NIEUWSBLAD EN OMSTREKEN, aene MEUBELS HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD verschijnende den Zaterdag namiddag. wie Zondag 3October igog. 5 Centlemen. 5e aarNr 44 ANNONCEN Den drukregel 10 c. Herhaalde Annocen volgeiis overee11komst. Eerste Taps, Bollingen en Hcrliergkerinissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. 'ii ti Ml INSCHRIJVINGSPRIJS De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. A.NTONY-PERMEKE, Photographc, Boterslr.,57., YperenGasthuisslr,9, Poperinghe.-Tclef. 106. Wekelijksche Almanak.October. Zon op. Zon onder. Notaris PEEL,, te Roiisbnigge=ilariaghe. Op Vrijdag 8 October 1000, OVERSLAG Gemeente GROM BE KE. BACQUAERT, te Poperinghe, en CAMERLYNCK, te Passchendaele. OVERSLAGVrijdag 8 October 1909, STAD POPERINGHE. ARTHUR VANCAPPEL Woensdag 6 October 1909, XE POPERIIVGHË Openbare Verkooping Comptant geld en tien per honderd voor kosten. B0UCQUEY te Poperinghe en LAH00SSE te Meuwkerke. iaandag 18 October 1909, Openbare Verkooping van HOFSTEDE HOFSTEDE Het haf koliek Congres te Mechelen De algemeene Wedstrijd. BUITEfibflfiDSCH tilEUtllS. Tentoonstellingen van Hop. m worden ingelijfd Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnenstad 1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag O.L. V.v. d. II. Rozenk.s. Gerard. Gilb. s. Franciscus van Assisië. s. Placidus. Flavia. s. Bruno, Fidea s. Marcus, Sergius, Augustus. s. Brigitta, Pelagia, Cunegonde. s. Denijs en gezellen, Ghysleen. 5 ure 47 min. 5 49 5 50 - 54 56 57 5 ure 16 min. 5 14 5 12 5 10 5 7 5 5 5 3 Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. Eerste Kwartier. Volle Maan. Woensdag 6 Oct. ten 6 ure 44 minuten 's morgens. Donderdag 14 Oct, ten 8 ure 13 minuten 's morgens, Vrijdag 22 Oct, ten 7 ure 4 minuten 's morgens. Donderdag 28 Oct, ten 10 ure 7 minuten 's avonds. STUDIE VAN DEN om 10 ure voormiddag, ter gehoorzaal van den heer Vrederechter van het kanton Haringhe, zijnde in het Stadhuis te Rousbrugge, van EERSTE KOOP. - Een WooiBÜttiis met Schuur, Stallingen en afhanklijkheden daar medegaande, alsmede volgens kadaster sec tie A, nummers 230b, 23Öm en 230p, 35 aren 60 cent. bebouwde grond, hovenierhof, cijns- grond en zaailand. Ingesteld 2100 frs. TWEEDE KOOP. - Oost aan voorgaanden koop Een perceel KaseiSatid, bekend bij kadaster sectie A, nummer 230c, voor eene inhoudsgrootte van 30 aren. Ingesteld 1500 frs. Voorschreven goed, ter uitzondering van den cijnsgrond, is bewoond en gebruikt door Jules Dennekintot 1 October 1911, mits 150 fr. 's jaars boven de lasten. Den cijns- grond gelegen aan den noord-westhoek van koop 1, groot 2 aren 95 cent., is in pachte gehouden door Charles Quelclrie, mits 10 fr. 's jaars, boven de lasten. Deze verkooping zal geschieden zonder on kosten voor de koopers. A VENDUE OU A LOUER a Godewaersveide, Hameau Callecanes, le long de la frontière. (Jn ÉTABLISSEMENT pouvant servir i)e avec MAIS0N tl usage de Cabarêt, et Jardin. S'adresser au Notoire BUTAYE, a Ypres. STUDIËN DER NOTARISSEN om 3 ure zeer juist, ter herberg a I'Hotel de Ville-' te Poperinghe, GrooteMarkt, van KOOP 1- Yperstraat. Een WOONHUIS met koetspoort, 2 re- misen, peerdenstal, groot magazijn, diens tig