lp kleine Willi! BREUKEN SANSEN DECORTE Grand Assortiment Emulsion SCÜTÏ Landbouwmachienen NIEUWS UIT BEIiGIE. hoppe:. d'nrticles riches pour Enfants Wetensweerdigheden. UIvn vraagt gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. sterfgevallen. BUHGEBSTANDEN VAN Gedurende de Expositie alleen BURGERS HUIS onontbeerlijke einelsicvfl Op Zondag 8n Mei 1910, HERHER GKERMISSEN Jaarlijksche Gombat-bolliiig, Feesten en Vermakelijkheden. gaaib0lling. 'hanengevecht. schieting aan de pers. kermisfeesten. prijskamp in het kaartspel. Terstond te p«cliteu Te Koop Men Genezing zonder operatie. Iss «Besi Bïttzsni*, Aan de Schoenmakers. MARKTPRIJZEN. u BEENHOUWERS en ZWIJNESLACHTERS. René GOEMAERE. Agent voor België en Frankrijk Leon DENECKER-CATRYCKE, ABEELE-POPÉRINGHE, (België) ABEELE-BOESCHEPE, Frankrijk. STADSNIEUWS. Levend verbrand.Een pijnlijk orige val is dezer dagen voorgevallen op de hof stede van M. Jules Kestier. Wijl men voor eenige oogenblikken een moor kokend water in den keuken op den grond neergezet had, kwam het 3jarig zoon tje Nestor er rond spelen. Het wichtje viel opeens en trok de moor mede. Het werd vreeselijk door het kokend vocht verbran aan de beenen en de buik en de beste zorgen konnen niet baten. Het schepseltje is Don derdag laatst overleden, na hevige pijnen onderstaan te hebben. Gevonden.Maandag werd een hals band voor hond gevonden en Woensdag, bij O. L. Vrouw kerk. een oorring. Beide voor werpen berusten ten politie bureele. Onvoorzichtige velorijdersIn het naar huis gaan, zondag avond, werd Alois Werquin, landbouwer, in de Werfstraat na bij de herberg van Dés. Claeys, omgereden door twee onvoorzichtige velorijders die, al hoewel het reeds 9 ure was, van geen licht voorzien waren. Werquin werd nog al erg bezeerd aan het linker oog, en was zijne kleederen gansch gescheurd. De onvoorzich tige rijders zijn niet gekend. Eene botsing had insgelijks Zondag avond plaats tusschen Maurice Sergier die, rond 10 ure, de Pottestraat wilde inrijden en Camille Camerlynck die er uitkwam. De mannen botsten geweldig op elkaar en vielen beide ten gronde. In woede nam Sergier den anderen velo vast en sloeg hem stut op de steenen. De zaak is in onderzoek. Beide mannen beweren dat zij licht mede had den, doch elk houdt staan dat deze die tegen hem reed geen licht had Peerden op hol. Maandag morgen stonden twee peerden gespannen aan eene kar in de Gasthuisstraat bij de gareelmakerij Debaene. Verschrikt door het gerucht van een rijtuig dat langs hen voorbijkwam en eenige zweepslagen, gingen de dieren op hol. De geleider, die ze bij de geleiband vast had, liep mede maar kon de dieren onmoge lijk inhouden. Bij de stadsschaal werd de kar afgerukt en op gevaar van verpletterd te zijn, moest de geleider loslaten. De dieren liepen in dolle vaart voort, en iedereen vreesde dat er ongelukken gingen gebeuren toen zij, bij O. L. Vrouw kerk gekomen, in de ketens iiaperden en vielen. Brand. Cyrille Huyghe reed maan dag de Schaalstrnat op per velo. Voren op zijn rijwiel was eene groote doos in papier gehuld in de doos zat een vrouwenhoed. De wind was nogal fel en Huyghe bemerkte niet dat er gedurig rook uit de doos opsteeg en tusschen zijne beenen wegtrok. Een voorbijganger deed het hem opmerken. Sef fens sprong hij van zijn velo en op 't zelfde oogenblik schoten vlammen op. Met moeite gelukte Huyghe erin de vlammen uit te dooven doch toen hij de doos opende, was geheel het opperste van den hoed reeds uitgebrand. Eenige oogenblikken vroeger had Huyghe een landbouwer ontmoet die zijne pijp uil- klopte. Waarschijnlijk zal een genster vuur in 't papier gevallen zijn en alzoo de brand veroorzaakt hebben. Automobiel gebrand. Woensdag namiddag reed M. Sylvain Colaert, met M. Lievin Leys van Poperinghe per automobiel naar Steenbeke in Frankrijk. Gekomen over Hazebrouck waren zij opeens eene ongewone warmte gewaar. M. Colaert stopte seffens en beide sprongen van het rijtuig. Het was hoog tijd. De essence-bak stond in laaie vlam en in een oogwenk stond