MEUBELEN COKES NICOTINE SANSEN-DECORTE. De Poeders van het Wit l^rais T T extra tuieetaftdsehe Os, S R O R X. Wetensweerdigheden. flip pa, Gasthuisstraat, 15, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. KINDERVOITU REN. De Wonderbare Poeders van het Wit Kruis Een onbekende doodgereden op de spoorwegiijn te Poperinghe Staatsblad. Op Zondag 27" Juni, E H H ER GK E RMLS B E RGERSTAN D van POP KRING HE van WOESTEN Schoone Hesp te verballen. 6 Franken te verhollen, Op Maandag der Kermis 5" Juli, Jaarlijksche Bolling. - 25 fr. prijzen Kermis Vrijdag, Jaarlijksche Combat-Bolling, Burgerstand Mei Poperinghe - Kermis, BAL "MET GROOT ORKEST GROOT BAL HOPPE. Terstond te pneliten Te Koop Men vraaat Bij JULES VANCAEYSEELE, Alle dage der Kermisweek GROOT BAL, BURGERSTAND VAN STAVELE Feesten en Vermakelijkheden. RACHEL MARQUIS, (Vrouw Jerome Trybou heeft de eer het ge acht publiek kenbaar te maken dat zij zich komt te plaatsen als MODISTE ter herberg ln 't Rozendal, te Reninghelst. GROOTE EN SCHOONE %clïaile Verhaeghe, CH ICOREI PLOEGEN Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in huis. Verkrijgbaar bij Henri GOUWY, oSe hop te bespuiten. Gedrukt mei de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud. Kijverij. Denzelfden namiddag rond 4 ure gerochfen twee mannen aan den hoek der Meessenstraaf zoo erg aan 't kijven dat eene vechtpartij te vreezen was. Men f elukte er in de mannen te bedaren en vei er ruzie te vermijden. MI 17TQ 's meer aan 'e bevelen tegen li 1 Lj 1 u Bloedsgebrek, Bleekzucht, Zc nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt dan de VERSTERKENDE DILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE Goote Markt. 18 POPERINGHE. Bericht. Charles Uzeel belooft eene belooning van 10 franken, aan gelijk wie de naam der laffe dader of daders kan doen kennen, die ten zijnen nadeele, in den nacht van 16" tot 17n dezer, op den gesloten koer van M. J. Vandooren, eene blinde vink ge stolen hebben. Elk zegge het voort. Wiel af. Maandag morgend reed Léopold Temperville, op zijne hondenkar gezeten door de Yperstraat, toen or opeens een wiel van zijn karretje afliep. De man werd met geweld tegen de straatsteenen geslingerd maar bezeerde zich niet erg. Gedenkenissen van den stoet. Prachtige zichtkaarten van den stoet van 16 Mei, zijn te bekomen aan 5 cent. en aan 25 cent. bij Sansen-Decorte, In den Bazar Poperinghe. Begin van brand. Dinsdag namid dag kwamen drie mannen langs de Proven kalsiede, voorbij den brijkenoven van M. Coevoet toen zij eene kar zagen staan waar op eene vest en eenige zakken lagen op eene lading oliekoeken. Vest en zakken stonden in brand en weldra ging alles in vlam slaan. Zij gelukten erin den brand sef fens te blusschen. De kar behoorde aan M. Georges Carton, landbouwer, en de knecht die ze geleidde had ze daar wat laten staan wijl hij een wagen brijken was gaan halen Hij moest ai roolcen den brand veroorzaak L hebben. Hcnnedief doodgeslagen. Emile Seys, landbouwer in de Casselstraat, was sedert korten tijd 19 hennen gestolen ge weest en niettegenstaande de beste opletten- beid gelukte hij er niet in den dief te ontdek ken. Hij diende zelfs klacht in bij de politie. Donderdag vond hij een fischouw vast in eene traap die in het hennenliok geplaatst stond. Natuurlijk sloeg hij den hennendief kapot. Voor het beroepshof van Gent. Romain Colpaert van Poperinghe en Gus- tave Bonte van Yper, over eenigen tijd door de rechtbank van Yper gestraft tot elk 7 maanden gevang, de eerste voor aanslag op de zeden, de tweede voor valschen eed en getuigenis in deze zaak, haddon beroep in- geteekend tegen dit vonnis. De zaak kwam donderdag voor het be roepshof van Gent. De veroordeeling voor alle twee werd gebracht van 7 maanden op 12 maanden gevang. Ruzie. Henri Maerten stoker en machinist in de melkerij onzer stad, kon niet verdragen dat iemand anders aan het ma- chien kwam. Donderdag had een w erkman een nieuw toestel geplaatst en om te zien hoe het ging, deed hij door eenige mannen het machien met de hand eeuigp toeren doen. De sioker kwam afgeloopen in eene woede hierover, en na eene