MEUBELEN GROOTEN BIJVAL MI-ÏERBEKE SANSEN-DECORTE. Zenuwziekten, KLEERMAAKSTER, DBÜ1ELLE Theophile, Wl De Poeders van het Wit Kruis LA MERVEILLE LANDBOUWERS Wetensweerdigheden. bij Op Zondag 8" Oogst 1909, Maandag 9" Oogst, Jaarlijksche Combat-Boiling, Feesten en Vermakelijkheden. HOPPE. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Te I£oop Ibï den ESazni*, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVOITU REN. De Wonderbare Poeders van het Wit Kruis GROOTE EN SCHOONE BURGERSTAND VAN PROYEN Burgerstand van ROUSBRUGGE Burgerstand van RENINGHELST Burgerstand van WESTVLETEREN SAPO BOTERSUIKERU SOUBRY MONCAREY, in 't Paradijs, Poperinghe, o voor de HOPPE, o Henri MOURISSE-DUMON, Eigenaar JEAN SOETE, LEDEGHEM. /Iclïllle CH ICO RE! PLOEGEN JULIENNE CAMERLYNCK, MARKTPRIJZEN. IJ perstraat, 442, POPERINGHE. Alph. WALLYN, Philemon GHYSÈL, Deze koopwaren zijn altijd in Iinis. MET ZWAVELZUUR AMMONIAK is de beste, de rijkste en de spaarzaamste stikstofhoudende Meststof. Terstond te pmcliten ELVERDINGHE. het vroeg strooien en onder egging, gezet en met een zeisen van eene partij ha ver al de halmen afgesneden. W'atou. Pijnlijk ongeluk. De zo ai v a) Hem i Degryse was bezig met zak ken graan lossen alhier en had op 't hoofd der kar een zak gesteld die op eens dreigde om te vallen. De jongeling greep erachter en door den slag werd hij de lenden gebroken Vps r. Een vliegmachien in on stad. De onderluitenant Demanet, van lie, 4e regiment kanonniers, in garnizoen te Leuwn, heeft zich te Yper, waar hij de les sen van do rijschool gevolgd heeft, in zijnen vrijen tijd bezig gehouden met de studie en den bouw van een vliegmachien. Hij heeft opvolgentlijk verscheidene modellen ver veerdigd en ten slotte aan het beste dezer den voorkeur gegeven. Vrijdag werd het toe-del in eene der manegies van de rijschool in elkaar gezet en naar de statie overge bracht om naar Leuven gevoerd te worden Indien de proefnemingen, welke luitenant Demanet in die stad zal doen, gelukken, zal hij, overeenkomstig eene belofte aan zijne oversten gedaan, voor de eerste maal opstij gen te Yper. B'ollineleov©.Bij kon. best. van 18 Juli is de medalio van 1° klas verleend aan M. Demarey, gemeente-onderwijzer alhier, tot belooning der diensten door hem aan het onderwijs bewezen gedurende eene loopbaan van 25 jaar. jilt gij goede en kloeke werkschoenen tan 8 fr. 50, gewaarborgd, kloek en sterk gemaakt, wendt U bij Florent. Osteux Dauchy, in de Gouden Mansbottien, 34, Yperstraat, Poperinghe. SPORT. RONDE VAN FRANKRIJK. IP ril. 262 km. Zondag was het de groote dag der romle van Frankrijk. Zooals wij voorzegd hadden, heeft de laatste rit Caen-Parijs geene veranderingen gebracht aan de algemeene rangschikking. Ér werd nu alleenlijk gereden voor de eer, oin de eerste in het Pare des Princes te Parijs toegejuicht te worden. Om 4 ure stonden de 55 rijders gereed om te vertrekken. Een re volverschot weerklonk, en het peloton kwam langzaam in beweging en rolde snel vooruit. Van Houwaert had weer zijn deel van de ongelukken. Nog waren zij uit Caen niet of zijne pedaal was los en verwrongen zoodat hij moest terugkeoren om dit te herstellen en dan een kwart uurs na d'andere vertrek ken hij kreveerde dan nog vier maal en werd zelfs in de controle van Rouan door 'nen al te kurieuzen boer van zijn velo ge worpen en erg aan de handen gekwetst. Moedig toch reed hij voorten gelukte er nog in, de 15e plaats te bekomen. Men