mm NIEUWS UIT BEliGIE. E ANÏWiA PRACHTGATALOGUS ioord te Herzeeie. Het Onweder van baandag. Muziekale en Militaire Feeste Wij hebben de eer aan onze tal rijke klïènten en het geëerd publiek kenbaar te maken dal de Magazijnen van het huis weder overgebracht zijn naar hunnen ouden stand (die heropgebouwd is) met eene overgroote keus van alle laat ste modellen en nieuwigheden van Helsoesseia. Dicht hij de Gendarmerie, Veurnestraat, 16, POPERINGHE Examens. De vliegronde van Europa. Oe vlucht over /ee. ï>e 9" vlucht I>e htatsle vlucht jVÊRMEER - Een vlieger te Poperinghe. Wetensweerdigheden. niet aangedrongen. De gemeentekiezingen HOPPE. Op Kermis-Maandag 10 Juli Combat=Bolling voor alle Liefhebbers, Notaris 11 AG 1IEHAERT, eesten en Vermakelijkheden. BIHGEIiSTANDEN VAN Te iflUiop Men veat - iDiichtingen Ka «cn tllll* 25 Voor Nr ZlCH CbcNDtt* Pelikaanstraat. 48 a ANTWERPEN OF BIJ DEN AGENT In Engeland werd eene vrouw die haai wichtje vegiftigd had, ter dood veroordeeld. Te Roebaais ging Zondag eenen stoet uit van 8000 katholieke turners. De socialisten vielen den stoet verscheidene malen aan, maar werden door de soldaten en de kranigi houding der turners op de vlucht gedreven De turnersgilde van Brugge behaalde drii eerste prijzen op vier en werd fel bewon derd Na Parijs komt nu ook Miinchen met eene belasting op de poes! Arme Miatt Do grootsche feesten van 't Eucharistisch Congres te Madrid zijn geëindigd; 60,000 vreemdelingen namen er aan deel. De Turksche regeering is er niet in ge slaagd iu Albanië rust en vrede te brengen. De Kngelsehe Kroningsfeesten zijn zoo schitterend geweest, dat Londen een heele week niet geslapen heeft. Twee Amerikaanschemillionnairsd och ter zijn levend verbrand in een schuitenhuisj in den slaat Massachusets. Z. H. de Paus zond aan president Taft, bij gelegenheid van zijn zilveren bruiloft een prachtig mozaiek, voorstellende de basiliek van St-Jan van Lateranen. Een jonge Parijssche dame, die op den Parijssclien boulevard deor een apach werd aangehouden, hoeft dezen verdreven met haar... hoedenspeld, tegenwoordig wel 't ge vaarlijkste wapen der dames. In Amsterdam heeft eene bloedige bot sing plaats gegrepen tusschen de soldaten en de zeelieden-werkstakers. Er zijn talrijke gekwetsten. Donderdag zijn te New-York 80 personen aan de hitte bezweken te Montreal 183 in 2 dagen. Zondag morgen werd geheel de rustige gemeente in opschudding gezet door het ont dekken eener wreede moord. In eene weide had men liet vermoorde lijk van zekeren Benauw gevonden. De ge neesheer Ruyssen die het-lijk onderzocht, bestaiigde dat het slachtoffer twee hamer slagen op het hoofd gekregen had en dat de moordenaar tot driemaal toe een mes in de keel gestoken en het wapen telkenmale in de wonde rondgedraaid had. M. Liger, poiitiekommissaris, en Nicli openden seffens een onderzoek en zij vonden een persoon die beweerde op de plaats der moord, den Zaterdag avond rond 10 ure, twee personen ontmoet te hebben. Weldra kregen de onderzoekers de overtuiging dat de vrouw van den vermoorden, in de zaak moest gemengeld zijn. Woensdag, om 1 ure, werd de vrouw be hendig ondervraagd en weldra bekende zij al weer.en, dat zij medeplichtige was, en zij duidde als dader, Michel Thibaut, 20 jaai oud, zoon van een treffelijk landbouwersge zin der gemeente. Seffens ging men Thibaut aanhouden, die op het veld aan 't werk was. Bij zijne medeplichtige geleid, bekende hij op zijne beurt, maar hij beweerde gehandeld te hebben onder aandrijving der vrouw van het slachtoffer, die, voegde hij erbij, sedert omtrent drie jaar zijne vriendin was. De vrouw bad inderdaad als meid op de hofstede der ouders van den moordenaar gediend. Zoohaast deze confrontatie geëindigd was werden de twee plichtigen, met de keten aan de handen, weggeleid om met den trein te Escelbecq naar Duinkerke te vertrekken Volgens verklaring der moordenaar heeft de moord in het huis zelf van den ver moorde gepleegd geweest, en 't is maar na dat zij hem vermoord hadden, dat de moor denaars hun slachtoffer in eene naburige weide sleepten. De ontroering door deze dubbele aanhou ding verwekt op de gemeente, is groot. lït-l sviiijiit dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten» gebruiken van Vin cart-Sillv. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Maandag morgen rond 7 ure kwamen zwarte wolken in de lucht en weldra brak een geweldig onweder boven onze streek los In Popeiïughe volgden bliksem en donder elkaar snei op, gepaard met een stortregen maar geen schade werd aangericht. Te Watou. Tijdens het onweder van Maandag is hier op de hoeken Rattekot, Kortewijl, Roozen- dal, enz. veel schade aangericht geweest door de ltagels. Te Abeele en Boeschepe viel een stort regen groote hagels, die hier ook veel schade aangebracht hebben. Brand te Westoutre. Maandag morgen rond 8 ure, ten gevolge van het onweder, was brand ontstaan in de hoppekeet van Auguste Logie, landbouwer te dezer gemeentedikke rookwolken stegen op en liet vernielend element dreigde de andere gebouwen aan te tasten. De pompiers waren gelukkiglijk spoedig ter plaats en konden liet vuur overmeesteren. De hoppe drogerij en 't aanhoudend veerzenstal, in plak en pannen zijn door de vlammen ver nield. De schade is door verzekering gedekt Te Wytschaete. Maandag morgen, rond 8 ure, is de blik sem gevallen op een gebouw der bofstede genoemd Dehollandscbe schuur - bewoond door M. Louis Lelerme-Leterme. De gebouwen dezer pachthoeve, de groot ste der gemeente, vormen een ruim vier kantten noorden, de woningten oosten, de peerdenstallen en de groote schuurteu westen, het koeistal en andere stallingen, en ten zuiden, de kleine schuur. Dit laatste gebouw alleen, dat met stroo gedekt was. werd door het hemelsvuur getroffen en stond in korte oogenblikken geheel in laaie vlam Daar de wind uit het noorden kwam, gelukte men er in de andere ge bouwen voor het vuur te bevrijden. De pompiers van Meessen en Ketnmel, per telefoon verwittigd, snelden ter plaatse en twee brandspuiten wierden in werking ge steld. De aanpalende gebouwen werden overvloedig bespuit en na eene haDe uur was er geen gevaar meer van voortzetting van den brana. De schade, zoowel voor de eigenaars als voor den gebruiker, is door verzekering gedekthet gebrande gebouw bevatte on geveer 3000 kilos roggen strooi. De hollandsche schuur is de eigendom der heeren Declerck-öilliodts, eigenaar te Brugse en d'Haerne-Gilliodts, eigena J' te Gent. Het is eene ware modelhofslede alie ge kende landbouwmachienen zijn er voorhan den en op verstandige wijze gebruikt, eu menige liefhebber van het geboorte komt hare instellingen nazien en bewonderen. In andere provinciën. In Oostvlaanderen en Henegouwen hield het onweder ook leelijk buia en richtte veel schade aan door vernieling en brand. f.f j jTTQ is meer aan te bevelen tegen IN 1 li. I O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting ;n alle Ziekten door overlast veroorzaak! Ion .te VERSTERK END E EU.LEE. Prijs 3.00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek. A. M0NTF.YNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE Stad Poperinghe. OP ZONDAG 20 OOGST 1911. Wapenschouw eu optocht der deelnemen de Maatschappijen. Belangrijke Blusch- en Redoefeningen door verschillige korpsen van Pompiers. Luisterrijk Concert. Prachtig Vuurwerk. SffidKiiieiiu'N. 15 «5 Ba "w X - fff 86 ai pas A IJ X.X Poperinghe-Ommegang begint dus heden Zondag. De plechtige processie za om 10 uren 's morgens uitgaan. Zaterdag heeft de bekende Donkeren-Ommegang plaats. Tu veel iever. Maandag avond was er veel spraak in stad van de aanhouding van een jongeling die kirders vervolgd had Zaterdag avond. De ztak was echter 't geheel niet erg. De aangehoudene bad slechts de binders verjaagd omdat zij in eene weide schade aanbrachten. Ook were hij door de politie seffens losgelaten. Op Zoek. Een inwoner van stad wiens vrou w hem sedert eenigen tijd reeds verlaten heeft om een ander manspersoon te volgen, vernam Zondag dat zijne vrouw met haren gezel in het huis was van dezes moeder op de Leene. Met een maat begaf hij er zich in den avond naartoe en begon met hoppe persen het huisje te belegeren en al de rui ten aan stukken te slaan, waarna hij terug stadswaarts keerde. Diefstallen. In den loop dezer week zijn bij de landbouwers lieué Derycke 50 kilos en bij Arsène Huyghe 150 kilos aardappelen gestolen geweest. Ruitenbrekers. Sedert eenigen tijd vonden eenige jonge gastjes hun vermaak met de ruiten uit te gooien iu St Jans kerk De politie heeft deze week de daders op heeler daad betrapt, en zij zullen ioon naar werken krijgen. Vechters. Donderdag namiddag drongen twee mannen binnen op de hofstede van Achille Couttenier met het inzicht er ruzie te zoeken. Zij vielen den bewoner aan die er met eene