Ganscti ALPHONSE ROUSIRÉ-YPERMAN, GROOTE KEUSFOURRUREN BREUKEN M ERCERI E hi t (Irool in t Klein, BlHTEfiMlïDSGfl JJlEUölS. NIEUWS UIT BEküiE. DUPONT-STROOM, VrouuieneoDfeetie: Paletots WTUTQ 's meer aan bevelen tegen lil Hl O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Geitenbond van Poperinghe. De duurte der Eetwaren. Football-Schoeoeai Huis van vertrouwen. Onmogelijke concurrentie. Telefoon Gasthuisstraat, 25, poperwlghe. Groote keus van alle slag van zwarte en gekleurde ROKS. Wetenswaardigheden. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Terstond pachten Men vraag*t Te Koop, walère 8tae8sem SIROOP TEGEN DEN KINKHOEST A. MONTEYNE, Apotheker, POPEfTïHGHe, Idoet ïiieii aanstonds de stikhoestenS [verdwijnen en verkrijgt men del 'volkomene genezing op zeen korten tijd. Prijs 1.80 fr. de flesch. Menigvuldige geluigschriften van allerhesten uitslag. POPERINGHE GROOT ASSORTIMENT voor DAM EN en KINDERS Costumes Complets, Iinpermeaiites voor Damen en Heeren. Laatste Nieuwigheden- - Gematigde Prijzen. Op Zondag g Oct. igio, H EH BE R GK ERMISSEN Jaarlijksche Kermis, Maandag 10 October, om 3 ure namiddag. Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. 00,00; id. roode 18,50 a 19,50rogge 15,00 BUVRINSCHE HOP Groote Cultuur Eereprijs Lebbe Hector 00 1)2, Lebbe Maurice 90. Eerste Prijs Lelieur Emiet 89, Lebbe Etienne 88, Gheeraert Cesar 87, Delaleau Louis 87, Notebaert Emiel 84, Quaghebeur- Godderis 83, Lobeau René 83, Derycke-Ha- lewyn 81. Tweede Prijs .- Quaghebeur Remi 78 Debaene Wed. Basile 77, Van Caeyzeele Maurice 77, Bf kervel Désiré 77, Dekervel Wed. Louis 76, Derycke Kesteman 76 Ruyssen René 76, Beddeleem Benoit 75 Adriaen Jerome 74, Maes Petrus 74, V Cayzeele-Adriaen 74, Kesteman Henri 74 Catrycke René 72, Gillebert Wed. 71. Middelbars Cultuur. Eereprijs Citteiren Jules 91, Cordenier Felix 90, Cordenier Achiol 90. Eerste Prijs Van Caeyzeele Felix 88 Roudeweel Bernard 88, Öoghe Wed. 87 Sohier-Meersseinan 86, Van Caeyzeele Achiel 86, Sohier Theophiel 85, Struy'e Benoit 84 Vandenberghe René 84, Vandenberghe Isi door 83, Busevno Charles 83, Boerhaeve Ch.-L. 83, Pety Wed. Amand 83, Rubrecht Carniel 82, Verdonck Charles 82, Catrycke Wed. Franc. 82, Bossaert Eraeric82, Boone Elie 81, Vandermarliere Jules 80, Verdonck Hector 80. Tioeede Prijs Fleurbaey Henri 79, Van Caeyzeele Emeri 79, Verdonck Wed. A1 79 Quaghebeur-Tamboryn 78, Dereckx Achiel 77, Desmyter Sylvère 76, Cappelaere-Dumez 76, D'Hondt Petrus 74, Kestier Jules 74, Danys-Top 72, Boudin Wed. Jac. 70. Kleine Cultuur. Eereprijs .- Decaesteker Isidoor 94, Boe ket Henri 90, Lobeau Edward 90, Dehoeck Camiel 90. Eerste Prijs Dekervel Alois 89, David Remi 88 1)2, Lebbe Henri 88, Decrock-Le mahieu 88, Cappelaere René 86, Cappelaerë Jules 86, Oude mannen gesticht 85, Delporte Isidoor 84, Laconte Jules 83, Tamborvn Edward 83, Bergman Alois 82, Vandoolae- ghe Charles 81. Tweede Prijs .- Bafcop Frederic 79 1)2, Leys Achiel 79 1)2, Quetstroy René 79 1)2, Depuydt Henri 79, Derynck Hippeliet 79, Billiau Achiel 79, Delbecque Jules 79, Devos ïheodoor 79, Gombert Henri79, Vitse Wed. 79, Vandewynckei Arthur 79, Deroo Henri 79, Gornbert Maurice 79, Vanrenynghe Ed ward 79, Leuwers Wed. Henri 781)2, Moerman Jules 78, Noppe Wed. 70, DeCeu- ninck Henri 76, Deprez Edraönd 76, Deprez Henri 76, Laleau Emiel 76, Daman Henri 75, DeÜeegher Arthur 74, Coulier Benoit 74, Suffys Emiel 72. Verdere uitslagen aanstaande week. Nog nooit heeft de gewestelijke tentoon stelling van Poperinghe zooveel bezoekers aangelokt als dit jaar. Vrijdag, dag der ope ning was het een gedurig opvolgen van brou wers, kooplieden, landbouwers, enz. Om 11 ure gaf E. H. De.Jaegher, secreta ris van het Poperinsch hopverbond, eene conferentie over onze hopsoorten en hunne handelswaarde. Hij bewees ook dat, uit de proeven gedaan door professeur Biourge, het bewezen is det de Poporingscbe hop meer antiseptisch is dan de Aalslersche. Na zijne puike voordracht, die de talrijke toehoorders ten hoogste voldaan had, werd E. H. De Jaogher door M. Teirlynck, in na me van den Brouwersbond en doorM. J. Feys in name van de Kooplieden onzer streek, hartelijk geluk gewenscht voor den goeden uitslag die de hoptentoonstellingen, dank aan hem, reeds teweeg'gebracht hebben. Het is wel zooals