gansch het rijtuig in vuur. Aan blusschen viel niet te denken en geheel de auto werd vernield. Voor landlooperij werd hier Vrijdag laatst door de politie, op de markt aange houden zekere Camerlynck Eugène, afkom stig van Sint Omer in Frankrijk. De kerel was opgezocht door het parket van Haze brouck voor diefstal. Hij is hier veroordeeld geweest Vrijdag morgen, tot 2 jaar verblijf' te Merxplas. Lijst der obligation gekocht door de Spaarmaatschappij De Voorzienigheid lokaal ter herberg «Het Stadhuisgedu rende de maanden April en Mei vrouw. Zij verkeerde in een staat van onbe schrijfelijke vuiligheid, en heel de kamer zag er uit als een verkenskot. Men bracht haar naar het St-Pietersgasthuis, waar zij een uur later overleed. Eene huiszoeking deed voor verscheidene duizenden frank actiën en weerden ontdek ken. Men vond ook een deel banknoten in haar bezit, alles te zamen eene ronde som uitmakend. De dokters, die de vrouw onder zochten, zijn van oordeel dat zij van gebrek moet omgekomen zijn. Nooit heeft gierigheid de wijsheid op akeliger manier bestolen. lloeskroen. Voor vijf sigaren. Een meisje, dat te Gent dient, kwam naar het ouderlijk huis te Tourcoing, Maloense- straat. Zij verklaarde aan de douanen nieis aan te geven te hebben. Tusschen haar reis goed werden echter 5 cigaren ontdekt, waarvoor het meisje 03.25 fr. moest beta len-, als gesmokkeld goed. Betaalde zij niet, dan kwam zij voor de rechtbank waar zij ten minste 500 fr. boet zou krijgen. De ouders, die aan de statie hunne dochter afwachtten, vernamen de aanhouding van het meisje, en haastten zich de 63,25. fr. te betalen voor vijf sigaren. Babys et Bottines en mortnó, peau, mortdo- i'é, vernis, bronze, chevreau-hleu, etc., en 1er et 2me choix, a des prix trés avantageux. Au Soulier d'or, chez BERAT-FRË- Ï1AILT,'ès de la Gendarmerie, 56, rue de Fumes, Poperinghe. voor (Ie iiaaaal- bosiw.Het era!iet gestemd voor scha- leloosstelling voor afgemaakt vee, kosten van inenting, toelagen aan de veeverzeke- ■ingen en veesyndikaten, enz. zal dees jaar ebracht worden op 2,610.726 frank, 't zij 250,000 frank meer dan in 1909. Voor «Ie VlaiBiisigeiE. De heer mi nister Helleputte iieeft beslist dat alle amb tenaren en bedienden onder zijn beheer er zijn er 80 duizend mogen schrijven aan den heer minister en aan het beheer, in de taal die zij verkiezen. Ook mogen alle bedienden van eiken rang en alle werklieden, welke met eene straf be dreigd zijn, hunne rechtvaardiging aanbie- bieden in de taal van hunne keus. Men zal de gewichtigheid van dezen maat regel begrijpen als men weet dat tot hiertoe de Vlaainsche bedienden naar het honger bestuur in het Fransch moesten schrijven. Nu mogen zij dat ook in het Vlaamsch. Laat ons hopen dat de Vlamingen van die nieuwe rechtherstelling gebruik zullen weten te maken. D"ze maatregel is aan het personeel bekend gemaakt bij middel van eenen omzendbrief. Hij zal ook voor gevolg hebben dat de ambtenaars van het Middenbestuurde beide landstalen zullen moeten machtig zijn. Nu, 't is tijd ook. VviomB lezer, hier volgt oen goede raad en eene waarheidKloek bloed is ge zondheid, flauw bloed is ziekte; <je Theo- broma geeft ons kloek en rood bloed, dus "e Theobroma schenkt gezondheid, frissche kleur, sterkte aan lichaam en geest: bleeke jonge dochters, flauwe en malingere jonge lingen, vrouwen in 't keeren der jaren, mannen die uitgeput zijn door overwerk, beproeft eens de wonderbare Theobroma, gij zult er u zoo goed mede bevinden. Duizenden en duizenden wonderbare ge nezingen zijn reeds bekomen waarvan wij de schriftelijke bewijzen hebben. De Theo broma kost maar 3 frank. Beproeft eens seffens, vriend, en gij zult mij bedanken voor dezen £oc«1<mi raad. De depot van de goede THEOBROMA is te Poperinghe bij Mr MONTEYNE, apotheker op de Groote Markt en te Yper, bij IVF LI- BOTTE, apotheker, op de Botermarkt. 