SANSEN-DECÖRTE NIEUWS! BREUKEN NIEUWS UIT BELGIË. In den Bazar, HOEST-ASTH MA Geen Grijs Haar De Poperinghenaar. VASTENBOEKJES Wetensweerdigheden. Mengelingen. Slaat geen woord over! THEOBROMA HER RER GKERMISSEN j HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Huwelijksbelofte. Devloo René, werk- 15, Gasthuisstraat, Poperinghe, GROOTEN KEUS VAN Een fiinken knevel MEES 111 De ware TempeesManteerns, Abonneert U aan HOLA HOLA HOLA Gabrielle GERBER, Charles Halfmaerten Corselis, BERICHT AAN DE LANDBOUWERS.! Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. Oosterspoorweg zouden bevinden, alsook in de omstreken van Kharbine. In de Vereenigde Staten. Zestien gevallen van builpest zijn waar genomen te Spokane, bij Washington; men weet niet hoe de ziekte er gekomen is. Alle voorzorgen zijn genomen om de uitbreiding der kwaal Ie beletten. Alhoewel er nog geen enkel sterfgeval is, verlaten reeds honderde inwoners de steden, om zich op den buiten te vestigen. STADSNIEUWS. Aanbesteding van hel Nieuw Stad huis Uitslag der aanbesteding der werken voor het bouwen van een nieuw stadhuis op de groote markt onzer stad. Bestek 20-4.7o0 frank. Yijf soumissiën waren toegekomen. Maandag namiddag om 3 uren, werden zij door den heer Burgemeester, bijgestaan der heeren Schepenen en Gemeenteraads leden, in do bovenzaal van het stadhuis geopend. Talrijke nieuwsgierigen waren er tegenwoordig. Uitslag 1. Albéric Vandekerckhove van Ingelmunster, 218.840 fr. met wit steen, 227.800 fr. met blauw steen 2. Charles Beheyt van Pöporiaghe, 221.777 fr. met wit óf blauw steen 3. Florimond Dewispe- laere van Brugge, 224.000 fr. met wit steen, 250.000 fr. met blauw steen; 4. Henri Roose van Yper, 235.000 fr. met wit of blauw steen. l)e vijfde soumissie, toegekomen uit Brugge, behielif devis, bordereau en borgsom maar geene snumissie. Het werk is dus toegewezen geweest aan M. Vandekerckhove van Ingelmunster, om uit te voeren in wit steen voor de somme van 218.810 fr. Geheel in 't korte zullen de bureelen van Secretariaat, Burgerstand en andere naar de Teekenschool in de Vlamingstraat over gebracht worden en binnen 4 of 5 weken zal men aan de afbraak van het oude stad huis beginnen. Er is 2 jaar tijd voor het voleinden der werken. Voor de liefhebbers zijn nog eenige last- kohieren te krijgen aan den prijs van 2 fr. Aan stielmannen kan zulks dikwijls te pas komen. Aanbesteding van hel brood van den Disch. Woensdag had in het Stad lm is voor het Disehbestuur de opening plaats der soumissien ingediend voor liet leveren van het brood van 15 Maart tot einde van dees jaar, geschat op ongeveer 9100 brooden. De uitslag was1. Van Eecke Arthur, 38 centiemen per brood van 2 kilos. 2 Derynck Camille en Verdonck Cyrille, 39 centiemen. 3. Coucke Henri, Bevos Jules, Rabaut Ca mille en Vanhollebeke Alphouse, 391,2 cen tiemen. 4. Retignies Maurice, D;bruyne Jules en George Cy rille, 42 centiemen 5. Delauue Adolphe, Herrewyn Camille, Van den Bunder René en Vandenneersch René, 42 cent. 0. Delbeke Paul, Deraedt Alois en Sausen Alphouse, 42 cent. 7. Berat Achille, George Robert en Lamblin Désiré, 43 cent 'tlsM. Van Eecke, do laagste aanbieder, die met de levering belast is. De grootste keus van meubels en stoe len in alle slag en prijzen, is voorzeker te verkrijgen In den Bazar bij Sausen-Decorte, 15 en 18, Gasthuisstraat, Poperinghe. Karnaval.Zondag was er, ondanks het nog al gunstige weder, maar weinig be weging: weinig maskers kreeg men te zien. Maandag waren er tamelijk meer en dins dag ook, niettegenstaande de regen. Alles liep rustig af en de policie moest maar in eene plaats tusschenkotnen in de Veurne- straat. Twee maskers werden aangevallen door een baas en buitengeworpen. Èeu werd nog al erg gekwetst aan het hoofd, door een slag met een pint beweert hij, met te vallen op desteenen zegt de baas. Het in voege brengen van het gemeente- reglement, dat alle verkleedingen verbiedt na 11 uren en alle herbergen doet sluiten met middernacht, heeft voorzeker veel goede gevolgen. Brand. Vrijdag nacht der verleden week is de hoppekeet afgebrand van Karei De Blauwe, landbouwer bij het Reepje. Men kent de oorzaak niet, maar mogelijk is er