heer Feys zegde 't Is aan E. H. De Jaegher te danken, aan zijn on verpoosd werken en streven en de landbou wers te onderrichten, dat de Poperingsche hop haren naam verworven heeften aan de landbouwers aan zulke winstgevende prij zen betaald wordt. üoltkrn, geboren in 1910. ie prijs, Serafijn Adriaen, 2e idem Boliken van 1 jaar en meer. Prijs, Charles Salomé. Aan u allen werklieden een goed woord peist op 't nut en 't voordeel van dergelijke instellingen. Bezorgt uwe geitjes goed, er is nog groote vooruitgang te doen. Doet ze wel zij zullen het u vijfdobbel weer geven. Dat de Poperingsche Geitenbond bloeie en groeie nu zijn wij 370 in getal, ter jaren moeten tot 6 honderd ingeschreven zijn. Dank aan allen die meegewerkt hebben tot den goeden uitval van onzen eersten prijskamp. Tot ter jaren. van \V(Vri:itS€IIOI<:\l-:\ in allen aard en aan alle prijzen voor Heeren Damen en Kinders. Gansch bet jaar, altijd in huis, buiten gewone keus volgens de laatste modellen van BOTTINNEN, DERBYS, enz. voor cere morden, voor begravingen of andere 0111 standigheden. Binnen de 24 uren kan alles op maat ge maakt zijn volgens de beliefte der kalanten BERAT-FREMAULT, IN DEN GOUDEN SCHOEN dicht by de Gendarmerie, Veiirtiestniai, Foperiii^lii'. I'rtinkrijk. Te Parijs, werd Zondag een geldomhaier vermoord door 2 jonge deugnieten Tissier en Desmarets 16 en 18 'aar oud. Tissier had op zijn zeiven een wis sel doen trekken. Toen de omhaler Jean André, 50 jaar, zich bij hem aanbood sloegen beide moordenaars hem dood met een hamer en een mes. Vervolgens namen zij 4000 fr. die hij op zich droeg en gingen hun geld verteeron in braspartijen, 's Anderdaags wedren zij aangehouden. BIPortfii^aal is het sedert maandag nacht, rond 1 1)2 ure, volop revolutie. Bloe dige botsingen hebben te Lissabon plaats ge had en \e!e bleven dood ter plaatse. Het koninklijk paleis werd door de oorlogsche pen beschoten en de koning en de koningin zijn op de vlucht. Men weet tot nu toe nog niet waar zij zijn. De repu'olikeinsche vlag werd woensdag op de openbare gebouwen geheschen en de republiek uitgeroepen. Hel Heliijnt dat liefhebbers van goeden oilie over van vreugde zijn sedert zij chico- ei gebruiken van Vin der Trappisten cart-Silly. Dépot bijgebr. Delbaizc Moncarey-Sansen De tentoonsleling is nog open heden Zon dag van 9 ure tot middag en van 3 tot 5 ure namiddag. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Vrijdag laatst, zijnde 7 October, bad alhier plaats een geitenprijskamp voor de leden van den Bond. 't Was de eerste maal, en talrijk waren onze geitenboeren opgekomen. Boven de 200 geiten namen deel aan den prijskamp-! Onder deze heeft men vele sier lijke en winstgevende geiten aangetroffen. Ziehier de belooningon door den Jury Heeren Vandewouwer, staatslandbouwkun- dige van Yper en Charles Vanhevel, schrij ver-schatbewaarder der Geiten Herverzeke ring van Westvlaanderen, toegekend. Geiten zonder iiooi-iin. p PrijskampVoor lammers geb. in 1910 ie prijs, Livin Vankemmel, 2e Rosalie Hennebel, 3e Henri Claeys, 4e Jerome De- quidt, 5e Aloise Delbaere. Prijzen aan 1 fr. Aloise Zyde, Amand Willems, Charles Verpoot, Livin D'Hondt, Jacques Eerdekens, Hilaire Deraedt, Emile D'Hondt, René Carpentier, Tbeofiel Bru- neel, Emile Suffys, Julie Meeuw, Aloise Ver- leye, Livin D'Hondt, Jules Ryckebusch. 2e Prijskamp Niet volschoten geilen. ic prijs, Aloise Delbaere, 2e Frans De- drie, 3c Achille Dequidt, 4e Serafijn Jonck heere, 5e Joseph Laconte, 6e Serafijn Blanc- kaert. Prijzen aan 1 fr. Justin Bouton, Honoré Policy, Charles Merlevede, Gustave Gerber, Reginald Bruneel, Livin Deraeve, Serafijn Christiaen, Emile D'Hondt (2), Justin De Backer, Jules Debruyne, Charles Lesap. Auguste Verschaeve, Jules Lequien. 3e Prijskamp .- Volschoten geilen. ie prijs, Achille Hennebel, 2e Aimé Bor der, 3e Eerdekens Jacques, 4e Charles Mer levede, 5e Serafijn Christiaen, 6e René Tal- ly- Prijzen aan 1 fr. Aloise Delbaere, Edou ard Deraeve, Henri Top, Achille Vanhove, Cyrille Dequidt, Pieter Carpentier. Henri Pottie, Emile Persoone, Charles Beddeleem. Justin Debacker, Theofiel Bruneel, Livin D'Hondt, Goudenbove René (2). Geiten met hoorn*. 