un fERKI 01 TUUR PRIJS BREUKEN Paletots, Pélérinen, P IMPERMEABLES, filEUWS UIT BEItGIE. Wetensweerdigheden. Biddagen der week. HOPPE. HERBERGKERMISSEN ONDIÏIl Kmdermantels BIJ DUPONT-STROOM, POPBRINGHE. üoschtaliiën of Plantsoenen M' Jaarlijksche Kermis, Feesten en Vermakelijkheden. H hoest DE POPERINOHEfiflflR 1UJKGEKSTANDEN VAN 2 jaar, wijk A, Decaesteker Virginia, 62 De ware TempeesMaiiieerns, geen gevaar opleveren. Te pachten of te koopen MARKTPRIJZEN. rogge 14,00 a 14,25 't onverwachts door Artois vast gegrepen Hij sleurde ze bij het haar, wierp ze ten gronde en sloeg met een mes in haar borst De vrouw riep om hulp; dit hoorend wilde Artois haar de keel afsnijden. Wanhopig poogde zij het mes van hare keel af te weeren, waarbij zij zich erg kwetste aan de handen. De vrouw liet oen gegrol hooren en, waar schijnlijk denkend zijn slachtoffer gedood te hebben, nam Artois de vlucht. Hare hulpkreten hadden gehoord geweest door een jongeling uit de buurt, Henri Clabau, die kwam toegeloopen. Hij zag de vrouw bloedend ten gronde liggen, hielp haar rechtstaan en, geleid, kon zij de weinige stappen doen die haar van hare woning scheidden. Seffens liep men don geneesheer Feys verwittigen die zich ter plaatse spoedde. De vrouw was in drie plaatsen, bijna bij elkaar, in 't midden der borst, gekwetst. Een balein van haar corset was in twee geslegen ge weest en had aizoo den slag gebrokeu een der steknn was juist in de richting van het hert gegeven en ware doodelijk geweest, eon weinig dieperde vrouw iiloedde nog al veel door een ader die doorgesneden was geweest. De geneesheer bediende de vrouw seffens de noodige zorgen en oordeelde haar toestand niet gevaarlijk, zoo niets tegensloeg, I)e lieer po 1 ïtie-komrnissaris die men ook seffens verwittigd had, zond zonder vertoe ven twee agent n op zoek naar den dader. Geheel den avond en een deel van den nacht werd jacht op hem gemaakt, doch nergens kon men hem vinden. Ondervraagd over de oorzaak dezer moordpoging, verklaarde het slachtoffer, Justine Vanhee, dat zij in den namiddag aan Artois geen drank wilde geven omdat hij geen geld hadvolgens haar moet hij hierover verbitterd geweest zijn en haar hebben willen vermoorden. Een inwoner van Poperinghe, den Zondag avond uit Itiissel komend, verklaarde daar Artois 's morgens reeds gezien te hebben. De kerel zou dus een groot deel van den nacht moeten gegaan hebben. De toestand van vrouw Delava levert thans geen onrust meer in de wonden gene zen goed en weldra zal de vrouw hare bezig heden mogen uitoefenen. Haar corset heefi haar het leven gered want men ziet er nog talrijke steken in die op de baleinen gebotst hebben en er niet door gegaan zijn. np u van W«lWg5lïSCiIöim'Ei\ in allen aard en aan alle prijzen voor Heeren, Damen en Kinders. Gansch bet jaar, al lijd in huis, buiten gewone keus volgens de laatste modellen van BÖTTINNEN, DER8YS, enz. voor cere moniën, voor begravingen of andere om standigheden. Binnen de 24 uren kan alles op maat ge maakt zijn volgens de beliefte der kalanten BERAT-FREMAULT, IN DEN GOUDEN SCHOEN dicht bij de Gendarmerie VeairueMraaf, 51», Poperinghe. XeeBgSSXamBSSBSmSCBVSïïasa&BmamSISgÊBSieKÊl 8T,ll)S\liil\VS. In de lijst der muziekanten beloond met de inedaüe van 2C klas, voor 25 jaren dienst en welke v, ij verleden week in ons verslag der SteCeciliafeesten mededeelden, werd door ons onvrijwillig de naam verge ten van M. Cyrille Merlevede. Wij verhaas ten ons dien misslag te herstellen. Bericht. Er zijn op 11 November 1.1., op 't postbureel te Poperinghe, 2 koe- pons van 15 frank der belgische schuld betaald geweest die maar betaalbaar zijn in 1917. Zij dragen n. 300.708-562.330. De houder dezer titels wordt verzocht deze koepons te komen verwisselen tegen die van 1910. Gekt van de soldaten. De drie- maandelijksche'mandaten ten voordeele der ouders der soldalen in werkelijker) dienst voor den 3n trimester 1910 zijn ter hunner beschikking ten bureele van het gemeente- sekretariuat dezer stad. - Gevonden een sleutelringel met 3 sleutels eraanhij berust ten politie-bureele. De broche gevonden op de markt alhier, op 15 Oogst 1908, en welke wij beschreven in onze nummers van 20 No vember en -1 December is terugbesteld geweest aan Jnfv. Bertha Thiry, wonend te Beveren-bij-Ilousbrugge, die ze op dien