Mijn zoon Emiel Emulsion SCOTT Landbouwmachienen NIEUWS UIT BEliGIE. EERSTEN TAP OP ZONDAG 30" DEZER R, MONO ARE Y, in 't Paradijs, als het VOORBEELD ALLER EMULSIONS s s Brandverzekering van Papering he. Toonvel. Het Passiespel. Wetensweerdigheden. heest DE POPERNGUEflflAH. Staatsblad. HOPPE. Schoone Koei Amand MESSIAEN Op Zondag 23" Jan. 1910, HERB ER GKERMISSEN Jaarlijksche Kermis, Combat met de Vloerbol, Combat met den Vogelpik Op Zondag 30 Januari, Combat met de Vloerbol Algemeene beweging van den Burgerstand BILJARD Gratis naar Amerika. Weest voorzichtig. Dagelijks zijn bij duizenden kilos Gomlak en Doodskop gebruikt om de koffie te vervalseden; dit is zeer nadeelig voor de gezondheid. Wilt gij zeker zijn zuivere koffics te gebruiken, koopt uwe KOFFIES bij POPERINGHE. Wijnen. - Likeuren. Kruidenierswaren. SAPO. MARKTPRIJZEN. BORSTPiLLEN, S. YANDENBERCiïIE, Apotheker, POPERINGHE, Prijs fr. 1,50 dc doos. iMen vraagt Tei'stoiid ie pachtén oud gekende Cosffuursalon Hubert RÖUSERE, Gasthuisstraat, 27, POPERINGHE. Te Koop Agent voor België en Frankrijk Leon DENECKER - CATRYCKE, Gros. Au Gilet Rouge, Détail. Draperies, Velours, Nouveautés- Vètements eonfectionnés et sur mesure pour Hommes, Dames et Enfants. Jules Blanckaert - Richers, POPERINGHE. BERICHTEN. BROUWERS-GIST valsch 't Is 'tecnige waarom de liberalen begeeren het bestuur in handen te nemen 'l is om te kunnen doen gelijk Combes in Frankrijk, om alle vrijheid der goeden aan banden te leggen, om de brave menschen te vprvolgen. Maar de vrije Belgen zullen het nooit dulden en alhier zullen de kiezers van Poperinghe zich voort scharen onder hel katholieke vaandel om recht, vrijheid en Godsdienstzin te doen zegepralen Nooit nog hoorden wij eene Conferentie, welke zoo menigmaal met stormachtig handgeklai onderbroken werd en met zulk eene driftige ovatie begroi t. De Proost had alzoo de taak gemakkelijk den spreker de gevoelens van geheel de vergadering le vertolken. Vele der aanwezigen hielden er aan de handen van den heer Bcyaert te komen drukken en hem persoonlijk te zeggen weiken diepen indruk zijne woorden op hunne gemoederen hadden gemaakt. Deze maatschappij, die Zondag 16 dezer hare zesde algemeene vergadering hield ontving in 1904 fr. 1905 1906 1907 1908 en in 1909 1241,97 2630,18 3986,31 5589,52 6742,22 8009.35 van pre miën en 628,57 fr. inl resten der geplaatste gelden niettegenstaande de premiën van het le en het 2e jaar reeds met 10 verminderd werden. Met einde 1909 bezat de brandverzekering van Poperinghe reeds 789 polisseu en een reservefonds van 20.000 franken. Deze sommen bewijzen klaar dat deze maatschappij zeer goede zaken maakt en het vertrouwen geniet van alle Poperingnaars. Gezien dezen schitterenden toestand heeft men beslist de premiën der verzekerden van het 3e jaar evenals deze van het le en 2" jaar ook met 10 te verminderen. Haast u dus, geachte inwoners, om van deze voordeeion te genieten, en laat uwe ge bouwen, meubels en koopwaren verzekeren door de brandverzekering van Poperinghe. Samenvatting van den bilan van 1909. ontvangsten. Van de aandeelhouders 100000.00 Van het reservefonds 14500,00 Van intresten 3628,57 Van premiën 8009,35 fr. 126137,92 113376,29 1123.71 2745,21 UITGAVEN. Aan waarden Aan de spaarkas Algemeene onkosten Slot van winst en verliesrekening 8892,71 fr. 126137,92 Winst eri verliesberekening. Algemeene winsten fr. 11637,92 ffirek der onkosten fr. 2745,21 Zuivere w inst fr. 8892,71 Te verdeden als volyt Aan Ijet bewaringsfoncb 5500,00 4an de aandeelhouders 3250,00 fr. 8750,00 Blijft voor Ijet volgende dienstjaar fr. 142,71 Voor alle inlichtingen wonde men zich tot den schrijver van het bestuur. Maandag en Dinsdag laatst gaf de Tooneel- maalschappij de Roeische-Barbaristen twee buitengewone vertooningen. Zij voerden op: Herminadrama door N. DeTière tn Bij de Fotograaf Met deze vertooning werd het tooneeljaar 1909-1910 gesloten en dit getuigt niet van buitengewonen iever bij onze tooneelmaat- schappijen slechts één enkele vertooning voor elk der twee maatschappijen In 't