MEUBELEN C-ELIEFD J- LIEGEOIS-MONTEYNE STROOIEN HOEDEN FOURRUEEN in 't Groot en 't Klein. KLEERMAAKSTER, 2hi" 4 Boterstraat, YPER. GROOTE KEUS van SANSEN-DECORTE. Zenuwziekten, Zenuwziekten. Elie Lietaert-Vanhtmeke, B M LANDBOUWERS H. Antony-Permoke en Zonen Stokpaardjes - Lelienmelkzeep OUHAMEEU W- PACCO A. MALBRANCKE, en alle Nieuwigheden in Zomerartikelen, extra tuieetandsehe Os, De Poedels van het Wit J^mis Eugène Dorideyne-Gesqaiere IIET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. Burgerstand van ROUSBRUGGE Burgerstand van REN1NGHELST Burgerstand van WESTVLETEREN BURGERSTAND VAN POPERINGHE Op Zondag 6" Juni, Schoone Manskostuum te verhollen Schoone Hesp (21 pond] te verhollen, Schoone Hesp te verhollen. Konijn met 7 jongen te verhollen, Een Konijn te verhollen, Schoone Geit te verhollen, Schoon Schaap te verhollen, jaarlijk. Combat met de buitenbol, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Ideerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVOITUREN. HOPPE. Hoppekweekers Te Wapen Henri SYNAYE, Vlamingstraat, Achille BERAT, Casselstraat Feesten en Vermakelijkheden. Dc Wonderbare Poeders van het Wit Kruis RACHEL MARQUIS, Vrouw Jerome Trybou heeft de eer het ge- icht publiek kenbaar 1e maken dat zij zich komt te plaatsen als MODISTE ter herberg In 't Rozendal, te Reninghelst. Tea*stoiB«I te pachten MARKTPRIJZEN. BERICI1T EM. Veurnestraat, Poperinghe, Verandering van Woonst. Te Koop JULIENNE CAMERLYNCK, Eugène Debyser-Heuser, KUNST - PH0T0GRAPH1E. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, Saiiseii-Decorie, In den Bazar, 22, Bruggestraat, 22, POPERINGHE, MTS» GESTICHT IP¥ SS-uSV. HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. GENADIGE PRIJZEN. Militaire artikelen voor MAATSCHAPPIJEN, POLITIE. POMPIERS, GENDARMEN, enz. Het eenigste huis van Stad waar alle vellen artikelen bereid en vervroeht worden toedienen en deed haar vervolgens naar het gasthuis dragen. De toestand der wanhopige is zeer gevaarlijk. De politie van Yper heeft de familie van het meisje verwittigd. Jubelfeesten van 13 Juni. De be tooging ter gelegenheid der 25e verjaring van het katholiek staatsbestuur en der 25jarige jubilé van M. Colaert, als kamerlid, belooft prachtig te zijn. Het feest zal ver eerd worden met de tegenwoordigheid der ministers Schollaert, Liebaert en Helleputte. De plechtige cantate Yper zal onder het geleidde van M. Louis Aerschodt, door 600 stemmen uitgevoerd worden. Voor de Rechtbank van donderdag verschenenLefebvre Henri van Poperinghe, beticht voor diefstal van 6 a 900 kilos beeten ten nadeele van Bamelis Henrivrijgespro ken. Theeten Camille wordt veroordeeld tot 30 fr. boete om zijne honden te laten loopen hebben zonder medalie. D'alleine Maurice en Luyssen Amand van Poperinghe worden veroordeeld, de eerste tot 50 fr voorwaardelijk, voor slagen aan den twee dende tweede tot 15 fr. voor openbare dronkenschap. Cleenewerck Henri en Verraes Ch.-L. van Vlamertinghe, vervolgd voor slagen, onbekwaamheid tot werken voor gevolg gehad hebbend de eerste krijgt 3 maanden gevang en 50 fr. boetede tweede wordt vrijgesproken. Pensioenkas is eene zeer nuttige instelling voor den werkman maar men moet trachten kloek te blijven om zoo lang mogelijk van zijn pensioen te kunnen genie ten. Ehwel vrienden, men verzekert zich eenen gelukkigen ouden dag met van tijd tot tijd eene flesch TH EO BROM A van 3 fr. te nemen. Gelooft de ondervinding, vriend. te Poperinghe bij M. MONTEYNE, en te Yper, bij M. de LIBOTTE. Maorscch'. Moordpoging. Maan dag namiddag had Remi Demeyere, 19 jaar, wonende te Moorseele, eene wandeling ge daan met zijne verloofde, Marie Desmet, en rond 9 u. 