UK El BUITEtiliANDSCH JHEÜttlS. jilEUWS UIT BELGIE. Footbalï»Schoeiiesï HOPPE. Wetensweerdigh eden. s. s. BURGERSTANDEN YAN Vertrekuren der TREIN Vertrekuren der TRW TerstoïKÏ te paeiito BERICHT. van IJzerdraad voor Hopi Op Zondag 22 Jan 1911, IIERRERGKE/WISSEN Jaarlijksche Kermis, De ware Tempeest-lanteerns. Zekere plaatsing van geld, Genezing zonder operal MARKTPRIJZEN Ondervoorzitter: Brutsaert Edouard. Secretaris-SchatbewaarderIsidoor Van daintuo. RaadHuys Henri, Quaghebeur Cyriel, Dejonghe Georges, Planche Camiel, Outtier Henri. Kn nog vele leden. In twee uren werd het programma afge wrocht door den verdienstvollen heer Van- de wauw er die steeds op de bres is, als geldt de \laaii:sehe landbouwbelangen Ie bevoordeelden. Hierom al onze hulde en dank aan den achtbaren heer Ingenieur. Ho vergadering wordt om G ure gesloten. Mtcr Em. Butayë. Frankrijk. Wijnkelders vernield Dinsdag namiddag hebben 2000 wijn gaardeniers van Damery, Venteuil.Cunières, Fleury en Pinson-Arguiguy, bijeengekomen onder het luiden der noodklok, de wijnkel ders van M. Perrier, wijnkoopman te Dame ry vernield; duizenden flesschen champagne werden verbrijzeld, wijnvaten ingebeukt, en do macbienen beschadigd. Tachtig heeto- litors wijn zijn verloren geloopen en de vernielde kelders bevatten ongeveer 70,000 flesschen champagne. De vernieling was eene prolestatie van de wijngaardeniers tegen den invoer van vreem de wijnen. Zij betichtten M. Perrier wijn te verknopen die niet van Champagne is. Woensdag zijn de wijngaardeniers naar Houtvillicrs getrokken en hebben daar de kelders van den wijnkoopman Berthel open- gebreken; de wijnvaten werden ingebeukt en 400 hectoliters druivensap zijn wegge stroomd. I*«'rt*< een goode rand.Wel zeker hebt gij eene vriendin die altijd bleek ziet, bleeke 1 ppen, bleek tandvleesch. Hebt gij misschien een bloedverwant, eene kennis die rap t'einde adem is, die lijdt aan slapte, aan flauwte, die geen cou- ragie meer heeft. Howel! geeft hem den raad eens THE- OBROMA te beproeven; gij zult zien: uwe vriendin, uw vader of moeder, of uw kind zal vei kloeken. Reeds honderden getuigschriften geven daarvan de bewijzen. De THKOBRÓMA kost 3 franken, 't is te zeggen 20 centiemen daags. Is dat duur betaald Hoeveel meer ver teert men niet dagelijks op estaininet en dit met groeten hinder voor de gezondheid Te Poperinghe bij MrMONTEYNE, apothe ker op do Groote Markt en te Yper, bij Mr LIB0TTE. apotheker, op de Botermarkt. Fti£eluii<l. Eeuwelinge gestorven. Te Urlingfort is Mad. Fitzpatrick over leden. l il volstrekt echte stukken blijkt dat zij over 114 geboren werd. De vrouw was sedert eenigen tijd blind, maar toch friscli en gezond. Tiarkcxinn. De aardbevingen. De schade door de laatste aardbeving in Tur kestan aangericht, is veel belangrijker dan er eerst gemeld werd. Al de dorpen op de boorden van het Issikkoelmeer zijr. vernield •en de streek is onkenbaar geworden, door •de veranderingen die veroorzaakt werden. De banen zijn verdwenen en op zekere plaat sen is de bodem gekloven er zijn scheuren van 15 meters breedte. Huizende lijken liggen in de streek en ont binden stilaan. Voor het oogenblik belet de koude de besmettelijke ziekten, doch het is zeker dat zij in de aanstaande lente zullen uitbreken, indien men de lijken der slacht offers niet begraven heeft. Ganseli de bevolking kampeert onder de opetio Sticht, ondanks de hevige koude. De t hermometer is tot zes graden onder 't vries punt gedaald. Overal zijn kampen opgesla gen, de bevolking verkeert in de diepste di jende en heeft gebrek aan voedsel en klee deren. Zie onder annonce Liégeois- Monteyne, onzen tweeden Raad selprijskamp. Concert,.Heden Zondag zal van wege den Katholieken Kring in dit lokaal, een schoon concert gegeven worden. Begin om 6 uren stipt. Ziehier het programma Eerste deel 1. Tancrède, openingstuk van Rossini voor Harmonie, 2. Mijn Moe derspraak van P Benoit door M.Steurbaut, van het Viaamscli Lyrisch tooneel van Ant werpen. 