3AP0 zoon Ernest Emulsion &CÖÏT WIKIEBSCffQENEfl CMrcmp-IMe J. LIEGEOIS-MONTEYNE Voor mijnen BERAT-FREMAULT FL. OSTEUX-BAUCHY FOURRUREN 21'" eis 4Boterstraat, IJVER. Het eenigste huis Van stad waar alle vellen artikels zelve bereid en verwerkt worden. Men belast zich met het maken, veranderen van fatsoen en herstellen naar begeer Landbouwmachienen ZIJDE -HARDE ea SLAPPE HOEDEN, KLAKKEN en KINDERAETIKELBS. HET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. EERSTEN TAP Maandag ln November FOOTBALL-CLUB van BRUGGE. Samenstelling der Brngsche Equipe. Wetensweerdigheden. Mengelingen. HOPPE. BURGERSTAND VANPOPERINGÜE Burgerstand van REN1NGIIELST Burgerstand van ROUSBRUGGE Aan de Duivenliefhebbers, is de beste en spaarzaamste. 20 C. DE PAK. Op Zondag 3i" Oct. 1909, HERBERGKERMISSEN Jaariijksche Kermis, MARKTPRIJZEN. Uit ter hand te koopen :eesten en Vermakelijkheden. genezende kracht overtreffende. Vraagt plaat». Te Koop Terstond te pocliten Agent voor België en Frankrijk Leon DENECKER-CATRYCKE, Wilt gij naar de laatste Mode KOMT NAAR oudWvan vertrouwen Coiffuursalon Hubert ROUSERE, Gasthuisstraat, 27, POPERINGHE. Ware Tempeest - Lanteern Eugène Debyser-Heuser, BELANGRIJK BERIGHT. Gouden Mansbottin, HUIS VAN VERTROUWEN GESTICHT IN 1842. A IN 'T GROOT EN IN 'T KLFAN. GROOTE KEUS VAN Skunks, Renards, Marters, CaracuR Castor, Loutre, Mongolië, Vison, Murmel, Astrakan, Ronde Kallen en andere modellen in Vischow en Fluwijnen. IlsïlsSiSktteii voor niastnrii en kinderen. Slier en Ihiur. In de gazfabriek van St Pi eters-Jette, zijn twee werklieden, de genaamde Alfred Bodenhorst, 41 jaar, en Karei Mahieu, 45 jaar, door ammoniak gassen verstikt. Beide slachtoffers waren gehuwd en vader van familie. Te Couillet is MelanieNélissen, 20 jaar oud, echtgenoote Trembjez, in een oogenblik van waanzin, met haar kindje in een bornput gesprongen en verdronken. In Antwerpen werd de dokwerker Frans De Laet, 30 iaar. die op een kamer leefde met Nathal ia Polphiet, echtgenoote Petrus De Jonghe, door dezen laatsten doodgesteken. In Boom zijn zes personen overleden van cholera. Slrenge maatregelen zijn genomen opdat het kwaad zich niet zou uitbreiden.De gendarm-four- rier, Charles Fournier, 25 jaar, van de brigade van Doornijk, heeft daar maandag een I7jarig meisje, Germaine Havenne, met een revolver doodgeschoten en zich daarna een kogel door den kop gejaagd. Het meisje hield herberg buiten Doornijk, en lokte den gendarme aan om te verkoopen. Fournier die het meisje beminde, had nu vernomen dat zij in 't korte ging trouwen. Hij wilde niet dat het meisje aan een ander was en voerde hiervoor zijn moorddadig plan uit. In Oostende heeft een geweldig tempeest verscheidene dagen gewoed eenige bootjes zijn vergaan doch er zijn geen menschenle- vens te betreuren. Zekere Julia Leclère, 28 jaar van Gilly, gescheiden van haar man en levend met zekeren Emiel Vandervelcke, 26 jaar, is door deze met een revolver dood geschoten geweest. Alweer de gevolgen van het wangedrag. SPORT. Football. Overwinning van den F. C. Pope ringhois te Yper. Zondag laatst begaf zich de equipe I van den F. C. Poperinghois naar Yper, om er een match to spelen tegen den F. C. van het 3° linie. De militairen die den zondag te voren te Poperinghe eene nederlaag ondergaan hadden, (3-.1hadden dezen keer hunne mannen uitgekozen. Zij rekenden op eene zegepraal en zegden luidop dat wij dit maal met hunne beste equipe gingen te doen hebben». De Pope- ringhenaars durfden geenc overwinning voorzien, maar beloofden toch wel hun man te staan. Het spel begon om 3 ure Poperinghe speelde tegen wind en de zon in d'oogen Van weerskanten werd moedig gespeeld