MEUBELEN hevsgüi hoes Emulsi sion HOOFDZEER TANDPIJ! MIGRAINE NEfRALGII FOURRURE N J LIEGEOÏS-MONTEYNE SANSEN-DECORTE. YPERSCHE COKES, bij Aehille Berat, Landbouwmachienen 2bis en 4 Boterstraat, IJPER. Het eenigste huis NIEUWS UIT BEIiGIE. W1: keest DE POPERIfiGHEHAAR H mmm Van eenen krachtvolle bestaitfMeelen H D ZIJDE, HARDE en SLAPPE HOEDEN, KLAKKEN en KINDERARTIKELEN. EERSTEN.TAP HET HUIS HEEFT GE'tH AfiiDER VERKOOPHUIS !H WICTQ 1S meer aan te bevelen tegen 111D I O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Wetensweerdigheden. Staatsblad. HOPPE. Op Zondag 2in Nov. igog, HE RB ER G KERMISSEN Jaarlijksche Kermis, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Feesten en Vermakelijkheden. MARKTPRIJZEN. Doktoor CRANINX BORSTP I LLEIN, S.VA1NDENBERGÏIE, Apotheker, POPERINGHE, Prijs fr. 1,50 de doos. Te bekomen bij Jerome LEGRAND, Ware Tempeest - Lanteern Landbouwers! Voermannen! Agent voor België en Frankrijk Leon DENECKER-CATRYCKE geneest! hevigsti Een enkel Amerikaanse! Afgaopoedertje, eenige minuten de aanvallen. Die wonderbare poeders zijn overal ti verkrijgen Depot voor Poperinghe bij Mv Monteyne, Hoofddepot M' Camille Libotte, Yper. Si li*. ISO de doos. Proeldooz s 1 fa*. HUIS VAN VERTROUWEN GESTICHT IN 1842. GROOTE KEUS VAN Skunks, Renards, Marters, Caracul, Castor, Loutre, Mongolië, Yison, Murmel, Astrakan, Ronde Katten en andere modellen in Vischow en Fluwijnen. Halskatten voor mstnnen en kindereti. VAN STAD WAAR ALLE VELLEN ARTIKELS ZELVE BEREID EN VERWERKT WORDEN. $ien belast zich met het maken, veranderen van fatsoen en herstellen naar begeerte STADSNIEUWS. Men vraagt seffens eene goede meid rond de 18 - 20 jaren oud, bij de We Felix Deroo, Wateringstraat, Poperinghe. Rijden zonder licht. Zondag avond werd in de gasthuisstraat proces- verbal opgemaakt tegen den landbouwwerkrnan Pinceel Frans, die per velo reed en van geen licht voorzien was. i>e politie kan daarover niet te streng zijn, want dat is zeer gevaar lijk voor de voorbijgangers en voor de rijder: zelf. Dronkaards. Zekere Catherine Dor mieux van Boeschepe die zondag avond in staat van dronkenschap op de groote markt rondliep, werd door de politie aangehouden en opgesloten. Daar men bevondt dat de vrouw nog eene straf van 3 dagen gevang uit te boeten had, werd zij den maandag naar Yper gebracht en in't gevang opge sloten. Zekere Vanoverberghe Henri bevond zich maandag avond in volkomen dronken staat in de herborg van Jules Clabau in de Veurnestraat. Gezien den toestand van den bezoeker, weigerde de weerdin hem drank te geven en daar de kerel niet wilde vertrek ken, ging zij de hulp der politie inroepen Deze kwam, nain den dronkaard mede en sloot hem op. Den dinsdag avond werd dezelfde kerel alweer smoordronken in de Meessenstraat gevonden hierdoor bekwam hij nog een proces. Ruzie. Woensdag avond werd de politie verwittigd dat er ruzie ontstond ter herberg bewoond door .Jules Hauspie, in de Ypérstraat. Een agent begaf er zich naartoe en vond er Maurice S... en Achille G... die aan 't kijven waren en reeds handgemeen waren geweest. Proces-verbal werd opge maakt ten laste van S... voor dronkenschap. Doodelijken afloop. liet meisje Lucia Catteeuw, 17 jarige dochter van Henri en Sergier Romanie, Eindgebruikers bij de herberg De Rustplaats langs de Westvleteren kalsiede, en dat over eenige weken, in dienst zijnde op de hofstede vau M. Rosseel-Vandewynckel, van een peerd, een stamp in den buik kreeg, is zon dag avond in haar huis overleden. Het slacht offer van dit pijnlijk ongeval had in de laatste 14 dagen veel geleden, Stoutmoedige inbrekers.Woensdag nacht rond 12 ure werd M. Bacquaert, nota ris wonend in de Ypérstraat, uit zijn slaap gewekt door het blaffen van zijn jachthond, die in den hof liep. M. Bacquaert stond op, trok zijn venster open die op den hof geeft, en geen gerucht- hoorend, ging hij terug te bed. 