wel onvoorzichtigheid de oorzaak van. Er bestaat verzekering. Nacht stoorder. M. M..., wonend over den travers, t'enden de Meessenstraat, had Zaterdag avond met zijne vrouw op toer geweest en zoodanig veel klanten bezocht dat hij rond middernacht tehuis kamend, ferm dronken was. In huis begon bij alles in stukken slaan dat hem onder de handen viel; pannen, kommen wierp hij door de vensters en hij brulde en tierde zoodaDig dat heel de buurt wakker schoot. In het aanpalend huis, bewoond door M Cam. Buys, verschrikten de kinders zoo geweldig dat zij scbruwelden. Het 9jarig zoontje, Daniel, was zoodanig verschrikt dat het 's anderdaags in de mis, tweemaal in bezwijming viel en den maandag van school moest huiswaarts gedregeu wordennu ligt het erg ziek te bed en de ouders hebben de hulp van eenengeneesheer moeten inroepen Tegen den lawijdmaker zullen vervolgin gen voor nachtgerucht ingespannen worden. Gevonden in de Meessenstraat door M. Pottier, een achterberd dat bij den vin der mag teruggehaald worden. Verloren, eene oorbel, Donderdag, van de Roppesehaal tot de Yperstraat. Verzoek ten politie-bureele terug te dragen. Verdwenen. Eene mand met 100 eiers et in en toebuhoorend aan M. Emile De- smytter, is Vrijdag op de markt verdwenen. Voor de rechtbank. De zaak dei blauwerij van fransche likeuren, die Don derdag voort besproken werd voor de recht bank van Yper, is alweer voor eene week uitgesteld geworden. René Lebbe, land bouwer bij den Koekoek, die over eenige maanden, op een Zaterdag morgend door den tram die de Doornstraat afgereden kwam, omgeworpen, 110 meters ver mede gesleept en erg aan de beenen gekwetst werd, had hierover eene klacht ingediend. De machinist V... werd nu voorwaardelijk veroordeeld 100 fr. boete en aan René Lebbe werd door de maatschappij van buurtspoor wegen eene vergoeding betaald. Cv rille D van den Vogclhoek, die op zekeret avond Edouard Bossaert afgewacht pn ferm geslegen had. krijgt hiervoor 3 maanden gevang en 50 fr. boete. WTCTQ is meer aan bevelen tegen Ui 1 L. 1 O Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt dan de VERSTERKENDE PILLEN Prijs 3.00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE Groote Markt, 18. POPERINGHE. Ypor. Prijskamp voor Peerden. Op Asschenwoensdag, 1D Maart, had hier de Jaarlij kscho Prijskamp voor peerden plaats, ingericht door de LaDdbouw-Com missie onder het voorzitterschap van M Gustave Bruneel de Montpellier. De jury bestond uit MM. Verhaeghe Jean, besten dig afgevaardigde te WervickDeCaesteker Emile" staa-tsveearts te YperBrutsaert Charles, Burgmeester en provintiaal raadslid te Watou en Do Brabander Florimond, pro vintiaal raadslid te vVielsbeke. Hengsten van 2 jaar le prijs Louis Le tenue, Wytscliaete, 2e prijs We Van Raes Wervick. Hengsten-veulens van 1 le prijs We Henri Botelgie, Komen, 2e prijs Emile Deleu, Wervick, 3e prijs Jules Ghes quiere, id. 4e prijs Leandre Vanneste, id. Merrieën van drie jaar en meer le prijs Cyrille Vanden Bulcite, Boesinghe, 2e prijs Hector Vermeersch, Voormezeele, 3e prijs Henri Clarebout, Houthem, 4e prijs Charles Vanwalleghem, Zonnebeke. Merrieën van een tot drie jaar le prijs Henri Decorte, Zuydschoole, 2e prijs Désiré Brialt, Rloegsteert, 3e prijs Ernest Boulet, Nieuwkerke, 4e prijs Gherardyn-Lemahieu, Noordschoote. Merrieën van een jaar en min le prijs Achille Dochy, Zonnebeke, 2e prijs Jean Vanden Berghe, Boesinghe, 3e prijs Leopold Pattyn, Zonnebeke, 4e prijs Henri Clarebout, Houthem. Ruinfieerden le prijs Jean Fremaux, Zandvoorde, 2e prijs Charles Deman, Corte- marek, 3e prijs We Edouard Hollevoet, Zandvoorde, 4e"pr. Jules De Coster, Passchen- daele, 5e prijs Jules Pauwelyn, Poelkappelle, 6e prijs Aioi's Hutaye, Noordschoote, 7e prijs Henri Plamon, Boesinghe, 8e prijs Jules Dochy, Brielen. Moordaanslag. De karnavaldag is hier met bloedige tooneelen gepaard gegaan. Rond 6 1/2 ure, zondagavond, werd Leo De Hollander, 23 jaar oud, nabij de herberg De Olifant badend in zijn bloed gevonden. Men droeg den gekwetste in de "Nieuwe Post". Twee gemaskerden hadden den jongeling aangerand en hem een mes steek toegebracht, waardoor de aderpees van den voorarm doorgesneden werd. Twee