NIEUWS! enriBRUISHERT-DUCLOS BREUKEN Wetensweerdigheden. FggI itiilI-Sclioenen Mengeling-en. Op Zondag 12" Maart, EERSTEN TAP, HERRERGK E R MISSEN HOPPE. BURGERSTANDEN V-AN PLECHTIGE COMMUNIE. Bouquets, Geschenken, allerhande Gedachtenissen. Ieï <lei& SSïLZS*!*, SANSEN-DECORTE Voor tui drukken der G E DACHT EN1SSEN wendt U Ier drukkerij van dit blad Rijke keus. Spoedige bediening aan matige prijzen. HOLA HOLA HOLA Valère »rF ESSEN, BERIGIITEM. Charles Halfmaerten Corselis, Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in hnis. Terstond te paehten I aan de SUIKEREIKWEEKERS, HOEST-ASTH NI A M AT SI A SS U in de Bruggestraat, te Poperinghe Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. roet een stok gewapend, hem de woestaard in 3 stukken op den kop sloeg en er op 't laatste; na 10 minuten vechten, erin ge lukte zijn tegenstrever de handboeien aan te ketenen en voort te sleuren. Hij ging er natuurlijk nog veel ruzie mede hebben, toen de agent Thulüez, verwittigd, toegeloopen kwam en zij samen den woestaard in den amigo konn< n opsluiten. De agent Eerdekens is den duim verwron gen en lu i ft op geheel het lichaam iichti kneuzingen bekomen. Y... was gekwetst aan het hoofd tengevolge der bekomen stok slagen, en 't was ook niet onverdiend. Toen men hem 's avonds laat wanneer hij rtuchteren gekomen was losliet, ver klaarde hij het gebeurde te beklagen. Niet temin zal hij vervolgd worden voor dron kenschap, smaad en opstand tegen de politie Binst dat de agent aan den v. oesten vechter trachtte te weerstaan en zich maar verweerde omdat hij aangevallen was, ston den menige toeschouwers rond hem te zien. Was er daar geen een die moed genoeg in 't lijf had om een handje toe te steken en den dronkaard te helpen stil houden Ik heb de eer, het geacht Publiek kenbaar temaken, dat ik dooi' vergroening van mij nen schoenwinkel, mijn huis zal opbouwen, en met Februari voor 3 maanden, het huis zal bewonen van Mad. We Louis Ratuoen en Kinders, aan den anderen kant in de zelfde straat, nr 29. BERAT-FREMAULT. gouden schoen Veur nest raat, POPE EU NG H E. De zaak der blauwerij van fransche likeuren roor de rechtbank van Yper. UITSPRAAK. Na de verschillige zit tingen waarin men zich had bezig gehouden met het ondérhoor der getuigen en de [dei- dooien, heeft het tribunaal donderdag over deze belangrijke smokkelzaak een uitgebreid vonnis ai'gelezen en de volgende straffen uitgesproken Deeorte Emile, fruithandelaar te Pope- ringhe, wordt veroordeeld tot 10 jaar ge vang en tot do volgende boeten 278.683 fi\, waarvan 110.392 Ir. te santen met Variet 13.790 fr.; 5040 ft'., waarvan 2520 fr. te sameo met Variet; 840fr.; 1260fr 5740fr waarvan 2870 fr. Ie samen niet Variet 2100 fr. en 840 fr., 't zij dus in 't geheel 308.294 fr. boete of eeue gevangzitting van 4 maanden. Variet Emile, likeurhandelaar te Charle roi, 5 maanden gevang, en 140.392 fr., te samen met Deeorte of 1 maand gevang. Lannoy Edmond, hotelhouder te Kortrijk 4 maanden gevang voorwaardelijk, en 2870 fr. of 15 dagen. T Kindt Achille. likeur handelaar te Gent, 4 maanden gevang voorwaardelijk, en 2520 fr. of 15 dagen. De rechtbank spreekt vrij: Schumacker Leonard, hai delaar te Antwerpen Frémie Jules, directeur van liet syndicaat der likeur- handelaars te Antwerpen Pillot Philomène weduwe Parmentier, handelaarster ie Na men en Wodon Jules, handelaar te Luik alsook Van Volxem Gérard, handelaar te BrusselIsebaert Oscar, handelahr te Rous- selaere en Leonard Jules, handelaar te Doornijk, die sedert 't begin van het onder zoek met het Bestuur overeengekomen waren. Andere zaken. Op 20 November ont stond er een gevecht ter herberg gehouden door Henri 8aesen te Poperinghe Ruiten vlogen aan stukken, ingeslagen door man nen die de herberg kwamen te verlaten. De andere verbruikers sprongen buiten en na men de aanranders vast. In het gevecht kreeg zekere Kinoo een slag met een stoel -toegebracht. Ileyte Jules en Kinoo Aniand, landwerklieden te Poperinghe, zijn veroor deeld tot elk 26 fr. voor afbraak van om sluitingen Kinoo tot 15 fr. voor dronken schap Tiliie Jules, Vercruysse Camille, Hannebau Camille en Gheeraert Henri wor den vervolgd