NIEUWS UIT BEliGlE. NIETS ANtoiA Op Zondag 4 Juni, EE HST EN TAP Aardbevingen in België. Wetensweerdigheden. BURGERSTANDEN VAN Op Sinxen-Maandag, Op Zondag 11 Juni, Feesten en Vermakelijkheden. HOPPE. MARKTPRIJZEN. Het Belgisch paviljoen in de tentoon stelling van Roübaix werd Zaterdag inge huldigd. In Londen heeft eene tentoonstelling plaats van diamanten eener totale weerde van 75 miljoen. Te Belle werd de kantonnier Inghelaere Emile, aan 't werk zijnde, door den trein doodger- den. TeArmentières heefi de 23iarigeAugusta Hamel met een bijl en een scheermes, eene gebuur rouw, Maria Becu, 24 jaar, doode- lijke wonden toegebracht omdat zij dacht dat deze laatste betrekkingen had met haai man. Te Rouvenac in Frankrijk is een berg van 2400 meters oppervlakte, aan 't ver schuiven. In Algerië heeft men een marabout geneesheer gevonden die aan zijne zieken menschonvleesch te eten gaf, voortkomend van kleine kiodereD. Die or.mensch is aan gehouden. De Paus heeft eene Encycliek uiige geven over de hatelijkheid der Kerkvervol gingen in Portugal. De kunstschat der kathedraal van Mes sina is gestolen. Zijn kunstweerde was op 3 miljoen geschat. Te Londen werd woensdag door den bliksem veel schade aangericht Zeven per sonen worden gedood. Te Canton in China, heeft men woens dag honderd en tien revolutionnairs onthoof. ihiitwliland. Een gevaarlijke Inch/reis. De luitenant Senger, van het eerste bataljon pionniers der duitsche genio was te Ingolstadt opgestegen in een vastge maakten ballon om weerkundige waarne mingen te doen. Eensklaps werd de kabel door een rukwind gebroken en de ballon vloog als een pijl uit den boog omhoo; Weldra had hij eene hoogte van 5000 meters bereikt. De luitenant wilde dan de klep opentrekken om de gaz te laten ontsnappen doch de koord brak en de ballon klom reeds hooger en hooger. Toen beging de luitenant Senger eene roekelooze stoutmoedigheid. Hij klom uit de schuit langs het boordwerk van den ballon op, tot dat hij de klep bereikt had en rukte deze open. Alsdan begon de ballon in duizelingwekkende snelheid te dalen Toen het gevaarte den grond naderde sprong luitenant Senger op eenen boom. Door een buitengewoon toeval werd do luitenant niet gekwetst. De ballon vloog terug omhoog en is later te Freising gevallen. .vSois zegt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en besle is. Eiulj;str!ë, Verloren!Wie las er niet, in de dagbladen, de lijst der ver schillende, soms zeer zonderlinge voor werpen die verloren gaan Het gebeurt zelfs dat een wel voorziene geldbeugel onder banken of stoelen geraakt en onverwachts van eigenaar verandert edoch, dat de opbrengst eener leening zoek geraakt, komt vrij wat ongelooflijker voor en nochtans is liet gebeurd Korts geleden ging den Bulgaarscheri Staat met de National Investment Trust .Corporation eene leenirig aan van 229,680 pond sterling, of 5,750,000 frank. Niemand weet waar die som naartoe is. Te Londen wordt er verklaard dat ze aan Bulgarie uitbetaald werd, en te Sofia vei zekert men dat aldaar geen cent van dit mooi sommetje toegekomen is. In afwachting even wel, rnoet de Buigaarsche Staat vasten en dreigt niets terug te betalen, aangezien hij niets ontvangen heeft. Waar ligt nu de waarheid Degene die zeggen kan waar die millioen tjes geborgen zitten, mag eene flinke beloo ning verwachten holte komen open kappen eer hij van den boom kon. Verloren, donderdag laatst, door Emile Lamerre van Yper, langs de Abeele- Ralsiede een «Roskqpf» uurwerk. Verboden te zwepimen. Tegen eenige jonge gastjes die in de nieuwe visch- kouf aan 't baden waren, werd deze week roces opgemaakt. De politie zal over deze maatregel met recht zeer streng zijn Water in de mélkerij. Sedert 9 weken waren werklieden aan 'i booren van een artesische put om in de schaarschheid van water te voorzien. Dinsdag hebben zij op 140 meters diepte goed water gevonden n naar zij denken zullen zij er meer hebben dan noodig is Vrijdag pompten zij 3 hecto liters in 9 minuten eruit. Onze trams.Volgens wij vernemen zullen er met 1 Juli, veranderingen aange bracht worden aan de uurtabelte der lijn Poperinghe-Dixmude. Nog over het muilbanden der honden. Van wege het ministerie van landbouw, zijn deze week ter politie-bureele boekjes toegekomen met afdruksels der officieele modellen van muilbanden. D ze boekjes zijn tan de verkoopers gegeven geweest en alle honden wier muilband niet voldoet aan deze modellen zullen aangeteekend en tegen le eigenaars proces opgemaakt worden In de vischkom zijn door de liefheb bers van stad reeds rond de 400 visschen van alle slag opgelegd geweest. Jammer dat het water alweer door een holte wegloopt. De visschers hopen dat de bevoegde o seffens de noodige maatregelen zal nemen om te beletten dat het water wegloope. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekerooi, In den Ballon Yperstraat, nrs 56 en 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een ovnrgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. IVoesten. De geitenprijskamp uil gesteld. Daar verscheidene gevallen van mond- en klauwzeer op de gemeente uil gebroken zijn, is de geitenprijskamp die bier op Kermis-Donderdag, 8" Juni, moest, plaats hebben, tot onbepaalde date uit gesteld. Elverd iiipjio-. Doodgepletterd. Vrijdag avond werd de gemeente door een ge genaamde ■mi-w-iumn de Stadsnieuws. Zondag was 't hier Pompiersfeestdag Alle bevelen aan Muziek en Pompiers ge geven gingen er alweer in 't fransch door De militie lichting. Daar vele per sonen een slecht oordeel strijken over nieuwe tniiiiiewet, vinden wij geraadzaam hun te herinneren dat voor de militie licli ling van 1912, niet alleenlijk de jongelingen hun moeien aangeven die geroepen zijn om in het leger ingelijfd te worden, maar wel al degene geboren in 't jaar 1892, zonder j onderscheid. Degene die zouden nalaten aan deze verplichting te voldoen stellen hun bloot aan groote moeilijkheden en kunnen volgens art. 92 der miliiiewet eene boet op gelegd worden van 26 tot 200 frank. üp het oogenblik der inschrijving, moet men de redens opgeven, die men kan doen gelden om vrijgesteld te worden van den dienst, uitgenomen de redens van lichame lijke ongeschiktheid. De jongelingen, welke in 1912 den ouder dorn van ten volle 18 jaar zullen bereiken, mo«'en zich laten inschrijven als milicievrij- wilTigers, indien zij hunnen diensttijd onmid- delijk willen beginnen; zij moeten daarvoor een bijzonder getuigschrift aan het gemeen tebestuur vragen. Zulks is ook het geval met de jongelingen van 18 jaar, die in de plaats van liun broeder zouden willen op trekken. Er wordt door het Schepencollege aan de belanghebbende kenbaar gemaakt dat de aanvragen en getuigschriften tot vrijstelling [van dienst uit hoofde van een ander reden dan ziekte, lichaamgebrek of gemis aan lengte, mondeling of schriftelijk moeten gericht worden aan het Gemeentebestuur voor 10 Oogst. Dat betreft niet alleen de ingeschreven van deze lichting, maar ook de uitgestelden of ontslagen van vorige jaren die nog voor de revisieraad moeten verschijnen. Vaccinatie. De Burgmeester der Stad Poperinghe, laat weten dat de Vacci natie en Revaccinatie gratis zal bediend worden in liet Stadhuis, Vlamingstraat, ar 11, aan al de familieleden.der riischgenoo- en oj) den Woensdag 7 en Donderdag 8 Juni, eikons tan 11 tot 12 ure 's morgens. De andere inwoners der Stad worden 'rnstig verzocht zich insgelijks ten hunnen ïuizo het behoedmiddel tegen de pokziekte tonder uitstel te doen bedienen. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze- luwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting in alle Ziekten door overlast veroorzaakt, an de VERSTERKENDE DILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. IIgemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Nestroover gestraft. Maandag vilde Al:(tore Brabandts,zoon van Jules een ogelnestje uithalen uit een boomholte, abij de watermolen. Hij stak zijn arm in e holte maar toen hij hem wilde uittrekken on zijn liand er niet meer door. De jongen pgon om hulp roepen, en gebuurs moesten schrikkelijk ongeluk in opschudding bracht. Rond 7 ure kwam de Alois Charlet, 23 jaar oud, ongehuwd en voerman bij M. P. Olivier, handelaar, met eene kar kareelsteenen uit een enge zijstraat de Dorpplaats opgereden. Door eene verkeer de zwenking werd de voerman tusschen het gespan en den muur gevat en bijna geplet terd. Doktoor en priester werden dadelijk ontboden en eenige uren later bezweek de arme werkman. Kenin^lielsL De Lijfrentkas Zondag voormiddag, 28 Mei, om 11 ure woonden wij eene vergadering bij der Lijf rentkas, gehouden in de Patronage. Talrijk waren de Reninghelstenaars opgekomen en dat en verwondert ons niet als wij door het verslag van den E II Dermaut ver namen dat er alhier 518 leden deelmaken van de Lijfrentkas. Door die leden is er 1910 gestort geweest 3017 fr. en 3519 fr. er gegeven geweest als toelage van Staat Provincie, Gemeente en Eereleden. Sedert de stichting is er gestort, door de leden 25.784 fr. waarvoor zij 34 921 fr. toelagen ontvangen hebben. Dus is er op de boekjes van de