4e Prijskamp Lammers geboren in 1910 ie prijs, Aloise Vandamme, 2e Henri Room, 3e René Carpentier, 4c Achille De quidt. Prijzen aan 1 fr. Jules Carron, Achille Pannekoucke, Henri Top, René Zyde. 5e Prijskamp Niet volschoten geiten. ie prijs, Emile Suffys, 2e Theofiel Wicke 3e Jules Crombcz, 4e Aloise Dequidt. Prijzen aan 1 fr. Aloise Lcdoux, Cyrille Orbie, Henri Noppe, Petrus Mahieu. 6' Prijskamp Volschoten geiten. ie prijs, Henri Deman, 2e Charles Ver poot, 3e Auguste Bruneel, 4e Auguste Worm Prijzen aan 1 fr. Livin Vankemmel, Aimé Bortier, Emile D'Hondt, Charles Ver poot, Camille Zyde, Honoré Truwant, Sera fijn Christiaen, Serafijn Adriaen, Henri Bruneel, Auguste Bruneel, Cyrille Vanro- baeys, René Zyde, Edouard Vandoórne, Hilaire Deraedt. Erge betoogingen op de Markten. 't Heeft er deze week gestoven op verschei dene markten van Noord Frankrijk. De aan houdende duurte dor eetwaren en bijzonder lijk der boter en eieren heeft de werklieden tot woelige betoogingen geleid. Te Belle hadden de boerinnen de prijzen van de boter en de eieren verhoogd en wer den daarom door de huishoudsters geboycot- teerd. Manden met eieren werden omgewor pen en eenige boterverkoopsters en verkoo- pers kregen de klompen boter in het gelaat. Te Estaires hebben donderdag de zelfde feiten zich voorgedaan. De fabriekwerkers en werksters hadden hunne patronen verwit tigd dat zij betooging gingen houden op de markt. Weldra lagen banken samen met de tekoopgestelde boter en eieren ten gronde. Al zingend gingen de beteogers rond, en politie en gendarmen stonden onvermogend de menigte te bezien. De politie gelukte erin eene hoeveelheid boter en eieren op een wagen te laden, naar liet politiebureel te voeren en alzoo te vrij waren. De herbergen en rijtuigen werden door de betoogers onderzoch t en al wat zij vonden van boter en eiers werd op straat geworpen. Intusschentijd begaf zich eene afgeveerdiging naar de meierij om te protes- toeren tegen de duurte der eetwaren. Te Armentiers en te Mervillé ging het niet beter. In laatstgenoemde stad. durfden de opkoopsfers zich bijna op de markt niet wagen. Banken, panders, boter, eiers, alles werd ten gronde geworpen cn vertrappeld. Boeren en boerinnen werden afgeranseld en moesten in de naburige huizen vluchten en zich schuil houden. Te Poperinghe had vrijdag der verleden week, op de botermarkt ook erge en. soms woelige opspraak plaats gehad van wege do- werklieden en de burgerij nopens de hooge prijzen door de landbouwers geeischt voor de boter. Daar vele landbouwers deel maken van de melkerij, komt er zooveel boter naar de markt niet meer en die er komt, wordt nog zoo rap mogelijk gekocht door de voort- verkoopers, zoodat dien dag velen moesten huiswaarts keeren zonder boter. Goede maatregel te Poperinghe. Ten einde dezen toestand te verbeteren, de schaarschheid van boter te beletten en aan werkman en burger toe te laten boter te gebruiken, werden deze week bij het bestuur der melkerij van Poperinghe, door bet ge meentebestuur stappen aangewend opdat op de markt, boter der melkerij zoude verkocht worden. Dit werd gereedelijk door de mel kerij toegestaan en wijdag werd eene proef gedaan met 50 kilos, te koop gesteld aan 3.50 fr. De woelingen dezer week op de andere markten, zetten de boerinnen niet veel in hunnen schik, en de prijzen waren zoo hoog niet dan verleden week, zoodat de boter der melkerij boven de marktprijs was en hier door om zeggens niet verkocht werd slechts 6 kilos. De proef zal toch voortgezet worden, en rens dat men er toe zal gekomen zijn de boter der melkerij te verkoopen aan den marktprijs, zal deze wel gekocht worden. Vele personen spreken met minachting over deze boter. Uit goede bron hebben wij vernomen on ook zelf ondervonden dat uit die boter, wanneer men ze bewerkt om in te leggen, geen water komb; en ingelegde boter van de melkerij, is zoo goed van smaak en voor het bereiden van spijzen als andere. Eene boerin die vrijdag, bij baar intreden op de botermarkt, 3.90 fr. vroeg, werd bij na buitenge worpen. Alles liep toch rustig af. Opening van een bijhuis met bijzonde re keus van vronwenpaletofs, pelerinen, impertneahles, mansconfectien, in den Ballon, bij Camille Battheu Baekeroof, Yperstraat, poperinghe. Dat dezen die verstaan het groot voordeel der pensioenkas aanstonds hannen naam opgeven en zeggen hoe aij willen storten en aan welken ouderdom zij hun pensioen verlangen te genieten. Avondschool. Te beginnen van Maandag 17 October 1910 wordt de avond school heropend in de Gemeenteschool (Kouter.) De lessen worden gegeven den Maandag, Dijnsdag en Woensdag van iedere week van 6 tot 8 ure 's avonds. Onnoodig te steunen op het nut dew avondscholen en do noodzakelijkheid voo: _.."l M1" ghe op haar terrein tegen de S. C. Xortrijk Arbitre Lebrun. Begin om 2 ure. Vol gens La Vie Sportive heeft Kortrijk een zeer goed elftal. Opgelet dus Poperinghe. 