voor slagen en verwondingen en krijgen elk 26 fr boete. Delbaere Cy- rille, werkman te Poperinghe, 15 fr. voor dronkenschap en 26 fr. voor Smaad aan de politie. Deeorte René, werkman te Pope ringhe, 30 fr. voor smaad aan de politie, 8 dagen en 26 fr. voor opstand, 15 fr. voor dronkenschap en 26 fr. voor dragen van verboden wapen. Robyn Aloise en Pape gaey viaurice, beide van Poperinghe, krij gen elk 30 fr. voor smaad jegens de politie 15 dagen en 26 fr. voor slagen aan de politie en 15 fr. voor dronkenschap. Pape- gaey Auguste, 15 dagen voor slagen en opstand aan de politie. Deeorte René, 30 fr. voor smaad jegens de poliiie. Voorwaardelijk voor den 1", 2" en 4". Verstraete Brunon, vervolgd voor dragen van verboden wapen wordt vrijgesproken. Yvon Blomme, werkman te Westoutre, die met een stamp het linkerbeen brak van Ernest Beek, waar door deze 5 weken onbekwaam was te werken, wordt veroordeeld tot 3 maanden en 50 fr. en 't betalen van 400 fr. aan de burgerlijke partij. Eene dolle koei. Vrijdag na de markt, rond 11 1/2 ure, ontsnapte eene koei toebehoorend aan den beenhouwer Bascou van Westouter, uit den koor der herberg «Don Vetten Os. Zij liep langs de Hond straat de Gasthuisstraat op, achtervolgd door eene menigte personen. Bij het gast huis kon men ze in een hoek jagen, vast grijpen en aan het ijzeren hekken binden. Met veel moeite gelukten eenige moedige helpers erin het dolle dier te blinddoeken te binden en terug, onder goed geleidde, naar den Vetten Os over te brengen. Bericht.!n het gemeentesècretariaat alhier zijn de mandaten toegekomen voor de soldaten, van den 4" trimester 1910. Optelling. Uit de optelling der beestialcn voor 1911 blijkt dat er te Pope ringhe zijn 486 Peerden, 127 muilezels, 15 ezels, 4290 hoornbeesten, 468 schapen en 1080 honden. De peerden zijn volgenderwijze verdeeld 18 prachtpeerden, 37 gebruikt uitsluitelijk voor nijverheid on handel, 6 werkpeerden. bij gelegenheid gebruikt tot een ander doel einde, 25 peerden van huurhouders en voer lieden, 400 landbouwpeerden. Ter gelegenheid der Plechtige Communie 'te verkrijgen alle slag van schoone bottinen voor jongens en meisjes, in boxcalf en chevreau, met knoppen en la ceis. Alsook witte lederen en satinetten staffers bij Florent Osteux- Dauchy, Yper straat, 34, Poperinghe. Fees!en voor den aanstaanden zomer Benevens de jaarlijksche kermisfeesten, zullen er dit jaar twee buitengewone prach tige feesten gegeven worden, tot verzet en profijt der ingezeten onzer slad. Op 25 Mei komt de bloeiende katholieke turnmaatschappij van Rousselare, (130 inan) met haar muziek, ons vergasten op een aangenaam feest. 's Morgens geeft hot muziek een concert op de Markt en 's namiddags werken de turners een uitgelezen programma af dat. twee uren duurt. Aan volk zal het niet ont breken, te meer daar dit slach feesten hier nog eene nieuwigheid is. Dan in Oogstmaand is het algemeene ver- gadei ing voor den Pompiersbond van West- Vlaanderen. Aan Poperinghe valt dit maal de eer te beurt deze vergadering te mogen ontvangen. Te dier gelegenheid zullen ei voortred' lijke feesten plaatsgrijpen Plech tige ontvangsten, i'ronkmarschen, Blusch- oefeningen, Voordrachten, Prijsschie tuigen eenige uitstekende muzieken zullen 'snamid dags prachiige concerten geven, en 't feest zal gesloten worden met een luisterrijk vuurwerk. Die feesten zullen ongetwijfeld wel lukken en veel volk aantrekken, zooals naar ge woonte ten anderen, want de inrichters hebben er een handje van om alles ton beste te schikken. AYhToii. Teruggevonden. Volgens inlichtingen toegekomen bij de familie van Seraphin Pinte, verdwenen tusschen 6" en 7» Januari 11. zooals wij vroeger gemeld hebben, zou de man gevonden geweest zijn in den waterloop Boneghem te Leder- zeele, achter de pastorij van Nieuwerleed (Nieurlet). Men heeft echter maar zijne kleederen herkend, want toen de familie verwittigd is geweest, was de man reeds lang begraven. Volgens men verzekert, zou men op den verdronkene teruggevonden hebben zijn porte-monnaie met zijn geld erin zijn nog gevulden tabakzak zijn pijp en zijnen pa ternoster, dus al wat hij op zich droeg. Men veronderstelt bijgevolg dat