NIEUWSBLAD VOOR POPERINSHE OMSTREKEN, RENTENIERSHUIS IEPEN BOOMEN SPARREH LICHTING VAN HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCEN BLAD verschijnende den Zaterdag namiddag. I til EN Zondag 3i Januari igog. 5 Centiemen. 5c Jaar. N g ANNONCEN Den drukregel 10 c. Hernaalds Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. esi Si#iB«i Ifl 0m pS 'S INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mi j gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poneringhe. Wekelijksche Almanak.Februari. Zon op. Zon onder. Deurwaarder BOUTEN, Maandag lcu Februari 1900 Over het Guillotineeren. te Beveren-Rousbrugoe, VEILING van44 koopen harde olmen, hollanders en populieren Maandag 8 Februari 1909, tegen Eggewaertscappelle dorp, KOOPDAG VAN 59 koopen hollanders, harde olmen en populieren Notaris DE GR A VE, Vrijdag 12 Februari 1909, te Rousbrugge, in het Vredegerecht. Openbare Verknoping in eenen enkelen Zitdag, GEMEENTE STAVELE, SCHOON net HOVING, zeer we'gelegen ter Dorpplaats, groot volgeis titel omtrent 7 aren 08 centia ren, laatslgebruikt door jufv. Elisa Wiers en thans Onbewoond. Aanslag met de pijnlijk geldtellin/. Notaris BOUCQUEY, Openbare Verkooping Vrijdag 5 Februari 1909, g-e- Zaakhandelaar H. CHRISTIAEN-DESNICK, Jaarlijksehe Vendilien van GEVELDE en I N II E T P RINS E GOED TE COUCKELAERE, Donderdag 18 Februari 1909 Donderdag 25 Februari 1909 Ngq eene haisrechting In Frankrijk. Eene groote Uitvinding. BUITENIiANDSCH JREUÖIS MILITIE - LOTING. Kerknieuws. MI PTC *s nu!,'r aa" ,e Bevelen tegen l il 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze- uwziekten, gebn k aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. DE UITSLAG DEI1 LOTING van het kanton Uoperinghe, zal Woensdag aanstaande te bekomen zijn ten bureele vanDe Poperinghenaar 5, Gasthuisstraat, seffens na de loting. worden ingelijfd Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Volle Maan. Vrijdag 5 Februari, ten 8 ure 25 minuten 's morgens. Laatste Kwartier. Zaterdag 13 Februari, ten 12 ure 47 minuten 's namiddags. Nieuwe Maan. Zaterdag 20 Februari, ten 10 ure 52 minuten 's morgens. Eerste Kwartier. Zaterdag 27 Februari, ten 2 ure 49 minuten 's morgens, 31 s. Pal rus Nolascus, Louise, Eudoxia. 7 ure 23 min. 4 ure 31 1 s. lgnattus, Brigitta. Ephrein. Sigubertus. 7 21 4 33 2 O L. V. Lichtmis. 7 20 4 35 3 s. Blasius, Anskar, Berlindis. 7 18 4 37 4 s. Joanna, Gilbertus, Rembrecht, Andries. 7 17 4 38 5 s. Agatha, Bertolphus. 7 15 4 40 6 s. Amandus, Dorothea. 7 14 4 42 KANTOOR VAN DEN TE VEURNE. Velen verkeeren in de meening, dat de onthoofding een' oogenblikkelijken dood voor gevolg heeft, en hei guillotineeren het minst barbaarsch middel van executie is. Dit is echter eene groote dwaling. De van van 1 m. 60 c. tot 2 m. 05 c. om 1 ure namiddag le beginnen, ter hofstede Désiré Willekens, op landen en grazingenGyssaert-Decroos, wijkCRUYSSB- ABEELE en andere landen, alsook ter hofstedeCyr. Deeren-Ferryn, wijkZANDEKE, van 1 m. 30 c. tot 2 m. 30 c. om 1 1)2 uren namiddag, ter hofstede der weduwe Charles MAYAERT, Ide romp gescheiden kop van een dier of van 1eenen mensch blijft, gedurende eenen gerui men tijd, leven en gevoel en zelfsbewustzijn van hetgene rondom hem gebeurt, behou- |den. De volgende daadzaken, aan ernstige en geloofwaardige schrijvers en geleerden ontleend, zullen dit bewijzen. Een duitsch reiziger verhaalt Van den opgetrokken haai werd on- middelijk de kop afgekapt en op het dek geworpen. Beweegloos en schijnbaar dood, lag hij daar ongeveer een kwartier uurs, toen een passagier