voor allen handel met koer en hof, te samen groot 7 aren 14 centiaren. Gebruikt door Ml' Hector Vandepitte, tot 1 Maart 1911, aan 925 frs 's jaars boven de lasten en de verzekeringspremie. Ingesteld 17.000 frs. KOOP 2. - Wateringstraat. Een WOONHUIS met groolo remise, peerd- en koeistallen, serre, enz. en 25 aren 60 cent. hof en weide dienstig voor alle stielen. Gebruikt door Felix Deroo, aan 550 frs 's jaars vallende 1 Aprilboven de lasten en de verzekeringspremie. Ingest»'d 10.000 frs. KOOP 3. - Langs de estoutre kalsijde. Een WEIDEKEN groot 27 aren 70 cent. sectie G, nummer 751d. Gebruikt door Charles Camerlynck, aan 40 frs 's jaarsvallende 1 November, boven de lasten. Ingesteld 1125 frs. KOOP 4-. - Bij den Kalkzak. Eene allerbeste WEIDE groot 50 aren 80 cent. sectie C, nummer 956. Gebruikt door Felix Deroo. aan 100 frs 's jaars, vallende 1 November, boven de lasten. Ingesteld 3650 frs. Kantoor van den Deurwaarder TE YPER. om 2 ure stipt namiddag, ter herberg Au Kou vel Aigle d'Or Groote Markt, van bestaande nament lijk in 1. Eetplaats in eiken hout2 buffets, tafel stoelen en Spiegel. 2. Salon-garnituur in acajou: stoelen, canapé, tafelkens, bureau de Dame, com mode en Piano. 3. Slaapkamer in notelaarbed met res sort., lavabo en nachttafel. 4. Slaapkamer in acajoubed met ressort, lavabo en nachttafel. Verderscoffre-fort, japoneesche schouw- garnituur in ouden delft, gleis- en glaswerk, tableaux, tapijten, carpetten, toile cirée, banken, stoelen, koperen prespomp, dienstig voor herbergiers, eene hoeveelheid volle matrassen, hoofdeinden, oorkussens en mansvelo. studiën van de notarissen om twee uren namiddag, ter herberg - DEN NIEUWEN GOUDEN AREND- Groote Markt te Poperinghe, Gemeente OEREN. met weiden en zaailanden groot 15H. 83A.60C. Gebruikt door de wed. Delva en Zoon, lot 1 October 1911 aan 2200 fr. bij jare boven de lasten en assurantie premie. Bij plakbrieven verdeeld in koogteu BEVEREN, bij Rousbrugge. met weiden en zaailanden groot 10 H. 75 A.40 C. gelegen langst den steenweg van Bevoren naar Loo, bij d'Hoogstaede-Lynde. Gebruikt door René Top-Vanthuyne, tot 1 October 1913 aan 1400 fr. bij jare boven de lasten en assurantie premie. Bij plakbrieven verdeeld in f 1 koopeit WOONHUIS met circa 19 A. 19 C. land gelegen als voren. Gebruikt door Pieter Duhem, tot 1 Octo ber I9l3aan 80 fr. bij jare, vrij van lasten. WESTVLETEREN. 1) 89 A. 70 C. ZAAILAND gelegen bij de Tramstatie (plaatse). Gebruikt door cle ived. Charles Rubben en Charles Six, aan 154 fr. bij jare boven delasten, tot 1 October 1917. 1 H. 26 A. 70 C. ZAAILAND gelegen langst den steenweg naar Poperinghe, nanij d'herberg De Rustplaats Gebruikt ten deele door David Minne tot 1 October 1917, aan 65 fr. en het overige door Pieter Fieu, aan 100 fr bij jare, tot 1 October 1910, al boven delasten. POPERINGHE (Stad). KENTENIERSHLlSmetn A.66C. hof gelegen te Poperinghe bij de Peerdemarkt Laatst bewoond door Jufvr. De Berre. Handslag met de geldtellirig. WO O ATI LIS ten dienste van winkel met koetspoort, serre en 19 A. 50 C. hof, houdende aan het voorgaande. Gebruikt te weten den hof en serre door het Sterfhuis, de koetspoort door Alois Gruwier, tot 1 Juli 1910 aan 72.50 fr. bij