Pinte in 't water moet gesukkeld zijn, zeer waarschijnelijk nog denzelfden nacht zijner verdwijning, misschien te Hazebrouck of elders, en alzoo met den stroom werd medegespoeld. Zenuw en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Vao Tieghem-Dupont. Rousselaere. gehruiken. Cromhoke. Op de (ramriggels Zondag laatst, rond 3 uro namiddag, juist eenige minuten voor het voorbij rijden van den tram van 3 u 20 naar Poperinghe, vond men den genaamde Ysaert Remi, daglooner. bewustloos op de tramlinie liggen, tusschen de Plaats en het gehucht de Leeuvverk. Een tolbeambte van Rousbrugge, daar voorbij komende, vond hem liggen en liet gevaar ziende, riep aanstonds eenige gebeu ren ter hulp. Men droeg hem in de naburige herberg Het Vinkje waar hij door de goede zor gen der aanwezigen, na korten tijd het bewustzijn terug kreeg. Na onderzoek werd bevonden dat hij aan gedaan was van eene bierflauwte. Eens goed bij zijn verstand gekomen zijnde was zijn eerste woord geef mij eene groote pinte bier Natuurlijk werd hem zulks geweigerd: Chic hévoor eenen jongeling van 19 jaren oud. Bij koninklijk besluit van 14 Febru ari, is het burgerlijk eereteeken kruis van le klas, verleend aan M. P. Deblock, burge meester van Crombeke, voor meer dan 35 jaar dienst. E'rovcn. Diefle. In den nacht van zaterdag tot zondag zijn onbekende dieven binnengedrongen in den hof van Seraphin Derycke, en hebben zich naar het hennenliok begeven n et het doel eenige hennen en bijzonderlijk den vechthaan van Honoré Bustraen te stelen. De bewoners wierden gewekt door het schreeuwen der dieren en de dieven werden op de vlucht gedreven; zij hadden nogtans niet vergeten den vecht haan mede te Demen, hebbende eene weerde van rond de 20 fr. Diefstal. Binst hij eenige stonden zijn werk verlaten had, werd Henri Top] zijn houweel ontnomen. Onverwacht bezoek. Maandag ge beurde er alhier een ongeval dat erge gevol gen had kunnen hebben. Eenige werklieden kwamen inet een wagen met kepers geladen uit het bosch, toen, rechtover de herberg Au Gravier gekomen, bewoond door M. Henri Tuyten, de wagen brak. Het achterste deel liep itt het portaal der herberg dat omvergeworpen werd met een hoek van het huis. Gelukkiglijk werd niemand gekwetst \«sol>i*ou<-k. Twaalfde dochter. Bij de echtgenooten Bonnie zijn woensdag twee frissche dochters geboren. Buiten man en vrouw bestaat dit gezin thans uit twaalf meisjes. Slechts een kind, insgelijks een dochterken, is overleden. De echtgenoot is een voorbeeldig werk man, sinds jaren in dienst in de cokesfabriek me te Zee-Brugge. Koningin Elisabeth heeft aanveerd ter te zijn der tweelingskes. ier en ilaur. In een kamer van een hotel rechtover de statie te Brugge, heeft men in eene kas een kinderlijkje ge vonden. Er wegen vermoedens op een persoon die in die kamer vernacht en een valschen naam opgegeven heeft. - In zelfde stad is een dokwerker overleden aan razer nij hij had over eenige maanden door een klein hondje gebeten geweest. Te Dam- premy wordt de ijselijke moord van den pastoor en zijne meid nog druk besproken. Men heeft nog geen spoor der daders. Is ia<-( ^Hooflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kar; verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. «WWITT11"ÜÜIÜÜ1? neerdaling boven op den bergtop Puy-du Dome, in Frankrijk, 't zij 370 kilom. af te leggen op min dan 0 uren De vlucht moest ook met een passagier gedaan worden. De vlieger Renaux heeft het dinsdag ge waagd en is er in gelukt. Renaux heeft de 370 km. afgelegd op vijf uren elf minuten, 't zij met eene gemiddelde snelheid van 71 km. 381 meters per uur. Over de zee. De vlieger Bague heeft woensdag van Nice naar Corsica gevlogen. Hij had zijnen weg verloren en legde 350 km. af in plaats van 210. De Europeesche ronde. Van 4 Juni lot 1 Juli zal eene ronde van Europa gevlo gen worden. Voor Belgie zullen de vliegers te Luik aanlanden. U ielrijilen. Velodroom van Yper. De opening is vastgesteld op Zondag 9 April, met, onder andere, een fondkoers van 100 kilm. achter zware motors. Toestand dor koiiiiigiii, Met groot genoegen deelon wij mede dat de toe stand van Koningin Elisabeth niets meer te wenschen overlaat. Hare