MEUBELEN GELIEFD J. LIÊGEOIS-MONTEYNE STROOIEN HOEDEN en alle Nieuwigheden in Zomerartikelen, SANSEN-DECORTE. Zenuwziekten KLEERMAAKSTER, DUHAMEEU W- PACCO 2l>is 4 Boterstraat, YPER. GROOTE KEUS van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. FOURRUBEN ie "4 Groot en 't Klein. De Poeders van het Wit Struis Elie Lietaert-Vanhoucke, BENDE POLLET Etigène Dondeyne-Gesqoiere H. Antony-Permeke en Zonen Stokpaardjes - Lelienmelkzeep A. MALBRANCKE, HET HUIS HEEFT GEEN ANIlER VERKOOPHUIS SN STAD. LANDBOUWERS Wetensweerdigheden. Staatsblad. Postkaarten van den stoet. Op ZONDAG 3on MEI, Een Konijn te verhollen, Schoone Hesp te verhollen, Schoon Melkschaap te verhollen, Op Maandag 3i Mei, Konijn te verhollen, Op Zondag 6" Juni, Schoone Manskostuum te verhollen Feesten en Vermakelijkheden. I» den Iïazar, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVOITU REN. De Wonderbare Poeders van het Wit Kruis HOPPE. Terstond te poeliteo Te Koop MARKTPRIJZEN. MONCAREY'S BEKSCMTKM. Aan de Duivenliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe, Verandering van Woonst. BURGERSTAND van POPERINGHE VERSCHENEN VïiilAGT SAPO. Men JULIENNË CAMÈRLYNCK, Eugène Debyser-Heuser, ARTHUR VANHIEUWENHUYZE KUNST - PHOTOGRAPHS. A. SVlonteyne, Apotheker, Groote markt, Sansen-Decorte, In den Bazar. 22, Bruggestraat, 22, POPERINGHE, GESTICHT ZEER GENADIGE PRIJZEN. Militaire artikelen voor MAATSCHAPPIJEN. POLITIE. POMPIERS. GENDARMEN, enz. Het eenigste huis van Stad waar alle vellen artikelen bereid en vervroeht worden 't oogenblik dat het eerste peloton de piste komt opgevlogen, gebeurt er een spijtig ongeval. De velodroom in brand. Op het oogenblik dat Zaterdag de deelnemers van De Ronde van België in aantocht waren en eene groote massa volks in den velodroom aanwezig was, zoowel voor de koersen als voor de aankomst, ontstond er brand in de tribunen. De brand was begonnen onder de tribunen in de kabienen der rijders door het ontplof fen, denkt men, van eene kruik naphte, en zette zich met verbazende snelheid voort, 't Was juist toen Van Houwaert in kwam dat de bezitters der tribunen den brand gewaar werden. Vol schrik sprongen allen eruit en de andere personen in den velodroom aan wezig, dachten dat het was om Van Hou waert te zien, dat al dezen die in die tribunen waren zich haastten. Maar opeens schoten de knetterende vlammen door, en zwarte wolken drongen ten hemel. Dit alles had zich zoo rap voorgedaan dat de tribune, die nog niet brandde toon Van Houwaert zijne eerste ronde deed, in laaie vlam stond toen hij er de tweede maal voorbij kwam. Gelukkiglijk was het volk al spoedig uit de tribune gerochteenige hunner bekwamen lichte verwondingen maar niemand werd erg gekwetst. De pom piers waren spoedig ter plaats en verschillige lansen werden op het vuur gericht, zoodat de piste kou bevrijd worden. De motors en de velos der rijders die aan de koersen vóór de aankomst der Ronde van België deel namen, werden vernield, alsook eenige nieuwe velos van den heer Hoflack. Gedurende de koersen voor de aankomst tusschen den duitscher Bonrath en Platteau was er een nog al erg ongeluk gebeurd Bonrath haakte met zijn wiel tegen dit van Platteau en rolde van boven de helling naar beneden. Hij was erg gekwetst, werd opge nomen en in de kabienen gedragen. Daar bleef hij bewusteloos liggen. Opeens steeg een dikke rook ophet volk begon te roepen en te huilen. Weldra sloegen de vlammen op. De tribunen stonden in brand. Niet tegenstaande het