HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN verschijnende den Zaterdag namiddag. BOOMEN ZWARE BOOMEN HOFSTEDEKEN 't JSanneke uit de Jflane WOONHUIZEN BOOMEN MEUBELS BUlTEfiliflNDSCH NIEUölS. I Hen MTOE NIEUWS UIT BEIiGIE. ZONDAG 22 November igo8. Vierde Jaar.N 52. ANNONCEN Den drukregel 40 c. Herïiaakie Annocen volgens overeenkomst. en Herliergkennissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f 2,50 binnen stad f 2,00 H erbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f. 1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen on vergeld in liet blad verschijnen. Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Wekelijksche Almanak.November. Zon op. Zon onder. Notaris PEED, te Rousbnigge=Haringhe. Dinsdag 1 December 1908 Openbare Verkooping Dinsdag 8 December 1908, Openbare Verkooping van 130 keepen Populieren, Klemmers, Iepen, Eiken en allerschoonste Hollanders, meestal van 1m60 tot 2m20 omtrek. No taris CA SS7EPS TE POPERINGHE. Op Dinsdag 24 November 1908 OVERSLAG VAN Notaris HAGHEBAERT, 0p Dinsdag 1 December 1908 Openbare Verkooping van 2 aaneenhoudende MET ERF, XJE PROVEN. -ifehoud vaff samen voeging. Deurwaarder BOUTEN, Maandag 30 November 1908 te Alveringhem, Oeren en Forthem, Zeer merkweerdige Koopdag Deurwaarder VUYLSTEKE, Dinsdag 1 December 1908, Opebare Verkooping van WINKELGERIEF, HERBERGGERIEF, LANDALAAM, Aan jonge lieden die denken op trouwen VRIJE TRIBUUN Tooneelnieuws. O O O O S Centiemen, Eerste Taps, Bolliiigen worden ingelijfd EHEIUH t. tr Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Zondag 22 Maandag 23 Dinsdag 24 Woensdag 25 Donderdag 26 Vrijdag 27 Zaterdag 28 Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. Eerste Kwartier. s. Cecilia, Albrecht, Alphonsina, s. Clemens, Trudo, Adela, s. Joannes a Cruce, Flora, s. Catharina, Erasmus, s. Conrardus, Osymo, s. Adelbrecht, Oda, Maximus, s. Sosteen, Rufus. Ainedeus. 7 ure 11 min. 13 14 16 17 18 20 3 ure'47 min. 46 45' 44 44 43 42 Zondag 1 November, ten 2 ure 16 minuten 's avonds. Zondag 8 November, ten 7 ure 58 minuten 's morgens. Zondag 15 November, ten 11 ure 41 minuten 's avonds. Maandag 23 November, ten 9 ure 53 minuten 's avonds. Maandag 30 November, ten 9 ure 44 minuien 's avonds. STUDIE VAN DEN i. om 1 ure juist namiddag, XE gTA¥ELE5 bij den Hoogen Waeyenburg, ter hof steden bewoond door de heeren Henri en August Coene. van koopen klemmers, hollanders, olmen, populie ren, wilgen, eiken en esschen van 1m30 tot 2m20 dik. Vergadering ter hofplaats van d'heer Henri Coene, nabij den steenweg van Rous- brugge naar Crombehe. II. om 1 ure juist namiddag, XE 8XAVELE waaronder I. Ter hofstede van d'heer Edouard Debaenst- Butaye, tegen de dorpplaats van Stavele II. Ter hofstede van d'heer René Vandenbus- sche nabij liet Stavelhoekje. - Vergadering ter hofstede van genoem den heer René Vandenbussche. Tijd van betaling mits goede borg te stellen. STUDIE VAN DEN om 3 uren ZEER STIPT namiddag, te Poperinghe, op de Groote Markt, ter esta- minet A la Maison de Vilie gehouden door den heer Alidore Raekelboom EEN GOED gelegen ter gemeente ST-JAN BIJ YPEB, Noordwest bij d'herberg HET HEMEL RIJKlangs den keiweg van Yper naar Langemarc.k, groot volgens tilel 2 heet. 5 aren 57 cent. Gebruikt door de wed. Auguste Ovyn, met recht van pacht tot 1 October 1909 aan 375 fr. 