MEUBELEN F. siBteii-ïe®» Mijne kleine Georgina Emulsion SCOTT HOOFDZEER TANDPIJN MIGRAINE NEVRALGIE YPERSCHE COKES, SANSEN-DECORTE. CONFECTi E-Wi NKEL Gh. Ralfmaerten - Corselis Ga®. DECliERCQ, Landbouwmaciiienen TANDMEESTER Wetensweerdigheden. Burgerstand van WOESTEN BURGERSTAND VAN STAVELE Burgerstand van WESTYLETEREN BERICHT. 1.11 Decembei £ssxsi«tsi5SB!cIe, zullen de m- reelen van den Notaris CASS1ERS overgebracht zijn van de Potte rstraat naar de Ooesdieep- straat. HOPPE. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Groote keus van SPEELGOEDEREN voor Sint-Niklaas en Nieuwjaar, In den Bazar, bij Sansen - Decorte, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. BURGERSTAND VAN WATOU Burgerstand van RENINGHELST Op Zondag 28" Nov. igog, Jaarlijksche Kermis, p Woensdag 1 December, Sint Eloy) t POPÉRINGHÊNAAR IS HËT eesten en Vermakelijkheden. den Bazer, Bijzondere schoone en groote keus van REDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVQITU REN. in de Gasthuisstraat, nr 41, POPE.R1NGHE* MARKTPRIJZEN. 'Vraagt plaats. Te Koop genezende kracMdadlg'lield 3 Terstond te pachten Hofbouw gesticht in 1891, van Gediplomeerde Boomteellkundige, TE POPERINGHE, (bij de Statie). Doktcor CRANINX BORSTPILLEN, S. VANDËNBERGIIE, Apotheker, POPERINGHE, Te bekomen bij Jerome LEGRAND, Ware Tempeest - Lanteern Agent voor België en Frankrijk Leon DëAIECKlR- CATKYCKE, Een enkel Amerikaanscli Algaopoederije, geneest in ïnige minuten de hevigste aanvallen. Die wonderbare poeders zijn overal te verkrijgen Depot voor Poperinghe bij M Monteyne, lloofddcpot ü/r Camille Libotte, Yper. fê fi*. «Se «loos. Proetdoos: 1 Ir. ten om de loslating van man en gespan te bekomen. Indien Bocksoen kan getuigen dat 't geene hij zegt waarheid is, dan zal de borg terug gegeven worden Wederspannige vrouw. Maandag morgen had de uitdeeling plaats van win tergoed aan de armen ingeschreven in het Dischbestuur. Volgens gewoonte greep dit plaats in St Michiels klooster. Eene vrouw die niet genoeg kreeg naar haar gedacht wierp niet een paar schoenen naar het hoofd Van M. Francois Couttenier, gelast inet het uitdeelen der giften. Men moest de hulp der politie inroepen om de furie dor vrouw te stilien. Op de tramlijn. Benoit Rosseel landbouwer, reed maandag avond met een voer mest dé St Sixstraat in op de Kaze- markt, toen, over de tramlijn rijdend, een wiel van den wagen liep. Met hulp eeniger mannen werd de lading seffens afgetrokken, zoodat men den wagen kon wegtrekken juist op tijds, orn den tram die hier om 6 1)4 ure aankomt, te laten voorbijrijden. Vrouwenkrakeel. Donderdag avond ontstond er ruzie in de Boomgaardstraat, tusschen twee jongens, Emile Carron en Georges Truwant. Opeens trokken de moeder van den eersten en de zuster van den ande ren zich de zaak aan en zij gerechten aan elkaar. A. I'ruwant werd ten gronde ge worpen en lichtelijk gekwetst aan knie en elleboog. Proces - verbal is opgemaakt. Nachts to wing. Donderdag avond werd proces-verbal opgemaakt tegen de ge broeders L... die in de gasthuisstraat, in staat van dronkenschap verkeerden, en erg aan 't twisten waren. Enne nachtwacht. Er is ernstig spraak, in het gemeentebestuur alhier ecne nachtwacht in te richten. Niets is nog zekér, maar zaterdag namiddag 27" dezer, moest de zaak in de zitting van den Gemeenteraad besproken worden en waarschijnlijk zal het aanveerd worden. 