SKÖEOORTE BREUKEN Zie Mengelwerk op Bijvoegsel jij NIETS Bureaux Américains andere. ncarej's Koffie is de beste NIEUWS UIT BEliGIE. Geestelijk Nieuws. HOPPE. Provintiale Wegwijzer Wetensweerdigheden. Op Zondag 8 Jan. 1911, EERSTEN TAP LAATSTEN TAP HERBE RGK ERMISSEN Jaarlijksche Kermis, Zondag i5n Januari, Wat trager, a. u. b. BURGERSTANDEN VAN De ware Tempeest-lanteerns, 3sa tieia Bazar» Men vraagt Te Huren Te Sioop Zekere plaatsing van geld. Notaris De Grave, UIT TER HAND TE KOOPEN TE STAVELE. (dorpplaats). Hil. OSSTYN - CAMBIE, van IJzerdraad voor Hoppe. Jos. CA ENEN-DE CRAENE TAIVDPI.ïa Onmogelijke Concurrentie Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. V T gens Vóór het regende, veel min levendiger n, en bewoont sedert 63 jaren de p«tor J d j A;onds en >g nachts ft m Raches. 1 oen hij 18 jaren oud was, had- k allesëgeJheel rüsti af. 1 on de geneesheeren «ine spoedige doodI T„ .8„ leven, men heeft hoop en ziet alles in eene blijde toekomst te gemoet. BesluitVan heden af, allen hebben wij het vast, voornemen van toch eens THEÓ- BROMA te beproeven. Hier in Poperinghe, is de depot bij M. MONTEYNE. Apotheker, In Yper bij M. L1B0TTE, Apotheker. Een pastoor van 105 jaren. De pastoor van Raches, nabij Douai, in het noorden van Frankrijk, de E. H. Gadenne, is thans 105 jaren oud hij is in 1805 gebt ren van den de geneesheeren zijne spoedige voorspeld als borstlijder. Op het kerkhof ligt zij n grafsteen reeds sedert verscheidene jaren gereed, met zijn naam ingebeiteUl. De mar merbewerker had er zelfs ingekapt God vruchtig overleden den... 188 Hij heef' reeds driemaal het jaarial moeten verande ren 189. 190. en nu weer 191... Sedert eenige maanden heeft de E. II. Gadenne de Mis niet meer kunnen lezen, doch hij hoopt het in de aanstaande lente opnieuw te kun nen doen. Fn gel anil. Jacht op de anarchisten te Londen. Door het uitloven eener som van 12.500 fr. aan hen die de politie op het spoor kon brengen der anarchisten die, veertien dagen geleden, twee polilie-agenten hadden doodgeschoten, was men te wete gekomen dat eenige anarchisten zich schuil hielden in een zolderkamer van Hounsdilch, een gedeelte der groote stad Londen. Dinsdag voormiddag trokken 700 politie mannen en eene afdeeling soldaten ter plaatse en omsingelden de naburige huizen. Welhaast had men de zekerheid dat men met de anarchisten te doen had en deze begonnen zelf uit hunnen zoldervenster op de agenten te schieten. De politie bezette een huis aan den over- STADSNIEUWS. NieuwjaardagDe eerste dag van 1 jaar is met geen voordeelig weder begun stigd geweest, want van 9 uren 's morgens tot rond den avond vielen dichte regenbuien tot groot misnoegen der menigte lieden die hunne nieuwjaarsbezoeken moesten af leggen. De beweging 0]> stra it was, zelfs 's mor- In de post was den dienst, tijdens deze lagen van overlast, bijzonder wel geschikl. Brieven en Uandelskaarten werden op de gewone uren ten huize besteld tot groot tenoegen der handelaars naamkaartjes en fantaisie-postkaarten werden door een twee den facteur rond gedregen. Wij moeten den heer Postmeester, voor de goede genomen maatregels, en de postboden, voor de stipt heid waarmede zij hunnen dienst uitvoerden geluk wenschen. Diizoii ItaadNelprijsliiiiii)). Zie uitslag op binnenblad. Gevonden. Op Maandag 2 dezer, vond Maurice Dave, zwijnslachter in de Yperstraat, rond 8 uren 's morgens, een vrouwenuurwerk, recht voor zijne deur hel gevondene is bij den vinder terug te be komen. Woensdag is door M. Will.v De- vos, Boeseheepstraat, len poli tie-bur eel® bé kend gemaakt geweest dat ten zijnen huize een klein zwart hondje is tehuis gegaan. Op len halsband staatV. Choecrot, Bailleul. Door Ch. Yanspranghe werd in de Yper straat een huissleutel gevonden Geknipt. Over eenige weken wer den van een camion geladen met tabak, die op de Peerdenmarkt stond en toebehoorde kant der straat gelegen, en schoot van uit aan M. Etirnne Lebbe, tabakfabriekant. de vensters naar de personen (tie zich aan de zoldervensters vertoonden. Da soldaten bezetten ook eene verhevene plaats van waar zij de moordenaars