OPGELET S C. Vander Cruyssen, MEUBELEN GROOTE KEUS VAN f COMMUNIE HOEDEN FOURRUREN in ZEER GENADIGE PRIJZEN. 't groot en in T klein Achille Berat - Vancayzeele, EERSTEN TAP SLAAT GEEN WOORD OVER! THEOBROMA Neemt de gelegenheid te baat!!! filEUWS DIT BEliGlE. sT\ns\ii:iwx. Anarchist aangehouden te Gent. Politieagenten doodgeschoten. De Postbureeien onzer Stad, zijn van HEDEN ZONDAG AF, ingericht in de Teekenschool, (Académie) VLAMINGSTRAAT Staatsblad. HOPPE. MARKTPRIJZEN. BURGERSTAND VAN POPERINGHE STA D POPERINGHE. voor de vernieuwing der daken Dinsdag 9» Maart 1909, BERICHT vijveraars, Landbouwers, enz. Vermindering aan de verkoopers. aÜLT D0 voortYerkoopers alles aan prijs van Fabriek. i'orii iuntiiu:. Voerman op ROESELAERE. Op Zondag 21 Februari, HEltBERGKERMlSSEN Op Zondag 28" Februari, Combat met de Vloerbol, HEROPENING VAN HET HUIS HUBERT ROUSERÉ GASTHUISSTRAAT, N27, POPERINGHE. Grimeeren en verhuren van perru- ken en kostumen voor tooneelfeesten, stoeten, enz. Te Koop 1ZUU Felix Vandewynckel, Meessenstraat Poperinghe. Ter-stond te pochten Philemon GHYSEL, Hilaire GHESQUIERE, In den Hoenderbond H Vlaamsch Neerhof" ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Eugène Debyser-Heuser, v o I» i: si i a ii i:f 7 L SANSEN -DECORTE, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. Schoone keus van KINDERSTOELEN. LIE HUIS GESTICHT IN 4 84-2. 2bis 4, BoterstraatYPER. HOEDEN EN KLAKKEN VOOR MANNEN EN KINDEREN. Het huis heeft geen ander verkoophuis in stad. van't binnenland Verstaat ge dan niet hoe de kunstenaar zijn vaderland hertstochtelijk zijn liefde en zijn hulde en nog zijn liefde en nog zijn hulde toezingt met de murmelende beekjes die van de bergwanden spoeden, «n met het suizen van den den zeewind door de dennentoppen van zijn eeuwenoude wouden? En die samenzang met Olaf, en die kreet, die zielskreet van 't betrouwen op God, op God alléén 1 ja eigenaardig zijn Grieg's werken. Zoo een, zoo al, zoo zijn ze, op Gods genade, uit zijn kunstenaars ziel opgeweld, omdat die ziel meetrilt met al de geheimzinnige zangen van zijn zoo schoon geboorteland. Heeft men niet gezeid dat Ibsen het schoone Noorden bezongen heeft in kleuren, en Grieg zijn vaderland geschilderd in tonen En die zijn marche nuptiale!en zijn "hymne aan de lente" of zijn primavere heordtn, zullen ze nimmer vergaUn. Dat ik nu nog een bescheiden woord mocht bijvoegen, 't ware ditgeeft maar muziek, nog muziek, meer muziek. En schoone dingen hebben wij ook wal bij eigen vlaamsche meesters vergeten wij het niet! En zoo dikwijls kan de lichte fransche muziek niet ertegen opwegenVlaamsche, duitsche, noordsche muziek: zeligt daarvoor u doet u de moeite ze aan te leeren, jonge liefhebbers, en die moeite zal beloond wor dan ten anderen, gij zelve zult er genot in vinden. En om maar onze vlaamsche te noemen, zoo kan elk, die, 'k wil niet zeggen kenner is, maar eenvoudig kunstliefhebber, daar wondere dingen te hooren vinden. Tinei heeft schoone liederen genoeg geschreven En zijn cantate Klokke Roeland en zijn u Kollebloemen kan er daar ook niets (i uitgetrokken worden En zou Mr Jerome Delbaere, met zijn zoo schoon stemregister, het niet aandurven Elsa's lied uit Tinel's i Godelieve op te voeren En is er in Tinel's Franciscusdaar ergens geen «Lof der armoede die schoon genoeg is Peter Benoit met zijn beroemde cantaten en zijn liederen Mijn Moederspraak onder andere En zijn Kindercantate 1 En Jan Blockx en Em. Wambach, enz. enz. Hoort