LUISTE UITVPU S1SEMG0RTE lül Ij BRËÏÏK .1 De prijsuitdeeling op het stadhuis. Schrikkelijke ontploffing te Brasschaet. NIEUWS UIT BELGIE. Wetensweerdigheden. HOPPE. BüRGEKSTANSVEN VAX Biddagen der week. SIROOP TEGEN DEN KINKIIOESTp A. MONTEYNE, Apotheker, doel men aanstonds de stikhoesten verdwijnen en verkrijgt men del volkomene genezing op zeer korten tijd. i EERSTEN TAP HER BERGKE RMISSh j Genezing zonder operath Te paehlen of te koopen MARKTPRIJZEN. rogge 14,00 a 14,50havar 16,00 e daar het enkel nog meer twist en tweedracht zal verwekken. De baronnes Vaughan. In den omtrek van hgt kasteel van Balincourt wordt er verteld dat er voorlaatsten zondag, avonds, een hevige twjst heeft plaats gehad tusschen de baronnes Vaughan en haren man M. Durrieux. Zij zouden toen tiet kasteel verlaten hebben en naar Parijs ver trokken zijn. Van een anderen kant wordt gemeld dat, M. Durrieux zich thans in zijne villa te Neuilly bevindt, en de baronnes Vaughan in een renteniershuis, Vernet straat, te Parijs, dat zij onlangs gekocht heeft. De baronnes zou op het punt zijn de echt scheiding te vragen. Wilt gij goede en sterke werkschoenen aan 8 fr. 50't paar; wendt U naar De Gouden Mansbottienbij Florent Osteux, Yporstraat, (dicht bij de Markt), Poperinghe. Overreden. M. Désiré Bacquaert, landbouwer te Godewaersvelde, kwam Dinsdag van Bellemarkt huiswaarts per rijtuig langs den tolbureel van Boeschepe zijne vrouw vergezelde hein. Om de douanen te laten onderzoeken, stond hij stil bij het bureel en was op het punt van het rijtuig te stappen, na zijne vrouw die er reeds van was, toen het peerd opeens verschrikte en op hol ging. M. Bac quaert viel en liet rijtuig reed hetn over de borst. Seffens nam men hem op en droeg men hem binnen. Een bijgeroepen genees heer bestatigde dat hij twee ribben gebroken was en oordeelde zijnen toestand nog al erg. Thans is M. Bacquaert buiten gevaar maar is nog niet mogen huiswaarts gevoerd wor den. Het M'iiijiil dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bijgebr. Delhaize A Moncarey-Sansen. /)e republiek erkend.— Woensdag namiddag werden de gezanten van Frankrijk, Spanje, Italië en Engeland, te Lissabon, door den minister van buiten- landsche zaken ontvangen. Deze diplomaten kwamen verklaren dat zij door hunne re geeringen gemachtigd zijn de onderhande lingen over de loopende zaken te hernemen. Zij hebben daarbij nog den wensch uitge drukt vriendelijke betrekken met de nieuwe regeering te onderhouden. De slachtoffersVolgens eene offi- eieele statistiek zouden er tijdens de revolu tie te Lissabon, slechts 61 personen gedood en 417 gekwetst zijn Rol®! ijlt £CH|»i*oIieu. De goede moeder zal iiare_ kinderen struisch en kloek willen. De brave zoon zal zijnen ouden vader willen bijstaan en versterken. De vader zal zijne bleeke dochter willen zien blozen. De vrouw wil haar man kloek en neer- stig zien. De inan wil zijne vrouw gezond zien. Hewel! de kost van de THëOBROMA is 20 centiemen daags. Redelijk gesproken is dit te veel om altijd kloek en gezond te blijven!... Te Poperinghe bij Mr MONTEYNE, apothe ker op de Groote Markt en te Yper, bij Mr LIBOTTE, apotheker, op do Botermarkt. Zondag laatst werden ten stadhuize alhier de prijzen uitgereikt, gewonnen door de leerlingen van ons college in den staatswed- strijd van het verleden schooljaar. Ten elf uren kwam de katholieke muziek maatschappij de studenten en leeraars afha len aan de Bertenplaats en geleidde ze, onder het opwekkende dreunen van blijde stapmarschen, naar de groote bovenzaal van het stadhuis. Benevens den achtbaren lieer Burge meester F. van Merris, die de plechtigheid vorenzat, vereerden de heeren Schepenen Vanden Berghe en Devos dit feestje met hunne tegenwoordigheid. Waren ook aan wezig de heer Boucquey, gemeenteraadslid de heer J. Petit, vrederechter; en de zeer eerwaarde heer R. Vervaeke .pastoor-deken. Toen liet muziek een nieuw puikstukje ten beste gegeven had, nam de heer Burgemeester het woord. Telken jare, zei hij, ik de eer en het ge noegen heb u voor deze omslandigheid te mogen ontvangen, groeit mijne blijdschap en mijne fierheid aan. Telken jare immers heb ik het geluk te kunnen vaslstellen dat gij aan het hoofd blijft staan van de konink lijke athenea en van de beschermde colleges uit gansch België. Als ik het getal leerlin gen en benoemingen van ons college stol tegenover de bevolking van gelijk welk ander gesticht en de