kan dus oordeelt® hoe hij moet gereden hebben. Over deze koers sprekende zegt "Sport vriend Wilt gij hier in 't voorbij gaan eens mijn persoonlijk gedacht weten over den Tour of te wel Cyriel was erg gekwetst en diep ontmoedigd, of te wel hij mocht niet winnen en 't boelken werd door al de Aicyonisten verdeeld, of te wel zij leverde hem slechte banden, uit vrees dat de Leeuw van Vlaanderen, ai do fransche kampioenen eene duchtige klopping ging geven Orde. der aankomst 1. Alavoine, tcu 3 u. 22 in., 2. Trousselier, 3 u. 28, 3. Frans Faber, 3 u. 28 m. 30 s., 4. Garrigou, 5. Du- boe, op eene lengte, 6. Be;tini,op eene leng te, 7. Maitron, op eene lengte, 8. Delofi're, op eene lengte, 9. Ernest Faber, 10. Chris- tophe, 11. Floury, 12. Menager, 13.Zavatti, 14. Gajoni, 15. Van Houwaert. Algemeene klasseering1. Frans Faber, 37 punten, 2. Garrigou, 57,3. Alavoine, 66, 4. Duboc, 70, 5. Van Houwaert, 92, 6. Ern. Faber, 95, 7. Menager, 102, 8. Trousselier, 114, 9. Christophe, 130, 10. Bettini, 142, 11. Maitron, 12. Fleury, 13. Alf. Faure, 14 Cajani, 15 Zavatti.De 6 eerste bereden den velo Alcyon Van de 157 vertrek- kenden, hebben 55 den toer geëindigd. De winst. De ronde van Frankrijk heeft aan onze kampioenen een aardig stuiverken opge bracht. Fr. Faber, wint 8625 fr., Garrigou, 3775, Alavoine, 2540, Van Houwaer t, 1280, Duboc, 1850, Menager en Ern. Faber, ieder 11S5, Trousselier, 1025, Christophe, 485, Lapize, 350, Cornet, 125, Cruchon, 220, Bettini, 190, Maitron, 485, Fleury, 125 fr. en de andoren 140 fr. Daags voor het vertrek naar Parijs, heb ben de kampioenen zich te Caen wat ver maakt. Zij hebben spelevaartjes gedaan op 't water, en ook zich gewogen. Ziehier in welken toestand deze vier rijders zich be vinden Fr. Faber woog voor de Ronde 91 kilos, en nu nog 87Duboc 67 en nu 68(1); Alavoine daalt van 75 op 71, en Van Hou waert van 78 op 72. De andere rijders heb ben omtrent hun zelfde gewicht behouden. Hetgeen op te merken valt, is dat Duboc een kilo verzwaard is!... de koers heeft hem goed gedaan. De kampioenen zijn er in 't geheel niet misnoegd om dat de Ronde eindelijk af- geloopen is. Zij zijn nochtans allen zeer te vreden dat zij er in gelukt zijn de veertien ritten van deze strafte koers te hebben kun nen doorspartelen, zelfs ten prijze van de grootste opofferingen, want voor velen wa ren deze ritten een echte martelarij. Van Houwaert vooral, verdient een pluim - tjewie heeft er gedurende deze koers gele den zooals hij aan alle mogelijke tegenslagen Vooreerst had de hardnekkige kampioen te kampen met eenen Faber, eenen Garrigou, eenen Trousselier en meer andere mannen, die ver van te misprijzen zijn, maar de kan sen waren ver van gelijk. Voor Van Hou waert stonden geene nationale broeders, die hem in den strijd aanwakkerden, geene bel- gische makkers deden het hardste van den strijd mede, maar hij was gansch alleen in een land die het zijne niet is, in een land waar het eten geen vlaamsche kost is, in een land waar de luchtgesteldheid niet juist heel en al dezelfde is. En nog ging hij dit alles te boven gaan, had het niet geweest van zijn ongelukkigen val te Toulouse. Cyriel tie taaie vlaming, bezat moed ge noeg en hij, die het meest geleden heeft, is nu ook de opgeruimste. Houdt eens goed rekening van al wat hem overkomen is, en zeg dan nog, dat de vijfde plaats hem geene eer aandoet. Hij heeft op zeer uitmuntende wijze onze nationale vlag in Frankrijk hoog gehouden, en meer dan een staat er ginder in bewondering voor. RONDE VAN BÊLGIE. LiefhebbersJ Voor de derde maal richt het blad I, Velo» van Brussel, van 8n tot I5n Oogst aanstaande, de Ronde van Belgie in voor liefhebbers, aangesloten bij den Belgischen Wielrijdersbond (Ligue Velocipedique). Ziehier de verdeeling der 8 ritten. 