SAKSEN DECORTE NIEUWS UIT BELGIE. AfeiA Wij hebben de eer aan onze tal rijke kliënten en bet geëerd publiek kenbaar te maken dat de Magazijnen van het huis weder overgebracht zijn naar hunnen ouden stand (die heropgebouwd is) met eene overgroote keus van alle laat ste modellen en nieuwigheden van Schoenen. Dicht bij de Gendarmerie, Yeurnestraat, 16, POPERINGHE. MTCTC is meer aan te bevelen tegen 11 1 Ij 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Examens. fVlededeeiingen. Wetensweerdigheden, BURGERSTANDEN VAN HOPPE. Feesten en Vermakelijkheden. Kermisfeesten op HARINGHE PAATS. Op Zondag 23 Juli, Eerste 5Iyj»ofilieek. Lijst der ingeschrevenen voor de lichting van 1912. UIT POPERINGHE. He» vraagt MARKTPRIJZEN. IN DEN BAZAR II Voor PRACHTCATALOGUS N' 25 Zich «*ekd£J< Pelikaanstraat, 48 a ANTWERPEN op dij den AQENT De gemeenteraad van Lyon heeft met 27 stemaien tegen 6 en 5 onthoudingen een dagorde gestemd om aan liet Parlement de toelating te vragen tot het heffen van eene taks van 10 fr. op de ongehuwden. Dinsdag is brand onstaan in het stadhuis te Lissabon. De schade is zeer groot. Twee treinen zijn nabij Morella op elkaar geloopen er zijn 40 dooden en 100 ge kwetsten. Te Brakel in Holland zijn 43 huizen afge brand. De schade bedraagt 450,000 fr. Te Vcnetie zonk de thermometer zondag 10 graden onder het vriespunt. Te Dubois in Amerika werden zaterdag 22 werklieden ineenemijnontploff'inggedood. Uit de beroemde kanonnengieterij Krupp te Essen, werd het 50,000® kanon verzon den. Het eerste werd geleverd aan Pruiset in Juli 1847. Toen arbeidden er 1225 men schen thans telt men er 45,290. Koningin Wilhelmina en de prins-gemaal zullen deze week Brussel bezoeken. Zij ko men toe den Woensdag en blijven 3 dagen In Albanië werden 200 turksche soldaten in een valstrik gevangen en gedood. In de Vereenigde Staten duren de bosch- branden voortmen denkt dat het getal slachtoffers 1000 zal beloopen. Aanstaande lente zal koningin Wilhel mina zich naar Parijs begeven. Een italiaansch regiment heeft bevel ge kregen naar het noorden te vertrekken om het garnizoen van Braga te versterken Er broeit iets. Men meldt uit Manilla dat een waterhoos schrikkelijke verwoestingen veroorzaakt heeft op het eiland Lucon. De schade be loopt 1 1/2 miljoen dollars. Te Marseille zijn gevallen van cholera uitgebroken. Om de glazen Munich bier niet vol te bestellen, werd te Munchen de herbergier Erwig veroordeeld.tot 3000 mark boete. Hoedis en Candeller, de moordenaars van den gendarm Wepierre van Houtkerke, hebben gratie bekomen en zullen dus niei onthoofd worden. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, In den Ballon Yperstraat, nrs 56 en 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. Sfudsnieuits. De Bloem der Koningin. Heden Zondag is het den dag vau ons Koninginne tje. Verleden jaar droeg iedereen, te dier gelegenheid, de bloem der Koningin 't was dan het roosje. De opbrengst van den ver koop van de bloem der Koningin moest dienen tot bestrijden van de tering. Dit jaar draagt men, ter eere der Koningin, het edelweiss, een klein wit bloempje, dat op de bergen vau haar vaderland groeit. Volgens de inzichten van H. M. Elisabeth, zal de op brengst van den verkoop dit jaar besteed worden aan het bestrijden der schrikkelijke slaapziekte, die in sommige streken van Congoland groote verwoestingen aanricht Reeds van over weken ontmoet men veel menschen, dragende de bloem der Koningin Heden zou iedereen het moeten dragen. Het n ijverheidseereteeken van 2e klas is, ter gelegenheid der Nationale feesten, Vrijdag laatst verleend geweest aan M. Arthur Bruynooghe, voor meer dan 25 jaar goeden dienst. Wij zijn gelukkig dit nieuws te mogen mededeelen, te meer omdat M. Arthur Bruynooghe deze jaren werkzaam is geweest ter drukkerij van De l'operin- ghenaar. Op de tramlijn.Gedurende de negeu dagen van Poperinghe-Ommegang, werden er op de tramlijn Veurne-Poperinghe 3850 kaartjes uitgegeven voor Poperinghe en op de lijn Dixmude-Merckem-Poperinghe 2900. Eene vechtpartij ontstond maandag avond in de danszaal der