Geleden hebbende f. m HOOFDZEER TANDPIJN MIGRAINE NEVRALGIZ IJZERDRAAOVOORHOPPE B-i E NIEUWS UIT BEltGIE. NIETS EERSTEN TAP Gh. tfalfmaetten-Corselis TANDMEESTER II. OSSTYN-CAMBIE, weerpleoze emulsion SCOTT De SUad Poperinghe aan hare nieuwe Vorsten. Gemeenteraad van Poperinghe. Het Football-spel. HOPPE. Burgerstand van Beveren-op-Yzer. van 1 November tot 31 December. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Op Zondag 2" Jan. 1910, HE RB ER GKE R MISSEN Jaarlijksche Kermis, Feesten en Vermakelijkheden. MARKTPRIJZEN. BERICHT. Achile VERHAEGHE, POPERINGHE. POPERINGHE. Emulsion ft Terstond te pachten Coiffuursaion Hubert ROUSERE, Gasthuisstraat, 27, POPERINGHE. groot.-Huis van Vertrouwen-Klein. IA4 SH'A Hlil/üll. Lakenstoffen, Nieuwigheden. Een enkel Amerikaansch Aigaopoedertje, geneest in eenige minuten de hevigste aanvallen. Die wonderbare poeders zijn overal tl verkrijgen Depot voor Poperinghe bij M' Monteyne, Hoofddepot Af Camille Libotte, Yper. li*. J5Ö tie cloos. Proefdoos s 1 fr. tonnen doos met het volgende daarop ge schreven Vanwege eene Belgische dame Men wist algauw van wie dit komen moest 't was natuurlijk van die twee reizigers die zoo even weg gegaan waren. De prinses opende de doos en zag er, tusschen een dons van zachte watte, eenige blinkende, lekkere perziken lachen. De verloofden waren zoo gevoelig aan die voorkomendheid dat zij generaal Jungbluth belastten dien heer en die dame op te zoeken. Het lukte hem en zoo mochten, to midden de Tyrolsche Alpen Mr en Me L. van Brussel met het vorstelijk paar eenige innige uurtjes genieten. Eene groolc geneigdheid tot eenvoud en burgerlijkheid schijnt wel een hoofdtrek te zijn van beiden. Allerhande listen verzon prins Albrecht om, op reize, ongemerkt te blijven en dege nen die hem opzochten op het dwaalspoor te brengen. Hij wilde eens de engelsche uni versiteitsstad Oxford bezichtigen en had ver nomen dat veel nieuwsgierigen en ingezete nen verlangden hem te zien en te spreken Hij kocht een studenten klak, zette een neusnijper op on, als een echt student doorliep hij Oxford met een pak boeken onder zijnen arm. Zoo wars is hij van alle grootdoenerij, en domme aanstellerij. In denzelfden zin worden zijne kinderen groot gebracht. 's Zomers kan men die soms zien in het Ter Kamerenbosch vergezeld door hun ne gouvernanteDaar spelen zij op een grasperk en meer dan eens deden zij met de andere kinderen mede. Te Brussel roemt iedereen de milddadig heid van koningin Elisabeth. Zij volgt daarin het goode voorbeeld van haar over leden vader, een wijd en zijd vermaard doktoor die in het uitoefenen van zijn ambt niets betrachtte dan de armen bij te staan. Niet alleen zond de koningin hulp in geld, maar waar geleden wordt gaat zij zelve (er plaats. Ongeveer200.000 fr. worden jaarlijks besteed tot leniging der smarten van de noodlijdenden. Eiken dag worden zeer ernstige sommen hier en daar heen verzonden in postmanda ten, en personen gaan in de arme huizen, soms om huishuur te betalen, of levensvoor raad of dekens en kleeren te koopen Dan heeft men de talrijke liefdadigheids werken, beschermd door de prinses, en waaraan soms toelagen van vijf tot tiendui zend frank worden toegekend. Wij zegden hooger dat de prinses zelve de noodlijdenden opzoekt Ziehier een geval dat algemeen wordt verteld In het paleis had men eenige jaren geleden, eene jonge vrouw aangestipt wier geval waarlijk deerniswaardig was. De prinses ging in het kamerken der ongelukkige, Steenslraaf, en zag een too- neel van aangrijpende maar schamele ar moede. De ongelukkige vrouw lag ziek te bed De prinses herinnerde zich dadelijk de dochter van hertog Karl-Theodoor te we zen en begon zelve de arme vrouw te ver plegen en te troosten. Ontroerd kreeg zij genegenheid voor de verlatene en door het lot onterfde, en keerde de volgende dagen weet'. Hoe dat kwam Wel de prinses had vernomen dat de ongelukkige de muziek aanbad. In den nanoen had een persoon een doos aangebracht in het kamerken, en toen de medicamenten genomeu waren, nam de prinses eene viool uit de doos en begon, uitstekende muzikante zijnde, te spelen'. En lang speelde zij..., En vele dagen kwam de Koningin daar terug en ging bij de ongelukkige en speel de. En de vrouwe