geneesheeren gelukten erin het bloedverlies te stelpen. De gekwetste verklaarde dat de aanranders twee gemaskerden warende- kleed, de eene in 't zwart en de andere in t geel. De agenten, die deze kerels reeds ontmoet hadden, gingen op zoek en ontmoet ten lien in de Paddepoelstraat. De aanvallers sprongen op de agenten toe als nazenden Beiden zijn gekendde eene kon vluchten, maar de andere werd aangehouden. Wat later werd een werkman van Zonne beke, in de Thouroutstraat, een slag met een kneuzend voorwerp toegebracht op het hoofd. De toestand van De Hollander is verergerd en men vreest een noodlottigen alloop. Hen zegt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, liousselaere, de gezondste en de beste is. Koussclarc. Verdronken.Uit den vaart heeft men Woensdag middag bet lijk getrokken van zekeren Louis Wuliaert, stoppekoopman te Bovekerke, 67 jaar oud. De man had al zijn geld op zak en moet bij ongeluk in 't water gevallen zijn. Ongeval. M. Camille Baete, bedien- le in de bank Delaere en M. Emile Vyncke van Rousselare, gingen Donderdag morgen voorbij het huis van M. Legein-Vanneste, waar men herstellingen doet. Een ladder van 30 sporten, die tegen de voorgevel stond, werd door eene geweldige windboot omgeworpen, juist zoo genoemde heeren erbij waren. Zij viel op den schouder van M. Vyncke en op het hoofd van M. Baete. M. Vyncke werd erg bezeerd en M. Baete werd het neusbeen gebroken. Riitlon. Vadermoord. In deze rustige stad heeft zekere Wachteul, 24 jaar, luiaard en dronkaard, zijn vader vermoord omdat deze, en met reden, kloeg over zijn slecht gedrag. dit(tM Molenboek. Schrik kelijk karnavaldrama. Lucia Cauchie, 16 jaar, naaister, die in kennis was met een boerenzoon .laak De Pauw, was met hem dinsdag gaan maskeren. Woensdag morgen vond men het meisje, nog in kar- navalkostuum, verwurgd in het veld en haar minnaar in de schuur zijner woning verhangen. Tot hiertoe kan men niet gissen welke de oorzaken zijn der moord en zelfmoord. DiiiiigtrvEny. De pastoor en zijne meid vermoord. Te Datnpremy, provin cie Henegouwen, is maandag nacht eene afschuwelijke misdaad gepleegd geweest. Inbrekers zijn met geweld in de pastorij gedrongen en hebben er den pastoor, E. H. De Jonghe, 56 jaar en zijne 65-jarige meid vermoord. Volgens de bestatigingen van het parket werd de pastoor gebonden en overal rondgeleid om de kassen te openen. Toen de pastoor met de bandieten al de plaatsen van zijne woning doorloopen had, werd hij terug naar het bureel geleid waar de groote brandkast staat, en men dwong hem ze te openen. De schurken namen er al het geld uit dat voorhanden was; dan brachten zij den priester een vreeselijken slag op het hoofd toe, welke hein den sche del kloof. De slag was met zooveel geweld toegebracht, dat de hersenen langs liet voor hoofd uitspatten. Op het oogenblik dat de noordenaars heengingen, ontmoetten zij in den gang de oude dienstmeid, die door het gerucht ontwaakt, opgestaan en naar bene den gekomen was. De beuien grepen de ouderlinge vast, vermoordden haar op hare beurt en namen dan de vlucht. De verontweerdiging en de ontroering is groot in de streek, waar de vermoorde alge meen geacht waren. De E. H. De Jonghe gaf alles weg aan den arme. Men heeft nog geen spoor aer daders. Te bekomen ten bureele van dit blad inhoudende Oefeningen voor eiken dag van den veertigdaagschen Vasten, met god vruchtige bemerkingen, de Litanie en gebeden op het lijden van O.-H.-J -Christus. samengesteld uit 11 der beste engelsche spelers. Te Poperinghe, om 3 ure, entraine- ment voor alle spelers. Football'Schoenen zeer sterk gemaakt, beste merk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat Vliegen, 387 Kilometers in 1 uur 40 minuten. - Men meldt dat Morin dinsdag om 2 ure 15 per aeroplaan uit Pau vertrokken is, en na een vlucht van 1 u. 40 m te Toulouse te land is gekomen. De afstand tusschen Pau en Toulouse is 387 kim. Het getal vliegers Er zijn tegenwoor dig in heel de wereld 581 gebreveteerde vliegers, verdeeld per land als volgt: Frank rijk 353, Engeland 57, Duitschland 46, Italië 32, België 30, Vereenigde Staten 26, Oosteu rijk 19, Holland 6, Zwitserland 6, Dene marken 3, Spanje 