onderscheidingen die het behaald heeft, dan blijkt het maar al te klaar en al te duidelijk hoe verre gij vooruit zijt. De zegepraal is des te schitterender dat allen er toe bijgedragen hebben en dat geen enkele der mededingers vandaag met ijdele handen zal moeten' heentrekken. De leerlin gen der middelbare school dienen wij vooral geluk te wenschen. Zij waren maar met tweeën, maar ze hebben alle twee eere gedaan aan hunne klasse en de degelijkheid bewezen van het onderwijs dat zij ontvingen. Waarde leerlingen, ik wensch u proficiat met den bekomen uitslag want hij is eervol eerwaarde Leeraars ik verheug mij met u over het goed slagen uwer pogingeneer waarde heer Principaal ik wensch u geluk met de bekroning van uwen ijver en uwe toewijding. Ongetwijfeld moet gij blijde zijn aangezien uw priesterwerk zoo mild wordt gezegend. Mochten uwe studenten voort den weg van de deugd en de vlijt, dien gij hun aangetoond hebt, blijven bewandelen. Tot staving van zijn woorden las nu de heer Burgemeester de lange lijst af der be kroonden die hunne boeken uit de handen der heeren gemeenteraadsleden ontvingen. Mijnheer De Coninck van Elverdinghe gaf aan zijnen zoon Valëre zulk een schrikkelij ken pak boeken, dat deze ze maar met moeite kon in zijne armen houden, en dat, in het terugkeeren naar het college, hij de hulp van twee makkers moest inroepen. Na de uitreiking der prijzen bedankte de eerwaarde heer Principaal de stad Poperin ge, en vooral de aanwezige heeren gemeen teraadsleden en muziekanten voor al de eer die zij aan 't college bewezen. Hij ook wees nog eens op de beteekenis van den uitslag en liet uitschijnen hoe valsch soms wordt te werk gegaan otn de zegepraal der bescherm de colleges te verkleinen of in twijfel te trekken Hij besloot zijne aanspraak met een huidewoord gericht tot de bewakers en lee raars, zijne medehelpers, en prees bovenal den buitengewonen ijver van de EE. HH. Verhamme en Loosberg, wier moeite zoo schitterend beloond werd. De muziekanten trokken dan weerom de groote markt op en deden aan de gelukkige overwinnaars in dien vreedzamen strijd, een feestelijk uitgeleide door de Gasthuis straat, langs de O. L. Vrouwkerk, de Boe- scheepstraat, naar 't college. Dien Zondag hebben onze jonge knapen hunne lauweren naar hartelust gevierd, en wij misgunnen het hun niet want zij hebben hei. verdiend. Overigens zij zullen er niet op slapen Yoegen wij er ten slotte nog bij dat talrijke ingezetenen van stad er aan gehouden had den hunne vaderlandsche vlag uit te hangen, alzoo eenen blijk van genegenheid aan'het college gevend en tor zeiver tijde eene hulde aan de prijswinnaars. Vier dooden; zes gekwetsten. Een vreeselijk ongeluk gebeurde woens dag namiddag in de polygoon van Brasschaet Proefnemingen. Over drie weken werden in de polygoon proefnemingen gedaan met een kolossalen houwitser van 25 centimeters, die ledig 250 kilos weegt en die gevuld was met allerlei ontploffingstoffen. De proefnemingen mis lukten en het tuig ontplofte niet Na toela- lating van den minister vati oorlog gevraagd te hebben, werd het gevaarlijk goed in een magazijn gedregen en woensdag ging men bet ontladen. De ingenieur-uitvinder, een adjudant, een soldaat en drie burgerlijke werklieden, gewezen soldaten, gingen dit werk aan. De ontploffing. Reeds was de ontlading bijna gedaan toen er eensklaps eene geweldige onlploffiug plaats had. De slag was verschrikkelijk en de lucht lagen werden uiteengeslagen alsof er eene aardbeving had plaatsgehad. Te Brasschaet namen de inwoners er geen acht op zij wa ren verwitiigd geweest dat men ging schie ten. Het geweld van den knal. Van het magazijn waar de ontploffing gebeurd was, blijft er schier niets meer over. Het was een gebouw van twaalf me ters lang, vijf breed en drie hoog, gedekt met pannen dat alles is weggeslagen, ver brijzeld, vermorzeld, in alle richtingen ge slingerd. De woning van den adjudant Del pierre, gelegen in denzelfden blok gebouwen, heeft erg geleden: al de ruiten zijn verbrij zeld. Zoodra de knal gehoord werd snelden de officiers, de soldaten en de burgerlijke werklieden van de polygoon naar de plaats van de ramp. Afgrijselijk schouwspel. De toegesnelde personen stonden tegen over een ijselijk schouwspel. Vier mannen waren verdwendn en hunne bloedige over blijfsels lagen overal verspreid 't was een raublik die in afgrijselijkheid alles overtreft wat men zich kan inbeelden. Overal zag men stukken beenderen, vleesch, hersenen, in gewanden, verhakkelde lidmaten, bloed plassen en vlekken. De dooden. 