naderde, en, nieuwsgie rig om het vreeselijk tandengestel van het zeemonster te onderzoeken, met zijne twee handen den muil poogde te openen Eens klaps trad weer leven in den kop, en de onvoorzichtige kreeg eene beet, die hem, huilend van pijn en schrik, deed wegvluch ten. Een natuurkundige nam onlangs in eenen afgesneden konijnenkop acht minuten na de onthoofding, nog al de kenteekens des levens waar, en Dr Blatin zegt «In mijne tegenwoordigheid en met een wetenschappelijk doel, hing men een groot kalf met de achterste pooten op. Vervolgens sneed men het den kop af. Die kop met de snede op den grond geplaatst bleef gedurende tien minuten levend. In den doodstrijd bewogen zich kram paclitïg de tong" en de kaakspierende mond opende zich als om te schreeuwen de neusgaten gingen op\ olgentlijk open en toe, als om de lucht in en uit te ademende ooren schenen te luisteren en de draaiden in de oogholten rond, en richtten zich smeekend naar de beroerde aanschou wers. i) Dr Brown Sequard, heeft proefondervin delijk bewezen, dat de hersenen, zoolang zij nog van bloed voorzien zijn, hunne verrichtingen voortzetten. Tien tot vijftien minuten na de onthoofding toen alle leven scheen verdwenen te zijn, spuitte hij in den kop van eenen hond slagaderlijk bloed, en zag het leven en het bewustzijn in den kop terugkeeren. De ooren spitsten zich bij het minste gerucht, en toen men den naam van het dier noemde, richtten zich zijne oogen naar den persoon die gesproken had. Het hoofd, zoowel als de romp van den gehalsrechten mensch sterft niet oogenblik kelijk na de executie. Alwie op het schavot terechtstellingen bijgewoond heeft, zal dit bevestigen, en de krampachtige beweging van vele spieren, welke hoofd en romp ver richten, bewijzen dat de doodstrijd zeer ijnlijk is. Men verhaalt, dat tijdens het fransche schrikbewind, hoofden Aev ge guil lotineerden herhaaldelijk de manden in stukken beten, waarin men ze verzamelde Ook het bewustzijn wordt niet onmidde- lijk na de executie opgeheven. Daarvan twee voorbeelden. De l'arijzer professor de Lanesan merkt in een zijner werken op Ik heb de gelegenheid gehad, vijf men schenhoofden, eenige seconden na de ont hoofding tegelijkertijd te kunnen beschou- STUDIE VAN DEN TE GH Y VERIN OHO VE. een oogenblik tijds. Dr Beauquesnc nam het hoofd in de handen en riep hetzelve de afgesproken woorden in het oor. Iïet rech teroog sloot zich daarop, terwijl het linker den spreker aanstaarde. In Gods naamsluit uw oog nog eenmaal riep de dokter. Aan het rechter oog bemerkte hij een trekken, maar het sloot zich nietde beide oogen werden al strakker en strakker, en zwijgend legde de dokter het hoofd in de kist. Het feit, dat, na 't gui'lotinceren, eenige oogenblikken bewustzijn in het afgehouwen hoofd blijft bestaan, schijnt bewezen te zijn. Dit maakt echter deze wijze van doodstraf uiterst verschrikkelijk, veel erger dan han gen, doodschieten of verdrinken. Hierbij komt nog, dat doorsnijding van bet rugge- merg uiterst pijnlijk moet zijn. Wenscheïijk ware het dat, waar men de doodstraf niet wil afschaffen, die althans niet op zoo wreede wijze te voltrekken, maar liever b. v. de electriciteit te baal te nemen. Eene elec- trische ontlading duurt slechts minder dan een v ie rho nderdd u i ze ruist e van eene seconde, en daar men, om van ecu zintuigelijken indruk bewust te worden, een tiende tot oen derde van een seconde, dus veel langer tijd, noodig heeft, zou bij deze wijze van uitvoe ring alles zijn afgeloopen, vóór de lijder de tijd heeft er zich van bewust te worden. Door den bliksem getroffenen en met moeite weer bijgebrachten bevestigen, van liet treffen niets gevoeld, noch bemerkt te heb ben. Bij beschaafde volken, die nog te onbe schaafd zijn om de doodstraf te kunnen ont beren, ware dit dus de aangewezen manier van executie. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. om 10 ure stipt voormiddag, STUDIE VAN DEN TE POPERINGHE. hommen Boom van KOOPEN LANGSTAMMIGE vau 1 m. 75 tot 2 m. 35 dik. Cilem sikliolijk vervoer. om 2 ure namiddag. ople weide gebruikt door Honoré Quaghe bör, te Poperirighe bij d'herberg Den\wen. Bij allen voprden dé lippen, de oogleden, de spieren van het aangezicht krachtige samentrekkingen uit, die op eene zeer dui delijke wijze schrik en smart uitdrukten. De oogballen rolden tusschen. de sterk open- gepalkte oogleden heen en weder, en vestig den zich nu eens op het eene, dan weder op het andere voorwerp. Vooral een van die hoofden had den blik en de bewegingen van al de gelaatspieren zoo vol uitdrukking, dat het mij onmogelijk is, niet te gelooven, dat daarin de hersenfuncties in zeer groote mate werkzaam waren en dat hetzelve bewustzijn had van hetgeen plaats greep. Dit duurde eenige oogenblikken, vervolgens kwam alles tot rust. In 1864, zoo vertelt de graaf de Villers de l'Isle Adam, zat de tor dood veroordeelde docter de la Gommerais te Darijs in de ge vangenis. Hij werd aangeklaagd wegens moord, en zijn verdediger was niet in staat geweest de beëedigden van zijne onschuld te overtuigen de strafuitvoering was op han den nadat de Keizer het verzoek om genade afwees. Een van Dr de la Gommarais' col lega's, Dr Beauquesne, ging den veroor deelde in de gevangenis opzoeken, en deed den ongelukkige, na eenige omwegen, een zeldzaam verzoek Tot nu toe is de wetenschappelijke vraag nog niet opgelost, of wanneer een menschenhoofd van de romp is gescheiden, in dit hoofd nog een vonk van geheugen, van herinnering achterblijft. Gij kunt in dit Opzicht zekerheid verschaffen. Bij uwe te rechtstelling zal ik tegenwoordig zijn,ik za j uw afgescheiden hoofd dadelijk in de baud nemen en in uw oor roepen Herinnert u ons verdrag, en doe, om dat te bewijzen, het ooglid van uw rechter oog driemaal toe. De twee dokters scheidden, nadai de KANTOOR VAN DEN TE COUCKELAERE. 1° op ten 1 uur namiddag, in het Prinsesseboscii bij de Plaats. 2° op ten 12 ure juist des middags, in de hosschen bij de woning van den I veroordeelde beloofd had, wat hem wa,- Zaterdag namiddag is het schavot uit Parijs naar Carpentras verzonden, waar Danvers dinsdag morgen, om 7,40 u. moest terechtgesteld worden. De beul en zijne helpers vertrokken zondag morgen. Rcmi Danvers was de moordenaar van de echtgenooten Donat, die te Palude. op 22 km. van Oranje, eene hofstede bewerkten, en bij wie de moordenaar knecht was. Den 3i ja nuari schoot Danvers 's avonds zijnen baas dood en daarna de pachteres. Hij stak de lijken in zakken, om ze te doen verdwijnen, toen hij betrapt werd door Alfred Lunel, hovenier van 't kasteel van Kerchem. Twintig minuten over 5 ure werd dinsdag morgend de guiljotien opgericht op de place Inguibert, nauwelijks een meter van de gevangenispoort. Gansch den nacht was er volk in den omtrek gebleven, huilend tegen den ver oordeelden Danvers De heul Deibier werd door dezelfde menigte toegejuicht. Om 7 ure kwam het parket uit het gevang en enkele minuten nadien verscheen Danvers wankelend op zijne beenen, ondersteund door de beulsknechten, die hem aanstonds op de doodsplank wierpen. Het lichaam miek stuipachtigen tegen weer, zoodat de knechten al hunne krachten moesten aanwenden om het