S'. NIKLAAS SPEELGOEDEREN LA MISS PAULA LIEVELING- MATRASSE FOURRUREN bij R. petten-Boeket, voor al wat CONFECTIËN betreft MARIA WARLOMONT; JULES DE PUYDT- SGHMIOT, arw mi of nu adres M liet NESTOR VERSCHAEVE OUVERLIE-RENAERTS BIJ ACHILLE BERAT, Elie Lietaert-Vanhoucke, GEEN GRIJSE HAREN PER Justin DEjSHJT Stokpaardjes - Lelienmelkzeepj i' YPER, Honds traaf, 26, YPER, Nog 't ongeluk van het Schoolschip. Wetensweerdigheden. T. K S P HOPPE. BURGERSTAND VAN POPERINGHE op Zondag 22" November, li ER HER GKE RMISSEN Jaarlijksche kermis, Door den Uil te verhollen. Twee schoone gemaakte Broeks, 17 Au Café de la palx, Feesten en Vermakelijkheden Legons Particulier es: Lemons cte Piano. B. Van Caeyseelq, MARKTPRIJZEN. Groote keus van alle In den Bazat* bij SANSEN-DECORTE, Xe Koop Xe Pacliten. Men vraagt BËRICHXËIV. LEEST DIT Eugène Debyser-Heuser, timmerman en speldewerkkussen=maker. Jerome Dobbelaere=Monteine, Aan de Duivenliefiiebbers l/eurnestraat, Poperinghe, VERANDERING VAN WOONST. •ïtiles DOCHY, Watoustraat, 24 Poperinghe, Watou-.ln den goeden koop.-Watou. ELLEGOEDEREIV MARCEL D'HEERE-DECORTE, 2, Duinkerkstraat, POPERINGHE. XVintei-seizoen Zaaiiynzaad J. DEHONDT-DELMAERE A. Monteyne, Apotheker, Groote markt Sansen.-Decorte, In den Bazar, Landbouwers, Voermans 10.000 ks zuiver gilf Wagensmout aan 3^ cen. den kilo. Ut1 in de Bruggestraat, te Poperinghe, Grooten keus van gj f Om naar de laatste mode en in vertrouwen te koopen WENDT U RECIIT NAAR E waar gij zult vinden J™ eene volledige keus van PALETOTS zwarte en fantaisie, "5 het grootste assortiment REGENMANTELS, de laatste nieuwigheden in Kostumen, Kleedrokken, Pélerinen g Alle slag van BLOUSEN, laatste genre, j g groote keus van Kleederen, Mantels en Hoeden voor kli? bedlh'. S 0 Alles in «Ie genadigsle prijzen. (jotDïE,,, Huis van Vertrouwen. Horiogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper' der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA jr Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS (jj j Itrillcn, JYeiiMiiijpei'N liaromefers. Ie prijs 200 fr., zilv. eerm., We K. Verraes, Wytschaete, voor Rustique.—2e pr. 150 fr. br. eerm., J. Delofortry, Wervick, voor Mercure. 3e pr. 75 fr. br. eerm., We K. Verraes, voornoemd, voor Tapageur; aan dezelfde voor Vainqueur; We Aug. Van neste, Langemarck, voor Coquet. B/Wedstrydspr. voor hengsten die op hun 3e jaar gaan (6 mededingers).le pr. 400 fr. zilv. eerm., We K. Verraes, voornoemd, voor Volain. CWedstrijdspr. voor hengsten van 4 jaar- en onder (7 mededingers). 2e pr. 400 fr., br. eerm., L. Leternu, Wytsöbaete, voor Jupiter, 4 jaar; We Aug. Vanneste, voor noemd, voor Albérxc, 4 jaar. Bewaringspr. of jaargedeelten van be- waringspr. van 700 fr.. Kinders Bousson, Hooglede, voor Orloff, 5 jaar500 fr., We Vanneste, voornoemd, voor Néron, 6 jaar; 700 fr. C. Ilescamps, Langemarck, voor Bristol, 8 jaar; 4e termijn, 1200 fr., We Verraes, voornoemd, voor Coquet, 8 jaar; 700 fr. 43. Claeys, Gheluwe, voor Cortil, 9 jaar800 fr. Ern. Vandecandelaere, Wer vick, voor Parfait, 10 jaar; 800 fr. Kinders Bousson, voornoemd, voor Clovis, 13jaar; 700fr. C. Claeys, voornoemd, voor Ostrogoth, 14 jaar. Gekwetst. Maandag morgend ging een persoon een peerd vastmaken in den stal van de herberg Champ de Mars op de Esplanade. Het peerd gat een hevigen hoef slag op den scheidsbalkdeze vloog den man op het hoofd en verwekte eene erge wonde waaruit hij veel bloed verloor. Sti'i'lit'in. MoordpogingWoens