iSCfF! HOOFDZEER TANDPIJ! MIGRAINE NEVRALGI! Met lste Communie Grand Assortiment WANNEER NIEUWS UIT BELG1E. NIETS SANSEN-DECORTE, EERSTEN TAP mijn dochtertje BUITENltflNDSCH JilElKilS Buitengewoon Assortiment Wetensweerdigheden. EERSTE COMMUNIE Mengelingen. d'articles riches pour Enfants Football - Schoenen. Op Zondag 6" Maart 1910, BERBER GKERMISSEN Jaarl. Combat met de Vloerbol, lastklemming om schoone prijzen Schoon Kostuum te Verhollen, Op Zondag i3" Maart, Schoone Geit te verhollen, HOPPE. Aan de Schoenmakers. Men BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van ROUSBRUGGE BURGERSTAND VAN PROVEN BURGERSTAND VAN RENINGIIE Burgerstand van RENINGHELST Burgerstand van VLAMERTINGHE Te Moop ^lïiulsSon; MEUBELS Over te nemen Vraagt plaats. BEÜICHTEI^. Ai.phon.sk WALLYN, Terstond te paeliten MARKTPRIJZEN. BROUWERS-GIST Aan de Landbouwers Henri MORRISSE-DUMOI Een enkel Amerikaanse Aigaopoedertje, geneest eenige minuten de lievig8' aanvallen. Die wonderbare poeders zijn overa» verkrijgen Depot, voor Poperinghe 1"J M' Monteyne, Hoofddepot Mr Camille Libotte, Yfr' 12 le. £5€> «le «I Proefdoos 1 H*» lang nadenken over den grooten en goeden God die nu in zijn hart woonde. Ook zijn vorig leven met zijne zonden en ondeugden kwam hem vóór den geestnu wist hij dat hij met alles afbreken moest wat achter hem lag om een nieuw leven te beginnen. Anders ware hij een laffe Tarcisius geweest die den schat hem toevertrouwd aan de wereld en de zonde zou overleveren. Ongetwijfeld zou de levensverandering hem zwaar vallen hij had immers zijn vader dikwijls vergezeld als hij uitging om te stelen en deze zou hem zoo licht ni<'t laten ontglippen Maar het moest zijn. Tarcisius sterft, maar hij geeft zich niet over Kerst iaat verliet hij de kerk en uit den kleinen zondaar was een groote boeteling gegroeid. Tot zijn groote verbazing trof hij in zijn armtierig dakkamertje zijnen vader aan dien men eenige dagen te voren losgelaten had. Om zijn kind bekommerde zich deze echter niet eerder dan dat hij het tot een nieuwe misdaad vandoen had. Hij begroette den kleinen eerste communiekant met een paar botte, spottende woorden over het Heilig Sacrament en dan begon hij een plan voor een nieuwen diefstal te ontwikkelen. Aan de uitvoering daarvan moest Albert mee werken. Het gold eene inbraak bij een rijken, eenzaam levenden man; inet een makker uit de gevangenis zou Albert's vader dezen nacht de dief te nog wagenalles was goed voorbe reid en ongetwijfeld moest de onderneming goed slagen. Weinig scheelde het hun dat zij misschien bloed zouden moeten vergieten, een rijke buit zou hunne moeite boloonen. Zij waren van zin dan maar dadelijk Frank rijk te verialen omdat zij er sinds lang niet veilig genoeg meer kounen leven. Albert moést, zooals naar gewoonte, op straat de wacht houden terwijl de anderen aan het werk waren. Meermaals reeds had hij door zijne waakzaamheid de policie verhinderd zijnen vader te stekken en de dief roemde crop de vertrouwbaarste schildwacht te heb ben die ooit een booswicht had gevonden. Daarbij gebeurde het dikwijls dat de voorbij gangers niet vermoedden dat het schijnbaar ingesluimerde kind, welk op den drempel zat, de medehelper was van gevaarlijke die ven. Zoodus had Albert's vader alles uiteenge zet en nu besloot bij- Dus, jongen, oppassen en 11a een half uur bereid zijn om mee te gaan. Vóór middernacht nog moet alles klaar zijn. Albert's tensor lichaam sidderde van angst maar hietemin had zijne kinderstem nog klem en kracht toen hij antwoordde«vader, ik kun en mag niet Do dief sprong achteruit en zijn gezicht werd, bleek van gramschap en woede, want het was den eersten keer dat ziin zoon, anders zoo meegaande, weigerde te gehoor zamen. Hij vermaledijde de priesters die zijn kind bedorven hadden, hij raasde en vloekte dat Albert in het verste hoekje der kamer kroop. Maar het kind hield aan en zijn ant woord luidde onveranderlijk Ik kan en mag niet, vader, zelfs niet zoo gij mij dood slaatik draag immers mijnen God in mijn hart Nu begon do misdadiger te smeeken en te vleien. Nog een enkelen keer rnoest Albert hem bijstaan, dan zouden zij uitwijken naar Engeland of naar Duitschland on zijn eenig kind zou hot zoo