genas... Zoo straalt over België, over zijn koning on aij'i vorstin een rozenvingerige dageraad. Moge God geven dat de middag on de avond niet droevig zij. Vaderlandsliefde ontbreekt niet in het hert der PoperinghenaarsEn tot bewijs van dien verkleefden eerbied, uit dankbaar heid en liefde Jot onze nieuwe Vorsten heeft onzen geachten Heer Burgemeester in naam van al het volk onzer stad de volgende telegram naar Zijne Majesteit de Koning opgestuurd In naam der gemeente bevolking van Poperinghe, stuur ik aan Hunne Majesteit Koning Albrecht en Koningin Elisabeth mij nen jubelenden eeregroet als aan de eerste dragers der glorie en dor toekomst van het Vaderland. Ik smeek 's Heeren zegen af over den Koning, de Koningin en over de duurbare koninklijke telgen die de hoop zijn van de natie en wensch dat Vorst en Volk, in een heid van willen en betrachten, immer zouden mogen samenwerken voor de eendracht, den vrede en den voorspoed van België. Poperinghe, den 23 December 1909. Get. F. van MERRIS Hier volgt het antwoord Met aandoening heeft Z. M. de Koning uw telegram gelezen de Koning bedankt hartelijk de inwoners van Poperinghe, voor hunne verkleefde gevoelens, die UEd. zoo vriendelijk vertolkt hebt. Brussel, den 26 December 1909. Get. Generaal JUNGBLUTH En nu Poperinghenaars wij roepen met volle borst Leve Koning AlbertLeve Koningin ElisabethLeve hunne duurbare Kindertjes! Leve, leve ons Vaderland! O God wil Belgenland toch sparen Ons land is 't schoonste dat ik ken Omdat mijn Vad'ren Belgen waren Omdat ik Belg geboren ben. Wil er den Godsdienst ook bewaren Die men bestormd ten allen kant O God wil Belgenland toch sparen Mijn katholieke Vaderland. In de zitting van den gemeenteraad onzer stad, op Maandag laatst gehouden, werden zaken behandeld en gestemd waarvan wij onze lezers reeds gesproken hadden, onder ander, de wijzigingen aan het inrichtings reglement der Politie en het vervoeren van drekstoffen. Van liet eerste punt, dat gestemd werd in de voorgaande zitting, is het belangrijkste deelhet inrichten van den dienst der nachtwachters. Dit artikel zegtDe nachtdienst zal beginnen, binst de winter maanden, ran In October tot 31 Maart, om 10 ure 's avonds en zal eindigen ten 5 ure 's morgens. Gedurende de zomermaanden of van ln April tot 30 September zal de nachtdienst beginnen om 11 uré 's avonds en eindigen ten 4 ure 's morgens. De nachtdienst zal geschikt zijn, dat de stad onophoudelijk doorloopt en bewaakt worde, ten ware in geval van bijzondere schikkingen door den Burgemeester ge nomen. De nachtwachters zullen drager zijn van een stempelhorlogie en zullen hunne tegen woordigheid op do aangeduide uren en in de verschillige posten bastatigen. Maandag moesten do nachtwachters be noemd worden. Kr waren ten stadhuize 23 aanvragen toegekomen. Werden benoemd: voor geheel 't jaar, Bruneel Jules en Hauspie Achille voor de zes wintermaanden, La baere Achille en Lequien Julien. Aan het reglement over het vervoeren van drehs taffen, dat wij over eenige weken medegedeeld hebben, werden eenige wijzi gingen gebracht die wat meer gemak zullen verschaffen aan de landbouwers. Daar het deze voorzeker nuttig zal zijn het reglement juist te weten, deelen wij het hier mede. Art. I. Het is gedurende geheel het jaar verboden de Donderdagen, Vrijdagen en Zaterdagen, ale en andere drekstoffen te vervoeren in het bebouwd gedeelte der stad Art. 2. Van den 15u April tot den 30 September, mag dit vervoer de Maanda gen, Dinsdagen en Woensdagen ook geen plaats hebben van acht ure 's morgens tot 6 ure 's avonds, en is gansch opgeschorst te beginnen van den woensdag voor de jaarlijksche kermis tot den Woensdag erna Art. 3. Het is ook verboden de Vrijda gen en Zaterdagen mest te voeren in het be bouwd gedeelte der Stad en de voertuigen te laden derwijze dat zij de straten be vuilen. Er werd ook nog eene kleine, maar nogal belangrijke wijziging gestemd, nopens liet reglement op de plaatsrechten. Het luidt als volgt Het is verboden op de marktdagen, boter eieren, pluimgedierte, konijnen en wild te bedingen of te koopen in andere plaatsen dan deze voor iedere soort door opschriften aangeduid, en de manden of panders of hunnen inhoud vast té nemen vooraleer dat de dragers ervan