S AP 0 FOURRUREN I LIEGEOIS-MONTEYNE 2I,U ei) 4 Botcrslraal, IJ PER. Het eenigste huis ZIJDE -HARDE en SLAPPE HOEDER, KLAKKEN en KINDERARTIKELKN. HET HUIS HEEET GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. TE PROVEN. OE POPERiNGHEMAAR NIEUWS UIT BEliClE. Wetensweerdiyheden. Op Zondag 3" October 1909, HER li ER GKE RM1SSEN Jaarlijksche Kermis, MARKTPRIJZEN. S F5 O R T. HOPPE. URGERSTAND VAN POPERINGHE op Bijvoegsel Ik leed roli voortreffelljiien smaaSi 20 C. DE PAK. Feesten en Vermakelijkheden, Te verkrijgen in het huis Gasthuisstraat, Poperinghe, SNOEKS ALMANAK T MANNEKEN UIT DE MANE Muntalmanakken voor 1910. HUIS VAN VERTROUWEN GESTICHT IN 1842. IN 'T GROOT EN IN 'T KLEIN. GROOTE KEUS VAN Skunks, Renards, Marters, Caracul, Castor, Loulrc, Mongolië, Vison, Murmel, Astrakan, Ronde Kallen en andere modellen in Viscliow en Fluwijnen. IlalHkatten voü&b* mannen en kinderen. Üfien belast zich met het maken, veranderen van fatsoen en herstellen naar begeerte le P.iijs Kestelyn Henri 80 1/2 Caenen Juliaan 80 Rouseré Omer 80 2e Prijs Rouseré Remi 72 Witte Rank. le Prijs Hardeman Henri 87 1/2 p Coigneau. 2e Prijs Struye Livin 77 punt Descamps Jan 75 SI!. TE ELVERDINGHE. Keurraad MM. Maurice Lebbe. A. De Jaegher, Fr. Vandenwouwer en L. Veys, Witte Rank: 19 loten. 81 80 78 78 punt 2e Prijs le Prijs Mouton P. Pecat C. 2e Prijs Capelle Al. Noppe Ed. Buvrines. Ie Prijs Verbeke Const. Mouton P. Yandenabeele II. Ollevier Leo Vaneecke Th. Lelieur Emeric CappelleAl. Decat C. Wed. Delva Wed. Metsu Wed. Vanexem Vandromine Al. Noppo Ed. Doehy Cyr. Vandoorne Aug. IV. Keurraad MM. Maurice Lebbe, A. De Jaegher en Gt. Van Eecke, hophandelaar en brouwer te Watou. Buvrines 11 loten Delanote H. Desaiyter Hector Pareyn Emiel Deprey P. Tuyten II. Verhille L. Dequidt Al. Top Ach. Lefebvre Aug. Gannyn Edm. Vandenbussche Cam. 82 punt 81 1/2 80 80 80 80 79 1)2 79 78 78 78 78 77 77 76 le Prijs 85 1)2 85 83 81 81 80 80 80 80 SO 80 Vrijdag 8 October en Zondag to Oc tober is er gewestelijke tentoonstelling van al de prima-hoppen der verschil lende bonden Poperinghe, Watou, Proven, Crombeke, Elverdinghe, Vla- mertinghe en Westouter. is meest gelezen het het best ingelicht nieuwsblad van Poperinghe en omstreken, 't Is dus het best geschikt voor hel iulas- schen van alle annoncen. Abonneuientprijs van nu tot Nieuwjaar Herbergiers in stad 0,25; buiten stad 0,40 Bijzonderen 0,50; 0,65 STADSNIEUWS. I)ie/te. lu den nacht van 24 tot 25 dezer, werden er ten nadeeole van Jules Verdonck wonende langs do Jagerstraat, een bonder-dial blauwe tegels genomen die aan do deur van zijn woonhuis lagen. Inbraak. Zaterdag nacht, rond 11 ure, kwam de zoon van Henri Vandermar- liere, baas der herberg In de Ivlok Cassei- straat, tehuis, toen hij gerucht hoorde op den koer. Vermoedend dat er dieven in huis waren, ontstak hij een gazlichl in de herberg en ging sefïens zijn vader roepen die reeds te bed was. Samen gingen zij zien en zij be- statigden dat de poort van den koer openge broken was. Men veronderstelt dat de inbre kers bij het zien van het licht, de vlucht zullen genomen hebben. Aanranding. De gebroeders M. en N. Questroy, gingen zaterdag avond rond 9 ure huiswaarts, toen zij 'bij de herberg I)e Posthoorn den genaamden Cv rille Desmet zagen staan. Voor eene nietigheid gerochten zij met dezen in ruzie en gaven hem eene ferme rammeling. Proces-verbal is opgemaakt. DronkenschapTechel Henri bevond zich zondag middag rond 1 uur, op de groote markt alhier, in volkomen staat van dron kenschap. Hij werd door de politie in den amigo opgesloten tot zijne ontnuchtering. Verloren. Op Zondag avond laatst heeft Emma Mallet, wonend op de hofstede van Henri Beernaert, tusschen de Copper- nolle en de Stad Poperinghe, haar gouden uurwerk remontoir verloren, eener waarde van 80 fr. De eerlijke vinder wordt verzocht dit tegen goede belooning terug te dragen. Een jonge grijze