'sjaars boven de lasten. Verdeeld in 4 koopen zoo volgt. Koop een. - De hofplaats met de gebouwen, hoving, weideen zaailand, bekend bij kadas ter sectie A, nummers 201, 202e, 203b en 204 voor eene grootte van 1 h. 11 a. 17 c. Slechts ingesteld fr. 4600. Koop twee. - Noord bij 't voorgaande, eene partie zaailand groot volgens nummer 199 der sectie A van 't kadaster 34 A 40 C. Slechts ingesteld fr. 1600. Koop drie. - Twee partiën zaailand aan elkander happende, te samen groot volgens nummers 218 en 219 der sectie A van 't ka daster 77 A 80 C. Slechts ingesteld fr. 2800. Koop vier. - Zuid bij het voorgaande, eene partie zaailand, groot volgens nummer 215 der sectie A van het kadaster 36 A 20 C. Slechts ingesteld fr. 1600. De voorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. is te verkrijgen ten bureele dezer. STUDIE VAN DEN TE PROVEN. om 4 ure nqmiddag, ter herberg - DE STER- bij de weduwe Camerlynck, te Proven plaats. Eerste Koop. Een WOONHUIS met afhangelijkheden en 2 aren 48 centiaren be bouwde erf en bof, staande en gèlegen te Proven, nabij de Plaats. Gebruikt door Frederic Saesen, aan 4 fr. te maande, boven de lasten, zonder pacht. Tweede Koop.Een WOONHUIS met stalling en gerieflijkheden en 92 centiaren bebouwden grond en hof. Gebruikt door Jules Devos, aan 3 fr. 50 te maande, boven cle lasten, zonder pacht. 1)2 p. °)o Instelpremie. KANTOOR VAN DEN TE VEURNE. om 12 uren zeer stipt 's middags, ter hofsteden van Theophiel Dekien, Camille Mooren, Louis Verhaeghe, de hinders Lib- brecht, Auguste Begein, Désiré Seryn en Au guste Deschuytter, van 150 koopen Wilgen, Populieren, Olmen, Klemmers, Hollanders en Eiken waaronder zeer vele van lm60 tot 2m30 omtr. De vergadering in d'herberg De Her derin bij Jérötne Torhoudt, kenoeg Alve- ringhem-Oeren, om 11 1)2 uren. KANTOOR VAN DEN TE POPERINGHE. om 1 ure slipt namiddag In den witten Hert bij Charles Plaete voet, Woesten kalsiede, BESTAANDE IN Schoon kerzelaren bed en lavabos, stoelen, tatels, waschkuipen en alle slach van keu kengerief. Rayons, schoven, toog, kaaskasse, koffie molen, enz. Schoone stoof, toog en buffet, vuurpotten, spoelbak, pinten, glazen, enz. Alles met gereed geld. Door 't ambt van den Deurwaarder VUYLSTEKE met deze vendilie en deszelfs ontvangst gelast. Een groote stap in het leven is wel het aangaan van den huwelijken staat en niet alleen is dit van allergrootste belang voor de twee jongelieden die zich in den echt zullen laten verbinden, maar ook voor hunne ouders en naastbestaanden. Het is recht jammer datgene wat wij op onze dagen zoo veel onder het volk bestati- gen en wij mogen met misnoegdheid verkla ren dat de wijze waarop door menig jonge ling of jODg meisje liet huwelijk wordt aangegaan, erg betreurensweerdig is. De jonge lieden, de twintig ingetreden, haken vurig naar het zoogemeend geluk getrouwd zijn cn hun eigen meester. Men zoekt en speurt; 'men gaat en komt ter plaatse waar vele jonge lieden samen zijn men neemt narichten en inlichtingen om eene goede partij te kunnen doen en mén stelt alle middels in het werk, ten einde* gelukken in hetgeen men betracht. Jongelingen maken met jonge meisjes nadere kennis en 't komt welras op een echtverbintenis aan. Zij hebben elkanders voordeele# en bezittingen gewikt en gewd gen, zij hebben hunne toekomst geregeld <V; geschikt en zij zullen weldra op hunne eigen, vleugelen vliegen, vrij en onafhankelijk van eenieder, vrij en los van ouders; van vader' en moeders. Vrij en los van ouders... En nogtans hier ligt een gewichtig vraag stuk in besloten. Op onze dagen zijn er te veel kinderen) eens gekomen tot de jaren van bet, huwelijk", die hunne ouders gansch vergeten en ver waarloozen, eens dat de jonge lieden er aan denken een eigen huisgezin in te richten. Zeer weinigen zijn er die aan hunne ouders raad vragen of hunne ondervinding willen ten nutte maken en alzoo handelen vele jonggehuwden soms zeer dwaas en on verstandig. De jonge toekomstige echtgenooten heb ben vóór hun huwelijk zoo veel goede wenken en 'onderrichtingen van noode en wanneer zij gehuwd zijn, hebben zij voort nog groote behoefte aan