MEUBELEN LUISTERT HAAGDRANK IHPE GROOTE KEUS VAN f COMMUNIE HOEDEN FOURRUREN Met hetZomerseisoen LIE OUHAMEEU W-PACCQ JVlOJiGflKEY, Poperinghe. ZEER GENADIGE PRIJZEN. in 't groot en in T klein. A.MALBRANCKE, H. Antony-Permeke en Zonen Zeer Eerweerden Heer Dehulster Wetensweerdigheden. Zie op bijvoegsel BURGERSTAND VANPOPERINGIIË Op Zondag 14" Maart, HE RB ER GKER MISSEN Combat met den Vogelpik, Groot jaarlijks Concert, Zondag 21" Maart, Combat met de Vloerbol, Men vraagt Vraagt plaats. Landhua wers. Xei-stonci te psicliten BERICHTEN, Eugène Debyser-Heuser, Voerman op BÖESELAERE. Kilaire GHESQUIERE, Mis den iiazar, SANSEN -DECORTE, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Coinmoden, Wiegen, Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. Schoone keus van KINDERSTOELEN. Belangrijk bericht. GKKROOM) K ALF. Malfsvoe^I sel. Voor het spoedig vetten der kalveren en varkens. R. Moncarey.-ln 't Paradijs. De beste remedien Maagaandoeningen! Altijd EETLUST! Immer eene goede spijsteeringNooit geene Maagpijn Nimmer Maagopzwellingen, brakingen, gal, slijmen, zuur, opstopping! Nooit geen duizelachtigheid, onzuiver bloed, lever- of nierziekten, pijnen in de rug, steekten in de zij, enz. enz door het gebruik van den BEROEMDEN NI. Vandenberghe, apotheker, Poperinghe. 22, Bruggestraat, 22, POPERINGHE, TELEEFOON 16. IN 'T PARADIJS. van rauwe en gebrande KOFFIES, Suikers en Siropen. HUIS VAN VERTROUWEN. IN DE SCHAAR OVERZICHT EENIGE MIJNER PRIJZEN Joseph Yperman-Recour, KUNST - PH0T0GRAPHIE. HUIS GESTICHT IN 4 842. 2Ws k, BoterstraaYPEB. HOEDEN EN KLAKKEN VOOR MANNEN EN KINDEREN. Het huis heeft geen ander verkoophuis in stad vrouw, die alleen woont, liep verschrikt om hulp in de buurt en Alphonse Depreeuw, barbier, wonende langs het huis waar het brandde, ging seffens mede. Vol moed kroop hij in de brandende schouw, trok er het grijm uit dat in brand gt-rocht was en geluk te erin het te blusschen, alzoo verdere ongelukken vermijdende. A an wie is hij Gevonden op de botermarkt op Vrijdag laatst een regen scherm. Die hem verloren heeft kan hem te rug krijgen ten politie-bureele. Verloren. Eeneporte-monnaie, eene zekere som geld inhoudende en toebeliooren de aan Edward Huys van Reninghelst, is Vrijdag morgen verloren geweest tusschen den hoek der Meessenstraat en den Ouder dom. De eerlijke vinder wordt verzocht hem ten politie bureele terug te brengen. Westoiiti-i». GrensscheidingDe heer volksvertegenwoordiger Colaert heeft ter kamerzitting het verslag neêrgelegd waarbij het verdrag te Brussel gesloten nopens de bepaling der belgische en franse he grenzen tusschen Westoutre en St lans Cappel, wordt goedgekeurd. West vlctcrcu. Solo-slim. - Deze week werd alhier bij vrouw weduwe Van- daele een solo-slim gespeeld door jufvrouw Amelie Lippens. De medespeelsters waren vrouw weduwe Vandaele, de jufvrouwen Rosa lnnion en Lucie Moeneclaey. Ypri'. Voor de rechtbank. H. V.. landbouwer te Poperinghe bij het Hof van commerce, langs de Elverdinghe-kalsiede, heeft eene weide in pacht die eertijds ge bruikt werd door A. I)... steenbakker te Vlainertinghe. De weide was afgezet met ijzerdraad en D... die beweerde dat dit zijn eigendom was trok in Juni laatst zekeren morgen op, om het ijzerdraad af te doen, doch, V... die alles overgenomen, had ver stondhet natuurlijk zoo niet en