BREUKEN Met 't Zomerseizoen U' NIEUWS UIT BELGIE. hoppe. Militie. ALLE VISSCHERSGERiEF, DEN BAZAR bij Sansen Decorte, Buitengewoon Assortiment Wetensweerdigheden. Mengelingen. li U RGERSTAN DEN VAN Op Zondag 5" Juni 1910, EERSTEN TAP HERBERGKERMIS eesten en Vermakelijkheden. Félix VERHAEGHE-HAUSPIE, Justin DEVOS-CAPPELAERE, Maurice CAPPOEN-PATTIN. Leopold BEKAERT-CHRISTIAEN Men vraagt Te Moojj» Aan de Schoenmakers. H MET JUNI, Opening KRUIDENIERSWINKEL Hi NISI SUFFYS-DEROO, JÉR. VANSTAVEl-DECROCK. BERICHT J. DEHONDT-DELMAERE, Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN, Yper, 28 mei. Tarwe 121,00 a 21,75; wetens en willens uitgestrooid hebben gelogen hebben. HoortDe laatste briefjes om brood te doen bakken voor den Disch zijn gedagtee kend van den 4n en den 18n April, en van den lOn en den 23n Mei laatstleden. Dé ge wone brooddeelingen hebben dus plaats ge grepen de navolgende Donderdagen, dus den 7n en den 21n Aprilvoor de twee laatste deelingen op Donderdag 12n en Donderdag 26n Mei. 't Is waar, de gewone deeling moest ge- schiedeu op Donderdag 5n Mei in plaats van Donderdag 12n Mei. Jamaar, welk was de reden daarvan? Hier zie! Op Dinsdag 3n en Maandag 9n Mei waren de brooddeelingen van Mijnheer Achille van Renynghe en Mijnheer Jules van Merris. Is het dan zoo een spel van eene brood deeling acht dagen uit te stellen, als ze door twee andere brooddeelingen vervangen is" Is het, ja of neen, oneerlijk van te zeggen dat de dischgenooten brood onttrokken zijn, als ze't, om goede redens, acht dagen later ont vangen? Wij herhalen het en wij vragen dat men het onderzoeke, als men wilt! zóó zijn de brooddeelingen van Mei gedaan geweestDinsdag 3n Meibrooddeel van Mijnheer Achille van Renynghe; Maandag 9n Mei: brooddeel van Mijnheer Jules van Merris; Donderdag I2n Mei, van den Disch Donderdag 20n Mei, van den Disch. Laat ons er nog bij voegen dat het onmo gelijk is voor de bakkers van in ééne week, tweemaal 24 hectoliters brood te bakken, hunne gewone klanten te dienen, en daaren boven den Donderdag nog voor den Disch te bakken. Dat zou maken dat het brood voor het minst oudbakken zou zijn, om niet méér te zeggen. En bovendien, om ons hert rechtuit te zeggen, zou dat voor den arme geene gele genheid zijn om er misbruik van te maken? Bovendien wij houden staan—en kunnen het bewijzen, als 't nood doet dat, niette genstaande de brooddeeling van den Disch van acht dagen uitgesteld werd, er toch personen bevonden geweest zijn, die hun brood verkocht hebben om te kunnen drin ken. Is dat schandig of niet? En daar zijn er dan die durven beweren dat, spijts de twee brooddeelingen van 24 hectoliters in zeven dagen tijd, er op den hoop toe nog eene zou moeten gedaan wor den 't Is om te lachen Hoe wilt ge dan dat er geene misbruiken zouden zijn Laat inii ook toe wel te doen uitschijnen dat het Armbestuur niet bestaat lijk de Conferentie van den II. Vincentius-a-Paulo, lijk de Damen van Bermhertigheid, of an dere liefdadige genootschappen, uit armen door de bestuurleden uitgekozen en aange wezen. Die genootschappen doen hunnen keus onder eerlijke lieden, nemen zooveel mogelijk de werkzaamste, de oppassendste, de netste huisgezinnen aan, steken milddadig een handje toe waar de vaders en de moe ders met vele kinderen door hun eigen werk in hun nooddruft niet kunnen voorzien, geven een milde gifte aan gebrekkelijke en eerlijke oudjes, in een woord, zorgen vojbr ziel en lichaam. Het Armbestuur is zóó vrij niet. Als er ievers een moordenaar naar het gevang ge leid is, van 's anderendaags komen zijne vrouw en kinders naar den Disch om hulp Is er ievers een aanhanger van de eene of de andere bende, die voor moord of brand aangehouden is, twee dagen later vindt men dat nest te Poperinghe, om de dischmeesters lastig te vallen En dan zijn er nog welwe- ters die de Dischmeesters door alle soorten van oneerlijke zagerijen laffe praat nog meer lastig vallen en hunne weinig aangename taak nog onaangenamer maken Als de tegenwoordige heeren Dischmees ters, uit zelfsopoffering en zonder er liet minste voordeel uit te trekken, uit ware naastenliefde dat onaangenaam ambt van Disch meester aan veerden, het ware toch het minste, meenen wij, dat alle weldenkende lieden, 't is gelijk van welken rang en ge zindheid, ze met hunne achting