zouden kunnen neervellen moesten dezehetbuisontvluchten. De aanpalende straten waren door eene sterke politiemacht afgesloten niemand werd doorgelaten. Men zag politiemannen achter al de schouwen van de omliggende huizen verdoken. De genomen maatregelen waren zoo streng dat het onmogelijk scheen voor de belegerden zich door de vlucht te redden. Ten 1 ure 's namiddags duurde hot ge weervuur altijd voort. Men telde zeven geweerschoten en een revolverschot op een minuut tijd. M. Winton Churchill, minister van bin- nenlandsche zaken, kwam een bezoek afleg gen ter plaatse. Het huis in brand. Kort na 1 uur werd een Maximkanon, eene snelvurende mitraljeus, op het huis der anarchisten gericht. Een hagel van kogels vloog door de vensters, binnen den bouw. De gordijnen van een der kamers vatten vuur en weldra nam de brand eene bliksemsnelle uitbreiding. De pompiers werden geroepen maar moesten den brand niet bestrijden. Ten 2 ure namen de vlammen eene groote uitbreiding. De belegerde anarchisten klom men op het dak, van waar zij op de soldaten en de policie schoten. Men hoorde gewel dige ontploffingen. Eindelijk stond gansc-h het huis in vuur en vlam en stortte het dak, met groot gekraak in. Daar de anarchisten geen teeken van leven meer gaven, of ook niet meer gezien werden, kregen de pompiers bevel den brand te be- bestrijden. Doch als laatste voorzorg werd eene straal heete stoom op de deur gericht, om de vlucht der anarchisten onmogelijk te maken. De pompiers gelukten erin de aanpalende huizen te vrijwaren: tijdens dit reddings werk werden eenige pompiers gekwetst. twee baaltjes tabak gestolen, elk rond de 17 kilos wegend. Na een ieverig onderzoek is de politie-commissaris te wete gekomen dat de dief René Artois is de kerel is nog altijd voortvluchtig in Frankrijk sedert de moord poging alhier door hem gepleegd op eene herbergierster der Pottestraat. Een deel van den tabak werd teruggevon den gekorven. Door einde van seizoengrooten afslag op paletots en fourruren in den Ballon, bij Camille Baltheu Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Been gebroken Constant Derycke, zoon der weduwe Jos Derycke brak zich donderdag een been bij het uithalen van ke pers. Naar Congo terug. Onze stads genoot M. Maurice Yermeesch, onlangs uit Congo teruggekeerd na een verblijf van 4 jaren, zal Zaterdag aanstaande te Antwer- werpen inschepenen ora opnieuw naar het Zwarte Land te vertrekken. Wij wenschen hem goede reis en ginder goede gezondheid. Zijn broeder Michel zal hem aanslaande maand gaan vervoegen De Vertooningen der maatschappij Langhoirs Victorinen zijn vastgesteld op Maandag 10" en Dinsdag 17" Januari 1911. Zij zullen bestaan uit Hermosa of Vrouwen wraak door A. Dandois en het kluchtspel met zang »D Postiljon van Maria-ïheresia» door H. Vanpeene. Plaatsen zijn te bekomen bij M. Benoot, Hondstraat, nr 1. De maatschappij Roeysche-Barbaristen - zal op Maandag 13"en Dinsdag 14" Februari, voor wedstrijd uitvoeren het drama Elza - van Nestor de Tière, en het kluchtspel Een haastig woord Kaarten zijn te bekomen bij de We Th. Van Elslande, Yperstraat. Eiciiiiiirl. Tramongeval. Geor ges Vaubruwaene, suikerbakker te Pope ringhe, die rondreist met suikergoed, stond Ten 3 ure's namiddags zijn de pompiers alhier dinsdag met peerd en rijtuig bij een in de puinen van het afgebrand huis gedron gen en zij hebben er drie lijken gevonden. Men ziet dat men in Engeland de_ anar chisten-moordenaars zonder handschoenen durft aanvatten. Goede Schutter De policie had eene groote pop, met het unifc rm van een policieman gekleed aan een der vensters van het huis, bij de vesiing der anarchisten geplaatst. De anarchisten lieten zich door deze list verschalken en schoten op (le pop. Men trok deze tien mi nuten later terug en bevond dat zij door ze ventien kogels getroffen was. De anarchis ten hadden goed gemikt. Eenige agenten werden gekwetst maar niet doodelijk. De Suikorij Van Tieghem - Dupont Stiivrlr. Algemeene beweging van den burgerstand. In 1910 waren op onze gemeente 29 geboorten, 11 mannelijke en 18 vrouwelijke; 23 sterfgevallen, 