wilde dat het er bleef. Vandaar twist en woorden die eindigden met slagen. Voor deze zaak kwaaien beide mannen met eenige getuigen donderdag hier voor de rechtbank die D... tot 50 fr boete veroordeelde. Peerd doodgeschoten. De landbou wer Lampaert, wonende op den Kareel, vond dinsdag morgend een veulen van groo- te weerde, dat hij 's nachts in de weide ge laten had, dood liggen. Het arme dier was door een kogel in de borst getroffen. Men denkt dat er eene laffe wraakneming in het spel is. Mcenen. Ontaarde zoon. Maan dag avond werd een land werker wonende aan de Ypeupoort, vreeselijk mishandeld door zijn dronken zoon. Toen de gendarmen tusschen kwamen, was de vader reeds erg gesteld en het linkeroor gedeeltenis afge rukt. De ontaarde zoon zal vervolgd worden. Ilersceiittc. Wonderbare grens paal.Op twee honderd meters afstand van de statie van Herseeuwe staat een wegwij zer of grenspaal, die misschien wel de eenige is in zijnen aard. Hij staat op het kruispunt van de steenwe gen Audenaarde-Roubaix en Doornijk- Moescroen. Hij merkt de grensscheiding a) tusschen twee landen België en Frankrijk; b) drie provinciënHenegouwen, West- Vlaanderen en het Noorderdepartement c) drie bisdommen: Brugge, Doornijk en Kamerijk; c) drie taairassen: Vlamingen, Franschen en Walen; e) drie gemeenten Wattrelos, Herseeuwe en Estampuis. Gent.Ongelooflijk De echtgenoo- ten Lefebvre, uit de Wcidestraat, de man 80, de vrouw 74 jaar oud, werden woensdag namiddag door de geburen erg ziek gevon den. De vrouw moest berecht en naar liet gasthuis overgebracht worden de man werd naar eene kliniek gevoerd. Het bleek dat beiden ziek waren van ontbering. Daar er geene naastbeslaanden zijn, deed de police een onderzoek in de vervallen woningmen rond er een kistje met 71,000 fr.'t is dus slechts uit gierigheid dat beide ouderlingen in ellende verkeerden. iiriiflsel. Doodgeschoten. Zondag namiddag had te Brussel een groot militair feest plaats ten voordeele van de slachtoffers der ramp van Italië. Op het einde van het feest had een grooten optocht plaats van al de deelnemers, ter wijl al de muzieken de italiaansche en bel gische nationale liederen uitvoerden. De uitvoering was vergezeld door het lossen van kanonschoten. Op een gegeven oogen- blik werd een wandelaar, die te dicht de kanonnen, die niet zichtbaar waren, gena derd was, door een schot in volle gelaat getroffen. De ongelukkige die een oog en een deel van het hoofd werd afgerukt was op den slag dood. Het slachtoffer is M. Karei Perglaou, oud 48 jaar, geboren te Nantes, bestuurder eener Parijzer Bank, wier zetel gevestigd is te Warmoesberg. M. Perglaou was vergezeld van zijn doch tertje en van eenen vriend. Een tweede persoon, M. Zwallen, van Schaarbeek, werd ook aan het hoofd ge troffen, maar zijne wonde levert gelukkig- lijk geen gevaar op. gannch huHengenoon assorti- ment van PKK ll !