goed hebben als een geboren prins. Het zou do schoonste kleederen dra gen, naar de beste scholen mogeu gaan en iederen dag zijnen buik vol eten. Maar alle beloften bleven zonder uitwerk sel, Albert herhaalde zijn oud antwoord alhoewel stamelend van angsten met tranen in zijne oogen. Zijne magere armkens lagen kruiswijze op zijne borst als wilde hij God in zijn hart beschutten. Den booswicht echter greep eene dolle gramschap aan hij viel op zijn kind, sloeg het zoo hardvochtig inet zijne vuisten dat het bloed uit neus en mond stroomde. Eerst toen de goburen, die het vreeselijk getier gehoord hadden, ter plaats snelden, liet hij zijn slachtoffer los, rukte de deur open en stormde de trappen af. Denzelfden avond had de pastoor nog een maal gansclt in 't bijzonder aan zijne eerste communiekauten gedacht. Opeens trad een bode in zijne kamer om hem bij een stervend kind te roepen door zijn eigen vader ontnen- schelijk mishandeld. Dit afschuwelijk monster, vertelde de bode langs den weg, wilde weder zijn kind tot eene misdaad aan zetten want wij hoorden het krijtend klagen. Ik kan en mag niet, want ik draag mijnen God Gij weet toch wel, eerwaarde, dat het arme schepseltje een uwer eerste commuuie- kanten is. Ja, Albert heeft acht gegeven op het sermoen van dozen morgen ik had dit niet durven verhopen van hem. De gansebe straat, ja de gansche wijk was door deze gruwelijke kindermoord in op schudding geraakt. Meedoogende geburen haddon den jongen held opeen beddeken ge legd en hier rustte hij nu stil met gekruiste armen toen do pastoor in 't zolderkamertje bin nentrad. Hij boog over zijnen leerling en warme tranen druppelden uit zijne oogen op het bléeke, bebloede gezichtje. Ach! iiij zelf was wantrouwig geweest van het knaapje en nu had God zich gewaardigd den kleinen boeteling tot liet martelaarschap uit te kie zen. Hij zou den hemel binnentreden als een nieuwe Tarcisius, die liever stierf dan zijn God te laten ontrooven. Albert gevoelde de warme tranen van den pastoor op zijn voorhoofd met moeite open de hij zijne oogeu 011 zag hem aan met een vrooiijken, klaren blik en daarbij fluisterden zijne lippen Eerwaarde, alles is in orde, ik heb Hem niet overgeleverd De priester kon zich niet meer bedwingen; hij knielde, maakte heel zachtjes eenen der gekruiste armen los en drukte de hand van den jeug digen held op zijne lippen. Dan droeg hij zelf het kind naar do pastorie, maar de beste zorg en verpleging der geneesheeron kwam te laat. Middernacht naderde nog niet en reeds was Albert in den hemel. Zelden had dc werkmanswijk een begra fenis gezien gelijk die van het zoontje des gevangenen. Zijn heldhaftige dood was niet alleen voor de eerste communiekanten maar voor een geheel deel van de stad een opwek kend en dieptreffend sermoen geworden Een sermoen werd ook het grafkruis dat men hem oprichtte en waarvoren iedereet zijn centje betaald had want onder zijnen naam en zijnen sterfdag stonden de beteeke nisvollo woorden te lozen Tarcisius sterft, maar hij geeft zich niet over Eerste Communie.Voor le Commit niegedaclHenissen, bloemen of geschenken wendt U ter drukkerij van «De Poperinghe naar Genadigste bediening en grootste keus. Geheimzinnige mis daden. Een versch afgesneden hoofd eener jonge vrouw, werd dinsdag inorgond door de Parijzer policie op een braakliggen- den grond der rue Botsasiz gevonden. Neus ooren en lippen waren afgesneden. Het afgesneden hoofd is dit van zekere Elisa Vandamme, 19 jaar oud, wonende op eene gemeubelde kamer van den Passage Julien Laeroi. Men had zondag het slacht offer met een onbekende op gang gezien sinds was zij spoorloos verdwenen. Ver scheidene werkgezellinnen hebben het hoofd herkend. De misdaad moet zondag nacht ge plegd zijn. Tot hiertoe bezit men geene an dere inlichtingen. van witie lederen en satiuetten slaffers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen.Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht schoenen voor Heeren, Dainen en Kinders in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij BIKI5AT- FltliïSAULT, bij de Gendarmerie, 56, Veurncstraat, Poperinghe. I>© revolutionaire beroering tr Ilale ivyn, In 't Noor der departement belegeren en plunderen stakers zeven fa brieken. Chargen der gewapende macht. Sedert den 18 October, zijn de wevers van Hallewyn in staking. Een lock out der patroons kwam den toestand nog verscherpen. Manifestaties, kalme in 't begin, waren sinds Maandag morgen ingericht, voor de gesloten poorten der fabrieken. Onderhaal delingen met den meier hadden geenen uit slag. Een zeker aantal patroons weigerden too te geven aan de eischen der stakers Dinsdag grepen eene reeks wanordelijkhe den plaats voor de fabriek van heer Defre- tin, en voor die der Wed. Lcmaitre, die voor de stakers moest wijken, met over een hof muur te klimmen. Eene deur werd uit hare hengsels gerukt, en aangewend om de vensters te verbrijze len. Een peloton gendarmen ijlde toe. Een gendarm ontving een messteek in den bil. Bij Mevr. Lemaitre drongen de stakers in het woonhuis, en plunderden de salons en beproefden de behangsels in brand te steken. De gendarmen kwamen nog juist in tijds om de vlammen te dooven. Om 8 ure 's namiddags voegen zich 300 werklieden der fabriek Sion bij de woelma- kers. De fabriek Huet heeft een aanval te onderstaan, en een staker werd bij eene charge gekwetst. Beschadigingen zijn nog toegebracht aan de fabrieken Wallaert en Hennion. Do stad is bezet door talrijke regimenten soldaten, in haast gevraagd. De stakers, in de uiterste ellende gedre ven, eischen woest: brood of bloed en willen do sprekers niet aanliooren die hun Vragen kalm te blijven In den avond gebeurden nieuwe wanorde lijkheden. De overste der gendarmen kreeg eene wonde aan het hoofd, veroorzaakt door een slag met eene fleseh gegeven. De prefect van 't Noorderdepartement is Ier plaatse en bezoekt de fabrieken, alsook de gekwetste gendarmen. De vierhonderd werklieden der fabriek Sion, die dinsdag namiddag het werk ver lieten, om zich bij de manifestanten te voe- en, zijn tot hun werk wedergekeerd, en volgens de laatst' tijdingen is het hernemen an het werk in al de fabrieken zeer na kend, daar de patroons met de afgeveerdig- le der werklieden overeen gekomen zijn. De laatste tijdingen meiden dat zaterdag morgen het werk overal hernomen is. IhsitM-lilai).!. Een zoon van Wil helm II, hoefsmid. Volgens eene over levering in het Huis der Hohenzollern's inoet de jongste zoon van den keizer van Duitschland, prins Joachim, evenals zijne mdere broeders het gedaan hebben, een stiel fet-ren. Dc keizer heeft voor hem het beroej) van ho.fsmid gekozen. De jonge prins, die 19 jaar oud is, zal leerjongen worden bij den hoefsmid Hattendorf, te Pioen. lionvei© jong;© uiciMjes die lijden mn bloedarmoede, die altijd bleek zijn, die zonder couragie zijn, zullen van eene gewis- epleegd op 3 januari 1909, verscheidene erels ondervraagd werden, en onder ander, een soldaat met wien Goethals 's namiddags uitgegaan was. Na zijn onderhoor was deze, zekere Knucke, gedeserteerd en men had van hem niets meer gehoord. Nu komt deze zich te Peruwelz gevangen te geven. Mis schien zal men nu nieuws vernemen over de geheimzinnige moord. Sïi 5 hor ij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. liilla©i*. Dc moord. Zou er ein del ij k licht komen in de geheimzinnige moord Het is te hopen, en men denkt alge meen dat men tegenwoordig iiet goede spoor volgt en de aanhouding van den dader na kend is. Personen, welke tot heden gezwegen hebben, vertellen het volgende: Zondag namiddag, dag der moord, bevon den zich vier jonge kerels in 't bosch waar de moord gebeurd is Een hunner zag eens klaps het meisje afkomenhij zegde tegen zijne makkers: indien zij langs hier komt, zal ik ze eens aanvatten. De anderen zouden daarop vertrokken zijn, hem alleen in het bosch latende. -tt aaa-oiii is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste 'i Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bii alle kruideniers. ISraiKHcI. Valsch spoor. Uit Rijssel is het bericht toegekomen dat er niets ten laste bevonden is van Verhoestrae- ten, den jongeling overtijd aan de fransche grens aangehouden en, die beticht werd van de moord, den 1 december 1907 op Anne ken Beilot, te Brussel, gepleegd. Ver- hoestraeten is dan ook terug in vrijheid ge steld. Schrikkelijk drama te <S' Gillis. In de Jozef Claesstraat, te Sint-Gillis, wo nen de