dag verloor en nu de aankondiging in ons blad las. Opening van een bijhuis met bijzonde re keus van vrouwenpaletots, pelerinen, impermeables, mansconfeclien, in den Ballon, bij Camille Battheu Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Ongeval. Theodoor Donce, peer- derigeleider bij M. Ch. Kesteman, landbou wer op den O. O. H. hoek, had verleden week een stamp van een peerd in de lenden gekregen. Verscheidene dagen koesterde zijnen toestand vrees in, maar nu is hij aan de beterhand. Landlooper. Zekere Galant van Wanbrechies, werd hier zaterdag nacht rond 2 uren, door de nachtwacht in de Yperstraat aangehouden. De man werd opgesloten en 's anderdaags over de grenzen gezet. In opstand tegen de nachtioacht. Zondag avond rond 11 uren, waren de nachtwachters Lequien Jules en Bruneel Jules op dienstronde in de Casselstraat, toen zij drie mannen ontmoetten waarvan een of twee aan 't zingen waren. De nacht wachters wilden deze stilte opleggen maar dit stond de mannen niet aan en zij wilden hun deuntje uitdoen Een gevecht in regel ontstond en van weerskanten werden ferm slagen toegebracht. Twee der aanvallers wérden zelf licht gekwetst door sabelslagen door de nachtwachters toegebracht; een in 'i gezicht, de andere in de bil. Wijl de nachtwachters om versterking gingen, sloegen de andere op de vlucht. Zij zijn immers gekend. Het zijn Auguste en Mau rice P... en Emile R. Dronken of zot. Malesys Théodule, marktkramer onzer stad, reed Zondag nacht rond 12 1/2 uren met peerd en rijtuig de Yper-kalsijde op. Omtrent bij de tramstatie gekomen ziet hij vier kerels die naar zijn peerd werpen met steen en en zelfs het dier naderen en er beginnen op schoppen. In eene wel te verstane woede springt de man van zijn gerij en zet de kerels, die op de vlucht gegaan waren, achterna. Een hunner valt, Malesys grijpt hem vast, geeft hem eene duchtige rammelingen gebiedt hem zijn naam te zeggen. Daar de kerel weigert ge leidt hij hem naar stad waar hij in de Yper straat de nachtwacht ontmoet en hen zijn gevangene overlevert. Deze brachten hem naar het politiebureel waar de kerel reeds wat ontnuchterd, verklaarde B... Julien te noemen; zijne maten wareu zijn broeder Maurice; V... Maurice en D... Joseph. Om zoo 's nachts menschen en dieren aart te vallen uit liefhebberij moet men toch dronken of zo-, zijn't Zou ook wel gebeuren dat men zoo een kogel dooi- den kop krijge. Hand gebroken.In 't naar buis gaan zondag avond, viel Arthur Pieters, landbou werszoon, zoo erg, dat hij de koppeling van den hand gebroken was. MI t?TQ 's meer aan bevelen tegen It 1 H 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Ditputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE Groote Markt, 18. POPERINGHE. Nachtgerucht.Maandag avond rond 10 3)4 uien, itt de herberg van Jules Glabau Veurnestraat, zochten de gebroeder s S. ruzie tegen eenige andere verbruikers. De politie kwam er tusschen en tegen de ruzie makers, die op straat gepocht waren, wet proces opgemaakt voor nachtgerucht.Vele personen in stad stonden maandag op dit uur verwonderd te luisteren naar het getuit van den torenwachter op Sint Bertens kerk Hij tuitte twee, driemaal en daar dit ten onpas gedattn werd, wist niemand wat dit beduiden mocht, 't Was heel eenvoudig, de torenwachter die, per telefoon door den van dienst zijnde politie agent verwittigd dat er ruzie ontstond in de Veurnestraat, zoo de nachtwachters naar het polietie bureel riep om, in geval van nood, een handje te gaan toesteken. t Gedacht is goed uitgevonden. Verdwenen. Donderdag namiddag kwam Henri Dehaese, werkman te Pope- riqghe, ten politie-bureele klacht indienen dat hij in eene herberg waar hij uit ver tnoeinis eenigen tijd op een stoel geslapen had, rond de 35 fr. gestolen was geweest Hij moest met dit geld kolen gaan betalen Een man die verklaarde geheel den tijd in de herberg ge weest te zijn, was met Dehaese mede en beweerde dat deze niet was bestolen geweest. Eene vrouw echter die ook in de herberg was toen Dehaese insluimerde vertrok zoo deze ontwaakte. Een onderzoek is door den politie-kommissaris ingesteld. Gestolen. Donderdag 'nacht is bij Constant Mollet, w- nend bij de Coppernolle, voor 70 frank waschgoed gestolen geweest dat in de schuur in eene kuip stond. Concert. Heden Zondag avond, om 0 uren, zal