>i( in aile prijzen voor lEeeren, Kamen en Kinder* bij liliR iT» FltËMAlLT, bij de Gendarme rie, VeumeHtraat, S'opcrin^iie. Namen. Vreeselijk ongeluk.Maan dag morgend op het St-Nikolaasplein, te Namen, tijdens de schouwing der rekruten van het 18e linie en op het oogenblik dat ei ging overgegaan worden tot de schietoefe ningen, naderde majoor Fauconnier die voor een peleton stond, den soldaat Bastin om te zien ot hij wel goed mikte. Op het komman- do van te vuren zag men de majoor lood zwaar ten gronde vallen. Een kogel van Bastin had den officier in het hoofd getrof fen hij had den schedel doorboord en was langs den nek uitgevlogen De gekwetste ontving in de woning van een zijner kollegas de zorgen van verschei dene krijgsdokters. Er deed zich spoedig eene bloedstorting voor in de hersens en eenige oogenblikken later gaf de majoor den geesthet lijk werd naar het krijgsgasthuis overgebracht. De ongelukkige officier was 51 jaar oud. De soldaat Bastin had deelgenomen aan schietoefeningen op korten afstand. Men denkt dat eene dier kardoezen tusschen de looze kardoezen gesukkeld is waarmede hij zijn Mausergeweer geladen had. lUHTJLIDIG-IlNra- VAN DEN als Deken te Kortrijk. Onze lezers weten dat de Z. E. H. Dehul ster, de ijverige en werkzame Priester, die hier gedurende omtrent 8 jaar als Pastor- Deken gestaan heeft, door Z. D. II. den Bisschop van Brugge benoemd is tot Pastor- Deken van Sint Maartens te Kortrijk, op volgende aan den Z. E. H. De Gryse overleden. Dinsdag laatst had zijne plechtige inhul diging plaats. Te 11 ure slipt kwam de nieuwe Deken Dehulster aangereden aan het klooster der Damen van Sint Niklaas, in de Lange Steenstraatdit klooster was te dezer gelegenheid rijk en prachtig versierd. Stap ten met den nieuwen Deken uit hot rijtuig de Z. E. H. lloutave, groot-vicaris van Zijne lloogweerdiglieiddo E. H. J. Dehulster, pastor van Moeskroen en de E. H. F Ryckeboer, paster van Sint Niklaas te Ieperen, zijne twee getuigen. In eene stad als Kortrijk brengt eene inhuldiging van eenen pastor of Deken die zelfde geestdriftige feestviering niet mede welke men op den buiten vindt; maar toch zag men op alle huizen en boven de straten talrijke vlaggen wapperen, en bier en daar zelfs hingen gedichten en jaarschriften den nieuwen Deken ter eereonder het volk dat in dikke drommen de Lange Steenstraat vervulde, werden de portretten van den nieuwen Deken Dehulster en van zijnen be treurd n vriend Deken De Gryse te koop aangeboden. Voor de poort van het klooster der Damen van Sint Niklaas, nam de nieuwe Deken den schoonen stoet die hem plechtiglijk ter kerk zou leiden, in oogeuschouwde sloot was niet lang, maar de frischheid van kleur en de rijkdom der kleederen van de verschil lende groepen werden voornamelijk opge merkt jammer dat alles niet door een heer lijk en echt lenteweder begunstigd was. Eensklaps komt een groep schoolkinderden in smaakvolle kleedn, op stap en maat, tot voor den nieuwen Deken, houden daar stil en voeren een kort maar keurig gelegen heidslied uit, dat aller toejuiching uitlokte: t was lief en welgepast. Twee muzieken, die in den stoet plaats genomen haden, voerden hunne schoonste stukken uit. De nieuwe Deken volgde den stoet; na hem kwamen een groot getal priesters en vrienden onder andere, Kaununik De Brou wer, Deken van Ieperen, Kanunnik Desclée, de Z. E. H. Loys, Deken van Rousselaere de Z. E. H. Dupan, Deken van Meenen, enz., enz.; de Heeren Capelle, Vandenpeere- boom en G. Vercruysse, senators; Bus schaert, volksvertegenwoordiger, Reynaert, arrondissementscommissaris, enz. enz. De stoet trok door de Lange Steenstraat, de Dooruikstraat, over de markt naar Sint Maartens. De prachtige kerk, zoo statig en grootsci)had door eene lichte versiering een echt feestuilzieht gekregen. I)e gebruikelijke