GELIEFD NatauPiijk ijs COKES KLEERMAAKSTER, IlOEFFEüt&S? FL. OSTEUX-MUCHY C. Vander Cruyssen, OUHAMEEUW-PACCO A. Robberechis De Poperinghenaar. ierberg- en B LANDBOUWERS Elie Lietaert-Vanhoueke, iagène Dondeyne-Gesqaiere I. Antony-Permcke en Zonen A. MALBRANCKE, Stokpaardjes - Lelienmelkzeep ALICE DU F LOU, Bi'uamcI. Vreeselijke moord. In de Lacaillestraat te Brussel had vrijdag avond een vreeselijk drama plaats. )e tien weidaden van de Theobroma Men vindt de GOEDE THEOBROMA: Wetensweerdigheden. Abonneert HOPPE. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van RENINGHELST Op Zondag 18" April, IIE RB ER (i EE R All SS EN Schoone Geit te verhollen, Een schoon Schaap te verhollen, Konijn te verhollen, Te verhollen 3 schoone Broeks en Gilet Combat met den Vogelpik en Geitenboll. Groote Comhat met de Vloerbol Hoeveelheid Eikenhout te verhollen, eesten en Vermakelijkheden. Maandag 19 dezer, KOOPDAG VAN ALLE Meai vi*£»s»gt Te lioog» MARKTPRIJZEN. Terstond te pacliteiï Alle kooplieden en Leurders Te verkrijgen groote en schoone bij Edmond DUTHOIT - HONDEGHEM, JULIENNE CAMERLYNCK, Aan de D ui venliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe, Hilaire GHESQUIERE, Verandering van Woonst. KUNST - PHOTOGRAPHIE. In 't groot - In 't klein MARIE DEFEVER, BELANGRIJK BERICHT. SCHOENMAKER. Gouden Mansbottin, f ntA<;i: voor alle schoenen, zooals Bison, Everels, Ecla, Pilo, enz. - Caoutchouc hielen in alle grootten en prijzen. GASTHUISSTRAAT, N" 27, POPERINGHE. 22, Bruggéstraat, 22, POPERINGHE, Philemon GHYSEL, AuPontdel'Yser»,te ROUSBRUGGE gewaarborgd voor BRAN D DIEFSTAL SYLVERT Gebroeders, »Au Casino», Groote Markt, Poperinghe. JUSTIN DENUT - HUYS, Watoustraat, 2, POPERINGHE. Wapenplein te Rousselare. Zondag 22Oogst 10 ure voormiddag, Mis in St Michielskerk 11 ure in de Feestzaal der Gilde van Am bachten In den Hert Letterkundige zit dag. Aanspraken van 1. Pastor Hugo Verriest2. Prof. Van Cauwelaert, Frei burg, over Rodenbach en de Studentenbewe ging3. Prof. Vermeylen, Brussel, over Rodenbach en den bloei der Vlaamsche letterkunde 4 Prof. Van Puyvelde, GeDt. over Het wezen yan Rodenbach. 's Namid dags, 2 ure, onthulling en overgave van 't Standbeeld door het Conjiteit aan de Stad. Cantato van De Bocck De Blauwvoetten 3 ure, geschiedkundige stoetVlaanderen door de eeuwen heen ten 5 ure feestmaal, 's Avonds verlichting en vuurwerk. Maandag 23 Augusti,'s morgens, Stu dentenlanddag ten *2 ure namiddag, inhul diging van een gedenkteeken in 't huis waar Alb. Rodenbach geboren is. 's Avonds, uit voering van Philippine van Vlaanderen. EJpcr.Doodgereden. Isidore Her reman, 28 jaar, peerdengeleider bij M. Die- rinck, landbouwer, is Vrijdag laatst, in 't naar huis komen van Gheluwe met een wagen geladen met 2000 kilos, onder zijn wagen gevallen. De ongelukkige werd liet hoofd vermorzeld en stierf kort nadien. Zedelgliem. Doodgereden.Maan dag avond gebeurde er in de statie een vreeselijk ongeluk. Vrouw Declerk, 60 jaar oud, kwam met den laatsten trein van Kortrijk, in gezelschap van haar echtge noot. De trein stond stil in de statie en de man was reeds uitgestapttoen de vrouw hetzelfde wilde doen, zette de trein zich in beweging. Vrouw Declerck wilde dan op de kaai springen, doch haar kleed haperde en de ongelukkige viel onder den trein, waar van verscheidene rijtuigen over haar reden. Het slachtoffer was op den slag dood, zij was letterlijk in twee gesneden. YlioiiroiU. Peer den feesten. Wer den uit de statie alhier verzonden 31 wa gons met 185 peerden naar Duitschland en 9 wagons met 23 paarden naar het binnen land te zamen 40 wagons met 208 peerden. Oostende. Doodelijke val. De werkman Emiel Lauwereins, 28 jaar, die woensdag aan den arbeid was in de nieuwe school der Stuiversstraat, is van eene hoog te van vijftien meters gevallen. De ongeluk kige was op den slag dood. Oostaiaiie. Onvoorzichtigheid. Het 14 jarig dochterken Tengrootonhuyzen had zich aan den voet bezeerd en met d« nagelen de wonde opengekrabt. De arme kleine is nu gestorven aan bloedvergifti ging. Geut. Groote brand. Het houtma- gazijii van den heer Dc