Wed. Parret op de statie, tusschen de gebroeders Logie Remi en Paul die, dronken zijnde, de rust wilden storen, en Samyn Silvert, die de dronkaards wilde buiten zetten. Samyn werd gebeten aan de wang en den duim en Remi Logie die onder Samyn op den grond lag werd door zijn eigen broeder, bij misgreep, vier tanden uit den inond gestampt. A utomobiel ingeblauwd. Een auto mobiel die donderdag in den vroegen de beigisclie grens overgereden had te Nieuw- kerke, zonder aan het tolkantoor te willen stilhouden, werd om 9 ure 's morgens alhier aangeslagen. Van de vier inzittenden kon den er drie vluchten. Een werd a ingehouden én in de gendarmerie opgesloten. De aange houdene is een mecanicien die met den trein van 8 1/2 ure 's morgens te Poperinghe toe gekomen v, as om den auto te herstellen. Niettemin werd hij 's anderdaags naar Yper gevoerd. Examens. Een kampstrijd, tot het toekennen eener plaats van kandidaat-brief drager, zal in 't Postbureel van Poperinghe gegeven worden op Zondag 30" Juli, om 10 ure 's morgens. De aanvragen, aanduidende de geboorte dag der mededingers, moeten aan den Post meester van Poperinghe gezonden worden vóór 28" dezer. Bijzondere Trams.Ter gelegenheid van Veurne-processie op Zondag aanstaande 30 Juli, zal er uit Poperinghe een bijzonde ren tram vertrekken om 1,10 ure 's middags, overal stilhouden en te Veurne toekomen ona 3,25 ure. Uit Veurne zal een tram ver trekken om 9 ure 's avonds die tot Poperin ghe zal rijden. Met Veurne-processie, Zondag 30" Juli. zal Alois Durand, van't O. II. Boompje m-1 een camion naar Veurne rijden voor 1,50 fr. per man. De prijsuitdeeling in het Bisschoppe lijk College onzer stad, zal dit jaar plaats hebben op Woensdag 2n Oogst. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. li% atou. Een kampstrijd, tot het toekennen eener plaats van kandidaat-brief drager, zal in 't Postbureel van Watou ge reven worden op Zondag 30" Juli, om 3 1)2 ure 's namiddags. De aanvragen, aanduidende de geboorte dag der mededingers, moeten aan den Post meester van Poperinghe gezonden worden vóór 28n dezer. Vprr. Correctionneele Rechtbank. Decrock Henri, schoenmaker, vroeger te Poperinghe wonend, beticht van bij zijn vertrek 100 fr. gestolen te hebben bij Théo- phile Vandriessche, in wiens huis hij werkte, wordt vrijgesproken. Hennebel Achille, landbouwer te Reninghelst die Benonit Moreatt verschillige stampen toebracht waardoor deze eenige dagen onbekwaam was te werken, wordt veroordeeld tot 50 fr. en 30 fr. aan de burgerlijke partij. Gapoen Remi, handwerker te Reninghelst. krijgt 30 fr. voor beledigingen jegens den Veld wachter René Fagoo. Lemenu Prosper, van Poperinghe, 100 fr. voor stroppen. De zaak Achille Pluym van Vlamertingbe, is voor onbepaalden tijd uitgesteld. Eene zaak van blauwerij ten laste van Decorte en andere, is tot 27 dezer verschoven. - Schielijke dood. Donderdag morgen viel de herbergierster der Fleur de Lys in de Boierstraat, schielijk dood wijl zij aan baar huiswerk bezig was. Bhcli(4iiin(-!i. Vuige kerel. Over enkele dagen waren alhier eenige kinderen aan 't spelen, toen opeens een landloper, ten stok in de hand en een reiszak op den rug, te midden der kleinen kwam, een öjarig meisje opnam en er mee wegliep. De andere kinderen begonnen om hulp te roepen en de kerel was verplicht zijne prooi los te laten en zoo snol hij kon te vluchten. De politie zoekt den oplichter ieverig op. Oostende. Diefstal. Iu een ju weelwinkel der Ylaanderenranip, werden Dinsdag nacht voor 20,000 fr. juweelen gestolen. i>ogit. Vlaanderens kunstdag. Zondag beleefde Gent een onvergeetlijken dag. Nooit bekwam een Landjuweel of een Landdag in het vlaamsche land zooveel bij val of gelukte op zulke schitterende wijze als de Verheerlijking van de Vlaamsche Kunst. Uit al de vlaamsche gouwen waren de Vlamingen bij duizendtallen naar de Arteveldestad gestroomd. Niet minder dan vijf honderd kringen, gilden en maatschap pijen, waartusschen een groot getal muzie- ken, waren, met wapperende bannieren komen deelnemen aan den feestdag, geheel gewijd aan de vlaamsche