14 mannelijke en 9 vrouwelijke 8 huwelijken. Er vertrokken uit de gemeente 37 mannen en 19 vrouwen, 't zij te samen 50 en er ves tigden zich in onze gemeente 32 mannen en 24 vrouwen, 't zij ook een totaal van 56 Fuik. Werkstaking in de koolmij nen.Ten gevolge de ophitsingen der soci i- litische kopstukken, zijn in bijna al de koolmijnen van rond Luik, Seraing, Jcmep- pe, Tilleur, enz. de werkieden in werksta- gen zij ook geneesmiddelen afleveren. De zelfde regel zal toegepast worden voor de veeartsen. De gemeenten van West-Ylaanderen zijn Adinkerke, Moeren, Rousbrugge-Haringhe, Watou, Poperinghe, Westoutre, Locre, Dranoutre, Nieuw'kerke, Ploegsteert, Waas ten, Neder-Waasten, Komen, Wervick, Meenen, Reckem, Moeskroen, Luingne, Herseeuwe. De geneesheeren, vroedvrouwen en vee artsen, die ihans de toelating hebben om in al de grensgemeenten hunne kunst uil te oefenen, zelfs indien er andere geneesheeren, king gegaan. Woensdag tijdens een betoogingl vroedvrouwen en veeartsen verblijven, zul- vifAipr. ponirrp stnkprs Hp wpriHarmpn n«n mot I Igu nog vijf jaar lang die toelating genieten vielen eenige stakers de gendarmen aan met revolvers Deze, hun leven in gevaar ziende, beantwoordden met geschot en vier der aanvallers werden gekwetst aan de beenen. Bene vrouw die op 250 meters afstand stond werd door een verdwaalden kogel nog al erg gekwetst aan het hoofd. Natuurlijk zullen de roode bladen weer schrijven dat het bloed moet neerkomen op de bazen, terwijl de ellendige kluchtspelers zelf innig weten dat de roode ophitsers, en niemand anders, de schuld zijn van het bloedvergieten. Men rekent dat er 4 lot 5000 stakers zijn. SPORT. Football. Heden Zondag herbeginnen de officieele matchen. In 11Le divisie hebben wij voor onze streek, Poperinghe die te Rousselare tegen de S. V. uitkomt; de match zal gear- bitreerd worden door M. Lebrun van Yper; Rousselare zal denkelijk eene moeilijke Ijüigt TC^dubbeld overwinning behalen, maar wij zouden wenschen dat Poperinghe ons 'toone dal onze voorspelling mis is; te Ronse spelen de twee clubs tegen elkaar op het terrein van den A S. en Yper moet naar Kortrijk. Te Poperinghe, is er om 2 uren, ent.rai-1 Almanak Hachette-Lebègue, alsook Muntal- manakken, Agenda's, Mementos, Calen- driers, enz. voor 't jaar 1911, te verkrijgen ter drukkerij dezer. Assisen van West-Vlaandercn. - De eerste reeks van den le zittijd van het Hot van Assisen, zal te Brugge geopend worden op 23 Januari. Ziehier eenige litelvoerende gezwoornen MM. Louwage-Datnbre Arthur, brouwer, Staden. Deburggraeve-Vandaele H. schepene Staden. Vermeersch Jules, landbouwer Houthem. Van den Abeele Jul., brouwer, Hoogstaede. Veys Louis, brouwer, Vlamertinghe. Wesioiilre. Ia hel jaar 1910 wier den in deze kerk 18.345 HH. Com nunieën uitgereikt, wat eene winst uitmaakt van meer dan 4000 HH. Communicën. In de drie laatste jaren is het getal Communieën BIDDAGEN DER WEEK. Zondag te LeysèleDinsdag te Ilaringhe; Donderdag te Oostvleteren. equip - nemen t- match voor de spelers van 2' die gedurig talrijker worden. Football-Sclioenen zeer sterk gemaakt, beste merk, kleuren te verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat, Poperinghe. VLIEGEN. Nog twee dooden.De lijst der slacht offers van de vliegkunst, die wij zondag meegedeeld hebben was niet volledig, ürn laatsten dag van het jaar 1910 zijn er nog twee vliegers verongelukt, Moisan't en Hox- sey, hetgeen het getal dooden brengt op ne gen tijdens de maand December laatst. De vooruitgang der vliegerij in 19x0. Brussel, 4 Januari. Markt prijs houdend. Poperinghe 65 fr., Aalst 70-72 1/2 "Ti lfr- Voor aanstarnde groeite, Poperinghe en ln alie| Aalst 70 frank. Antwerpen5 Januari. Markt vast. Poperinghe 65 fr., Aalst 72 1/2 fr. le verkrijgen ten bureele dezer. Meng-el-irxg-eru Toria was getrouwd op het stadhuis en eer dat ze er van onder trok ging ze bij den scheppne en vroeg hem zeer stiilekensMijn- De vliegerij maakte in 1910 veel slachtof- [leer f)e schepene, als ik nu zou willen schei winkel, langs den steenweg naar Yper nabij de melkerij. Daar de reizigerstram reeds