jare, vrij van lasten en het woonhuis door CharlesSteverlynck-Coulier aan 216 fr bij jare vrij van lasten voor 6 of 9 jaren ingegaan 1 October 1904 met wederzijds recht van optie dezen pacht te doen eindi gen met het verschijnen van het 6e jaar, mits vermaan 3 maanden le voren bij aanbevolen brief. Twee aaneenhoudende WOOATILT- ZEA met 1 A. 67 C. grond en cour, gele gen als voren. Gebruikt het eene door Herminie Pattyn, aan 7 fr. en het ander door Isidoor Berten aan 10.50 fr. te maande, vrij van lasten. van 22 tot 26 September igog. Sedert lange maanden hadden de leiders en de voormannen der katholieke partij eenen oproep gedaan door gansch het land om eenige dagen uitsluitelijk toe te wijden aan het bespreken der katholieke belangen in zake van volkswelvaart, van onderwijs, van liefdadigheid, van drukpers, kortom van alle maatschappelijke werking, die het geluk, de vrede en den voorspoed van ons geliefde Vaderland voor doel heeft. Aan dien oproep is er buiten alle ver wachting niet alleen van alle gewesten des lands, maar ook uit den vreemde op schitte rende wijze beantwoord geworden. Al wat ons vaderland van groote mannen bezit 't zij in de burgerlijke, 't zij in de gees telijke wereld was op het congres te genwoordig. Nevens Kardinaal Mercier, aartsbisschop van Mechelen, en zijne hulp bisschoppen, waren de bisschoppen van België, het meestedeel der gemijterde abten, de oversten dor kloosterorden, talrijke kannunmken, honderden geestelijken, lee raars van de katholieke universiteit, semi- narien en colleges, pastors en onderpastors, paters en broeders uit do verschillende kloos terorden samengeschaard. De ministers Hellepulte, Descamps, Davignon, de Lants- heore, de gouverneurs van Westvlaanderen en Antwerpen, de Staatsministers Beernaert, Woeste, Vandenheuvel, de voorzitters van de Kamer en 't Senaat, talrijke senators, volksvertegenwoordigers, gemeenteoverhe den, voormannen der katholieke partij, ieveraars van de verschillende katholieke werken, enz. enz., woonden eveneens de grootsche vergaderingen en do indrukwek kende godsdienstoefeningen bij. Uit den vreemde zagen wij voel deelnemers uil Frankrijk waren ze talrijk, daaronder mel den wij'Mgr Touchet, bisschop van Orleans; Dom Pothier van de Benedictijnerorde, Hoogleeraar Jacquier, M. Lefebure de la Croixtalrijke hollandsche en duitsche geestelijken en Dom Graaf von Galen, uit Oostenrijk; Baron van Wijnbergen, uit Holland, enz. enz. Hot congres werd op Woensdag, 22 Sep tember, om 9 ure 's morgens geopend dooi de ponlifikale mis in de Hoofdkerk van St Rombouts te Mechelen. Z. Hoogw. de Bis schop van Gent deed de mis. Om 11 ure had de openingsvergadering plaats in de groote lokalen van het klein seminarie. Zijne Eminentie Kardinaal Mercier sprak de volgende woorden Getrouw aan ons geloof en aan ons verleden, vraag ik u allen recht le staan en O. II. Jesus- Christus toe te juichen. Gansch de vergadering stond recht en uit duizenden borsten klonk het geestdriftig Geloofd zij Jesus-Chris lus De Kardinaal gaf vervolgens lezing, in het fransch en het vlaamsch vaneen zeer indruk makend adres door hot Congres aan Z. H. den Paus te zenden. Hot was aangrijpend hetgeen de kardinaal