kunst en aan de verheerlijking van de schrijvers, schilders beeldhouwers en toondichters van vlaam schen bloede. Charleroi.Inde tentoonstelling. Sedert het bezoek onzer Vorsten heerscht er hier een onbescbrijvelijken toeloop. Dui- zende bezoekers komen er dagelijks de groot- sche machienenzalen bewonderen en de talrijke feestelijkheden bijwonen. Heden Zondag viert men er op bijzondere wijze den dag onzer Koningin en Zondag aanstaande neemt een prachtig Sportfeest plaats. Woensdag werd een aantrekkelijkheid door brand vernield, maar daardoor heeft de tentoonstelling geen minste aantrek ver loren. Hier en Haar». Ken schrikkelijke brand beeft de kerk van Pottes, in Hene gouwen, in ascb gelegd. De schade bedraagt 60,000 fr. In de drukkerij Gouweloos te Brussel werd een leerjongen een been afge rukt. Een geweldige brand heeft woens dag nacht de passementerie fabriek van M. Westeleer te Vorst in asch gelegd. De scha de bedraagt 150,000 frauk. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépöt bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen king is bepaald op 20,000 fr. buiten de prij zen aan elke vlucht toegekend. Er zijn reeds elf vliegers ingeschreven. Wicirijdcn. Parijs-Turijn. Deze koers die 817 km. bedraagt werd deze week gereden in drie etapen. De belgen Toys en Salmon kwamen eerste aan in 29 uren 58 min. met een uur voorsprong op den derden. Te Erquelines won Van Houwaert op - La Fraecaise eene 100 kin. koers Te Luik won Petit-Breton eene 3-urenkoers. De Ronde van Frankrijk. 8? Ril: Marseille-Perpignan, 335 km. 25 Gegroe peerde renners en 20 afgezonderde vertrok ken zondag uit Marseille. Uitslag: 1. Duboc, Rouaan, ten 2 u. 34 op La Fran cais® 2. Louis Heusghem, op 5 min., 3 Garrigou, op 3 min., 4. Georget, 5. Dupont. 6. Cruppelandt, 7. Cruchon, 8. Frans Faber, 9 Brocco, 10. Godivier, 11. Devroye, 12. D'Hulst, 13. Lambot, 23. Dernan, 24. Ernest Faber. 9° Rit: Perpignan-Luchon, 289 km.; zeer lastige en en gevaarlijke rit. 42 Renners vertrokken. Uitslag 1. Duboc, ten 2 u. -10 m. op La Frangatse 2. Georget, op 2 m. op La Francaise 3. Godivier, 4. Garrigou. 5. üupont, 6 Lambot, 7. Cru chon, 8. Cornet, 9. Devroye, 10. Heusghem, 11. D'Hulst, 12. Deman, 20 Frans Faber. 10° Rit: Lucbon-Bayonne, 326 km. Uitslag 1. Brocco, ten 4 u. 56 rrt., 2. Gar rigou, op 35 min., 3 Georget, 4. Ern. Paul, 5. Cruppelandt, 6 Devroye: 7. Lam bot, 8. Frans Faber, 9. Pratesi, 10. Heus ghem, 12. Delofl're, 11. Deman, 21. Duboc, die erg leed aan buikkrampen. Bij zijne aankomst vernam Brocco dat hij uit de koers gesloten was, om tijdens vroegere ritten andere renners getrokken te hebben A Igemeen klassement1Garrigou28 punten, 2. Duboc 55, 3. Frans Faber 64, 4. Emiel Georget en Heusghem 70, 6. Cruppelandt. De belg Deman is eerste der afgezonderde renners. Duivcnhoiiil - i'operiitglie. Uitslag van den prijskamp uit CREIL van Zondag 16 Juli 1911.— Wind Noord. 104 Duiven los om 6,32 ure. Snelheid eerste duif 1073,79 meters, laatste duif 981.88 meters. Aankomsteerste duif om 9,17,17 ure, laatste duif om 9,33,12 ure. Afstand 177,978 kin. 1 Dave G. Reg. 4 p. 15Hannebouw M. 2 3 p. 16 Dupont Georges 3 2 p. 17 Merievede Cam. 4 Silvert Albert 3 p. 18 Dave Georges 5 Devos Remi 3 p. 19 Dupont Georges 6 Gillioen Felix 4 p. 20 Mommerancy J. 7 Batheu Julien 1 p. 21 Derynck Camille 8 1 p. 22 Sylvert Gustave 9 Depuydt Jules 2 p. 23 Vannieu wenhuyze 10 VandenBerghe H. 11 Yermeersch Gam. Overduwen .- 12 Dave G. 2 p. Dave Maurice 13 Deheegher Elie 14 Dave Georges Serie van 4 duiven 5 fr. Dave Georges. .3 4 fr. 2 3 fr. Batheu Julien. i! 2 2 fr. Dupont Georges den inrichter den Heer, Henri Delarge. rue des I'rébendiers, 18. Luik of tot eener der op de bekendmaking aangewezen brief- v. isselaars. RevtiSiiiiig der Ueineeiilen in ck<-Vlaanderen. De - Moniieur heeft de tabel afgekondigd van de feitelijke bevolking der verschillige gemeenten van het land, op 31 December 1910. Wij nemen daaruit het volgende Arrondissement Yper. Becelaere 3289 Poelcapelle 2300 Bixschoote 930 Poperinghe 11637 Boesinghe 2164 Proven 1792 Brielen 785 