in den Katholieken Kring het jaarlijksch Cuncert van wegens het Muziek gegeven worden. Buiten het muziek verlee- nen hunne hulp tot het wellukken van dit feest: M. Wallet, pianist, prijs van het conservatorium van ParijsM. Jouglet, baryton, le prijs van 't conservatorium van RijsselM. Citabot, alto soliste van het groot theater van Rijssel en M. Dumoulin. Het programma is volgender wijze samen gesteld. Eerste deel 1. Ballet Egyptian van Grognet, voor Harmonie, 2. Air de Benve- riuto cèilini, van Diaz, door M. Jouglet, 3. Tafereel van La Czardos van Hubay door M. Cliabot, 4. Chants d'Oiseaux, duo voor piston en fluit door MM. C. Lermytte en W. Hauspie, leden der katholieke harmonie, 5. Klachtlied door M. Dumoulin. Tweede deel1. Un doux rève, valse van Eiletiberg door Harmonie, 2. Air d'Hérodia- de van Massenet door M. Jouglet, 3. Chant du Soir van Boisaeffre door M. Chabot, 4. Kluchtlied door M. Dumoulin. De Vertooningen der maatschappij Langhoirs Victorinen zijn vastgesteld op Maandag 10" en Dinsdag 17" Januari 1911. Zij zullen bestaan uit Hermosa of Vrouwen wraak door A. Dandois en het kluchtspel met zang »De Postiljon van Maria-Theresia» door H. Vanpeene. Ongetwijfeld zullen beide stukken met hunne roerende tooneelen en hunne schoone zangen den ineesten bijval verwerven. Plaatsen zijn van heden af te bekomen bij M. Benoot, Hondstraat, nr 1. 't Is Maandag en Dinsdag aanstaande iat de Iioeysche Barbaristen het beroemd lrama Het Bloemenmeisje op voeren. Sluiting der Kiezerslijst. In zitting van 30 November 1910 heeft het College vart Burgemeester en Schepenen onzer stad de lijst der algemeene, Provinciale- en Gemeen tekiezers bepaald gesloten als volgt 1° Voor de Kamer van Volksvertegen woordigers, 2626 kiezers, waarvan 1018 met 1 stem, 604 met 2 stemmen, 401 met 3 stemmen totaal stemmen 4038. 2° Voor den Senaat en 3° voor de Provinfie, 2293 kiezers, waarvan 1312 met 1 stem, 587 met 2 stem men en 394 met 3 stemmen totaal stemmen 3668. 4° Voor de Gemeente, 2201 kiezers, waarvan 1419 met 1 stem, 376 met 2 stem men, 193 met 3 stemmen en 213 met 4 stem men totaal stemmen 3602. -Algemeene volkstelling. De Gou verneur der Provinfie brengt de inwoners ter kennis dat, op 31 December aanstaande, zal overgegaan worden tot de algemeene volkstelling des Rijks. De volkstelling welke, volgens de wet \an 2 Juni 1856, alle tien jaar moet plaats hebben, is slechts een bestuurlijke maatre gel en heeft geen fiskaal karakter. Zij heeft enkel voor doel het getal inwoners vast te stellen van elke gemeente, hun geslacht, hunnen ouderdom, hun burgerlijken stand, hunne geboorteplaats, Itun land van natio naliteit, de landstalen welke zij spreken, den graad van hun onderwijs,eindelijk hun ne beroepen, ambten of betrekkingen. De eerste helft der maand December zullen de door het Gemeentebestuur afgeveerdigde volkstellers aan elk gezin eenen of meer kaarten behandigen, bestemd tot inschrij ving der gevraagde inlichtingen over al de Aanwezige of afwezige leden van het gezin, en over de personen, die lijdelijk in liet huis wonen doch elders hun gewoon verblijf hebben. Daar de nauwkeurigheid der verklaringen onmisbaar is voor het welgelukken der volks telling, is het raadzaam, dat de personen, die eenigszins twijfelen over een of ander punt, namelijk over het jaar der geboorte (en z»lfs over de maand, indien het kinderen betreft), van nu af de noodige opzoekingen doen otn in staat te zijn alle vertraging bij hunne schriftelijke antwoorden te voorko men. De personen, die zouden weigeren de kaarten nauwkeurig io te vullen, of de noo dige gegevens te dien einde te verstrekken, zijn strafbaar met de geldboet, bedreigd bij artikel 5 der voormelde wet van 2 juni 1856 en die kan belöopen tot 100 frank. - Kalsijden. Zoodra er goed weder komt, zal de stad eenige gemeentelijke kal sijden buiten staff doen opheffen en verbete ren onder anderen de Crombekekalsijde en de Westouterkalsijde, die veel geleden heb ben door het druk vervoer van suikurheeten suikerijen, in dit najaargetijde. - Nieuwe zichtkaarten van stad zijn te verkrijgen ter drukkerij dezer. Cronibeke. Wildst roopers. De jachtwachters C. Inion en J. Capoen, dezer dagen op ronde zijnde hebben in de bosschen rond Het Jagershof drie wildstroopers in overtreding genomen, 't Zijn de genaamde Camille Pieters, Emile Deroo en Achille Gheeraert. 