Vliegher-Rewyn, is dinsdag morgen afgebrand. De schade be draagt 100.000 fr. Antwerpen. Verdacht schip. Zondag is de stoomboot "Rubens* komende van Las Palmas, opgehouden aan de ge zondheidstatie van den Doel. Vier matrozen zouden aan de pest lijdeu die noglans van geen besmettelijken aard zou zijn. Het schip is in karantijn gesteld. Alle voorzorgen zijn genomen om te belet ten dat de kwaal zien zou voortzetten. Huishoudsters Opent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischf de cliicorei der Trappisten Vineart-Silly Weigert namaaksels. Dépót bij gebr. Delhaize A Moncarey-Sansen. Schrikkelijke mis daad. Vrijdag nacht, tusschen 12 en 1 ure is er in de Zennestraat, te Buysinghen, eene verschrikkelijke misdaad gepleegd. In deze slraat woout juffrouw Ernerentia Smar, oud 49 jaar, die er een kruideniers- handel houdt. Op twee stappen van daar, verblijft haar broeder, een herbergier. De zoon van dezen laatste, Josef geheeten, oud 18 jaar, sterkejongeling, die 110 kilo weegt, gaat voorzichtigheidshalve, regelmatig den nacht in het huis zijner tante doorbrengen. Rond 12 1/2 ure werd de jongeling uit zijnen slaap gewekt door het hulpgeroep zyne tante. Josef Smar wierp zich op den moordenaar, in wien hij een genaamden Josef Winderick herkende, oud 21 jaar, een kerel van de slechtste soort, wonende te Buysinghen, De jongeling ging met den schurk een geweldigen strijd aan, waarbij hij door een vijftiental dolksteken werd getroffen. De kwaaddoener was er in gelukt los te geraken, en nam de vlucht, terwijl de jonge Smar zich tot op den dorpel kon sleepen, en het alarm geven. Men vond juffrouw Smar uitgestrekt voor haar bed, badend in haar bloed, zeer erg aan de keel gewond, en het lichaam in ei dolk steken doorkerfd. De ongelukkige was dood. Het slachtoffer heeft den genadeslag ontvan gen in de linkerzijde het hart was door boord. De moordenaar heeft zich daarna in de Zenne geworpen, en wilde zich verdrinken, maar goed zwemmer zijnde, kon hij toch zijn voornemen niet uitvoeren, en geraakte op het droge. Hij keerde terug naar zijne woning, ver anderde van kleederen, en ging zich in de gendarmerie van Loth gevangen geven. De toestand van Jozef Smar was ook wan hopig. De geneesheeren bestatigden dat de ingewanden doorboord waren door een dolksteek in den linkerkant van den buik toegebracht. De vierde rib was bijna geheel en gansch van de anderen gescheiden. Het lichaam droeg niet min dan dertig dolkste ken. Twee sleken in bet achterhoofd en drie in de borst, waren zeer gevaarlijk. Zaterdag nacht, omstreeks 12 ure, is het tweede slachtoffer, aan de gevolgen zijner yreeselijke wonden bezweken. Het parket is tweemaal ter plaats geweest. De dader loochent hardnekkig in de wo ning van juffrouw Smar gedrongen te zijn om deze te vermoorden hij beweert dat hij enkel het inzicht had van te stelen. Hij wis: dat de vrouw rijk was en veel geld in huis bezat. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij "Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Zekeren Gilles Vifquain,quincaiileriewer- ker, 35 jaar oud, had als vriendin eene knap pe linnenwerkster, Anna Van Quoillie, 33 jaar oud. Zij leefden reeds lang te zamen en hadden vijf kinderen, toen over eenige we ken, het paar in oneenigheid viel, en bijna alle dagen was er nu twist. Rond half maart liet de vrouw Vifquain zitten en ging met de kinderen in do Blaas- gtraat wonen. Zij stemde er slechts in toe hem alle avonden te bezoeken, doch wilde met hem niet meer samenwonen. Vifquain, die eerst gedacht had zijne min nares ten slotte toch te overhalen, werd hoe langer hoe opgewondener toen al zijne po gingen vruchteloos bleven en hij besloot wel dra zijne minnares bij een bezoek te dooden en zich daarna te zelfmoorden. Dit gebeurde vrijdag avond. Na haar dag werk volbracht te hebben, kwam Anna, rond 10 y, ure van de Lacaillestraat, verge zeld van baren lOjarigen zoon Benjamin. Eenige oogenblikken later hoorde de voor naamste huurster der woning kreten slaken, maar dadelijk werd alles stil kort daarop boorde zij een zwaren bons, als oen lichaam dat ten gronde plofte