leden ingeschreven de soinme van 60.705 fr. Dat is toch de moeite weerd En die menigvuldige spaarzame en vooruitziende leden van de maatschappij Katholieke Lijfrentgilde handelen verstandig, geven een krachtig voorbeeld aan vele omliggend- gemeenten en later zullen zij ook de beste brokken meêdragen. De heer Em. De Keirs- gieter, schoolbestierder te Poperinghe wenscht, de geestelijkheid van Reninghels elnk en ook de menigvuldige propagan disten, die door hun woord en hun voor beeld werken voor 't welzijn van hunn medeburgers. Ook zou hij willen dat dit getal leden nog grooter worde, en daarom heeft bij geern de uitnoodiging van den E. H, Pastoor aanveerd, om eenige woorden te komen spreken over de Lijfrentkas. Hij zoekt de oorzaak op waarom er nog personen zijn, welke geen lid zijn van Pensioenkas, en in een eenvoudige, klare en aangename toespraak weerlegt hij al de opwerpingen, die men tegen die inrichting zou kunnen maken. Vooral steunt hij op hetgene dikwijl: gehoord wordt,dat de menschen niet kunnen sparen en hier toont hij aan, door menig vuldige voorbeelden, dat kinders, jonge dochters en jonkheden, huismoeders en mannen, kunnen sparen als zij willen. En na goedkeuring nopens zijn gezegde menigmaal verkregen te hebben van zijne aanhoorders, zoo bewijst hij en doet wel uitkomen dat de Lijfrentkas de noodzake lijke en de gewenschte inrichting is voor de paarders. Het overtuigend woord van den achtbaren spreker miek groolen indruk op de aan hoorders, en wij zijn zeker dat dit jaar het ledental der Katholieke Lijfrentgilde - nog aangroeien zal. Westoutre. Bevolking. Volgens le volksoptelling gedaan met 31 December 1910, blijkt dat er 325 huizen bewoond zijn ioör eene wezenllijke bevolking van 1566 inwoners,'t zij 785 mannen en 781 vrouwen De bevolking van rechtswege bedraagt 1587 inwoners of 793 mannen en 791 vrou wen, dit is eene vermeerdering van 30 in- vvoners sedert de laatste volkstelling. Er ijn 25 weduwaars en 50 weduwen, 203 gehuwden waarvan 36 zonder kinders of 13,69 per honderd, 34 met 1 kind of 12. h.. 44 met 2 kinders of 16,73 p. h., 32 net 3 kinders of 12,17 p. h., 33 met 4 kin- Iers of 12,55 p. h., 18 met 5 kinders of >,84 p. h., 19 met 6 kinders of 7,22 p li., 21 met 7 kinders of 7,98 p lx.8 met 8 kin 'ers of 3,04 p. h., 11 met 9 kinders of 4,18 hen 7 met 10 of meer kinders of 2,66 p. h Er zijn 544 mannen en 523 vrouwen ge boren te Westoutre, 199 mannen en 219 rouwen geboren in eene andere belgische gemeente en 50 mannen en 52 vrouwen ge boren in den vreemde. Er zijn 1489 inwoners van belgische nationaliteit waarvan 730 mannen in België en 24 in den vreemde geboren 703 vrou wen in België en 32 in den vreemde geboren. Er zijn 39 mannen van vreemde nationa liteit waarvan 13 in België en 26 in den reeinde geboren. Er zijn 59 vrouwen van vreemde nationa liteit waarvan 39 in België en 20 in den reemde geboren. Stav Dood van den oudsten man. Dinsdag wierd alhier begraven ieter Schoonaert, wed uwaar van Duverlie Virginie. Hij was de oudste man van Stavele en telde 92 jaren en 5 maanden. Sedert lan ge jaren voorzitter der vinkeniersgilde, zoo was hij tot den laalsten dag toe erg bekom merd om zijne lieve vogeltjes. Over twee jaar ging hij nog naar de vinkenstelling van Iseghem en (laar won hij onder andere ook den prijs als oudste vinkenier van den prijs kamp in mededinging van een lid van 88 ja ren uit Thourout en een van 86 jaren uit Kortrijk. Zeiiüunchlige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont. Rousselaere. gebruiken Stavele. Diefstal. Zaterdag in den namiddag was de vrouw van Basile Rous- seeuw, werkman bij den Hoogen Waaien- burg - g.-durende drie kwart uurs afwezig geweest om eene boodschap te doen. De man werkte op het veld. Binst die korte afwezigheid zijn dieven in den stal gedron- gedrongen on hebben er 7 sehoone konijnen ontvreemd. Zekerlijk moeien de dieven het vertrek der vrouw afgeloerd hebben. EtoaiKS4>gae*f. Gevangene getrouwd. Een zonderling huwelijk is alhier zater- lag morgend voltrokken. De genaamde Gustaaf Dfcbuttere, wonende te Rumbeke, lie over een tweetal maanden door de cor- rectionneele rechtbank van Kortrijk veroor- leeld werd tot eene gevangzitting van 18 maanden, voor messteken aan Gustaaf Deforce, is des morgends, rond 8 1/2 ure, niet een rijtuig alhier aangekomen, ver gezeld van twee gendarmen in burgers- kleeren. Onmiddelijk zijn zij naar het stad huis ^ikömen, waar zijne aanstaande bruid, Emma Laevens, wonende te Rousselaere, hem verwachtte Het huwelijk werd door den schepen