den noojjigen tijd gehad hebben deze op de daartoe bestemde banken te plaatsen en den inhoud ervan bloot ge maakt te hebben. Al deze nieuwe reglementen zijn uitvoer baar te rekenen van ln Januari 1910. i><- Suikorij Van Tiegliem - Du pont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. STADSNIEUWS. Woeste dronkaard. Zaterdag na middag, zijnde Hoogdag van Kerstdag, ver kocht Constant L.. die erg bedronken zijn de in ruzie kwam met zijne vrouw, zijne kleederen en huismeubeltjes, en met dit geld begaf hij zich ter herberg Den Kei zer Boescheepstraat, bewoond door zijn schoonbroeder. De bazin weigerde L.. drank te geven, gezien zijnen toestand, doch dit stelde de zatlap in dolle woede. Hij viel zijne schoonzuster aan, wierp ze ten gronde trok ze bij de haren op straat, en nam daarop de vlucht. De politie die hem 's avonds opzocht gelukte er niet in hem te vinden. Ruzie. Zondag avond bevond Vic tor Decae zich ter herberg Den Keirse- laar, langs de Croinbeke - kalsiede, toen Jules Sergier daar binnen kwam Voor eene nietigheid gerochten deze twee personen in ruzie en Decae kreeg een zoo geweldigen uistslag in het gezicht dat hij ten gronde viel en twee tanden gebroken was. Proces erbal is over deze zaak opgemaakt. Zonderlinge douaniers. Zondag laatst, rond 8 ure 's avonds, kwam een reemdeling, die wat te diep in het glas ge keken had, de herberg De Komstraat binnen. Degasl, een flinke jongeling, wekte door zijne gebaren en vertelsels argwaan op, en toen men hem den weg aanduidde die hij gevraagd had, zette hij het op een loopen stadwaarts. De vrouw van de herbergier vervolgde de ongewonen klant en zag hem op de Peerdemarkt, twee andere mannen vervoegen. Op het zicht der vrouw gingen alle drie aan 't loopen. De herbergierster ging de politie verwittigen der zonderlinge handelwijze dier mannen, en de agenten gelukten erin eenen ervan aan te treilen in een herberg op de markt. De man vergezel de de politie ten bureele en verklaarde dou anier te zijn teWestoutre, evenals zijn maat. Beide waren wat bij dranke en dus met hooge biergedachten bezield. Zij hadden zich ingebeeld een groeten slag te slaan en t scheelde weinig of zij eindigden hunnen dag inden amigo. De zaak is in onderzoek, en de al te ieverige douaniers zouden wel kunnen wat gekoeld worden. - Ruit uitgeworpen. Zondag nacht werd er in de herberg De Bankenlinde inet eenen steen eene ruit uitgeworpen. Da der onbekend. Hond gevonden. Bij M. Joseph Flament, wonende nabij de herberg St Eloi langs de Proven-kalsiede is deze week een grooten jongen zwarten hond te huis gegaan, met 4 witte pootjes. I)ie hem verloren heeft mog hem gaan halen. Licht ongeval. Maandag namiddag gebeurde alhier in de statie een licht onge val. De samenwerkende Melkerij St Berti- nus van Poperinghe had uit rede van ver groof ingswerken, eenen nieuwen stoomke tel doen maken. De ketel die 12.000 kilos weegt was hier maandag aangekomen en men had hem op een wagen geladen. Toen men er de peerden aanlegde en deze zich in beweging zettedon keerde geheel de lading om. De ketel viel op de riggels maar werd niet beschadigd. Dinsdag trok men hem op bij middel eener groote kraan uit Yper ge komen, eu dan lukte men erin het zware stuk op zijne bestemming te brengen. - Diefstal. Deze week heeft Edmond Deprez, landbouwer, bestatigd dat eene hoe veelheid rapen van zijn veld verdwenen zijn. Hij denkt dat het uit wraakneming is. Een gevangene die poogt zich te ver bannen. Donderdag morgen hielden de gendarmen op de hofstede van M. P. Maes, angs de Abeele-kalsiede, op aanvraag van het parket van Doornijk, zekere Emile Fla ment aan, 27 jaar, geboren te Wormhoudt, en sloten hem op in 't gevang. Toen de gen darmen, omtrent een half uur later, terug keerden met een rijtuig, om den kerel naar Yper te voeren, bemerkten zij dat de man als verrast was. Zij onderzochten hem en von den onder zijn gilet een streep afgesneden van de sargiën met een strop eraan. Bij nader onderzoek bemerkten zij dat gansch zijn hals rood was. De kerel had gepoogd zich te verhangen, maar toen hij zoo rap de gendarmen hoorde terug komen poogde hij koord en alles te doen verdwijnen. Hij werd naar Yper gevoerd waar men hem goed in 't oog zal houden. Lichting van i910. Voor de lich ting van 1910, zijn er in 't stadhuis 105 jon gelingen ingeschreven, verdeeld in 8 cate- gorien. 