't Ware te hopen voor de rust aller inwo ners. .18<>ii vriüigt gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen Veur'nestraat, Poperinghe. llücfcetiiiHcli. Liefdadige vergade ring.Verleden zondag had de jaarlijksche prijsdeeling plaats voor de werkende leden van de ziekengilde. Men had gezorgd van te geven al hetgeen nuttig kan zijn voor het huisgezin, bijzonderlijk nu bij het nade ren van den winter. Wat blijdschap zal er geheerscht hebben in huis als vader of broeder met zijnen prijs inkwam. Niettegenstaande het getal der leden jaarlijks aangroeit, waren de prijzen prachtig. Hoe is het toch mogelijk tenzij door de, milddadigheid van weldoeners, on der dewelke mijnheer de senateur Vanden Peereboom, mijnheer van Merris, volksver tegenwoordiger, en menige andere, die niet willen gekend zijn. Maar, vragen en krijgen is kennis, en onze gilde bezit eenen man die de ziel is van de gildeMeester Deraedt, die noch lijd. noch geld spaart, heizij voer nieuwe leden aan te werven, hetzij om met den bedelzak te gaan. Om de feeste te sluiten waren er twee verrassingen die de geestdrift ton toppunt brachten. Zulke vergaderingen brengen veel bij tot vrede en liefde tusschen de verschillige klas sen der Maatschappij. lirngge. Automobiel - ongeval. Zondag middag is mad. Max De Caters-De Breyne, het slachtoffer geworden vun een erg automobielongeval. Bij de St Catharinapoort kwamen twee automobiels in razende vaart aangestormd. Met elkander te.willen voorbijschieten, werd een uit de baan geslagen. Mad. de Caters, die niet bijtijds had kun nen opzij springen, werd gevat en ten gronde geslingerd. Zij werd met een vreeselijke won de aan het hoofd opgenomen en naar hare woning, Steenbruggelaan, vervoerd. De doctors wanhoopten eerst het slacht offer te redden, maar de toestand der vrouw is lóch verbeterd, zoodat men hare genezing mag voorzien. 0»st<*ii(lc. Overleden. Onze lezers zullen zich nog het drama herinneren dat over eenige weken gebeurde achter hel koninklijk kasteel. De genaamde Dille, 21 jaar oud, had zijne verloofde den hals afge sneden en vervolgens gepoogd zich te zelf moorden hij gelukte er slechts in zich erg te kwetsen. Dille beweerde dat het meisje en hij overeen gekomen waren te zamen te sterven. De moordenaar, die verzorgd werd in de ziekenzaal van de gevangenis, is dins dag morgend aan de gevolgen zijner wonde gestorven. Het is zoo £«>a»6i8kl*«'iygoeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Iielhaize Moncarey-Sansen. i U •ussel. Door het spel. Sinds .eenige dagen woonde een 55 jarige hollan- der, afkomstig van Rotterdam, met zijne vrouw en zijne kinderen, op een prachtig gemeubeld appartement in eene der straten van de middenstad. Hij kwam van Nizza, waar hij ruim een miljoen op de speeltafel verloren had. Maandag namiddag ging de speler uit. Daar hij 'savonds niet terug was, dacht zijne familie dat hij door vrienden weerhouden werd, en besloot niet langer met het avondmaal te wachten. De knecht die wijn ging ophalen, vond zijn meester dood in den kelder liggenhij had zich door den kop geschotenDe speler hield nog den revolver in de krampachtig ge- slotene hand. De Tombola. De trekking van de tombola der tentoonstelling van Brussel blijft vastgesteld op den 1" December aan staande. De biljetten van de 6e reeks, oranjekleur, zijn van heden af te koop gesteld. Dood van den burgemeester. M. Emiel De Mot, burgemeester van Brussel, is dinsdag middag, ten 12 u. 55. na eene ziekte van tien dagen in den ouderdom van 75jaar overleden. Eerst werd hij door een begin van beenvliesontsteking aangetast, en ver volgens door eene pleuris; eindelijk werden de luchtpijpen verstopt en maandag avond, ten 7 ure, viel de ziekte in doodslaap. M. De Mot was volksvertegenwoordiger van 1892 tot 1894; in 1899 volgde hij M. Buis op als burgemeester van Brussel en sinds mei 1900 was hij senateur. In zijne lange bestuurlijke loopbaan heeft, M. De Mot groote diensten aan de stad Brus sel bewezen. In den dagelijkschen omgang wist hij zich hoffelijk en welwillend te too- nen. In