Carbonez voltrokken, in tegen woordigheid der twee gendarmen als ge tuigen. Onmiddelijk na de plechtigheid is hij met hetzelfde rijtuig terug naar Kortrijk gevoerd. Het kerkelijk huwelijk werd 's na middags in de kapel van liet gevang te Kortrijk voltrokken. Brugge. Hoogere school van Kant werken. Met 1" Juni is hier eene hoogere schooi van kantwerken geopend in de school der Zusters Joseph ionen, Baliestraat. De school bevat drie af Jeelingen van leer lingen 1° personen kloosterzusters en ook wereldlijke personen die er zich op toeleg gen 't kantwerk aan anderen aan te leeren alsook de jonge dochters die er zoover in gevorderd zijn dat men er meesteressen van kantenwerkwinkels kan van maken. Meisjf s die nog de lagere school bezoeken en die gedurende een of twee namiddagen per week les van kantwerk komen nemen. 3° üamen en jonge dochters der burgerij die eene betalende afdeeling zullen uitmaken om zich gedurende een of twee namiddagen per week op de hoogte te stellen van de weerde der kanten, hunne verscheidenhe den, enz. Ks-iisscf. De eerste wandeling do koningin. Donderdag namiddag heeft de koningin, die geheel hersteld is, vergezeld van koning Albert, bare' errsto wandeling gedaan door de stad Brussel. Ten 3 ure 05 verlieten de koning en de koningin het kasteel van Laeken. Hunne Majesteiten za ten in eene opene hofkoets, bespant en inet twee peerden, en waren noch van hun ge volg, noch van het gebruikelijke geluide vergezeld. Eene echte menschenzee en al de school kinderen vulde de straten en lanen waai onze geliefde vorsten voorbij trokken. Het volk wuifde toe met hoeden en zak doeken en aan het gejuich »Leve de konin gin, leve de koning - scheen geen einde te zullen komen. In 't paleis te Brussel verschenen onze vorsten op 't balcon. De storm van gejuich die dan losbrak gaat alle gedacht te boven De menigte was als uitgelaten van geestdrift Duizenden hoeden en zakdoeken wuifden en men zag de koningin met de twee handen groeten, en vooraleer het balcon te veria ten het volk met haren zakdoek toewuiven De koning boog dankend en groette de me nigte met zijnen kepi, dien hij wuivend opstak. Het was voor onze vorston en voor het volk een gelukkige sehoone dag iiior en daar. Zaterdag nacht is de zwingelfabriek Demyttenaere-Breyne, te Wervick, gansch afgebrand. De schade be draagt 100 000 fr. Eene bende socialisten van Seraing hebben Zondag te Rotheux eene processie, waar de Bisschop van Luik tegenwoordig was, overrompeld en uiteen g- iheven, dit op aandringen der roode kop stukken Sehoone zeden Het onwedei lie ft weer leelijk huisgehouden in Oost Vlaanderen. Te Audenaerde werd geheel het dak der post weggeslingerd en veel schade aan de velden gericht. Te Kortrijk is eene werkstaking ontstaan onder de vlas bewerkers, In een velokoers te Moll viel het hoofdpeloton. Een rijder werd doo: gestuikt en nog een ander Jigt op sterven Te Brussel hebben de liberalen en sopia listen donderdag eene meeting gehouden tegen het nieuw schoolwetsontwerp. Ik heb de eer, het geacht Publiek kenbaa te maken, dat ik door vergrooting van mij nen schoenwinkel, mijn huis zal opbouwen en sedert Februari voor 3 maanden, het iiuis bewoon van Mad. We Louis Ramoen en Kinders, aan den anderen kant in d zelfde straat, nr 29. BERAT-FREMAULT, gouden schoen Veurnestraat, POPERINGHE. SPORT. Football. Match te Poperinghe.Op heden Zon dag, ten 3 3/4 ure namiddag, wordt op den terrein - Den Kouter de laatste match van dit seizoen gespeeld F, C, Poperinghe - F. C'. Hazebrouck. Deze match belooft belang wekkend te zijn. De Cercle Sportif van Brugge haalde In het verleden voetbalseizoen den Beker weg in al de tornooien waarin hij opkwam Beker der Zeekust, Beker der - Journal de ge Beker der D rnière Heure het Belgisch Kampioenschap, 't Schoonst van al is dat de Beker van België, die in de tentoonstelling van Brussel stond, sedert lien nievers meer te vinden is. WicIHjden. Ronde van België, 4" RitErque- lines-Namen, 241 km., uitslag: 1. Blaise, om -1 u. 32 2. Vandenberghe, op 1/2 longte 3. Masselis, op 1/2 lengte -1. Spiessens, om 4 u. 40 5. Christophe 6. Pelissier 7. Le- turgie 8. Defraeye9. Leonard 10. Dubois 5e RitNamen-Arlon, 261 kin. Nog 28 rijders nemen het vertrek. De zon en het stof doen de renners veel lijden. Te Champon stormt een dolle koei achter Dethier die noest trappen zooveel hij kon om met de horens van het dier geen kennis te maken. Voorbij Rochefort, in een plotselingen draai, gleed het rijwiel van Masselis uit, en de jongen tuimelde hals over kop op de straatsteenen. Hij was gekwetst aan de banden en aan de knieën. Zij rijwiel was zoo erg beschadigd, dat hij er de koers niet kon mee voortzetten. Een voorbijganger leende hem zijn rijwiel, en daarop reed Masselis zijne gezellen, die reeds ver waren, achterna. Te Virton vernam men dat Jules Masselis afgegeven had. De jongen, die deerlijk aan de knieën en de handen gewond was, en ook geen kans zag om met een gewoon rijwiel te winnen, is niet verder gereden dan Beauraing. 