1. Ingeschreven, wettige kinders, oudste zonen van 't huisgezin 29. 2. Ingeschreven, eenige wettige af stammelingen 3. 3. Ingeschreven, eenige zonen, zusters hebbend: 10. 4. Ingeschreven, wettige kinders waar van een broeder persoonlijk of bij vervan ging bij het leger heeft gediend: 21. 5. Ingeschreven, wettige kinders, geen broeder bij het leger hebbend of gehad heb bend, maar waarvan een broeder uigesteld is geweest in de drie laatste lichtingen: 2. 6. Ingeschreven, onwettige kinders 1. 7. Ingeschreven, geen broeder bij het le ger hebbend of gehad hebbend, maar waar van een broeder gelot hoeft: 32. 8. Vrijwilligers van beroep: 7. Volgens de nieuwe militiewet, moeten de jongelingen ingeschreven in de categoriën 1-2-3-5-6 opgaan om hun soldatendienst te doen. Voor Poperinghe, zijn er dus op 105 ingeschreven, 45 soldaten. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépót: Apotheek, A. M0NTEYNE Goote Markt. 18. POPERINGHE. ISosislti'Etgg'c. Door een automo biel overreden. Camille Alleweireldt herbergier te Rousbrugge, is peerdengelei- der bij M. J. Devulder te Warhem, in Frank rijk. Maandag moest de man met een wagen waaraan twee peerden gespannen waren naar Duinkerke rijden. Over Bergen geko men, ontmoette hij een automobiel. De peer den steigerdenen gingen op hol. Alleweireldt die zijne peerden niet meer kon bedwingen werd door de automobieliston, die maar al tijd voortrenden, omvergereden, gekwelst aan de bil en den voet en de kleederen ge scheurd. Hij werd nog een twintigtal meters door zijne peerden voortgesleurd de vluch tende dieren werden 20 minuten verder door twee douaniers tegengehouden. De autoge leiders zijn niet gekend. Jammer dat men zulke onmedoogende gasten niet voorbeeldig kan straffen. llerekem. Spaarmaatschappij Zondag had alhier de algemeene vergadering der leden plaats der spaarmaatschappij - De Bie De zaal was proppensvol en het verslag der werkzaamheden en de Rekening van 1009 werden zonder bemerking goedge keurd. In 1885 gesticht, heeft de maatschappij haar bewijs van leefbaarheid gegeven en reeds onschatbare voordeelen aan hare leden verschaft. 350 Stadsloten zijn reeds in dit tijdstip on der de leden verdeeld, zoodat velen, zoo het rad van Moeder Fortuin hun gunstig ware, een schoon sommeken zouden kunnen trek keD. 65 Personen maken nu deel van de zoo nuttige gilde, die onder het Eere-Voorzitter- schap en de milde bescherming van den volksgeliefden Heer baron de Coninck de Merckem geplaatst is, dus onder ernstige waarborg en toezicht. Het is de algemeene wensch dat meer per sonen nog zouden bijtreden; immers hoe meer leden, hoe meer loten en bijgevolg ook hoe meer kans van welgelukken.Het inkom- recht der nieuwe leden is voor 1910 bepaald op twee franks, en de aangiften worden slechts aanveerd tot 2 Februari 1910. Dus de spaarzame lieden die wenschen in korten tijd een stadslot te bezitten mogen de voordeelen welke hun de spaarmaatschap pij De Bie aanbiedt niet verwaarloo- zen en vooral het beperkte tijdstip geduren de hetwelk ze deelgenoot kunnen worden, niet laten voorbijgaan. In dezen tijd van vooruitzicht zijn de spaarmaatschappij en de lijfrentgilde de twee nuttigste en voordeeligste instellingen die kunnen uitgedacht worden, ten voordeele der werklieden en der kleine burgers. Ilarckc. Doodelijk schot. Zon dag namiddag was Odiel Vanderstichelen 19 jaar oud, zoon van de weduwe Vander stichelen landbouwster, bezig met een gela den geweer na te zien. Opeens ging een schot af en de jongeling werd door de la ding getroffen in de borst en in het hoofd. De ongelukkige werd op een bed gelegd en naar ae kliniek van dokter Lauwers over gebracht, waar hij rond 9 ure 's avonds ge storven iszijn toestand was van eerst af te erg om eene heelkundige bewerking toe te laten. Onnoodig te zeggen dat de droefheid van de weduwe Vanderstichelen onbeschrijf lijk is. Ik weel ni«»4 alle», maar wat ik weet, is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. ISrugge. Laffe moord. Dinsdag avond, rond 7 ure, is de meesterknecht van den heer Catulle door twee weggezondene knechten laffelijk aangerand geworden en