1 Ziehier de namen van de dooden 1. De soldaat Debauclre, 21 jaar oud, ge boren te Marchienne-au-Pontmen vond nog slechts de stukken en de brokken van bet lijk. Guillaume Dierckx, 45 jaar oud, bur gerlijk -werkman, gehuwd en vader van vier kinderen, wonende te Brasschaet. Het hoofd en bet bovendeel van de romp zijn afgerukt err de onderbuik is gedeeltelijk verdwenen. Alfons Van Deuren, 34 jaar oud, bur gerlijk werkman, gehuwd en vader van een kind, wonende te Brasschaet. Het hoofd is gansch vermorzeld en een der armen is weggeslagen. 4. August Hertleer, 35 jaar oud, burger lijk werkman, gehuwd en vader van drie kinderen, wonende te Brasschaet. Het ge laat, een half schouderblad en de twee ben nen zijn weggeslagen wat er van liet lijk overblijft is op verscheidene plaatsen vree selijk verbrand. Men ziet dat de ramp drie weduwen en acht weezen gemaakt heeft. De gekwetsten. Vijf peronen die zich in de nabijheid be vonden, werden door steenen gekwetst, doch geen een zeer erg. De adjudant VanAlstein, die zich inde zaal bevond werd ais bij wonder gered toch is hij nog al erg gekwetst. De hulp. Seffens werd hulp van alle kanten toege bracht en de gekwetste doelmatig verzorgd. De oorzaak der ontploffing. Wat is nu de oorzaak van de ontploffing? Daarover zal men slechts uitleg kunnen geven na het onderzoek M1 UTC 's meer aan te bevelen tegen li t L 1 U Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Door de geweldi- STADSNIEUWS. Een werkman van Poperinghe verongelukt in Frankrijk. Du n an Au- guste, 44 jaar, werkman wonend langs de Watou kalsiede, nabij Sint Jan ter Biezen, was sedert een drietal weken naar Frankrijk gaan werken, en was daar in bediening in de ijzergieterij van Isbergues. Maandag avond kwam per telegram, gestuurd door den bestuurder der gieterij aan den heer Burgemeester onzer stad, al hier de droeve mare aati dat Deman veron gelukt was. De agent Verwaerde, gelast met de moei lijke taak de vrouw te verwittigen van het ongeluk dat baar trof, begaf zich er dinsdag morgen naartoe. Bij zijne aankomst vond hij 5 kindjes, waarvan het oudste 8 jaar en het jongste 2 jaar is, aan tafel gezeten bezig met eten. De vrouw was ook' juist op het punt dit te doen. Na de vrouw goed voorbe reid te hebben, moest de agent de droeve waarheid bekennen. Het verdriet der arme weduwe en der vaderlooze schaapjes was hartverscheurend om zien. Donderdag werd de verongelukte te Is bergues begraven. Het ongeluk was zoo voorgevallen bezi zijnde spoorwegriggels in de laminoirs te steken, werd de werkman opeens inede- getrokken en doodgepletterd Wij bevelen de in nood verkeerende weduwe en hare 5 kindertjes, in de goede werken der liefdadige personen aan. Debruyne, dader der dubbele moord pogingwordt aangehouden. Camille Debruyne van Vlamertinghe, die poogde Alice Bamelis en haar man Alois Artois dood te schieten, kon tot hiertoe niet aan gehouden worden daar zijne wonden dit niet toelieten. Oordeelend dat hij nu buiten alle gevaar verkeert, werd door het parket van Yper bevel gegeven de kerel aan te houden De veldwachter Soubry van Vlamertinghe geholpen door de gendarmerie van Yper, hebben Zondag laatst om 5 ure 's namiddags, de man aangehouden en hem naar het gevang van Yper overgebracht. Daar zal hij voort de geneeskundige hulp ontvangen. Bamelis Alice betert langzamerhand voort M. Vandaele, onderzoeksrechter te Yper, is met liet onderzoek dezer zaak belast. Geen aanbod. Vrijdag middag, 4 November, had in de groote statie te Brugge de aanbesteding plaats der werken uit te voeren totvergrooting der ontvangstbu- reelen, bouwen eener schuilplaats voor de onderzoekers der rijtuigen, verandering der bergplaats voor lokomotieven en meerandere verbëteringswerken in de statie te Poperin ghe. Bestek le deel, 19.507,45 fr.; 2e deel, 1.729.93 fr.; borg 1.900 fr. Niet één aanbod werd gedaan voor de uitvoering van deze werken. Solo-slim werd zaterdag avond ge speeld ter herberg van M. Albert Denut, door M. Camille Beddeleem, die 13 koekens had. Zijne medespelers waren heeren Justin Denut, Charles Halfmaerten en Joseph Van- dermeulen. Proces werd deze week opgemaakt tegen een boerenwerk man van Westoutre die met drie auneengekoppelde wagens door de stad reed. Tooneel.Op Maandag 12 en Dinsdag 13 December zal in onzen stadsschouwburg, door