In de Koorzangmaatschappij, waarvan de bestuurder een smaakvolle kunstkenner is, en waar er vele, ik zegge zeer vele liefhebberij en schoone stemmen zijn, zou er meer schoon vlaamsch, duitsch, noordsch muziek moeten gedaan worden muziek, koren en liederen. Om te sluiten, 't concert was danig wel gelukt en de Koorzangmaatschappij mag er met reden fier op zijn en alle eer van halen. Ze heeft getoond dat ze met hare welgeoefen de stemmen bekwaam is kunstmoeilijkheden te overwinnen, waarvoor er tijd en werk en moeite noodig zijn. Dat ze dus voortdoe ze is op goeden weg. Ware 't niet te vele vragen dat wij te naaste jare op nog een concert mochten rekenen 't Publiek verlangt altijd naar de concerten van de Koorzangmaatschappij. En 'k meene wel genoeg bewezen te hebben dat er lief hebberij en bekwame stemmen en schoon muziek genoeg zijn, om aan dat verlangen te mogen voldoen. Zegt, is het tot te naaste jare pii Iiedenkt «Sis alios HIitaLt hot rsioiithaai* a. u. I). MANNEN Zijt gij krachteloos of zonder moed? Zijt gij licht vermoeid als gij de trappen opklimt Zijt gij bevangen aan uwen adem Is uw geheugen verzwakt Vindt gij moeilijk de woorden als gij in een gesprek zijt Is allen arbeid u lastig geworden Hebt gij geene neiging meer om iets te ondernemen Zijt gij moedeloos en ter neer geslagen Is uwen eetlust verminderd Zijn uwe nachten slapeloos ofwel is uwe slaap met droomenen woelingen doorspekt? Zijt gij 's morgens even moede als bij het slapen gaan Zooja! Wel vriendengij lijdt aan zenuw- en spierenkrachteloosheid, het is hoogen tijd daar middel in te schaffen. Hoevelen die thans KRACHTELOOS ach ter de stoof of in een KRANK EN HUIS zitten te zuchten, en die ook de ziekte ver schijnselen gevoeld hebben, die ze verwaar loosd hebben en hoogst zeker waren genezen, hadden zij het middel gekend Welk is het middel tegen krachteloosheid, geestestraagheid, algemeene verlamming Het geneest, verkwikt de zwakste men- schen en waarborgt eene bestendige gezond heid. Flauwte van 't bloed, krachteloosheid, algemeene verzwakking, gebrek aan eetlust, slechte spijsverteering, luchtpijpontsteking, waterzucht, dempigheid, moeielijke maand stonden, verliezen in het wit, baarmoeder- kwalen, flerecijn, hoofdpijn, zenuwkoortsen, influenza, alle kwalen medegesleept door misbruik van drank, onstuimig leven, wor den genezen door het gebruik van THKO- BROMA. Waarom zoo lang gewacht, als gy kunt geholpen worden Ilopro«»ft Itcgtroefll Hier in Poperinghe, is de depot bij M. MONTEYNE, Apotheker. In Yper bij M. LIBOTTE, Apotheker. Nog de bedrieger. Vandenbocks van Vlamertinghe, waarvan wij verleden week spraken, loopt nog altijd op vrije voeten Lie politie is er nog niet in gelukt den kerel aan te houden. De kruiwagen die hij bij Dehoudt in het Witten liuis afgetrog geld had is teruggevonden.. De kerel had hem voor 10 fr. aan een herbergier der Bruggestraat, dien hij kende, verkocht. Toen deze vernam dat het gestolen goed was heeft hij hem aan den eigenaar teruggege ven. Eeniglandallaam toebehoorendeaan Em. Gouwy, herbergier, en dat deze in een stal der herberg ln den Ondank toen onbe woond, had laten staan, werd door denzelf den kerel ontvreemd en in drie verschillige plaatsen, langs de Woesten-kalsiede, ver kocht. In het politie-bureel berust voor 't oogenblik ook nog eene fisouw-traap, door Vandenbocks in de herberg In den Congo gelaten en waarschijnlijk ook voort komende van diefstal. Die dit zou ontstolen geweest zyn, mag de traap komen terugha len. Voor de rechtbank van Yper ver schenen donderdag Cyril le en Camille Th. beticht van wederzijdsche slagen. De eerste werd vrijgesproken en de tweedo veroordeeld tot 29 fr, boete. Met liet zeiiifrscizot'ii, gansch bui tengewoon assortiment van prachtschoe- nen in alle prijzen voor Heeren, Damen en Kinders bij BERAT-FREMAULT, bij de Gen darmerie, Veurnestraat, Poperinghe. Aanbesteding der nieuwe post.