2, Zweden een enkele. Uit- SPORT. Football. Kampioenschap van België. slagen van le divisie C. S. Brugeois 2 - Beerschot A. C. 2. Racing C. B. 2 - E1. C. Brugeois 5. Leopold C. 2 - Daring C. B. 1. Excelsior S. C. 0 - Union St Gilloise 5. Antwerp F. C. 4 - R. C. Mechelen 0. Standard C. L 8 - S. C. Kortrijk 0. De verrassing van den dag is ongetwijfeld den drawn der match C. S. Brugeois Beerschot. De Bruggelingen, volledig, had den de bovenhand gehad. Vanboutte en Pruvoost waren vervangen. De Standard heeft zijnen mededinger der laatste plaats eene geduchte klopping toe gebracht. De twee Brugsche elftallen staan goed aan 't hoofd van de algemeene rangschik king. De Cercle met 34 punten voor 21 matchen, de Club met 33 punten voor 20 matchen Union St Gilloise komt derde met 25 punten. De Club moet op 12" Maart spelen tegen de Excelsior en zal zeker win non. Wie kampioen zal zijn zal de match tusschen de twee Bruggelingen beslissen op 26" Maart. De liefhebbers uit Poperinghe die begee- ren dezen match 10 gaan hij wonen, mogen hunnen naam zetten op do inschrijvingslijst die berust in de herberg In den Casino Groote Markt. In 36 afdeeling, won Kortrijk op zijn terrein tegen de A. S. Ronse met 3-2. De match België-Holland, dinsdag Brussel gespeeld, is afgeloopen met eene Belgische overwinning van 2-1. Heden Zaterdag moest onze Belgische jaar en meer equipe te Londen tegen eene equipe spelen lie Yatioiialc iSel^isclse Hetle- vaarl der Meimaand naar O.-L - V. van Lourdes, onder het eere-voorzitterschap van Z. Etn. de Kardinaal Mercier, zal plaats hebben van 23 tot 31 Mei 1911. Voor inlichtingen en inschrijvingen zich wenden tot de HH. Achille Van In, Lisp- straat, te Lier; A. Godenne, uitgever, Enge lenstraat, te Namen A. Jamoulle, notaris te Faiines (Borgworm); Oscar Vermeersch, notaris te Dendermonde, alsook bij de cor respondenten vermeld op de plakschriften. De arme zieken moeten hunne aanvraag loen voor den 10 Aprilaan den heer Dr Db Jongii, te Sint-Truideu. Ou<l<>r*)toiw9. I11 het Katholiek Vlaamsch Sekretariaat, Koningstraat, 6, te Antwerpen, is thans een Oudersbond ge sticht tot uitbreiding en verbetering van het Vlaamsch Katholiek Onderwijs. In een op roep, lot de vlaamsche ouders gericht, stelt de nieuwe Bond de volgende grondregels l8 Onze vlaamsche moedertaal moet de taal zijn der eerste opvoeding2e Het franscli mag eerst aangevat worden na het vierde leerjaar; dus niet voor den ouderdom van tien jaar3e De onderwijzer of de onderwij zeres moet de vlaamsche taal flink beheer- schen. Het fransch moet zuiver en zorg vuldig aangeleerd worden4eHet onderwijs door het vlaamsch moet voortgezet worden, in al deklassen van het lager onderwijs en in alle vakken, behalve het vak der fransche taal5eHet schoolprogramma voor de eerste drie jaren mag niet overlast worden, maar moet zich bepalen tot de hoofdvakken moe dertaal lezen, schrijven, rekenen, gods dienst, beginselen van geschiedenis en aardrijkskunde. Opdat de ouders met meer kracht en klem hun wenschen zouden kunnen laten verne men, worden alle moeders en vaders ver zocht zich aan te sluiten bij den Oudersbond De Bond zal op tijd en stond al de wensche- lijke hervormingen verder bespreken. De jaarlijksche bijdrage is bepaald op één frank voor drukkosten, enz Men kan zich laten inschrijven in het Katholiek Vlaamsch Sekretariaat, Koningstraat, 6, Antwerpen. ïi'iinviiichligc en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont. Rousselaere. gebruiken. Soltlaaljo spelen. De rekruten gelicht volgens de nieuwe wet, 't is te zeg gen een zoon per familie, begonnen dinsdag, na drie maanden het hanteeren der wapens geleerd te hebben, te Brussel de wacht houden voor de oflïcieele gebouwen. Twee burgerszonen stonden dinsdag namiddag, voor de eerste maal, op schildwacht in de Wandelzaal van het Paleis der Natie. Ouxe vorsten naar ligypte. Op 7 maart aanstaande zullen de koning en de koningin uit Italië naar Egypte ver trekken. Onze vorstin, wier toestand thans zeer geruststellend is, zal daar ongeveer zes weken verblijven. Ylaamsclie lloogcsehooi. Het wetsontwerp voor de Vervlaamsching der Gentsche lioogeschool zal misschien nog toe komende