woordenwisseling met deze die het tuig in werking gezet hadden nam hij opeens een hamer en bracht J. Van- dermeulen een slag op het voorhoofd toe die eene diepe wonde veroorzaakte. Hij ging dan op de vjucht met zijn velo. Hij werd door den bestuurder afgesteld. r— Revue. Dit jaar is de revue der milicianen vervroegtzij heeft plaats op dinsdag 6n Juli aanstaande in het Vredege recht onzer stad. Deze die hun biljet nog niet ontvangen hebben, uit oorzaak van onvol doende aanwijzing van hun woon, zijn ver plicht dit ten politiebureele te gaan halen, Opgelet dus De herbergiers van stad die met de kermis, glas begeeren in leening, mogen er halen naar den Bazar bij Sansen-Decorte tot den Zaterdag noen 3 Juli. Het is onnoodig later nog te komen, na den Zaterdag noen zal er aan uie- mand geen meer in leening gegeven worden. WeNtoiitiT. Nog de moordpoging Wij zijn gelukkig te mogen melden dat de zaak der moordpoging gepleegd door Pol akker zoo erg niet is dan wij verleden week zegden. Het meisje is aan de gevolgen harer wonde niet overleden, zij is integen deel aan de beterhand, zoodat haar toestand nu geruststellend is. Des te beter De moordpoging was gebeurd op den Zwarten Berg, op do frontieren en dichtbij eene herberg waar het meisje gaan dansen was. Polakker is gekend voor een woeste kerel en moet nog twee jaar gevang doen in België. Als hij hier zijne straf zal uitgeboet hebben, zal hij overgeleverd zijn naar Frankrijk, want hij is franschman, alhoewel geboren te Westoutre. Yjivr. Noodlottige liefde. Jufvr. NoéjnieD..., herbergmeid bij Jufvr. A..., in de Dixmudestraat, hare huwelijksontwer pen met een jongeling der stad gedwars boomd ziende door de ouders van dezen laat- sten, besloot te eindigen met het leven, dat haar een last was. Vrijdag namiddag verliol zij haar woon, niettegenstaande het verbod der herberghoudster, die slechte vermoedens hebbend, haar wilde tehuis houden, en ging zich in het water der vestingen werpen, tus- schen de statie en het kazerne van het peer- devolk. Voorbijgangers een hoed en een re genscherm op een bank achtergelaten ziende meldden het feit aan de politie die ter plaatse kwam en weldra het lijk van het meisje ont dekte en op het droge haalde. Zij was wees en 20 jaren oud. Brandstichtende ratten. Een vree- selijke brand heeft zaterdag het gehucht Hindeveld in asch gelogd. De oorzaak van dien brand is zeer zonder ling. De vrouw van landbouwer Hubert Janssens had in een stroozak een nest ratten ontdekt. Zij wierp den zak buiten op den koer. Een harer knechten smeet, om d< knaagdieren te vernietigen, een brandend stekje in den zak met strooi. Maar... de rat ten ontsnapten, pijltjes brandend strooi mot Zich meevoerende. Ze vluchten in een voe der magazijn, en enkele minuten later stond dit gebouw in vlam. Niettegenstaande de pogingen der omwo nenden, deelde het vuur zich nu weldra ook aan de hoeve mede, die volkomen in asch gelegd werd. Ook werden nog vernield drie woningen, tegenover de hoeve gelegen. De stoffelijke schade is zeer belangrijk. Peerden/eest. Niettegenstaande hel slecht weder, 'was do feest van donderdag bijzonder wel gelukt, zoowel voor de hoeveelheid als voor de kwaliteit. Zeven wagons peerden zijn naar Duit'scliland ge zonden geweest. Men merkte dit jaar mei genoegen, de tegenwoordigheid van vele duitsche kooplieden. In de rijschool heeft zondag namid dag om 2 ure een groot hippisch feest plaats, gegeven door de officieren en onderofficieren der school. De ingang is vrij voor iedereen Correctionneele rechtbank. Zitting van 2*4 JuniRemi Clabau van Poperin ghe krijgt bij gebrek 8 dagen en 26 fr. of 8 dagen voor openbare dronkenschap. Eu genie Vandenbilcke, vervolgd om drank gegeven te hebben aan Clabau, wordt vrij gesproken. Jeröme Decoker van Poperin ghe krijgt 2 maanden en 26 fr. of 8 dagen voor slagen en wonden toegebracht aan Maurice Vanspranghe, Emile Vanspranghe en Gaspard Deconinck. Maurice Debyser van Poperinghe, 8 dagen en 26 fr. of 8 da gen voor slagen aan Emile Lysy. Julien V'andenboks van Vlamertinghe krijgt twer maanden voor misbruik van vertrouwen van een kruiwagen en