geroep en getier en het gewoel, bleef Bonrath roerloos liggen. Neve- jans, die kwam toegeloopen om zijnen moto te redden, vond Bonrath daar en gelukte er in hem van eene gewisse dood te redden. De kleederen der deelnemers van de ron de van België bleven ook in den brand met het geld dat erin zat. Dadelijk werd in de stad in de kleergoedwinkels het noodige aangekocht door het beheer van de Velo droom. De schade bedraagt rond de 15000 f Zondag werd in de velodroom een liefda digheidsfeest gegeven, ten voordeele der ren ners die hunne kleedingstukken en rijwielen in den brand verloren hadden het feest heeft nog al wel bijval gehad. Ziehier nu den uitslag De officieele rangschikking te Yper werd maandag als volgt vastgesteld 1Van Hou waert. 2. Masselis. 3. Duboc. d. Alavoine. 5. Dupont. 6. Kranskens. Lesgourgues, Han- let, Devroye en dan ex equo Buysse, De- fraye en D'hulst, alie drie twaalfden. 3' rit. Yper-Charleroi. 218 kilm. Om 9 ure 10 vertrokken uit Yper 25 rijders op 59. Om 1 ure waren de eerste rijders te Doornik, Kransckens, Van Houwaert, Dhulst, Dupont en Colsaet. Opeen kilometer van Chièvres komt men de rijders verwitti gen dat er nagelen langs den weg geworpen zijn. Masselis komt onpasselijk en geeft het op. Van Waudrez tot Binche hebben laf- faards nog eens nagelen gestrooid en Van Houwaert die aan 't hoofd is, moet viermaal nieuwe banden opleggen en verliest zijne plaats. Ziehier den officieelen uitslag van don 3e rit. 1. Duboc, om 4 ure 55 min. 22 sec. 3/5; 2. Cruchon op 3/4 lenglen 3. Alavoine op 2 toeren 4. Van Houwaert om 4 ure 56 m. 32 sec. 2/5 5. Dupont6. Cornet7. Spies- sens 8. D'hulst. Verstraeten, Wancourt, Masselis, Buysse en Defraey geven het op. 4e rit. Charleroi-Namen, 172 kilni. De vierde rit werd geloopen door 23 deel nemers in hevige regen en windvlagen. Het vertrek had plaats om 10 ure. Van in 't be gin vlogen Van Houwaert en Spiessens voor uit en werden niet meer ingehaald. Te Has- tière om 2 ure, iaat Van Houwaert op zijne beurt Spiessens in den steek, vlucht vooruit en Salzinnes vliegt hij voorbij om 3 u. 39 Alvorens hier de steile heiling op te klim men drinkt Cyriel een goede teug eu dan... vooruitSpiessens komt ook aangerold zoo veel hij kan, doch Cyriel is reeds boven, en in duizelingwekkende vaart vliegt hij den berg af. Nog 5 kilometers en dan is het doel bereikt. Doch, daar springt een band. maar nu hij zoo dicht bij den velodroom is, rolt hij zoo maar voort, en waarachtig, hij rijdt nog zoo rap als vroeger. Daar komt hij den velo droom binnen gereden, zoo zwart als een congolees. Hij lacht, toont zijnen gesprongen banu, en legt zijne twee toeren af, onder het gejubel en het gejuich der toeschouwers. Ziehier de officieele uitslag 1. Van Houwaert, om 4 ure 30 sec. 2. Spiessens om 4 ure 50 sec. 3)53. Alavoine, 4 ure 6 m. 37 s. 4. Duboc, 4 ure 6 m. 37 s. 3)5 5. Colsaet, 4 ure 17 m. 47 s. 2)5 De- voghelaere, 7. Hanlet, 8. Faber, 9. Pirlot. 10. Beyens, 11. Kranskens, 12. Devroye, 13. Cornet, 14. Lesgourgues, 15. Dupont, 16. Cruchon. Hoeveel hebben onze kampioenen nu na deze vier rillen zooal gewonnen Het. is nogal de moeite weerd, zie maar toe: Van Houwaert wint 585 fr. Duboc 575, Alavoine 375. Vandenberghe 250, Masselis 200, Spiessens 195, Cruchon 175, Dupont 140, Defraye 85, Hanlet 75, Colsaet 70, Cornet 60, Lesgourgues en Faber 55, D'Hulst 45 en Blaise 40. Ziehier de algemeene klasseering na den derden rit. Duboc had 6 punlen, Alavoine 10 en Van Houwaert 15. Doch, Masselis. Vandenberghe, Blaise en Wancourt zijn er uit gevallen en daardoor was de klasseering gebracht als volgtDuboc. 