't Ware te wenschen dat zooveel personen mogelijk deze sportbetooging zouden gaan bijwonen. VLIEGEN Vliegweek van Meenen. 25.000 fr prijzen. Waarlijk de stad Meenen doet van haar spreken en haar bewonderen in de sportieve wereld. STA DSN8 EU WS. Ltjfcênlkas De Voorzienigheid. De leden van de lijfrentkas worden ver witligd dat 't oogenblik gekomen is om hunne storting je doen. Telken jare komen or leden storten als de stukken opgemaakt zijn; daar zij die storting niet bij tijds ge daan hebben verliezen zij de toelagen voor het loopendc jaar Zoo ook is het gelegen met de nieuwe leden: 't Is Novembermf December en men krijgt dan het gedacht lid te worden van de pensioenkas. Dat is-te laat en zoo komt het dat die leden maar kunnen ingeschreven worden 't jaar daarna. iedereen van Onderwezen te zijn. Wij wekken de jongelingen op met iever en regelmatig de lessen der avondschool te volgen en nut te trekken uit hetgene hun daar onderwezen wordt. Gestolen. Uit den hof van M. A. Berat, Veurnestraat, werden zondag nacht eene partij ajuinen gestolen. OnvoorzichigAan den draai der Veurnestraat en der markt, werd Hector Scherpereel maandag rond 6 uren 's avonds omgereden door een rijtuig dat in volle vaart de straat kwam uitgerend. Scherpereel werd licht gekwetst, en geheel zijn velo ge broken. Gekwetst. De vrouw van Theodore Dewancker, en hare dochter kwamen maan dag namiddag per rijtuig van Merokem terug toen het peerd opeens op hol ging. De vrouw werd uit het rijtuig geworpen en nogal erg aan het hoofd gekwetst. Een tramongeval. Een ongeluk dat het leven van een mensch had kunnen kos ten, werd hier zaterdag morgen in de Veur nestraat veroorzaakt door den tram uit Veur- ne toekomend om 6.50 ure. René Lebbe, landbouwer, wonend bij "den Koekuit - te Poperinghe, stond met peerd en kar in de Doornstraat, bij de woning van Jules Dehouck, tabakkerver, toen hij den tram hoorde afkomen. Het peerd verschrikt, sprong wat rond en juist toen de tram voor bijreed, werd Lebbe, die zijn peerd wilde stil houden, door het voorenste der machien gevat en medegesleept. De ongelukkige lag knielend vóór het machien met eer been achterwaarts geplooid er onder; hij wenl alzoo, door den tram, die in volle snelheid den neerdaal beneden reed, voortgeduwd, zich wanhopend vasthoudend aan don buffer van het machien. Verschei dene personen die dit zagen, deden wan hopige teekens aan den machinist om den tram te doen stilhouden. Volgens 't verkla ren van geloofbare ooggetuigen begon de machinist slechts beweging te aoen 0111 te stoppen wanneer hij de teekens zag der personen die den ongelukkigen Lebbe voren an den tram zagen de machinist zou dus het ongeluk niet hebben zien gebeuren, be wijs daarvan dat bij slechts stil hield bij de poort van M. Lobeau, wat juist 110 me ters ver is van de plaats waar Lebbe onder den tram viel. Seffens werd Lebbe in de herberg Au Sas de Gand binnengedragen en heer doktoor Devos in haast geroepen, kwam hem de noodige zorgen toedienen. Buiten was de verontweerdiging der toe schouwers groot, en machinist cn stoker hebben er bijna een slecht oogenblik beleefd. Uit het geneeskundig onderzoek bleek dat René Lebbe gekwetst was aan de beenen en de zijde. De wonden leveren geen gevaar op, maar hij lijdt veel. M. Emile Lobeau heeft hem per rijtuig huiswaarts gevoerd. In de Doornstraat en de Veurnestraat is men niet verwonderd dat zulk ongeluk ge beurd is. Als er van hoogerhand geen maat regelen genomen worden om te bi-letten dat daar zoo overdreven snel gereden wordt, zuilen zulkdanige ongelukken nog dikwijls te betreuren zijn. 