zoo schrikkelijk geslagen dat zijn schedel verbrijzeld werd. De bejaarde man, nabij de zestig, werd door toegeloopen lieden opgenomen en ten huize van M. Catulle gedragen, waar zijne erge wonden verpleegd werden. Niettegenstaande de goede zorgen is de ongelukkige meesterknecht woensdag mor- gend om 6 uren gestorven. S|>H. Vierdubbele moord. Giste ren dinsdag morgend, werd te Sauvenières, dichtbij Spa, eene afgrijselijke misdaad ontdekt. Daar men mevr. Evrard, die in deze ge meente, samen met haren zoon en dezes echtgenoote, die een twee maanden oud kindje heeft, een spijshuis houdt, de deur niet zag openen, vermoedde men een onge luk. Een arbeider, in dienst van mevr. Evrard, opende de deur en klom naar de verdiepen, waar hem een ijselijke schouw spel trof. Op hunne bebloede bedden lagen de afgrijselijk verminkte lijken uitgestrekt van de vier personen. Allen, tot zelfs het kleine wichtje van pas twee maanden, waren met mes- en dolksteken afgemaakt. De moordenaars gingen met ware razernij te werk de lichamen zijn totaal met won den overdekt. Diefstal is de drijfveer der ijselijke mis daad. Het bedrag van het gestolene is nog niet gekend. Mevr. Evrard, die den naam had van zeer welstellend te zijn, was 71 jaar oud haar zoon, Eduard, 40 jaar, en hare schoon dochter, 31 jaar. Het parket van Verviers is ter plaatse geweest. Waarom is de suikerij Verbur/jTi- Deeool Rousselaere de beste 1 Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bii allo kruideniers. Een nieuw revoïvcrkanon kost 84,000 franken en bet dient om mensehen neer te schieten. Eene flesch THEOBRO- MA kost drie franken en het dientoni zwak ke, ontzenuwde lieden herop te beuren. Oordeelt lezer, welk is het nuttigste voor het menschdom. Te Poperinghe vindt men de goede TIIE- OBROMA bij M. de apotheker Monteym- groote markt, en te Yper bij M. Libotte. apotheker in de Boterstraat. Van tijd tot tijd leest men in dag- of weekbladen, verslagen van football-matchenr gespeeld in Amerika, en die eindigden met een aantal gekwetsten en soms één of meer dooden. Kort geleden lazen wij ook dat het. football-spel in eenige gestichten van Ame rika ging verboden worden. Vele personen die dit lezen, en die oninge wijde zijn in zaak van Footbal sprekeiJ dan over dit spel alsof het maar goed ware om elkaar armen of beenen te breken era verschrikken de zorgvolle huismoeders, die,, met reden bekommerd om de gezondheid hunner geliefde zonen, deze beletten zich lid van zulkdanige maatschappij te maken. Dat men zich echter niet te erg ontstellet De personen die meest die ongelukken bespreken en vergrooten, zijn al van deze die niet weten dat er twee geheel verschil lende spelen onder omtrent deazelfden naam bestaan, te weten, de Football- en de Football - Rugby en dat het onder bot spelen van Football-Rugby. is dat die ongelukken gebeuren. Het Football-spel is eene gezonde oefe ning de gezondste misschien van alle sportoefeningen omdat het in open lucht gespeeld wordt en omdat het alle overdre ven krachtinspanning, onstuimig geweld en te groote vermoeinissen uitsluit. Zijne tegenstrevers zijn deze die het maar van ver gezien hebben, of die zich steunen op 't geen zij gelezen hebben van ongeluk ken, aio, zooals wij reeds zegden, door den Football-Rugby gebeurden, of op het slechte spel van onervaren of onbehendige spelers welke zij ééns aan 't werk zagen... Om dan seffens te verklaren dat het een brutaal spel is, is het voor bun maar een stap. Het Football-spel verdient deze benoeming niet, en het is voldoende het wat gespeeld te hebben of het te verstaan, om te kunneD bevestigen dat het een spel is dat veel taktiek eischt en alle ruwheid uitsluit. Het kan wel eens gebeuren dat een ongeluk zich voordoe, maar, zeg mij eens, welk spel is daarvan vrij Waarom, indien het nadeelig voor de gezondheid ware, zouden de dokters het football-spel eenparig zoo aanprijzen Hoe komt het dat men in de sterke equipen, die in sommige Hoogescholen gevormd worden, vele geneesheeren en apothekers aantreft? Waarom moedigt de krijgsoverheid zijne soldaten aan, om dit spel meer en meer uit te oefenen? Waarom brengt men het spel overal in voege in de gestichten die door geestelijken bestuurd worden? Ware het een zoo nadeelig