APO Grand Assortiment amnnerfawme MEUBELS R.fflONCAREY-SANSE! Landbouwmachienei IJZERDRAADVOORHOPPI SANSEN-DECORTE, 1 SLAAT GEEN WOORD OVER NIETS NIEUWS UIT BEIiGIE. THEOBROMA Neemt de gelegenheid te baat! d'articles riches pour Enfants Wetensweerdigheden. Feesten en Vermakelijkheden. Op Zondag 24" April 1910 EERSTEN TAP RURGERSTANDEN VAN HOPPE. MARKTPRIJZEN. rei'stond te pachten A VENDRE OU A L0UER a Godewaersvelde, Notaris HAGHEBAERT, TE PROVEN. Te koop uit der Hand HOFSTEDEKE - HERBERG Goede Ascli 'Fe Koop Mïeii vraagt Aan de Schoenmakers. Over te nemen Sedert 3in Maart, OPENING VAN Bakkerij en Schepwarenwinkel bij Al. DERAEDT-DEMUYS In «len Baz»r, is het beste WASCHPOEDER IN 'T PARADIJS, POPERINGHE. Agent voor België en Frankrijk Leo» DENECKER - CATRYCKE H. OSSTYN-CAMBIE Men vraagt gedurig naar de welbe kende Aalpoinpen van J. Beheyt-Adriaen Veurnestraat, Poperinghe. Oostenrijk. Een lijkenverslinder Zaterdag werd te Budapest door de gen darmen een tzigeuner, Bostas genaamd aangehouden, die versch begraven lijken opgroef en er met zijn huishouden van at It alio. Belgen bij den Paus. De Paus heelt maandag de leden van den Ka tholieken Drukpersbond in algemeen gehoor ontvangen. De heer Mouünasse, bestuurder van den Patriote - gaf lezing van een adres. De opbrengst der inschrijvinglijst ten voordeele van den Paus heeft de som opge bracht van 108.500,11 frank. Kusland.Negen jonge meisjes ver moord. Te Niemirow keerden 's avonds tien jonge meisjes der raffineerderij Stefa- nowska'huiswaarts. Zij hadden hun veertien daagse!) loon getrokken. Onderweg werden zij opeens door verscheidene kerels aange rand. Negen meisjes werden doodgeslagen of den hals afgesneden. Eene enkele kon ontsnappen, en vluchtte naar het dorp Nie mirow, waar hare gehuwde zuster woont en liet zich halfdood van schrik op het bed vallen. Middelerwijl kwam de schoonbroeder van het meisje thuis; zijne kleederen waren vol bloed. Hij was een der moordenaars. De kerel wilde het meisje, dat aan de slachting snapt was, om hals brengen, om zich van een getuige te ontmaken. Zij kon evenwel langs een venster ontsnappen en den burge meester verwittigen. Deze kwam met ver scheidene gendarmen ter plaats. De schoon broederen zijne vrouw, van medeplichtigheid verdacht, werden aangehouden. Inden nacht werden nog twee andere aanhoudingen ge daan. t Eene vrouw van gewiekt. Mej. Louise Ambrodetn eene der reuzinnen gansch de wereld door befaamd, is te New-York overleden aan de gevolgen van rhumatism. Zij woog 500 pond en was 4 voet en 4 duim groot, 't Was een echte bol vet Is liet gclool'lijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Amerika.Koningin der Bohemers.- Sinds eenigen tijd verblijft nabij Sint-Louis een Bohemerskamp en nu is er vastgesteld geworden dat de koningin der Zigeuners, versierd met al de konteekens van haar ge zag, miss Habersham is, dochter van een bankier van Baltimore en zeven jaar geleden op geheimzinnige wijze verdween. Miss Habersham was in de weelde opgeleid geworden en had eene prachtige opvoeding genoten. Volgens 't gebruik trad zij in de wereld en werd verloofd met eene marineofficier. Maar kort nadien verdween zij. Haar vader deed ze overal opzoeken, loofde groote sommen uit om ze ontdekken. Alles was vruchteloos. Thans vertelde de koningin, 25 jaar oud, het volgende aan een persoon die haar op zocht ik had genoeg van de maatschappij, van de wereld. Ik verfoeide de kringen waarin ik moest leven om hunne leugens en hunne schijnheiligheid. Jong meisje zijn de, had ik te Saratoga een stam zwervende Bohemers ontmoet welke op mij diepen in druk maakte. Wanneer ik later de school be zocht, las ik al de werken die over Bohemers spraken, over hunne zeden en hunne taal. Zeven jaar geleden ontvluchtte ik mijn huis, en werd onderwijzeres in Europa. Ik ont- moette een Hindoe die mij inwijdde in de ge heime wetenschappen. Later ontmoette ik John Metehell koning der Bohemers. Ik trouwde met hem en help hem nu in de re geering van zijn klein rijk. Ik ben zeer geluk kig. M. Habersham ontving onlangs een brief van zijne dochter. Te gelukkig ze in leven te weten, aanveerdt hij den koning der