voorbijgereden was, had hij onbedacht zijn rijtuig op de tramlijn geplaatst, toen hij opeens, wijl hij binnen was, den tram hoorde schuifelen. Hij sprong buiten en zag een koopwarentram afkomen. Seffens nam hij zijn peerd vast en trok het vooruit, het was echter te laatrijtuig, peerd en man werden alle drie in den dijk geworpen. Het rijtuig werd gansch verbrijzeld en het peerd geheel licht gekwetst. Vanbruwaene bekwam geen leed. Ylaiai«'rlitig;li<». Diefstal. In den nacht van 1 tot 2 dezer zijn dieven in het huis der wed. Emeric Beele binnengedron gen, en hebben bij deze arme weduwe 113 franken en verscheidene kleedingstuk Rousselare, bekomt Eerediploma -grootste U ontvreemd De veldwachter Ueeft een onderscheiding-in de Wereldtentoonstelling onderzoek i teld tot hedeu zijn de daders van Brussel 1910. onbekend. I.Erge toestand. Niette genstaande de officieele logenstraffing, houdt het gerucht aan dat er iets broeit in Portugal. Volgens bijzondere tijdingen te Londen ontvangen zou de toestand zeer netelig zijn. Maandag werden te Lissabon 150 perso nen aangehouden beschuldigd betrokken te 1 zijn in eene samenzeering ten gunste van Koning Manuel. Men gelooft dat er op elk oogenblik erge onlusten kunnen uitbreken. De schrik, of I beter de onrust onder de vreemdelingen is] zoo groot, dat de Engelsche onderdanen, in dePortugeesche hoofdstad verblijvend,sedert Oosivletaren. Peerd doodgere den. Theophile Vanloo van Oostvleteren had maandag morgend zwijns geleverd en in't naar huis komen, dronk hij een glas bier in de herberg van Curnette deze her berg, gelegen langs de weg van Oostvlete ren naar Woesten, nevens de tramlijn, staat wat in, zoodat Vanloo zijn peerd tusschen het huis en de tramlijn gesteld had. Op eens kwam de koopwarentram van 11 ure af, en het peerd, verschrikkend, sprong op de tramriggels juist zoo den tram voorbijreed. Het glazen raam voor den stoker werd in stukken geslegen en deze aan het gezicht gekwetst. Het peerd werd eenige meters ver fers, maar welken vooruhgang in die twaalf maanden. Het hoogte-record dat op 1 Januari 1910 in het bezit was van Latham met 475 me ters, bedroeg op 31 December 3474 meters - Hoxsey. Het afstand-record steeg van 232 km. - IIFarman - tot 585 km. - Tabuteau Het duur-record maakte ook een reuzen sprong. Het steeg van 4 uren 17 m. -H. Farman - tot 8 uren 1 minuut - H. Farman. Het afstand-record voor vrouwen steeg van 6 km. - baronnes de Laroohe - tot 176 km. - Mej Ilutrieu. Het record van 't aantal passagiers steeg van één tot vijf - Bréguet. De grootste overland vlucht die in Januari op naam stond van Maurice Farman met 80 km., staat thans op naam van Alfred Le- blanc, die tijdens den Circuit de l'Est 1000 km. over 't land aflegde. Het snelheids-record voor alle soort vlieg- tuigen, dat op 1 Januari 77 km. per uur bedroeg - Blériot -, staat thans op naam van Barrier met 110 km. per uur. En wat zal er van al deze records in den loop van 1911 overblijven? Ih' nieuwe Teleplioontarieven. Wij vernemen dat de telephoontarieven als volgt zullen gewijzigd worden Binnen bet net van 1 tot 100 abonnenten, zou de jaarlijksche prijs ill frauk; van 101 tot 400. 116 fr van 401 tot 1000, 126 fr. van 1000 tot 5000, 136 fr.van 5000 tot 10,000, 116 fr.; van boven de 10,000, 156 fr. Dit tarief-is bepaald voor een maximum an 000 gesprekken 's jaars. Ieder bijvoege- lijk gesprek zou 6 centiemen kosten. Deze taks zou verminderd worden ais volgtTot 20ö0 gesprekken, zou zij 6 cen tiemen bedragenvan 2000 tot 3000 gesprek ken, 5 cent.; van 3000 tot 4000, 4 1/2 cent. van 40(>0 tot 6000, 4 cent.; boven de 6000, 3 centiemen. De prijs van 1 frank voor een gesprek bui ten het telephoonnet, zou eveneens vermin derd worden als volgt Voordeafstanden van min 30 kim. 30 cent.; van 30 tot 00 kim., 60 cent.; van 60 tot 90 ui., 80 cent van 90 tot 100 kim, fr. 1.00 Voor de meerdere atstanden, 1,20 fr. De tijd van elk gesprek zou van 5 op 3 minuten verminderd worden. In de openbare bureelen zou een gesprek biunen bet net niet meer dan 20 centiemen kosten. den is dat dan ook hier dat wij moeten ko men? Nooit verlegen Schoenmaker. 