de politiek'was hij echter een onver zoenlijke vijand. Hij was een godsdienstha ter van de ergste soort, en in de schooloorlog van 1879 - 84 heeft hij als schepene der stad Brussel, de katholieken en hunne scholen ongenadig vervolgd. Hij was een hoogweer- digheidbekleeder der Logie en trachtte, zoo veel het in zijne macht was, de vrijheid voor de katholieken in te krimpen. De Vlamingen ook hebben dikwijls over hem to klagen ge- had. De begrafenis had donderdag plaatst. Drama der ellende. De volkrijke Putterij-wijk, te Brussel, werd zaterdag avond door een verschrikkelijk drama in opschudding gebracht. Op eene kamer der 2e verdieping van het huis n° 3, Putterij woon den sedert twee maanden de echtgenoolen Victor Brams. De man, gebooortig van Laeken, oud 44 jaar, was hotelmeester. Zijne vrouw, Mela nie Duboic, van denzelfden leeftijd, werd geboren te Amiens en was kamermeid. Zij hadden geene kinderen. Beiden kwamen van Oostende, waar zij het seizoen doorbrachten. Ondanks hunne pogingen, gelukten zij er niet in eene bedie ning te vinden, hoe nederig dan ook, in de talrijke hotels en restauraties der hoofdstad Eindelijk radeloos, besloten zij samen t.e sterven. Zij vulden de stoof met houtskolen trokken de buis uit de schouw en na het r aangestoken te hebben, legden zij zich te bed. 's Anderendaags trof men twee lij ken aan, die op eene draagbaar naar het doodenhuis gevoerd werden. staroiBi is de suikerij Verburgh Üecool Rousselaere de beste - Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Wielsbeke. Levend verbrand. Vrijdag morgend was de 70 jarige vrouw Ooussement, wonende met haren zoon op het gehucht Kolendries de stoof aan aansteken, toen opeens hare kleederen vuur vatten. In een oogwenk stond de ouderlinge in vuur en vlam. Toen de zoon van zijn werk te huis kwam, vond hij zijne arme moeder verkoold op den vloer liggen. Wetteren.De geheimzinnige moord op het meisje Schollaert. Aanhouding De moord op het meisje Eugenie Schol laert, houdt nog altijd iedereen bezig het is dat men tot nu niettegenstaande onver poosde opzoekingen, de hand niet heeft kunnen leggen op den dader. Zeker had men reeds verscheidene aanhoudingen gedaan, doch bij gebrek aan stellige bewijzen had men deze personen moeten loslaten. Een dezer, waarop de beschuldiging het volk liet meest viel, was de broeder van het slachtoffer; ook deze was reeds aan gehouden geweest, maar losgelaten bij ge brek aan stellige bewijzen. Zaterdag morgen was Camiel Schollaert wederom in het kabinet van den onderzoeks rechter heer Pardoen ontboden. Meer dan anderhalf uur duurde de ondervraging en het slot was dat ditmaal de geachte magis straat een mandaat van aanhouding tegen Camiel Schollaert uitvaardigde, die dan ook dadelijk in de gevangenis werd opgesloten. Ortliez. Een schat. Een schilder die bezig was met herstellingen te doen, maakte een oud tapijtwerk los wieDS bestaan niet gekend was. Hij vond daar eene kas achter waarin eene som verborgen zat van twintig duizend frank goudstukken.Het ver borgene dagteekent van het tijdstip der re publiek. Hici* en daar. Eenige Vlamingen waren te Gilly. werk gaan zoeken doch ge lukten er niet in. Verbitterd begonnen zij te drinken en kwamen om 8 1)2 dooddronken in eene herberg binnen. Twee hunner ge rechten in ruzieAugust Van Opstal en Debees. Van Opstal vertrok, doch toen zijn broeder Henri later met geheel het gezel schap vertrok kreeg hij van Debees een dolk steek in de schouder. Een levensader werd geraakt en hij overleefde slechts eenige ogenblikken den wreeden steek. Alweer een moord ingeblazen door den boozen geest die in elke geneverfiesch huist.