3. Fantaisie op Tanhauservan Wagner voor snaariustrumen en pianó, door MM Van Egroo, Diericx en andere, 4. Mi reille van Gounod door Jufv. Duboccage van Kortrijk, 5. Menuet sgmphonique van Waelput, voor symphonie, 6. Kluchtliede ren door M. VanderSandun van Antwerpen. Tweede deel1. Freyschutz van Webet voor Harmonie, 2. Droeve tijden van De Mol door M. Steurbaut, 3. Fantaisie sur Paillasse van L. Cavallo, voor symphonie, 1. Air du Rossignol uit Les Noces de Je- annelle door Jufv. Duboccage, 5. Le Cruci fix van Faure voor symphonie, 6. Klucht liederen door M. Vander Sanden. Prachtig programma dat ons eenen schoenen avond beloofd. Ik heb de eer, het geacht Publiek kenbaar ie maken, dat ik door vergrooting van mij uen schoenwinkel, mijn huis zal opbouwen en met Februari voor 3 maanden, het huis zal bewonen van Mad. We Louis Ramoen en Kinders, aan den anderen kant in de zelfde straat, nr 29. BERAT-FREMAULT. gouden schoen Veurnestraat, POPERINGHE. STADSNIEUWS. Kerk van Sint Bertinus. Mannon van Poperinghe, maandag en acht dagen, 30 Januari, om 6 1/2 ure, moet gij gaan lui steren in St Bertens naar E. P. llobertus Gii zult hot u niet beklagen Ziehier waarover hij gaat spreken Maandag 30 Jan. Noch God noch Meester Dinsdag 31 Jan.Slechte rijken, slechte bur gers, slechte armen Woensdag 1 Feb. Ik ben een eerlijk man. Doi i erdag 2 Feb De plaag dezer eeuw. Vrijdag 3 Feb. Weg met de Biecht Zaterdag 4 Februari is er geene Conferentie. Zondag 5 FebruariWaarom men zijn geloof verliest Benoemingen.— In de zitting van den gemeenteraad, zaterdag gehouden werden de volgende benoemingen gedaan Werden benoemd: Gemeente-ontvanger M. Devacht Jutien, onderwijzer te Poperin ghe; Hulponderwijzer, M Bourgeois Jules van Poperinghe, onderwijzer te Roeselare Politie-agent, M. Debreus Medard, van ïsenberghe. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, hij: Sansen-Decorte, Poperinghe. Verkeerdelijk werd door ons verleder week gemeld dat de tabak door Ignace C... gevonden, van diefstal voortkwam. Deze werd verloren door Henri Devos van Renin ghelstt en aan den eigenaar teruggegeven waarvoor C... beloond werd. Ken solo-slim werd Donderdag avond gespeeld in den Katholieken Kring door Den tner Gamille Nevejans, met 13 koekens. Zijne maten waren de Heeren Elenri Caenen, Henri Vancayzeele en Cyrille Verdonck. De aanbesteding van de werken van het aiieuw op te bouwen stadhuis in onze stad, zal plaats hebben op maandag 20 Februari. De Vertooningen van het drama fleraaosa - en het blijspel De postiljon vun Maria-Theresia maandag en dinsdag in -onzen stadsschouwburg uitgevoerd door de maatschappij Langhoirs-Victorinen hebben beide dagen talrijke toeschouwer: aangetrokken. iPasr deze vertooningen voor wedstrijd diciu ie, zullen wij ons van alle verslag of bespreking onthouden. Do Jury die dinsdag gekomen is om de uitvoeringen te oordeelen, bestond uit de h ren: Ik1 Jaegher van Yper, Lambreeht van Kortrijk en Latteur (Stijn Streuveis van IigoyghenK Pe maatschappij Roeysche-Barbaristen .zailojp Maandag 13"en Dinsdag 14° Februari voor wedstrijd uitvoeren het drama Elza va® Nestor de Tière, en het kluchtspel - Bern haastig woord Kaarten zijn te bekomen bij de W« Th Yaa Blslande, Yperstraat. A j-o dezen wedstrijd nemen nog deel de volgende, maatschappijen Na. morgen niet, van Dixmude. Scerpdeure onder 't heligh Cruus, id. De zonen der Arendsbeek, te Harelbeke De katholieke tooneelgilde, te Thielt, aiou.-Verdwenen. - Sedert 6 dezer, is alhier spoorloos verdwenen Seraphin Pirile, gewouelijk gezeid Parrein Punte», oud 6G jaren, groot van lm70 tot lra74. Hij is zwart van haar, wenkbrauwen en mous- tachen, heeft scherpen neus en groote bruine oogen,een oog is wat gedraaidhoudt zijn hoofd altijd scheef en gaat wat lomp al in- klauwen. Hij is op zijn zondagsche gekleed, met een wit en een ander hemd aan, snoer- choenen, blauwen overjas en groot model van zondagsche klak. Hij is niet fijn van geest. 1»« •oven. Voordrachten. Op aan vraag van den Geitenbond zal M. Knudde, van Watou, alhier vier belangrijke voor drachten over Geitenk week komen geven, telkens om 3 uren namiddag, den Zondag 22 en 29 Januari, en 5 en 12 Februari. On getwijfeld zullen de geitenhouders in groot getal opkomen de lessen zijn allernuttigst, en op het laatste zullen er twee schoone gei- tenlammers verlot. worden tusschen de toe hoorders. lie rseeuwe. 