hoofd door de opening te duwen. Vier minuten over 7 ure viel het mes terwijl de menigte van ver den veroordeelde uitjouwde. De stoffelijke overblijfsels zijn, met een omweg langsheen het kerkhof, dadelijk naar 't gasthuis gevoerd om geschouwd'te worden Beide schepen waren erg beschadigd, doch werden vlot gehouden door hunne beschot ten. De beschotten gingen toch de bonder den menschenlevens niet gered hebben en men ging een der verschrikkelijkste zee rampen te betreuren hebben, ware het niet dat de Republic» voorzien was van draad looze telegraphie-toestellen. Door het verzenden van draadlooze be richten kon hulp ingeroepen en de juiste ligging van de tot ondergang gedoemde schepen bekend gemaakt worden. Die berichten werden opgevangen door vijf staties op de kust en door drie schepen in zee. Uit de dichtst nabijgelegen haven werd op staanden voet hulp gezonden en de paketboot Baltic door ietswat haren koers te wijzigen, kon de passagiers van heide zwaar beschadigde bodems overnemen en ze naar New-York overbrengen. En zoo is, dank eene der jongste en won derbaarste ontdekkingen op gebied van natuurwetenschappen, eene ijselijke ramp voorkomen, en, zoo de Republic» verloren schijnt, honderden menschenlevens zijn ge spaard gebleven. Signor Marconi zal een gelukkig uur beleefd en eene zoet voldoening gesmaakt hebben, by het lezen der tijdingen over deze aanwerving. Aan zijne uitvinding is het menschdom zulke uitslagen te danken en wat hij tot stand bracht, blinkt glansrijk uit naast de uitvindingen op militair gebied, die voor doel hebben binst den kortst mogelijken tijd liet grootste aantal menschenlevens te ver uietigen. Tenzij men de paradoxale bewering voor waarheid neme, dat de vooruitgang der wetenschap zal leiden tot uitvindingen ontdekkingen, die het oorlog voeren onmo gelijk zullen maken. Heil intusschen aan Marconi, uitvinder der draadlooze telegrafie Slot is zoo ^eimikkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen boschwachter Augusie PLAISlER.- Ivraagd. De dag der terechtstelling kwam, Deze venditien zijn betaalbaar bij den\en de veroordeelde dokter werd ncgir de Terwijl men hem voor de halsrechting schikte, herhaalde Danvers voortdurend Het gerecht is niet rechtvaardig in Frankrijk. Den eene schenkt men genade en den andere niet. De eenen moeten het voor alle plichtigcn betalen. Hij bleef zeer lang kalm en koelbloedig Als de priester hem vroeg Vraagt gij aan God en de menschen vergiffenis voor tgeen gij misdaan hebt antwoordde hij zeer ernstig «Ja. De priester omhelsde hem en Danvers kuste het kruisbeeld. 4. De voorzitter der republiek heeft nu be paald uitspraak gedaan over het lot van Camajori, door het assisenhof der Bouches du-Rhone ter dood veroordeeld. De moorde naar van vader LVjcan, te Marseille, bekwam genadezijne straf werd in levenslangen dwangarbeid veranderd. Deze maatregel werd door bet Staatshoofd ten opzichte van Camajori genomen, omdat een zijner mede plichtigen een even groot deel als hij aan de misdaad had genomen, en enkel tot levens langen dwangarbeid werd veroordeeld. De twee volgende ter dood veroordeelden hebben ook genade bekomen Risi den 31 October door het assisenhof der Bouches du-Rhóne, ter dood veroordeeld, zal ook voor v.jjn leven naar de galei gezonden wor den. Dén 21 Juni 1908, had hij, om hem te bestelen, een zijner landgenooten, Taddéo genaamd, die met eene groote som uit Amerika terugkeerde, om hals gebracht. Lablachë den 21 September 1908 te Parijs ter dood veroordeeld. In 1906 had hij, in de departementen van de Aisne en van de Marni. i 1 hoeven en woonhuizen in brand gt-ooken om te kunnen stelen in de huizen waarvan de bewoners vertrokken waren om te blusscben. De stoffelijke schade, door deze 1 1 branden veroorzaakt, beloopt 173,500 fr. Régisseur IS. (TiriMRaon-lh'Hiii<*l>.