aftruggelarij van fr. ten nadeele van Charles Dauw en Hem Vandenbroucke. Stavclc.Sedert eenigen tijd bemerkt men dat er in den Yzer gevischt wordt met netten, 'tls te. hopen dat die slimme vissclier wellicht zullen geknipt worden. WovnIcii. De vergiftiging welke hier verleden week bestatigd is geweest en welke scheen voort te komen door het eten van bedorven kalfvleesch, heeft geene erge gevolgen gehad, alhoewel er nogal een groot getal personen min of meer onpasselijk ge weest zijn. Allen zijn thans hersteld en het onderzoek door het parket van Yper inge steld heef! den slachter-verkooper ondekt welken bekend beeft dat het kalf aan de keuring niet onderworpen geweest was Later is er verzekerd geweest dat de meest aangetasten der vergiftiging het vleosch schier half gebraden opgefret hadden 't geen met gezond en goed kalfvleesch reeds niet aan te prijzen is. Do bijzondere plichtige zal vervolgd wor den, 't geene eene goede les zal zijn voor anderen. - Een honderdjarige. Den tienden Oogst 1909 treedt de genaamde Petillioen Juliana-Rosalia, weduwe van Lecoeuclie kleermaakster, haar honderdste jaar in. Het oudje is nog geheel kloek en gezond, ziet nog geheel goed en is slechts een weinig doof. Gansch alleen woont zij in een klein huizeken midden de dorpplaats, bestuurt zelf haar huishouden en oefent maar altijd zooals over tachontig jaar, haar stiel van vrouwenkleermaakstor uit. Verleden jaar paste zij nog eene kleeding voor eene Eerste Communiecante. Mociite de goede Heer 't vrouw ke nog eenige jaren goede gezondheid verleenen. Keiius'iM'lillge en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikorij Van fieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Itoeselare. Zonderlinge politie.— De politieopziener Cesar Lemo had sedert eenige dagen bestatigd dat de nachtdienst in de School-, Couckelaere-, St-Amands-, Uil- Brouwerij-, en Noordstraten niet naar be- hooren verricht werd. Hij verkleedde zicii en deed op zekeren nacht eene ronde in ge zegde straten, zonder een enkelen agent of nachtwaker te ontmoeten. Inde Noordstraat chter zag hij vier mannen uit de koetspoort komen der brouwerij van mad. Mahieu-Tack moeder van den burgemeester; 's anderen daags verwilligde M. Lemo den burgemees ter. Deze kon spoedig het raadsel oplossen, want, sedert eenigen tijd, werden de vaten iiior welke in de brouwerij zijner moeder agon, regelmatig afgedronken, zonder dat men er tot hiertoe in gelukt was de daders te ontdekken. Uit het onderzoek is gebleken dat de vier, mannen, die men betrapt had, met de mede plichtigheid van zekere andere personen, op sommige nachten in de brouwerij dronge n en er zich te goed deden aan het bier. De vier plichtigen zijn voorloopig in hun ne bediening opgeschorst, in afwachting dat er over hun lot uitspraak gedaan zal wor den. Drenkeling Donderdag namiddag heeft inen uit de vaart het lijk getrokken n den 28 jarigen Joseph Moerman, zoon an Vrouw Moerman-Peeters, schrijver in le weverij der gebroeders Moerman. Men kan niet denken waarom de jongeling zich liet leven ontnomen heeft. Hij was de steun zijner moeder. Prijswinnaar. M. Prosper Matthys, zoon van den heer muziekmeester Jerooin Matthys,bestuurder van het stadsmuziek^van Poperinghe, heeft Maandag in het Konink lijk Conservatorium van Gent, den 1" prijs bekomen in den wetstrijd voor piano, met eenparigheid van stemmen van al de juryle- Jen. Aan Heer en Vrouw Matthys alsook aan Jen jongen kunstenaar bieden wij onze beste geiukwenschen aan. Yleiilelielie. MoordJan Aelvoet, 21 jaar oud, en zijn makker, beiden werken de te Sentis Oise, Frankrijk, waren zaterdag dronken en kwamen in ruzie. Ael- oet. kreeg van zijn vriend eene messteek in de borst die de longen doorboorde. Enkele oogcnblikken later was hij een lijk. lisgfliiiuiiiMei*. Onderzoek over ie dubbele moord. Op bevel van M, Sou- lan, onderzoeksrechter te Kortrijk, heeft le gendarmerie woensdag een huiszoeking edaan in het sterfhuis van M. Jean Delaere, ten einde er kleedingslukken op ie zoeken die de moordenaar ter p'aatse had kunnen verduiken. Na in verscliillige plaatsen ge- lolven te