en aan de halftime was de uitslag Yper 2- Poperinghe 0. Poperinghe liet zich echter niet ontmoe digen. De tweede halftime begon met een penalty ten gunste van onze mannen en die meesterlijk door den center-half in de goal geplaatst werd. Dat was een. Eenige oogen- blikkeu erna, opnieuw hands en nog een penalty gaf ons 2. Dat was 2 tegen 2 en de moed verdubbelde. Door schoone passen en vereenigd spel kreeg de Yperlingen meer werk dan zij wel gedacht hadden en weldra werd door Poperinghenogeengoal gemaakt. Yper miek weldra ook een goal door penalty, wat de uitslag 3-3 gaf. Van weers kanten deden zich menige corners voor, maar bijzonderlijk van wege Yper. Op een corner goed gezonden door den extréme - droit, werd door Poperinghe nog een punt behaald. Nog 10 minuten spelen Niettegen staande al de pogingen van Ypèr, gelukte het hun niet meer te doehnerken en Pope ringhe behaalde dus eene tweede zegepraal met 4 - 3. In 't algemeen werd er goed gespeeld, iedereen behield goed zijne plaats en men zag dat de spelers beginnen elkaar te ver staan; de linker-back muntte echter bijzon der uit door zijn beslissend spel. Deze twee overwinningen moeten onze mannen nieuwen moed geven om het wel begonnen jaar te voleinden zooals het begint en gedurig in 't spel te verbeteren. Zondag laatst won de F. C. van Yper tegen de Cercle Sportif van Brugge (3e divisie) met 2-1. Op heden Zondag 3in October, op het terrein Den Kouter», om 3 ure stipt, match der 2° equipe van den F. C. Yprois tegen de 2e van den F. C. Poperinghois. op het terrein DE.\ KOUTER» bezoek van den vermaarden Geen opofferingen sparend om het sport- minnend publiek onzer stad en der omlig gende gemeenten de gelegenheid te geven eens wat puiks, op sportgebied, bij te wonen, komt het Bestuur van den Football-Club Poperinghois deze week pogingen aan te wonden om eens in onze stad een der beste elftallen des lands te doen spelen. En het is gelukt Gedienstig beantwoordend aan de uitnoo- diging, heeft de F'ootball-Club Brugeois aanvaard om ons een bezoek af te leggen op Maandag 1 November, zijnde den hoogdag van Allerheiligen. Eerst hadden zij gezegd op heden zondag te komen, maar een on voorzien geval heeft dit belet. Iedereen die zich wat met Football bezig houdt, weet wat er van de F. C. Brugeois is; voor dezen moeten wij niet steunen op de belangrijkheid van dit bezoekhet zal hun voorzeker verwonderen dat Poperinghe dat heeft verkregen en tevens zal het hun verheugen eens zoo schoone gelegenheid te hehben die mannen aan 't werk te zien. Voor de oningewijde echter, laat ons zeg gen dat de F. C. Brugeois een der 2 of 3 beste clubs is van België en dat hij nu in het kampioennaat van België op eersten rang staat, samen met de Union St Gilloise, de kampioenen van verleden jaar. Wie kent de namen van de gebroeders Cambier, De Veen, Van Boxstaele, Pater noster, Goetinck, enz. niet, allen leden van den F. 0. Brugeois Men mag bijna zeggen dat het de beste spelers zijn van 't land Verleden jaar nam Ch. Cambier deel te Parijs, aan den internationalen match tus- schen Frankrijk en België. In het verslag over dezen match schreef de groote fransche sporfgazet -rAuto» dat men in Frankrijk geen spelers had gelijk Cambier en dat men in Parijs, waar zooveel clubs komen spelen uit Engeland, Duitschland, enz., nog nooit een speler zooals Cambier gezien had. Wanneer verslaggevers, die gansch op de hoogte der zaak zijn, zoo spreken van vreemdelingen, toont dit genoeg wat er van is. En 't zijn spelers van die maatschappij die wij Maandag 1 November hier zullen oni vangen. Om 2 ureOefeningen, Shots door de Brugsche équipe tegen de goalkeeper M L. Monteyneom 2 ure stipt, match F. C. Brugeois - F. C. Poperinghois. Iedereen zal voorzeker deze schoone gele genheid te baat nemen om deze oefeningen te komen bijwonen. Ingangsprijs20 centiemen. P. Huybrechts. Rod. Maréchal. C. Baele. Nlaur. Dejonghe.