zouden bij staan en ze niet beknibbelen als er geen reden is of ze niet lasteren als ze doen om wel te doen Het is dan ook niet noodig de tegenwoor dige Dischheeren te veel ruzie aan te doen. Moesten zij immers hun ontslag indienen, dat zou niet zonder aardige gevolgen gaan, niet alleenlijk voor de armen waarvo.n de twee derden verhoogd zijn geweest de bewijzen zijn ter inzage van iedereen maar ook voor de lastenbetalers, met wier geld de armen ondersteund zijn. Ten slotte vragen wij bij de verstandige menschen wat meer eerlijkheid, en wat miti lichtveerdig oordeelte veel ongerijmd ge babbel kan niets anders dan nadeel doen aan den arme zelf. We herinneren nog eens het weze ge zegd voor ieders nut en onderwijs dat de twee derden der armen opgeslegen zijn en dat de armen teenemaal vrij zijn van 't is ge lijk bij welken winkelier te gaan. Worden er misbruiken bestaligd, dat men ze dan aan de Dischheeren late kennen ze vragen niets anders dan hun ambt bekwamelijk en ten ieders voordeele uit te oefenenmaar men weze eerlijk geene beknikkelingen in 't al gemeen, geen laster, en vooral geen leugens! Dat is toch te hatelijk Door toepassing der nieuwe militiewet van 14 December laatst worden de jongelin gen, geboren in 1891 verzocht hen voorde lichting van 1911 te laten inschrijven op het, stadhuis, bureel van 't sekretariaat, van ln tot 30 Juni aanstaande en niet in den maand December zooals voortijds. Voor de inschrij ving volgens de nieuwe wet vallen de jonge lingen, die hunne vrijstelling willen bekomen, onder twee klassen 1° Zij hebben eenen broeder die in het leger dient of gediend heeft, ofwel 2° Zij hebben eenen broeder die voor eene vroegere lichting is ingeschreven geweest. In het eerste geval is het volstrekt noodig dat de jongelingen bij hunne aangift, het regiment, de klas en het nummer van het stamboek kennen waaronder hunnen broeder gediend heeft en daarom zouden zij weldoen de livret van hunnen broeder mede te nemen naar het stadhuis. In het tweede geval moeten de jongelingen de klas weten tot dewelke hunnen vroegeren ingeschreven broeder toebehoorde. Bij gebreke van aan deze voorwaarden te voldoen zullen zij voor de lichting geene ontslaging van dienst kun nen inroepen. STADSNIEUWS. Aanval. Bij Petrus Beddeleem was over eenige dagen eene som van 20 fr. ge stolen geweest en Beddeleem had vermoe dens op Henri Blanckaert. Woedend hiervoor is deze laatste zondag rond 1 1)2 ure namid dag bij Beddeleem binnen gegaan, heeft dezen buiten gesleurd tot aan den vaart, zeggende dat hij er hem ging in werpen. Beddeleem gelukte er echter in uit de han den van zijnen tegenstrever te geraken en te vluchten. De vermoedens en de ruzie waren ontstaan door de vrouwen van beide mannen die niet goed overeen komen en nog al dikwijls elkaar verwijten. Klacht is door Beddeleem bij de politie ingediend. A ftruggelaar. Zekere Defour Ju lien, schildersgaist te Elverdinghe, kwam zondag namiddag bij Joseph Vandermeulen, velo- handelaar in de Noordstraat, en zegde tegen de vrouw die alleen tehuis was, dat hij door haren man gezonden was om zijnen velo. De kerel vertrok met den velo en toen J. Van dermeulen tehuis kwam, vertelde de vrouw het gebeurde. Deze die van niets wist, ging bij de politie een klacht indienen. De aftrug- gelaar bracht 's anderdaags den velo terug Zonder licht. Zondag nacht rond 12 ure, werd zekere Louis Verstraete door de nachtwacht in overtreding genomen voor te rijden zonder licht. Ongeval. Maandag namiddag om 4 ure gebeurde aan den hoek de Watou straat een ongeval dat zeer erge gevolgen kon hebben. Twee wagens kwamen uit de Watoustraat gereden terwijl twee andere die straat in reden. De leerlingen der gemeenteschool waren verplicht zich op de trottoirs te be geven, toen eensklaps het achterwiel van eenen wagen op den trottoir schoof en twee kinderen op het punt waren verpletterd te worden tusschen dien wagen en het huis van M. A. Delbaere. Doch M. Hannebouw onderwijzer, die niets dan zijnen moed raad pleegde, sprong toe en gelukte erin, met gevaar van zijn leven, dit der kinderen te redden. Hij werd erg gedrukt tegen den muur en bekwam kneuzingen aan handen en rug. De kinderen kwamen er met kleine verwondingen aan 't hoofd van af. Deze daad van moed en zelfopoffering verdient beloond te