Zij snelde dan naar boven en vond Anna met het gelaat tegen den planken vloer, uitgestrekt in eenen bloedplas. De kleine Benjamin was in eenen hoek der kamer gevlucht. De dame riep om hulp en andere huuraars kwamen toegeloo pen. Het kiDd vertelde al beven hoe het dra ma gebeurd was Na opweer Anna geplaagd te hebben om het samenwonen te hernemen bad Vifquain, op hare weigering, een ijzeren staaf genomen en haar op het hoofd geslegen Ziende ia welken staat hij de vrouw gebracht had, had hij dan een halven litter opgelost zurkelzuur genomen en alles uitgedronken. Men vond hein dood liggen bij den trap. O] het lijk der vrouw stelde de docter 15 won den vast. Zooals men ziet, lieel de historie is weer eens het bijna onvermijdelijk gevolg van wangedrag, langs beide kanten. Er kan geen zegen rusten op levenswijzen welke God doemt en die zelfs de zoo kranke al te toegevende menschelijke wetten, als onregel matig en onecht bestempelen. De rechte weg is de eenige goede en wie er van afwijkt loopt in zijn ongeluk. Dat leert de ondervin ding van iederen dag. W itai'oiu is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. SPORT. De Foot ball- Club Poperinghois heeft een nieuw terrein aangeworven bij den Kou ter Heden Zondag om 2 ure, match d'entrai- nemeut. Wieli-ifden. De koers Parijs-Roebaais. Zondag werd voor de 14" maal de koers Parijs-Roe baais gereden, begunstigd door een prachtig weder. Bij het vertrek om 6 ure 45, stonden er 104 mededingers op rang. Van in het begin namen Trousselier, Alavoine, Van Houwaert, Passerieu en Em. Georget het hoofd, en tosten elkander af, om dan in duizelingwekkende vaart vooruit te vliegen. Te Pontoise waren de rijders reeds meer verspreid. Om 3 ure 25 namiddag kwam do automo biel der officieele verkenners in den velo droom van Roebaais aan, meldende dat Van Houwaert, Faber, Trousselier, Masselis en Lapize voorop waren. Eenige oogenblik ken later kwamen drie rijders de renbaan ia gestormd zij waren zwart van stof en lijk en konden niet erkend worden. Aan hunne nummers zag men dat het Lapize, Trousselier en Masselis warenalle drie rolden om zoo te zeggen gelijk. Eensklaps kwam Vau'Houwaert binnen gevlogen, doch hij was op de drie eersten een heele toer ichteruit, en niettegenstaande zijne boven- nenschelijke pogingen, kon hij de verloren vertraging niet inwinnen. De onkans achtervolgd waarlijk onzen vlaamschen held. Op 10 km. van de velo- Iroom, toen bij op al de andere mededingers een voorsprong had van 1/2 km., sprong zijn achterband. Seffens vermaakt, eu toen het peloton hem voorenvloog was hij om trent veerdig; ongelukkig het volk versper de zijn weg en het duurde »eenigen tijd eer hij de baan vrij kreeg. Met ontembaren moed vloog hij voort en kwam in de velodroom 1 toer na het hoofdpeloton. Ziehier de eerste plaatsen van den ofli- eieelen uitsiag1. Lapize, om 3 ure 18 m. 30 s.; 2. Trousselier; 3. Masselis; 4. Van Houwaert, op eene ronde 5. Faber, op twee toeren 6 Godivier, om 4 ure 4 in 7. Ga- igou, om 4 ure 4 m. 15 s.8. Hauler; 9. Léonard10. Duboc 11. Alavoine; 12. Cbristoplie 13. Cruchón 14. Defraye 15. Cornet; 16. Devogelaere17. Dechamps 18. Beyens 19. Saillot20. Fleury 21- Menager 22. Kranskens 23. Debats, om 1 ure 56 m. Van de 104 vertrekken uit Parijs kwamen er 47 te Roebaais aan en onder de 24 eerste waren er 10 Belgen. Van de 14 eerste ijders waren er 12 met velos Alcyon. De overwinnaar Lapize was verleden jaar nog liefhebber het is de eerste maal dat hij aan de koersen deelneemt als beroepsrijder. Petit-Breton, de goed gekende fran- sche baanrijder, zal dit jaar nog eens aan den "Tour de Franco» deel nemen. Verbist, de Antwerpsche stayer, die Zondag voor de eerste maal van dit jaar uit kwam te Berlijn, zegepraalde er. Velodroom te Brugge. Het openingsfeest beeft een waar succes ge had, en veel voik was toegekomen. Halve fondkoers: 1. Plateau; 2. Luycken; 3. Apostel. Motorkoers 1. Ripp 2. Nevejans 3. .ucien. Het Sport te Reninghelst. 