dag avond kwamen twee welgekleede heeren bij Louis Vandaele, herbergier, op het ge hucht - Triloy met de kaart spelen. Rond 10 ure gingen zij heen De baas wilde de deur sluiten, doch opeens sprongen vier zwartgemaakte kerels binnen. Op een oogen- blik hadden zij de bazin gebonden, en wier pen zich toen op den baas. Op het hulpge roep der slachtoffers kwamen de geburen toegeloopen waarop de aanvallers de vlucht namen. Zij losten revolverschoten in de richting der geburen, doch niemand werd gekwetst. Louis Vandaele werd erg mishan deld hij heeft eene gapende wonde aan het hoofd bekomen. Be daders zijn niet gekend. \V yngliene. Moordpoging. Maandag nacht werden in de hofstede der familie Houtekiet, verscheidene schoten ge lost door het venster van de slaapkamer waar gewoonlijk de 22 jarige dochter Marie slaapt, maar die dinsdag nacht door een wonderbaar toeval in haar eigen bed niet sliep. Daar zij tot zeer laat in den avond ge werkt had, was zij bij hare zuster, in eene andere kamer gaan slapen. De schoten moesten onvermijdelijk Marie Houtekiet dooden, want het beddegoed en de muur waartegen het. bed staat zijn door schoten met zware loodkorrels. Tot hiertoe heeft het gerecht geen enkel spoor ontdekt. 1Vev«4gIiem. Brand. De schuur van M. R. Bevernage, die opgekropt was met vlas, is dinsdag gansch afgebrand. De schade beloopt 40,000 fr. en is door verze kering gedekt. Kortrijk. Dood gevonden. Men heeft hier eene 74 jarige rentenierster, Jufv. L. Sioen, die alleen leefde, dood bij haar bed gevonden. Zij was overleden aan eene hart- aandoening. Ilraissel. Droevig geval. In de laatste dagen heeft de koning verscheidene benoemingen in de orde der Kroon van Con go gedaan. Tusschen de gedekoreerden be vond zich M. Dubois d'Enghien, bestuurder der spaarkas, te Brussel. Vrijdag namiddag was het hooger personeel dier instelling ver- eenigd om den nieuw gedekoreerde geluk ie te wenschen. Op het oogenblik dat M. Du bois d'Enghien zijnen beker ophief om te be danken, viel hij achterover. Men snelde hem ter hulp en een geneesheer werdt ontboden, doch deze kon enkel de dood bestatigen. M. Dubois d'Enghien was bezweken aan een slagaderbreuk. Hier en Daar. Zaterdag morgend heeft J. Schael, hotelhouder te Angleur, zijne vrouw, die van hem ontloopen was, met revolverschoten gedood en zich daarna gezelfmoord. Een meisje van Kinkempois, irène Burquel, 16 jaar die zekere Postel, 49 jaar, die in het hoofd geraakt is, op haar verzot had om er mede té spotten, is maan dag, na den zinnelooze de waarheid gezegd te hebben, door hem doodgeschoten geweest. Een koolmijner, E. Claes, 37 jaar, van I-tollogne die zijne vrouw wilde afranselen omdat zij met zekeren Lambert danste, werd door dezen doodgeschoten.De vrouw- van F. Vanderwyckcn,- over eenigen tijd met een kerel vertrokken, keerde maandag nacht om 2 ure bij haar vader te Farciennes, terug. Verheugd ging deze bij zijn schoon zoon kloppen om hem het goede nieuws te melden. Deze, denkend dieven voor handen te hebben, loste zijn revolver door het venster en trof zijn schoonvader die dood viel. In eene vysfabriek te Haeren werd een 20 jarige meisje door een transmissie- eiem gevat en doodgeplctterd. Huishoudsters Opent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly I Weigert namaaksels. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Zooals wij reeds hooger meldden, heeft de Belgische Zeevaartvereeniging van com mandant Zander een telegram ontvangen, meldende dat de Avenir dinsdag 17 no vember, om 6 ure 's avonds, te Durban is aangekomen na eene snelle vaarthet school schip heeft de reis van Rio de Janeiro gedaan in 23 dagen en eenige uren, gemiddeld 8 knoopen per uur. Spijtig genoeg is die schoone reis op het einde gestoord geworden door een erg ongeluk, dat het leven kostte aan een der kadetten. Maandag laatstleden blies er een hevige wind, de zee stond hol, en het regende over vloedig. Niettegenstaande het slecht weder, was iedereen aan boord vroolyk gezind, in 't vooruitzicht weldra aan te mogen stap pen, na drie weken op zee gedobberd te hebben. Rond den middag, werd er bevel gegeven hot groot zeil te spannen. Eensklaps weerklonk een noodkreeteen der kadetten met het werk gelast, was in zee gevallen. Terstond werd eene reddingsboot uitge stuurd, doch de arme jongeling was ver dwenen, en kwam niet meer boven. De peilingen en opzoekingen werden niettemin ieverig voortgezet gedurende twee uren, en commandant Zander zegt, dat het gedrag van de bemanning in die droevige omstan digheden bewonderensweerdig en moedi. was. Doch, alles was vruchteloos, en hei. schip moest zijne vaart voortzetten. M. Adrien Monteyne, slachtoffer van dit droevig ongeluk, behoorde tot de vierde be vordering, en deed nu zijne eerste zeereis. Het droevig nieuws was reeds woensdag in de Zeevaartvereeniging toegekomen. Deze had het nieuws geheim gehouden, daar zij wilde voorkomen dat de familie het zou ver nemen door de dagbladen of zonder er op voorbereid te zijn. Vader Monteyne werd naar Antwerpen ontboden, en men heeft hem, met alle mogelijke voorzorgen, het pijnlijk nieuws meegedeeld. De droefheid van den ongelukkigen vader was hartver- scheurend om zien. Sfaatslilail. Bij kon. besl. is het burg. eereteeken verleend, med. le klas aan M. C. Bossaert, gemeenteraadslid, te Proven. Gent. Tentoonstelling der spijsta- fel. In de bijzondere prijskampen voor pasteibakkerij, die deze week te Gent plaats hadden ter gelegenheid der Tenloonstelling van de spijstafel, werd een gouden medalie, met gelukwenschen van den Jury (prijs kamp voor de fijnste gebakken die het minst gekend zijn voor zijne Poperingsche mazarine-hoek, toegekend aan onzen stads genoot M. Emile Sansen-Schottey, den wel- gekenden pasteibakker der gasthuisstraat. Een eerediploma werd toegekend aan zijn broeder, M. Oamille Sansen(prijs kamp voor fantaisiegebakkenpasteibak ker te Lokeren, voor zijn gebak al de spelen verbeeldend. Hartelijke gelukwenschen Vraag iis de Kamer* gericht tot, den heer Minister van Justitie door den heer F. van Merris De Bond van de hop- syndicaten der streek van Poperinghe deed mij het volgende feit kennende brouwerij der weldigheidskoloniën, te Hoogstraeten, gebruikt jaarlijks ongeveer 2,700 kilogram hop, deze worden gekocht bij wijze van openbare aanbesteding. Vroeger gebruikte men hop van Poperinghe en hop van Aalst. Voor 1907-1908 is er voorgeschreven 500 kilogram van Poperinghe, 500 van Aalst en 1,700 Duitsche hop. Voor 1908-1909 is er voorgeschreven 600 kilogram van Aalst, 500 van Spaltville, 1,400 van Hallertau en 200 van den Elzas. Waarom sluit de Bel gische Regeering, die belang stelt in het lot onzer planters, de hop van Poperinghe uit en geeft zij voor drie vierden de voorkeur aan vreemde hop? De groote Belgische brou werijen kunnen nochtans uitmuntend bier voortbrengen met uitsluitelijk Belgische grondstoffen. Ju mei. Tombola. De tombola van