de rederijkersmaatschappij «Roeij- sche-Barbaristen» het beroemd drama »Ga- brielle liet Bloemenmeisje» in 10 tafereelen, door Xavier de Montepin en Jules Dorny, uitgevoerd worden. Zonder twijfel zal deze vertooning veel bijval genieten. Kaarten zijn van nu af te bekomen bij de Wed. Th. Vanels'.ande, Yperstraat. Den 16 en 17 Januari 1911, zal de Maat schappij Langhoirs-Victorinen opvoeren Hermosa of Vrouwenwraak drama in 6 be drijven door A. Dandois en de Postiljon van Maria-Theresia, kluchtspel met zang door Vanpeene. Opening van een bijhuis met bijzonde re keus van vrouwenpaletots, pelerinen impermeables, mansconfectien, in den Ballon, bij Camille Battheu Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Bt®igiii£li®lsi-OyH®. Verbrand. Dinsdag namiddag was de vrouw van de garde-route Joossens bezig de stoof te be zorgen toen een geweldige wind de vlammen al onder uitdreef. De kleederen der vrouw vatten vuur; daar zij stom liep de vrouw huilend buiten. De smid Hector Gouwy, die rechtover woont gelukte erin de vlammen uit te dooven. Voorschot, rok, haar, kleederen alles was verbrand. De vrouw had ook brandwonden bekomen en 't is dank aan baren moedigen redder dat zij het leven te danken heeft. Woesien. BenoemingDe be noeming van M. Arthur Vanhoutte, als se cretaris onzer gemeente, komt door den Heer Gouverneur der provintie, in date van 28 October, goedgekeurd te worden. Abcolo. I)e genaamde Honorine V... die woensdag op de spoorbaan ging, werd door den bediende verzocht deze te verlaten. Voor alle antwoord begon zij den bediende uit te schelden zooveel zii kon. Vervolgingen zullen ingespannen worden. ■oven.Storm. e wind is maandag namiddag een wiek van en molen van M. Ryon afgerukt geweest. 'aproglieiii. Moordpoging. - Joseph Loosvelt, fabriekwerker, die op loge ment was bij Henri Buyck, 31 jaar, heeft woensdag morgen op dezer. 5 revolverscho ten gelost en hem doodelijk getroffen aan bet hoofd. Loosvelt zou gehandeld hebben in overeenstemming met de vrouw van Buyck. Deze zijn beide aangehouden. Brussel. Sluiting der Tentoonstel ling. De beroemde wereldtentoonstelling die zooveel bezoekers had gedurende geheel den zomer, werd maandag avond definitief gesloten. Dinsdag begon men reeds alles weg balen, koopwaren, planten, enz. en woensdag begon men reeds afbreken in Brussel-kermis. Binnen eenige dagen zal alles verdwenen zijn en zullen de Brusselaars hun gewoon leven hernemen. Courcelles. Doodgeschoten. Pieter Janssens, knecht in de brouwerij Hulin, te Courcelles, liep Zondag namiddag het geweer van zijnen patroon op den koer. Zijne kameraden verzochten hem ver- er te gaan met het speeltuig Janssens ontmoette M. Hulin en deze laatste riep hem toeIk ben niet bang, Jieter ieter, gekscherende, legde aan en trok den haan over, in 't gedacht dat het geweer niet geladen was. Een schot knalde en M. Hulin kreeg de volle lading in de borst. Hij bezweek weldra. De knechten hielden Janssens aan. De droefheid van Mad. Hulin en hare dochter is hartverscheurend. Stormoii.Sedert vrijdag morgend, ■1 ure, is er een schrikkelijk tempeest ont ketend langs heel de belgische kust. Het dondert, regent en hagelt en de wind loeit buitengewoon hevig. Zelden heeft men zoo een windstorm bestatigd. Het is onmogelijk den dijk te naderen. Het schouwspel der onstuimige, opgezweepte zee is vreeselijk. Daar het donderdag nogal kalm weder was, zijn er talrijke visscherssloepen uitgevaren, en men is ten zeerste ongerust over het lot der visschers. Te Nieupoort heeft men de reddingssleepboot ontboden. Uit Frankrijk, Noorwegen, Italië en Spanje ontvangt men berichten van ver- schillige schepen die vergaan zijn. Almanak Hachette-Lebègue, alsook Muntal- manakken, Agenda's, Mementos, Calen- driers, enz. voor 't jaar 1911, te verkrijgen ter drukkerij dezer. SPORT. Football. Uitslagen der matchen van Zondag, eerste afdeeling Antwerp F. C. 1 - Excelsior S. C. 0; Raeing-Club Brussel 2 - Beerschot A. C. 1; Union St Gillis 4 - Racing-Club Mechelen 0C. S Brugge 5-Leopold C. Brussel 1 S. O. Kortrijk 0-F. C. Brugge 3 Standard C. Luik 0 - Daring C. Brussel 2. In 3e afdeeling werd Poperinghe op zijn terrein door de S. V. Rousselare geklop-, met 7-0. Rousselare was veel rapper aan 't werk en Poperinghe, die in zeer slechten dag scheen te zijn, kon de nederlaag niet beletten. Over dezen match zegt La Vie Sportive Deze uitslag is eene verrassing. Poperinghe is waarlijk de