wijzen raad, die hun door de ouders best kan gegeven worden, om aan die thans groote kinderen velerhande ontgöochej lingen te besparen, talrijke bittere tegen- komsten en droevige gevaartenissen. Daarom zuilen de jongelieden best eb verstandigst handelen, wanneer zij aan hun ne ouders hun volle vertrouwen zullen schenken en, hun de eere gevend die hun toekomt, hunnen raad afvragen. Het spreekt dat de ouders in dit geval ook verstandig en rechtschapen moeten behande len, wanneer zij zien en bestatigen dat het huwelijk, welk hunne kinderen willen aan gaan, voor hun geluk en welvaren zal strek ken en zij moeten dan ook de eersten zijn om hunnen zoon of hunne dochter het spreken te vergemakkelijken, wanneer een groot geheim uit huune herten welt en op hunne lippe zitter van de koophandelskamer dier stad, werden vervolgd. De tribunaal veroordeelde de beide tolbe ambten, den eene tot 6 jaar en 5 maanden gevang, den andere tot 2 jaar gevang. Heer Lefebvre, die tor zitting niet ver scheen, kreeg 20 maanden gevang en 1,400,000 fr. boet. - Ter dood veroordeeld.— Het assisen hofvan 't Noorderdepartement heeft, vrijdag den genaamden Everaart, die in juni laatst leden, te Linselles, zijne vrouw met een scheermes den hals afgesneden heeft, ter dood veroordeeld. Waarom is de suikerü - Verburgh- Decool Rousselaera de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Portugal.Zelfmoord.De gemoe deren zijn nog altijd niet rustig in Portugal. Over zoo wat een jaar werden de Koning en de Kroonprins door dé revolutionnairen doodgeschoten, toen zij van den buiten naar hun verblijf in Lisbonna terugkeerden. De tweede zooi: des konings, Manuel volg de zijnen vermoorden vader op. Onlangs werd door de revolutionnairen besloten ook den nieuwen koning om te brengen en de hoofdman der partij Alfons Corta werd aangeduid om het vonnis der samenzweerders uit te voeren. .Corta moet berouw gekregen hebben over het aanvaarden van den misdadigen last die hem opgedragen was. In plaats van eenen aanslag te plegen op het leven van den koning heeft hij zich ge- zelfmoord. De man heeft den moed niet gehad aan zijn misdadig plan te verzaken en te blijven leven, waarschijnlijk uit vrees door zijne medesamenzvveerders vermoord te worden. Het •lubeifeest v»n den Pan*. Maandag morgend had in de Sint-Pieters kerk te Rome de plechtigheid plaats ter gelegenheid van het jubelfeest van Z. H. den Paus. De reusachtige basiliek, rijk versierd, was opgekropt met volk en leverde een grootschen aanblik op. Toen de Paus in de basiliek verscheen, ging er als een schok door de menigte, die de uiterste pogingen uit en zweeft. t 4»ffioest doen om niet in geestdriftig gejuicht on'gèliedeTi die eènSn vêrstaïiSigeïi vaiier. hare gevoelens VaiT eerbied en'vbrkleëfcfhêid eene goede en schrandere moeder hebben, moeten ze tot hunne vertrouwelingen biezen en deze moeten zorgen dat zij kinderen win nen in de plaats van ze te verliezen. Het huwelijk mag volstrekt geene scheu ring verwekken tusschen ouders en kinderen, want, heeft de Alwijze gezegd dat de man zijne ouders moet verlaten om eene vrouw in eigen huis binnen te leidenen dat do vrouw evenzoo moet handelen om haren echtgenoot te volgen, dan toch heeft Hij niet voorge schreven dat de jonggehuwden hunne ouders moeten miskenuen, vergeten en aan hun eenzaam lot overlaten. Neen, het huwelijk mag geene scheuring zijn tusschen de kinderen en hunne ouders. De jonge man, die de uitverkorene is van eene liefhebbende maagd, moet bekwaam wezen om, benevens haar zorgzame en werk- lievende echtgenoot, ook de beminnende zoon harer ouders te worden en het jonge meisje, dat haar hertje aan eenen jongeling wegschenkt, moet ook alles aanwenden om eene nieuwe en ware teedere