Majesteit heeft reeds verscheidene wandelingen gedaan, waaruit blijkt dat hare krachten totaal hersteld zijn. Dinsdag is H. M naar Egypte vertrokken, samen met Koning Alben, en zal er blijven tot volkomene herstelling. liet katlioliuli hostum*.Volgens de inlichtingen, door den minister van fman cies aan de Kamer meegedeeld, sluit het staatsbudjet voor 1908 met een boni vau 3,964,653 fr.; dit van 1909 met een boni van meer dan 10 1)2 miljoen en voor 1911 wordt het boni geraamd op 7,400,000 fr. Dat is wat anders dan de tekorten onder de libe rale ministeries In Frankrijk, dat de liberalen en socialis ten ons altijd als een toonbeeld willen stellen, wordt het tekort van het budjet voor 1911 reeds geschat op 30 miljoen De belasting betalers zullen er weten van te spreken. I>«' oiKlenlonispciisiocncn, In 1901, het eerste jaar na de toepassing der wet op de ouderdomspensioenen, hebben 169,658 personen het pensioen van 65 fr. ontvangen in 1910 beliep het getal dier gepensioneerden op 213,000. Onze buurtspoorwegen.—Ziehier de ontvangsten eeniger buurtspoorwegen van West-Vlamderen, gedurende het jaar 1910, vergeleken met de opbrengsten binst het jaar 1909 1909 1910 Poperinghe-I)e Panne 163.171,00 172.425,29 Dixmude 79.740,50 99.158,68 Dixmude-Oostende Veurne-Yper Yper-Waasten Gheluwe lie Suikerij nige weken heeft het jonge meisje de uitver korene gevonden. Oplossing vau liet maatschap pelijk vraagstuk. Ineen gezelschap van socialisten, die veel en heftig spraken over kapitaal, arbeid, onrechtvaardige ver deeling der goederen en toenemende armoede, bevond zich een christelijke geneesheer, die beweerde een onfeilbaar middel tegen tal van rampen in de maatschappij, tegen het heerschend ongemak en verarming ie bezit ten. Op verzoek der socialisten, schreef hij volgend recept Neem godsvrucht en godsdienstzin zooveel mogelijk. Vlijt en spaarzaanheideen flinke dosis. Vrede onder de gehuwden— de duurzaam ste. Goede kinderopvoeding bij rijken en armen. Goede wetten tegen drank en spel. Hartelijke naastenliefde. Meng deze goed onder elkander, gebruikt er zooveel van als gij kunt, en armoede, ontevredenheid, jaloerschheid en vijand schap zullen weldra van de aarde verbannen zijn. Nationale (Belgische Helle vaart der Meimaand naarO.-L - V. van Lou> des,onder het cere-voorzitterschap van Z. Ein. de Kardinaal Mercier, zal plaats hebben van S3 tol 31 Mei 1911. Voor inlichtingen en inschrijvingen zich wenden tot de HH. Achille Van In, Lisp straat, te Lier; A Godenne, uitgever, Enge ienstraat, te Namen A. Jamoulle, notaris te Fairnes (Borgworm); Oscar Vermiïersch, notaris te Denaermonde, alsook bij de cor respondenten vermeld op de plakschriften. De arme zieken moeten hunne aanvraag doen voor den 10 April, aan den heer Dr De Jongh, te Sint-1 ruiden. Jerome van Proven met Liefooghe Alida van Rousbrugge. Watou, van 1 Januari tot 8 Maart. Geboorten. Noppe André. Persoon Magdalena. Gantois Margarita. Glee newerek Clara. Lievois Sylvere. Wul- lus Margarita. Busson Maria. Bakeroot Octave. Rousseeuw Marcel. Kesteman Maria. Vandevelde Eric. Decoster Origene. Werquin Marie-Theresia. Decalf Joseph. Ruckebusch Marcel. Demolder Godelieve. Overlijdens. Wemmeeuw Amand, 0 jaar. Capelle Martha, 2 maanden. Desmytter Gaspard, 8 maanden. Morrez Karei, 83 jaar. Desclmytter André, 8 maanden. Couttenier Eusebia, 57 jaar Six Jeanne, 2 jaar. Vandenbergln Benoit, 84 jaar. Lucas Jules, 46 jaar Six Martha, 11 maanden. Top Louis, 82 jaar. Leyzier Karei, 58 jaar. Van- dewalle Henri, 52 jaar. - Camerlynck Sophie, 79 jaar. Hauwen Sidonie, 59 jaar. Ruckebusch Marcel, 7 dagen. Can we iier Mariette, 5 maanden. Quaghebeui Karei, 63 jaar, wed-u waar van l'rudentia Tahon. Coleta Leyzier, 81 jaar. Huwelijken. Léon Deschuytter, slach ter met Adrienne Thery, landbouwster, beide te Watou. Theophiel Goemaere uet Adrienne Vanderbeke, beide te Watou. JuiesCatryckevan Poperinghe met Emma Vandenberghe van Watou. - - Paul Heyraan met Madeleine Deschuytter,beide te Watou. SPORT. Football. De match Engeland-Belgie, zaterdag te Londen gespeeld, liep af met eene engelsche overwinning van 4-0. Deze uitslag is voor de Belgen zeer bevredigend. Meer