</uülotinegevoerd te Couckelaere. Zaterdag morgend op250 mijlen van New- York, botst™ twee schepen op elkaar. De Republic» die buiten de bemanning 450 reizigggs aan boord had en de Florida waarop zi€h 900 landverhuizers bevonden Deze volbracht haar barbaarsch werk in j uit Italië naar Amerika reizend S'raiikrijk, Naklank der bende Pollet. Het aanstaande huwelijk wordt aangekondigd van Louiza Matoret met Arsène Christy, wever te Epehy, departe ment der Surame. De naam van Louiza Matoret is zeker en vast niet vreemd aan onze lezers men herinnert zich maar al te goed dat zij de minnares was van den be ruchten Abel Rollet, die thans zijne euvel daden met zijn hoofd betaald heeft. Men weet ook dat Louiza Matoret, die beschuldigd was van verheeling, vrijgesproken werd door het assisenhof van St-Omaars. 't Is met de dagbladen te lezen dat Arsén Christy genegenheid opvatte voor het meisje Hij schreef haar een brief, waarin hij zegde dat het hem hartpijn deed al de folteringen te lezen welke zij ondergaan had tijdens hare opsluiting met de beruchte bende. Hare onschuld werd bekrachtigd door ifare vrij spraak en daarom vroeg Christy haar ten huwelijk, hopende van haar eene eerlijke en goede huishoudster te maken. Louiza Mato ret, ontroerd door die aanvraag, schreef: onmiddellijk dat zij het voorstel aannam Er is nu besloten dat de roepen zondag zul len afgekondigd worden. Het huwelijk is bepaald op den 13 februari aanstaande, ten 9 ure 's morgends, in de gemeente waar de bruidegom woont. De zonen der Pollet 's De kleine Albert Pollet, geboren te Hazebroek den 19 mei 1901, zoon van August Polluien de kleine Albert Pollet, geboren te Hazebroel- den 26 October 1905, zoon van Abel Pollet de twee bandieten, den 11 januari te Bethune gehalsrecht, zijn aan de openbare weldadig heid toevertrouwd, en in wet kraansgezinnen van den omtrek van Atrecht geplaatst. Zaligverklaring van Jeanne d'Are in het Vaticaan had zondag 11. de zaligver klaring der Maagd van Orléans plaats. Wanneer Pius X plaats op den troon ge nomen had, gaf Mgr Panici, secretaris van de Congregatie der kerkgebruiken, lezing der decreten dit van Jeanne d'Arc draagt als hoofding Op de kwestie te weten of, na de goedkeuring der deugden, en der drie mirakelen, het mogelijk is met kennis van zaken tot de zaligverklaring der eerbied- weerdige over te gaan. Mgr Panici deed de deugden en de gods vrucht van Jeanne d'Arc kennen, welki liaar weerdig maken tusschen de gelukzali gen begrepen te worden. Na de gebruikelijke dankbeluigingen voor de zaligverklaring, sprak Z. II. de Paus een redevoering uit, in de Italiaansche taal. Pius X eindigde deze plechtigheid met Jeanne d'Arc te aanroepen, en gaf den pau selijken zegen. loonden. Stoutmoedige aanranders. Twee italianen hebben zaterdag, te Londen in vollen dag, op een automobiel gescholen, waarin twee bedienden eener caoufchoucfa- briek gezeten waren, dragers van. hot geld, voor het weekloon der werklieden. /Je"twee bedienden werden gekwetst en de aanvallers gingen met don buit op de vlucht, sprongen op een tramrijtuig en geboden den geleidei onder doodsbede, igingen hen in groote snel- id weg te voeren daar er tegenstand kwam, schoten de bandieten op de reizigers, kwetsten er eenigen en namen de vlucht angs de velden. Korts daarop trok eene wacht politieagenten te peerd