algemeen verdienen al de spelers onze gelukwenschen. Het drama liep goed van stapel. De bijzon der moeielijke hoofdrollen werden met veel gevoel en juistheid weergegeven. Waarlijk liet heeft ons verwonderd te zien hoe som mige spelers vooruitgang gemaakt hebben. Dat bew ijst eens te meer dat wie leeren wil en naar ervaren raad luistert, komen moet tot een, zoo niet volmaakt, dan toch zeer bevre digend spel. Ook wist het publiek de kunst te waardeeren, en na ieder bedrijf werden de spelers soms herhaaldelijk terug geroepen en toegejuicht. Wij bieden dus onze beste gelukwenscheD aan allen die medegewrocht hebben tot het welgelukken van deze vertooniDg en zeggen aan al de spelers Proficiatmaar laat u niet medeslepen noch verblinden door de toejuichingen en gel uk wenschen studeer voor!, leer gestadig, luister naar ervaren raad en veel bijval en kunstgenot staat u te wachten. Jammer dat wij onze tevredenheid niet kunnen uitdrukken over het blijspel. Een toeschouwer. Oberammergau is eene kleine gemeente liggende op 14 uren van Munchen, Mu nich, hoofdstad van het Koninkrijk Beieren, in Duitschland). 't- Is daar dat men alle tien jaar liet passiespel vertoont en nu, in 't jaar 1910, is dit weer het geval. De vertooningen der passiespelen van Obe rammergau vangen aan met het toekomen - de Sinxenfeest en hebben plaats in de maan den Mei, Juni, Juli, Augusti en September in 't geheel een vijf-en-twintigtal vertoonin gen. Iedere verlooning duurt van 8 ure 's morgens tot 5 ure 's avonds met eene uur tusschenpoos van 12 tot 1 uur. Acht uren lang zijne aandacht gaande houden Men zou waarlijk denken dat de aanschouwers zich moeten vervelen En nochtans eenieder is spijtig als de vertooning een einde neemt en zijn vurigste verlangen is, nog eens ti kunnen het genot smaken dit wonderbaar Passiespel te mogen bijwonen. Aanschaf? wers komen van alle landen van Europa, ja, zelfs menig rijke Amerikaan onderneemt die reis en men weze dus niet verwonderd als wij zeggen dat het getal aanschouwers voor iedere vertooning ojifiOOO geschat wordt. Men zou het om zeggens onmogelijk aan zien, dat een dorp van 1200 inwoners zulk- danige voorstellingen tot stand brengt, die gedurig leven en gedurig veranderen. In eene groote stad zou men nauwelijks de noo dige werktuigen vinden om dit'wonder te verichten... En noclilans de 700 spelers zijn allen inwoners van 't dorp, welke van kindsgebeente af zich oefenen om de ver- schillige rollen zoojuist mogelijk uit te voe ren. Jammer is 't, dat zoo weinig inwoners onzer stad en omliggende gemeenten in staat zijn zulke vertooningen bij te wonen gezien de groote reis en de menige onkosten die deze reis medebrengt. Ook hebben eenige liefhebbers onzer stad Poperinghe het op hen genomen het Passiespel te vertoonen, zoo getrouw mogelijk naar dat van Oberammer gau. Over twintig jaar hebben zij dit gedacht opgevat en alle tien jaar geven zij epnige voorstellingen. I)it jaar, op 6, 7, 8 Maart eerstkomende, zal dit gezelschap nogmaals vertooningen geven. Het meestendeel der spelers, en ze zijn 70 lot 80 in getal, zijn dezen van over 20 en 10 jaar en wij weten het, dan was de indruk van het Passiespel ongemeen groot. Wij die ooggetuige waren, hebben er menige aan wezigen zien weenen en snikken van aan doening. Dit jaar zal de bijval niet min groot wezen, want men is reeds volop aan 't her halen om alles, zoo volmaakt mogelijk, naar 'tOberammergauwerspel weer legeven. e.d. S8i»( i* zoo grmuiikrlijtt goeden kotiie te maken, neemt heel eenvoudigde chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. ST.uw\n:iws. Diefstallen. Zaterdag werd door onbekendedieveti twee konijneu gestolen ten nadeele van M. Pyck, brouwer in de Rrug- gestraat en een konijn ten huize van Char les Rousseeuw in zelfde straat. Polilie-wur.Op ronde zijnde op den Vogelhoek, vonden de politieagenten Zon dag nacht rond 12 1/2 ure, eene herberg waar noch talrijke verbruikers zaten. Proces verbal werd ten hunnen laste en tegen de herbergier opgemaakt. De nachtwacht vond dinsdag nacht rond 2 1/2 ure eene berberg in stad die ook nog niet. gesloten was en waar nog klanten za ten. Proces werd liiervoot insgelijks ge maakt. Gendarmen naar ele werkstakingen. Een gendarme der brigade van i'operin- ghe, 2 van Yper en 1 van Rou-selaere zijn naar Meenen gegaan om de brigade te ver sterken tijdens de werkstakingen die te Hae- lewyn uitgebroken zijn. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansan-Decorte, Poperinghe. Schoone gedmaien Tafdpootcn aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. roven. De voordrachtwelke M. de lamllouwieeraar Develter, moest geven den zondag 30 Januari, is uitgesteld tot in Maart. De juiste date zal later bekend ge maakt zijn. ftonsbrugge. Solo-slim. Ter herberg - Au pont de l'Yser - bij Philemon Ghysel werd donderdag avond een solo - slim gespeeld door Amandus Devloo, rente nier. Zijne medespelers waren Philemon Ghysel, Jules Louwagie en Auguste Reys- sen. per.In 'l water.—Dinsdag morgend, toen liet heg duister was kwam een wagen van de American Company» inde richting van den steenweg naar Veurne gereden. De wagen botste op eene kar van hel huis Ver- gracht, die aan de kaai stond en in he vaart rolde waar zij op een schip botste. De kar, die vervolgens in het water gevali. n was, werd spoedig opgehaald. Het schip werd licht beschadigd. -- Het voltrekken van den vaart. Hel plan der keeren Monnoyer en zoon tot het voleindigen der werken van den vaart vrn de Leie naar de Yperlée, komt door het gouvernement goedgekeurd en aanveerd te worden. Het bestek bedraagt 3.037.75! fr. De werken zullen in Maart aanstaande be ginnen en binnen de 30 maanden moeten voleind worden. Sli»t soleijut dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde ziin sedert zij chico- •ei der Trappisten gebruiken van Yin- art-Siliy. Dépot bij gebr. Delhaize A Moncarey-Sansen. l£i*ii»li»ii.Een oude vrouw door den tram doodgereden. Eene oude leurdster, "n Yper goed gekend, Marie-'J'hérèse Brey- ne, wonende in de Maasstraat, kwam don derdag morgen, gebogen door de hooge ja- en en hare zware pakken, uit liet wegeltje te Brieien, dat van dl hofstede Dochy komt. Zeer doof zijnde, hoorde zij den tram niet afkomen die om 9 u. 48 's morgens uit Yper -•ertrekt, en op 't oogenbiik dat zij de baan over wilde, werd zij door liet locomotief ten gronde geworpen. Da machinist stopte sef fens en bestatigde dat de vrouw een boen gansch afgereden was. Zij wierd naar den molen der hofstede Dochy overgebracht waar de geneesheer Van Iiobaevs van Yper n haast ontboden, haar kwam verzorgen, doch stiei f om 11 1/2 ure. Het parket is Vrij dag ter plaatse geweest. >Nseii. VreeseÜjk wildstroopers- drama. Vrijdag werd de gemeente Ees sen door bij Dixmude in opschudding gebracht een vreeselijk wildstroopersdrama. De jachtwaclitter Vanderstechele werd rond 2 ure 's morgends door een zijner zonen verwittigd dat er in een naburig boscli ge weerschoten gelost werden, denkelijk door wildstroopors. Vanderstechele nam aan stonds zijn geweer, en vergezeld van zijne twee zonen, begaf bij zich naar het boscli, om de pensjagers te verrassen. Hij bemerkte twee kerels die op den loer lagen op het wild, zekere Frans Vandervenne van Merc- kem en Henri Noël van Clercken. Vander stechele nam Vandevenne bij den kraag doel) beide stroopérs begonnen met den kolf van hun geweer op don jachtwachter te slaan. Terwijl het gevecht in volle hevigheid aan den gang was, weerklonk er plotseling een schot en eer. smartkreet; Vandervenne door eene lading loodkorrels in de borst getroffen viel loodzwaar ten gronde. De ongelukkige kwam nog eens even over eind, doch viel weldra en gaf den geest. Zijn eigen geweer was, terwijl hij er mede op den jachtwachter sloeg, afgegaan en do la ding had hem gedood. Het lijk van den ongelukkigen Vander venne werd naar het gemeentehuis overge bracht. Het parket van Veurne is ter plaatse geweest. ER Niiikerij Van Tieghem - Dupont, Rousseiaere, blijft BITTER maar is zuivei en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt, Doodgereden. De onder statie- overste S. Lek ens, wildo donderdag morgen