BREUKEN F. SANSEN-DECORTE iet ls,e Communie Grand Assortiment i NIEUWS UIT BEIiGIE. TRAM LI J N EN H Buitengewoon Assortiment BIJVOEGSEL Wetensweerdigheden. HOPPE. Mengelingen. Op Zondag i5" Mei 1910, EERSTEN TAP, schoone Hesp te verhollen, schoone Kraak te verhollen, schoon Konijn te verhollen, Sinxen-Misdag i6" Mei, Schoon Konijn te verhollen, Op Zondag 22 Mei. BEENHOUWERS en ZWIJNESLACHTERS. René GOEMAERE, Feesten en Vermakelijkheden. Gedurende de Expositie alleen BURGERS HUIS MARKTPRIJZEN. Aan de Schoenmakers. Genezing zonder operatie. GuooT.-Huis van Vertrouwen-Klein. IN 8)FN BtFIXFK. Lakenstoffen. Nieuwigheden. Seffens bekloeg hij zijn huwelijk; van op zijne speelreis, zond hij reeds minnebrieven naar Helena Vereoutere en bracht haar ook een gouden keten mede. Deze was ook op het punt in echt te treden en hij vroeg haar dit niet te doen, want, zegde hij- Ik zal het kort maken met mijne vrouw en 11a nieuwjaar met u trouwen. Op Zondag 3 October, werd Pbaraïlde Larapaert, om I i ure 's avonds, vermoord gevonden op baar bod. Vandevoorde had rond 8 1/2 ure nog te huis geweest, zooge zegd om zijn peerd drinken te geven, maar men had hem met licht bovrn gezien. Alle omstandigheden, en ziine vroegere gezegden, duidden hem als de moordenaar aan en alhoewel hij altijd staande hield on schuldig te zijn. werd hij 14 dagen na de wreede moord aangehouden en nu voor het assisenhof gebracht. Vele nieuwsgierigen woonden dagelijks het onderhoor bij, en Dinsdag, dag der uit spraak van het vonnis, was de zaal prop pensvol. Het was 10 1/2 ure 'savonds toen de debat ten gesloten werden. De twee volgende vragen werden aan de gezwoornen gesteld 1. Is Hector Vande voorde plichtig, met bet inzicht van ter dood te brengen, een vrij willigen doodslag ge pleegd te hebben op zijne wettige vrouw, Phal aïlde Lampaert? 2. Is er voorbedacht heid? Ten 11 ure begaven de gezwoornen zich in de beraadslagingszaal. Na 25 minuten beraadslaging keerden de gezwoornen terug in de zittingzaal; alles was doodstil. Met ontroerde en op plechtigen toon gaf de voorzitter van den jury lezing van het antwoord op de vragen. Het luidde tweemaal JaNegen gezwoornen op de twaalf hadden de vragen bevestigend beant woord. De uitspraak van het hof. Het hof ging ten 11 ure 35 in de naburige zaal om te beraadslagen, en keerde vijf mi nuten later terug. M. de voorzitter gaf lezing van het vonnis, waarbij Hector Vandevoorde veroordeeld werd tot de DOODSTRAF. Hij moet 5.000 fr. schadevergoeding betalen aan vader Lampaerten 1.000fr. aan de dochter Elodie. De houding van den beschuldigde. Gedurende heel de namiddag- en avond zittingen leunde Hector Vandevoorde met de armen op de afsluiting van den boks der be schuldigden. Toen M. de voorzitter lezing gaf van het vonnis, bleef Hector Vandevoorde gansch onverschillig, tieene spier van zijn gelaat vertrok en men zou waarlijk gezegd hebben dat de ter dood veroordeeling hem niet trof. van witte lederen en satiuetten slaflers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen.Gansch nieuw assortiment VGor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Damen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij ïtEISAT- FIÏFMAFLT, bij de Gendarmerie, 56, VeurnestraatPoperinghe. STADSNIEUWS. Brand.Drie Poperinghenaars, werk lieden van den tram, Thoor Gustave, I)on- deyne Henri en Desmytter Maurice, kwamen Zaterdag avond rond 0 1/2 ure langs de Crombeke-kalsiede huiswaarts, toen zij bij de herberg Den Lijstergekomen, be woond door René Thoris, vlammen uit het dak van het woonhuis zagen stijgen, langs de schouw. Seffens verwittigden zij de in woners en samen met eenige gebuurs, geluk ten zij erin het vuur uit te dooven 11a veel water op de vlammen geworpen en een deel der brandende schouw afgetrokken te heb ben. Een aanpalend strooien dak dat dreig de te beginnen branden, kon ook gevrij waard worden. Dank dus aan de krachtdadige werking der drie werklieden werd alle gevaar ver wijderd. De brand begon in de schouw die in slechten toestand verkeerde. Twist. Zondag avond rond 12 uren, bevonden zich de gebroeders René en Richard Ar..., ter