genaamde Oscar Cambier, oud 38. jaar, geboortig van Ronse, en zijne vrouw, Marie Halgaert, oud 27 jaar, koffiehuisbe- diende, geboren te Ilarlebeke. Sedert een paar dagen hadden de mede huurders, de eebtg. Cambier niet meer bemerkt. Woensdag avond, rond 8 ure, gingen zij de policie verwittigen. De deur werd ingestooten en men was ooggetuige van een akelig schouwspelde vrouw lag op het bed met overgesneden keel en de man hing aan de deur verhangen. De echtgenooten Cambier, getrouwd se dert negen jaar, leefden reeds eenine jaren in onmin. De vrouw was zeer lichtzinnig, en de man uiterst jaloersch, en meermaals iiadden er hevige tooneelen tusschen beiden plaats. Over een jaar liet vrouw Cambier haren inan zitten. Deze was hierom zeer be droefd en smeekte herhaaldelijk de ontrou we echtgenoote om het gemeenschappelijk leven te hernemen. Na lang smeeken liet de vrouw zich verleden maand October overhalen om bij haren man terug te ko men. Sedert dien leefde het huishouden bij na voortdurend in oneenigheid. Dinsdag moeten zij alweer getwist hebben. Ten toppunt van woede, heeft Cambier een keukenmes genomen, en zijne vrouw, tie reeds te bed lag, de keel overgesneden, en zich dan verhangen. ik «-«'ei niet alle*, maar wat ik weet, is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sanson - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. sen doud gered worden door het gebruik van Theobroma.-, dit zal hen op korten tijd nieuw bloed, nieuwen adem, nieuw leven schenken. Het is een goed werk de goede Theobroma ie verspreiden. Te Poperinghe vindt men de goede THEOBROMA bij M' de apotheker MON- TEYNE, op de Groote Markt, en te Yper bij M' LIBOTTE, apotheker, in de Boterstraat. ST41)8\IEIWS. Verlaten. Zondag namiddag moest de politie in een huis der Goudenhoofdstraat binnendringen en er een kindje van een jaar oud, dat opgesloten was, uilhalen en doen bezorgen. De ontaarde vader, Elie S...., die lo thuiswacht had was zich gaan bedrinken en had het wichtje alleen thuis gelaten. Zonder licht rijden, als het donker wordt., is gevaarlijk. Dit heeft H. Jerome Zondag laatst ondervonden toen hij per velo in de Casselstraat reed en ten zijnen laste looi' de politie een proces zag opmaken. Proces-verbal werd ook opgemaakt tegen B. Cy rille, die in de Yperstraat, per velo op de trottoirreed. Doodelijk ongeluk. Een telegram Vrijdag alhier aangekomen uit Bullv-Grenay, meldt het pijnlijk nieuws dat een Poperin ghenaar René Artois, rond de 40 jaren oud, laar woensdag laatst in de mijnen, tijdons een werkongeval omgekomen is. De man laat eene weauweachter die te Rijssel woont. Dronkaard. Donderdag avond, werd in de Noordstraat, proces opgemaakt legen Euiile T.. uit hoofde van openbare dronkenschap. Pijnlijk geval. Valentin Melis, 45 jaar, werkman bij M. Georges Coevoet, had zich vrijdag 27" II. bezeert aan de hand. Werkend aan don brijkoven was er waar schijnlijk wat stof in de wonde gegaan. De ongelukkige kreeg den klem en is vrijdag laatst overleden, is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze ouwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan do VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek. A. M0NTEYNE Groote Markt, 18. POPERINGHE. Vlier. Treinongeval. De zwaar geladen wagen van Rreyne-Degryze, werd vrijdag rond den avond verrast door den trein die mancmivreerde voor den barreel der Ster Gelukkig ontsnapten de peerden en vluchten weg. De voerman was er met den schrik af, maar do wagen werd tegen het huisje van den bareel wachter geslingerd dat geheel vernield werd. Kerk diefl: Eene vrouw die maan dag morgend, rond G ure, in de St Marti nuskerk kwam, zag een kerel ineen biecht stoel zitten en verwittigde den onderkoster Deze greep den kerel bij den kraag en, met behulp van den koster, kon hij hem in be dwang houden tot de komst der politie. De aangehoudene verklaarde dat hij zondag avond in de kerk in slaap gevallen en inge sloten was; hij bad een namer en eene vijl in zijn bezit, waarmede hij een offerblok opengebroken en vervolgens geplunderd had. Uit het onderzoek bleek dat de diefin de kerk gedrongen was langs een venster bij middel van eene ladder, welke op de werken op de kleine ingangdeur