het Gasthuis-Sanatorium zal op 25 Decem ber plaats hebben. Buiten de prijzen van 30,000- 20,000 -10,000 -5,000- 2,000 - 1,000 5,00-5,00 fr.in geld zijn er nog 330 andere schoone prijzen te winnen. Er zijn nog eeni ge loten aan 20 cent 't stuk te bekomen ten bureele van de Poperinghenaar. SB et sell Jj ut dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Over «le neuzen. Aan onze jonge lingen, die zinnens zijn in het huwelijkbootje te treden, geven wij het volgende ter over weging onderzoekt aandachtig de snede van den neus uwer toekomende Een geneesheer, zeer ervaren in neusken- nis, heeft inderdaad de volgende ondervin ding opgemaakt. De jonge meisjes, waarvan de neus plat of stompig is, zullen behendige huishoudsters zijn, praktische vrouwen, spaarzaam, werk zaam, getrouw, doch een weinig jaloersch. Deze, waarvan de neus puntig is, zijn vroolijk, lichtzinnig, van Veranderlijk ge moed zij scheppen behagen in beweging en zullen veel aanleg voor sport gevoelen, doch zij zullen wraakzuchtig en hebzuchtig zijn. De vrouwen met arendneus zijn liefheb sters van pracht, ze zijn hoovaardig en voe len zich gemakkelijk gekrenkthun karakter is onveranderlijk en rechtzinnig. Eindelijk de vrouwen, waarvan de neus met een licht bolleken eindigt, zijn vroolijk, veranderlijk en minzaam. Dus, jongelingen, als ge later zult bedrogen zijn, zult ge het aan u zeiven wijten, dan zult ge misschien moeten bekennen te veel naar de oogen en te weinig naar den neus van uw liefje gezien te hebben. Spoel liet groensel goed. Niet aileen vleesch kan gevaar opleveren voor de gezondheid, maar ook groenten, indien deze niet zorgvuldig worden gespoeld. Buitenge woon vee! microben kunnen erin voorkomen, voornamelijk tengevolge der besmetting, met faecaliën, compost, vloeibare mest. Een geneesheer stelde hieromtrent een nauwkeurig onderzoek in en vond in op de markt gekochte groenten kropsalade, an dijvie, selderij en andere, na deze in kiemvrij water gewasschen te hebben, soms nog vele ziektekiemen, terwijl het water zelf eenheele flora van bacteriën vertoonde en bovendien talrijke eieren van wormen en andere lage re diersoorten bevatte. Hij vond zelfs bacillen van typhus en kramp en zeer vele etterbacillen. Zorgvul dige afwassching en goed koken is dus wel noodig. Vu) van «len appel. De Engelsche professor Stinson wees er onlangs op, dat, wie veel en geregeld appels eet, zijne ge moedstemming zal verbeteren en van alle onbehagelijke gevoelens bevrijd zal zijn. Hij heefi echter ook geconstateerd, dat een rijkelijk gebruik van appels een voortreffe lijk middel tegen drankzucht en tegen sterk rooken is. Brengt men met deze neigingen behepte personen, die in 't algemeen van elk fruit, afkeerig zijn, er maar eerst toe, dat zij bij het ontbijt en voor en na het middageten, na het avondeten, enz. een appel eten, dan heeft men reeds gewonnen spel. In dit opzicht moet de appel bijna als een wonder werken. De mensehen krijgen spoedig een frisch en opgewekt gevoel, ze laten het drinken en rooken meer en meer na, om zich den smaak en de psychische werking van den appel niet te bederven. Om f© verjongen.De heer Hiram Maxim heeft thans een toestel uitgevonden, bestemd om het menschelijk leven te verlen gen. Dat toestel is zeer ingewikkeld. Het be staat uit eene ruime kabion, verdeeld in drie compartimenten. De patient zet zich neder in die van het midden in eenen gemakkelij ker zetel, welke volkomen al de vormen van het