4 punten, Ala voine 8 en Van Houwaert 10. Nu, na den vierden rit hebben wij den volgenden uit slag 1. Duboc 4+4=8 punten. 2. Alavoine 8+3=-11 punten en Van Hou waert 10+1 11 punten. 5' Rit. Namen-Verviers. 22 Rijders vertrekken om 7 1/2 ure uit Namen. Het weder is goed, maar de weg lastig en zeer bergachtig. Tot aan Francorchaiups om 3 u. 30 namiddag rijdt Van Houwaert aan het hoofd, maar daar voelt hij zich onpasselijk en moet hij achterblijven. Uit Spa vertrekt hij 1 1/2 minuut na het eerste peloton, en kan dit niet meer inhalen daar hij zich ontsteld gevoelt. Uitslag 1. Alavoine, om 4 u. 29 m. 10s. 2. Duboc op eene lengte3. Devroye, op twee toeren 4. Hanlet, om 4 u. 31 m. 35s.; 5. Van Houwaert, om 4 u. 42 nt. 20 s.; f>. Spiessens, om4u. 44 m.55s.;7. Kranskens 8. Cornet9. Colsaet10. Lesgourgues 11. Pirlot; 12. Dupont; 13. Faber; 14 Cruchon. Algemeene klasseering der drie eersten 1. Duboc 8 2 10 punten2. Alavoine 11 1 12 punten 3. Van Houwaert 11 5 16 punten. Karei Verbist heeft verleden week te Leipzig, op 2 verschillende dagen, Contenet, Guignard, Theile op 100 kilometer en Guig nard, Stellbrinck en Nat Butler ook op 100 kilm. (in 2 manchet)geklopt. Het einde van een koersenrijder. Ia den velodroom te Roebaais werd op O.-H.-Hemelvaartdag eene tandemkoers ge reden. De rijders Antony en Lepoutre, die hunne mededingers wilden voorbij steken botsten op het achterwiel van een anderen tandem en werden met geweld ten gronde geslingerd. Lepoutre kwam er met eene voorbijgaande verdooving vanafAntony echter was bewusteloos en bleef voortdu rend in doodslaap. Maandag morgend is de ongelukkige gestorven, nadat hij de sche delboring ondergaan had. Antony was koers- rijder van beroep en te Roebaais algemeen gekend. De renners zullen een liefdadigheids feest voor hunnen betreurden makker in- ichten. Velodroom van Yper.Het programma was wel; spijtig genoeg kon de koers van motoeycletten geen plaats grijpen, daar het materieel der stayers meestendeels vernield is. Ziehier nu de uitslagen 10 km. voor beroepsrennerègewonnen met 1 ronde voorsprong door Denissel, 2. Duquesne, 3. Spain. 2e Halve fondkoers; 50 km. voor renners van De Ronde van België 1. Wancour 40 min 2. Buysse, op 1 ronde, 3. Defraye, op 1 wiel, 4. Cornet, op 1/2 lengte Volgende renners wonnen bij die koers premiënVandenberghe, 3 Wancour, 9 Devoghelaere, 4 Defraye, 2 Cornet, 1 en Buysse, 5. 3e Afvalkoers 1 Duquesne gewonnen met 2 lengten, 2. Marcelli, 3. Denissel. 4e Record van 5 km. voor voituretten door M. Ameye in 0 m. 31 s. 4/5. Velodroom Karreveld. Koers van 40 kilometers voor liefhebbers: 1. Patou, 2. Coeokelbergh, 3. Beele. Vervolgingsmatch tusschen Van Hou waert, Masselis, Deullens, Dupont en de fransche kampioenen Alavoine, Faber, Car- rigou en Duboc. Van Houwaert wordt van Francois Faber ingehaald na 4 m. 46 s.; Masselis na 5 m. 30 s. van Alavoine; Deulens na 9 m. 4 s. van Carrlgou en Dupont na 3 m. 55 s. van Duboc. Vervolgingsmatch per ploegenDe Belgen worden van de Franschmans nogmaals ge klop na 8 m. 35 s. strijd. De koers van de groote prijs voor boroeps- rijders (25 km.) is geschorst tengevolge van den geweldigen regen, na 8 km. rijdens. Bij den 5n km. won Faber de premie voor Van Houwaert, met 1/2 wiel. Tweede koers van den motorrijdersmatch 1. Simon, 2. Grapperon. Antwerpen-Moorslede-Antwerpen. Deze koers zal op zondag 30 