en per auto mobiel de vluchtelingen achterna en haalden ze in te Valwesthow, de dieven schoten op nieuw op de policie. doodden een der agen ten. alsmede een jongeling. Allen tegenstand erd rs overbodig ziende, joegen de bandie- t n zich een kogei door het hoofd. Buiten de t.we d -oden waren er 20 gekwetsten. in Mivilic en <Jaiai>rie. De aarde beeft nog. Git het geteisterd gebied komen nog voortdurend berichten van aard beving. Te Meisina voelde men en sterken onderaardschen en golvoriden schok die acht seconden duurde. De bevolking was ver schrikt. De barakken stonden te schudden. Ook aan boord van de schepen werd die schok gevoeld. Te Reggio rok werd een schok waargeno men, die wel kort maar van dezelfde kracht was als die van 28 December. Verschillende muren, die reeds gescheurd waren, zijn ingestort. Ónder de bevolking ontstond een groote paniek. De Etna is in volle werking. De rookzuil die uit den krater stijgt rijst duizend meters hoog. Beken lava loepen van den berg af en bedreigen de dorpen die er rond liggeu. De bewoners, builen hun zelveu van schrik, vluchten hunne huizi-n uit en dal.-n tot. de stad af. IVic wild de fortuin 't Is binnen zeer korten tijd dat de trekking der prachti ge tombola van het Gasthuis-Sanatorium van Jumetzal plaatshebben. 115,000 franks prijzen te winnen verdeeld in loten van 30.000 20,000— 10,060 5000 fr. enz. ■en biljet kost slechts 20 centiemen. Er zijn er fe verkrijgen ten onzen bureele. Uit Belgisch-Klinge, gelegen in Oost- Vlaanderen, op de Hollandsche grenzen, wordt ons het volgende door een abonuent gezonden Over eenige weken was het miliiie-lotin bij onze Noorderiijke gebeuren. Aan elke loteling bij bet, binnenkomen der stad, werd het volgende vluchtschrift aangeboden. Ik vind het zoo schoon dat ik mij verplicht voel hot UEd. medetedeelen Jonge man Gij loot thans. Wat zult ge doen als ge uw nummer hebt getrokken Zult ge met dit nummer op uw hoed of pet, zingende langs de straten trekken cd de herberg ingaan, in de meening dat dit nu een afspiegeling is van bet aanstaande solda tenleven Wij, actief dienende onder, ffitim moeten u zeggen, dat gij u vergist Dat wij ons schamen óver zulke toe komstige militairen. Doe dan ook niet alzoo, laat den borrel nu rusten, gaat daarheen* waar ge goed en goedkoop uw maag kunt vullen. Gedraag u op straat zon, dat gij de ouders, die 11 opvoedden daardoor eer aan doet. Toon. dat gij een flink, zelfstandig jonkmenscli zij!, uiteen fatsoenlijk gezin. Bedenk, dat. go, zoo ge inloot, zelf zult ondervinden, hoe door zich onnet te gedra gen, de soldaat geschuwd wo.dt. Help nu reeds nmde, o:n te maken, dat Nederlands jongelingen ook in 't soldaten- huis, hoog worden geacht. Daarom, alle verleiding en verleiders links laten liggen. Neen gezegd waar't moet. Houdt maar uw boezem onbesmet Fn tre alt op reine wegen. Hebt eei bied voordes Heeren wet Behoefte aan 's Hemels zegen. - Namens de Nat.i male Christen Onderofficieren Vereeniging. Mot dit, te verspreiden zou men veel goed kunnen doen tot navolging in ons duurbaar België, alhoewel do geplante boom liet eer- sta jaar weinig vruchten zou dragen. Het jubeljaar der verschijningen van O. L. V. van L- unies, zal den Donderdag lln Februari aans mande, plechtig gesloten worden te Oostacker Op dien dag zullen de pelgrims van Vlaan- derens bedevaarten naar't verre Lourdes, Maria gaan groeten ia. haar geliefd Heilig dom, en Haat' bedank n om al de genaden daar bekomen. Gelijk de vorige kéeren, komen zij bijeen, aan St Amandsberg—tadbuis, 0111 10 uren. De eerstkomende bed- vaart, uit Kor- trijk naar't verre Lourdes, is gesteld op 25 Oogst tot 2 September 1909. Prijs 3.00 fr. de doos van 100. A tg f meen dépotApotheek. AJJOkTEYNE, Goote Markt. 