Emulsion SCOTT MEUBELEN G. SAPO René Brtir-üecto LA MISS PAULA FOURRUREN J. LIEGEOIS-MONTEYNE GEORGES: SANSEN-DECORTE. Het eenigste huis LANDBOUWERS A.MALBRANCHE ZIJDE -HARDE en SLAPPE HOEDEN, KLAKKEN en KINDERARTIKELEN. HET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. Mijn KLEINE3 voorbeeldige emulsion Wetensweerdigheden. HOPPE. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Op Zondag io" Oct. igog, EERSTEN TAP HE Rli ER GKE HM i SS EN iaariijksche Kermis, Feesten en Vermakelijkheden. Te Koop 5 CD D' Terstond le pachten Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzén. Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERV01TU REN. Coiffuursalon Hubert ROUSERE, Gasthuisstraat, 27, POPERINGHE. Te verkrijgen in het huis Notaris PEEL, te Rousbrugge=Haringhe. Dinsdag ig October igog, Dorp Rousbrugge; OPENBARE VERPACHTING ONROERENDE GOEDEREN JACHTRECHT op dezelve goederen MARKTPRIJZEN. WISSELKANTOOR. MJi BRUWAEjiE-SAlJSEfc Noordstraat, 16, Poperinghe. I5ICS*SC:iIrrEr¥. Alph. WALLYN, Ware Tempeest-Lanteern Gasthuisstraat, Poperinghe, is de beste en spaarzaamste. 20 C. DE PAK. In 't groot. - HANDEL - in 't klein. Bruggestraat, Poperinghe. HEX HUIS IDUHAMEEUW-PACCO 22, Bruggestraat, 22, POPERINGHE, Hotel La Bourse du houblon W JVléd. BELTIN 16, Gasthuisstraat, Poperinghe. Gegalvaniseerd IJzerdraad voor <le HOPPE. Eerste kwaliteit van ZADEN in alle slag. GEEN GRIJSE HAREN MEER Justin DE[4UT 2, Duinkerkstraat, POPERINGHE. HUIS VAN VERTROUWEN GESTICHT IN 1842. IN T GROOT EN IN T KLEIN. 2'"" cn 4 Boterstraat, l.ll'ER. GROOTE KEUS VAN Skunks, Renards, Marters, Caracul, Castor, Loutre, Mongolië, Vison, Murmel, Astrakan, Ronde Katten en andere modellen in Vischow en Fluwijnen. HalsSiatten voor muiinen cn kiiideren. HHen belast zich met alle vellen artikels zelve bereid en verwerkt het maken, veranderen van fatsoen en worden. herstellen naar begeerte topzichter der Autwerpsche Dierenbescher ming on doorzocht met hom het huis. De mannen vonden de ongelukkige vermoord op haar bed liggen. De vrouw droeg twee diepe verwondingen aan den schedel, met een plomp werktuig toegebracht. Zij moet op den slag gedood zijn geworden, want hare hersens waren rond de kamer gespat. Men veronderstelt dat do misdaad tusschen 8 en 10 1)2 ure werd gepleegd. Het slachtoffer had bezoek gebracht aan eene moei, terwijl haar man was gaan bol len in de huurt. Hij kwam rond 7 ure eten, en trok oen half uur later naar de vrienden terug. Er is bestatigd geworden dat eene ruit uit een venstor op den koer uitgevend, verbrijzeld was ge'.vorder, en uit de lavabo- schuif 6500 fr. in banknoten geroofd werd. De echtelingen Vandevoorde kwamen best overeen V de. oor.'e werd echter aangehou den, omdat men een oogenblik veronderstel de, dat hij zelf, het moord looneel had ingericht, om de vermoedens van zijn eigen persoon te verwijderen. Eergisteren avond nog echter werd zijne onschuld erkend, en liet men den ongelukkige in vrijheid. De echtelingen Vandevoorde waren eerst sinds drij weken een paar. De vermoorde moest nog 20 jaar worden. Woensdag namiddag is het parket van Brugge opnieuw naar Wynghene gekomen voor het onderzoek over de geheimzinnige moord op de ongelukkige Pharaïlde Lam- paert, echtgenoote van Hector Vandevoorde, gepleegd. Het wapen dat gediend heeft om de moord te plegen is nog niet teruggevon den het moet een zwaar kneuzend voorwerp zijn. De vermoorde jonge vrouw was de eenige dochter van de echtgenooten Lam- paert van Pitthem. Men heeft in de weeke aarde voor de achterdeur der woning van Hector Vande voorde, welke open stond, vruchteloos ge zocht naar voetindrukken. Geen enkele der geüuren heeft in den avond van de misdaad iemand in den omtrek der woning gezien. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. Sitikorij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BI ITER maar is zuiver en gezond. Geen hij voegsels worden er in gebruikt. Merckeiu. Ongeval. Mr Henri (Jalliaux, was maandag te Mercketn en 's avonds moest hij met den tram naar ziju huis In do drie grachten Hij sprong op den tram wijl deze reeds in gang was, ongelukkiglijk miste hij en viel hij tusschen de riggels. Twee rijtuigen reden over hem. Hij werd niet gerocht door de wielen, doch werd erg gekwetst door stuiken, aan het borst, het hoofd en dc armen. Zijn toestand is nogal erg. Eene Kindermoord. De genaamde Jeroom Verbrugge, van Wou- men, was over een drieial jaren naar Amerika vertrokken, zijne vrouw met hare di ie kinderen achterlatend. Alle maanden zond Verbrugge regelmaiig eene som van 50 fr. aan zijne echtgenoote. Den 26 Sep tember laatst werd vrouw Verbrugge moe der van een kind, dat stierf en waarvan zij het lijkje in den hot barer woning begroef. Daar er to Woumen allerlei zonderlinge geruchten in omloop waren, is hot parket van Veurne Dinsdag naar de gemeente ge komen. Vrouw Verbrugge werd ondervraagd en eindigde met bekentenissen te doen. Zij werd op bevel van het parket door den be velhebber der gendarmerie van Clercken aangehouden, en naar de gevangenis van Veurne overgebracht. Veu rui'. - Nog eene kindermoord. Over eenige dagen vernam de veldwachter van Coxyde dat een meisje, die met hare ouders in die gemeente gewoond had en nu te Veurne woonde, moeder geworden was en dat het kind niet aangegeven werd. De veldwachter verwittigde het parket van Veurne en zaterdag werd het meisje aange houden. Eerst weigerde zij iets ie zeggen, doch maandag deed zij in het gevang beken tenissen zij verklaarde dat zij het kind aan de Duinkerkehrug in het water geworpen had. Op bevel van het parket werden er op de aarigeduide plaats peilingen gedaan wel dra haalde men het lijkje van het arme wicht op. Het was in een zak gebonden en reeds in staat van ontbinding. Tlioiiroisk Nog de moord. Voor de wreede moord, alhier over veertien da- gi-n gepleegd op den maalder Gamiel Vande- kerekhove, zijn twee aanhoudingen gedaan. De aangehoudenen zijn Gustaaf Bogaert, 28 jaar oud, sedert zes jaar maalder op het gehucht Koornbloem, en zijn knecht Richard Veikeyn, 26 jaar oud. De eerste is een zoon van goede familie, van onbesproken gedrag de tweede werd eens verwezen voor dron kenschap en voor slagen, doch stond even wel niet* slecht geboekt. Bogaert leefde in ruzie met Vandekerck- hove. Beide aangehoudenen werden naar Brugge overgebracht. Zij houden hardnek kig staan onplichtig te zijn, doch, daar er tegenstrijdigheid is in hunne verklaringen, werd hunne aanhouding bekrachtigd. Onstriuh-, Schrikkelijk drama. Dinsdag rond middernacht, hoorden eenige late voorbijgangers gekerm op den dijk, rechtover het koninklijk kasteel, te Oosten de. Zij zochten in het ronde en vonden een jongeling en een meisje, beiden in een bloed plas, ten gronde liggen het meisje was dood, doch de jongeling leefde nog. Zij waren heiden de keel doorgesneden. Men droeg het lijk en den gekwetste naar het policiebureel de jongeling kon met moeite