worden. Sommige voerlieden zouden moeten voor zichtiger te werk gaan in gevaarlijke plaat sen, waar zooveel verkeer is. Eenige uren vroeger had op dezelfde plaats nog een licht ongeval plats gegrepen. Een voerman van Poperinghe kwam de Watoustraat uitgereden met twee aaneen- houdende wagens. R. Vanoverberghe van Rousbrugge wilde op 't zelfde oogenblik de straat in met zijn rijtuig, toen opeens de achterste wagen in botsing kwam met het ijtuig en dit met peerd en al gedurig ach teruit trok. Vanoverberghe riep op den anderen van stil te houden maar het gerucht der voertuigen verdoofde zijne stem. Een voorbijganger zag het gebeurde, sprong voor de peerden en hield deze stil, alzoo alle jevaar verwijderend. Ruzie. Donderdag namiddag tijdens de geweldige regenvlag die te Poperinghe uitviel, had Henri Devolder, wonende op den Kouter, aan zijne woning eenen water loop wat opgestopt zoodat het water dreigde binnen te loopen in het aanpalend huis, be woond door de weduwe Ghesquiere. De zoon Cyrille ging met een borstel, vaagde het water weg en deed de grep, door Devolder gesloten, wederom open. Deze wilde dit be letten en bracht Gesquiere met een stok eenen zoo geweldigen slag toe op het hoofd dat deze eene groote wonde bekwam en veel bloed verloor. De gekwetste moest zich door eenen geneesheer doen verzorgen. Een onderzoek is geopend. Pompiers-feestdagTer gelegenheid van den feestdag van het stedelijk Pompiers korps, zal dit, voorafgegaan van 't muziek, zich heden zondag om 8 3/< ure naar Sint Bertens kerk begeven om er de 9 ure mis bij te wonen na de mis, wandeling rond de stad en om 11 ure concert op de Groote Markt. De Vischput. De werken tot het maken van eenen vischput, toegestaan en ondersteund door het stedelijk gemeentebe stuur op aanvraag der Visschersgilde Sint Pieter, zijn maandag begonnen. Eens opge maakt zal de plaats 210 meters lang zijn op 12 meters breed. Geen twijfel of deze schoone liefhebberij zal hierdoor in onzo stad veel toenemen. De officieele opening der riviervisscherij in België, heeft plaats op heden Zondag 5 Juni. Te bekomen POPERINGHE. Cromlieke. Velo-ongevallen. In den avond van Zondag 29 Mei laatst, terug komende der gaaibolling gehouden ter her berg Het Lekkertje kwamen Six Henri van Westvleteren en Rousseeuw Julien van Crombeke per velo naar de dorpplaats gere den. Nauwelijks de herberg De Vrede ver laten hebbende, ontmoetten zij Vandewynckel Achille van Crombeke, en als verblind door de schitterende stralen van hunne acétylè- nelantaarnen, reden zij op malkander en vielen ten gronde. Vandewynckel kwam er ongedeerd van af, maar Six bleef liggen en moest op eene hondenkar naar zijne woning geyoerd wor den. Bij nader onderzoek, bleek het dat het maar eene verstuiking is van het been dat met eenige dagen rust zal hersteld zijn. Velorijders opgepast, bij het rijden goed uwe zijde houden, en 's avonds, voorzien zijn van een goed, maar niet al te schitterend licht. Waarlijk men zou zeggen dat de kalsijde naar Proven een ongelukkige weg is voor de velorijders. Debergh Hilaire, een Van Houwaert ge zinde, reed insgelijks per velo naar de bol ling. Onderweg brak zijne machien in twee stukken en de rijder stuikte ten gronde, ge lukkig zonder zich te kwetsen. Einde goed, alles goed. Afgeluisterde Samenspraak gehouden door twee landbouwers, Vrijdag op de Markt, Van waar komt ge nu Ik heb de nieuwe spuitmachienen gaan bezichtigen van J. Beheyt-Adriaen in de Veurnestraat. Zij zijn nu nog veel eenvoudi- men kan nu in min dan 4 minuten zijne spuit in orde zetten. Hebt gij er eene gekocht? Wel zeker, als men dat werk ziet, zoo simpel en gemakkelijk, kan men het niet laten. Hoeveel halve dagen hebben wij niet verlet voor schier niemendal, maar nu zul len wij ze zelf kunnen onderzoeken en niet meer moeten verletten Ehwel als het zoo is, mijne oude is versleten, en ik trek er ook naartoe. G'hebt gelijkdat zult ge niet bekla gen, maar ge moet intusschen ook deze bezien, gemaakt voor den kleinen gebruiker t is niet gelooflijk: ze zijn even kloek en sterk als de groote engansch hetzelfde werk, en dat aan eenen prijs ten iedereens bereike. I'roven. Levend verbrand. Een erg ongeval is in deze gemeente Dinsdag na middag voorgevallen. Het 4jarig meisje van Jules Deconinck, beenhouwer, ging spelend naar de