plechtigheden der aan stelling in de kerk werd gedaan door den Z. E. H. Houtave. Toen deze geëindigd was, werd er den uitgenoodigden een schoon feest maal opgediend. Een heildronk werd er voorgesteld door den Z. E. H. Houtave in name van Z. 1). H. den Bisschop van Brugge; door den Heer S. Vercruysse, in name van len Kerkraaden door den Heer J Ver- ruysse, in name van de stad Kortrijk; allen wenschten den nieuwen Deken, in verheven taal, geluk over zijne benoeming, welkom in de Dekenij Kortrijk, nog lange en zegenrijke jaren bestuur. Daarmede sloot het schooue leest. De Poperitighenaar wenscht dat de Z.E.II. Deken Dehulster, die hier zoo geacht en ge ëerbiedigd was en zooveel goed gedaan heelt, in zijne nieuwe Dekenij zijnen grooten ijver niet rijke vruchten moge bekroond zien. Bericht aan de Visseher*. De Vischvangst is verboden Van den derden Maandag vau Maart medebegrepen tot den eersten Zondag van Juni niet medebegrepen in al de vaarten en waterloopen, zells met de handlijn. Gedureude dezen verboden tijd, blijft het visschen toegelaten met ééne enkele lijn, zon der hulp van het vluchtnetteken, de Zonda gen en wettelijke feestdagen. lie vischvangst is maar toegelaten van zoimenopgang tot zonnenondergang. Noch tans van 1" April medebegrepen tot ln Oct. niet medebegrepen, zal men mogen visschen een half uur voor het opstaan en een half uur na het ondergaan der zon. De palingvangst mag ten allen tijde en op alle urén plaats hebben, zelf binst den be sloten tijd, met het tuig genaamd -peuren-. \V aarom is de suikerijVerburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Zilvergeld. Te rekenen van 1 aug. zullen de ürieksche zilveistukken van 1 en 2 fr. alsmede die van 50 centiemen niet meer gangbaar zijn in ons land. De Nationale Bank zal van nu af, die stukken, welke zij ontvangt, niet meer terug uitgeven, en tezelfdertijde de versletene Fransclie half- frankjes achterhouden, 't Ware nog beter het publiek toe te laten die stukken zoo spoe dig mogelijk te komen uitwisselen. Allireflil liodeiihaeli'g feesien. Men zal herinneren, dat het Vlaamsche land zich voorbereidt, om met vollen luister de inhuldiging van het standbeeld van Al brecht Roden bacil, den jeugdigen vlaam schen dichter en den stichter der Vlaamsche Beweging, te vieren. De feesten zullen dit jaar plaats vinden; de inhuldiging van het gedenkteeken, waarvan de uitvoering aan den wereldberoemden stadsgenoot van den genialen dichter, Julius Lagae, werd toever trouwd, zal n.l. op zondag 22 oogst 1909, geschieden. liet standbeeld zal Iiodenbach voorstellen als student, inet den blauwvoet op den vuist en op een voetstuk geplaatst zal het 6 meter hoog zijn. Het Comiteit, samengesteld uit de leden van het schepencollege en twee leden van den gemeenteraad van Roeselare, houdt zich van nu af aan onledig met het schikken der feestelijkheden. Deze zouden, naar gemeld wordt, 's zaterdags beginnen met een heer lijken muziekavond, waar de lieduren van A. Rodenbach zouden voorgedragen wor den. Des zondags zou, na de plechtige hoog mis, een stoet naar het kerkhof trekken, ai waar op het graf van don gevierden dichter een Vlaamsche, Vlaamschgezinde voor dracht zou gehouden worden. Om 1 1)2 uur, zou een stoet de straten der stad doortrekken naar de De Coni nek plaats, vóór St-Amandskerk, waar een cantate zal