1 Rit, Brussel - Meenen (velodroom), 8 Oogst147 kilometers. 2 Rit, Meenen-Brugge, Maandag 9 Oogst Meenen, Gheluwe, Gheluvelt, Yper, Oost- Vjeteren, Hoogstade, Veurne, Wulphen. Nieuwpoort, Westendè, Oostende, Den Haan Wenduyne, Blankenberghe, Brugge (velo droom) 106 kilometers. 3 Rit. Brugge-Leuven, Dinsdag 10 Oogst 120 kilometers. 4 Rit, Leuven-Verviers (velodroom van Htids), Woensdag 11 Oogst: 130 kilome ters. Rit, Verviers-Naraen (velodroom van ainbes), Donderdag- 12. Oogst: 1 lO kilom 6 Rit, Namen-Gosselies (velodroom), Vrij dag 13 Oogst: 140 kilometers. 7 Rit, Gosselies-Harelbeke (velodroom), Zaterdag 14 Oogst125 kilometers. 8 Rit, Harelbeke-Brussel (velodroom var. Karreveld), Zondag 15 Oogst: 127 kilome ters. Het zij dus een totaal van 1011 kil. 500 m. Tusschen de deelnemers bemerken wij De Ruyter, Thys. D'Haen, Deraan, Cousse- ment, Behaeghe, Turiot, Stappaerts, Aerts, Heyvaert, Vandetibroeck, Strobbe, Wiot, Wolfs, Van Parys, enz., enz. Tusschen de franschmansCotnbes, Loriaux, Valeur, Mahieu, Lorsignol, enz. De duitschers zul len vertegenwoordigd zijn door Castori en Gruber. Er zijn 100 ingesclireven. Het is de eerste maal sedert drie jaar dat :f zooveel tnedekampers zijn voor de Ronde van Belgie. Uit Vlaanderen alleen zullen een veertigtal liefhebbers medekampen. Deze koers zal met groote belangstelling gevolgd worden. Dickebusch. Op Zondag 15 Oogst, groote koersen 1. Koers vooralle liefhebbers 18 km. 30 fr. prijzen. Inleg 0.50 fr. Er zal 5 fr. verlot worden onder degenen die geen prijs behaald hebben. 2. Koers voor rijders op velos Merk De- vos. 20 fr. pr. Inleg 0.50 fr. 3. Koers voor de beginnelingen der ge meente tot 20 j. 7 fr. prijzen Inleg 0.30 fr Velodroom van Karreveld. Op zon dag, 8 Aug. heeft een groote internationale fondkoers van 8 uren plaats zonder gang makers. Onder de mededingers vinden wij Van Houwaert, Alavoine, Duboc, Cornet, Cru chon, Verlinden, Colsaet, D'Hulst, Sales, Krauskens, Haeck, enz. De prijzen zijn de volgende600. 400, 400, 200, 100, 50, 50, 50, 50 en 50 fr. Velodroom van Yper. Tuinfeest. Zondag 8 Oogst 1009, om 2 1)2 uren. 1. Kampioenaat van Yper, 3 prijzen. 2 Koers voor Beenhouwers en Beestenkoopers van het arrondissement Ypor, 5 prijzen. Koers voor personen boven de 40 jaren. Ingang 0,50 en 0,25 fr. Op Zondag 15 Oogst 1009, om 31')2uren. Groote Internationale Koersen van Snelheid, Fond en Premien voor velos en andems (Professioncelen). Onder do inge schrevenen Buysse M., overwinnaar der ure koers van ZurenborgVandenber- ghe It., overwinnaar van de eerste etape van de ronde van België; Marcelli J., kampioen van 't. Noorden; Meurger H kampioen van Picardiën; DenisselCarpentier; Bruneel; DefrayeO.Barendse; Rogge; Kersbilck; Legrand; Van Eecke, enz. Snelkoersen voor beginnelingen, in Seriën. Prijzen der Plaatsen 2,50 fr.2,00 fr. ,50 fr.1,00 fr.0,50 fr.Inschrijvingen moeten gericht worden naar M. Clincke- maille II. Bestuurder, Veurnesche baan, voor 13 Oogst, voor de koers van 15 Oogst. Arthur Van der Stuyft, de welgekende Belgische stayer, die zondag laatst te Ant werpen als toeschouwer de feesten