't Is niet te verslaan dat iemand voor het klein genot dat aan wildstrooperij vast is, zich aan zulke groote gevaren wil bloot stellen. a»o5£wfsi'«ifï^<'. Solo-slim. Maan dag avond heeft Georges Cambron een solo- slim gespeelde bij René Vanoverberghe medespelers Guillaume Camerlynck, Hono- ré Baudin en Nestor Alexander. Dickubuseii. Kindje doodgebrand. Zaterdag morgen heeft een wreed ongeluk het gezin Petrus Storm-Vercruysse getrof fen. Hun kindje Rachel, 3 maanden oud, lag in zijne wieg neffens de stoof in den jheerd te slapen. Hout dat op do stoof lag om te drogen, gerecht in vlam en deze deelden zich tnede aan de doeken welke boven de stoof op eene koord hingen. Doeken en koord vielen brandend op het wichtje dat weldra gansch met laaiende vlammen omringd was. De moeder en andere huisgenoten waren in den stal aan 't werk, toen een der werk lieden de brand en de rook door de vensters der woonplaats bemerkte en het de moeder zegde. Seffens liepen zij ter hulp binnen was alles vol rook, en toen men bij het kindje gerocht was het reeds dood. Had tnen nog wat langer moeten wachten geheel de pachthoeve ware wellicht opge- gebrand. Het verdriet der ouders is pijnlijk om zien. üeuinglie. De honderdjarige. Mad wed. Eugeen Carli, geboren Amelia De Wanckèr, heeft sedert 12 September laatst baar 100 jaar eréikt. De honderdja rige geniet de beste gezondheid en gaat da gelijks nog ter kerk. Soms doet zij zelf nog eene wandeling. Mad. Carli woont bij hare dochter, wasscheres, die sedert verscheidene jaren weduwe is. oo.—Aanbesteding5 December.— Om 2 1/2 ure namiddag, ten stadhuize van 7oo, herstelling van de parochiale kerk der stad Loo. Bestek 43,197.61. Aangeboden YVed. Labarre, Ruddervoor ie, 41,197 fr. met minimum van dagloon of 40,700 zonder id.; L. Verhaeghe, Lophem, 15,000 met id.of 44.000 zonder id.; E. Verax, Langemarck, 45,649 met id.; H. Verbeure, St-Ahdries-bij-Brugge, 46,785 met id. of 46,650 zonder idem. T3i4»tai*osi4. Peerdenmarkt. St- Kloisfeest was dit jaar noga! belangrijk. Reeds van den maandag was er beweging Duitscheen andere kooplieden en verkoopers van peerden doorkruisten de stad. Dinsdag vertrokken uit onze statie 32 wagons met 171 peerden waarvan 27 wagons met 151 peerden voor Duitschlaud, Woensdag ver trokken er 10 wagons met 47 peerden waar van 1 met 3 peerden voor Duitschland. Te zamen 42 wagons met 218 peerden. ISet schijn* dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- ■ei der Trappisten gebruiken van Yin- eart-Silly. Dépöt bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen ïper. De kindermoord. Julienne riem, sedert 25 Juli opgesloten onder be schuldiging van kindermoord, is woensdag, op bevel van de beschuidigingskamer van Gent, in vrijheid gesteld geweest. Wt'idicEi. Doodgeschopt. De scho lier Van Eeckhout, 11 jaar oud, is overleden tengevolge een schop hem door een school makker toegebracht H;tel4er4. Vrouw vermoord. De oude Monika Beaumont, die alleen op eene hofstede leefde, had eertijds door een löjari- gen knecht, Joseph Van Landuyt, 300 frank gestolen geweest. De vrouw had dit aan de politie kenbaar gemaakt. Woedend hierover is de deugniet nu bij de vrouw binnengedrongen en heeft met het broodmes de vrouw de keel afgesneden. elftal aan 't werk te zien, laten wij weten dat het vertrek vastgesteld is om 11 u. 57 Wij zijn verzekerd dat Poperinghe zal doen wat mogelijk is om den zegepraal te behalen M. Rommelaere van Rousselare zal de match arbitreeren. Wielrijden. De zesdagenkoers van New-York is Zondag om middernacht begonnen. Drie europeesche equipen namen het vertrek Rutt-Stol, Georget-Pouchois en de belg Verlinden met Germain tegenover 11 ame- rikaansche. Na den eersten dag gaven de equipen Verlinden en Georget het op. Rutt Stol werden zoodanig door al de andere vervolgd dat zij de 60e uur reeds 2 toeren achter waren. VLIEGEN. Deze week zijn alweer drie vliegers doodgevallentwee in Italië en een in Amerika. Almanak Hachette-Lebègue, alsook Muntal manakken, Agenda's, Mementos, Calen- driers, enz. voor 't jaar 1911, te verkrijgen ter drukkerij dezer. De jonge moordenaar is aangehouden en toont geen spijt over zijne ijselijke misdaad. ilt gij goede en sterke werkschoenen aan 8 fr. 50 't paar; wendt U naar De Gouden Mansbottien, hij Florent Osteux, Yperstraat, (dicht bij de Markt), Poperinghe. V' SPORT. Fooi hull. Kampioenschap van België. Uit slagen van le divisie C. S. Brugge 7-Antwerp 1. R. C. Meche- len 5 - Excelsior 1, Union St Gilles 8-Kort rijk O, Beerschot 1-Daiiiig 2, Standard 1- Racing Brussel 0, Leopold 1-F. C. Brugge 1. Deze twee laatste uitslagen zijn twee groote verrassingen. Hunne rangschikking.