-Ch. Cambier.-NI. Van Belle R. De Veen,-R. Van Daele,-E. Lauwers, Ed. De Plancke, A. Pollet Officiële Arbitre M Vander Ghoten. WIELRIJDEN. Velodroom van Meenen (franco-Beige) Uitslagen van desluitingskoersen, 100km 1. Debats, 2. Trousselier, 3. Masselis, 4. De fraeye, 5. Lapize, 6. Vandenberghe, 7. Col- saet, 8. Van Houwaert, 9. Wancour, 10 Verlinden. Van Houwaert, kreveerde 2 maal en verloor hierdoor twee toeren die hij niet meer kon inhalen. Ronde van Lombardië. De ploeg van Alcyon heeft zich laten inschrijven voor de ronde van Lombardië. Zij is samengesteld uit Francois Faber, Ernest Paul, gezegd Faber, Garrigou, Trousselier, Van Hou waert, Masselis, Cristophe, Lapize en Duboc. Xumiwaelitige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. VLIEGEN. De vliegweek in Antwerpen heeft waarlijk veel tegenslag in het weder. Een geweldig tempeest heeft zaterdag reeds 8 hangaars omgebeukt en den biplan van den belgischen vlieger Druet erg beschadigd. Zondag poogden Jan Olieslagers, de gewezen motocycletist, en Wilford, om te vliegen maar zij gelukten er niet in. Dinsdag kon Jan Olieslagers wat opgaan, doch zijn gestel viel hard neder en do vlieger werd een vleugel gebroken. Woensdag morgend was er nogal veel volk in den aérodroom. Rond 11 ure werd de Zodiac uit zijnen hangaar gehaald. De bestuurbare ballon steeg op en zweefde geruimen tijd boven de stad, be groet door de daverende toejuichingen der toeschouwers. Baron de Caters heeft met zijn biplan een maal de pist rondgevlogen. Donderdag morgen deed de Zodiac alweer een toertje van 50 minuten boven stad hij ging tot boven de middenstatie en de Meirplaats. Om 11 u. vloog Rougier 40 meters hoog; om 11 u 23 deed hij eene vlucht van 5 km 's Middags is Rougier vertrokken voor den grooten prijs van 50 kilometers der stad Antwerpen. 25.000 fr. Ten 12 ure 35 had hij op eene hoogte van 80 meters reeds 20 pistronden afgevlogen, en de pist telt 1200 nieters. Toen begon er 'ets aan de motor te haperen en Rougier moest neerdalen. Rougier steeg ten 12 ure 33 terug op. Hij zweefde gedurende 1 uur 10 min. 17 sec. over de pist en legde 46 toeren af. in 't ge heel 50 kilom. 600 ^neters. Terwijl Rougier aan 't vliegen was, kwam Molon met zijn Bleriot te voorschijn. Hij steeg op eene jte van 19 meters. Op dit oogenblik haperde er iels aan zijn machien, en 'tstuikte met de punt vooruit in den grond. Molon viel onderzijn toestel. Men kwam hem ter hulp geloopen, en toen men het machien oplichtte, kwam Molon gaaf en gezond, en lachend te voorschijn. Ten 3 ure vloog de - Zodiac nogmaals statig de pist rond tot het begon te regenen, waardoor alles weer bedorven werd. Wat de luchtvliegers winnen. 't Is niet te verwonderen dat er van dag tot dag meer mannen komen die zich op de vlieg kunst willen toeleggen. Er is ook nog al wat aan te verdienen" Farman vraagt tegenwoordig zoo maar '>0,000 fr. om een week lang proeven te maken. Sommer en Paulhan eischen er 20.000 voor 8 dagen; Latham en Cursiss eveneens. Dan komen nog de vliegers die ook een aardig sommetje verdienen door het geven van voordrachten. Want zoo ontvangt Blé- riot voor twee konfereDties te Weenen, en een exhibition, 75.000 frank. En de toekomst is nog open voor de vlie gers. Want met het aanstaande jaar zal er naar 't schijnt wel 75,000 fr. betaald wor den voor de oefeningen van een week lang. Evenals er 150.000 en 200.000 frauk zullen gegeven worden aan vliegers