herberg A la petite Station bij de statie. Zij kregen twist en de tweede bracht den eersten een vuistslag toe in het aangezicht. Gansch bebloed ging deze bij de politie eene klacht indienen. Zelfden Ri chard Ar..., liep den maandag morgen om 8 1/2 uren in de Yperstraat rond in staat van dronkenschap. Hij werd door de politie in den amigo opgesloten. Dronkaards. Maandag morgend werd zekeren René Leconte van Woesten, die nog 15 dagen gevang uit te boeten had, alhier door de politie aan de statie aange houden. Afgetast vond men op den man een ringmes. Dubbel proces werd tegen hem op maakt voor dronkenschap en voor drager te zijn van verboden wapen. Hij werd seffcDS naar Yper gevoerd. Desnoeck Alfons en Vanbozien Victor, beide steenbakkers van Staden, werkend in onze stad, werden maandag morgend in den amigo opgesloten uit reden van dronken schap, op de Groote Markt. Proces werd maandag om 3 ure na middag opgemaakt tegen Cyrille Til..., voor te wateren in de Yperstraat, langs den openbaren weg. Diefstal. Woensdag avond rond 10 3/4 ure, gedurende het geweldig donder- weder dat boven de streek heerschte, heb ben dieven gepoogd de looden darm te stelen der pomp in de inafbraak zijnde herberg ge legen in de Casselstraat, aan den hoek der Babbelaarstraat en tbebehoorende aan M. René Dupont. Zij zijn er echter niet in ge lukt en moesten zich tevreden houden met de seul der pomp. Lage liefhebberijen. M. Vanre nynghe Èdouard, landbouwer op den Bosse boomhoek, bestatigde in 't eerst der week dat zijne twee honden die tehuis kwamen beide erg waren gekwetst: de eene was bijna de achtèrpooten en de andere een achterbil afgeschoten. Het schijnt dat dit gedaan is geweest door eenen jachtwachter van Re- ringhelst, wijl de honden rond zwierven op de velden. Een onderzoek is ingesteld. De vrouw van Frederic Vanloot, land- gebruiker, bestatigde donderdag dat er een bdnner duiven doodgeschoten in hunne weide lag. De dochter had denzelfden dag een hunner geburen zien rondslenteren met een geweer en denkelijk bad hij die duif ge schoten. Klacht is bij de politie ingediend. Bij den liefhebber Maurice Dave, zijn ook drie duiven tehuisgekomen die door schoten erg gekwetst zijn. Jammer dat men die plezante duivenschie- fers niet eens wel de les spelle Gevonden, vrijdag op do markt, een ringel met 2 kleine en een grooteren sleutel en ook een regenscherm. Alles berust ten politiebureele. In het Leopoldsorde. Onder de be noemingen Zondag laatst in het Staatsblad verschenen, treffen wij aan deze van Mijn-j Wij kunnen niet nalaten onzen geachten Heer Burgemeester en Volksvertegenwoor diger over deze welverdiende benoemin, hertelijk geluk te wenschen. M. Colaert, burgemeester van Yper, wordt Commandeur benoemd. Yper. Correctionneele Rechtbank Flahon Jules, exdouanier te Ploegsteert had hij Florent Marquis, te Vlamertinghe een veio gehuurd, om eens naar Meessen te rijden. Tot heden heeft hij vergeten den ve io terug te brengen. Hiervoor word ^iij bij verstek veroordeeld tot 15 dagen gevang en 26 frank boete. SSixMcliotc. Peerd op hol. Ver leden week was Gustave Thoor van Pope ringhe, alhier aan 't werk aan de tramlijn langs deri weg naar Woumen, toen hij een vluchtend peerd zag afkomen. Moedig sprong de man het dier naar den kop en na eenige meiers ver inedegesleept te zijn geweest zich zeiven in gevaar stellend, gelukte hij erin het verschrikte dier stil te houden. H( peerd behoorde toe aan Bruno Watteyne peerdenkoopman te Essen. Dt'vrlijSi. Een l2jarig meisje ver moord. De rustige gemeente Deerlijk bij Kortrijk, werd vrijdag namiddag door de ontdekking eener afschuwelijke misdaad in opschudding gebracht. Het 12jarige dochter tje Alice, van den landbouwer Degez woqende in het veld nabij een bosehje, ver liet vrijdag namiddag, rond 1 uur, vader's woning om ter school ie gaan. Het kind kwam echter niet in de school en keerde ook niet meer terug naar huis. De vader, in doodelijken angst verkeerende.'ging met zijne andere kinderen op zoek, en zaterdag morgend, ten 4 'A ure, ontdekte de broeder van het meisje, het ongelukkig kind ver moord in het bosch. Het lijk was gansch naakt, en enkel met een halsdoek gedekt. De kleeren van het slachtoffer lagen in bet bosch verspreid. Hare keel was overgesne den en eene wang, van aan den mond tot aan het oor, opengereten. 