Mijn kleine Willem SCHOON WOONHUIS DElBIEnE-UIHIilE I COMMUNIE Met lste Communie Grand Assortiment Emulsion SCOTT Witte KLEEDEREN NIEUWS UIT BEhGIE. EERSTEN TAP Bijzonder Spécialileii van Stad Poperinghe. - Conferentie van den H. Vincentius a Paulo Het Leven van Christus en 't Passiespel, PRIJZEN DER PLAATSEN le Plaats 2,00 lr. - 2' Plaats 1,00 fr 3e Plaats 50 cent Volkshuis Poperinghe. Buitengewoon Assortiment Over Hophandel. Articles riehe pour Enfants. Godsdienstige Kronijk. Schrikkelijke Ramp Wetensweerdigheden. HOPPE. Burgerstand van REN1NGHELST Op Zondag i3n Feb. 1910, 11 ER li ER G KERMISSEN Jaarl. Combat met de Vloerbol, Schoon Kostuum te Verhollen, TTe Koop Ter-stoflMi le jmclateii öitöïitfeeerillke emulsion SI g Uit ter hand te koopen Dagelijks zijn bij duizenden kilos Gomlak en Doodskop gebruikt 0111 de koffie le vervalseden; dit is zeer nadeelig voor de gezondheid. Wilt gij zeker zijn zuivere koffies te gebruiken, koopt uwe KOFFIES bij R, MONO ARE Y, in 't Paradijs, Wijnen. Likeuren. Kruidenierswaren. SAPO. Aan de Landbouwers Henri M0RRISSE-DUM, HUIS POPERINGHE. ARTIKELEN voor MEISJES en KNECHTJES witte ROKKEN BROEKEN, Mutsjes, Strekken, Kroontjes, Yoo- len, Handschoenen, Beursjes, Lint en Ceinturen, Hemden, Gorsets, Cache-corsets, Koussen, enz. Gouden Armbanden, witte Strekken, Manchetten, Cols, Knoppen, K ra vatten, enz. Alles aan zeer genadige prijzen. ELK ZEGGE HET VOORT Op Zondag 6, Maandag 7 en Dinsdag 8 Maart 1910, LUISTERRIJKE VERTOONING VAN in de groote zaal van den Katholieken Kring. strijd van Jesus in het hofken van Oliveton en het snoode verraad van Judas, den trou- weloozen apostelIk zie zijne schrikkelijke wanhoop, zijne wreede dood. O mocht ik mij nog verder uitbreiden, wat zou ik niet moeten zeggen van de kruisdra ging, de kruissing, het afdoen van dien schandigen boom, naar het meesterstuk van Rubens, de Mater Dolorosa, de Verrijzenis en het Apotheoos! 't Was toch zoo verruk kend, zoo schoon, dat mijne pen het niet beschrijven kan Als men dan zulke verslagen schreef en men ons nu van eenen anderen kant verze kert dat do vertooning dit jaar de voorgaan de nog zal overtreffen, mogen wij ons waarlijk aan iets geheel puiks verwachten. O. W. Op Zondag 20" Februari zal de Heer R. DeBruyne van Gent alhier een voor dracht komen geven om 5 ure 's avonds. Wij verwachten ons aan vele volk. Wij verhopen dat benevens de leden van 't Volks huis, aldaar zullen plaats nemen rijken, burgers alle weldenkende kiezers. Alzoo zullen zij toonen dat de katholieke zaak hun ter herte ligt, dat zij katholieken zijn bij name en daad, uit princiep, uit overtuiging, strekkende tot voorbeeld van den mindere en zeer vele deugd bijbrengende aan hun zeiven. Elk zegge't roort. STADS1VI El'WS. De verlaten hinders. Volgens wij vernomen hebben, zijn de feiten die wij in ons laatste nummer verhaald hebben, betrekke lijk de vrouw Leontino V. L zoo erg niet, als wij het eerst gemeend hebben. Le- ontine V. Ldoor hare uiterste ellende gedreven, heeft voorzeker eene haastigheid begaan, maar zij heeft uit eigen beweging de gevolgen ervan teenemaal hersteld. Het is ons toegelaten te laten weten, dat het arm bestuur, ingezien hare groote armoede, be sloten heeft, haar eene vermeerdering van hulpgeld toe te staan, in evenredigheid met haren noud. Wij nemen insgelijks de tegen woordige omstandigheid te baac, om de drie kleine kinderen die met haar zijn, aan de goedherligheid aan te bevelen van de mild dadige personen. De Carnavatyagen liep m in onze stad geheel rustig af. De clrij dagen was het maar slecht weder en dat heeft voorzeker aan menigen den lust ontnomen zich te maske ren. Maandag avond kwam een bakker van stad in ruzie op de statie met zekere A. maar alles bepaalde zich bij wat scheldwoorden. Denzelfden nacht, rond 2 ure, wei-den nabij de Filature, 3 gasten in overtreding genomen voor nachtgerucht, 't Waren Mau rice I'..., Gaspard D... en Georges L Dinsdag, rond 10 1/2 ure's avonds, rnoesl do politie een masker, zekere Elie M..., buiten zetten uit de herberg Au Petit Pa ris De kerel viel de verbruikers lastig en wilde aao het verzoek van den baas niet beantwoorden met te vertrekken. Daar hij de politie uitschold, werden tegen hem twee processen opgemaakt een voor nacht stoornis en een voor smaad jegens de politie. Tegen een verachtende Carnaval- vierder, Theophile V..., werd donderdag avond, rond 11 1/2 ure, in de Watoustraat, ook een proces opgemaakt voor nachtge rucht. van witte lederen en satinetten staffers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen.—Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Damen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. In de Gouden Schoen, bij HF11AT- IHIA1A4B71, bij de Gendarmerie 56, Veurnestraat, Poperinghe. Verloren op de route van Poperinghe naar Stavele, een peerdebril toebehoorende aan Frederic Pittellioen. - Aanbesteding. Naar wij vernemen heeft op Donderdag 10 Maart aanstaande, te Brussel, de openbare aanbesteding plaats der uit te voeren werken voor: hot leggen van nieuwe kalsiesteenen in onze stad, van aan de statie tot aan de herberg In West- Vlaanderen- in de Casselstraat; het leggen met de oude steenen van een veloweg door de dorpplaatsen van Vlarnertinghe eu van Proven. Het bestek bedraagt 57 000 fr. De stad zal in 't korte ook nieuwe steenen doen leggen in de Priesterstraat. Woeste». Dood eener negen-en- negentig jarige. Vrouw Julie Pittelion, weduwe Jan Lecoeuche, is maandag tot groot spijt van al de Woestenaars gestorven in den ouderdom van 99 1/2 jaarzij was te Woesten geboren den 10 augusti '1810. Men had gehoopt in de maand augusti aanstaan de haar 100 jarig jubelfeest te vieren, doch de mensch wikt en God beschikt. Julie Pit telion ging nog tot over eenige maanden ter kerkzij was naaister van stiel en tot over twee jaar werkte zij nog dat het een lust was Haar geheugen liet haar nooit in den steek en zij wist wonderschoon te vertellen wat zij in boeken gelezen had. Moge de goe de ouderlinge in vrede rusten bij den Heer; 't is de wensch van al de inwoners der ge meente. Onvoorzichtige. —Donderdag middag stonden eenige jongens te spelen bij de smis van C. Clarys. Twee, drie der speelzieke gastjes vermaakten zich met het draaien van den slijpsteen die vóór de sinis staat, toen opeens de handschoen van een hunner, A. Baelen, erin greep. De jongen kon bij tijd zijn hand niet uittrekken en werd door de as de voorarm gebroken. Eerste Communie.Voor 1° Commu- niegedachtenissen, bloemen of geschenken, wendt U ter drukkerij van - De Poperinghe- naar - Genadigste bediening en grootste keus. WaaNleii.-Stoutmoedige aanslag. De landbouwwerkman Achille Quinoy, ver liet dinsdag morgen zijne woning. Nauwe lijks was hij weg of een zijner geburen kwam hem verwittigen dat men gepoogd had zijne vrouw te vermoorden. Quinoy spoedde zich oniniddelijk terug naar huis. Daar gekomen vernam hij, dat, eenige oogenblikken na zijn vertrek, twee gemaskerde kerels in zijn huis gedrongen waren en zijne vrouw de handen aan de voeten gebonden hadden. Vervolgens eischten zij, onder bedreigingen, dat de vrouw zou zeggen waar het geld lag. Daar het slachtoffer weigerde en om hulp wilde schreeuwen, werd zij dooreen der bandieten de keel schier toegeschroefd. Zij was dan wel verplicht te gehoorzamen. De kwaaddoeners stolen eene som van 45 fr. 50, die in eene doos, in eene kas geborgen lag, en maakten zich dan uit de voeten Tliom-msl. Peerden/eest. Gedu rende de drie dagen der markt werden uit de statie verzonden GO Wagons met 338 peerden voor Duitsch- landtwee wagons met p peerden voor Rotterdam en 10 wagons met 32 peerden voor het binnenland, 't zij 72 wagons met 376 peerden. Wielsbeke. Overreden. Dinsdag morgend, rond 6 ure, werd de genaamde Alois Van Hauwere, op 500 meters van de statie, tusschen den barreel en het seintoe- stel verrast door den eersten trein van In gelmum.ter naar Anseghem. De ongelukki ge jongeling was op den slag dooa beide beenen waren letterlijk afgesneden. Het lijk werd naar het gemeentehuis overgebracht. Oostende.