vóórlas.en toen hij met nadruk er op wees dat de eendracht ons 25 jaren geluk en voorspoed, 25 jaren geluk en vrede gaf en dat onze zielen zich naar den raad van den Apostel moeten vereenigen in eene broederlijke overeenstemming van woorden, gevoelens en besluiten-, werd hij onderbroken door een storm van geestdrifti ge toejuichingen. Nadien hield de TI. Cooreman, gewezen minister, voorzitter van de Kamer en van het Congres, eene zeer schoone redevoering om het doc-1 en het werk der vergadering uiteen te doen - voorde eer van God, het welzijn van de samenleving, en het geluk van 't vaderland -. Burggraaf Siinonis, voorzitter van 't Se naat, wees op de reeks katholieke congres sen van Mechelen in 1863, 1864, 1867, die eenen bloeicnden oogst van patronagen, werkmanskringen, maatschappijen van on- derlingen bijstand, enz. voortbrachten en vooral op het congres van 1891, waarin 011 ze groote minister Victor Jacobs de aandacht riep op Leo XIII 's wereldbrief, die dan ook leidinggaf op het stemmen van die talrijke werkmanswetten, die de bewondering uit maken van alle beschaafde landen. De H. Godfried Kurth, de belgische ge leerde, oudleeraar ter hoogeschool van Luik, gansch de wereld door gekend, hield ver volgens eene prachtige voordracht over de Kerk en het Onderwijs Hij sprak onder ander ook, nopens het verplichtend onder wijs, over de ongelukswet van 79, enz., en eindigde te midden de algemeene geestdrift met den uitroep Wij willen eene recht- veerdige schoolwet en die zullen wij beko men, omdat wij willen wat is recht,' en zullen winnen wat wij willen 1 En zoo werd het congres geopend. De drie volgende dagen geleek de stad Meche len waarlijk naar de zoo schoongepaste uitdrukking van Kardinaal Mercier aan een waar bijennest, levend van volk en van werk, van werkende volksdrommen, en van nutlig, levenbrengend werk. Er waren zes afdeelingen in 't congres. De eerste godsdienstige, zedelijke en liefda dige instellingen heeft onder andere ge steund op liet werk der Vlamingen te Parijs en te Aken. De tweede maatschappelijke werkendrukte den wensch uit, dat erover- al boerenbonden zouden gesticht worden dat de wet op de vakvereenigingen zou her zien worden om hun toe te laten magazijnen voor de leden te bezitten dat de syndikaten zich zouden ontwikkelen, ten einde het ge- zamentlijk werkverdrag te doen invoeren en naleven. Do derde onderwijs stem de de wensch dat de schoolwet van 1895 zou herzien worden in den zin der volledige ge lijkheid van scholen, voor wat de verdeeling der toelagen van staat, provincie en gemeen te betreft. In de vierde drukpers werd er aanbevolen dat de katholieken nooit te goDstrijdige, ongodsdienstige bladen zouden koopen. I11 de vijfde, sprak men van kerk zang, gebeden, wetenschappelijke vereeni- gingen, tooneelzaken. De zesde katholie ke werken in de koloniën sprak nopens de nieuwe kolonië van Belgie. In die afdeelingen werd wonder veel goeds aangetoond en besproken. Ter loops melden wij de vlaamsche kwestie en de redevoering van Advokaat Dosfel van Dendermonde de inrichtingen en volkswerken voor vrouwen, waar Pater van Langermeersch, Jesuit en Pater Hubert, Carmeliet, schoone aanspra ken deden de voordrachten van