's avonds had hij haar huiswaarts vergezeld. Een 22 jarige jongeling van Ledeghem, Jeroom Verbrugge, die ook op het meisje verliefd was, had het koppel in den namiddag gezien en hij besloot zich te wreken, 's Avonds ging hij Demeyere af wachten aan het gehucht Barakken, hij sprong op hem toe, plofte hem tot viermaal toe een dolkmes in de borst en nam de vlucht. Demeyere sleepte zich voort tot in de herberg Den Herder gehouden door Henri Withouck hij kon nog zeggen Ik ben gestoken, en viel bewusteloos, badend in zijn bloed, ten gronde. De gekwetste wercl te bed gelegd en men ging de gendar men en het parket van Kortrijk verwittigen. Intusschen had Demeyere de H. Olie ont vangen en Dr Brusschaert had hem de eerste geneeskundige zorgen verleend. De gendarmen van Meenen hielden den dader dinsdag namiddag aan op den steen weg, tussehen Ledeghem en Dadizeele. Ten 3 ure kwam het parket van Kortrijk aan, vergezeld van de wetsdoktorsDemeyere kon ondervraagd worden. Hij heeft eene groote wonde tussehen de schouders en nog drie anderen, die min erg zijn. Zijne vest is op acht plaatsen doorkerfd rnen heeft den ongelukkigen jongeling naar zijne woning overgebracht. Verbrugge, had dinsdag avond het mes aan oenen vriend gegeven. Het parket van Kortrijk heeft het mes woensdag bij dien persoon aangeslagen 't is een lierenaar, 22 centimeters lang en twee breed en zeer puntig. De toestand van Demeyere die zeer slecht was is verbeterd en er bestaat thans eenige hoop op redding. Zenuw aclilige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. I>e Sinksendagen. In de brussel- sche staties is, zooals te verwachten was, het reizigersverkeer op de Sinksendagen buitengewoon groot geweest. Zaterdag, zon dag en maandag zijn er uit de Noordstatie niet min dan 100 duizend reizigers per dag vertrokken men heeft er 21 bijzondere treins moeten inrichten. Uit de Zuidstalie zijn 34 bijzondere treins vertrokken en uit de Luxemburgstatie 21, elk met gemiddeld 600 reizigers. Het schijnt dat er op de Sinksendagen niet min 30,000 Belgen te Londen geweest zijn, alsook 40,000 Duitschers en 80,000 Frame li mans. SPORT. Ronde van België. 't Was zondag morgend dat de laatste beslissende rit der ronde van België gereden werd van Verviers naar Brussel. Het vertrek had plaats te Ver viers aan de Porte du Purgatoire De po litie had de grootste moeito ter wereld ore de talrijke nieuwsgierigen op afstand te hou den. Om 8 ure 20 werd het revolverschot gelost, en onze rijders verdwijnen, in 't be gin zeer langzaam, in eene groote stofwolk. De deelnemers zijn nog met 21 Zooals ge woonte waren het Van Houwaert, Alavoine en Duboc die geheel den tijd aan den kop reden. Nabij de velodrome van Karreveld gekomen, had Van Houwaert 75 meters voorsprong op zijne tegenstrevers, toen de talrijke menigte die op den weg stond, bij 't hooren van Van Houwaert toeschuifde en dezen ten gronde wierp. Hij stond op doch zijn velo was gebroken hij neemt een velo van een rijder die daar staat te zien en springt er op, toen een jongen van 16 jaar voor hem loopt en beide ten gronde rollen. Rap als de wind, springt hij weer op den velo, doch pas zit hij erop of den vorensten pneu springt. Dit al had hem een schoonen tijd doen verliezen en toen hij in den velo droom afkwam, waar hij voorzeker de eerste moest geweest zijn, waren reeds 6 mededin gers hem voorbij. Hij was gekwetst aan de knie, bloedde uit eene diepe snede uit de rechterhand en moest dan noch zijne twee ronden in de piste afleggen met een vreemd rijwiel en gesprongen band. De 20.000 toeschouwers naar den velo droom gekomen met de hoop Van Houwaert als eerste