Reninghelst 2403 Grombeke 1169 Rousbrugge- Dickebusch 1360 Haringhe 2121 Dranoutre 1118 Sint-Jan 870 Elverdinghe- 1639 Vlamertinghe 3577 Gheluvelt 1073 Voormezeele 1366 Gheluwé 5008 Waasten 4093 Hollebeke 1024 Watou 377! Hout hem 1616 Wervick 10319 Kemmel 1580 Westoutre 1559 ECotnen 6844 Westvleteren 1816 Langemarck 5419 Woesten 1337 Locre 848 Wulverghem 574 Meessen 1385 Wytschaete 3561 Neer-Waasten 772 Yper 17291 Nieuwkerke 2465 Zandvoorde 987 Oostvleteren 1668 Zillebeke 2121 Passchendaele 3920 Zonnebeke 4159 Ploegsteert 5461 Zuydschoote 550 M. Emiel Cardoen, van Elverdinghe, heeft met groote onderscheiding zijn examen afgelegd van doktoor in geneeskunde eerste proef. M. Gerard Hespel, van Lauwe, heeft met goeden uitslag zijn examen afgelegd van candidaat in natuurlijke wetenschappen, tweede proef. M. Augusiyn Busschaert, van Moeskroen, heeft met goeden uitslag zijn examen afge legd van doctor in de rechten, eerste proef. M. Arthur De Heegher, van Watou, heeft met onderscheiding zijn examen afgelegd van doktoor in geneeskunde, eerste proef. M. René Gandaele, van Beveren, heeft met groote onderscheiding zijn examen afgelegd van candidaat-ingenieur, eerste proef. Alle vijf zijn oudstudenten van het College onzer stad. SPORT. Football. F C. Poperinghe. Op heden Zondag, om 6 ure 's avonds, belangrijke algemeer.e vergadering voor al de Leden, in 't lokaal Het Doolhof - bij Alfons Creus. Allen worden vriendelijk verzocht te komen. Vliegen. Te Zarren. De vlieger Den Duyver heeft Vrijdag te Zarren verscheidene scltoone vluchten afgelegd. In den voormiddag vloog bij 30 kin. ver in den omtrek. In den na middag legde Den Duyver nog twee prach tige vluchten af. Doodgevallen. Zondag zijn nog twee vliegers doodgevallen de vlieger Mars te Pensy 1 vanie en Brindi te Issy-les-Moul ineaux Jan Olieslagers klopt een Wereldre cord. Jan Olieslagers heeft maandag te Kiewit zeven uren gevlogen, van 8 ure 20 's morgends tot 3 ure 30 's namiddags, met een afstand 625 kilom. Verrept telde maar 584 kilometers. Jan zal hiervoor 20.000 fr. krijgen indien hij van nu tot einde dezer maand niet geklopt wordt. Geklopt. Vrijdag vloog Loridan te Pa rijs 12 uren, 739 kim. afleggend en alzoo alle records overtreffend. De Ronde van Belgie. De definitieve wegwijzer is vastgesteld als volgt Zondag 6 augustivertrok uit Berchem, Edinghen, Nijvel, Chatelet, Beaumont, Mons- Casteau. Dinsdag 8 augusti Mons-Casteau, Gee- raardsbergen, Doornik. Donderdag 10 augustiDoornik, Kortrijk, Meer en, Yper, Ooslende, Blankenberghe. Te Meenen, vaste kontroolde vliegers moeten er nederdalen en terug vertrekken. Zondag 13 augustiBlankenberghe, Gent, Selzaete, Antwerpen, St-Job in 't Goor. Dinsdag 15 augustiAntwerpen, Leuven, Hoei, Namen, Brussel-Berchem. De eerste prijs der algemeene rangsehik- .Ilariit^ leven Ie Sialic. Overal begroet men met blijdschap het nieuws dat Halle eene nieuwe reeks voor stellingen van het Maria' Leven voor bereidt. De groote bijval verleden jaar in gansch het land en zelfs in den vreemde, was te danken aan de overtuiging waarmede de spelers optraden en de vurigheid met de welke de koren Maria's lof verkondigden. De opvoeringen van 1911 zullen nog kunstiger en schooner zijn dank aan d< nieuwe Lieve-Vrouwzaal welke ruim 2000 personen kan bevatten. De volgende dagen zijn vastgesteld voor de opvoeringen, telkens van 2 tol 6 ure: O. L. V. Hemelvaart 15 Augustus, Alg Herhaling. Plaatsen van 3, 2 ca 1 fr. Zondag 20 en Maandag 28 Augustus Maandag 4, Zondag 10 en Zondag 24 Sep tember. Plaatsen aan 7, 5, 3, 2 en 1,50 fr. Het tekstboekje Maria's Leven gedicht van E. H. Walgrave, professor aan 't klein seminarie van Hoogstraeten, 86 bladz, kost 1 fr. Hetzelfde met de fransche vertaling van M. Jos. Possoz, 108 bladz., kost 2 fr Beide uitgaven, alsook kaarten en de noo- dige inlichtingen (mits een postzegel voor antwoord) zijn te verkrijgen bij M. Alf. Bertrand, Dekenstraat, 20, Halle Brussel Font» schoont» kantlitlattiiii». De socialisten te Eisene hadden voor de aanstaande gemeentekiezingen den beruch ten Sipido eene