35 franken, a. u. b. Dit is nu derde maal dat ik met de kwittan- cie kom. Student. Best; kunde teruggeven op een bankbriefje van honderd? Schoenmaker. Zeker, mot, plei/.ier. Student. Dan zal ik u laten roepen als ik er een heb. 1 In (Ie Z011, bij Richard Devos, Garenstraat. Wekelijksche Esiaminet den Donderdag. 2 In don Fillips, bij Jules Devloo, Fllverdinghe-kalsiede. 3 En de Luvie, bij Henri Caeyzeele, Vogelhoek. I In «I011 Sulliiu. bij G. Desegher, gareelmaker, Veurnestr. 5 In «Ion Snoek, bij Eugène Liebert, Yperstraat. K A la vilta «l«» Diinli«'i'«|uo, bij Gaston Houwen, Noordstraat. 7 In «lo Belgiselie Vlag;, bij Camille Minot, Boeschepestraat. H In tlo Drio lioningon, bij Camille Brabandts, Yperstraat. In '9 Iloogfo, bij Hilaire Osstyn, Proven-kalsiede. 10 In «tan IBavoi'muis, bij Gustave Bourgeois, Bellestraat. 11 ln IVicoi Isof, bij Alois Dewitte, Casselstraat. 12 A l'Univers, bij Justin Gelein, Yperstraat. lil In den l'aiinj bij Gustave Clabau, Casselstraat. I I In «Toactle S-kroon. bij Theophile Delbeke, hoofd-agent der ver zekeringsmaatschappij Constantia Duinkerkstr. 9 5 In «le Wn^cnsiiakerij, bij Amand Salomé, Yperstraat. 36 Au I'niiitaii, bij Theophile Ghillebaert, bij de Statie. 17 In VViltain-Tell, hij Charles Deweerdt, Bruggestraat. IK Au Café «lo la l'aix, bij Jéróme Dehondt, Groote Markt. 151 Au Centre, bij Eimène Coene, Yperstraat, MUZIEKFEEST door de HH. M. D'fleere, O Questroy, M. Houwen en J. Flou. daar wij door onvoorziene omstandigheden de ver maarde muziekanten niet kunnen krijgen. .MAStUMIiM HF KFIÜIES, 20 In "9 ISoldorsllor, bij René Sokier, WAT0U-ABEELE. KOSTUUM te verhollen, 21 In «lo Uil, bij Florimond Devloo, WESTVLETEREN. COMBAT tusschen 3 oude mannen tegen Louis Bie- mack, Benoit Cardoes en eene oude vrouw 22 E.11 "J Kiisiooltjo, bij Leopold Derynck, Yper-kalsiede. waarde van 1590-1600 frank,stierf na korte Nieuwjaar de Btitsche vlag aan den gevel j gesleept doch seffens hield het machien stil hunner woonsten hebben geheschen 11 iet djer eeae sc[100ne kachtelmerrie eener In de stad Castillo-Franco beeft het ge-1 peupol zich met geweld meester gemaakt|00genblikken van de goederen die aan bijzonderen behoo-1 i - - - - - '"/ïlt gij goede en sterke werkschoenen gezien de Republiek uitgeroepen is, del.'.' aan 8 fr. 50 t paar; wendt l naar De ren. De inbesiagnemers verklaren dat, aan-l Gouden Mansbotlïenbij Florent Osteux Yperstraat, (dicht bij de Markt), Poperinghe Yper. Voor de rechtbank verscheen donderdag Emile Decorte van Poperinghe en andere betichten, vervolgd voor likeur eigendommen aan alleman zonder onder onderscheid toebehooren Dc troepen zijn moeten tusschenkomen om de communisten te verdrijven en de orde te herstellen. Een inwoner der Veurnestraat, ver zoelit ons het volgende te willen opnemen. I smokkelarij. I Februari. De zaak werd uitgesteld tot 7" Hrrrkciii. Peerd op hol. Zater Idag morgend, rond 10 ure, ging er een peerd op hol op den steenweg van Merckem naar Ik hoor veel klachten der bewoners van I Jonckershove. Het woedend dier kon tegen de Veurne- en Doornstraat, bijzonderlijk gehouden worden, vooralleer het ongeluk van deze die meest blootgesteld zijn aan 't gevaarallen zijn ongerust en bevreesd. Het laatste ongeluk is maar eenige dagen weken en 't is reeds vergeten men rijdt als een bliksem de straat neder, zoodanig, dat in geval van nood, geene ongelukken zouden kunnen vermeden worden. Wij vragen niet. zooals vroeger, om buiten stad, 't is te laat! maar wel, om meer toezicht en maatregelen ten einde verdere droevige ongelukken te zwichten. Een Keikop. Aan de inwoners der Veurnestraat laten wij weten dat wij uit goede bron vernemen, dat, deze week, aan de machinisten van den tram order gegeven is geweest 2 minuten meer te gebruiken om de stad te doorrijden Dat zal hun toelaten het wat trager te doen. ken veroorzaakt had, door den genaamden Fimiel De Vrecker. De moedige jongeling zal zonder twijfel beloond worden. Wytseliaetc. Brand. Donderdag morgen, 5 Januari, rond 5 uren, is er brand ontstaan in de zwingelarij der heeren Deknudt