en Maandag 31 Mei plaats hebben. Het vertrek zal zondag te Antwerpen gegeven worden de renners zullen te Moorslede vernachten en maandag aanstaande in den velodroom van Antwer pen eindigen. In den velodroom van Karreveld zul len zondag aanstaande ter gelegenheid der aankomst der ronde van België, prachtige koersen plaats hebben.Maandag aankomst van Parijs-Brussel. De omloop der Vlaanderen. Groote internationale baankoers, ingericht door de West- en Oostvlaamsche Wielrijdersvereeni- gingen, op 30 eu 31 Mei (Sinksendagen) voor 'iefhebbers (le serie) en toeristen ('2° serie). Parijs Brussel. 420 kilometers Zondag 30 en maandag 31 Mei, koers Parijs- Brussel voor liefhebbers. 300 ingeschreven 10.000 franken prijzen. Dezen koers, is ver deeld in twee tochten van Parijs naar St- Quentin en van St. Quentin naar Brussel. Vlamertinghe. - Op Maandag 7 Juni, Velo-Koers gegeven door Jules DeJonghe, ter herberg De Velodroom Omloop van 6 kilometers. 1° Prijs 7 fr.; 2= Prijs 5 fr; 3ePrijs 3 fr.4e Prijs 2 fr. Inschrijving van 2 tot 3 ure. Inleg 50 Centiemen. ZtHiiiwftehfige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. lijke belaDgen, zoowel als voor de zedelijke OudertluiiiHpeiisiotnien.In 1906 heeft de Belgische regeering 13 miljoen 427,862 frank betaald voor de ouderdoms pensioenen van 65 fr. en in 1907 eene som van 15,522.717 fr. De aan moed igingspre- miën verleend aan de leden der pensioen gilden, beliepen in 1906 eene som van 3,774,709 fr. in 1907 bedroegen zij eene somme van 4,114,892 fr. en in 1908 omtrent 4 7% miljoen frank. Munten. Te rekenen van 1 Augusti aanstaande, zullen de grieksche zilverstuk ken van 2 fr. 1 fr. en 50 centiemenniet meer gangbaar zijn in ons land. De Nationale Bank zal van nu af die stukken welke zij ontvangt, niet meer lerug uitgeven. Zij zal ook de versleten fransche halffrankskes in houden, de vijffrankstukken van Leopold I zullen ook ingetrokken worden. In Frank rijk worden de zilverstukjes van 50 centie men van vóór 1870, 't is te zeggen met de beeltenis van Napoleon III, insgelijks inge trokken, om ze door halve frankskes met de zaaister te vervangen. bevolking. Het Staats blad kondigt de cijfers der bevolking van België af op 31 december 1908. Ons land telde dan 7,386,444 iuwoners, te weten 3.669.022 van het mannelijk geslacht en 3,717,422 van het vrouwelijk geslacht. De bevolking per provincie beliep als volgt Antwerpen, 969,218 inwonersBraband 1,454,363; West-Vlaanderen 871,636; Oost- Vlaanderen 1,111,001Henegouw 1,229,103 Luik 894,938 Limburg 269,442 Luxem burg 232,254 Namen 361,489 De gemeente Zoetenaey telt 22 inwoners lestad Antwerpen314,135 Brussel 196,721 Onze leeftijd. Volgens de beste be rekeningen kan men de volgende cijfers aannemen als nagenoeg met de waarheid overeenkomstig. Er leven op aarde duizend millioen men- schen. Daarvan sterven er drij en dertig millioen per jaar, honderd duizend per dag, vier dui zend per uur, zestig per minuut, een per second. De middelbare leeftijd van den mensch is drij en dertig jaar en zes maanden. Van al de kinderen die geboren worden, sterft het vierde deel voor den ouderdom van 17 jaar. Op honderd nieuw geborenen zijn er zes die tot zestig jaar geraken, een tot zeventig- jaar. Op vijf honderd menschen telt men maar eenen, wien het gelukt de tachtig jaar te bereiken. De framassons in ^Yest-Vlaan tieren. In West -Vlaanderen bestaan twee frainassonslogiën. 1° La.'