't Ts te hopen dat dit zal gedaan worden, want de gevaarlijke onvoorzichtigheid van sommige stokers en machinisten, heeft reeds te veel rechtmatige opspraak veroor zaakt. Naar Brussel aan verminderden prijs. Een ministerieële brief laat toe van 12 October af uit de verschiilige statiën van meer dan 50 kilometers van Brussel verwijderd, van dan woensdag tot den vrijdag tot aan de sluiting der Tentoonstelling, reiskaarten van derde klas naar Brussel af te geven aan den prijs van enkele kaart, 't zij 5 fr. voor Poperinghe. Die kaarten zullen geldig zijn voor den volgenden zondag, voor eiken trein, vóór 9 ure 's morgends te Brussel aankomende. De terugkeer is geldig tot 's anderendaags, middernacht, vooralle treinen welke niet voor maatschappij-reizigers verboden zijn. De zelfde goedkoope kaarten zullen afge leverd worden den maandag, 31 October, ten einde dezelfde gunst te verleenen voor den Allerheiligendag. Aangehouden. Jules Goeman, bijgenaamd Witten Sabinue, van Vlamertinghe, die in Belgie eene ge vangenisstraf van 3 maanden moest uit doen was over een zestal weken naar Frankrijk gevlucht en werkte aldaar in de omstreken van Armen tiers met eene doffsch- machien. Voor eene nietige reden bracht hij aldaar eenen persoon niet inin dan 12 mes steken toe, welke doodelijkc wonden ver oorzaakten, en over eenige dagen was de brutale kerel naar Vlamertinghe terug ge vlucht. Weldra hadden de gendarmen van Ypor vernomen dat de kerel zich schuil hield bij zijnen broeder in den Brandhoek en zij gingen hem aldaar opzoeken, maar de sluwe kerel wist zich altijd uit de voeten te maken. Zaterdag laatst rond 11 uren 's avonds, vernam Achille Soubry, veld wachter te Vlamertinghe, dat Goeman in eene herberg in den Brandhoek aan het drinken was. Hij ging hem ontniddelijk op zoeken en vond hem in de herberg Het Brandertje De veldwachIer sprong er op ti>Q, deed hem de handboeien aan en bracht hem met medehulp van een ander persoon naar Yper, alwaar hij Goeman overleverde aan de gendarmerie. ISecelaere. Bloedige kermis. De 16jarige Charles Sigier, die zondag in 't naar huis gaan der kermis, aangevallen werd, is tengevolge der bekomen messteken vrijdag overleden. Twee .der plichiige zijn aangehouden. SPORT. Feotlmll. Uitslagen van Zondag.Eerste Divisie F. C. Brugge 2 - Union St Gillis 1. S. C. Kortrijk 0-C. S. Brugge 0. R. Mechelen 1 - Standard Luik 0. Antwerp F. C. 4- Beerschot 0. Racing Brussel 3 - Daring Brussel 1. Excelsior Brussel 6- Leopold Brussel 1. In Derde Divisie speelde Poperinghe Zondag te Ronse tegen de F. C. Ronse had geheel den tijd de bovenhand en miek S goals in den eersten time en 9 in dei tweeden. Poperinghe gelukte er niet in t, doeltnerken. De F. C. Ronse die 60 spelers telt, heeft een machtig le elftal waarvan nog velen eene klopping? zullen krijgen. Poperinghe speelde met 2 remplacanten. F. C. Rousselare 6- A. S. Ronse 2. De match S. C. Kortrijk tegen S. V. Rousselare werd tengevolge van den gewel digen regen uitgesteld. zeer stork gemaakt, beste merk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij Bernt-Fremault, Veuriestraat. lieden Zondag speelt de F, C. Poperin- j Inderdaad, het komiteit van het vliegpark %r Kortrijkpoort komt eene vliegweek in 5e richten die zal plaats hebben op Zondag 9, Maandag 10 en Dinsdag 11 Octobei aanstaande. 25.000 Fr. prijzen zijn te bekampen door de luchtvaarders. Of er zal volk zijn te Meenen, gedurende deze drie dagen, geen twijfel. Ook handelaars, herbergiers en nering doeners zullen dit nieuws met genoegen aan allen mededeelen ten einde het volk naar de stad te doen stroomen waar het vermaak en nering zal bijbrengen. De luchtvaarder Peelers die in de twee- daagsche meeting van Antwerpen zulken grooten bijval genoot, heeft reeds zijn kon trakt ingediend en zal van hem doen spre ken zijne stoutmoedigheid kent geene palen. De jonge luchtvaarder Verrept zal ook de vliegbaan van St-Job in 't Goor verlaten om met zijnen Blériot in het vliegplein der Kortrijkpoort de prijzen te betwisten. Men verwacht nog andere luchtvaarders. Er dient niet getwijfeld te worden of men zal vliegen. Het komiteit heeft immers zulk danige kontrakten gemaakt dat er eiken dag zal gevlogen worden tenzij erge wind of heel slecht weder hel vliegen zou te ge vaarlijk maken. In dit geval zelfs, zullen de luchtvaarders gansch de week blijven en vliegen zoohaast het weder goed is. De kaarten zullen teruggegeven werden in ge val men niet vliegt en goed zijn voor 's an derendaags. Het