37 Uren op hel dak. Dinsdag en Woensdag beeft eene aardige en voor de gendarmen onaangename grap, de bevolking wat verlustigd. Een kerel, door de gendarmen vervolgd, is op de schouw eener woning gekropen, en heeft er 37 uren opgezeten, de bedienden van de openbare macht voor den gek houdend, tot eindelijk door honger en dorst dorst bij zondei lijk hij zich verplicht zag beueden te komen en zich gevangen te geven. Ziehier eenigen uitleg: Op Zondag 8 Januari laatst hadden de gebroeders Bourgeois van Luigne, in 't naar huis gaan, aangerand geweest en bestolen door drie kerels. Twee grensschuimers, die aanzien werden als deelgenomen te hebben aan de bandieterij, werden weldra aange houden, maar een derde, zekere Anatole Van Meenen, bijgenaamd de Fluiter was tot nu toe onvindbaar gebleven. Dii sdag avond vernam de bevelhebber Van Roellegliem, van de gendarmerie van Herseeuwe, dat Van Meenen met zijne ver looide in die gemeente aangekomen was en zich in de woning bevond van Gilbert Rey- naert, Statiewijk. Gendarmen gingen aan kloppen. De Fluiter die te bed "lag, sprong op, trok een venster open en, de gendarmen ziende, kleedde hij zich haastig aan en sprong op het dak der achterkeuken, vanwaar hij op de daken geraakte. Jacht op de daken. De bevelhebber Van Roelleghem had ech ter al de noodige maatregelen genomen. Een der gendarmen was den vluchteling op het dak gevolgd Van Meenen klauterde echter als een eekhoorntje naar omhoog en zat weldra gansclt van boven. De gendarm moest de achtervolging staken, daar het dak te glibberig was door den ijzel. Van Meenen bleef heel den nacht door op het dak en woensdag morgend scheen hij nog geen lust te hebben om zich over te geven. De kerel zat boven op de schouw en verwarmde zich aan den rook die er uit op steeg. zoodat hij spoedig aan eenen neger geleek. De bestorming. Woensdag namiddag zat de Fluiter - nog altijd op de schouw 10 gendarmen bewaak ten hem. Deze begonnen het spel moede te geraken en besloten den kerel er af te aaien. Ladders werden bijgehaald, maar Van Meenen, rap als een kat, liep van het eene huis naar het andere, en de gendarmen, dat niet gewoon, durfden hem niet volgen. De Fluiter keerde weer op de schouw en stak er beide boenen in om zich te ver warmen, terwijl hij tot do gendarmen riep: Ik ga opnieuw in mijn vliegmachien zitten! De volksmenigte. Natuurlijk was dit nieuws snel verspreid geworden, zoodat er uit al de grensdorpen woensdag heel den dag door veel volk toe gesneld kwam. Door zoite spreuken verzette Van Meenen de menigte en stelde levens de gendarmen in woede. Woensdag avond zat Van Meenen nog altijd op het dak; nu en dan trok hij eens naar de schouw om de handen of de voeten ie verwarmen, 't Was al roet dat op zijn gezicht en aan zijn kleeren plakte, zoodat tiij er uitzag als een moor. Daar hij sinds dinsdag avond niet meer geëten had, schatte men dat hij hot niet lang meer zou uithouden, te meer daar het weder killig en griezelig werd, en liet nu en dan al eens regende. Gendarmerieversterkingen Woensdag avond zijn er te Herseeuwe gendarmerieverslei'kingen aangekomen uit Moeskroen en uit Leers. Daar de gendarmen elkaar nu kunnen aflossen, zal de Fluiter wel rap moeten ondergeven. Het verkeer in den omtrek van de huizen Lepers en Van- houtte is verboden en de bewaking is zeer streng ingericht. Overgegeven. Donderdag morgend was de Fluiter eindelijk uitgefloten en gaf hij zich over. Door den honger en de koude gepraamd, liet hij zich van het dak glijden, en werd door de gendarmen gevat en ter beschikking van den prokureur des konings gesteld. ■jk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan GO cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépót bij gebr. Delhaizo Moncarey-Sansen. bent. Drama der zedeloosheid. Eene jonge vrouw Julienne Vandewiele, 23 jaar. echtgenoote van Raymond Nuyttens, en moeder van een tweeling, leefde sedert omtrent 1 jaar gescheiden van haar man Sinds goruimen tijd was zij in kennis met zekere Frans Waerens, 23 jaar, timmer- mansgasten ontving deze dikwijls op hare kamer. Dinsdag morgen vond men de vrouw met overgesneden keel in haar bed; zij was vermoord door haren minnaar die men