en Beele, gelegen te midden der dorpplaats. De brand werd veroorzaakt door het ontploffen van eenen petroollan teern, waarbij drie zwingelaars 's morgens en 's avonds hun werk verrichten. In weinige oogenblikken stond geheel het gebouw in laaie vlam en aan blusschen viel er niet te denken. Er was slechts eene kleine hoeveelheid vlas in het brandende gebouw daar hot gezwingeld vlas eiken avond weg gehaald wordt. Drie zwingeliriolens en twee vlasbrekers werden door de vlammen ver nield. De zwingelarij staat zonder onmiddelijk aanpalende gebouwen daar er geen wind was, heeft men zonder vele moeite de nabu rige gebouwen tegen het vuur kunnen be is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting! vrijden. De schade die slechts eenige honder en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. de Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt, 18. POPERINGHE. den franken bedraagt, is, voor wat eigenaars van het gebouw betreft, door verzekering gedékt. De drie zwingelmolens behoorden toe aan de werklieden en zijn niet verzekerd. schijnt dat liefhebbers van goeden lico Vin koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten» gebruiken van cart-Silly. Dépöt bijgebr. üelhaize Moncarey-Sansen. Een nnt jaai*. Een ontvanger van de brusselsch trams, die beweert dat bij el- ken dag waarop er regen viel aanteekende, heeft 309 dagen geteld, Die zou wel gelijk kunnen hebben, want als men nadenkt komt men tot het besluit dat de drooge dagen in 1910 uiterst zeldzaam waren. 1^ nieuwe postzegels. Het is in de maand Juni aanstaande dat de nieuwe postzegels, met de beeldtenis van Koning Albert, zullen uitgegeven worden Het g;i*««>tste schip.De «Hamburg- America Line» laat een paketboot bouwen, de Europa», die 305 nieteis lang zal zijn. en eene verplaatsing van 60,000 tot 70,000 ton zal hebben 't is te zeggen dat, wanneer het schip zal geladen zijn, het 70 miljoen kilos zal wegen. Er zal plaats voor 4,250 reizigers zijn. Het schip zal negen dekken longehuwc POPEKINGHE, van 1 tot 8 Januari. Geboorten. Germain Room, z. v. Henri en Eugenia Inion. Madeleine Bael- de, d. v. René en Celina Bailleul. Alice Samyn, d. v. Theophile en Maria Bailleul. Juliette Devos, d. v. Leon en Eugenie Calcoen. Gerard Herman, z. v. Emile en Ëuphrasie Leirman. Camille en Frangois Decoker zonen van Jerome en Elisa Ostyn. üvertijdens. Deroo Charles, 73 jaar, werkman, weduwaar van Philomena De- houck, Boomgaardstraat. Vandamme Aloïse, 47 jaar, werkman, echtgenoot van Firminia D'Heere, wijk A. Faes Maurice, 6 weken, wijk A. Delepiere Georgine, jaar, kantwerkster, ongehuwd, Peper straat. Gatleeuw Germaine, 2 maanden, Casselstraat. Osstyn Henri, 68 jaar, werkman, echtgenoot van Eugenie Steepler, Meessenstraat. Boeket Basile, 66 jaar, werkman, echtgenoot van Octavie Dewilde, Doornstraat. De Graeve Aloise, 83 jaar, zonder beroep, weduwaar van Rosalie Artois, Casselstraat. Deleye Marcel, 6 maanden, wijk L. Metsu Aloise, 76 jaar, kantwerker, weduwaar van Virginie Leu- wers en echtgenoot van Catherine Van- spranghe, Casselstraat. Isenbrant Victo ria, 71 jaar, kantwerkster, echtgenoote van Charles Beddeleem, Boeschepestraat. Clabau Camille, 3 weken, Pottestraat. Huwelijksbeloften. Henri Depreeuw, barbier, weduwaar van Philomena Careen, met Elodie Cappelaere, dienstmeid, beide te Poperinghe. Maurice Verleye, winkel knecht te Brugge met Augusta Lesap, dienstmeid te Poperinghe. Remi Par.ne koucke, landwerker met Augusta Vermote, werkster, beide te Poperinghe. Prosper Wullepit, daglooner te Loos met Louise Brabandts, dienstmeid te Loos, voorgaande lijk te Poperinghe. Hector Cleeimwerck, smid met Eveline Vandermaliere beide te Poperinghe. Huwelijk. Petrus Delplace, 21 jaar, z. b. te Reninghelst met Rachel Creus, 22 jaar, z. b. te Poperinghe. WESTVLETEREN, van 1 tot 31 December 1910. Geboorten. Demuys Germain. - Lampaert Maurice. Sergier Maurice. Meeuw Léonel. Huygiie Lucien. Overlijdens. Dieusaert Elisa, 23 jaar Vannieuwenhuise Robert, 8 maanden. Debuysere Maria. Depoorter Pharaïlde 74 jaar, echtgenoote van Ilamecuw Seraphin Huwelijksbelofte. Meeuw