stond, 't Is een franschman, 25 jaar oud, kunstenma ker in de herbergen. Dc Moord op den soldaat Goedhals Onze lezers zullen zich nog herinneren dat, na de moord van den soldaat Goethals De Npoarnrgrauip van Cuniieli. Tot nu toe heeft hei spoorwegbestuur reeds 2,504, 873 fr 90 vergoedingen betaald aan de slachtoffers der schrikkelijke spoor wegramp, welke den 21 mei 1908 te Con- tich plaats bad. Aaile en droge Zomers. Zekere professor Bóockner, die met zijn stelsel van waarneming opklimt tot 1020, is tot de overtuiging gekomen dat onvermijdelijk op eene periode van 17 warme en droge zomers eene nieuwe periode van 17 natte zomers volgen moet. De droge periode liep ten ein de in 1900, zoodat wij er nog voor 7 jaar natte zomergetijden aan zijn. II ©I sclsijiil dat liefhebbers van goeden koüie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dópöt bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen ijlschcitliug. Het Staatsblad van gisteren kondigt de wet af, waarbij kwijtschelding verleend wordt aan de we- derspannigen, de achterblijvers en de deser teurs. Degenen die zich in een der gevallen bevinden, door de wet voorzien, mogen nu weêr in het land komen mits de voorwaar den te vervullen die in de wet opgegeven zijn. De van IhiO. In antwoord op eene vraag, in de Kamer gesteld, heeft de minister van binuenlarid- sche zaken verklaard dat het nog niet mo gelijk geweest is den datum te bepalen op welken de milicianen van 1910 naar de ka zerne zullen geroepen worden. De milicia nen, die naar het buitenland zouden willen gaan werken, zullen best doen eene vraag te sturen aan het ministerie van oorlog. Schoenen en witte Slaffers, in alle slag en aan zeer genadige prijzen te verkrijgen bij Florent 0STEUX-DAUCHY, Yperstraat, 34 Poperinghe. Itij onze l<>li>©aiiiiilen. Het be stuur der Verbroedering» schrijft ons Antwerpen, den 27 Februari 1910. De Maatschappij De verbroedering der Ylaamsche Tol- en accijnsbedienden geves tigd te Antwerpen St-Jansplaats 29, ver neemt een valsch gerucht onlangs verspreid, als zou deze vereeniging zich hebben aange sloten bij de zoo genaamde, Union douanière. Het bestuur loochenstraft ten stelligste deze valsche berichten, en verklaart niet dc minste reden te bezitten om zich aan te sluiten bij bedoelden bond. Integendeel; do maatschappij, telde bij haar ontstaan in 1896 slechts een honderdtal leden en heden is het ledental gestegen tol 1600. Het is dus een ontegensprekelijk bewijs dat, ware de Verbroedering onverschillig gebleven aan de werking voor het stoffelijk welzijn des bedienden, evenals aan de vlaamsche grondbeginselen, haar ledental niet zoo verbazend zou hebben toegenomen De Vlaamsche tolbedienden hebben maar al te wel begrepen dat het bestuur niets heeft verwaarloosd om verbetering te kun nen brengen in hunnen neteligen toestand, ook de uitslagen, door de onophoudende werking verkregen, bewijzen genoegzaam dat het zich in alle omstandigheden van zij nen plicht tieeft gekweten. Wat de werking op vlaamsch gebied be treft, nooit is er de minste aarzeling ont staan in het openbaar te verklaren dat de strijd tot ontvoogding van ons vlaamsche volk, onafscheidbaar is voor onze stoffelijke welvaart. Al de bestaande vlaamsche kringen heb ben ons doel begrepen en goedgekeurd, en daarom ook, is het, dat zij ons hunnen steun hebben toegezegd. Ten anderen, door koninklijk besluit van 31 December 1907 is onze vereeniring als maatschappij van onderlingen bijstand er kend nogmaals een bewijs dat liet bestuur hare leden erkentelijk heeft geweest en doordien eene instelling tot stand heeft ge bracht welke geroepen is om de edelste en Totaal onmogelijk. —Uwe vrouw schijnt niet veel van de kerk te houden, zei de pas toor van Lapscheure tegen boer Zander ik heb haar nog nooit in 't sermoen gezien. O, ze is daarom tegen de kerk niet, heer pastoor, maar 't is haar totaal onmoge lijk een manspersoon zoolang te laten klap pen. verhevenste diensten te bewijzen. Het is dan ook met reden dat wij ons zelfstandig be staan willen behouden en niet afbreuk mo gen doen van onze zoo diep aangekleefde beginselen. Met eene ondoordringbare overtuiging en met een gevoel van oprechte genegenheid vooijden strijd tot