11e gendarmerie werd onmiddelijk verwittigd. Het ongelukkig kind had in de maand maart laatst hare eerste communie gedaan. Hare moeder is verleden jaar gestorven en zij heeft drie broeders en drie zusters. Het parket van Kortrijk is zaterdag voormiddag, ten 10 1/2 ure, ter plaats geweest. De wets dokters hebben de lijkschouwing gedaan, waaruit bleek dat het kind het slachtoffer van een afschuwelijken aanslag geworden is. Tot nu toe is men er niet in gelukt de da der te ontdekken. IsMiseiiliof van OosfvlaamSe ren. Zaak Schollaert van Weileren. Vrijdag hebben de pleidooien in die zaak plaatsgehad. Constant Schollaert werd door de jury plictitig verklaard aan moord met voorbedachtheid op zijne zuster gepleegd. Het hof heeft hem tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. ISruMMcl. Een kindje dood gekookt in een burgerlijk gasthuis te St Jans Mo lenbeek. Een afgrijselijk ongeluk heeft zich voorgedaan in een gasthuis van genoem de gemeente. Eene burgerlijke ziekendien ster, juffer Van der S..., was door de dok tors opgelegd geworden een kind van twee jaar in een lauw bad te zetten. Ten gevolge van eene onvergeefbare verstrooidheid nam de genoemde den warmtegraad van het wa- (er niet op. Welnu, het was kokend toen er de kleine ingedompeld werd. Het arm schep seltje werd er letterlijk in gekookt. Het stierf een uur later in de schrikkelijkste martelingen. Het gasthuis, waar zulks gebeurde, is zoo wereldlijk als het maar kan. De meid die zich aan zulk eene verschrikkelijke nalatig heid plichtig maakte, verving eene zuster, die voor haren trouwen dienst afgedankt werd. Bs h«*< gclooi'üjli dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. SPORT. Foolkall. Tornooi der tentoonstelling. Eerste lag Donderdag 5 MeiHaagscbe Voetball Vereeniging klopt Cercle Sportif Ilrugeois met 2-1. Nothern-Normands, een engelsche ploeg, klopt de Daring van Brussel met 3 -1. Tweede dag: Union S. G. overwint Duisburg S. V. met 6-2. F. C. Brugeoïs behaalt de zegepraal tegen de Duitsche F. C. van Praag met 3 - 2. Derde dag Nothern-Normands klopt de Haagsche V. V. met 2-0. De match F. C. Brugeois - Union S. G. lie dezen dag moest gespeeld worden, moest na 25 minuten spelen onderbroken worden tengevolge een pijnlijk ongeval. In eene botsing tusschen Ch. Cambier, de vermaarde brugsche center-halfvoorzeker de beste van 't vasteland, en die nooit van de minste feil kon beschuldigd worden, en Vanden- Eynde, wiens brutaliteit algemeen gekend is, kreeg Cambier een schop op het linkerbeen, dat doorbrak. Door dit ongeval diep getroffen, gaven de Bruggelingen het spel op en verlieten het plein. 't Is te hopen dat de dappere Cambier spoedig zal hersteld worden. De Union S. G. moest in de finaal zondag tegen de Engelschen spelen. De Engelschen klopten de Brusselaars met 2 - 0. Wicli'ijden. De Belgische Kampioenschappen. De kampioenschappen (100 km.), maandag geloopen op den omloop, Brussel-Waver- Brussel, hadden niettegenstaande het on gunstige weder, eene massa volks naar Ter vu eren gelokt. Ziehier de uitslagen Liefhebbers: 1. Coo- mans, in 2,53 u.; 2. Lenoir 3. Claerhout 4. Heusghem; 5. Melotte 6. Behaeghe. Beroepsrenners L. Hanlet, Olne, in 2 u. 50 m. 18 s. 1/5 2. Debaets Michel, Meenen, 5 lengten 3. Buysse Marcel, Thielt, 4 leng ten 4. Verschoore O., Moorslede, 10 m.; 5. Depauw, Lophem, 100 m. Van Houwaert en Masselis moesten het opgeven tengevolge buikkrampen. Vanden Berghe kromde zijn macbien Bordeaux-Parijs wordt op 14 en 15 dezer geloopen. Voor de Alcyons zijn nu reeds aan 't strijden Van Houwaert en Trousselier. Van Houwaert beeft als en- traineurs al de belgisehe rijders van den Alcyon en Trousselier al de fransche. 