Marcel 20 jaar,_ landwerker te Westvleteren met Dujardin Adolphine, naaister te Mériguics Frankrijk PROVEN, van 1 tot 31 Deoember 1910. Geboorten. Maerlen Marie. Porseye Jourdain. Declerck Maurice. Venierr Alice. Fauvercq Maria. Peperstraete André. Looten Rachel. OverlijdensButaye Rosalie, 81 jaar weduwe van VVylleman Pieter.Planckeel Caroline, 75 jaar, weduwe van Gauquie Carolus. Üegros Camille, 13 dagen. Alleweireldt Leopold, 16 maanden. Van laeres Cyrille, 30 dagen. Rousseeuw Charles, 60 jaar, echtgenoot van Metsu Reine. Neuville Jean-Bapt. 76 jaar Op heden Zondag, van 9 tot 12 uren voormiddag ter her berg »InWestvlaan- derenTentoonstel ling der duiven van Julien Battheu en Alfons Vallaeys. Op heden Zondag 8 Januari, Au Caté Albertbij Gustaaf Liefooghe van 9 tot 12 uren Tentoonstelling der duiven van Cam. Vermeersch en Arthur Goudenhooft. De beste voor de Landbouwers en Voerlieden, zijn te verkrijgen In den Bazar, bij SANSEN-DECORTE, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Hij kun onmogelijk dood waaien kan niet pringen brandt 23 uren naeen met 1 cen tiem petrool per uur is zeer geschikt om onder wagens te hangen en kan bij 't vallen geen gevaar opleveren. boven de vlotlijn bezitten. Met de bemanning zal het schip, het grootste tot hiertoe ge bouwd, eene bevolking van 5,000 zielen hebben. Al de laatste uitvindingen zullen er toegepast worden. Aan restaurants, turnza len, drankzalen,enz. zal er geen gebrek zijn. Men vraagt zich af waar de grootte van de schepen /.al ophouden. Sta vi'tMMiMtaliii^cii te llniHMl. In 1910 heeft de stad Brussel het bezoek ontvangen van 229,000 vreemdelingen tegen 106,000 in 1909. In «ta grensgeiiieeiiten. Het Staatsblad kondigt eene nieuwe overeen komst af, op 25 October 1910 tusschen en Frankrijk gesloten tot regeling der we der/,ijdsche toelating aan de geneesheeren, heelmeesters, vroedvrouwen en veeartsen verleend, om hunne meenten der twee landen uit te oefenen. Die toelating wordt aan de geneesheeren verleend voor al de grensgemeenten, waar geen andere geneesheer gevestigd is, en daar waar er geen apotheker verblijft, mo- ROUSBRUGGE, van 1 tot 31 December 1910. Geboorten. Van Isacker Henri. Depuydt Agnes. - Gailliaerdo Daniel. Top Frederic. Vandenbussche Gabrielle. BlondeauMarcel, Desmytter Germaine.— Devloo Lydie. Overlijdens. Pillyser Celine, 37 jaar eclitgenoote van Kinget Petrus. CR0MBEKE, van 1 November tot 31 December 1910 Geboorten. Regheere Joël. Deschuyt ter Robert. Deroo Marguerite. Luys- sen Andreas. Kestelyn Georges. Rom mens Gerarila. Bossaert Joseph. Temperville Michel. Overlijdens. Vereyck Virginie, 69 jaar, weduwe van Vandromme Florentius Hauspie Sidonie, 46 jaar, echtgenoote van Maes Henri. Parmentier Maria, 16 kunst in de grensge- j jaar, overleden te Oostende. Huwelijksbelofte. Depyper René met Coene Flavie. Huwelijken. Vandromme Marcel met Beernaert Louise. Deoroos Henri met Vprwaerde Julie. Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van t S Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen. Buff 'ts, 'Bureaux, ronde en vierkante Tafels, Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoolzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums/Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen, Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. Smidsgast van treffelijk huisgezin, een jaar of twee op stiel geweest zijnde, wordt gevraagd bij Achille Woutters, Boe- schepe. Huis niet vitrien, in de Casselstraat te pachten. Zich te wenden bij Victor Gille, Poperinghe. Herberg In den Eklips Elverdinghe- kalsiede, met land en stalling, "ten dienste van haudelsfacteur. Inlichtingen bij Mme We Aug. Roinmens, groote markt. Schoon en gerievig huis-herberg gelegen in de Meessenstraat, nr 6, groot 1 are 50 cent., met schoone benedenplaatsen, kelder en voute2 soorten van water met pompen, enz. Men kan er seffens ingaan. Inlichtingen bij den bewoner Cam. Ciaeys. Per occasie te koop. Een voiture-karre met twee banken, dienstig voor peerd of muil. alsook een hondekar, alle twee in goeden staat en aan zeer genadige