kandidatuur aangeboden. Zooals velen zich nog zullen herinneren, had Sipido over een tiental jaren, in de Noordstatie te Brussel, een revolverschot gelost naar wijlen koning Edward van Engeland, destijds prins van Wales. De ko gel drong in de wanden van den wagon. Dit was genoeg om seffens bij de socialisten op eersten rang geschoven te worden. Sipido werd aangehouden en verscheen voor het assisenhof van Braband hij werd door den jury plichtig verklaard, doch aan gezien hij op het oogenblik van het misdrijf teen volle 16 jaren oud was, kon hij niet gestraft worden. Hij werd naar eene verbe- leringschool gebracht waar hij eenige jaren verbleef. Hij trok in de loting een slecht nummer en deed zijnen dienst iu het leger. Na zijnen diensttijd werd hij gerant eener socialistische coöperatieve. Sipido bad de hem aangeboden candida- tuur aanveerd maar men verzekert nu dat hij ze toch zal intrekken, want die zaak begon eene algemeene verontweerdiging verwekken. Als men dat wel ingaat moet ieder eerlijk en verstandig man, gelijk van welke ge zindheid, toch bekennen dat de socialisten maar zoeken om omwenteling te verwekken en het land aan de revolutie over te leveren De koningmoorder Sipido zal zeker ook wel eene eereplaats bekleeden in de betoo ging die de socialisten te Brussel op I5n Oogst zullen houden En zeggen dat de liberalen besloten heb ben aan die betooging deel te riemen dat de liberale associatie van Yper deze beslis sing goedgekeurd heeft, en dat er in Pope ringhe zelfs propaganda gemaakt wordt om liberalen dien dag naar Brussel aan te lok ken Het zou die hoeren soms duur kunnen kosten woelmakers en koningmoorders te vólgen Onze bevolking houdt aan het ge rust leven en zal zich op tijd en stond deze gebeurtenis bermneren iV'atir I,ou i-tlcs. 34° Belgische Nationale Bedevaart van September Deze bedevaart, volgens gewoonte, onder hooge goedkeuring van Z. I). 11. Mgr den Bisschop van Luik, ingericht, zal ais volgt plaats hebben A. Voorwachttrein, vertrek uit Luik den 1 September, terugkomst den 15.; B. Trein langs Bretanje, vertrek uit Luik den l September, terugkomst den 15; C. Rechtstréeksche treinen, waaron der de Ziekenlrein, vertrek uit de voor naamste steden van België, den 7 September, terugkomst den 15. Voor prospectus, enz. zich te wenden tot Total 130,344 Bijzondere steden. Brugge 54.015 Moeskroen 22 548 Thourout 10.761 Dixmude 3.316 Kortrijk 35.547 Veurne 6.601 Meenen 19.792 Nieuwpoort 4.289 Oostende 43.190 Rouselare 25.870 Thielt 12.005 Iseghetn 14.317 Gemeenten onzer streek. Loo 1648 Ghyverinchove 641 Meickem 3663 Hoogslaede 633 Noordschote 534 Isenberghe 720 Pollinchove 1689 Leysele 1566 Alveringhem 2567 Zoetenaey 26 Beveren 1500 In geheel de Provincie Arr. Brugge 165.991 Arr. Oostende 90.232 Kortrijk 215 599 Roussel. 112.520 Dixmude 53.133 - Thielt 74 951 i Veurne 38.263 Yper 130.314 Totaal 881 033 legende genceitltiiiiilige los. Over tuberculoseAls wanneer de Roch bacillen in de longen ontwikkelen en woe keren, ontstaat tuberculose of longtering; de bacillen verwekken eene plaatselijke ont steking en daaruit groeien kleine knobbeltjes in de longen, 't Is tering op den 1" graad. Die knobbeltjes verzweren, etteren en dooi die ettering ontstaat de koorts en de kracht- vermindering, het is de 2e graad. Op de 3' graad heeft de ettering spelonken in de Ion gen doen ontstaan en de toestand van den lijder wordt uiterst bedenkelijk. In den winter bij koude en smoorachtige lucht moet men zich verkloeken en van zoohaast men hoest om niet teringlijder te worden moet men bij de gewone middelen de THEO- BROMA nemen want zooals men weet is THEOBROMA hot beste verkloekingsmiddei dat men vinden kan. De THEOBROMA kan den hoest of de valling alleen niet genezen, maar werkt rechtstreeks op het bloed en verkloekt de borst. Ook als men van een» bronchiet genezen is dan is THEOBROMA goud waard om de vroegere krachten weer te krijgen. TE VERKRIJGEN BIJ M. M0NTEYNE, apotheker op de Groote Markt, Poperinghe, en bij M. LIB0TTE, apotheker op de Botermarkt, te Yperen -Yperi Prinses Clementine. Zon