Mgr. Touchet van Orleans, van Mgr. Laurent Janssens, abt van St. Pieter op den Blandi- nusberg te Rome een belg van E. P. Rut ten, predikheer, over syndikaten van Pater Verest, S. J. Kannunnik Muyldermans, over onderwijs van Kannunnik Luytgae- rens over bonden en verzekeringen van de Ileeren van Cauwelaert, Henderickx, hertog d' Ursel, baron de Boissières, enz. enz. Zondag laatst was de dag van de betooging. Deze ging de stoutste verwachtingen te tfoven. Men rekende op duizenden betoogers er zijn er meer dan honderd duizend ge komen, uit, alle provincies van het land. Een onafzienbare stoet heeft in de beste orde, deftig en tevens geestdriftig, meer dan vier uren lang de straten der stad doorkruist, en duizenden en duizenden toeschouwers stonden op den doortocht geschaard, ver baasd, verrukt, opgetogen door de kleuren pracht der bannieren en standaarden, door liet glinsteren van het goud der vaandels, dpor de opgewektheid, de levenslust en de vreugde der betoogers die in steeds toene mende scharen voorbijstapten en gansch de s|ad deden weergalmen door de blijde tonen tanner marsclien en het gedreun hunner liederen, 'i Was een ware zegetocht, waar aan geen einde scheen te komen. Ten 5 ure namiddag trok eene indruk wekkende processie uit de St Romboutskerk naar het prachtig altaar tegen de Hallen, op de groote Markt opgerichtde bijzonder ste relikwiekasseft van Belgie, de geestelijk heid, het kapittel van Mechelen, de gemij terde abten, de bisschoppen en Z. Em. do kardinaal, gevolgd van de ministers en an dere overheidspersonen. Gansch het katho lieke Belgie, om zoo te zeggen, was aan den voet van het altaar vereenigd. Machtig en krachtig steeg het dankgezang van den Te Deurn uit aller borsten op met diepe ingetogenheid en ware godsvrucht ontving de ontelbare menigte den zegen van den kardinaal aartsbisschop, en toen dan eens klaps de inuzieken de Brabanconne aan hieven, waartusschen de beiaard zijn blij geklingel mengde, dan ontstond er een ge juich zonder weerga, een gejubel zonder einde. De 26 September 1909 is een ware zegedag geweest voor do katholieke partij hij is de onmiskenbare voorbode van onze toekomstige zegepralen, want hij heeft getoond dat ook de overgroote meerderheid der belgische jeugd katholiek is, vol iever en strijdlust voor de goede zaak, voor God en vaderland. Het geneest, verkwiktdezwakstemenschen en waarborgt eene bestendige gezondheid Flauwte van het bloed, krachteloosheid, algemeene verzwakking, gebrek aan eetlust slechte spijsvertering, darmloop, luchtpijp ontstekingen, waterzucht, derupigheid, moei lijke maandstonden, verliezen in het wit, baarmoederkwalen, flerecijn, hoofdpijn, ze nuwkoortsen, klieren, influenza, alle kwa len medegesleept door misbruik van drank, tabak, onstuimig leven, worden genezen door het gebruik van THEOBROMA. Krachtherstellend, lichaamsvernieuwend geneesmiddel. Gelooft de ondervinding Beproeften gij ook zult overtuigd zijn. Te Poperinghe bij M. A. M0NTEYNE, apotheker en te Yper bij M. C. LI80TTE, apotheker. De gepatroneerde Colleges van 't Bisdom Brugge. Frankrijk. - Een luchtbol ontploft. 