X der serie. Yper klopper., Ronse te Ronse overwinnen, en zich laten kloppen op zijn terrein met 7-0 door de S. V. Rousselare! Dat zou dezen club kun nen beletten op schoone plaats te eindigen Hopen wij dat in de volgende matchen Poperinghe meer moed aan den dag zal leggen. Ze kunnen als ze willen, bewijs daarvan hun match tegen Yper waar zij wel met moed en zekeren nijd speelden. De match Yper-Kortrijk werd uitgesteld. Te Ronse won de F. C. slechts met 4-3 op de A. S. Voor de serie B: F. C. Rousselare 8 pun ten voor 5 matchenF. C. Ronse 6 voor 5 Yper en S. V- Rousselare elk 5 voor 4 Kortrijk 4 voor 3Poperinghe 4 voor 6 A. S. Ronse 0 voor 5. Heden Zondag mag Poperinghe rusten. Om 2 1/2 ure, op den Kouter, entrainement tusschen de 1° en de 2e equipe. Alle spelers worden dringend verzocht te komen. I^ootA>s*Ii-fcSelioeiieii zeer sterk gemaakt, beste merk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat, Poperinghe. VLIEGEN. Te Moeskroen. De vliegmeeting van Moeskroen, die van zaterdag begonnen is, werd tot hiertoe door een buitengewoon slecht weder tegengewerkt. Donderdag was er wat minder wind, doch het weder was hoegenaamd nog niet gunstig om te vliegen. Nochtans wilde de vlieger Peeters opstijgen Hij deed zijn toestel in gereedheid tot op 20 meters, toen het eensklaps kap sijsde en ten gronde plofte. Het vliegmachien werd verbrijzeld en de vlieger lag tusschen de splinters met gebroken neus en linker knie en eene wonde aan het oog. De vrouw van het slachtoffer was ooggetuige van het ongeluk. Zijn toestand zal eenige maanden rust vrageu. De vliegmeeting te Kortrijk. René Cozic, gewezen stoker van baron de Caters zal op 20, 21 en 22 dezer te Kortrijk vliegen hij bezit een tweedekker Voisin, waarmede hij te St-Job tot 150 a 250 meters hooge vluchten maakte. René Cozic is de eerste vlaamsclie jongen die tijdens de eerste week van zijn proeftijd zijn brevet won. 't Zal er te Kortrijk spannen. Wielrijden. La Louviere. 80 Km. zonder gang- making: 1. Cyriel Van Houwaert, 2. Louis Trousselier, 3. Platteau, 4. Wancour, 5 Lambot, 6. Baudoux, 7. Vandorpe, 8. Sar- tiaux [opgegeven]. PremiesVan Houwaert 4, Platteau Lambot 2, Van Houwaert heeft eene schitterende koers afgelegd. De ronde van Lombardië. 232 km Er waren 80 renners ingeschreven. De regen heeft de koers bijzonder lastig ge maakt en na 170 km. moest Lapize, die gansch 31 leen 20 minuten voor was, het opgeven daar hij bijna dood was van koude. 1. Micheletto, in 8 u. 35 min.; 2. Ganna op 1 wiel; 3. Bailo; 4. Cattera 5. Galletti; 6. Matteoni7. Mastroni. lie opening der Knnier§. Dins dag had de plechtige opening plaats der Kamers. De troonrede werd uitgesproken door Z. M. den Koning. De socialisten heb ben nogal geraas gemaakt en vroegen ont binding der Kamers en liét algemeen stem recht, waardoor de Koning langen tijd heeft moeten wachten alvorens de troonrede te kunnen beginnen. In zijne rede heeft de Koning onder ande re de kwestie der talen aangeraakt, de Be! gen vragend de wederzijdsche rechten te eerbiedigen en door taalkwestie geen treu rige geschillen te doen ontstaan. Hij sprak ook over het onderwijs, en de noodige uit breidingen en verbeteringenden strijd te gen den alcool, enz. De troonrede werd zeer geestdriftig toe gejuicht. Na de zitting hadden buiten nog verschil lende betoogingen plaats, de socialist Hubin, volksvertegenwoordiger, werd zelfs voor eenige uren in den bak gedraaid, doch al dat lawijt werd verdoofd door de machtiger kreten, van Leve de Koning Leve de Koningin Verzekeriu^rn. Er bestaan in West-Vlaanderen 29 plaatselijke brandver zekeringen, die in 1909 ontvangen hebben van premiën 133,726,70 fr en eene zuivere winst gedaan hebben van 106,069,77 fr. BJof«iadi£'heiclszeg®ls. Volgens een bericht afgekondigd in het Staatsblad, zullen de liefdadigheidszegels, uitgegdven ten voordeele van den Bond tot bestrijding der tering, nog verkocht worden tot 31 ja nuari 1911 en zij zullen geldig blijven tot den 30 Juni 1911. Die postzegels mogen alleen voor dom binnenlandschen dienst gebruikt worden. 8>e Sn ik o-rij Van Tieghem-Dupont Rousselare, bekomt Eerediploma -grootste onderscheiding- in de Wereldtentoonstelling van Brussel 1910. Vemniding van pakken op lsc< spoor. Het ministerieel besluit, ver mindering meldend der vervoerprijzen voor leine pakjes op het spoor, zal op 10 Decem ber in voege treden. De prijzen van verzending zijn aldus vastgesteld Van 1 tot 3 kilogr. 