't Sport begint aan te groeien in onze streke. Na len match Marquis-Mahieu, waar onze wel gekende looper Mahieu op schitterende wijze overwinnaar was, krijgen wij heden zondag 18" April eene koers voor 100 kilonaren, tusschen René Carton en Jeremie Plancke. Het vertrek dezer koers zal gegeven wor den aan de herberg van René Carton De Nachtegaal», om 2 ure namiddag. De te volgen weg is Reninghelst, Ciytte, Kemel, Yperen, Poperinghe en aankomst in de voornoemde herberg I)e Nachtegaal Voorzeker zal deze koers tusschen twee mannen van gewicht veel nieuwsgierigen uitlokken, Velodroom van Yper. Heden zon dag, lgn April, aankomst der koers Oosten- de-Yper en terug, voor motoorr ij wielen, ütken mededinger der koers moet 10 toeren afleggen in den velodroom. Om 5 ure, poging tot het rekord der halve uur achter groote motos door den coureur Léon Vanderstuyft. Ingang 0.50 fr. Tribu nen 1 fr. Ingang gedurende de week 0,50 fr. Velodrome van Moorslede. Op Zondag 18 April1. Kampioenschap der 50 km. op de baan voor beginnelingen. -2 Groote prijs Vanhouwaert, 25 km. met pre- niiën voor liefhebbers. 3. Groote koers voor voetloopers. 4. Aanmoediging koers 5. Koers van 10 km. voor de 12 eerste van het kampioenschap. 6. Groote koers voor Motos. Uitstekend programma dat voorzeker veel volk zal aantrekken. liet in zoo ^emekiteiijk goeden koffie te maken, neeuit heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize A Moncarey-Sansen. van 200 tot 1000 fr.40 centiemen van 1000 tot 2000 fr. en zoo voorts 10 centiemen meer voor elke 1000 fr. of deel daarvan. Dc graanopkoujiei's, De specu laties op de granen welke in de Vereenigde Staten hebben plaats gehad en die de graan prijzen hebben doen opslaan, zullen zonder twijfel niet lang meer duren. Er wordt inderdaad reeds gemeld dat twee wisselagen ten te New-York, die zich aan zulke specu laties hadden overgeleverd, en groote aan- koopen gedaan hadden, zoogezegd om in inei te leveren, slechte zaken gemaakt hebben, 't is te zeggen dat men reeds een afslag der fraanprijzen voorziet. Zij hebben hunnen ilan neergelegd hun passief beloopt 1,500,000 dollars en hun aktief slecht: 400,000 dollars. Naar Itenie. Dinsdag namiddag, te 2 ure, is de bedevaart der Belgische drukpers per bijzonderen trein uit Brussel naar Rome vertrokken. Met deze bedevaart is ook vertrokken de afveerdiging van den »Bond der Katholieke dagbladschrijvers van Belgiewelke aan den II Vader de opbrengst der inschrijving van de Pauselijke nieuwjaargiften ten voor- deele der slachtoffers der aardbeving gaat overhandigen. De afveerdiging bestaat uit MM. Mou- linasse, hoofdopsteller van de Patriote en voorzitter van den Bond; L. Mallié, alge- meene secretarisNeut, bestuurder der Patrie, dewelke verleden jaar het voor werp was eener grootsche huldebetooging ter gelegenheid zijner benoeming als ridder der Leopoldsorde en die door den H. Vader met eene hooge onderscheiding zal vereerd worden en Jan Van Meuten, hoofdopsteller van het Handelsblad en ondervoorzitter van don Bond der Katholieke dagblad schrijvers Wij wenschen hen, alsmede den deel nemers aan de beêvaart, eene voorspoedige reis en gelukkigen terugkeer. 1. Hetsterktdeinenschenalgemeen Een 2. Heelt flauwte, ziekte, pijn en wee Twee 3. Maakt u van hartkloppingen vrij Drij 4. Geeft uwgemoed een blijde zwier Vier 5. Jaagt bloedloozen sterkte in 't lijf Vijf 6. De werkers steunt het op de bres Zes 7. Aan zwakken schenkt het vuur en leven Zeven 8. Aan allen vreugde en nieuwe kracht Acht 9. Geluk en rust en heil en zegen Negen 10. En een lang leven bovendien Tien KOOR. Wat schooner schat is er op aarde Dan vrij van ziekte en kloek te zijn Vaardig lichaam, geestrijk brein Zijn boven goud en diamant in waarde En zijt gij zwak ter neer geslagen, Hebt gij geen macht of adem meer Gij zult uw krachten van weleer Met THEOBROMA herop zien dagen. te Poperinghe bij M. MONTEYNE, en te Yper, bij M. de LIBOTTE. iLieflicbbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Dc Kciflvcrzcitdhi^cii met «le Het Staatsblad van zaterdag deelt een koninklijk besluit mee van 20 maart, waardoor du post gulast wordt met een nieu wen dienst, die het verzenden van geld groo- lelijks zal vergemakkelijken. Buiten de gewone postmandaten