4 dooden. De fransche bestuurbare bal lon République die aan de Fransche leger- oefeningen deel nam, is zaterdag morgend tusschen Trevelles en Villeneuve, op acht kilometers van Moulins, in de hoogte ont ploft. Met eene ijzingwekkende snelheid kwam het reuzongevaarte met het schuitje en de vier inzittenden naar beneden gestort. Toen men de ongelukkigen ter hulp snelde, vertoonde zich een verschrikkelijk schouwspel. In het gebroken schuitje, zaten de vier verpletterden. Kapitein Marchal scheen gezeten, het bovenlijf achteruit geworpen, de oogen wijd open. Luitenant Phauré hing wat buiten het schuitje. De beide adjudanten-machie- nisten lagen ónder den motor verpletterd. Een aanwezige geneesheer zag dat luitenant Phauré nog wat leefde. Kort nadien stierf de ongelukkige. Hij had aan 't hoofd eene diepe wonde, evenals aan de rechterzijde. De schedel van kapitein Marchal werd ge broken en de hersens liepen er uit. Op zijn gelaat las men niettemin de ontzetting. De beide adjudanten waren heelenal verminkt. Zij hadden armen en beenen gebroken, en 't hoofd verpletterd. De ramp is voorgevallen ten gevolge van het breken van een der schroefbladen. Hot wegvliegende stuk doorboorde het hulsel van den ballon, die ontplofte op 200 meters hoogte. Kapitein Marchal en luitenant Phauré waren ongehuwd. De adjudanten Vincent en Reaux waren gehuwd en vaders van gezin. Zij woonden te Chalais-Meudon. De lijken werden naar het gasthuis van Moulins gebracht, in eene zaal welke dade lijk in eene rouwkapel werd herschapen. De begrafenis der 4 slachtoffers had dins dag plaats te Versailles onder een grooten toeloop van volk. Al dc officieele persona- gics die den indrukwokkenden lijkstoet volg den, woonden den dienst in dc kathedraal bij. Hot «cliijut dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Llépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. EugotnuiL Een katholieke lord- meier te Londen. Woensdag had in de Guild Hall de kiezing van den nieuwen lord- meier plaats. Sir John Knill werd gekozen en volgt voor een jaar sir George Truscott op. De nieuwe lord behoort tot den katholie ken godsdienst. Zijn vader, die ook lord- meier is geweest, ondervond uit dien hoofde veel tegenwerking. Nu weer was er tegen stand maar zoo heftig niet. Amerikaa. Geen Kiesrecht, geen Echtgenoot. Te Chicago is weder iets nieuws uitgevonden. Maandag hield de Political Equality Union te Chicago ge- 1 vorind uit jonge vrouwen van 10 tot 25 jaar oud, eene vergadering waarbij het besluit genomen werdGeen kiesrecht, geen man Meer dan 3000 jonge dochters namen deel aan de vergadering en teekenden de volgen de overeenkomst; Wij ondergeteekenden, overtuigd dat wij ten miuste zoo verstandig zijn als de mannen, verbinden ons geen echtgenoot te nemen, welke geen partijgan ger is van het stemrecht voor de vrouwen Tot de zwakke en zieke perso nen -Is er een middel tegen krach teloosheid, bleeke kleuren, bevangenheid, astma? Ja zeker, liet is maar onlangs uitgevon den, inet duizende lijders hebben er beter- nis van gekregen. Dit middel heet TIIEOBROMA. Wij lezen in La Patrie van Maandag In het Bisdom Brugge zijn er negen Colleges met volledige Grieksche- Latijnsche humanioraleergangen. Onder deze negen Bisschoppelijke Colleges zijn er drie, Kort rijk, Poperinghe en Thielt, die