30 cent. zoo zij gefrankeerd zijn met spoorwegzegels voor niet gefrankeerde, 50 cent.; van 3 tot 6 kilogr., 50 cent. voor gefrankeerde verzendingen en 70 cent. voor niet gefrau- keerde Van 6 tot 10 kilogr. 70 cent.; van 10 tot 20 kilogr. 80 cent.; van 20 tot 30 kilogr. 90 cent.' en van 30 tot 40 kilogr. 1 fr. Alaancklips.In den nacht van 16 tot 17 November aanstaande zal eene alge- heele maaneklips plaats hebben, zichtbaar in ons land. Zij zal beginnen ten 11 u. 55 m. avonds en 47 minuten na middernacht eindigen. Voel sneeuti' (e vcruaelifeii. Maurer, bestuurder van het zwitsersch weerkundig gesticht, te Zurich, die, naar het schijnt, nogal juist het weder van de vier laatste winters voorspelde, kondigt voor dit jaar een vroegen, bijzonder sneeuw- achtigen, doch niet al te strengen winter aan. Het zal vooral geweldig sneeuwen in de Alpenstreken. Begraven its zee. De Amerikaan- sche bladen hebben eenen 'veldtocht begon nen tegen het gebruik, de lijken in zee te begraven, van de personen welke bij over vaart sterven. De zeereizen, zeggen ze, zijn niet van lan gen duur; naar Europa eischen ze maar en kele dagendaarbij winnen do zeevaart maatschappijen geld genoeg om eenige looden kisten aan boord té hebben, in welke men de lijken zou kunnen bewaren, zonder hinder nis voor de reizigers, tot dat men ter bestem ming komt. Voor de familie ware hét toch een troost hunne dooden te kunnen begraven. Die opmerkingen zijn zeer gegrond. (>ro»tc lieui van Speelwoede- ui voor Sint MikEaa§, in den Bazar, bij SanN«>n-I)eeorte. I-..Jnbrengen en ten 2 ure klom hij omhoog, op 200 meters afstand van het vliegplein. Het toestel stak PRIESTERLJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. De E. II. Feys, on derpastoor te Beernem, is aalmoezenier be noemd van het Sint-Dominicusgesticht te Brugge. Zijn onderpastoors benoemd: te Beernem, de E. II. Devriese, onderpastoor te Wildenburg onder Wynghenete Wilden burg, de E. H, Dussolier, kapelaan van Ste- Walburga te Brugge. De E. H. Vanden- driessche leeraar in hetkollege te Poperinghe, is kapelaan benoemd in Ste-Walburga te Brugge. Zijn onderpastoors benoemdte Staden, de E. II. Foulon, onderpastoor te Sl- Denys; te St-Denys, de E. H. Fontaine, on derpastoor te Slype te Slype, de E. H. Muyl lie, gewezen coadjutor te Oyghem, Brussel9 Nov. Markt kalm. Pope ringhe [stadslood] 47 1/2 - 50 fr., dorpen 47 1/2 fr.; Aalst [stadsmerk] 60 fr. Antwerpen, 10 Nov. Markt kalm. Aalst, beschikbare waar 60 fr.op December - Januari 60 fr.; Poperinghe, beschikbare waar 47 1/2 - 50 fr.; December - Januari 50 fr.; aanstaanden oogst 67 1/2 - 70 frank. Poperinghe, 11 Nov. Markt kalm, zonder bedrijvigheid stadshop 47 1/2 fr., dorpen 45 - 47 1/2 fr. POPERINGHE, van 6 tot 13 November. Geboorten.—André Paesschesoone, z. v. Honoré en Maria Hauspie.Isabelle Ergo, d. v. Alfred en Silvie Soenen. Madeleine Vaneccke, d. v. Alpbonse en Lucia Christiaen.—Raoul Bossaert, z. v. Achille en Mark Legrand.Alice Vandenberghe, d. v. Isi dore en Flavie Maerten.Nestor Lefever, z. v. Geor ges en Maria Debruyne.Martha Huyghe, d. v. Mar cel en Maria Lermyte. Overlijdens.Steichler Rosalie, 63 jaar, huis houdster, echtgenoote van Henri Houwen, Meessen- straat.Mahieu Pieter, 79 jaar, zonder beroep, echt genoot van Joanna Beele, wijk A. Huwelijksbeloften.Hendrik Dedrie, winkelier te Gyverinchove met Mathilde Brion, dienstmeid te Poperinghe.Arthur Lachapelle, glasbewerker, we- duwaar van Laura Carlier te Espinois, met Zoë Al- lerweireldt, naaister te Espinois voorgaandelijk te Poperinghe.Maurice Leupe, landwerker met Joan na Vermote, dienstmeid, beide te Poperinghe.Ca mille Barzeele, landbouwer met Louisa Boudeweel, zonder beroep, beide te Poperinghe.—-Achille Delava, landbouwer te Poperinghe met Marie Vandecasteele, landbouwster te Reninghe. Huwelijken Joseph Vandevoorde, 21 jaar, werkman met Maria De Graeve, 21 jaar, kantwerk ster, beide te Poperinghe.—Maurice Tachel, 24 jaar, wachtmeester der Gendarmerie te Kortrijk met Mag- dalena Camerlynck, 22 jaar, zonder beroep te Pope ringhe.René Dumelie, 21 jaar, mijnwerker te Ver- melles met Angèle Pinceel, 18 jaar, kantwerkster te Poperinghe.Oscar Verfaillie, 22 jaar, werkman met Georgina Pittellioen, 18 jaar, kantwerkster, beidé te Poperinghe.