zal voor taan de post bijzondere mandaten afleveren welke zullen dienen om geld te storten in de Naiionale Bank of in iiare bijhuizen en agen cies de provincie, 't zij op de loopende reke ning der verzenders, 't zij op die van andere personen. Die mandaten kunnen ook dienen om, op verzoek der personen welke loopende rekeningen in de Nationale Bank bezitten, dooi die Bank betalingen te laten doen. De mandaten moeten ten minste 50 franks bedragen. Er moet eene taks voor betaald worden van 10 centiemen, voor 50 fr. van 15 centiemen tusschen 50 tot 100 fr. 20 centiemen, van 100 tot 200 fr.30 centiemen Meng-eling'en. Gefopt. Een hoefsmid komt met een gloeiend ijzer naar buiten om een peerd te beslaan en ziet een lancier die met aan dacht naar die bezigheid staat te kijken. De smid, mistevreden over dit afkijken, steekt den landverdediger het gloeiende ijzer onder den neus, als om nem af te schrikken. Verre van verschrikt te zijn, zegt de peer- dernan Als gij mij een half frankske geeft, wil ik eraan lekken. Wat? Dat zou de smid eens willen zien. Hij grijpt in zijnen zak en geeft den vuur eter een half franksken. Deze lacht schamper, lekt eens aan het muntstukje en verwijdert zich daarop snel. Gaat het u goed, Men zal u benijden. Gaat het u slecht, Men toont medelijden Doch wat u de ervaring Maar al te vaak zegt Valsch is 't medelijden 't Benijden oprecht Vraag. Mama, wat is 'nen mol Een knaagdiertje, kind, dat onder den grond leeft. Leeft ons meid ook onderden grond, Ma? -r- Waarom Papa heeft hour gezegd dat ze een lief molleken is. Zoo... Nu, de meid zal seffens 'nen vogel worden on op straat vliegen. Zie Inschrijvingsprijs op Bijvoegsel. Poperinghe, 16 AprilHopmarkt kalm. Poperinghe (stadslood) 25 fr. op levering October-November ^5 tot 47 1)2 fr.; Poperinghe (dorpen) beschikbare waar 20-22 fr. Antwerpen, i5 April. Markt kalm. Aalst 28 fr. October-November 52 1)2 fr.; Poperinghe a5 fr., Oc tober-November 47 1)2 - 5o fr. van 11 tot 18 April. Gehoorton,—Marjolaine Ooghe, d. v. Constantin en Lydie Noyel. Nestor Scherpereel, z. v. Hector en Anna Logie. Martha Vandevoorde, d. v. Albert en Amanda Bevernage.Martha Vermote, d. v. Jerome en Magdalena Van Peperstraete. Overiijdens.Vandenameele Justin, 74 jaar, barbier weduwaar van Hortense Step en echtgenoot van Sophie Saese, Casselstraat.Bulteel Benoit, 3i jaar, ongehuwd, landwerker, gehuisvest te Reninghelst. Huwelijken. Eugène Masquelier, 3q jaar, lint wever te Komen met Eveline Buseyne, 27 jaar, z. b. te Poperinghe. Huwelijksbeloften.Theophile Blootacker, land werkman te Poperinghe met Leonie Boussaert, dienstmeid te Woesten. Jerome Degruyter, smid met Rachel Ballyn, werkvrouw, beide te Poperinghe. Aloise Cappelaere, landwerker te Poperinghe met Elodie Degraeve, dienstmeid te Watou. Arthur Plaetevoet, landwerker te Watou met Rachel Wyckaert, dienstmeid te Poperinghe.Camille Cor- nette, landgebruiker te Proven met Irma Delepière, dienstmeid, gehuisvest te Poperinghe.Maurice De- busschere, trambediende te Poperinghe met Elisa Castelein, kleermaakster te Veurne. Achille De- puydt, landgebruiker met Louise Dequidt, beide te Poperinghe. van 1 Maart tot 15 April. Geboorten.Degryse Blanche, d. v. Nestor en Ver- heyde Marie.—Breyne Jules, z. v. Cyriel en Charles Marie.—Ozeel Irma, d. v. Gustave en Buitcel Adria. Clarisse André, z. v. Henri en Houwen Euphrasie. Brysbaert Maurice, z. v. Emiel en Lannoye Marie. Carlier Henri, z. v. Arthur en Verkruysse Lucie. Storme Magdalena, d. v. Hilaire eu Dervaux Louise. Overiijdens. Behaeghel Julie, 72 jaar, weduwe van Arnout Casimire, zonder beroep. Lahaye Julienne, 2 jaar. Beelprez Jerome. 6 maanden. Gontier Alphonse, 60 jaar, handelaar, echtgenoot van Lemahieu Sidonie. Buickaert Jules, 48 jaar, land bouwer. Louchaert Jules, 46 jaar, landwerker, echtgenoot van Cleenewerck Marie. Huwelijken-Leander Vandercamp. 36 jaar, mijn werker, te Lens (Frankrijk) met Borteel Zenobie, 3i jaar, kantwerkster te Reninghelst. I In liet Hof van Commerce, bij Henri Denorme, Elverdinghe-kalsiede 'i An Traver», hij Camille Mahieu, Meessenstraat. tl In «Ie Kloef, bij Cyrille Bonduelle, Meessenstraat. I I11 «len Neerloop, hij René Bruneel, Watou-kalsiede. 