dochter voor hare schoonouders te wezen Meer nog, de jonge echtgenoot, die de dochter uit het huis dés vaders haalde, meet dezen laatste rijkelijk vergelden door zijne liefde en hoogachting. Hij moet 's mans ware vriend worden en hem vele vreugden verschaffen. De dochter, die haar aan eenen echtgenoot overgeeft, moet hare tweede moeder, hare schoonmoeder tot trots verstrekken en door lieftalligheid, het hert dezer vrouw weten te veroveren, te kapen en te bekoren. De jonge lieden moeten dus wel de oogen openen en verstandig nadenken op 't groot belang van den overgewichtigen stap dien zij voornemens zijn te wagen en wanneer eene maagd of een jongeling goede, brave ouders bezit, moeten zij aan elkander voor eerste voorwaarde stellen tot goede overeenkomst in het huwelijk, dat zij beiden wederzijds hunne ouders zullen beminnen, troosten, steunen en allerhande voldoening zullen verschaffen, alzoo met hen en hunne andere kinderen eerie ware gelukkige familie uitma kende. Eene familie, waarvan al de leden aan elkander houden, door echte en verknochte liefde verbonden eene familie die een waar gezellig leven leidt, een groot gezin, alhoe wel in verschillige huizen wonende, maar toch zoo dikwijls vreugdig vereenigd of troostend te zanien vergaderd. Jonge lieden, gij trouwt niet voor een jaar, maar voor langen tijd. Wilt dus bedenken dat gij, om verstandig te handelen, uw bei der ouders moet erkennen, beminnen en om raad vragen als zij rechtschapen zijn, opdat gij het u later niet bloedig zoudt moeten berouwen uwe ouders verwaarloosd te heb ben. als het veel ongeluk en bitter verdriet voor u heeft nagesleept. Wanneer gij uwen keus doet, wilt tocli wel indachtig wezen, dat gij wel is waar met elkander in het huwelijk treedt, inaar dat gij daarbij ook als met eikanders familie trouwt en u nauw vereenigt voor het leven. Handelt dus verstandig, om daar zoo veel vreugde en geluk mogelijk uit te kunnen genieten en denkt vooral dat gij liuwt, om ook eens op uwe beurt ouders te worden en kinderen te hebben. H. D. Z. gevoelens lucht te geven. Men had verboden den Paus toe te juichen. De H. Vader scheen zeer ontroerdde tranen stonden hem in de "oogen, en onophoudend ging zijne hand zegenend op en neer. De geestdrift brak ekenwei onweerstaanbaar en luid los, toen na het einde der mis, en met een indruk wekkend ceremonieel, Pius X den plechtigen zegen gegeven had. Men schat het getal personen, tijdens de jubelmis in den reusachtigen tempel aanwe zig, op ongeveer 50,000. De feesten van het pauselijk jubilé, te Rome, werden maandag avond gesloten met prachtige verlichtingen. Deklokketorens van de basiliek en van de kerken, de gevels van de kloosters waren allen verlicht met elektrieke lampjes. Het indrukwekkendst schouwspel was wel dit, opgeleverd door liet St-Pietersplein, waar de reusachtige zuilenrij van de basiliek ver licht was. Het bengaalsch vuur zette het geheel een tooverachtigen aanblik bij. Alhoe wel het regenachtig weer was, waren dui zenden en duizenden menschen op gang om de verlichting te zien. De verlichting der- koepel van St-Pieter werd uitgesteld, ter oorzake van het slecht weder. China. Dood der Keizerin-weduwe en van den Keizer.De keizerin van China, Tson-Ilsi, is zaterdag in den ouderdom van 73 jaren overleden. De keizer Pou-Yi is ook overleden, doch volgens er verzekerd wordt, werd hij door zijne lijfwachten verwurgd. Frankrijk. 1,400,000 boet. De rechtbank van Rijsel heeft eene belangrijke zaak van smokkelarij in alcool te behandelen •ehad. Twee tolbeambten van Rijsel en heer Geor ges Lefebvre, handelaar te Tourcoing, voor- FootbalL Wij zijn waarlijk in de eeuw van sport! 