21 Brussel 1901 serie 46.080 np 19 22 142.165 21 23 144.007 06 24 n 148.799 05 25 148.799 •07 26 ïj 8.721 08 27 26.651 09 28 111.543 22 29 135.051 04 30 Antwerpen 1903 28.944 20 31 21 32 22 33 23 34 w 24 Bteniiiiglie. Eeuwelinge. Den 12 September aanstaande is het reeds 3 jaar geleden dat wij in onze getneento het schoo- ne en heugelijke feest vierden der 100e ver jaring van ons Metje Dewancher Amelie, weduwe van Carly Eugène, geboren te Re- ningheden 12 September 1807en er wonende alwaar zij gatiscn haar leven doorbracht als ieverige en deugdzame werkvrouw. Tot he den hebben wij het genoegen te mogen mel den dat zij nog altijd eene goede gezondheid geniet. Zelfs kan Metje nog naaien zonder bril, zij is maar weinig doof, en haar geheu gen is nog zoo goed als van eene van 3 maal zeven. Op 27 October 11. vierde zij nog het hu welijksfeest van haren kleinzoon Julien Decaestecker-Dequidt, en ter gelegenheid zong zij nog een aangenaam ouderwetsch liedje van Pier-la-la-sa-sa. Dus hartelijk Proficiat Metje en wij ver hopen van op 12 September 1912, nog eens ter gelegenheid van uw 105ejaar hartelijk te mogen feest vieren. Ijaiiiroiiiarck. Brand. Zondag morgen brak er brand uit in eene driewoonst langs den gravier naar Poelcapelle, nabij den koolzaadmolen. Dank aan de spoedige hul| konden twee der huizen gespaard blijven. De woning van de echtgenooten Blomme Verschorre is met heel den inboedel de prooi der vlammen geworden. IMcivgstccrl.Een geweldigebrand heeft zondag morgen de werkhuizen van M. Fonteyne, timmerman, vernield. Alaam, hout, modellen, alles werd de prooi der vlammen. Er bestond verzekering. S<*liel«lcivaii<9ek<s Doodgereden De E. H. Sterckx, pastoor der gemeente, die ziekachtig is kreeg zondag morgen eene hoofddraainis wijl hij uit den trein stapte en deze nog niet geheel stil hield Hij viel op dr riggels en werd het hoofd verpletterd. D< dood was oogenblikkelijk. Kriissel. Drama der gierigheid. In een dakkamerken der St-Gliislain straat, te Brussel, Voonde alleen de OOjari- ge Marie C..., gekend voor hare gierigheid. Dinsdag nanoen werd de aandacht van hare medehuurders getrokken door klachten die uit hare kamer stegen. Zij verhaastten zich te zien wat er schelen mocht, maar vonden de deur gesloten. Toen men eindelijk tot bij haar gekomen was, trof een afschuwelijk tooneel de blikken der aanwezigen. Te midden de kamer, op eene slordige af Zichtelijke matras, lag gansch bloot de oude SPORT. Football, F. C. Poperinghois. Op heden Zon dag om 3 ure, entrainement-match. Kampioenaat der Vlaanderen. Op heden Zondag, om 2 1)2 ure, match-final voor het kampioenaat van Vlaanderen op het terrein van den F. C. Yprois te Yper, tusschen dezen club en de Racing van Gent. Kampioenaat van Belgie. le Afdee- ling. Uitslagen der matchen van Zondag. Zondag had te Brussel de rnatcli plaats ïion S. G. - F. C. Brugeois De Union was groote «favori«, daar zijne spelers goed uitgerust hadden. Men dacht de bijzonderste spelers der F. C. Brugeois afgemat door hunne talrijke internationale matchen, en nochtans hebben zij de zege behaald met 2-1. F. C. Brugeois heeft nu nog drie matchen te spelen waarvan twee op zijn ter rein (Excelsoir S. G. en S. C. Coutraisien) en een te Luik (F. C. Liégeois). De punten van deze matchen zullen aan F. C. Brugeois toe komen, daar valt niet aan te twijfelen, zoo dat men zich eerstdaags aan een tour final op onzijdig ierrein mag verwach ten tusschen deze twee equipen. Te Kortrijk won C. S. Brugeois met 2 1 tegen S. C. Courtraisien. De match Daring C. B. - Beerschot A. C. is afgeloopen in 't voordeel van eerstge noemde, die won met 6-2. Racing C. B. behaalde te Luik eene moeilijke overwinning 1-0) tegen F. C. Liégeois. Tegenwoordige Rangschikking Union S. Gilloise, 22 matchen gespeeld, 38 punten. C. S. Brugeois, 22 F. G. Brugeois, 19 Daring C. B., 21 Standard F. C., 22 Beerschot A. C., 21 Racing C. B., Excelsior S. C., Antwerp F. C., Leopold F. C., S. C. Courtrai, F. C. Liégeois, 22 19 22 22 21 21 36 32 23 23 22 19 17 14 13 11 6 Wielrijtleii. Parijs-Brussel. Overwinning van Lapize. anhouwaert is tweede. De groote baankoers Farijs-Brussel, van zondag, is door een buitengewoon goed weder