- F. C. Brugge, 19 punten voor II matchen Cercle, 19 voor 12 Racing Brussel, 17 voor 12 Daring, 15 voor 12; Antwerpen, 13 voor 12; Beer schot, 12 voor 12 Union, 11 voor 11 Ra cing Mechelen, 10 voor 12; Excelsior, 8 voor 11Leopold, 7 voor 11 Standard, 7 voor 12; Kortrijk, 2 voor 12. In III" afdeeling, serie B, waren de uitslagen: F. C. Poperinghe 2-F. C. Rous selare 4; S. V. Rousselare 4 -F. C. Ypet' 2; F. C. Ronse 7-F. C. Kortrijk 3. De match F. C. Poperinghe - F. C. Rousselare. Orn 2 uren vergaderde' M, Mestdagh, van Rousselare, goede vriend der spelers van den F. C. Rousselare, de twee elftallen op het speelplein. Het speel plein was goed, buiten bij een der goals. Het weder was gunstig en de toeschouwers waren talrijk opgekomen. De partij begon hardnekkig en de eerste goal werd gemaakt door Rousselare, na 20 minuten spel de goalkeeper van Poperinghe ging den bal kunnen tegenhouden ware hij niet gevallen in de modder. Rousselare die het zoo gemakkelijk niet had dan zij het wel meenden, begon op alles opmerkingen te maken en hun vriend de arbifre, bevo.trdeeligde hun zienlijk, wat hem afkeurende Menteekens van het publiek op den nek trok Rousselare rrtiek een goal op off-side en twee goed zienlijke penalty's werden tegen hen niet geschuifeld. Pope ringhe speelde met ntoed voort en .de arbitre behaalde de overwinning inet 4-2. Hadde een onpartijdige scheidsrechter ter plaatse geweest, de uitslag had wel kunnen anders zijn, want zelden heeft Poperinghe zoo goed gespeeld. Was het misschien de handelwijze van den arbitre die hun opwekte 't Is mogelijk Een dingen is zeker, dat Pope ringhe veel, en op 't laatste gedurig de boven hand had. 't Ware te hopen dat men ons in 't vervolg geen arbitre meer zoude zeilden uit do stad van den club die ons komt bezoeken. Als arbitre's den match voor hunnen club willen winnen, kan niemand daar tegen. Wij hadden reeds bovenstaande regelen geschreven toen wij in Sportvriend een uitval lazen over het «brutaal» spel van den F. C. Poperinghe en het ge schreeuw van 't publiek tot de vreemde spelers. Dat is nieuws dat voorzeker niemand wist, van al dezen die Zondag den match bijwoonden. Wij mogen Sportvriend verzekeron dat van weerskanten geen brutaal spel gespeeld werd. Al wat gebeurde is 't volgende de goalkeeper van Rousselare werd ge chargeerd wijl hij de bal in handen had en bezeerde zich de speler Ameye kreeg een schop en hinkelde wat; had hij jambièren gedregen dat ging niet ge beuren. Mogen wij den F. G. Rousselare verzoeken de lijst der «gekwetsten die maar weinig verricht hebben gedurende den match eens door Sportvriend te laten kennen Ziehier wat juiste waarheid is Rousselare weet heel goed dat zij gezegepraald hebben door de partij digheid van den arbitre, ten hunnen voordeele. Nu weten zij niet hoe gedaan om hunne onverdiende overwinning te verschoonen, en oordeelen niets beter dan valsche verslagen naar alle sportbladen op te zenden. Voor 't geene 't geschreeuw aangaat, er is ge schreeuwd geweest op den arbitre, doch niet tegen de spelers en voorzeker niet 't geen Sportvriend zegt. cc Sportvriend dat een ernstig blad is, zou dit ver slag niet gedrukt hebben, had hij Zondag te Pope ringhe geweest. T,ootfo£ill-&clioeneii zeer sterk gemaakt, beste inerk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat, Poperinghe. Heden Zondag begeeft zich do F. C. Poperinghe naar Ypor. Aan de liefhebbers die begeeren de reis mede te doen om hun De Pers. De almanak der weder- landsche en algemeene vrijdenkerij (die gezworen heeft allen godsdienst uit te roei en) deelt de volgende aanbeveling mede Gazetten die onze vrijdenkersbeweging genegen zijn en haar bij gelegenheid hunne medewerking verleepen Te Brussel, de Peuple, Chronique, Petit Bleu, Dernière Heure, Soir. Vlaarasche Gazet, Laatste Nieuws, De Zweep. Te Gerit, Flandre Libérale, Vaderland, Vooruit. Oordeelt nu zelf, lezers, eu denkt naEn ziet nooit zulk eene vuiligheid te koopen, te ezen, te laten lezen en te verspreiden. 