gezongen worden. Vervolgens zal de ont hulling van het standbeeld plaats vinden en. om 6 uur, een feestmaal bij inschrijving. Maandag 23 oogst, algemeene studenten- vergadering en opvoering van het drama Philippine van Vlaanderen lei* «ver IrottKi'ii. Van tijd tot tijd gaan jonge dochtertjes om raad of het geraadzaam is een huwelijk aan te gaan of niet, en of ze getrouwd gelukkiger zullen zijn dan ongetrouwd f Men kan met tien woorden meer vragen dan men met duizend zou kunnen antwoor den. Er zijn echter eenige regelen die men bij eene huwelijkskeuse wel eenigzins in het oog mag houden Vooreerst, o meisjes weet het wel Het huwelijk is een aardig spel. Gelukt het'wel aan twee gepaarde Dan is 't een hemel hier op aarde. Maar valt het mis, dan is 't een hel, Dus eer ge trouwt, bedenkt u wel. Wie volstrekt niet mogen trouwen dat zijn de meisjes, die, preutsch weg durven zeggen dat zij geen patatten kunnen jassen geenen zakdoek kunnen zoomen, of geenen lap op nen broek kunnen zetten, dat ze geen bed kunnen maken, geene schotels kunnen wasschen of geenen vloer kunnen dwijlen. Zij die veel liever een hondje opkweeken om er mee rond te wandelen, "dan een kindje verzorgen zij die denken 3 h 4 duizend fr, per jaar noodig te hebben, als de broodwin ning maar een paar duizend opbrengt; zij die er verdriet in maken een hoed of een kleed twee jaar achtereen te moeten dra gen zij die peinzen dat de mannen engelen zijn of er ten minste aan gelijken zij die denken dat de keuken of kindermeid het huishouden kunnen doen draaien. Wie behoort tot deze categorie Die trouwe maar voorzeker niet. Maar een die vrij goed huiswerk kan Die toe kan geven aan nen man Die weet dat niemand hier gewis Geheel vrij van gebreken en is Die haar huis en werk bemint En geerne omgaat met een kind Die zal in vreugd en ook in pijn In 't huwelijk recht gelukkig zijn... Wel te verstaan... als ook de man Bij tijds een oogje sluiten kan. SPORT. De Velodrome te Yper. Zondag laatstleden hebben wij een bezoek gedaan aan de velodrome van Yper. Groot was onze verwondering toen wij bestatigden dat de renbaan bijna gansch voltooid is. Volgens de inlichtingen ons door bekwame en ieverige sportliefhebbers gegeven durven wij verklaren dat de piste van Yper, niet alleenlijk een der schoonste maar een der snelste en welgemaaktste zal zijn van gansch België. De lengte is 333 meters 33 cent. en de liellingen zullen de grootste snelheid toe laten. De opening is definitief vastgesteld op Zondag 14 dezer, dag der groote Kattefeest. De inkomprijs zal bij uitzondering voor dezen dag op 0,25 cent. vastgesteld worden. Op 4 April zal er eene groote koers plaats hebben aan dewelke den wereldkampioen heer Arthur Vandersiuyft zal deel nemen. Van Zondag af, zal M. A. Vanderstuyft zich dagelijks komen entrainearen alsmede veel andere loopers.Dus allen naar Yper. De Bestuurraad van de Naamlooze Maatschappij van den Velodroom van Yper heeft de eer iedereen te verwittigen dat de opening van den Velodroom vastge steld is op Zondag 4 April eerstkomende. Te dier gelegenheid zal eene groote wiel rijdersbijeenkomst plaats hebben, waarvan de heer Arthur Vanderstuyft, recordman van de heele wereld achter groote motos, de heer Platteau, winnaar der snelheids- loopstrijden van 6 en 8 uren en meer andere loopers, waarvan de namen en liet