picardhond, toebehoo- rende aan Oscar Maertens-Deneckere, koop man in de Yperstraat, is Maandag de wo ning zijns meesters ontvlucht. Gevonden. Bij Henri Deroo is Dins dag een grooten grauwen trekhond te huis gegaan. Bericht aan wie hem heeft verlo ren. Val Maurice Decoker, bediende in de statie, reed dinsdag morgen per velo de markt over, toen opeens de fourche van het rijwiel brak en de jongen zwaar ten gronde viel. ITij werd in eene herberg binnen gedre- gen, waar een bijgeroepen geneesheer ver klaarde dat het niet erg was. Na eenige oogenblikken kon do jongen voortgaan. Diefte. Bij Honoré Quaghebeur, landbouwer op den G. O. Hoek, werden woensdag nacht 2 zakken hop gestolen. Hotel Wagner te Antwerpen. De leden der Koorzangmaatschappij onzer stad hebben Zondag laatst een uitstapje ge daan naar Antwerpen. Die jongelingen, welke altijd op de bres staan als het er op aankomt de goè zaak te verdedigen en in de stad de eersten zijn om gemakzucht op te offeren voor den plicht, wilden ook eenige vermakelijke uren in de groote Kunststad overbrengen. Onnoodig te zeggen dat zij zich uitermate wel verzet hebben en twee dagen aange naam hebben overgebracht. Zij waren ge huisd in het Hótel Wagnor op de Kunst leien nimmer of nooit zijn zij beter ontvangen geweest. De spijzen zijn er smakelijk, lekker en overvloedig, de kamers van eersten rang, de eigenaars allervriendelijkst en 't bijzon derste, de prijs van verblijf moet niemand afschrikken. Daarbij deiigging van 't Hótel Wagner - is al wat men wenschen kan slechts vijf minuten van de Middenstatie. Wij durven het Hótel Wagner Kunstlei, n° 1, aan onze Medeburgers op eene bijzon dere manier aanbevelen en hun verzekeren dat zij zich niet en zullen beklagen hunnen voorkeur aan bovengenoemd Hótel gegeven te hebben. Wie liefhebber van sport is zal er menig sportbroeder kunnen ontmoeten, daar dit Ilótel de zetel is der Antwerpsche afdeeling van Velo - en Touringciub. Wilt gij goede en kloeke werkschoenen aan 8 fr. 50, gewaarborgd, kloek en sterk gemaakt, wendt U bij Florent Osteux- Dauchy, in de Gouden IViansboitien, 31, Yperstraat, Poperinglie. BSolieniers in onze streek. Woensdag namiddag kwamen te Hazebrouck met den trein, een gelieelen wagon Bohe mers aan, waarvan het ineerendeel naar Parijs vertrokken. Vier-en-twintig ervan wilden echter Belgie in, en kwamen 's avonds met den trein van 9 ure in Abeele statie aan en stapten er af om door de doua niers onderzocht te worden. De heer ont vanger der douanen wilde hen niet meer laten op den trein stappen en beval hun te rug Frankrijk in le trekken. Met twee der hoofdmannen kwam hij naar Poperinghe de gendarmerie verwittigen en samen met 2 gendarmen en de twee bohomers trok hij rond 11 ure terug naar Abeele. Al de inwo ners rond de statie waren te been. De Bohe aaers genieten in 't algemeene geeno goede f iam't zijn meest al ketellappers die min of meer de personen uitbuiten. De gemoede ren stilden bij liet aankomen der gendarmen en 's anderdaags werden de zwervelingen over de grens gezet. In Belgie verblijven thans veel Bohemers en dagelijks leest men van bendeu die pogen binnen te komen Veileden week waren er ook een bende te Brugge, en de patroon van het hotel had er een aardig geval mede. Zondag namiddag kwamen twee Bohe- merskeiellappers in het Café des Bras- seurs een paar kamers huren, om er avonds to logeeren. Er werd akkoord ge maakt en de twee mannen gingen henen. Maar 's avonds word M. Jorion, de baas uit ie Café des Brasseurs onaangenaam verrast, want in zijn huis kwam eene gan- sche troep Bohemers binnen en allen, man nen vrouwen en kiuders wel dertig in getal trokken recht door de gelagzaal en wilden len trap op om in de twee besproken ka mers hunnen intrek te nemen. Ge ziet dat van hier Dat was niet mogelijk, de twee kamens waren wel toegestaan voor een paar perso non maar niet voor een legertje zwervers on M. Jorion