op een trein springen die door d" statie reed. De ongelukkige miste het hand vat van den fourgon waarin hij wilde stap pen en viel op bet voetpad en van daar op de riggels. De helft van den trein rolde over zijn lichaam. Lekens werd zwaar gewond opgenomen en naar het gasthuis overge bracht waar hij 2 uren later stierf. Hij was 32 jaar oud en gehuwd. Si*!ii»l!i»l>i»Iii». Wildstroopersdra ma. In den nacht van zaterdag op zondag had te Schellebelle eene bloedige botsing plaats tusschen pensjagers en onbekenden. Drie personen waren bezig met den licht bak aan het pensjagen in het land van de weduwe De Grauwe toen zij al met eens verrast werden door personen die lot hier toe onbekend zijn. Geweerschoten werden in de richting der wildstroopers gelost. Een hunner, Frans Rornbaut, oud 22 jaar kreeg geheel de lading in de keel en viel morsdood Zijn neef Frans De Loose 20 jaar, werd in de rechtere heup getroffen Hij stierf eenige oogenbiik ken later. I)e derde pensejager V. Rombaut, broeder van het eerste slacht offer, werd licht aan het been gekwetst; een tweede kogel die hij in de zijde kreeg kwam terecht in een blikken doos met öarbure die hij in zijn binnenzak had; hieraan heeft hij zijn leven te danken. Hij vluchtte onmiddelijk naar de ouderlij ke woning en vertelde aan zijnen vader wat er kwam te gebeuren. Deze laatste ging aan- Istonds de geburen verwittigen, waarop ver scheidene personen naar het veld liepen waar de lijken gevonden werden. De gendarmerie heeft tot nu toe overal opzoekingen gedaan maar vruchteloos. De daders zijn tot hiertoe onbekend gebleven. Het parket is reeds ver scheidene keeren ter gemeente geweest en heeft talrijke personen ondervraagd. Siiikorij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Di«kei ven ui».— Schclmsche muizen. Een inwoner der gemeente had eer.e som van 1,300 fr. in bankbriefjes verborgen, op dat de (lieven ze niet zouden komen stelen. Toen hij nu naar zijnen schat ging kijken, bestatigde hij dat de muizen de bankbriefjes allen aan stukjes gebeten hadden. Wat er van overbleef is naar de Nationale Bank, te Brussel, gezonden. liocslti-oi'ii. Brand. Woensdag morgen heeft een sclirikkelijken brand heel de weefselsfabriok van M. Augustin Gravo- line-Dubiez, in asch gelegd. Men heeft nog niet kunnen vaststellen hoe het vuur ont staan is. De schade bedraagt 60.000 fr. Sj>u. De viervoudige moord. De bijzonderste plichtige dezer wreede moorden Louis Julien. is te Amiens aangehouden ge weest. Zijne drie medeplichtigen zitten reeds sedert verleden week achter 't slot. Iti'UKHcl.—Nog de moord op de klei ne Bellot.Wij hebben verleden week ge sproken over de inhechtenisneming van den vermoedelijken dader der misdaad gepleegd op de kleine Anna Bellot Verhoefstraete, 31 jaar oud, is thans opgesloten in het ge vang van Maubeuge. Hij loochent hardnekkig de dader deze moord te zijn. Iloevcle jongt» hisGk/i»* die lijden aan bloedarmoede, die altijd bleek zijn, die zonder couragie zijn, zullen van eene gewis- sen dood gered worden door het gebruik van Theobromadit zal hen op korten tijd nieuw bloed, nieuwen adem, nieuw levenschenken. Het is een goed werk de goede Theobroma verspreiden. Te Poperinghe bij M. A. MONTEYNE, apotheker en te Yper bij M. C. LIBOTTE, apotheker SPORT. Foolltnll, F. C. Poperinghois. Op heden Zon dag, om 2 u., entrainement-match tusschen de eerste en de tweede equipe, zonder ver plaatsing van spelers. Match F. C. 4e de ligne Brugge )- F. C. Poperinghois. Talrijk waren de toeschouwers zondag laatst naar het terrein gekomen om dezen match bij te wonen, 't Was 2 3)4 ure toen de kick-off gegeven werd door den arbitre van den F. C. t'ope- ringhois, heer Octave Devos. Poperinghe speelde tegen wind. Nauwelijks was het spel eenige stonden aan den gang, of Brugge miek de eerste goal. Na eenige minuten ge- Tikte Poperinghe erin hetzelfde te doen en wat vöèr den rusttijd bekwam Brugge een corner die zij in goal wisten te veranderen In de tweede time speelde Poperinghe met wind en de Brugsche goalkeeper, die fel te doen kreeg, had de