hebben, ontdekten de gendennen een broek, toebehoord hebbend aan Atphonse Delaere, neef van het slachtoffer en een rok loebehoorend aan hot tweede slachtoffer. Rosalie Desmedt. Deze kledingstukken wer den aan den onderzoeksrechter gestuurd. Meenen Brand Maandag mor gen rond 2 ure was een geweldige brand uitgebroken in de roterij der gebroeders Al- fons en Jules Verscheure. Eene schuur, opgepropt met vlas en een groot getal schelven en mijten zijn de prooi er vlammen geworden men schat dat er uim 250 hekkens vlas vernield zijn Het vlas hoorde toe aan verschillende eigenaars en is niet geheel verzekerd. Men denkt dat er kwaadwilligheed in het spel is. Het par ket- is verwittigd. De schade beloopt ten minste 90,000 fr. isogRu'tii Schielijke dood. Zater dag morgen gedurende de 8 uur mis is in di kerk van den 11. Ililarius schielijk.overleden Eduard Loir, bediende der Koophandelsbank alhier. Ilij was geboren te Poperinghe den 1 mei 1847. Dr Vaudewalle in alierhaast geroepen heeft hem de noodige zorgen toe gediend, maar niets kon baten. M. Delputte onderpastoor heeft hem de H. Olie toege diend. Y iocskroon. - Doodgeslagen. Za terdag namiddag gebeurde in eene fabriek van spruitwater. Passiestraat een doodelijk ongeluk. Een 2i-jarig meisje Rosa Slechter geboren te Looz in Frankrijk naderde de machien om te zien hoeveel de stoommeter wees. Op 't z' Ifde oogenblik brak de cylin der, ging van de machien los en kwam met schrikkelijk geweld tegen het hoofd van het arm meisje ter, cht. De ongelukkige bleef op den slag dood. De politie heeft een onder zoek geopend over de oorzaak van het los gaan van dén cylinder. ItoMrijk. Twee aaneengebonden lijken opgevischt. Uit de vaart van Kortrijk heeft men vrijdag morgend rond 5 ure twee aaneengebonden lijken gelrok ken. Do. drenkelingen, i-en jongen en een meisje, werden spoedig herkend: de jonge ling is de genaamde Maurice Gryson, 22 jaar, fabriekwerker, en het meisje heet Alöertini Debl-k, insgelijks fabriekwerk ster. In een der brieven, in de vest van den jongeling gevonden, die aan een boom hing zegt deze dat hij en zijne vriendin zich zelf moorden omdat hij eene ziekle heeft op de oogen en vreest blind te worden. 4>eci(. De zaak Hartenstein I)e anarchist Hartenstein die 2 politie-agenten doodgeschoten heeft, werd zat-erdrg veroor- Velodroom van Yper. Uitslag der koersen van Zondag 20 Juni.1. Koers voor Beginnelingen 1. Sesier, Yper; 2. Noppe, Ouckene3. Buysse, Pit- them 4. Gheysen, Meenen5. Carlier, Rousselaere 6. Louf; 7. Seys, Beythem. 2. Koers voor liefhebbers 1Dorvillers, Roubaix 2. Lamon, Rousselaere; 3. Coussement, Rumbeke 4. Abry, Meenen. 3. Snelkoers1. Duquesne, Parijs; 2. Marcell Roubaix; 3. Moretti, Italiaan. 4. Achtervolgingsmatch in 2 manchen ie en 2e manche: 1. Wancour2. Rigaux. 5. Match voor koersmotocycletten Olieslagers wint de twee manchen op Simon. Ten gevolge eener breuk aan de essencebuis in de manche schoot de motocyclette van Simon in vlam wijl hij met eene snelheid van 100 km. per uur reed Hij kon op 400 meters zijn machien stilhouden en afstappen, doch zijne getten waren reeds ten deele verbrand. De grootste snelheid werd gegeven do( Olieslagers 11 seconden voor een toer, 't gene over een komt met 109 km. per uur. Parijs-Brussel. De bijval dezer groote internationale baankoers is grootelijks ver minderd geworden door de onthouding van onzen kampioen Cyrille Van Ilouwaert. 55 Renners namen deel aan de grooten rit en om 1 ure werd het vertreksein gegeven Masselis heeft af te rekenen gehad met verschillige bandberstingen. De aankomst in ëe velodroom te Linthout om 3,09 ure werd bijgewoond door eene groote toeloop van sportmannen. De fransche rijders Faber Francois en Garrigou komen samen aanr.a de ronde kwam Faber eerst met een halve lengte Beide renners worden toegejuicht, ontvan gen elk een bloemruiker en doen eene eere ronde. Ziehier de officieele klasseering 1. Faber Francois om 3,09; 2. Garrigou op 1/2 lengte 3. Christophe 3,10; 4. Cornet 3,18; 5. Mas selis 3,276. Faber Ernest 3,40; 7. Cruchon op 10 cin.8 Godivier 3,53; 9. Leloffre4,06 10. Pottier 4,09; 11. Engel 4,16; 12. Spies sens op een wiel; 13. Martron 4,26; 14 Floury 4,33. Kampionalen van België. Zondag 21 Juni te Brussel (Velodrome Karreveld om ure. 1. Kampioenaat snelkoers liefhebbers, 1 km. in serien, halve finalen en finaal. 