riep de politie ter hulp, die na veel harrewar, de aardige Iogisgasten hui ten kreeg. De Bohemers zijn dan naar hun r,e gewezeae legerplaats getrokken en heb ben 's anderdaags Brugge verlaten. Westvldcrcia. Nieuwe pastoor. Als opvolger van de E. 11. Callons, alhier >ver drie weken overleden, komt de E. II. Rooryck, pastor te Stalhille, als pastor te VVesivleteren benoemd te worden. De plechtige inhuldiging zal op Dinsdag 2« dezer plaats hebb-n. Wie opschriften, bloemcnpapier, enz. begeert, wende zich tot ie drukkerij van De Poperinghenaar '5, Gasthuisstraat. Watou. Kermisfeesten. Ter gele genheid der kermis, zal de onlangs gestichte muziekmaatschappij Ste Cecilia van Watou, op heden Zondag, ton 4 ure namid- middag, op de groote markt een muziekfeest geven, waaronder de volgende stukken zul len uitgevoerd worden. 1. 2. 3. 4. Brabanqonne. Valse met inleiding. Marche van Canivez. liet gulden bruil ififeest (sehoitisch) Kloek vooruit, slapmarsch. Op maandag, Boiling in dePoperirighestraat, >p dinsdag, Bolling in de Vijfhoekstraat, op woensdag, Concert in 't Gemeentehuis, op donderdag, Sehi.-ting aan de pers. Diefl.e. In de hofstede der kinders Elauw, gelegen bij Den Pauw werd zon dag nacht 400 pond stadshop gestolen. Daders onbekend. \V n;si-»!si is de suikerij Verburgh- Deeool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijhoonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. lt»ei*hrii££c. - Brand. Op vrij dag 1 October, om 6 ure-des morgens, is er brand ontstaan bij Benonie Dehaek. De bak- xerij, staande achter zijne woning te Beve- ren, dorp Rousbrugge, met den ganschen inboedel is afgebrand. Gelukkiglijk dat de ieverige pompiers van Rousbrugge met deze an Beveren het vuur hebben kunnen om- ingen, anders zou de brand voorzeker zich oorfgezet hebben aan de brouwerij en naalterij van den heer Feys-Callewaert Om acht ure was alle gevaar verdwenen. De schade die nog al aanzienlijk is, is door verzekering gedekt Drama. Dins dag namiddag, ter gelegenheid der kermis, hadden er te Ingelmunster koersen plaats gehad. De genaamden Jules Demuynck, Acbiel Baert en Remi Rogier waren op wier gegaan, en rond 3 1)2 ure kwamen zij te zamen in de herberg den Meyboom waar zij onder elkaar in ruzie gerochten. Demuynck ging buiten en riep op Baert; Durft gij nu buitenkomen Baert bemerk te dat Demuynck een halven karreel in de and hield hij ging achter, een stuk hout alen en kwam dan buiten. Demuynck wierp met den steen, doch trof niemand Baert prong daarop naar Demuynck en sloeg hem het st.uk hout op het hoofd. De getroffene tuikte ten gronde en de dader ging voort met slaan, waarna hij de vlucht nam. Demuynck verloor overvloedig bloed uit en neus en uit de ooren men droeg hem naar liet gasthuis, maar ondanks de beste orgen. stierf hij zonder nog tot bezinning te komen. Toen de gendarmen in de woning van den plichtige kwamen, was Baert juist met zijne ouders aan tafel voor het avond maal hij liet zich zonder een woord te spreken aanhouden en meeleiden. B.an^oinnrk. Gevecht. Zondag rond 10 ure 's avonds ontstond twist in de herberg van O. Landsweerd, Statiestraat, usschen zekere Debergh, van den Bosch- kant, 19 jaar, en een soldaat in verlof. De lampen werden uitgesmeten.de deuren gesloten eu een helsch rumoer ontstond in herberg. In de duisternis werd er geslagen met stoelen en bierglazen. Een jongeling bekwam ergo wonden aan hoof I door het werpen van een pintglas. De gendarmen van Westroosebeke konden een der daders aanhouden en in het gevang steken. De wonden van den gekwetste moesten toegenaaid worden. Jonktii-Nhovc. Moord. Zondag avond ter gelegenheid der kermis werd er ge speeld en gedanst. In de herberg van Cyriel Descamps ontstond er twist tusschen ver scheidene personen, en de messen werden getrokken. Een jongman der gemeente kreeg eenen messteek en was na enkele minuten een lijk. Het slachtoffer is de genaamde