—De manoeu- reman Frans Ingels, wonende te Destel- bergen, is maandag bij het aneenhakken van beestenwagens, tusschen twee wagons het hoofd verpletterd geweest. Hij was 40 jaar en vader van 5 kinderen. Te Kortrijk is een 19 jarige drogistgast, Cyrille Vervaecke an Deerlijk, op de spoorlijn van Kortrijk aar zijn dor]) doodgereden geweest. De jon gen was Zondag zijne verloofde gaan bezoe ken die te Brussel dient, en had sedert dien niet meer 't huis geweest. Te Rebecq - Rognon trachte de 17 jarige smidsjongen Oiner Pardoens kennis te krijgen met de 15 jarige fabriekwerkster, Marie Debrez. Het meisje wilde daarvan niet hooron en woens dag loste Pardoens 2 revolverschoten op aar, waarna hij zich twee kogels door den kop joeg. Beide zijn zeer erg gekwetst. Hendrik Booms, 20 jaar, van F.xel, ging donderdag nacht naar huis met 45 fr. 's An derdaags morgend vond men de jongen ver moord en van zijn geld beroofd. Eene aan houding is gedaan. De equipe Rutt-Stol was in 1907 de eerste en verleden jaar de tweede, 't Ware wel mogelijk dat zij nog eens overwonne. Almanaeli llaeliettc - Lebègue voor 1910 te verkrijgen ten bureele dezer alsookAgendas, Mementos, Calendrier-me mentos, enz. Cleenewerck 8>c afgesleten xilveriiinnt. In Frankrijk zou er nu officieel bevel gegeven zijn, de halffrankskes geslagen van 186-4 tot 1869, in de openbare besturen niet meer uit te geven en in de Munt te laten hersmelten Ware het niet mogelijk van die gelegenheid gebruik te maken om de versleten fransche halve frankskes, waarvan er zooveel in Belgiéin omloop zijn, voor goed naar Frank rijk terug te sturen ItockemiieuivM. Verschenen eene zeer merkweerdige studie van A. De Jae jher over de hoptentoonstellingen in het and van Poperinghe. Schrijver bestatigt dat dank aan de verbeteringen in de hopteelt, de Poperingsche hop hare goede faam terug krijgt en dan ook weer winstgevende prijzen bekomtvooral de Duitschers doen er groote aankoopen van. ilt gij goede en kloeke werkschoenen aan 8 fr. 50, gewaarborgd, kloek en sterk gemaakt, wendt U bij Florent Osteux- Dauchy, in de Gouden Mansbottien, 34 Yperstraat, Poperinghe. Ih> wilder en de laiidioo|iers. Dat de winter begint le bijten ondervinden het best de landloopers. Dagelijks komen in de gendarmeries talrijke zwervers vragen om geherbergd te worden. Het gevolg hier van is dat de kolonies van Merxplas en Hoogstraeten beginnen bevolkt te worden en wel op buitengewone wijze voor het tijdstip. In de twee voornoemde kolonies, zegt men bevinden zich tegenwoordig meer dan 5000 landloopers. En de jaarlijksche ondervinding leert dat het getal altijd vermeerdert tot in januari. Dan eerst beginnen die kostgan gers het genot der vrijheid opnieuw te waardeeren, en trachten zij deze door de vlucht te veroveren. Groote keus van lAcrfcosioeSeii, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. W SPORT. Foolhall. Kampioenaat van België. Uitslagen der matchen van le divisie gespeeld op Zondag laatst Cercle Sportif Brugge 3- Excelsior S. C. 1. Antwerp Football-Club 1 - F. 0. Brugge 3. Union St Gilloise 9 - S. C. Kortrijk 0. Racing G. Brussel 4 - Leopold F. C. 1. Daring C. Brussel 3. - Standard Luik 1. C. Luik 1 - Beerschot Antwerp 2. Na de matchen van zondag is de stand zondag der eerste afdeeling als volgt F. C. Brugge Uuion St Gillis C. S. Brugge Beerschot A. C. Daring C. B. Puntei) 17 16 14 11 10 Racing C. B. Standard, Luik Leopold, Brussel F. G. Luik Antwerp F. C. S. C. Kortrijk Puntei) 9 Excelsior Brussel 9 Heden zondag heeft te Brugge de match C. Brugge - Union St Gillis plaats. Van tien uitslag van dezen match zal de plaats voor het kampioenaat waarschijnlijk afhangen. Verleden jaar was de uitslag 1-1. VLIEGEN. Schoone vlucht van Latham.Latham was dinsdag uitgenoodigdnaarBerru tegaan jagen; hij gingter plaats in