aankomende te mogen toejuichen, waren in hunne hoop bedrogen. Van zijne kant, zag de vlaamsche leeuw er in 't ge heel niet goed gezind uit en vertrok seffens naar dekabienen om hem te doen verzorgen Ufficieele uitslag L Alavoine, om 4 ure 20 min. 2. Duboc, op 3/4 lengten 3. Kans- kens, op lo centimeters 4. Spiessens, op drie lengten 5. Dupont, op eene halve leng te 6. Cornet, op eene pneu 7. Van Hou waert, op vijf meters 8. Devroye9. Faber 10. Lambert 11. Pirlot 12. Cruchon 13. Hanlet 14. D'Hulst15. Sarolea 16. Col- saet 17. Renault18. Braun. Alavoine, de dappere fransche kampioen, wordt geest driftig toegejuicht en doet, terwijl de Mar seillaise weerklinkt, eene eereronde. Algemcene klasseering. 1. Duboc 12 punten 2. Alavoine 13 3. VanHouwaert 23 4. Spiessens 40 5. Kranskens 42 6. Dupont 43 7. Devroye 47 8. Hanlet 52 9. Cornet 54 10. Faber Ern. 59 11. Cru chon 67 12. Colsaet 68. Wat iij gewonnen hebben. Duboc 2425 frs. Alavoine 1675 Van Houwaert 1165 Spiessens 595 Kranskens 445 Du pont 325 Devroye 325 Cruchon 270 Han let 265 Vandenberghe 250 Cornet 220 Masselis 200 ColsaetFaber 155 Pirlot 120 D'Hulst 115 Lambert 100. Na de koers. 's Avonds na de koers hadden wij het genoegen een paar uren met Van Houwaert over te brengen, Hij had de hand omwonden en leed nog al erg aan de knie. Ik heb waarlijk geen geluk gehad, zegde hij ons. Ik reed vandag zooals ik wilde en ging voorzeker den eersten komen had ik daar bij den velodroom geen tweemaal om ver geworpen geweest, 't Is dom van de per sonen die langs den weg staan ons altijd te beletten te rijden. Zij zouden willen dat ik altijd de eerste koom en als zij mij zien, schuiven zij (oe, beletten mij voort te gaan, en werpen mij ten gronde. Intusschen rijden de andere voert en ben ik mijne plaats kwijt. Dat heeft mij reeds meer dan eens gebeurd. In den velodroom te Leuven, hadden maandag feesten plaats, waarvan het bijzon derste was de match van eene uur tussehen de belgen Van Houwaert-Masselis en de franschmans Faber-Cruchon. Van af den tweeden toer schieten de belgen vooruit en op den 19e toer verdubbelen zij de fransch mans. Alle vijf kilometers waren premies te winnen, die allen behaald werden door de belgen De juiste klasseering is volgt: 1. Van houwaert, 2. Masselis op eene lengte, 3. Faber, op een toer en veertig meters, 4. Cruchon op twee lengten. Nadat de koene wielrijder zijnen rit ge daan had in den velodroom, was hij het voorwerp van eene grootsche betooging. Een aantal Vlaamsche studenten namen Cyriel in hun midden en droegen hem in tri omf met Masselis naar de omliggende koffie huizen. Reeds van in den voormiddag had men den koenen rijder gehuldigd in het koffie huis De Gulden Beker in de Thiensche straat, waar men hem op een flink noenmaal onthaalde. Nadat Cyriel met zijn makker Masselis, hunne zaken hadden afgedaan met het be stuur van de velodroom, hebben een paar honderd Vlaamsche studenten de rijders, naar de statie gebracht, onder het zingen van den Vlaamschen Leeuw Aan en in de statie was het oen leven dat hooren en zien verging. Elkeen wilde Van Houwaert de hand drukken, en men verdrong zich tot plettens toe om hem te gemaken dezelfde ovatie werd aan Masselis gedaan. - In Linthout. Voor Zondag aan staande wordt in de velodroom Linthout Brussel, eene zes-urekoers geloopen met Van Houwaert, Petit-Breton, Masselis, Lapize, Verstraeten, Spiessens, Trousselier en Berthet enz. De fransche Wielrijdersbond.Het koerskomi- teit van den franschen Wielrijdersbond heeft den bel- gischen rijder Cyriel Van Houwaert gestraft met eene boete van 5oo fr., omdat hij den 20 mei laatst niet ge reden heeft in den velodroom van Roubaix, waar hij ingeschreven was. Daarbij zal Cyriel niet meer mogen rijden van den 3 juni tot den 3 juli. Dat men Van Hou waert met boet strafte, dat is aanneemlijk, doch dat men hem zijne licénce afneemt, dat gaat wat te ver. 