Jules Beer naert. De lihkerlong en 't hert waren door boord met een messteek, een lierenaar. De dader een persoon van Clerken, die gekwetst was aan het hoofd, was naar de gendarme rie van zijne gemeente gegaan om proces verbaal te doen opmaken. Hij wist toen nog niet dat hij Beernaert doodgestoken had de gendarmen die weldra het vreeselijk nieuws vernamen, hielden den plichtige gevangen. Woensdag heeft de begrafenis plaats ge had van den ongelukkigeu Jules Beernaert Do jongeling was slechts 18 jaar oud. De dader is de eigen kozijn van het slachtoffer, do genaamde Odiel Beernaert, 17 jaar oud. Beide jongelingen hadden te zamen kermis gevierd te Woumen toen zij rond 8 ure 's avonds in hun dorp teruggekeerd waren, kregen zij.in de herberg van Cyriel Des camps, op den Merckemschen steenweg, twist over een meisje. Zij werden door den baas verzocht heen le gaan, wat zij deden vijf minuten later kwam Jules Beernaert terug binnen. Ill was doodsbleek en hield de handen aan de borsthij verklaarde dat Odiel hem met een mes gestoken had. De ongelukkige jon geling stierf een kwartuurs later de E. H pastoor kwam juist ter jdaatse toen hij den iaatsten adem uitblies. Zooals men weet de dader aangehouden hij toont niet het minste spijt en beweert dat hij slechts ge stoken heeft toen hij reeds verscheidene slagen bekomen had met een bierglas. Kiiiiii'rij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Tliouroui. Nog over de moord. De twee vermoedelijke moordenaars van den maalder Camiel Vandekerlthove zijn woens dag avond, rond 7 ure, door de gendarmen in hunne woning aangehouden. De bevolking is zeer opgehitst en schoolde tot laat in den avond en donderdag morgend samen aan het gemeentelijk gevang, terwijl er onophoude lijk tegen de twee opgeslotenen doodsbedrei gingen geroepen werden. Het parket van Brugge is cronderdag opnieuw ter plaatse geweest. De Moordaanslag De laffe aanranding is nog steeds het voorwerp aller gesprekken. Te Eecloo be spreekt men het feit dan men poogt eenen persoon te ontdekken, die sinds den dag der aanranding er van door is getrokken zonder een enkel spoor achter te laten. Men voegt erbij dat die kerel schrammen droeg in liet gelaat. Men meldt nu nog dal er eene aanhouding gedaan is. 't Parket van Gent was dinsdag opnieuw te Maldeghem afgestapt en heeft den genaamden I. D. C. op het Vossenhol onderhoord. Men vroeg hem van waar de schrammen kwamen die hij aan de koel had Men zal zich herinneren dat de aange rande Speliers verklaard hoeft, dat hij een zijner aanranders bij de keel had gegrepen). I). C. beweerde die schrammen bekomen te hebben, door van zijnen velo te vallen. De onderzoeksrechter gebood hem zijne velolin- teern en zijn geweer te toonen, maar I). C. weigerde, zeggende dat hij het verkocht had. Hij wilde niet zeggen aan wien. Hij werd aangehouden en gevankelijk naar Gent gevoerd. Men heeft zware vermoedens op andere personen. Versehilligen zijn onderhoord ge worden. De toesiand van Speliers, wiens ware naam Pollier is, verbetert gedurig. De aangehoude, Ivo De Clerq, is een ge kend wildstrooper, Pollier heeft hem stellig herkend. De Clerq weende bij zijne aanhou ding als een kind en hield bij hoog en laag staan dat hij onschuldig is. Men verwacht nog eene tweede aanhouding. De toestand van het slachtoffer is zooveel verbeterd dat de geneesheeren goede hoop op redding heb ben. O Personen vorsURd. Vader, noeder en dochter door gaz gedood te Brussel. Eene onvoorzichtigheid, in zich zelve onbeduidend, en welke bijna dagelijks door talrijke huishoudens, die de gaz in huis hebben, begaan wordt, heeft te Brussel het leven gekost aan drie personen. De gazvuren ijn schier overal met de ijzeren gazbuis ver bonden door eene caoutchouc derm. Aan het uiteinde d.r ijzeren buis is er een zeker heidskraantje, en dikwijls verwaarloost men dit kraantje te sluiten, 't Is door deze on- oorzichtigheid dat