dag namiddag is de gemalin van Prins Vic tor Napoleon, geboren Prinses Clementine, vergezeld van hare eeredame mej. de Bas- sompièrre, per automobiel van Duinbergei alhier aangekomen en in het - Hotel de la Ch&tellenie afgestapt. Daarna heeft zij de verschillende gebouwen der stad, alsook de St Maartenskerk bezocht. Om 4 ure is zij terug naar Duinbergen vertrokken waar haar gemaal die uit Brussel terugkwam haar vervoegde. He hickoi-vcn. Het Staatsblad van woensdag kondigt de wet af, waardoor het toegelaten wordt de biekorven op slechts 10 meters van de huizen of van den openba ren weg te plaatsen, indien er een schutsel van ten minste 2 meters hoog en zonder openingen bestaat. Meng-elirLg-eru è»an verrassingen hebben vaak meer pleizier zij, die zo bedenken, dan zij, aan we ze toegebracht worden. Het hoogst geluk smaakt wel de man, Die zelf zijn brood verdienen kan. Waar zelfzucht troont, kan ware liefde niet wonen. Boer Nelis bezocht op Kermis-Zondag voor de eerste maal een cinematograaf en om het wel te zien nam Dij een - fauteuil - zonder echter op het mekaniek der klepstoelen te letlen. Behoedzaam drukt hij de zitplank naar beneden, tilt dan zorgvuldig zijn slipjes op en zet zicti... op den grond want de snel werkende veer heeft de zitplank alweer doen opwippen. Het publiek lacht, maar boet Nelis wordt rood en herhaalt de proef. He laas voor de tweede maal daalt hij naar den grond Het publiek schatert hem uit, nu wordt boer Nelis woedend, springt overeind en geeft den achter hein ziltenden heer een oorveeg, die hem lang heugen zal, hen toe roepend Dat is voor het stoel wegtrek kenHebt het hart nu nog eens te herbegin-" nen. He Siiilterij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver POPERINGHE, van 16 tot 23 Juli. Geboorten 159. Albert Kesteman, z. v Francois en Hortense Goeman. 160. Daniel Cordenier, z. v. Felix en Alixia Bruneel. 161. Alberic Delaere, z. v. Caraille en Maria Vercruysse 162. Ut bain Lefever, z. v. Marcel en Maria Bouten. Overlijdens. 178. Simoen Judith, 2 jaar, Meessenstraat. 179. Leuwers Emma, 35 jaar, huishoudster, echlgenoote van Remi Beheyt, Ste Annastraat. 180. Ma dame Van Houver Leonie, 73 jaar, rente- niers'.er, weduwe van Mijnheer Henri Fla- hault, wijk D.181. Muylaert Therese, 44. jaar. ongehuwd, kantwerkster, Cassel- stfaat. 182. Desmadryl Honoré, 53 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Romanie Dehullu, Yperstraat. 183. Top Eugenie, 81 jaar, ongehuwd, rentenierster, Valke straat. Huwelijksbelofte.Verhulst Henri, dag- looner te Poperinghe met Marie Bourgois, landwerkster te Westouter. Huwelijk. Notredrame Camille, 40 j., landbouwer te Watou met Marie Pattin, 41 jaar, landwerkster te Poperinghe. Dickebusch, van 5 tot 19 Juli. Geboorten. Sinagghe Abel. Dun Albert. Dary Robert. Huwelijk. Lievens Petrus met Goethals Lucie. STAATSBLAD Burgerlijke decoratie. Het burgerlijk eereteeken, madalie van le klas, wordt ver leend aan de heeren E. Noppe, gemeente raadslid te Woestenaan Lommez brigadier- veldwachter te Isenberghe; Van Nerum, gemeente-ontvanger te LeffingheWauman, schepetie te Elverdinghe. Brussel, 19 Juli. Markt prijshoudend, 'operinghe, beschikbare waar 85-92 1/2fr.; nieuw gewas 107 1/2-110 fr.; Aalst, be schikbare waar 80 fr.; nieuw gewas 107 1/2- 110 fr. In liet land van Aalst schijnt de insektenplaag verdwenen. In Poperinghe klagen sommige boeren veel over bladluizen anderen hebben goede hommelhoven. Uit den vreemde zijn de eene maren goed, de andere min gunstig. Poperinghe, 21 Juli. Markt stand houdend. Stadshop 1911 noteert 105-110 fr.; parochiehop 95 - 100 fr.; minder vraag dan over eenige dagen. Zondag 23 Juli, om 4 ure, Luisterrijk Concert door het muziek vau Rousbrugge Om 4 ure Gaaibolling in Het Vosje bij Henri Deskamp Maandag 24 Juli, om 4 1/2 ure Ring steking met ingespannen peerden of muil ezls. De vrouwen mogen ook deelnemen Inschrijving bij Remi Ryon 12 fr. prijzen Ont 5 1/2 ure Groote Bolling, 20 fr prijzen. Inschrijving hij Camille Couwet. Donderdag 27 Juli, Groote Schieting met de Handboog. BOLLING. Westoutre