18 POPERINGHE. CROMBEKE. Butaye Julien Dewackter Camille Gruwez Oswald vrijw. Loones Camille Vandenbroucke Emile WATOU. Belaen Arthur Boidin Pieter Bourret Léopold Brutsaert Lóón Clays Joachim Cordenier Maurice Couture Léon Debaene Catnille Debergh Camille Debruyne Jules vrijw. Debuyser Prudent Decanter JC. Paul Declerck Maurice Decrock H. Jozef Dehaeze Pr. vrijw. Deheegher Camille Deheegher Oscar Deprez Raphael Deschilder Michel Kesteraan Cyrille Leys Achille vrijw. Lyoën Marcel Maerten Prudent Matton Arthur Meese Alphonse Pely Henri Sarlon Maurice Sevenoo Abel vrijw. Spilleboudt Jules vrijw. Swynghedauw Bénoni Vandenberghe Achilla Vandenberghe Maurice Vanneste Michel Vanveuren Jéröine Vercamer Daniel Vermeulen Hector Vermeulen Henri WESTVLETEREN Catteeuw Achille Catteeuw Cyrille Cornette Prosper Debergh Hilaire Benut Etienne Depuydt Jules Harre Camille Huyghe Camille Meeuw Richard Merveillie Jéróine Minne Cyrille Peutcvinck Camille Prenrel Roné Reels Lóón Vandecaveye Jéróme Vanruymbeke Lucie 11 Verbrigghe Maurice BEVEREN-op-Yzer. Beghein Remi Beun Camille laridaeie Itené Gorbeau Remi Deinan Aimé Deprez Camille Duponcelle Arthur vrijw. Ilendryckx Remi Ingelaere Camille Loot voet Marcel Riem Georges Vandérmariiere Hilaire Vandromme Jéróme Vanhee Camille Wils Remi Wullen Rorniin Wullus Guillaume STAVELE. Alleweireldt Arthur Berquiu Remain Boutten Amand Butaye Florent Caenen Germain Coené Gaston Delatre Lucien Deschrevel Omer Haghebaert Romain Metsü Alphonse Parent Jéróme losse Ilector Verleene Camille ELVERDINGHE. Boullet Gaston Bultheei Florent Debruyne Richard Dehaeze Maurits Derycke Célestin Dochy Jéróme Gruwier Achille Gheldof Remi Indevuyst Camille Leroye Camille Lowagie Médard Notredaiiie Jules Noyel Ëmile Petyt Maurits Roelens Camille Vandévyver Jules Vermeersch El ie VLAMERTINGHE. Bil li au Emile Bouckenhove Jules Boudry Jules Brüneel Camille Caiiliau Gustave Carton Pierre Clan-bout Cyrille Clarebout Jules Clarys Ferdinand Dalle Oscar Debandt André Deb/uyne Georges Dezuftroy Cyrille Dehaeck Jéróme Dehuysser Robert Delplace Fótix Depoot Daniel Derycke Camille Destnarey Cyrille Devos Nestor Dultou Arthur Fernagut Ferdinand Gouwy Camille Gryson Maurice vrijw. Janssens Achille Knockaert Theodore Logic Joseph Loncke Marcel M ilbrancke Cyrille Oil.-vier Henri Provoost Edgard Rommens Arthur Six Gaston Vallaeys Victor Vandenbeyghe Oscar Vankemmel Ju-ien Vanlede Emile Vanoverherghe Marcel Verly Camilie LOO. Barzeele Maurice Debergh Jéróme Dequult Walter Dujardein Engel Galioot Adeoda Ghyssaert Paul Loones Camille Moeyaert Aphonse Notredaerne Jéróme Peel Achille Peel Edouard Pietecs Marcel Pillaert André Pil Raymond Terly Grégoire Vandenbroucke Henri Vanhee René Vercamer Joseph Vermote Cyrille Vermot,e Marcel Vermote Maurice POLLINCHOVE. Boone Cyrille Debuysere Camille Dequeecker Omer Dequidt Désiré Dezeure Louis Geldof Jéróme Gouwy Frans Gouwy Leon Herreman Joseph Marlier Romain Soete Théophile Vandewynckel Oscar Vaneecke Marcel aneecke Stoph'aen Vanexem Charles Vatigrev. ling Marcel Veramme Robert RENINGHE. Beas Basile Bulcke Maurice Debruyne Jéróme Decraemer Auguste Glorie Jéróine Gouwy Camille Hondeghem Jéróme Lampaert Jéróme Notredame David Persoone Gaston Sticker Petrus Vandecasteele Achille Vandenberghe Julien Vandermeersch Achille Vanhee Henri Vansteene Hector Vratmnout Camille

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 1