'tlste hopen dat de belgische Wielrijdersbond dit den franschen bond aan het verstand zal kuuen bren gen. Vlamertinghe. Op Zondag 6 Juni, Velo-Koers gegeven door Jules DeJonghe, ter herberg De Velodroom Omloop van 6 kilometers. le Prijs 7 fr.; 2e Prijs 5 fr; 3e Prijs 3 fr.4e Prijs 2 fr. Inschrijving van 2 tot 3 ure. Inleg 50 Centiemen. Poperinghe. Op zondag 13" Juni, snelkoers voor rijwielen van alle merken gegeven door Jules Dauchy, velomaker, ter herberg De Wielrijder Duinkerkstraat, en Cyrille BustraeD, Proven. 1" prijs 10 fr. 2' prijs 8 fr. 3° prijs 6 fr. 4" prijs 4 5° prijs 2 fr. 6= pi ijs 2 fr. 10 fran ken te verloten tussehen de nietwinnende rijders. De deelnemers moeten rijden van aan het huis van Jules Dauchy tot aan het huis van Cvrille Busiraen 't einden Proven- plaats, de vlag zal er uitsteken en terug. De Commissie is niet verantwoordelijk voor de ongelukken aan of door de reizigers veroorzaakt. Inschrijving op zondagen 6 et 13 Juni van 1 tot 2 uren. Inleg 50 cent. De Commissie Jules Dauchy eu Cyrille Bustraen. Duivcnboml I*o§»ei*inghe. Uitslag van den prijskamp uit ORLEANS van Zondag 30 Mei. Afstand 333 km. 184 Duiven los om 5 u. 28. Wind noord west. Aankomst le duif om 10 u. 50 laatste duif om 11 u. 10 Per minuut gevlogen: le duif 1032,24 metars; laatste duif 968,17 m. 1 Dave M. 3 poulen. 2 Lietaert E. régu lateur, koning, 3 p. 3 Dupont G. rég. 4 p. 4 Baes 11. 3 p. 5 Vandenberghe H. 6 Lebbe I. 2 p. 7 Vandenberghe M. koning 4 p. I Dave G. 3 p. 9 Vandenberghe II. it) Dave M. 3 p. 11 Dave M. 2 p. 12 Schaballie M. p. 13 Schmidt D. 2 p. 14 Vandevoorde C. 15 Debeir R. 2 p. 16 Derynck. C 3 p. 17 Vandevoorde C 2 p. 18 Vandevoorde C 19 Dupont G. 1 p. 20 Lietaert J. 21 Baes H. 22 Beun L. 23 Dave G. 24 Debusscher H. 25 Dave M. 26 Devos R. 27 Fache N.-M. 28 Messiaen A. 29 Debeir R. 30 Vandevoor de C. 31 Devos R. 32 Ciabau L. 33 Delava C. 34 Vandenberghe H. 35 Vandenberghe II. 36 Lietaert J. 37 Batheu J. 38 Merlevede C- overduif. 39 Hannebouw H. overduif. 40 De vos R. 41 Dave G. overduif. 42 Lietaert E. overduif. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom brugge.Zijn pastoor benoemd te Meulebeke, in vervanging van wijlen den E. H. Deboudt, de E. H. Bossaer, pastoor te St Baafs-Vyve te Gits, in vervanging van wijlen den E. H. Veys, de E. II. Rootsaert., id. te Wacken te St-Baafs-Vyve, de E. H. Penez, id. te Wulpen te Wacken, de E. li Van Ackere, id. te Wulveringhem in het H. Hart te Iseghem, de E. H. De Backer, id. in St-Lodewijk onder Deerlijk te Wul veringhem, de E. H. Plaetsier, onderpastoor te Heyst-aan-Zee te Wulpen, de E. II. Barro, onderpastoor te Staden in St-Lode wijk onder Deerlijk de E. H. Buyck onder pastoor to waoreghem. Zijn onderpastoor benoemd te Heyst-aan- Zee, de E. H. Masschelein, leeraar in het kollegie van Oostende te Staden, de E. H. Mostaert, leeraar in het kollegie van Thielt le Waereghem. de E. II. Frutsaert, onder pastoor te Cachtem te Cachtem, de E. H. De sagher, id. te Westoutre te Westoutre, de E. H. Baert, coadjutor te Nieuwcapelle. gelde Catherine, 69 jaar, werkvrouw, weduwe van Aloise Dauchy, wijk G. Bor tier Albert, 8 jaar, wijk L. Christiaens Cyrille, 35 jaar, werkman aan den ijzerweg echtgenoot van Irma Bekaert, wijk J. Ferla Alidor, 3 maanden, wijk K. van Merris Clotilde, 19 jaar, Veurnestraat. Annoot Frederic, 85 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Boescheepstraat. Huwelijksbeloften.Remi Olivier, land bouwer met Elisa Notebaert. landbouwster, beide te Poperinghe.Achille Claeys, land werkman te Crombeke met Lucie Beddeleem zonder eigen beroep te Poperinghe.René Deschilder met Maria Declercq, beide zon der beroep te Poperinghe. Huwelijken. Raymond Inion, 24 jaar, timmerman te Westvleteren met Helene Ullrich, 25 jaar, kantwerkster te Poperin ghe.Julien Debeir, 22 jaar, metser met Maria Carron, 18 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. van 1 tot 31 Mei. Geboorten.