van Zu renborg bijwoonde, heeft openbaarlijk zij nen afkoer uitgedrukt nog langer achter motoren te rijden en het vast besluit geno men zich weder op de baankoersen toe te leggen. Dit besluit is hem ingegeven door het treurig ongeval dat hem zijn vriend K. Ver bist zoo droevig ontrukte en liet verbod van in Pruisen nog achter motoren te rijden. Uuiveiiboiid l*og»©riii£hc. i*i'ijskans|> op ES«»iiie. De heer Maurice Hannebouw van Poperinghe heeft de 81e prijs behaald in dezen grooten prijs kamp die dinsdag aausiaande sluit. Zijne duif is hier toegekomen Woensdag om 12 u. middags.- Van de 2360 duiven die men uit Rome los gelaten heeft waren er donderdag nog maar 95 aangekomen. Uit reden van Plaatsgebrek zullen wij den uitslag van den Prijsvlucht uit CREIL aanstaande week inlasschen. straat. Debruyne Emerer.ee 65 jaar, her-1 der stad aan den hoek der Priesterstraat en De Belgique over de stad Brussel. België heeft niets meer aan andere landen te benijden. Woensdag avond, om 6 ure, is de bestuurbare luchtbal La Belgique van Boitsfort, over Brussel komen zweven. Het ichtbaar luchtschip voerde over de hoofd stad een aantal sierlijke bewegingen uit, heen en weer varend, zonder moeite of be zwaren, terwijl zijne twee schroeven lustig draaiden. Het legde zijne wandeling af boven de stad met, eene soelheid van 43 km. in het uur, zweefde over het Justitiepaleis, waar ie luchtreizigers MM. Gedard, Delavoye en Despa% dn mekanicien, bij middel van den aadloozen telegraaf, met vrienden op den koepel van het paleis een gesprek voerden. Vervolgens vioog de bestuurbare ballon naar 't midden der stad en zweefde rond de roote Markt als om St-Michiel op den toren van het stadhuis te groeten. Gansch Brussel was te been en eenieder stond begeesterd en ontroerd naar omhoog te staren. Velen volgden in tram of rijtuig de sierlijke vlucht van het richt baar toestel en riepen allerlei gelukwenschen naar de luchtreizigers die met zakdoeken wuifden. -W aarotii is de suikerij Verburgh- Deeool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. ll«>©»©lar©. De feesten. Het is reeds overal gekend dat het standbeeld van den grooten denker Roden bach te Roeselare, zal onthuld worden. De feesten duren drie dagen Op 21 augustus is er een prachtige liederavond in de ruime stadsfeestzaalop 2e, groote dag der verheerlijking, des morgeuds ontvangsten en vergaderingen. Er zal eene machtige kantate van De Boeck door acht honderd mannen en kinders gezongen worden. Daarna, historische stoet waarvan de tooneelen door 15 wagens en 20 groepen met veel kunst en luister zullen oorgesteld worden stout gezegd, zal hij in de rij komen van Karei de Goede te Brugge, 1302 te Kortrijk en het Antwerpsch land juweel. Gudrun, wordt opgevoerd in den Vlaarn- schen schouwburg der Rederijkers De Zeegbare Herten de titelrol zal door Mevroüw Potha'rst van Brussel gespeeld worden. Er is een groot banket, on des avonds zijn ér koncerten, liphtstoet, verlich tingen en vuurwerken. Den Maandag bezoek aan het graf van Rodenbach en inhuldiging van eenen ge denksteen in den gevel van liet huis waar de dichter geboren werd. Landdag, vaandel stoet, koncerten op de Rodenbachplaats en de Groote Markt, lieder- en voordracht avond. Talrijke siudentenhonden, letterkundige en kunStveréohigihgèn uit Holland hebben reeds hunne bijtreding toegezeid. Enkele maatschappijenen bonden uit West-en-Oost- Vlaanderen zijn aangesloten. Twiigki'fr van