ook dood, opgehangen op den zolder vond. A ii«crpcii. Vertrek van de Con goboot. Zaterdag voormiddag heerschte zulke zware mist op de Schelde, dat de bon ten het niet dierven wagen te vertrekken. Ondanks den mist vertrok de Congoboot Bruxellesvflle uit Antwerpen om een uur namiddag. Aan boord bevonden zich 86 pas sagiers en 3200 ton koopwaren. Onder de passagiers bevonden zich vijf kloosterzusters, van bet orde van hel H. Kruis van Luik, die zich als hulp begeven naar de stichting der Paters van den II. Geest in Kindu. De Eerw. Zusters moeten eene reis van twee maanden doen, om hunne bestemmig te bereiken zij moeten namelijk 3000 km. in bet binnen land om de stichting ie bereiken. Aan boord waren ook 4 paters redemptoristen die zicb naar Bakor begeven. Thans is ook vertrokken M Maurice Ver- meers,'li van Poperinghe, naar Katanga, als cuiluuroverste van 3eklas. Dit jaar zullen nog andere ambtenaars naar Congo vertrekken. Talrijke krijgslieden, priesters en burgers woonden het vertrek van de Congoboot bij het muziek van 8" linieregiment speelde het afscheidsconcert. Assisen van West—Vlaanderen. - De volgende zaken zijn ingeschreven op den rol van den eersten zittijd der assisen, die aanstaanden maandag geopend wordt: 23 en 24 Januari. Emmerence Ooussy, van Veurne, beticht van poging tot vergiftiging op haren man. 25 Januari en volgende dagen, Emma riem, van Yper belicht van kindermoord. Assisen van Oost-Vlaamleen. Het is aanstaanden maandag, 23 jauuri, dat Van Puyenbroeck voor het assisenhof zal verschijnen, onder beticiiing de moord ge pleegd te hebben op de kleine Cecilia De Bruycker, te Wetteren. Hier en Haar. Door don duister misleid is Hendrik DeCommer van Be veren, maandag te Rousselare in den vaart geval len en verdronken. Een geschil is te Iseghem ontstaan tusschen de werklieden eener fabriek van tapijten en hunnen pa troon. De werklieden staakten het werk en hierop hebben al de fabriekanten de deuren hunner werkhuizen gesloten 500 werkiie- lieden staan nu zonder werk. 't Is te hopen dat deze toestand niet lang zal blijven duren. In 't Luiksche is de staking der-mijnwer kers zoo goed als gedaan. Te Wae-éeghem wilde de facteur Victor De Smedl woensdag op den trein springen wijl deze reeds in gang wasde man miste, viel en werd dood gereden. Hij is 29 jaar oud, weduwaar zonder kinders zijne vrouw was onlangs overleden en zijn kindje van 3 maanden stierf zaterdag. Te Oostende werd woens dag op de tramlijn naar Blankcnberghe, de genaamde Jules Vanhooren. door den tram doodgereden. Men denkt dat bij op de rig- gels te slapen lag. in een brand te Dinant in een winkel zijn twee vrouwen doodge brand en verscheidene personen gekwetst. De doodgebrande zijn eene winkeldochter Jeanne Romer, 19 jaar, en Jufvr. Henriette Petry, 52 jaar. zeer sterk gemaakt, beste merk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat, Poperinghe. JL_ ulajWTA.nmm.«mrrmrjj loop, als het maar niet te overlijk vele schilt. Wat er ook van zij, hier te Poperinghe, bij voorbeeld, is er geen zweem van ziekte, en toch zijn er veel menschen ziek en ster ven er nog al veel. Bijna niemand, of hij heeft iets op het lijf wat hem op andere jaren niet overkwam. Voor de oude en kranke menschen is het een kwade tijd, 't bot al op, en pijn en miserie zijn op post. De Poperinghenaar drukt den wensch uit dat al zijne lezers en lezeressen zuuden bevrijd blijven van alle kwalen dat zulk" winters medebrengen. Hij wenscht aan allen de goede gezondheid, want het is een schoon woord dat zegt Beter gezond dan rijk Brussel, 18 Januari. Markt vast. Aalst, beschik bare waar 78 1/2 - 80 fr.op Maart-April 80 - 82 1/2 fr.; Poperinghe, beschikbare waar 80 fr.; op levering Maart-April 82 1/2 - 85 fr. Nieuwe groeite, Aalst en Poperinghe 77 1/2 - 80 fr. Aalst, 19 Januari. -- Handel zeer vast. Koopers beschikbare waar) 80-81 fr., verkoopers 82 1/2 fr. Poperinghe, 20 Januari. Geen zaken meer in cultuur voor beschikbare waar, de laatste loten zijn verkocht 85 - 90 fr. Voor nieuwe groeite 1911 biedt men 80 -82 1/2 fr.; aanhoudende vraag. SPORT. Football. Uitslagen van Zondag. In le divisie werden slechts 3 matchen gespeeld Racing Brussel 1 - Union 