die dan voor veertien dagen hun kunst zullen laten be wonderen. Alnianncli llaclietfe - Lebègne voor 1910 te verkrijgen ten bureele dezer, alsookAgendas, Mementos, Calendrier-me- mentos, enz I>e cersfe gneeim in De winter is er dees jaar vroeg bij Sedert maandag morgend sneeuwt het zonder op houden te Arlon en in den omtrek. Te Brugge heeft het maandag insgel'ks gesneeuwd. In Frankrijk hebben maandag op ver schillende plaatsen hevige sneeuwstormen gewoed. S|inar-/.aatii3ieid in lielgie.Uit het verslag der Spaarkas blijkt dat er op 31 December 11. in België 2,625,000 spaarboek jes bestondentwee miljoen 288,000 van 1.000 fr. en min; 318,000 spaarboekjes van 10,000 fr. en meer. Ziellier de verdeeling van het getal spaarboekjes per 100.000 in woners; Antwerpen, 28.612; Brabant, 12,298; Westvlaanderen,30,227; Oostvlaan- deren, 28,872; Henegouwen, 39,048; Luik, 37,034 Limburg, 23,559 Luxemburg, 39,423; Namen, 46,551. In 1908 werd er gestort: 14 miljoen 649,259,75 frank. Een trust. De bedelaars in Spanje, hebben een trust gevormd eu zijn overeen gekomen al de twee-centen stukjes, die zij ontvangen, zoo mogelijk niet meer in om loop te brengen, door ze te houden als zij ze ontvangen. Hierdoor willen zij het publiek verplichten hun geldstukjes van grooter weerde te geven. 't I* Iieter hiei»De Indiaansche regeering heeft in 1907 niet minder dan 220,950 fr. betaald om 15 duizend 711 wilde dieren, en 3,325 fr. om 61.734 giftige slangen tedooden. Die adders hebben in het afgeloopen jaar 21,419 personen om het leven gebracht, en de tijgers en andere bloeddorstige dieren vernielden 1966 men- schenlevens. W aaroiii waren onze voorouders zoo groot en kloek en leefden zoo lang Omdat zij, ongesteld zijnde, alleenlijk, om te gene zen, eenvoudige en natuurlijke middelen gebruikten, rechtstreeks aan de natuur, de bron van alle leven en gezondheid, ontleend. Plantensappen geconcentreerd en ver mengd in eenen smakelijken vorm, dat is de THEO BROM Azonder schadelijke chemi sche stoffen. Het menschdom natuurlijk verkloeken en vaardig maken voor den strijd des levens, is de leus van TIIEOBRUMA. 3 fr. de flesch. Te Poperinghe bij M. A. MONTEYNE, apotheker en te Yper bij M. C. LIBOTTE, apotheker. Deynze door eene beroerte getroffen. Een kwart uurs later was de E. H. Dewaele een lijk. M. Alfred Sarton, eere-iDgenieur van bruggen en wegen, is te Gent overleden in den ouderdom van 65 jaar. Hij was te Poperinghe geboren. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. De E. H. Ghys, be stuurder der Damen van de H. Familie te Thielt, is opziener benoemd van het vrij 'ager onderwijs voor het noordelijk gedeelte van de dekenij Thielt. Zijt ge ziek vroeg de gardeviel aan het heerschap dat in de groot lag. Ja, zei de andere. Als ik maar de helft had van uwe ziek te, zei de gardeviel, dan hadden wij alle twee een stuk in onzen kraag. Gedachte. Eene eigenaardigheid van sermoenen en zedelessen is, dat ze ie dereen zoo passend vindt... voor zijnen buur. Overvloedig, nutteloos en lichtzinnig klappen 'n deugt niet, maar te vele zwijgen kan ook misstaan. Iemand die nooit zijnen mond 'n opent., die nooit zijn gedacht 'n uit, die nooit bij eerlijke gesprekken een woord 'n zegt, zulkeen is ne last voor 't gezelschap. Gaat ge bij iemand binnen, 't ware danig onbeleefd, uw oogen te laten vallen op geschriften, op papieren en brieven, of op iets dergelijks, dat daar bij toeval liggen zou. Brussel27 October.Markt iets vaster. Men kwoteert Poperinghe (Stadslood) en Aalst (Stadsmerk) 110-115 frank. Min of meer schijnt de brouwerij te zullen koopen. Neurenberg, 27 October.Handel kalm, daar de duitsche brouwerij slechts het nood wendigste koopt. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Soorteij Prima-Waar Middelbare Geringe Markthop 256-262 231-237 Belgische hop 187-200 Altmark 193-200 175-187 Spalterhop 293-300 Hallertau 275-281 256-262 Ëngelschehop212-225 200-206 Poperinghe 29 October. Handel kalm. Men betaalt Poperinghe (Stad) ll2'/a -115 fr. 'operinghe (dorp) 105-110 fr. Er is een wei nig meer vraag dan verledene week. Boe- schepe (met lood) 125-130 fr. Meflieliliers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. van 17 tot 24 October. Geboorten.Maurice Bouton z. v. Justin en Rosalia Orbie. Maurice Deroo z. v Jérórne en Evelina Deraeve. Marguerite Pareyn d. v. Theophileen Maria Synave, OverlijdensDevos Achille, 59 jaar, echtgenoot van MariaLacour, Veurnestraat. Devos Sophie, 81 jaar, zonder beroep, weduwe van Philippus Fourmentez, wijk G. Vandenbroucke Fidelis, 89 jaar, timmer man, weduwaar van Barbara Scherrier, Boescheepstraat. Lermyte Livinus, 65 jaar landwerker, echtgenoot van Silvie Alostery, wijk B. Huwelijken.— René Carpentior, 26 jaar, landwerker, met Juliana Top. 28 jaar, dienst meid, beide in stad. Auguste Chaerle, 34 jaar, brouwersgast, weduwaar van Juliana Dugardein met Emma Verstraete, 32 jaar, werkvrouw, weduwe van Cyrille Hennaert, beide in stad. Petrus Storm, van Dicke- busch, 31 jaar, landbouwer, met Louise Vercruysse, van Poperinghe, 25 jaar, land bouwster. Ik weet niet allew, maar wat ik weet, is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den B izar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening; genadige prijzen. van 24 September tot 24 October. Geboorten. Verhalle Martha, d. v. Je rome en Vandenbussohe Elisabeth. Zyde Marie, d. v. Camiel en Vandooren Marie- Louise.Steen Michel, z. v. Cyriel en Minne Louise.Decaesteker Leontine, d. v, René en Feryn Clotilde.Cleenewerck Michel, z. v. Jules en Loncke Hélène.Wilder- meersch Jero'ine, z. v. Iienri en Kestelyn Irma. Overlijdens.Depuydt Jeanne, 6 dagen. -Varicayzeele Aloise, 84 jaar, zonder be- oep, weduwaar van Suzanne Chaerle en echtgenoot van Coleta Deknudt.Baccarne Pela'gie, 80 jaar, huishoudster, echtgenoote van Vandecasteele Louis. Huwelijken.Emile Despringre, peerden geleider 'te West-Nieuwkerke met Marie- Louise Depuydt, dienstmeid te Reninghelst. Etienne vansuyt, rentenier te Yper met Eugenie Catrycke, rentenierster te Re ninghelst. van 1 September tot 26 October. Geboorten.Mollet Marcel.V erbrugghe Agnes.Viane Maria.Plateel Marguerite. Derache Gustave.—Hellin André.Rou seré Octave.Leroy Maria. OverlijdensLiefooghe André, 4 maan den.— Corneillie Aloisius, 06 jaar, echtge noot van Baillun Stephanie. Vertombe Sophie, 93 jaar, weduwe van Vandecasteele Eduard. Huwelijksbeloften. Desmadril Jerome van Hoogstade met Duflbu Elza van Stavele, hiervoren te Itousbrugge. Huwelijken. Blondeau Alphonse, met ser jriet Verhaeghe Jeannette, bijzondere, beide te Rousbrugge. Wullus Isidore, werkman met Neirynck Marie, werkster, beide te Rousbrugge. y%an on^e Lezers. Wij moeten onze geachte mengelwerk lezers vriendelijk verzoeken ons te willen verontschuldigen. Geheel het mengel werk van heden is missteken. Dat zij het deze week overlaten en aanstaande week zullen wij het juistè vervolg geven, zorg dragende dat zulks niet meer gebeure. STERFGEVALLEN. De E. H. Dewaele, onderpastoor te Deer lijk, is te Deynze overleden in den ouderdom van 51 jaar. Do E. 11. Dewaele was reeds 21 jaar onderpastoor fe Deerlijk. Maandag was hij naar Gent gegaan voor een ge neeskundig onderzoek toen hij 's namid dags terugkwam, werd hij in de statie van BERICHT. laat Cyr. Verstraete- Quartier, herbergier ter herberg l'Epéë Royale Groote Markt, Poperinghe, weten dat hij, door verandering van woonst, verplicht is zijne duiven te verkoopen. De verkoo- ping zal geschieden op Maandag 1 Novem ber, Allerheiligenom 2 ure namiddag. De duiven zullen tentoongesteld worden op den dag der verkooping van 9 tot 12 uren 's voormiddags, in zijn huis. Elk zegge hel voort. DE VERMAARDE WASCHPOEIER Te verkrijgen bij alle winkeliers. In ieder pak een Bon, twaalf Bons geven recht aan eene nuttige premie. 