prijzen. Bij Jerome Bouckenau, beenhouwer, West vleteren. Een landbouwer van Poperinghe, die zijne hofstede gekocht heeft en 4000 fr. te kort komt om alles te betalen, zoekt per soon om deze som te storten mits betaling van 3 fr. 50 intrest. Op de hofstede is geen hippotheek. STUDIE VAN DEN te Ghyverinchove, schoon en sterk nieuwgebouwd .11 FT HOF TE VERKRIJGEN BIJ simd, bij 't Hooghe, POPERINGHE, Eerste kwaliteit beenhouwer in de Vlamingstraat, heeft d eer kenbaar te maken dat, uit reden van herbouwing van zijn huis, zijne beènhouwe rij voor eenigen tijd verplaatst is recht over zijne woonst in de herberg Au Lioi Or ■■■■inaBBMDnBBBaKnaMB verdwijnt in eene minuut en keert niet meer terug, door het gebruik •der Dentogène, die de slechtste tan den bewaart. Met de Dentogèno geen tanden meer uit te trekken, geen pijn meer bij het eten, geen abces noch gezwellen meer. Aan veerd niets anders; spreek wel uit Dentogène, i fr. 25 de flesch in alle goede apotheken. Depothouders voor onze streek M. Monteynr te Poperinghe en M. Libotte ie Yper.Kunt ^ij bij uwen apotheker de Dentogène niet krijgen, zendt naar een dezer apothe kers i fr. 3o in postzegels en binnen de 24 uren ont vangt gij eene flesch franco. ACHILLE VERHAEGHE, hoppe-facteur, te Poperinghe bij de Statie, is gelast met den verkoop van eene overgroote hoeveelheid verschgekapte kKI'llKKenI'FRSFV aan prijzen buiten alle concurrentie GAAT ZIEN EN OORDEELT. De alom vermaarde Familie VERD0NCK. Ban- jdagisten-Orthopedisten, driemaal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie ot doorliet dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt handerde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1,2 en 3 maal geopereerd en die 11a de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt -wei in acht dat wij door onze qojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank beloon/tig aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven5 gemelde kan weerleggen. Misgroeiingcn.Zelfde Huis getast zich bijzon der met 't recht- Ik heb do eer kenbaar te maken dat ik van nu af zal voorzien zijn van alle slag van lederen zooalschevreau glacé, boxcalf, veau- mat, satiné, touwstik, croute en voering vellen; alsook van croupons, zoolleer in banden (oude tanage geliseerd of niet, vol gens keus) collets, flanken en alle soorten van afval. Groote keus in 't groot en in 't klein van guètres en tigen, alsook de noodigheden tot het nereedmakon der tigen elastieken couiil, trekkers, linten, garen, schoenknop pen, enz. enz. Schoenmakers artikelen zooals koper, semencen, pinnen, fatsen, alle slag vati ringels en haken, schoenbanden in alle prij zen, messen, enz. enz. Door de goede kwaliteit mijner waren en mijne genadige prijzen hoop ik uw vertrou wen te genieten en door uwe orders vereerd te worden. llE.Mii GOMBERT, Noordstraat, 29, POPERINGHE. maken van alle misvormde lid maten zooafs misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen eff voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rujJ te doen verdwij nen en de slechte houding "Dij hin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat genezen, .i.oodifj in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maker» van Buikbanden j voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking I van den buik. M1 Frangois VERD0NCK, Kerkstraat. Anseghenr I bij Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 to1 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijsseh j wijk, Kortrijk. En Mr Honore VERD0NCK, bij de nieuwe pos1 I te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in I Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stcvinplaots« brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in I voormiddag. m Op verzoek begeven de heeren VERDONCK I hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 6 Jan. Tarwe, 100 kil. 21,25-Rogge 15,25-HaV' 15,25 - Aardappelen, 100 k. 10,50- Botef<j( kil. 3,10 a 3,30, Eieren do 26, 3,15 it 0,0"' Yper, 31 Dec. Tarwe 20,00 a 20,50' rogge 14,00 a 14,75 haver 10,75 a 17,00

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 6