gelegenheid zich le onderscheiden en menige, in de goede rich ting gezondene ballen, meesterlijk tegen te houden. Van weerskanten werd nog een goal gemaakt zoodat de overwinning aan Brugge bleef met 3-2. De arbitre had de match tot ieders vol- loening bestuurd. De Bruggelingen waren zeer tevreden over zijne onpartijdigheid en «■erwonderd over zijne kunde. In geheel de match werden geene opmerkingen gemaakt. Wat de talrijke toeschouwers van dezen match allen getroffen heeft, is de geest van rechtschapenheid die beide equipeu bezield».». De partij werd hard betwist, zeker, maar betwist met kalmte en hoffelijkheid. Bij elk der elftallen zag men duidelijk de vaste wil te overwinnen, zonder dat het spel daardoor tot eene begin van rugby verviel. De match heeft alle toeschouwers ten hoogste voldaan en geen twijfel of zij zullen nog veel talrijker opkomen bij 3 of 4 weken om dezelfde Brugsche equipe opnieuw tegen onze eerste aan 't werk te zien. Mochten wij vele matchen hebben als die van zondag laatst. Zulk spel verheft het ge zond sporten alwie zulke partij bijge woond heeft kan niet nalaten het football- spel goed te keuren en lief te hebben. Nog over de match F. C. Yprois F C. Poperinghois, van Zondag 9" de zer. Vrijdag namiddag om 2 ure, is ten onzen bureele een brief toegekomen van wege het bestuur van den F. 6. Yprois, in antwoord over het verslag verleden week in ons blad verschenen over de matchen te Yper en te Poperinghe gespeeld. De brief ons te laat toegekomen zijnde, het staat immers op ons blad dat alle an- noncen of artikels ons vóór den vrijdag noen moeten toekomenhebben wij de plaats noch den tijd niet meer om hein nog deze week in te iasschen. Wij zullen hem met veel genoegen in ons aanstaande nummer overdrukken. M C"TQ is meer aan te bevelen tegen lM Lj 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alie Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Goote Markt. 18. POPERINGHE Kampioennaat van België.—Uitslagen der matchen van Zondag. Eerste afdeeling. Te Brugge klopte de F. C. Brugeois de Standard van Luik met 2-1. De Antwerp F. C. werd op zijn terrein geklopt door de C. S. Brugeois met 3- 1. Te BrusselUnion S. G. kon maar met 1-0 winnen tegen Excelsior S. C., daar deze gedurig de verdediging speelde. Racing C. B. won tegen Beerschot A. C. met 1 -0. Daring C. B. had ook denzelfden uitslag tegen S. C. Court®iisien, deze laatste ook de verdediging spelend. Te Luik werd de F. C. geklopt dooi Leopold F. C. met... 1-0. Als men deze uitslagen aanziet, zou men haast beginnen gelooven dat het 1 - 0 aan de órde van den dag stond Zulks komt voort doordat verschitlige clubs uitsluitend de verdediging speelden, wat geen eclit en schoon voetbalspel weergeeft. Na de matchen van Zondag is de stand der eerste afdeeling als volgt Puntei) Punlei) Tusschen Paulhan en Curtiss is (hans eene wedding aangegaan om het hoogst te vliegen, 't is te zeggen, de eene over de an dere te vliegen. Eu van Paulhan gesproken, de beroemde vlieger is zinnens nog voor den afloop der vliegweek, de wacht van het observatorium van den berg Wilson, eenen goeden dag ie gaan zeggen. Dit observatorium heeft eene hoogte van 1200 meter, en is op 05 kilom. ten oosten van het vliegterrein gelegen. Olieslagers gevallen. De antwerpsche vlieger vloog donderdag namiddag te Oran. Opeens, tengevolge van eene verkeerde zwen king-, botste het vliegmachien tegen de tele graafdraden. Een der draden sneed de buis door, waardoor de naphte in den motor ge leid werd. De naphte ontvlamde en op een oogwenk stond gansch liet vliegmachien in laaie vlam het viel op den grond. Oliesla- werd niet gekwetst; hij bekwam slechts lich te brandwonden aan 't gelaat en de handen Men vi-angl gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. De teaiiHclie toltarieven. Fran krijk zal insgelijks eene wet nederleggen die de belgische arbeiders gevoelig zal treffen Inderdaad men wil aan de belgische werk lieden in Noord-Frankrijk aan den arbeid, eene taks opleggen die 1/5 bedraagt van hun dagloon I De fransche wijngaardeniers