wonde aan 't hoofd van afkwam. Een onderzoek is ingesteld. Muil op hol. Donderdag morgei stond Aloïs Gandaele, landbouwer op den Brabanthoek, nabij de brouwerij van M ['arret, Veurnestraat, met zijne kar en muil. I)e man bad het kordeel rond de hand gedraaid, en bij 't afdoen van den zwingel verschrikte de muil en liep weg. Candaele] die een ouderachtige man is, viel op den rug en werd zoo meer dan 200 meters over de steenen medegesleept. Jules Verslraete die het ongeluk zag gebeuren, sprong moe dig toe en kon het dier stil houden, 't naar huis gaan kwam Gandaele ziek hij ging in eene herberg binnen met Verstraete die hem vergezelde. De man die gekwetst was aan het hoofd, was ook erg gesteld op den rug. Een solo-slim werd donderdag avond gespeeld bij M. Jules Vanderbeke, door M Achille Devos. Medespelers HH. Amez Arthur, Moncarey Remi en Sansen Valère deelsman D'Hooghe Leopold. Een Poperinghenaar verongelukt te Komen Achille Lava, 42 jaar, schilder wonende te Poperinghe, maar in dienst bij M. Arthur Abelle te Komen, was woensdag namiddag aan 't werk binnen in de werk huizen Hazebroucq, wanneer hij eenen val deed die voor hem waarschijnlijk de ergste gevolgen zal hebben. Hij stond op eene stelling van 3 tot 4 me ters hoog, toen hij op de grond viel, zonder dat iemand kan uitleggen hoe het kwam, te meer daar de stelling van een beschermleu ning van een meter hoog voorzien was. Lava viel met het gezicht op den grond, en nietlegenstaande den harden val, viel hij maar buiten kennis een half uur nadien dan begon hij langs neus en ooren overvloe dig te bloeden. M. Dorny, de geneesheer die hem kwam onderzoeken, bestatigde dat het onderste kakebeen en het neusbeen gebroken waren, liet rechtergedeelte van het voorhoofdbeen ingestuikt en dat bij overal kneuzingen had bekomen. De geneesheer bemerkte ook stukjes hersens in het bloed. De gekwetste werd naar het gasthuis overgebracht en tot nu is zijn toestand zeer gevaarlijk. Zijne vrouw, met de noodige voorzorgen door de politie verwittigd, ging seffens haar echtgenoot bezoeken. - Ouderdomspensioenen. Deze week hebben 535 oude menschen van Poperinghe hun pensioen van 65 fr. ontvangen, wat eene som uitmaakt van 34.775 fr., die om zeggens voor niets, aan die brave oude ge geven werd. In dit getal zijn de 51 niet begrepen die in 1910 hunne aanvraag deden en ook nieuws ontvangen hebben dat dit hun toegestaan is. Dit sommetje, door het Katholiek Lands bestuur gegeven, zal in vele gezinnen wel te pas komen. Ylaiiici-tingiie. Verlaten. Den Zondag nacht laatstleden is de genaamde T. E-, kleingebruiker te Vlamertinghe naar Frankrijk vertrokken, zijne vrouw en drie minderjarige kindertjes achterlatende. Zelf den nacht is insgelijks de genaamde P. J. vertrokken deze laat vijf minderjarige kinders en echtgenoot achter. Volgens men zegt waren deze twee sedert lang in goede betrekking en van gedacht samen te ver trekken, Jammer genoeg voor die kleine kinderen. De moordpoging. De zaak van Debruyne Canaille, beschuldigd van poging tot beraamde moord op Bamelis Alice, zei den 11 Juli aanstaande plaats hebben op het assisenhof te Brugge. Getuigen en klagers zijn reeds gedagvaard. Yper. De Rechtbank. Remi Baekelandt die een eend stool bij Arthur Cornet te, krijgt 8 dagen en 26 fr. Du- hayon Julienne, dienstmeid' te Dranoutre, die haar nieuwgeboren kindje in een veld te Locre te vinden had gelegd, en OJent Renilde, winkelierster te Kemmel, beticht van medep'ichtigheid, krijgen elk een maand gevang. Sle Suikerij Van Tieghém - Dupont, Roussélaere, blijft BITTER maar is zuiver. UaS on. Brand. Vrijdag avond om half negen bemerkte oen voorbijganger een helle vlam op den zolder der herberg De Groene Jager van M. Eduard Lf-ber- sorg, in de wijk - Drie Koningen In aller- baast verwittigde hij de bewoners en de geboren. Ken brand was ontstaan, die zich bliksemsnel uitbreidde. Het strooien dak stond weldra geheel in laaie vlam en het vernielend element dreigde de aanpalende gebouwen aan te tasten. Gelukkiglijk zat de wind wel of geheel het gehucht kon afbran den. Dj moedige pompiers waren spoedig ter plaats en konden het vuur overmeesteren en de aanhoudende huizen vrijwaren. In de brandende woning is bijna alles vernield, tot zelfs de konijnen zijn in de vlammen omgekomen. Er bestaat verzekering. De oorzaak is onbekend. -- Hel nijoerheidstee- ken van le klas is vergund aan Edmond