— Op woensdag 17 februari laatst, had te Brussel- Beurs de aanbesteding plaats voor het oprichten van een postgebouw met woning voor den postontvanger, ter Groote Markt, te Poperinghe. Bestek fr. 49,888.10. Aangeboden MM. Elie Dupont, Brugge, 11,950 fr. en 10,50 p. h. vermindering op de som van het ijzerwerk; B. Soete, Yper, 42, 553. 87 en 21 p. h. id.; V. Carron, Ar- doye, 44,384 en 0,23 p. h. id.; H. en C. Boutlegier, Cortemarck en Mere kern, 40,210 en 15 p. h. id.; A. Vande Kerchove, Ingel- munster, 54,374 voor de twee deelen 'tzij 9 p. h id. voor de twee deelen). De werken zullen bij drie weken waar schijnlijk beginnen. Yper.Lichting van 1900.De zittin gen van den militieraad voor de verscheidene kantons afhangende van het arrondissement Yper hebben plaats gehad en zullen plaats hebben in het Stadhuis te Yper, inilitiezaal, op de volgende dagen en uren le Zitting. Kanton Proven, donderdag 18 februari om 11 1)4 ure; kanton Yper, vrijdag 19 februari om 9 1)4 urekanton Elverdinghe, dinsdag 23 februari om 9 3)4 ure; kanton Gheluvelt, donderdag 25 febru ari om 9 1)2 urekanton Langemarck, vrijdag 20 februari oin 10 ure kanton Poperinghe, maandag 1 maart om 10 ure kanton Nieuwkerke, dinsdag 2 maart om 10 ure kanton Wervicq, woensdag 3 maart om 9 ure kanton Waasten, donderdag 4 maart om 9 ure. 2» Zitting. Kantons Proven, Yper, El verdinghe, dinsdag 9 inaart om 9 ure Gheluvelt, Langemarck», Poperinghe, woens dag 10 maart om 10 ureNieuwkerke, Wervicq en Waastendonderdag 11 maart om 11 ure. 3C Zitting. Kantons Proven, Yper, El verdinghe en Gheluvelt, woensdag 17 maart om 10 ure Langemarck, Poperinghe, Nieuwkerke, Wervicq en Waasten, donder dag 18 maart om 10 ure. Bond der Pensioengilden. De bond der pensioengilden van het bestuurlijk arrondissement Yper, zal op woensdag aan staande, 24 dezer, in de Iweins-zaal, hare jaarlijksche vergadering houden. HovenierderijOp aanvraag der minister iön van bianenlanasche zaken en landbouw en ouder de bescherming der maatschappij van tuinbouwkunde van het ïrrondissement Yper en in haar lokaal In den getemden Leeuwboomgaard- straat, zal M. Octave Declercq, gediplo meerde tuinbouwkundige te Poperinghe, op zondag 21 februari, om 3 ure stipt, eene Os-voordracht geven over groenselkwee- kerij. Als voorwerp zal hij nemen eenige veeljarige groensels aspergen, artisjok. - Vrije en kostelooze ingang. Diefstal. Maanda» morgeud besta- tigde luitenant Collin, van het 3e linieregi ment, dat eene som van 600 fr. in bank briefjes van 100 fr. gestolen was uit een meubel in zijne kamer. Sedert den diefstal is de ordonnans van den luitenant niet meer ie zien geweest. Men denkt dat hij n.ar Frankrijk getrokken is. Liefhebber» van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont. Rousselaere. Kooselure. —Schielijke dood.