2. Kampioenaat snelkoers Beroepsrijders 1 km. in serien, halve finalen en finaal. Van den Bron, Trelb, Verlinden, Otto, Michiels, Wilmots, Sauvelon, Impens, De leu, Niot, Massart,Renard, Girardy, Catulle, Van Bever, De Hollander, Van Muyssen, DeGeyter, Tony, Salès, Frantin, Paquet, Griquelion, Van Buggenhoudt, Sutla. 3. Kampionaat halve fond, 100 km. Karei Verbist, kampioen in 1908, A. VanderStuift, Eug. Platteau, Léon Vander Stuift, Ivan Goor, Samson, Tubbax en Eelen. 4. Kampioenaat voor Motorrijders 5 km. Jan Olieslagers, kampioen in 1907, And ré, Simon, Versehaeve, Meura. Het is bijna zeker dat de koning deze prijskampen zal bijwonen. Velodroom van Houthulst (Sparreveld) Dinsdag 29 Juni St, Pietersdag) om 2 1/2 ure namiddag 1. Baankoers voor beginne- ingen Dixmude-Houthulst en 10 km. in de velodroom, 2. Koers achter zware motors 10 km. ingeschreven Léon VanderStuyft en Bonrath.— 3, Koers voor liefhebbers": Een uur met premiën van 5 fr. alle 3 km. en finaal 50 fr. prijzen. 4. Koers achter mo tors, 20 kil. 5. Koers voor de niet geklas seerde der baankoers en uurkoers, 5 km. 30 fr. prijzen. AiiDgcitoiKli^ile Stoersni. Westvleteren.Groote sneikoersen voor ie inwoners der gemeente en vreemdelin gen zonder inleg op Zondag 27 Juni 1909. 80 frs prijzen. Inschrijving in het lokaal van den Velo-C-lub - bij Alplionse Lamote. Bijzondere programmen zijn uitgegeven. Beveren. (Dorp Rousbrugge). Zondag 27 Juni groote velokoersen, 80 fr. prijzen, verdeeld in 2 serien. le serie 50 fr. prijzen. 2e serie 30 fr. prijzen. Poperinghe. Prachtige Koersen. Op zondag 25 Juli zullen er door den Velo- club onzer stad, met de welwillende mede werking van het Staatsbestuur prachtige velokoersen uitgegeven worden. De af te leggen weg die voorzeker 50 tot 60 kilm.zal bedragen is nog niet vastgesteld. Schoone prijzen zulien gegeven worden en naar wij vernemen, zal de eerste prijs wel 50 fr. be dragen. Dat de liefhebbers zich dus gereed maken! Velodroom van Yper.Zondag 11 Juli 1909. -3500 fr. prijzen. Bijzondere koers voor beginnelingen en liefhebbers.—Groote match achter zware motors. 1. Baankoers voor beginnelingen, Yper- Veurne-Yper, 60 km Aankomst in de velo- room 15 prijzen, waaronder een koersvelo an 1° mark, (totale waarde 400 fr.) 2. Koers voor beginnelingen van min dan 10 jaren, (4 prijzen, waarde 75 fr.) 3 Groote halve fond koers voor liefheb bers, 30 km. met premie alle 3 km.; 8 prij zen, waaronder een koersvelo van le mark, (totale waarde 400 fr.) 4. Koers voor beginnelingen van 10 tot 4 jaren, (4 prijzen, waarde 75 fr.) 5. Groote match achter zware motors 80 km. in 2 manchen, (30 en 50 km.) 6. Koers voor zware motors. Voor inschrijvingen zicli te wenden aan M. Robert Clinckemaille, bestuurder, Steenweg van Veurne, (bij de velodroom) óór den 8" Juli 1909. Ihiivenlioiit! I'operinglie. Uitslag van den Prijskamp uit CREIL an Zonuag 20 Juni. Afstand 178 km. 156 Duiven los om 7,05 ure. Wind Oost. Snelheid le duif 1149.58 meters per ninuutlaatste duif 104o,13 meters. 1 Devos Remi 2 p. 2 Vanden Berghe II. ;3 p. 3 Gantois E. 1 p. 4 Vandevoorde C. 5 Gantois E. 1 p. 6 Dave G. 2 p. 7 Derynck C. 3 p. 8 Battheu J. 3 p. 9 Vanden Bergho H. 2 p. 10 Devos René. 11 Dupont G. 1 p 12 Lietaert E. 13 Depuydt J. 14 Depuydt J. 15 Giliioen E. 16 Hannebouw M. 17 De heegher E. 18 Desaegh r H. Overhuiven Derynck C., Vandevoorde C. been dat af was, legde men alles in een bache om alzoo naar het gasthuis van Po peringhe te dragen. Het was rond 1 1)2 ure toen ae akelige stoet in stad kwam. Een der dragers, personen die bij de plaats waar het ongeluk gebeurde wonen, dacht dan den doode te herkennen, doch de andere drager verzekerde dat het dozen dien hij meende niet was, zoodat men vertrok zonder te we ten wie het was. Om 11 u. dezen morgen is de politie de zakken van den verongelukte gaan aftasten. In zijn broekzak vond zij zijn porte-monnaie met het volgende