's Morgens, toen de meid in den hof ging zag zij er den hond dood liggen. Verschrikt ging zij den heer notaris verwittigen die seffens opstond en kwam zien. Hij bestatig- de alras dat inbrekers-in zijn hof binnenge drongen waren. Volgens men duidelijk kon zien waren de nachtschuimers binnengedrongen langs den Yzerenweg in de Meessensfraat eerst op den koer van het Magazijn van M. L Ba- taille, van daar waren zij door eer.e haag gekropen alzoo terecht komende in den hof van M. Ch. Delfosse en dan over den af- scheidfngsmuur geklommen die staat tus- schon dezen hof en die van M. Bacquaert. De hond, die begon te blaffen hadden zij iets toegeworpen die hem seffens vergiftigd heeft. Door het opentrekken van een ven ster op de vlucht gedreven, zijn zij vertrok ken langs waar zij gekomen zijn. De politie onderzoekt ieverig de zaak maar heeft tot nu toe nog niets gevonden. Niet koopen buiten de marktVrij dag morgen om 7 1)2 ure, werd Emile Gof- fin, koopman van Yper, in overtreding ge nomen om pluimgedierte gekocht te hebben buiten de markt. OnderscheidingIn het Muziekcon servatorium van Antwerpen komt onze stadsgenoot Marcel Duquesne, muzickant in het 8® linieregiment, den eersten prijs met groote onderscheiding te behalen op piston Officiéél Nieuics. Bij kon. besluit van 12 November, zijn de volgende eeretee- kens verleend aan de leden van de gewa pende brandweer van Poperinghe Kruis van 2e klas aan de serganten J.-B. Dujardein en T. Dewancker. Medalie van 2e klas aan de pompiers Jul. Couwet en E. Vanuxem. Aan allen onze beste gelukwenschen Naamfeest des konings. Maaudag, ter gelegenheid van het naamfeest des konings, wapperde alhier de Belgische drie kleur aan de openbare gebouwen. Om 11 ure werd in St Bertens kerk een plechtig Te Deum gezongen waaraan al de overheden van stad aanwezig waren. Sinle Cecilia feesten. Ter gelegen heid der Sinte Ceciliafeesten zal het muziek van het korps der Sapeurs-Pompiers, lieden zondag de 9 Ure mis, op hare vraag gedaan in Sint Bertens kerk, bijwonen, en dan om 11 ure een serenade spelen op de groote markt. De eigentlijke feesten banket, bol lingen, concert en andere vermakelijkheden zullen gevierd worden op Zondag 28, Maan- 30 dezer maand. dag 29 en Dinsdag Merkelijke verbeteringen van onze treinen voor de reis naar Brussel. Hier meer dan elders, zal het vernemen van dit nieuws door onze stadsgenooten met de meeste voldoening vernomen worden. De Minister van ijzerwegen komt te beslissen dat vanaf 3 Januari aanstaande een nieuwe trein zal loopen van Poperinghe naar Kort- rijk, op de volgende uren Poperinghe, vertrek om Ylamer ting he, Yper, Komen, 5.31 ure 5 40 5.48 6.04 Correspondentie van Rijssel van 5.53 ure naar om 6.13 Wervick vertrek om 6.10 ure Meenen 6.18 Wevelghem, 6.26 Kortrijk, aankomst om 6.34 Correspondentie naar Brussel om 6.41 ure Gent 6.56 Rouselare 6.58 Nog de trein 3699, uit Kortijk te Komen aankomende om 20.46 ure, zal voortloopen tot aan Poperinghe, op de volgende uren Komen, vertrek om 20.52 ure Correspondentie van Rijssel van 20.40 ure Yper, vertrek om 21.08 ure Vlamertinghe, 21.14 Poperinghe aankomst om 21.22 Om ten 8.10 ure in Brussel aan te komen zal men dus slechts om 5.31 ure uit Po peringhe moeten vertrekken, 't zij 13 minu ten later dan nu en, uit Brussel om 6.28 ure 's avonds vertrekkend, zal men te Pope ringhe aankomen 9.22 ure, 't zij 35 minuten vroeger. 