos achterover. Ganseh zijn aangezicht was ge zwollen en de arme man bloedde overvloedig. Door de zorgen van de policie werd het slachtoffer naar het gasthuis gedregen. Zijn toestand is zeer erg. Stlaiiiieiibergltc. De voerman Ver- plancke, vader van 11 kinderen waarvan het jonste slechts 11 maanden oud is, werd maandag door zijn wagen overreden en stierf in lievige pijnen, Ui er en Ihutr. Ed. Do Roocker, van Lokeren, vader van 7 kinderen, had zijn geweer medegenomen naar het veld om kraaien te schieten. Het geweer opnemend ging het schot af; de man ontving de volle lading in de borst en viel dood. Te Brussel reed een automobiel voorbij een school yuist zoo eenige kinderen buiten kwamen, der kleinen werden erg gewond ploeg werklieden van Marcinelle di< spoorweg gingen, weiden door verrast. Drie werden op den slag'gedood en twee erg gekwetst.Een mijnwerker te Vaux die met eene vrouw leefde, heeft deze in een aanval van jaloerse!)heid vermoord. Een kantonnier van Zolder, brave huisva der met, 4 kinderen, wilde een op hol gegaan peerd tegenhouden. De man viel onder de kar, werd overreden en bleef tor plaatse dood. Een 19 jarige kerel van Quievrin, 0. Legay, die donderdag dronken tehuis kwam na zijn loon verdronken te hebben werd zijn gedrag verweten door zijne schoon zuster. De woestaard nam het broodmes en bracht de ongelukkige negen messteken toe zij ligt op sterven. lIgaisI>ota«lN<<>E'sOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Siily 1 Weigert namaaksels. I)épót bij gebr. Delhaize Moncarej -Sansen. trent op wacht was, en den aanleg van Jef bespeurde stekte Jef al achter bij ze krage Vriendschap, zei hij kortweg, hier niet zulle Hoe, hier niet, zei Jef, waar moet ik dan gaan 't Is mij al gelijk, zei Ko de politieman, maar tegen den muur van de huizen niet jongen! Parbleu vriendschap! Ja, maar g'hebt gij schoon te klappen maar 't en kan ook in me broek niet gebeu ren, en daarbij ik en ben van de stad niet. Evenwel, zei de Politieman, ge moet maar gaan bellen aan 't een of 't ander huis in de straat Sniksteen had geen tijd meer te verliezen, en hij ging naar 't eerste huis het beste en lijk het een beelje presseerde, trok hij nog al straf twee maal aan de bel. 't En duurde geen onze vader lezens, of Jef hoorde gerucht in het huis, de deur ging open, tn men stak eene groote melkpanne builen. Wat voor aardige moden in de steden peisde Sniksteenhij gaf lament, en daarna gaf hij de panne terug. Ja maar't raarste van het avontuur als Jef de panne weergaf, stak men hem twee nick eitjes in zijn hand. Aan dien prijs, zei Jef in zijn eigen, kom ik Inpr 1mm ■nog weer I)e groene buikloop «Ier kinde ren. Het is aan de groene buikloop, dat de dood te wijten is van zooveel kleine kin deren, gisteren nog zoo krachtig, zoo gezond en levenslustig. Deze huikloop, eene ware plaag voor de eerste kindsheid, die 60 tot zelfs 80 ten hon derd slachtoffers maakt, zou geene enkele dood veroorzaken, indien de moeders en de voedsters naar de raadgevingen des genees- heers wilden luisteren en vooral er zich strikt naar wilden gedragen. Zoodra een klein kind, door melk gevoed groen afgaat groen, gaande van blad groen tot kopergroen, is het van eerste nood zakelijkheid het zijne melk niet meer te geven de zuigeling mag- geen eukele drop pel melk meer drinken en dat zal vervangen worden door water, gekookt, water, wel geroerd of geslagen met een lepel een klein kind mag iederen dag een of twee liters ge kookt water (of Vals-, Vichy-, eiwitachtig-, rijst-, gerste-, graan-, of kweepeerwater), drinken dit water, lauw, za; hem gegeven worden telkens bij kleine hoeveelheden, eene of twee soeplepels ieder kwart uurs. 