—Zater dag hoeft men M.Vanneste-Moerman,dood ge vonden in zijn bureel. Welke verslagenheid dit schielijk overlijden in geheel zijne fami lie, ja de stad door. verwekt heelt is niet zegvel ijk. M. Vanneste was maar 37 jaar oud. Hij was groot fabriekant en werd uitermate bemind van zijne talrijke werk lieden, voor dewelke hij ook eene vaderlijke bezorgdheid had. Dood gevonden. De genaamde J De Meester, een brave 70 jarige ouderling, ging zondag avond in de buurt een glas drinken. Hij kwam echter niet meer thuis en maandag morgend vond men den armen ouderling dood liggen in do goot 20 minuteD van zijne woning de ongelukkige lag met het gelaat in een kleinen waterplas. CoueLelnero. Zondag waagden zich eenige knapen op het ijs eener beek. Tenge volge van den dooi brak het ijs en twee aer onvoorzichtige kinderen, de I2jarige Hen- drijekx en de l2jarige Vanoverbeke verdwe nen in het water. Toen men de slachtoffers ophaalde, hadden zij reeds opgehouden te leven. De wanhoop der ouders is hartver scheurend. .iMsistn vaii Wekt-l lHunderen. Moord te Clemskerke.Constant Lem- mens, beticht van moord met voorbedacht heid gepleegd op Louisa Verminnen, een deftig meisje door Lemmens vervolgd doch die van hem niet wilde weten, werd zater dag door het Hof ter dood veroordeeld. Gezwoorncn. In de lijst der heeren gezwoornen voor den aanstaanden zittijd van het Assisenhof van West-Vlaanderen, waar van de opening is vastgesteld op Maandag 8 Maart treffen wij aan MM. H. Beek, gemeenteraadslid, Poperinghe; L. Cortier, handelaar, Veurne A. Verdievel, notaris, Alveringhem. Achcr. Doodgereden. Maandag avond werd de genaamde De Bruyne, wever 35 jaar oud, ongehuwd, verrast door den tram die ten 7 1)2 ure uit Thielt kwam. De ongelukkige werd op den slag gedood hij was ijselijk verminkt, dat de stukken en brokken van het lijk in alle riehtingen ver spreid lagen. —W ■tarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikeryboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Over veertien dagen had men in een inop- bouw zijnde huis te Brussel, eene bom gevonden, die, bad zij moeten ontploffen, verschrikkelijke gevolgen ging hebben. Zij was gemaakt op het model van deze der russissche anarchisten, en hot was dus tusschen de Russen die zich in ons land be vinden, dat de politie ieverige opzoekingen deed. Maandag avond werd de kerel te Gent ontdekt en aangehouden, maar ongelukkig lijk kostte deze aanhouding twee inenschen- levens en miek in een oogenblik 8 weezen. Ziehier hoe dit drama voorenriel In de Lange Violet tenstraat, 0, bij apot hekers Van Hout, en Baelaert, was sinds een 14 tal dagen een vreemdeling eene kamer komen betrekken. Hij zegde Pieter Sukaroff te heeten, stu dent, en van Ru.-.sischen oorsprong, te zijn. Verleden Zondag las de apotheker een Brusselsch blad, waarin het portret van den vermoedelijken bommenlegger van Brussel in voorkwam, en werd getroffen door de gelijkenis tusschen zijn huurder en bedoeld afbeeldsel. Hij dacht het zijn plicht de policie met dat vermoeden bekend te maken. Dinsdag avond kwam de policie op de vreemdelingskamer aankloppen. Heer De smet, policiecommissaris der 6 wijk, om ringd door den bijzonderen agent, Arthur Priem, en de eerste klas agenten Jos. Gijs- selsen Gustaaf Tijdgat, sprak de gebruikelij ke formuul uit, terwijl nij aanklopteIn naam der wet. Plotselings ging de deur open en Sukaroff verscheen. Op de vraag van den commissa ris Wie zijt gij antwoordde de vreem deling niet, maar trok een Browning-revol ver van groot kaliber uit den zak en schoot den commissaris een kogel inden buik. De man zakte neder. Dan richtte de moorde naar zijn wapen naar den agent Gijssels. en schoot