Bohe mers tot schoonzoon. Congo, Het Ivoor. Kolonel Pat- herson wijst op de gevaren der uitmoording van olifanten in Belgisch Kongo en Oegan da. Tengevolge dezer uitdelging, met oog op het ivoor, heeft eene snelle ontvolking hier plaats. Hij stelt voor dat de te verhandelen olifantstanden niet minder dan 30 pond zou den mogen wegen. Men mag aannemen dat er jaarlijks 1500 olifanten gedood worden, wat noodzakelijk tot de volledige verdwij ning der olifanten leiden moet. De grootste keus van meubels en stoe len in alle slag en prijzen, is voorzeker te verkrijgen In den Bazar bij Sansen-Decorte, 15 en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe. Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout, notelaren, acajou, enz. Groote keus van lierkest«>elen, Schoone gedraaien Tafel poolen aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Leest en bedenkt dit alles Msiakt liet ruelitbaar a. n. b. MANNEN Zijt gij krachteloos of zonder moed Zijt gij licht vermoeid als gij de trappen opklimt Zijt gij bevangen aan uwen adem Is uw geheugen verzwakt Vindt gij moeilijk de woorden als gij in een gesprek zijt Is allen arbeid u lastig geworden Hebt gij geene neiging meer om iets te ondernemen Zijt gij moedeloos en ter neer geslagen Is uwen eetlust verminderd Zijn uwe nachten slapeloos ofwel is uwe slaap met droomen en woelingen doorspekt Zijt gij 's morgens even moede als bij het slapen gaan Zoo ja Wel vrienden gij lijdt aan zenuw- en spierenkrachteloosheid, het is hoogen tijd daar middel in te schaffen. Hoevelen die thans KRACHTELOOS achter de stoof of in een KRANKENHU1S zitten te zuchten, en die ook de ziekte verschijnselen gevoeld hebben, die ze ver waarloosd hebben en hoogst zeker waren te genezen, hadden zij het middel gekend Welk is het middel tegen krachteloosheid geestestraaglieid, algemeene verlamming Het geneest, verkwikt de zwakste men- schen en waarborgt eene bestendige gezond heid. Flauwte van 't bloed, krachteloosheid, algemeene verzwakking, gebrek aan eetlust, slechte spijsverteering, luchtpijpontsteking, waterzucht, dempigheid, moeielijke maand stonden, verliezen in het wit, baarmoeders kwalen f lerecijnhoofd pijnzenu wkoortsen influenza, alle kwalen medegesleept door misbruik van drank, onstuimig leven, wor den genezen door het gebruik van THEO BROMA. Waarom zoo lang gewacht, als gij kunt geholpen worden Beproeft Itrproefi Hier in Poperinghe, is de depot bij M. MONTEYNE. Apotheker, In Yper bij M. LIBOTTE, Apotheker. STADSNIEUWS. Proces-verbal werd zondag door de nachtwacht gemaakt in de Casselstraat ten laste van Aug P die het reglement over het wateren op openbare plaatsen overtrad VernielersZondag nacht werden bij Edmond Deprez, de vensters van het op perlicht met steenen ingeworpen. Do dader zijn onbekend. - Ongevallen Het buisgezin Henri Bruneel, wonend in de Crombekestraat, werd deze week door twee ongevallen beproefd Maandag avond rond 7 ure, droeg de zoon Achille, in dienst in de tabakfabriek van M. Etienne Lebbe, een zak van 100 kilos tabak op den rug. Opeens struikelde hij over een plank en viel op de knieën. De zak glipte hem uit de handen en viel juist op zijn voet die met de hiel omhoog stond. De voet werd erg bezeerd. De vader, Henri, werkend voor denzelfden moester, was Woensdag namiddag aan het werk in het hoppeveld nabij de Molenwal langs de Westoutre kalsiede. Hij stond op een ladder aan 't werk aan bet ijzerdraad toen opeens de keper waartegen de ladder rustte, doorbrak eu nederviel. Bruneel had het gedacht seffens het ijzerdraad vast te ne menhij viel met de ladder niet mede maar hing daar nu op 7 meters hoogte tusschen hemel en aarde. Zijn maat die met hem aan t werk was kon de ladder niet rechthouden en Bruneel die zich niet meer kon vasthou den, liet zich vallen. In zijn val verstuikte hij zich het linkerbeen. Verloren. Vrouw B... heeft dinsdag namiddag, gaande van O. L. Vrouw naar de Peperstraat en dan naar de Boescheepstraat, een blauw gestreept beursje verloren met een bankbrielje ter waarde van 100 fr. erin. Die het terugbeschikt zal goed beloond wor den. Gevonden dinsdag, door de dochter van Alois Gruwier Yperstraat, bij