Op Zondag 30 Juli, 40 fr te verhollen In de Linde, bij Charles Car ron-Vion. Inleg 20 cent. Prijzen 10, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 2, 1. Watou Op Zondag 30 Juli, 15 frank te verhollen of een geweer, in de Nieuwe Landing, bij Henri Maerten. GAAIBOLLING. Crombeke. Op Zondag 13 Oogst, ter herberg Het Lekkertje - bij D. Deschrevel Oppervogel vooruit 10 fr.; Zijd vogels elk 5 fr Inleg 0,65 voor 2 bullen. i5 Frank te verhollen, Bn tic IBooge Grave, bij Emile Arnaert, Westoutre-kals. Alen sr.t»g< dat de suikerij VanTieghem- Dnpont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Een persoon vraagt eene somrae van 5000 fr. in leening aan 4 als eerste hypotheek. Zich te wenden ten bureele dezer. Hltul Hrtisscl. Leening van 422.500.000 frank. (igo5.) 28° Trekking. 15 Juli 1911. 109 Reeksen of 2725 obligaties uitkeerbaar te rekenen van 2 Januari 1912. S. 127820 n. 1 uitkeerbaar met fr. 250.000 S. 84157 n. 14 - 2.500 S. 72284 n. 6 - 1.000 S. 576 n. 4 S. 66199 n. 4 500 Zijn uitkeerbaar met 200 frank 8314 22 12533 17 13298 24 15135 9 42667 13 48995 3 59768 17 60041 67699 6 72914 7 80874 9 80874 10 84157 21 95600 8 105652 20 110068 18 111933 25 119048 2 124496 9 132660 24 140540 24 14609121 14910-1 18 159793 20 16703519 Stad Luik IU05. Trekking van 15 Juli 1911. S. 3817 n. 2 uitkeerbaar met fr. 150.000 S. 3817 n. 18 - 1.500 S. 5299 n. 22 S. 5299 n. 13 500 S. 1774 n. 7; S. 5299 n. 14 S. 4018 n. 2 S. 2124 n. 22 ieder met 250 De volgende nummers winnen 150 fr.: S. 1774 n. 18 S. 13396 n. 11 S. 905 n. 7 S. 905 n. 17 S. 3817 n. 23 S. 5299 n. 17 S. 2124 n. 8. De volgende nummers winnen 125 fr.: S. 905 11 14 S. 1774 n. 11 S. 13396 n. 18 S. 13396 n. 16; S. 3817 n. 21 S. 13396 n. 19 8. 4018 n. 3 8. 2124 n. 2;S. 2124 n. 21 S. 1714n. 23. De volgende series winnen 110 fr.: 3817 5299 1774 2124 13396 905 4018 (s deze die moeten soldaat zijn.) vrijw. s. s. vrijw. 1 André Adolphe 2 Artois Theopile 3 Beheyt Emile 4 Bentein René 5 Berquin Maurice 6 Bervuet Valère 7 Blondeel Achille s. 8 Bonduwelle Maurice s. 9 Boone Jules s. 10 Bossaert Camille 11 Bouve Joseph vrijw. 12 Bouw Hector 13 Bruneel Nestor 11 Butaye Maurice s. 15 Camerlynck Marcel s. 16 Carpentier Aloise s. 17 Clabau Alidore s. 18 Coevoet Jeróme 19 Coutteure Henri 20 D'amour Cyrille 1 D'amour Guillaume 22 De Backer Cyrille 23 De Backer Jérörne 24 Debuiyne Achille 25 Decorte Julién 26 De Gheus Maurice 27 DeGraeve Marcel 28 Dehaudt Catnille 29 De Jonckheere Firmin 30 Delava Camille 31 Delhetn Frnest 32 Delplace Remi 33 Deman Maurice 34 Deniere Herman 35 Depoorter Jéröme vrij tv. vrijw. s. s. s. 36 Depuydt Maurice 37 Dequeker Sylvain 38 Deraeve Hilaire 39 Derycke Emile 40 Derynck Felix 41 Dcsau her Joseph 42 Desmytter Marcel 43 Deswarte Michel 44 Duflou Henri 45 Durant Louis 46 Faes Valère s 47 Gadeyne Achille 48 Geldhof Charles vrijw 49 Gesquiere Silvain 50 Goeman Lucien 51 Goudenhooft Henri 52 Handtpoorter Joseph 53 Hauspie Albert 54 Heusele Charles 55 Houspie Auguste 56 Lava Adrien 57 Lebbe Paul 58 Lebbe Albert 59 Lemenu Arthur 60 Lermyte Ernest 61 Leroy Marcel 62 Lobeau Achille s 63 Lobelie Jéröme s 64 Maes Theophile s 65 Merievede Georges 66 Merievede Achille 67 Mourisse Felix vrijw 68 Noppe Albert 69 Pattin Camille s 70 Permeke Maurice s. s. 71 Pittillioen Charles s. 72 Pittillioen Valère s. 73 l'oissonnier Marcel 74 Polley Jéröme vrijw. 75 Quaghebeur Gaston 76 Raglieboom Catnille s. 77 Room Julien vrijw. 78 Samyn Julien 79 Schaballie Sadi s. 80 Sergiet' Firmin 81 Sohier Omer 82 Slaelen Joseph 83 Taffin Julien 84 Tally Remi s 85 Tbeeten Julien 86 Top Valère s. 87 Tuyten Daniël s. 88 Uzeel Hem i 99 Vanacker Adrien 90 Vandecasteele Maurice 91 Vandepitte Jean vrijw. 92 Vandermarliere Joseph 93 Vandermarliere Omer 94 V.d. Voorde Gas. vrijw. 