6e<»s voor vrijgezellen. Een Duit- scher, jaren lang vrijgezel gebleven, maar eindelijk in de liefdenetten verstrikt, achtte zich onlangs verplicht, tot leering der on- gehuwden, een en ander mede te deelen van de ondervinding, door hem tijdens zijn hu welijksleven opgedaan »Het bezit eener vrouw, roept hij uit, staat gelijk met een lekker warm ontbijt, dampende koffie, een vriendelijk gezichten een overhemd waaraan geen knopje ont breekt. "Ongetrouwd te zijn, wil zooveel zeggen alseen slecht aangelegde kachel, verwaar loosd linnengoed, slechte koffie, rhumatiek en een koud geworden middagmaal. Te zien of iemand getrouwd is of onge trouwd, is hoogst eenvoudig. Wanneer ie- jaar, kantwerkster, weduwe van Francis- cus Duflou, wijk F. Vansteene Eugenie, 44 jaar, landgebruikster, echtgenoote van Henri Claeys, wijk K. Huwelijksbelofte. Edmond Derycke, landbouwer te Reminghelet, weduwaar van Pauline Lamerant, met Marie Brion, zonder beroep te Poperinghe. WESTVLETEREN, van 1 tot 30 November. Geboorten. Vilein Ilenri. Meeuw Christina. Vandenbiloke Maria. Pyck Maria. Decroos Leo. Huwelijken. Rubben Achille, 26 jaar, schilder met Vansteene Irma, 24 jaar, naaister. Desomer Maurice, 28 jaar, landbouwer te Crombeke met Deneirn Eu- phrasie, 30 jaar, landbouwster te West- i leteren. DICKEBUSCH, van 23 November tot 7 December. Geboorten. Dauchy Cyriel. Leeu- werek Rachel. OverlijdensStorm Rachel3 maanden Goethals Francois, 65 jaar, weduwaar van Bulckaert Nathalie, echtgenoot van Haelewyn Marie. Huwelijk. D'Hellem Hector met Tim erman Augusta, beide van Dickebusch. ROÏÏSBRUGGE, van 1 tot 30 November. Geboorten Mollet Romairt. Be- haeghel Martha. Demeesfer Adolphe, Gheldof Daniel. Flamey Margaretha. Vandevelde Aimée Plateel Louis. Overlijdens. Hoorelbeke Silvie, 72 aar, weduwe Maes Amand. Huwelijksbelofte. Ghvsel Jules met Henderyck Marie. Huwelijk. Wydoodt Florent van stavele met Vanstraceele Marie van Rous- brttgge. PROVEN, van 1 tot 30 November. Geboorten. Vanlaeres Cyrille. De- gros Camille. Overlijdens. Laseure Marcel, 6 we ken. Decaesteker Gery, 4 maanden. Dewippe Maurice, 6 maanden. Gryson Robert, 6 maanden. Savaete Valére, 5 naanden. Butaye Rosalie, 81 jaar, we duwe van Wylleman Pieter. Huwelijk. Desmytter Jules met Elslan- der Philippine, beide Je Proven. mand na zich gewasschen te hebben, een schoonen handdoek terstond in 't midden gebruikt en dien achteloos op den eersten stoel den besten neergooit, kunt gij er zeker van zijn dat hij nog vrijgezel is maar droogt hij zich voorzichtig aan een der uiterste tip jes af en hangt hij den doek daarna netles aan de spijker, dan is hij zonder eenige twij fel getrouwd. El» ftuikei-ij Van Tieghem-Dupont Rousselare, bekomt Eerediploma grootste onderscheiding- inde Wereldtentoonstelling van Brussel 1910. J»ai*£e(i;«le.Het is den 17 december aanstaande, de eerste verjaardag der dood van Leopold II. Sn Londen bestaat een winkel waar men uitsluitend schoenen vindt voor den linker- of voor den rechtervoet, geen enkel heel paar. De clientèle bestaat enkel uit kreupelen, eenbeenigen, enz. STAATSBLAD. Dij kon. besl. van 2 dec. worden benoemd, tot ontvangers der rechtstreeksche belastin gen en accijnzen te Hooglede, M. Ooghe, thans ontvanger te Meulebeke te Meessen, M. H. Jacquart, thans ontvanger te Vertryck [Brabant]. STERFGEVALLEN. De fi, H Decannière, sedert 1888 pastoor deken te Oostende, is zaterdag aldaar over leden. De afgestorvene was geboren te in Kortrijk 1832. De E. H. Lefever, onderpastoor te Ma- rialoop [Meulebeke], is dinsdag aldaar god vruchtig overleden in den ouderdom van 50 jaar. UHaKaHHHanaeiBSBiamHaa Op Donderdag 15n te Watou on op Zaterdag 17" te Poperinghe in O. L. Vrouw kerk. Brussel, 7 Dec. Markt kalm, maar standhoudend. Poperinghe 53-54 ft'., Anlst 64 fr. Poperinghe9 Dec. Handel iets vaster. Poperinghe [stad], verkoopers 52-53 fr, koopers 50-51 fr.dorpen 50 fr. Antwerpen8 Dec. Aalst 63-64 fr. aanstaande groeite 65 fr. Poperieghe, 51-521/2 fr.;aanstaande groeite62 1/2-65fr. Op Zondag n Dec. igio, t In de ÜVieuwe Herberg, bij Emile Bruneel, Proven-kals. dku Fmsboiirg, bij Rosalie Timperman, Reninghelst-kals. tl In de» l.eene Melen, bij Emile Verljaeghe, bijg.van Fittes, Boescljeep-kals. -1 lei Het i'gersu elzijis, bij Alf. Vanoverbeke, dicht bij don Bazar van Sanser.