beginnen on gerust te worden, bij 't vernemen dat de in- komrechten in België op hunnen wijn zullen verhoogd worden. Ju 't begin dachten zij dat le belgische verbruikers wel wat duurder zouden betalen, om daarom niet veel minder te drinken. Doch nu iiebben zij vernomen dat de duitsciie kooplieden de zaak met be langstelling volgen en zich gereed maken om België met rooden Rijnwijn te overstroo- m en. Het is mogelijk dat, gezien de algemeene protestaties, 011'der andere in België en in Duitschland, en de bedreiging met weder wraak, de fransche regeer ing en Senaat de noodlottige stemming der Kamer zullen wij zigen. Hen wa»gfl dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousseiaere, de gezondste en de beste is. Ziet uwe Sitteii na! Stad Brussel. Leening van 422,500,000 fr. 1905 19* Trekking. 15 Januari 1910. 67 series uit- keorbaar met 1 Juli 1910. s. 13602 n. 23 uitkeerbaar met fr. 500,000 s. 9625 n. 18 id 2,500 s. 16013 n. 9 id 1000 s. 23519 n. 18 s. 81086 n. 15 id. 500 Stad Luik. Leening van 50,000,000 frank 1905. 28e Trekking 15 Januari 1910. s. 13901 n. 6 uitkeerbaar met fr 50,000 s. 18112 n 10 id 1,000 s. 968 n. 3 en s. 18172 n. 15 250 s. 968 n. 24 ens. 17387 n. 8 200 Bfen zoogezegde wimiei' vüii Bsi»< js*oo( Io4. Verschillige dagtdaden kon- ligdeo dezer dagen het nieuws aan dat een rouwersgast van Merxem-bij-Antwerpen liet groot lot van 500,000 frank van de trek king van Brussel gewonnen had. Inlichtin gen genomen, de - gelukkige winner» is slechts een grappenmaker die zijn wenschen voor waarheid deed aan veerden. KERKELIJK NIEUWS. Aanbiddingen dezer week voor de De kenij van Poperinghe. Op Maandag 24 te Zuydschote, Woensdag 20 te Beveren, Vrijdag 28 te Noordschote. Burgerlijke decoratie. Het kruis van e klas is verleend aan M. Blancke, genees heer te Loo. STERFGEVALLEN. De E H. Vande Maele, pastoor' te Hoog lede, is woensdag altlaar godvruchtig ge storven in den ouderdom van 69 jaar. Brussel, 19 Januari. Markt stand houdend. Poperinghs (siadslood) 162 1)2- 167 1)2 fr.; dorpen 140-142 1/2 fr.Aalst 132 1/2-135 fr. Voor aanstaande groeite 80- 85 rrank. Antwerpen, 20 Januari. Poperinghe 170 fr.Aalst 132 1)2 frank. Union St Gilloise C. S. Brugeois F. C. Brugeois Daring C. B. Racing C. B. Beerschot A. C. 26 22 21 18 15 14 Standard F. C. Excelsior S. C. Antwerp F. C. Leopold F. C. F. C. Liégeois S. C. Courtrai 13 9 7 7 5 3 VLIEGEN. Jan Olieslagers behaalt succes op succes te Oran. Nu komt liet bericht weer, dat hij ginder i uur 5 min. lang boven liet oefen terrein en de omliggende dorpen heeft gevlo gen, en dat liet publiek hetwelk hem her baalde malen geestdriftig toejuichte, liorn bij zijne landing in triomf heeft rondgedragen. Nog een waagstuk van Paulhan. - Woensdag heeft de fransche vlieger Paul han, met zijne vrouw als passagrerster, te Los-Angelos, eene vlucht van 35 kilometers over de velden gedaan. Dit waagstuk werd op 33 minuten uitgevoerd. Paulhan heeft liet record gewonnen voor het vliegen over velden met passagiers. Te Chalons, deed Van den Born eene vlucht van 30 minuten over de velden, en vloog tot het naburig dorp Vadenay. OP DONDERDAG 27 en VRIJDAG 28 JANUARI UIT TE VERKOOPEN bij gezegdAmand van den Brigadiers, bij de Static te Poperinghe. 1 In lloclije, bij Gaston Slechleir, Casselstraat 2 In lie Zon, bij Achille Lermyte, Garenstraat, S 811 't uit konijn, bij Francois Quaghebeur, Yperstraat. I In de oiuli» Violette, bij Camilte Dumelie, Boeseheepstraat. 5 Ah Fiiiiltoiirg, bij Charles Pitteilioen, Doornstraat. <5 Bh Yietoi-ia, bij Camiile Klinckemaillie, Casselstraat. 7 Sn de nieuwe U'erelii, bij Henri Bruneel, Casselstraat. H In de nieuwe Statie, bij de We II. Bonduelle, achter de Statie li Au eiii'é Boyal. bij Charles Watteyne, Watoustraat. IO Bii den Werkman, bij Henri Noppn, Veurnestraat. I fi Bn de Wsilleiiiine, bij Pieter Vandromme, bij de Wolfholle. BH In Jean Start, bij Maurice Creus, Casselstraat. Bit Bu den Wnlviscli, bij den dikken Couttenier, Casselstraat. i-1 A rUnioii, bij Charles Halfmaerten, Casselstraat. 