5 In '1 vliegende Peerd, hij Emile Rappelet, Veurnestraat. O In «len Slerlioek, bij Emile Gouwy, Bruggéstraat t In '4 3i0030. bij Hilaire Osstyn, Proven-kalsiede. toebehoorende aan Marcel Baelde. i In i'ooden li erf. bij de weduwe Caroen, Westvleteren-kal? gegeven door Jér ome Dchondt, In '4 Doolhof', hij Alfons Creus, Westoutre-kalsiede 10 In de Lovic, bij Henri Caeyzeele, Vogelhoek. S 8 In «Ie Landing', bij Auguste Dhondt, Proven-kalsiede. V£ In den Uil, bij Florimond Devloo, Westvleteren. GAAIBOLLINGEN. Crombeke. Op Zondag, 2" Mei, ter herberg Het Lekkertje gegeven door de maatschappij Vlaanderen den Leeuw 40 fr. Prijzen. Poperinghe. Op Zondag 9n Mei, ter herberg De Lelie gegeven door de maat- chappij St-Leonard». 85 fr. Prijzen. Crombeke. Op Zondag 6" Juni, ter herberg De hooge Zaag gegeven door de maatschappij De Verlaten Vrienden 60 fr. Prijzen. om 1 urenamiddag ter herberg*DE HESP» bij Fr. Artois, Bruggéstraat, te Poperinghe Cui»inière, Sloven, enz. Men vraagt iiaiistonds schildersgasten bij de WeJ. Baert-Roussel, Noordstraat, Poperinghe. irordt gevraagd, om bij renleniersters te 'V wonen. Bejaarde meid, die mag spelde- werken voor eigen rekening. Inlichtingen ten bureele dezer. Drie dienstmeiden beginnelingen van 16- 17jaar) vragen plaats. Inlichtingen bij Maurice Beauprez, Yperstr. Poperinghe. "Veetraapzaad, van twee soorten aan 1,25 fr. 3 bij Charles Vandoolaeghe, Pottestraat, Joperinghe. ene Stoommachien, 2»/s peerden kracht, rnet graan breker, buizen om te koken, lemen en pi mlies. dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. ijzondere occasie te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, 'operinghe, schoone Canapé. joeveelheid Eikenhout te verkoopen In den "1 Hil, bij Florimond Devloo, Westvleteren Poperinghe,. markt van den 16 April. Tarwe heet. 16,80-Rogge 12,60-Haver 9,36 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,80 Eieren de 26, 1,80 fr. St. Hubert Veurnestraat. Zich te wenden bij Mme Emile Vanden- berghe, te Poperinghe. In 't FirmamentBruggestr, Zich te wenden bij Mn,e Auguste Rom- mens, te Poperinghe. Herberg De Zoutziederij Hondstraat, Tl Poperinghe, seffens te pachten. Inlich tingen bij M. Emile Gantois, brouwer, Priesterstraat, Poperinghe. HERBERG In de Stad Veurne, Veur nestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brouwerij Middelburg, Poperinghe. HERBERG In de Voerman, met peer- densfal en magazijnen, koer en uitweg nevens de herberg.—Gelegen te Vlamertin- ghe-plaats.Zich te wenden bij M. Bataille- Moncarey, brouwer te Poperinghe, 29 jaren goeden uitstslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vut maken, schoon en wit vleesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel het Gekroond Kuif. Uitmuntend voedsel voor schapen er viggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé, Brussel Depot voor de Poperingsc.he streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. lfciKl£SC:glrrim: worden vriendelijk verzocht de vergadering bij te wonen der vereenigde Kuoplieden en Leurders, met kenspreuk »De franke man nen Zij zal gehouden worden op heden Zondag om 7 1)2 ure's,-avonds Au Caié Frangais bij Cyrille Hosdey. Dagorde Inschrijving. 2. Stemming der Eerleden. 3. Schikkingen wegens Instellaiiecn eersten uitstap bij confraters-herbergiers. De Commissie Jules Houwen, Jules Hauspie, Cyr. Hosdey, Schatbewaarder. Hoofdman. Schrijver. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat ik mij zal belasten met hel VERSLAGEN van MATRASSEN. Op aanvraag begeef ik mij ten huize. Door mijn verzorgd werk en genadige prijzen, verhoop ik hel vertrouwen van eenieder te genieten. Alph. WALLYN, VeurnestraatPaperinghe Bij deze wordt aan de heeren beenhou wers.suikerbakkerser, al dezen die gedurende het zomerseizoen ijs gebruiken ter kennis gebracht.dat zij bij ons eene eerste kwaliteit van genadi Jiilienmv YüiKlciilmiiiler. wonen de bij de Lovie ie Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te plaatsen als SSTRIJKSTEK. Zij aanveerd werk te huis en zou zich ook ten huize begeven der personen die het begeeren. Door nadering van het einde van seizoen, geef ik mijne winterstoffen, zooals pardes sus, baais, halsdoeken voor vrouwen, enz. aan prijs van factuur. Voor 't oogenblik ben ik voorzien van eene soorte van Zaailijnzaad dat bijzonder vlas voortbrengt. Deze die twijfelen moeten maar schrijven waar het vlas gewassen heeftvolgaarne zal ik hun het adres geven. Het publiek komt mistrouwend, maar indien men bij mij bedrog vindt, geef ik mijn lijn zaad gratis. Jérome I>«(lioiid<-I>eli»»aci-e, Au Café de la Paix, Groote Markt, Poperinghe. De ondergeteekende heeft de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken, dat zij zich met I*aancSien teliuie* zal stellen als NAAISTER. Zij gelast zich mof het maken van hemden, broeks, roks, baais, schorten, enz. aan zeer genadige prijzen en goed verzorgd werk. bij Henri DUFLOU, Arendstraat, (Poortegat) POPERINGHE. dienstig voor hoppe te droogen, enz. en aan zeer genadige prijzen. Elverdinghestraat, POPERINGHE. Ik heb do eer het geacht publiek te berichten, dat ik mij koom te plaatsen als na mijnen stiel bij eene der beste naaister van stad, en de snijkunst in eene der voor naamste huizen van Brussel, geleerd te hebben. Door de goede verzorging van al mijn werk en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik zal mij ook ten huize begeven voor het vervaardigen van alle kleedingstukken. Veurnestraat, 58, POPERINGHE. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Ik koop de oude duiven aan MO centiemen. Elk zegge het voort. heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij zicli bij zijne ouders, op den Oosthoek (Elverdinghe-kalsiede) komt te stellen als smid. Van heden af kan men bij hem verkrij gen stoven vanaf 35 fr,ijzeringen voor gebouwen alle slag van snijallaam en al wat den stiel aangaat. Door zijne spoedige bediening en genadige prijzen, verhoopt hij iedereens vertrouwen te verkrijgen. De llo«>dc fiuusi-x huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoe nen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dicht bij haren ouden stand. heeft de eer aan zijne kliënten bekend te maken dat hij sedert 1 April veranderd is van woonst en zich gevestigd heeft in do Yperstraat, 55, Poperinghe, (aanpalende aan de poort van M. Amic Deroo). Op aanvraag harer talrijke kliënten, komt het Huis Boterstraat, 37, Yper, 1c Poperiiiglio een liui|»liuis van photographie te openen, in de Gasthuisstraat n1' 9, bij M. Ed. sS«»y-I>erae«lf. Ren prachtige werkwinkel met meubels en décors is er ingericht, ten einde alle da gen en in alle weder te kunnen trekken. Met de le Communie zal een groot por tret gratis geschonken worden aan al de le Communiecanten die 12 portretten visiet- k aar ten of 6 cartes-albums doen maken. Geen portretten worden tentoongesteld zonder toelating. 't Is in de kloefkapperij van Louis Defever bijgenaamd Louis Kloetfe,Watoustraat, 46, Poperinghe, dat men ten allen tijde kan krijgen alle slach van kloeffen in alle kleuren voor mans, vrouwen en kinders, in iepen, wilgen, beuken en populieren hout aan zeer genadige prijzen. Ik ben ook voorzien van een schoon as sortiment Modekloeffen en Kloefleers. Watoustraat, n' 46, POPERINGHE. allerschoonste Bottinen, voor Heeft de eer het geacht publiek en zijne talrijke kalanten kenbaar te maken dat hij, uit oorzaak van vergrooting in zijnen handel, van woonst veranderd is, en dat zijn huis: in de NU GELEGEN IS Yperstraat, 34, Poperinghe dicht bij de Markt. Hij laat ter zelfder tijde weten dat van, heden af bij hem te verkrijgen is eene keus van Eerste Communie knechtjes eu meisjes in alle lederen met knoppen en met lacetsschoone witte Eerste Communie Staffers in wit leder en in stoff'e. Alle slag van beste bruine en zwarte Mans- bottinen in alle lederen, met knoppen, haken en ressorts zeer schoone keus van Vrouw- Meisje- en Kinderbottinen alle soort van Molièren voor mannen en vrouwen in bruin en zwart ledereene overgroole keus van Kinderbottinijes, schoon en goedkoop. Ook kunt gij bij hem verkrijgen voor het Zomerseizoen, alle