't Is al sport wat de klok slaat. Men hoort of ziet niets anders tegenwoordig dan velo droom, koers, match, revanche, football, enz. En als men hier te Poperinghe het gedacht kreeg eene Footballmaatscbappij op te richten, bekwam men seffens de bijtreding van een Onverhoopt getal jongelingen. Als ik deze regelen schrijf is het niet om kwaad te spreken van het spel of van de spelers; integendeel; ware ik eenige jaren jonger 'k speelde zelf met genoegen mede. De Football is eene bij uitmuntendheid gezond spel, zeer aan te bevelen als tijdver drijf. verstrooiing en lichaamsoefening. In veel kollegen ziet men het in eer houden, en het heeft de goedkeuring verworven van veel schoolbestuurders. Maar mii dunkt nogtans, dat men het wat te veel op het voorplein steit, en dat die li chaamsoefening gevaar loopt weldra, in plaats van de geestontwikkeling te helpen bevorderen, ze zal doen verwaarloozen en op de achterplaats stellen Zien wij hier hetzelve niet? Is het niei jammer dat vele van die heeren en jongelin gen die nu zoo ieveren voor die nieuwe maatschappij, zich zoo onverschillig toonen in 't algemeen voor alles wat muziek, zang, tooneei of andere leerzuchtige inrichtingen betreft. Is het beoefenen van 't muziek niet om zoo te zeggen uitsluitelijk overgelaten aan werk lieden, bij alle twee de maatschappijen. Hoevelen wijden hunne krachten aan tooneei en zangmaatschappijen, die toch altijd verre boven het footballspel zouden moeten staan Is het niet jammer dat men hier nooit geene leerzuchtige maatschappijen sticht; zooals sprekersbonden, voor 't aanleeren van vreemde talen, enz., gelijk men nu in vele steden vindt. Mag de football er dan niet zijn integen deel 1 Maar ik herhaal het, hij zou de voor keur niet mogen hebben. De geest staat toch altijd boven het lichaam ca ik zou de foot ball willen zien dienen als uilspanning voor deze die toch ook iets van hunne krachten gebruiken voor eene geest of kunst ontwik kelende liefhebberij. O. W. Zcmivraclitige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Met de lange winteravonden herleven de Tooneelmaatschappijen en worden de werk zaamheden hernomen. De Maatschappij Langhoirs-Victorinen heeft over veertien dagen ter gelegenheid van haren jaarlijkschen feestdag, een prach tig zang- en tooneelkundig avondfeest gege ven, dat bij al de leden Je zoetste herinne ringen heeft nagelaten. Nu reeds bereidt zich deze aloude gilde om in den loop der maand Januari een der schoonste stukken van den vermaarden schrijver; d'Ënnery op te voeren. Aan het meeste deel onzer geachte Lezers,is voorzeker de naam d'Ënnery niet onbekend Immers de Langhoirs-Victorinen hebben reeds verscheidene van zijne drama's opge voerd, onder andere De Twee Weezen, het gebed der Schipbreukelingen, de Be delares van St-Sulpice, de Martelares en menige andere. Op het beroemd drama van d'Ënnery zal een der beste kluchten van Vanpeene vol gen. Een van die blijspelen met liederen en koren waarover het geacht publiek altijd zoo voldaan is. Zooals men ziet. zal de maatschappij Lan ghoirs-Victorinen evenals de voorgaande jaren, alles in het werk stellen om eene prachtige vertooning te geven en zonder twijfel zal het geacht publiek over den keus der stukken en de verzorgde opvoering ten uiterste voldaan wezen. Zie op ons bijvoegsel het programma der buitengewone vertooningen die op 14 en 15 December aanstaande, door de tooneei maatschappij Roeysche Barbaristen op het schouwburg van Poperinghe zullen opgevoerd worden. van Donderdag avond liep eene droevige mare in stad Mr Adrien Monteyne, kadet op 't schoolscliip - l'Avenir» is verdronken in zee.« We konden het niet gelooven, namen inlichtingen en helaas! 