aangenomen of gepatroneerd zijn daarom moeten deze 3 Colleges in den Algemeenen Wedstrijd mededingen met al de officieele Gestichten, Atheneums of gemeente colleges, die ten ge tale van 28 zijn, en met 5 andere gepa troneerde Colleges die van de Bisdommen Mechelen, Luik en Doornijk afhangen. Wij houden er aan de zoo belangrijke uit slagen, welke de 3 aangenomen Colleges van 't Bisdom Brugge, in den Algemeeuen Wedstrijd van dit verloopen schooljaar be haalden, onder de oogen te stellen. De volgende lijst geeft het getal onderscheidin gen op, welke elk gesticht behaalde, en de plaats die hem toekomt onder de 36 mede dingende gestichten. 1. Kortrijk, katholiek college 61 2. Gent, atheneum 47 3. Brussel, id 44 4. Poperinghe, katholiek college 41 5. Luik, atheneum, 41 6. S' Truiden, katholiek college 40 7. Thielt, katholiek college 36 8. Elsene, atheneum 31 9. Verviers, id 30 10. Herenthals, katholiek college 29 11. Aerlen, atheneum 29 12. Ring, katholiek college 24 13. Herve, id 23 14. Gheel, id 22 15. Antwerpen, atheneum 19 16. Chimey, id 19 17. Nijvel, gemeente college 19 18. Bergen, atheneum 17 19. Doornijk, id 15 20. Leuven, id 15 21. Brugge, id 14 22. Namen, id 12 23. Oostende, id 10 24. Tongeren, id 10 25. Sint-Gillis, id 10 26. Thuin, gemeente college 8 27. Hoei, atheneum 7 28. Diest, gemeente college 7 29. Hasselt, atheneum 6 30. Virton, gemeente college 6 31. Charleroy, atheneum 4 32. Mechelen, id 4 33. Thienen, gemeente college 3 34. Dinant, id 1 35. Ath, atheneum 0 36. Bouillon, gemeente college 0 Gij ziet dat het Bisschoppelijk college te Kortrijk het aanzienlijk getal van 61 onder scheidingen behaalt, verre overtreffende de bloeiende atheneums te Gent, Brussel, Luik, Elsene, Antwerpen. Gij ziet ook dat het katholiek college dat het minst bijval had, 't college te tlheel, nog 22 off'icieele ge stichten vooruitstreeft. De plaats die het college te Poperinghe en te Thielt bekomen, welke min leerlingen hebben dan 't college te Kortrijk, is ook zeer voortreffelijk. Daar zijn dus de 3 aangenomen colleges uit Westvlaanderen die waarlijk eere doen aan hunne leeraars en aan het Bisschoppelijk bestuur. Mir'TQ is meer aan te bevelen tegen 111 Ij 1 )J Bloedsgebrek, Bleekzucht, Zc nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, GooteMarkt. 18. POPERINGHE. g. TE POPERINGHE. Voor de vijfde maal heelt de Federatie der Hopbonden, plaatselijke tentoonstellin gen van hop ingerichtditmaal was de ijverzucht der hopplanters hevig opgewekt, lie bond van Poperinghe kwam Vrijdag op met 108 tcntoonstellers tegen 78 verleden jaar. Veel schoone hup is er te zien, bene vens een twintigtal stalen die onder opzicht van pluk en drogen te wenschen lieten. Sommige stalen zullen de Duitschers beval len kleine knoppen, groen gedroogd, met weinig zaad. Nooit waren er zooveel bezoe kers brouwers, handelaars en planters. De keurraad had zijne werkzaamheden verricht Woensdag laatst. Voor Witte Rank en Vreemde Soorten, waren de Juryleden MM. DeJaegher, secretaris der Federatie; R. Pauwe's, landbouwingenieur te Yperen L. Veys, brouwer te Vlamertinghe. Voor Buvrines waren het MM. Maurice Lebbe, voorzitter der Federatie Ach. Brutsaert, bestuurder van Rodenbach's