't Zal dus een tweegevecht zijn tusschen deze twee landen. Deze koers bedraagt 591 km. en werd verleden jaar gewonnen door Van Houwaert in 18 u. 30 min., met 20 minuten voorsprong op den tweede. Er zijn dit jaar 26 ingeschrevenen. Omloop der Vlaanders. Deze koers wordt geloopen op 15 en 16 Mei. Eerste dagLiefhebbersGent, Aalst Oudenaarde, Kortrijk, Meenen, Yperen, Veurne, Oostende. ToeristenGent, Deinze, Kortrijk en voorts zelfde weg der lielhebbers. Tweede dag Liefhebbers Oostende, Brugge, Aalter, Deinze, Oosterzeele, Wette ren, Denderraonde, St-Nikolaas, Lokeren en Gent. Toeristen Zelfde weg tot aan Deinze en van daar langs Gavere, Dikkelvenne, den Hindelgemschen steenweg, Gent. M«*n vraagt gedurig naar de welbr DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.Uitslag van den prijskamp uit CREIL van Zondag 8 Mei 1910. Wind West. 380 Duiven los om 7,33 ure. Aankomstle duif om 9,53,51 ure laatste duif om 10,19,56 ure Snelheid le duif .1262,56 meters laatste duif 1066,76 meters. Afstand 178 km. 1 Baes H. 2 p. 24 Baes II. 2 p 2 Mcrlevede C. lp. 25 Dave M. 3 Vanden Berghe H. 2 p. 26 Hannebouw M. 3 p 4 Debyser M. 5 Vandevoorde C, 6 Depuydt J. 7 Techel A. 8 Desaegher II. 9 Lebbe M. 10 Beun L. 11 Gantois E. 12 Deheegher E. 13 Merlevede C. 14 Baes H. 15 Messiaen A. 1G Vallaeys A. 17 Lietaert J. 18 Devos Remi 19 Gantois E. 20 Deschodt E. 21 Sehaballie M. 22 Baes H 23 Vandevoorde Cl Overduiven 1 p. 27 Sehaballie M. p. 28 Devos Remi 2p 2p ~P 3 P 29 Lietaert E. 1 p. 30 Lietaert J. 2 p. 31 Devos Remi 32 Depuydt J. 1 p. 33 Labaere A. 34 Baes II. 1 p. 35 Dupont G. 1 p. 36 Verhaeghe C. 1 p. 37 Merlevede C. 3 p 2 p. 38 Vandevoorde C. 3 p 39 Devos J. 2 p. 40 Vannieuwenhuyze A. 2 p. 41 Verhaeghe C. 42 l'areyn M. 2 p. 43 Messiaen A. 44 Vanden Berghe H. 3 p. 45 Delava C. 3 p. Delava C., Devos Remi Lietaert E., Fache N.-Mi, Hannebouw M. Desaegher II. 2. Aanstaande week geven wij als de Uurtabel der IBrugge. De II. Bloedprocessie. - Ondanks het dreigende weder heeft de H. Bloedprocessie haren 760" ornmega gedaan. De toeloop van vreemdelingen is ontzaggelijk; vooral veel Franschen. Het godsdienstig deel was even bewonde renswaardig van rijkdom en frischheid als altijd. Het bijbelscb deel, de bijzonderste deelen van bet leven van Christus verbeet dende, was indrukwekkend door getrouw heid in de vervulling der rollen en de statige zangen. Het geheel was grootsch en zielroe- end. De derde groep werd gevormd door de relikwie van het H. Bloed, omringd door gendarmen en gevolgd door den bisschop an Brugge, den gouverneur, burgemeester en schepenen, enz. De troepen vormden de haag en openden en sloten den stoet. Zeer opgemerkt de groep der Engelsche beèvaarders en eene talrijke groep voorname Doornijkers, opgeleid door senator-burge meester baron Stienon. Dat gebeurde nu voor de eerste maal en waarschijnlijk zal dit voorbeeld gevolgd worden door andere steden. Ten één uur was de processie terug op de Burgplaats, waar, omringd door plechtig militair vertoon, de bisschop den laatsten zegen gaf aan 30,000 geknielde geloovigen, onder gelui der triorafklok. Nauwelijks was de plechtigheid afgeloo- pen Of het begon te regenen. Brussel. Een valsch gerucht. e Brussel en in het binnenland is het dwaas gerucht nog altijd in omloop als zou de We- eldtentoonstelling vati Brussel niet gereed zijn. Br is geen woord van waar in dit vertelsel. Al de belangrijke werken van de Tentoon stelling zijn geëindigd; indien er nog ten- toonstellers zijn die hunne paviljoens of hunne inrichtingen voltooien, uit belemmert in 't geheel het verkeer der bezoekers niet, die van dag tot dag talrijker in de hovingen in de l'aleizen der Tentoonstelling toe- stroomen. 4OO0 Fr. voor een iitcfcr vier kant ^roml. Dit is in de afgeloopene week te Brussel betaald geworden. Inder daad. hot huis op den hoek der Heuvelstraat, der Grasmarkt, rechtover de St-Hui- brechtsgalerij, bewoond door een pijpenfa- brikant, werd verkocht voor 228,500 frank, plus de kosten, die 10 bedragen, wat den koopprijs brengt op 25.000 frank meer Daar dit huis slechts 6 aren 85 centiaren beslaat, brengt dit dus den prijs per meter vierkant, op iets meer dan 4000 frank. Zemmachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. lente.