voor de rijders begunstigd geweest. Zaterdag nacht, ten 12 ure was iedereen te Villiers, nabij Parijs, waar het vertrek plaats had, te been. Vijf en vijftig medekampers teeken den het vertrekboek. Tusschen degenen die van de koers afgezien hadden, waren onze belgen Paul Deman, Buysse, Alfons Spies- sens en Debaets. Ten 1 V> ure stipt werd het revolverschot gelost en heel de drom reed langzaam in de nachtelijke duisternis vooruit. Geheel de koers was een gedurige strijd en Vanhouwaert, Brocco, Garrigou en Trousselier losten gedurig elkaar af. Op ge heel den weg was het eene menschenzee, en overal werden de moedige renners dapper toegejuicht. De aankomst moest plaats hebben in eene lange rechte weg te Tervueren. Duizendeen duizende sportliefhebbers waren er gekomen. Om 3 u. 51 min. blaast de clairon de komst der eersten. Alle blikken zien angstig vooruit. Ieder oogenblik schijnt eene uur, doch eensklaps verschijnen in de verte, twee, drie vier renners, die met gebogen ruggen, het hoofd tusschen de schouders, rechtstaande op hunne pedalen, de laatste 500 meters be ginnen. Zwart, bijna onkenbaar door 't stof dat hen bedekt, gelijken zij echte duivels Met genepen hert ziet men ze afkomen 't is Vanhouwaert die de leiding heeft: tot op 100 m. geene verandering, Masselis en Lapi ze zijn aan zijne zijde! Zal hij winnen? Nog 50 meters, nog altijd 't zelfde, Lapize de inarreert wanhopig, de officieele auto komt ten ongepasten tijde voorgesteken. hindert Vanhouwaert een zier en bevoordeeligt Lapi ze, dat was voor dezen de overwinning' Lapize heeft de zesde Parijs-Brussel gewon nen met een half wiel Bravo! doch mij dunkt dat Cyriel meer kon, want hij was te frisch in vergelijking van d'andereh Toen de fransche kampioen geteekend had. viel hij doodmoe en uitgeput in de armen van eenige vrienden, terwijl Vanhouwaert gezwind, frisch en gezond van zijn velo sprong Had hij binst de koers voor zich leen gezorgd en voor geen andere, de over winning, ging hem niet ontsnappen. Uitslag: 1. Lapize, ton 3 ure 58 min., dus op 14 uren 8 min.2. Vanhouwaert, op eene vuist; 3. Masselis, op tien centimeters; 4. Garrigou, op twintig centimeters; 5. Cru- chon, een sekond later; 6. Blaise, 1/5 later; 7. Ernest Faber, twee minuten, een second later; 8. Brocco, 5 min. later; 9. Trousslier, op 14 uren 38 min.; 10. Duboc; 11. Bouillct; 12. Cornet; 13. Maitron 14. Cruppelandt 15. Vandaele; 16. Ringeval. De overwinnaar, Lapize, heeft de 405 kilometers van Parijs tot Brussel afgelegd op 14 uren 8 minuten, dus gemiddeld 28 kilometers 656 meters per uur. Gaven het tijdens de koers opFrancois Faber, Alavoine, Saillot. Petit-Breton miste met een geheel peloton den weg tijdens den nacht. Toen zij terug op goed spoor wa ren, hadden de eersten reeds een uur voor sprong. Petit-Breton wilde niet meer voort rijden. Brussel-Roubaix. 215 km. Over- winning van Vandenberghe.Deze koers waarvoor 65 rijders ingeschreven waren, werd Donderdag geloopen in een oprecht hondenweder. Regen, hagel, stormwind en slechte wegen, alles hielp mede om do ren ners te bestrijden. Van de 65 vertrekkenden gaven den grooten helft het op en onder deze, mannen als Trousselier, Cornet, Duboc, Han- let. Een pelolon van 4 mannen kwam in den velodrome aan waar nog 4 toeren te rijden waren. Vandenberghe klopte ze in d'embal- lage. Uitslag René Vandenherge, Rousselare, ten 4,59; 2. Cruppelandt, Roubaix, opl wiel; 3. Devroye, Bergen, op 1 wiel; 4. Depauw, Lophem, op 1 wiel 5. Ernest Faber, om 5,07; 6. Dubois; 7. Francois Faber: 8 Nie- dergang>9. D'Hulst; 10. Plateau; 11. Ver- schoore; 12. Bruggraeve 13. Léturgie; 14. Haeck; 15. Dupont; 16. Dethier; 17. Blaise Velodrome van Yper, Het slecht weder heeft belet de prachtige koersen te houden. De snelheidskoerson, met Dupré, zullen plaats hebben op 12 Juni. Bordeaux-Parijs.600km.wordt op Zondag 15 Mei gelnopen. Van Houwaert., won deze reeds tweemaal. Het kampioenschap van België op baan, 100 km. moet heden Zondag in het Park van Tervueren betwist worden, s qiorgens voor de liefhebbers en 'snamiddags voor de beroepsrenners. Zullen Van Hou waert en Dubois de nationale trui kunnen behouden DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.Uitslag van den prijskamp uit BRETEUIL van 1 Mei 1910. Wind Noord. 