2. Kortrijk 2 - Beerschot 3. F. C. Antwerp5 - Leopold 1. In 38 afdeeling, in onze provintie werden geen matchen in serie B gespeeld. De match Kortrijk Poperinghe is vast gesteld op Zondag 5" Februari. Heden Zondag, te Poperinghe, om 2 1/2 uren, groot entrainement voor al de spelers. Door einde van seizoen, groeten afslag op paletols en fourruren in den Ballon, bij Camille Battheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. De E H. Vanden Driessche, kapelaan van Sto-Walburgis te Brugge, is hoofdkapelaan benoemd der H. Bloedkapel aldaar, in vervanging van den E. H. Van Haecke, die zijne rust neemt. BIDDAGEN DER WEEK. Dinsdag te Zuydschoote, Donderdag te Be- veren-aan-Yzer, Zaterdag te Noordschote. lionittffin Elisabeth. Sederteerri- ge dagen hebbeD de geneesheeren aan de ko ningin toegelaten, in de zalen van het kaseel van Laeken rond te wandelen. In de eerste helft van februari zal Hare Majesteit zich waarschijnlijk naar Zwitserland in hut ge bergte Babij de italiaansche greus begeven de koning zal baar daarheen vergezellen. De koningin zal er twee weken blijven, dan eenige dagen doorbrengen in Tyrol en ver volgens naar het Zuiden van Italië vertrek ken. Het is mogelijk dat zij eene reis op de Middellandsche Zee doet, tot aan de afrikaan- sche kustna een kort verblijf aldaar, zou zij rond 15 april te Brussel weerkeeren. De strijders van 't jaar 30. De laatste vrijwilliger vau 1830 is over drie weken te Brussel overleden. Maar twee strijders leefden nog. Een hunner, Antoon Lemoine, is zaterdag te Modave overleden. De ouderling zou in maart aanstaande zijn 103e jaar bereikt hebben. De paling ais water zuiveraar- ster. In zekere landen in 't Zuiden heb ben de menschen veel last om aan water te geraken, dat zuiver genoeg is om gedronken te kunnen worden. Men beschikt daar niet over water, afgepompt uit een onderaard- schen voorraad, gelijk meestal bij ons, maar men mag zich tevreden stellen met regenwa ter uit den put. Maar daar leven veel microben in, die gevaarlijk zijn voor de gezondheid men is dus verplicht dit water vooraf te zuiveren. Daartoe doet men er kleine palingen in. Na drie jaar zijn deze flink en dik aange groeid, zonder dat men er heeft moeten naar omzien. Met een is het onbruikbaar water, door tusschenkomst der palingen, in gezond water veranderd. De Suikery Yan Tieghcm-Dupont Rousselare, bekomt Eerediploma grootste onderscheiding- in da Wereldtentoonstelling van Brussel 1910. De volkso|>te!liii{g.De gemeente Zoetenaey in West-Vlaanderen, de kleinste van ons land, die in 1901 nog 26 inwoners telde, heeft er thans nog enkel 22. Hel besiiiurbataljon.De milicia nen der nieuwe lichting de militievrijwilli- gei's en de plaatsvervangers voor broeders, die begeeren ingelijfd te worden bij 't be stuurbataljon, moeten zich aanbieden voor de krijgsgasthuizen van de hoofdplaats der provincie waar zij ingeschreven zijn, den derden of vierden vrijdag van Februari, tusschen 9 en 11 ure 's morgends; voor de slachterijen, in de krijgsslachterij dier hoofd plaats, den derden of vierden woensdag van Februari tusschen 9 en 1] ure "s morgends. Zij moeten voorzien zijn van getuigschriften afgeleverd door het gemeentebestuar en door de policie. In de krijgsbakkerijen en de voedermaga zijnen zijn er geene militaire werklieden meer en 't is dus voor <ie milicianen nutte loos daar plaatsen aan to vragen. De Winter. 't Is een zachte winter. Maar een pronkende vieze winter. Hij is als gedurig in dien rouwe. Smoor gisteren, smoor vaadage. Smoor zekor ook morgen. Dat was de winter tot hiertoe. De heldere dagen zijn de uitneming. Voor den werkman, is dat goed hij k.an overal aan voort doen en de halve daghuur moet door de kave niet. Voor den koolmarchand en den .kleêr- verkooper is dat slecht, want vriend v©rst steekt niet over. En zoo maar voort. De eene is met sach- ten winter gebaat, de andere is er door geschaad. Dat is de onveranderlijke gang van de wereld wat goed is voor den eenen, deugt niet voor den anderen. Of die zachte, maar sombere, smoorendo winter ook deugd doet aan de openbare zondheid Dat is een ander puntje Ons dunkt van neen. i Best van al hebben üe seizoenen bunnen 1 