dan 6000 personen woonden den match bij. Volgens een fijne engelsche kenner zijn de Belgen onzeggelijk. veel verbeterd in hei football-spel, en indien zij niet gedoelpunt hebben, het is omdat zij naar den goal shotten met den punt van den voet eu le hiel dan lager staat dan den punt, wat voor gevolg had dat al de ballen in de lucht hoven de goal vlogen. Zij zouden voel beter uitslagen bekomen met zijdelings te schop pen. In i° divisie werd maar een match ge speeld Standard 6, Excelsior 0. Om den terrein van de F. C. Roussela re veriaten te hebben tijdens den laatsten match, krijgt de F. C. Yper 20 fr. boete. in zelfde vergadering werd ook door M Cornells, een klacht overgezet ingediend door den arbiter O. Devns, voor belediging ah wege de F. G. Yper tijdens hun matei tegen Kortrijk. Heden Zondag beginnen de finaalmat chen van III0 afdeeling tusschen de t vee- eersten van ieder serie F. G. Rousselare en F. C. Ronse R >cmg Gent en G. S. Brugge Te Poperinghe. om 3 ure, eutraine- ment voor alle spelers, zeer sterk gemaakt, beste merk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat Vliegen. Lanser naar Kiewit Maandag om 4 1)2 ure 's avonds vertrok Lanser uit Etter beek naar Kiewit. Hij kwam er ongedeerd aan om 6 1)2 ure. Het was reeds ten voll donker en de moedige vlieger had fel tegen de wind te kampen gehad. Op het vliegplein waren grooto vuren aangestoken om al signalen te dienen. De groote prijs Michelin.Eindelijk is de groote prijs Michelin voor de vlieg kunst gewonnen Deze prijskamp was reeds van verleden jaar, van in 't begin van bet sportseizoen uitgeschreven en bestond hier in 100 000 frank aan den vlieger, die 'de vlucht zou afleggen van boven het vliegpark van Saint-Cloud tot Clermont-Ferrand met 89.222,68 102.504,15 133.318,69 136.918,44 115.707,29 125.124,06 46.098,01 49.366,77 Van Tieghem - Dupont Rousselare, bekomt Eerediploma -grootste onderscheiding- in de Wereldtentoonstelling van Brussel 1910. Ze tcelteiiem hen zeiven... De heer minister van ijzeren wegen heeft beslist dat de werklieden eenen dag verlof met volle loon krijgen, voor de plechtige communie, en eeneu tweeden dag verlof, ook met uitbe taling van het loon, voor het Vormsel hun ner kinders. De werklieden kunnen ook twee uren /erlof krijgen voorde eerste communie hun ner jonge kinderen. Dat is schoon en wel gedaan, zult gij pein zen Eerste en Plechtige Communie, Vorm sel, zijn immers familiegebeurtenissen, waar aan geen vader cf moeder, die een herte hebben, kunnen onverschillig zijn. Dus ver dient de beslissing vau den lieer minister algemeene goedkeuring. Gij zijt er wel meêDe liberale gazetten, en onder ander de Journal de Bruges, vallen geweldig den minister aan, omdat, hij zulke beslissing heeft durven nemen. Dat de liberalen meester waren, ze zouden werklie den die kinders hebben, dubbel doen werken op den dag der Plechtige Communie en vau het Vormsel. Welke hatelijke onverdraagzaamheid be zielt toch deze mantien Men ziet daaraan wat zou gebeuren moesten de framassons meester worden. he huneiigeveehleii. Over een paar weken hadden eenige inwoners van het Noordzeestrand aan de Kamers een vertoogschrift gezonden om de afschaffing te vragen van de straffen die de inrichteis van hanengevechten treffen. De kommissie der vertoogschriften lieert nu verklaard dat die vraag zelfs de aandacht uiet weerd is, dat zij veeleer onteereud is voor degenen die haar onderteekend hebben S6e vci'htlium'ii. In de gemeenten van West-Vlaanderen en Henegouw, aan de fransche grens, heerscht thans eene roote opschudding: sedert zondag worden e vechthanen, in Frankrijk ingevoerd, laar behandeld als gewoon pluimgedierte, en zij moeten in de tolkantoren ontsmet worden. De eigenaars van vechthanen zeggen dat men hen ten minste eene maand op voorhand van dien maatregel had moeten verwittigen. 16e (Geneeskunde. Volgens de laatst Opgemaakte lijsten voor 1911 zijn ei in Westvlaanderen 379 geneesheeren. 