IVins Albert. Z. IV H. die'eene reis in Belgisch Congo gedaan heeft, zal op 14 dezer te Antwerpen aankomen. Groote feesten zullen daar te dier gelegenheid plaats hebbeq. Taks op «5e peer«ieiilioersen en velodrooms. De provinciale raad van Braband heeft donderdag eene taks van 250 fr. gestemd op de iiippodrooms en velo- arooms voor eiken dag koersen, en daarbij nog 20 fr. op het winnend peerd en van 10 fr. op elk ingeschreven machien voor de velodroomkoers. liene voorze^ftiiift' van Itdison. De groote amerikaansche uitvinder Edison heeft over een paar dagen het volgende ver klaard Binnen tien jaar zal de postdienst door vliegmachienen gedaan worden. Deze machienen zullen eveneens reizigers vervoe ren en minste 160 kilometers per uur afleg gen. Daar valt niet aan te twijfelen. Wij zullen, als 't God belieft, de verwe- zentlijking dezer voorspelling afwachten. Aanwerving. Einde September eerslkomende, hebben een Vlaarnscli en een Fransch vergelijkend examen plaats voor aanwijzen van 64 candidaten tot de bedie ning van ordeklerk bij het Beheer van Pos terijen, voor de helft te verdeelen tusschen de beide examens. Wie de voorwaarden van toelating tot die examens verlangt te kennen, leze de be richten die in de spoorwegstaliën en in de post- en telegraafkantoren aangeplakt zijn Aanvragen voor eene bediening moeten uiterlijk op 10 Augustus 1909 bij het depar tement inkomen. r«esl<»t«tii. Daar de steengroefwerk lieden van Ecaussines geweigerd hebben de nieuwe arbeidsregeling te aanveerden, heb ben de bazen besloten de groeven te sluiten tot in de maand april 1910. &<*nuwa«'li<i£© en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont. Rousselaere, gebruiken 2 Schoon Kostuum te verhollen en Neusdoeken te verzingen, i in «i«> Woiriioiio. Charles Dujardein, Werfstraat Een Konijn te verhollen, In «I© Spem', Gareon Room. Ilasdreef. Volle Konijnemoer le verhollen, gegeven door Constant Coevoet, In «I© VJoloiiivjsS, René Deschodt, Westoutre-kalsiede Kortewagen te verhollen, In «I«i Wag©iiiitali©i-ij, Emile Pareyn, Abeele-kalsiede. bij b'j 5 bij A la Ville «I© Ifloren©c, bij René Synavc, Boescheepstr Wekelijksche EstaminetDen Zaterdag In de Nieuwe Zaal van den Café Frangais, bij Cijrille Ilosdey, Yperstraat. Wekelijkse/ie estaminetDen Vrijdag, A la Aloiiv©ll«' Union, bij Theophile Lauwers, Yperstraat. Mengemvgen. w f t n 7PR!JSB0LUNGEtN\, I Westoutre. Op Zondag lo Oogst, Me- Overtijd kwam Zuipmans te huis, al wag-jnagie„oecierell cn Landalaam te verhollen. An 1 „In den Hille» bij Ed. Mortaigne-Savaete. gelen en zwaaien. Wat doet gij daar zoolang beneden? riep hem zijne vrouw. Wel, zegde Zuipmans, ik leg mijn geld en horlogie in den kofferfort. Des anderendaags vond men zijn hoed in den koolbak, zijn horlogie bij de goudvis- sclien, zijnen geldbeugel in den pompbak Nuremberg, 4 AugustiMarkt vast. Marktwaar 1908 le kwaliteit 50-75 fr. Hal- lertau 80-95 fr.; altijd slecht, vooral in Hal- lertau. konden, 2 AugustiMarkt vast. Stand der hopvelden zeer onrustwekkend. De hop markt stijgt nog. Brussel, 4 Augusti Markt vast. Pope ringhe (Stadslood) 120-125fr. Aalst(8 merk.) 117 1)2-125 fr.Hop van 1908, Poperinghe en Aalst 60-65 fr. Aalst, 31 JuliMarkt vast. Aalster hop 1909 noteert thans 115 tot 120 fr. Veel hop- tuinen staan nog altijd even slecht. Poperinghe, 6 Augusti .