aeroplaan, van et kamp van Ghalons waar hij zich bevond. Latham had dertig minuten noodigom van zijn hangaar naar Berru te vliegen, zijnde ongeveer dertig kilometers. De luchtvlieger moest tegen een ergen wind strijden. Rond 4 ure is Latham teruggekeerd hij loog op 200 meters hoogte en landde aan zijn hangaar om 4 ure 20. Hij legde den te rugweg af in 20 minuten. ,1len ze^t dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. WIELRIJDEN. Wintervelodroom van Antwerpen. Maandag hadden de eerste koersen op "Home Trainer plaats aan dewelke de beste ren ners deelnamen. De verschillige koersen hebben wel bijval gehad. Het cadran wordt achter de renners ge- ilaatst, en laat aan het publiek toe van de toersen goed le volgen. Snelheidskoers 2000 meters. Finaal: 1. Verlinden, 1 min. 30 sec.; 2. Otto op 50met.; Rabe op 110 meters. Proef van den km.: 1. Rabe 39 sec.; 2. Moll, 42 sec.; 3. Vandenberghe 43 sec. Groote openingsprijs1° série 10 km. 1. Buysse, 9 m. 28 sec,; 2. Verlinden, op 1250 m.; 3. Van Houwaert, op 1950 m. 2"serie, 20 km.: 1. Van Houwaert, 17m. 10 sec.; 2. Verlinden, op 750 m.; 3. Buysse, op 1850 m. band gesprongen). 3® serie, 30 km.1. Buysse, 27 m. 19 sec.; Van Houwaert, op 1500 m.j 3. Verlinden band gesprongen) Klassement per afstand: 1. VanHouwaert 56 km.; 2. Verlinden; 3. Buysse. Aan de zes dagenkoers van New-York, die op 6 tot 11 December zullen gereden worden, zullen de volgende Europeesche quipen deelnemenRutt-Stol, de gebroeders Georget, Shirley-Germain en Cuniolo-Cara- pezzi. TvTeng-eling-en Jan Trompet was nog niet lang j trouwd en op zekeren middag bromde hij omdat het eten niet naar zijn zin was. Zijne vrouw was daarmede niet in irrnr schik. Hoor eens. sprak ze, als 't u niet aan staat, laat ge 't maar staan... Ge zijt niet met eene kokin getrouwd. Jan zweeg. 's Nachts werd zijne vrouw wakker, en meende iets te hooren. Ze stiet Jan tegen zijne ribben en zei Jan, ik geloof dat er dieven in huis zijn. Dan gaat ge maar zelf zien, sprak Jan. Ge zijt met geen nachtwaker getrouwd. Oom Wie is de luiste in uwe klas, Frans Frans: Dat weet ik niet, oom, Oom: Dat weet ge wel jongen. Denk eens goed na. Als alle jongeDS ijverig aan 't schrijven zijn, wie zit er dan lui rond te zien, zonder iets uit te voeren. FransDe meester, oom. Chaerle Eduard 6 dagen. Huwelijken.Jerörne Delestrez, varken slachter .en Leonie Depri nee, kantwerkster, beide te Reningheist.Vandevyver Arthur slachter te Lomme (Frankrijk) en Made leine Deberdt, dienstmeid te 'Reningheist. van 1 September tot 18 November. Geboorten.Mahieu Maria, d. v. Camille en Clabou Sidonie. Dehouck Alixe, d. v Hector en Haelewyn Irma. Deleu Alice d. v. Arthur en Sedeyn Oclavie. Clarys Marcel, z. v. Cyrille en Depla Octavie Üernolder Rachel, d. v. Ludovicus en Lou- wvck Félicie.—Goeghebeur Paula, d. v Hippoliet en Misseeuw Elodia. Soenen Estella, d. v. Albinus en Mooreu Maria. Suffys Gaston, z. v. Cam. en Suffys Félicie. Morlion Bertha, d. v. Ed. en Maes Maria. Overlijdens.Gruwier Ignatius, 76 jaar, echtgenoot van Capoen Sylvia. Gekiere Rosaiie, 82 jaar, weduwe van Melis Pieter Mahieu Maria, 12 dagen. Lampaert Joannes, 70 jaar, echtgenoot van Demuyt Rosalie.Vieren Rosalie, 80 jaar, weduwe van Clarysse Pieter. Huwelijksbeloften. Fcryn Firmin, slachter te Wasquehal met Plaetevoet Ber tha. zonder beroep te Woesten. Huwelijken.Druant Hieronymus, land bouwer met Depóorter Elisa, zonder beroep Bamelis Fidelis, timmerman, weduwaar van Baes Leonie met De Puydt Maria-The- resia weduwe van De Beir Benedictus. Gruwier Julius, landbouwer met D'hoere Magdalena, dienstmeid. Meetiws Floren- linus, brouwersgast te Zuydschote met Bruneel Augusta, zonder beroep Vlae- minck Julius, schoenmaker met Meeuws Sylvia, zonder beroep.Vorliaeghe Ililaire metser, met Mestdag Helena, naaister. Vanbefle Petrus, werkman te Oostvleteren met Melis Emilia, dienstmeid. van 20 Sept. tot 17 Nov. Geboorten. Geeraert Arthur. Van- daele George. Dever Margaretha. De- baenst Paul.