't Is waarlijk spijtig voor Mas selis, die 3° in 't algemeen klassement stond. Uitslag 1Vandenberghe, ten 4 u. 32 Defraeye, op 1 wiel 3. Pelissier, op 1/2 lengte 4. Blaise, op 1/2 lengte5. Le- turgie, op 1 lengte; 6. Lanxon, op 1/2 leng te ;*7. Dethier, op 1 wiel; 8. Luc Petiljean Louis Heusghem 10. Christophe; 11. tersyn 12 Léonard 13. Tribouillard 4. Spiessens. 6" RitArlon-Luik, 240 km. Er zijn nog 23 vertrek kenden. Uitslag: 1. Vandenber ghe, ten 4 u. 29 min. 42 s.; 2. Leturgie, op lengte; 3. Christophe, op 1 lengte; 4. Tri bouillard, op 1 wiel 5. Blaise 6. Petit- jean 7. Lamon 8. Dethier 9. Devroye 10. Defraeye. Algemeene Klasseering: 1. Vanden- herghe, 20 punten 2. Christophe, 33 p Blaise, 40 p.; 4. Leturgie, 41 p. Te Charleroi, 100 km.; 1 Rousseau, in u. 40 in,; 2 Lapize, op een banddikte Gharron 4. Dorvillers o. Lambot Velodroom Everghem, 100 km. Van Lef berg h met 2 ronden: 2. Brutin, met 1 ronde; 3 Reychler; 4 Lapize; 5. De Baets 6. Trousselier 7 L Bnysse. Kampioenschappen van België. Zondag werden zij te Brussel gereden en gaven als uitslag 100 km, achter motos 1. Yvan Goor, in 1 u. 21 m.; 2 Huybrechts met 6 ronden 3. De Ruyter met 8 ronden. Leon en Arthur Vander Stuyft. opgegeven. Aan de 56e kilometer sprong de achter band der moto van Huybrechts' gangmaker. Beidon vielen zonder erg. Huybrechts ein digde de koers achter Clement. Liefhebbers Paiou. Beroepsrenners Wilmots. Onafhankelijken Mampaey. Motocycletten And ré. Na de g0 rit is Petit-Breton le der Ronde van Italië. Parijs - Brussel voor beroepsrenners wordt op Zondag 11 Juni gereden. Yper. Zondag 11 Juni om 2 1/2 uren 1. Buitengewone maich achter zware motos 100 km. in 3 reeksen 20, 30 en 50 km. tus schen Ivan Goor, kampioen van België 1910 en 1911en Tichon die den openings koers gewonnen heeft. Eeu derde entraineur zal ter plaat-s zijn. 2. Snel- én premiekoers voor beroeps renners. Velodroom gesloten. De velodroom van Moorslede, de streek van Cyriel Van Houwaert, heeft voor goed zijne poorten gesloten na pas drie jaar bestaan. Die velo droom was de eerste in West-Vlaanderen Vliegen. Nog een reusachtigen vliegprijskamp, Parijs-Rome-Turino Zondag is deze groote vliegprijskamp begonnen. De weg wijzer bevat 2095 kilometers, verdeeld in drie vluchten 1. Parijs-Dijon, 265 kilom. Dijon Lyon, 175 kilom. Lyon-Avignon, 205 kilom. Avignon-Nizza, 220 kilom. 2. Nizza-Genua, 170 kilom. Genua-Pisa 170 kilom. Pisa Rome, 260 kilom. 3. Rome-Florentië. 250 kilom. Florentië Bologna, 80 kilom;Bologna-Turino, 200 kilom. In de eerste vlucht waren de vliegers ver plicht neer te daien te Dijon, Lyon en Avig non in de tweede, te Genua en Livorno in de derde te Florentië en te Bologna. Er waren 21 burgerlijk vliegers en tien officiers ingeschreven. Het vertrek bad zondag morgen plaats in den aërodroom van Buc bij Parijs. Reeds van af 2 ure 's morgens waren duizenden nieuwsgierigen naar het vliegveld gestroomd Twaalf dor ingeschreven vertrokken in min dan een uur tijds. Alle vliegers hadden min of meer onge vallen, maar geen erge. Uitslag van de ie vluchtBeaumont is de eerste te Nice aangekomen maandag avond om 7 ure. Om 8 ure kwam Garros aan. Freye kwam er dinsdag namiddag toe. De 2e vlucht Woensdag avond kwam Beaumont to Rome toe. Het ware onmoge lijk de geestdrift te beschrijven met dewelke hij daar ontvangen werd. L) >nderdag avond is Garros ook te Rome toegekomen Wat zij tot nu wonnen. Beaumont 100.000 fr., Garros 40.000 fr., Freye 10 000. In 't geheel zijn er 300.000 fr. prijzen De deelnemers mogen voor den laatsten rit uit Rome niet vertrekken voer 10 Juni. De ronde van Europa. Woensdag werdtfe lijst gesloten van de mededingers in den grooten vliegprijskamp, Ronde van Europa, die den 18 Juni aanstaande begint en den volgenden wegwijzer heeft Parijs Lnik-Utrecht-Brussel-Cales-Londen-Darijs Er zijn 56 vliegers ingeschreven, waarvan 35 eendekkers en 21 tweedekkers. Voor Brussel-Cales zullen de vliegers onze streek doortrekken. Voor PRACHTCATALOGUS Nr 25 Zich wenden Pelikaanstraat48 a ANTWERPEN OF BIJ DEN AGENT Wie niaiilil »!t» moiSi» Ik