1 In (Ion groenen «lager, bij Edouard Lebersorg, Watou. 2 I11 NI. Six-Molen, bij de wed. Dewancker, St. Sixstraat. 3 In tic Klokke, bij Henri Vandermarliere, Casselstraat. B I11 «Ie nieuwe Stad Veurne, bij Louis Ginnebert, Veurnestraat. o I11 den llonnuelzak, bij Gustave Debyser, Peerdenmarkt. Kn de Canline, bij René Timperman, Casselstraat. 3 In 'I Hoekje, bij de wed. René Vanderbeke, bij de Statie. 8 An giare SI, («corgcs, bij Auguste Merlevede, Reninghelst-kals. II I11 Oostvlaanderen, bij Camille Debruyne, Boescheepstraat, ill In de Snippe, bij Edmond Debaene, bij't Zwijnland. I f In den xvitten ISert, bij René Malbrancke, Westvleteren-kals. IS A la (liaison de Conimeree, bij Henri Catrycke, Casselstraat. SS I11 'I Hoorntje, bij Jules Legrand, Pottestraat. S-f In 't xlaamselt ISierhuis, bij Adolphe D'Amour, Rekhofstraat. I >T In den flraltant, bij Jéremie Quaghebeur, Brabanthoek. Ui I11 St. Mieliiel, bij Henri Gillebert, St. Michielstaat. S3 Au retour de la Clare, bij Benoit Verstraete, Yperstraat. 18 In "t oud gouden Hoofd, bij Auguste Salomé, Pottestraat. !l In den ouden l'ompier, bij Julien Debeir, Hondstraat. tiO A la longue Allée, bij Omer Battheu, Yperstraat. 21 Sn de Kroon, bij Maurice Vandevoorde, Valkestraat. 22 In den liKSigis, bij Jules Devloo, Elverdinghe-kals. Den Dinsdag kandeel. 23 In de Wag'enuiakerij, bij Emile Pareyn, bij 't Rood Kruis. Poperinghe, markt van den 29 Oct. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 13,60 - Haver 13,60 - Aardappelen, 100 k. 7,00-Boter de kil. 3,00 - Eieren de 26, 3,90. Yper, 23 Oct. Tarwe 22,00 a 26,00 rogge 16,00 a 16,75 haver 16,00 a 16,50 aardappelen 5,00boter 2,90 a 3,20 eieren 3,90 a 4.16. Dixmude, 25 Oct. Haver 20,50 aardappelen 6,00 boter 3,20 a 3,35 eieren 3,75 a 0,00. Kortrijk, 25 Oct. Witte iarwe 21,00 a 21,50; roode tarwe 20,00 a 20,50; rogge 15,00 a 16,00 haver 14,00 a 17,00; peerdeboonen 22,00 a 23,00 suikerijboonen 16,50 a 17,00 witte aardappelen 4,25 a 4,60 boter 3,10 a 3,30 eieren 4,00 a 4,25 koolzaadolie 60,00 lijnzaadolie 63,00 koolzaad 27,50 lijnzaad '35,00 koolzaadkoeken 14 lijnzaadkoeken 21,00 a 22,00 sodanitraat 21,75 ammoniak- sulfaat 29,00. Veemarkt 6§ ossen, 0,07 a 0,82 147 veerzen 0,70 a 0,85 1^7 koeien 0,65 a 0,80 37 stieren, 0,62 a 0,79. Rousselaere, 26 Oct. Tarwe 20,50 a 21,50; id. roode 19,50 a 20,00; rogge 15,50 a 16,00; haver 15,00 a 16,00; boonen 21,00 22,00; aardappelen 6,50 a 7,00; boter 3,00 a 3,20; eieren 3,40 a 3,90koolzaad olie 60,00; lijnolie 05,25; oude suikerijboo nen 16,75; id. gele 16,75; viggens 23,00. Anderlecht, 26 Oct. Verkensmarkt. Te koop 3243 prijs per kilo 0,96 a 1,12. Brussel, 26 Oct. Verkensmarkt. Te koop 351 de kilo op voet 0,95 a 1,10. Groote keus van Kerkestoelen, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. te Cox ij lic-Iiïj-lciii'iK', Wekelijhsche estaminet den Donderdag. In ilen taonden .Hos-tier, bij Alois Degruyter, Casselstraat. TOONEELVERTOONINGEN. Rederijkersmaatschappij Sinte Anna. Op Maandag 8 November, ter feestzaal In den Nieuwen Toren bij Albert Denut- Huys, bij O.-L.