120 apothekers, 68 geneesheeren-veeartsen, hoefdsmeden-veeartsen, 231 vroedvrouwen, 29 tandmeesters, 6 drogisten. litvallcn van hel lianr. Een *oed voorbehoedmiddel tegen het uitvallen van het haar is een mengsel van gelijke dee lengoeden Franschen brandewijn en ricinus olie. WiMe landen. Hagelwitte landen zijn een sieraad van de vrouw. Wrijf ze daarom iederen morgend in met een meng sel van gelijke deelen keukenzout en wijn steen. I)e automobiel nijverheid.Vol gens de laatste statistieken zouden er tegen woordig in de Vereenigde Staten 350,00o automobiels in omloop zijn, voor eene wei de van twee miljard en half frank. Two honderd duizend werklieden worden gebe zigd in de automobielfabrieken en meer dan driehonderd miljoen frank worden jaarlijks uitgegeven voor caoutchouc, staal, ijzer alluminium, enz. Eindelijk, voor het vervoer der autos trekken de ijzeren.wegmaatschap- pijen de som van 125 miljoen franken. Door einde van seizoen, grootei afslag op paletots en fourruren in den Ballon bij Camille Battheu Baekeroot, Yperstraat Verzetitiiiig van filHIO meisjes In den loop van februari heeft eene eigen aardige verzending Engeland verlaten. Het betreft een huwelijksmakelaar die uit Cana da is gekomen om 6000 jonge meisjes welke verlangen in het huwelijk te treden. Deze verzending had plaats onder be scherming van het Canadeesch gouverne ment, daar er ginder gebrek is aan huwbare meisjes, vooral in verscheidene streken van den Dominion. De 6000 meisjes zullen moeten kiezen onder de 50.000 jonggezellen waarvan mee dan de helft eigenaars zijn van groote hoe ven en landbouwinrichtingen. De aanvraag voor te huwen vrouwen zoo groot clat, zoodra eene nieuwgekoineae toekomst op een hoeve, groote feestelijk heden dadelijk worden gegeven haar ter eere en op al de hoeven van de streek, en na ee- Een spaarboekje is een getuigschrift van goed gedrag. De luiheid gaat zoo traag dat de armoê ze weldra inhaalt. Stooters Mie reed met hare melkkat waar'nen ezel ingespannen was. Smids Sissen komt haar tegen en vraagt haar: Mie hoeveel voor dien ezel?... Hoort, zei Mie, eer dat ge mijnen ezel koopt, vraag eerst eens aan uw wijt' of ze er misschien een koppel gaat inspannen! Voorzichtig. Advokaat (tot zijne vrouw). Mina, berg alles, wat gemak kelijk mee te nemen is in onze woning, goed op. Vrouw. Waarom? Advokaat. De dief. die heden morgen na mijn schitterende verdediging werd vrij gesproken, komt denkelijk van middag mij een bezoek brengen om mij te bedanken. Fijn gelapt. Een boer kwam voor een schoon gebouw en bekeek het aandachtig. Welk gebouw is dat, mijnheer? vroeg hij aan een heer die daar voorbij kwam. Dat is een zothuis voor de boeren, zeide het heerschap. Al goed dat het voor de boeren is, antwoordde de landman, want moest 't voor de stadmenschen zijn, dan was het zeker veel te klein. Onze sinjeur zei niets meer. i lts Camhrinus, bij Maurice Simoen, Meessenstraat. 'i Ati Centre, bij Eugène Coenc, Yperstraat. In «len lioitler, bij Theodore Dewancker, Kouterstraat. 4 In <le klultke, bij de We Henri Vandermarliere, Casselst. 5 In 'I vliegende l*ccrd, bij Emile Rappelet, Veurnestraat. In "t zwart Zwijntje, bij Auguste Flamey, Yperstraat. In Nazareth, bij Emile Dewachter, Trommelaarstr. 8 In 't zwart Pccrd, bij Camille Legrand, l'ottestraat. O In de Zon, bij Richard Devos, Garenstraat IO In *t Locomotief, bij Arthur Denut, bij de Statie. I In 't Hoekje, bij de We Vanderbeke, bij de Statie. In Lusthof, bij Achille Berat, Casselstraat. 3 In de Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat. 1 In «ie liooge Stad, bij Gustave Debyser, Doornstraat. 5 In 't Abeeltje, bij Félix Bortier, Casselstraat. Kostuum te verhollen, 10 In de nieuwe lBage, bij Edmond Deprez, Vogelboek. Brussel 7 Maart. -- Markt kalm. Aalst beschikbare waar 74-75 fr. I'operinghe, 75-77 1/2 fr., voor nieuwe groeite Poperin- he 75-77 1/2 fr., Aalst 78-79 fr. Antwerpen, 8 Maart. Markt kalm. Aalst, beschikbare waar 72 1/2-73 fr., nieuwe groeite 78-79 fr.Poperinghe, be schikbare waar 77 1/2-78 fr nieuwe groeite 76-77 1/2 fr. STERFGEVALLEN. De E. Pater Karei De Smedt, bollandist, die sedert lang reeds ziekelijk was, is zaterdag avond rond io ure in hetSt-Michielscollegie, St-Michielslaan, te Brussel, overleden in den ouderdom van 78 jaren. Pater De Smedt, was officier der Leopoldsorde, vereerd met het kruis Pro Eclesia et Pontifice lid der Koninklijke Akademie van België, briefwisselend lid van het Institut de France (Akademie de Inschrif ten) en van verscheidene andere geleerde genoot- chappen. Zondag is in den Heer ontslapen den E. H. De Grendele, pastor te Hooglede, in den ouderdom van 58 jaar. Hij werd te Zonnebeke geboren den 32 Fe bruari i853. Graaf Diederik de Limburg-Stirum, katholieke senateur voor het arrondissement Oostende-Veurne- Dixmude, is maandag morgend overleden in den ouderdom van 84 jaren. POPERINGHE, van 5 tot 12 Maart. Geboorten. 