wien het berusteen lederen halsband voor hond. Ruzie.Woensdag morgen rond 8 ure trok Beernaert Livin, landgebruiker, voorbij de herberg De Coppernoletoen hij de jachtwachter Everaert ontmoette. Voor een onbeduidende reden sprong deze hem op het lijf en bracht hem verschillige slagen toe met een stok op het hoofd. Beernaert werd ge wond en verloor nog al veel bloed. Klacht werd door hem ter politiebureele neergelegd. Schielijke dood. De heer Vander- stappen, douanier, was donderdag morgend op dienst in de Béllestraat, toen hij rond 1)2 ure over de herberg Het Withuis op het hommelhof van Henri Vandermar- liere, dezen ten gronde op den rug zag lig gen. Dit ongewoon voorkomend stapte hij naderbij en bestatigde met schrik dat de man dood was. Seffens liep hij M. Placide Follet, schoonbroeder van Vandermarliere, verwit tigen deze ging met alle mogelijke voorko- menheid de ongelukkige weduwe het onge- uk dat haar zoo on verhoed kwam te treffen, neêdeelen. Het lijk werd huiswaarts ge haald ine! het rijtuig van de heeren Lahaye een bijgeroepen geneesheer bestatigde dat de ongelukkige reeds sedert een uur gestorven was- Henri Vandermarliere, 52 jaar, wonende ter herberg De Klokke laat eene wedu we en 7 kinders achter. Hunne droefheid is hartverscheurend. Maten en gewichten.De getijdelijke tweejarige keuring van maten en gewichten zal alhier plaats hebben ten Lokaal het Volkshuis, op 2, 3, 4, 10, 11 en 12 Mei. Vaccinatie. De Burgmeester de/ Stad Poperinghe, laat weten dat de Vacci natie en Revaccinatie gratis zal bediend worden in de bovenzaal van het Stadhuis, aan al de familieleden der dischgenooten op de volgende dagen te weten Maandag 2 Mei en Dinsdag 3 Mei aanstaande, telkens van 10 tot 12 ure 's morgens. De andere inwoners van Stad worden ernstig verzocht zich insgelijks ten hunnen huize het behoedmiddel tegen de pokziekte zonder uitstel te doen bedienen. Merkelijke veranderingen zullen met ln Mei gebracht worden aan de uurtabel der tramlijnen Poperinghe-Dixmude-Yper. Zondag toekomende zullen wij als gratis bijvoegsel geven, de nieuwe uurtabel der tramlijnen PoperiDghe-Veurne, -Dixmude-Yper, Dixmude- Oostende. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Ur«»nih«ike. Twist. Sedert lang bestaat er oneenigheid tusschen zekeren An- gloo, smid, en de vrouw Hector Delmote. Woensdag gerochten beide personen op nieuw in ruzie en in woede ontstoken bracht de vrouw haren tegenstrever een gewel digen slag met eenen stok op den arm. An- gloo heeft een beentje in den arm gebroken en is onbekwaam te werken. I"i •oven. Rib gebroken. Al mest uittrekkend kreeg Frederik Dever, hoepel snijder, van een anderen werkman een stuik in de zijde die hem eene rib brak. Reninglielst. Schielijke dood. Zondag laatst werd de kerk van Reninghelst, binst iie vroegmis, in rep en roer gesteld. De Eerw. Heer Pastoor had juist zijn ser moen begonnen toen uien opeens het gerucht waarnam van een harden val't was de ge naamde Severin Capoen, 75 jaar, dfe van zijnen stoel gevallen was. Daar de val zoo dof voorkwam, had iedereen het voorgevoe len dat er iets meer'dan eene gewone bezwij ming was. Seffens droeg men de gevallene buiten en de heer Thevelin, doktor, paste op hem de kuntsmatige ademhaling toe. De E. H. Onderpastoor diende de H. Olie toe en na korte oogenblikken kon men slechts de dood bestatigen. Onnoodig te zeggen dat dit pijnlijk voor val een diepen indruk miek op de aanwezi gen. Slcijdingp. Schrikkelijke vader moord.— Seraf ion De Wulf, 55 jaar oud, welstellende landbouwer, leverde zich dik wijls aan den drank over en toen hij in be schonken toestand tehuis kwam miek hij het leven aan vrouw en kinders zeer lastig. Maandag was hij weer aan 't werk niet geweest en hij had heel den dag herbergen bezocht. Rond 4 ure 's namiddags kwam hij t' huis en begon zijn 24 jarige zoon Remi, onverdiend uit te schelden. Woedend nam deze een jachtgeweer en schoot zijn vader neêr. De ongelukkige was op den slag dood. De dader gekend als een oppassende en neerstige jongeling, heeft zich gevangen gegeven. g{oii*seIaer<>. Moordpoging. Cyrille Victoor, 53 jaar, kleermaker, was sedert eeni gen tijd zeer