's Anderendaags zal de afgang reeds een minder groene kleur hebben en nog een dag later zal alles spoorloos verdwenen zijn. Gedurende eenige dagc-n nog zal men ge bruik maken van dat water waaraan men allengskens eenige soeplepels melk zal voe gen, welker dosis men altijd zal vergrooien en, op het einde der week zal men't uitslui- telijk gebruik van melk (volgens den ouder dom des kinds) weer terug kunnen invoeren. In geval van hervalling, of wanneer de hervailing dreigt, zal men aanstonds dit waterregiem hervatten. Als bijgevoegd middel, kleine baden van zeepwater, plaasters op den buik, natte flanellen doeken met warm water op den buik. Voor de kinderen, met de borst g-cvoed, zijn de kansen van groenen buikloop minder grootnogtans zullen de moeders wel doen van zich te onthouden van vruchten, salade, groentens en alle ander voedsel. Wanneer, ondanks alles, de buikloop toch nog voorkomt, moet men zijnen toe vlucht nemen tot water. Het is het enkele en eenige praktisch middel om de zuigelingen te redden, zonder dat de geneesheer er zich mee bemoeit. Nieuwe munt. Ten gevolge eener overeenkomst met de mogendheden, deelma kende van het Mvmtverbond, zal er voor België en Congo voor2t>Q miliioen frank zil veren pasmunt in stukken van 50 c. van 1 en Heropening der liamer*. De Kamers werden dinsdag te 2 uur heropend. In de Kamer is het aamal ministerszetels met een vermeerderd, zoodat de minister- bank thans 10 zetels telt. SPORT. Football-Club Poperinghois. - Op heden om 3 ure, match op het terrein der pij tusschen een elftal van den >.een elftal van Yper. Eene equipe van hier gaat spelen naar Yper. De kans is voor de Yperlingen; voor deri F. G. P. is het meer om te leeren dan om te winnen. Eene betooging op touw gezet als hulde aan Karei Verbist en C. Ceurremans, zijnen gangmaker, had zondag te Antwer pen plaats, ter gelegenheid hunner talrijke overwinningen. Een groote stoet haalde ze af aan de 'l'urnhoutschö Poort en bracht hun naar de Grand Café waar verscheidene redevoeringen werden uitgesproken. 's Avonds had een feestmaal plaats. De gebroeders Van der Stuyft kwamen Verbist ook hunne gelukwenschen aanbie den. Droevig Nieuws. Wij vernemen met spijt dat de sympathieke heer Aug. De Peuter de zoo welgekende sportvriend, die onlangs in den Zurenborger-Velodroom het slachtoffer werd van een motorongeval, woensdag avond overleden is. De De bestendige deputatie van West-Vlaanderen heeft beslist dat de loling in ganseh de provincie, zal plaats hebben op woensdag 3 februari 1908. is te verkrijgen te bureele dezer. Moet men de paarden haver ge ven voor of nu hot drinken. Deze vraag bestaat, eigentlijk niet voor hen, die de voeding van het paard begrijpen. Toch ge beurt liet nog dikwijls, dat men paardenhou- ders ontmoet, die vasthouden aan eene oude meening en alzoo volharden bij eene handel wijze, welke nadeelig is voor het paard. Voer hen is het niet overbodig de aan dacht te vestigen op de volgende proef, ge nomen met twee voor de slachtbank bestemde paarden. Het eerste kreeg vier liters haver, waarna men hot te drinken gaf. Bij de slachting vond men