erin Eene kwittancie van eene veloplaat van dit jaar op den naam van Henri Degryse; een stukje meubelpapier waarop in potlood letterlijk geschreven stondVaderen Moe der het is voor mij gedaan. Vaarwel va der en moeder en zuster ik weet waarvoor ik niet het gevang zal ingaan. Het woord gevang is bijna niet leesbaar men zou er eerder »geraag» van maken, waarschijnlijk toch moet het gevang zijn. Verders nog; een gedrukt bandje waar onder De Poperinghenaar verzonden is, namentlijk dit met het adres erop van Mme We Vancayseele-Coene, G. O. H hoek, Po peringhe misschien was hij daar in werke en eindelijk een klein portretje van eene vrouw, als 'uitgesneden uit een groep, en eenige postzegels. De briefjes waren gansch besmeurd met bloed. Men weet echter nog niet wie die Henri Degryse juist is. Cïeoji viiHfendug. Op verzoek van Em. de Cardinaal-Aartsbisschop van Mechelen.en van HH. Ifoogw. de Bisschop pon van België, heeft Z. H. de Paus, voor België, do verplichting van vasten afgeschaft, den dag voor den feestdag van de HH. Apostelen Petrus en Paulus, welke dit jaar viel op Zaterdag, 3 Juli. Toiufiola. Het beheer der posterijen brengt ter kennis aan de belanghebbende, dat de 6e trekking der briefjes van de loterij van de tentoonstelling van Brussel zal plaats hebben in de eerste dagen van Juli, daar de voorraad der briefjes bijna gansch is uit geput. p&u, «Ion POPERIIGIIE, BIJ ZOO ALS; Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. Allo llerbcrssericl'Tafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. S.ii'l'licliliers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Den nagel op den kop slaandat betee- kent, dat men het fijn van eene zaak vast heeftheweldit is het geval voor de THEO- BRQMA die ons verkloekt en ons gezond bioed geeft. Depotapotheek MONTEYNE, Poperinghe en L1B0TTE, te Yper. l>e |>o*GUeiis<. Te rekenen van juli aanstaande zullen de volgende verande ringen ingevoerd worden in den binnen- landschen postdienst. Het brievenport beloopt 10 centiemen per 20 grammen het port van drukwerken, die niet regelmatig verschijnen, 1 centiem per 5 grammen 't is gelijk hoeveel stukken er dezelfde zending begrepen zijn. De adres en naamkaarten, met 5 centie men gefrankeerd en onder open omslag ver zonden, mogen allerhande geschriftdragen, doch men mag er geene andere druksels of voorwerpen bijvoegen; de kaart mag ten hoogste 14 centimeters lang en 9 breed zijn en de zending mag niet meer dan 10 gram- 3n wegen. De ongefrankeerde postkaarten, druk- erken, stalen en handelspapieren moeten slechts het dubbel der taks betalen, in de plaats van het vierdubbele. Voldoet de zen- niet aan de gestelde voorwaarden, dan moéten zij slechts het port van gefrankeerde brieven betalen. tliiis9ioiitl*t«>rK Opent de oogen I ndien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépot bijgebr. Deltiaize Moncarey-Sansen. Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en verachterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisme, flerecijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 6,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, St. Nikolaas alsook bij de Apothekers van Poperinghe. deeld tot levenslangen dwangarbeid. Vrijdag avond rond 9 3/4 ure, vonden eenige landbewoners die naar huis gingen, langs de spoorwegiijn Poperinghe-Abeele op 10 minuten van Abeelé statie en misschien op 20 stappen van de plaats waar over eenige weken Cyrille Christiaen overreden werd, het lijk van eenen man liggen. Seffens liepen /ij den statieoverste van den Abeele verwit tigen die telefoneeode naar de statio van l'operinghe. De heer politie kommissaris vergezeld van twee gendarmen, trokken dadelijk er naartoe en op gezegde plaats von den zij het vermorzelde lijk van een onbe kende. De doode, nog een jongman, was deerlijk gesteld: zijn linkerbeen was tot ver boven de knie afgesnedenhet rechterbeen was in verscheidene plaatsen vermorzeld en gebroken zoodat het'erbij hangt; van een voet zijn de teenen gesmeisterd en aan beide schoenen, die af waren, Was geen letsel zoo dat men met rede deukt dat hij zijn schoenen niet aan