nu het volgende schrik kelijk ongeluk is gebeurd. M. Leroy, zualupziener in een schouwburg bewoont met zijne vrouw en zijn 14jarige dochter het derde verdiep van een huis der Putterij te Brussel. Dinsdag morgend werden de bewoners an het huis een zeer sterken gazreuk ge waar. Men ging op de kamerdeur van M Leroy aankloppen, doch er kwam geen ant woord. Men brak de deur open en een schrikkelijk schouwspel vertoonde zich. In het midden der kamer lag mad. Leroy dood ten gronde. Eenigo stappen verder lag M. Leroy nevens zijne dochter. Men liep onmid- lelijk twee geneesheeren haien, die geduren de meer dan eene uur de kunsmatige adem haling op de slachtoffers toepasten. Doch alles was vruchteloos. Heel de familie, vader, moeder en dochter waren verstikt. Uit het onderzoek over de oorzaak der gazontsnapping is gebleken dat de caout- houbuis van het gazvuur, onder de druk king van de gaz, van de ijzeren buis losge- aakt was, en daar het kraantje niet geslo ten was, heeft de gaz zich in de kamer ver spreid. - Moeder en twee kinderen verstikt te Anderleus. Een mijuwerker, die met de nachtploeg arbeidt was maandag avond als aar gewoonte rond 5 uren naar zijn werk gegaan. Zijne echtgc.noote, bleef thuis met hare dochter en met haar jongste kind, een meisje van twee jaar. Vrouw Godeaux was maandagavond met hare twee kinderen te bed gegaan. Dinsdag morgend, rond 6 1)2 ure, kwam een andere lochter welke bij de tante geslapen had, naar huis. Zij klopte aan, doch men kwam niet opendoen het meisje werd ongerust en riep om hulp, waarop de geburen toesnel den. De policiekommissaris werd verwittigd en kwam ter plaatse; hij deed de deur in beuken van eene kleine slaapkamer en daar bemerkte men een schrikwekkend schouw- pel. Vrouw Godeaux lag te bed met haar jongste kind op de borst geklemd moeder dochterken waren dood. In een ander bed lag de dochter Amelie; het ongeluk kig meisje had insgelijks opgehouden te le ven. Het schrikkelijk ongeluk is te wijten aan de onvoorzichtigheid van vrouw Godeaux. Toen zij slapen ging had zij do brandende kachel laten open staan met den sleutel toe; de drie ongelukkige slachtoffers waren door Sedan-Brussel. Heden 3n October zal eene groote baankoers plaats hebben voor liefhebbers Sedan-Brussel, 205 kilm Er zijn 31 ingeschreven. Velodrome Yper. Rond de 8000 menschen waren zondag toegekomen. De prachtige koers werd gewonnen in de emballage van den Iaatsten loer door Odile Defraye, van Iseghem.Tusschen de 4 eersten was er nog geen meter verschil. Vanhou waert was ingesloten zoodat hij niet weg kon, tnaar dat is iels dat in alle koersen ge beurd. De 100 km. werden afgelegd in lu. 41 m. 15 s. 2)5. 1. Defraye, 2. René Vandenberghe, Rousselaere 3 Marcel Buysse. ThiolL4. Vanhouwaert, Moorsle de 5. L. Colsaet, Tourcoing. De premiën zijn gewonnen door Vandenberghe (10) Buysse (5), Debaets (2), Platteau (1). De fraye werd geestdriftig toegejuicht. ESciy.i^ors, Het offici eel treinboek der Belgische spoorwegen verschenen. Het is een schoon boek niet grooter dan het vroegere, bevattende twee deelen, die van elkaar kunnen gescheiden worden. Het eerste behelst de opgave van Belgi sche spoorwegen en vreemde spoorwegen die met het Belgisch net aansluiten; liet tweede, de internationale aansluitingen, buurtspoorwegen, stoombooten, postwa gens, allerlei inlichtingen. Het is tevens voorzien van twee duidelij ke kaarten; eene voor het binnenlandsch en eene voor het groote buitenlandsch keer. De druk is zeer net en de omslagen zijn sierlijk geteekend Met 111 October zijn belangrijke verande ringen gebracht in den dienst der treinen op de staatsspoorwegen. Er zijn 269 treinen afgeschaft terwijl er 327 nieuwe treinen rij den. Ook zijn er veranderingen gebracht aan vele vertrekuren. Men zal dus weldoen vooraleer men op reis gaat goed den nieu wen reisgids te raadplegen De bierdrinker"!