5 In Ste Ütarhara, bij René Goemaere, Gasthuisstraat. Hi Bm den ilotiiiiiely.ak, bij Gustave Debyser, Peerdenmarkt. Sf in den Neerloop, bij René Bruneel, bij 't Hooge. BS B11 de l.elie, bij Hector Benoot, Veurnestraat. SIB In den Hertog van BBraBiant, bij Ed. Deweerdt, Westoutre-kalsiede. 20 S11 St Ariiouid, bij Achille Verhaeghe, Casselstraat. 21 fin 't Biasteeltje, bij Charles Debeir, Doornstraat. fin 't jaar 19»». WESTOUTRE.—-Intredingen door geboorte 51, door vestiging van woonst 88, samen 139. Uittredingen door sterfgeval 28, door uitwijking J01samen 129. Huidige bevol king 1580 inwoners. VLAMERTINGHE.Geboorten 110 waar van 48 knechten en 68 meisjes. Sterfgeval len 53 waarvan 21 mannen en 32 vrouwen. Huwelijken 22. RENINGHF.LST. - Intr. door geboorte 77, door vest. van woonst (58, samen 145. Uittr. door sterfgeval 62, door uitwijking 105, samen 167. PROVEN. Intr. door Geboorte 48 waar van 29 knechten en 19 meisjes, door vest. van woonst 64, samen 112. Uittr. door stei f- geval 47 waarvan 26 mannen en 21 vrou wen, door uitwijking 51, samen 98. ROUSBRUGGE. Intr. door geboorte 65 waarvan 35 knechten en 30 meisjes, door vestiging van woonst 86, samen 151 Uittr. door sterfgeval 41 waarvan 17 mannen en 24 vrouwen, door uitwijking 83, samen 124. BEVEREN-aan-Yzer.Intr. door geboorte 38 waarvan 18 knechten en 20 meisjes, door vest. van woonst 59, samen 97. Uittr. door sterfgeval 29 waarvan 17 mannen en 12 vrouwen, door uitwijking 91, samen 120. STAVELE. Geboorten 29 waarvan 17 knechten en 12 meisjes, sterfgevallen 17 waarvan 9 mannen en 8 vrouwen. Huwe lijken 5 CROMBEKE.—Inlr. door geboorte 29, door vest. van woonst 46, samen 75. Uittr. door sterfgeval 20, door uitwijking 50, samen 70. WATOU.—Intr. door geboorte 95 Waarvan 51 knechten en 44 meisjes, door vest. van woonst 199, samen 294. Uittr. door sterfge val 54 waarvan 30 knechten en 24 vrouwen door uitwijking 205, samen 259. Huwe lijken 24 WOtSTEN.—Intr. door geboorte 44, dooi vest van woonst 69, samen 113. Uittr. door sterfgeval 30, door uitwijking 72, samen 102. ELVERDINGHÊ. Geboorten 41. Sterfge vallen 28. Huwelijken 12. LUISTERRIJKE Ë5mïsjse4A:ÏSÏ» OP DEN voor de liefhebbers van stad, bij Emiie L03EAU, Grooie Markt, Poperinghe, 75 Franken B'rijzen. le prijs 18 franks 4e prijs 10 franks 2e 16 58 8 3e 14 6e 6 voor de grootste serie, 7e prijs 2 franks voor de nagrootste serie 8e 1 Wordt gevraagd goede werkman die van gedacht is naar Amerika te trekken, om gedurende de reis op het schip peerden te bezorgen. Hij za-1 hiervoor reis- en onder houdskosten betaald worden maar niets meer. In Amerika gekomen Calgary provincie Aiterta, Canadamoet hij zelf werk zoeken. Inlichtingen ten onzen bureele. £5oe«Ie Akst-lï voor Metsers, te bekomen in de Mouterij Feys-Caliewaert, Beveren-Rousbrugge. W uarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousseiaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bii alle kruideniers. Bl!RGERSTAND VAN POPERING HE van 16 tot 23 Januari. Geboorten.Alice Couwet d. v. René en Rosalie Deroo.Henriette Claes d. v. Henri en Ilubertina den Besten.René Allewaert 7,. v. Constant en Louisa Deraeve.Jeanne Simoen d. v. Maurice en Maria Vanborren. Maria Merlevede d. v. Jules en Irma De Roo.Agnes DeCadt d v. Alidore en Lucia Leroy. Maria Benoot d. v. Hector en Elodie Verfaillie. Overlijdens.Questroy Barbara, 76 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Arendstraat. Bortièr Leon, 18 maanden, Wijk G. De- bruyne Julienne, 6 maanden, Wijk H. Blondeel Fidelis, 61 jaar, landbouwer, echt genootvan Witderrneerscti Leonie, Wijk B. Huwelijken. Jules Deroo, weduwaar van Octav ie Hayaert 55 jaren, werkman bij den ijzerwog, met Silvie Laheye, dienstmeid, pljaren. beide, in stad. Jules Desmedt, 35 jaren, landbouwer te Neer-Waasten met Maria Devos, 28 jaren, zonder beroep in stad - Victorinus Loridan, werkman, 25 jaren, met Maria Deweerdt 21 jaar, werkster, beidt in stad. Honoré Verdonck, 34 jaren, landbouwer, met Juliana L"beau, 31 jaren, zonder beroep, beide in stad. Poperinghe, markt van den 21 Jan. Tarwe, heet.. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14 00 - Aardappelen, 100 k. 7,75-Boter de kil. 3,20- Eieren de 26, 2,25. Doktoor CRANINX ISt»i»ociiidi> tegen hoest, verkoudheid en alle luchtpijpziekten opgemaakt door bleef verscheidene jaren bleek, zijne krachten verliezende en hevig lijdende aan eene ontsteking der oogen, door eene verregaande bloedarmoede veroorzaakt. Een bijzondere geneesheer beval alsdan de Emulsion SCOTT en thans is het kind vroolijk, kloek eijvWl&:arend. Brief in date 25 Mei 1908, v;^n M. HENNAÜT- LEQUY, 51, Traversiète-^?tór^osse^es* Al de andere emulsions overtreffende door de zuiverheid en de kracht harer b^standdeelen en door hare verteerbaarheid, verkPSgen door liet onnavolgbaar stelsel SCOTT, beschouwen de vak-geneesheeren en te recht de en dit juist omdat zij alleen geneest. De SCOTT vragende, zult gij elke andere emul sion krachtdadiglijk weigerenzoo niet, zult gij nooit de beoogde genezing verkrijgen. De SCOTT heeft haars gelijke niet om de ziekten te genezen, waarvoor zij aangewend wordt. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCO TT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, i-ei.tuc.rd aan m. g. cobben- hagen, 39, 2uidstraat, Brussel. e;- - ti 0 o O 1 rs O Sift tP a> "3 O re cv 0 4» O 6 o p C-F Bekwame bakkersgastbij AlfonsLefevre, Devos, rued'Aire, 52, Hazebrouck. Loon 30 - 35 fr. Men vraagt, meid van 16-18 jaren, wel kunnende melken bij de We Felix Ver meulen, Wateringstraat. Men vraagt bakkersgast leerling of reeds gediend hebbend. Goed loon. Adres ten bureele dezer. en vraagt loopjongen voor alie werk en oiidei tusschen het drukken aan te leeren ter drukkerij van De Poperinghenaar Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boeseheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. De Herberg het Riddershofgelegen te Vlamertinghe wijk het Hemelrijk tegen Dickebusch, met groeten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij Me We Auguste Rom- mens, brouwerin, groote markt Poperinghe Herberg De oude Pompiers in de Hondslraat. Zeer genadigen prijs. Zich te begeven bij M. Albert Rominens- Deelercq, Bertenplaats, Poperinghe. opvolger Coiffeur-grimeur, Magazijn altijd voorzien van alle parfu- tneriën der beste gekende huizen; haarver- wen, enz. Specialiteit van goede produkten voor de pellekens uit het hoofd te verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen.Alle slag van liaarwerken (postiches). Door mijne trouwe en zorgvuldige bedie ning, verhoop ik de gunst van eenieder te genieten. Eene Stoommachien, 21/, peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies. dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Een waterstuk, weinig hebbende gediend, eener inhoudsgrootte van 50 tot 55 eemers watereen groot uitstekend uit hangbord, zoo goed als nieuw vier goede slagvensters en een boventrap voortkomende van afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. Seffens te koopen of te pachten, aan zeer voordeeligen prijs, herberg In de Hesp», gelegen in de Bruggestraat. Gerievig voor alle stielen grooten koer met poort al achter uitkomende bij St Jans kerk. Alle geinak van betaling. Zich te wenden bij rle bin ders Devos, brouwerij Middelburg, Poperin ghe. II mill HiJIIIIBBMBHMMBBBSBBgg VAN ALLE Betaling ria proef en voldoening. Aanneming van alle ijzerwerken, afslui tingen, enz. ABEELE-POPERINGHE, (België) ABEELE-BOESCHEPE, Frankrijk. 63, Rue d' Ypres, Ai-iiiiii» i j«S'bi". schoenmaker A la Percho Elverdinghestraat, heeft de eer te laten weien dat hij zich gelast met het ver maken van alle schoenen, aan zeer genadige prijzen. te koop aan 10 cent. de pint, bij Petrus Vandamme, Hondstraat, Poperinghe. Ik heb de eer de landbouwers te laten weten dat er bij mij Afthur OMflAEÖT, A 8si IVliti» 3*og>i'i'iiig!ie, te bekomen zijn, aile slag van beste i»,»(~ «»n lilansttitrdnpjiek, zooals Industrie, Witte Bloem, Kruger, al voortkomende uit de beste streken van Gortemarck. Altijd in mijn huis tc verkrijgen, aan de genadigste prijzen mogelijk.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4