spel als sommigen wel bewee- ren, zou Mgr. Mercier aartsbisschop van Mechelen jaarlijks tusschen de collegièn van zijn bisdom eene coupe te verspelen geven Zijn dit niet reeds voldoende bewijzen dat bet Football - spel zeer voordeelig is aan de onkheid De Football-Rugbydie in Amerika al gemeen gespeeld wordt, trekt op het Foot ball-spel, maar, met dit groot verschil, dat men er met handen en beenen mag te werke gaan, zijne tegenetrevers vastgrijpen, enz., zoodat dit spel soms brutaal gespeeld wordt, en dan voorzeker gevaar oplevert en onge lukken veroorzaakt. Het Football-spel, dat men in Belgie speelt, is volgens 't verklaren van de genees heeren zelf, een uiterst gezonde oefening, op voorwaarde natuurlijk, dat men niet overdreven zij en zich wel verzorge en dit is in alles gelijk de beste diDgen worden schadelijk wanneer men ervan misbruik maakt. De vooruitgang van het Football-spel is zeker en men moet geen profeet zijn om te voorspellen dat het in Belgie weldra zoo gegeerd zal zijn, als het is in Engeland, waar het ontstaan is. De matchen in ons land gespeeld, lokken meer en meer toeschouwers aan. Waarom Omdat alles in dat spel meèhelpt om een hoogst aantrekkelijk speeltooneel te ver schaffen dat geen ander spel kan aanbieden de groote ruimte der speelplaats, het getal spelers, hunne gedurige verplaatsingen, tot zelfs de omsluiting gevormd door eene we melende menigte, dit alles spant samen om de gedurige aandacht der toeschouwers aan te trekken. De ouders moeten zich dus niet veront rusten integendeel: zij zouden hunne zonen, die soms geheel de week binnen zitten, moe ten aanzetten om zich spelend lid van den Football-club te maken en hen aldus de gelegenheid geven eenige uren per week in open gezonde lucht door te brengen en alzoo den geest te ontspannen en het lichaam te versterken. liet seliijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- eart-Silly. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. SPORT. Football. F. C. Poperinghois. Op Zaterdag in Januari, om 1)2 ure, entrainement. Op Zondag 211 Januari, om 2 1)2 ure stipt, match tusschen de ie en de 2e equipe, zonder verwisseling van spelers. Zulkda nige match werd Zondag laatst gespeeld en was zeer belangrijk. De liefhebbers worden dus vriendelijk uitgenoodigd. Kersttornooi der F. C. Brugeois.Eerste dag F. C. Brugeois 3 Haarlemsche F. C. 2. Deze match werd zaterdag gespeeld op het terrein der F. C. B. en is afgeloopen met eene schoone overwinning voor onze stadgenooten, die het niet gemakkelijk hadden tegen over de Hollanders. Tweede dag F. C. Brugeois 5 Alfort-Villaisel. De Parijzenaars, die over het algemeen slecht speel den, konden met groote moeite de eer redden. Belgische overwinning. Het Belgisch elftal, dat in Engeland oefenwedstrijden speelt, heeft tegen een elftal te Bromley gewonnen met 3-2. Dinsdag verloor het belgisch elftal tegen Oxford- City met 6-1 Ziehier de samenstelling van hef belgisch elftal H. Feye, Joux, Poelmans, G. Vanden Eynde, Cam- bier, Pootmans, Vertongen, Deveen, Van Hegge, Vanden Eynde. Wiflrijden. De zesdagenkoers te Berlijn, is Maandag avond ten o ure, begonnen. De deelnemende ploegen, 17 in getal, werden bij hunne oproeping fel toegejuicht, vooral Rutt-Clark. Op Zaterdag 1 en Zondag 2 Januari, wordt in den overdekten velodroom van Meulebeke eene 24 uren- koers gehouden. Tusschen de deelnemende renners noemt men Van Houwaert, Frans Verlinden, Otto, Buysse, winner der 24 urenkoers van Zurenborg; Spiessens, Wer- brouck, deAntwerpsche kampioen; De Baets, Van den Berghe, enz. Suilicrij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. KERKELIJK NIEUWS. Aanbiddingen dezer week voor de De kenij van Poperinghe. Op Maandag 3n te Woesten. Brussel, 29 December. Markt kalm met vaste prijzen. Poperinghe (stadslood) verkoopers aan 155 tot 157 1/2 fr.; koopers 152 1/2 frank; Poperinghe dorpen 137 1/2 tot 140 fr. Aalst integendeel noteert 137 1/2 tot 140 frank. Thans staat Boe- schepe (lood en getuigschrift) 150 fr.; ande re fransche hop 140 frank. Antwerpen, 30 December. Markt prijshoudend. Aalst 137 1/3-140 fr.; Pope- ringiie 155 frank. Geboorten.Gomrée Oscar z. v. Louis en Borra Lucie. Lebleu Magdalena d. v. Richard en Notebaert Lucia. Vandenbus- sche