*. Sedert twintig jaar is hit bierverbruik. per inwoner, aan zienlijk vermeedert in Belgie. Het is in de provinciën Brabant, Oost-en Westvlaanderen dat het verbruik per inwo ner bet grootst is, terwijl het in de provin- ëu Luik, Luxemburg en Namen liet ge ringst is. De brouwerijen in Belgie zijn er ver af egehnatig verdeeld te zijn volgens de dicht- In de proviceie Luik is er slechts ééne brouwerij, op7210 inwoners terwijl er in Oostvlaanderea ééne is op 1579 inwoners. Proviutie IVcNitvIaiiriilei'eii, Keuringen en Prijskampen voor Heng sten van inlandsch ras. Het gewoon onderzoek der hengsten van inlandsch ras, bestemd tot den openbaren springdienst in West-Vlaanderen, gedurende het jaar 1910. zal plaats hebben op de hiernagemelde dor pen op Zaterdag 17 November op Maandag 8 op Dinsdag 9 op Donderdag 11 op Maandag 15 Thourout op Woensdag 17 Oamiddelijk na het onderzoek, prijskamp voor de omschrijvings-en bewaringspremiën ngesteld voor hengsteveulens en hengsten van inlandsch ras. De prijskamp voor de provinciale premiën zal gehouden worden te Brugge op Zaterdag 20 November. De kweekers die zich paarden voorstellen ten prijskampe aan te bieden, moeten ten minsten tien dagen voor den dag der verga ring, de aangifte ervan doen bij middel an eene volgens model afgemaakte tabel, op te zenden naar het provinciaal bestuur 1 naar den heer Depiere, sekretaris van len keurraad der paarden van iulandsch as, te Brugge. Gpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Het weder in October. -Ziehier wat de oude majoor ons belooft voor deze maand Van 1 tot 10, menigvuldige regenvlagen 11 tot 17, koud weder heldere lucht en soms regen, nog al sterke wind 18 tot 25, schoon koud; 26 tot 31. overvloedige regen, achtere luchtgesteltenis Er is dus nog geen verbetering te ver wachten. Uit Congo, Minister Renkin die met Mevr. Renkin eene reis in Congo ge daan heeft, is Zaterdag te Brussel aangeko men. Eene betoogirg had te dezer gelegen heid te Brussel plaats. Te Veurne Te Ghistel e Brugge Te Kortrijk 'e Yper Te illeckcrij, Veurnestraat, Be de bij Medard Roy, in de Zivüitii, bij de wed. Cyrille Hennaert, Casselstr tl Ah grand Verre, bij Achille Lauwers, Watoustraat 4 A ia Tèie de bronze, bij Gustave Desmarets-Demeester, Yperstr 5 in lien Du(er|»o(, bij Charles Billiau, Werfstraat 6 in ile IScEgiHeBic VI» hij Camiile Minot, Boescheepstraat 7 Sei lie< jonden Hoofd, bij de wed. Alois Delava, Potteslraat. 8 In den ifoonaerl, bij Francois Lermytte, Boescheepe-kals 9 In «len llaveriiiniM, bij Gustave Bourgeois, Bellestraat An Due de Itratiniit, bij Henri Bouten, Yperstraat 11 In Si. Arnold, bij Achiile Verhaeghe, Casselslraat fi*<£ in den Pelikaan, bij Auguste Lermytte, Meossenslraat I» in Ste Ceeilia, bij Achille Gauquie, Veurnestraat fi 1 In St. €Ècrard, bij Julien Couttenier-Lobbe, Casselstraat 17» Au llttssiii, bij Stanislas Bentein, Peerdenmarkt fit» In «len werkman, bij Henri Noppe, Weslvleteren-kals, Bn den Doliijn, Florent Rabau, Yperstraat. In 't uurwerk, 1? bij tH bij Jules D'heere, Watoustraat. IO bÜ SCHOON KONIJN te verbollen, gegeven door Jules in St. »fiie3iiel, Henri Gillcbert, St. Michielstraat Talg Poperinghe, markt van den 1 Octt. Tarwe, heet. 17,25 - Rogge 13,75 - Haver 11,80 - Aardappelen, 100 k. 7,75-Boter de kil. 3,25 - Eieren de 26, 3,00. de vergiftige uitwasemingen verstikt. Arlon.