—Moord. Zaterdag avond rond 10 ure, is een moord gepleegd langs den Thouroutschen steenweg. De genaamde Cyriel Denis heeft zijne schoonzuster, Clementine Renty, echigenoo- te August Kyndt, met revolverschoten ge dood. De ongelukkige vrouw werd door twee kogels getroffen in het hoofd zij was op den slag dood. Denis, de moordenaar is weduwnaar, en ging naar Amerika vertrekken. Men zegt dat hij, verliefd geraakt zijnde op zijne schoonzuster, wilde dat zij hem naar ginder zou vergezellen en 't, is op hare weigering dat hij haar vermoord heeft. De ongelukkige vrouw laat vier kinderen na. Zij was geboren te Lombhrtzijde op 21 November 1866. De moordenaar is zondag morgend aange houden en in liet gevaDg van Brugge opge sloten. Ge»4.Assisen van Oostvlaanderen. Deze week kwam voor het assisedhof de zaak der moordpoging gepleegd op den vee koopman Pollier van Maldeghein, wijl deze op een maandagnacht naar Brugge veemarkt ging. De belichte, Ivo Declercq, werd ver oordeeld tot 10 jaar opsluiting. Ant «ci-pcn. Geheimzinnige mis daad.Te Antwerpen heeft een dokwerker- woensdag morgen, ter plaatse de Lucht bal het lijkje gevonden van een knaapje dat rond de twee jaar oud moest zijn. De moeder, een 20-jarig meisje, is aangehouden. Zij verklaarde verlaten te zijn cn haar zoonlje in 't water geworpen te hebben om het niet van honger te zien sterven.Droe vige gevolgen der zedeloosheid. N I Ï?TQ ls meer aail te hevelen tegen Pi l 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépotApotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt. 18. POPERINGHE Sl-Joost-teii-ftiooiie. Van hon ger gestorven. Sedert eenige maanden was een handelsreiziger Gustaaf Maréchal, 56 jaar oud, zonder plaats. Na vruchteloos werk gezocht, en al zijne spaarpenningen verteerd te hebben, kwam hij een zolderka merken huren in een huis der Poststraat. Daar de voornaamste huurder hem vrijdag heel den dag niet gezien had, ging hij naar het kamerken, waar hij den ongelukkige dood op zijn bed vond. Een geneesheer be- st-igde dat de man van honger gestorven was. Het lijk werd naar het doodenhuis gedra gen. Spa. De viervoudige moord. Naar het schijnt, zou men zich nogal deerlijk vergist hebben in het onderzoek over de viervoudige moord in de restauratie van la Sauvenière. De vrouw Germaine Brunin, die te Roebaais aangphouden werd onder verdenking dat zij de medeplichtige is van Louis Julien, heelt kunnen bewijzen dat zij op den dag van de misdaad meid was in eene herberg te Lessen, 't Is dus weer eeu spoor dat men moet laten gaan. Het onderzoek dat te Brussel gedaau word door de politie van de tweede afdee- liug, heeft ook nog geenen uitslag opgele verd. Kortom, zooals de zaken nu staan, is men nog niet veel meer gevorderd dan op den eersten dag. Arlon. Razend Meisje. Een 2üja- rig meisje van Civry-Circourt, Mej. Marie Hulin, was ter gelegenheid van Carnaval hare ouders komen bezoeken. Op eens sprong zij op hare zuster toe en beet haar in de rechterwang en in den hals. Een oor werd letterlijk afgebeten. Marie, de mond vol schuim, viel een knecht haars vaders aan en beet hem schier gansch eene wang af. Zij huilde als eene bezetene en smeekte hare ouders zich te verwijderen, wilden zij ook niet door haar gebeten worden. Men gelukte erin de ongelukkige in eene kamer op te sluiten, en toen, eene uur later, een genees heer kwam, was het meisje in een verschrik- kelijkeu aanval van razernij overleden. SPORT. Fitolltnll. F. C. Poperinghois. Op heden Zon dag om 2 1/2 ure zeer stipt, entrainement- match tusschen de le en de 2" equipe. Vriendelijk verzoek aan de spelers allen te komen opdat deze match tot goed entrai- neinent diene aan de le equipe. Op Zondag 20" dezer op het terrein te Poperinghe, om 2 1/2 ure zeer stipt, belang rijke match tusschen de le equipe van het 4e linieregiment van Brugge en de le equipe van den F. C. Poperinghois. Internationale match. De - Houdt Braaf Stand - van Rotterdam speelde dins dag te Brussel tegen de Belgische ploeg een voorbereidende match voor de schaal Van den Abeele en werd geklopt met 2 goals tegen 4. Vijf