Boschtalliën of Plantsoenen ARTHUR VERHAEGHE, Die wonderbare poeders zijn overal te verkrijgen MKVKSBHiaMBUMaH assarsB zalige, die daar in deerniswekkenden toe- stand, lag, en bezag hem met tartend"n, ijskouden blik en onbewogen gelaat. Hij Sprak geen woord, deed geene bewe ging om den ongelukkige te helpen, maar- staarde hem immer verachtend aan, wijl zijn oog tintelde van onzalig en geheimvol genoegen Dan prevelde hij stil Hij is verre genoeg! Hij mag hier niet sterven. Nu zal ik hem helpen, ja, want al les wat hij bezit is het mijne. En ik heb juist veel fondsen noodig. Hij belde kort en een knecht verscheen. Rap, een geneesheergebood hem zijn meester. De bediende blikte verbaasd, ja, ver schrikt in 't rond, sprong achteruit en ren de in allerijl weg... I)e huisheer sloot de deur stil weer dicht, die de wegloopende lummel open liet en met de armen gekruist en de scherpe lippen ge- spil t, trad hij voor den neergezonken onge lukkige, dien hij met lielsch kouden grijns lach tartend beschouwde. Was dan die Jonas enkel een duivel P Geene de minste poging toch, om den als neergebliksemden man te helpen, deed hij, en verroerde noch hand noch vinger om hem bij te staanook wanneer stappen weerklonken in den gang, dan prevelde hij kalm en niet het minst bewogen De geneesheer Ha, hij komt te laat Hij deed eenen stap tot de deur en open de deze juist, wen de toegeloopen arts daar was, die snel binnentrad en, na eene korte groetenis tot den huisheer te hebben gericht, bij den roerloozen man ijlde en hem den arm grijpend, uitriep ik moet hulp hebben... rap een bek ken Die man behoeft eene aderlating of hij is verloren. Nadruk voorbehouden. (Wordt voortgezet.) Mengelingen. Eene leugen verbindt meestal reeds tot een volgende. Wie met een slappe hand werkt, wordt arm. Men zegt: de liefde maakt blind Ja wel, maar meermalen nog maakt de blind heid liefde. Genot, vereenigd met gemak, Brengt vele kwalen onder 't dak. Op 7 kerkhof Hier ligt Marie Tèrneven, Zij heeft geheel haar leven Met haren man gekeven. Lezer, wil hier niet langer blijven Of zij g'raakt nog met u aan 't kijven. Hij had ook geen parapluie. Miet je Spanders heur madam is vol compassie voor de ongelukkigen. Zij had dinsdag een klein manneken binnen geroepen om te schuilen, 't regende en hij en had geenen parapluie. 's Avonds komt zij in de keuken Mie, roept ze, wat beteekent dat? Een sol daat in de keuken Och Heere,madam, zegt Mietje, 'twas ook eenen die geenen parapluie en bad! Rik Van Bommelen was met zijn zoon op een concert. Toen het concert reeds een tijdje aan gang was, werd er een duo gezongen'. Ziet ge wel. zei Rik tegen zijn zoon, nu het laat wordt, zingen zij met twee te gelijk om gauwer gedaan te hebben. Knecht. 'k Heb gedaan, hier zijn Mijnheer, aangezien gij zegdet dat gij zeer haastig waart heb ik in gereedheid uwe schoenen toegeknoopt, gij moet er nu maar juist uwe voeten insteken. Ik weel «iel alles, maar wat ik weet, is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Schoone gedraaien Ju fel poolen aan 1.50 - 1.75 en 2.00 fr. de garniture. BELANGRIJK BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Ik heb de eer Ued. kenbaar te maken dat ik, zooals voorgaande jaren voorzien ben van alle soorten van zaailijnzaden gekweekt in bijzonder daartoe geschikte gronden van Vrankrijk en Rusland. Ik trek bijzonderlijk uwe aandacht op eene bijzondere soort vau toniijnzaad Rose de Kostroma.welke ik voor de eerste maal in deze streek te koop stel. Dit lijnzaad is wat hooger in prijs dan het ander toniijnzaad, maar heeft reeds herhaaldemalen, en dit in de gekendste vlas- streek van Vrankrijk, proeven geleverd van zijne onbetwistbare voortreffelijkheid. Dit lijnzaad levert vlas, dat zoo gauw niet valt als dit voortkomende van andere zaailijnza den, zonder doodenhirel, dat al de zuivere hoedanigheden bezit. Uit reden der duurte van het zaailijnzaad, lever ik het zaad gratis voor te zaaien mits recht te hebben op het achtste deel van het vlas na het gegroeid is. Ik ben ook van nu af kooper van vlas dat nog moet groeien. Het zaad en de vette wordt gratis geleverd de landbouwer moet al het werk doen en de betaling geschiedt volgens overeenkomst. Van deze gelegenheid gebruik makende, laat ik U ook weten dat ik vertegenwoordi ger ben voor Poperinghe en omstreken van een vermaard Zweedsch Huis voor het verkoopen van verbeterde uitgelezene nieu we zaaigranen voor de lente 1911. Deze zaaigranen zijn gewaarborgd rechtstreeksch ingevoerd van Zweden èn voorzien van stempel en lood. De stalen zijn bij mij zicht baar. Het graan wordt betaald drie dagen na de levering en indien het niet voldoet aan de stalen mag men het terug zenden. Mij aan de voorkeur uwer orders aanbe velende, bied ik U, Mijnheeren, mijne recht zinnige groeten aan. J. DEHOMDT, Vlaskoopman, groote markt, Poperinghe B M RI OIIT E M ^Bartha Breemersch, wonend bij hare ouders op het statie-plein te Poperin ghe, heeft de eer kenbaar te maken dat zij zich komt te stellen als Strijkster en zich ook ten huize begeeft. AUGUSTE SERGIER, bij den Koekoek, Po- A peringhe, St Sixtusstraat, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich gelast met het kerven van tabak. DOFLOU, wonende bij hare oudersVeurnestraat, Poperinghe, heeft de eer ie laten weten dat zij zich komt te plaatsen als Bi ET! FR- III AA li STER. lij kan verzekeren dat zij alle werk tot ieders voldoening zal uitvoeren. Alwie voör 't jaar 1911 te verkoopen heeft wordt verzocht het te laten weten aan VICTOR RIDEZ, Steenvoorde, (Frankrijk). Comptante betaling. Bericht aan de Landbouwers. Ik heb de eer U kenbaar te maken, dat ik gelast ben door eenen eigenaar der Ar dennen, met het verkoopen van alle slag van Kepers en Iloppepersen zoowel per wagon als in 't klein. Ónmogelijke concurrentie. Vlas facte ar, Bruggestraat, POPERINGHE. Gajnille DOMCHT, molenaar, Meessenstraat, Poperinghe, laat weten dat hij voortaan alle granen zal breken en maien. lëulU Een enkel Amerikaansch Aigaopoedertje, geneest in eenige minuten de hevigste aanvallen. Depot voor Poperinghe bij Mr Monteyne, Hoofcldepot MT Camille Libotte, Yper. fr. de doos» !*r oef «loos z 1 fr«

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4