Porreye, moqter. I! icr «n Te La Louvière had Zondag eene betooging plaats der jonge katholieke wacht. De carlaliisten libera len en socialisten vielen den stoet en de priesters aan en vele jongelingen werden ge kwetst.. Dat is liberale vrijheid Te Sint Gilles bij Dendermoude heeft een kerel uil jaloerschheid zijne 42jarige vrouw, met eer hamer doodgeslegen.De vlieger Antoine heeft donderdag te Brussel een meisje die van hein niet wilde weten gepoogd dood te schieten en zich gezelfmoordhet meisje is niet erg gekwetst. Nog iu de leiffe iiui Iiun Irvcti lijden vele lieden alreeds aan de kwalen van den ouden dag. Zij zijn bleek, kracht-doos; buiten adem bij den minsten arbeid, zwee- ten bij de minste vermoeienins. Ons huidig geslacht is flauw, men moet absoluut hei menschdom verkloeken. Zwakke ontzenuw de lieden, gebruikeD allen THEOBROMA krachtherstellend, versterkend geneesmid del. te verkrijgen bij M. MONTEYNE, apotheker op de Groote Markt, Poperinghe, en bij M. L1B0TTE, apotheker op de Botermarkt, te Yperen. M. Pierre Lebbe, van Poperinghe, oud- leerling van het Bisschoplijk College onzer slad, zoon van M. Georges Lebbe, heeft ir de katholieke Hoogeschool te Leuven, zijn eerste examen afgelegd van candidaat in Wijsbegeerte en letterkunde, met onde scheiding. Een oprecht zomerweder heeft de laatst vluchten der ronde begunstigd. Te Kale: en uren en uren in bet ronde sprak men van niets anders dan van het vertrek over zee, dat Maandag ten 4 ure 's morgens plaats greep. Elf vliegers vertrokken onde de toejuichingen der menigte. Vedrines vloog weg ten 4 ure Vidart ten 4 ure 3 Beaumont ten 4 ure 6Kimmerling ten 4 ure 9 Gibert ten 4 ure 12 Garros ten 4 ure 15 Renaux ten 4 ure 17 Tabuteau ten 4 ure 20Barra ten 4 ure 23 Valentine ten 4 ure 26 en Train ten 4 ure 31. Onmogelijk de geestdrift te beschrijven die te Dover lieerschle. Van overal waren duizenden nieuwsgierigen toegestroomd O/u 4 1/2 ure zag men een monoplan die aangevlogen kwam het was Vedrines. Hij naderde snel en daalde in de beste voorwaar den neder. Na hem daalden er drie te samen Beaumont, Garros en Tabuteau. Dan ver vervolgden zij naar Londen waar de uitslag de volgende was: 1. Vedrines 2. Vidart 3. Kimmerling; 4. Beaumont; 5. Valentine 6. Garros -. 7. Tabuteau. Da vlucht over het kanaal lukte uitste kend en alle elf kwamen er gemakkelijk over Gibert, Renaux, Barra en Train hadden verder wat moeite maar gerochten toch te Londen. Duval die alle ongelukken had, vloog Zondag naar Brussel en Maandag terug naar Roebaais Dinsdag morgen vloog hij naar Kales en men heeft hem gezien te Abeele-Boeschepe en die streken. Na eenige uren rust ging hij zijne makers vervoegen naar Londen waar hij ten 3 ure toekwam. Die kerel laat zich door niets ontmoedigen. Wynmalen vertrok Maandag morgen uit Roebaais naar Kales. Te Renescure viel hij en brak zijn toestel, zonder zich te bezeeren. De H- vlucht Londen-Dover. Woensdag had deze vlucht plaats. Tien egers Garros, Vidart, Vedrines, Gibert, Renaux, Tabuteau, Valentine, Barra en Kimmerling verdwenen den eenen na den anderen. Uitslag: 1. Vedrines; 2. Vidart; Beaumont4. Gibert5. Garros 6. Ta buteau 7. Barra; 8. Kimmerling. Dover-Kales. Negen vliegers vertrokken te Dover en allen gerochten zonder ongeval te Kales in deze orde: 1. Vedrines; 2. Vidarl; 3. Beau mont; 4. Gibert; 5. Garros; 6. Kimmerling; 7. Tabuteau 8. Renaux 9. Barra. Valentine is per schip weergekeerd. Eene ontelbare menigte juichte de dap peren bij vertrek en aankomst hevig toe. De algemeene uitslag blijft1. Beaumont Garros 3. Vidart4. Vedrines, 5. Gi bert 6. Kimmerling 7. Barra8. Renaux. Deze klasseering wordt gerekend per uren. Vedrines die een dag verloor in de vlucht Brussel-Utrecht en daarna bijna overa eerste was, heeft daaraan zijne vierde plaats te wijten. Kales-Parijs, 25o kim. Vrijdag werd de laatste vlucht gevlogen. Vidart kwam eerste te Parijs aan om 7 u. 20 's morgens. Uitslag: 1Vidart2. Gibert 3. Garros 4. Beaumont5. Renaux 6 Kimmerling. Vedrines viel te Amiens en brak gedeeltelijk zijn toestel hij kwam s avonds ten 10 ure ie Parijs aan. Beaumont is overwinnaar der geheele ronde en dit brengt hem ongeveer 150.000 frank op Garros 3. Vidart. Decaesteker van Proven de 7e aan er waren maar 6 prijzen. De aanstaande koersen zullen nog belang rijker zijn Eene uitdaging. Wij hebben deze :vk volgenden brief ontvangen Mijnheel' de Uilgever, Zoudtgij het volgende niet willen in De Poporingh 'naar zetten. Ik, Camiüe De caesteker van Proven, daag Cainille Malesys an Poperinghe uit, om den Dinsdag van Poperinghe-kermis de volgende koers te betwisten: Poperinghe (vertrek aan de markt om 2 ure) Oostvleteren, Veurne, 3 toeren in den velodroom, terug langs Yper en aankomst aan Poperinghe-statie. Ik daag hem uit om die koers te betwisten gelijk voor hoeveel en hij mag nog zijnen entraineur G mede hebben. Aanveerd... (Get.) Camille Decaesteker. Het woord is dus aan Malesys. Indien bij aanveerd moet hij het ten onzen bureele óór Maandag avond laten w eten. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, In den Ballon Yperstraat, n*8 56 cn 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. De ronde van Frankrijk. Zondag is deze groote wedstrijd begonnen er zijn 5500 kim. af 1e leggen en 35.000 fr. prijzen te "winnen. De rijders zijn, zooals verleden jaar, in twee groepen verdeeld, namelijk de gegroepeerde renners, die rijden oin reklaam te maken voor de velofdbriekenen daarom door die fabrieken onderweg verzorgd en verpleegd worden, en do afzonderlijke rij ders, 't is te zeggen de kampioenen die op eigen kusten en eigen krachten den prijs kamp betwisten, en het dus veel moeilijker hebben. Voor de rangschikking dor ge- groepeerden zijn er 30,000 fr. prijzen, en voor de afzonderlijke rijders heeft men slechts 5000 fr. prijzen voorbehouden. Tusschen die vijftien ritten is er geen enkele, die men met het woord gemakke lijk mag betitelen, want al de ritten zijri onder 't moeilijkst eu zeer waarschijnlijk zullen er heel weinig kampioenen den strijd tot het einde kunnen volhouden al do rit ten zijn tusschen 330 en 475 kim. P RitParijs-Dninkerke, 350 kim. Masselis en Garrigou kwamen alleen aan en de laatste behaalde de overwinning met 1/2 wiel. Uitslag 1. Garrigou, ten 4 u. 32 snelheid 28 kim. p t uur, 2 Masselis, op 1/2 wiel, 3. Frans Faber, ten 4 u. 47, 4. Godivier, 5. Passerieu, 6. Duboc, 7. Heus ghem, 8. Trousselier, 9. Blaise, 10. Van- denberghe, 11. I/qiize, ten 5 u. 17. In 't geheel kwamen er 70 toe. Petit-Breton, erg gekwetst door een val, moest het op geven. Doman van Reckem was eerste dei afzonderlijke renners. 2e RilDuirikerke-Lungwy, 388 kim. Het vertrek werd dinsdag morgen om 2 u. 30 gegeven. Met vier renners kwamen zij te Longwy toe en daar de aankomst boven op een klem van 1 kim. lang plaats had, moest de beste klimmer winnen. Mas selis die in 2e positie zat, stak Garrigou voorbij en eindigde eerste voor Fabor, die ook vorengesteken was. Uitslag: 1. Masse lis, 2 FYans Faber, op 1/2 lengte, 3. Garri gou, op 1/2 lengte, 4. Georget, op 1 lengte 5. Godivier, 6. Lapize, 7. Duboc, 8. Cruppe landt, 9. Heusghem, 10. Christophe, 11 Devroye, 12. Blaise, 15. Deman, 18 Van driiberghe. Men ziet dus dat onze Belgen tot nu toe niet teu achteren blijven 3e Rit. Longwy-Belfort, 331 kim. langs de Ballon d'Alsace», 1256 m. huog. Deze rit werd donderdag gereden. De uitslag was 1. Frans Faber, ten 1 uur 50 min. 2. Gode vrier, ten 2 uur 7 min. 3. Garrigou, o; min 4. Duboc, op 3 ruin. 5. Paulmier ten 2 uur 22 min. 0. Cruchon, op 1 min. 7. Cruppeiandt, ten 2 uur 27 min. 8. Mas selis, ten 2 uur 30 min. 9 Heusghem, op 7 min. 10. Lapize, op 2 min. 11. Deman op 1 lengte 12. Pardon ten 2 uur 40 min. Een klacht werd tegen Faber ingediend die in een koritrool waar 2 minuten moest stilgehouden worden, wegreed en niet meer achterhaald werd. Trousselier, Vandenberghe en Blaise heb ben liet opgegeven. Ihiivenlioiid - I'operiiiglie. Uitslag van den prijskamp uit CHARTRES van Zondag 2 Juli 1911. Wind West. 60 Duiven los om 5,56 ure. Snelheid eerste duif 1169,34 meters, laatste duif 1161,57 meters.Aankomst: eerste duif om 9,52,23 ure, laatste duif om 9,59,15 ure - Afstand 282,692 km. 1 Vanden Berghe H. 10. Vaijijieuweijljuyze A, 2 Vermeersch A. 1 p. 11. Lietaert Jules. 3 Derynck C. 3 p. 4 Desagher H. 3 p. 4 p. 2 p. Silvert Gustave. 2 p. Houwen Gaston. Dave Maurice. Depuydt Jules. 5 Depuydt J. 6 Baes H 8 Vanden Berghe H. 9 Depuydt J. 12. Batheu Julien*. Overduiven "(WD/aars dfwëcJioHs. Mpnpjijk r 20 Mét res de Profondear De bijzonderste en prachtigste aantrekbe- ijkbeid onzer kermis, is voorzeker alweer de Schoone Carrousel-Salon Moderne van M. Overmeer-Lagae. 't Is nu 25 jaar dat M. Overmeer naar Poperinghe komt en, om dit Jubileum te vieren, heeft hij beloofd dit jaar bijzondere schoone Avondfeesten te geven. zullen dus in de maand October plaats heb ben. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Zijn benoemd tot pastoors in de kerk van liet H. Hart te Oostende, de E. H. Witlouck, pastoor te Zee-Brugge; te Zee-Brugge, de E. II. Bouquet, onderpastoor van St Gilis, te Brugge. De E. II Noliet, Leoraar in liet St- Amandscollegie te Kortrijk, is benoemd tot onderpastor in St-Gilis te Brugge. STERFGEVALLEN. De E. II. De Quid t, pastoor, van St- Pieters-ter-Panne, is vrijdag nacht overle den in den ouderdom van 53 jaar. Hij was vereerd met het ridderkruis der Leopolds orde. SPORT. De Gentenaars te Henley In de af- vallingmatchen Donderdag te Henley geroeid, werden de Gentenaars door de Caiiadeezen ferm geklopt. Dit nieuws heeft de Gentsche bevolking ontmoedigd. Men zegt dat de suikerij VanTiegiiem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Wiel rijden. Boeschepe. Uitslag der koersen an Zondag.— Sneiheidskoersen 1. Goret van Kales, 2. Wullemin, Glo-luveR, 3. Mi- chelin, Kales, 4. Swingedauw, id., 5. Dc- zitter, Passchendaele, 6. Malesys, Poperin ghe. Met een beschadigde velo kwam Vrijdag avond om 8 3/4 ure> werd geheel de stad in rep en roer gezet door een hevig geronk in de lucht. Het was een vliegmachien een groote twee dekkerdie geheel laag boven stad vloog en door zijn zwaar geronk aller aandacht tot zich trok. Weldra toch verdween hij Watouwaarts. Hij was echter zoo ver niet gevlogen. Verrast door de duisternis en waar schijnlijk van spoor verdwaald, zocht de vlieger zien lijk naar eene geschikte plaats om neder te dalen. Hij vloog boven het O. H. Bosch, droei om tot Abeele- statie, keerde terug en daalde eindelijk neder in de groote weide van Isidore Vandenberghe, Luttertap- ioek, cp 3oo meters van de Abeele-kalsicde, rechtover de herberg A la Téte». De nederdaling had plaats in de beste voorwaarden. Door dit onverwacht bezoek verrast, kwam de landbouwer toe en onthaalde den vlieger op de beste manier Het was de vlieger Albert Denduyver, geboren te Wercken, bij Dixmude. De man verklaarde van zijn weg geraakt te zijn. Hij was te Thielt vertrokken rond 8 u. 20 om naar Zarren te gaan. Te Thielt had hij eene vliegweek gegeven waar hij vele prachtige vluchten deed alleen en met passagier en nu moest hij naar Zarren, zijne streek, om daar eene vliegweek te openen. Hij had de spoor lijn vervolgd van Thielt tot Lichtervelde en had daar in plaats van de lijn naar Dixmude te volgen, deze van Rousselare-Yper-Poperinghe vervolgd en zoo hier gerocht. Hij was uiterst tevreden in zulke goede plaats nedergedaald te zijn, want het was hooge tijd lij had maar essence meer om 5 minuten te vliegen. Natuurlijk kwam 's avonds zelf veel volk ter plaatse toegeloopen. Intusschentijd had men per telegram de broeder van den vlieger verwittigd dat hij moest ko men met essence. De vlieger ging naar de hofstede en kreeg er gereedelijk de gastvrijheid. Om 2 ure 's nachts, kwam zijn broeder met een «chauffeur» die vorengegaan waren naar Zarren, per automobiel alhier aan met essence. Een velorijder die te gemoet gegaan was, bracht hen op goeden weg. Zij stelden de vliegmachien in order en om 4 ure kwam de vlie ger. Na alles overzien te hebben, zette hij de motor in gang. Een drie-honderdtal personen waren reeds ter plaatse. Alles regelmatig gaande, stapte Denduy ver in de zitplaats, rolde een twintigtal meters en steeg statig de lucht in. Hij deed eene sierlijke ronde boven de hofstede, gaf teeken met de hand om de inwoners te bedanken en vertrok langs de spoorlijn. Het was omtrent 5 ure. Hij was van zin de spoorlijn te volgen tot aan Yper, dan deze naar Cortemarck om alzoo te Zarren te geraken. Kort 11a hem vertrok ook zijn broeder met den chauffeur per automo biel, om den vlieger te gaan vervoegen. Denduyver is nog maar een beginneling hij werkte vroeger in velos en motocycletten. Hij heeft reeds schoone vluchten gedaan en zal voorzeker een mees ter in het vak geworden. Zijn toestel kost 25.000 fr. lie tKcmeoutiekieziitgen.De rech terzij iler Kamer heeft dinsdag morgend eene vergadering gehouden om de kwestie van den datum der gemeentekiezingen te bespreken. M. de Broqueville verklaarde namens de regeering, dat deze vast besloten was de kiezingen niet uit te stellen. De leden die voor de verdaging waren, hebben dan Brussel, 5 Juli. Handel prijshoudend. Beschikbare waar Aalst 72 1/2 fr., Poperin ghe 77 1/2 tot 80 fr. Nieuwe Oogst, Aalst 95 fr., Poperinghe 92 1/2-95 fr. Iri het land van Aalst schijnt de hop niet meer te lijden van bladluizen. Het nieuws uit de vreemde streken is in 't algemeen zeer geruststellend. Antwerpen, 6 Juli. Markt standhou dend. Nieuw gewas Aalst 92 1/2-95 frank, Poperinghe 92 1/2 frank Poperinghe, 7 Juli. In sommige hom melhoven schijnt de insektenplaag voort te woekeren. Nieuw gewas noteertstadshop 97 1/2-100 fr.; paroehiehop 90-92 1/2 frank. Goede vraag. 