ons bestaan, doet het be stuur eenen warmen oproep tot al de vlaam sche tolbedienden van het land, ten einde zich als lid aan te geven bij de vereeniging: zoo doende, zult gij de edele werking eenen krachtigen steun verleenon, en veel bijdra gen tot uw eigen welziin. Laat U dus niet beetnemen, waardo makkers, door allerlei beloften vanwege andere vereenigingen zijt en blijft Vlaming, ijvert met ons tot er- opbeuren van ons vlaamsche volk en zoo doende zal bij U de spreuk bewaarheid wor den Vlaanderens diep vernederd oorden Vragen daden maar geen woorden. Alle inlichtingen en inschrijvingen te zenden aan het bestuur St Jansplaats, 29, Antwerpen. Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- ré, vernis, bronze, chevreau-bleu, etc en 1er et 2me choix, a des prix trés avantageux. Au Soulier d'or, chez llï-IÏ1T-FIU7 MAILT, pt •ès de la Gendarmerie, 56 rue de Furnes, Poperinghe. SPORT. Fmitball. F. C. Poperinghois. Op heden Zondag om 2 V2 ure entrainement op liet terrein De Kouter». De ie équipe van den F. G. Poperinghois begeeft zich naar Yper om er een match te spelen tegen de F. C. van het 3e linie. Kampioenaat van België. Uitslagen Ier matchen van Zondag. le Divisie. C. S. Brugeois 2- Standard Luik 1. Te Brussel werden de matchen Union S. G. - F. C. Brugeois en Excelsior S. C. - Beerschot A. C., uitgesteld. S. C. Kortrijk 1 - Leopold F. C. 0. Antwerp F. O. 0 - Racing C. B. 0. F. C. Liégois 0 - Daring C. B. 3. Na de matchen van Zondag is de sland Ier eerste afdeeling als volgt ('nion S. Gilloise, 18 matchen gespeeld, 32 punten. C. S. Brugeois, 19 32 P. G. Brugeois, 16 26 Daring G. B., 16 20 Beerschot A. C., 18 20 Standard F. C., 18 17 Racing C. B., 17 17 Antwerp F. C., 19 14 Excelsior S. C. 16 13 Leopold F. C., 18 9 S. C. Ccurtrai, 16 «9 F. C. Liégeois, 16 «5 Erigelsche modellen aan genadige prijzen, bij Berat-Fremault, Veurncstraat, 56, Pope- ■inghe, bij de Gendarmerie. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. Z. D. H. de bisschop van Brugge heeft benoemd coadjutor van den E. H. Vandenbuleke, onderpastor te Moesereen, den E. II. Vroman, leeraar in St Stanislas'college onzer stad. Leeraar in de wiskunde en natuurlijke wetenschappen in hetzelfde gesticht, den E. H. Vandergliote, student aan de Hooge- school van Leuven. X T A U T TT M K°ckjcs raet godvruchtige V Aö 1 Hn lezingen en oefeningen voor don vasten zijn te verkrijgen ten bureele dezer aan 75 centiemen. B in «le DaSilia, bij Camille Soliier, Korte-Reninghelststr. 2 A11 dale Itiivai, bij Remi Battheu, Yperstraat. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Schoone gedraaien Tal'elpooli'ii aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Groote keus van iiei-kestoeleii. S lil slem oiitiem nker, bij Petrus Vandamme, Hondstraat. -1 In «l«'ii Vellen Os, bij Louis Vanheule, Bertenplaats. 5 In Vlaan«leren, bij Eugène Liebert, Kerkstraat. O Bn «len Aelilerwegel, bij René Lefever, Trommelaarstraat. In «Itm illelsei*, bij Maurice Vandevoorde, Kerkhofstr. H In «len Werf, bij llenri Pinceel, Werfstraat. IB A la l.oeoinelive, bij Pieter Cappoen, Meessenstraat. BO In "I Vinkeveltl, bij Etnile Deswarte, Westvleteren-kals. 11 Au Ca Ie Allieel, bij GtWAive Liefooghe, Casselstraat. 12 Sn <l«'ii E&3©uio|», bij Maurice D'Alleine, Crombekestraat. Bit Au Cnliivalenr, bij Henri Carreye, Abeele-kalsiede. B-B In «3© gouden Ai'eniE, bij Gustave Dehaene, Groote Markt. S.i in «len Nieuwen lieizel, bij Désiré Claeys, om 3 ure, Werfstraat. 10 cent. inleg, waarvoor een glas bier, 16 Au Ca Ie «Se Sa Shiix, bij Jerome Dehondt, Groote Markt. S In «Se Civile, bij René Senechai, Brabanthoek. Aalst, 1 Maart. - Handel kalm. be schikbare waar 1321/2 fr.; April-Mei 135fr. Voor nieuw gewas 1910, 90 frank. Brussel, 2 Maart Markt zeer kalm. Bijna geen zaken in hop 1909 nominale kwoteering, Poperinghe(stad)per lot 160fr., per enkele balen 150 fr.Aalst 135 frank. Voor aanstaande oogst, Aaist en Poperinghe 85 tot 87 1/2 frank. Uit ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer. 6 jaren gediend hebbende; eene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. is liel gel«><>fiijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Men raagt seffens, goeden