hofstede van Hector Desmyter, toen het al met eens in een pot kokende zurkel viel. Het kind bekwam erge brandwonden en zijn toestand is onrustwekkend. IIotisl>i-ii£;£c. Aanranding. MFaucon, onderschoolmeester te Rexpoede, ging Zondag avond, nog al laat, huiswaarts van Rousbrugge. Bij de pastorij van Cappel gekomen werd hij door een onbekenden ke rel aangevallen, zijn geld gevraagd en in den wal geworpen. Hij gelukte erin uitliet water te geraken en wendde zich naar het huis van den schoolmeester waar hij zich te bed legde. Men moestin haast eenen genees heer roepen om hem te verzorgen. Woesten. Feesten. Op zondag 12 Juni, inhuldiging van 't vaandel geschonken door Z. M. Albert, koning der Belgen aan de maatschappij der Oud-Soldaten de Ware Vaderlanders. Voorzitter Polydoor Hoorei beke. Vieren twintig maatschappijen verleenen hunne bijtreding, alsook de Koninklijke Fanfaren van Yper en de Fanfaren Ste-Ceci lia van Elverdinghe en Oostvleteren die ie der op hunne beurt een prachtig concert beloven. 's Avonds prachtig vuurwerk. Indien het weder gunstig is mag men zich aan eenen grooten toeloop van volk verwachten. Oostilclerrii. Jonge brandstich ter. De genaamde Julien Merveillie, 12 jaren oud, scholier te Westvleteren, ging soms wat kleine werkjes verrichten op de hofstede Wullepit te Oostvleteren. Zekeren dag, na eene vermaniDg gekregen te hebben van den pachter, besloot hij zich hierover te wreken. Lijk men hem 's middags aan tafel niet zag om te eten, ging men op zoek en men kwam juist op tijds om een brand uit te dooven die geheel de hoeve had kunnen vernielenmet een bussel stroo uit het stal genomen, was de bengel zinnens geheel de hofstede in vuur te steken. Men kon rap alle gevaar verwijderen. De correctionneele rechtbank van Yper moest donderdag in deze zaak uitspraak doen. De kerel werd vrijge sproken, als gehandeld hebbende zonder be wustheid, maar hij zal tot op 21jarigen ouderdom ter beschikking van het Gouver nement gesteld worden. Yper. De Peerdenkoersen uitgegeven door de Sport hippique - hebben heden zondag plaats om 3 uren. Alles doet voor zien dat zij deze van andere jaren zullen overtreffen. Het se hij nj dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen (.rokeren. Meisje opgelicht. Af schuwelijke aanslag. Het 7jarig doch tertje van den landbouwer Simolyn ging zondag morgen alleen naar huis na de pro cessie, toen het door een vreemdeling in een korenveld gesleurd en afschuwelijk mishan deld werd. Dooi' haar hulpgeroep wekte het meisje de aandacht op van twee boeren zonen die gingen zien en alzoo den dader op de vlucht dreven. Rap was de aanslag ge kend; al de boeren gingen op zoek en na 2 uren werd de vuige kerel aangehouden. Hij verklaarde P. De Wilde, te noemen, mandenmaker, en te Hamme te wonen. Met moeite kon men den schurk tegen de volks woede beschermen. \iiiovc. Ongehoorde schurkenda- den. Slechte kerels hebben een der schoonste hengsten uit de welbekende stal len van M. Rerni Vanderscheuren, te Volle- zeie, 's nachts vreeselijk verminkt. Het beest was op de weide gebleven van den eigenaar. Een der pooten was met een dikken stok afgeslagen. De hengst was bestemd om voorgesteld te worden op den grooten wed strijd van peerden welke deze week te Brussel gehouden werdhij bad eene weerde van 20,000 fr. op zijn minst geno men. Het is de derde maal in min dan twee jaren tijd dat dergelijk feit aan M. Vander scheuren te beurt valt en altijd eenige da gen vóór een kampstrijd. Eene klacht is in gediend. ItriiKsel. Verdwijning van eenen qeldomhaler. Zekere Emile Voeten, van Oostende, in dienst van een bank van Brus sel, is dinsdag verdwenen met eene som van 47.000 fr. Zijne vriendin, Irma Leyre, ifkomstig van Dixmude, is met hem ver trokken. Vraeene. Pijnlijk ongeluk. De landbouwer Joseph Van Wiel, van de wijk Okkervoorde, kwam maandag met eene kar klaver van het veld gereden. Het peerd, oen jong dier, verschrikte en ging op hol; Van Wiel werd ten gronde geslingerd en rolde onder de kar, die item over de beenen en over den hals reed. De ongelukkige was op den slag dood. Hij was gehuwd en vader van dertien minderjarige kinderen. Ait^ncr-pcn. De ontrouwe geldom- haler. De Rycke, die verleden jaar, be diende zijnde in de Banque de Commerce de vlucht nam met eene som van 145.000 f. gaf zich deze week gevangen aan het fransch gerecht die den man uitgeleverd heeft. Woensdag werd liij naar Antwerpen over gebracht. Hij verklaarde in Amerika, Frankrijk en Belgie rondgereisd te hebben en beeft zich nu gevangen gegeven omdat hij geenen cent meer bezit. van witte lederen en satinetten slafïers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen.Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Damen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij BlüR.AT- FRi:ilt(J],T, bij de Gendarmerie 56, Veurnestraat, Poperinghe. helgisclic Vorsien tv Herlijn. Koning Albert en Koningin Elisabeth zijn deze week naar Berlijn hun officieel bezoek aan den Keizer en de Keizerin van Duitsch- land gaan afleggen. Groote feesten hadden ter dezer gelegenheid in de duitsche hoofd stad plaats. tncmlarmvric. In verschillige ge meenten worden gendarmebrigaden inge richt, onder andere voor onze streek te Locre, Ilouthem, Waasten en Wervick. De brigade Watou wordt veranderd in besten digen post. Waarom is de suikerij Verburgh- Decooi Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar Lij alle kruideniers. SPORT. Footlmll. Match te Poperinghe. De match Zon dag laatst alhier gespeeld tusschen de F. C. Poperinghois en den F. C. militaire van Yper liep af met eene schoone overwinning van Poperinghe met 5-0. Kampioenschap van België (le afdee- ling). De laatste match werd zonbag ge speeld tusschen - Football Club Brugeois en - Excelsior S. C. - van Brussel. De eerste won moeilijk met 2-0 Daardoor komt hij in finaal met de Union St-Gilloise -. Te Brussel hebben beden op het terrein van den - Daringtwee matchen plaats voor de schaal van een Brusselsch dagblad. «Union St-Gilloise« tegen »F. C. Brugeois- Cercle Sportif Brugeois- tegen -Standard- ZviiiiivHcliiigv en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont. Rousselaere, gebruiken. Wielrijden. Velodroom van Moorslede. Uitsla gen I. Achtervolgingsmatch per ploeg Vanlerberghe-Bruynooghe kloppen gemak kelijk Billiet-Parmentier. II. 2-urenkoers, negen rijders nemen er deel aan. Van Hou waert, Lapize, Buysse, Defraye, Vanden- berghe, Verschoore, Spiessens, Vandaele en Wancour. Uitslag1Marcel Buysse 2. Van Houwaert, op 3 lengten 3. Spies sens, op 1 wiel; 4. Vandaele, op V. lengte 5. Lapize. op 1 wiel; 6. Defraye, (ingeslo ten). Buysse won 5 premiën, Van Hou waert, 1. Vandenberghe moest het opgeven door val. De Kampioenschappen van België A. Snelheid (liefhebbers). 1. G. Coeckelbergh, 2. Leon Coeckelbergh op 1 lengte, 3. John. B. Snelheid beroepsrenners 1. Trelb, 2. Otto op 10 centim., 3. Deleu Kampioenschap voor Motors. De koers wordt vernietigd daar Renieren Simon vielen en André alleen overbleef. Fondkampioenschap stayers 100 km. 1. Van Goor 100 km. in 1 u. 22 m. 42 s 2/5, 2. I'latteau. Vander Stuyft had allerlei tegenslagen door de gangmaking. Huy- brechts gekwetst, reed niet. De Ronde van België voor beroepsren ners wordt dit jaar geloopen van beden 5 tot 19 Juni. Ziehier de verdeeling der koers Eerste dag Brussel-Leuven 245 km. Tweede dag Leuven, Mechelen, Wette- ren, Gent, Eecloo, Brugge, Blankenberghe Oostende, Veurne, Yper, Meenen, 225 km Derde dag Meenen-Charleroi 224 km. 4e - Charleroi-Namen 205 km. 5e - Namen-Arlon 261 km. 6e Arlon-Luik 264 km. 7e - Luik-Brussel 266 km. Velodroom van Yper.Zondag 12 Juni om 3 ure zeer stipt Buitengewone'Koersen 1. Snelheidkoers met premiën, met de deel neming van DUPRE, wereldkampioen Delage, een der beste snelheidsrenners Heller;kampioen van Oostenrijk; Mostacci, kampioen van Afrika Meurger, kampioen van 't NoordenChariot, kampioen van Algiers Dupuesne Legrand, enz. 2. Belangrijke match in 2 manchen tus schen het tandempaar Dupré-Delage, (beste tandempaar der wereld) en de triplette Mostacci-Meurger-Charlot. 3. Koers der Abonnés. 4. Halve fondkoers met premiën, 25 km voor gelicencieerde beginnelingen. Prijzen 35, 25, 15, 10 en 5 fr. Voor dezen laatsten koers inschrijven vóór 8 Juni bij M. Clinckemaille, be stuurder. Alle liefhebbers van schoon sport moeten naar Yper om dezen prachtigen koersdag bij te wonen. In de velodrooms der groote steden zou men geen schooner koersen kunnen geven. VLIEGEN. Van Douvres naar Cales en terug per vliegmachien. De engelsche vlieger Rolls vertrok donderdag avond om 6 u. 30 uit Douvres naar Cales. Op de fransche kust aangekomen, zwenkte hij boven de stad Ca les en keerde terug over zee. Hij kwam te Douvres aan om 8 u. 5. Doodelijke val. De jonge vlieger Zo- sely die woensdag te Budapest de eerste prijs gewonnen had, is 's avonds, tijdens eene proefneming doodgevallen. DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.