— Wilde zwijnen. De jagers der Ardennen die door het gebrek aan hazen tot eene soort van werkstaking veroordeeld zijn, worden naar hetschijnl, ruimschoots schadeloos gesteld door eenen overvloed van groot wild, voornamelijk wilde zwijnen. Landbouwers en jagers herinneren zich niet, ooit zooveel van die lasiige bezoekers te hebben gezien op dit tijdstip. Deze richten de velden zooveel schade aan, dat eene vraag naar den gouverneur van Luxemburg is gezonden, om klopjachten in te richten. Met troepen van acht en tien komen zij uit de bosschen, om aardappel- en havervelden en groenselhoven te verwoesten. Cnabte iiieuwNfijtliiiKCH. Te Hove-bij-Contich is donderdag avond een trein op een rijtuig gebotst waarop vijf personen zaten. M. en Mad. Gust. Gevers, kasteelbeeren, hun zoon. hun broeder Ivan Gevers en de koetsier Vandepitte. De koet sier, Mad. Gevers en Ivan Gevers bleven dood liggen. De bareel wachter had het bareel niet toegedaan. Vrouw Stephanie Cruquemaire, 60jaar, die te Horseeuwe eene herberg houdt, leefde sedert 20 jaar gescheiden van haar man, met een andere kerel, zekere Bruno Den- donckele. Donderdag nacht heeft deze de vrouw vermoord en zich daarna verhangen De vrouw stuurde dikwijls geld op naar een zoon die zij had in Amerika, en 't is hiervoor, denkt men toch, dat zij door De- donckele vermoord werd. Petit-Breton gekwetst. De gekende Fransche kampioen-wielrijder Petit-Breton werd bij het in gang steken van eene auto mobiel, door een terugslag van de Wrang een arm gebroken. De geneesheer die hem verpleegde, hoopt dat hij in eene maand vol komen zal hersteld zijn. Aalst. 25 September.Markt vast. Men kwoteert Aalst (Stadsmerk) gewone waar 125 - 135 fr. Ter markt 26 balen prima-hop 145-200 fr.; 20 balen middelbare 120-140 f. Londen21 September. Markt vast. Men kwoteertEngelsche hop, le kwaliteit 200 - 240 fr.; 2e kwaliteit 160 - 190 fr. Brussel, 20 September. Markt vast. Men kwoteert Poperinghe (Stadslood) en Aalst (Stadsmerk) 132 1)2-137 1)2 fr. Neurenberg29 September. Handel zeer vast, met neiging 0111 te rijzen. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Soorten Prima-Waar Middelbare Markthop 218-231 210-215 Spalterhop 262 - 275 Hallertau 243 - 250 231 - 237 ïlzasserhop 190-218 Poperinghe, SO September. Handel vast. Men betaalt Poperinghe (Stad) 140 fr. Poperinghe (dorp) 130 fr.. voor gewone waar 145 -180 fr. voor gladgroeue hop, dienstig voor de Duitschers. van 26 September tot 3 Oct. Geboorten.Agnes Desmet d. v. Cyrille en Louisa Larou.Daniel Logie z. v. Char les en Anna Vanborren. - Maria Leuwers d. v. Achille en Maria Gauquie. Maria Riem d. v. Napoleon en Eugenie Laheye. Charles Clou z. v. Henri en Maria Vuylste- ke.Georges Dobbelaere z. v. Achille en Emma Monteine. Remi Dekervel z. v. Alois en Madeleine-Maria Quaghebeur. Overlijdens.Chaerle Georgine 3 maan den, wijk L). Wyekaert Alois, 92 jaar en maanden, koopman in pijpen, weduwaar van Maria Debaene en echtg. van Ludovica Vancayzeele, wijk A. Maricaux Charles, 61 jaar, werkman, ongetiuwd, wijk H. Noppe Jerome, 5 weken, wijk E. Huewlijksbeloften. Vercruysse Pros per, landbouwer met Vandenbruwane Lucie dienstmeid, beide te Poperinghe. Rosseel Achille, landbouwer met Vandewynckel Irma, zonder beroep, beide te Poperinghe. Diericx Alphonse, organist met Ramoen Madeleine, bijzondere, beide le Poperinghe. Huwelijken. Boutten Arthur, 24 jaar, metsersdiener met Papin Jeanne, 19 jaar, kantwerkster, beide to Poperinghe. De- wulf Charles, 23 jaar, Eindgebruiker te Westvleteren met Sohier Madeleine, 21 j werkvrouw te Poperinghe. Deiaere Ca miile, 23 jaar, molenaar en landbouwer met Vercruysse Maria, 19 jaar, zonder be roep, beide te Poperinghe. amierc Biirgmtanileii. aan hoofdKwales, steeKten zijde, pijnen in der, rug, beenen, had gebreK a^n eetlust en was Kortademig en van ai de ge* bruikte heelmiddelen was |iet de Emulsion SCOTT alleen» die de Kracht had mij volkomen te genezen. Brief in date 3 Januari 1909, van M. Julius JORIS, Engis. cd De SCO FT alleen geneest daar waar alle andere 3 emulsions mislukken, omdat zij allerkrachtdadigst CJQ nen en O O -ü O dank zij aan hare zuivere bestanddeelen hare volmaakte v> rtee baarheid en vere« nzelving en tevens aan haren Niet eene andere 'emcKion mag als heelmiddel aan de SCO TT verg leken worden. Het is <i 1 trom d it gij, bij het vragen der SCOTT, er geene andere mcogt a an vaarden, welke u immers g- ene genezTg 7/celen verschaffen. Bevindt zi< dit meikop het omhulsel