—Woensdag heeft er in gansch België omtrent een kort maar geweldig on weer gewoed daarna is de weergesteltenis plotseling verbeterd en sedert hebben wij echt lenteweder. Mocht het, nu maar blij ven duren! In alle geval, de buitenlieden voorpsellen nu goed weder. Sneeuw in mei. In zekere streken van Frankrijk heeft het in de laatste dagen overvloedig gesneeuwd. Op de kruinen van bet Juragebergte, de Vogezen en den «Ballon 'Alsace ligt de sneeuw 80 centimeters dik. In België ook beeft het op sommige plaat sen gesneeuwd, onder andere dinsdag mid dag tusschen Boschvoorde en Groenendaal de sneeuw lag er zes centimeters hoog. lie tabak in Frankrijk. Men weet dat de fransche Kamers onlangs ver schillende nieuwe belastingen gestemd heb ben om het tekort van het staatsbudjet te kunnen dekken. Ook de prijs van de tabak, de sigaren, sigaretten en snuif, waarvan de fransche regeering het monopool bezit, zijn aanzienlijk verhoogd. De tabak is opgeslagen met 20 tot 40 centiemende gewone sigaret ten met 5 centiemen, de sigaren id.de goe de snuif zal voortaan 2 fr. kosten in plaats van 1 fr. 60 het pak. Voor Ilavanasigaren zal men 60 en 75 centiemen moeten betalen in plaats van 50 en 60. I)e fransche regee- ing hoopt uit al die verhoogingen 18 mil joen frank te zullen trekken. De fransche rookers zullen dezen keer waarlijk eene pijp ooken1 Brussel, 11 Mei. Markt iets vaster Beschikbare waar Aalst 110-115 fr.; Hope ringhe 115-120 fr.Nieuwe oogst, Aalst 75-80 fr.; Poperinghe 75-77 1)2 frank. De toestand der hoptuinen is niet verbe terd gezien bet ongunstig wederveel plan ten krijgen gele toppen, alhoewel zij anders felle scheuten hebben. heer f. van Merris, tot officier van het Leo-1 kende Aalpoinpen van J. Beheyt-Adriaen, poldsorde. Veurnestraat, Poperinghe. ;.r' v'-;- v Kerk en Sakrislij. Meester Penne- ïnans was een bekwame en ook een door brave man... hij zag zijne leerlingen dood- §eerne en wierd van hen ook bemind... ngelukkiglijk had hij een lichaamsgebrek, dat nog al in de oogen sprong, de brave man had eenen bult... en daarover wierd er, precies niet uit boosheid, door de grootsten toch als eens gezwansd. Op zekeren dag nu had de onderwijzer uitgelegd, dat de lichamen der brave en deugdzame christenen tempels zijn van rlen Heiligen Geest... en daar... als hij, na de klas buiten kwam, trok Jef Snugger zachtjes achter hem, en met de hand lichtjes op den bult slaande, zegde hij stillekens: Meester, als uw lichaam nen tempel is, is dat hier zeker de sakristij11 d'articles riches pour Enfants Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- ré, vernis, bronze, chevreau-bleu, etc., en 1er et 2me choix, a des prix trés avantageux. Au Soulier a or, chez BUBtAT-FltU- ÜIAl UT, prés de la Gendarmerie, 56, rue de Fumes, Poperinghe. BURGEIISTANDEN VAN POPERINGHJt, van 8 tot 15 Mei. Geboorten.Margareta Vierstraete, d. v Henri en Romania Poutier. Agnes Lau wers, d. v. Valëre en Helena Godart. Maria Struye, d. v. René en Lucia Meersse man. Omer Lefebvre, z. v. Jules en Zoé fandenameele. Margareta Lermyte, d. v Julien en Sidonia Delanghe. Maria Top d. v. Remi en Emma Top. André Orbie z. v. Cyrille en Maxellende Deberdt.Henri Couttenier, z. v. Florent en Maria Lava.— Louise Devos, d.v. Achille en IdaGhesquiere Joseph en Maria George, z. en d. v rosper en Maria Van Landschoot. OverlijdensCordenier Clemence, 72 jaar, ongehuwd, zonder heroep, St-Michiel straat.Deroo Maurice, 11 jaar, wijk A. Huwelijksbeloften. Cyrille Theeten leurder met Irma Gouwet, werkster, beide te Poperinghe. Huwelijken.René Denys, 38 jaar, land werker te Westoutre met Emerence Dormieu 11 jaar, weduwe van Henri Goudonhooft landgebruikster te Poperinghe. CROMBEKE, van 1 tot 30 April. Geboorten.De Meulenaore Maria, d. v Achille en Goudenhooft Pharaïlde. Ler- inyte Maria, d. v. Achille en Loones Emma. Mille Magdalena, d. v. Camille en Fou treyn Juliana. OverlijdensDerycke Seraphin, kleer maker, 84 jaar.Moenaert Karei, daglooner 09 jaar.Kino Maurice, 4 maanden. HuwelijksbeloftenFaes Camille van Crombeke met Vandenbunder Edoxie van Poperinghe. Vandeputte Jules van Crom beke met Ghesquiere Zenobie van Proven. RENINGHELST, van 1 tot 30 April 1910. Geboorten Vandevoorde Berlha d. v. August en Depuydt Reine. Vanengelandt André z. v. Remi en Derycke Justa.Carton Julienned. v. Acbielen VansprangbcRachel. Dumorüer Margriet d. v. Theophiel en Debyser Emma.Bruneel Andréz. v. Cyriel en Meersseman Prudence.