46. Jeanne Deroo, d. v René en Maria Vandewiere. 47. Agnes Dolannoye, d. v. Auguste eu Louisa Raekel- boom. 48. Maria Dequeker, d. v. Remi en Elodie Devloo. 49 Ivonne Laconte, d. v. Camille en Louisa Devos. 50. Elisa Dumon.d. v. Jerome en Amelia Verrneersch. 51. Maurice Breemerseh, z. v. Cyrille en Rachel Delboo. 52. Maria Ampen, d. v Achille en Maria Reniere. Overlijdens. 76. Room Petrus, 85 jaar zonder beroep, weduwaar van Fidelia Hau wen en Catherine Notrödame, Boeschepe straat. 77. D.danghe Nestor. 6 maanden, Casselstraat. 78. stechele Roger, 5 maan den, Goudenhoofdstraat. 79. Derycke Atidré, 15 maanden, wijk J. 80. Goke laere Regitia, 89 jaar, zonder beroep, wedu we van Louis Brysbaert, St Michielstraat 81Quaghebeur Madeleine, 3 weken wijk H. 82 Douche Remi, 22 jaar, bak kersgast, ongehuwd, wijk K. 83. Van damme Cecilia, 77 jaar, landbouwster weduwe van Joseph Bamelis, wijk D. Huwelijk. 17. Ceriez Ludovicus, 56 jaar, kantonnier te Locre, weduwaar van Marie Geloers met Carpentier Eugenie 56jaar, weduwe van l'etrus Huyge, naaister te Poperinghe. Westvleteren, van 1 tot 28 Februari. Geboorten.Deroo Josué.Bouckenhove Margaretha. Depuydt Joseph. Decrock Augusta Parrel.Inliet). Overlijdens Six Georges, 9 maanden - Demuys Francies, 67 jaar, weduwaar van Moneèn Anna. Inion Zulma, 5 jaar 'yck Maria, 2 jaar. Delplace Emma 27 jaar, eebtgenoote van Sergier René. Sackenprez Vtnginie, 71 jaar, weduwe van Vandevelde Louis. Huwelijksbelofte. Laconte Camille land werker te Oostvleteren met Vilein Lydie, mode werkster te Westvleteren. Dickebusch, van 18 Januari tot 8 Maart. Geboorten. Aernout Julia. Timper- man Ivonne. Barbez Martha. Gontier Esther. Minne Hector. Vancayseel Jerome. Overlijdens. Accou Gerard. 13 maan den. Brigou Petrus, 48 jaar, echtgenoot van Samyn Pharaïlde. Timperman Mar garetha, 19 jaar. Rousbrugge, van 15 tot 28 Februari Geboorten. Tant Remi. Vanden bussche Hippolyte. Deschuytter Clara. Devloo Maura. Overlijdens. Hauspie Fidelia, 71 jaai eebtgenoote van Beddeleem Petrus. Gail liaerde Daniel, 2 maanden. Flamey Mat garetha, 3 maanden. Roetynck Edouard 65 jaar, echtgenoot van Boonc Octavie. Huwelijken. Lehouck Leonard met Bastoen Elisa, beide te Rousbrugge. Lucas Beurs van Brussel, g Maart, Belg. 3 p. c. i s. 3 p. c. 2S. 2 i/s p. c. Annuit. 4 '/s 3 P- c. Gem.kred.4 'A 3 p. c. 3 p. c.'êi 3 p c.'68 Buurtsp. 3p.c. A adert. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. igo3 Brussel 1902 Brussel iqo5 9072 9082 76 113 5o 113 89 5o 11142 - 9075 ----- 10450 8773 9700 97— 96 5o 9075 8875 885o Brussel-Zeeh7326 Elsene 1908 Mechelen t885 i) 1891 1897 Gent 1896 Luik i8d3 Luik 1897 Luik 1905 Oostende '98 Schaarb.1894 Schaarb.1897 7250 Verviersi873 Doornik 1874 Congoleening 8750 73- 8675 7i50 10425 73- 1475 f3 25 £2 5 7220 Q choon en gerievig huis-herberg gelegen in de Meessenstraat, n' 6, groot 1 are 50 ent., met schoone benedenplaatsen, kelder en voute; 2soorten van water met pompen, enz. Men kan er seffens ingaan. Inlichtingen bij den bewoner Cara. Claeys. Bij Félix Vandewynckel, Poperinghe, 3000 kilo beste Meerschhooi. Üit ter hand te koonen, door uitscheiding van bedrijf, bij U. Debergh, Rousbrugge loog, rekken, banken, glaskassen busken en mannequins paaimachien velo slechts maanden oud motocyclette Adler met magneto, in zeer goeden staat en 8 dagen in proef gegeven. Slï.B^ONB 61486 84 IlkLI.'M van BIJ Gasthuisstraat75, POPERINGHE Au Soldat Frangais, thans in de Veurnestraat, 9, heeft de eer, het geacht publiek kenbaar te maken dat hij met 15 liaart zijne magazijnen zal overl>Ten£cn naar de Yper. straat. Nr lil, Poperinghe. Ik beb de eer het geëerd publiek kenbaar i» maken dat ik mij kom te vestigen als MODEWERKSTER in het huis van Ilenê Gerber, kleermaker, Schaaistraat, ur 5, waar ik altijd een allerschoonst assortiment iuodtlhoeden en laatste nieuwigheden dei- bijzonderste huizen ter uwer beschikking zal hebben. Daar ik mijnen stiel in een der bijzonderste huizen aangeleerd heb, en door mijne zorg en matige prijzen, durf ik hopen uw ver trouwen te genieten en door uwe geëerde orders vereerd te zijn. GABIHELLI; GltRBER, Schaaistraat, nr 5, Poperinghe. Men aanvaardt ook heistellingen. Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij velast niet hei inzetten van landen en met alle herstellingen Casselstraat, 35, POPERINGHE. Met APRIL aanstaande zal de schoen winkel van Lliurie* Datiidiv, thans schoenmaker In de Watoustraat* overge bracht worden naar de Sint Jans Kruis straat, nr 10, di ij huizen van de kerk. Ik heb de eer kenbaar te maken dat op 12 December, mijn schip toegekomen is met eene lading allerbeste HUISKOLEN, ook zeer ;of d voor dorschmachienen, welke ik ver koop in de kaai van Rousbrugge op wagen geladen, aan 23 fr de duizend kilos, en eene lading allerbeste FRESNES-KOLEN (Monbourg) voor hoppe te drogen, te vorkoopen aan 33 fr op wagen geladen in Rousbrugge-kaai. Au Pont de l'Yser te ROUSBRUGGE Bij mij kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers A paveerders verdwijnt in eene minuut en keert niet meer terug, door het gebruik der Dentogène, die de slechtste tan den bewaart. Met de Dentogène geen tanden meer uit te trekken, geen pijn meer bij het eten, geen abces noch gezwellen meer. Aan- eerd niets anders; spreek wel uit Dentogène, t fr.25 deflesch in alle goede apotheken. Depothouders voor onze streek M. Monteyne te Poperinghe en U. Libotte ie Yper.Kunt' gij bij uwen apotheker Je Dentogène niet krijgen, zendt naar een dezer apothe kers fr. 3o in postzegels en binnen de 24 uren ont vangt gij eene flesch franco. Torberg In den Transvaal dicht bij de T statie, zeer dienstig voor bandelaar of facteur in beesten, met peerdenstal en groeten hof, gelegen langs de straat. Zich te wenden bij M. Bataille-Moncarey, brouwer te Poperinghe. Een werkmanshuis te huren, in het Koei- straatje. Zich te wenden bij Henri Dereckx, Watoustraat. laat welen dal, zooals vroeger, bij haar te verkrijgen zijn gebreveteerde Aal- en Waterpompen, Hoppespuilen, met ge breveteerde LansenBeehnnlensWind molens, Snijdpeerden, enz., enz. Zij aanveerdt ook alle Zink- en Smidswerk lïcricht iioiti-i v erdonek, Suikereidroger langs de Reninghelsche Steenweg, iaat weten dat hij nog geheel deze week suikereien aanveerdt f ver gaar din gen Bronchiet Verouderde Vallingen; Heeschheid, alle Borst- en Longaandoeniri gen worden onfeilbaar genezen door den A!VriEmo\<-|HTAL LYIPI4 fr. 1 50 de flesch, le bekomen bij M1 A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. Wat Heel den dag werken, en 's avond moe ziju en afgebeuld, en nog niet zachlt slapen?En een derde van mijn leven it mijn bedde moeten slijten Neen dat. en zal ik. En 'k zal mij liever seffens eene schoon en goede koopen, aan men krijgt daar ware voor geld en is daai ter trouwe gediend want gij moet weten als ik wolle koop, ik moet schaapwoile heb ben, en'k en ben niet geern zelve geschoren TAIWDPIJ^ T\ De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als'een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie ot door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt honderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingon.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig ■in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' FranQois VERDONCK, Kerkstraat, Anscghem- bij Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En M1' Honore VERDONCK, bij de nieuwe te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats. Brugge. j Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 10 Maart. Tarwe, 100 kil. 17,20-Rogge 15,00 - Ilavef 17,00- Aardappelen, 100 k. 15,00-Boter kil. 3,20 a0,00, Eieren de 25, 2,00 a 0,00- Yper, 4 Maart,—Tarwe 19,00 a 20.00; rogge 14,00 a 14,25 haver 17,00 a 17,2?

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 6