JMleng-elirj.g'en. Tegenwoordig is de liefde niet meer blind, zij zoekt overal naar geld, en het gevonden hebbend, verdrijft zij geluk en vrede. Van den koppigen en den zot Vult de advokaat zijn pot, Pinnekens Felen was soldaat en hij vroeg om in kongé te komen voor familiezaken Wat familiezaken mogen dat zijn zei de commandant. Dat ons verken dood gedaan wordt! zei Felen. Hij icist het. Moeder (die op de ge bruikelijke wijze den stok gebruikt heeft) Jan, Jan, hedenk toch eens dat het mij even veel pijn doet als u. Jantje snikkend. Ja, maar niet op de zelfde plek. De besle koe. Een boer stuurde zijn jODgsteu knecht naar den koeistal. Geef iedere koe een kool, zeide hij maar let goed op de grootste, aan de koe die meeste melk geeft. De knecht ging. Toen hij terug kwam, vroeg zijn baas hem, of hij gedaan had wat hem gezegd was. Ja, antwoordde hij, ik heb iedere koe een kool gegeven, en de grootste kool aan aan den slinger van de pomp gehangen. Wilt, gij goede en sterke wei'kschoenen aan 8 fr. 50 't paar wendt U naar De Gouden Mansbottien, bij Florent Osteux, Yperstraat, (dicht bij de Markt), Poperinghe. Mla«l Brussel. Leening van van 422.500.000 fr. (igo5). 25" Trekking. 14 Januari 1911. S. 129905 n. 22 uitkeerbaar met fr. 500 000 S. 7047 n. 2 - - 2.500 S. 150460 n. 10 -> 1 000 S. 129905 n. 14 50t) S. 132517 n. 13 - 500 Zijn uitkeerbaar met 200 fr.: S. N. S. N. S. N. S. N. 5801 17 48481 5 123937 17 148743 6 18226 24 51640 14 127672 4 148819 17 20731 3 55472 17 127672 22 150460 9 25942 6 71164 14 129557 25 154999 23 26324 18 71164 20 135397 22 165826 17 306u8 6 103110 2 140920 4 167987 5 12166 16 Uitgenomen de hierboven aangeduide nummers, zijn de volgende series uitkeerbaar met 110 fr.: 5349 5801 6272 7047 8190 8940 11651 14975 15934 18226 20246 20734 20853 23181 25599 25942 26324 27316 30499 30608 32318 33582 33881 30607 40633 42166 42876 42991 43067 43476 44450 45870 45918 48481 49921 50885 51640 51776 52559 55472 56738 59.826 60820 61404 06603 71158 71164 73383 75523 75907 78017 80478 81459 84187 86598 87293 88153 88630 88815 89632 93228 93832 101032 102334 103110 104958 100917 107086 108586 114050 117273 119940 122903 123937 127672 128270 129557 129905 132394 132517 133321 133868 139397 140920 142707 144217 144227 146234 146292 148425 148743 148849 149596 150255 150460 152430 154392 154990 158965 160937 162612 164958 104986 165826 166998 167987 106243 150309 162682 Nlail Luik. Leening van 5o miljoen frank. (1905) Trekking van 14 Januari. S. 15068 n. 23 uitkeerbaar met fr. 50 000 S. 4056 n. 11 1.000 1477 n. 24 - 250 8783 n. 6 - 250 4305 n. 14 200 8783 n. 18 - 200 Nummers uitbelaalbaar met 150 fr.: 4305 4 4656 17 6441 3 6441 24 volgende nummers zijn uitkeerbaar met 125 fr.:' S. S. De S. N. 4305 10 15068 22 14777 14 8783 19 S. N. 6441 3 4656 14 15068 25 15068 4 S. N. 8783 12 6441 24 4656 19 S. N 8783 24 8783 14 7743 21 Uilgenomen de hierboven aangeduide nummers, zijn de volgende series uitkeerbaar met 110 fr.: 6441 4656 4305 15068 14777 5585 8783 7743 Shul Oostende. Leening van 25.172 5oo frank. (1892) 4(Y- Trekking. 14 Januari 1911. uitkeerbaar met fr. 100.000 1.000 500 250 250 S. 1884 n. 5 S. 8418 n. 20 S. 2585 n. 5 S. 1484 n. 25 S. 2826 n. 6 Zijn 1484 18 2796 2 1019 12 4019 18 7418 4 4019 4 8317 10 258524 uitkeerbaar 125 fr.: 1484 2 3233 9 4019 17 4019 19 5713 22 2511 0 8317 6 4019 16 8317 17 9158 5713 18 2585 P0PEKINGHE, van 15 tot 22 Januari. Geboorten. Marcel Nauwynck, z. v. Charles en Lucia Lermytte. Madeleine Milleville, d. v. Maurice en Augustina Six Valère Degruyter, z. v. Maurice en Lucia Chatelet. Ocerlijdens. Dobbelaere Jeanne, 3 maanden, Meessenstraat. De Gryse Jus tin, 64 jaar, grondeigenaar, echtgenoot van Louisa Van Tours, Groote markt. Degroote Romanie, 85 jaar, zonder beroep, weduwe van Bertinus Cossey, Valkestraat. Mer- levede Simonne, 3 maanden, wijk K. Goussey Melanie, 84 jaar, zonder beroep, weduwe van Benoit Verliaeghe, wijk K. Dewancker Amclie, 86 jaar, zonder beroep, weduwe van Benoit Debeir, Pottestraat. Bouleangier Hortense, 86 jaar, zonder be oep, weduwe van Augustinus Coene, Noord- straat. Lebbe Eugenie, 69 jaar, onge huwd, zonder beroep, Priesterstraat. Huwelijksbeloften. Firrnin Coevoet, handelaar met Marcellina Camerlynck, bij zondere,beide te Poperinghe.