program ma eerstdaags zullen bekend gemaakt wor den, deelnemen zullen. De inkomprijzen in den Velodroom zijn volgenderwijs vastgesteld. Alle dagen, buiten de dagen van bijeen komsten, en de Zondagen, waarop eene bij eenkomst plaats heeft, tot 's middags 0,25 fr. De dagen van bijeenkomst Volksplaatsen, trapbanken 0.75 fr. Keerbanen, 1,50 Opene zilplaatsen, 2,50 Afgeslotene zitplaatsen, 4.00 Afgeslotene zilplaatsen voor 4 per sonen 15,00 Men zal ook de volgende abonnementen afleveren, die alle dagen geldig zullen zijn. Voor de loopers met toegang tot de keer banen. 10,00 fr. oor iedereen met toegang tot de opene zitplaatsen 15,00 Buiten de leesten, door de Maatschappij van den Velodroom ingericht, zullen de abonnementen opgeschorst zijn. De abonnementen worden van heden af afgeleverd in den zetel der Maatschappij Koffiehuis van 't Klein Yper Dixmui destraat, 51. N. B. Alle Maatschappij van Sport, die begeert gebruik te maken van den grond des Velodrooms, zal aanbod en vraag kunnen doen in dea zetel der Maatschappij. Voor den Bestuurraad De Voorzitter, H. JONCHEERE. DE Inhuldiging van den Heer Deken onzer slad. van 28 Februari tot 7 Maart. Geboorten. Petrus Desmadryl z. v. Pe trus en Emma Lamond. Alidor Ferla z. v. Auguste en Maria Vermeulen. Overlijdens. Bounet Therese, 80 jaar zonder beroep, weduwe van Charles Gry son, Wijk E.Hauspie Maurice 7 jaar Wijk L. Deheegher Marie, 4l jaar, huis houdster, echtgenoote van JulienVanuxem, Yperstraat. Vandevoorde Irma, 10 jaar, Meessenstraat. Verdonck Elisa, 13 maan den, Wijk G. Vandevoorde Jules, 59 jaar, gareelmaker, weduwaar van Leonie Lefebvre, Gasthuisstraat. Malbrancke Frederic, 92 jaar, zonder beroep, weduwaar van Rosalie Suffys, Wijk C. Deroo Joseph 13 maanden, Boomgaardstraat. Dubrulle Sophie, 64 jaar, koopvrouw in visch, echt genoote van Aloise De Byser Pottestraat. Hoi In 7,00 gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Xe Koop ""ene Stoommachien, 2'/a peerden kracht. u met graanbreker, buizen om te koken, iemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alofs Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Ejpne Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden koperen Trommel. 3. Een Muziekfiuit met 11 sloten in geheel goeden staat. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. ieuw MARKTKRAAM, gemaakte Kostumen en Broeks, eenige stukken zwarte Satiné, Zomer-Coutil, bij H. Debergh-Dequeker, Rousbrugge. Twee schoone en kloeke Kassienen met Slagvensters, bij Florent Osteux, schoen maker, Veurnestraat, Poperinghe. }er occasie te koop schoonen camion zoo goed als nieuw, bij Amand Salomé, wagenmaker, Yperstraat, Poperinghe. 1 in U eHlvlanndereii, bij Leopold Melis, Noordstraat. 2 In tie Sla tl Yeuriie, bij Jules (gez. Jan) Onraet, Veurnestr. in tien ElaHM, bij Richard Dewachter, Casselstraat. -S An Cornet d'Or, bij René Deroo, St. Jans Kruisse. 5 A I» Ville d'Oftleiide, bij Théophile Sanson, Priesterstr. tl in tie Vier Gekroonde, bij Camille Laconte, Boescheepslraat. 7 in tien Metser, bij Mauriee Vandevoorde, Rokhofstr. H A la l.aane, bij Achille Leeuwerck, Garenstr. f) In tie liooge Sintl, bij Gust ave Debyser, Doornstraat a o Au Atmveau Passage, bij Jules Deschodl, Statie-plein. 11 Au Café Buitens, bij Alois Degruyter, Hondstraat. 12 in tie Smisse, bij Fidele Verhaeghe, Bruggestraat. 