had. In do zijde had hij een stuik gekregen die eene ijselijke wonde had ver oorzaak!Het hoofil had om zoo te zeggen den schede] gekloven, en eene diepe snede inde wang. De man was gekleed met gilet met mouwen en een engelsch lederen broek. Hij ziet er rond de 35-40 jaren oud uit, en heeft lichte blonde moustaches. Na de noodige bestatigingen gedaan, nam men het ijselijk verminkt lijk op en, met het Bij kon. besl. is het burgerlijk eereteeken, kruis van le klas verleend aan M Felix van Merris, burgemeester onzer stad; medalie van le klas, aan M. Decae, L. gemeente raadslid te Proven, ter belooning van de diensten door hem bewezen gedurende eene loopbaan van ruim vijf-en-twintig jaar kruis van leklas aan M. Cuvelier, aangeno men onderwijzer te Locre tot belooning der diensten door hem bewezen gedurende eene loopbaan onderscheidenlijk van ruim 35 en 25 jaren. M. Yersaevel, ontvanger der contributiën te Oudenburg, wordt in dezelfde bediening benoemd te Meessen. ile< seliijnl dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépót bijgebr. DelhaizeMoncarey-Sansen. bij Eu St. Six Holen, Louise Dewancker, St. Six-straat. van 20 tot 27 Juni. Geboorten.Georgine en George Chaerle, d. en z. v. Jerome en Julia Suffys. - Hector V. rrneulen, z. v. Henri en Jeannette Garein. Martha Lebon, d. v. Theophile en Elisa Focquenoey. Blanche Delava, d. v. Sera- pliin en Georgine Adriaen. Overlijdens.Truwant Charles, 71 jaar, commissionnaris, weduwaar van Rosalie l affin en echtgenoot van Marie Vandemaele, Tien Gebodenstraat.Recq Petrus, 75 jaar, werkman, weduwaar van Maria Lermytte en echtgenoot van Rosalie Decoker, Trom- nelaarstraat. Gelein Juliana, 63 jaar, on gehuwd, zonder beroep, wijk D. Deprez Bertha, 2 maanden, wijk K. Pauwels Vlberic, 58 jaar, koopman in verkens, we duwaar van Emerence Ghillebaert, Boe- cheepstraat. Huwelijksbeloften. Joseph-Auguste Sansen, handelaar te Poperinghe met Marie Hulpiau, zonder beroep te Molenbeek-S1-.!an Huwelijken.René Deschilder, 23 jaar, zonder beroep met Maria Declercq, 21 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe.Julien Deraeestere, 21 jaar, schoen snijder met Ra- hel Melis, 21 jaar, werkvrouw beide te Poperinghe. van 24 Maart tot 23 Juni. Geboorten. - Clarysse Maria, d. v. August n Bossaert Irma. De Bergh Joël, z. v. Urbanus en Taillieu Gabrielie. Gombeir Gerard, z. v. Arthur en Godderis Adriana. Blanckacrtr Eric, z. v Honoré en Vanhee Félicie. Donche Gaspard, z. v. Petrus en Hazebrouck Lucia.Benen Maurice, z. v. René en Maeokelberg Emma.Hoedt Mag- lalena, d. v. Hilait e en Papegaei Rosalia. Vanegroo Aniandina, d. v. Fidelius en Dobbelaere Augusta. llebruyne Andréas, z. v. Lievin en Bonte Kmm.i.—Haczebioück Germanii. d. v. Henricus en Notredaeme Marie.—Catteeuw Maria, d. v. Renatus en Gombeir Leonie. Overlijdens. Suffys Bertha, 13 jaar. Indevuyst Camiel, 9 maanden. Poot Jo- sephlna, 89 jaar, weduwe van Franciscus Vlahieu. Wulleman Henricus. 69 jaar, echtgenoot van Decrock Eugenie.Bekaert vrlhur, 31 jaar, ongehuwd.Deramoudl Julia, 1 jaar. Huwelijken.Debeey Bernard, werkman met Deceuriinck Elisa, dienstmeid, heide te Wo.esten.filootacker Theophile, werkman te Poperinghe met Boussaert Louisa, dienst meid te Woesten.Meersdom Camille. ga- zetverkooper met Polley Hermanie, beide te Woesten. 8n «lo IScaft». bij Richard Dewachter, Casselstraat. 3 In St. Miehiel, bij Henri Ghinnebert, St. Michielstraat. TU1NB0LLING. Poperinghe. Op Zondag 27 Juni 1909, groote jaarlijksche tuinbollii.g In den Hertog van Brabant» bij Edouard Deweerdt, Westoutre - kalsijde. 50 franks prijzen. le prijs 12 fr.; 2e prijs 10 fr.; 3e prijs 7 fr.; 4e prijs 6fr.; 5e prijs 5fr.; 6e prijs 4 fr.; 7e prijs 3 fr.; 8" prijs 2 fr.; 9e prijs 1 fr. De inleg is bepaald op 20 centiemen per man, recht hebbende op 2 bollen. 1 In d«Mi Itrtilinnl, bij Jéremie Quaghebenr, Brabanthoek. bij Francois Couttenier, Watoustraat. In den APPEL, bij Henri Comeyne, Watoustraat, Poperinghe den Zondag, Dinsdag, Zaterdag en Zondag, telkens te beginnen oin 6'/* ure 's avonds. met het orkest dat gewoonlijk in den Appel speelde en nieuwe stukken zal uitvoeren. Au grand Verre, bij Ach. LAUWERS, Watoustraat. Ingang 20 cent. den Zondag, Dinsdag, Zaterdag en Zondag, telkens te beginnen om 6 uren 's avonds. Antwerpen. 