't Is aan het ieverig en onophoudend aan dringen onzer katholieke Volksvertegen woordigers bij de heer Minister Helleputte dat deze belangrijke verbeteringen gedaan geweest zijn. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépotApotheek, A. MONTEYNE, Goote Markt. 18. POPERINGHE. Waioii. Pijnlijk ongeval. Louis Vandenbussche, landbouwer bij de ver brande molen was woensdag aan 't werk in zijn konijnenhok; zijn 8jarig zoontje stonri bij hem te zien. De vader nam het vuil stroo weg met een vork, toen opeens het stroo afvallend, de vork omhoog schoot en het kindje een steek in het hoofd kreeg Zijn toestand is erg. Woesten. Botsing.Zondag avond reed Hector Suff'ys per velo doch zonder licht in de richting van Oostvleteren. Bij de herberg Le Lion Beige gekomen, kwam Suffys in botsing met een rijwieler die in te genovergestelde richting kwam en ook zonder licht reed. Beiden vielen en Suffys werd een schouder gebroken. Yper. Ziek op straat. Donderdag namiddag viel een ouderling op eens ten gronde aan den ingang der St Jacobsstraat Wijl hij geen teeken van leven meer gaf, deed de politie hem aanstonds naar het Gast huis dragen waar men bestatigde dat hij door een beroerte getroffen was, Do zieke is een leurder van Vlamertinghe, genaamd Florentin Bouten, 72 jaren oud. Piitltem. Overleden. Vrouw Lampaert, moeder van de ongelukkige 19 jarige Pharaïlde Lampaert die door haar man, na 5 weken huwelijk, wreedelijk ver inoord werd, zooals wij reeds meldden, was sedert de dood harer dochter erg ziek. De arme vrouw is nu overleden. Deerlijk. Doodelijk verbrandDe kleine Zulina Dequesne. 3 jaar oud, stond over eenige dagen bij de stoof, toen een ke tel met kokende pap omviel. Het kind kreeg den inhoud over het hoofd en bekwam vree- selijke brandwonden. Maandag avond rond uro, is de ongelukkige kleine aan de ge volgen gestorven. 9'lcrgie^ltcm, Verstikt. Bij den landbouwer Goens had men zaterdag gedeel telijk den beirput geruimd, 's Avonds voor aleer te gaan slapen, ging de vrouw Julie Vermeersch, nog eens buiten. Goens die vond dat zijne vrouw zoolang wegbleef, ging zien waar zij was en vond ze in den beirput. Seffens trok hij ze uit maar de on- elukkige was reeds omgekomen door ver stikking. Na den put geruimd te hebben, had men vergeten het deksel terug op de opening te plaatsen. Het verdriet van den man is onbeschrijflijk. Aangerand. Dinsdag avond, rond 5 ure, vonden wandelaars in het park eene vrouw gebonden en met eene prop in den mond, in eene dreef liggen. De vrouw had het bewustzijn verloren en was niet de voeten aan den ijzerdraad der afsluiting vastgemaakt. Men droeg tiaar naar liet policiebureel, waar zij door de goede zorgen spoedig tot bezinning kwam. Zij 'vertelde dat twee mannen haar aange vallen cn de vlucht genomen hadden na haar geld gestolen eii haar gebonden te hebben. Zij heeft het signalement der kerels kunnen opgeven. W aas-om is de suikerij Verburgh- Deoool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geono andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. llaKMolt. Schrikkelijk drama. Een knaap vermoord door zijn vader. Woensdag nacht heeft hier een