—Liefooghe André. Camer- lynek Anna. Camerlynck Paul. D'artois Martha. Louwaege Florida. Desehrevel Marie.Rousseeuw RachelVandevoorde Georges. Leroy Germaine. O eerlij dens.Camerlynck Paul, 9 dagen. Camerlynck Anna, 0 dagen Scharre Sophie 9 jaar,—Barroo Madeleine, 2 1/2 jaar. Huwelijken.Ureel Robert van West vleteren met Verlynde Maria van Rous- brugge. van 1 tot 31 Mei. Geboorten. Bouw Gaston, z. v. Camiel en Marie Degroote. Cuvelier Adrienne, d. v. Gustave en Marie Feryn. Delye Esther, d. v. Constant en Marie Carton. Vrammont Noëmie en Remi, d. en z. v. Benoit en Mathilde Verhille. Baron Martha, d. v. Henri en Emma Verhelst. Allemeersch Gaston, z. v. Alois en Gabrielle Leclercq. Blanckaert Rachel, d. v. Leon en Marie Caunaert. Cassel Augèle, d. v. Camiel en Felicie Belpaire. Dumortier Maria, d. v. Victor en Irma Nevejan. Overlijdens.—Cleenewerk Maria, 1 jaar. Cordenier Camiel, 14 maanden.Deknudt André, 7 maanden. Baron Martha, 5 da gen. Depuydt Jules, 42 jaar, landwerker, echtgenoot van Elisa Mulle.Bouckenhove Maria, 15 maanden. Cannaert Romain, 65 jaar, weduwaar van Julie Derycke. Huwelijken Achiel Carton, timmerman met, Rachel Vanspranghe, dienstmeid, beide te Reninghelst. van 1 tot 31 Mei Geboorten. Poperstraete Margareta, d. v. Achille en Kino Lucie. —-Delaplace Estella, d. v. Henri en Delaplace Mathilde.Capoen André, z. v. Gustaaf en Matton Elisa. Ürerlijdens. Barbier Lucia, 17 dagen. Colpaert Gerard, 11 maanden. Derycke Seraphin, 81 jaar, boomsnijder, echtgenoot van Deprey Philomèue.Meeuw Alphonse, 14 maanden.—Desloovere Be«nttrd,91 kloos terling. Huwelijksbeloften. Inion Raymond, timmerman te Westvleteren, met Ullrich Helena, kantwerkster te Poperinghe. Huwelijken. Carton Georges, landbou- bouwer te Poperinghe, met Vandecaveye Mathilde, landbouwster te Westvleteren. Delaplace Henri, landbouwer te Westvlete ren, met Delaplace Mathilde, landbouwster te Proven. liet is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. STERFGEVALLEN. In St-Carolus, te Kortrijk, is overleden de eerw. heer Cyriel De Cuypere, geboortig van Roeselare. Hij had den ouderdom van 50 jaar bereikt, en stond langen tijd als pastoor te Ponh-fract, bij Leeds, alwaar hij onlangs werd opgevolgd door den E. H. Fové, van Ghistel. M. Désiré de Thibault de Boesinghe, is op zijn kasteel te Zwevezeele overleden. De E. H. Braekeveldt, leeraar in het klein seminarie van Rousselare, is maandag overleden in den ouderdom van 41 jaar. van 30 Mei tot 6 Juni. Geboorlen.Draga Delbaere, d. v. Emile en Emma Deneire.Irma Lebbe, d. v. Henri en Rosalie Billiau. Remi Devos, z. v Achille en Ida Gesquiere. Maria D'hondt, d. v. Emile en Maria Hallynck. Ida Bulckaert, d. v. Julien en Emma Maet. Eveline Top, d. v. Désiré en Zcnobia Delboo Paula Van Bruwaene, d. v. Georges en Flora Allemon. Blanche Barbé, d. v. Jerome en JulianaCossey,Agnes Comeyne, d. v. Henri en Clotilde Verbeke Rachel Vandenbruwaene, d. v. Henri en Elisa Woutters,Arthur Dewulf, z. v. René en Eugenie Debruyne. Overlijdens.De Berre Charlotte, 68 j. ongehuwd, rentenierster, Komstraat. De- coker Aloise, 82 jaar, landgebruiker, echt genoot van Leonie Lazoore, wijk A. Ver- bij in (leu iiiein Désiré Claeys, :cn lU'izel, Werfstraat. 