geloof niet dat ooit eene vrouw of dochter zich de vraag gesteld heeftwie maakt de mode Gij denkt misschien de eene of andere hooggeplaatste dame met veel vernuft en verstand Wat zijt ge mis De eene of andere zottin wil de oogen op zich trekken zij komt te voorschijn met een nieuw kleed, eenen nieuwen hoed hoe belachelijker, hoe beter, en zij vindt altijd zottinnen om haar na to apen eene nieuwe mode is ontstaan Soms ook zijn 't de naaisters en hoeden maaksters die de mode maken naar hunne goesting en op tijd veranderen om werk te hebben en centen te verdienen. Want, weet het wel, hedendaags Iaat men zijne kleede ren maken volgens de modiste het voorschrijft en gebiedt. Vele vrouwen dragen t'huis de bropk en hebben bij hunne modiste niets te preutelen 1 i %u Sii«»ii ven 11, bij C. Vaudevyver, bijg. Minne, Statie-plein. 8 Fr. te verhollen, aan 5 cent. de bol, ti B11 <li»ii %'tamiii£, bij Camille Botthez, Casselstraat. Schoon Schaap te verhollen, I) don liorlioelt, bij de Wed, J. Billiau, St-Sixtusslraat. Meng-eling-erx. Amerikaansch. Op een kerkhof bij New-York staat een grafzerk met liet vol gende opschrift Ilier zal eenmaal rusten Robert Jones, die thans een groot schoenrnagazijn heeft en zich beleefd aanbeveelt voor alle soorten reparatie werk. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. De E. H. Van Ryckeghem pastoor te Assebrouck, is pastoor benoemd in O. L Vrouw, te Rousselare; de E. H. Vermeersch, pastoor te Ousselghem, vervangt den E. H. Van Ryckeghem, te Assebrouck de E. H. Saint Martin, onderpastoor in Sint-Michiels, te Rousselare, is pastoor benoemd te Ousselghem; de E. II. Storme, onderpastoor te Leke, wordt pastoor te Sint-Jacobskapelle. De eerweerde Heer Callewaert, sedert 5 jaar Onder pastor van St Jans parochie in stad, wordt benoemd als Onderpastor aan de Hoofdkerk van Rousselare Met spijt zien wij dien achtbaren Heer onze stad ver laten, want hij was hier door eenieder geacht, bemind en geëerbiedigd. Wij bieden nochtans den ieverigen priester onze beste gelukwenschen aan, want in die nijverige stad Rousselare, zal hij stoffe vinden om op maatschappelijk en geestelijk gebied veel goeds te verrichten. Dinsdag heeft men te Spa, Tlieux en in de dorpen der duitsche grens, grondbewegin gen en aardtrillingen waargenomen die de bevolking erg verontrusten. Te Charleroi. i doode, 3 gekwetste. Hevige aardtrillingen hebben donderdag avond om 10,53 en 10,55 ure plaats gehad, te Charleroi, Ransart en omliggende ge meenten Te Ransart zijn minstens 50 schou wen ingestort. Overal werden de inwoners uit den slaap gewekt en de huizen óp hunne grondvesten geschud Charleroi, 2 Juni Eene aardbeving die 4 minuten geduurd heeft, had dezen morgen plaats te Oosselines. Een draadtrekkerij is ingestort; er zijn een doode en 3 gekwetste. De bevolking is uitzinnig van benauwdheid. Tengevolge van de uitgestrektheid van het verschijnsel, is het onmogelijk dit aan eene ond»raardsche instorting toe te schrij ven, zooals er zich soms in de mijnstreken voordoen. Koeien. De Gentenaars naar Henley MM Visser, Molmans, gebroeders Van den Boscb Willems, Van Waes, P. Hegmans en Wou ters, zuilen de acht-riem van de Sport vur men waarvan de inschrijving naar Henley gezonden werd. Diiivenhoiid - Poperinjs-lie. Uitslag van den prijskamp uit 0RLÉANS van Zondag 28 Mei 1911.—Wind: Oost.- 185 Duiven los om 5,15 ure. Snelheid eerste duif 915,12 meters, laatste duif 806 56 meters. Aankomst eerste duif om 11,18,58 u., laatste duif om 12,07,58 u Afstand 333,078 km. 1 Deljeegljer E. Kon, 3 p. 19 Baes H. 2 Mertevede C. 3 20 Fache N -M. 3 Devos Remi 2 p. 21 C'abau Leon 4 HannebouwM.Kon.4 p. 22 Dupont G. 5 Debeegher Elie 3 p. 23 Ghytiel Valère 6 Desagher H. 3 p. 24 Verhaeghe Cam. 7 Dave M. 2 p. 25 Dave M. Vanden Berglje H. 3 p. 26 Derynck C. 9 Dave G. 10 Lebbe H. 11 Silvert G, 12 Devos Remi 13 Depuydt J. 14 15 Ihes H. 16 Merlevede C. 17 Batheu J. 18 Lebbe II. 4 P- 2 P 2l> li' ll> 4p. 27 Dave M. 28 Techel Alph. 29 Merlevede Cam. 30 31 Depuydt J. 32 Dave M. 33 Messiaen Am. Uverduiven 34 Derynck Cam. 35 Vannieuwenijuyze A, In de Kamer is de bespreking over de nieuwe schoolwet thans aan den gang libe ralen en socialisten gedragen zich als kwa- 'ongens die hun zin niet krijgen. De (eiilooiiMellinft van Charle roi. De tentoonstelling van Charleroi bereidt zich om met de grootste plechtigheid en kort achter malkander, koning Albert en M. den minister Hubert te ontvangen, t Is den 13 Juni aanstaande dat deze de inhuldigingsplechtigheid zal voorzitten der machienhallen, die