menschelijk lichaam bezit, derwijze dat de rust zoo volledig mogelijk zij. Van de beide naburige kompartimenten worden uiterst machtige elektrische stroo men verzonden even als lucht, geladen met zuurstof en krachtige ontsmettingsmiddelen, met eene basis van alcoli, iode en chloor. De heer Hiram Maxim verklaart dat twee of drie zittingen hem van 20 jaar verjongd hebben. Pracht/ en gewone Meubelen en Sfoelen/i den Bazar bij Sansen-Decorte Gas thuislaat., 15, Poperinghe. Caremans, Huybrechts, Lucien, en anddre vrienden en kennissen. Arthur Van der Stuyft hoopt binnen zes weken naar het vasteland weder te keeren. De uurrecordhouder Wils, is aangewor ven door Pat Powers, om tijdens de 6-dagon- koers eenige exhibities te doen. Do Europeesche renners, aangeworven voor de 6-dagenkoers te New-York, wij noemen Brocco, Labrousse, Leon Georget, Dupré, Rutt, Stol, Faber en Lafourcade, vertrekken zaterdag uit den Havre. tbsd^-club Poperinghois. De bei- cheimSïBp /Foot /e matchen'ft>u<lag laatst gespeeld tusschen de F. C. P. enden football-club van Yper, liepen af, zooals te voorzien was, ten gunste der Yperüngen. De F. C. P. heeft uit de matchen van zondag laatst goede lessen ge trokken om zich langzamerhand te verbe teren. Zaterdag ten 3 ure namiddag, is de knap pe Arthur Vander Stuyft, aan boord van den stoomboot Zeeland ingescheept, voor New-York, zijne rijwielen medenemende. Aan het vertrekpunt bevonden zich vader Vauder Stuyft en Lóón, zijn broeder, verder Verbist, Ceurremans, Vertinden, Hubert, Aalst 14 November. Markt vast. Men kwoteert- Aalst (stadsmerk) 45-47 1/2 fr., zelfs bij uitneming 50 fr. Na de markt schijnt ae stemming des handels te verzwak ken'. In cultuur is om zoo te zeggen alles opgeruimdeveneens is de voorraad in den handel weinig belangrijk. Londen 16 November.Markt prijshou deqd. Men kwoteertEngelsche hop, le kwaliteit 65-110 fr.; 2e kwaliteit 20 - 50 fr. Belgische hop 35 - 60 fr. Beiersche hop 30 65 fr. Gestadig vraag naar beste soorten, alsook naar goede, middelbare producten. Brussel 18 November. Markt kalm. Men kwoteert Poperinghe (stadslood) 55- 60 fr. Aalst (stadslood) 45 - 47 1/2 fr. Poperinghe 20 November. Handel kalm. Men betaalt Poperinghe (stad) 50 - 60 fr. Poperinghe (dorp) 20 - 27 fr. volgens kwaliteit. De stemming der markt is ver flauwd, en schijnt wederom te zullen dalen van 15 tot 22 November. Geboorten. Bertha Boudeweel, d. v. Désiré en Eudoxie Opsomer. Julien Deso- mer, z. v. Raymond en Augusta Boudeweel. -Gaston Crombez, z. v. Aloise en Irma Vancayzeele. Magdalena en Maria Delboo, drs v. Jerome en Zoé Danneel. Overlijdens.Hoedt Maria, 6 maanden, Wijk G. Cornette Sophia, 60 jaar, brou- werin, weduwe van Jules Devos, Wijk D Toussaint Amelie, 72 jaar, zonder beroep, weduwe van Martinus Vanrobaeys, overle den te Yper. Catrysse Leonie, 31 jaar, werkvrouw, echtgenoote van Henri Wae- gheinaecker, Wijk J. Bonduelle Elisa, 23 jaar, herbergierster, echtgenoote van René Quaghebeur, Wijk E.Raekelboom Alidor, 49 jaar, herbergier, echtgenoot van Geor- gine Rouseré, Groote Markt. Huwelijksbeloften.Emile Moinié, smid met Loontine Godaert, dagloonster, beide te Molenbeek-St-Jan. Huwelijken.Henri Pittellioen, 23 jaar, aardewerker met Juliana Roetynck, 21 jaar, breister, beide te Poperinghe. JMIerLg-elirLg-en. Een lieveling. Ze waren pas twee maanden getrouwd en ze hielden veel van malkander. Hij was in het achterste gedeelte van het huis, toen hij op eens de stem