nauwelijks één liter haver in de maag. De andere drie liters waren onverteerd met het water in het darmkanaal gekomen. Het drinken had de graankorrels meegevoel dl. Het tweede paard kreeg vier liters haver nadat het gedronken had. Toen hei geslacht werd, vond men al de haver in de maag, gedeeltelijk reeds verteerd. TvTeng-eling-en Aardige mode. Jef Sniksteen was met den vroegen morgen naar de stad gegaan en gelijk het nog half donker was en rog nie mand te beene, daclit hij. wijl hij bedrukt was 't En zal niet misstaan, en hij ging een pas verder een blinden aiuui aanspreken omeene kleine ontlastüug. Ja maarIvo de politiïaniait, die daar pm- Aalst7Nov. Markt vast. Men kwo- teert Aalst (stadsmerk) .34 - 35 fr. De be schikbare voorraad stadshop is onbeduidend en overtreft geen 400 balen. Evenzoo is er te lande hoogslens nog 3 van de gansche opbrengst te koop, mogelijks nog 300 tot 400 balen. Voor de volgende maand zal de prijs afhangen van de min of meer belang rijke contracten, Welke voor rekening van de Belgische brouwerij of handel te dekken zijn. Londen, 9 Nov. Markt prijshoudend. Men kwoteert: Engelsche hop, 1® kwaliteit 75-110 fr.; 2® kwaliteit 50 - 65 fr.; 3® kwa liteit 20- 40 fr. Belgische hop 35 -60 fr. Wat, vraag naar Belgische hop (beste soorten). Brussel11 Nov. Markt vast. Men kwoteert Poperinghe (stadslood) 65 - 67 fr. Aalst (stadsmerk) 45 - 47 Ir. De speculatie op Poperinghe-stad wordt nog levendiger naarmate men het termijn (einde November) nadert. Nuremberg, 11 Nov.Handel vast, daar er veel gekocht wordt voor den uitvoer. De laatste noteering der markt is als volgt in franks Soorten Prima-Waar Markthop 45-50 Berghop 50 - 60 Spalterliop 65 - 75 Hallertau 75 - 85 Elzasserhop 62 - 68 Poperinghe, 13 Nov.Handel vast. Men "betaalt Poperinghe (stad) 65-70fr. Pope ringhe (dorp) P kwaliteit 25 - 27 fr.; 2® kwa liteit 22- 24 fr.; 3e kwaliteit 15-20 fr. Dagelijks worden er een aantal ongeperste balen Poperinghe-dorp naar Aalst verzonden om aldaar het tekort te dekkenIn de stads- schaal zijn er reeds 5375 balen geperst en afgewogen. Rond den middag is de markt wat kalmer geworden weinig aanbod. Middelbare 31-37 45-56 50-60 43-56 Geringe 18-25 31-37 32-45 25-31 van 8 tot 15 November. Geboorten.Suzanna Baes, d. v. Camille en Lcontine Deroo. Jeanne Techel, d. v. Mauritius en Rachel Temperville.Maurice Chapclle, z. v. Eniile en Silvie Bruneel. Lucienne Hennebel, d. v. Achille en Rosalia Debaene.Maurice Cayzeele, z. v. Henri en Helena Inion. .lullen Dequeker, z. v. Be- noit en Clotilde Barvoet. Overlijdens.Huyghe Leon, 8 maanden, Wijk A.Carron Jerome, 4 maanden, Cas- selstraat. Leuwers Henri. 54 jaar, land bouwer, echtgenoot van Adeline Huyghe, Wijk 1). Pinceel Charles, 75 jaar, zonder beroep, weduwaar van Emiliana Dumoulin, Boeschecpstraat. Huwelijksbeloften.Jules Gauquie, land bouwer en herbergier te Reninghe met Eivire Noppe, zonder beroep te Poperinghe. René DeBaene, landbouwer met Romanie Quaghebeur, zonder beroep, beide te Pope ringhe. Hect.or Gelein, tiinmermansgast met Maria Decreus, dienstmeid, beide te Poperinghe. Hiiaire Camerlynck, aarde- werkennet Marie-Louise Bouve, dienstmeid beide te Poperinghe.