-— Uitslag van den prijskamp uit ORLEANS van 31 Mei 1910. Wind Zuid. 191 Duiven los om 5.00 ure. Aankomstle duif om ,48,11 ure; laatste duif om 9,05,04 ure Snelheid le duif 1460,00 meters laatste duif 1355,00 meters.Afstand: 333,215km. 1 Desagljer H, Koning 2 p. 23 Derynck C. 1 p. 2 Vandevoorde C. 24 3 Devos Remi 4 p. 25 4 Baes H. 4 p. 26 Messiaen A. 5 Depuydt J. Koning 3 p. 27 Silvert G. 6 Vandevoorde C.4 p. 28 Devos Remi 7 Dupont G. 3 p. 29 Vandevoorde C. 8 Vandevoorde C. 1 p. 10 1 Davo G. 12 Merlevede C. 13 Fache N.-M. 14 Devos J. 15 Merlevede C 2 p. 3p. 2p. 3p. 30 Deheegher E. 31 Desagher H. 32 Derynck C. 33 Fache N.-M. 34 Merlevede C. 35 Lebbe H. 36 - 37 Delava C. 16 Vandei) Berghe H. 2 p. 38 Verhaeghe E. 17 Deschodt E. 18 Dave M. 19 Vandei) Berghe H. 20 Baes H. 1 Devos Remi 22 Derynck C. 2p. 2 P- 1 p. 39 Dupont G. 40 Verhaeghe E. 41 VandenBerghe H. 42 43 Merlevede C. OverduivenDevos Remi 2, Fache N.-M. Slon y.o-fït dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Wel hem, die gemakkelijk zijn woorden vindt als hij moet spreken. Nog beter hij, die zwijgen kan als hij niet spreken moet. Sissen kwam in den winkel van Stooters Mie en zei: Jufvrouw ik zou willen 'nen blauwen foulard koopen, zoo blauw als uwe oogen Die zijn uitverkocht, zei Mie, ik heb nog alleen roode, zoo rood als uw neus! Mode. Charel. 'k Heb met Kerst dag 'nen nieuwen paraplu voor mijne vrouw gekocht, en ze moet er alweêr 'nen nieuwen hebben. Jan. Waarom? Charel. De oude is te klein voor haren niewen hoed. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. De hoptuinen vorderen goed. Hier en daar bemerkt men eenige vliegen doch die insektenplaag schijnt niet de minste vrees in te boezemen. Toch is er een kleine beweging in de beurs te bespeuren voor nieuw gewas noleerde woensdag te Brussel, Aalst 77 1/2- 80 fr., en Poperinghe 75 - 77 1/2 fr. Hier in cultuur gaat bet kalm. POPERINGHE, van 29 Mei tot 5 Juni. Geboorten.Gerard Delava, z. v. Maurice en Maria Staelen. Judith Gesquiere, d. v. Hilaire en Maria Denys. Charlotte Vande Casteele, d. v. Marcel en Martha Valcke. Maria Deraedt, d. v. Aloise en Eugenia Demuys. Maria Boutthé, d. v. Achille en Maria Depoorter. O ver lijd ens. De Coninck Joannes, 84 jaar, zonder beroep, weduwaar van Susanna Bourgeois, Boeschepestraat.Van Elstlande Theophiie, 54 jaar, kantinier, echtgenoot van Eugenia Bollaert, Yperstraat.Vande Casteele Coleta, 79 jaar, zonder beroep, we duwe van Franciscus Huyghe en echtgenoote van Livin Sohier, Wijk I). Huwelijksbeloften.Jerome Christiaen. bakker le Lambersart met Irma Vermeulen, zonder beroep tc Poperinghe. Huwelijken.Henri Suffys, 27 jaar, dag- looner met Iléiène Deroo, 31 jaar, dienst meid, beide te Poperinghe. Maurice Debyser, 23 jaar, fabriekwerker met Martha Vanpeperstraete, 20 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Jerome Prinsie, 23 jaar, schrijnwerker met Augusta Duflou, 22 jaar, strijkster, beide te Poperinghe. RENINGHE, van 1 tot 31 Mei. Geboorten. Debsir André. Gekiere Achiel. Tonneau Maria. O'oerlijdensVandamine Emma, 31 jaar bij René Bruneel, Proven-kalsiede. Krake-Bolling, 14) In «Ion Congo, bij C. Ghesquiere, bijg. GeeraertAVoesten-k. echtgenoote van Versaevel Prudent. Col- paert Camiel, 3 maanden. Melis Bertha, 14 maanden. Delva Maurice, 2 maanden ROUSBRUGGE, van 1 tot 31 Mei. Geboorten.—Quaghebeur Martha.—-"Van devoorde Daniel.Barroo Georges.Bon nez Gerinaine D'Hondt Susanna.Plaete voet Roger.Ureel Roger. Overlijdcns. Bryon Marie, 27 jaar echtgenoote van Vroman Prosper.Vande voorde Daniel, 5 dagen.— Libbrecht Joanna 68 jaar, weduwe van Mahieu Engel. Al derweireld Lothaire, 3 maanden. Maes Henri, 11 maanden. Bezitter Lievin, 71 jaar, weduwaar van Verclytte Julie. Huwelijken. Leenhouder Gustave met Goetgheluck Adeline, beide te Rousbrugge ■WESTVLETEREN, van 1 April tot 31 Mei. Geboorten. Cappoen Julia. Dewulf Magdalena.Pareyn Maria.