van zijne vrouw hoorde, die hem het bloed in de aderen deed stollen. Jan, schreeuwde ze met een hulpgeroep geluid, kom hier, gauw Hij begreep, dat ze in een groot gevaar verkeerde. Hij greep een stok uit den standaard en snelde, twee treden tegelijk nemend, de trap op om baar te ontzetten of te verdedigen. Bijna zonder adem te halen was hij de slaap kamer binnen komen valen en zag haar uit het geopende venster hangen. Hij wilde haar grijpen doch zij trok bedaard zelf haar lichaam naar binnen en sprak Zie eens, ziet ge ze nog Hé, wie, wat... waar Die dame daar. Ja zeker. Nu, zoo'n hoed zou ik ook willen hebben. I In tien Oostimek, bij Jer. Charles bijg. Blomme, Elverd.-kals. In Jonker-sliof, bij Henri Saesen, Woesten-kalsiede. 3 In roazaretli, bij Emile Dewachter, Trommelaarstraat. 4 In den Keizer, bij Richard Devos, Yperstraat. 5 In den vetten Os, bij Louis Vanheule, Bertenplaats. In den Haas, bij Aloïs Verbiese, Potlestraat. 7 In 't Kasteeltje, bij Paul Derynck, Yper-kaisiede. 8 In liozendal, bij Cyrille D'hondt, Veurnestraat. 9 In de Landing, bij Auguste D'hondt, Proven-kalsiede. ft) A la Lune, bij Achille Leeuwerck, Garenstraat. II In T Hoosje, bij Gustave Gossey, Crombekestraat. VI Au Coq, bij Pierre Desomer, Groote Markt. 13 In Westvlaanderen, bij Leopold Melis, Casselstraat. 14 In Canada, bij Seraphin Veniere, te Proven. 15 In «Ie Patrijs, bij Edouard Tamboryn, Westouter-kals. 10 Au Soldat francais, bij Valère Staessen, Veurnestraat. bij Jerome Dehondt, Groote Markt, 10 cent. inleg, waarvoor men 1 pinte bier krijgt. Op Zondag 15 No vember 1908, van 10 tot 12 ure 'smor- gens ter herborg Westvlaanderen tentoonstelling der II ii i v e n van m. Maurice Hannebouw. FLESSCHESCHIETING. Poperinghe.Op Zondag 22 November, ter herberg Den l.ijslcr bij René Thoris, Crombeke kalsiede. Inschrijving tot 2 1/2 uren. Rue de Bruges, 5, POPERINGL E. Poperinghe, markt van den 20 Nov. Tarwe heet. 16,20-Rogge 13,30-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 7,00-Boter de kil. 2,85 Eieren de 26, 4,75 fr. Yper 14 Nov.Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 17,00 a 17,25-Haver, 17,00 a 17,50- Aardappels, 100 k. 6,00-Boter, 2,80 a 3,20 Rousselaere 17 Nov. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 20.50 - Roode Tarwe, 18,50 a 19,00 Rogge, 16.50 a 17,00 - Haver, 17,50 a 18,00 Boouen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 7,00 a 7,50- Boter de k. 2,90 a 3,20- Eieren 4,42 a 4,68 - Suikereiboon. oude, 13,50 - id. nieuwe, 14,50. Kortrijk veemarkt 16 Nov. 337 koppen —prijs per kilo gewicht op voet, 55 Ossen, 1» klas 92—2" kl. 80—3" kl. 70 90 Veorzen, 938171 136 Koeien, 90— 79— - 70 56 Stieren, 907869 Brussel 17 Nov. 471 verkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 17 Nov. 3,310 Verkens, op voet de kilo, 0,80 a 0,94 l/defliebbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. POPERINGHE. Twee halve groote ledikanten in hout onlangs nieuw. Zich te begeven bij Henri Thirou, café de la gare, Beveren-aan-Yzer. Schoonen biljard, met twee spelen billen, »Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden koperen Trommel. 3. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goeden staat. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Goede breimachien te koop. Zichtbaar bij Amand Salomé, wagenmaker, Yperstraat, Poperinghe. Goede assen, ressorts en wielen,voorkomen de van voituren, bij Henri Desaegher, Poperinghe. Aan voordeelige prijzen te koop bij Achille Berat, »In 't Volks-Lusthof», Casselstraat, Poperinghe 1° 1000 Kilos aardappelen (roode bollen). 