. Flandre te Brugge. Been houwersstraat, 2, ingericht den 4 juli 1881 de framassons vergaderen aldaar alie maan den den 2" en 4n donderdag, 's avonds om ure. Als de framassons naar de logie schrij ven, geven zij het volgende adres op M. Larfandel. Van de framassonslogie aan de Sleutel- ug maken omtrent 125 mannen deel. M. Thooris, volksvertegenwoordiger, is er een der kopstukken van. 2° L' Ami tie».-., te Kortrijk, Houtmarkt, 16, ingericht den 26 november 1906, inge huldigd den 4 mei 1907de framassons ko men er iedere maand bijeen, den ln en 3" maandag, 's avonds om 0 ure. Adres: M. Limótis. Ongeveer 50 leden. Daarenboven bestaat nog te Yper een Cercle fraternel», afhangende van de logie van Brugge. De Groot.-. Oosten.-, richt ee nen Cercle fraternelop in de plaatsen waar er geen framassons genoeg zijn om eene logie op hun eigen te hebben. Brussel. Framassons vergadering. Dmderdag. zijnde O. H. Hemelvaart, hebben de framassons van gansch het land vergadering gehouden, om maatregelen te nemen tegeii de aanstaande Kamerkiezingeu van 1910. Al de framassonslogiën hadden vertegenwoordigers gezonde: i I)e aanstaande kiezing zal dus overal, in 't land. geschieden voor of tegen de fra massons. 't Zijn de framassons die willen meester worden van België, geluk zij het in Frankrijk zijn. Vischvangfsl. De opening der visch- vangst is volgens de wet bepaald, op den eersten Zondag van Juni. Valt 1 Juni op eenen Zondag dan wordt ze dien dag ge opend valt hij op een Maandag, dan opent hij maar op 7 Juni. Dit jaar valt 1 Juni op een Dinsdag en de opening heeft dus den zesden plaats. KuiEit'rlj Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. B!i9Ër<s|>wor%-e£<>n. Het verslag der Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen, voor 1908, is verschenen, en wij vinden er de volgende wetensweerdig heden in Het land door liggen er 160 tramlijnen, metende samen 4,178 kilometers. De provin cie West-Vlaanderen staat, aan 't hoofd, in kwestie van stoomtramszij heeft 646 kilom. tram, 66 kilom. meer als Henegouwen en 86 meer als Brabant. West-Vlaanderen heeft 20 kilom. tram per 10.000 hectaren grond. Daarin over treffen wij de provincie Antwerpen, die er enkel 18.60 kilom. heeft per zelfde uitge strektheid. Gestadig komen er nieuwe trams bij Brugge-Aertrijcke-Couckelaere, Peck-Kor trijk, Ruysselede-Gent, Kortrijk-Berchem, Dixmude- Rousselaere, Bixschoote-Ardoye, Iseghem-Wevelghem, Blankenberghe-Ileyst Westroosebeke-Dadizeele, zijn in maak of in plan. De tramwegen zijn nuttige vervoermid dels; elk tracht er te krijgen in zijne stad, om handel en nijverheid uitbreiding te geven en worden zij wel benuttigd, dan zijn zij eene bron van welstand, waar ze tot stand komen. Al de trams die in onze provincie loopen zijn er onder eu door de katholieken beko men. De katholieken zorgen voor de stoffe- Mefigelingen. Eene belofte moet met omzichtigheid ge geven en met trouwe zorg gehouden worden. Zij moet met het hert worden gedaan en met het hoofd worden onthouden. Gebruikt de rappe jeugd wanneer gij wilt de daad Maar zoekt gij goed beleid, zoo let op ouden raad. Daar waar tweedracht en de oneenigheid bestaan, Zal 't rijkste huisgezin welhaast ten onder gaan. Toria. Sissen had een kanarievogel tje dat hij tam gemaakt had en zeer beminde. Gedurig stond zijn kotje open en 't beestje mocht dan de kamer rondvliegen. Zag onzen Sissen nu geern het lieve vogel tje, 't was geheel anders met, Toria die er uagelijks over grolde, omdat 't vogeltje niet zelden op 't een of 't ander, blijken van zijnen doortocht liet liggen. Eens was Sissen bezig met zen soepe te eten. 