Bruggelingen: Ch. Cambier De Veen. Goetinek en Paternoster der F. C. Brugeois, en Six der C. S. Brugeois, maak ten deel van de Belgische ploeg. Een incidentDe U. B. S. S. A. had zes spelers der Union S. G. aangeduid om de belgische ploeg te volledigen, Deze weiger den op te komen. Kampioenaat van Belgie.Uitslag der matchen van Zondag. Eerste divisie. F. C. Brugeois behaalde te Brussel do overwinning op Leopold C. met 4-1. De C. S. Brugeois klopte te Luik de F. C. Liégeois met 6-0. In de le time speelde Brugge maar met 9 mannen. Six en Bulckaert, die te Brussel hunnen trein ge mist hadden, deden zich naar Luik voeren in auto en kwamen op tijds om in den 2" time mede te spelen. Hunne makkers hadden reeds 2 goals behaald. Te Kortrijk won tegen alle verwachting, de S. C. Courtraisien tegen Racing C. B. met 4-3. Te Brussel werd Antwerp F. C. geklopt door Union S. C. met 11 -0. Excelsior behaalt eene schoone over winning op Daring C. B. met 3-0. 16 26 14 23 15 18 17 18 16 15 15 - 15 '5 14 - 11 w 17 11 w 16 7 14 - 5 14 - 5 w Iets waaraan men zich zeker oo n: t zou verwacht hebben, is dat Standard F C te Antwerpen moest de vlag strijken voor Beerschot A. C. met 2-0. Na de matchen van Zondag is de stand der eerste afdeeling als volgt Union S. Gilloise, 16 matchen gespeeld, 30 punten C. S. Brugeois, F. G. Brugeois, Daring G. B., Beerschot A. C. Standard F. C., Racing C. B., Excelsior S. C. Antwerp F. C., Leopold F. C., F. C. Liégeois, S. C. Courtrai, Men ïzojsi dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. \V ielrijden Koers Parijs-Roubaix op 27 Maart. Nog meer dan een maand zijn wij van deze koers verwijderd en reeds zijn er 68 inge schrevenen, waaronder al de best gekende rijders. Onder de belgen zien wij Van Hou waert, Masselis, de gebroeders Spiessens, de gebroeders Kranskens, Defraye, Vanden berghe, enz. 't Zal er schuw gaan. Ceuremans - Van der Stuyft. A. Van der Stuyft zal waarschijnlijk deelnemen aan de openingskoersen van den velodroom der t-steden te Rijssel op 20 Maart. Hij zal ge trokken worden door Constant Ceurremans, Verbist's vroegere» gangmaker, die met Van der Stuyft een kontrakt gesloten heeft. Sedert een tiental jaren had de invoer van vreemde hop gestadig toegenomen, terwijl de uitvoer steeds afnam. In 1909 echter is er wat verbetering gekomen overal misluk te de hopoogsten alhoewel er iu ons land zelve maar eene zwakke opbrengst was trok Duitschland veel van onze produkten. Im mers 366,694 kilogr., Belgische hop gingen naar Elzas en Beieren, niettegenstaande er 25 fr inkomrechten per 100 kilogr. te beta len staan. Maar veel van die Belgische Hop werd wêerom uitgevoerd, in Duitscti liju waad verpakt, naar Frankrijk, Engeland en zelfs naar België. Zoo kennen we twee brou wers die zoogezegde Duitsche hop aange kocht en ontvangen hebben ten prijze van 275 en 300 fr. de 50 kilogr, en die metterdaad Poperinghe prima hop in de handen geslo ken werden, zij betaalden 100 fr. meer, alleenlijk voor het duitsch etiket. Vooral in de maanden October, November en December kochten de Duitschers hier onze beste loten aan. In 1909 leverden wij aan Duitschland 366,694 kilogr., hop tegen 1,275 in 1908. en 15,568 in 1907. In dit laatste seizoen leverden wij aan Frankrijk 553,546 kilogr., tegen 423,977 in 1908, en 472.032 in 1907. Zoo bedraagt onze gezamenlijke uitvoer van hop In 1907 kgr. 982.856 In 1908 636,408 In 1909 1,137,855 Voor een enkel land is onze uitvoer mer kelijk verflauwd, dat is voor Engelandin 1007 leverden wij 327,000 kgr in 1908 nog 04,107, en in 1909 iets meer, 96,938 kgr. Daarentegen kwam er nog veel vreemde waar naar ons land, vooral in het begin des jaars, namelijk 3,008,672 kilogr., tegen 2,733,000 kgr., in 1908, en 2,530,000 iu 1907. Voor de drie laatste maanden des jaars was de invoer op meer dan de helft gedaald an hetgene voorgaande jaren ingebracht werd. Hoe meer we onze producten zullen verbeteren, hoe beter we de Duitschers zul len afweren. A. 1). y A T f? N met godvruchtige V Ao 1 Uil lezingen en oefeningen voor den vasten zijn