— Lagache Angële v. Achiel en Deknudt Emerence.Carlier Maria d. v. Arthur en Verkruysse Lucie. Deconinck Georges z. v. Jéröme en Odent Jda.Malbrancke Jules z. v. Thoodoor en Carton Marie. Overlijdens: Pauwels Julia, 6 maanden. Plateau Achiel, 20 jaar, landwerker. Capoen Severin,74j. landwerker.Clarysse Joanna, 83 jaar, weduwe van Pieter Beele. Huwelijken Pattyn Henri te Yper met Desmedt Justine, alhier.Ghys Maurice te Westoutre met Schouteten Maria, alhier. Indevuyst Cainiol te Poperinghe met Bail- leul Marie, alhier. VLAMERTINGHE, van 1 April tot 6 Mei 1910. Geboorten.Debrycke Gabrielle.—Doize ibronie. Degeest Germana. Versavel 'ma.Dabreuck Maria.Buytaert Maria. Gruwier Blanche.Haelewyn Martha. Coene Maurice.Hoflack Maria.—Vanlede Gerard. Suffis René. Overlijdens. Decat Carolus, 74 jaar, rentenier en gemeenteraadslid. Clermont Pieter, 79 jaar, dienstbode. Vanheule Eugenie, 86 jaar, landbouwster. Decrock Emma, 2 maanden. Deplaccie Maria, 4 jaar, scholierster.—Hoflack Maria, 7 maan den.Rassalle André, 2 maanden.—Hoey- aert Charles, 2 maauden.Vandepitte Henri 31 .jaar, landbouwer. Huwelijksbeloften. Duran René. 'télé- foonwerker met Storme Julia, kantwerkster, beide te Vlamertinghe. Barbry Jules, fa briekwerker met Verbeke Irma, kleermaak ster, beide te Vlamertinghe. Depuydt Camille, aardewerker met Casier Emma, beide te Vlamertinghe.Ghesquière Achille schoenmaker met Vandevyver Magdalena, werkster, beide te Vlamertinghe.—Valcke Jules, metser met Gryson Leontine, dienst meid, baide te Vlamertinghe. Laroye Hilaire, werkman met Doize Irma, spelle werkster, beide te Vlamertinghe. Torrez René, landbouwer te Vlamertinghe met Metsu Emma, zonder beroep te Elverdinghe. Huwelijken. Vandeinaele Camille, 24 jaar, aardewerker met Pertry Maria, 19 jaar, spellewerkster, beide te Vlamertinghe. Debreuck Petrus, 30 jaar, aardewerker met Bondue Maria, 24 jaar, barreelwacbt- ster, beide te Vlamertinghe. Defrancq Camille, werkman te Reninghelst met Van devoorde Magdalena, 19jaar, spellewerkster te Vlamertinghe. Beele Auguste, 24 jaar, metser met Vandevyver Maria, 22 jaar, kleermaakster, beide te Vlamertinghe. Bailleul Henri, 41 jaar, landbouwer te Nieuwkerke met Delaplace Emma, 31 jaar, bijzondere te Vlamertinghe. Barroo Ju lianus, 23 jaar, telefoonwerker met Van- dooren Sidonie, 21 jaar, dienstmeid, beide te Vlamertinghe. Anipe Cyrille, 28 jaar, landbouwer met Coene Clotilde, 27 jaar, landbouwster, beide te Vlamertinghe. BEVEREN-op-Yzer, van 15 Februari tot 15 Mei 1910. Geboorten.Evers Godelieva, d. v. Emile en Vannoten Philomena. Asseman Henri, z. v. Albert en Temperville Eugenie.Bous- semaere Agnes, d. v. Hector en Devos Emma.Decroo Joseph, z. v. René en Van- acker Zoé. Leroy Daniel, z. v. Leon en Ghvselen Maria.Soetaert Godelieve, d. v. Julius en Lemahieu Marie. Gouwy Mar- guerita, d. v. Xaverius en Brunouw Elisa. Depeser Maurice, z. v. Remi en Ilepeser Julia.Declerck Reini, z. v. Camiel en Ver- donck Evelina. Ryssen Franciscus, z. v. Emiel en Debeir Maria. Overlijdens.Coene Rosalie, 79 jaar, rentenierster, weduwe van Leroy Auguste. Sohier René', 8 maanden. Vercoutter Achille, 24 jaar. Loones Marie, 36 jaar, herbergierster, echtgenoote van Berquin Honoré. Huwelijksbeloften.Jules Beun, metser te Beveren met Alice Delattre te Bergen (Frankrijk). Hector Lobbedey, werker te Beveren met Angèle Stekelorum, werk ster te Pollinchove. Gustave Garpentier, tolbeambte te Beveren met Elvira Meese- maeker, zonder beroep te Ilouthem. Auguste Vienne, werker te Beveren met Olyva Marcy, dienstmeid te Leysele. Ca miel Vandenbroucke, metser te Stavele met Marie Platteeuw, werkster te Crombeke. Huwelijken. Julianus Haeghebaert,, landbouwer te Alveringhem met Marie Clays, bijzondere te Beveren. Camille Beddeleem, werker te Rpusbrugge met Eu- doxie Vanlaeres, werkster te Beveren. Georges DeBeir, burgelijke ingenieur der mijnen te Bixmude, met Angèle Lootvoet, bijzondere te Beveren. 