jaloersch geworden en hij had zich een revolver aangeschaft om zich te zelfmoorden. Na eene twist met zijne vrouw Donderdag namid dag, besloot hij deze te vermoorden. Om 12 ure middernacht stond hij op en loste een schot dat zijn slachtoffer trof in het hoofd, daarna liep hij zich ge vangen geven. De kinderen kwamen toegeloopen en vonden hunne moeder in een plas bloed. De kogel kon Vrijdag morgen uitgehaald worden. Volgens de verklaringen der vrouw en der geburen, was Victoor sedert een paar maanden zeer droefgeestig en soms als weg met zijn gedachten. De dader is aan gehouden hij bekent zijne daad, weent gedurig en zegt gehandeld te hebben in een aanval van zinneloos heid. Oostclt&iBi kerke* Ongeluk. Woensdag morgend reed de landbouwe SPORT. Fooi buil. F. C. Poperinghoïs. Op heden Zon g om 3 ure, entrainement-match. Kampioenaat van België. Zondag werden enkele matchen gespeeld voor het nationaal kampioenschap. In eerste afdeeling speelde Leopold Club tegen Daring een drawn (1-1) Standard C. klopte Racing C. B. met 6-0. België Holland. Deze match gespeeld tusschen militairen opdpn Beerschotterrein Antwerpen, liep af ten voordeele van Holland met 2-1. Wielrijden. Parijs-Meenen. (302 kilm.)Prachtige overwinning van Van Houxvaert. De groole baankoers Parijs-Meenen werd Zon lag onder een grijzen hemel en met feilen tegenwind geloopen. Om6u. 's morgens werd te Suresnes het teeken tot het vertrek gege- en. Getrokken door Van Houwaerten Mas- selis, ging de groep dapper vooruit. Bij Fieren, van deze gemeente, met zijn gespan naar de markt van Veurne Op het grond gebied van Coxyde verschrikte het peerd door het gefluit van den stoomtramhet dier begon te steigeren, geraakte onder den tram en werd een poot afgereden. Door den schok werden de boter en de eieren die op de kar lagen, op den grond geslingerd na tuurlijk werden de eieren verbrijzeld. De landbouwer Fieren heeft gelukkig geen let sel bekomen. Antwerpen. Automobiel ongeluk Te Antwerpen werd de ingenieur Hen drik Gittens, Zondag avond, aan den hoek der Simonsstraat, onder de oogen zijner vrouw, door eenen automobiel doodgereden llrussel. De openixig der toonslel- lixig heeft heden zaterdag plaats. Drama der zinneloosheid. Te An derlecht heeft de 17 jarige zoon Piet Bae; sens, die pas uit een krankzinniggesticl komt, 3 revolverschoten op zijne ouders ge lost, wijl deze sliepen. De moeder werd doo- delijk gekwetst aan het hoofd; een kogel vloog ae vader door den arm. Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- ré, vernis, bronze, chevreau-bleu, etc., er ler et 2me choix, a des prix trés avantageux Au Soulier d'or, chez ÏISiiUAT-FiSF 11AULT, prés de la Gendarmerie56 rue de Furnes, Poperinghe. Yper. De jaarlyksche peerdenkoer sen zullen dit jaar plaats hebben op Zondag 5" Juni. BSru**el. Tombola der Tentoonstel ling; trekking van 19 April 1910; öe serie De bijzonderste prijzen werden gewonnen door de volgende nummers S. 75889 n. 3 Fr. 150.000 S. 127452 n. 3 50.000 S. 92510 n. 1 25.000 S. 167176 n. 3 15.000 S. 193259 n. 5 - 10.000 Nummers, uitbetaalbaar met 5000 fr.; 20122 3 156215 4 114712 4 85499 1 176830 1 150401 5 Het «rooi Uot is gewonnen door een groep klanten van de aloude St. Pietersher berg, in de St. Pieterstraat, te Brussel, houden door M. A. Schoukens. Deze klanten komen er eiken avond een partijtje kaarten en met de opbrengst van hun spel kochten zij biljetten der tombola aan Zij hadden er 75. De twee zonen van M Schoukens zijn tusschen de gelukkige win ners. Het lot van 50,000 frank is gewonnen door M. Alfred Donay, beheerder-bestuurder van de verzekeringsmaatschappij La Nationa le Broekstraat, te Brussel. De winner van het groot lot van 25,000 frank van de tentoonstellingvan Brussel isge- kend. Het is een haarkappersgast, M. Con stant Wigé, werkzaam in een coiffeursalon der Treurenbergstraat. M. Wigé was woens dag avond aan iiet werk, toen hij aan den telefoon geroepen werd. Het was zijne vrcuw die hem het gelukkig nieuws meldde. Het eenig briefje dat hij van een leurder gekocht had was uitgekomenMen kan begrijpen lat de man overgelukkig wasnochtans bleef hij aan zijn werk tot de sluiting van