— Lelieur Agnes.Vermeulen Karei. OverlijdensCaneele Petrus.Soenen Maria. Huwelijken. Parent Henri, kleermaker te Stavele met Boutten Elisa, herbergierster to Stavele. van 1 October tot 15 November. Geboorten.Deroo Gerard, z. v. Jules en Bruneel Marie. Dieusaert Juliana, d. v. Robertus en Thores Irma.Scharre Maria, d. v. Jerome en Notredame Octavie. La- leeuw Firmin, z. v. Aohille en Loonis Lucie. Danneel Angela, d. v. Jerome en Cat- teeuw Augusta. Overlijdens. Deryc.ke Marie-Thérèse, 85 .jaar, weduwe van Francis Behaeghel, landbouwster. Catteeuw Lucia, 17 jaar, dienstmeid. Huwelijksbeloften. Pil Camille, koop man thans wonende te Hoogstaede met Fi- goureaux Eugenie, dienstmeid aldaar Catteeuw Alb -ricus, landwerker thans wo nende te Stavele met Geldhof Zenobie, landwerkster te Westvleteren. Rechtover liet Klooster «lei* jKnst. Benedietinen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge De E. II. Lowyck, kapelaan te Varssenaere, is onderpastoor benoemd in Onze-Lieve-Vrouw te Kortrijk. Brussel, 24 November.Markt kalm. Aalst 137 1/2 fr., Popéringhe stadsbod 140-142 1/2 franks. Overjaarscbe hop, Aalst 70 fr., Poperinghe 60-62 1/2 franks. Poperinghe, 26November.Markt kalm. Poperinghe-stad 140 tot 145 fr.Poperinghe- dorpen 130 frank. De voorraad in cultuur is onbeduidend. van 21 tot 28 November. Geboorten.— Alixia Simoen, d. v. Camille en Julia Clabau. Martha Degruyter, d. v. Henri en Celesta Maerten. Alice Bortier, d. v, Aimé en Maria Tamboryn. Ernest Populier, z. v. Charles en Maria Debyser. Martha Uzeel, d. v. Hector en Eugenia Coutereel.Urbain Carreye, z. v. Henri en Helena Questroy. Overlijdens. Couwet Jules, 10 jaar. Westoutrestraat. Luyssen Barbara. 64 jaar, Zonder beroep, echtgenootq van Fran- ciscus Laconte, St Michielstraat.Vermeu len Louis. 11 jaar, Wijk 1). Huwelijksbeloften. Henri Van Eecke, rentenier, weduwaar van Eugenie Prum, met Flora Benoot, winkelierster, beide te Poperinghe.— Achille Christiaen, landwer ker, weduwaar van Marie Stroobants, vroe ger te Lier, met Debacker Rachel, werkster te Poperinghe. Huwelijken. Franciscus Cheroutre, 42 jaar, landgebruiker te Watou, weduwaar van Cernia Leuwers, met Silvia Billiau, 33 jaar, landwerkster te Poperinghe. van 12 tot 25 November. Geboorten. Vitse Godelieve. Prové Germaine. Bordeyne Margarita. Mor- taigne Agnes. Noppe Irma. Overlijdens.Viane Margarita, 6 m. Huwelijken. Felicien Blanckaert, 24 jaar, kleermaker te Poperinghe met Irma Verleene, 21 jaar, kleermaakster te Watou. van 24 October tot 23 November. Geboorten. Debaene Germain, z. v. Augusfin en Gryson Pharailde. Depuydt Maurice, z. v. Cyriel en Worm Irma. Chaerle Maria, d. v. Henri en Deberdt Ma deleine. Fagoo Anna, d. v. René en Poot Marie. Cornotte Bertha, d. v. Cyriel en Eeckhout Madeleine.Deschuytter Leopold, z. v. Achille en Dehouck Marie. Verhille Hector, z. v. Henri en Degrauwe Marie. Desmedt Anna, d. v. Isidoor en Deweerdt Lydie. Cleenewerck Adrien, z. v. Camiel en Debaene Emma. Overlijdens. Beele Christine, 75 jaar, weduwe van Timperman Jan en Delobel Henri.Vermeulen Silvie, 46 jaar, echtge nootevan Verdonck René. Cornotte Bertha, 6 dagen.Wildemeersch Jerome, 20 dagen. Cuvelier Eulalie, 68 jaar, weduwe van HERBERGKERMISSEN 2 811 IVazarclh. bij Emile Dewachter, Nazarethstraat. 2 In <!cii keizer, bij Richard Bevos, Yperstraat. in tien Papegaai, bij Theophilo Saesen, Westvleteren-kals. -8 A 9a S.