hem vier kogels in volle borst. De agent viel zieltogend ten gronde. De andere agenten konden den moordenaar ovormeesteren, en naar het politiebureel brengen, terwijl M. Desmet naar het ge sticht der Fabriekplaats en de agent Gijssels naar het gasthuis der Bijloke gevoerd wer den. Dood der gekwetsten. M. De Smet, geacht policieofflcier, is om trent 50 jaar en weduwnaar met vier kin deren. De ongelukkige, in den buik getroffen heeft maandag avond eene heelkundige bewerking moeten ondergaan. Verschillige darmen zijn doorboord. De kogel is uit gehaald. De agent Gijssels een braaf oppassend man, is een 40 tal jaren oud, en heeft eene vrouw en vier kinderen. Het oudste kind van den ongelukkige een 16 jarig meisje, werd over 14 dagen zijn been in het gasthuis afgezet. De twee slachtoffers zijn dinsdag namid dag aan de gevolgen hunner wonden bezweken. Zooals men wel denken kan is de droef heid der kinderen van M. De Smet, die reeds moederloos zijn, onbeschrijflijk. In de woning van den ongelukkigen agent Gijssels grenst de droefheid aan wanhoop. Gansch de geutsctie bevolking neemt deel in de droefheid van de twee getroffen familie^p» Toen bij aangehouden werd, had Sukaroff nog 40 kogels op zak.0< Het wapen,^at gediend heeft, om de misdaad te plagen, draagt 400 M. ver. Dinsdag morgen werd de aangehoudene aan een langdurige ondervraging onder worpen. Na hardnekkig geloochend te hebben, be kende hij eindelijk de gevaarlijke bom gemaakt te hebben, die verleden week, vóór een inopbouwzijnde huis, te St-Joost ten-Noode, gevonden werd. Hij had er zich van ontmaakt, omdat bij niet wist wat er mee doen en hij door het gerecht vervolgd werd. Hij bekende nog, dat hij, den nacht zelf vóór zijne aanhouding, het inzicht had nog eene bom te maken Er werd ook gevraagd of hij zijnen dub beien moord niet beklaagt. Ik beklaag niets, antwoordde de jon ge Rus. Ik heb mijn leven verdedigd ten nadeele van anderen doet met mij wat gij wilt. Voor de weezen van de slachtoffers. Donderdag namiddag iiad er in het justi- ciepaleis, te Gent, eene vergadering plaats ten einde een beschermingskomiteit in te stellen voor de ongelukkige weezen van den poliliekommissaris tie Smet en van den agent Gyssels. Wie is het Personen uit Parijs, aan wie men het portret van den aangehoudene getoond heefl verzekeren dat het de russische terrorist Teliernoff is, sedert lang als hevige anar chist gekend. Bij kon. besl. van 8 februari is machtiging verleend tot het plaatsen van een altaar t' gen de noorderlijke zuil der kruisbeuk in de kerk van den H. Bertinus, te Poperinghe. Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse laore, is zeer spaarzaam in het gebruiken. KERKELIJK NIEUWS. Asschenwoensdag. In de Sixtijn sche Kapel, de pauselijke huiskapel in het Vaticaau, verricht de H. Vader zelf, op dezen dag. de wijding der assche. Het college van Kardinalen, de Generale Oversten der Orden, de Gezanten, de Romeinsche prelaten, de bisschoppen te Rome alsdan aanwezig, de aanzienlijkste familiën, grijsaards on jonge lieden vullen die kapel. Na de wijding der assch nadert de Kardinaal groot-penitentier den H. Vader. Deze daalt van zijnen troon af, en ontvangt de gewijde assch onder de woorden Gedenk, o mensch, dat gij stof zijt en tot stof zult wederkeeren Daarna bestijgt de Paus wederom den troon, en deelt de gewijde assch aan de aanwezigen uit. Laat ons ook, met zulke verhevene voorbeelden vóór oogen, het schoone en verhevene gebruik in