het salon. Beauvais 77 kin. ver kreveerde Van Houwaert, wat hem 5 minuten deed verliu zen. Het hoofdpeloton dit ziende, vluchtte dapper, maar na eene achtervolging van 40 km. gelukte de taaie Vlaming erin het hoofd peloton in te haleo, aan den kop te geraken, en zelf voren te loopen met Masselis, Ilanlet en Blaise in zijn wiel. In Douilens waren zij minuten voor bij de tweede groep en wisten egel inatig h u n non voorspron g te vergrooten In Bethunegeleidde Van Houwaert met 12 in. voor en te Armentiers, op 35 km. van Mee- nen, hadden zij 19 minuten. De velodroom van Meenen-Barakken was opgepropt met sportliefhebbers. Rond 4 ure kwam men melden dat de kampioenen van Moorslede aan 't hoofd waren. Het volk begon reeds te juichen en van vreugde en ongeduld te trappelen, want Van Houwaert en Masselis waren eenieders favoris». Ten 4 ure 40 kwamen er twee rijders de pist op gevlogen de eerste was Masselis, met Van Houwaert aan zijn wie). De overwinning moest nu betwist worden tusschen meester en leerling, doch het was klaar te zien dat Van Houwaert de haas was. Beurtelings eden zij aan de kop en in de laatste embal lage werd Masselis geklopt op 25 centimeters. Aan de toejuichingen en handgeklap kwam geen einde en 't was onder algemeene geest drift dat de overwinnaars hunne eereronde deden. Ziehier den officieelen uitslag 1. Van Houwaert, ten 4 ure 42. dus de 302 kilom. op 10 uren 42 2. Masselis, op een half wiel i. Hanlet, op een toer; 4. Blaise, op twee toeren 5. Leonard, ten 5 ure 5 in.; 6. Crup- pelandt; 7. Vandenberghe; 8. Colsaet; 9. Baert; 10. Leturgie; 11. Dn pont12. Nieder gang; 13 Dethier; 14 Defraye; 15. Buysse; 16. l'auloiier. Verschoore brak een wiel in tramriggels en moest het opgeven. Georget brak zijn ka der en kon ook niet meer voort, daar de koers met gemerkte rijwielen gereden en liet veranderen verboden was. Deze koers is eene prachtige overwinning voor de held van Moorsledezij liep regel matig af en vergoedde hem voor de koers Parijs-Roubaix, waar hij, zonder den val van Leonard op 30 meters van het doel, voor zeker ook de eerste ging zijn. De Auto - van Parijs schrijft in zijn num mer van Maandag, waarin hij de koers Parijs-Meenen verhaalt dat er maar één Van Houwaert is, en dat de koene Belg zonder twijfel hetware wonder der baan en kampioen der wereld is». Omloop van Brescia. Zondag werd in Italië eene groote baankoers gereden, de omloop van Brescia. 303 kilomDe uitslag is: 1. Garrigou, franschman, 2. Trousselier, id., 3. Christophe, id., 4. Ernest Faber, id. Zooals men ziet, hebben de Franschmans hun best gedaan. Frans Faber heeft het on derweg moeten opgeven. Moorslede. Zondag 24n April, om 1)2 ure namiddag, groote wielloopstrijden. 3000 Frank prijzen. 1. Koers van 50 kilm. met premien alle kilm. Deelnemers: Van Houwaert, Lapize, Masselis, Vandenberghe, Defraye, Buysse, Wancour, Spiessens, Verschoore. 2. Achtervolgingsmatcli per equipe,Van- lerbergbe-Bruynooghe tegen Parmentier- Billiet. De koers van 50 kilm. belooft prachtig te zijn. Voorzeker zal Van Houwaert al doen wat hij kan om te winnen en de oude legen de te doen verdwijnen volgens dewelke La pize op piste beter is dan hij. Voor Parijs-Brussel die op ln Mei gere den wordt zijn al de groote renners reeds ngeschreven. Van Houwaert, Masselis, Frans Faber, Lapize, Garrigou, Christophe, enz. Yper. Donderdag 5 Mei (O. II. he meivaart.) 1. Koersen voor Abonnés van Yper. 2. Snelheidkoers voor beroepsren- ners met de deelneming van do pur sangs van Belgie en Frankrijk, zooals Meurger Heller, Hedspath, Mostacci, Charmot, Bout- teiller, Duquesne, enz. Men verzekert even eens de deelneming van Friol of Dupré. 3. De levende verpletterde Jufvr. Amelie Borde die zich door een auto laat overrijden. 