waarachtig een oprecht, merkweerdig geheel zullen vormen, dat al wat tot nu toe gedaan is, onder opzicht der nijverlieidstentoonsteilingen zal over treffen. Het koninklijk bezoek zal waarschijnlijk tusschen den 15 en 20 Juni plaats hebben. Op dit oogenblik zal de tentoonstelling olop aan den gang zijn. Ook lijdt het geen wijfel, dat onze vorst te Charleroi, duizen den en duizenden bezoekers zal vindeD, uit alle hoeken van België en het buitenland, toegesneld, om hem toe te juichen. Muziek is voor alles goed zelfs om de kiekens te doen leggen. Lacht niet te haastig; een landbouwer in Amerika heeft het be proefd: hij heeft voor zijne kiekeDS dagelijks eenige deuntjes afgegeven op eene herders fluit, met het onverhoopt gevolg dat zijne kippen dubbel zooveel eieren legden. Daarbij een dergelijk feit wordt ook nog gemeld Zekere dame bemerkte dat hare kiekens beter legden de dagen dat ze veel piano speelde. Zij deed hare piano naar het kiekenhok en gaf katoen in de tegenwoor digheid der kippen, die aandachtig toeluis terden en het hun geschonken vermaak rijkelijk betaalden. De liefhebbers van muziek probeeren het eens. POPERINGHE, van 28 Mei tot 4 Juni. Geboorten 115. André Dittillioen, z. v. Remi en Lucia Ooghe. 117. Martha Mat ten, d. v. Leo en Mathilde Devos. -- 118 Alice Bamelis, d. v. Arthur en Lucia Cap- pelaere. 119. Madeleine Roselle, d. v Emile en Louisa Sergier. Orerlijdens. Geene. Huwelijksbelo/te. Verhaeghe Jéróme, landwerkertePoperinghe, met Verly Emma dienstmeid te Oostvleteren. Reninghelst, van 1 tot 31 Mei. Geboorten. Louchaert Agnes. De- bruyne André. Delestrez Madeleine. Vermeersch Jules. Vanwelden Jean. Lagache Daniël. Desmedt Anna. La- merant Lucien. Verbeke Maria. Overlijdens. Cappelaere Florence, 6" jaar, echtgenoote van Leopold Duyver. Huwelijken. Merlevede Cyriel, land houwer met Delava Emma, beide te Renin ghelst. Labelle Henri, koetsier te Rijssel met Mervillon Célestine te Reninghelst. Ik weel iii«»i all<>*. maar wat ik weet is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Bijzonderheid van alle meubels in eiken bout, notelaren, acajou, enz. Westoutre, van 1 tot 31 Mei. Geboorten.—Caron MagdalenaDeclercq Laura, OverlijdensMaes Désiré, 84 jaar, we- waar van Gauquie Melanie. Huwelijk. Delobol Petrus, weduwaar van Pinceel Eugenia, met Demeulenaere Maria. Crombeke, van 1 April tot 31 Mei. Geboorten. Dessein Zoë. Dennekin Maria Marchand Ciérard. Overlijdens. Allewaert Eugenie, 5o jaar. Thiron Marie, 91 jaar, weduwe van Singier Vital. Decae lïdouard, 82 jaar.Wylleman Anna, 11 m. Reninghe, van 1 Maart tot 31 Mei. Geboorten. Serryn Joseph.—Vermote Henri.— Vandenbulcke Maria.Maes Maria.—Gruwier Jules. Lampaert Julia.Huysseune André.- - Melis André. I Descamps Antoon.De Beer Margaretha. Bonte André. Melis Camille, Depuydt André. Noliet Maria, Overlijdens. Vandenberghe Eduard, 9 dagen. Gernaeye Melanie, 71 jaar, z. b. weduwe van Cail- liauw Eranfois.Vandelannoote Valère, u maanden. Vandenberghe Hipolyte, 75 jaar, rentenier, onge huwd. Dewancker Maria, 92 jaar, weduwe van De- weerdtjean. Vandermeersch Désiré, 63 jaar, land bouwer, ongehuwd.--Dekeirel Jéróme, 28 jaar, werk man, echtgenoot van Hovaere Elodie.Stieker Irma, 9 jaar. - Doom Désiré, 46 jaar, dienstknecht, onge huwd.De Beer Leo, i3 maanden. Deprost Helena, .0 jaar, kloosterlinge. Feys Cyrille, 7 maanden, acob Achille, 5 jaar.Noppe Maria, i3 maanden. Dedeurwaarder Marie-Louise, 49 jaar, echtgenoote van Mahieu Isidore. Gekiere Carolus, 81 jaar, ren tenier, echtgenoot van Saesen Marie. Gauquie Louise, 36 jaar, ongehuwd. Decaestecker Maria 82 jaar, weduwe van Deramaudt Eduard. Een Geweer te verb. geg. d. L. Lorrnytte, 1 In (li»» Etriilutiff, bij Jéremie Quaghebcur, Brabanthoek. Een Monter te verhollen, 5 In ili'ii \i(»iiu'(>ii Itrizcl, bij Désiré Clays, Werfstraat. Ili»< s«»liiji»< dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij ohieo- rei - der Trappisten - gebruiken van Vin- eart-Silly. Dépót bijgebr. Delbaize Moncarey-Sansen. De Program men of kaarten van Fces- en ten Bureele van - De Popkringhenaak gedrukt, worden gratis hier ingelascht. Gemeente Proven. Op Sinxen-Maan dag, 5 Juni, Proven-kermis, Gi oote Vuur- vogelschieting, 150 frank prijzen. Inleg 30 centiemen per deelnemer inschrijving ten 2 ure bij René Liefooghe. Op Kermis-dinsdag, 6 Juni, Groote Piijs- kamp voor Geiten en Schapen. Op Kennis-donderdag, 8 Juni, Ring s'eking per velo45 frank prijzen on bet inloggeld te verloten. Inleg 20 centiemen per rijder inschrijving ten 3 1/2 ure bij H Beun. PHONOGRAAF TE VERBOLLEN. Abeele. - Op Kermis Maandag, 5° Juni, bij Jérémie Couture-Hallossery Au Soleil schoonen phonogroaf t,e verhollen met 43 inuziekplaten. Inleg 25 cent. voor 3 hollen, BOLDAG. Watou. Op Sinxen-Maandag, hij Leo nard Coudron- BAANBOLLING. Abeele-Callicanes.Op Zondag 18 Juni, bij de herbergiers waar het nationaal vaan del uitsteekt. 