-V. kerk, buitengewone ver tooning van het boeiend drama in 3 bedrijven VERDRUKT DEN MiND'RE NIET en van het blijspel in één bedrijfMen verwacht den Schoonzoon. Begin om 6 1)2 ure. Kaar ten zijn alreeds te bekomen zonder opleg per gewaarborgde genummerde plaats, in het lokaal en bij al de Leden der Maatschappij. Tooneelmaatschappij Langhoirs-Vic- torinen. Op Maandag 13, Dinsdag 14 en Woensdag 15 December, opvoering in den Stadsehouwburg van Poperinghe, van het wereldberoemd drama DE TWEE WEEZEN, door d'Ennery en LIEFDE, blijspel door Kints. - De grootste keus van meubels en stoe len in alle slag en prijzen, is voorzeker te erkrijgen In den Bazar bij Sansen-Decorte, 15 en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe. Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout, notelaren, acajou, enz. Schoone gedraaien Tafelgiooten aan 1.50 - 1,75 en 2.00 fr. de garniture. O jaren oud, welke gestadig hoestte en al zijne krachten verloor, heb ik de JEmulsion SCOTT gebruikt. Dit heel middel heeft hem, ten grooten deele versterkt en thans is hij heel welvarend. Brief in date 28 Januari 1909, van M. E. GAILLY, 18, Reper Vrevenstraat, Laeken-Brussel. De ontelbare genezingen bekomen door de d.ink zij de zuiverheid en de kracht harer be- sïanddeelen, alsmede hare volkomene verteer baarheid), hebben van haar de weergalooze emulsion gemaakt, al de overige in Wanneer gij de Emulsion SCOTT vraagt, aan vaard dus geene andere; zoo niet, zult gij niet ;enezen. De namaaksels, aan goedkoopen pr js verkocht, hebben enkel de kleur der SCOTi' en geenszins hare hoedanigheden, want hare uitwerksels zijn onnavolgbaar. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing; bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apotheker». Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. mé 0 O O 73 _o *0 <"D s O CD CD "i 0 s M O -s O o 3" "1 sm alle Herberggerief en grooten Werkwinkel, Dienstig voor wagenmaker. Voor inlichtingen zich te wenden bij Em. Pattou, velohandelaar, te Poperinghe, of bij Joseph Van Necke, schoolmeester te Coxy de. Ernstig HANDELSREIZIGER vraagt plaats om te reizen met gelijk welke artikelen. Schrijven E. L., Au Yert Chasseur, Watou, (Drie Koningen). Uit ter hand te koop, Woonhuis met Hof, gelegen in de Crombekestraat, bewoond door Petrus Heuser. Voor alle inlichtin gen zich te wenden bij de kinders Bedde- leem, Groote Markt, Poperinghe. Schoone roode Ajuinen, te koop, bij Louis Vanheule, In den vetten Os, Bertenplaats, Poperinghe. Schoone KARRE 1 jaar oud.Dienstig voor hondenkar en steekkar, bij Henri Lebbe, schoenmaker, Schaalstraat, Poperinghe. Schoon en gerieflijk Woonhuis met groot Magazijn dienstig voor alle stielen, nu kruidenierswinkel, gelegen in 't midden der stad aan den hoek der Priesterstraat en Bertenplaats, (kleine Markt). Zich te bevragen ten bureele dezer. Eene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alofs Verhaeghe. Abeele. Per occasie te koop, bijPlacidus Indevuyst, bij het dorp te Elverdinghe, CAMION in zeer goeden staat. Draagvermogen 2000 kil. Renteniershuis te huren, gelegen in de Priesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstraat, Poperinghe. HERBERG In dc Hesp Br-uggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brouwerij Middelburg, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. De Herberg het Riddershofgelegen te Vlamertinghe wijk het Hemelrijk tegen Dickebusch, met grooten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij Me We Auguste Rom- méns, brouwerin, groote markt, te Poperin- ghe. rjerberg Au Cornet d'Or!» St Jans Kruisse li zich te wenden bij M. Bataille-Monca- rey, brouwer, Poperinghe. Het is z«»o gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. VAN ALLE Betaling na proef en voldoecing. Aanneming van alle ijzerwerken, afslui tingen, enz. ABEELE-POPERINGHE, (België) ABEELE-BOESCHEPE, Frankrijk. GOEDKOOPENTEH TliOUWECESCHOEII)ZIJN DEN GOUDEN SCHOEN bij Veurnestraat, 56, POPERINGHE, Dicbt bij de Gendarmerie. Daar zult gij volgens verandering van SEIZOEN ten allen tijde een Overgroote Keus vinden van (Chaussure de Luxe) Prachtschoenen.