week neergelegd worden. Het zal onderieekend worden door drie katholieke, twee liberale en een socialisti- schen volksvertegenwoordiger. Alsdan zal de beweging in het Vlaamsche land algemeen worden. I>e verzending van koopwaren. De kwestie van het groept eren bij liet verzenden van koopwaren op de Staats spoorwegen, ligt nog altijd ter studie. Men weet dat het verbod van het groepeeren ingetrokken werd zeer waarschijnlijk zal het daarbij blijven en er dus'Vpnder datflt' opzicht, geene verandering in liet regie- ment gebracht worden. Telrfooiilicrvoriiting. De mini ster van Posterijen en Telegraaf, onder- raagd hoe hei stond met de zaak der tele foonhervorming, verklaarde dat er voor 15 Maart nog geen bescheid kan worden gedaan over het in te voeren stelsel. De ambtenaren berekenen de uitslagen, die de voorgestelde hervormingen zullen opleveren in de 226 telefoonnetten van het rijk en wanneer deze uitslagen zijn gekend, zal eerst het stelsel, door de regeering voorgestaan, worden be kend gemaakt, liet Greenuicli-uur in Frank» ijk. 't ls in den nacht van 10 tot 11 maart, juist te middernacht, dat de nieuwe wet die het uur van Greenwich in Frankrijk invoert, zal toegepast worden. Alle openbare uurwerken zullen te midder nacht stil gehouden worden, om 9 minuten 21 seconden daarna weer in gang gezet te worden. Het uur van Greenwich is inder daad 9 minuten 21 seconden achter op dit van Parijs. Het getal zeven. De week telt 7 dagen, er zijn 7 muzieknoten. 7 grond- kleuren, 7 wonderen der wereld, 7 grieksche wijzen, 7 sterren van den grooten en den kleinen Beer, 7 planeten. Fr bestaan 7 hoofd zonden,7 boetpsalmen," sacramenten, 7 wer ken van bermhertigheid, de 7 laatste woor den van O. L. Heer, een O. L. Vrouw van 7 Weeën en een 7C hemel. De ark van Noë was 7 dagen gesloten eer het begon te rege nen, de duif werd 7 dagen na de raaf uitgelaten, zij kwam na 7 dagen terug Jacob werkte 7 jaar om Lia lot bruid te krijgen, 7 jaar 'nadien trouwde hij met Rachel. Jacob boog 7 maal voor Esaü Jozef legde Farao's droomen van de 7 vette en de 7 magere koeion uit, den 7" dag vierden de Joden hunnen Sabath. Josué overwon Jeri cho den 7" dag na 7 maal rondom de stad gegaan te zijn. Men werkte 7 jaar aan den tempel van Salomon Daniël werd in den kuil bij 7 leeuwen geworpen, hij verbleef daar 7 dagen, Ant.iochus martelde de 7 ma chabeesche broeders. Voorts vindt men in de II. Schriftuur, de 7 kerken, de 7 gouden kandelaars, het boek met 7 sloten en de 7 kleuren van den regenboog, welke God, als teeken van zijn Verbond, na den Zond vloed liet schitteren. Die wist het. De schoolmeester had les gegeven over muziekinstrumenten. Hij wilde zien of men goed geluisterd had naar zijne les, en zei Wie nog kan zeggen wat het zoetste instrument is, krijgt 5 goeie punten. Kotje Trekkers stak zijnen vinger om hoog. - Laat. liooren, Kotje, sprak de meester Een suikerfluitje antwoordde Kotje Toria had eene aalmoes gegeven aan 'nen armen mensch. Vrouwke, zei de man, O. L. Heer zal 't u loonen na uwe dood 't En is geen haasle bijriep Toria. Leest pii bedenkt «lil allen Haakt liet ruchtbaar, a. t. It. MANNEN Zijt gij krachteloos en zonder moed Zijt gij licht vermoeid als gij de trappen opklimpt? Zijt gij bevangen aan uwen adem Is uw geheugen verzwakt? Vindt gij moeilijk de woorden als gij in een gesprek zijt? Is allen arbeid u lastig geworden Hebt gij geene neiging meer om iets te ondernemen? Zijt gij moedeloos terneer geslagen? Is uwen eetlust verminderd? Zijn uwe nachten slapeloos ofwel is uw slaap met droomen en woelingen doorspekt? Zijt gij 's morgens even moede als bij het slapen gaan? Zoet ja Wel vrienden! gij lijdt aan zenuw- en spierenkrachteloosheid, het is hoogen tijd daar middel in te schaffen. Hoevelen die thans KRACHTELOOS ach ter de stoof of in een KRANKENHUIS zitten te zuchten, en die ook die ziektever schijnselen gevoeld hebben, die ze verwaar loosd hebben en hoogst zeker waren genezen, hadden zij het middel gekend Welk is het middel tegen krachteloosheid, geestestraagheid, algemeene verlamming! het geneest, verkwikt de zwakste mensehen en waarborgt eene bestendige gezondheid. Flauwte van 't bloed, krachteloosheid, algemeene