2° 80 Zakken eiken bak kerskolen.3° 100 Schoone graanzakken. 4° 11 Lampes-belges. 5° Éjandboog zoo goed als nieuw (25 kilos) met pijlkas en 21 goede pijlen.6° Cornet-A-pistons van liet huis Courtois in goeden staat voor solistemet al de stukken en 2 embouchuren in zilver in kist. Alles aan voordeelige prijzen. Een goeden zwarten waterhond dienstig voor in heerhuizen wel geleerd om bin nen te slapen bij Camiel Vancayseele, Brandhoek, Vlamertinghe. I Tzerwerk voor vieringen van hoppekeet 1J een grooten rooster, een jaar nieuwe alles in zeer goeden staat. Zich te wenden bij Henri Maes, suikerbakker, Yperstraat, Poperinghe. ten voor kasteelen en hoven, Men kan alle planten dagelijks bekomen te Pope ringhe bij Petrus Vermeulen, bijgenoemd P. Stoppe, wonende op den Kouter. Schoone herberg met hof, genaamd In de nieuwe Voorstad staande en gelegen langs de kalsiede van Haringhe naar Rous- brugge. Voor inlichtingen zich te wenden bij C. Pyck-Vercruysse, brouwer, Poperinghe. Smidsknecht, kunnende peerden beslaan, wordt gevraagd bij Emile Covemaker, peerdesmid, Elverdingne. Een meisje wordt gevraagd om te leeren wasschen en strijken. Inlichtingen ten bureele dezer. Pieter Debruyne, kleermaker te Reninghe, vraagt seffens een goeden kleermakersgast. Goede dienstmeid, van rond de 30 jaren, kunnende menagie onderhouden, voor in herberg en beenhouwerij, bij weduwaar, goed loon. Inlichtingen ten onzen bureele. Voor Frankrijk, goede keukenmeid en boven- meid gevraagd voor het zelfde huis. Goed loon. Inlichtingen ten bureele dezer. Bekwame meid voor huisgezin in stad wordt gevraagd tegen hoogen loon. In lichtingen ten bureele van 't blad. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Prosper. Tiens, dag Jef, hoe is 't met 't leven jongen, 't is wel lange dat ik u alhier niet meer gezien heb. Jef. Ja, Prosper, 't is waar, maar van nu af zult gij mij meer zien Prosper. Hoe komt dat Jef. Kunt gij dat niet raden Hebt gij misschien vergeten dat wij verleden winter samen zoo dikwijls eene lekkere portie Mosselen gingen eten naar den Café FranQais in de Yperstraat. Prosper. Voorzeker neen, .Jef, heb ik dat niet vergoten, want zij smaakten mij altijd heerlijk. Jef. Ehwel, jongen, wij kunnen daar alweer gedurende' gansch den winter voor 15 centiemen ons buikske vol eten aan lek kere Mosselen. Als wij des Zondags eenige pintjes gedronken hebben, trekken wij er naartoe niets is beter en goedkooper. Allons allons allen naar den Café Francais bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. heeft de eer het publiek le laten weten, dat hij van heden af, in de Casselstraat, den stiel van ZWIJNSLACI1TËR zal uitoefenen en iedereen ter trouwe zal trachten te dienen. Jean Termote, boomkwoeker en hove nier te Rouselare, zijnde den Vrijdag op Poperinghe-Markt ter herberg De Gouden Arend biedt te koop alle slag van bosch en doomplanten, fruitbomensieraadplan- De gezusters Cordenier, hebben de eer te laten weten dat zij zich komen te stellen in de Noordstraat, 31te Poperinghe, en zich zullen gelasten met al wat wasschen en strijken aangaat. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als Kleermaker in de Crombekestraat, n121 Ik heb de eer hot achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. De Ito«»«le Laars huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. Overal verkondigt men de voortreffelijk heid, de goede hoedanigheid en vooral den lagen prijs van de van het huis in de Poperinghestraat. Men moet niet veel geld besteden om zich schoon, goed en warm te kleeden, 't zij in beste costumen voor heeren en damen, 't zij in weekekleederen, in lijnwaad, schals, ca- pelinen gemaakte artikels, zooals baais, onderrokken, onderbroeken, onderbaais, hemdens, enz. Groote en schoone keus van fourruren, wollen en katoenen sargien, aan ongeloof lijke lage prijzen. Komt zien en gij zult er van overtuigd zijn. HUIS van volle vertrouwen. VERKOOP VAN ZAKUURWERKEN, REGULATEURS en Wekkers. Alles gewaarbogd. Gewaarborgde Herstellingen in alles wat Horlogerie aangaat. Spoedige bediening- Genadige prijzen. Horlogeur, Noordstraat, 36, POPERINGHE. DOOR HET GEBRUIK VAN OOGENBLIKKELIJKE VERWfftÜ, enkel uit planten getrokken donder lood, salpeterzuur of sulfer. TE VERKRIJGEN BIJ Coiffeur, Parfumeur, I I'llII '«MM—I Ik heb de eer het geacht publiek te i weten dat er met het bij mij te bekomen is alle slag van Winterstof flën in alle kleuren voor Vrouwen, Mannen ei Kinderen, aan prijzen buiten alle concurrente LET WEL OP Laat u door niemand mi$( leiden voor den goedkoop want ik verzeker u alles zoo goedkoop te kunnen geven als dt groote magazijnen van Brussel en Kortrijk Iedereen is vrij alles te bezien zonder iet, te koopen en dan in andere plaatsen te j zien of hij het goedkooper kan vinden, z in 't groot als in 't klein. Ik maak geen bijzonder etalage noch re- klaam mijn huis dient voor herberg, maat toch ben ik wel voorzien in alle slag vat stoff'iën van alle kleuren. Goede kleermakers worden altijd ge. vraagd. Terzelfdertijde laat ik weten dat ik, zooals voorgaande jaren, goed Franseh voortkomende uit landen daarvoor geschikt, in volle vertrouwen verkoop. Ik koop het vlas dat gelijk is aan dat waarvan het zaad voortkomt, aan 1200 fr. per hectare, Ik verkoop ook Tonne-lijnzaad en lijnzaad voor het voeden van vee. Door de goede hoedanigheid mijner wares en mijne genadige prijzen, hoop ik meteen- ieders vertrouwen vereerd te worden. Au Café de la PaixPOPERINGHE zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, reingezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel-, zachte huid en schoone tint. per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bi Door uitscheiding van bedrijf, (Graisse consistent© in vierkante gilwe blekken doozen van 5,li en 15 kilos die gij aan alle prijzen betaalt, Men vult ook in huis grootere standen o: vaten die men medebrengt. 39, Casselstraat, recht over 0. L. V. Kerk popi.it i\<. in:. IOOC) frank als het 't zelfde geelsmon: niet is dat men u komt verkoopen aan 50, 60, 70 cent. de kilo, en zelfs meer Verzending-franco tot de naaste herberg of statie van uwe hofstede, mits betaling bi;, de bestelling. Zorgt voor uwe belangen en luistert naar geen achterklap van uwe bezoekers. aJ - Wat Heel den dag werken, en 's avond; moe zijn en afgebeuld, en nog niet zacht; slapen En een derde van mijn leven ii mijn bedde moeten slijten Neen dat er zal ik. En 'k zal mij liever seffens eene schooae en goede koopen, aan men krijgt daar ware voor geld en is da tfr trouwe gediend want gij moet weten als ik wolle koop, ik moet schaapwolle her ben, en 'k en ben niet geern zelve geschoren HALSKATTEN) Casselstraat, 49, Poperinghe. D (t Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, '4\ Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 5