allerschrik- kelijkst drama plaats gehad in de volgende omstandigheden. In een werkmanshuis der Recollctten- straat woonde de familie Hendrickx, be staande uit den vader, werkman in de statie, de moeder en hun 8 jarig zoontje. Hendrickx een dronkaard, die zijne vrouw, welke zeer braaf is en haar zoontje hartstochtelijk bemint, een martelaarsleven doet lijden. Meermaals moest zij, na mishandeld ge weest te zijn, de echtelijke woon, des nachts zoowol als mot den dag, ontvluchten. Woensdag avond was dat nu wederom het gevalde arme vrouw had andermaal duur te lijden gehad en was uit vrees voor 'ere marteling de woon ontvlucht. De kerel die dronken was, ging te werk als een bezetene. Het zoonIje, dat de troost zijner moeder is, zou hij haar ontnemen de dronkaard nam een ijzeren draad, deed dezen rond den hals des kinds en hing het op aan eene lad der. Daarop verliet hij de woon en richtte zich naar de statie. Het was toen 4 ure's mor gens, alhoewel hij eerst om 7 ure daar zijn moest. Hij wandelde over en weer tot een goede rentrein binnenliep. Hendrickx liep er voor, wierp zich ten gronde en liet zich overrijden. De beide beenen van den moordenaar waren verpletterd. Men droeg hem naar het hospi taal. waar hij meer dood dan levend aange bracht werd. Men denkt dat hij zijn daad niet zal overleven. Men kan de wanhoop der ongelukkige rouw beoordeelen, wanneer zij 's morgens huiswaarts keerend, het lijk van haar zoon tje vond hangen aan de ladder. Dit drama, waaraan de genever alweer het leeuwendeel heeft, maakt hier eene groote opschudding. Hier en «iaat*. De genaamde Cyriel Plisnier, 23 jaar oud, lancier te Luik had over een jaar kennis gemaakt met de 24 ja- ige Catharina Bragard, dienstmeid te Luik. Nu wilde het meisje met den lancier afbre ken. Zondag was zij een bezoek gaan bren gen naar hare ouders te Fléron. In 't terug- keeren ontmoete zij Plisnier die een revolver te voorschijn haalde en vijf schoten op het meisje loste dat dood ten gronde viel. Te Quaregnou werd Vital Harvengt, 20 jaar, die in eene danszaal zondag avond voor eene vrouwenkwestie in ruzie rocht met Gaston Wilmort, 20 jaar ook, door deze laatste in naar huis gaan, doodgestoken. Twee jongelingen van Melle, de genaamde Honoré Herman, en Gustaaf Monsaert, beide 21 jaar, die zondag avond in eene herberg met de teerlingen gespeeld hadden, kwamen ond middernacht, in 't naar huis gaan, in ruzie. Monsaert trok zijn mes en plofte het Herman in den buik de ongelukkige ba dend in zijn bloed, viel dood ten gronde. Mevr. Scheefhals van Antwerpen, die juffer Laura Van Damme, 20 jaar, buflethoudster in de Scala betichte in betrekkingen te zijn met haar man, heeft het jonge meisje zondag namiddag, wijl deze aan het buffet stond binst de dagvertooning, met een revol ver doodgeschoten. De plichtige is aange houden. De wildstroopers Frans Jacobs, 26 jaar en J.-B. Demoor waren te Keerber gen op strooptocht toen zij door twee jacht wachters verrast werden. Zij schoten op de wachters en deze antwoordden. Jacobs werd op den slag gedood en Demoor erg gekwetst. Irane vrieml, wat scheelt er f Ik ben zonder couragie, zonder macht of kracht, zonder adem, het minste werk vermoeid! mij. Karei, jongen,gij lijdt aan neuratshénie. Ik weet het wel, de dokter heeft het mij gezegd, hij zegtge moet distractién nenen neeint dit, neemt datmaar niets helpt. Wilt gij genezen Ja, parbleu He welga bij M. Monteyne en vraagt hem eene flesch THEOBROMA'tis een wonderbare krachtüersteller van het zenuw gestel, gebruikt het juist gelijk het of dat het in de explicatie te lezen staat, en binnen eene maand zijt gij een anderen mensch. Zoo gezeid, zoo gedaan. 