is dus vast en zeker dat iedereen tevreden zal zijn. Donderdag is de vlieger Peeters uit Ant werpen te Meenen toegekomen. Hij was vergezeld van zijne vrouw. De twee vliegmachienon van Peeters en Verrept zijn insgelijks ter plaatse toegeko men. Vrijdag werden zij opgesteld. Heden Zondag vertrekt een bijzonderen trein uit Poperinghe om 12.35 u.hij komt ie Meenen aan rond 1 1/2 ure. Vliegers gevallen. Te Meiz is de vlieger Haas, 25 jaar, doodgevallen. Te Milan kwamen Dickson en Thomas in bot sing. Beide vielen. Dickson is doodeljjk ge kwetst. Te Boissy-St-Leger is de vlieger Morane die eene tocht deed met zijn broeder, neergevallen. Beide zijn zeer erg gekwetst. Het hoogtecord geklopt. Zaterdag heeft Wynmalen te Mourmelon het record van Morane geklopthij heeft eene hoogte bereikt van 2780 meters. I* H wjsiai-, Bkcrih»?Ja, zeker, en alle» die mij gekend hebben over een jaar of twee, slaan hunne handen ineen. Dan was ik ziekelijk en bleek, ik had geenen adem meer, ik was mistroostig en gaf den moed op. En de dokter zegde mijneem eens THEOBROMAdat krachtherstellend ge neesmiddel dat de flauwste lieden opbeurt, en ik deed het. En zijt gij genezen? Door en door, zooals gij ziet. Te Poperinghe bij Mr MONTEYNE, apothe ker op.de Groote Markt en te Yperbij IVF LiBOTTE, apotheker, op de Botermarkt. laatste modellen. Astrakan. Skunks. Renards. Castor. Marters. Caracul. Loutre. Mongolië. Vison. Murmel. Ilalskatten voor mannen en kinderen. Artikels voor Kleermakers en Kleermaaksters. Geheel laatste nieuwigheden. EXAMEN. M. Hilaire Notredame, van Poperinghe, heeft zijn examen afgelegd van Apotheker, eerste proef. M. Arthur Kestelyn, van Crombeke, heeft zijn examen afgelegd van Apotheker, der de en laaste proef. M. Marcel Lootvoet, van Beveren a/Yzer heeft zijn examen algelegd van Candidaat in natuurwetenschajipen, voorbereidend tot de geneeskunde en van candidaat in de ge neeskunde, eerste proef. M. Gaston Grimtnelprez, van Oostvlete- ren, heeft hetzelfde examen afgelegd. Allen legden hun examen af in de Kaf- Ikolieke Hoogeschool te Leuven. I>«* stiiiiciaiiciiIn al de kazernen van het land was men maandag waarlijk verbaasd over het groot getal milicianen, die krachtens de nieuwe wet moesten inge lijfd worden. Men schat dat er voor gansch het land omtrent 6500 jongelingen meer binneflgeroèpên zijn dan de vorige jaren. Il«*t nieuw zilvergeld. Het ge rucht is in omloop geweest dat de nieuwe stukken van 1 fr., met de beeldtenis van koning Albert, zouden ingetrokken wor den. Er zouden zelfs aan zekere besturen in dien zin onderrichtingen gegeven zijn. Het is nochtans meer dan waarschijnlijk dat het niet zal gebeuren. Wij mogen bevestigen dat er in de Munt voortgegaan wordt met nieuwe frankstukken te slaan, met fransch opschrift en dat niets doet voorzien dat dit geld zal ingetrokken worden. Aalst,, 10 October. Markt prijshoudend. Men kwoteert Aalst (Stadsmerk) o,p October-November 70-72 1/2 fr.; heden 63 balen ter marktze zijn ras verkocht aan 75-1121/2 fr. volgens kleur en kwaliteit. Londen3 October. Markt kalm. Men kwo teert: Engelsche hop, i° kwaliteit 125-175 fr. 2P kwaliteit 105-120 fr. Brussel5 October. Markt prijshoudend. Men kwoteert Poperinghe (Stadslood) 63-65 fr. Aalst (Stadsmerk) 72 1/2 fr. Neurenberg(Beieren) 4 October. Handel nog al levendig voor het buitenlandvooral Markthop van 80-90 fr.; en Hallertau van 112-125 fr. Poperinghe5 October.Handel prijshoudend. Men betaalt Poperinghe (Stad) 62 i/2-65 fr. Poperin ghe (dorp) 60-62 1/2 fr.Veel vraag gedurig naar groene hop. POPERINGHE, van 2 tot 9 October. Geboorten. Roger Stechele, z. v. Elias en Maria Berghof.—Maurice Vandenbruwane, z. v. Theophiel en Elodie Degros.Maria Vandenberghe, d. v. Mau rice en Louisa Timperman. Marie-Louise Samyn, d. v. Arthur en Valentine Devos.Josephine Battheu, d. v. Julien en Magdalena De Byser. Alice Techel, d. v. Alphonse en Irma Couwet.Antoinette Victoor, d. v. Hector en Felicie De.segher. —Julien en Lucien Leicher, zonen van René en Irma Derycke. Overlijdens. Robyn Louisa, 20 maanden, Schaal- siraat. Theeten Charles, 66 jaar, vischverkooper. echtgenoot van Therese Pailliaert, Wijk B. Oreel Nestor, 7 dagen, Wijk D. Huwelijksbeloften. Octave Vandenberghe, ge- meentesekretaris te Poperinghe, met Margarita