üehio. bij Achille Leeuw,'rk, Garenstraat. i» En Viisaiiiieren. bij Eugène Liebert, Kerkstraat. (I En <{<>n Leeinv. bij Charles-Louis Huvghe, Abeele-kals. J Ess 'I Zveerd. bij Auguste Cleenwerck, Crombeke-kals. H In TranNvniiS. bij Henri Verhaeghe, Bruggestraat. 9 Sn «9c Groene jacld. bij A. Lampaert-Lemahieu, Woesten-kals. 10 lil litntsehooiiiije. bij Charles Vandromme, Ouderdom kals. 3 A ma Cantpitgne. bij de Wed, Paul Verstraete, Pottestraat. 2!n «leii ingang van Westoulre. bij Medard Deraedt, Westoutrestraat, IS En Wesivlaaiitieren. bij Leopold Melis, Noordstraat. I in den onden liaan. bij Pierre Desomer, Groote markt. 5 An boulevard, bij Jules Pattyn, Bruggestraat. KJ In den Appel, bij Henri Comeyne, Watoustraat, 7 Au Moldat Franeais. bij Valère Staessen. Veurnestraat. 18 En den Ondank. bij Theophile Madelein, bij 't Reepje, ill In tien Dooi' bij Seraphin Room, 20 Sn den vetten Os. bij Louis Vanheule, Bert.ensplaats. 21 In den rooden Bleet. bij de Wed. Caroen, Westvleteren kals. goedkoopste en toch het grootste Nieuwsblad der streek. Abonneert er U aan met Nieuwjaar. DUiVEN- TENTOONSTELLING. Heden Zondag van 9 tot 12 ure 's mor gens, Tenfoonstel- ling der duiven van Justin Devos, ter her berg De Haan. T00NEELVERT00N1NGEN. Tooneelmaatschappij Langhoirs-Vic- torinen. Op Maandag 13, Dinsdag 14 en Woensdag 15 December, opvoering in den Stadschouwburg van Poperinghe, van het wereldberoemd drama DE TWEE WEEZEN. door A. d'Ennery en LIEFDE, blijspel door Vanlangendonck. Kaarten op voorhand zijn alreeds te beko men, mits 10 cent. opleg per gewaarborgde plaats, bij d'heer Maurice Benoot, Hond- straat,, n° 1, Poperinghe. Gasthuisstraat, 16, POPER1MG ÏS E BIJ ZOO ALS: Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. Alle Herberggerief s Tafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. yj gang. Rekhofstraat. IMIVUlEM MORT OPENING VAN EENEN BIJ Poperinghe, markt van den 26 Nov. Tarwe, heet. 18,00 - Rogge 14,40 - Haver 14,40 - Aardappelen, 100 k. 8,50-Boter de kil. 2,90 - Eieren de 26, 4,25. Yper, 20 Nfcv. Tarwe 21,00 a 22,00 rogge 16,00 a 16.25 haver 16,00 a 17,00 aardappelen 0,00 boter 2,90 a 3,25 eieren 4,68 a 5,20. Dixmude, 22 Nov. Haver 21,50 aardappelen 6,00 boter 3,10 a 3,45 eieren 4,50 a 0,00. Kortrijk, 22 Nov. Witte tarwe 21,00 21.50; roode tarwe 20,00 a 20,50; rogge 16,00 a 16,50 haver 16,50 a 17,50; peerdeboonen 20,00 a 21,00 suikerijboonen 18,00 a 00,00witte aardappelen 4,50 a 5,00 boter 2,90 a 3,20 eieren 4,50 a 5,00 koolzaadolie 59,50 lijnzaadolie 56,00; koolzaad 27,50; lijnzaad 37,70; koolzaadkoeken 14; lijnzaadkoeken 21,00 22,00 sodanitraat 21,80 ammoniak- sultaat 29,25 Veemarkt 39 ossen, 0,73 a 0,87 109 veerzen 0,75 a 0,85 29 koeien 0,70 a 0,85 68 stieren, 0,68 a 0,84. Rousselaere, 23 Nov. Tarwe 21,00 a 22,00id. roode 19,25 a 20,00rogge 16,00 16,50haver 16,00 a 17,00; boonen 20,00 21,00; aardappelen 6,50 a 7,00; boter 10 a 3,30; eieren 4,63 a 4,94koolzaad olie 59,50lijnolie 63,50oude suikerijboo nen 17,75; id. gele 18,75 viggens 30,00. Anderlecht, 23 Nov. Verkensmarkt. Te koop 3092 prijs per kilo 0,94 a 1,10. Brussel, 23 Nov. Verkensmarkt. Te koop 330 de kilo op voet 0,95 a 1,10. jenri Ailerweireldt, 11 jaar, Proven (Cana- T da) vraagt plaats om te leeren smeden. Hoi schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei o der Trappisten gebruiken van Yin- cart-Silly. Depót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. U' Schoone hondenkar, kloek gemaakt, te koop bij Henri Botthé, schoenmaker, Doorn straat, aan zeer genadigen prijs. it ter hand te koop, Woonhuis met Hof, gelegen in de Crombekeslraat, bewoond door Petrus Heuser. Voor alle inlichtin gen zich te wenden bij de kinders Bedde- leem, Groote Markt, Poperinghe. choone roode Ajuinen, te koop, bij Louis