't Vogeltje vloog'boven zijn hoofd, ze sfeertje stond omhoog, en 't beestje liet al met eens. iets van er onder vallen, loodrecht in 't teiloor van Sissen. Sissen houdt zich tevreden met eens te glimlachen en zijn soep op zij te zetten. Ahdie kleine schelmzei hij. Ja, sprak Toria, die kleine schelm t Is jammer dat 't ik niet en is, 't ware een mder leven geweest. Bij kon. besl. is het burgerlijk eereteeken, kruis van 2e klas, verleend aan M. E. Ros- seel, schepen der gemeente Pollinchove, tot belooning der diensten door hem bewezen, onderscheidenlijk gedurende 35 en 25 jaar. Bij koninklijke besluiten van 15 mei zijn benoemd Tot prokureur des konings bij de rechtbank van eersten aanleg te Kortrijk. M. J. Verhelst, prokureur des konings te Yper, in vervanging van M. Gómbault, die tot raadsheer bij het hof vau beroep te Brus sel benoemd is; bij de rechtbank te Yper, M. A. Verschaeve, substituut van den pro kureur des konings te Kortrijk, in vervan ging van M. Verhelst. der Kroning van 0. L. V. van St Jan. Te verkrijgen In den Bazar, bij Sansen- Decortepostkaarten met O. L. V. van St Jan met de nieuwe kroon op postkaarten van den stoet in collectien van 2ü kaarten voor 1 fr andere collectiën van 30 kaarten voor 1 f. 50 dus de 2 seriën 50 verschillige kaarten van den stoetvoor 2 f. 50 post kaarten van den stoet aan 5 cn stuk. Postkaarten van den stoet in photographic 30 verschillige aan 25 c" stuk. Groote portretten van ieder groep aan 1 f. 25 stuk. Al deze portretten zullen in een mooi albumtje geplakt worden en alzoo te ver- koopen zijn Dus, wie eene bijblijvende ge dachtenis van den stoet begeere, zal bij ons de volledigste keus vinden. 1 In 8t-8ixte Molen, bij de W* Petrus Dewancker, St-Sixte-str 2 lil tien Ylniuing, bij Camille Boulhó, Casselstraat. 3 In Kazareilt, bij Emile Dewachter, Trommelaarsfraat. 4 In «Ion JFozant, bij Jules Couwet, Veurnestraat. wegende 14 pond, aan 5 c. de bol. vat] 2e lanj, gegeven door Can], Suffys, bijgen. Bouve, 5 In «lo Valk, bij Marcel Legrand, Veurnestraat. loebeh. aan Ach. Chaerle, van 10 tol 12 u. O In don Haas, bij Richard Dewachter, Casselstraat J In «Ion nieuwen liciteel, bij Désiré Claeys, Werf straat. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperingiienaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht GAAIBOLLINGEN. Crombeke. Op Zondag 6" Juni, ter herberg De hooge Zaaggegeven door de maatschappij De Verlaten Vrienden 00 fr. Prijzen. Poperinghe op zondag 11 Juli 1909 ter herberg In't Volks' Lusthof», gegeven door de maatschappij De valerianen - 140 fr. Prijzen. SCHIETING aan de Pers. Abeele. Op Zondag 3 Juni. 75 frank prijzen. Inleg 6 fr. 5 fr. terug. In schrijving tot 2,20 ubij Henri Vandenberghe. Crombeke.Op Kennis-Zondag 22 Juni 1909. 300 fr. prijzen. 25 geprimeerde vogels van 8 fr. Inleg 7,50 fr.; lerug 6 fr. -- Inschrijving ter herberg »Sint Jacob» bij Louis Eeuwaert. Proven. Feestelijkheden. Ter ge legenheid onzer kermis zal er alhier op Sinxen-Maandag aanstaande een schoon muziekfeest gegeven worden. De muziek- naatschappijen van Oostvleteren, Rous- brugge en Slavele hebben daartoe hunne welwillende medewerking beloofd en zullen om 4, 5 1)2 en 7 ure namiddag, op de kiosk der dorpplaats, de schoonste stukken van hun repertorium uitvoeren. Op Kermis-Donderdag 5 Juni is er ring- steking met den velo waarvoor 36 fr prijzen uitgeloofd zijn en het inleggeld te verloten. De inschrijving