3 fr. de Flesch. Te Poperinghe bij M. A. MONTEYNE, apotheker en te Yper bij M. C. LIBOTTE, apotheker. Yprois werd Zondag geklopt S. van Brugge op dezes terrein SPORT. Football. F. C. Poperinghois. De match zon dag gespeeld tusschen eene equipe-mixte van den F. C. Yprois en een equipe-mixte van den F. G. Poperinghois, eindigde met een overwinning der laatste met 4-1. Op heden Zondag begeeft zich de le equipe van den F. C. Poperinghois naar Yper om er een match te spelen tegen de eerste equipe van den F. C. Yprois. De F. C. door den C. met 4-0. Kampioenaat van België. (1" Afdeeling). Uitslagen der matchen van Zondag F. O. Brugeois 7 - Racing C. Brussel 1. Cercle sportif Brugge 1-Leopold C. Brussel 1. Excelsior Brussel 10- Football-Club Luik 0 Antwerp F. C. 2- S. C. Kortrijk 1. Te Luik had de verrassing van den den dag plaats want de Standard F. C. won er tegen Union St Gilloise met 2-0. Van in 't begin markeerden de Luikenaars twee goals en hielden zich dan tevreden hun goal te beschermen om, zoodoende de twee pun ten te behouden. De Union is er niet in gelukt een goal te maken. 't Is de eerste maal in twee jaar dat de Union St Gilloise in de matchen voor t kampioenaat geklopt wordt. Door die nederlaag staat de Football-Club van Brugge, die wij over eenige weken in Poperinghe aan 't werk gezien hebben, aan het hoofd voor 't kampioenaat. Op Zondag 28 November zal te Brugge de match F. G. Brugeois-Union St Gilloise gespeeld worden. Het zal voorzeker de schoonste match zijn van 't seizoen. Na de matchen van der eerste afdeeling als volgt": Puntei) Punteij F. C. Brugge 15 Standard, Luik Zondag is de stand Uuion St Gillis 14 C. S. Brugge 12 Excelsior Brussel 9 Beerschot A. C. 9 Daring C. B. 8 Racing C. B. 7 Leopold, Brussel 4 F. C. Luik 4 Antwerp F. C. 3 S. C. Kortrijk 1 PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN BISDOM BRUGGE. Zijn pastoor benoemd te Betleghem, in vervanging van den E. H. Boudeweel, die zijne rust neemt, de E. H. Plouvier, pastoor te Nieuwkerke; te Nieuwkerke, de E- H. Vanderheyde, onderpastoor in O. L. Vrouw te Kortrijk; te Zarrcn, in vervanging van den E. H. Van Quathem, die zijne rust neemt, de E. H. Sclialoigne, pastoor te Spiere; te Spiere, de E. H. Rooryck, onderpastoor in St-Jo- seph te Oostende. Suihcrij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. i>« slice». Dinsdag, gansch den dag viel de sneeuw in fijne vlokjes, maar over vloedig, in de provincie Luxemburg. TeAr- lon lag de sneeuwlaag 30 tot 40 centimeters dik. In de streek van Neufchateau werd de sneeuw door den wind opgehoopt, zoodat hij in de valleien tot 50 centimeters dik lag. s Avonds was de spoorlijn van den Grand Luxembourgheel en gansch onder de sneeuw verdwenen. In de omstreken van Martelange, Attert en de Quatre-Vents konden de postkoetsen of diligencies slechts met de grootste moeite vooruit, liet verkeer was eveneens door de sneeuw belemmerd in de streek van Libramont en Bastogne. Moest de sneeuw voortduren, dan zullen daar weldra verscheidene dorpen letterlijk inge sloten zijn. Het is in de hoogvlakten van België zeer koud. In Bergen, Brussel en Luik is er ook sneeuw gevallen, doch zeer weinig. Overal in België en in Frankrijk is het zeer koud. 