-Decorte, Gasthuisstr. 6 Eu den Keii-zelaar, bij René Gantois, Crombeke-hals. O In den Haas, bij Richard Dewaohter, Casselstraat. 7 In de (»ouden l'oori, bij Albert Pauwels, Boescheepstraat. 8 .4 la Cour dn Hoi, hij René Devos, Boescheepstraat. In Café Miidioil, bij Edmond Duthoit, Bruggestraat. Hl .1 Ia Helle Vne, bij Bernard Buys, Yperstraat. VAN! SüIIAALSTRAAT, 20, Al wie voor 't jaar 1911 te verkoopen heeft wordt verzocht het le laten weten aan VICTOR IIIIM'% Steenvoorde, (Frankrijk Comptante betaling, mi onende bij hare orders, Veurnestraat, Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te plaatsen als KLEEiï- HAAKSTEÏt. Zij hun verzekeren dal zij alle werk tol ieders voldoening zal uitvoeren. Marfha ils-eemerseli, wonend bij bare ouders op het statie-plein to Poperin- he, heeft de eer kenbaar te maken dat zij zich komt te stellen als Strijkster en zich ook ten huize begeeft. Te Koop Goeden ijzeren Draaibank, in goeden staat aan voordeelige voorwaarden over te nemen. Inlichtingen ten onzen bureele. Eene traamkar gansrh nieuw, bjjzojtder geschikt voor boter- en eierkoopman, met hooge kap in amerikaansch goed achterberd die openslaatkist in vernist hout, tramen en wielen rood geverfd. Prijs: zeer genadig, 300 fr.Voor inlichtingen' zich te wenden bij de Wed. Neudt, gemeen tehuis te Beveren. er ooeasie te koop. Een voiture-karre met twee banken, dienstig voor peerd I:i lïrovdel ShveotiineliL. jjof muil, alsook een hondekar, alle twee in I I Bid «ie trieu4' l.enii', bij Louis Dehuysser, Veurnestraat aurice CHRISTIAENS, Au café d'Ar- lon, Yperstraat Poperinghe, heeft dej eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich: gelast met liet kerven van tabak. KAARTSPEL. Abeele. Op Zondag 11 December, in 't Abeelhof, bij Jerome Jacob. 25 Frank prijzen. agt Men yi'jis Bekwamen Schrijver, boven de 20 jaren, wordt gevraagd binnen deze stad. Inlichtingen ten bureele dezer. t Ifagenmakersgast, I of 2 jaar op stiel VV weest zijnd1, bij Emile Pareyn, bij 't rood kruis, Poperinghe. Te Bin re tl uis met vitrien, in de Casselstraat te I pachten. Zich te wenden bij Victor Gille, Poperinghe. bij Fr. Couttenier, Watoustraat. 13 Bes Miiltlelliurg, bij Wed. Dewickere, Yper-kals. 16 1» den Ondank, bij Théophile Maddelein, bij 't Reepje. 15 lai "4 l,aii)iii«'4je, bij Gustave Debruyne, Werfstraat. Kostuum te verhollen, gegeven door Jéröme Dehondl Hi In St Itloi, bij Wed. Denys, Proven-kals. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. Is onderpastoor benoemd in Ste-Anna te Bntgge, de E. H Hubregt, onderpastoor te Mariakerke [Oos1 tende. TsZLeng-elirrg-eru Netje, wilt ge met mij trouwen. Neen ik, champetter. A wel, dan neem ik u mee naar den bureau. Waarom, champetter Voor weerstand aan de poiicie, Netje! In gezelschap. Jonge man [opstaande]. Kom, ik moet naar huis; 't is nabij 12 uur, mijn vrouwtje zit met smart op me te wach ten. Oude heer: De mijne met den bezem. Bij den open Grafkuil zegde een rede naar: Laat ons nu, mijnheeren, den dier baren overledene van den anderen kant beschouwen. Grafmaker [tot zijn knechtenKeert hem om, jongens. Een vlijdenker wilde eens den slimmen Jan uithangen. Ik, riep hij opgeblazen uit, ik geloof aan de zielsverhuizingna mijn dood zal mijne ziel gaan wonen in 't lichaam van een beest. Och, riep eene vrouw daarop, daarom moet uwe ziel niet verhuizen, mijnheer. En de vrijdenker werd uitgelachen. Ik weel iiii'4 uIH'm, maar wat ik weet, is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in don Bazar, bij Sansen - Doeorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Schoone gedraaien hifelpooten aan 1.50- 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Groote keus van kerkestovlcn. van 4 tot 11 December. Anti ré Derynck, z POPERINGHE Geboorten. Camille en Irma Vandevelde. Overlijdens. Clabau Maria, 1 jaar, Pottestraat. Van Eecke Désiré, 67 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Therese Van Eecke, Duinkerkestraat. Laconte Albert, 10 maanden, Boeschepestraat. Lebbe Stephanie, 90 jaar, ongehuwd, zonder be roep, Duinkerkestraat. Lemahieu Noë- mie, 6 weken, wijk C. Pattyn Magdalèna, 14 maanden, wijk A. Merlevede Marcel, Beurs van Brussel, 8 December Belg. 3 p.c. i s. 3 p. c. 2 s. 92 to 2J/.p.c. 767077 Annuit. 