- Markt kalm. Stad 127 1)2 fr. Dorp 105 fr. Er is eerder neiging om te dalen. [20 prijzen. Westoutre. Op Zondag 15 Oogst, Me- nagiegoederen en Landalaam te verhollen. In liet Hof van Commercebij Achille Bouw.18 prijzen.20 cent. voor 2 bollen. KERMISFEESTEN TE HARINGHE. Op Zondag 22 Oogst, In den Wijn gaardmolen bij Louis Capoen. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 29 Oogst, ge geven ter herberg Het Firmament bij Gaston Wylleman, door de Maatschappij De Ware Liefhebbers. 70 fr. prijzen. Bollen om 3 uren. Crombeke. Op Zondag 12 September, ter herberg De Hooge Zaag bij Désiré Wylleman door de Maatschappij De Ver laten Vrienden 30 fr. prijzen. van 1 tot 8 Oogst. Geboorten.— Gerard Fonteyne z. v. Achiel en Prudentia Couvreur. André Boeket z. v. Jules en Emma Iiallyn. Maurice Ros- selle z. v. Emiel en Louise Sergier. Louis Creus z. v. Theofiel en Marie Deroo.Cyriel Temperville z. v. Henri en Louise Bakker. Achiel Dumelie z. v. Arthur en Irma Techél. Medard Debaene z. v. Petrus en Elodie Nuns. Overlijdens. Kinoo Mathilde 69 jaar, ongehuwd, kantwerkster, St Jans Kruis- Per occasie te koop schoone Kindervoiture, slechts twee maanden gediend hebbende, Inlichtingen ten bureeie dezer. Velo in goeden staat, per occasie te koop bij Hector Devos, kleermaker, Statie plein, Poperinghe. Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt om melk te voeren4 m. 50 lang op lm. 37 breed binnen de kasse; plaats voor 75 melk kruikendraagvermogen 3000 kil. Inlich tingen ten bureeie dezer. Eene Stoommachien, 2 f* peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en p< mlies, dienstig voor Landbouwers. Zich tebegeven bij Alois Verhaeghe. Abeele. Schoon en gerieflijk Woonhuis met [groot Ala^axijn dienstig voor alle stielen, nu kruidenierswinkel, gelegen in 't midden Gasthuisstraat15, PO I»lKit I IVG BIK, BIJ ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, S[)i©g©U, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Ciréos, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. All© llerbergfëerief s Tafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijko en verachterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisme, flerecijn, jicht, enz., ettz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 6,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, St. Nikolaas van Poperinghe. alsook bij de Apothekers bergierster, echtgenoote van Charles Becu, St Jans Kruisstraat. Provoost Maria, 20 jaar, kloosterlinge, Gasthuisstraat.—De smet André 1 jaar, Boomgaardstraat. Huwelijksbeloften. Adolphe Vander] Meersche, werktuigkundige te St Jans Mo-| lenbeek met Martha Berat, zonder beroep te Poperinghe.Eiie Techel, daglooner, ge huisvest te Poperinghe met Marie Denys, dagloonster te Bergen. Huwelijken. René Goeraaere, wedu- waar van Lucie Lefever, 57 jaar, timmer man met Philomèno Angeline Delbaere, we duwe van Justin Merlevede, 50 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. Robert Cof- fyn, 23 jaar, velomaker te Yper met Estella D'hondt, 21 jaar, dienstmeid te Poperinghe. van 1 tot 31 Juli. Geboorten. Annothé Leonie. Ver- nieuwe Alexis. Peperstraete Irma. De-] raedt Remi. AHeweireldt Leopold. Overlijdens. Dedrie Achille, 35 jaar, echtgenoot van Elslander Philippine. Plancke Octavie, 70 jaar, weduwe Verlynde. Vansteenkiste Désiré, 87 jaar, weduwaarj van Leroy Hortence en echtgenoot van Ryckeboer Marie.Flamey Augusta, 8 jaar. Huwelijksbeloften. Veniere Theophile van Proven met Camerlytick Lucie van Poperinghe. Smagghe Omer van Rexpoe-j de met Vernieuwe Angèle