420 Duiven los om 10 47 ure.Aankomst: le duif om 1,24,27 ure; laatste duif om 1,42,17 ure Snelheid le duif 878,27 meters laatste duif 792,75 meters. Afstand 138 km. 1 Dave G. 25 Fache N.-M. 2 p. 2 Devos Remi 2 p. 26 Vanden Berghe H. 2 p. 3 Dupont G. 3 p. 27 Merlevede C. 1 p. 4 Hannebouw M. 28 Dave G. 1 p. 5 29 2 p. 6 Dave G. 30 Depuydt J. 3 p. 7 Devos Remi 2 p. 31 Fache N.-M. lp. 8 Depuydt J. lp. 32 Dave M. 1 p. 9 Devos Remi 33 10 Amez A. 34 Debyser M. 11 Vanden Berghe H. 35 Dave M. 1 p. 2 Dave M. 2 p. 36 Merlevede C. 1 p. 3 Dupont G. 2 p. 37 Vandevooi'de C. 1-1 Fache N.-M. 2 p. 38 Devos Remi 15 Devos René 39 Dupont G. 16 Vandevoorde C. 40 .Devos Remi Brussel, 4 Mei.—Poperinghe 1909, 120 125 fr.; Aalst 115 - 117 1/2 fr. Voor nieuwe aroeite, Aalst en Poperinghe, koopers bieden 75 fr., geen verkoopers. 17 18 Dave G. 19 Baes TI. 20 Desagher H. 21 Ilerynck C. 22 Fache N -M. 23 Depuydt J. 24 Overduiven 41 Dupont G. 1 p. 42 Schaballie M. 43 Dave M. 44 Verhaeghe E. 2 p. 45 Vannieuwenhuyze A. 2 p. 46 Lietaert J. 2 p. 47 Derynck C. 1 p. 48 Devos Remi Vanden Berghe II De puydt J. 2, Dave G Devos René. Het selaijaat dat liefhebbers van goeden kolïle over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bijgebr. Ilelhaize Moncarey-Sansen. Eene schielijke dood komt eene geachte familie van Yper te treffen. Mijnheer Cyrille BOONE, echtgenool van Madame Marie Vuylsieke, begaf zich Vrijdag morgen, rond 10 ure, naar het tribunaal van Yper, samen met MM. Fraeys, Voorzitter der Katholieke Associatie, Bie- buyck, en andere heeren, om de lijst der katholieke kandidaten aan te bieden. Gekomen in den gang viel M. Boone op eens ten gronde en bleef roerloos liggen. Men verhaastte zich hem in het cabinet van den Voorzitter te brengen en toen de Eerw. Heer Deken en de geneesheer Donck, schoonzoon van M. Boone, in allerhaast ontboden, erbij kwamen, had hij reeds opgehouden te leven. Hij was gestorven tengevolge eener hartaderbreuk. M Boone, te Vlameriinghe geboren, waS 61 jaren oud. Hij was Gemeenteraadslid plaatsvervan gend Provinciaal Raadslid; Ëere-Voorzitter van de Katholieke WachtVoorzitter van den BrouwersbondVoorzitter van den WerkrechtersraadSchatbewaarder der Katholieke Kiesvereeniging; bij stond aan 't hoofd der pensioengilde Sint Pieler en van talrijke andere menschlievende werken. De overledene was gedecoreerd met het burgerlijk kruis van le klas en de herin- neringsmedalie van Z. M. Leopold II. Door zijn minzaam karakter, altijd gereed om iedereen te helpen en bij te staan, was hij algemeen bemind en geacht. Wij bieden aan de diepbeproefde familie onze oprechte deelneming van rouw aan. STAATSBLAD. Bij kon.besl.van 23 April worden benoemd tot ontvangers der rechtstreeksche belastin gen en accijnzen te! Heule, M. J. Wauters, thans ontvanger te Wervickte Campenhout (Brabant) M. J. Socquet, thans ontvanger te Meessen; te Ziliebeke, M. E. d'Orjo de Marchoveiette, thans ontvanger te Oostvle- teren; te Merckem, M. L. Depla, thans ont vanger te Assenede (Ocst-Vlaanderen)te Dixinude, M. A. Delnatte, thans ontvanger te Wackente Stalhiüe, M. L. Henriet, thans ontvanger te Nieuwkerke; te Watou, M. A. Callemin, thans ontvanger te Gem- menich (Luik). POPERINGHE, van 1 tot 8 Mei. Geboorten. Marie-José Rommens, d. v. Albert en Helena Declercq. Overlijdens. Lemahieu Anna-Thérèse 86 jaar, landbouwster, weduwe van Severin Werquin, Wijk L. Pittelioen Rosalie, 75 jaar, landbouwster, weduwe van Aloise Verdonck, wijk IT. Meersseman Sophie, 85 jaar. zonder beroep, weduwe van Hove- lynek Petrus, St Michielstraat. Kestier Nestor, 3 jaar, wijk K. Huwelijksbeloften. Marcel Lowyck, spoorwegbediende met Clotilde Catteeuw, modenwerkster, beide te Poperinghe. Dé- siré Verhaeghe, tolbeambte te Poperinghe met Irma Plasman, bijzondere te Bulscamp. - Livin Leys, meubelmaker met Juliette Houssen, zonder beroep, beide te Pope ringhe. JU T 17 TQ ,s lneer' aan fe bevelen tegen i t i Li 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekte», gebrek aan Eetlust, Uitputting n alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépót: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. RENINGHE, van 1 tot 30 April. Geboorten. Gast Angèla., d. v. Aimé en Samyn Eiodie.