— Jagerschoenen. - Amerikaansche schoenen. - le Communië Bottinen en Witte Staffers. - Knop-en Ringelbottinen. - Molièren. - Bij zonder sterke weke Manschoenen, euz. al in le der en met de hand gemaakt. - Alle slag van en Slaffers in echte schaapwol en andere Rijke en goedkoope Kimlvrsclioeiu-ia. Alle modellen en kleuren van Bottinen, Molièren en SlaflersvoorhetZOMER SEIZOEN. Caoutchoucs in alle prijzen voor Mans- Vrouwen en kinderen. Groote en kleine ©1STTE1V Bijzondere specialiteit van sterke houten Bottine Galochen. Caoutchoucs Galochen Talons- Caout choucs in alle prijzen. Poeder aan 10 cent. om witte schoenen in 't nieuwe te wasschen. CIRAGE voor alle Schoenen. Alle gekleurde schoenen, handschoenen en ceinturen kunnen hier in't zwart geverfd zijn. De maten worden genomen volgens de beliefte der kalanten. Aan genadige prijzen verkoopende verhoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik bevind mij alle Vrijdag op de Markt. OUD GEKENDE OPVOLGER Coiffeur-grimeur, Magazijn altijd voorzien van alle parfu- meriën der beste gekende huizenhaarver- wen, enz. Specialiteit van goede produkten voor de pellekens uit het hoofd te verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen.Alle slag van haarwerken (postiches). Door mijne trouwe en zorgvuldige bedie ning, verhoop ik de gunst van eenieder te genieten. Gansch nieuw systeem! Onverslijtbaar! Kan niet dood waaien, hoe sterk de wind ook weze! Extra groote verlichtingskracht! Onontplofbaar Kan 23 uren naeenvolgend branden met 1 centiem petrool per uurWel geschikt om onder wagen te hangen! enz.., Te verkrijgen bij Sansen-Decorte In den Bazar, Poperinghe. heeft de eer het geaéht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen ais Kleermaker in de Crombekestraat, nr21, en dat hij zich gelast met het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen SCHOENAKER. Heeft de eer het geacht publiek en zijne talrijke kalanten kenbaar te maken dat hij, uit oorzaak van vergrooting in zijnen handel, van woonst veranderd is, en dat zijn huis: in de NU GELEGEN IS Yperstraat, 34, Poperinghe dicht bij de Markt. Hij laat ter zelfder tijde weten dat van heden af bij hem te verkrijgen is eene allerschoonste keus van Eerste Communie Bottinen, voor knechtjes en meisjes in alle lederen met knoppen en met lacetsschoone witte Eerste Communie Slaffers in wit leder en in stofte. Alle slag van beste bruine en zwarte Mans- bottinen in alle lederen, met knoppen, haken en ressorts zeer schoone keus van Vrouw- Meisje- en Kinderbottinen alle soort van Molièren voor mannen en vrouwen in bruin en zwart, leder; eene overgroote keus van Kinderbotïintjes, schoon en goedkoop. Ook kunt gij bij hem verkrijgen voor het Zomerseizoen, alle soort van goedkoope Mans- Vrouwe- en Kinderslaffers en Molièren, in alle kleuren en alle prijzen alle soort van Wekeschoenen, voor knechtjes met knoppen, ringen of haken kloeke Weke-mansschoe- nen en Slaffers in een woord al de soorten van schoenen die men kan begeeren, en alles aan ongelooflijke genadige prijzen. OllACiE vooralle schoenen, zooals: Bison, Everets, Ecla, Pilo, enz. - Caoutchouc hielen in alle grootten en prijzen. Ik maak alle schoenen op maat en bevind mij alle Vrijdag op den Markt. AAH iOvBdIS GENADIGE PitM2EN.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4