brouwerij te RousselaereFr. Vandenwouwer, staats- landbouwkundige te Yperen. Totaal punten te winnen 100. a) Eereprijs hop die 90 punten bekomt. b) le prijs80 c) 2e - 60 WITT 84 ie Prijskamp Groote Cultuur. e Prijs Kesteman Henri 87 1/2 p. Lelieur Ernile 87 Van Cayseele Maurice 86 1/2 Merlevede Fidéle 86 1/2 Quaghebeur-Debergh II. 84 1/2 Kesteman Charles 84 1/2 Delaleau Alois 84 1/2 Beddeleem-Quaghebeur 84 Wed. Dekervel 81 1/2 2e Prijs Notebaert Emiel 79 2e Prijskamp Middelbare Cultuur. Eereprijs: Citteiren Jules 90 1/2 Van Caeyseele Felix 90 1/2 le Prijs Verdonck Charles 88 1/2 Lebbe Hector 88 Wed. Ooghe 87 1/2 Vandenberghe Isidore 87 1/2 Van Caeyseele-Gryson A. 85 1/2 Hauspie-Top Jules 85 Lebbe Ilenri 83 Sohier Th. 80 3e Prijskamp Kleine Cultuur, le Prijs Dehouck Cam. 88 1/2 2e Prijs Dekervel Aloïs 79 ÖETVMIIKES. le Prijskamp .- Groote cultuur. le Prijs Derycko Léon 84 punt. Ruyssen René 83 Merlevede Fidéle 82 1/2 Quaghebeur Remi 82 Kesteman Henri 82 Maes Pieler 81 Quaghebeur-Godderis H. 80 1/2 Van Caeyzeele Henri 80 1/2 Boeraeve Charles 80 1/2 Van Cayseele Maurice 80 1/2 Adriaen Jerome 80 Desmyter Emile 80 Quaghebeur-Debergh H. 80 Kesteman Charles 80 Delaleau Aloïs 80 2e Prijs Lelieur Emile 78 1/2 p. Wed. Debaene Bfisiel 78 Notebaert Emile 78 Wed. Deweerdt 77 Kesteman Omer 77 Wed. Dekervel 77 Dekervel Désiré 76 Beddeleem-Quaghebeur 75 1/2 Wed. Gillebert 74 pe Prijskamp Middelbare Cultuur. Eereprijs Boeket Henri 92 1/2 p. Wed. l'ety 90 1/2 le Prijs Desmyter Silvère 86 Van Caeyseele Felix 86 Cappelaere Henri 86 Boudeweel Bernard 86 Wed. Ooghe 85 1/2 Lebbe Hector 85 1/2 Lobeau Ed. 85 Gheeraert Cesar 85 Vandenberghe René 84 1/2 Vandenbergho Isidore 84 Sohier Th. 83 1/2 CordeDier Ach. 83 Verdonck Charles 82 1/2 Baf cop Fred. 82 Buseyne Charles 82 Kinders Struye-Deprez 82 Boone Elie 81 1/2 Rubrecht Cam. 81 Wed. Billiau Pieter 80 1/2 Kestier Jules 80 1/2 Van Cayzeele-Gryson 80 Depuydt Henri 80 Tamboryn Ed. 80 Barzeele Am. 80 Caulier Benoit 80 2e prijs Denys-Top René 79 Lebbe Henri 79 Fleurbaey Henri 78 1/2 Vanrenynghe Ed. 76 1/2 Hauspie Jules 76 Wed. Verdonck 75 1/2 3" Prijskamp Kleine Cuultur. le PrijsWed. Catrycke 88 punt. Gombert Maurice 86 1/2 Cappelaere Jules 85 1/2 Decaestecker Isidore 84 Gesquiere A. (Oudemannenhuis) 83 1/2 Dehouck Cam. 82 1/2 Vandewynckel Arthur 80 1/2 Devos Theodoor 8*0 1/2 Gombert Henri 80 1/2 Quaghebeur-Tamboryn 80 Suffys Em. 80 Deprez Edm. 80 Deceuninck Henri 80 2e prijs Debaene Isidore 79 Deheegher Arthur 78 Dekervel Alois 78 Vandoolaeghe Charles 78 Deprez Henri 77 V ME EM DE SOOHBEX. Eereprijs aan Boeket Henri voor Engelsche Fuggles (90 p.) en Aalslersche Groene Bel (90 p.) le Prijs aan Henri Cappelaere, voor Fug gles (86 p.) en Groene Bel (86 p.)aan Emile Desmyter, voor Groene Bel (85 p.) en Aalstersche Coigneau (85 1/2 p.) aan Henri Quaghebeur-Debergh, voor Coigneau (83 p.) II. TE WESTOUTER. Keurraad MM. Maurice Lebbe, DeJae gher en Jules Citteiren. Buvrines: 15 loten. Eereprijs: Hardeman Jules 90 1/2 p. Slruye Livin 90 le Prijs Descamps Jan 84 Wed. Lemahieu 83 1/2 Kinders Rouseré 82 1/2 Smagghe René 82 Dauchy Servaas 81 Hardeman Ilenri 80 1/2

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 1