eere houden, en op dezen dag met eerbied het aschkruisje ont vangen. STERFGEVALLEN. De Z. E. H. De Gryse, pastor van St. Maartenskerk en deken van Kortrijk, is zondag avond, in den Heer ontslapen. De afgestorvene was geboren te Rousselare, den 16 Maart 1848. Hij was eerst leeraarin het klein seminarie zijner geboortestad, waarna hij naar Rome ging om er zijn studies voort te zetten. Tengevolge van de wanordelijk heden welke aldaar plaats hadden, moest hij de Eeuwige stad verlatenhij kwam te rug naar Rousselare. Toen de rust te Rome hersteld was, keerde de E. H. De Gryse naar die stad weer en verwierf er den titel van doctor in de godsgeleerdheid. Hij kwam op nieuw naar België en, in 1890, werd hij pastoor van St. Maarten en deken van Kor trijk. Antwerpen, 18 Februari.—Aalst 30 fr.; aanst. groeite 32,50 fr. Poperinghe, 27 1)2-29 fr.; aanstaande gewas 60 fr. Poperinghe, 19 Februari. Stad 29 - 30 fr.; October-November, aanstaande ge was 45 -60 fr.: dorpen, beschikbare waar, 20 - 25 fr. liet i* zoo gcinalilttdijli goeden kodie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Poperinghe, markt van den 19 Feb.— Tarwe heet. 16,60-Rogge 12,50-Haver 8,75 Aardappelen, 100 k. 9,2ö-Boter de kil. 3,30 Eieren de 26, 2,86 fr. van 14 tot 28 Februari. Geboorten. Julien Vandevoorde, z. v. Camille en Maria Vandevoorde. Joseph Delbaere, z. v. Henri en Florentia Pinceel. Alice Couttenier, d. v. Florent en Maria Lava. Margarita Geeraert, d. v. Gustave en Magdalena Couttenier.—Jeanne Quaghe- beur, d. v. Achille en Georgina Jacob. Jeróme Sergier, z v. Julien en Maria Delbaere.Margarita Vandewynckel, d. v. Julius en Evelina Vandamme. Overlijdens. Ghesquiere Auguste, 66 jaar timmerman, echtgenoot van Philomene Coevoet wijk B.Annoot Fidelia, 60 jaar, kantwerkster, echtgenoote van Hippolyte Deschodt, wijk E.—Artois Augusta, 3 we ken. wijk J.- Malbrancke Achille, 35 jaar, ongehuwd, portretteninaker, Bruggestraat. Gesquiere Nestor, 3 jaar, wijk K. Huwelijksbeloften.'Camille Clabau, werkman inet ClemenCe Debyser, kantwerk ster, beide te Poperinghe. Huwelijken. Camille-Michel Dezillie, 27 jaar, ondei wijzer en koster te Beveren-A- Yzer met Marie Srhaballie, 27 jaar, zonder beroep te Poperinghe. Camille Gauquie, 27 jaar, hoefsmid te Boosinghe met Rachel Vercruysse, 23 jaar, landbouwster te Pope ringhe. Bené Duflou, 30 jaar, landwerk man met Juliana Deleu, 20 jaar, dienstmeid, beide te Poperinghe. SPORT. Op Zondag 21n dezer, op het terrein van den F. C. Poperinghois Om 11/4 ure, «eer Mij>4 mateh d'en- trainement tusschen de leden. De spelers worden verzocht op tijds te komen. Om 3 urematch tegen de F. C. van het 3* linieregiment van Yper. Dat de liefhebbers niet nalaten te komen, want 't zijn de laatste zondagen dat men hier speelt. mm 1 MUI' Men vi'aajji Men vraagt een jongen kleermakersknecht bij LIrl Dewulf, kleerm. Watou-Abeele. Men vraagt een meisje van )5 k 17 jaar, dat begeert te leeren naaien. Inlichtin gen tetïi bureele dezer. Eene goede meid is gevraagd te Yper. Maandelijks 20 tot 30 fr. volgens ken nissen en ouderdom. Ink ten bureele dezer. der uit te voeren werken van St. Bertens Kerk en Toren, om 3uren slipt namiddag, te Poperinghe, op de Groote Markt, m't Hotel van Regeering, Onder behoud van nadere goedkeuring door de Hoogere Overheid. Bij aanbiedingen, voldoende aan al de be dingen van 't lastenkohier, gestuurd aan den Heer Voorzitter van den Kerkfabriekraad van St. Bertenskerk te Poperinghe, bij aan