van Proven. Verledens van Victor van Ledeghem met] Desimpel Marie van Proven. Huwelijken.liever Georges van Proven met Smagghe Marie van Guvires. van 1 tot 31 Juli. Geboorten. Vandepitto Germain. Be- haeghel Magdalene. Swyngedauw Gode- lieve. Delanote Jules. Huwelijken. Leys Lucien. daglooner te Rousbrugge met Vanlaeres Marie, dienst meid te Stavele.Camerlynck Achille, land bouwer te Stavele met Boeket Emma, bijzondere te Rousbrugge. Verschaeve Joël, land werker te Rousbrugge met Polle- foort Irma, dienstmeid te Koekelberg. van 1 tot 31 Juli. Geboorten. Louchaert Maurice, z. v. Jules en CJleenewerck Marie.—Gouwy Mar cel, z. v. Emile en Moreau Adeline.Mer levede Marie, d. v. Constant en Brutsaert Kuphrasie. Vandelanotte André, z. v. Remi en Vandevoorde Emma. Dolestrez Margriet, d. v. Henri en Carton Eugenie. Overlijdens.Romi liyckewaert, 23 jaar zonder beroep.lulia Warlop, 6 maanden. Adriana Cuvelier, 2 maanden Charles Durein, 73 jaar, handelaar, weduwaar van Silvie Vancayseele, Huwelijken. - Marcel Hardeman, land bouwer te Westouter met Julie Vercruysse, zonder beroep te Reninghelst.Cyriel Tant, land werker met Lucie Bril, dienstmeid, beide te Reninghelst. van 1 tot 31 Juli. Geboorten. Vandewalle Maria, d. v. Jules en Elodie Beddeleem. Desmytter Suzanna, d. v. Eligius en Emma Candaele, Billiet Godelieva, d. v. Justiq en Emma Durant. Qv&üjdens.Behaeghel Philomena, 69 jaar, weduwe van Sergier Seraphin. Cat- teeuw Adolf, 29 jaar, ongehuwd. - Broe.- meersch Joseph, 60 jqar, echtgenoot van Heyvaert Sophie,Laleeuw Petrus, 81 jaar, wettuwaar van Devriere Anna-Theresia en Deschrevel Juliana-Arsenia. Huwelijken.Fieu Achille, 37 jaar, land bouwer met Boucneau Irma. 31 jaar, land bouwster. Vandewalle Isidoor, 26 jaar, landbouwer te Polüncliove met Pil Èlisa, 21 jaar, zonder beroep ts Westvleteren Bertenplaats, (kleine Markt). Zich te bevragen ten bureeie dezer. de Begeert gij eene nuttige Premie koopt beste WASCHPOEDER en de In ieder pak een Bon Depothouder voor de streek die ook verkoopt Sulferbloem en Sulfer in Stokken Beste Merk de Leeuw K. R. de BERICHT Ik heb de eer mijne geachte klienten en hel geëerd publiek kenbaar le maken, iat ik sedert la Oogst mijn l4i-iii«l©- niei'Mwiiik©! die gelegen was nummer 63 der Casselstraat, naar nummer 67 der elfde straat overgebracht heb. Verhopende voort met uwe goede orders vereerd te worden, bid ik G, Mmij ne beleefde groeten te aanveerden. Casselstraat, POPERINGHE. Ik begeef mij ten huize voor het aftrek ken van bier en wijn. Te verkrijgen bij mij beste bier- en wijnkorken. Groenselconserven fabriek De conserven LA MERVEILLE worden verkozen boven alle anderen door alle perso nen welke ervan geproefd hebben, door hunne goede kwaliteit en lage prijzen. Vraagt Prijs-coiirant. 29 jaren goeden uit st slag, Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon en wit vleescb hebben, gebruikt dan het Katfsvoedscl het Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé, Brussel. Depot voor do Poperingsche streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. van alleerste hoedanigheid zijn van heden af te verkrijgen aan prijzen buiten alle concurrentie bij facteur in hoppe bij de statie, Poperinghe. Let wel op om niet bedrogen te zijn de fabriek dezer kwaliteit heeft geene andere verkoopers voor stad en omlig gende. Ook te verkrijgen laatste systeem van aan zeer voord eel i ge prijzen. Ik heb de eer het geacht publiek te