verzwakking, gebrek aan eetlust, slechte spijsvertering, luchtpijpontsteking, waterzucht, dempigheid, inoeielijke maand stonden, verliezen in liet wit, baarmoeder- kwalen, flerecijn, hoofdpijn, zenuwkoortsen, influenza, alle kwalen medegesleept dooi' misbruik van drank, onstuimig leven, wor den genezen door het gebruik van THEO BROM A Neemt de gelegenheid te baat Waarom zoo lang gewacht, als gij kunt geholpen worden Heproeft Iteproel'tü Te Poperinghe vindt men de goede THEOBROMA bij MrM0NTEYNE, apotheker ip de Groote Markt en in Yper. bij M' LIBOTTE, apotheker, op de Botermarkt. man te Oostvleteren met Pauwels Augusta, dienstmeid te Reninghe. Huwelijken. Derycko Camille, land bouwer te Westvleteren met Domoor Pharaïlde, landbouwster te Reninghe. Berton Camille, landbouwer met Haghebaert Irma, landbouwster, beide te Reninghe. Decaestecker Jules, landbouwer met Haghe baert Louise, landbouwster, beide te Renin- ghe. Op Zondag 5n Maart, EERSTEN TAP, 1 lis tien WnlviM'li, bij Elie Muylaert Casselstraat. 2 In Pretoria, bij Jules Brabandts, Meessenstraat II In de Vred®, bij Louis Verhaeghe, Casselstraat. I In San van <«cnt, bij Benjamin Vandenberghe, Veurnestr. 5 I11 Handelshuis, bij Ilenri Catrycke, Casselstraat. li t la Huinon do Coimneree, bij Jules Vanderbeke, Yperstraat In de Warande, bij H. Ghesquiere, hijg. Geeraert, Veurnestr. N I11 den Sinlkzalt, bij Emile Suffys, Komstraat. II I11 de Mtarisehaai, bij Eudoxie Beesem, Noordstraat. Ill Au ISoulevard, bij Jules Pattyn, Bruggestraat. 11 In '4 lloosje, bij Gustave Gossey, Crombekestraat. 12 In tien Werf, bij Henri Pinceel, Werfstraat l!t In tien Cazckeiel, bij Emile Vanderbeke, Doornstraat 14 I11 tien Waterweg bij Hector Victoor, kleermaker, Veurnestr. 15 A In Unne, bij Achille Leeuwerck, Garenstraat. Schaap te verhollen, 5 cent. de bol, Hi En den Sterlioek, bij Emile Gouwy, Bruggestraat Beurs van Brussel, 2 Maart, Belg. 3 p.c. 1 s. 915o 3p.c.2S. 9170 D/,p.c. 77 Annuit. 4 V2 3 p.c. 90 Gem.kred.4V2 11025 3 p.c. 9125 3 p.c.'61 3 p.c.'68 104 Buurtsp. 3p.c. 885o Anderl. 190-7 Ant werp1887 96 5o Antwerp. 1903 909070 Brussel 1902 10210176 Brussel 1905 88 5o 91 55 7690 90- 97— Brussel-Zeeh. Elsene 1908 Mechelen 1885 1891 1897 Gent 1896) 7376 74 Luik 1853 io5 Luik 1897 Luik 190D 85 Oostende '98 Schaarb.1894 Schaarb.1897 7275 7260 Verviersi87o Doornik 1874 Congoleening 8760 8775 ¥raagt plaats. onge meid van 15 jaar, vraagt plaats voor stad of omstreken. Inlicht, ten bureele. te Brussel1 Maart. Markt kalm Aalst 1910) 74-75 fr., Poperinghe 75-77 y, fr. Nieuwe groei te Aalst 75-77 fr., Pope ringhe 74-75 frank. Antwerpen, 2 Maart. Markt kalm Aalst, beschikbare waar 72-75 fr.nieuwe oogst 78-80 fr., Poperinghe, beschikbare waar 77 y, -80 fr.nieuwe groei te 77 'A frank POPERINGHE, vil 26 Februari tot 5 Maart. Geboorten. 40. Daniel Vermote, z. v. Jerome en Magdalena Van Peperstraete. 41. Simonne Quaghebeur, d. v. Henri en Gabrielle Godderis. 42. Albert Hauspie, z. v. Georges en Lydie Druant 44. Flora Huyghe, d v. Charles en Elodie Pieters. 15. Vineart Roger, z. v. Emile en Elodie Blanckaert. Overlijdens. 71. Beun Henri, 65 jaar, schoenmaker, echtgenoot van Louise De Creus, Duinkerkestraat. 72. Merlevede Jeremie, 12 jaar, wijk H. 73. Debyser Camille, 25 jaar, zonder beroep, ongehuwd, wijk C. 74. Lefever Edouard, 77 jaar, rentenier, ongehuwd. Casselstraat. 75. DeGraeveFirmin, 14 maanden Arendstraat. Huwelijk. 16. Jules Elleboudt, 49 jaar, winkelier en herbergier te Watou, wedu- waar van Eugenie Duplon, met Emelia Huyghe, 31 jaar, dienstmeid te Poperinghe. Door einde van seizoengrooten afslag op paletots en fourruren in den Ballon, bij Camille Battheu-Baekeroot, Yperstraat. Crombeke, van 1 Januari tet 28 Februari. Geboorten. Kino Godelieva. Deroo Rachel. Delporte Joanna. Ganne Maria. Docaesteker Marguerite. Gee raert Daniel. Regheere Jules. De (Meulenaere Godelieva. Overlijdens. Vaninghelandt Auguste, 78 jaar. Goudenhooft Petrus, 83 jaar. Bourree Rachel, 8 maanden. Bossaert Joseph, 1 maand. Beddeleem Amelie, 83 jaar, weduwe van Wylleman Karei. Renterghem Edouard, 61 jaar. Huwelijksbelofte. Boury Achille met Borra Prudence. Huwelijk. Depyper