soort van goedkoope Mans- Vrouwe- en Kinderslaffers en Molièren, in alle kleuren en alle prijzen alle soort van Wekeschoenen, voor knechtjes met knoppen, ringen of iiaken kloeke Weke-mansschoe- nen en Slaffers in een woord al de soorten van schoenen die men kan begeeren, en alles aan ongelooflijke genadige prijzen. Ik maak alle schoenen op maat en bevind mij alle Vrijdag op den Markt. Sedert 1 Februari laatst, heropening van het huis Hubert Ilonseré, opvolger Coiffeur, Grimeur, Posticheur, Mijn magazijn zal altijd voorzien zijn van alle toiletartikelen der beste merken, parfu- meriën, toiletzeepen, haar en tandborstels, enz.,enz. Ik aanvaard alle haar uitgekamd of afgesneden, voor het maken van alle haar werk (postiche) zooals tressen, krullen, crèpons, enz. Specialiteit van goede producten, om de pellekens uit het hoofd te doen verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen. Depothouder van alle haarverwen Miss Paula, Nieuwe London, Melrose, Juvenior, Niger, Juvenia, enz. Eenige verkooper der London-Decry beste haarverf, aan 1,50 fr. de groote tlesch. Eerste kwaliteit goede scheermessen, alsook beste Marseilscbezeep voor barbiers, en ook voor het linnen. Door mijne zorgvuldige en trouwe bedie ning, genadige prijzen, verhoop ik de gunst van eenieder te mogen genieten. JIET HUIS 17, Tempelstraat, Yper, heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat het de PHOTOGRAPHIE overgenomen heeft, en deze in hetzelfde huis zal voortzetten. Men werkt alle dage. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagen geladen. Bij iiem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. door iedereen is de alleen ECHTE van BERGMAN Co., Radebeul. want deze geeft een zacht rein gelaat, bloei end jeugdig uiterlijk, blanke fluweelzachte huid en schitterend mooie teint, per Stuk ?5 ets. in H*opcrin|s;lie, bij A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Sansen-Decorte, In den Bazar. Cebreveteerde Constructeur, TURNHOUT, Men vraagt eenen be kwamen Agent voor Pope ringhe en Omstreken. kunnen verkrijgen aan Do ïjgeri aan zeer genadige prijs, kelder wordt slechts opengedaan van e tot 7 ure 's morgens. Coiffeur, Parfumeur, Posticheur, Grimeur, (lii-ooie ken» van l*ariii>«vu, Kniu» en Spellen. Haarverwen Eenige depothouder van de echte Lehidon 1,50, de Eau de Jouvence, 1,25, de Miss Paula en verkooper van Melrose, Niger, Juvenia, Melania, Juvenior, Excelsior, Sublimior, La Rapide, Extrait des Sirènes, Extrait du Phénix, Bier's régénérateur, enz. Reukwaters en Oliën Eau de Quinine, Eau de Lavande, Eau de Cologne n° 4 en echte Eau de Cologne De Klok per liter, 1/2 lit. en 1/4 lit.Lotion végétale in alle reuken per liter en 1/2 lit. van 't huis Charles Laurent. Brillantine Aégitna Brun. Huile Dalmine, tluilc Antique. Bijzonderheid van watersom de pellekens te verdrijven en het haar te versterken, door: Pylocarpia, Japonaisia. enz...Crème Radia tegen zomersproeten; Crème Simon, Fleur Bouquet de noce, Jouvencine, Eau do Lubin, Eau Oetavia. —Poeder Dépilatoire Thompson. Pommade Hongroise. Fixateur pour Moustache. Dentifrices Elixir, Poudre en Pates dentifrices der RR. PP. Bénédictines, Odol. Zeepen Glycerine zeep. Eau de Cologne, zeep n° 4711, crème en poeder in zeep. Groote sorteering van fijne toilet zeepen der beste huizen, Cosmétiques. Filets front. - Banden voor Moustache. Vaporisateurs. Houppen. JJzers voor het haar te krullen. Alle slag van Poudre de Riz. Ondine. Beste merken van Scheermessen, Tondeuzen en Soheersen. Leders voor scheermessen, pate Zóolite. Scheerpotten. Geen porretjes of ontstekingen van het vel meer, veroorzaakt door de brand van het scheermes, door het gebruik van de Bloc Hyalin, Bloc Lambloffof Bloc Oméga. Borstels Haar,- Tanden,- Kam,- Nagel,- Kleer- en Scheerborstels. Fijne Sponsen. Groote keus van Tressen, Rouleaux, Krullen, enz. Ik koop haar aan hooge prijzen en aanvaard het ook voor het maken van alle slag van haarwerken. Verhuren van Pruiken en Baarden. Ik begeef mij ter plaats voor het grimeeren van Tooneelspelers,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 6