vragen of het meisje dood was, en erbij voegen dat hij ook wilde sterven. Men droeg hem in 'tgasthuis waar men zijn toestand hopeloos be schouwt.Op de plaats waar de twee jonge lieden gevonden werden, heeft men ook een bebloed scheermes ontdekt. De jongeling, die het meisje vermoord en daarna gepoogd heeft zich te zelfmoorden, is de genaamde Karei Van Dille, 20 jaar oud, wonende in de schrijnwerkersstraat, te Oos- tende-Uitbreidingen. Het meisje heette Leo- nie Focke, was 21 jaar oud, en woonde in dezelfde straat; haar vader is een stads werkman. Hare ouders hadden zich altijd verzet tegen hare kennismaking met Van Dille. Men denkt dat Leonie Focke met Karei Van Dille overeengekomen was om samen te sterven. Van den anderen kant echter wordt er verteld dat de twee jongelieden se dert eenige dagen in ruzie waren, en het meisje afgebroken had met Van Dille. In dat geval zou er eene wraakneming in 't spel zijn. Evenwel heeft men op het lijk buiten de wonde aan de keel, geen spoor van geweld gevonden. De geneesheeren van het gasthuis hebben een groot deel van den nacht gewerkt om de wonde van den zelfmoordenaar toe te naaien. Zijn toestand is bedenkelijk; indien hij aan zijne kwetsuur sterft, zal men nooit juist weten hoe het drama gebeurd is. Het 'lijk van Leonie Focke is naar het doodenhuis overgebrachthet hoofd is bijna gansoh van de romp gescheiden en hangt nog juist vast met de wervels en met het nekvel. De snede is met ongehoord geweld toegebrachthel is heel zeker dat het meisje het zelf niet ge daan heeft, want zij zou zich niet zoo ijselijk hebben kunnen verwonden. I.cei-s. Geheimzinnige misdaad. De schrikkelijke moorden nemen gedurigj in aanlal toe. Een fransch soldaat, Julien Kindt, in verlof bij zijne ouders te Roebaais kwam dinsdag morgend, rond 8 ure, naar Lcers-Noord om tabak bij Vital Mercier die woonde in den weg die de grenssehei ding uitmaakt tusschen België en Frankrijk op het grondgebied van het eerste land. Julien Kindt zag dat de vensterblinden ge sloten waren. Hij ging binnen en zag Vital Mercier ten gronde liggen. De soldaat liep buiten hulp halen men bestatigde aanstonds dat Mercier vermoord was, want aan het voorhoofd en over gansch het gelaat be merkte men kneuzingen, terwijl men aan den hals duidelijk de sporen van verwurging kon waarnemen. De moordenaars moeten met drieën ge weest zijn, te oordeelen naar de sporen der worsteling het slachtoffer was overigens een reusachtig man. Hunne misdaad vol trokken, hebben de moordenaars het huis van onder tot boven doorzocht en alles ge stolen wat maar eenige weerde heeft. In den gang die van do straat naar den koer leidt, heeft men eene klak gevonden. Vital Mercier had maandag avond het bezoek ontvangen van twee smokkelaars, die kwamen vragen naar stalen van koffie, en die ongelukkiglijk niet gekend zijn. Tot hiertoe hebben noch de gendarmen, noch liet park et het spoor van de moorde naars kunnen ontdekken. De misdaad heeft zoowel te Belgisch Leers als te Fransch Leers eene groote opschudding verwekt, te meer daar de echtgenoote van het slachtof fer, Rosalie Poulain, 63 jaar oud, op 3 mei 1904 ook vermoord werd in hetzelfde huis, en dat men nooit de daders ontdekt heeft. W anroBti is de suikerij Verburgh- Decool Rousselnere de beste? Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Levi ude^iu'iii. Een zaakwaar nemer op de vlucht. Te Lovendeghem is een zaakwaarnemer, in wie kleine bur gers veel vertrouwen stelden, de plaat ge poetst. De ontroering hierdoor teweeg ge bracht, is zeer groot. Vele personen hadden hem hunne spaarpenningen toevertrouwd, om groote intresten te trekken. In het be gin ging alles zeer goed, doch tengevolge an ongelukkige speculaties onderging de zaakwaarnemer groote verliezen alle da gei werd zijne woning bestormd door schuld eischers. Een kleine landbouwer uit de streek is gansch ten onder gebracht; hij had den luchteliDg over twee maanden 12.000 fr. toevertrouwd. Eene burgersfamilie uit den omtrek van Lovendeghem is 47,000 fr. kwijt, liet totaal van het tekort is nog niet juist gekend, doch men schat het op ver scheidene honderd duizenden franken. Het signalement van den voortvluchtige is overal gezonden men denkt dat hij reeas de gren zen over is. Weffereu. Vreeselijke moord. Dinsdag morgend, rond 2 1)2 ure, verliet de brouwersgast Frans Schollaert, wonende op de wijk Jabbeke, te Wetteren, zijne wo ning om naar zijn werk te gaan in de brou werij van de gebroeders Buysse, in de Hoog straat. Schollaert was nog maar een twin tigtal meters gevorderd, toen hij op een stuk land het lijk van een vrouwspersoon vond. De man herkende in de ongelukkige zijne 24jarige dochter Eugenie. De ongelukkige was den hals afgesneden. Als een waanzin nige liep de ongelukkige vader naar den politiekommissaris deze, vergezeld door zijnen adjunkt, twee politieagenten en dok tor De Bruycker, kwam dadelijk mee naar de plaats der misdaad. De geneesheer, die het slachtoffer onderzocht, bestatigde dat de halsslagader doorgesneden was en dat de lood oogenblikkelijk moet zijn geweest. Het lijk lag op den rug rondom bemerkte men voetsporen, diep in den wecken grond ge- Tukt. Het slachtoffer was letterlijk door kerfd inet messteken in den hals en aan het hoofd bemerkte men verscheidene won den en de buik was gansch opengesneden, zoodat de ingewanden uit de ijselijke wonde hingen. De ongelukkige Eugenie Schollaert moet zich met de kracht der wanhoop tegen haren moordenaar verdedigd hebben, want men zag klaar en duidelijk de sporen van eene verwoede worsteling. De haarkammen, de hoed en de regenscherm lagen over een lötal meters in het ronde verspreid. Zondag morgend was Eugenie uit de ou derlijke woning vertrokken om naar Gent te gaan, waar zij twee dagen Dij kennissen ging doorbrengen, Maandag avond was zij met den Irein van 7 ure uit Gent te Wette- aangekomen men heeft haar rond 8 ellende te verkeeren en kwam allerbest over een met haren man. Ook was de zoon uit het eerste huwelijk van Boucifet, waarover men vroeger te klagen had, thans een oppassend en werkzaam jongeling geworden. Vooraleer in 'I water te springen, had Josephine Martin hare vier kinderen aan haren voorschoot gebonden. Toen men de vrouw uit het water haalde, sleepten de lijken harer vier ongelukkige kinderen haar achterna. A'oenit gij Vaiitleaalle? De erf genamen van zekere Madame Vandewalle, die over eenige jaren te Rijssel overleden is en met 5 miljoentjes besmet was. worden verzocht hunnen stamboom zoohaast moge lijk in te dienen te Brussel, Nieuwe Brug straat, 49. Al die Vandewalle lieeten bijzon derlijk in de gewesten van Brugge, Oostende, Kortrijk, Handzaeme worden aangewakkerd tot opsporingen, 't Ware het oprapen weerd. iiciit tier iiieiiM-lienniaag. Volgens geneeskundige berekening veror hert een 70 jarigen mensch, gedurende zijn leven, gemiddeld 1280-voud van zijn wicht aan vast voedsel, hetwelk overeen komt met een gewicht van omtrent 450,000 kilos. Naast deze 450,000 kilos vast-voedsel, gebruikt hij 50,000 kilos vloeistof. Meng-elirLg-en. Waarom. Waarom lacht ge zoo, vroeg hij zich opeens in 't bed oprichtende. Oogenblikkelijk hield de vrouw op met lachen en zeide Ik kan het niet helpen Jan, ik droomde dat ik weduwe was. Ontgoocheling. Oude vrijster. Hoe oud denkt ge wel dat ik ben ventje? Franske. 