—Joseph Boone, 23 jaar, meubelmaker met Elisa Vanden Bossche, 22 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. Achille Bruneel, 24 jaar, werkman met Emma Pottié, 24 j. naaister, b. te Pope ringhe.Achille Bories, vuurstoker te Yper met Ma ria Liefhooge, 24 jaar, dienstmeid te Poperinghe voorgaandelijk te Oostende.Florentius Baelde, 41 jaar. slachter met Justina Cornette, 34 jaar, zonder Deroep, beide te Poperinghe.Henri Ozeel, 35 jaar, landwerke* met Emma Deconinck, 33 jaar, kantwerk ster, beide te Poperinghe. CR0MBEKE, van 1 Sept. tot 1 November. Geboorten.Deschuytter Yvonne.Fieu Maria. Vaninghelandt Marcel. Overlijdens.Surgeon Catharina, 77 jaar, weduwe van Diesen Jacobus.Delanghe Palma, 5 maanden. Huwelijksbeloften.— Duflou Alphonse met Carney Eugenie beide van Leysele. Clarebout Alphonse, landbouwer te Houthem, met Carton Gabrielle, land bouwster te Crombeke. Desomer Maurice van Crom beke, met Deneire Euphrasie van Westvleteren. Tytgat Camille van Crombeke, met Desmet Romanie van Brecdene. Huwelijk. Pacco Petrus van Westvleteren, met Boury Eugenie van Crombeke. MCKEBJJSCH, van 27 October tot 10 November Geboorten.Cuvelier Julien.Bucquoye Michel, Vervisch Marcel.Deman Maria. Overlijdens. Blomme Roza, 5 maanden. Ver meersch Rosalie, 86 jaar, weduwe van Htiyghe Bruno. Huwelijksbelofte.—Debeer Prudent met Knockaert WESTOUTRE, van 1 tot 31 October. Geboorten.Trioen Luciaan.Dauchy Leo. Overlijdens. Gesquiere Margriet, 9 maanden. Ozeel Maria, 10 maanden. Huwelijksbeloften.—Knockaert Juliaan met Van- dromme Rachel. Debruyne Michel met Dehaudt Elisa.Mahieu Cyriel met Depuydt Magdalena. Huwelijken.Sennesal Arthur met Pattou Pharaïl de.Rousseré Omer met Fruchart Helena. Lou- waege René met Rousseré Rachel.Rousseré Geor ges met Coene Felicie.Despierres Albert met Wous- sen Magdalena.Mylle René met Ozeel Emma. WESTVLETEREN, van 20 October tot 10 November. Geboorten. -Huyghe Georges. Overlijdens.Desmytter Auguste, 1 maand. Huwelijken.Rubben Achille, 26 jaar, schilder met Vansteens Irma, 24 jaar, naaister, beide te Westvle teren.Desomer Maurice, 28 jaar, landbouwer te Crombeke met Deneire Euphrasie, 3o jaar, land bouwster te Westvleteren. Op Dinsdag x5" November te Proven. Stad Anlnerpen. Leening van 183.440.000 fr. 1887. 141e Trekking.—10 November 1910. S. 56754 n. 21 uitkeerbaar met fr. 10.000 S. 21156 n. 19 id. id. 1.000 S. 14786 n. 6 id. id. 500 17685 n. 22 s. 62286 11. 1 id. 250 Zij uitkeerbaar met 150 frank. S. N. S. N. S. N. S. N. 9959 24 14171 10 21156 9 21156 16 21156 24 24089 17 29598 20 31520 3 37487 4 39536 8 39536 18 40832 3 40832 8 48322 5 50780 13 55322 7 67433 10 69828 13 69828 15 72018 17 Uitgenomen de hierboven aangeduide nummers zijn de volgende series uitkeerbaar met 110 frank 2808 7364 8814 "9042 9959 11021 11765 13630 14171 14336 14786 16899 16988 17685 19337 19343 19379 20865 20995 21156 21195- 23147 23521 24089 27384 28260 29267 29598 31520 31958 32341 32367 32745 33493 34734 35432 37030 37487 38322 38936 39536 40832 41305 44864 45268 45931 46049 46734 18322 49497 50780 55322 55394 56237 56754 57815 57977 59721 61316 62286 64141 65605 66246 67433 69027 69828 71135 72018 Beurs van Brussel, 10 November Belg. 3 p. c. 1 s. 93 93 23 77 3 p. c. 2 s 2 P- c. Annuit. 4 '/s 3 p. c. Gem.kred.4 </a 3 p. c. 3 p. c.'ói 3 p.c.'68 io3 Buurtsp. 3 p. c. Anderl. 1907 9803 Antwerp. 1887 10175 Antwerp. igo3 93 5o Brussel 1902 io3 75 Brussel 1905 91 93 20 g3 i5 Qffi 10 9175 94 5o 91 5o Brussel-Zeeh. 7650 Elsene 1908 99 Mechelen i885ö7 85 1891 88 1897 88 Gent 1896 767625 Luik i853 10075 101 Luik 1897 7O25 Luik 1905 878625 Oostende '98 7075 71 25 Schaarb. 18948550 Schaarb. 18977175 7225 Verviers 1870 io5 5o 25 Doornik 1874 Congoleening 9175 91 5o TEGEN DEN KIMKHOE8T. Door het gebruik der VAN GROOTE MARKT, 18, POPERI1VGHE, Prijs 1.60 fr. de flesch. Menigvuldige getuigschriften van allerbesten uitslag. Isï cleai ISttzsai-, Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van .Dels Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen. Buffets, iureaux, ronde en vierkante Tafels, Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums(Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen. Herberggerief TafelsStoelen, Toogen, Glas, VuurpottenSpoelbakken, enz. Groote keus van ikerkesioe!