Van tours, zonder beroep alhier, voorgaandelijk te Brug ge. Maurice Lava, schoenmaker, met Regina Brabandts, kantwerkster, beide alhier.Joseph Le- moine, daglooner, met Maria Desaegher, huishoud ster, beide te Roux, en beide voorgaandelijk te Po peringhe. Huwelijken.Georges Hauspie, 27 jaar, landwer- ker, met Lydia Druant, a5 jaar, dienstmeid, beide alhier. Maurice Lebbe, 28 jaar, schoenmaker, met Elisa Couttenier, 24 jaar, strijkster, beide alhier. Hector Verhaeghe, 28 jaar, zwingelaar alhier, met Margarita Inion, 28 jaar, naaister te Westoutre. Charles Declercq, 3i jaar, vuurstoker te Avelghem, met,Helena Quaghebeur, 23 jaar, werkster alhier. Pierre Vandenbossche, 37 jaar, landwerker te Ever- becq, met Maria Quaghebeur, 27 jadr, werkster alhier. —Camille Verdonck, 33 jaar, landbouwer met Juliana Quaghebeur, 22 jaar, zonder beroep, beide alhier. ROUSBRUGGE, van 1 tot 30 Sept. Geboorten.Houvenaghel Adrienne. 0verlijden3.Houvenaghel Adrienne, 3 weken. Huwelijksbeloften. Laseure Leon, landbouwer te Rousbrugge, met Allacker Marie van Beveren. Behaeghel Jerome, timmerman, met Desaegher Mag dalene, beide van Rousbrugge. Huwelijken. Mahieu Lievin, met Maeckelberg Euphrasie, beide van Rousbrugge.Vanthournout Aloise van Oostvleteren, met Verclyte Amelie van Rousbrugge. BEVEREN-op-Yzer, van 27 Juli tot 1 Oct. Geboorten.Lepée Raphael.—Crabbe Gilleberte.— George Arsène. Vandenbroucke Gerard.Beghein Joseph. OverlijdensIngelaere Camiel, 21 jaar, ongehuwd. Laseure Zenobie, 65 jaar, echtgenoote van Fagoo Desiré. Beun Petrus, 72 jaar, echtgenoot van Mor lion Paulina. Huwelijksbeloften. Beghein René, landgebruiker Beveren, met Gouwy Julia, dienstmeid te Pol- linchove. Algoet Alphonse, werkman te Leysele, met Hoedt Germaine, werkster te Leysele.Decoster Charles, tolbeambte te Houthem, met Billiet Clemen tina, zonder beroep te Nieuwpoort.Ameloot Camiel, werktuigmaker te Beveren, met Phisel Marie, zonder beroep te Oostcappel.Debeir Julien, suikerbakker te Rijssel, met Coene Madeleine, zonder beroep te Beveren.Denys Florentin, dienstbode te Beveren, met Vannieuwkerke Magdalena, dienstmeid te Beve ren.Delvael Henri, werkman te Beveren, met Elias Eveline, naaister te Oostcappel. Huwelijken. Temperville Georges, werker te Hondschoote, met lvockenpoo Celina, dienstmeid te Beveren. Obyn Honoré, onderwijzer te Proven, met Clays Rachel, bijzondere te Beveren.Wullen Benoit, timmerman, met Neudt Jeannette, zonder beroep, beide te Beveren.Laseure Leon, landbouwer te Rousbrugge-Haringhe, met Allaeker Maria, bij zondere te Beveren. WESTOUTRE, van 1 Sept. tot 1 October. Geboorten. Caulier MarthaRosselle Joanna. PI esi er Jozef. Overlijdens.Croquette Victor, 4 maanden. Huwelijksbeloften. - Huyghe Jules, met Flauw Juliette. Top Henri, met Deconinck Pharailde.— Sennesal Arthur, met Pattou Pharailde. Verhaeghe Hector, met Inion Margriet. Quaghebeur Omer, met Metsu Ida. Louwaege René, met Rouseré Rachel. Rouseré Omer, met Fruchart Héléne. Rouseré Georges, met Coene Felicie. RENINGHElyST, van 8 Oogst tot 30 Sept. Geboorten. -Batteu Daniel. Overlijdens.Knockaert Livin, 76 jaar, echtgenoot an Savaete Fidelia. D'Heere Juliaan, 2 jaar. Deramaut Clemence, 78 jaar, echtgenoot van Merle vede Engel.Zyde Maria, 11 maanden.Vancayzee- le Paul. 3 jaar.Demilde Marcel, 2 jaar. Huwelijk. Gustave Dumortier, landwerker, met Spilleboudt Madeleine, beide te Reninghelst. Weigekalante Peerdesmis, ten dienste van Herberg en Boerderij, gelegen in Veurne-Ambacht.Inlichtingen ten bureele dezer. •y immermans-en meubelmakersknechten wor- 1 den seffens gevraagd bij Paul Nuyts, Donckèlestraat, te Hazebrouck. Goede Meid kennende keuken wordt seffens gevraagd voor Frankrijk voor nabij Ha zebrouck. Zeer goed loon. Inlichtingen ten onzen bureele. Goede Meid wordt seffens gevraagd voor Poperinghe. Inlichtingen ten onzen bu reele. Goede meid voor Frankrijk wordt seffens gevraagd. Loon 30 fr. Inl. ten onzen bureele. Goeden koeiwachter, kunnende meikeu, wordt gevraagd in stad. Inl. ten onzen bureele. Jongeling om schrijfwerk te doen, wordt seffens gevraagd in het Bureel der Registra tie te Poperinghe. Seffens gevraagd bij Médard Vermeulen, Poperinghe, goede meid, kunnende mei- ken. Geen buitenwerk. Qchoenmakergast, minstens 1 jaar op stiel Ogeweest zijnde, wordt