't wgs maar al te waar. Mr Adrien Monteyne was aan 't werk op 't touwwerk van 't schip. Ze waren bij de kaap de goede hoop in Zuid-Afrika en binst een hevig tempeest heeft een wind hem van 't touwwerk geslingerd en in zee ge worpen. De bemanning, die in eene slóep plaats genomen had, heeft al het mogelijke gedaan om den drenkeling te redden. De ongelukkige is niet meer hoven water geko men. 't Is een groote slag voor dien braven Vader, voor die teergeliefde Moeder, Zuster en Broeders't Is een groot jaar geleden dat Mr Adrien, niettegenstaande de tegen kantingen zijner Ouders, het gedacht opgevat had zeeman te worden. Lastig leven, menig vuldige gevaren, niets kon hem afschrikken. 't Was waarlijk een moedige jongeling Over een drietal maanden, wanneer hij in verlof gekomen was, na een jaar proef on derstaan te hebben op 't liggende schip te Antwerpen, hoorden wij hem zijn vurig verlangen uitdrukken om welhaast te mogen weêr vertrekken in zee en de groote reizen ondernemen. In do brieven geschreven aan zijne Ouders, in de mededeelingen gedaan aan vrienden heeft hij nooit de minste klacht laten hooren over den last van zijn werk; nooit heeft hij de minste vrees laten blijken over de menigvuldige gevaren, waarin een zeeman verkeertMr Adrien Monteyne, door zijn liefelijk en minzaam karakter, bad de genegenheid gewonnen zijner stadsge- nooten. Ook was hij aan 't schoolschip oen deugdzame en voorbeeldige kadet. Van oversten en medeleerlingen was bij geacht en bemind en 't zal een pijnelijken indruk bij allen gemaakthebben dien jongeling in zulke omstandigheden te verliezen. Mr Adrien Monteyne, afstammende vari eene deftige cn welhebbende familie, heeft niet achteruit gedeinst zich te berooven van menigvuldige vermaken en plezieren om zich eene loopbaan te maken, waarmede hij groote diensten aan zijn Vaderland zou bewezen hebben. Dat zijne handelwijze tot voorbeeld strekke aan menig jongeling. Aan de Ouders en familieleden bieden wij de uitdrukking aan onzer innige deelneming en christene onderwerping, bij het pijnlijk verlies dat zij komen te ondergaan. Geen Ouders zullen op mijn graf Een nederig bloempje strooien, En geen Broeder of Zuster traan Zal op mijn aarde vloeien. O dood, wat waart gij streng Toen uwe wreede hand, Mij trof op vreemd'lings bodem Ver van mijn Vaderland. O golven van de zee Brengt mijne laatste snikken Ja, voor mijn laatst vaarwel Op vleuglen van de wind, Tot hen wier minnend hert Van droefheid nu zal stikken. Als zij niet zullen wederzien Hun Zoon, hun dierbaar kind 't muziek aangebo- STADSNIEUWS. Diefstal. In den nacht van zondag tot maandag is er bij Julien Coene, landbou wer achter Het zwijnland eene groote koperen marmijt gestolen geweest. Erge val. Vrouw Charles Polley, wonende op 't Rekhof, is donderdag laatst rechtover het hopmagazijn van Mr Vandoo- ren zoo erg gevallen, dat zij een arm en het neusbeen gebroken is. Men moest de arme vrouw huiswaarts dragen. Schielijk overleden. De heer Ali dore Raekelboom, baas van 't Stadhuis op de Groote Markt, is, na zich vrijdag nacht wat ongesteld gevoeld te hebben, zaterdag in den vroegen morgen schielijk overleden. Patroonfeest Ste-Cecilia. - Het Stads- muziek viert deze week haar jaarlijksch patroouffiest. Zondag om 1 ure namiddag feestmaal in den Katholieken Kring. Maandag- om 11 u. voormiddag vergadering in den Cercle» om eene Sérénade te gaan spelen, voor onzen Heer Burgemeester. Om 2 1)2 ure Wandeling bij eenige leden her bergiers. Om 5 ure Fakkeltocht rond stad. Om 6 urePrijsbolling de vrouwen der wer kende- en eereleden van den. Op Dinsdag, om 2 1/2 ure namiddag Wandeling bij eenige leden herbergiers. Om 5 ure: Toon-en tooneelkundig avondfeest door de heeren Leden van 't muziek. MI U T Q meer aan Te bevelen tegen IN 1 Lj 1 U Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. cle doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. Sé Juit-éer-ESiczcii.Solo-slim. Maandag werd er in 't kandeel alhier bij Frederic Sweertvaegher, een solo-slim ge speeld door René Maerten. Zijne medematen waren Jules Godart, Gaston Demaeght, en Cyriile Rouseré. Men schrijft ons uié Watou. Kort •geleden stuurde de achtbare Heer Gouwgraaf lluzette eenen omzendbrief aan al de ge meente-besturen der Provintie West-Vlaan- deren. in dezen brief maande deze edele Heer iedereen aan, om dit jaar op eene bij zondere wijze liet patroonfeest van Z. M. den Koning te vieren. In het loopende jaar was immers eene daadzaak gebeurd, eenig in de geschiedenis van België, rijk in verwachting voor het Belgische volk. Het edel werk van de bescherming van 't Congoland, zoo heldhaftig, zoo schrander door Leopold II ondernomen, had zijne be kroning gevonden in de aanhechting voor België van een land, nu reeds rijk in voort- brengst, maar veelbelovende in de toekomst voor den uitlandschen handel en de econo mische uitbreiding van ons vaderland. Onze gemeente, hoewel zoo dicht aan de Fransche grens gelegen, heeft weerdig willen beant woorden aan den oproep van Baron Ruzette. De Maatschappij De oud Soldaten eer lang ingericht, trok met trommels, vaandels en klaroenen stoetsgewijze tot het gemeen- liuis en geleidde van daar de achtbare Raads leden ter kerk. De leerlingen der gemeente school volgden in goed geschikte orde dezen stoet, om den gregoriaanschen zang der mis uit te voeren. Aan het groot en onuitsprekelijk Geheim van het Sacrificie, dreunden de klaroenen door de gewelven en noopten allen tot erkenning en waardeering van het Wonder der wonderen, ledereen moet hert en hoofd, wil en verstand, lichaam en ziel voor het ondoorgrondelijk Mysterië buigen zooals het wapen van den strijder zich 111 het stof en in de diepte neigt. Op dit grootsch oogenblik voelt elke goede christen zijn geloof herleven, zijne liefde voor God en Koning ontvlammen. Heilaan al degenen, die/op Watou, deze edele gevoelens trachten te verlevendigen gehechtheid aan den Opperheer, liefde voor den Koning, achting voor de plaatselijke bestuurders. Dezen eerbied trachtte de heer Voorzitter M. B. Montaigne te vertolken door deze eenvoudige, doch welbedachte rede Achtbare Heeren Burgmeester, Schepenen en Raadsleden. Ik aanzie het voor eene plicht, als Voor zitter der Maatschappij -> De oud Soldaten -> van Watou, u hier opentlijk te bedanken voor de milde bijlage, die gij voor onze maatschappij gestemd hebt. Do toelage die gij ons schenkt, zullen wij weten te gebrui ken om onze gilde te doen bloeien, om de gevoelens van vaderlandsliefde herop te beuren, om de toekomst van onze leden en van hunne familie te verbeteren. Weest bedankt dus voor dat hulpgeld, bedankt nog meer omdat gij door uwe stenming getoond hebt, dat gij onze edelmoedige pogingen waardeert, dat gij door uwe stemming ge tuigt dat gij met dezelf# gevoelens van vaderlandsliefde en verkleefdheid aan den Koning, gelijk wij, bezield zijl. Leve de Koning! Leve de Overheid! Leve het Ge meentebestuur van Watou 1 Een ooggetuige. Bïevereii-asaii-Y/.ei*. Misdadige poging.Onbekende kwaaddoeners hadden in een depot drie lange eiken balken wegge haald, en over de spoorlijn gelegd om den tram Veurne-Poperinghe te doen ontrigge- len. Eenige werklieden konden de balken wegnemen, juist toen een tram in volle vaart ngestoomd kwam, zoodat een vreeselijk ongeluk vermeden werd. De schurken wor den opgezocht. Yper. Kampstrijd voor hmgsten- veulens en hengsten van inlandsch ras, gehouden te Yper den 16 November 1908. A/ Wedstrijdspr. voor hengstenveulens, die op hun 2e jaar gaan (16 mededingers).

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1