—Fieu Magda- lena.Fieu Martha.Bulckaert Eric. Barbier Marie. Feys Maria. Meeuw Lorenzo. Catteeuw Magdalena. Six Georges.Vandewalle Joseph. Overlijdens. Kino Cordula, 13 maan den. Pareyn Maria, 2 dagen. Deneire Ignatius, 75 jaar, landbouwer, echtgenoot van Juliana Vanmaekelbergh. Sohièr Louis, 77 jaar, jongman, landbouwer. Vandecasteele Marie-Therese, 78 jaar, land bouwster, weduwe van Plaetevoet Elias en echtgenoote van Sohier Aloise. Huwelijken. Cornette Vital, 68 jaar, weduwaar van Cardinael Nathalie, land werker te Proven met Bouré Virginie, 48 jaar, weduwe van Lemaire Frederik, landwerkster te Westvleteren. Au Café, (léliil «Ie Itoissons, bij Auguste Lermvtte, bij St-Jans-kerk Wekelijksche eslaminet den Dinsdag. Au Jean Ilarl, bij Nestor Verschaeve, Casselstraat. Wekelijksche eslaminet den Vrijdag. lu «len Ifusseliooni, bij Charles Vandromme, Ouderdom-kals Schoone Kostuum te verhollen, lu «len Uil, bij Fiorimond Devloo, Westvleteren. 5 I11 OuiiileiiK Wandeling, bij Jules Hauspie, Westoutre-kalsiede. Schoone Hesp te verhollen, 6 lu «Ie mule Violette, bij Camille Dumelie, Keer v. d. Ommegang, lu (lc Violelle, bij Alois Decorte, Keer v. d. Ommegang. Au B^aulioiirg, Doornstraat. bij Charles Pittellioen, Konijn en Vechthaan te verhollen, tien \ecrlnap, tu De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van - De Poperingiienaar - gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 5 Juni, ter herberg - In 't Volks-Lusthofbij Achille Berat.70 fr. prijzen. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg - In't Firma ment -. 140 franks prijzen. SCHIETINGEN AAN DE PERS. Poperinghe.Op Zondag 12 Juni, gege ven door de maatschappij - Willem-Tell -. 610 fr. prijzen. Proven. Op Woensdag 29 Juni, zijnde 'stdag van SS. Pieter en Paulus, groote Schieting aan de Pers van het Couthof. 500 fr. prijzen. Inleg fr. 6,50 terug 5 f. Inschrijving ter herberg - De Klijtte - van 12 tot 1 3)4 ure. RINGSTEKING MET VELO. Poperinghe. Op Zondag 19 Juni, in de Noordstraat en Casselstraat. 50 frank prijzen. Inleg,40 centiemen. Inschrij ving van 2 tot 3 ure, - Au petit Paris - bij Alphonse Vallaeys. BERICHT. Veurnestraat, POPERINGHE, heeft de eer kenbaar te maken dat bij van heden af voor eigen rekening, den stiel van STJEEI^HQU WE It uitoefent. Door zijn aanleeren in de bijzonderste hui zen der groote steden, kan hij verzekeren dat hij gansch op de hoogte van zijnen stiel is en dat men zich in voile vertrouwen tot hem mag wenden voor alle werk als Graf zerken, marmeren Schouwen, enz., enz. Veurnestraat, Poperinghe, Laat liet geacht publiek weten dat hij "P woensdag 8 Juni en de woensdag van ieder week tot aan Poperinghe-kermis zal vertinnen. Ik heb de eer liet geacht publiek kenbaar te maken dat ik het ambacht van KLEERMA KER voort uitoefen rechtover mijn ouders huis in St-Jans-Kruisstraat, n" 23. Door mijne trouwe bediening en goed werk, zal ik altijd trachten mijne geëerde klanten tevreden te stellen. Alle herstellingen worden bij mij ook aangenomen. Bakker, heeft de eer kenbaar te maken dat hij zich komt te plaatsen in de CASSELSTRAAT, rechtover de herberg - Au Jean Bart, TE POPERINGHE. Door zijne trouwe bediening, goede en gezonde waar, zal hij altijd pogen al zijne geëerde klanten tevreden testellen. Achille ULlJtlCII, METSER te Crombeke, heeft de eer aan vrienden en kennissen te laten weten dat hij nu voor eigen rekening werkt. Men vraagt seffens eenen Leerjongen ten bureele dezer. Goed kunnen lezen en schrijven. Men vraagt leermeisje voor te strijken in stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Men vraagt Bakkersgasthuur 5 tot 15 fr. te maande. Inlichtingen ten bureele dezer. Schoenmakersknechten worden gevraagd bij Valère Dezuttere, Yperstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. oeden Schildersknecht wordt seflens ge- J vraagd bij H. Jacob, Peerdenmarkt, Pop. ^oeden bakkersgast, 18-20 jaar, kunnende J goed in den trog werken, bij Achille Pattou, Coxyde. Alle inlichtingen bij Binile Pattou, Yperstraat, Poperinghe. Bakkersknecht, bij J.-B. Ryon, bakker te Sint Jan ter Biezen. "^en Tilbury, in goeden staat, met lederen u kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. it ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer. 