seffens gevraagd bij René Berat, Yperstraat, Poperinghe. Velo Aicyon per occasie te koop, in het Gemeentehuis tc Beveren-aan-Yser. maria dsjft-ou, wonende bij hare ouders, Veurnestraat, Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te plaatsen als ütl J .lilt- SÏ.V%ftSTER. Zij kan verzekeren dat zij alle werk tot ieders voldoening zal uitvoeren. thans wonend, Au Soi.dat Francais in de Veurnestraat, Poperinghe, heeft de eer kenbaar te maken dat hij om zijnen CwitfWtH'tviiikcS merkelijk te kunnen vergrootenhet huis aangeworven heeft nr in de Yperstraat, (dicht bij de Groote Markt) en daar rond Maart aan staande, een belangrijk Magazijn van ge maakte kleederen zal openen. tegen den ki^khoe§t. Door het gebruik der van GR00TÊ MARKT, 18, Ï9Kv Oud gekend Huis van Vertrouwen sch aalstraat, van LAATSTE MODELLEN 8 Sn «Jon Stcrlioek, bij Emiel Gouwy, Bruggestraat. iii ti«>n Oinicii Aiiliei*, bij Petrus Vandamme, Hondslraat. 9 A lis Ville tie ihuikm|!ir, bij Wed. Henri Decorte, Watoustraat. S In DiiiiitenN W niiil<>liii<. bij Jules Hauspie, Westoutre-kalsiede. In don IN'rrelMtoHi, bij Honoré Cappoen, Meessetistraat. 9 A Ja Ville «Ie Florence, bij René Synaeve, Boescheepstraat. 7 In «Ion l'MHiior. bij Theodore Dewancker, Kouterstraat. H In «lo Yinli, bij Germain DewachP-r, C&sselstraat. 9 An üoiiiiti, bij Gustave-Truwant, (hijg, Block) Casselstr. 19 An l.ion «lo SffaiHlre, bij de Wed. Benjamin Maes, Yperstraat. i S In «Ion llorfoft van llrahant, bij Edouard Deweerclt, Westoutre-kals. SIS En «Ion iia**in, bij Stanislas Bentin, Komstraat. 15t In "i Keepje, bij Auguste Vansteeno. bij den Ondank. 3 3 A riii«lsi*iric, bij Justin Mahieu, Veurnestraat. 15 In «lo Laisiihi^. bij Emile Feys, Bruggestraat. 16 in «lo Aiotixvc Statie, bij We Henri Bonduelle, achter de Statie. if in «len i*oNtli4>»rn, bij Achille Cappelaere, Cassalstraat. 18 In «lo Wagoiunakori,), bij Amand Salomé, Yperstraat. 89 In St Joseph, (bijg.'t Kapittel) bij de Wed. Deereus, Kerkstraat. 29 Au Coi-net d'Or, bij Gustave Grens, St Jans Kruisse. 23 in do Nicsswe Xualiiw, bij Henri Vandeputte, Watoustraat. 22 A l'Univers, bij Justin Ghelein, Yperstraat. 2Sn «lo Stooniioiiworij, bij Jules Bouquet, Reninghelst-kalsiede. 28 In 't Meerhof, bij Alois Dewilte, Casselstraat. 25 Sn 't liaKtecltje, bij Charles Debeir, Doornstraat. 26 in den ISoonaeri. bij Francis Lerinytte, Boeschepe-kalsiede. 2? Eu «Ben Nnock, bij Eugène Liebcrt, Yperstraat. 2bi in «len («raaf van Vlaanderen, bij Adolf Vandecasteele, Yperstraat. 29 in «Ion Voorloop, bij Jules Sergier, Werfstraat.. Kermis en schoone Bascule te verhollen. 99 In don Ilazebilh, bij René Maerten, Walou-St-Jan. Schoone Kostuum te verhollen. 10 centiemen inleg, 1 pinte bier terug. 61 Au Cafo do la K'aiv, bij Jóröme D'Hondt, Groote Markt. COMBAT MET DE TRAB0L. 32 in *4 Vliegende l»cerd, bij Emile Rappelet, Veurnestraat. Wilt gij goede en sterke weidischoenen aan 8 fr. 50't paar; wendt U naar De Gouden MansboUien, bij Florent Osteux, Yperstraat, (dicht bij de Markt), Poperinghe. De alom vermanrcfê Familie VERDONCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder élastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kindejhoofd, veroorzaakt door operatie of doorliet dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt honderde adressen ons uit mensch 1 ievendheid gegeven, van personen i, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4Ójaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 f'ranh belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar- men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat tè genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor liet maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M1 Franjois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van ijtot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. Én M1' Honore VERDONCK, bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 7 Oct. Tarwe, beet. 17,09 - Rogge 12,20 - Haver 12,20 - Aardappelen, 100 k. 10,00- Boterde kil. 3,00 a 3,30. Eieren de 26, 3,65. Yper, 1 Oct. Tarwe 20,00 a 21,00; rogge 14,00 a 14,75; haver 16,00 a 16,75; aardappelen 7,00 a 7,50boter 3,30 a 3,60 eieren 3,50 a 0,00. Rousselaere, 4 Oct. Tarwe 20,00 a

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4