-Noppe Maria, d. v. Isidoor en Bylle Louise.Vandelanoote Valère, z. v. Gustave en Masson Lucie.Melis Hector, z. v. Placide en Desmadryl Marie.—Glorie Ida, d. v. -Cyrille en Feys Emma.—Bonte Martha, d.v. Cam. en MerlevedeElodie.Ila ghebaert André, z. v. Ach. en Dewael Melanie. Rommelaere Maria, d. v. Karei en Vermote Emma.-Vandelanoote Joseph, z. v. Remi en Cailliau Augusta. Overlijdens. Deman Elodie, 24 jaar, dienstmeid, ongehuwd. Decroo Leopold, 74 jaar, weduwaar van Samyn Lucia en echtgenoot van Hoornaert Mathilde, werk man. Huwelijken. Francois Joseph, schrijn- merker te Reumillies met Dekeersschieter Argusta, meid te Reninghe. Debaecke Felix, landbouwer te Bixschote met Haghe- baërt Leonie, landbouwster te Reninghe. Depuydt Arthur, landbouwer met De- caester Augusta, landbouwster, beide te Reninghe. Demoor Cyrille, landbouwer met Breyne Maria, winkelierster, beide te Reninghe. WATOU, van 10 April tot 4 Mei. Geboorten. Deschodt Godelieve. Cap- pelaere Maurice. Dewulf Georges. De- ryeke Judith. Overlijdens.Leys Maurice, 16 1/2 jaar. Deheegher André, 21 dagen. Corty Augusta, 36 jaar en 8 maanden. Deprez Juliana, 14 maanden.Pullemulle Eudoxie, 39 1/2 jaar, echtgenoote van Jules Pottié. Nas Emma, 70 jaar. weduwe van Désiré Boussekoy. Dewuif Georges, 15 dagen. Pyck Maurice, 4 maanden. Vermeulen Fidélia, 74 1/2 jaar, weduwe van Rouseré Lievin en Degryck Karei. Huwelijken.Camille Busson met Adria ns. Bordeyne, beide te Watou.René Lans- zweert, wagenmaker met Zoé Decae, beide te Watou PROVEN, van 1 tot 30 April. Geboorten.Deprez Maurice.Lermyte Martha.—Devos Anna. Overlijdens. Dewippe Aloise, 71 jaar, weduwaar van Degros Pharaïlde.Gouden- hooft Anna, 5 maanden. Descamps Louis, 62 jaar, echtgenoot van Berquin Sidonie. Lour Charles-Louis, 37 jaar, echtgenoot van Gruwez Eugenie. Huwelijken.Vandeputte Jules van Crom- beke met Ghesquiere Zenobie van Proven. ROUSBRUGGE, van 1 tot 30 April. Geboorten. Dehaene Madeleine. Des camps Anna.Depuydt Georges.—Quaghe- beur Marl ha. Overlijdens.—Demaerel Petrus, 76 jaar, echtgenoot van Leenhouder Nathalie. Le- houcke Marie, 48 jaar, ongehuwd.—Hanne- bau Margarita, 23 jaar, ongehuwd. Huwelijksbeloften. Lanszweert René, wagenmaker met Decae Zoé, huishoudster, beide te Watou. -W aai'om is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bii alle kruideniers. in volle gerustheid en builen herberg en verteeringkosten, geeft -8 schoone slaap kamers, prachtig gemeubleerd. Voor personen aan V fr. 50 per per soon. Ingeval van met drién te samen kan men ook in de zelfde kamer logeren, de 3do man aan tê fr. Goeden Déjeuner aan T5 eent. per persoon. Aan de Statie neemt men tr»iaa n° I J en vraagt stilstand Porte de Ninove) waar men gaat bij eige naar cyrille vancayseele-tqnneau, Bruxelles, 66, rue Notre-Dame du Sommeil. Men spreekt zeer goed fransch en vlaamsch. Bijzonder aangeprezen aan de West- viamingen. was op den ouderdom van 19 maas. den maar zoo groot als een Kind van 3 maanden en zijn beendergestel was zoo zwak, dat hij zelfs niet kon nederzitten, zonder vastgehouden te worden. Heden, dank zij de Emul. sion SCOTT, is hij een bevallige, groote en kloeke jongen geworden. Briefin date 21 Mei 1908, van M°* NEUMANN, 20, Noordstraat, Antwerpen. In de behandeling der Engelteche ziekte dienen de minerale zelfstandigheden de beenderen te voeden en ze met een mollig vleesch te btkleeden. Het is juist omdat de die twee hoedanigheden onder eenen zuiveren, krachtdadigen en verteerbaren vorm be.: t, fat zij de geworden is om bovengenoemde ziekte te be strijden. Wanneer gij de Emulsion SCO I T (de eenige echte) vraagt, denkt niet dat elke andere emulsion tot uwe herstelling zou voldoende zijn, want niet eene geneest als de SCOTT. Met de SCOTT is de genezing zeker, terwijl gij met de namaaksels slechts een zeer geringe uitslag zoudt verkrijgen. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de I genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN', 39, Zuidstraat, Brussel. fl In ch'ii Ib-iiiu bij René Huysser, smid, Watou. Sn de Sii'uisstraaf, bij Jules Logie, Reninghelst-kalsiede. Schoon Schaap te verhollen, ft Bn laet .lonlici'Kliof, bij Henri Saesen, Woesten-kalsiede. -I In «ion Oiitljinlt, bij Theophile Maddelein, bij 't Reeptje. 5 Frank te verhollen, In don lilein«t|», bij Maurice Dlialleine, Crombeke-kals. Schoon Konijn te verhollen, 6 In «ion Woi-kiiiiiiia, bij Medard Delbaere, Westvleteren-kals. Groote Hesp te verhollen, En don Pauw, bij Gustave Clabau, Casselstraat. Schoone Kostuum te verhollen, H in «!o Bdioof, bij Cyrille Bonduelle, Meessenstraat. De bolders die door n° 2 bollen hebben recht aan eene pinte bier degene die door n° 1 bollen moeten bekorten voor de kostuum. it Bei «Ion Itoonaert, bij Francois Lermytte, Boeschepe-kals. Weest voorzichtigDagelijks zijn bij dui zenden kilos Gomlak en lioodkópgebruikt om de koffie te vervalschen dit is zeer na- deelig voor de gezondhheid. Wilt gij zeker zijn zuivere Koffies te gebruiken, koopt uwe Koffies bij R. MONCAREY, in 't Paradijs. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperingiienaar» gedrukt, worden gratis hier ingelascht. Crombeke.Bolling van Hooge Zaag werd Zondag laatst door slecht weder uit gesteld tot heden Zondag 8 Mei.Zelfde voorwaarden. Westoutre. Op Zondag 22 Mei, ter herberg De Welkomst bij Cyrille Heze. 30 fr. prijzen. Crombeke. Op 29 Mei, bij Désire De- scbrevel, ter herberg Het Lekkertje 40 franks prijzen. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg In't Firma ment 140 franks prijzen. Abeele.Op Zondag 15 Mei, combat tus schen Hazebrouck en Poperinghe, 2 van 3 voor 100 Ir. en eene plaisir-haan Au re tour de la Gare, bij Edmond Boddard. Poperinghe.Op Zondag 12 Juni, gege ven door de maatschappij Willem-Tell 610 fr. prijzen. Proven. Op Sinxen-Maandag 16n Mei, Groote Vuurvogelschieting180 fr. prij zen 3 prijzen van 20 fr., 3 van 15 fr., 3 van 10 fr., 3 van 5 fr. en 30 fr. te verloten. Inleg 30 centiemen. Inschrijving om 2 ure. Op Dinsdag 17 Mei, Ringsleking met den Velo, 45 fr. prijzen en het inleggeld. Prij zen 12, 10, 8, 6, 5, 4 fr. Inleg 20 cent. Inschrijving om 3 1/2 ure. Op Koeke-Zondag 22 Mei, Groote Baan- bolling, 125 fr. prijzen en het inleggeld. Prijzen 40. 30, 20, 15, 12, 8 fr. Inleg l,2CLfr. per peloton. Inschrijving om 2 ure. Westoutre. Op Maandag 23 Mei, Snel- koersen voor Voetloopers. ln Koers met hinderpalen 2n koers op vrije loopbaan. Voor elke koers 4, 3, 2 en 1 fr. prijzen. Inleg 10 cent. Inschrijving om 3 ure. Op Donderdag 26 Mei, Ringsteking voor Wielrijders, 30 fr. prijzen 10, 8, 6, 4 en stukken 1 fr. te verloten. Inleg 20 cent. Inschrijving om 2 ure. Op Zondag 29 Mei, Groote Baanbolling 150 fr. prijzen 50, 30, 20, 10, 4 prijzen van 5 fr. en 4 stukken van 5 fr. te verloten. Inleg 30 cent. per man. Inschrijving om 3 ure. In geval van te slecht weder zal alles verlot worden. Voor verdere voorwaarden der kermis feesten van Proven en Westoutre zie Programmas. Abeele. Op Sinxen-Maandag 16 Mei, ter herberg In den ingang van Poperin ghe bij Arthur Jacob. Dubbel Vijf, ook gezegd Ouden Man. 20 Fr. prijzen 6, 5, 3, 2 en 4 fr. te verloten in stukken van 1 fr. Inlog 25 cent. Inschrijving van 4 tot 5 uren. ïs het fjjehmflijBï dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kaD verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. jjerberg met Werkwinkelgenaamd In het IT Riddershofte Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mme W® Rom mens, Groote Markt, Poperinghe. Een Tilbury, in goeden staat, met lederen kaj> en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. Eene Stoommachien, 214 peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. /Ach lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. 