95 Vandrotnme Oscar 96 VanlioenackerGeorg. s 97 Vanlaeres Emile s 98 Vannieuwenhuyze Georges 99 Vanoverbeke Gaston 100 Verbies" Julien s. 101 Verhulst Pierre s. 102 Versiraete Julien s 103 Vitse Remi s. 104 Vitse René 105 Wyckaert Valère Goede keukenmeid, kennende burgerskeuken wordt gevraagd voor Dixmude. Goede getuigschriften. - Loon 35 fr. te maande Inlichtingen ten onzen bureele. Jongen, 14-15 jaar, kunnende lezen en schrijven, wordt gevraagd ter drukkerij van "De Poperinghenaar Werkman kunnende latten splijten, wordt gevraagd bij Quayebeur, rue d'Hon- deghom, Hazebrouck. Kleermakers, goed voor de confectie, wor den gevraagd hij Valère Staessen, Au Soldat Francais, Poperinghe. Goed io m. Werk thuis of op werkwinkel, naar beliefte. Een trouwe knecht kunnende desnoods peerden geleiden, wordt gevraagd hij R Moncarey-Sansen, Poperinghe. Smidsknechten worden seffens gevraagd bij Lefebvre te Hantay bij La Bassée(Noord Frankrijk) Statie Marquiliies, lijn Rijssel naar Betbune. en vraagt meisje of knecht van 16 tot 18 jaar, de machien wat kennende, om te leeren schoenen stikken, bij René Berat- Berat, Yperstraat, Poperinghe. Terstond te i>actiten Schoone schuur gelegen bij de stad, te pach ten. Inlichting, n ten onzen bureele. Schoone en gerievige herberg met hof en koer, - A la ville de Nice Meessen straat.. Zich te wenden bij M. Masschelein, brouwer, Yperstraat, Poperinghe. Schoone gerievige herberg Au nouveau Passage - bij de statie, aan 8fr. te maande, vrij van lasten, toebehoorende aan de Wed. Aug. Kommens. Te Koop Eene Stoom,machien, 2 peerden kracht, niet graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbou wers. Over te laten aan zeer genadigen prijs. Zich te begeven bij Alois Veriiaeghe,Aö<?t7e. Twee groote schilderijen cp doek en omlijst, (H. Franciscus Xaverius en H. Ignatius van Loyola) geteekerd - Ecole des Orphe- lirts d'Ypres 1816. Souvenir bijzonder geschikt voor kapel of patronage. Inlich tingen ten onzen bureele. Te verkoopen: schoone Breimachien in zeer goeden staat, bij A mand Salomé, Yper- tsraat, Poperinghe. 9010 895O Beurs van Brussel, 20 Juli, Brussel-Zeeh. 7175 Eisene 1908 Mechelen 1885 1891 1897 86 Gent 1896 73 25 Luik i853 io3 Luik 1897 72_~ Luik 1905 77 Oostende '98 6gy5 Schaarb.1894 Schaarb.1897 Verviersi873 Doornik 1874 5125 Congoleening 85 Belg. 3 p. c. 1 s. 90 3p.c. 2S. 90 2V2P.C. - Annuit. 4 Vt )j 3 p. c. Gem.kred.4V2 3 p. c. 3p.c.'6ii255o 3 p c.'68 Buurtsp. 3p.c. 87 Anderl. 1907 Antwerp1887 91 5o 02 Antwerp. 1903 83— 8275 Brussel 1902 101 5010175 Brussel 1905 8079 75 7125 85 95 o3 25 7250 76 5o 5175 Poperinghe, markt van den 21 Juli.— Tarwe. 100 kil. 21,00-Rogge 15,50 - Haver 18 00 - Aardappelen, 100 k. 12,00 - Boter de kil. 2,90 a 3,00, Eieren de 25, 2,25 a 2,30. Yper, 15 Juli.Tarwe 21.00 a 22,00; rogge 15,00 a 16 00 haver 19.00 a 20,00 aardappelen 9,00 a 10,00boter 2,80 a 3,00 eieren 2 00 a 2.30 Dixmude, 17 Juli. Tarwe 22,00 aardappelen 15,00 boter 2,90 a 3,20; eieren 2,20 a 2,30. Rousselaere, 18 Juli. Tarwe 19,50 a 20,00; id. roode 18,50 a 19,00; rogge 15,00 a 15.50haver 19,00 a 20,00bootten 21 00 a 22,00aardappelen 09,00 a 09,50boter 3,20 a 3,40; eieren 2,30 a 2,40; koolzaad olie 64.25 lijnolie 94,50; oude suikerijboo- nen 38.00; id. gele 19,75; viggens OOhOO. Kortrijk, 17 Juli. Witte tarwe 19,50 a 20.00; roode tarwe 18,50 a 19 00; rogge 16,00 a 16 50 haver 19,50 a 20,00; peerdeboonen 22,00 a 23,00 suikerijboonen 41.00 a 41,00; witte aardappelen 7.00 a 8,00 boter 3,00 a 3,30 eieren 2,30 a 2 40 koolzaadolie 64.00 lijnzaadolie 93,50; koolzaad 27,75; lijnzaad 41,50; Koolzaadkoeken 10; lijnzaadkoeken 21,00 i 22,00 sodanitraat 23,20 ammoniak- ulfaat 32,00 Veemarkt 57 ossen, 0,86 a 1,04 141 veerzen 0,90 a 1,05 176 koeien 0,85 a 1,00 34 stieren, 0,84 a 1.00. Anderlecht, 18 Juli. Verkensmarkt. Te koop 2791 prijs per kilo 0,92 a 1,08. Brussel, 18 Juli. Verkensmarkt. Te koop: 340; prijs per kilo op voel, 0,95 a 1.05. BIJ Bijzondere schoone en groote keus van es Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, StoelzatenTafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums(Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoers en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen. Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogen, Glas, VuurpottenSpoelbakken, enz.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2