—Arthur Bamelis, land werkman met Lucienne Cappelaere, zonder eigen beroep, beide te Poperinghe. Aloïse D'liooge, dienstknecht met Maria Camer lynck, dienstmeid, beide te Poperinghe. Huwelijken. Jerome Simoen, '20 jaar, werkman niet Madeleine Deturck, 18 jaar, werkvrouw, beide te Poperinghe.Hector Schcrpereel, 23 jaar, pottebakkersgast met Anna Logie, 22 jaar, kantwerkster, beide te me. Jopermg Nieuwjaar nadert en welhaast zult ge nieuwe Agenda's, Calendriers, Memento's, Registers enz. noodig hebben. Wilt gij eene schoone keus doen, wendt u seffens naar den Bazar bij Sansen-Decorte, 15, Gasthuisstraat, Poperinghe. Daar zult gij wel en goedkoop gediend worden. ^Vrlaiigi ge aliijtl te verkoopen of te gebruiken, vrij van alle nadeelige stoffen, samengesteld uit de beste soorten, vraagt d.in stalen en prijs in *8 Pariidijs. Huis gesticht in i836. Groo e voorraad van ruwe koffies. RECHT MATIGE BEDIENING. Cpncurrenjie dooi* h.oeda.nifrh.eid en 1 In «Ic Zwaluw, bij D'Amour-Dehoucke, Watoustraat. HERBER GKERMISSEN In den koek van Vrede, bij Ilenri Bouw, Westouter-kalsiede. JS In «Ie Warande, bij II. Ghequiere bijg. Gheeraert, Veurnestr. 4 Sn «Den Haan, bij Fréd. Sweertvaegher, St. Jan-t..-Biezen. 6 Sn de Wagen maker ij, bij Remi David, bij 't ITooge. O In de Wandeling, bij Charles Bamelis,Elverdinghe-kalsiede. 7 In den Walviseh, bij Camille Cuvelier, Casselstraat. H lu zwart Zwijntje, bij Auguste Flamey, Yperstraat. O In den Vlaming, bij Eugène Liebeert, Kerkestraatje. fO In 't Locomotief, bij Arthur Denut, Statie-plein. 11 In .femme d'Arc, bij René Delava, Pottestraat. 12 In den Volksvriend, bij de wed. René Cappoeu, St. Jans-kruis. Ill .V la maison de Commerce, bij Jules Vanderbeke, Yperstraat. 14 lu de lleisdnif, bij Remi Deschodt, Casselstraat. 65 A la villc drOstciidc, bij Theophilo Sansen, Priesterstraat. I» In Hoveuierkof, bij Henri Vandevoorde, Pottestraat. 17 lu de 4 gekroonde, bij Camille Laconte, Boescheepstraat. IK lu de Zon, bij Achille Lermyto, Garenstraat, lü In Kt. KekaMtiaan, bij Henri Degruytter, Hondstraat. 2(1 in de Smisse, bij Fidéle Verhaeghe, Bruggestraat. 21 In de Heikoom, bij Robert Delporte Yper-kalsiede. 22 In *t zwart Peerd, bij Camille Legrand, Pottestraat. 23 In de Valk, bij Marcel Legrand, Veurnesiraat. lift lu 't Kluisje, bij Lievin Deseglier, Casselstraat. 25 In Camhriiius, bij Maurice Logie, Meessenstraat. 2G In «8e Violette, bij Gustave Dehaene, Keer v. d. Ommegang 27 Au bien venn, bij Henri Six, Statie-plein. 28 In tie nieuwe Herberg, bij René Beddeleem, Crombeke-kalsiede. 2S In «ie Handboog, bij de weduwe Deheegher, Yperstraat. 3U In den witten Hert, bij Charles Plaetevoet, Westvleteren-kals. Ill In 't Akeekje, bij Félix Bortier, Casselstraat. Op Zondag 15 No vember 1908, van 10 tot 12 ure 's mor gens ter herberg Westvlaanderen tentoonstelling der Duiven van m. Heet. Vandenberghe. FLESSCHESCHIETING. Poperinghe. Op Zondag 22 November, ter herberg Hen Lijster bij René Thoris, Croinbeke kalsiede. Inschrijving tot 2 1/2 uren. MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 13 Nov. Tarwe heet. 16,15-Rogge 13,20-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 7,00-Boter de kil. 2,80 Eieren de 26, 5,00 fr. Brussel 10 Nov. 408 verkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 10 Nov. 3,363 Verkens, op voet de kilo, 0,80 a 0,94 Kommij^e pakkensuikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone pretniën. Ik heb de eer bet geacht publiek te laten weten dat er met het Winterseizoen bij mij te bekomen is alle slag van Winterstof (iën in alle kleuren voor Vrouwen, Mannen en Kinderen, aan