't Besluit is dat de winter nu voor goed zijne intrede gedaan heeft. Patrijzenjacht. Krachtens het ministerieel besluit van 19 augusti 1909 is, na 25 november, de jacht op patrijzen, kwakkels en schotsche boschhanen gesloten, ilt gij goede en kloeke werkschoenen aan 8 fr. 50, gewaarborgd, kloek en sterk gemaakt, wendt U bij Florent Osteux- Dauchy, in de Gouden Mansbottien, 34, Ypérstraat, Poperinghe. Bij kon. besluit, van 11 November, wor den benoemd: tot ontvangers der recht- streeksche belastingen en accijnzen Te Houff'alize Luxemb.) M. G- Boden, thans ontvanger 3® klasse te Le Touquet (statie); te Audenaat'de, M. J. de Bavay, thans ontvanger der rechtstreeksche belas tingen en accijnzen te Dixmudete Onze- Lieve - Vrouw - Waver Antw. M. T. Thielen, thans ontvanger te Rousbrugge- Haririghe; te Moil Antw. M. J. Kusters, thans ontvanger te Merckem; teMeesenM. Sorquet thans ontvanger te Rupelmonde; te Langemarck M. A. Versavel, thans ont vanger te Oudenburg; te Campenhout (Bra bant), M. J. Cappelle, thans ontvanger te Elverdinghete Aalst, M. J. Germonprez, thans ontvanger te Belleghem; te Stroo- brugge (Oost-VI). M. J. Bootten, thans ont vanger te St-Denis. Bij kon. bes. van 29 October worden de nieuwe standregelen der maatschappij van onderlingen bijstand bekrachtigd Pensioen- gilde Sint-Audomarus, gevestigd te Beveren aan-den-Yzer. Brussel, 18 November. Markt onbesten dig. Poperinghe (stadslood) en Aalst (stads- merk) noteeren 135 tot 140 frank; op levering December - Januari 135 frank. Poperinghe, 19 November. Markt rustig. Sedert eenige dagen is de hevige speculatie wat gestild deze week bood men in cultuur voor l'operiughe-stad 140-145 frank, voor dorpen 130-135 frank, met uiterst weinig zaken. Sommigen beweren dat er niet meer dan 35.000 tot 40.000 pond hop beschikbaar zijn in cultuur. De Fransche Kamer heeft het inkomrecht op de vreemde hop gebracht op 35 frank per 100 kilogr. in plaats van 30 frank. Er valt nog te zien of de Senaat die wijziging der toltarieven zal aannemen. BURGERSTAND van POPERINGHE van 14 tot 21 November. Geboorten. Irma Moerman d. v. Julia nus en Helena Berquin. Maurice Druant z. v. Henri en Maria Mantez. Roger De- schilder z. v. René en Maria Declercq. Julienne Top d. v. Benoit en Emma Meeuw. Overlijdens.Vandenbunder Lucie, 40 j, ongehuwd, zonder beroep Wijk A. D'a- mour Albertine en D'amour Albert, 5 dagen Duinkerkstraat. Colpaert Alida, 9 maan den, Wijk E. De Graqve Emma, 29 jaar, kantwerkster, echtgenoote van Carolus Terryn, Wijk A. Deroo Felix, 53 jaar, koopman in beestialen, weduwaar van Pha- railde Syssau en echtgenoot van Sidonie De- clerck, Wateringstraat.Vercruysse Maria 70 jaar, huishoudster, echtgenoote van Char les Walbrou, Komstraat.De Wulf Emelie, 77 jaar, zonder beroep, weduwe van Fidelis Crousel, Boescheepstraat. Huwelijksbeloften. René Ozeei, bak- kersgast te Gandouzy-la-Ville en Pauline Desse, zonder beroep. Huwelijken. Nestor Papegaey, oud 24 jaar, maakler en Louise Cossey, oud 22 jaar, kleermaakster. 1 Sn ('ainlti-iiniH, bij Henri Debyser, Meessenstraat. 2 In de fólocf, bij Cyrille Bonduelle, Meessenstraat. !l In 't •lonkershof, bij Henri Saesen, Woesten-kalsiede. 4 Bn den Oosthuek, bij Jeröme Chaerle, bijg. Blomine, Elv.-kals. 5 A la BVrclic, bij Achille Logie, Bruggestraat. Sn liimleelije, bij Paul Derynck, Yperkalsiede. In 'l (Paviljoen, bij Ernest Demot, Arendstraat, N Au ('ciilrc, bij Eugöne Coene, Ypérstraat. 9 In de Warande, Iiij Henri Gesquière, Veurnest. AH In "f ISoosje, bij Gustave Gossey, Crombekestraat. II In den nieuwen Toren, bij Albert Donut, Casselstraat. 