22 jaar. Wat kunt ge goed raden, Franske Hoe komt dat? Of wist gij soms hoe oud ik ben Neen, maar mijn groot broer is ook 22 jaar, en bij heeft juist dezelfde moustache als gij. SPORT. l-'iiol lm I i Football-club Poperinghois. Alle spelende leden worden dringend verzocht zich heden zondag om 2 1)2 ure op den ter rein te bevinden, om te 3 ure stipt een match met volledige equipen te kunnen beginnen. WIELRIJDEN. La Louvière. 3 urenkoers 1. Van Ilouwaert2. Tichon 3. Trousselier; 4. Chariier; 5. Devoghelaere6. Peter Reul; 7. Wancour(staakte); 8. Lambot (eveneens); Van Meerbeek (ook). Van Houwaert gaat zich nu oefenen voor de Ronde van Lombardië, die op 1 Novem ber zal betwist worden en voor dewelke hij ingeschreven is in gezelschap van Trousse lier. en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Aalst2 October. Markt vast. 170 Balen ter markt, volgens kwaliteit 140 tot 190 fr. Londen4 October. Markt vast. Men kwoteertEngelsche hop, le kwaliteit 200 - 225 fr.; 2e kwaliteit 100 -190 fr. Brussel, 0 October. Markt vast. Men kwoteert Poperinghe (Stadslood) 147 1/2- 150 fr. Aalst Stadsirierk) 150 fr. Neurenberg, 6' October.— Handel kalm, met vaste prijzen. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Soorten Prima-Waar Middelbare Markthop 250 - 262 231-243 Belgische hop 212 - 218 Spalterhop 300 - 312 Ha lier tan 300 - 312 268 - 287 Engelsche hop 200 - 212 Poperinghe, 8 October. Handel vast. Gewone kwaliteitPoperinghe (Stad) 145- 150 fr. Poperinghe (Dorp) 130 fr.; Groene hop 150-200 fr. Bij 't einde der markt werd men kalmer: 140- 142 1/2 fr. voor stadshop. ure gezien op de Dorpplaats, in gezelschap van een onbekend manspersoon. Het lijk van het slachtoffer is naar het doodenhuis overgebracht eene groote me nigte volgde het stoffelijk overschot. Het meisje Eugenie Schollaert. had sedert eenigen tijd dreigbrieven ontvangen van eenen persoon, met wien zij in kennis ge weest was, doch afgebroken had. Volgens sommige getuigen verzekeren is die persoon maandag te Wetteren geweest, waar hij eenigen tijd zou rondgeslenterd hebben. Dinsdag morgend is het parket ter plaatse van de misdaad geweest en heeft het plan doen opmaken. De gendarmen van Lede hebben hevel ontvangen een verdacht per soon op te zoeken en aan te houden. De persoon in kwestie van Lede, zekere Ed. De Nève, 25 jaar, weduwaar, is dinsdag avond aangehouden geweest. Hij heeft vroe ger kennis gehad met het slachtoffer over geruimen tijd reeds had Eugenie met hem afgebroken en zij had nu kennis met een jongeling van Ledeberg. De Nève loochent alle plichtigheid aan de afschuwelijke misdaad ook beweert hij dat hij op den dag der misdaad niet te Wetteren geweest is. Het parket was eerst van zin geweest Ed De Nève terug in vrijheid te stellen, doch daar hij liet gebruik van zijnen tijd opgege ven had en liet onjuist bevonden werd, heeft men De Nève gevangen gehouden, alhoewel er nog geene stellige bewijzen tegen hem zijn. Criipet.