Vanheule, In den vetten Os, Bertenplaats, Poperinghe. ene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alofs Verhaeghe, Abeele. rien waterstuk, weinig hebbende gediend. u eener inhoudsgrootte van 50 tot 55 lemers watereen groot uitstekend uit hangbord, zoo goed als nieuw vier goede slagvensters en een boventrap voortkomende an afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. deed op den ouderdom van 12 maanden eene erge verlloudheid op. Zij verloor allen eet-en slaapiust en vermagerde van dag tot dag. Dank zij de Emulsion SCOTT is zij thans dik en vet, eet als eene slokop en geniet eene bloeiende gezondheid. Brief'in date 25 Januari 1909, van Mw. DE ROM, 130 Kerkstraat, S. Pieters-Woliuve. Door tal van zulkdanige genezingen verkreeg de de faam van eene weergalooze emulsion,— weer galoos door hare bijzondere hoedanigheid: te weten, hare Het is om die reden dat gij; bij het vragen der Emulsion SCOTT, er ^eene andere moogt nemenwant de namaaksels bezitten de noodi- ge zuiverheid en kracht der bestanddeelen niet, noch hunne verteerbaarheid, noch hunne ge nezende krachtbijgevolg kunuen zij u de ge nezing, welke gijervan verwacht, niet schenken. Of f* *r* 6 o O De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing; bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Pr Us 2,25 fr. en 4,50 fr. bij aile apothekers. Staal vrachtvrij, .mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. Cobben- lïagen, 39, Zuidstraat, Brussel. m w p» «3 4 O o CT> s p "i R' In Pretoria", Meesenstraat. Geen groote pacht.Zich te wenden bij Pyck-Vercruysse, brouwer, Poperinghe. wee Huisjes voor stille menschen; 5 fr. te maande; Inlichtingen ten bureele dezer. enteniershuis te huren, gelegen in de Priesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstra at, Poperinghe. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos. brouwerij Middelburg, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene Noordstraat, 16, Poperinghe. De Herberg het Riddershofgelegen te Vlamertinghe wijk het Hemelrijk tegen Dickebusch, met groeten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij Me We Auguste Rom- raens, brouwerin, groote markt Poperinghe Casselstraat, recht over O. L. V. kerk, POPERiKGHE- Inzetten van tanden en kunstige gebitten volgens de beste stelsels. Alle dage te raadplegen. Aan zeer genadige prijzen. Biedt aan alle slag van Peerboomen in alle vor men Appelboomen, hoogstam voor weiden Perzikboomen voor langst muren of hoog stam A brikoosboomen. Sieraadplanten. Rozelaars op stam en Struikrozen. Druive laars. Alle slag van groenselzaden bijzondere Roode Ajuinen, beste soort, om te bewaren. Witloof ge zegd ehicorée de Bruxelles enz., enz. Aanleg en bezorging van hoven. Hos'oeintlc TEGEN hoest, verkoudheid en alle luchtpijpziekten, OPGEMAAKT DOOR Prijs fr, 1,50 de doos. YPER STATIE, 1" kwaliteit van aan 20 fr. het I000 kilos ten huize genomen of 21 fr. geladen op wagon. Ten einde alle orders regelmatig te kun nen uitvoeren, ware het mij zeer aangenaam indien de personen die cokes begeeren, mij vóór Nieuwjaar zouden verwittigen wan neerzij die begeeren. Gansch nieuw systeem! Onverslijtbaar! Kan niet dood waaien, hoe sterk de wind ook wezel Extra groote verlichtingskracht Onontplofbaar Kan 23 uren naeenvolgend branden met 1 centiem petrool per uurWel geschikt om onder wagen te hangen! enz... Te verkrijgen bij Sansen-Decorte In den Bazar, Poperinghe. Suiker^ VanTieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het, gebruiken. VAN ALLE Betaling na proef en voldoening. Aanneming van alle ijzerwerken, afslui tingen, enz. ABEELE-POPF.RINGHE, (België) ABEELE-B9ESQHEPE, Frankrijk. C

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4