heeft plaats ter herberg Den laatsten Stuiverbij H. Beun, om 1)2 ure namiddag. Gasthuisstraat, 15, popehiivgiie, BIJ ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. i%lle llerberggei*i<4'Tafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en verachterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisme, flerecijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 6,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, St. Nikolaas alsook bij de Apothekers jg van Poperinghe. Maa ii i ,'.i ..i ir.'>*7 Poperinghe, 28 Mei. Markt vast, een weinig opslag. Beschikbare waar, stadshop 22-24 fr., dorpen 20-22 fi'. volgens hoe danigheid. Voor aanstaanden oogst 50 tot 2 frank. Er schijnt veel insectenplaag op de planten te komen. Antwerpen27 Mei. Markt stand houdend. Beschikbare waar noteert voor Aalst 28 - 30 fr., voor Poperinghe 24 - 25 fr.; op levering October-November staat Aalst aan 50 - 52 fr., Poperinghe aan 47'A -50 fr. ITerkmanshuisje seffens te pachten, in de (V Veurnestraat. Zich te begeven bij R. Mon- earey-Sansen, Veurnestraat, Poperinghe. jr ERBERG In de Hesp Bruggestraat, "lzich te wenden bij de kinders Devos,brou werij Middelburg, Poperinghe. j ERBERG In de Voerman, met peer- T denstal en magazijnen, koer en uitweg neveDS de herberg.Gelegen te Vlamertin- ghe-plaats.Zich te wenden bij M. Bataille- Moncarey, brouwer te Poperinghe. UERBERG n 't Firmament. Bruggestraat, T te pachten, zich te wenden bij Vrouw We Rommens, Groote Markt, te Poperinghe. Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt om melk te voeren4 m. 50 lang op 1 m. 37 breed binnen dekasse; plaats voor 75 melk kruiken draagvermogen 3000 kil. Inlich tingen ten bureele dezer. Nieuwe karre-voiture, dienstig voor markt kramers of anderenog maar 2 maan den geloopen hebbend. Inlicht, ten bureele. ene Stoommachien, 2ya peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, iemenen poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasie te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, schoone Canapé. abakplanten bij Auguste Merlevede, Au Pare S' Georges Reninghelst-kaisiede, Poperinghe. Poperinghe, markt van den 28 Mei. Tarwe heet. 19,60-Rogge 13,00-Haver 9,50 Aardappelen, 100 k. 8.25-Boter de kil. 2,80 Eieren de 26, 2,30 fr. VRAAGT IN AL DE WINKELS CiEOIfcAIVöE KOFFIJ, 't Is verre dc beste. Hij wordt zuiver gebrand zonder kleur, lak, vet of al andere dingen die de koffii verslech ten en nadeelig zijn voor de gezondheid. Stoomkoffijbranderij. Poperinghe. en IJuivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, on van oude duiven die goed kunnen vliegen. Insgelijk bij mij le verkrijgen goede eet niirdu|t|eelcii per kilo en per hon derd kilo. Elh zegge het voort. Voor alle Timines'mans baas of Knecht, die zich wilt voorzien van alle slag van groote en kleine schaven, zoowel voor platwerk als voor allerhande mouleuren of lijsten, wende zich bij Alois Baiileul, Tromme laarstraat, 20, te Poperinghe, dicht bij de O. L. V. kerk. Hij zal er ten allen tijde vinden eene groote verzameling van scha ven voor alle diensten; goed gemaakt; verkocht met of zonder ijzers, aan prijzen buiten alle concurrentie. Alle stukken door mij gemaakt, mogen terug gebracht worden indien er iets op te zeggen valt. De ISowde Laars huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoe nen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dicht bij haren ouden stand. van 23 tot 30 Mei. Geboorten. Agnes Jacob, d. v. Jerome