24 Juni. Aalst, beschik bare waar 42 tot 45 fr., nieuw gewas op levering October-November 70 fr. Pope ringhe stadslood beschikbare waar 32 fr. nieuw gewas 67 1/2 fr. Poperinghe. 25 Juni. Markt prijs houdend stadshop 1908 aan 30-32 fr. nieuw gewas, stadslood 65-70 fr. dorpen 55 frank. Nog altijd woekeren de bladluizen voortveel hommelhoven blijven achterlijk. uyerkmanshuisje seffens te pachten, in de VV Veurnestraat. Zich te begeven bij R. Mon carey-Sansen, Veurnestraat, Poperinghe. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brou werij Middelburg, Poperinghe. HERBERG In de Voerman, met peer- denstal en magazijnen, koer en uitweg nevens de herberg.Gelegen te Vlamertin- gh- -plaats.Zich te wenden bij M. Balaille- Moncarey, brouwer te Poperinghe. Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt om melk te voeren4 m. 50 lang op 1 m. 37 breed binnen dekasse; plaats voor 75 melk kruikendraagvermogen 3000 kil. Inlich tingen ten bureele dezer. Eene Stoommachien, 2'/, peerden kracht, roet graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich tebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. e koop twee groote vitrienen met glas, ian zeer genadige prijzen. Inlichtingen ten bureele. e koop een koppel goede hondekarwielen van lm.5 hoog, lichte assen en ressorts bij Henri Desagher, Westoutrestraat, Pope ringhe. en vraagt een Smidsknecht wel peerden kunnende beslaan en goed zijn stiel kennend bij Achille Desmyttere, tè Locre. kan BERICHT. BEENHOUWER, Watoustraat, men alle dagen Versch VLEESH verkrijgen. In de Nieuwe Zaal van den Café Franpais, bij Cyrille HOSDEY, Yperstraat, Prachtige nieuwe zaal waar men met 300 koppels kan dansen. Allerschoonste muziek. van 15 Maart tot 20 Juni. Geboorten. Moereman Achille. Tem perville Marcel. Butaye René. - Coevo -t Marcel. Bournaillie Ida. Blanckaert Alice. Overlijdens. DeCarne Désiderius, kui per, 47 jaar. Ryon Joan.-Bapt. timmer man, 86 jaar. Dedeurwaerder Albertiun, kleermaakster, 19 jaar, overleden te Klsene. Caenen Magdalena, 15 jaar.—Leys Zeno- bie, 29 jaar, echtgenoote van Leon Butay -. Huwelijken.Dcsmadryl Arthur, i.iensi- knecht met I)nflou Emma, dienstmeid, beide te Siavele.llequeker Prosper, koopman te Pollinchove met Gauquie Flavie, land bouwster te Stavele. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperinghenaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe op zondag 11 Juli 1909 ter herberg In't Volks' Lusthof», gegeven door de maatschappij De valerianen - 140 fr. Prijzen. SCHIETING aan de Pers. Proven.Op Dinsdag 29 Juni (feest van SS. Pieter en Paulus) gegeven door .de Maatschappij Les vrais amis deCouthove». Inschrijving tot 1 3/4 ure.Inleg 6 1/2 fr. terug 5 fr. '500 fr. Prijzen. GAAIBOLLING VOOR KIEKENS. Crombeke. Op Zondag 1 Augustus, gegeven door de maatschappij "Vlaande ren den Leeuw ter herberg Het Lek kertje bewoond door Désiré Deschrevel. Gewone voorwaarden. Prijzen 35 frank en 4 kiekens. BAANB0LL1NG. Abeele. Op Zondag 18 Juli 1909, luisterrijke baanbolling; 200 fr. prijzen. le prijs 60 fr. Inschrijving Au Charpen- tier» bij Paul Vermeulen. Blonri Vamleiibroele, koopman, t Bruggestraat, Poperinghe, heeft de eer le laten weten dat hij tegen 4n Juli, zijnde den eersten zondag van Poperinghe-kermis eeK'^i van le kwaliteit zal slachten. Elk zegge het veert. van alleerste hoedanigheid zijn van heden af te verkrijgen aan prijzen buiten alle concurrentie bij facteur in hoppe bij de statie, Poperinghe. m$T Let wel op om niet bedrogen te zijn de fabriek dezer kwaliteit heeft geene andere verkoopers voor stad en omlig gende. Ook te verkrijgen laatste systeem van aan zeer voordeolige prijzen. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doei uwen voorraad op bij »Au Pont de l'Yser te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagon geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. Vlamingstraat, Poperinghe,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 6