's morgens van tot uren, Prijskamp voor Blinde Vinken, 9 9ii tie Yoor*tiit(!, bij René Couwet, Watoustraat. TE VüRliOLLEY, 'S MORGI<D\S, vanaf ure, S Schoone Geit, Sn tien Patin', gegeven door J. Carron-Pallyn, bij Gustave Clabau Casselstraat. iï Schoon Konijn, Sn Cniiiin-iiiHM, gegeven door Jul. Lietaert bij Maurice Simoen, Meessen straal. 1 8 Frank, En den M niviscli, bij Elie Muylaerr, Casselstraat. 5 6 Frank, iia .Eenn ISarl, gegeven door Marcel Lefever, bij Nestor Verschaeve, Casselstraat. vanaf f O ure. Schoon Konijn, En de Oude Violette, gegeven door Jórome Simoen, bij Camille Dumelie, Boeschepestraat. Sn 't IE of' van BSi-UMsel, gegeven door Camille Milleville, bij Leopold Temperville, Meessenstraat. H En den YEaniing, gegeven door Camille Minot, bij Camille Botthé, Casselstraat. ff En de Voorstad, gegeven door Nestor Truwant, bij René Couwet, Watoustraat. tO Ati C ale I'm he n*, gegeven door Maurice Dumelie, bij Maurice Logie, Hondstraat. IE io Frank, En 't ESoowjc, gegeven door Louis l'ese, bij Gustave Goussey, Crombekestraat. tit io Frank, Au Xaubourg, bij de Kinders Cameriynek, Reninghelst-str. '8 IVAMIDD%G§. om ure, 10 7 Frank, In de «erf, bij Henri Pinceel, Werfstraat. Om i» ure, 14 7 Frank, In den IWeerloop, bij René Sergier, (de reuze) Werfstraat Vanaf O ure, Jaarlijksche Prijsbolling, 20 fr. prijzen 15 In llo|tlnnd, bij René Merlevede, Werfstraat Jaarlijksche Prijsbolling, 25 fr. prijzen, IO In den Itrahaiiil, bij Jéremie Quaghebeur, Brabandhoek Gewone Prijsbolling, 1? In den lloeh van Vrede, bij Henri Bouw, Westoutre-kals. IN 10 Fr., In 't Hof' van Commerce, bij Henri Denorme, Elverdinghe-kals. IO Konijn van 6 kil. In de Sper, bij Garcon Room, Brabanthoek. ÜO Een Geweer, In de ISetlioriea, bij Alois Portier, Proven-kals ÜI Schoon Konijn, In den werkman, gegeven door Henri Vanspranghe, bij Albert Blanckaert, Westvleteren-kals. op Kermis Woensdag, 12 Juli, 22 In den llaverinuis, bij Gustave Bourgeois, Bellestraat. op Kermis-Donderdag, i3 Juli 2,'t A11 Itoiilcvnrd, bij Jules Pattin, Elverdinghe-kals. op Kermis-Vrijdag, 14 Juli, 24 In lïreydel en Ileeoninek, hij Francois Couttenier, Watoustraat. jaar, wijk L. 174. Chaerle Edouard, 73 jaar, land werker, echtgenoot van Rosalie Peutevynck, wijk L. 175. Debusschere Raool, 4 weken, Pottestraat. Huwelijksbelofte,Arthur Indevuyst, land werker mer Helena Tally, naaister, beide te Poperinghe. Huwelijken. 33. Prudent Merlevede, 22 .jaar, landwerker met Marie Beddeleem, 22 jaar. z. b. beide te Poperinghe. 34. Lucien Hespeel, 23 jaar, schil- dersgast met Elodie Decrock, 20 jaar, dienstmeid, beide te Poperinghe. Dickcbusch, van 14 Juni tot 5 Juli. Huwelijk.Joseph Theophile, van Kemmel met Grimmonpré Zélima van Dickebusch. Reninghelst, van 1 tol 30 Juni. Geboorten. —Decanter Evelina.Dury Michel. Debaene Laura.Bouw Charles, Over tijdens. Mylle Emma, 31 jaar, ongehuwd. Goemaere Henri, i jaar. Lamerant Lucien, i5 dagen.Markey Therese, 81 jaar, rentenierster. Rousbrugge, van 1 lot 30 Juni. Geboorte.Lemahieu Felix. Over lij dens. Denecker Gabrielle, 4 maanden. D'Artois Maurice, 8 weken. Proven, van 1 tot 30 Juni. Overlijdens.Deprey Petrus, 68 jaar, echtgenoot van Worme Melanie. Huwelijksbelofte.Soenen Cyrille, landbouwer met Top Helene, landbouwster, beide te Proven. Watou, van 25 Mei tot 5 Juli. Geboorten.Loones Maria.Deschuytter Gaston. Dejonghe Godelieve.Deheeger Henri.Bertouwt Agnes.Deraeve Maria.Bordeyne Leon.Vanhee Jan.Soubry Marcel.Graeschepe Maria. Overlijdens.Goussey Barbara, 98 jaar, weduwe van Depature en Bruneel Frans. Deheeger Henri, 1 dag.Vandevelde Lucie, 4 maanden. Huwelijksbeloften.