René. landbouwer te Stavele met Coene Flavie, landbouwster te Crombeke. Reninghelst, van 1 Januari tot 26 Februari. Geboorten. Chaerle Alphonsine. Denuwelaere Daniël. Deschuytter Gery. Decaestecker Daniël. Lahousse Febro- nie Dehouck Nestor. Baert Adrienne. Capoen Achiel. Overlijdens. Barbez Georges, 2 maan den. Chaerle Alphonsine, 7 dagen. Dehaudt Marcel, 5 maanden. Vrammont Remi, 20 maanden. Thuylie David, 80 jaar, weduwaar van Verheyde Rosalie. Lahousse Febronie, 1 maand. De schuytter Gery, 1 maand. Dobruyne Maria, 8 maanden. Huwelijken. Cyriel Barbez, land werker te Kemrnel met Julia Desmedt, kantwerkster te Reninghelst. Oscar Maillard, tolbeambte te Watou met Marie Camerlynck, modewerkster te Reninghelst. Poissonnier Maurice, landwerker te Poperinghe met Vansteelant Silvie, kleer maakster te Reninghelst. Beveren aan Yzer, van 1 Febr. tot 1 Maart Geboorten. Laleman Rosa. Beschrij ver Godelieva. Top Anna. Feys Mari ange. Morez Rachel. Neuville Georges Viénne Georges. Lowagie Martha. Overlijdens. Leuridan Maria, 45 jaar, landbouwster, echtgenoote van Leuridan Emile. Feys Mariange, 2 dagen. Huwelijk. Boury René, landbouwer te Crombeke inet Borra Prudence, z. b. te Beveren, Reninghe, van 17 December tot 28 Februari Geboorten. Decroos Michaël. Mer levede Magdalena. Merlevede Carol us. Dewancker Jerome. Charlet Camille. Soenen Clara. Vandenberghe Eduard. Overlijdens. Cayzeele Karei, 88 jaar rentenier, weduwaar van Delefortrie Catha rine. Rommelaere Clemence, 74 jaar werkvrouw, weduwe van Mahieu Servaes en Ghesquiere Karei. Verfaillie Asteria 40 jaar, huishoudster, echtgenoote van Van develde Jules. Marico Bertha, 1 jaar. Louwage Placid, 67 jaar, koperslager, weduwaar van Strubbe Leonie. Tillie Amelie, 80 jaar, huishoudster, weduwe van Ollevier Karei. Glorie Leo, 4 jaar. Bailliu André, 5 maanden. Haghebaert André. 10 maanden. Hesschentier André 14 maanden. Dewachter Virginie, 76 jaar kostgangster, weduwe van Ballaert Leonard. Verioren. Grooten zwarten hond, met twee roste plekken bij de oogen en langen steert. Vriendelijk verzoek hem terug te dragen bij Désiré Dekervel, landbouwer, Poperinghe. Te lioo]> OHf) bundels schoonste Iepen Lrwten- ZUU rijzen (echt iepen snoeihoutbij Cyrille GE0RGE-DER00, Yperstraat, Pop. Schoon en gerievig huis-hei berg gelegen in de Meessenstraat, n1' 6, groot 1 are 50 cent., met schoone benedenplaatsen, kelder en voute2 soorten van water met pompen, enz. Men kan er seffens ingaan. Inlichtingen bij den bewoner Cam. Claeys. Uit ter hand te koopen, door uitscheiding van bedrijf, bij U. Debergh, Rousbrugge toog, rekken, banken, glaskassen busken en mannequins naaimachien velo slechts 8 maanden oud motocycleite Adler met magneto, in zeer goeden staat en 8 dagen in proef gegeven. UIJ Speelgoed voor kinders.Kiudervoituren. Gemaakte bloemen bladeren. Rouwkronen Schouwgai'nituren in alle slag. Foulards, Cols, Manchetten en Handschoen. Zon- en Regenschermen.Wandelstokken. Quinquets, Lampe-Belgen, Ganglampen, Luisters met petrol en voor de gaze. Meubelpapier aan alle prijzen, Franjen, Gordijnen en Stoors op maat, Toiles-ctrées, Linoleums, Tapijten, Spiegels, Reiszakken en Koffers in alle grooten, Tapstukken Parapluiestaans, Vogelkooien Fantazie Artikelen, Panders, Accordeons, Gleisch, Porcelein, Cristaal en half Cristaal Glas, alle grooten van Boterpotten, Gebedenboeken, Bureelgerief, Registers, Albums voor portretten en fantasie kaarten, Rookersgerief Portemonnaies, Portefeuillen, Reuk- en Zeepartikelen, eDz., enz. binnen 2 weken door het gebruik van ééne dosis van onzen beroemden Kruidenbalsem. Geheel nieuwotnethode. Volkomen garan tie. Geen succes, geld terug. Ook uitstekend tegen KILU VLEKKEN en Haaruitval. Zending fr. geheim ver pakt), na ontvangst van postmandaat van 2 frank. Besteld ééne dosis en de uitwerking zal u verbazen. Indien na het gebruik van, het succes nog niet GEHEEL bereikt is, dan leveren wij den kruidenbalsem verder geheel gratis tot dat het succes volkomen verkregen is. Chemisch Lakoratorium HOLLANDIA Van der Duijnstraat, 10, Rotterdam (Holland). Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den Y\TlimO\( IHTAU Hl l»E fr. 1.50 de flesch, te bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe, «De Nieuwe Londosv» d' et de grijze haren binnen en kele dagen verdwijnen, maakt het haar glanzend en zacht, belet het uitvallen en neemt de pelletjee van het hoofd weg. Eischt op den hals jSSsrqjTO^ Tn flacons van fr. 1,50 enfr. 2.50 Engsfscfcs Biardfiostoor aai 2 fr. per flacsi T© koop bij Apothekers Drogisten, Haarsnijders en Reukwinkels Is 't groot: farfuaerio 0' Saip, Wachtsbske (Baltft) De beste voor de Landbouwers en Voerlieden, zijn te verkrijgen In den Bazar, bij SANSEN-DECORTE, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Hij kun onmogelijk doodwaaien kan niet springen brandt 23 uren naeen met 1 cen tiem petrool per uur is zeer geschikt om onder wagens te hangen en kan bij 't vallen geen gevaar opleveren. SAiWJf'l J—KjUijlMHUnBJ TA^DPIJM Terstond te pachten Herberg «In den Transvaal dicht bij de statie, zeer dienstig voor handelaar of facteur in beesten, met peerdenstal en grooten hof, gelegen langs de straat. Zich te wenden bij M. Batailte-Moncarey, brouwer te Poperinghe. 7en werkmanshuis te huren, in het Koei- _i straatje. Zich te wenden bij Henri Dereckx, Watoustraat. verdwijnt in eene minuut en keert niet meer terug, door het gebruik der Dontogène, 'die de slechtste tan den bewaart. Met de Dentogène geen tanden meer uit te trekken, geen pijn meer bij het eten, geen abces noch gezwellen meer. Aan- eerd niets andersspreek wel uit Dentogène, i fr. j5 de flesch in alle goede apotheken. Depothouders voor onze streek M. Montt'yne te l'operinghe en M. Libotte te Yper.—Kunt gij bij uwen apotheker de Dentogène niet krijgen, zendt naar een dezer apothe kers i fr. 3o in postzegels en binnen de 24 uren ont vangt gij eene flesch franco. I fin weB ijk 32 jaar oud. met 10.000 frank I fortuin en goede positie, verlangt te trou wen met eene brave jonge dochter of eene I weduwe zonder kinderen. Schrijven bureel van het blad onder de naamletters C. V. Valere 8TIE»SE^,| Au Soldal F ran c.ais, thans in de Veurnestraat, 9, heeft de eer. het geacht publiek kenbaar te maken dat I hij met 15 Maart y.ljsir iiaa^tiyijsint j /.al ovcrSimigt-ii naar «Sr YgM-r-1 Mtrasit, IV' iit, i9(t|)rriiiglic. BIilI^ICïSTElV. Ik heb de eer het geëerd publiek kenbaar te maken dat ik mij kom te vestigen als I MODEWERKSTER in het huis van René Garber, kleermaker, Schaalstraat, nr 5, waar ik altijd een allerschoonst assortiment ruodtlhoeden en laatste nieuwigheden dei- bijzonderste huizen ter uwer beschikking zal hebben. Daar ik mijnen stiel in een der bijzonderste huizen aangeleerd lieb, en door mijne zorg en matige prijzen, durf ik hopen uw ver trouwen te genieten en door uwe geëerdel orders vereerd te zijn. Schaalstraat, nr 5, Poperinghe. Men aanvaardt ook herstellingen. Ik heb de eer mijne kliënten te laten I weten dat ik mij gelast met het iiizeMeii va 11 laniteii en met alle IiPt-Hielliii^en Casselstraat, 35, POPERINGHE. Met APRIL aanstaande zal de schoen winkel van C-hai'loN llauclir, thans schoenmaker in de Watoustraat, overge bracht "worden naar de Sint Jans Kruis straat, nr 10, drij huizen van de kerk. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik kooper ben van Groene Suikerijen, overge blevene van 1910. Fmile I.US.IS it Et. Landbouwer, Poperinghe, bij 't Hof van Commerce. De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder élastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt honderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4<)jaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen.1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgrooiingen.—Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' Francois VERDONCK, Kerkstraat, Ansegheft1' bij Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En M1' Honore VERDONCK, bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen hüize in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 3 Maart.-' Tarwe, 100 kil. 20,75-Rogge 15,00 - Haver 17,00 - Aardappelen, 100 k.' 15,00- Boter d" kil. 3,30 a0,<10, Eieren de 25, 2,15 a 0,00- Yper, 25 Feb. Tarwe 19,00 a 20,25: rogge 14,00 a 14,75 haver 16,00 a 16,75

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 6