- Vreeselijk drama. Eene moeder en vier kinderen verdronken Een vreeselijk drama is dinsdag te Crupet-bij- Namen gebeurd. Daar woont eene vrouw voor de tweede maal getrouwdde genaam de Josephine Martin, echtgenoote Boucifet, ""it dit tweede huwelijk zijn vier kinderen gesproten, twee jongens en twee meisjes Het oudste is een jongen van zes jaar, het jongste is een meisje van ongeveer 6 maan den. Dinsdag morgen rond 4 1/2 ure, stond een der zonen uit het eerste huwelijk, op om in de rivier de Bocq, te gaan visschen. Tot zijne verwondering stelde hij vast, dat zijne moeder niet te bed was en de vier kinde ren,uit het tweede huwelijk, ook ontbraken De jongen ging naar het venster en zag er juist zijne moeder in een grooten, naburigen vijver spertelen. Vlug liep hij naar beneden en riep om hulp. Edoch, eenige stonden na dien was de vrouw onder water verdwenen Men begon te dreggen en men haalde de vrouw boven. Eenige minuten nadien haalde men de lijken der vier kinderen op. De plichtig-e is thans hersteld. Op bevel van het parket van Namen is zij naar de ge vangenis van die stad overgebracht. De vrouw schijnt zich geen rekenschap te geven van de ijselijkheid der misdaad welke zij gepleegd beeft. Zij had eerst gezegd dat zij hare kinderen voorde ellende had willen behoeden. Sedert dan heeft zij nog geen traan gelaten en niet bet minste spijt getoond alhoewel zij hare kinderen innig lief had Ook zal Josephine Martin aan een genees kundig onderzoek onderworpen wórden daar mondenktdat zij zinneloos is. De vrouw had niet de minste reden om hare ijselijke daad te plegen, zij was er verre van af in van 3 tot 10 October. Geboorten. Yvonne Clabau, d. v. Fer dinand en Leontine Verstraete. Alixe Goussev, d. v. Gustave en Irma Lietaert. Maria D'alleine, d. v. Achille en Eugenie Slruye. Jeanne Creus. d. v. Emile en Rachel Moncarey. Overlijdens.Dehouck Marcel, 16 dagen, Wijk K. Cailliau Rosalie, rentenierster, jaar, weduwe van Yvo Desmyter, Bruggestraat. Huwelijksbeloften. Gruwier Henri, landwerker te Woesten, voor dezen alhier, met D'hoere Magdalena, ook te Woesten, eertijds alhier. Huwelijken. Achille Rosseel, landbou wer, 25 jaar, met Irma Vandewynckel. 20 jaar, heide te Roperinghe. Prosper Ver- cruysse, landbouwer, 22 jaar, met Lucie Vandenbruwane, dienstmeid, 25 jaar, beide te Poperinghe. 1 In '4 Hekje, bij René Lahaye-Van Exem, Westoutre. 2 A la Yille de Florence, bij René Synave, Boescheepstraat. 3 Au IJon de Flamlre, bij Camille Cordenier, Yperstraat. 4 In den IVereboom, bij Honoré Capoen, Ouderdom-kalsiede. 5 A Ia promenade Qiicnlin, bij Jules Hauspie, Westoutre-kalsiede. ft Sn den Anker, bij Florent Schmidt, Hondstraat. 7 In den Kouder, bij Théodore Dewancker, Kou terstraat 8 A riiiduNtrie, bij Justin Mahieu, Veurnestraat. <J In den ftdcrlioek, bij Emile Gouwy, Bruggestraat. SO In de wagenmaker ij, hij Amand Salomé, Yperstraat. 11 In den Hertog van llraliand, bij Ed. Dfeweerdt, Westoutre-kalsiede. 12 In «le nieuwe Statie, bij de wed. H. Bonduelle, achter de Statie. Ill A la Ville dc ISuiikcrqiie, bij Jerómo Questroy, Noordstraat. 14 In «le nieuwe Kwalaiw, bij Henri Vandepitte, Watoustraat 15 Au Travers, bij Camiile Mahieu, Meessenstraat 10 I n den Graafvan Vlaamlcren, bij Adolf Vandecasleele, Yperstraat. 8 7 1 ia «Se llalilia, bij Maria Momerency, Korte-Reninghelst 18 In TYeerhof. bij Aloïs Dewitte, Casselstraat. IO In 't Kasteeltje, bij Charles Debeir, Doornstraat. 20 A i'l nivers, bij Justin Ghelein, Yperstraat. 21 A la Ville «ie !8tcnker«jiic, bij de wed. Henri Decorte, Watoustraat. 