2 An Due (Ie llraliant, bij Henri Boutten, Yperstraat. it In tic Vink, bij Germain Dewachter, Casselstraat. 4 In St. Cecilia, bij Achille Gauquie, Veurnestraat. 5 In 'i Itoosje, bij Gustavo Gossey, Crombekestraat. li In tic Violette, bij Gustave Dehaene, K. v. d. Ommegang. 7 In <le /nalim, bij G. Damour, (Bonduelle,) Watoustr. 8 i'arc Ciiillmime-Tell, bij Petrus Logie, Elverdinglie-kals. II In Caniitriniis, bij Maurice Logie, Meessoustraat. Mi In canada, bij Serapbin Veniere, Crombeke-kals. I i In den Eloonaert, bij Francois Lermytte, Boeseliepe-kals. Wekelijksche eslaminet.- Den Maandag, In «leis Faun', bij Gustave Ciabau, Casselstraat. den Itnzar, Gasthuisstraat, 15, POPEÜIINGIIE, b'P-Srx' ffR- BIJ ZOO ALS: Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spic^elN, Linoleums (Engelsche en andereJ, Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. Alle Ilcrberjggei'iel'Tafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. Brussel, 2 Juni.In het land van Aalst is de insektenplaag zoo erg niet als in de Poperingsche-streek. De markt blijft toch vast, met lichte neiging tot rijzen. Voor be schikbare waar noteert Aalst 30 - 32 fr, en Poperinghe 25 - 30 fr. Op levering October- November is de speculatie hevigerAalst 2 - 55 fr. Poperinghe 60 - 65 frank. Poperinghe, 4 Juni. In cultuur bood men deze week 60 - 65 frankzelfs bieden eenigen 70 frank. Omtrent alle hoptuinen zijn erg aangetast van vliegen en bladluizen. Mogelijks zal dit nog op ae marktprijzen. Meng-eling-en. Toria. Trien. Toria, uwen Sissen is erg gekwetst aan 't hoofd. Toria. Zou-de niet peizeu, dqt ze 't best zouden afzetten PRIESTERWIJDINGEN. Heden, Zaterdag morgen, hebben te Brugge de vol gende priesterlijke wijdingen plaatsgehad. Weraen verheven tot het Priesterdom: Etienne Du- mon, Poperinghe, August Bonne, Brugge, Ephrem D'hondt, Ledegem, Gam. Dondeyne, Watou, Alfons Lanoye, Be veren (Roeselare), Désiré Leye, Brugge, Michael Moulaert, Ieperen, Robrecht Passchier, Wielsbeke, Jules Rommelaere, Dixmude, Pieter Seynaeve, Roeselare, Jozef Spriet, Eegem. Tot het H. DiakonaatFirmin De Cuyper, Brugge, Firmin Demarez, Reninghelst, Paul De Poorter, Kortrijk, Alidoor Desmedt, Cachtem, Cyriel Devis- schere, Isegem, Alfons Goegebeur, Brugge, Jozef Leuridan, Merckem, Alfons Gruwier, Ieperen, Hen drik Lamiroy, Kortrijk, Gerard Hemeryck, Hooglede (Sint Jozef), Albrecht Schreurs, Lissewege, Valeer Pil, Zonnebeke, Paul Vandenbroucke, Zillebeke, Ed- mond Verhaeghe, Leysele, Maurits Vanderghote; Ieperen, Camiel Poignie, Coolskamp. Tot het H. SuhdiakonaatHektor Delbaere, Pope ringhe, Jozef Cosyn, Oost-Roosebeke, Jozef Deman, Brugge, Michiel English, Brugge, Jeroom Govaert, Oedelem, Alidoor Hansens, Stacegem, Gustaaf Hin- nekens, Thielt, Paul Hocepied, Moescroen, Nestor Lodewyck, Meenen, Jozef Sobry, Veurne, Urbaan Ruyssen, Thourout, Jules Vanneste, Roeselare, Jozef Strubbe, Brugge, Rodolf Nolf, Thourout, Edmond Roose, Brugge. Tot de H. mindere Orders 23, waaronder Adolf Brutsaert, Poperinghe, Jozef Vandenberghe, Roese lare en Arthur Durein, Reninghelst, die studeerden op het college te Poperinghe. Onder de EE. HH. die de H. Kruin ontvingen, zijn Jeroom Pieters, Poperinghe, Elie Liefooghe, Pope ringhe en Elie Delanghe Reninghelst die insgelijks studeerden op hetzelfde college. Verscheidene kloosterlingen werden ook tot deze graden verheven. ilenri Yunricnhrnele, koopman, Bruggestraat, Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat hij tegen 4n Juli. zijnde den eersten zondag van Poperinglie-kermis eene van 1« kwaliteit zal