te verkrijgen ten bureele dezer aan 75 centiemen. eene zaak 't is dat de Vlamingen dulsen of sukkelaars zijn. Men vrangt gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen Veurnestraat, Poperinghe. lie naamdag ties kenings.Naar men verzekert, heeft koning Albert voor zij nen naamdag, die officieel gevierd wordt den 26 november gekozen, feestdag van den H. Alhertus van Leuven. Er zijn verscheide ne heiligendie den naam van Alhertus dragen en in den almanak vermeld staan doch hunne feestdagen vallen moestal in de vakanties. Den 26 November is verkozen omdat de officieele korpsen dan het gebrui kelijk »Te Deum - kunren bijwonen en de amlitenaars en de schoolkinderen alzoo hun nen verlofdag niet verliezen. Feu riutlkennei*. Ter gelegenheid der plechtige intrede van den nieuwen bis schop van Volterra Italië Mgr Mignone in zijne bisschoppelijke stad, heeft een der leeraars van het seminarie, de B. II. kanun nik Volterrani, een soort van huldepsalm op gesteld, in niet min dan 48 talen, waaronder ook de vlaamsche taal. Die psalm is gedrukt geweest en het boek, met zijne zoo verschil lende letterteekens, levert een zeer eigenaar dig uitzicht op. De oude uitgestorvene talen zijn er zoo wel vertegenwoordigd als de he dendaagsche talen van Europa, Azië en Afrika. SSiusseEien van |»elroll>i'iiii<l. Men laat eene brandende petroollamp val len, of ten gevolge eener onvoorzichtigheid ontvlamt de petrool eener lamp, dan is men voor de gevolgen zeer bevreesd en weet niet hoe het begin van brand uitdooven. Water komt hier niet te pas, daar de minerale olie daardoor nog heviger begint te branden Zand is een goed bluscbmiddel, maar men moet liet juist aan de hand hebben. Zieiiiei echter een middel dat in elks bereik staat en zeer afdoende is, namelijk de melk.Daar mede kunt gij gemakkelijk de brandend petrool blussclien. Gij hoeft er enkel een weinig in de vlammen te gieten en deze worden pogenblikkeliik uitgedoofd. Dit middel zal goed ten stade komen aan de huisgezinnen, die petiooilampen gebrui ken en daardoor aan ernstige gevaren blootgesteld zijn. Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- vernis, bronze, chevreau, bleu, etc en 1el et 2mc choix, a des prix trés avantageux. Au Soulier d'or, chez iïFIS AT-FRF- MAL'FT, prés de la Gendarmerie56 •ue de Fumes, Poperinghe. KERKELIJK NIEUWS. Aanbiddingen dezer week voor de Dekenij van Poperinghe. Op Woensdag 16 te Dranoutre en Donderdag 17 te Locre. I)e Nationale Belgische Bedevaart der Mei maand naar 0.-L.-V. van Lourdes, zal plaats hebben van 26 April tot 4 Mei 1610, onder het eere voorzitterschap van Z. E. den Kar- linaal-Aartsbisschop van Mechelen en het voorzitterschap van M. Rosman. De pelgrims mogen hunne inschrijving nemen bij MM. Achille Van In, Lipstraat, te Lier; A. Godenne, uilgever, Engelen straat, te NamenA Jamoulle, notaris te Faimes, (Borgworm)Oscar Vermeersch, notaris te Dendermonde, alsoók bij de cor- espondenten vermeld op de plakschriften. Van af 31 Maart, zullen de prijzen van 5 fr. verhoogd worden ten voordeele der arme zieken. De arme zieken moeten hunne aanvraag sturen, voor 10 Maart, aan den heer LP De Jongh, te St Truiden. Men.g'elifn.g-ei-i. Gelijk papa. De kleine Henri, 4 jaar oud, komt bij een haarsnijder binnen en zet hem in den zetel. Kleine vriend hoe wilt gij uw haar gesne den zijn, vroeg den barbier Gelijk mijn papa's zegde de knaap, met eene groote plek in het midden. Eene hartziekte. Wel lieve vriendin, wat plezier u weer te zien Hoe gaat het Goed Gij ook zie ik. Maar uwe doch ter heb ik gisteren ontmoet die ziet er niet goed uit. Is ze ziek Ziek, ja, als ge wilt. Ze zegt dat zij eene hartziekte heeft. Dat is ergdaar valt niet mee te lachen. Dat komt zeker van de neurastenie -Bijlange niet! Van dien jongen heer, dien ik wandelen heb gezonden op de middellandsche Zee. - i5o Dooden. Een telegram uit La Palmas verzonden en in Parijs toegekomen, meldt dat de fransche transatlantiquer General Chanzy ten ge volge het geweldig onweder, met man en muis vergaan is. Hot vaartuig was woens