4. Koers voor beginnelingen met licence L. V. B. 5. Premiekoers voor beroeprenners 10 km. Voor inschrijvingen zich wenden tot M. Clinokemaille, Veurnesteenweg, voor 1 Mei. aarom is de suikerij Verburgh- üecool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. VLIEGEN. Een meesterstuk van Paulhan. De vlieger Paulhan heeft maandag de reis ge- 'aan van Orleans naar Arcis-aan-Aube, 't is te zeggen 190 kilometers, over velden en dorpen. Dinsdag vertrok liij met zijn vlieg- machien uit Arcis-aan-Aube en landde in het kamp van Chalons, 't zij een afgelegden weg van 70 kilometers. Tijdens deze lucht vaart behield Paulhan eene hoogte van ge middeld 250 meters. Deze luchtreizen zijn allerbest afgeloopen. Een wereldrecord. De vlieger Som mer heeft woensdag, te Charleville, het we reldrecord gewonnen, met vier passagiers in zijn vliegmachien op te nemen en er weg en weer, de reis van Douzy naar Remilly mee af te leggen. Suikerij Van Tieghem - Dupont Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Ziet uue lolru na. Stad Luik leening van 1897. Trekking op 20 Maart 1910.De bijzonderste prijzen wei den gewonnen door de volgende nummers: S. 30912 n. 19 uitkeerbaar met fr. 50.000 S. 26851 n. 3 1.000 S. 16383 n. 5 500 S. 31180 a 9 - 250 L 31180 n. 12 »- 250 - Belgisch-Congoleening van 1S8S. 133" Trekking op 20 April 1910.—Obliga ties, uitkeerbaar met 15 April 1911 54492 n. 1 uitkeerbaar met fr. 150.000 24788 n. 14 1.500 25280 n. 10 750 S. 30368 n. 23, S. 50289 nil, 750 Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Goed nieuw*. In den loop van dees jaar zullen niet min dan 57,320 ambtenaars, bedienden, briefdragers en werklieden van spoorwegen, post en telegraaf, opslag van jaarwedde of loon bekomen dat maakt 64 h. van gansch het personeel. Die opslag zal in 't geheel 6 miljoen 193,530 fr. kosten. Donderdag werd ook eene wijziging aan- veerd, voorgesteld door onzen Volksverte genwoordiger beer Felix vanMerris, nament- Iijk: eene verhooging van 200,000 fr. voor loon der treinwachters. Men ziet dus alweer dat het katholiek Gouvernement geen middelen onverlet laat om het lot harer bedienden te verbeteren, lie Koning eu «le tli-ankltestrij- iiiS*—Koning Albert die reeds als prins het eerevoorzitterschap van den Nationalen Bond tegen het Alkoholisme aanvaard had, heeft thans een nieuw blijk zijner gelegen heid voor dit menschlievend werk gegeven, loor er als koning zijn hooge bescherming lan toe te kennen. Tan boeren. Een oud en erva ren landbouwer verzoekt ons zijne opmer kingen ruchtbaar te maken, die eeue groote droogte vuorspellen voor dezen zomer. Tijdens den Equinox hadden wij kalmen oostwirid en dit zou de aanwijzing zijn van t weer tot 21 Juni. Volgens oude ondervin- ÜDg zijn de komeetjaren heete en drooge seizoenen. Dus, landbouwers, opgepast voor beestenvoeder, opgepast van diep te planten en te zaaien en ook wat meer stikstof te ge ven dan naar gewoonte. Len schip van 110 inillioen. In de bijzondere Kamercommissie der zeezaken heeft de secretaris Meyer gemeld dat hij de toelating zou vragen om in 1911 een schip te doen bouwen van 32,000 ton, dat 18 mil- lioen dollars zou kosten. De meeste Amerikaansche havens, met- na me Portsmouth, Brooklyn en Norfolk zullen ten behoeve van de nieuwe schepen uitge- liepl moeten worden. Een lid van de com missie meldde dat 't gouvernement uit niet of- ficieele bron heeft vernomen, dat Japan eeds den bouw heeft begonnen van twee oorlogschepen van 32.000 ton. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken Mengelingen. Twee muren staan er voor de tong, De tanden en de lippen. Dit leert, dat ons geen enkel woord Lichtzinnig mag ontglippen. De tranen der ouders wegen zwaar, wee het kind dat ze doet vergieten. Waar A. In alle gazetten vindt men ellenlange artikels over de nieuwe mo le der vrouwen. B. Ik lees die allemaal. Ge kunt niet gelooven wat een tegengoesting men daar- an krijgt voor het trouwen. - Goed begrepen. Jan Slimmekens had z' ne Nelis in dienst gedaan van Madam Snods. Toen Nelis den eersten dag koffie ge dronken had zei madam - Zie, jongen, ge kunt nu eens den hond wasschen met zeep, dan de bedden uitklop pen, dan 't waschgoed op de koord hangen en daarna gaat ge mèt de kinderen wande len. Goed madam, zei Nelis. En de jongen wilde beginnen maar hij had vergeten wat hij juist moest doen. En Nelis waschte de bedden met zeep, klopte de kin deren goed uit, hing den hond op met een koord, deed zijn beste dingen aan en ging al leen wandelen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. De E. H. Demarez, priester in het seminarie, is leeraar benoemd aan de normaalschool van Thouroutde E. Vanden Weghe, bewaker in Sint-Lode- wijksgesticht te Brugge, wordt leeraar in de middelbare Sint-Josephscbool te Iseghem E. H. Leuridati, priester der laatste wij ding, is bewaker benoemd in Sint-Lodewijks- gesticht te Brugge. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperingiienaar» gedrukt,worden qratis hier ingelascht. GAAIB0LLING. Crombeke. Op Zondag 24 April 1910, ter herberg De Hooge Zaag bewoond door Désiré Wyüeman. 60 frank prijzen. Crombeke. -Op 29 Mei, bij Désire De- schrevel, ter herberg Het Lekkertje 40 franks prijzen. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg In't Firma ment 140 franks prijzen. HANENGEVECHT. Abeele. Op Zondag 8 Mei, combat tus schen Hazebrouck en Poperinghe, 2 van 3 voor 100 fr. en eene plaisir-haan Au re tour de la Gare, bij Edmond Boddard. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe.Op Zondag 12 Juni, gege ven door de maatschappij Wili,em-Tell 610 fr. prijzen. KERMISFEESTEN. Proven. Op Sinxen-Maandag, 16" Mei, groote vuurvogelschieting. 180 franks prijzen. Op Dinsdag, 17 Mei, ringsteking met den veto. 45 franks prijzen. Op Koeke-Zondag. 22 Mei, groote baanbol- ling. 125 franks prijzen. In <I«'M onden Pinnpier, bij René Techel, Hondstraat, 'i In «Ie ISrug^cstraat, bij Maria Mommerency, Bruggestraat, HERBERGKERM1SSEN 3 1 3a IVoincnadc Oitcitlin. bij Jules Hauspie, YVestoutre-kals. Kermis en i Kalf i maand oud te verb. I In «Icn llcilckclcl, bij René Camerlynck, Gasthuisbosschen. Korte wagen Pijpegale te verhollen, 5 I11 'I Vosje, bij Charles Verfaillie, bij 't Vogeltje. Schoone Kostuum te verhollen, (1 In «Ie» Ueirzrliiiii', bij René Gantois, Crombeke-kalsiede. Schoone Geit te verhollen, 7 I11 «Icii UaiHÜiouiv, bij Jules Deraeve, Werfstraat. Mastklimming, vele schoone groote prijzen al boven, N ln «len llusschoom, bij Charles Vandromme, Ouderdom-kals. POPERINGHE, van 17 tot 24 April. Geboorten. Yvonne Vandekerckhove, v. Jules en Lucia Blanckaert. OverlijdensWyckaertJ eann e8 dagen wijk G. Deschilder Petrus, 70 jaar, land- ebruiker, echtgenoot van Sophie Ghelein, wijk H. Vandermarliere Henri, 51 jaar, herbergier, echtgenoot van Charlotte Tam- boryn, Casselstraat, Quaghebeur Rachel, 16 jaar, zonder beroep, wijk E. Huwelijksbeloften. Jerome Prinsie, schrijnwerker met Augusta Duflou, strijk ster, beide te Poperinghe. Julien Bogaert, chaarsliiper te Poperinghe met Hortense Vanden Abeele, huishoudster te Aalst. Huwelijken.Camille Faes, 35 jaar, dag- loouer te Crombeke met Eniilie Vandenbuii- der, 31 jaar, kantwerkster te Poperinghe. Lucien Bevernage, 22 jaar, fabriekwerker met Maria Botthé, 23 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Omer Declerck, 24 jaar, brouwersgast met Magdalena Donche, 23 jaar, werkster, beide te Pope- inghe. Remi Merlevede, 32 jaar, zonder beroep, met Elodie Lermyte, 27 jaar, strijk ster, beide te Poperinghe"Achille Huyghe, 23 jaar, werkman met Rachel Ciabau, 21 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Alois Buseyne, 24 jaar, kuiper met Magda lena Lermytte, 19 jaar, werkster, beide te Poperinghe. Felix Verhaeghe, 23 jaar, steenhouwer met Margaretha Hauspie, 21 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. STAATSBLAD. Bij Kon, besluit van 12 april wordt M. E. Vandelanotte, ontvanger der registratie en lomeinen te Rousbrugge-Haringhe, benoemd in zelfde hoedanigheid te Hooglede. - Het kruis van lc klas is verleend aan M. Bodart ontvanger der douanen en accyn- zen te Poperinghe. Brussel, 20 April. Markt kalm. Pope- nghe (stadslood) 130- 135 fr.; Poperinghe (dorpen) 130 fr.; voor aanstaande groeite 0 - 72 i/2 fr. Aalst (1909) 120 fr.; 1910, 75-77 1/2 fr. Antwerpen, 21 April. Markt stand houdend. Aalst 125- 127 fr.; Poperinghe 130-135 fr.Nieuw gewas, Aalst 75-80 fr.; Poperinghe 75-77 frank. Poperinghe, markt van den 22 April. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,00 - Eieren de 26, 1,90 - 0,00. Yper, 16 April. Tarwe 21,00 a 21,25 rogge 15,00 a 15,75 haver 17,00 a 17,25 aardappelen 7,00 a 7,25 boter 2,60 a 3,00 eieren 2,00 a 0,00. Rousselaere, 19 April. Tarwe 20,00 a 1,00; id. roode 19,50 a 20,00; rogge 15,00 15,50; haver 17,00 a 17,50; boonen 20,50 21,50; aardappelen 7,50 a 8,50; boter ,70 a 3,10; eieren 2,00 a 0,00koolzaad olie 67,00lijnolie 89,25oude suikerijboo nen 22.50; id. gele 23,50; viggens 35.00 Brussel, 19 April. Verkensmarkt. Tc koop 445 de kilo op voet 1,05 a 1,20. Anderlecht, 19 April. Verkensmarkt. Te koop 2339 prijs per kilo 1.04 a 1,20. Kortrijk, 18 April. Witte tarwe 21,00 21,25 roode tarwe 20,00 a 20,25 rogge 15,00 a 15,75 haver 17,00 a 17,50; peerdeboonen 21,00 a 21,50 suikerijboonen 3,00 a 23,50witte aardappelen 5,50 a 6,00 boter 2,80 a 3,20 eieren 1,90 a ,00 koolzaadolie 67,00 lijnzaadolie 86,25 koolzaad 28,00 lijnzaad 40,25 koolzaadkoeken 15lijnzaadkoeken 22,00 23,00 sodanitraat 23,00 ammoniak- sulfaat 29,25 Veemarkt 68 ossen, 0,73 a 0,87 200 veerzen 0,76 a 0,88 213 koeien 0,72 a 0,85 49 stieren, 0,69 a 0,84. Zeer schoon en gerievig Hl/IS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Popering'ne. jerberg met Werkwinkelgenaamd in het "1 Riddershofte Die kebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mme We Kom mens, Groote Markt, Poperinghe. Hameau Callecanes, le long de la frontière an iit AIU.ISSIAIIAT POUVANT SERVIR DE avec MAIS0N a usage de Cabarêt, et Jardin. S'adresser au Notaire BUTAYE, a Ypre STUDIE VAN DEN illerbeHte De Wulleminne groot 2 hectaren 60 iren onder land en weide, te Poperinghe, Wulfhulhoek, bewoond door Pieter Vandrom- ne, om in gebruik te komen met 1 October 1910. voor Metsers, te bekomen in de Mouterij Feys-Callewaert, Beveren-Rousbrugge. Een Tilbury, in goeden slaat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer, Eene Stoommachien, 21/, peerden kracht, met graan breker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich tebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele, 2 soorten van Beetraapzaad groene halzen en witte halzen, bij Charles Vandoolae- ,he, bij 't Vogeltje, aan genadige prijzen. O choenmakersknechten wi rden gevraagd bij O Valère Dezuttere, Yp -rstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. Men vraagt Leerjongen, bij Marcel Vande- casteeie, schilder, Yperstr. Poperinghe. en vraagt seffens Schildersgasten bij de W° J. Baert, Noordstr. 13, Poperinghe. Bericht aan de Werklieden die willen wel bestaan. Bekwame Schoenmakersknechten, üoed kunnende naaien, alsook een goeds Stikker of Stikster, worden gevraagd bij Udephons Vandecasteele, schoenenfabrikant Bergues, (Nord). - Goed loon gewaarborgd werk. Goeden Schiidersknecht wordt seffens ge vraagd bij H. Jacob, Peerdenmarkt, Pop. Terstond gevraagd, goeden Wagenmakers- gast of halve gast, bij Ach. Doknudt, Reninghelst-Clytte. Goed loon en standvastig werk. Uit ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer. 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. Welgelegen schoenwinkel, te midden der stad Yper. Zich té bevragen monde lings bi) Henri Gastrop, St Janstraat, Yper. aan den hoek der Priesferstraat en der Bertenplaats. mmm Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van Beddens met en zonder ressorts, Lavabo^ Nachttafels, Commoden, lvleerkassen, Spie- gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels, Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten. Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums (Engelscht en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- ei Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen. Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogn Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz (Déposé) VOORDEELEN Bewaart liet linnen en <i«»e( hr Esingei* «luren. Geeft met alle soorten van waters ed schoonen wasch. Belet het geel worden van liet linnen in tk kassen. Geeft aan het linnen een verblindende wil heid. Spaart lijd, £el«l en liaiidurrlt, Eenigen depothouder, Koffies, Suikers, Kruidenierswaren Wijnen, sterke Dranken. VAN ALLE Betaling na proef en voldoening. Aanneming van alle ijzerwerken, afsW tingen, enz. ABEELE-P0PER1NGHE, België) ABEELE-BOESCHEPE, Frankrijk.) le KWALITEIT. te verkrijgen i»5j Siiiinl. hij 't IIo«»ge, poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4