—Joannes-Einile Cassiers, aannemer te Mortsel met Anna Cnapelynck, bijzondere te Poperinghe. Jules De Coene, smid met Louise De Co- ninck, kantwerkster, beide te Poperinghe. Maurice Clabau, leurder met Rachel Blanckaert, kantwerkster, beide te Pope ringhe. Huwelijken. Henri Depreeuw, 14 jaar, barbier, weduwaar van Philomena Caroeti, met Elodie Cappelaere, 44 jaar, meid, beide te Poperinghe. Hector Cleenewerck, 23 aar, smid met Eveline Vandermarliere, 23 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. Beweging van den burgerstand onzer stad gedurende 't verloopen jaar. In tredingen door geboorte mannelijke 137, vrouwelijke 132, tolaal 269 door vesti ging van verblijfmannen 164, vrouwen 166, totaal 330. In 't geheel 599 intredingen waarvan 301 mannen en 298 vrouwen. Uittredingen door sterfgeval mannen 97, vrouwen 104, totaal 201 door ver trek naar andere gemeenten mannen 247, vrouwen 211, totaal 458. In 't geheel 659 uittredingen waarvan 344 mannen en 315 vrouwen. Overmaat der uittredingen op de intre dingen 60, waarvan 43 mannen en 17 vrouwen. Onze bevolking die op 31 December 1909 van 11 697 inwoners was, is dus op 31 De cember 1910 gedaald tot 11.637, 't zij eene rmiildering van 60. In 't jaar 1910 werden 102 huwelijken ingezegend. DICKEBUSCH, van 1 tot 18 Januari. Geboorte. D'Hellem Gerard. Beweging der bevolking in 1910. Rousbrugge. Geboorten, 24 knechtjes en 28 meisjes, totaal 52. Intredingen, 51 mannen en 62 vrouwen, totaal 113. Totaal intredingen 165. Sterfgevallen, 15 mannen en 18 '.rouwen, totaal 33. Uittredingen, 64 mannen en 59 vrouwen, totaal 123. Totaal uittredingen 156. Dus vermeerdering van 9. DickebuschGedurende het jaar 1910 aren er hier 46 geboorten en 25 sterfge- allen. De bevolking is aangegloeid tot 1320. Er werden 960011. Communiën uitgedeeld. Watou.—In 't jaar 1910 zijn 43 meerde- jarige en 16 minderjarige personen gestor ven, 81 kinderen gedoopt en 20 huwelijken ingezegend. Alen «egt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. STERFGEVALLEN. Op Zondag avond, i5 Januari, heeft de Hee De Gryse, gewezen Kommandant van het Kc Sapeurs-Pompiers, het tijdelijke met het e verwisseld. Donderdag heeft de begraving pi had en was bijgewoond door de leden der v« dene maatschappijen waarvan de Overledei miek en door een groot getal vrienden en kei; Binst de jaren dat de Heer Justin De Grys hoofd stond, 't zij van T Pompierskorps, 't Koorzangmaatschappij, heeft hij veel dienster zen aan zijne Medebroeders. Ook mogen wij, d kenden, opentlijk getuigenis geven van zijne veerdigheid en zijne trouwe vriendschap. W iemand in eene moeielijkheid was, dun mo< zich tot den Heer Justin De Gryse wenden e: tuigd' zijn dat, indien de zaak eenigszins m was, de moeielijkheid door den achtbaren Ho opgelost worden. Daarbij altijd was hij blije van inborst en om zijn goed hert hadden vele lief. De verscheidene maatschappijen zullen zijnen nog menigmaal noemen en hem in hunne gi indachtig zijn. aait l'oiivringlic liaur IJperom 4,51 5,36 6,17 7,28 9,22 10 36 11,57 14,15 17,45 19,14 21,28 ure. Kortrijk om 4,51 5,36 7,28 10,36 11,57 14,15 16,43 19,1 Rousselare-Brugge om 4,51 6,17 11,57 14,15 17,45 19,14 ure. (De trein van 19,14 rijdt maar tot Titour Cortemarck-Oostende om 6,17 11,57 14,55 17,45 ure. Abeele-Hazebrouck om 6,51 11,56 15,56 18,27 ure. Komen-Rijssel en Komen Armenti om 5,36 7,28 10,36 14,15 1 19,14 ure (met deze trein min; 1 uur wachten in Komen.) Meenen-Toerkonje-Roubaix om 7,28 10,36 11,57 14,15 1 19,14 ure. ia it 3*o|tt'rsng!ie naai' Watou, Proven, Rousbrugge, Veu 7,20-11,10—2,54—6,30-8,33 Crombelie, Ooslvleteren, Merckem 5,15—7,50- 10.2012,253,58—6,' De tram van 10 20 loopt slechtsdenVt Herberg In den Transvaalbij de tie, met peordenstal en hof, zich te wet bij M. Bataille-Moncarey, brouwer te P ringhe. Herberg - In den Ehlips Elverdioj kalsiede, met land en stalling, dienste van haodelsfacteur. Inlichtir bij Mme We Aug. Rommens, groote ma Met APRIL aanstaande zal de schi winkel van Charles Danehy, tl schoenmaker in de Watoustraat, ove; bracht worden naar de Sint