Magdalena d. v. Ernest en Deloz Elisa. Blondeau Etienne z. v. Arthur en Duwulf Lucie. Overlijdens. Hebben Sophie, oud 77 j. weduwe van Wullus Eduardus.Hoornaert Euphrasie, oud 62 j. weduwe van Pieter- Joannes Wickeen echtgenoote Recour Pie- ter.Vandeputte Ignatius, oud 38 j. onge huwd, zoon van Clement en Hoet Marie- Louise. Debaeker Karei, oud 67 j. echtge noot van Rousseeuw Regina-Philoniena. Soenen Mathilde-Eugenie, oud 73j. echtge noote van Tahon Edmond. Verdonck Jo- annes-Livinus, oud 79 j. ongehuwd, zoon van Martinus en Rouseré Maria-Theresia. Huwelijken.Pinquin Jules met Debae ker Eugenie, werklieden, beide wonende te Bevereu. Swaels Marcel, landbouwer wonende te Proven met Deloz Evelina, zon der beroep te Beveren. 26 December tot 2 Januari. Geboorten.Alice Becarren d. v. Isidore en Eugenia Hoorelbeke. Alice Delannoye d. v. Auguste en Maria Raekelboom.—Alice Pittellioen d. v. Frederic en Julia Clauw. René Temperville z. r. René en Leontina Vanloot. Overlijdens. Sohier Barbara 76 jaar, zonder beroep, wijk G. Degruyter Felix, 16 maanden, Doornstraat. Deprez Emile, 32 jaar, beenhouwer, echtgenoot van Blan che Pinceel, overleden gehucht St Jan-ter- Biezen. Huwelijksbeloften. Bouw Leo, been houwersgast en Cappoen Margareta, keu kenmeid, beide te Herseaux. Capoen Theophile landwerker en Carpentier Lucia landwerkster alhier.Deroo Jules, werk man met Laiieye Silvie, dientsm., beide i. s. In de stad Poperinghe waren in 1909 in 1908 in 1907 Geboorten 321 321 318 Overlijdens269 232 269 Huwelijken 61 70 81 Al«>ii wa*%1 dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. iira PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN BfSDOM BRUGGE. Zijn pastoors benoemd te St-Pieterscapelle, in vervanging van den E. H. De Snick, ontslaggever, de E. HWillaert, onderpastoor te Westkerke; te Stuyvekenskerke, de E. H. D'Hulst, onderpastoor te Lendelede. Zijn onderpastoors benoemd te Lendelede, de E. H. VandeWeghe, leeraar in het kollegie van Meenente Westkerke, de E. H. Van Elslande, leeraar in het kollegie van Dix- mude. 1 Au icaubourg, bij Charles Pittellioen, Doornstraat. 2 In (Ir Violette, bij Al. Decorte, keer van den ommegang. 3 Au Café Albert, bij Gustavo Liefoogbe, Casselstraat. wekelijksche estaminetden Maandag. 4 A la Tète «le Ilronze, bij Gustave Desmarets-Demeester, Yperst. 5 Au liue de Itraband, bij Henri Boutten, Yperstraat. 6 ln «l«'it Ilavci'imiiH, bij Gustave Bourgeois, Bellestraat. In den Sultan, bij Gustave Desegher, Veurnestraat. 8 ln "t Kapittel, bij de Wed. Decreus, Donkergat. O In den S'auw. bij Gustave Clabau, Casselstraat. 146 In <9e Paardenmarkt, bij Auguste Vandecasteele, Paardenmarkt. 1 I In den Vlaming, bij Camille Bot thé, Casselstraat. ItS In Hooge, bij Hilaire Osstyn-Cambie. Proven-kalsiede. 13 811 de Ster, bij Arthur David. Bruggestraat. 14 In de Klopperank, bij de Wed. Devos, Vogel hoek. 15 .4 Ia Ville de liunkerque, bij Gaston Houwen, Noordstraat. IO ln '4 Hof van C«>mmeree, bij Charles Ghillebaert, Meessenstraat. 1? Au Cultivateur, bij Henri Carrey e, Abeele-kals. Wekelijksche Estaminet den Donderdag, Au Cornet d'Or, bij Gustave Creus, St Jans kruisse. DUIVEN- TENTOONSTELLING. Heden Zondag van 9 tot 12 ure 's mor gens, Tentoonstel ling der duiven van Gustaaf Silver! ter herberg De Haan TOONEELVERTOÖNINGEN. Tooneelmaatschappij Roeische- Bar- baristen. Op Maandag 17 en Dinsdag 18 Januari 1910, opvoering in den stads schouwburg van Poperinghe, van het boeiend drama HERMINA of DE VER- REZENE DOODE, bekroond oorspronkelijk drama, door Nestor De Tiêre, en BIJ DEN FOTOGRAAF, blijspel in één bedrijf door E. Deraedt, Kaarten op voorhand zijn alreeds te beko men, mits 10 cent. opleg per gewaarborgde plaats, bij d'heer Theophile Vanelstlande, YperstraatPoperinghe. Poperinghe, markt van den 31 Dec. Tarwe, beet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 3,10 - Eieren de 26, 2,75. Te Moop ene Stoommachien, 2ys peerden kracht, met. graanbreker, buizen om te koken riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alofs Verhaeghe, Abeele. Een waterstuk, weinig hebbende gediend, eener inhoudsgrootte van 50 tot 55 eemers watereen groot uitstekend uit hangbord, zoo goed als nieuw vier goede slagvensters en een