150 Fr prijzen: 50-35- 20-15-10-5 fr. Inleg 1 fr. per4 mannen. Begin orn 3 ure. GAAIBOLLING. Poperinghe. Op Zondag 16 Juli, - In 't Firmament bij Gaston Wylleman. Opper- vogel 20 fr., zijdvogels 10 fr., ballen 5 fr. Voorwaarden naar gewoonte. Een le Terstond te paciiten Woonhuis in de Pottesfraat. Zich e wenden bij Victor Gille, Hondstraat. Een schoon burgershuis met hof, te Pope ringhe. Inlichting ten bureele dezer. Sehoone en gerievige herberg met hof en koer, A la ville de Nice Meessen- straat. Zich te wenden bij M. Masschelein, brouwer, Yperstraat, Poperinghe. Sehoone gerievige herberg Au nouveau Passage - bij de statie, aan 8 f r. te maande, vrij van lasten, toebehoorende aan de Wed. Aug. Romingns. Werkmanshuis met hof te pachten te Rous- brugge. De werkman die het huis pacht zal bij den eigenaar geheel 't jaar werk hebben. Inlichtingen ten bureele dezer. Xe koop Eene Sloommachien, 2 peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbou wers. Over te laten aan zeer genadigen prijs. Zich te begeven bij Alois Veriiaeghe,Aöee?e. Bij ACHILLE VERHAEGHE, hoppe-facteur, te Poperinghe bij de Statie. 200 roode Larixen Te koop Cuisinière met 2 ovens, in goeden staat. Zich te wenden ten bureele dezer. Te koop 6 vummen Reuning-hout, liggende op de hofstede van Charles Ganne, land bouwer Proven. Zich te wenden bij Charles Lermytte. Tien duizend kilos Beetrapen (koolrozen) te koop aan 10 fr. het 1000 bij Charles Vermeersch, Moenaerthoek, Haringhe. Drie duizend kilos Beetrapen te koop bij Joseph Corcelis, Bosseboomhoek Pop. Men vi* en vraagt een loopjongen ter drukkerij van »De Poperinghenaar Bekwamen Schoenmakersgast, kunnende al le werk, nieuwrnaken en vermaken, wordt terstond gevraagd om in daghuren te werken bij Florent Ósteux, Poperinghe. Goed loon en verzekerd werk, en vraagt halven gast bij A. Devos-Van- dromme, zinkwerker-poinpemaker, 17, Vlamingstraat, Poperinghe. Men vraagt terstond een meisje van 16 tot 18 jaar, de machien wat kennende, om te leeren schoenen stikken, bij René Berat- Berat, Yperstraat, Poperinghe. r/leermakersgast, minstens een jaar op stiel IV geweest zijnde, wordt gevraagd bij de Rebroedors Caroen, In den Rooden Hert, Poperinghe. Geen inwoon. Brussel, Bi Mei. Do toestand der hopvelden schijnt veel verbeterd in 't land van Aalst. Men kwoteert beschikbare waar, Aalst 82 1/2 fr., Poperinghe 85 fr. nieuw gewas, Aalst 100-105 fr., Poperinghe 102 1/2-105 fr. Antwerpen, 1 Juni. Markt stand houdend. Beschikbare waar, Aalst en Pope ringhe 85 - 90 fr. nieuw gewas, Aalst stadsmerk en Poperinghe 100-105 fr., Poperinghe (stadslood) 100-105 fr. Poperinghe, 2 Juni. Markt prijshou dend. Stadshop 97 1/2-100 fr. paroehiehop 90-92 1/2 fr. Weinig zaken. De insekten- xlaag neemt omtrent overal toe, doch de ïopplanters bespuiten fel. Poperinghe, markt van den 2 Juni. Tarwe, 100 kil. 22,00-Rogge 15,50 - Haver 18 00 - Aardappelen, 100 k. 15,50- Boter de kil. 2,80 a 3,00, Eieren de 25, 2,30 h 2,40. Yper, 27 Mei. Tarwe 21.00 a 22,25 rogge 15,00 a 15 50 haver 19,00 a 10.50 aardappelen 13,0 a 13,50boter 2,80 a 3,00 •ieren 2.15 a 2,25. Rousselaere, 30 Mei. Tarwe 21,00 a 22,00; id. roode 19,50 a 20,50; rogge 16,50 t 17,00; haver 20,00 a 21,00; boonen 22,00 1 23,00; aardappelen 12,50 a 13,50; boter 2 90 a 3,00; eieren 2,30 a 2,40; koolzaad olie 65,50 lijnolie 101,50; oude suikerijboo- nen 39,00; id. gele 18,00; viggens OOhOO. Kortrijk, 29 Mei. Witte tarwe21,00 i 21,50; roode tarwe 20,00 a 20 50; rogge 16,50 a 17,00 haver 20,50 a 21,50; peerdeboonen 22,00 a 22,50 suikerijboonen *9,00 a 00,00witte aardappelen 9,00 a 12,50 boter 2,00 a 2,90 eieren 2,30 a 2,40 koolzaadolie 65,50 lijnzaadolie 102,00; koolzaad 27,25; lijnzaad 42,50; koolzaadkoeken 10; lijnzaadkoeken 21,00 a 22,00 sodanitraat 23,60 ammoniak- sulfaat 32,50 0,93 a 1,09 146 177 koeien 0,90 Veemarkt 50 ossen, veerzen 0,95 a 1,12 a 1,00 37 stieren, Mei. Tarwe 21,00 boter 2,90 a 3,10 0,89 a 1,05. Dixmude, 29 iardappelen 12,00 eieren 2,15 a 0,00. Anderlecht, 30 Mei. Verkensmarkt. Te koop 2564 prijs per kilo 0,94 a 1,10. Brussel, 30 Mei. Verkensmarkt. Te koop292prijs per kilo op voet, 1,05 a 1,20.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2