1 In «ion Anker, bij Alois Degruyter, Hondstraat. U In «Ion I iinming, bij Camille Botthé, Casselstraat. 28 En Wieltje, bij Remi Vandelanotte, Ouderdom-kals. A Idaar ook te verkoopen, goede soort van Tabak planten aan 20 cent. het honderd. lil $te-€eeiii», bij Achille Gaucquie, Veurnestraat. gegeven door Henri Car on, 's morgens, 5 An Café Sluiten*. bij Maurice Logie, Hondstraat. <5 En «Ion Haas, van 10 u. 's morgens, wegende 10 pond, bij Richard Dewachter, Casselstraat. Schoon Schaap 21/2 maanden oud te verb. in «Ion Nieuwen Ëieizei, bij Désiré Claeys, Werfstraat. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Tea-stoiid te paeliten d yeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de 'Li Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. Herberg met Werkwinkelgenaamd In het Riddershofte Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mmu W" Rom- mens, Groote Markt, Poperinghe. Te Koop Een Tilbury, in goeden staat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. i%Ieai vraagt Ik heb de eer U kenbaar te maken, dat gij van beden af, naar den vreemde niet meer zult moeten gaan, voor het aankoopen van Kapblokken bloes parisiens) en Ijskassen (glacières) daar gij dit kunt verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij nr 52. Gasthuissiraat. POPERINGHE. De Kapblokken en Ijskassen, worden gemaakt in hou!, op hoogte en breedte naar 't verlangen van den klient. I)e Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van «De Poperingiienaar» gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GAAIB0LLING. Westoutre. Op Zondag 22 Mei, ter herberg De Welkomst bij Cyrille Heze. 30 fr. prijzen. Crombeke. Op 29 Mei, bij Désire De- schrevel, ter herberg Het Lekkertje 40 franks prijzen. Poperinghe. Op Zondag 5 Juni, ter herberg In 't Volks-Lusthof bij Achille Berat.70 fr. prijzen. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg In 't Firma ment 140 franks prijzen. HANENGEVECHT. Abeele.Op Zondag 15 Mei, combat tus schen Hazebrouck en Poperinghe, 2 van 3 voor 100 fr. en eene plaisir-haan Au re tour de la Gare, bij Edmond Boddard. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe.Op Zondag 12 Juni, gege ven door de maatschappij Willkm-Tell 610 fr. prijzen. KERMISFEESTEN. Proven. Op Sinxen-Maandag 16n Mei, Groote Vuurvogelschieting180 fr. prij zen 3 prijzen van 20 fr., 3 van 15 fr., 3 van 10 fr., 3 van 5 fr. en 30 fr. le verloten. Inleg 30 centiemen. Inschrijving om 2 ure. Op Dinsdag 17 Mei, Ringsteking met den Velo, 45 fr. prijzen en het inleggeld. Prij zen 12, 10, 8, 6, 5, 4 fr. Inleg 20 cent. Inschrijving om 3 1/2 ure. Op Koeke-Zondag 22 Mei, Groote Baan- bolling, 125 fr. prijzen en het inleggeld. Prijzen 40, 30, 20, 15, 12, 8 fr. Inleg 1,20 fr. per peloton. Inschrijving om 2 ure. Proven.Op Kermis-Donderdag, groote Vuurvogelschieting20 frank prijzen. Inschrijving om 3 ure bij II. Elslander. Om 5 ure Luchtvaart van een vliegma- chienom 7 ure: groot volksbalom 9 ure groot canadeesch vuurwerk, cinemato- raphe, enz. Westoutre. Op Maandag 23 Mei, Snel- koersen voor Voctloopers. 1" Koers met hinderpalen 2n koers op vrije loopbaan. Voor elke koers 4, 3. 2 en 1 fr. prijzen. Inleg 10 cent. Inschrijving om 3 ure. Op Donderdag 26 Mei, Ringsteking voor Wielrijders30 fr. prijzen 10, 8, 0, 4 en stukken 1 fr. te verloten. Inleg 20 cent. Inschrijving om 2 ure. Op Zondag 29 Mei, Groote Baapbolling 150 fr. prijzen 50, 30, 20, 10, 4 prijzen van 5 fr. en 4 stukken van 5 fr. te verloten. Inleg 30 cent. per man. Inschrijving om 3 ure. In geval van te slecht weder zal alles ver lot worden. Voor verdere voorwaarden der kermis feesten van Proven en Westoutre zie Programmas. PRIJSKAMP IN HET KAARTSPEL. Abeele. Op Sinxen-Maandag 16 Mei, ter herberg In den ingang van Poperin ghe bij Arthur Jacob. Dubbel Vijf, ook ezegd Ouden Man. 20 Fr. prijzen 6, 5, 3, 2 en 4 fr. te verloten in stukken van 1 fr. Inleg 25 cent. Inschrijving van 4 tot 5 uren. Leermeisjes voor kleermaakster zijnseflèns gevraagd.Inlichtingen ten bureele van ons blad. Schoenmakersknechten worden gevraagd bij Valëre