bevolen brief, ter post besteld ten laatsten daags voor de aanbesteding, voor 7 uren 's avonds. Begrooting frs. 22,324 02 Borgtocht "2 240.00 De plans, bestek en lastenkohier liggen ten inzage der aannemers, in de bureelen van het Stadssekretariaat te Poperinghe en van Mrden Bouwmeester Carette te Kortrijk. FLESSCHESCHIETING. Dickebusch.Op Zondag 7n Maart, om 2 uren, bij Camille Ooghe. A u repos des Voyagrurs AAN Verplicht door de concurentie laat ik U weten dat ik U kan beschikken «I «Ie Oliën, noodig tot het vetten van de licht ste tot de zwaarste machiienen De Russensche minerale Olie voor Vuur molens, Brouwerijen, Keerns, Zwijngelaars, enz. aan 32 cent. den liter. De Cylin- drinne voor de Pistons enz, 32 cent. de kilo. Deze twee Oliën genomen bij 't vat van 100 tot 190 liters of kilos 28 cent. den kilo. Gilf Wagensmout, Waar Peerdevet SO cent.—Het Consistante Vet in vierkante blekken doozen van 5, 10 en 15 kilos 27 cent. de kilo. Gewaarborgd eerste, allerbeste kwaliteit, nog 't Standetje Smout of smout in vatjes, reuk van Goudron of Gaze terre. 22 c. den kilo. Va*eliiien(gilve, witte, zwarte), 70c. de blekken doos van 1 kilo. Verzending tot de naaste herberg of statie van uw huis of hofstedemits betaling bij de bestelling. Hui* van vertrouwen 39, Casselstraat, recht over 0. L. V. Kerk, De heer Oscar It cy miert, voerman te Roeselaere, heeft de eer kenbaar te maken dat hij een vervoerdienst voor alle pakken ingericht heeft tusschen Poperinghe- Roeselaere en de tusschengemeeenten. Hij zal zich alle Wocn*da£en bevin den In de Landingbij Emile Feys Bruggestraat, Poperinghe. 1 In tien Witten Hert, bij René Malbrancke, Westvleteren-kals. 2 In de Clijtte, bij R Senechal, Brabanthoek-Westoutre. 3 In den Landbouwei*, bij Jules Deraeve, Werfstraat. 4 A la Cour de Commerce, bij Cyrille Debaene, Hommelfacteur, St. Jan-ter-Biezen. 5 In den Wijngaard, bij Aimé Desagher, Casselstraat. O Au Cliarpentier, bij Leopold Veuineulen, Wagenmaker, Abeele. 7 In de Cantine, bij wed. Sophie Devos, bij de Gendarmerie, Veurnestraat. 8 Au Jurtlinicr, bij Jules Deschodt, Boescheepstraat. O I11 de Nieuwe Stad Veurne, bij Louis Gbinnebert bijg. Poorters, Veurnestraat. 90 In 't Rolderfcdiof, bij Emile David, Veurnestraat. 11 Au Petit l*ai*i», bij Alphonse Vallaeys, Noordstraat. 12 In den Grooten Turk. bij Camille Boudry, Bertenplaats. 13 In de Lelie, bij Hector Benoot, Veurnestraat. Sedert 1" FLUItt'Alil laatst, OPVOLGER Coiffeur, Grimeur, Posticheur, Verkoop van tojlet-ai tikelen, parfumeriën, toiletzeepen, haar- en tandenborstels, enz. Dépót van alle gekende goede haarverwen. Eerste kwaliteit SCHEERMESSEN. Per occasie te koop schoonen camion in zeer goeden staat, (draagvermogen 2000 hgrj Inlichtingen ten bureele dezer 4 Onfl kilos allerbeste roode wortels bij Eene Stoommachien, 2v, peerden kracht, met graaubreker, buizen om te koken, riemen en poulies. dienstig voor Landbouwers Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Franqais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden koperen Trommel. 3. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goeden staat. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Nieuw MARKTKRAAM, gemaakte Kostumen en Broeks, eenige stukken zwarte Satiné, Zomer-Coutii, bij H. Debergh-Dequeker, Rousbrugge. Selioone llerlierg met iiof, aan 85 fr 's jaars, te Abeele, op de Plaats. Zich te wenden bij M. Petyt, brouwer. Twee Woonhuizen dienende voor renteniers, staande in de Veurnestraat. Intrede met 15 Februari aanstaande. Voor inlichtingen en voorwaarden zich te begeven bij Remi Moncarey-Sansen, in 't Paradijs, Veurne straat, Poperinghe. Te pachten gerievig werkmanshuisje, ge legen langs de Kouterdreef. Int. t. b. d. Yiushotl. Propere huisvrouw biedt zich aan ais vroed vrouw. Inlichtingen ten bureele dezer. BERICHTEN. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij AuPontdel'Yser»,te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 24 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagen geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij zich bij zijne ouders, op den Oosthoek (Elverdinghe-kalsiede) komt te stellen als Minitl. Van heden af kan men bij hem Terkrij- gen stoven vanaf 35 fr.; ijzeringen voor gebouwen alle slag van snijallaam en al wat den stiel aangaat. Door zijne spoedige bediening en genadige prijzen, verhoopt hij iedereens vertrouwen te verkrijgen. Te CORTEMARCK, zijn te verkrijgen Broedeieren aan 25 centiemen het stuk van de beste leg en vleeschrassen, zooals Mechelsche Koekoeken, Brackoiscbe, Kem- pische, Minorken, Andalous, enz., hebben dees jaar meer dan vijltig prijzen behaald, waaronder zes eereprijzen en negen eerste prijzen in de Wederlandsche Tentoonstellin gen van Brugge, Gent en Antwerpen. Zicli te wenden bij den schrijver Octaaf Demeulenaere, Cortemarck Markt. N. B. Op aanvraag zullen er voorde lief hebbers kiekens van bovengemelde rassen aangekweekt worden. Door nadering van het einde van seizoen, geef ik mijne winterstoffen, zooals pardes sus, baais, halsdoeken voor vrouwen, enz, aan prijs van factuur. Voor 't oogenblik ben ik voorzien van eene soorte van Zaailijnzaad dat bijzonder vlas voortbrengt. Deze die twijfelen moeten maar schrijven waar het vlas gewassen heeftvolgaarne zal ik hun het adres geven. Het publiek komt mistrouwend, maar indien men bij mij bedrog vindt, geef ik mijn lijn zaad gratis. Jérèinc Hchondt-Delmaere, Au Café de la Paix, Groote Markt, Poperinghe, Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine oj groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeervertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Croote Markt, POPERINGHE. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als Kleermaker in de Crombekestraat, nr 21 en dat hij zich gelast met het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen Prosper. Tiens, dag ffef, hoe is 't met 't leven jongen, 't is wel lange dat ik u alhier niet meer gezien heb. Jef. Ja, Prosper, 't is waar, maar van nu af zult gij mij meer zien Prosper-. Hoe komt dat Jef. Kunt gij dat niet raden? Hebt gij misschien vergeten dat wij verleden winter samen zoo dikwijls eene lekkere portie Mosselen gingen eten naar den Café Frangais in de Yperstraat. Prosper. Voorzeker neen, Jef, heb ik dat niet vergeten, want zij smaakten mij altijd heerlijk. Jef. Ehwel, jongen, wij kunnen daar alweer gedurende gansch den winter voor 15 centiemen ons buikske vol eten aan lek kere Mosselen. Als wij des Zondags eenige pintjes gedronken hebben, trekken wij er naartoe niets is beter en goedkooper. Allons alions allen naar den Café F ran ga is - bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. Ir clesi lïazDi*, Gasthuisstraat15, BIJ ZOO ALS: Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. Alle H«?rl»crss«i*ief t Tafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. -SSSÊÊ

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4