prijzen buiten alle concurrentie LET WEL OP Laat u door niemand mis leiden voor den goedkoop want ik verzeker u alles zoo goedkoop ie kunnen geven als de groote magazijnen van Brussel en Kortrijk. Iedereen is vrij alles te bezien zonder iets te koopen en dan in andere plaatsen te gaan zien of hij het goedkooper kan vindon, zoowel in 't groot als in 't klein. Ik maak geen bijzonder etalage noch re- klaam mijn huis dient voor herberg, maar toch ben ik wel voorzien in alle slag van stoffiën van alle kleuren. Goede kleermakers worden altijd ge vraagd. Terzelfdertijde laat ik weten dat ik, zooals voorgaande jaren, goed Fransch ZaaiSijnzaati voortkomende uit landen daarvoor geschikt, in volle vertrouwen verkoop. Ik koop het vlas dat gelijk is aan dat waarvan het zaad voortkomt, aan 1200 fr. per hectare. Ik verkoop ook Tonne-lijnzaad en lijnzaad voor het voeden van vee. Door de goede hoedanigheid mijner waren en mijne genadige prijzen, hoop ik met een ieders vertrouwen vereerd te worden. Au Café de la PaixPOPERINGHE. Te Moop wee halve groote ledikanten in hout onlangs nieuw. Zich te begeven bij Henri Thirou, café de la gare, Bevoren-aan-Yzer., Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris bij Alphonse VallaeyB, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 21/. peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrii.ie Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in aecoor.il, schoon meubel in accajou. 2. Een goed4n koperen Trommel. 3. Een Muziekfluit 11 sloten in geheel Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Goede breimachien te koop. Zichtbaar bij Amand Salomé, wagenmaker, Yperstraat, Poperinghe. Goede assen, ressorts en wielen,voorkomen de van voituren, bij Henri Desaegher Poperinghe. Aan voordeelige prijzen te koop bij Achille Berat, - In 't Volks-Lusthof», Casselstraat, Poperinghe 1° 1000 Kilos aardappelen (roode bollen). 2° 80 Zakken eiken bak kerskolen.3° 100 Schoone graanzakken. 4° 11 Lampes-belges.5° Handboog zoo goed als nieuw (25 kilos) met pijlkas en 21 goede pijlen. 6° Cornet-h-pistons van het huis Courtois in goeden staat voor solistemet al de stukken en 2 embouchuren in zilver in kist. Alles aan voordeelige prijzen. Een goeden zwarten waterhond dienstig voor in heerhuizen wel geleerd om bin nen te slapen bij Camiet Yancayseele, Brandhoek, Vlamertinghe. i jzerwérk voor vieringen van hoppekeet IJ een groo ten rooster, een jaar nieuwe; alles in zeer goeden staat. Zich te wenden bij Henri Maes, suikerbakker, Yperstraat, Poperinghe. Uit oorzaak van vertrek, terstond uit ter hand te koop herberggerief, winkelgerief en meubels. Inlichtingen ten bureele van 't blad. Schoone herberg met hof, genaamd In de nieuwe Voorstad staande en gelegen langs de kalsiede van Haringhe naar Kous- brugge. Voor inlichtingen zich te wenden bij C. Pyck-Vercruysse, brouwer, Poperinghe. AaniHul. Goede, volkomene meid, kunnende wel koken en menage onderhouden, vraagt plaats. —Adres ten bureele dezer. Goede laltensplijters worden gevraagd bij M. Vesterlin-Gallois te Haverskerque-par- S' Venant (Frankrijk). Goed loon. Smidsknecht, kunnende peerden beslaan, wordt gevraagd bij Emile Covemaker, peerdesmid, Etverdingne. Een meisje wordt gevraagd om te leeren wasschen en strijken. Inlichtingen ten bureele dezer. Pieter Debruyne, kleermaker te Reninghe, vraagt seffens een goeden kleermakersgast. Vecloren. Dindsdag