berichten, dat ik mij koom te plaatsen als na mijnen stiel bij eene der hoste naaister van stad, en de snijkunst in eene der voor naamste huizen van Brussel, geleerd te hebben. Door de goede verzorging van al mijn werk en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik zal mij ook ten huize begeven voor het vervaardigen van alle kleedingstukken. Veurnestraat, 58, POPERINGHE. Poperinghe, markt van den 6 Oogst,— Tarwe, heet. 25,40 - Rogge 15,30 - Haver 11,75 - Aardappelen, 100. k. 8,00 - Boter de kil. 2,70 - Eieren de 26, 2,20. SMID, Ih heb de eer U ter kennis te brengen dat ik mij zal belasten met het VERSLAGEN van MATRASSEN. Op aanvraag begeef ih mij ten huize. Door mijn verzorgd loerh en genadige prijzen, verhoop ik het vertrouwen van eenieder te genieten. Veurnestraat, Poperinghe. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij "Au Pont de l'Yser» te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit liet schip op wagon geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. Deze nieuwe melkontroomeiis vervaar digd in de onlangs opgerichte werkhuizen der Engelsch maatschappij Wolseley met geheel nieuwe en de verbetordste werk tuigen. Het is het jongste model, uiterst verbe terd. Het machien is buitengewoon eenvoudig, heeft geene teederc deelen en elk gewoon werkman of meid kan het gemakkelijk bedienen. De draagsels zijn zeer breed op de volle dikte der wielen. De assen zijn in verhard fijnste staal en het raderwerk draait in een bad smeerolie. De afroomers worden geleverd FRA NCO, in de naastbij gelegen spoorwegstatie van den kooper, verpakking vrij toe. Il©iitling na 3H «lagen proef, indien de kooper over den af roomer tevreden is; voldoet de afroomer niet, men zendt hem terug. Elke afroomer is twee jaar gewaarborgd. Eenige verkooper voor de streek der $4o©k Footl C° Voortbrengsels; de beste toespijs voor vee. Bij hem nog te verkrijgen Jachlstoven en gegoten stoven, strooisnij- ders, beetraapmolens, waschmachienen, Hommel-, IJzer-, Gevlochlen-en Doorndraad, Basculen, ijzeren Bedden, Dakpapier. Alaam en Artikels voor Timmerlieden, Wagenma kers, Smids. Alle slag van Quinquets, Lan- teerns. Geëmailleerd Goed. IJzeren Potten; zwarte en gegalvaniseerde Marmijtten, Seu- lenPekken,Boutten,Peerdenagels, Ketens. Fourchetten, Lepels, Tafelmessen, ijzeren Stoelen, ijzeren Tafels met marmeren pla ten, Lavabos, Porte Manteaux en- Para- pluies, Buanderiën, enz. enz. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wonden bij de kinders Devos, brou werij Middelburg, Poperinghe. VERKOOP van Mon ters, Uurwerken, Regu lateurs, Wekkers, in alle slag en alle prijzen. Gou den en zilveren Paruren, Ketens, Oorringen, enz. Alles wordt verkocht aan zeer genadige prijzen en met 5 jaar waarborg. Herstelling van Mon ters en Horlogen. PIETER. Wij zijn reeds einde April en gij strooit nogmaals uw ZWAVELZUUR AMMONIAK, en dan nog zonder het door eene egging te dekken! Ik had u nochtans goed aangeraden het zoo vroeg mogelijk in de lente uit te strooien en het in te eggen. JAN. Maar is het zoo ook niet goed? PIETER. Gij spreekt zooals vele andere onzer vrienden.Zij gebruiken slecht het zwavelzuur ammoniak en dan zijn zij verwonderd dat de meststof niet werkt zooals zij het verhoopten. Ik herhaal het U, het ZWAVEL ZUUR AMMONIAK is eene uitmuntende meststof; doch wil men dat het zijne volledige werking geve, dan moet men

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4