slachten. Elk zegge Het zwart neemt toe, de bladluizen krioe len op de bladeren, de roeldauw treedt op Het gevaar is grootDaarom kleine spuiten, aardappel besproeiers en hoppepom pen, allen aan 't werk Vergeten wij niet, dathet vooruitzicht de sleutel is van den welvaart. Aan 't werk zonder vertoeven Men gebruike de VlCOTlVl'], onfeil baar voor de onmisbare vernietiging van al het vcnijnd. Gewaarborgd door 100 ge migschriften. Gediplomeerd met gouden me dalie in de Tentoonstelling van Poperinghe 1907. Voordeelen 1° Bewaart zich voortdurend altijd in wel gestopte doozen. 2' Nooit kan men verstoptheden aan de spuit bekomen. 3° 'tls het zuiver aantreksel van de Nicoti ne uit het tabaksap. 4° Veroorzaakt geen werk en vuiligheid gelijk het koken en gereedmaken van den tabak 5° Kost niet meer 6° In plaats van 12 graden gelijk het simpel tabacsap, genaamd nicotine dat men aan de Frontieren gebruikt, heeft onze Nico tine 65 graden zij is dus van 5 tot 6 maal hooger in kracht. Verkocht in Bidons of toegesoudeerde blek ken bussen van 5 liters. Gchruikn tjze Men hoeft enkel twee liters en half (2"t3</s op een karteel van 5 standen water te gie ten en 1 kilo zeep voor het aanplakken erbij te voegen, dat al met een stok goed mengen en men mag beginnen spuiten. 89V Idees middel is onfeilbaar en vernie tigt hel grootste venijnd. Verkrijgbaar bij POPERINGHE. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureelevan "De Poperinghenaar" gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLINGEN. Crombeke. Op Zondag 6" Juni, ter herberg De hooge Zaag gegeven door de maatschappij De Verlaten Vrienden 60 fr. Prijzen. Poperinghe op zondag 11 Juli 1909 ter herberg In 't Volks' Lusthof", gegeven door de maatschappij De valerianen 140 fr. Prijzen. SCHIETING aan de Pers. Crombeke.Op Kermis-Zondag 20 Juni 1909. 300 fr. prijzen. 25 geprimeerde vogels van 8 fr. Inleg 7,50 fr.; terug 6 fr. Inschrijving ter herberg "Sist Jacob» bij Louis Eeuwaert. Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en verachterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisme, flerecijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, f de driedubbele doos Fr. 0,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, St. Nikolaas alsook bij de Apothekers van Poperinghe. meer invloed hebben het voort. Werkmanshuisje seffens te pachten, in de Veurnestraat Zich te begeven bij R. Mon carey-Sansen, Veurnestraat, Poperinghe. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos,brou werij Middelburg, Poperinghe. HERBERG In de Voerman, met peer- denstal en magazijnen, koer en uitweg nevens de herberg.Gelegen te Vlamertin- ghe-plaats.Zich te wenden bij M. Bataille- Vloncarey, brouwer te Poperinghe. HERBERG in 't Firmament. Bruggestraat, te pachten, zich te wenden bij Vrouw We Rommens, Groote Markt, te Poperinghe. Poperinghe, markt van den 4 Juni. Tarwe heet. 19,80-Rogge 12,75-IIaver 9,75 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,85 Eieren de 26, 2,20 fr. W aaa'om is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Aan de Duivenliefhebbers en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den koogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en vati oude duiven die goed kunnen vliegen. Insgélijk bij mij ie verkrijgen goede eet aardagvpeieii per kilo en per hon derd kilo. Elk zegge het voort. Uefiiehbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Voor alle Timmermans baas of bneelit, die zich wilt voorzien van alle slag van groote en kleine schaven, zoowel voor platwerk als voor allerhande mouleuren of lijsten, wende zich bij Aloïs Baiileul, Tromme laarstraat, 20, te Poperinghe, dicht bij de O. L. V. kerk. Hij zal er ten allen tijde vinden eene groote verzameling van scha ven voor alle diensten; goed gemaakt; verkocht met of zonder ijzers, aan prijzen buiten alle concurrentie. Alle stukken door mij gemaakt, mogen terug gebracht worden indien er iets op te zeggen valt. De Roode Laars huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoe nen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dicht bij haren ouden stand. Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt om melk te voeren4 m. 50 lang op 1 m. 37 breed binnen dekasse; plaats voor 75 melk kruiken; draagvermogen 3000 kil. Inlich tingen ten bureele dezer. Kj ieuwe karre-voiture, dienstig voor markt- n kramers of andere; nog maar 2 maan den geloopen hebbend. Inlicht, ten bureele. Eene Stoommachien, 2'/a peerden kracht, met graanbrekor, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich tebegeven bij Alofs Verhaeghe, Abeele. ijzondere occasie te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, schoone Canapé. Bil eid 25 jaar, kennende keuken, vraagt plaats in of uit stad. Inlichtingen bij Maurice Beauprez, Yperstraat, Poperinghe. heeft de eer aan zijne kliëuten bekend te maken dat hij sedert 1 April veranderd is van woonst en zich gevestigd heeft in de Yperstraat, 55, Poperinghe, (aanpalende aan de poort van M. Amic Dcroo). eer het geacht publiek te ik mij koom te plaatsen als Ik heb do berichten, dat na mijnen stiel bij eene der beste naaister van stad, en de snijkunst in eene der voor naamste huizen van Brussel, geleerd te hebben. Door de goede verzorging van al mijn werk en mijne genadige prijzen hoop ik liet vertrouwen van eenieder te winnen. Ik zal mij ook ten huize begeven voor het vervaardigen van alle kleedihgstukken. Veurnestraat, 58, POPERINGHE. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als Biicermakei* in do Crombekestraat, nr 21 en dat hij zich gelast met het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen 29 jaren goeden uitstslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon en wit vleesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel het Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé, Brussel Depot voor de Poperingsehe streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met hel vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine o/ groote, die men mij zal toevertrouwen. Verlrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30. aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeervertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. ARTHUR VAHNIEUWENHUYZE Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. talrijke kliënten, Op aanvraag harer komt het Huis Boterstraat, 37, Yper, te Moitcriiigliw een liciiphiiis van photographic te openen, in dc Gasthuisstraat nr 9, bij M. INI. Iloy-Ucracdl. Een prachtige werkwinkel met meubels en décors is er ingericht, ten einde alie da gen en in alle weder te kunnen trekken. Met de le Communie zal een groot por tret gratis geschonken worden aan al de lc Communiecanten die 12 portretten visiet- kaarten of 6 cartes-albums doen maken. Geen portretten worden tentoongesteld zonder toelating. door iedereen is de alleen ECHTE van BERGMAN Co., Radebeul. want deze geeft een zacht rein gelaat, bloei end jeugdig uiterlijk, blanke fluweelzachte huid en schitterend mooie teint. perStuk: 75 ets. in INigx'riitgisc, bij HET HUIS 17, Tempelstraat, Yper, heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat het de PHOTOGRAPHIE overgenomen heeft, en deze in hetzelfde huis zal voortzetten. Men werkt alle dage.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4