Dezuttere, Yperstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. Goeden Schildersknecht wordt seffens ge vraagd bij H. Jacob, Peerdenmarkt, Pop. alven Kleermakersgast wordt seffens ge vraagd bij Terssen Henri, kleermaker te Elverindinghe. Goed loon. Stand vastig werk. Goede schildersgasten aan 30 cent. per uur en eenen leerjongen worden gevraagd bij Marcel Vandecasteele, schilder en glaswer ker, Yperstraat, Poperinghe. Vraagt u>Sa»ts. Jonge vrouw vraagt plaats om te kuisschen, eenige dagen per week, kunnende koken, zich te wenden Casselstraat, nr 35. in volle gerustheid en builen herberg en vcrtceringkostcn, geeft -1 schoone slaap kamers, prachtig gemeubleèrd. Voor personen aan ft*. 50 per per soon. In geval van met driën te samen kan men ook in de zelfde kamer logeren, de 3de man aan 2 fr. Goeden Déjeuner aan 75 c«n<. per persoon. Aan de Statie neemt men O-jtisi m" 8 7 en vraagt stilstand Porte de Ninove) waar men gaat bij eige naar CYRILLE VANCAYSEELE-TONNEAU, Bruxelles, 66, rue Notre-Dame du Sommeil. Men spreekt zeer goed fransch en vlaamsch Bijzonder aangeprezen aan de West- vlamingen. Poperinghe, markt van den 13 mei. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,75 - Eieren de 26, 1,90 - 0,00. Yper, 7 mei.Tarwe 21,00 a 21,75; rjogge 15,00 a 15,25 haver 17,00 a 17,50 aardappelen 6,00 a 7,50 boter 2,60 a 2,90 eieren 1,90 a 2,00. Kortrijk, 9 mei. Witte tarwe 21,00 a 21,50; roode tarwe 20,00 a 20,50 rogge 15,00 a 15,25 haver 17,00 a 17,50 peerdebffonen 20,00 a 21,00 suikerijboonen 23,00 a 23,50 witte aardappelen 5,50 a 6,00 boter 2,60 a 2,80 eieren 2,00 a 2,10 koolzaadolie 03,00 lijnzaadolie 83,50 koolzaad 27,00lijnzaad 38,50 koolzaadkoeken 15 lijnzaadkoeken 21,00 a 22,00 sodanitraat 21,00 ammoniak- sulfaat 29,50 Veemarkt 44 ossen, 0,70 a 0.84 133 veerzen 0,72 a 0,86 214 koeien 0,68 a 0,83 33 slieren, 0,67 a 0,82. Dixmude, 9 mei. Haver 00,00 aardappelen 7,50 boter 2,60 a 2,60 eieren 1,85 a 0,00. Brussel, 10 mei. Verkensinarkt. Te koop 340 de kilo op voet 1,05 a 1,20. Anderiecht, 10 mei. Verkensmarkt. Te koop 2196 prijs per kilo 1.06 a 1,2 Uit ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer. 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. De alom vermaarde Familie VERD0NCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- 'en Krijgshospitaal Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt konderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1, 2 en 3 njaal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeii ngen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere T oestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechu houding bij kin ders. Onzicht bare Gorsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken lvan Buikbanden, voor vrouwen, die lijden aan a lerhande zakking van den buik. Mr Frangois VERD0NCK, Kerkstraat, Anseghem- bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. Én M1' Honoré VERD0NCK, bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. 41, Gasthuisstraat, 41, POPERIYG II E Kostumen op maat voor Mannen en Kinderen. Kleederen oj> maat voor Da mes, zooals: Costumes TailleursPaletots, Jacquetten, Reismantels, enz. Groote keus in alle grootten van gemaakte kleederen voor Mannen, Vrouwen en Kinderen, zooals: Pardessus, kostumen voor Trouw- en Rouwceremoniën, Reisman tels, capuchons, Werkkleederen in pane en eDgelsch leder sterker dan leder.)Kinaer- kostumen naar laatste goesting. Goede snede en verzorgd werk, zelfs voor de stoffen welke In den Keizer niet gekocht zijn. Wilt gij spoedig, ter trouw en goedkoop de drie 'bijzonderste voorwaarden bij een aankoop) gediend worden, wendt u naar DEN KEIZER, Gasthuisstraat, 41, Poperinghe. Aanneming van alle Uniformen en ook van Kunstborduurwerk,. ïn «leii ISazar, Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE BIJ Bijzondere schoone en groote keus van ïeiils Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen. Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels, Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoeien. HerberggeriefTafels, Stoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4