Jans Kr straat, nr 10, drij huizen van de kerl TE VERKRIJGEN BIJ Hil. OSSTYN-CAMBI smid, bij 't Hooghe, POPERINGHE, Eerste kwaliteit rlYVx^T verdwijnt in eene minuut en II niet meer terug, door het gein •der Dentogène, die de slechtste den bewaart. Met de Dento geen tanden meer uit te trek geen pijn meer bij het eten, abces noch gezwellen meer. veerd niets anders; spreek wel uit Dentogène, ii de flesch in alle goede apotheken. Depothouders onze streek M. Monteyne te Rope ring he ei Libotte le Yper.Kunt gij bij uwen apotheki Dentogène niet krijgen, zendt naar een dezer ap kers 1 fr. 3o in postzegels en binnen de 24 uren vangt gij eene flesch franco. I A PUiiioit, bij Charles Halfmaerten, Casselstraat. 2 Aai Cali' ilMrlon, bij Benoit Christiaen, Yperstraat. 3 lai (Ie Zaaliint', bij D'Amour-Boudeweele, Watoustraat. 4 la alc aiidc Violette, bij Camille Dumelie, Boeschepestraat. 5 la «Ie nieuwe ttereld, bij Iienó Bruneel, Casselstraat. li la do l.nadiag, bij Einile Feys, Bruggestraat. 7 la don WalviKeb, bij Fi. GouttenirT, bijg. den dikken, Casselst. S A ia nouvelle Union, bij Theópliile Lauwers, Yperstraat. O la «Ion lieizer, bij Achille Tapegaei, Boeschepestraat. 10 la Ml Ilnhert, bij Auguste Debyser, Veurnestraat. 11 Au Uien-Venia, bij de weduwe Artois, Slatie-plein 12 la Vieloria, bij Emile Clinckemaillie, Casselstraat 13 la de l'eeedeaiaai'kl, bij Auguste Vandecasteele, Paardenmarkt. 14 la den Ingang v. Fogicringlie, bij Arthur Jacob, ABEELE. 13 la «le Kruisstraat, bij René Botlhé, Westvleteren-kalsiede. KOSTUUM te verhollen, gegeven door Jerome D'Hondt, II» la 't Vinltovold, bij Emile Dezwarte, Westvleteren-kals. JAARLIJKSCHE COMBAT met de VL0ERB0L,] I? la «lea Hertog; van Itraliaat, bij Edouard Deweerdt, Westoutre-kals. Op heden Zondag, van 9 lot 12 uren voormiddag ter her berg "InWestvlaan- deren Tentoonstel ling der duiven van M. Sady Schaballie. Op heden Zondag 22 Januari, herberg St Arnould bij Achiel Verhaeghe, van 9 t< tl 12 uren Tentoonstelling der duiven van' J. Verliaeghe en G. Deconinck. De beste voor de Landbouwers en I Voerlieden, zijn te verkrijgen In den Bazar. I bij SANSEN-DECORTE, Gasthuisstraat, 15,] Poperinghe. Een landbouwer van Poperinghe, zijne hofstede gekocht heeft en 4000 fi kort komt om alles te betalen, zoekt soon om deze som te storten mits beti van 3 fr. 50 intrest.Op de hot is geen hyppolheek. De alom vermaarde Familie VERDONCK, E dagisten-Orthopedisten, drie maal gebrevet» voor breukbanden zonder staal enzonderélasti Leveranciers van den Staat en Zeewei Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooa uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van sonen met breuken zoo groot als een kinderhö veroorzaakt door operatie ol door het dragen slechte banden, bijzonderlijk door de elasti die door hunne uitrekking zonder waarde voor het ophouden eener begin- of volledige breuk. Vraagt houder de adressen ons mensclilievendheid gegeven, van personen en 3 maal geopereerd en die na de operatie zendmaal slechter waren. Neemt wel in ach wij door onze 4©jaren ondervinding alles ku' beteugelen, door <>nze veelvoudige stelsel' Breukbanden. Kinderen worden gewaarb genezen. 1000 frank belooning aan welken Specialist of Breuklijder welke het fc gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bi der met'tf maken van misvormde maten, zo< misgroeii' der ruggraa men, beent voeten.—B' dere Toes om de hoof te doen vei nen en de sl houding bi ders. —0n bare Corse' de misgO der ruggrt genezen, in dit g0 Buikband' Bijzonder voor het f van Buikbf voor vrouwen die lijden aan allerhande^ van den buik. M' Frangois VERDONCK, Kerkstraat, Anse; bij Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, val 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, B wijk, Kortrijk. En M' Honore VERDONCK, bij de nieu* te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevig Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERD hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 20 onder wagens te hangen en kan bij 't -vallen 1 Yper, 11 Jan. Tarwe 20,00 geen gevaar opleveren. rogge 14,00 a 14,75 haver 16,50«

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 4