2 soorten van Beetraapzaad groene halzen en witte halzen, bij Charles Vandoolae- he, bij 't Vogeltje, aan genadige prijzen. T EERJONGEN wordt seffens gevraagd ter L drukkerij van De Poperinghenaar". Leermeisjes voor kleermaakster zijn seffens gevraagd.Inlichtingen ten bureele van ons blad. Schoenmakersknechten worden gevraagd bij Valère Ilezutiere, Yperstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. Goeden Schildersknecht wordt seffens ge vraagd bij H. Jacob, Peerdenmarkt, Pop. Halven Kleermakersgast wordt seffens ge vraagd bij Terssen Henri, kleermaker te Elverindinghe. Goed loon. Stand vastig werk. Goede schildersgasten aan 30 cent. per uur en eenen leerjongen worden gevraagd bij Marcel Vandecasteele, schilder en glaswer ker, Yperstraat, Poperinghe. Jonge vrouw vraagt plaats om te kuisschen, eenige dagen per week, kunnende koken, zich te wenden Casselstraat, nr 35. lie Naai kei*!,) Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak breuk. Vraagt honderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals': misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voetenBijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij hin dersOnzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig bi dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis v -voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M1' Frangois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En Mr Honoré VERDONCK, bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van Uit Ier hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer, 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringeima- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureel* dezer. Poperinghe, markt van den 6 mei. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14,00- Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,80 - Eiere® de 26, 1,70 - 0,00. Yper, 30 April. Tarwe 21,00 a 21,75 rogge 16,00 a 16,75 haver 17,00 a 17,50 aardappelen 7,00 a 7,50 boter 2,60 a 2,90 eieren 1,90 a 0,00. Rousselaere, 3 mei.Tarwe 20,00 a 21,00; id. roode 19,00 a 19,50; rogge 15,00 a 16,00haver 17,00 a 17,50; boonen 21,0*) a 22,00; aardappelen 8,00 a 9,00; boter 2.90 a 3,20; eieren 2,00 a 2,10; koolzaad olie 6,00; lijnolie 87,00; oude suikerijboo nen 21.25; iil. gele 16,25; viggens 00,00 Dixmude, 2 mei. Haver 00,00 aardappelen 7,50 boter 2,70 a 2,95 eieren 1,85 a 1,90. Kortrijk, 2 mei. Witte tarwe 21,00 a 21,50; roode tarwe 20,00 a 21,50; rogge 15,00 a 15,50 haver 17,00 a 17,50; peerdeboonen 21,00 a 22,00 suikerijboonen 23,00 a 23,50witte aardappelen 5,50 a 6.00 boter 2,60 a 2,85 eieren 1,90 a 2",00 koolzaadolie 66,00 lijnzaadolie 87,00 koolzaad 28,25 lijnzaad 40,25 koolzaadkoeken 15lijnzaadkoeken 22,00 a 23,00 sodanilraat 22,00 ammoniak- sulfaat 29,50 Veemarkt 59 ossen, 0,70 a 0,86 178 veerzen 0,79 a 0,87 229 koeien 0,70 a 0,84 36 stieren, 0,67 a 0.83. Brussel, 3 mei. Verkensmarkt. Te koop 305de kilo op voet 1,04 a 1,20. Anderlecht, 3 mei. Verkensmarkt. Te koop 2266 prijs per kilo 1.01 a 1,20. Des Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, lvleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels. Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten. Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vioer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen. Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. Ik heb de eer U kenbaar te maken, dat gij van heden af, naar den vreemde niet meer zult moeten gaan, voor het aankoopen van Kapblokken (bloes parisiens) en Ijskassen (glacières) daar gij dit kunt verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij n1' 52. Gasthuisstraat. POPERINGHE. De Kapblokken en Ijskassen, worden gemaakt in hout, op hoogte en breedte naar 't verlangen van den klient. van alle Betaling na proef en voldoening. Aanneming van a,lle ijzerwerken, afslui tingen, enz.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4