—Cyriel Verhille, bakker met xVIadeleine Triquet, beide te Eauquières, (Fr.; - Remi Dullos met Urbanie Vermeulen, beide te Elverdinghe. - Camiel Notredame, landbouwer te Watou met Marie l^attyn te Poperinghe.Gaston Demaeght met Marie Notredame, Deide te Watou. Beveren aan-Yzer, van 1 Mei lot 30 Juni. Geboorten.Mahieu Marcel.Boussemaere Ma ria Beun Alice.Lelieur JosephSoetaert Rachel Fagoo Daniel. Overlijdens.Asseman Omer, 8 jaar. 1 Iuioelijksbelofteii. Geldof Marcel, landbouwer te Woumen met Lahaye Maria, dienstmeid te Beve ren.Billiaert Camiel, landbouwer te Beveren met Tahon Ludovica, landbouwster te Pervyse.Dewitte Francis, landbouwer met Ingelaere Zoé, landbouw ster, beide te Beveren. Vandewalle Julien, dienst bode te Beveren met Caulier Marguerite, dienstmeid te Hondschoote. Fagoo Hector, landgebruiker te Beveren metOreel Maria, kantwerkster te Reninghelst. Huwelijken. Geldof Marcel, landgebruiker te Woumen met Lahaye Maria, dienstmeid te Beveren. Dewitte Francois, landbouwer met Ingelaere Zoé, landbouwster, beide te Beveren. STUDIE VAN DEN TE PROVEN. Op woensdag, l!> juli SOII, om 4 ure nanoen, openbare verknoping te WESTVLETEREN, op de landen der kinders Meersseman en van M. Emile Bentein. bij de Kruisstraat, en langs de kasseie naar Crombeke, van ll»vei*, Aardappel* en Tai-ue op stam. Vergadering bij de Kruisstraat. GAAIB0LLING. Poperinghe. Op Zondag 16 Juli, In tFirmament» bij Gaston Wylleman. Opper- vogel 25 fr., zijdvogels 10 fr.. kallen 5 fr. Voorwaarden naar gewoonte.-Inleg 0,65 fr. POPERINGHE, van 2 tot 9 Juli. Geboorten.145. Augusta Verfaillie, d. v. Jerome en Julia Boutez.146. Anna Declerck, d. v. Henri en Maria Canele147. Maria Temperville, d. v. Prosper en Victorina De Bruyne. 148. Urbain Douche, 1. v. Camiel en Celina Vandewynckel.149. Alice Gelein, d. v. Hector en Maria Deereus.i5o. Omer Peel, z. v. Klie en Regina Rousseau. 151 Brigitte Cornette, d. v. Arthur en Evelina Gesquiere. Overlijdens.— 170. Roffiaen Benoit, 80 jaar, win kelier, echtgenoot van Amelia Delbecque, Yperstraat. 171Bayon'Maria, 88 jaar, zonder beroep, weduwe van Joseph Top en Benoit Laforce, wijk F.172. Gheleyn Sophie, 71 jaar, zonder beroep, weduwe van Petrus Desclulder, wijk H17.I ïechel Clara, 14 MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 7 Juli. Tarwe 100 kil. 21,00- Rogge 15,50 - Haver 18,00 - Aardappelen, 100 k. 13,00- Boter de kil. 3,00 a 3,10, Eieren de 25. 2,20 a 0,00. Yper, 1 Juli.Tarwe 20,00 a 21,00; rogge 18,00 a 19 00 haver 15,00 a 16,00 aardappelen 15,00 a 20,0boter 2.85 a 3,10 eieren 2 10 a 2,35. Rousselaere, 4 Juli. Tarwe 19,00 a 20,00; id. roode 18,50 a 19,50; rogge 15,50 1 16,00; haver 19,50 a 20,00; boonen 21,00 a 22,00; aardappelen 11,00 a 12,00; boter 2,90 a 3,10; eieren 2,20 a 2,30koolzaad olie 64,00; lijnolie 94,50; oude suikerij boo nen 37,00; id. gele 00,00; viggens 18 A 19. Kortrijk, 3 Juli. Witte larwe 19,50 a 20,00; roodo tarwe 18,50 a 19.00; rogge 15,50 a 16.00 haver 19,50 a 20,00; peerdeboonen 21,00 a 22,00 suiker ij boonen 36,00 a 37,00 witte aardappelen 10.00 a 00,00 boter 3,00 a 3,10 eieren 2,20 a 2,30 koolzaadolie 64,50 lijnzaadolie 95,00; koolzaad 27,75; lijnzaad 41,50; koolzaadkoeken 10; lijnzaadkoeken 21,00 a 22,00 sodanitraat 22,75 aminoniak- sulfaat 32,00 Veemarkt45 ossen, 0,88 a 1,00; 130 veerzen 0,90 a 1,08; 165 koeien 0,86 a 1,02 42 stieren, 0,85 a 1,00. Anderlecht, 4 Juli. Verkensmai'kt. Te koop 3020 prijs per kilo 0,9ü a 1,06. Brussel, 4 Juli. Verkensmarkt. Te koop355prijs per kilo op voet, 1,00 a 110. ene Sloommachien, 2 y2 peerden kracht, met graan breker, buizen om te koken, riemen en póulies, dienstig voor Landbou wers. Over te laten aan zeer genadigen prijs. Zich te begeven bij Alois Verliaeghe,/! beele. Twee grooie schilderijen op doek en omlijst, (H. Franciscus Xaverius en H. Ignatius van Loyola) geteekend Ecole des Orphe- lins d'Ypres 1846. Souvenir», bijzonder geschikt voor kapel of patronage. Inlich tingen ten onzen bureele. Te verkoopenschoone Breimechien in zeer goeden staat, bij Amand Salomé, Yper straat, Poperinghe. Terstond Le paciiten hoone schuur gelegen bij de slad, te pach ten. Inlichtingen ten onzen bureele. choone en gerievige herberg met hof en koer, A la ville de Nice Meessen straat. Zich te wenden bij M. Masschelein, brouwer, Yperstraat, Poperinghe. choone gerievige herberg Au nouveau Passage bij de statie, aan 8fr. te maande, vrij van lasten, toebehoorende aan de Wed. vug. Rommons. Goede keukenmeid, kennende burgerskeuken wordt gevraagd voor Dixmude. Goede getuigschriften. Loon 35 fr. te maande;

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2