en Eugenia Darou. Georges Verbiese, z. v. Henri en Irma Saelen. O ver tijdens. Hennebel Lucienne, 6 maanden, Wijk H.Adriaen Seraphin, 74 jaar, rentenier weduwaar van Rosalie De- weerdt, Boomgaardstraat. Minne Henri, 8) jaar, werkman, echtgenoot van Silvio Varidermeersch, Boomgaardstraat. De- maeght Maria, 5 maanden, Wijk A. W aarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. de naar echte bronnen bewerkt. Een zwaar boekdeel in 8° van rond de 500 bladz., met 13 portretten der voornaamste leden van de bende. IVijs s ft-. 2,50. Ten bureele van De Poperinghenaar. Liefhebbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Lattensplijters worden seffens gevraagd bij M. Simon Delorme, 44, Jeanne d'Arc- slraat, Rijssel, aan 45 centiemenden bundel. Men vraagt seffens goede meid voor stad. Au Café de la Paix» bij Jerome De- hondt-Delmaere, Groote Markt, Poperinghe. Men vraagt 4 goede kleermakersknechten, bekwaam om kloek en net werk af te maken. Gestadig werk, winters- zomers. In den franschen soldaat, bij Valere Staes- sen, Veurnestraat, 7 Poperinghe. Meid, wel kunnende melken, wordt ge vraagd in het Ouden-manhuis te Poper. heefi de eer aan zijne kliënten bekend te maken dat hij sedert 1 April veranderd is van woonst en zich gevestigd heeft in de Yperstraat, 55, Poperinghe, (aanpalende aan de poort van M. Amic Dcroo). Ik heb de eer het geacht publiek te berichten, dat ik mij koom te plaatsen als na mijnen stiel bij eene der beste naaister van stad, en de snijkunst in eene der voor naamste huizen van Brussel, geleerd te hebben. Door de goede verzorging van al mijn werk en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik zal mij ook ten huizo begeven voor het vervaardigen van alle kleedingstukken. Veurnostraat, 58, POPERINGHE. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als Kleermaker in de Crombekestraat, nr 21 en daö hij zich gelast met het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen 29 jaren goeden uitstslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon en wit vleesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel het Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé, Brussel Depot voor de Poperingsche streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren 'en tehuis dra,gen van alle pakken, kleine o/ groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure SO. aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie le geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Op aanvraag harer talrijke kliënten, komt het Huis Botershaat, 37, Yper, to l'operiiiglie een Iiulgihuis van photographie te openen, in dn Gasthuisstraat nr 9, bij M. SïcO. Itov-lkeeaedt. Een prachtige werkwinkel met meubels en décors is er ingericht, ten einde alle da gen en in alle weder te kunnen trekken. Met de 1Communie zal eon groot por tret gratis geschonken worden aan al do le Communiecanten die 12 portretten visiet- kaarten of 6 cartes-albums doen maken. Geen portretten worden tentoongesteld zonder toelating. door iedereen is de alleen ECHTE van BERGMAN Co., Radebeul. want deze geeft een zacht rein gelaat, bloei end jeugdig uiterlijk, blanke fluweelzachte huid en schitterend mooie teint, per Stuk ?5 ets. in B®opi'ring!i«>, bij ÏIET SSL/B» 17, Tempelstraat, Yper, heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat het de PHOTOGRAPHIE overgenomen heeft, en deze in hetzelfde huis zal voortzetten. Men werkt alle dage.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4