*». Op Zondag i3 Nov. 191 I In de I5lie(orli'a, bij Alois Bortier, Proven-kals 2 Au café du €enlre, bij Eugène Coene, Ypersti 8 1 la Yille tl® \ic®, Dij Camille Glaeys, Meessensti 4 itt 'd Uocomotief, bij Arthur Denut, bij de St 5 Sa '4 zwart Zwijntje, bij Auguste Elamey, Ypersti S» Sn HSïiS Nflmntiaiui, bij H rui Degruyter, Hondsti 7 kii café lioval, bij Remi B thé, Ypersti 8 In Pretoria, bij R'-iui Logie, Meessensti P!n «I® Valk, bli Marcel Legrand, Veurnesti tO" Vss café UranraiN, bij fy: iile Ilosdey, A'persti 8 1 In 't VltccCijc, bij Félix Bortier, Casselstr Ais Comtv dr 1-4iin(Sr®. bij Charles De wachter, Casselstr 13 Kn .Scansic d'Arc, bij René Delava, Pottestr 8-1 Bn ilcn nieuwen keizcl, bij Désiré Claeys, Werfstr 3* A i'Vpér Royale, bij Cyrille Yerstr -te, Groote Ma 8<» 8ia cl® nietawe Smisse, bij Fideel Verhaeyhe. Bruggestr 3 7 En dm liaan, bij Fr. Swertvaegher, St jan-ter-Bie Jaarlijkschü Kermis, 88 Sn den laorlk van Vrede, bij Henri Bouw, Westoutre-kalsii 10 Sn d« liissislSioojï, bij de Wed. Deheegb r-Baes, Yperstr 20 In '4 fémisj®, bij Lievin Desegher, Casselstr. Si In de Vieuwe Herberg, b? René Beddeleem, Crombeke-kalsii 22 Sn den Sinfiel, bij de kinuers Parcj a, Pottestr; 23 En de Wagenmaker^, bij Remi David-Desomer, Proven-kalsii 24 Sn de Snippe, bij Edmond Debaeno, Abeele-kalsi< LAATSTE KER.Al IS, -L"> In de Zon, bij Achille Lermyte, Garenstri Schoone Kostuum te verhollen. 26 Bn de Sper, bij Garcon Room, Brabanthc 37 In den Ojs4®r, bij René Laconte, Crombeke-kalsif De alom vermaarde Familie VERD0NCK, Ba: I dagisten-Orthopedisten, drie maal gebrevetee: voor breukbanden zonder staal en zonder élastieï Leveranciers van den Staat en Zeeicezet Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van pe sonen met breuken zoo groot als een kinderhoof veroorzaakt door operatie of door het dragen ve slechte banden, bijzonderlijk door de elastiek die door hunne uitrekking zonder waarde zi voor het ophouden eener begin- óf volledige za breuk. Vraagt houder de adressen ons i menschlievendheid gegeven, van personen i, en 3 maal geopereerd en die na de operatie du zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht d wij door onze 4ojaren ondervinding alles kiinnt beteugelen, door onze veelvoudige stelsels vt Breukbanden. Kinderen worden gewaarbor^ genezen. 4000 frank belooning aan geli welken Specialist of Breuklijder welke het bove gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzo der mét 't reet maken van al misvormde li maten, zooals misgroeiingc der ruggraat, a men, beenen i voeten.Bijzo: dere Toestelli om de hooge ti te doen verdw nen en de slech houding bij ki ders. Onzich bare Corsets o de misgroeiii der ruggraat genezen, nood\ in dit geval Buikbanden. - Bijzonder Hu voor het raakt van Buikbande: voor vrouwen die lijden aan allerhande zakkii van den buik. M' Fr&nQois VERD0NCK, Kerkstraat, Anseghen bij Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 91, 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijsse wijk, Kortrijk. En M1 Honoro VERD0NCK, bij de nieuwe po te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in h Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaat Brugge. Alle anclere dagen ten hunnen huize in c voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONG hun ten huize van eenieder. Te Koop, Twee voituren, eene kleine voor 4 menscl en eene groote karre-voiture, zoopoed nieuw, aan zeer voordeeiige prijzen. Inl» tingen ten bureele dezer. Eene traamkar gansch nieuw, bijzon" geschikt voor boter- en eierkoopi® met hooge kap in amerikaansch goe achterberd die openslaatkist in yerl hout, trainen en wielen rood geverfdPri zeer genadig, 300 fr. Voor inliehtini zich te wenden bij de Wed. Neudt, geme" tehuis te Beveren. Alen z®g4 dat de suikerij VanTieghe Dupont, Rousselaere, de gezondste en beste is. Nieuwe herberg met poort, magazijn hof; dienstig voor allen handel, met zonder verandering. Thans bewoond d< Elie Butin, Casselstraat, Poperinghe, 31 December 1010. Voor inlichting' zich bij hem te begeven. Men veaaift Kleermakersknecht wordt, seffens gevral bij Arthur Verbeke, Wesi-Nieuwked Standvastig werk. r eerling-Bakkersknecht wordt seffens i L vraagt! bij Samper-Toussaint, Duinked Goede meid wordt seffeus gevraagd v Waasten. Loon 30 fr. Inliehtini ten onzen bureele. en vraagt terstond leerjongen, reeds® jaar op stiel, om op de winkel te v ken, bij RENÉ 8ERAT, schoenmaker, Y| straat, Poperinghe. Poperinghe, markt van den 11 Nov. Tarwe, heet. 17,0") - Rogge 12,20 -1 In! 12,20 - Aardappelen, 100 k. 11,50- Boter" kil. 29,0a 3,10, Eieren de 26, 4,65 a oj Yper, 5 Nov. Tarwe 20,00 a,20,?

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4