Schildersknecht kunnende wel effen werken, bij Hilaire Jacob, Schaalstraat, Poperinghe. en vraagt leerjongen bij Felix Vande- wynckel, smid, Meessensir., Poperinhe. $8«'Bi vraagl gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. van 27 Februari tot 6 Maart 1910. Geboorten. Marguerite Verdonck d. v. Hector en Elisabeth Meersseman. Irma Deroo d. v. Camil le en Sidonie Devos. Clara Lefever d. v. Marcel en Maria Bouten. Overlijdens.Maerten René, 63 jaar, landgebrui- ker, echtgenoot van Octavie Vanstavel, wijk L. Logie Willi, 4 jaar, wijk G. Quaghébeur Agnes, 16 jaar en 8 maanden, Wijk J. Verge©! niet, vooraleer meubels of stoelen te koopen, van de uitstellingen te komen bezoeken van den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, Poperinghe. van 1 tot 28 Februari 1910. Geboorten.Tant Robert.Alexander Daniel. Berquin Romain.Lemahieu Adrienne.Develter Marie.Alderweireldt Lothaire. Overlijdens. Delanote Anna, 6 maanden. Leenhouder Mathilde, 72 jaar, ongehuwd. Huwelijksbeloften. Vanderhaeghe Leonard, weduwaar van Depuis Marie te Meeiien met Ameloot Félicita, weduwe van Demolder Henri, rentenierster te Rousbrugge. Huwelijken.Sillis Albert te Kortrijk met Blon- deau Louise te Rousbrugge.Depuydt Camille met Deberdt Maria, beide te Rousbrugge. van 1 tot 28 Februari 1910. Geboorten.Phlypo Lydie.Cardinael Marcel. Rousseeuw Irma.Foutreyn André. Overlijdens. Vandewalle Stephanie, 62 jaar, echtgenoote van Verhaeghe Eusebe. Saelen René 12. jaar. Vulsteke Reine, 77 jaar, weduwe van Dehondt Pieter. Leroy André, 6 jaar. Bultheel Philomene, 69 jaar, echtgenoote van Dever Petrus. Maerten Margaretha, 9 jaar. Huwelijksbeloften. Dequeker Remi te Proven met Devloo Silvie te Poperinghe. van 1 lot 28 Februari 1910. Geboorten.Tierssoone Maurice, z. v. Achille en Gekiere Augusta. Nauwynck Odile, z. v. Jules en Sampers Felicie. Merlevede Germain, z. v. Désiré en Sampers Zoé. Debeer Leo, z. v. Florimond en Wulleman Marie. Overlijdens. Hennebeer Nathalie, 76 jaar, we duwe van Delmotte Amand. Dezeure Amelie, 85 jaar, weduwe van Deturck Karei. Huwelijken. Bertier Camille, landbouwer te Elverdinghe met Gauquie Irma, landbouwster te Reninghe. van 1 tot 28 Februari 1910. Geboorten.Six Noëmie, d. v. Nestor en Colpaert Marie. Billiau André, z. v. Henri en Vanleene Emma. Capoen Maurice, z. v. Theophiel en Car- pentier Lucie. Louf Jéremie, z. v. Edmond en Haezebrouck Eugenie. Overlijdens.—Goudenhooft Rosalie, huishoudster echtgenoote van Henri Capoen. Huwelijken. Logie Cvrille, landgebruiker te Vlamertinghe met Silvie Vanuxem, zonder beroep te Reninghelst. van 27 Januari lot 25 Februari 1910. Geboorten. Cleenewerck Julien. De- marev Maurice.Debruyne Valère. Mas- schelein Yvonne.— VandevoordeGennaine. Vlaminck Aliiia.Ferla Maurice.Decrok Emma.IJpIplacie Gerard en Gerarda. Creus Adriana.Vandenbroucke Auguste. Overlijdens. Bulckaert Marie, 26 jaar, zonder beroep. Vandooren Irma, 9 maan den.Creus Amelie, kostgangster, weduwe van Lamon Charles. I) unèro Charles, 79 jaar, schepeno en handelaar. Dejaegher Cornelia, 87 jaar, kosigangster, weduwe van Barroo Joannes. Odent Hilaire. 4 maanden. Een Tilbury, in goeden staat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer, Eene Stoommachien, 2'/a peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Eeen groot uitstekend uithangbord, zoo goed als nieuw en een boventrap voortkomen de van afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. Seffens te koopen of te pachten, aan zeer« voordeeligen prijs, herberg «In de Hesp«. gelegen in de Bruggestraat. Gerievig voor alle stielen grooten koer met poort al achter uitkomende bij St Jans kerk. Alle gemak van betaling. Zich te wenden bij de kin- Iers I) vos, brouwerij Middelburg, Poperin ghe. Schoone occasie, goede Phonographe, met cylindre, système Patthé en 35 rollen. Adres ten bureele dezer. begon tanden te krijgen, vertoonde -cich een gezwel aan de wang. Door het gebruik der Emulsion SCOTT verdween het gezwelhet kind her kreeg zijne vorige krachten en het ^andenschieten gebeurde verder ronder pijn. ief in date 10 Mei 1908, van M. Lodewijk >E BORGER, 6, Waijez-plaats, Anderlecht- Tt ussel. let getuigschrift van 33 jaren genezingen als ze hierboven, heeft aan de SCOT T de faam L-.nken van eene O O O T CD >-s cm/Tfreffiare 1 ke zij behoudt en altoos behouden zal, taande tal van namaaksels, en zulks deugdzaamheid harer allerzuiverste be ien, d<<or het eenig stelsel harer samen- u door hare verzekerde genezingen. Ie zouten, vereenzelvigd in de SCOTT, i htc en sterke tanden verkrijgen. dus de f!