14 in tie koningen, 2 fr. vooruit aan het hoogst getal, bij Camille Brabandts, Yperstraat. f3 In tien Keyzer, bij Achille Papegaey, Boescheepstr. 15 in liet Speelhof bij Ach. D'Amour, door eenige zang- en tooneelliefhebbers uit den Vlaamschen Schouwburg van stad f tl En 't Hasteellje, bij Charles Debeir, Doornstraat. Cicsïti» to l>eliouieaï Bij René Huisser, smid en herbergier in den Pauw, St. Jan-ter-Biezen, allerbeste clijtte voor briketten te maken. Gereed uit- gedolven. Men vraagt in stad Goede Meid van rond de 20 jaar. Inlichtingen ten bureele dezer. Men vraagt een jongen kleermakersknecht bij Hrl Dewulf, kleerm. Watou-Abeele. Goede Meid, 30 jaar oud.Goede getuig schriften. Inlichtingen ten bureele. ZemmaeiHige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Wilt gij uwe Hollen spoedig gevangen hebben pergemet land of per stuk, volgens overeenkomst Wendt u tot Mauriee Baert, bij de Clytte, Proven. jerberg A l'Univers» met grooten werk- "1 winkel en hangaard. Zich te wenden bij M. Louis Bataille, Yperstraat, 68, Poperinghe heeft de eer liet geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als kleermaker in de Crombekeslraat, nr 21 en dat hij zich gelast met, het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen De heer Oscar BSeynaeri, voerman te Roeselaeré, heeft de eer kenbaar te maken dat hij een vervoerdienst voor alle pakken ingericht heeft tusschen Poperinghe- Roeselaere en de tusschengemeeenten. Hij zal zich alle Woensdagen bevin den In de Landing bij Emile Feys, Bruggestraat, Poperinghe. heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij zich bij zijne ouders, op den Oosthoek (Elverdinghe-kalsiede) komt te stellen als smid. Van heden af kan men bij hem verkrij gen stoven vanaf 35 fr ijzeringen voor gebouwen alle slag van snijallaam en al wat den stiel aangaat. Door zijne spoedige bediening en genadige prijzen, verhoopt hij iedereens vertrouwen te verkrijgen. Door nadering van het einde van seizoen, geef ik mijne winterstoffen, zooals pardes sus, baais, halsdoeken voor vrouwen, enz. aan prijs van factuur. Voor 't oogenblik ben ik voorzien van eene soorte van Zaailijnzaad dat bijzonder vlas voortbrengt. Deze die twijfelen moeten maar schrijven waar het vlas gewassen heeftvolgaarne zal ik hun het adres geven. Het publiek komt mistrouwend, maar indien men bij mij bedrog vindt, geef ik mijn lijn zaad gratis. Jéröme Beliondl-Belmaei'e, Au Café de la Paix, Groote Markt, Poperinghe. Gasthuisstraat, 15, P O 1» E It I A G IS BIJ ZOO ALS; Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. Alle llerberggei'iefTafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij Philemon GHYSEL, Au Pont de l'Yser te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 24 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagen geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. De huizen Alberl Cuiièle-Coitlnre te Abeele (België) en Boeschepe (Frankrijk), maken het geacht publiek kenbaar, dat er met het zomerseizoen, de opening der ver scheidene Velodromes en het aanvangen der groote haankoersen, eene groote match zal gereden worden op 21 Maart aanstaande tusschen de twee welgekende rijders toe komende mededingers der groote baankoers Parijs-Moorslede Cyrille Mahieu van Loke ren die het merk Frangaise-Diamant zal berijden en Florent