boventrap voortkomende van afbraak van een buis. Zich te wenden ten bureele dezer. Casselstraat, recht over O. L. V. kerk, POPERINGHE. Inzetten van tanden en kunstige gebitten volgens de beste stelsels. Alle dage te raadplegen. Aan zeer genadige prijzen. Ik heb de eer de landbouwers ter kennis te brengen, dat er bij mij eene groote hoe veelheid versch gekapte (geen verhitte) persen en kepers (ware epicias) zullen aankomen. Ik verzoek hun overal te gaan zien en de prijzen te vragen en dan bij mij te komenik zal dan mijne prijzen laten kennen en ik ben zeker dat zij bij mij zullen koopen. Er zullen ook eene hoeveelheid larixen komen van 40 tot 50 centimeiers top. De landbouwers die sperren begceren, kunnen die door mij zoo goedkoop geleverd worden per wagon, als of zij ze in de bos- schen zouden koopen. facteur in hop, lc kwaliteit, 4e verkrijgen ■.ij Nmhl, bij "4 Eiooüe. aan algelieele verzwakking en dit gedurende ruimen tijd, nam ik mijne toevlucht tot de Emulsion SCOTT, na tal van andere heelmiddelen be proefd te hebben. Aan haar alleen heb ik mijne huidige gezondheid te danken. Brief in date 20 Februari 1909, van Mw. Gabriel BUYSSE, 40, Snoefcstraat, Gentbrugge-Gent. De genezingen, gedurende drij en dertig jaren verkregen, bewijzen ontegensprekelijk, dat de SCOTT de is.-^-weergaloo.s door zuiverheid, weergaloos door krachtdadigheid, door verteerbaarheid en door heelend vermogen. Wanneer gij de vraagt, aanvaard dan hoegenaamd geene andere emulsion. De scott en de scott alleen is de emulsion welke geneest. De vervaardigers der Emulsion scott voegen bij de bereiding de genezing; bij de namaaksels der scott ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegeK gesunird aan M. G.COBBEN- ilAGKN, 39, 2uidstraat, Brussel. ft 0 O O Ti O "O CD a' 09 O O pr CD rj 5 S pt «d 5 ft O O O S p S- PlllllllSlIiP i Renteniershuis te huren, gelegen in do I'riesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstraat, Poperinghe. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Deros, brouwerij Middelburg, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelogen in de Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. De Herberg het Riddershofgelegen te Vlamertinghe wijk het Hemelrijk tegen Dickebusch, met grooten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij M° W* Auguste Rom- mens, brouwerin, groote markt Poperinghe r Torberg De oude Pompiers - in de 11 Hondstraat. Zeer genadigen prijs. Zich te begeven bij M. Albert Rommens- Declercq, Bertenplaats, Poperinghe. rrerberg met breede Koetspoort, cour en hof, li 4 ruime kamers en achterkeuken, A la ville de Messines steenweg naar Di ckebusch, dicht bij de statie van Poperidghe. Zich te wenden bij Mr Bataille-Moncarey brouwer te Poperinghe. A'er£ee4 siie4, vooraleer meubels of stoelen te koopen, van de uitstellingen te komen bezoeken von den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Daar zult gij een groote keus vinden van alle gewone en prachtige meubels en stoelen, en genadig en ter trouwe bediend worden. OUD GEKENDE opvolger Coiffeur-grimeur Magazijn altijd voorzien van alle parfu- meriën der beste gekende huizen; haarver- wen, enz. Specialiteit van goede produkten voor de pellekens uit het hoofd te verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen.Alle slag van haarwerken (postiches). Door mijne trouwe en zorgvuldige bedie ning, verhoop ik de gunst van eenieder te genieten. 41, Noordstraat, 41, I» OPERIIVGHE. Kostumen op maat voor Mannen en Kinderen. Kleederen op maat voor Da mes, zooals: Costumes TailleursPaletots, Jacquetten, Reismantels, enz. Groote keus in alle grootten van gemaakte kleederén voor Mannen, Vrouwen en Kinderenzooals: Pardessus, kostumen voor Trouw- en trouwceremoniën, Reisman tels, capuchons, Werkkleederen in pane en engelsen leder (sterker dan Ieder.)Kinder- kostumen naar laatste goesting. Goede snede en verzorgd werk, zelfs voor de stoffen welke In den Keizer niet gekocht zijn. Wilt gij spoedig, ter trouw en goedkoop de drie bijzonderste voorwaarden bij oen aankoop) gediend worden, wendt u naar DEN KEIZER, Noordstraat. 41, Poperinghe. Aanneming van alle Uniformen en ook van Kunstborduurwerk.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4