1*4 In 't Hoekje, bij Gustave Liefooghe, Casselstraat. III In de l.iuidins;, bij Auguste Dhont, Proven-kalsiede. 1-1 A la Tète, bij Edouard Breyne, Abeele-kalsiede. 15 In Canada, bij Seraphine Veniers, Crombeke-kals. Itt' In de Valk, bij Marcel Legrand, Veurnestraat. !J In den keer v. «I. Ommegang, bij Henri Lazoore, Keer v. d. Ommegang. 18 In den Bieizel, bij Désiré Claeys, Werfstraat. 19 A la ville d'Ostende, bij Théophile Sanson, Priesterstraat. 29 In deu Wielrijder, bij Jules Dauchy, velomaker, Watoustr. 25 A la sttaisoii de Coimneree, bij Jules Vanderbeke, Ypérstraat. 22 In de vier gekroonde, bij Camille Laconte, Boescheepstraat. S In «ie Itrikkerij, bij de Wc Lebbe-Billiau, Abeele-kals. ü-l En de i'afrsj^, bij Edouard Tamboryn, Westoutre-kals. 5 frank te verhollen, 10 cent. inleg met recht op 1 glas bier, Au Café «le la Piiix, bij Jeröme Dehondt-Delmaere, Groote Markt Wekelijksche Estaminet voortaan de Maandag. Ik weei niet alles, maar wat ik weet, is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening; genadige prijzen. don Bazar, Gasthuisstraat, 15, e* o 5" Mi ia i iw a I a e bij ZOO ALS: Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVOITU REN. Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. Alle BlerberggerielTafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, VuurpottenSpoelbakken, enz. enz DUIVEN- TENTOONSTELLING. Heden Zondag van 9 tot 12 ure 's mor gens, Tentoonstel ling der duiven van Elie Lietaert, ter her berg -> De Haan. T00NEELVF.RT00NINGEN. Tooneelmaatschappij Langhoirs-Vic- torinen Op Maandag 13, Dinsdag 14 en Woensdag 15 December, opvoering in den Stadschouwburg van Poperinghe, van het wereldberoemd drama DE TWEE WEEZEN, door A. d'Ennery en LIEFDE, blijspel door P. Vanlangendonck. Kaarten op voorband zijn alreeds te beko men, mits 10 cent. opleg per gewaarborgde plaats, bij ö'heer Maurice Benoot, Hond straat, n° 1, Poperinghe. Poperinghe, markt van den 19 Nov. Tarwe, heet. 18,00 - Rogge 14,40 - Haver 14,40 - Aardappelen, 100 k. 8,50-Boter de kil. 3,00 - Eieren de 26, 4,50. Yper, 13 Nov. Tarwe 21,00 a 21,75 rogge 16,50 a 16,75 haver 16,50 a 17,00 aardappelen 0,00 boter 2,90 a 3,20 eieren 4,42 a 4.94. Dixmude, 15 Nov. Haver 20,50 aardappelen 6,00 boter 3,40 a 0,00 eieren 4,50 a 0,00. Kortrijk, 15 Nov. Witte tarwe 20,00 a 20.50 roode tarwe 19,00 a 19,50 rogge 16,00 a 17,00 haver 16,50 a 17,50 peerdeboonen 21,00 a 22,00 suikerijboonen 17,50 a 18,00/witte aardappelen 5,00 a 5.25 boter 3,00 a 3,30 eieren 4,25 a 4,75 koolzaadolie 60,50 lijnzaadolie 67,85 koolzaad 27,50 lijnzaad 37,50 koolzaadkoeken 14 lijnzaadkoeken 21,50 a 22,00 sodanitraat 21,80 ammoniak- sulfaat 29,25 Veemarkt 44 ossen, 0,71 a 0,85 117 veerzen 0,73 a 0,86 133 koeien 0,68 a 0,83 40 stieren, 0,65 a 0,82, Rousselaere, 16 Nov. Tarwe 21,00 a 21,50; id. roode 19,00 a 19,50; rogge 15,50 a 16,00; haver 16,00 a 16,50; boonen 20,00 a 21,00; aardappelen 6,00 a 6,50; boter 3,00 a 3,20eieren 4,42 a 4,68koolzaad olie 59,50lijnolie 66,00oude suikerijboo nen 16,75; id. gele 16,75; viggens 30,00. Anderlecht, 16 Nov. Verkensmarkt. Te koop 3411prijs per kilo 0.92 a 1,08. Brussel, 16 Nov. Verkensmarkt. Te koop 310 de kilo op voet 0,95 a 1,10. Beroemde tegen hoest, verkoudheid en alle luchtpijpziekten, opgemaakt door Wi*«agt plaats. prnstig HANDELSREIZIGER vraagt plaats om Ij te reizen met gelijk welke artikelen. Schrijven E. L., Au Vert