dag laatst uit Marseille vertrokken naar Alger. Aan boord waren 47 matrozen en 87 reizigers, meest allen ambtenaars en officiers die, niettegenstaande de holle zee, verplicht waren naar Algerie terug te keeren. De ka pitein Cailolle, gekend als een der beste zee mannen, had nog nooit eenig zeeongeval gehad en moest bij twee jaar zijn pensioen trekken. Hij laat oeno weduwe en acht kin deren achter. Il«' belgisclic werlilirileii i» Frankrijk. M. Briand heeft vrijdag eene talrijke? afveerdiging werklieden van ai de nijverheden van het Noorden en het Oosten ontvangen zij werden den minister voorgesteld door M. Geccaldi, volksverte genwoordiger van de Aisne. De afveerdi ging kwam aan M. Briand vragen of hij net voorstel zal ondersteunen, strekkend 0111 de vreemde werklieden, die in Fran krijk werken zonder er te verblijven, te belasten. Volgens M. Ceccaldi heeft de voorzitter van den ministerraad geantwoord dat hij geenszins de verbintenis jegens eene bel gische afveerdiging aangegaan heeft dit voorstel te bekampen, dat daarbij voor het oogenblik er geone reden bestaat den toestand der vreemde werklieden, in Fran krijk verblijvend, te onderzoeken, doch dat de regeermg het voorstel onderzoeken zal en het in overeenstemming zal brengen met de noodwendigheden van het land. Om den hatelijken taks te kunnen verecht- veerdigen, beweert de Fransche Kamer dat de Belgische werklieden, die dagelijks naar Frankrijk gaan, zicli aan smokelarij overle veren en aldus jaarlijks de Fransche schat kist verscheidene miljoenen doen verliezen. Wij vernemen dat er nu aan de Fransche grens een bijzonder streng toezicht daarvoor zal ingericht worden, 't Zal spoedig blijken dat dit een schandelijk laster is. De werklie den zelve hebben er belang bij alle misbrui ken te beletten en zij zullen de eersten zijn om te zorgen dat er niet gesmokkeld wordt. Blei franseli tollarief. Het is nu zeker dat indien de Fransche Senaat de tol rechten niet vermindert, door de Kamer ge stemd, de Belgische regeering de invoer rechten op den wijn, de zijden stoffen en andere prachtartikelen, en waarschijnlijl ook op de bloemen zal vermeerderen. D' Antwerpsche juweliers hebben nu ook eene vermeerdering van rechten gevraagd op de juweelen, uit Frankrijk ingevoerd. Snakerij VanTieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. iiiiimsflit' belangen. Hebt go nog plakbrieven gelezen waarbij de staats gestichten hunne benoodigheden aankondi gen oin goedkoope verkoopers te vinden De gestichten uit 't Vlaamsch gedeelte van het land doen dat in 't Fransch en in 't Vlaamsch. Deze uit 't .Walenland in 't Fransch alleen. De Vlamingen mogen daar niet meedoen, Waarom Ik weet maar STERFGEVALLEN. De heer Charles Dambre is Dinsdag laatst te Vlarnertinghe overleden in den ouderdom van 80 jaren. M. Dambre was lid van den raad der burgerlijke godshuizen en van den dischraadvereerd met de medalie van 1° klas, het burgerkruis van le klas en deheriiraeringsmedalievanZ. M. Leopold II. Met de dood van M. Dambre, verliest de gemeente een brave man. Wij bieden de achtbare familie onze deel neming in haren rouw aan. De Eerw. Pater Benedictus Rietvelt, van de Congregatie der Redemptoristen, is te Montreal, in Canada, godvruchtig in den Heer ontslapen. De afgestorvene, geboren te Veurne den 26 januari 1856, verbleef negen jaren in de Deensche Antillenhij kwam dan terug naar België, waar hij zich toe wijdde aan het werk der Zendingen. Daarna vertrok bij naar Canada, waar hij overste werd van het klooster van Brandon in den staat Manitoba. Brussel, 9 Februari. Over de hop markt valt er niets belangrijks aau te stippenweinig verhandelingen, prijzen omtrent onveranderd. Poperinghe (stads- lood) verkoopers 165 fr.; Poperinghe (dor pen) 140 fr.; Aalst 135- 136 fr. Antwerpen, 10 Februari. Aalst 135 fr.; Poperinghe (stadslood) 165 fr. Poperinghe, 11 Februari. Markt kalm. Stadshop verkoopers 1G5 fr. Dor pen 140 fr. Thans noteert Boeschepe (lood) 162 1/2 fr., andere hop der omliggende fran che dorpen 160 fr. BURGERSTAND vanPOPERINGIIE van 