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. TersJ oud te psïeSitesi Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene Noordstraat, 16, Poperinghe. erberg met Werkwinkelgenaamd - In hel Riddershof - te Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mme W° Rom- mens, Groote Markt, Poperinghe. van eenen bij Watoustraat, POPERINGHE, (bij de herben van M. Cyrille Merlevede). HOTEL »E FtAWDRE, Café - Itesl nurant, 26, Kleifle Beenhouwerstraat, BRUSSEL laat weten aan vrienden en kennissen dat hij goedkoope slaping geeft en op alle uren van den dag goed eten opdient. aan de Heeren Landbouwers-Vlaskweekers, van Poperinghe en Omstreken. Ik houd er aan de vlaskweekers te ver wittigen dat het hun voordeel zou zijn van, voor wat het vlas, op het land verkocht, aangaat, geen vlas te verkoopen zonder eene oede borgsom op voorhand te ontvaDgen. aarlijks ontstaan er tusschen landbouwer en koopman moeilijkheden en het gebeurd maar al te dikwijls dat, zoo het vlas niet voldoet, de koopman het aan den kweeker laat. 't Is eene groote misse voor den ver- kooper, zijn vlas op het land te verkoopen, voor eenen schoonen, ja, somtijds te duren prijs, aan eenen vreemden koopman, die, zoo het vlas voldoet, het neemt, en zoo het nietvoldoet.zichernietmeermedemoeit.Wat nog meer is, de contracten van de verkoo pen op het land zijn altijd ten voordeele van den kooper en maar zelden van den verkoo- per. Alzoo komt het dat er boeren zijn die het contract onderteekenen zonder iiet te lezen en enkel op den prijs letten zonder de voorwaarden wel in acht te nemen. Als- wanneer het vlas dan verongelukt, laat de kooper het aan hen de landbouwer schrijft naar den kooper dat hij moet komen levering nemen van zijne gekochte waar, maar hij en is niet weinig verwonderd, als hij eenen brief ontvangt waarop geschreven staat: Ik ben bereid het vlas te nemen zoo het aan de voorwaarden van ons contract vol doet-. Dan eerst neemt de landbouwer zijn contract en hij leest de voorwaarden. Er staat er onder ander op - Het vlas moet wit, gezond en droog geleverd worden het moet van goede kwaliteit zijn en kunnen dienen voor de Leie De boer trekt nu zijn oogen open en... moet in zich zeiven zeg gen - 't Is ik die den dommerik ben ge weest-, Er zijn somtijds landbouwers die dan den koopman geheele brieven verwijtin gen toesturen of hem mondelings beleedigen. Dit. is zeer dwaas te werk gaan, want de landbouwer en is toch in zijn recht niet en moest het er op aan komen, hij zou nog kunnen met het gerecht te doen hebben, daar men niemand mag verwijten. Nu, Heeren Landbouwers, ik sluit, den vurigen wensch uitdrukkende, dat de land bouwers voortaan beter op hunne zaken zouden letten om in bet vervolg niet meer bedrogen te worden. Vlaskoopman te Poperinghe. De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban- i dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd I voor breukbanden zonder staal en zonder élastiek. I Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per- I sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, J veroorzaakt door operatie of door het dragen van I slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, j die door hunne uitrekking zonder waarde zijn I voor het ophouden eener begin- of volledige zak- j breuk. Vraagt honderde adressen ons uit jmenschlievendheid gegeven, van personen 1. 2I jen 3 maal geopereerd en die na de operatie dui-l 1 zend maai slechter waren. Neemt wel in acht dal j wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen 1 beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van I Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd I genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven-; gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden f Bijzonder Huis "voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' Frangois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van Q tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. Én M' Honoré VERDONCK. bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats. Brugge. O Alle andere dagen ten hunnen huize in ue voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 3 juni. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 12,00 - Haver 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,25- Boter J0 kil. 2,60 - 2,90. Eieren de 2t3, 2,10

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4