4 </s 112 do 112 60 3 p. c. go 65 Gem.kred.4Vs 110 50110 20 3 p.c. 91 75 3 p.c.'61 3 p c.'68 io3 —10275 Buurtsp. 3 p. c. 8875 Anderl. tgo7 98 90 - Antwerp. 1887 tot e5 102 Antwerp. 1903 g3 25 g35o Brussel 1902 10410422 Brussel 1905 97— 91 5o Brussel-Zeeh. 772.5 7775 Elsene 1908 98 o5 Mechelen i885 1891 1897 Gent 1896 Luik i853 7650 7675 Luik 1897 76 76 5o Luik 1905 85 2.5 85 Oostende '98 71 Scliaarb. 1894 Schaarb. 1897 71 75 71 Verviers iHj'3 Doornik 1874 Congoleeuing 91 5o 91 25 Op heden Zondag, van 10 lot II uren voormiddag ter her berg In St Arnold" bij Ach. Verhaeghe, Tentoonstelling van het Duivenhok der heeren IF. Devos en Ch. Halfmaerten. YPER» Merkwaardige verkooping van 35 reisduiven van den welgekenden liefhebber G. Dupont van Poperinghe. Deze verkooping zal plaats bobben den 18 December 1910 om 2 3/4 ure, bij Mijnheer Médard Matton, Hotel de France, rechtover de statie te Yper. Deze schoone verzameling van duiven zal tentoongesteld worden op Zondag 11 Decem ber bij Mijnheer Désiré Schmidt van 10 tot 12 ure te Poperinghe. TAM verdwijnt in eene minuut en keert niet meer terug, door het gebruik ■der Dentogène, die de slechtste tan den bewaart. Met de Dentogène geen tanden meer uit te trekken, geen pijn meer bij het eten, geen abces noch gezwellen meer. Aüil- veerd niets anders; spreek wel uit Dentogène, i fr. 25 de flesch in alle goede apotheken. Depothouders voor onze streek M. Monteyne te Poperinghe en M. Libotte te Yper.Kunt gij bij uwen apotheker de Dentogène niet krijgen, zendt naar een dezer apothe kers fr. 3o in postzegels en binnen de 24 uren ont vangt gij eene flesch franco. De beste voor de Landbouwers en Voerlieden, zijn te verkrijgen In den Bazar, bij SANSEN-DECORTE, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Hij l<an onmogelijk doodwaaien kan niet springen brandt 23 uren naeon met 1 cen tiem petrool per uur is zeer geschikt otn onder wagens te hangen en kan bij 't valken goeden staat en aan zeer genadige prijzen. Bij Jerome Bouckenau, beenhouwer, West- vleueren. Nieuwe herberg met poort, magazijn en hof'; dienstig voor allen handel, met of zonder yerandering. Thans bewoond door Elie Butin, Casselstraat, Poperinghe, tot 31 December 1910. Voor inlichtingen, zich bij item te begeven. i Genezing zonder operatie. De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban- dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd j voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek, j Leveranciers van den Staat en Zeeioezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zuilen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen vanper- j sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, l veroorzaakt door operatie of door het dragen van j slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, j die door hunne uitrekking zonder waarde zijn j voor het ophouden eener begin- of volledige zak j j breuk. Vraagt honderde adressen ons uitl j menschlieyendheid gegeven, van personen i, al Jen 3 maal geopereerd en die na de operatie dui- Szendmaal slechter waren. Neemt wel in achtdatP j.wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen j beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van J Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd' S genezen. 7000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Jüisgroeiingen.^ZelfdeJHuis gelast zich bijzon der met 't recht maken van alle misvormde lid maten, zooals misgrociingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.—Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroei ing der ruggraat te genezen i)i dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' Fraspois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- bij Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En M1' Honore VERDONCK, bij de nieusve.postj te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen hui e in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize Van eenieder. 1 Poperinghe, markt van den 9 Dcc. --1 Tarwe, heet. l'7,0t> - Rogge 12,20 - Havtf '12,20- Aardappelen, 100 k. 10,00- Boter Je kii. 3,00 a 3,10, Eieren de 26, 3,90 a 4,15.. Yper, 3 Dec. Tarwe 2<),00 a 20,25! haver 16,00 a 16,25

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 6