22 In. «ie Vink, bij Germain Dewachter, Casselstraat. 211 In ,t Keepje, bij Auguste Vansteene, bij den Ondank. 24 In «len Snoek, bij Emerence Saesen, Yperstraat. 25 In St. Joseph, bij de wed. Decreus, Kerkstraat. 20 Sn «le Stacnhouwc'rij, bij Jules Boeket, voerman, Reninglielst-kal. 27 In «ien Posthoorn, bij Achille Cappelaere, Casselstraat. 28 In den Aeerloop, bij Jules Sergier bijg. de Reuse, Werfstr. BAANBOLLING. Poperinghe (Vogei.hoek). Op Zondag 10 October 1909. 75 Ir. prijzen. Inschrijving ter herberg De L'ovie van 1 tot 2 ure namiddag. Inleg 3O Cent. GAAIBOLLING. Poperinghe. - Op Zondag 17 October, gegeven door de maatsshappij De Ware iefhebbers ter herberg «Het Firmament» bewoond door Gaston Wylleman. 30 frs. prijzen. Inschrijving van 1 tot 3 ure. Schoone KARRE 1 jaar oud.Dienstig voor hondenkar en steekkar, bij Henri Lebbe, schoenmaker, Schaalstraat, Poperinghe. Schoon en gerieflijk YVtuinhuis met groot Yla^azijn dienstig voor alle stielen, nu kruidenierswinkel, gelegen in 't midden der stad aan den hoek der Prieslerstraat en Bertenplaats, (kleine Markt). Zich te bevragen ten bureele dezer. Twee schoone Trekhonden en Hondenkar, bij Henri Botthez, schoenmaker. Doorn straat, Poperinghe. Eene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Groote keus van Kcrkestoeien, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. o werd, op den ouderdom van 4y aren buitenmate opschietende, bleek, mager en uiterst zwak. Dank zij de Emulsion SCOTT, is hij thans levendig en kloek gewordenhij geniet eenen goeden eetlust, een bevallig uitzicht en eene blozende 2 gezondheid. at Brief in date 4 Februari 1909, van M. J. WOU- CD TERS, 67, Vander Stichelenstraat, Brussel. Le» Omdat de Emulsion SCOTT (dank zij hare h— zuivere en krachtdadige bestanddeelen en tevens q haar eenig stelsel van bereiding), de zwakheid, onder welkdanigen vorm zich ook voordoende, geneest, wordt zij als de erkend. De namaaksels genezen niet Zoo gij dus eene genezing beoogt, eisch dan de en weiger volstrekt elke andere emulsion. Dui- zende en duizende zieken zijn genezen niet door de namaaksels, maar enkel door de echte SCOTT. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. L3- ct> CD g m 0 Renieniershuis te huren, gelegen in de Priesterstraat, nl' 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstraat, Poperinghe. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brouwerij Middelburg, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. Te pachten om met oktober aanstaande in gebruik te treden Herberg - Groene Ja ger met Schuur en Stallingen en een gemet Zaailand te watou, gehucht Drio Koningen. Zich te wenden bij M. Vanden Berghe, brouwer, Rousbrugge. e Herberg het Riddershofgelegen te Vlameriinghe wijk het Hemelrijk tegen Dickebusch, met grooten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor (immerman of smid. Zich te wenden bij Me We Auguste Roin- mens, brouwerin, groote markt, te Poperin- ghe. den Itazur Gasthuisstraat, 15, B* OI* ËKIIVGIIE 9 BIJ ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, 8g»c«>g;elH, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Taf el tapijten, Stoors en Gordijnen. Alle llei*l»ei*£Kei*ietTafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. en OUD GEKENDE OPVOI,OER i" Co i ffeur-gri meur Magazijn altijd voorzien van alle parfu- meriën der beste gekende huizenhaarver- wen, enz. Specialiteit van goede produkten voor de pellekens uit het hoofd te verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen.Alle slag van haarwerken (postiches). Door mijne trouwe en zorgvuldige bedie ning, verhoop ik de gunst van eenieder te genieten. STUDIE VAN DEN om 5 ure namiddag ter herberg La Ville de Dunkerque» bewoond (Lor René Vanoverberghe, binnen het der gelegen te Rousbrugge, Beveren, Proven, Stavele en Watou toebehoorende aan De Kerkfabriek van Rousbrugge, ALSOOK VAN HET voor een termijn van negen jaren aanvang nemende dm la October 1909. Voor nadere inlichtingen, zie de plakbrieven. Poperinghe, markt van den 8 Octt. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 13,60 - Haver 13,60 - Aardappelen, 100 k. 7,75-Boter de kil. 3,10 - Eieren de 26, 3,40. Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze iuteekening aan aüe uitgaven van actiën en obligatiën. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat ik mij zal belasten met het VERSLAGEN van MATRASSEN. Op aanvraag begeef ik mij ten huize. Door mijn verzorgd werk en genadige prijzen, verhoop ik het vertrouwen van eenieder te genieten. Veurnestraat, Poperinghe. Suil «crij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Voor «Ec Landbouwer* Gansch nieuw systeem! Onverslijtbaar Kan niet dood waaien, hoe sterk de wind ook wezel Extra groote verlichtingskracht Onontplofbaar Kan 23 uren naeenvolgend branden inet 1 centiem petrool per uurWei geschikt om onder wagen te hangen! enz... Te verkrijgen hij Sansen-Decorte In den Bazar, Poperinghe. 29 jaren goeden uilslslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon cn wit vleesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel hot Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé, Brussel. Depot voor de Poperingsche streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. Alle slag van ftlvMAABiT GOED, groote keus van gebreide en geweven Baai en, Rokken, Koussen, Zokken, Kinder kleedjes en - Mutsen, Onderbroeken. Lavalieren, Echarpen, zijden en katoenen Foulards, Halsdoeken. Spcriiilitrit van Corsets. Cache-Corsets, gemaak te Mans-, Vrouw- en Kinderhemden, Bre tellen, Handschoenen.Bijzondei'e schoo ne lieus van witte en gekleurde Rokken, Dame- en Kinderschollen naar de laat ste models, hooge fantaisie. Alle slag van* MBRCERIE. Broderie. Garen, Lint, Breisayette en Breikatoen, Pommade, Dweels, Zeepe, Kams, enz. enz. Artikel Normaal in alle kwaliteit. Huis van vertrouwen. Matige prijzen. Spoedige bediening. DE VERMAARDE WASCHPOEIER Te verkrijgen bij alle winkeliers. In ieder pak een Bon, twaalf Bons geven reent aan eene nuttige premie. Inlandsche Granen, Rogge, Maïs, Haver, Peerdeboonen, enz. Alle slag van KOLEN. 17, Tempelstraat, Yper, heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat het de PHOTOGRAPHIE overgenomen heeft, en deze in hetzelfde huis zal voortzetten. Men werkt alle dage. Estaminet gehouden door Winkel van Ellegoederen, goed voor Mans kleederen, gemaakt en gebreid goed, groote keus van gemaakte Kinderartikels.Eerste Communieartikels. - Fourruren. - Merceriën. KruidenierswarenKofliesConserven. Sulfer.-Likeuren, Wijnen. Champagne, enz. Alle slag en eerste kwaliteit van in alle nummers DOOR HET GEBRUIK VAN OOGENBLIKKELIJKE VERWING, enkel uit planten getrokkenzonder lood, salpeterzuur of sulfer. TE VERKRIJGEN BIJ Coiilcur, INtrfiiiiiesit*. (S s? O O fD e s*r lliiisEtoiitlsters Gpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen VAN STAD WAAR

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4