ï? H \W m gcr volstrekt elke andere emulsion sit gij niet genezen Eisch dit merk iily el. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing; bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij aüe apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in po i v-C".< '5, gestuurd aan M. G. Cobben- 1 JAGEN- 39, Zuidstraat, BrusseL O 5 IT- CD 4 M 5 a w 6 Y M e» t O 6 o f» »-ï Iïx den Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels. Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voitnren, Linoleums(Engelscht en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen. Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. degen schoenwinkel, te midden der o -- --7 - stad Yper. Zich te bevragen monde lings bij Henri Gastrop, St Janstraat, Yper, Flora Ghesquiere, wonende bij haar vader Henri Ghesquiere, timmerman, Ëlverdin- glie-kalsiede (bij den OosthoekPoperinghe, vraagt plaatsen om te wasschen en te kui- schen. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het verslagen van Matrassen en mij op aanvraag voor dit werk ten huize begeve. Door mijn verzorgd werk, en mijne matige prijzen, hoop ik het vertrouwen en de voor keur van eenieder te verwerven. 73, Veurnestraat, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. Poperinghe, markt van den 4 maart. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14 00 - Aardappelen, 100 k. 7,50-Boter dc kil. 3,50 - Eieren de 26, 2,85 - 2,00. Yper, 26 Feb. Tarwe 21,00 a 22,00 rogge 16,00 a 16,50 haver 17,00 a 17,50 aardappelen 0,50 boter 3,20 a 3,6o eieren 1,80 a 1.95. Rousselaere, 1 maart. Tarwe 20,00 a 21,00; id. mode 19,00 a 19,50; rogge 15,00 a 15,50 haver 16,00 a 17,00boonen 20,00 a 21,00; aardappelen 8,00 a 9,00; boter 3,70 a 3,90; eieren 2,00 a 0,00; koolzaad olie 59.50; lijnolie 71,25; oude suikerijboo- nen 23.00; id. gele 24,00 viggens 30.00 Dixmude, 28 Feb. Haver 21,50 aardappelen 7,00 boter 3,20 a 3,50 eieren 2,00 a 0,00. Kortrijk, 28 Feb. Witte tarwe 21,50 a 22,00 roode tarwe 20,50 a 22,00 rogge 16,00 a 16,50 haver 16,50 a 17,00; peerdeboonen 20,50 a 21,00 suikerijboonen 23,00 a 23,50witte aardappelen 5,00 a 5 50 boter 3,20 a 3,50 eieren 2,10 a 2,30 koolzaadolie 60,00 lijnzaadolie 71,75; koolzaad 27,50; lijnzaad 37,00; koolzaadkoeken 14 lijnzaadkoekeri 22,00 a 23,00 sodanitraat 21,80 ammoniak- sulfaat 28,50 Veemarkt 49 ossen, 0,69 a 0,82 110 veerzen 0,73 a 0,84 130 koeien 0,67 a 0,80 43 stieren, 0,66 a 0,79. Brussel, 1 maart. Verkensmarkt. Te koop 320 de kilo op voet 1,05 a 1,20. Anderlecht, 1 maart. Verkensmarkt. Te koop 2650 prijs per kilo 0,96 a 1,12. te koop aan 10 cent. de pint, bij Pelm Vandamme, Hondstraat, Poperinghe. Ik heb de eer de landbouwers te latei weten dat er bij mij Artlnir öraMAKüT, A la l'eliie Station, 8*of>«>rii!ghe, te bekomen zijn, alle slag van beste «ïet- en |tlaiiiaar«9a|»g>els, zooals Industrie! Witte Bloem, Kruger, al voortkomende uil de beste streken van Cortemarek, aan 8 to 9 frank het honderd kilos. Altijd in mijn huis te verkrijgen, aan df genadigste prijzen mogelijk. Te verkrijgen bij LOUIS SAMYN, graan handelaar, Yperstraat, Poperinghe: best Merckem's en Locre's klaverzaad, beetraop zaad roode van Eikendorff en Groenhalztn oostersche aardappelen Industrie, ver nieuwde zaaihaver, zaaitarwe (zomerkoren Alle van eerste kwaliteit en aan matig prijzen. Ik heb de eer mijne geachte klienlt en hel geëerd publiek kenbaar te ftiaket dat ik sedert ln Oogst mijn iirsiide iiici'K'.vitihri die gelegen was nwnmi 63 der Casselstraat, naar nummer 67 de zelfde straal overgebracht heb. Verhopende voord met uwe goede order) vereerd te worden, bid ik U, Mmijl ne beleefde groeten le aanveerden. Casselstraat. POPERINGHE. Ik begeef mij ten huize voor het af tred ken van bier en wijn. Te vei krijg1' bij mij beste bier- en wijnkorken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4