Marquis van Reninghelst die het laatste nieuw model van koers-velo voor het jaar 1909 zal berijden, namentlijk: Royal Sarolia Herstal. De prijzen zijn van af 75 franken zonder waarborg, 100 en 125 fr. zes maanden waarborg, 150, 165 en 175 fr. een jaar 185 en 200 fr. twee jaar, 210, 220 en 230 fr. vijf jaar. Occasie-velos van af 25 fr. tot 80 fr Over neming van oude met verkoop van nieuwe. Eerste kwaliteit van naaimachine KAYSER met rechte spoel, vibrante, Oseiliante, cen tral, rotative; laatste model van 1000 tot 1500 steken per minuit. Naalden van alle merken. Af'romers, Waschmachienen, stelsels van tempen voor verafgelegen putten, Bier-pom pen, Spuii-pompen voor Hoppe en Aardap pels, Solfermachinen, enz. Het huis gelast zich ook met alle herstel lingen, nickeleeren, emailleeren, het plaat sen van accilyleen lichten, enz.Carbure en Essence in 't groot en in 't klein. Plans en uittreksel der prijzen op aan vraag.Prijzen zonder concurrentie. In afwachting met uwe orders vereerd te zijn bieden wij u onze groetenissen aan. Verkooper voor Poperinghe en omliggende: TEGEN AI.I.K Bekroond geneesmiddel IN DE TENTOONSTELLING van Spa 1907. ZILVEREN EERMETAAL te Gent 1908. GOLDEN MEDALIE I te Parijs 1909 tt tv. «Ic flescli te verkrijgen in alle goede apotheken van heel België. Depot voor Poperinghe en omstreken HUT HUIS 17, Tempelstraat, Yper, heeft de eer hot publiek ter kennis te brengen dat het de PHOTOGRAPH IE overgenomen heeft, en deze in hetzelfde huis zal voortzetten. Men werkt alle dage. Groot. HUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS Dépöt van de echte Ainerikaansche Petrool (Lux-Oil); Suikerij (der Trappisten); Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Suffers (de Ster); Maagbitter Van Crombrugghe de Chocoladen Tobler'milk Chocolade, Paradis en Véronique). Tarwe bloem, Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moet et Chandon, Delbeck en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag Bij deze neem ik de eerbiedige vrijheid Ued. kenbaar te maken dat van heden af mijn huis voorzien is van seiioone en goede stollen, laatste nieuwigheid, alsook een schoone heus van modelkos- tiiimen aan zeer genadige prijzen en schoone kwaliteit Schoone manskostuum te beginnena fr. 16 Kinderkostuum van af fr. 3,00 Eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,00 Engelsche leeren broeks aan fr. 3,10 De personen, die begeeren een kostuum op maat bij mij te laten maken en zelve hunne sloffen willen leveren, zullen even veel welkom zijn en met zorg en spoed bedimd, worden. Gezien de goede hoedanigheid der stoffen en de genadige prijzen, hebbe ik volle be trouwen, M..., door Ued. meteen bezoek en uwe aaDgename orders vereerd te worden. Noordstraat, 41, Poperinghe. Op aanvraag harer talrijke kliënten, komt het Huis Boterstraat, 37, Yper, ie l'operiuglie een Iiul|»lmis van photographie te openen, in de Gasthuisstraat nr 19, bij M. lid. Hloy-l>eraed(. Een prachtige werkwinkel met meubels en décors is er ingericht, ten einde alle da gen en in alle weder te kunnen trekken. Met de 1" Communie zal een groot por tret gratis geschonken worden aan al de le Communiecanten die 12 portretten visiet- kaarten of 6 cartes-albums doen maken. Geen portretten worden tentoongesteld zonder toelating.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 6