der tlesch, zoo ja, iet wel de EF CD O I— er CD ?7- CD en gij moogt van de genezing verzekerd zijnzoo niet, dan is het een namaaksel en gij stelt het leven van uwen zieke in gevaar. vervaardigers der Emulsion At# SCOTT voegen bij de bereiding de g< .ezitig bij de namaaksels der ^T ontbreekt dezelve. t# Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. tbij aMe apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. P *-S 5T- i m DE VERMAARDE WASCHPOEIER is de beste en spaarzaamste. Te verkrijgen bij alle winkeliers. In ieder pak een Bon, twaalf Bons geven recht aan eene nuttige premie. Groote keus van Ii<»i*liesio«^«!ii, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. Zijn benoemd tot 'astor te West-Vleteren, E. H. Rooryck, postor te Stalhille pastor te Stalhille, E. H. Pille, onder pastor te Oost-Nieuwkerke pastor te Adinkerke, E. H. Busiau, pastor te Snaeskerke pastor te Snaeskerke, E. II. Duquenoy, onderpastor te Moeskroen. De E. H. De Visscliere, diaken in het groot seminarie, is bewaker benoemd in het kollegie van Yper de E. H. Spriet, priester in het groot semi narie, is leeraar benoemd in het kollegie van Moeskroen. STERFGEVALLEN. De E. II. Nyssen, pastor te Nieuwcappelle bij Dixmude, is maandag avond aldaar schielijk overleden in den ouderdom van 69 jaren. GAMBOLLING. Poperinghe. Zondag 3 October, om 2 ure namiddag, bij Achille Berat, In 't Volks Lusthof Oppervogel 15 fre. Zijdvogels fr. 7,50 Kalle fr. 2,50. Inleg 65 cent. voor 2 bollen. Gewone voorwaar den. Poperinghe. - Op Zondag 17 October gegeven door de maatsshappij Do^ ware Liefhebbers ter herberg »Het Firmament» bewoond door Gaston Wylleman. 30 frs. prijzen. Inschrijving van l.tot 3 ure. BOLDAG. Watou. Woensdag 6 October, Ia de Ster, bij Auguste Rouseré, Te Koop Schoone KARRE 1 jaar oud.Dienstig voor hondenkar en steekkar, bij Henri Lebbe, choenmaker, Schaalstraat, Poperinghe. Schoon en gerieflijk Wooaihuis met groot Hngazajn dienstig voor alle stielen, nu kruidenierswinkel, gelegen in 't midden der stad aan den hoek der Priesterstraat en Bertenplaats, (kleine Markt). Zich te bevragen ten bureele dezer. Twee schoone Trekhonden en Hondenkar, bij Henri Botthez, schoenmaker. Doorn straat, Poperinghe. Terstond ie pacliien Renteniershuis te huren, gelegen in de Priesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstraat, Poperinghe. jERBERG In de Hesp Bruggestraat, 'izich te wenden bij de kinders Devos, brouwerij Midd dburg, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules VanBruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. Te pachten om met oktober aanstaande in gebruik te treden Herberg Groene Ja ger met Schuur en Stallingen en een gemet Zaailand te watou, gehucht Drie Koningen. Zich te wenden bij M. Vanden Berghe, brouwer, Rousbrugge. e Herberg het Riddershof gelegen te Vlamertinghe wijk het Hemelrijk tegen Dickebusch, met grooten werkwinkel en magazijnen ten di mste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij M° W' Auguste Rom- mens, brouwerin, groote markt, te Poperin ghe. Alle slag van GDMA UtT GOED, groote keus van gebreide en geweven Baai en, Rokken, Koussen, Zokken, Kinder kleedjes en - Mutsen, Onderbroeken. Lavalieren, Echarpen, zijden en katoenen Foulards, Halsdoeken. Sjieeiiiliteit van CerseG. Cache-Corsets, gemaak te Mans-, Vrouw- on Kinderhemden, Bre tellen, Handschoenen.Bijzondere schoo ne keus van witte en gekleurde Kokken Dame- en Kinderschorten naar de laat ste models, liooge fantaisie. Alle slag van MERCERIE. Broderie. Garen, Lint, Broisayette en Breikatoen, Pommade, Dweels, Zeepe, Kams, enz. enz. Artikel Normaal in alle kwaliteit. Huis van vertrouwen. Matige prijzen. Spoedige bediening. en zijn te verkrijgen ten bureele van De Poperinghenaar ALSOOK VAN STAD WAAR ALLE VELLEN ARTIKELS ZELVE BEREID EN VERWERKT WORDEN. AAM KEEP» GEMDIGEü

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 6