Chasseur, Watou, (Drie Koningen). enri Allerweireldt, 14 jaar, Proven (Cana da) vraagt plaats om te leeren smeden. waaraan ik gedurende 2 jaren geleden had, hen ik, dank zij de Emulsion SCOTT, volkomen hersteld. Briefin date 12 Februari 1909, van m. l. DEBAST, Haute-Crolx. Door den hoest, welkert niet een ander heelmiddel, niet eene andere emuision had kunnen genezen, te overmeesteren, heeft de SCOTT de faam een er weergaiooze emulsion verkregen. Die titel is het gevolg harer zuivere en en tevens van het volkomen onnavolgbaar stelsel SCOTT, dat men dikwijls nage bootst, doch nooit geëvenaard heeft. Wanneer gij de M W 0 0 O O T1 O co ck3 S™1 CD CD CD ^5 vraagt, weiger dan stelselmatig eene andere emulsion dan de SCOTT le aan vaarden,de weergalooze emuision. De scott verzekert de genezing. Ds vervaardigers der Emulsion. SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij aile apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- IIAGEN, 39, Zuidstraat, BrusseL Te lAoop Schoone hondenkar, kloek gemaakt, te koop bij Henri Botthé, schoenmaker, Doorn straat, aan zeer gonadigen prijs. Uit ter hand te koop, Woonhuis met Hof, gelegen in de Crombekestraat, bewoond door Petrus Heuser. Voor alle inlichtin gen zich te wenden bij de kinders Bedde- ïeent, Groote Markt, Poperinghe. Schoone roode Ajuinen, te koop, bij Louis Vatiheule, In den vetten Os, Bertenplaals, Poperinghe. Eene Stoommachien, 2ys peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Een waterstuk, weinig hebbende gediend, eener inhoudsgrootte van 50 tot 55 eemers watereen groot uitstekend uit hangbord, zoo goed als nieuw vier goede slagvensters en een boventrap voortkomende van afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. 'JTei'stoïicI ie psMcIiten Twee Huisjes voor stille menschen; 5 fr. te maandeInlichtingen ten bureele dezer. Renieniershuis te huren, gelegen in de Priesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstraat, Poperinghe. brouwerij In de Hesp ERBERG zich te wenden bij de kinders Bruggestraat, Devos, Middelburg, Poperinghe. Zeer schoon on gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaeno, Noo.rdstraai, 16, Poperinghe. e Rerberg het Riddershofgelegen te VI umertinghe wijk het Hemelrijk tegen iVickebusch, met groeten werkwinkel en maga.zijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te 'Wenden bij Me We Auguste Rom mens, brom verin, groote markt Poperinghe YPER STATIE, 1® kwaliteit van aan 20 fr. het 1000 kilos ten huize genomei of 21 fr. geladen op wagon. Ten einde alle orders regelmatig te kun nen uitvoeren, ware het mij zeer aangenaau indien de personen die cokes begeeren, mi vóór Nieuwjaar zouden verwittigen wan neer zij die begeeren. Gansch nieuw systeem! Onverslijtbaar: Kan niet dood waaien, hoe sterk de wino ook weze! Extra groote verlichtingskracht Onontplofbaar Kan 23 uren naeenvolgent branden met 1 centiem petrool per uurWe geschikt om onder wagen te hangen! enz.. Te verkrijgen bij Sansen-DecorteIr den Bazar, Poperinghe. Uitverkoop aan prijs van Factuur van 120( kilos gilf VVAGENSMOUT waar Peerdenvet en 150 doozen gilve VASELINE van 1 kilo Gewaarborgd le kwaliteit, 32, Casselstraat, bij 0. L. V. Kerk, POPERINGHE. VAN ALLE Betaling na proef en voldoening. Aanneming van alle ijzerwerken, afslui tingen, enz. ABEELE-POPERINGHE, (België) ABEELE-BOESCHEPE, Frankrijk. ii IN 'T GROOT EN IN 'T KLEIN. AAIV ZEEK GEWA1DIGE PRIJZEN. W «i V

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4