laatst, een dame-parapluie met zil veren handvatsel, op de kalsiede van den Busseboom naar Poperinghe-statie. Tegen belooning ten bureele dezer terug te brengen Prosper. Tiens, dag Jef, hoe is 't met 't leven jongen, 't is wel lange dat ik u alhier niet meer gezien heb. Jef. Ja, Prosper, 't is waar, maar van nu af zult gij mij meer zien Prosper. Hoe komt dat Jef. Kunt gij dat niet raden Hebt gij misschien vergeten dat wij verleden winter samen zoo dikwijls eene lekkere portie Mosselen gingen eten naar den Café Francais», in de Yperstraat. Prosper. Voorzeker neen, Jef, heb ik dat niet vergeten, want zij smaakten mij altijd heerlijk. jef. Ehwel, jongen, wij kunnen daar alweer gedurende ganseh den winter voor 15 centiemen ons buikske vol eten aan lek kere Mosselen. Als wij des Zondags eenige pintjes gedronken hebben, trekken wij er naartoe niets is beter en goedkooper. Allons allons allen naar den Café Francais bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. HUIS van volle vertrouwen. verkoop van Alles gewaarbogd. Gewaarborgde Herstellingen in alles wat Horlogerie aangaat. Spoedige bediening.— Genadige prijzen. Horlogeur, Noordstraat, 36, POPERINGHE. Overal verkondigt men de voortreffelijk heid, de goede boedanigheid en vooral den lagen prijs van de ELLËGOEDËREIV van het huis in de Poperinghestraat. Men moet niet veel geld besteden om zich schoon, goed en warm te kleeden, 't zij in beste costumen voor heeren en damen, 't zij in weekekleederen, in lijnwaad, schals, ca- pelinen gemaakte artikels, zooals baais, onderrokken, onderbroeken, onderbaais, hemdens, enz. Groote en schoone keus van fourruren, wollen en katoenen sargien, aan ongeloof lijke lage prijzen. Komt zien en gij zult er van overtuigd zijn. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als E4leeriiiak«n- in de Crombekestraat, nr22. De gezusters Cordenier, hebben de eer te laten weten dat zij zich komen te stellen in rle Noordstraat, 31, te Poperinghe, en zich zullen gelasten met al wat wasschen en strijken aangaat. Jean Termote, boomkweeker en hove nier te Rouselare, zijnde den Vrijdag op Poperinghe-Markt ter herberg De Gouden Arend biedt le koop alle slag van boschen ''oorhplanten, fruitbomen, sieraadplan- ten voor kasteeien en hoven.Men kan alle planten dagelijks bekomen te Pope ringhe bij Petrus Vermeulen, bijgenoemd P. Stoppe, wonende op den Kouter. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine o/ groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om ure 30, aankomst te Rousbrugge om ure 45. Terugkeer vertrek uitRous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te géven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. De Kuoile Laar» huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent 'echtover de Watousiraat, dus dichtbij haren ouden stand. n T T de verbeteringen welke aan de AAL- Dlu POMPEN bij mij reeds gedaan zijn ge weest, kom ik er nog een nieuwe te voegen die het last nog van twee derden vermin- lert. Deze uitvinding bestaat in een zeer eenvoudig werk aan den slinger vastgehecht. Alleen te verkrijgen bij Veurnestraat, 83, POPERINGHE, namakers zullen vervolgd worden. De oude zinken en ijzeren pompen op 't nieuw gezet zullen, zoowel als de nieu we, van deze uitvinding genieten. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver koopen van nieuwe. Ik heb de eer mij aan de inwoners van Poperinghe aan te bevelen voor het scliee- en en het liaarsnijtlen. Voortaan zal k mij ten huize begeven om te scheeren, haar te snijden en hoofd te wasschen per abonnement van 1 jaar of 1/2 jaar. Mijne vrouw beveelt zich ook aan voor al wat vrouwen coifluren aangaat coiffeeren, haar wasschen, hoofd wasschenhaar der kinders boucleeien. enz. Door onze matige prijzen, ons net en ver zorgd werk, hopen wij wel liet vertrouwen van eenieder te verkrijgen. De personen die in ons hun vertrouwen stellen met ons te be proeven zullen voorzeker over ons voldaan zijn en ons hunne voorkeur voort schenken. Meessenstraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75 fr. Mijne vrouw oefent don stiel uit van HOIHKTL en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik bij mijne artikelen van H0RL0G1EMAKERIJ en' GÓUDBEWERKER1J, eene groote keus van REGENSCHERMEN voor Heeren en Damen bezitalsook een volledige keus van ZILVEREN KRUKKEN. Ik gelast mij ook met het herstellen en overtrekken aan zeer genadige prijzen. Gasthuisstraat, 41, POPERINGHE. Lecons Parliculières. Lecons tl e Piano. Rue de Bruges, 5, POPERINGH E. DOOR HET GEBRUIK VAN OOGENBLIKKELIJKE VERWING, enkel uit planten getrokkenzonder lood, salpeterzuur of sulfer. TE VERKRIJGEN BIJ Coiffeur, Parfumeur, zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht blozend, jeugdig uitterlljk, witte, fluweel' zachte huid en schoone tint. per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij Door uitscheiding van bedrijf, (GraisHe ante in vierkante gilwe blekken doozen van 5,10 en 15 kilos die gij aan alle prijzen betaalt, Men vult ook in huis grootere standen of vaten die men medebrengt. 39, Casselstraat, recht over 0. L. V. Kerk, POPLKINGHL. IOOO ('rauk als het 't zelfde geel smout niet is dat men u komt verkoopen aan 50, 60, 70 cent. de kilo, en zelfs meer. Verzending-franco tot de naaste herberg of statie van uwe hofstede, mits betaling tij de bestelling. Zorgt voor awe belangen en luistert naar geen achterklap van uwe bezoekers. - Wat Heel den dag werken, en 's avonds moe zijn en afgebeuld, en nog niet zachte slapen En een derde van mijn leven in mijn bedde moeten slijten Neen daten zal ik. En 'k zal mij liever seffens eene schoone en goede koopen, aan men krijgt daar ware voor geld en is daar ter trouwe gediend want gij moet weten, als ik wolle koop, ik moet schaapwolle heb ben, en 'k en ben niet geern zelve geschoren u. Lood- Zinkwerker, PARA TONNERES, met spillen van alle grooten volgens de ge bouwen. Gewaarborgd werk. HALSKATTEN 't Is in de kloefkapperij van Louis Defevér bijgenaamd Louis Kloette,Watoustraat, 46, Poperinghe, dat men ten alleii tijde kan krijgen alle slach van kloetten in alle kleuren voor mans, vrouwen en kinders, in iepen, wilgen, beuken en populieren hout aan zeer genadige prijzen. Ik ben oolc voorzien van een schoon as sortiment Modekloeffen en Kloefleers. Watoustraat, n' 46, POPERINGHE. Aankoop én verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligatiën. BIJT 85 B waar gij zuil vimlcn verschaft men zich, betaalbaar per week, per veertien dagen of per maand, Itcznriil <»nzc niagazijiirn. Vraag! onze raialosc"' POPERINGHE, 32, Priesterstraat. MEEN EN, 6, Koningstraat. MOSGROEN, 131, Statiestraat, ISEGHEM, 18, Gentstraat. ROUSSELAERE, 104, Ooststraat, IJ PEREN) I(fl •Dixmudestraat.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4