6 tot 13 Februari 1910. Geboorten. Marcel D'hollander, z. v. Joannes en Louisa Maertens Madeleine Bamelis, d. v. Arthur en Luciana Cappe laere.Laura Lazoore, d. v. Remi en Lucia Lerrnytte. Overlijd ens.Lebbe Jules, 60 jaar, kerk bediende, weduwaar van Amelie Ferleu, St Jans Kruisstraat, Huwelijken. Emile Dovos, 26 jaar, schoenmaker met Elisa Goudeseune, 21 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Achille Bossaert, 20 jaar, facteur in hoppe, wonende te Knocke, voorgaandelijk te Pope ringhe met Maria Legrand, 23 jaar, zonder beroep te Poperinghe. - Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Schoone gedraaien Talelpoofen aan 1,50 - 1,75 en 2 00 fr. de garniture. Groote keus van SierkeMloelen, van 1 tot 31 Januari 1910. Geboorten. Jacob André, z. v. Achiel en Deconinck Hélène. Jacob Irma, d. v. Cyriel en Desegher Eudoxie. O oerlij dens.—V anmerris Henri, 63 jaar landwerker, echtgenoot van Houwen Susan- ne.Debaene Germain. 3 maanden. Mahieu Charles-Louis, 87 jaar, weduwaar van Devloo Amelie. Vandelanolte André, 6 maanden. Huwelijken. Duise Victor, vuurstokei te Dranoutre met Bril Eugenie, kantwerk ster te Reninghelst. Verbeke Florent, peerdengeleider met Dumortier Madeleine, kantwerkster, beide te Reninghelst. 1 A la villi; ilt; Messines, bij Petrus Ryckewaert, Ouderdom-kals Ik wee* ssii'i alli'M, maar wat ik weet, is dat de schoonste keus van MEUBELEN'en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. 2 I11 de'Vrede, bij Louis Verhaeghe, Casselstraat. JS In den lioierpot, bij Charles Billiau, Werfstraat. -I In 'i San va» Gent, bij Benjamin Vandenberghe, Veurnestr. 5 I» de Lenle, bij Dominique Logie, Bruggestraat. 4» I» ile Stadsncliaal, bij Eudoxie Beesem, Noordstraat, In Preloria, bij Remi Logie, Meessenstraat 8 In de ISeisduif, bij Remi Deschodt, Casselstraat. II I» tleia Hazewind, bij Jules Heze, Boescheepstraat. IO An grand St Georges, bij Camille Verhaeghe, Statie-plein. 3 1 A la petit Station, bij Arthur Onraedt, Statie-plein F& In '4 B&apelliof, bij de kinders Velain, Westvleteren-kals. SJI Bn 'I vliegende l'eerd, bij Emile Iiappelet, Veurnestraat. 1-1 A la liaison de 4'o»iitieree, bij Henri Catrycke, Casselstraat. 15 Sn Sit Gerard, bij Julien Couttenier, Casselstraat. Hi A la Fmie, bij Achille Leeuwerck, Garenstraat. f A Ia ÏVrehe, bij Achille Logie, Bruggestraat 18 En den Haas, bij Richard Dewachter, Casselstraat. fl!I Bn de Aieaawe Lente, bij Louis Dehuysser, Veurnestraat. 'JU In de Ho|»g»erank, bij de We Devos, Vogelboek Irjuigt "ffora Ghesquiere, wonende bij haar vader Henri Ghesquiere, timmerman, Elverdin- ghe-kalsiede (bij den Oosthoek) Poperinghe, vraagt plaatsen om te wasschen en te kui- schen. Men vraagt Men vraagt, voor huishouden van twee personen, deftige Meid, kennende bur gerskeuken. voorzien van goede getuig schriften. Wasch buiten huis. Goeden loon. Zich te wenden, 20, St Benedictusstraat, Oude-God, bij Antwerpen. Is liet gefnof'iijk dat men de ware uikerij der Trappisten Vincart - kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Eene Stoommachien, 2V.peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en pou lies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Eeen groot uitstekend uithangbord, zoo goed ais nieuwen een boventrap voortkomen de van afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. Seffens le koopen of te pachten, aan zeer voordeeligen prijs, herberg "In de Hesp->. gelegen in de Bruggestraat. Gerievig voor alle stielen grooten koer met poort al achter uitkomende bij St Jans kerk. Alle gemak van betaling. - Zich te wenden bij de kin ders Devos, brouwerij Middelburg, Poperin ghe. Schoone occasie, goede Phonographe, met cylindre, système Pat.thé - en 35 rollen. Adres ten bureele dezer. Udele kisten te verkoopen, in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. y liegt de Blauwvoet, het lied cler Vlaam- V sche zonen. - Gedicht van Albrecht Ro- denbach. Muziek van Aug. De Boeck. - Zang met muziek voor piano 2 fr. - Te verkrij gen ter drukkerij dezer. Zeer schoon en gerievig HUIS gelogen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. Drie gerievige Werkmanshuisjes aan 4 fr. 50 per maand. Adres ten onzen bureele. MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 11 Feb. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14.00 - Aardappelen, 100 k. 7,50-Boter de kil. 3,45- Eieren de 26, 2,75. Yper, 5 Feb. Tarwe 21,00 a 21,50 rogge 16,00 a 16,75 haver 17,00 a 17,25 aardappelen 5,25 boter 3,50 a 3,70 eieren 2,60 a 3,12. Anderlecht, 1 Feb. Verkensmarkt Te koop 2629 prijs per kilo 0,98 a 1,14. Brussel, 8 Feb. Verkensmarkt. Ti koop 295de kilo op voet 1,05 a 1,20. Kortrijk, 7 Feb. Witte tarwe 21,00 a 21,50 roodo tarwe 20,00 a 20.50 rogge 15,50 a 16,00; haver 17,00 a 17,50. peerdeboor.en 20,00 a 21,00 suikerijboonen 22,50 a 23,50 witte aardappelen 5,00 a 5.50 boter 3,20 a 3,80 eieren 2,50 a 3,00 koolzaadolie 61,50 lijnzaadolie 70,50 koolzaad 28,50 lijnzaad 39,50 koolzaadkoeken 14 lijnzaad koeken 22,00 a 23,00 sodanitraat 21,00 ammoniak sulfaat 28,50 Veemarkt 46 ossen 0,69 a 0.83 101 veerzen 0,71 a 0,85 139 koeien 0,68 a 0,81 51 stieren 0,67 a 0,79. was op den ouderdom van 19 maan» den maar zoo groot als een kind van 3 maanden en zijn beendergestel was zoo zwak, dat hij zelfs niet kon nederzitten, zonder vastgehouden te worden. Heden, dank zij de EmuU sion SCOTT, is hij een bevallige, groote en kloeke jongen geworden. Briefin date 21 Mei 1908, vail Mme NEUMANN, 20, Noordstraat, Antwerpen. I11 de behandeling der Engelsche ziekte dienen de minerale zelfstandigheden de beenderen te voeden en ze met een mollig vleesch te bekleeden. Het is juist omdat de die twee hoedanigheden .onder eenen zuiveren, krachtdadiger en verteer! a cn vorm bez t, ('at zij de geworden is om bovengenoemde ziekte te be strijden. Wanneer gij de Emulsion SCO IT (de eenige echte) vraagt, denkt niet dat elke andere emulsion tot uwe herstelling zou voldoende zijn, want niet eene geneest als de SCOTT. Met de SCO TT is de genezing zeker, terwijl gij niet de namaaksels slechts een zeer geringe uitslag zoudt verkrijgen. De vervaardigers der Emulsion SCO TT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. ■5 0 O O O 3 aq CD 33 O Ti cd *- cd -5 0 9 3 j o O O P 5T (dienstig voor renteniershuis) groot 91 centiaren, gelegen Rekhofstraat, 21, Poperinghe. Voor inlichtingen zich te wenden tot den eigenaar Joseph Dnrant-Priem. Weest vo4>i*ziclitig. POPERINGHE. BERICHTEN. He Siiikorij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het verslagen van Matrassen en mij op aanvraag voor dit werk ten huize begeve. Door mijn verzorgd werk, en mijne matige prijzen, hoop ik het vertrouwen en de voor keur van eenieder te verwerven. Alphonse WALLYN, 71, Veurnestraat, Poperinghe. brol/wers-gTst te koop aan 10 cent. de pint, bij Petrus Vandamme, Hondstraat, Poperinghe. Ik heb de eer de landbouwers te laten weten dat er bij mij 'ki-tiiui- ora A hi IVlKe Sffdion, I*»|»eriii£!us te bekomen zijn, alle slag van beste eet- en |»laninar<la|>|>els, zooals Industrie, Witte Bloem, Kruger, al voortkomende uit de beste streken van Cortemarck, aan 8 tot 9 frank liet honderd kilos. Altijd in mijn huis te verkrijgen, aan de genadigste prijzen mogelijk. Te verkrijgen bij LOUIS SAMYN, graan handelaar, Yperslraat, Poperinghebeste Merckem's en Locre's klaverzaad, beetraap- zaad ronde van Eikendorff en Groenhalzen, oostersche aardappelen Industrie, ver nieuwde zaaihaver, zaaitarwe (zomerkoren). Alle van eerste kwaliteit en aan matige prijzen. Ili heb de eer mijne geachte klienten en het geëerd publiek kenbaar te maken, lat ik sedert ln Oogst mijn Ki-niile- iiM'i'ttwinki'i die gelegen was nummer 63 der Casselstraat, naar nummer 67 der zelfde straal overgebracht heb. Verhopende voort met uwe goede orders vereerd te worden, bid ik IJ, Mmij ne beleefde groeten le aanveerden. Casselstraat, POPERINGHE. Ik begeef mij ten huize voor het aftrek ken van bier en wijn. Te verkrijgen bij mij beste bier- en wijnkorken. Hoek der Wüluusinuii. GROOTE KEUS VAN

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4